http://kariera.mk

Phillips: Kur Rama shkon në dasmën e vajzës së Erdoganit, kjo ngre pyetje për sovranitetin e Shqipërisë

para 6 muajve - GazetaBlic

Profesori i Kolumbias, David Phillips në një intervistë për “Zërin e Amerikës”, teksa foli për ngritjen e memorialit turk në kodrat e liqenit u shpreh se kryeministri Edi Rama duhet të mbrojë interesat...

Rama pjesë e dasmës së vajzës së Erdoganit, çfarë fshihet vallë mbas kësaj?

para 6 muajve - Standard

Profesori i Universitetit të Kolumbias në SHBA, David Phillips në një intervistë për “Zërin e Amerikës”, teksa foli për ngritjen e memorialit turk në Parkun e Liqenit në Tiranë, është shprehur se, kryeministri...

Phillips: Memoriali turk s’ka vend në Tiranë – është vazhdimësi e afërsisë së Ramës me Erdoganin

para 6 muajve - Koha.net

Analisti amerikan David Phillips thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ngritjes së tij....

“Ngritja e memorialit në Shqipëri është...”, reagon analisti amerikan: Kush pagoi? Marrëveshje direkte mes Erdoganit dhe Edi Ramës

para 6 muajve - Sot News

Analisti amerikan David Phillips thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ngritjes së tij....

Phillips: Kur Rama shkon në dasmën e vajzës së Erdoganit, kjo ngre pyetje për sovranitetin e Shqipërisë

para 6 muajve - InfoShqip

Profesori i Kolumbias, David Phillips në një intervistë për “Zërin e Amerikës”, teksa foli për ngritjen e memorialit turk në kodrat e liqenit u shpreh se kryeministri Edi Rama duhet të mbrojë interesat...

DOKUMENTI/ Pse memorialin për ushtarët amerikanë nuk e kanë ngritur? Ja arsyeja…

para 6 muajve - Standard

Vijojnë kritikat ndaj kryebashkiakut të Tiranës, Erjon Veliaj, për ngritjen e memorialit për viktimat turke në Parkun e Liqenit Artificial. Shumica e shqiptarëve është e mendimit se, memoriali për viktimat...

‘Memoriali’ në Tiranë/ Balliu: Në interes të Ramës dhe Veliajt, askujt tjetër nuk i intereson…

para 6 muajve - Standard

Nga protesta e banorëve të ‘Astirit’ të cilët refuzojnë prej 10 muajsh vijimin e projektit korruptiv të ‘Unazës së Re’, ish deputeti demokrat, Klevis Balliu ka folur edhe për ndërtimin e memorialit në...

Phillips, thirrje për transparencë për memorialin turk në Tiranë

para 6 muajve - Shekulli

Analisti amerikan David Phillips thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ngritjes së tij....

Phillips, thirrje për transparencë për memorialin turk në Tiranë

para 6 muajve - Koha Jone

Analisti amerikan David Phillips thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ngritjes së tij....

Analisti amerikan: Memoriali turk s’ka vend në Tiranë! Mos e pranoni

para 6 muajve - BalkanWeb

Analisti amerikan, David Phillips, thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ngritjes së tij....

Analisti amerikan: Shqiptarët ta refuzojnë memorialin turk

para 6 muajve - Albeu

Analisti amerikan David Phillips thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ngritjes së tij....

Analisti i njohur amerikan: Ngritja e memorialit turk në Tiranë, akt i pazakontë. Turqia po komprometon sovranitetin e Shqipërisë

para 6 muajve - Gazeta Tema

Analisti amerikan David Phillips thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ngritjes së tij....

Analisti amerikan: Memoriali turk s’ka vend në Tiranë! Mos e pranoni!

para 6 muajve - Standard

Analisti amerikan, David Phillips, thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ngritjes së tij....

Memoriali, analisti amerikan: A është bërë Shqipëria koloni e Turqisë

para 6 muajve - Opinion

Analisti amerikan David Phillips thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ngritjes së tij....

Phillips: Duhet të ketë transparencë lidhur me memorialin turk në Tiranë

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Analisti amerikan David Phillips thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ngritjes së tij....

Analisti amerikan: Memoriali turk s’ka vend në Tiranë, shqiptarët ta refuzojnë

para 6 muajve - InfoShqip

Analisti amerikan David Phillips thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ngritjes së tij....

Phillips: Kur Rama shkon në dasmën e vajzës së Erdoganit, kjo ngre pyetje për sovranitetin e Shqipërisë

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Profesori i Kolumbias, David Phillips në një intervistë për “Zërin e Amerikës”, teksa foli për ngritjen e memorialit turk në kodrat e liqenit u shpreh se kryeministri Edi Rama duhet të mbrojë interesat...

Phillips: Memoriali turk s’ka vend në Tiranë, është vazhdimësi e afërsisë së Ramës me Erdoganin

para 6 muajve - Arbresh

Analisti amerikan David Phillips thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ngritjes së tij....

Phillips për Voa: Memoriali te Liqeni, marrëveshje Rama-Erdogan

para 6 muajve - Respublica

Ngritja e memorialit në Kodrat e Liqenit Artificial të Tiranës për të rënët në mbrojtje të Erdogan gjatë grushtit të shtëtit të 15 korrikut 2016 në Turqi për analistin amerikan David Phillips është një...

Phillips: Memoriali turk s’ka vend në Tiranë – është vazhdimësi e afërsisë së Ramës me Erdoganin

para 6 muajve - Periskopi

Analisti amerikan David Phillips thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte vend në Tiranë dhe se autoritetet duhet të sqarojnë rrethanat e ngritjes së tij....

Memoriali, David Philips sulmon ashpër Ramën për Erdoganin: as në dasëm nuk duhej t’i shkonte!

para 6 muajve - Te Sheshi

Memoriali i të rënëve turq në grusht-shtetin e meskorrikut 2016, ngritur në Kodrat e Liqenit në Tiranë, ka rikthyer një ndër ndër emrat më anti-turk të jetës publike amerikane, analisti amerikan David...

‘RamaLeaks’, sekreti pse kryeministri urdhërohet nga Erdogan!

para 6 muajve - Standard

Nga Poli Hoxha Me rastin e furtunës më të fundit mediatike dhe asaj në rrjet, (se politika e lartë, po hesht si bufi në dritë) po dëgjoja nga një i njohur, të cilit çe ku i rri veshi i vet dhe ai i ca...

“Ky turp duhet shkulur”/ Ngjela ‘shuplakë’ politikanëve shqiptarë, nxjerr deklaratën ‘tronditëse’ të juristit amerikan: Janë kapur nga laku i tyre! Të shitur me para!

para 6 muajve - Sot News

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka komentuar sot sërish memorialin e vendosur në Tiranë, në nder të viktimave për atë që është cilësuar si grusht shteti në Turqi. Sipas Ngjelës shembulli i fundit me memorialin...

Memoriali si anomali në marrëdhëniet midis shteteve!!!

para 6 muajve - Standard

Nga Kastriot Dervishi Memoriali i ndërtuar për nder të viktimave të një konflikti të brendshëm politik në Turqi disa vite më parë, e ka bërë shtetin shqiptar palë dhe pjesë pikëpamjeve të shumicës qeverisëse...

Shoqëria civile në Shqipëri me peticion për heqjen e memorialit turk

para 6 muajve - Koha.net

Ceremonia e vendosjes së Memorialit me emrat e 251 personave që humbën jetën tre vjet më parë në Turqi, u zhvillua në 15 korrik, e organizuar nga ambasada turke në Tiranë, e cila njoftoi se “me sukses...

Memoriali turk te Liqeni dhe pazari Rama-Erdogan

para 6 muajve - Koha Jone

Shqiptaro-amerikani Gjon Junçaj: Pse nuk ndërtojnë të Liqeni, memorial për të vrarët e Kosovës nga gjenocidi serb, por vetëm për dëshmorët e Erdoganit?! Spartak Ngjela: Ç’i duhet Shqipërisë dhe shqiptarëve...

Habere të helmëta neootomane nga Tirana e Erion Xhonturkut dhe Edvin Çorbaxhiut

para 6 muajve - DialogPlus

Përse Erion Velija dhe Edi Rama kontaminojnë ambientin publik shqiptar duke e importuar politikën e brendshme turke në Shqipëri? Ilustrimi: Shutterstock Është e pabesueshme me çfarë lehtësie kryetari i...

Junçaj: Në Shqipëri mungojnë memoriale për të vrarët në Kosovë

para 6 muajve - Koha.net

Prokurori shqiptaro-amerikan, Gjon Junçaj, ka reaguar pas vendosjes së memorialit turk te kodrat e Liqenit artificial, në kryeqytetin e Shqipërisë, në Tiranë. Në një status në Twitter, ish-këshilltari...

Shoqëria civile peticion për heqjen e memorialit turk

para 6 muajve - Shekulli

Shoqëria civile harton peticion për heqjen e memorialit pranë kodrave të Liqenit. Nuk ka domethënie historike për qytetarët shqiptarë; nuk ka mbështetje mes qytetarëve të Tiranës. Më shumë se 3 firma mblidhen...

Shoqëria civile në Shqipëri me peticion për heqjen e memorialit turk

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ceremonia e vendosjes së Memorialit me emrat e 251 personave që humbën jetën tre vjet më parë në Turqi, u zhvillua në 15 korrik, e organizuar nga ambasada turke në Tiranë, e cila njoftoi se “me sukses...

Shoqëria civile në Shqipëri nuk e pranon memorialin turk, nisin peticion për heqjen e tij

para 6 muajve - Periskopi

Ceremonia e vendosjes së Memorialit me emrat e 251 personave që humbën jetën tre vjet më parë në Turqi, u zhvillua në 15 korrik, e organizuar nga ambasada turke në Tiranë, e cila njoftoi se “me sukses...

Eksperti i SHBA kundër korrupsioonit/ Gjon Junçaj: Pse nuk ndërtoni memorial për shqiptarët e vrarë në Kosovë nga trupat serbe dhe malazezë?

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Eksperti i SHBA për memorialin turk: Ne ju paguajmë me gjak shqiptari! Ish-Këshilltari Ligjor kundër Korrupsionit në Ambasadën Amerikane në Tiranë, ekspert i OPDAT, Gjon Junçaj, ka reaguar pas vendosjes...

“Në Shqipëri mungojnë memoriale për të vrarët në Kosovë”

para 6 muajve - Periskopi

Prokurori shqiptaro-amerikan, Gjon Junçaj, ka reaguar pas vendosjes së memorialit turk te kodrat e Liqenit artificial, në kryeqytetin e Shqipërisë, në Tiranë. Në një status në Twitter, ish-këshilltari...

Prokurori shqiptaro-amerikan: Pse nuk ngrihen memorialë për të vrarët në Kosovë e Mal të Zi?

para 6 muajve - GazetaBlic

Derisa reagon për ngritjen e memorialit në Tiranë për të vrarët e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, prokurori shqiptaro-amerikan, Gjon Juncaj, tërheqë vërejtjen se në Shqipëri mungojnë memoriale...

Bijtë bastardë të erdoganizmit

para 6 muajve - Koha Jone

Nga Andi Bushati Rilindjes i takonte t’ia bënte qokën Erdoganit. Dhe kjo, jo vetëm sepse vëllai Taip është i preferuari i katolikut Edi. Të dy kanë këmbyer takime private, selfie reciproke, kanë bredhur...

“Bijtë bastardë të erdoganizmit”

para 6 muajve - Standard

Nga Andi Bushati Rilindjes i takonte t’ia bënte qokën Erdoganit. Dhe kjo, jo vetëm sepse vëllai Taip është i preferuari i katolikut Edi. Të dy kanë këmbyer takime private, selfie reciproke, kanë bredhur...

Memoriali turk, eksperti i SHBA: Ne ju paguajmë me gjak shqiptari!

para 6 muajve - BalkanWeb

Ish-Këshilltari Ligjor kundër Korrupsionit në Ambasadën Amerikane në Tiranë, ekspert i OPDAT, Gjon Juncaj, ka reaguar pas vendosjes së memorialit turk te kodrat e liqenit, në kryeqytet. Eksperti shqiptaro-amerikan...

Memoriali turk, eksperti i SHBA: Ne ju paguajmë me gjak shqiptari!

para 6 muajve - Koha Jone

Ish-Këshilltari Ligjor kundër Korrupsionit në Ambasadën Amerikane në Tiranë, ekspert i OPDAT, Gjon Juncaj, ka reaguar pas vendosjes së memorialit turk te kodrat e liqenit, në kryeqytet. Eksperti shqiptaro-amerikan...

Në pellgun e turpshëm të politikës barbare shqiptare

para 6 muajve - Illyria

Frank Shkreli Kur mendonim se absurditetet e klasës aktuale politike shqiptare – më shkon goja të them, “klikës politike” shqiptare, ishin shterrur tanimë, ja shënohet absurditeti i radhës, ose më mirë...

Junçaj: Në Tiranë duhet të ngriten memoriale për shqiptarët e vrarë jashtë Shqipërisë

para 6 muajve - Illyria

Uashington, 12 gusht 2019 – Prokurori shqiptaro-amerikan, Gjon Junçaj, ka reaguar lidhur me ngritjen e memorialit kushtuar viktimave të grusht-shtetit të dështuar në Turqi, të ngritur tek Liqeni artificial...

Frank Shkreli: Në pellgun e turpshëm të politikës barbare shqiptare

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Kur mendonim se absurditetet e klasës aktuale politike shqiptare – më shkon goja të them, “klikës politike” shqiptare, ishin shterrur tanimë, ja shënohet absurditeti i radhës, ose më mirë të themi turpi...

BIJTË BASTARDË TË ERDOGANIZMIT

para 6 muajve - KDPolitik

Rilindjes i takonte t’ia bënte qokën Erdoganit. Dhe kjo, jo vetëm sepse vëllai Taip është i preferuari i katolikut Edi. Të dy kanë këmbyer takime private, selfie reciproke, kanë bredhur së bashku mbi urën...

Larg duart nga Shqipëria Sulltan Erdogani me xhonturqit shqiptarë!

para 6 muajve - Illyria

Këze Kozeta Zylo Heronjtë e Kombit tim bien, ndërsa heronjtë turq ulen këmbëkryq… Nga Keze Kozeta Zylo Duket sikur erëra të çmendura po fryjnë rreth Atdheut tonë të shumevuajtur, erëra që shqiptarët mjerisht...

Karikatura e një liridashësi!

para 6 muajve - Gazeta Tema

Një nga personazhet që ishte i pranishëm në ceremoninë e vendosjes së memorialit në Kodrat e Liqenit për të rënët e grushtit të shtetit në Turqi në mbrojtje te presidentit Erdogan, Bujar Kapexhiu ka dhënë...

Një tjetër reagim pas vendosjes së memorialit turk në Tiranë, Gjon Juncaj: Ne nuk kemi lekë, euro, lira turke, apo ndikim politik për të paguar!

para 6 muajve - Sot News

Vendosja e memorialit turk te kodrat e liqenit në Tiranë vijon që të sjellë reagime të shumta dhe të ndryshme. Një prej tyre është shqiptaro-amerikani Gjon Juncaj, i njohur si ish-Këshilltari Ligjor Kundër...

Dy memorialet që janë “harruar” për t’u ngritur në Tiranë, se ne nuk kemi lekë, euro, lira turke, apo ndikim politik me të cilat të paguajmë

para 6 muajve - Gazeta Tema

Nga Gjon Juncaj Të dashur politikanë të Tiranës, Kam edhe dy përmendore të tjera ku përfshihen njerëz të vrarë jashtë Shqipërisë për t’i shtuar në park. 1.Në vitet 1998-1999, mijëra burra, gra dhe fëmijë...

Bijtë bastardë të erdoganizmit

para 6 muajve - Gazeta Tema

Nga Andi Bushati Rilindjes i takonte t’ia bënte qokën Erdoganit. Dhe kjo, jo vetëm sepse vëllai Taip është i preferuari i katolikut Edi. Të dy kanë këmbyer takime private, selfie reciproke, kanë bredhur...

Memoriali turk, eksperti i SHBA: Ne ju paguajmë me gjak shqiptari!

para 6 muajve - Arbresh

Ish-Këshilltari Ligjor kundër Korrupsionit në Ambasadën Amerikane në Tiranë, ekspert i OPDAT, Gjon Juncaj, ka reaguar pas vendosjes së memorialit turk te kodrat e liqenit, në kryeqytet. Eksperti shqiptaro-amerikan...

Memoriali/Ferrat e Veliajt më të pranueshme se sallata e PD-së

para 6 muajve - Respublica

Nëse Erion Veliaj dha një përgjigje alla Veliaj, (ndoshta dhe nga më të sinqertat e tij)për  vendosjen e memorialit të dëshmorëve të 15 Korrikut në Kodrat e Liqenit Artificial, duke thënë se nuk u bë hataja...

“Ping-pongu” i PD me memorialin turk tek Liqeni, Çollaku: Isha në ceremoni me dijeninë e Bashës

para 6 muajve - Gazeta Tema

Ish-kryetar i grupit të këshilltarëve të djathtë në bashkinë e Tiranës, Kreshnik Çollaku ka reaguar pas publikimit të videos ku ai merrte pjesë në ceremoni e vendosjes së memorialit nga ambasada turke...

Veliaj shmang shpjegimet për Memorialin turk

para 6 muajve - Lajm

Kryetari i Bashkisë së kryeqytetit shqiptar Erion Veliaj evitoi të dielën të japë shpjegime të drejtpërdrejta për vendosjen në Parkun e Liqenit në Tiranë, të një memoriali kushtuar viktimave të grushtit...

Zbulohet video, ja fjala e Kreshnik Çollakut të PD në vendosjen e memorialit turk tek Liqeni

para 6 muajve - Gazeta Tema

Partia Demokratike nxitoi këto ditë të kritikonte vendosjen e memorialit nga ambasada turke në një zonë të Parkut të Liqenit, duke nxjerrë në një deklaratë zyrtare edhe Gert Bogdanin. Por me sa duket drejtuesit...

Çudit Kapexhiu: Nderova të rënët për Erdoganin për viktimat nga komunizmi shqiptar

para 6 muajve - Albeu

Prania e Bujar Kapexhiut në një aktivitet të sponsorizuar nga shoqatat e mbështetura nga partia në pushtet në Turqi si edhe ambasada turke për viktimat e ngjarjeve të 15 Korrikut në këtë vend ka shkaktuar...

Memoriali turk, VOA sulmon Veliajn: Kryebashkiaku nuk jep shpjegime

para 6 muajve - Zhurnal

Tiranë, 12 gusht – Kryetari i Bashkisë së kryeqytetit shqiptar Erion Veliaj evitoi të dielën të japë shpjegime të drejtpërdrejta për vendosjen në Parkun e Liqenit në Tiranë, të një memoriali kushtuar viktimave...

Karikaturisti Bujar Kapexhiu: Pse mora pjesë në memorialin turk të ngritur në Tiranë, aty duhet të ishin të gjithë

para 6 muajve - Gazeta Tema

Bujar Kapexhiu, ka qenë një ndër të pranishmit në ngritjen e memorialit turk në Tiranë. Ai ka shpjeguar për “Panorama” pse ka marrë pjesë dhe shprehet i indinjuar, sidomos për heshtjen e shoqërisë civile,...

Një memorial si stimulues i objektivave të politikës së jashtme të Turqisë

para 6 muajve - Illyria

Azem Parllaku Nga Azem Parllaku Në një vend si Shqipëria nuk është aspak çudi që, memoriale të ndryshëm shfaqen përzishëm dhe turpshëm. E tillë është dhe ngritja e memorialit kushtuar viktimave të grushtit...

Shekulli: Memoriali në Tiranë, ripushtimi i Shqipërisë nga Turqia

para 6 muajve - Koha.net

Vendosja e memorialit në Kodrat e Liqenit, në Tiranë,kushtuar viktimave të grushtit të shtetit në Turqi ngjall reagime të forta. Rama është kthyer në shërbim të Erdoganit, shërbim i cili po vlerësohet...

Memoriali turk, VOA sulmon Veliajn: Kryebashkiaku nuk jep shpjegime

para 6 muajve - Standard

Kryetari i Bashkisë së kryeqytetit shqiptar Erion Veliaj evitoi të dielën të japë shpjegime të drejtpërdrejta për vendosjen në Parkun e Liqenit në Tiranë, të një memoriali kushtuar viktimave të grushtit...

Memoriali Turk/ Ish-atasheu Limaj: Ripushtimi i Shqipërisë nga Turqia

para 6 muajve - Shekulli

Vendosja e memorialit në kodrat e liqenit, kushtuar viktimave të grushtit të shtetit në Turqi ngjall reagime të forta. Rama është kthyer në shërbim të Erdoganit, shërbim i cili po vlerësohet anti-shqiptar...

Veliaj shmang shpjegimet për Memorialin turk

para 6 muajve - Alsat-M

Kryetari i Bashkisë së kryeqytetit shqiptar Erion Veliaj evitoi të dielën të japë shpjegime të drejtpërdrejta për vendosjen në Parkun e Liqenit në Tiranë, të një memoriali kushtuar viktimave të grushtit...

Përdhoset memoriali turk në Tiranë, lihet shënim: I përket ish-pushtuesve

para 6 muajve - Gazeta Tema

Pasditen e kësaj të diele, persona të panjohur kanë përdhosur memorialin turk të ngritur te Liqeni Artificial, duke hedhur aty letra higjenike. Ata kanë lënë dhe një shënim ku thuhet: “Respekt për këdo...

Bujar Kapexhiu: Pse mora pjesë në memorialin turk të ngritur në Tiranë

para 6 muajve - Lexo

Bujar Kapexhiu, ka qenë një ndër të pranishmit në ngritjen e memorialit turk në Tiranë. Ai ka shpjeguar për “Panorama” pse ka marrë pjesë dhe shprehet i indinjuar, sidomos për heshtjen e shoqërisë civile,...

“Çfarë është Shqipëria, një terra nullis, tokë e askujt?”, Spartak Ngjela reagon ashpër pas vendosjes së memorialit turk dhe ngre dyshimet për një marrëveshje sekrete

para 6 muajve - Lajme.al

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka reaguar ashpër pas vendosjes së memorialit turk në Kodrën e Liqenit të Tiranës. Sipas Ngjelës shteti shqiptar deri tani nuk është përgjigjur për këtë akt dhe kryeministri...

Karikatura e një liridashësi!

para 6 muajve - Respublica

Një nga personazhet që ishte i pranishëm në ceremoninë e vendosjes së memorialit në Kodrat e Liqenit për të rënët e grushtit të shtetit në Turqi në mbrojtje te presidentit Erdogan, Bujar Kapexhiu ka dhënë...

Kol. Hajro Limaj: Ripushtimi i Shqipërisë nga Turqia

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Kolonel Hajro Limaj* Filimisht nga portalet nuk e besova, por pastaj nga gazetat, nga mosbesimi u binda se me datën 15 Korrik, në Tiranë është zhvilluar një ceremoni “sekrete” nga media dhe opinioni i...

Memoriali turk, Zëri i Amerikës sulmon Veliajn: Kryebashkiaku nuk jep shpjegime

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Kryetari i Bashkisë së kryeqytetit shqiptar Erion Veliaj evitoi të dielën të japë shpjegime të drejtpërdrejta për vendosjen në Parkun e Liqenit në Tiranë, të një memoriali kushtuar viktimave të grushtit...

PIKËPYETJE/ Naivitet apo mesazh: Pse një memorial viktimash në Turqi, në zemër të Tiranës?

para 6 muajve - Te Sheshi

Në pamje të parë duket vërtet një akt pa mend, i nxituar, i papërligjur, ai i vendosjes së një memoriali te Kodrat e Liqenit, kushtuar të rënëve mesnatën e 15 korrikut 2016 duke u gdhirë e nesërmja, gjatë...

Pse Turqia dhe jo Amerika i bashkoi dje Bashën dhe Ramën?

para 6 muajve - Gazeta Tema

Nga Kreshnik Spahiu Dje në Tiranë në ceremoninë e memorialit të grushtit të shtetit kundër Erdogan u shfaqën zyrtarisht PD dhe PS me një qëndrim të përbashkët. Nuk kam asnjë koment për memorialin se atdheu...

Pse Turqia dhe jo Amerika i bashkoi dje Bashën dhe Ramën?

para 6 muajve - Gazeta Tema

Nga Kreshnik Spahiu Dje në Tiranë në ceremoninë e memorialit të grushtit të shtetit kundër Erdogan u shfaqën zyrtarisht PD dhe PS me një qëndrim të përbashkët. Nuk kam asnjë koment për memorialin se atdheu...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK