http://kariera.mk

WhatsApp “lejon” hakerët të ndryshojnë bisedat

para 6 muajve - Zhurnal

Një nga karakteristikat e sigurisë që mbështet WhatsApp është kriptimi nga fundi në fund. Kjo do të thotë që mesazhet e dërguara dhe të marra përmes WhatsApp janë të koduara, që në teori do të thotë se...

Dobësia në WhatsApp lejon hakerët të ndryshojnë bisedat

para 6 muajve - RTV 21

Studiuesit e sigurisë Check Point zbuluan disa dobësi të Whatsapp-it Një nga karakteristikat e sigurisë që mbështet WhatsApp është kriptimi nga fundi në fund. Kjo do të thotë që mesazhet e dërguara dhe...

WhatsApp “lejon” hakerët të ndryshojnë bisedat

para 6 muajve - Infokusi

Një nga karakteristikat e sigurisë që mbështet WhatsApp është kriptimi nga fundi në fund. Kjo do të thotë që mesazhet e dërguara dhe të marra përmes WhatsApp janë të koduara, që në teori do të thotë se...

WhatsApp “lejon” hakerët të ndryshojnë bisedat

para 6 muajve - Infokusi

Një nga karakteristikat e sigurisë që mbështet WhatsApp është kriptimi nga fundi në fund. Kjo do të thotë që mesazhet e dërguara dhe të marra përmes WhatsApp janë të koduara, që në teori do të thotë se...

Dobësia në WhatsApp lejon hakerët të ndryshojnë bisedat

para 6 muajve - KosovaPress

Kjo do të thotë që mesazhet e dërguara dhe të marra përmes WhatsApp janë të koduara, që në teori do të thotë se askush nuk duhet t'i përgjojë dhe të lexojë përmbajtjen. Sidoqoftë, studiuesit e sigurisë...

Fshini WhatsApp-in nga telefoni

para 6 muajve - Republika

Ekspertët e sigurisë së rrjeteve sociale kanë ngritur alarm për përdoruesit e WhatsApp. Ata shprehen të shqetësuar për sigurinë e tyre dhe i paralajmërojnë që ta fshijnë menjëherë aplikacionin nga telefoni...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK