http://kariera.mk

Me përfundimin e festivaleve në Prizren, përfundojnë edhe incidentet me arrestime për narkotikë

para 5 muajve - Gazeta e re

Në ditët që e lame pas arrestimet nuk kishin të ndalura në Prizren, në javën e kaluar sipas Zyrës së Informimit të Policisë së Kosovës në Prizren janë arrestuar 11 persona për posedim të substancave narkotike,...

Dy anët e Prizrenit dhe ardhja e botës në Kosovë përmes filmave

para 5 muajve - Koha.net

Mëngjesi i së dielës në Prizren pas “DokuFestit” ishte i qetë. Rreth 20 mijë vizitorë sipas organizatorëve e kanë frekuentuar qytetin gjatë edicionit të 18-të të mbajtur nga 2 deri më 10 gusht. Pas ndarjes...

Mbyllet “Dokufest 2019”, këta janë fituesit

para 6 muajve - Sovrani

Triumfon “Timebox” Filmi “Timebox” i regjisores, Nora Agapit ka triumfuar në edicionin e XVIII të Festivalit Ndërkombëtarë të Filmit Dokumentar dhe të Shkurtër, “Dokufest”, duke rrëmbyer çmimin “Best Balkan...

Këta janë fituesit e “Dokufest 2019”

para 5 muajve - Zhurnal

Mbrëmjen e 10 gushtit u shpallën fituesit e edicionit të XVIII-të, të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit Dokumentar dhe të Shkurtër, “Dokufest”. Gjatë nëntë ditëve të kinemasë, u shfaqën 282 filma, ndërsa...

Këta janë fituesit e DOKUFEST

para 6 muajve - Insajderi

Mbrëmjen e 10 gushtit u shpallën fituesit e edicionit të XVIII-të, të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit Dokumentar dhe të Shkurtër, “Dokufest”. Gjatë nëntë ditëve të kinemasë, u shfaqën 282 filma, ndërsa...

Mbyllet “Dokufest 2019”, këta janë fituesit

para 6 muajve - RTV 21

Triumfon “Timebox” Filmi “Timebox” i regjisores, Nora Agapit ka triumfuar në edicionin e XVIII të Festivalit Ndërkombëtarë të Filmit Dokumentar dhe të Shkurtër, “Dokufest”, duke rrëmbyer çmimin “Best Balkan...

Shtëpitë e mërgimtarëve në Kosovë, shpresë se do të kthehen një ditë

para 6 muajve - Albinfo

“Pesë djem i kam në Zvicër, në Aarburg. Po me një djalë që jetoj, këtë e kam punësu këtu, i kam ba dicka, punon këtu. Ata punojnë atje. Këto shpija ia kam ba, edhe ia kam citë secilit përmi veti, që mos...

Mbyllet “Dokufest 2019”, këta janë fituesit

para 6 muajve - Gazeta Observer

“Timebox” nga Nora Agabi ka rrëmbyer çmimin “Best Balkan Documentary” në edicionin e 19-të të “Dokufestit” që për nëntë ditë është mbajtur në Prizren. Duke kombinuar incizimin e ditëve të sotme me arkivin...

“Zgjedhe një emër”, filmi më i mirë kombëtar në DokuFest

para 6 muajve - Albinfo

Mbrëmja e djeshme ka përmbyllur edicionin e sivjetmë të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit Dokumentar dhe të Shkurtër “DokuFest”, shkruan albinfo.ch. Me këtë rast janë ndarë edhe çmimet për filmat më të...

Filmi “Timebox” i Nora Agapi fiton çmimin kryesor të festivalit “Dokufest”

para 6 muajve - Illyria

Prishtinë, 10 gusht 2019 – Në Prizren është mbyllur edicioni i 19-të i Festivalit të filmit dokumentar e të metrazhit të shkurtër “Dokufest”. Në ceremoninë e mbylljes janë ndarë çmimet e festivalit, i...

“Zgjedhe një emër”, filmi më i mirë kombëtar në DokuFest

para 6 muajve - Albinfo

Mbrëmja e djeshme ka përmbyllur edicionin e sivjetmë të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit Dokumentar dhe të Shkurtër “DokuFest”, shkruan albinfo.ch. Me këtë rast janë ndarë edhe çmimet për filmat më të...

“Timebox” nga Nora Agapi triumfon në “Dokufest”, çmimet e plota

para 6 muajve - GazetaBlic

“Timebox” nga Nora Agabi ka rrëmbyer çmimin “Best Balkan Documentary” në edicionin e 19-të të “Dokufestit” që për nëntë ditë është mbajtur në Prizren. Duke kombinuar incizimin e ditëve të sotme me arkivin...

Ndahen çmimet në Dokufest, triufon Timebox nga Nora Agapi

para 6 muajve - GazetaBlic

“Timebox” nga Nora Agapi ka rrëmbyer çmimin “Best Balkan Documentary” në edicionin e 19-të të “Dokufestit” që për nëntë ditë është mbajtur në Prizren. Duke kombinuar incizimin e ditëve të sotme me arkivin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK