http://kariera.mk

Vendet e Quint-it bëjnë thirrje për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi

para 6 muajve - Koha.mk

Në Prishtinë, ambasadat e pesë vendeve kryesore perëndimore, Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Francës, Gjermanisë, Italisë dhe Mbretërisë së Bashkuar, u bënë thirrje Kosovës e Serbisë që të rifillojnë...

Thirrja e QUINT për Kosovën: Të rinisë dialogu me Serbinë

para 6 muajve - Top Channel

Ambasadat e vendeve të QUINT-it në Prishtinë, SHBA, Francë, Gjermani, Itali dhe Britani, i bënë thirrje Kosovës dhe Serbisë të rifillojnë menjëherë bisedimet e udhëhequra nga Bashkimi Evropian dhe të shmangin...

Pacolli: Jemi të gatshëm për dialog, por vetëm si dy shtete të pavarura

para 6 muajve - Koha.mk

Prishtinë, 13 gusht – Ministri kosovar i Punëve të Jashtme, Bexhet Pacolli, duke e komentuar deklaratën e Grupit të Kuintit, theksoi se Prishtina është e gatshme, si edhe çdoherë për negociata me Serbinë,...

Kosova dhe Serbia nuk lëvizin nga pozicionet pas deklaratës së Kuint-it

para 6 muajve - Insajderi

Qeveritë e Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës i kanë bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që menjëherë të rifillojnë dialogun e udhëhequr nga Bashkimi...

QUINT-Kosovës: Rinis dialogun me Serbinë

para 6 muajve - Koha Jone

Ambasadat e vendeve të QUINT-it në Prishtinë, SHBA, Francë, Gjermani, Itali dhe Britani, i bënë thirrje Kosovës dhe Serbisë të rifillojnë menjëherë bisedimet e udhëhequra nga Bashkimi Evropian dhe të shmangin...

QUINT i bën thirrje Kosovës e Serbisë të rinisin dialogun

para 6 muajve - KDPolitik

Ambasadorët e vendeve të QUINT-it i kërkojnë Kosovës heqjen e taksave të vendosura ndaj Serbisë, kurse nga Serbia kërkojnë ndërprerjen e fushatës kundër Kosovës për heqjen e njohjeve. Ambasadat e vendeve...

Kosova dhe Serbia nuk lëvizin nga pozicionet pas deklaratës së QUINT-it

para 6 muajve - GazetaBlic

Qeveritë e Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës i kanë bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që menjëherë të rifillojnë dialogun e udhëhequr nga Bashkimi...

Pacolli reagon ndaj thirrjes së vendeve të Quint-it: Kushtet tona janë të qarta

para 6 muajve - Insajderi

Ministri i jashtëm në largim, Behgjet Pacolli, ka reaguar ndaj deklaratës së vendeve të Quint-it, për heqjen e taksës ndaj mallrave serbe dhe rifillim e dialogut në mes Kosovës dhe Serbisë. Përmes një...

Kosova dhe Serbia nuk lëvizin nga pozicionet pas deklaratës së Kuint-it

para 6 muajve - KDPolitik

Qeveritë e Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës i kanë bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që menjëherë të rifillojnë dialogun e udhëhequr nga Bashkimi...

Për analistët, mesazhi i QUINT-it i është drejtuar Qeverisë së ardhshme

para 6 muajve - Koha.net

Rifillim i menjëhershëm i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Kjo ka qenë kërkesa e 5 qeverive të vendeve të QUINT-it, ajo e SHBA-së, Francës, Gjermanisë, Italisë e e Mbretërisë së Bashkuar. Në një deklaratë...

Pacolli për dialogun me Serbinë: Ne jemi të gatshëm, por vetëm si dy shtete

para 6 muajve - Flaka

Ministri i Jashtëm në detyrë i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thënë se Prishtina zyrtare është e gatshme si gjithmonë për tavolinën e bisedimeve me Serbinë. “Politika e jashtme e Kosovës ka qenë gjithmonë...

Kosova dhe Serbia nuk lëvizën nga pozicionet pas deklaratës së Kuint-it

para 6 muajve - Portalb

Qeveritë e Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës i kanë bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që menjëherë të rifillojnë dialogun e udhëhequr nga Bashkimi...

Vendet e Quint-it bëjnë thirrje për rifillimin e bisedimeve Kosovë-Serbi

para 6 muajve - Alsat-M

Në Prishtinë, ambasadat e pesë vendeve kryesore perëndimore, Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Francës, Gjermanisë, Italisë dhe Mbretërisë së Bashkuar, u bënë thirrje Kosovës e Serbisë që të rifillojnë...

Vendet e Quint-it bëjnë thirrje për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi

para 6 muajve - Illyria

Në Prishtinë, ambasadat e pesë vendeve kryesore perëndimore, Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Francës, Gjermanisë, Italisë dhe Mbretërisë së Bashkuar, u bënë thirrje Kosovës e Serbisë që të rifillojnë...

Veseli reagon ndaj thirrjes së vendeve perëndimore për taksën, ka një kërkesë për BE-në

para 6 muajve - Insajderi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka reaguar ndaj kërkesës të vendeve të perëndimit që të hiqet taksa nda mallrave serbe. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Veseli ka shkruar...

Pacolli pas kërkesës së QUINT-it për dialogun me Serbinë: Ne jemi të gatshëm, por vetëm si dy shtete të pavarura

para 6 muajve - Klan Kosova

Ministri i Jashtëm në detyrë i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thënë se Prishtina zyrtare është e gatshme si gjithmonë për tavolinën e bisedimeve me Serbinë. “Politika e jashtme e Kosovës ka qenë gjithmonë...

Pas deklaratës së QUINT-it, reagon Pacolli

para 6 muajve - RTV 21

Pacolli thotë se Kosova është e gatshme për dialog, por ka kushtet e qarta Ambasada e Shteteve të Bashkuara dhe ajo e Francës, Gjermanisë, Italisë dhe Mbretërisë së Bashkuar i kanë bërë thirrje Kosovës...

Shtetet e QUINT-it bëjnë thirrje për dialog, Gjuriq del kundër kërkesës së tyre

para 6 muajve - GazetaBlic

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën Marko Gjuriq ka reaguar pas deklaratës së vendeve të Quintit, të cilat kanë kërkuar vazhdimin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, duke thënë se kjo e...

Vendet e Kuint-it kërkojnë vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi

para 6 muajve - BalkanWeb

KOSOVE Qeveritë e Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës i kanë bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që menjëherë të rifillojnë dialogun e udhëhequr nga...

Perëndimi presion Kosovës ta heq taksën për mallrat serbe

para 6 muajve - Insajderi

Përmes një deklarate të përbashkët, Franca, Gjermania, Italia, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të heqin taksën ndaj mallrave serbe dhe të...

Vendet e Quint-it bëjnë thirrje për rifillimin e bisedimeve Kosovë-Serbi

para 6 muajve - Shekulli

Në Prishtinë, ambasadat e pesë vendeve kryesore perëndimore, Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Francës, Gjermanisë, Italisë dhe Mbretërisë së Bashkuar, u bënë thirrje Kosovës e Serbisë që të rifillojnë...

Pacolli: E vazhdojmë dialogun kur “diplomacia e ndyrë serbe” të ndalojë së minuari shtetësinë e Kosovës

para 6 muajve - Koha.net

Zëvendëskryeministri në largim i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thënë se politika e jashtme e Kosovës ka qenë gjithmonë e koordinuar dhe në përputhje me pozicionin e partnerëve strategjikë, siç janë Shtetet...

Pacolli pas kërkesës së QUINT-it për dialogun me Serbinë: Ne jemi të gatshëm, por vetëm si dy shtete të pavarura

para 6 muajve - Medial

Ministri i Jashtëm në detyrë i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thënë se Prishtina zyrtare është e gatshme si gjithmonë për tavolinën e bisedimeve me Serbinë. “Politika e jashtme e Kosovës ka qenë gjithmonë...

Veseli i përgjigjet Quint-it: Ne jemi përkrah aleatëve, por BE ta ndalë Serbinë

para 6 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, i është përgjigjur letrës së lëshuar sot nga QUINT-i, duke rikonfirmuar qëndrimin e PDK-së e cila do të jetë...

Pacolli del kundër kërkesës së QUINT-it: Jemi të gatshëm për dialog, por kushtet janë të qarta

para 6 muajve - GazetaBlic

Edhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka komentuar deklaratën e përbashkët të shteteve të QUINT-it lidhur me rifillimin e dialogut Kosovë- Serbi, raporton Gazeta Blic. Pacolli ka thënë se...

SHBA, Anglia e Franca thirrje Kosovës: Hiqni taksën ndaj Serbisë

para 6 muajve - Koha Jone

Kosova dhe Serbia duhet të fillojnë procesin e dialogut për tejkalimin e ngërçit me qëllim normalizimin e marrëdhënieve ndërshtetërore. Ka qenë kjo porosia e Gjermanisë, SHBA dhe Francës  dhe vendeve të...

Gjuriq: Vendet e Kuintit kërkojnë që Serbia të heqë dorë nga Kosova

para 6 muajve - Insajderi

Ai i ka thënë gazetarëve se Beogradi mori në dijeni kumtesën e qeverive të vendeve të Kuintit por se do të vazhdojë ta ushtrojë politikën e vet të brendshme, para se gjithash në përputhje me interesat...

SHBA dhe vendet evropiane thirrje të prerë Kosovës dhe Serbisë

para 6 muajve - Opinion

Qeveritë e Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës i kanë bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që të rifillojnë menjëherë dialogun e udhëhequr nga Bashkimi...

Veseli, QUINT-it: BE-ja të ndalojë përpjekjet e Serbisë për kolonizim si dhe të dënojë kriminelët serbë të luftës

para 6 muajve - Koha.net

​Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i është përgjigjur letrës së lëshuar sot nga shtetet e QUINT-it, duke thënë se mirëpret ndihmën e shteteve Perëndimore për dialogun, mirëpo ka kërkuar nga...

Veseli i përgjigjet QUNIT-it, ka disa kërkesa ndaj tyre

para 6 muajve - OraInfo

Gjatë ditës së sotme, Ambasada e Shteteve të Bashkuara dhe ajo e Francës, Gjermanisë, Italisë dhe Mbretërisë së Bashkuar i kanë bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë të rinisin bisedimet. Ndaj kësaj thirrje...

​Pacolli: Gjithmonë gati për dialog, por Serbia po provokon incidente

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka reaguar pas deklaratës së vendeve të Quintit, të cilat kanë kërkuar vazhdimin e dialogut me Serbinë, duke thënë se Kosova gjithmonë ka qenë e...

SHBA, Anglia e Franca thirrje Kosovës: Hiqni taksën ndaj Serbisë

para 6 muajve - BalkanWeb

Kosova dhe Serbia duhet të fillojnë procesin e dialogut për tejkalimin e ngërçit me qëllim normalizimin e marrëdhënieve ndërshtetërore. Ka qenë kjo porosia e Gjermanisë, SHBA dhe Francës  dhe vendeve të...

Veseli, QUNIT-it: BE-ja të ndalojë përpjekjet e Serbisë për kolonizim si dhe të dënojë kriminelët serbë të luftës

para 6 muajve - Koha.net

​Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i është përgjigjur letrës së lëshuar sot nga shtetet e QUINT-it, duke thënë se mirëpret ndihmën e shteteve Perëndimore për dialogun, mirëpo ka kërkuar nga...

Veseli “zbutet” karshi taksës- përkrah idenë e shteteve të QUINT-it

para 6 muajve - GazetaBlic

Kryetari i PDK-së, Kadri Verseli ka komentuar deklaratën e përbashkët të shteteve të QUINT-it se Kosova duhet ta pezullojë taksën dhe të rifillojë dialogun me Serbinë, raporton Gazeta Blic. Veseli ka thënë...

Veseli kërkon nga BE-ja të parandalojë financimin e strukturave paralele nga Serbia

para 6 muajve - RTV 21

Veseli mirëpret thirrjen e vendeve të QUINT-it Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli, ka mirëpritur përpjekjet e SHBA-së, BE-së, Gjermanisë, Britanisë së Madhe, Francës dhe Italisë për zhvillimin e dialogut...

Pacolli: Gjithmonë gati për dialog, por Serbia po provokon incidente

para 6 muajve - Infokusi

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka reaguar pas deklaratës së vendeve të Quintit, të cilat kanë kërkuar vazhdimin e dialogut me Serbinë, duke thënë se Kosova gjithmonë ka qenë e...

Vendet e Kuintit: Serbia dhe Kosova sa më parë ta përtërijnë dialogun

para 6 muajve - Insajderi

Në kumtesën e përbashkët të qeverive të SHBA, Britanisë së Madhe, Gjermanisë, Francës dhe Italisë pretendohet se ato janë të gatshme që me ofrimin e përkrahjes për përfaqësuesin e lartë të BE, ta rrisin...

Reagon qeveria: Taksa ndaj Serbisë, e drejtë e jona

para 6 muajve - Albeu

Qeveria në largim e Kosovës nuk u bindet ambasadave të shteteve të fuqishme, që kërkuan vazhdimin e dialogut me Serbinë dhe heqjen e taksave, duke thënë se s’duhet të vendosen pengesa shtesë. Në kohën...

​Pacolli: Gjithmonë gati për dialog, por Serbia po provokon incidente

para 6 muajve - Periskopi

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka reaguar pas deklaratës së vendeve të Quintit, të cilat kanë kërkuar vazhdimin e dialogut me Serbinë, duke thënë se Kosova gjithmonë ka qenë e...

Vendet e Quint-it bëjnë thirrje për rifillimin e bisedimeve Kosovë-Serbi

para 6 muajve - Lajm

Në Prishtinë, ambasadat e pesë vendeve kryesore perëndimore, Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Francës, Gjermanisë, Italisë dhe Mbretërisë së Bashkuar, u bënë thirrje Kosovës e Serbisë që të rifillojnë...

Për analistët, mesazhi i QUINT-it i është drejtuar Qeverisë së ardhshme

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Rifillim i menjëhershëm i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Kjo ka qenë kërkesa e 5 qeverive të vendeve të QUINT-it, ajo e SHBA-së, Francës, Gjermanisë, Italisë e e Mbretërisë së Bashkuar. Në një deklaratë...

Gjuriq i reagon Quintit: Do të vazhdojmë të ndjekim interesat tona

para 6 muajve - Infokusi

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën Marko Gjuriq ka reaguar pas deklaratës së vendeve të Quintit, të cilat kanë kërkuar vazhdimin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, duke thënë se kjo e...

Gjuriq i reagon Quintit: Do të vazhdojmë të ndjekim interesat tona

para 6 muajve - Infokusi

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën Marko Gjuriq ka reaguar pas deklaratës së vendeve të Quintit, të cilat kanë kërkuar vazhdimin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, duke thënë se kjo e...

SHBA: Serbia ta njohë Kosovën, ose ta harrojë BE-në

para 6 muajve - Te Sheshi

Ambasada e SHBA-së në Prishtinë ka paralajmëruar Serbinë në lidhje me njohjen e shtetit të Kosovës. Në një deklaratë në rrjetet sociale, ambasada thekson se Serbia nuk do të bëhet pjesë e Bashkimit Evropian...

As pas deklaratës së QUINT-it nuk zmbrapsen Kosova e Serbia

para 6 muajve - Arbresh

Qeveritë e Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës i kanë bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që menjëherë të rifillojnë dialogun e udhëhequr nga Bashkimi...

Kosova dhe Serbia nuk lëvizin nga pozicionet pas deklaratës së Quint-it

para 6 muajve - Arbresh

Qeveritë e Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës i kanë bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që menjëherë të rifillojnë dialogun e udhëhequr nga Bashkimi...

Pesë ambasadat në Kosovë kërkojnë heqjen e menjëhershme të taksës dhe fillimin e dialogut me Serbinë

para 6 muajve - Gazeta Tema

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Francës, Gjermanisë, Italisë dhe Mbretërisë së Bashkuar, po kërkojnë nga Kosova heqjen e menjëhershme të taksës dhe fillimin e dialogut me Serbinë. Këtë e...

Ish ambasadori Hamiti flet për letrën e QUINT-it

para 6 muajve - Arbresh

Ish-ambasadori i Kosovës në Londër, Muhamet Hamiti ka reaguar pasi që vendet e QUINT’it kanë kërkuar nga vendi që të vazhdon dialogu Kosovë-Serbi si dhe të hiqet taksa. Sipas tij, thelbi që ka dalë nga...

Për analistët, mesazhi i QUINT-it i është drejtuar Qeverisë së ardhshme

para 6 muajve - Ekonomia Online

Rifillim i menjëhershëm i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Kjo ka qenë kërkesa e 5 qeverive të vendeve të QUINT-it, ajo e SHBA-së, Francës, Gjermanisë, Italisë e e Mbretërisë së Bashkuar. Në një deklaratë...

AAK i përgjigjet QUINTI-t: Taksa mund të jetë e përjetshme!

para 6 muajve - GazetaBlic

Thirrja e Ambasadës së SHBA-së, të Francës, Gjermanisë, Italisë dhe asaj të Mbretërisë së Bashkuar, për rinisje të bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë si dhe heqjen e taksës, nuk i ka pëlqyer partisë së...

Kosova dhe Serbia nuk lëvizin nga pozicionet pas deklaratës së Kuint-it

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Qeveritë e Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës i kanë bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që menjëherë të rifillojnë dialogun e udhëhequr nga Bashkimi...

Shtetet e QUINT-it bëjnë thirrje për dialog, Gjuriq del kundër kërkesës së tyre

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën Marko Gjuriq ka reaguar pas deklaratës së vendeve të Quintit, të cilat kanë kërkuar vazhdimin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, duke thënë se kjo e...

Gjuriq kundër Quintit: Do të vazhdojmë të ndjekim interesat tona

para 6 muajve - Gazeta Observer

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën Marko Gjuriq ka reaguar pas deklaratës së vendeve të Quintit, të cilat kanë kërkuar vazhdimin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, duke thënë se kjo e...

Pesë ambasadat e fuqishme kërkojnë heqjen e menjëhershme të taksës dhe fillimin e dialogut me Serbinë

para 6 muajve - Iliria News

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Francës, Gjermanisë, Italisë dhe Mbretërisë së Bashkuar, po kërkojnë nga Kosova heqjen e menjëhershme të taksës dhe fillimin e dialogut me Serbinë. Këtë e...

Sa është urgjente puna e rinisjes së dialogut Kosovë – Serbi?

para 6 muajve - Ekonomia Online

Një lexim i shpejtë i kumtesës së sotme (13 gusht 2019) të përbashkët të shteteve anëtare të Kuintit (Francë, Gjermani, Itali, Mbretëri e Bashkuar, Shtete të Bashkuara të Amerikës) për ‘urgjencën’ e rifillimit...

Pacolli: Gjithmonë gati për dialog, por Serbia po provokon incidente

para 6 muajve - Gazeta e re

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka reaguar pas deklaratës së vendeve të Quintit, të cilat kanë kërkuar vazhdimin e dialogut me Serbinë, duke thënë se Kosova gjithmonë ka qenë e...

QUINT i bën thirrje Kosovës e Serbisë të rinisin dialogun

para 6 muajve - DW

Ambasadorët e vendeve të QUINT-it i kërkojnë Kosovës heqjen e taksave të vendosura ndaj Serbisë, kurse nga Serbia kërkojnë ndërprerjen e fushatës kundër Kosovës për heqjen e njohjeve. Ambasadat e vendeve...

Pesë ambasada kërkojnë heqjen e taksës dhe fillimin e dialogut me Serbinë

para 6 muajve - Insajderi

Këtë e kanë bërë përmes një komunikate të përbashkët e cila është përcjellë përmes Ambasadës amerikane në Kosovë, në të cilën theksohet se këto pesë qeveri të fuqishme janë të bashkuara me qëllimin për...

Pacolli: Gjithmonë gati për dialog, por Serbia po provokon incidente

para 6 muajve - KosovaPress

“Politika e jashtme e Kosovës ka qenë gjithmonë e koordinuar dhe në përputhje me pozicionin e partnerëve tanë strategjikë, Shtetet e Bashkuara, Gjermaninë, Francën, Mbretërinë e Bashkuar dhe Italinë që...

Pacolli për dialogun: Ne jemi të gatshëm, por vetëm si dy shtete të pavarura

para 6 muajve - Sovrani

Ministri i Jashtëm në detyrë i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thënë se Prishtina zyrtare është e gatshme si gjithmonë për tavolinën e bisedimeve me Serbinë. “Politika e jashtme e Kosovës ka qenë gjithmonë...

Vendet e QUINT-it kërkojnë heqjen e menjëhershme të taksës dhe fillimin e dialogut me Serbinë

para 6 muajve - OraInfo

Heqja e taksës dhe vazhdimi i dialogut po vazhdon të jetë kërkesa kryesore e vendeve të QUINT-it. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Francës, Gjermanisë, Italisë dhe Mbretërisë së Bashkuar,...

Gjuriq kundër Quintit: Do të vazhdojmë të ndjekim interesat tona

para 6 muajve - KosovaPress

Ai theksoi se ‘ata që shkelin marrëveshjen e CEFTA-s dhe ata që mbrojnë veten kundër anëtarësimit të paligjshëm nuk mund të trajtohen në mënyrë të barabartë në organizatat ndërkombëtare’. "Nuk mund të...

Pacolli: Kosova është e gatshme për dialog me Serbinë, por si dy shtete të pavarura

para 6 muajve - Epoka e Re

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka thënë se Prishtina zyrtare është e gatshme të ulët në tavolinën e bisedimeve me Serbinë. Kjo deklaratë e Pacollit ka ardhur pas kërkesës së vendeve të...

Qeveria u reagon shteteve të fuqishme: Taksa është e drejtë e jona, dialogun s’e kemi ndalur ne

para 6 muajve - Infokusi

Qeveria në largim e Kosovës nuk u bindet ambasadave të shteteve të fuqishme, që kërkuan vazhdimin e dialogut me Serbinë dhe heqjen e taksave, duke thënë se s’duhet të vendosen pengesa shtesë. Në kohën...

Vendet e Kuint-it kërkojnë vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Qeveritë e Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës i kanë bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që menjëherë të rifillojnë dialogun e udhëhequr nga Bashkimi...

Vendet e QUINT-it: Menjëherë të rifillojë dialogu Kosovë – Serbi

para 6 muajve - RTV 21

Kushtet, Kosova të heqë taksën, Serbia të ndal fushatën agresive ndaj Kosovës Ambasada e Shteteve të Bashkuara dhe ajo e Francës, Gjermanisë, Italisë dhe Mbretërisë së Bashkuar i kanë bërë thirrje Kosovës...

Pacolli: E vazhdojmë dialogun kur “diplomacia e ndyrë serbe” të ndalojë së minuari shtetësinë e Kosovës

para 6 muajve - Arbresh

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thënë se politika e jashtme e vendit ka qenë gjithmonë e koordinuar dhe në përputhje me pozicionin e partnerëve strategjikë, siç janë Shtetet...

Shtetet e Kuintit kërkojnë nga Kosova ta heq taksën për mallrat serbe

para 6 muajve - Klan Kosova

Shtetet e Kuniteti kanë kërkuar të nis MENJËHERË dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Madje ata kanë thënë se për të nisur ky proces Kosova duhet ta heq taksën ndaj Serbisë, ndërsa Serbia duhet ta ndalë...

BE – Serbisë: Po nuk njohët Kosovën, nuk futeni në BE

para 6 muajve - Standard

Ambasada Britanike në Prishtinë ka bërë një deklaratë të rëndësishme në lidhje me finalizimin e dialogut Pishtinë – Beograd, ku sipas tyre është e rëndësishme njohja reciproke midis dy vendeve, në rrugëtimin...

QUINT-i i gatshëm të forcojë rolin në dialog, nëse Kosova dhe Serbia kanë kompromis

para 6 muajve - RTV 21

Kushtet, Kosova të heqë taksën, Serbia të ndal fushatën agresive ndaj Kosovës Ambasada e Shteteve të Bashkuara dhe ajo e Francës, Gjermanisë, Italisë dhe Mbretërisë së Bashkuar i kanë bërë thirrje Kosovës...

Edhe Pacolli i përgjigjet kërkesës së QUINT-it

para 6 muajve - Ekonomia Online

Behgjet Pacolli, ka thënë se Prishtina zyrtare është e gatshme si gjithmonë për tavolinën e bisedimeve me Serbinë. Ministri i Jashtëm në detyrë i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thënë se Prishtina zyrtare...

Vendet e Quint-it kërkojnë rifillimin e bisedimeve dhe shmangie nga çdo veprim që pengon marrëveshjen Kosovë-Serbi

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Në Prishtinë, ambasadat e pesë vendeve kryesore perëndimore, Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Francës, Gjermanisë, Italisë dhe Mbretërisë së Bashkuar, u bënë thirrje Kosovës e Serbisë që të rifillojnë...

Vendet e BE dhe SHBA, Serbisë: Po nuk njohët Kosovën, nuk ka anëtarësim në BE

para 6 muajve - Koha Jone

Deklaratë e përbashkët e qeverive të Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, 13 gusht 2019 Qeveritë e Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së...

5 ambasada i kërkojnë Kosovës heqjen e taksës dhe nisjen e dialogut me Serbinë

para 6 muajve - Lexo

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Francës, Gjermanisë, Italisë dhe Mbretërisë së Bashkuar, po kërkojnë nga Kosova heqjen e menjëhershme të taksës dhe fillimin e dialogut me Serbinë. Këtë e...

QUINT-i i bën thirrje Kosovës e Serbisë të rinisin bisedimet

para 6 muajve - GazetaBlic

Ambasada e Shteteve të Bashkuara dhe ajo e Francës, Gjermanisë, Italisë dhe Mbretërisë së Bashkuar i kanë bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë të rinisin bisedime t. “Kërkojmë nga të dy palët të shmangin veprime...

Veseli reagon ndaj thirrjes së vendeve perëndimore për taksën, ka një kërkesë për BE-në

para 6 muajve - Sovrani

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka reaguar ndaj kërkesës të vendeve të perëndimit që të hiqet taksa nda mallrave serbe. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Veseli ka shkruar...

QUINT-i i bën thirrje Kosovës e Serbisë të rinisin bisedimet

para 6 muajve - Koha.net

Ambasada e Shteteve të Bashkuara dhe ajo e Francës, Gjermanisë, Italisë dhe Mbretërisë së Bashkuar i kanë bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë të rinisin bisedimet. “Kërkojmë nga të dy palët të shmangin veprime...

Veseli i përgjigjet QUINT-it: Ne jemi përkrah aleatëve, por BE ta ndalë Serbinë

para 6 muajve - KosovaPress

Nëpërmjet një shkrimi të publikuar në faqen e tij në Facebook, Veseli ka thënë se në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, qytetarët e Kosovës do të zgjedhin ndërmjet atyre që janë përkrahë aleatëve perëndimorë...

Veseli i përgjigjet QUINT-it: Ne jemi përkrah aleatëve, por BE-ja ta ndalë Serbinë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, i është përgjigjur letrës së lëshuar sot nga QUINT-i, duke rikonfirmuar qëndrimin e PDK-së e cila do të jetë përkrahë aleatëve perëndimorë...

Veseli i përgjigjet QUNIT-it: Ne jemi përkrah aleatëve, por BE ta ndalë Serbinë

para 6 muajve - Arbresh

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, i është përgjigjur letrës së lëshuar sot nga QUINT-i, duke rikonfirmuar qëndrimin e PDK-së e cila do të jetë përkrahë aleatëve perëndimorë...

Veseli i përgjigjet QUNTI-it: Ne jemi përkrah aleatëve, por BE ta ndalë Serbinë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, i është përgjigjur letrës së lëshuar sot nga QUINT-i, duke rikonfirmuar qëndrimin e PDK-së e cila do të jetë përkrahë aleatëve perëndimorë...

Veseli i përgjigjet QUINT-it: Ne jemi përkrah aleatëve, por BE ta ndalë Serbinë

para 6 muajve - Periskopi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, i është përgjigjur letrës së lëshuar sot nga QUINT-i, duke rikonfirmuar qëndrimin e PDK-së e cila do të jetë përkrahë aleatëve perëndimorë...

I përgjigjen QUINT-it: Kosova se heqë taksën, Serbia se ndalë propagandën kundër Kosovës

para 6 muajve - PortaliOnline

Kosovës i është bërë përsëri thirrje ta heq taksën dhe të kthehet në tavolinën e bisedimeve me Serbinë. Ambasada e Britanisë, Francës, SHBA-së, Italisë e Gjermanisë në atë që njihet si vendet e QUINT-it,...

Edhe ​Veseli i përgjigjet QUINT-it: Ne jemi përkrah aleatëve, por BE ta ndalë Serbinë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, i është përgjigjur letrës së lëshuar sot nga QUINT-i, duke rikonfirmuar qëndrimin e PDK-së e cila do të jetë përkrahë aleatëve perëndimorë...

Veseli i përgjigjet QUNIT-it: Ne jemi përkrah aleatëve, por BE ta ndalë Serbinë

para 6 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, i është përgjigjur letrës së lëshuar sot nga QUINT-i, duke rikonfirmuar qëndrimin e PDK-së e cila do të jetë përkrahë aleatëve perëndimorë...

Veseli i përgjigjet QUNIT-it: Ne jemi përkrah aleatëve, por BE ta ndalë Serbinë

para 6 muajve - Periskopi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, i është përgjigjur letrës së lëshuar sot nga QUINT-i, duke rikonfirmuar qëndrimin e PDK-së e cila do të jetë përkrahë aleatëve perëndimorë...

Veseli mirëpret përpjekjet e vendeve të Quintit për zhvillimin e dialogut Kosovë – Serbi

para 6 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka mirëpritur deklaratën e përbashkët të vendeve të Quintit (Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës) rreth...

Veseli i përgjigjet QUNIT-it: Ne jemi përkrah aleatëve, por BE ta ndalë Serbinë

para 6 muajve - KosovaPress

Nëpërmjet një shkrimi të publikuar në faqen e tij në Facebook, Veseli ka thënë se në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, qytetarët e Kosovës do të zgjedhin ndërmjet atyre që janë përkrahë aleatëve perëndimorë...

Veseli i përgjigjet QUNIT-it: Ne jemi përkrah aleatëve, por BE ta ndalë Serbinë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, i është përgjigjur letrës së lëshuar sot nga QUINT-i, duke rikonfirmuar qëndrimin e PDK-së e cila do të jetë përkrahë aleatëve perëndimorë...

Qeveria u reagon shteteve të fuqishme: Taksa është e drejtë e jona, dialogun s’e kemi ndalur ne

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Qeveria në largim e Kosovës nuk u bindet ambasadave të shteteve të fuqishme, që kërkuan vazhdimin e dialogut me Serbinë dhe heqjen e taksave, duke thënë se s’duhet të vendosen pengesa shtesë. Në kohën...

Reagon qeveria: Taksa ndaj Serbisë, e drejtë e jona

para 6 muajve - Fakti Ditor

Qeveria në largim e Kosovës nuk u bindet ambasadave të shteteve të fuqishme, që kërkuan vazhdimin e dialogut me Serbinë dhe heqjen e taksave, duke thënë se s’duhet të vendosen pengesa shtesë. Në kohën...

“Nuk janë të krahasueshme heqja e taksës nga Kosova me ndërprerjen e fushatës për heqjen e njohjeve kundër Kosovës nga Serbia”

para 6 muajve - Arbresh

Politologu Albinot Maloku nëpermjet një postimi në Facebook ka reaguar pas deklaratës për shtyp të lëshuar nga shtetet e Quintit përmes së cilës i bëjnë thirrje Kosovës dhe Serbisë që menjëherë të rifillojnë...

Qeveria i përgjigjet kërkesës së QUINT-it për heqjen e taksës dhe rifillimin e dialogut

para 6 muajve - Gazeta Observer

Kosovës i është bërë përsëri thirrje ta heq taksën dhe të kthehet në tavolinën e bisedimeve me Serbinë. Ambasada e Britanisë, Francës, SHBA-së, Italisë e Gjermanisë në atë që njihet si vendet e QUINT-it,...

Serbia injoron QUINT-in, Gjuriqi thotë se do të vazhdojnë t’i mbrojnë interesat e tyre

para 6 muajve - Ekonomia Online

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka thënë se Serbia nuk do ta ndryshojë politikën e saj karshi Kosovës. Serbia do të vazhdojë t’i mbrojë interesat e saj,...

Qeveria i përgjigjet kërkesës së QUINT-it për heqjen e taksës dhe rifillimin e dialogut

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kosovës i është bërë përsëri thirrje ta heq taksën dhe të kthehet në tavolinën e bisedimeve me Serbinë. Ambasada e Britanisë, Francës, SHBA-së, Italisë e Gjermanisë në atë që njihet si vendet e QUINT-it,...

Qeveria u reagon shteteve të fuqishme: Taksa është e drejtë e jona, dialogun s’e kemi ndalur ne

para 6 muajve - Bota Press

Qeveria në largim e Kosovës nuk i bindet ambasadave të shteteve të fuqishme, që kërkuan vazhdimin e dialogut me Serbinë dhe heqjen e taksave, duke thënë se s’duhet të vendosen pengesa shtesë. Në kohën...

Quint: Thirrje Kosovës dhe Serbisë të rifillojnë dialogun

para 6 muajve - KosovaLive360

Qeveritë e Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës janë të bashkuara në qëllimin për të parë normalizimin e plotë të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe...

Pesë ambasada kërkojnë heqjen e taksës dhe fillimin e bisedimeve me Serbinë

para 6 muajve - InfoShqip

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Francës, Gjermanisë, Italisë dhe Mbretërisë së Bashkuar, po kërkojnë nga Kosova heqjen e menjëhershme të taksës dhe fillimin e dialogut me Serbinë. Këtë e...

Reagojnë shtetet e Quintit: Menjëherë të hiqet taksa dhe të ndërpritet fushata për heqjen e njohjeve kundër Kosovës

para 6 muajve - Infokusi

Qeveritë e Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës janë të bashkuara në qëllimin për të parë normalizimin e plotë të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe...

“Kosova të heqë taksën, Serbia të ndalë fushatën kundër njohjeve të Kosovës”

para 6 muajve - PortaliOnline

Shtetet e Kunitit kanë kërkuar të nisë menjëherë dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Madje ata kanë thënë se për të nisur ky proces Kosova duhet ta heq taksën ndaj Serbisë, ndërsa Serbia duhet ta ndalë...

QUINT-i i bën thirrje Kosovës e Serbisë të rinisin bisedimet

para 6 muajve - Sovrani

Ambasada e Shteteve të Bashkuara dhe ajo e Francës, Gjermanisë, Italisë dhe Mbretërisë së Bashkuar i kanë bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë të rinisin bisedimet. “Kërkojmë nga të dy palët të shmangin veprime...

Pesë ambasadat e fuqishme kërkojnë heqjen e menjëhershme të taksës dhe fillimin e dialogut me Serbinë

para 6 muajve - Albinfo

SHBA, Franca, Gjermani, Italia e Mbretëria e Bashkuar Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Francës, Gjermanisë, Italisë dhe Mbretërisë së Bashkuar, po kërkojnë nga Kosova heqjen e menjëhershme...

Ambasadat kërkojnë heqjen e taksës dhe fillimin e dialogut me Serbinë

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Francës, Gjermanisë, Italisë dhe Mbretërisë së Bashkuar, po kërkojnë nga Kosova heqjen e menjëhershme të taksës dhe fillimin e dialogut me Serbinë. Këtë e...

Reagojnë shtetet e Quintit: Menjëherë të hiqet taksa

para 6 muajve - Gazeta e re

Qeveritë e Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës janë të bashkuara në qëllimin për të parë normalizimin e plotë të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe...

Reagojnë shtetet e Quintit: Menjëherë të hiqet taksa dhe të ndërpritet fushata për heqjen e njohjeve kundër Kosovës

para 6 muajve - KosovaPress

Vlerësojnë se status quo pengon përparimin e Kosovës dhe Serbisë në rrugën e tyre drejt Bashkimit Evropian (BE) dhe thjeshtë nuk është e qëndrueshme. “Pas viteve të tëra të ngecjes ka ardhur koha që më...

QUINT-i i bën thirrje Kosovës e Serbisë të rinisin bisedimet

para 6 muajve - Gazeta Observer

Foto ilustrim Ambasada e Shteteve të Bashkuara dhe ajo e Francës, Gjermanisë, Italisë dhe Mbretërisë së Bashkuar i kanë bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë të rinisin bisedimet. “Kërkojmë nga të dy palët...

Shtetet e Kuintit kërkojnë nga Kosova ta heq taksën për mallrat serbe

para 6 muajve - Periskopi

Shtetet e Kuniteti kanë kërkuar të nis menjëherë dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Madje ata kanë thënë se për të nisur ky proces Kosova duhet ta heq taksën ndaj Serbisë, ndërsa Serbia duhet ta ndalë...

QUINT-i i bën thirrje Kosovës e Serbisë të rinisin bisedimet

para 6 muajve - Arbresh

Ambasada e Shteteve të Bashkuara dhe ajo e Francës, Gjermanisë, Italisë dhe Mbretërisë së Bashkuar i kanë bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë të rinisin bisedimet. “Kërkojmë nga të dy palët të shmangin veprime...

QUINT-i i bën thirrje Kosovës e Serbisë të rinisin bisedimet

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ambasada e Shteteve të Bashkuara dhe ajo e Francës, Gjermanisë, Italisë dhe Mbretërisë së Bashkuar i kanë bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë të rinisin bisedimet. “Kërkojmë nga të dy palët të shmangin veprime...

Ndërkombëtarët i caktojnë dy detyra Kosovës dhe Serbisë

para 6 muajve - Arbresh

Qeveritë e Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës janë të bashkuara në qëllimin për të parë normalizimin e plotë të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe...

Quinti, thirrje Kosovës dhe Serbisë: Menjëherë të rifillojë dialogu

para 6 muajve - Epoka e Re

Nëpërmjet një deklarate për medie qeveritë e Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës u kanë bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që menjëherë të rifillojnë...

Franca, Gjermania, Italia, Mbretëria e Bashkuar dhe SHBA kërkojnë normalizimin e plotë të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

para 6 muajve - Arbresh

Qeveritë e Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës janë të bashkuara në qëllimin për të parë normalizimin e plotë të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe...

Shtetet e Quint-it i kërkojnë Kosovës heqjen e taksës, Serbisë ndaljen e fushatës për heqjen e njohjeve

para 6 muajve - Ekonomia Online

Qeveritë e Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës janë të bashkuara në qëllimin për të parë normalizimin e plotë të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK