http://kariera.mk

Nga nesër pritet të ulen temperaturat, të enjten maksimalja 23 gradë

para 6 muajve - Shprehja.com

Temperaturave do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-31 gradë Celsius, përcjell lajmi.net. “Ka ndryshuar situata meteorologjike. Pas këtyre...

Shiu e rrufetë po vijnë – ky është moti për ditët në vijim

para 6 muajve - Insajderi

Pas ditëve me vapën afrikane, vendi parashihet të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ulët atmosferik Në ditët në vijim, Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se moti do të ndryshojë ku do...

Ndryshim drastik i temperaturave, nga e enjtja temperaturat bien në 23 gradë

para 6 muajve - GazetaBlic

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë dy ditëve në vazhdim do të ketë ulje të temperaturave si dhe reshje shiu. “Ka ndryshuar situata meteorologjike. Pas këtyre ditëve me vapë, vendi...

Moti nesër dhe pasnesër me shi, stuhi dhe rrufe

para 6 muajve - Klan Kosova

Situata meteorologjike në vendin tonë ka ndryshuar. Pas ditëve me vapë vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ulët atmosferik. Kjo gjendje ciklonike do të kushtëzojë mot me diell, por...

Nga nesër pritet të ulen temperaturat – të enjten maksimalja 23 gradë

para 6 muajve - Koha.net

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë dy ditëve në vazhdim do të ketë ulje të temperaturave si dhe reshje shiu. “Ka ndryshuar situata meteorologjike. Pas këtyre ditëve me vapë, vendi...

Dy ditët e ardhshme ndryshon moti, iu presin temperatura befasuese

para 6 muajve - OraInfo

Mësoni se ҫfarë moti do të mbretërojë në ditët në vazhdim. Gjatë ditës së mërkurë vapa afrikane do të fillojë të zmbrapset më në jug të rajonit, me afrimin e një turbullire nga Atlantiku, që pritet të...

Parashikimi i motit për dy ditët në vazhdim, ja kur bie shi

para 6 muajve - RTV 21

Pritet të ulen temperaturat Institucioni Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë dy ditëve në vazhdim do të ketë ulje të temperaturave si dhe reshje shiu. “Ka ndryshuar situata meteorologjike. Pas...

Nesër pasdite shi me bubullima dhe erë të fortë

para 6 muajve - Aktuale

Moti nesër në orët e paradites do të jetë me diell dhe veçanërisht ngrohtë në jug të vendit. Pasdite dhe gjatë natës, ndërsa fillimisht në pjesët veriore, vranësirat do të rriten dhe vende-vende do të....

Nesër na pret ndryshim drastik i temperaturës

para 6 muajve - Tetova Sot

Moti nesër në orët e paradites do të jetë me diell dhe veçanërisht ngrohtë në jug të vendit. Pasdite dhe gjatë natës, ndërsa fillimisht në pjesët veriore, vranësirat do të rriten dhe vende-vende do të....

Prej nesër pasdite shi me bubullima dhe erë të fortë

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 gusht – Moti nesër në orët e paradites do të jetë me diell dhe veçanërisht ngrohtë në jug të vendit. Pasdite dhe gjatë natës, ndërsa fillimisht në pjesët veriore, vranësirat do të rriten dhe...

Nesër pasdite reshje shiu, bubullima dhe erë e fortë

para 6 muajve - Portalb

Reshje të rrëmbyeshme të shiut me bubullima dhe erë të fortë prej nesër pasdite, ndërsa ulje të temperaturave për pesë gradë nga e enjtja, paralajmërojnë nga DPHM-ja. Sipas DPHM-së, nesër pasdite dhe gjatë...

Pritet ndryshim i madh i motit

para 6 muajve - GazetaBlic

Përderisa vapa afrikane mbizotëroi këto ditë në vendin tonë, gjatë këtyre ditëve pritet një ndryshim i motit, raporton Gazeta Blic. 13.08.2019 – Gjatë ditës së mërkurë vapa afrikane do të fillojë të zbrapset...

Prej nesër pasdite shi me bubullima dhe erë të fortë

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 13 gusht – Moti nesër në orët e paradites do të jetë me diell dhe veçanërisht ngrohtë në jug të vendit. Pasdite dhe gjatë natës, ndërsa fillimisht në pjesët veriore, vranësirat do të rriten dhe...

Moti, pas vapës, shi e rrufe

para 6 muajve - Infokusi

Pas ditëve me vapë, vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ulët atmosferik. Kjo gjendje ciklonike do të kushtëzojë mot me diell, por gjatë ditës do të ndryshojë, pasi do të ketë vranësira...

DPHM: Prej nesër pasdite shi me bubullima dhe erë të fortë

para 6 muajve - Medial

Shkup, 13 gusht 2019 (MEDIAL) – Moti nesër në orët e paradites do të jetë me diell dhe veçanërisht ngrohtë në jug të vendit. Pasdite dhe gjatë natës, ndërsa fillimisht në pjesët veriore, vranësirat do...

Moti bën kthesën e madhe në Maqedoni, nesër priten reshje shiu dhe ulje temperaturash

para 6 muajve - Albeu

Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike për nesër ka paralajmëruar reshje të shiut , si dhe ulje të temperaturave për pesë deri tetë gradë. Sipas meteorologëve, nesër pasdite dhe gjatë natës, së pari në...

Moti, priten reshje shiu e shkarkime rrufesh

para 6 muajve - Gazeta e re

Pas ditëve me vapë, vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ulët atmosferik. Kjo gjendje ciklonike do të kushtëzojë mot me diell, por gjatë ditës do të ndryshojë, pasi do të ketë vranësira...

Moti, priten reshje shiu e shkarkime rrufesh

para 6 muajve - KosovaPress

Kjo gjendje ciklonike do të kushtëzojë mot me diell, por gjatë ditës do të ndryshojë, pasi do të ketë vranësira të dendura dhe konvektive, të cilat parashihen të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime...

‘Çmendet’ moti në Shqipëri, ja parashikimi për ditën e nesërme…

para 6 muajve - Standard

Nga nesër do të ketë reshje shiu. Për disa lajm i mirë, e për disa ndoshta jo, por Shërbimi Meteorologjik Ushtarak paralajmëron vranësira dhe më pas reshje shiu duke nisur nga mesdita, kryesisht në veri...

Tahirsylaj flet për temperaturat e larta, paralajmëron shi dhe breshër

para 6 muajve - GazetaBlic

Eksperti i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj, në një deklaratë të dhënë për Telegrafin ka treguar se si do të jetë moti gjatë kësaj jave. Ai ka thënë se temperaturat do të shënojnë rënie. “Vendi ynë po vazhdon...

Nga nesër shi? Parashikimi nga Shërbimi Meteorologjik Ushtarak

para 6 muajve - Koha Jone

Nga nesër do të ketë reshje shiu. Për disa lajm i mirë, e për disa ndoshta jo, por Shërbimi Meteorologjik Ushtarak paralajmëron vranësira dhe më pas reshje shiu duke nisur nga mesdita, kryesisht në veri...

Ja çfarë temperaturash priten të mërkurën dhe të enjten në Kosovë

para 6 muajve - Arbresh

Si do të jetë moti në Kosovë të mërkurën dhe të enjten? Gjatë ditës së mërkurë vapa afrikane do të fillojë të zmbrapset më në jug të rajonit, me afrimin e një turbullire nga Atlantiku, që pritet të kalojë...

Çfarë temperaturash priten të mërkurën dhe të enjten në Kosovë?

para 6 muajve - Gazeta Observer

Si do të jetë moti në Kosovë të mërkurën dhe të enjten? Gjatë ditës së mërkurë vapa afrikane do të fillojë të zmbrapset më në jug të rajonit, me afrimin e një turbullire nga Atlantiku, që pritet të kalojë...

Nga nesër shi e breshër, temperaturat bien për 10 gradë

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Profesori i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj gjatë një prononcimi për EkonomiaOnline, thotë se nga dita e nesërme do të ketë reshje të shiut, breshër por edhe erëra. Ndërsa temperaturat sipas tij do të...

Nga nesër shi e breshër, temperaturat bien për 10 gradë

para 6 muajve - Sovrani

Profesori i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj gjatë një prononcimi, thotë se nga dita e nesërme do të ketë reshje të shiut, breshër por edhe erëra. Ndërsa temperaturat sipas tij do të zbresin për 10 gradë...

Nga nesër shi? Parashikimi nga Shërbimi Meteorologjik Ushtarak

para 6 muajve - BalkanWeb

Nga nesër do të ketë reshje shiu. Për disa lajm i mirë, e për disa ndoshta jo, por Shërbimi Meteorologjik Ushtarak paralajmëron vranësira dhe më pas reshje shiu duke nisur nga mesdita, kryesisht në veri...

Nesër fillon shiu

para 6 muajve - Albeu

Nga dita e nesërmë do të ketë ndryshim të motit duke bërë që të ulen temperaturat, të cilat kanë "djegur" vendin dhe rajonin këto ditë. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak paralajmëron vranësira dhe më pas...

Nga nesër shi e breshër, temperaturat bien për 10 gradë

para 6 muajve - Periskopi

Profesori i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj gjatë një prononcimi për EkonomiaOnline, thotë se nga dita e nesërme do të ketë reshje të shiut, breshër por edhe erëra. Ndërsa temperaturat sipas tij do të...

Pas dy ditëve me temperatura përvëluese, sinoptikanët tregojnë kur nis shiu: Vranësira e shtrëngata në këto zona

para 6 muajve - Sot News

Pas dy ditëve të para të kësaj jave me temperatura përvëluese, që kanë arritur deri në 42 gradë, përjashtim bën dita e Mërkurë dhe ajo e Enjte ku sipas meteorologëve, pritet depërtimi i masave ajrore relativisht...

Nesër nis rënia e temperaturave dhe reshjet/ Zonat që rrezikojnë rrebeshe…

para 6 muajve - Standard

Ditën e mërkurë, moti në vend do të ndikohet nga masa ajrore të paqendrueshme në veri. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se kthjellimet e mëngjesit do të pasohen nga zhvillime vranësirash. Reshjet...

Moti bën kthesën e madhe në Maqedoni, nesër priten reshje shiu dhe ulje temperaturash

para 6 muajve - Fakti Ditor

Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike për nesër ka paralajmëruar reshje të shiut, si dhe ulje të temperaturave për pesë deri tetë gradë. Sipas meteorologëve, nesër pasdite dhe gjatë natës, së pari në...

Nga nesër shi? Parashikimi nga Shërbimi Meteorologjik Ushtarak

para 6 muajve - Blitz

Nga nesër do të ketë reshje shiu. Për disa lajm i mirë, e për disa ndoshta jo, por Shërbimi Meteorologjik Ushtarak paralajmëron vranësira dhe më pas reshje shiu duke nisur nga mesdita, kryesisht në veri...

Nesër reshje të shiut, nga e enjtja rënie të temperaturave

para 6 muajve - Alsat-M

“Reshje të furishme të shiut dhe erë e përforcuar pritet nesër pasdite, ndërsa ulje të temperaturave prej 5 deri në 8 gradë nga dita e enjte”, kështu njoftojnë nga Enti Hidrometeorologjik. Sipas Entit,...

Mot sot shumë i ngrohtë dhe me temperatura deri 41 gradë

para 6 muajve - Bashke

Moti në vend do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me erë të dobët nga drejtimi juglindor. Gjithkund do të aktivizohet niveli portokalli i rrezikut nga temperatura të larta dhe rrezatimi UV, që do të...

Nga nesër shi e breshër, temperaturat bien për 10 gradë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Motit tropikal në rajonin e Ballkanit po i vjen fundi. Profesori i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj gjatë një prononcimi për EkonomiaOnline, thotë se nga dita e nesërme do të ketë reshje të shiut, breshër...

Shi dhe vranësira gjatë ditës së nesërme

para 6 muajve - Arbresh

Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike për nesër ka paralajmëruar reshje të shiut, si dhe ulje të temperaturave për pesë deri tetë gradë. Sipas meteorologëve, nesër pasdite dhe gjatë natës, së pari në...

Mot me diell dhe temperatura deri 41 gradë

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 13 gusht – Moti në vend do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me erë të dobët nga drejtimi juglindor. Gjithkund do të aktivizohet niveli portokalli i rrezikut nga temperatura të larta dhe rrezatimi...

Temperatura përvëluese në Shqipëri

para 6 muajve - RTV 21

Parashikimi i motit Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se edhe gjatë ditës së martë, në Shqipëri do të ushtrojë ndikim vala e të nxehtit. Fundjava shënoi edhe ditët më të nxehta të regjistruar...

Njoftim me rëndësi për pushuesit në Shqipëri, temperaturat shënojnë rënie

para 6 muajve - OraInfo

Moti në Shqipëri, nga 40 gradë celsius temperaturat shënojnë rënie. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se edhe gjatë ditës së martë, në Shqipëri do të ushtrojë ndikim vala e të nxehtit. Fundjava...

Meteorologët ushtarakë: Priten ulje e temperaturave dhe shira, ja zonat

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njoftoi se ditën e mërkurë, moti në vend do të ndikohet nga masa ajrore të paqendrueshme në veri. Kthjellimet e mëngjesit do të pasohen nga zhvillime vranësirash. Reshjet...

Meteorologët: Nesër reshje të shiut në Maqedoninë e Veriut

para 6 muajve - Fol

Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike për nesër ka paralajmëruar reshje të shiut, si dhe ulje të temperaturave për pesë deri tetë gradë. Sipas meteorologëve, nesër pasdite dhe gjatë natës, së pari në...

I nxehti afrikan ikën, nesër reshje të shiut, nga e enjtja rënie të temperaturave

para 6 muajve - InfoShqip

“Reshje të furishme të shiut dhe erë e përforcuar pritet nesër pasdite, ndërsa ulje të temperaturave prej 5 deri në 8 gradë nga dita e enjte”, kështu njoftojnë nga Enti Hidrometeorologjik. Sipas Entit,...

Parashikimi i motit

para 6 muajve - Iliria News

Moti në vend do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me erë të dobët nga drejtimi juglindor. Gjithkund do të aktivizohet niveli portokalli i rrezikut nga temperatura të larta dhe rrezatimi UV, që do të...

Meteorologët: Nesër reshje të shiut në Maqedoninë e Veriut

para 6 muajve - Lajm

Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike për nesër ka paralajmëruar reshje të shiut, si dhe ulje të temperaturave për pesë deri tetë gradë. Sipas meteorologëve, nesër pasdite dhe gjatë natës, së pari në...

Nesër reshje të shiut, nga e enjtja rënie të temperaturave

para 6 muajve - Tetova1

“Reshje të furishme të shiut dhe erë e përforcuar pritet nesër pasdite, ndërsa ulje të temperaturave prej 5 deri në 8 gradë nga dita e enjte”, kështu njoftojnë nga Enti Hidrometeorologjik. Sipas Entit,...

Meteorologët për nesër paralajmërojnë reshje të shiut në Maqedoni

para 6 muajve - Shenja

Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike për nesër ka paralajmëruar reshje të shiut, si dhe ulje të temperaturave për pesë deri tetë gradë. Sipas meteorologëve, nesër pasdite dhe gjatë natës, së pari në...

Nesër reshje të shiut, nga e enjtja rënie të temperaturave

para 6 muajve - Flaka

“Reshje të furishme të shiut dhe erë e përforcuar pritet nesër pasdite, ndërsa ulje të temperaturave prej 5 deri në 8 gradë nga dita e enjte”, kështu njoftojnë nga Enti Hidrometeorologjik. Sipas Entit,...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 gusht, zhurnal.mk – Moti në vend do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me erë të dobët nga drejtimi juglindor. Gjithkund do të aktivizohet niveli portokalli i rrezikut nga temperatura të larta...

Në Shqipëri temperaturat deri në 40 gradë celsius

para 6 muajve - Gazeta e re

Moti gjatë ditës së sotme në Shqipëri do të ushtrojë ndikim vala e të nxehtit. Era do të fryjë kryesisht nga veriperëndimi e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet dhe në lugina në orët e nxehta të ditës....

Moti e martë, 13 Gusht 2019!

para 6 muajve - Medial

Moti i kthjellët dhe i nxehtë mbizotëron në të gjithë territorin e vendit por duke ju afruar oreve te pasdites do të ketë kalime vranësirash te lehta ne ekstremin verior. Temperaturat e ajrit mbeten konstante...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 6 muajve - Portalb

Moti në vend do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me erë të dobët nga drejtimi juglindor. Gjithkund do të aktivizohet niveli portokalli i rrezikut nga temperatura të larta dhe rrezatimi UV, që do të...

Moti në Shqipëri

para 6 muajve - Koha.net

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se edhe gjatë ditës së martë, në Shqipëri do të ushtrojë ndikim vala e të nxehtit. Fundjava shënoi edhe ditët më të nxehta të regjistruara për këtë vit me temperaturën...

Këto janë temperaturat sot – Bëni kujdes

para 6 muajve - Insajderi

Vapa afrikane që ka depërtuar mbi rajon ditëve të fundit pritet të vazhdojë edhe ditën e martë, duke arritur edhe kulminacionin me temperatura që pritet të shënojnë vlerat më të larta gjatë këtyre ditëve....

Sot një nga ditët më të nxehta – shmangni orët e pikut

para 6 muajve - Klan Kosova

Që disa dita vapa afrikane ka prekur edhe Kosovën – por sot duket të jetë nga ditët më të nxehta të këtij vitit. Sipas parashikimeve temperatura në Dukagjin sot do të mbërrijë deri në 38 gradë, ndërsa...

Mot me diell dhe shumë i nxehtë me temperatura deri 41 gradë

para 6 muajve - Alsat-M

Moti në vend do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me erë të dobët nga drejtimi juglindor. Gjithkund do të aktivizohet niveli portokalli i rrezikut nga temperatura të larta dhe rrezatimi UV, që do të...

Sot një nga ditët më të nxehta – shmangni orët e pikut

para 6 muajve - Medial

Që disa dita vapa afrikane ka prekur edhe Kosovën – por sot duket të jetë nga ditët më të nxehta të këtij vitit. Sipas parashikimeve temperatura në Dukagjin sot do të mbërrijë deri në 38 gradë, ndërsa...

I nxehti ekstrem mbi 41 gradë, si pritet të jenë temperaturat deri të premten

para 6 muajve - Koha Jone

Prej fundjavës, temperaturat e ajrit kanë shënuar një rritje ekstreme në të gjithë territorin e vendit. Kështu, në disa qytete, përfshirë edhe Tiranën termometri ka shënuar deri në 45 gradë celsius. Sipas...

Moti e martë, 13 Gusht 2019!

para 6 muajve - Vizion Plus

Moti i kthjellët dhe i nxehtë mbizotëron në të gjithë territorin e vendit por duke ju afruar oreve te pasdites do të ketë kalime vranësirash te lehta ne ekstremin verior. Temperaturat e ajrit mbeten konstante...

Vapë e madhe edhe sot në Kosovë, këto janë temperaturat

para 6 muajve - OraInfo

Edhe sot shumë nxehtë në Kosovë, këto janë temperaturat. Vapa afrikane që ka depërtuar mbi rajon ditëve të fundit pritet të vazhdojë edhe ditën e martë, duke arritur edhe kulminacionin me temperatura që...

Fazë portokalli me temperatura të larta dhe UV rrezatim, prej nesër pasdite moti i keq

para 6 muajve - Medial

Shkup, 13 gusht 2019 (MEDIAL) – Niveli portokalli i rrezikut nga temperatura të larta dhe rrezatimi UV, që do të arrijë 9, do të aktivizohet sot në territorin e gjithë vendit. Moti në vend do të jetë me...

Mot me diell dhe shumë i ngrohtë me temperatura deri 41 gradë

para 6 muajve - Medial

Shkup, 13 gusht 2019 (MEDIAL) – Moti në vend do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me erë të dobët nga drejtimi juglindor. Gjithkund do të aktivizohet niveli portokalli i rrezikut nga temperatura të...

Meteorologët për nesër paralajmërojnë reshje të shiut në Maqedoni

para 6 muajve - Republika

Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike për nesër ka paralajmëruar reshje të shiut, si dhe ulje të temperaturave për pesë deri tetë gradë. Sipas meteorologëve, nesër pasdite dhe gjatë natës, së pari në...

Edhe sot moti shumë i nxehtë, temperatura deri 41 gradë

para 6 muajve - Lajm

Moti në vend do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me erë të dobët nga drejtimi juglindor. Gjithkund do të aktivizohet niveli portokalli i rrezikut nga temperatura të larta dhe rrezatimi UV, që do të...

Ja si parashikohet moti sot ne vendin tonë

para 6 muajve - Shekulli

Moti i kthjellët dhe i nxehtë mbizotëron në të gjithë territorin e vendit, por duke ju afruar orëve të pasdites do të ketë kalime vranësirash të lehta në ekstremin Verior. Temperaturat e ajrit mbeten konstante...

Moti sot mbi vendin tonë

para 6 muajve - RTV 21

Parashikimi i motit Gjykuar sipas ecurive sinoptike, vendi ynë edhe sot do të jetë nën ndikimin e valës së nxehtë ajore nga Afrika. E kjo do të kushtëzojë që të kemi mot të kthjellët e me temperatura tropikale,...

Edhe sot temperatura përvëluese në vendin tonë

para 6 muajve - GazetaBlic

Vapa afrikane që ka depërtuar mbi rajon ditëve të fundit pritet të vazhdojë edhe ditën e martë, duke arritur edhe kulminacionin me temperatura që pritet të shënojnë vlerat më të larta gjatë këtyre ditëve....

Mot me diell dhe shumë i ngrohtë me temperatura deri 41 gradë

para 6 muajve - Aktuale

Moti në vend do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me erë të dobët nga drejtimi juglindor. Gjithkund do të aktivizohet niveli portokalli i rrezikut nga temperatura të larta dhe rrezatimi UV, që do të...

Meteorologët për nesër paralajmërojnë reshje të shiut në Maqedoni

para 6 muajve - Fakti Ditor

Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike për nesër ka paralajmëruar reshje të shiut, si dhe ulje të temperaturave për pesë deri tetë gradë. Sipas meteorologëve, nesër pasdite dhe gjatë natës, së pari në...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 6 muajve - Tetova1

Moti në vend do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me erë të dobët nga drejtimi juglindor. Gjithkund do të aktivizohet niveli portokalli i rrezikut nga temperatura të larta dhe rrezatimi UV, që do të...

Temperatura të larta në Shqipëri

para 6 muajve - Infokusi

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se edhe gjatë ditës së martë, në Shqipëri do të ushtrojë ndikim vala e të nxehtit. Fundjava shënoi edhe ditët më të nxehta të regjistruar për këtë vit me temperaturën...

Mot me diell dhe shumë i nxehtë me temperatura deri 41 gradë

para 6 muajve - Tetova Sot

Moti në vend do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me erë të dobët nga drejtimi juglindor. Gjithkund do të aktivizohet niveli portokalli i rrezikut nga temperatura të larta dhe rrezatimi UV, që do të...

Edhe sot shumë nxehtë në Kosovë, por ja sa do të bien temperaturat nesër

para 6 muajve - Infokusi

Vapa afrikane që ka depërtuar mbi rajon ditëve të fundit pritet të vazhdojë edhe sot, e martë, duke arritur edhe kulminacionin me temperatura që pritet të shënojnë vlerat më të larta gjatë këtyre ditëve....

Mot me diell dhe shumë i nxehtë me temperatura deri 41 gradë

para 6 muajve - Republika

Moti në vend do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me erë të dobët nga drejtimi juglindor. Gjithkund do të aktivizohet niveli portokalli i rrezikut nga temperatura të larta dhe rrezatimi UV, që do të...

Parashikimi i motit

para 6 muajve - Shenja

Moti në vend do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me erë të dobët nga drejtimi juglindor. Gjithkund do të aktivizohet niveli portokalli i rrezikut nga temperatura të larta dhe rrezatimi UV, që do të...

Sot shumë nxehtë, nesër shtrëngata me shi në Kosovë

para 6 muajve - Gazeta e re

Vapa afrikane që ka depërtuar mbi rajon ditëve të fundit pritet të vazhdojë edhe sot, e martë, duke arritur edhe kulminacionin me temperatura që pritet të shënojnë vlerat më të larta gjatë këtyre ditëve....

Sot një nga ditët më të nxehta

para 6 muajve - Ekonomia Online

Që disa dita vapa afrikane ka prekur edhe Kosovën – por sot duket të jetë nga ditët më të nxehta të këtij vitit. Sipas parashikimeve temperatura në Dukagjin sot do të mbërrijë deri në 38 gradë, ndërsa...

Ky është moti për sot, vazhdojnë temperaturat e larta

para 6 muajve - Fakti Ditor

Vapa afrikane që ka depërtuar mbi rajon ditëve të fundit pritet të vazhdojë edhe ditën e martë, duke arritur edhe kulminacionin me temperatura që pritet të shënojnë vlerat më të larta gjatë këtyre ditëve....

Edhe sot nxehtë në Kosovë, këto janë temperaturat

para 6 muajve - Epoka e Re

Vapa afrikane që ka depërtuar mbi rajon ditëve të fundit pritet të vazhdojë edhe ditën e martë, duke arritur edhe kulminacionin me temperatura që pritet të shënojnë vlerat më të larta gjatë këtyre ditëve....

Moti sot në Shqipëri

para 6 muajve - Arbresh

Moti i kthjellët dhe i nxehtë mbizotëron në të gjithë territorin e vendit por duke ju afruar oreve te pasdites do të ketë kalime vranësirash te lehta ne ekstremin verior. Temperaturat e ajrit mbeten konstante...

Moti në Shqipëri

para 6 muajve - KosovaPress

Fundjava shënoi edhe ditët më të nxehta të regjistruar për këtë vit me temperaturën më të lartë të regjistruar në qytetin e Elbasanit me 41.5°C. Gjithashtu temperatura të larta termometri shënoi edhe në...

Kujdes! Edhe sot ekstremisht nxehtë

para 6 muajve - Bota Press

Vapa afrikane që ka depërtuar mbi rajon ditëve të fundit pritet të vazhdojë edhe ditën e martë, duke arritur edhe kulminacionin me temperatura që pritet të shënojnë vlerat më të larta gjatë këtyre ditëve....

Sot shumë nxehtë, nesër shtrëngata me shi në Kosovë

para 6 muajve - KosovaPress

Nga dita e mërkurë një turbullirë nga Atlantiku do të kalojë mbi rajon, që pritet të sjellë edhe zhvillime të shtrëngatave të shpërndara me shi, kryesisht orëve të pasdites dhe mbrëmjes. Reshjet do të...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 6 muajve - Arbresh

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë. Në shumicën e territorit të vendit do të aktivizohet faza e portokalltë. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 14 deri 22 gradë...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

para 6 muajve - Sovrani

Parashikimi i motit Vapa afrikane që ka depërtuar mbi rajon ditëve të fundit pritet të vazhdojë edhe ditën e martë, duke arritur edhe kulminacionin me temperatura që pritet të shënojnë vlerat më të larta...

Këto janë temperaturat për sot

para 6 muajve - Gazeta Observer

Vapa afrikane që ka depërtuar mbi rajon ditëve të fundit pritet të vazhdojë edhe ditën e martë, duke arritur edhe kulminacionin me temperatura që pritet të shënojnë vlerat më të larta gjatë këtyre ditëve....

Kujdes! Edhe sot ekstremisht nxehtë

para 6 muajve - Periskopi

Vapa afrikane që ka depërtuar mbi rajon ditëve të fundit pritet të vazhdojë edhe ditën e martë, duke arritur edhe kulminacionin me temperatura që pritet të shënojnë vlerat më të larta gjatë këtyre ditëve....

Lamtumirë vapës! Mësohet se kur pritet të fillojnë shirat

para 6 muajve - Sot News

Fundjava që lamë pas dhe dita e sotme shënuan kulmin e temperaturave më të larta të verës, plot 41.6 gradë celcius. Por të mërkurën vapa merr fund dhe fillojnë reshjet e shiut. “3 valë të nxehti kemi pasur...

I nxehtë i frikshëm në Shqipëri, ja qyteti që kapi vlerën e 42°C

para 6 muajve - BalkanWeb

I nxehti afrikan ka mbërritur në vendin tonë ditët e fundit, duke shënuar temperatura ekstreme. Dita e sotme ka qenë përvëluese dhe ka shënuar temperatura rekord për Shqipërinë, duke kaluar 40 gradë Celsius....

Tahirsylaj tregon ditën se kur do të bien temperaturat: Mund të bie edhe breshër

para 6 muajve - Insajderi

Eksperti i metrologjisë, Sylë Tahirsylaj ka thënë se në ditën e enjte vendi mund të përballet me reshje breshëri dhe shiu. “Vendi është në ndikimin e fushës së lartë të shtypjes atmosferike e cila në ditët...

I nxehti afrikan në Shqipëri, temperatura në këtë qytet shkoi 42°C

para 6 muajve - Shekulli

Fundjavën që sapo lamë pas dhe këtë të hënë i nxehti afrikan mbërriti në Shqipëri, ku u shënuan temperatura tejet të larta. Kjo e hënë ka qenë përvëluese duke shënuar në disa qytete temperatura që kalonin...

I nxehti i frikshëm përfshin Shqipëri, ky është qyteti që kapi vlerën e 42°C sot

para 6 muajve - Sot News

I nxehti afrikan ka mbërritur në vendin tonë ditët e fundit, duke shënuar temperatura ekstreme.Dita e sotme ka qenë përvëluese dhe ka shënuar temperatura rekord për Shqipërinë, duke kaluar 40 gradë Celsius....

I nxehti përvëlues/ Ja qyteti në Shqipëri që theu sot ‘rekordin’

para 6 muajve - Standard

I nxehti afrikan ka mbërritur në vendin tonë ditët e fundit, duke shënuar temperatura ekstreme. Dita e sotme ka qenë përvëluese dhe ka shënuar temperatura rekord për Shqipërinë, duke kaluar 40 gradë Celsius....

I nxehtë i frikshëm përfshin Shqipëri, ky është qyteti që kapi vlerën e 42°C sot

para 6 muajve - Sot News

I nxehti afrikan ka mbërritur në vendin tonë ditët e fundit, duke shënuar temperatura ekstreme.Dita e sotme ka qenë përvëluese dhe ka shënuar temperatura rekord për Shqipërinë, duke kaluar 40 gradë Celsius....

Temperaturat e larta në Kosovë, Tahirsylaj thotë se gjithçka është në dorën e perëndisë

para 6 muajve - Insajderi

Temperaturat në vendin tonë kanë shënuar rritje. Mirëpo, si duket ditëve të nxehta në Kosovë po u vjen fundi. Ani se temperaturat për ditën e sotme kanë arritur në 36,2 gradë celsius, nga nesër moti pritet...

I nxehti afrikan në Shqipëri, temperaturat arrijnë 41.6 gradë në këto qytete

para 6 muajve - Blitz

Si pasojë e masave ajrore të nxehta dhe të thata që vijnë nga Afrika prej ditësh vendi ynë është përfshirë nga i nxehti që arriti kulmin të dielën dhe të hënën e kësaj jave. Vendi ynë sot do të përjetojë...

Vala e të nxehtit nuk e paska të gjatë, ja kur pritet të fillojnë shirat

para 6 muajve - Portalb

I nxehti afrikan ka prekur prej disa ditësh Shqipërinë, ku temperaturat kanë shënuar vlerat më të larta të kësaj vere, 41.6 gradë celcius. Fundjava që lamë pas dhe dita e sotme kanë qenë ditët më të nxehta...

Përgatituni, shiu po vjen

para 6 muajve - Insajderi

I nxehti afrikan po vazhdon të dominojë në territorin shqiptar edhe gjatë gushtit. Fundjava që lamë pas dhe dita e sotme shënuan kulmin e temperaturave më të larta të verës, plot 41.6 gradë Celsius. Ndonëse...

Lamtumirë vapës, mësohet se kur pritet të fillojnë shirat

para 6 muajve - Lajme.al

Fundjava që lamë pas dhe dita e sotme shënuan kulmin e temperaturave më të larta të verës, plot 41.6 gradë celcius. Por të mërkurën vapa merr fund dhe fillojnë reshjet e shiut. “3 valë të nxehti kemi pasur...

Të mërkurën nis shiu, të dielën u arrit temperatura rekord, 41.6 gradë

para 6 muajve - Top Channel

Vala e të nxehtit afrikan po dominon në territorin shqiptar edhe gjatë ditëve të para të muajit gusht. Fundjava që lamë pas dhe dita e sotme shënuan kulmin e temperaturave më të larta të verës, plot 41.6...

I nxehtë i frikshëm në Shqipëri, ja qyteti që kapi vlerën e 42°C

para 6 muajve - Lexo

I nxehti afrikan ka mbërritur në vendin tonë ditët e fundit, duke shënuar temperatura ekstreme. Dita e sotme ka qenë përvëluese dhe ka shënuar temperatura rekord për Shqipërinë, duke kaluar 40 gradë Celsius....

Prej kësaj dite rikthehet shiu, të dielën u regjistrua temperatura rekord, 41.6 gradë

para 6 muajve - GazetaBlic

Vala e të nxehtit afrikan po dominon në territorin shqiptar edhe gjatë ditëve të para të muajit gusht. Fundjava që lamë pas dhe dita e sotme shënuan kulmin e temperaturave më të larta të verës, plot 41.6...

I nxehti afrikan, Tahirsylaj tregon kur do të ulen temperaturat

para 6 muajve - OraInfo

Temperaturat deri në 40 gradë kanë pushtuar vendin tonë. Mirëpo siç duket ditëve të nxehta në Kosovë po iu vjen fundi. Ani se temperaturat për ditën e sotme kanë arritur në 36,2 gradë celsius, nga nesër...

Dy qytetet më të nxehta në vend, ja si do vijojë moti në gusht

para 6 muajve - BalkanWeb

Si pasojë e masave ajrore të nxehta dhe të thata që vijnë nga Afrika prej ditësh vendi ynë është përfshirë nga i nxehti që arriti kulmin të dielën dhe të hënën e kësaj jave. Vendi ynë sot do të përjetojë...

Sot dita më e nxehtë e vitit, ja si do jetë pjesa e dytë e gushtit

para 6 muajve - Lexo

Vala e te nxehtit afrikan ka përfshirë vendin tonë, duke bërë që temperaturat gjatë ditëve të fundit të arrijnë mbi 40 gradë celsius. Ndërkohë që temperaturat vijojnë të rriten, dita e sotme dhe e nesërme...

Dita më e nxehtë e vitit

para 6 muajve - Albinfo

Vera më e nxehtë në Shqipëri ka qenë në vitin 2015, duke arritur temperatura deri në 43 gradë Celcius Vala e të nxehtit afrikan po dominon në territorin shqiptar edhe gjatë ditëve të para të muajit gusht....

I nxehti ekstrem, e diela 41 gradë Celsius

para 6 muajve - Koha Jone

Temperaturat kanë shënuar të dielën vlerat më të larta të këtij viti. Termometri regjistroi 40 gradë Celsius në Koplik dhe Elbasan, ndërsa në Berat, Kuçovë dhe Gjirokastër u tejkalua vlera 40. Temperatura...

Të mërkurën nis shiu – video

para 6 muajve - Gazeta e re

Vala e të nxehtit afrikan po dominon në territorin shqiptar edhe gjatë ditëve të para të muajit gusht. Fundjava që lamë pas dhe dita e sotme shënuan kulmin e temperaturave më të larta të verës, plot 41.6...

Të mërkurën nis shiu - video

para 6 muajve - KosovaPress

Fundjava që lamë pas dhe dita e sotme shënuan kulmin e temperaturave më të larta të verës, plot 41.6 gradë Celsius. Ndonëse pritet një normalizim i motit gjatë ditëve në vijim. “Tri valë të nxehtësisë...

Dita e sotme ndër më të nxehtat e vitit, bëni kujdes

para 6 muajve - Opinion

Fillimi i kësaj jave e sidomos dita e hënë në Shqipëri pritet që të shënojë temperatura shumë të larta, të cilat në mesditë do të arrijnë 40-42 gradë Celsius. Ndërkohë në ditët në vijim sipas sinoptikanëve...

Nga vapa ekstreme vjen breshëri, “gjithqka në dorën e perëndisë”

para 6 muajve - PortaliOnline

Temperaturat në vendin tonë kanë shënuar rritje. Mirëpo, si duket ditëve të nxehta në Kosovë po u vjen fundi. Ani se temperaturat për ditën e sotme kanë arritur në 36,2 gradë celsius, nga nesër moti pritet...

Të martën shumë nxehtë, të mërkurën breshër – Flet Sylë Tahirsylaj

para 6 muajve - Periskopi

Temperaturat në vendin tonë kanë shënuar rritje. Mirëpo, si duket ditëve të nxehta në Kosovë po u vjen fundi. Ani se temperaturat për ditën e sotme kanë arritur në 36,2 gradë celsius, nga nesër moti pritet...

I nxehti përvëlues, rritet numri i personave që ndihen keq. Deri kur zgjat ‘vala afrikane’

para 6 muajve - Sot News

Moti përvëlues me temperatura shumë të larta në fazën portokalli, të cilat disa ditë kanë përfshirë gjithë territorin e vendit do të mbajë deri më 14 gusht. Moti sot do të jetë me diell dhe shumë ngrohtë...

Në këtë ditë kthehet shiu, të dielën u arrit temperatura rekord, 41.6 gradë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Vala e të nxehtit afrikan po dominon në territorin shqiptar edhe gjatë ditëve të para të muajit gusht. Fundjava që lamë pas dhe dita e sotme shënuan kulmin e temperaturave më të larta të verës, plot 41.6...

Edhe sot i nxehti “afrikan” në Maqedoninë e Veriut, temperaturat deri në 41 gradë

para 6 muajve - Shprehja.com

Në Maqedoninë e Veriut edhe sot do të mbajë mot i nxehtë me temperatura të larta deri në 41 gradë, në jug të vendit. Autoritetet kanë shpallur fazën e portokollatë për shkak se temperaturat dhe UV idenksi...

Tahirsylaj: Edhe nesër temperatura përvëluese, nga e mërkura mund të ketë breshër

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Temperaturat në vendin tonë kanë shënuar rritje.  Mirëpo siç duket ditëve të nxehta në Kosovë po iu vjen fundi. Ani se temperaturat për ditën e sotme kanë arritur në 36,2 gradë celsius, nga nesër moti...

I nxehti, Shërbimi Meteorologjik Ushtarak: Edhe sot, 40-42°C, ndërsa të enjten ‘kulmi’

para 6 muajve - Lajme.al

Dita e djeshme ishte dhe me e nxehta e regjistruar për këtë vit me temperaturën më të lartë të regjistruar në qytetin e Elbasanit me 41.5°C!!! Gjithashtu temperatura të larta termometri shënoi edhe në...

KUJDES/ I nxehti afrikan do të zgjasë deri të enjten

para 6 muajve - Iliria News

Moti përvëlues me temperatura shumë të larta në fazën portokalli, të cilat disa ditë kanë përfshirë gjithë territorin e vendit do të mbajë deri më 14 gusht. Moti sot do të jetë me diell dhe shumë ngrohtë...

Në Shqipëri temperaturat deri në 40 gradë celsius

para 6 muajve - Insajderi

Era do të fryjë kryesisht nga veriperëndimi e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet dhe në lugina në orët e nxehta të ditës. Valëzimi në det do të jetë forcës 2 ballë. Temperatura minimale do të sillen...

“Befason” Tahirsylaj: Edhe nesër temperatura përvëluese, nga e mërkura mund të ketë breshër

para 6 muajve - Gazeta Observer

Foto ilustrim Temperaturat në vendin tonë kanë shënuar rritje.  Mirëpo siç duket ditëve të nxehta në Kosovë po iu vjen fundi. Ani se temperaturat për ditën e sotme kanë arritur në 36,2 gradë celsius, nga...

Edhe sot i nxehti “afrikan” në Maqedoninë e Veriut, temperaturat deri në 41 gradë

para 6 muajve - Aktuale

Në Maqedoninë e Veriut edhe sot do të mbajë mot i nxehtë me temperatura të larta deri në 41 gradë, në jug të vendit. Autoritetet kanë shpallur fazën e portokollatë për shkak se temperaturat dhe UV idenksi...

I nxehti afrikan do të zgjasë deri të enjten, sot 41 gradë Celsius

para 6 muajve - Alsat-M

Moti përvëlues me temperatura shumë të larta në fazën portokalli, të cilat disa ditë kanë përfshirë gjithë territorin e vendit do të mbajë deri më 14 gusht. Moti sot do të jetë me diell dhe shumë ngrohtë...

Befason Tahirsylaj: Edhe nesër temperatura përvëluese, nga e mërkura mund të ketë breshër

para 6 muajve - Bota Press

Temperaturat në vendin tonë kanë shënuar rritje.  Mirëpo siç duket ditëve të nxehta në Kosovë po iu vjen fundi. Ani se temperaturat për ditën e sotme kanë arritur në 36,2 gradë celsius, nga nesër moti...

Moti sot!

para 6 muajve - Iliria News

Moti sot në Maqedoni do të jetë me temperatura të larta dhe me erë të lehtë në drejtim lindor. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë në intervalin prej 13 deri 21 gradë celsius ndërsa temperatura ditore...

Tahirsylaj: Edhe nesër temperatura përvëluese, nga e mërkura mund të ketë breshër

para 6 muajve - Arbresh

Temperaturat në vendin tonë kanë shënuar rritje. Mirëpo siç duket ditëve të nxehta në Kosovë po iu vjen fundi. Ani se temperaturat për ditën e sotme kanë arritur në 36,2 gradë celsius, nga nesër moti...

Ulja e temperaturave pas tre ditëve

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 21 gusht – Moti i ngrohtë me temperatura shumë të larta nga faza portokalli, të cilat tashmë disa ditë e kanë përfshirë gjithë territorin e vendit do të mbajë deri më 14 gusht. Moti sot do të jetë...

Kujdes/ Sot një nga ditët më të nxehta të vitit në Shqipëri

para 6 muajve - Medial

Shqipëria është përfshirë nga një valë e madhe e të nxehtit. Kjo e hënë pritet të hetë një ndër ditët më të nxehta me temperatura të larta në vlerat e mesditës 40-42°C. Në ditët në vijim pritet tërheqja...

Edhe sot i nxehti “afrikan” në Maqedoninë e Veriut, temperaturat deri në 41 gradë

para 6 muajve - Ina

Në Maqedoninë e Veriut edhe sot do të mbajë mot i nxehtë me temperatura të larta deri në 41 gradë, në jug të vendit. Autoritetet kanë shpallur fazën e portokollatë për shkak se temperaturat dhe UV idenksi...

Kujdes/ Sot një nga ditët më të nxehta të vitit në Shqipëri

para 6 muajve - Vizion Plus

Shqipëria është përfshirë nga një valë e madhe e të nxehtit. Kjo e hënë pritet të hetë një ndër ditët më të nxehta me temperatura të larta në vlerat e mesditës 40-42°C. Në ditët në vijim pritet tërheqja...

40 gradë celsius arrijnë temperaturat në bregdetin shqiptar

para 6 muajve - OraInfo

Temperatura përvëluese do të mbajnë sot në bregdetin shqiptar. Moti gjatë ditës së sotme në Shqipëri do të ushtrojë ndikim vala e të nxehtit. Era do të fryjë kryesisht nga veriperëndimi e lehtë e përkohësisht...

Kujdes nga temperaturat, këto janë për sot

para 6 muajve - Insajderi

I nxehti afrikan dhe temperaturat përvëluese vazhdojnë të jenë prezentë në vendin tonë. Edhe sot mbi vendin tonë do të mbajë mot i nxehtë dhe me temperatura përvëluese Sipas Prishtina Weather, deri të...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 6 muajve - Portalb

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Në disa vende do të ketë vranësira të pakta, si dhe do të fryjë erë mesatare veriore. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 10 deri...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 6 muajve - Bashke

Moti sot në Maqedoni do të jetë me temperatura të larta dhe me erë të lehtë në drejtim lindor. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë në intervalin prej 13 deri 21 gradë celsius ndërsa temperatura ditore...

Moti i nxehtë me temperatura deri në 40 gradë Celsius

para 6 muajve - Alsat-M

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Në disa vende do të ketë vranësira të pakta, si dhe do të fryjë erë mesatare veriore. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 10 deri...

Moti sot në Shqipëri

para 6 muajve - Koha.net

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se edhe gjatë ditës së sotme në Shqipëri do të ushtrojë ndikim vala e të nxehtit. Era do të fryjë kryesisht nga veriperëndimi e lehtë e përkohësisht mesatare...

I nxehti afrikan/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ngre alarmin, nuk do ta besoni se sa gradë shkojnë temperaturat ditën e sotme

para 6 muajve - Sot News

Dita e djeshme ishte dhe me e nxehta e regjistruar për këtë vit me temperaturën më të lartë të regjistruar në qytetin e Elbasanit me 41.5°C!!! Gjithashtu temperatura të larta termometri shënoi edhe në...

Moti për sot – vazhdon i nxehti

para 6 muajve - Klan Kosova

Situata meteorologjike mbetet e njëjtë edhe për tri ditët e ardhshme. Kjo si pasojë e masave të nxehta të ajrit të cilat janë stacionuar mbi Gadishullin e Ballkanit dhe më gjerë. Kjo gjendje e motit do...

Sot do të "piqemi", priten temperatura rekord

para 6 muajve - Albeu

Sot pritet të jetë një ndër ditët më të nxehta të vitit. Madje i nxehti po ndjehet që në orët e para të ditës. Temperaturat e larta do të jenë në të gjithë vendin si pasojë e masave ajrore të nxehta dhe...

Masat ajrore nga Afrika sot “përvëlojnë” vendin. Sa do të arrijnë temperaturat

para 6 muajve - Koha Jone

Edhe sot do të jetë një ditë shumë e nxehtë. Vendi ynë pritet të përballet me temperatura të larta, për shkak të masave ajrore që vijnë nga Afrika. Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit janë rritur sërish...

Temperaturat e larta, këtë bie shi në Kosovë

para 6 muajve - OraInfo

Kosova është përfshirë nga temperatura të larta. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se situata meteorologjike mbetet e njëjte edhe për tri ditët e ardhshme. Kjo si pasojë e masave të nxehta...

Moti për sot – vazhdon i nxehti

para 6 muajve - Medial

7:37, 12 Gusht 2019 Situata meteorologjike mbetet e njëjtë edhe për tri ditët e ardhshme. Kjo si pasojë e masave të nxehta të ajrit të cilat janë stacionuar mbi Gadishullin e Ballkanit dhe më gjerë. Kjo...

Edhe tre ditë temperatura shumë të larta, nga e enjtja pak freskim

para 6 muajve - Medial

Shkup, 21 gusht 2019 (MEDIAL) – Moti i ngrohtë me temperatura shumë të larta nga faza portokalli, të cilat tashmë disa ditë e kanë përfshirë gjithë territorin e vendit do të mbajë deri më 14 gusht. Moti...

Temperatura të larta gjatë javës, të enjten shi në Kosovë

para 6 muajve - Koha.net

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se situata meteorologjike mbetet e njëjte edhe për tri ditët e ardhshme. Kjo si pasojë e masave të nxehta të ajrit të cilat janë stacionuar mbi Gadishullin...

​Sot dhe nesër vazhdon vapa afrikane, e mërkura më freskët

para 6 muajve - RTV 21

Të mërkuren më freskët Vala e të nxehtit e ardhur nga Afrika veriore që është shtrirë edhe mbi rajonin tonë, pritet të vazhdojë deri ditën e martë. Më pas një turbullirë nga Atlantiku pritet të depërtojë...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 6 muajve - Aktuale

Moti sot në Maqedoni do të jetë me temperatura të larta dhe me erë të lehtë në drejtim lindor. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë në intervalin prej 13 deri 21 gradë celsius ndërsa temperatura ditore...

Ja si parashikohet moti sot në vendin tonë

para 6 muajve - Shekulli

Si pasojë e ndikimit të masave ajrore të thata dhe të nxehta që vijnë nga Afrika: vendi ynë sot vijon me kthjellime dhe temperatura të larta në të gjithë territorin. Përjashtuar orët e mbrëmjes të cilat...

I nxehti afrikan do të zgjasë deri të enjten, sot 41 gradë Celsius

para 6 muajve - Lajm

Moti përvëlues me temperatura shumë të larta në fazën portokalli, të cilat disa ditë kanë përfshirë gjithë territorin e vendit do të mbajë deri më 14 gusht. Moti sot do të jetë me diell dhe shumë ngrohtë...

Edhe sot i nxehti “afrikan” në Maqedoninë e Veriut, ja deri në sa gradë shkojnë temperaturat

para 6 muajve - InfoShqip

Në Maqedoninë e Veriut edhe sot do të mbajë mot i nxehtë me temperatura të larta deri në 41 gradë, në jug të vendit. Autoritetet kanë shpallur fazën e portokollatë për shkak se temperaturat dhe UV idenksi...

Edhe sot në Kosovë ‘vapa afrikane’, ja kur do të bien temperaturat

para 6 muajve - Infokusi

Vala e të nxehtit e ardhur nga Afrika veriore që është shtrirë edhe mbi rajonin tonë, pritet të vazhdojë deri ditën e martë. Më pas një turbullirë nga Atlantiku pritet të depërtojë mbi vendin tonë nga...

Në Shqipëri temperaturat deri në 40 gradë celsius

para 6 muajve - Infokusi

Moti gjatë ditës së sotme në Shqipëri do të ushtrojë ndikim vala e të nxehtit. Era do të fryjë kryesisht nga veriperëndimi e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet dhe në lugina në orët e nxehta të ditës....

Kështu do jetë moti për sot

para 6 muajve - GazetaBlic

I nxehti afrikan dhe temperaturat përvëluese vazhdojnë të jenë prezentë në vendin tone. Edhe sot mbi vendin tonë do të mbajë mot i nxehtë dhe me temperatura përvëluese.Sipas Prishtina Weather, deri të...

Edhe tre ditë temperatura shumë të larta, nga e enjtja pak freskim

para 6 muajve - Tetova1

Moti i ngrohtë me temperatura shumë të larta nga faza portokalli, të cilat tashmë disa ditë e kanë përfshirë gjithë territorin e vendit do të mbajë deri më 14 gusht. Moti sot do të jetë me diell dhe shumë...

Sot do të “piqemi”, priten temperatura rekord

para 6 muajve - Lajme.al

Sot pritet të jetë një ndër ditët më të nxehta të vitit. Madje i nxehti po ndjehet që në orët e para të ditës. Temperaturat e larta do të jenë në të gjithë vendin si pasojë e masave ajrore të nxehta dhe...

Çmenden temperaturat, ja deri në sa arrijnë…

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Dita e djeshme ishte dhe me e nxehta e regjistruar për këtë vit me temperaturën më të lartë të regjistruar në qytetin e Elbasanit me 41.5°C!!! Gjithashtu temperatura të larta termometri shënoi edhe në...

Sot dhe dy ditën e ardhëshme tepemeraturat deri në 41 gradë

para 6 muajve - Flaka

Moti i ngrohtë me temperatura shumë të larta nga faza portokalli, të cilat tashmë disa ditë e kanë përfshirë gjithë territorin e vendit do të mbajë deri më 14 gusht. Moti sot do të jetë me diell dhe shumë...

Edhe tre ditë do të digjemi, tepemeraturat deri në 41 gradë

para 6 muajve - Tetova Sot

Moti i ngrohtë me temperatura shumë të larta nga faza portokalli, të cilat tashmë disa ditë e kanë përfshirë gjithë territorin e vendit do të mbajë deri më 14 gusht. Moti sot do të jetë me diell dhe shumë...

Temperaturat, sot një nga ditët më të nxehta të vitit

para 6 muajve - Lexo

Si pasojë e masave ajrore të nxehta dhe të thata që vijnë nga Afrika, vendi ynë sot do të përfshihet nga temperatura të larta në të gjithë territorin. Temperaturat do të jenë në ngritje duke bërë që termometri...

Edhe tre ditë do të digjemi, temperaturat deri në 41 gradë

para 6 muajve - Republika

Moti i ngrohtë me temperatura shumë të larta nga faza portokalli, të cilat tashmë disa ditë e kanë përfshirë gjithë territorin e vendit do të mbajë deri më 14 gusht. Moti sot do të jetë me diell dhe shumë...

Parashikimi i motit

para 6 muajve - Shenja

Moti sot në Maqedoni do të jetë me temperatura të larta dhe me erë të lehtë në drejtim lindor. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë në intervalin prej 13 deri 21 gradë celsius ndërsa temperatura ditore...

Vazhdon vapa afrikane në Kosovë

para 6 muajve - Albinfo

Vala e të nxehtit e ardhur nga Afrika veriore që është shtrirë edhe mbi rajonin tonë, pritet të vazhdojë deri ditën e martë . Më pas një turbullirë nga Atlantiku pritet të depërtojë mbi vendin nga Italia,...

Vazhdon moti i nxehtë në Kosovë

para 6 muajve - Epoka e Re

Situata meteorologjike mbetet e njëjtë edhe për tri ditët e ardhshme. Kjo si pasojë e masave të nxehta të ajrit të cilat janë stacionuar mbi Gadishullin e Ballkanit dhe më gjerë. Kjo gjendje e motit do...

​ Sot dhe nesër vazhdon vapa afrikane, e mërkura më freskët

para 6 muajve - Fakti Ditor

Vala e të nxehtit e ardhur nga Afrika veriore që është shtrirë edhe mbi rajonin tonë, pritet të vazhdojë deri ditën e martë. Më pas një turbullirë nga Atlantiku pritet të depërtojë mbi vendin tonë nga...

Në Shqipëri temperaturat deri në 40 gradë celsius

para 6 muajve - Periskopi

Moti gjatë ditës së sotme në Shqipëri do të ushtrojë ndikim vala e të nxehtit. Era do të fryjë kryesisht nga veriperëndimi e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet dhe në lugina në orët e nxehta të ditës....

Edhe sot temperatura afrikane, e nesër…

para 6 muajve - Bota Press

I nxehti afrikan dhe temperaturat përvëluese vazhdojnë të jenë prezentë në vendin tonë. Edhe sot mbi vendin tonë do të mbajë mot i nxehtë dhe me temperatura përvëluese Sipas Prishtina Weather, deri të...

Në Shqipëri temperaturat deri në 40 gradë celsius

para 6 muajve - KosovaPress

Era do të fryjë kryesisht nga veriperëndimi e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet dhe në lugina në orët e nxehta të ditës. Valëzimi në det do të jetë forcës 2 ballë. Temperatura minimale do të sillen...

Temperatura të larta gjatë javës, të enjten shi në Kosovë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se situata meteorologjike mbetet e njëjte edhe për tri ditët e ardhshme. Kjo si pasojë e masave të nxehta të ajrit të cilat janë stacionuar mbi Gadishullin...

Diell përvëlues gjatë ditës së sotme

para 6 muajve - Arbresh

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë me erë të lehtë kryesisht lindore. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 13 deri 21 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 31 deri 40 gradë Celsius. Në Shkup dhe rrethinë...

Dita më e nxehtë e vitit në Shqipëri, ja sa do shkojnë temperaturat

para 6 muajve - Arbresh

Si pasojë e masave ajrore të nxehta dhe të thata që vijnë nga Afrika, vendi ynë sot do të përfshihet nga temperatura të larta në të gjithë territorin. Temperaturat do të jenë në ngritje duke bërë që termometri...

Sot dhe nesër vazhdon vapa afrikane, e mërkura më freskët

para 6 muajve - Arbresh

Vala e të nxehtit e ardhur nga Afrika veriore që është shtrirë edhe mbi rajonin tonë, pritet të vazhdojë deri ditën e martë. Më pas një turbullirë nga Atlantiku pritet të depërtojë mbi vendin tonë nga...

Moti për sot, vazhdon i nxehti

para 6 muajve - Arbresh

Situata meteorologjike mbetet e njëjtë edhe për tri ditët e ardhshme. Kjo si pasojë e masave të nxehta të ajrit të cilat janë stacionuar mbi Gadishullin e Ballkanit dhe më gjerë. Kjo gjendje e motit do...

Moti për sot – vazhdon i nxehti

para 6 muajve - Ekonomia Online

Situata meteorologjike mbetet e njëjtë edhe për tri ditët e ardhshme. Kjo si pasojë e masave të nxehta të ajrit të cilat janë stacionuar mbi Gadishullin e Ballkanit dhe më gjerë. Kjo gjendje e motit do...

Kështu do jetë moti për sot

para 6 muajve - Sovrani

I nxehti afrikan dhe temperaturat përvëluese vazhdojnë të jenë prezentë në vendin tone. Edhe sot mbi vendin tonë do të mbajë mot i nxehtë dhe me temperatura përvëluese.Sipas Prishtina Weather, deri të...

​ Sot dhe nesër vazhdon vapa afrikane, e mërkura më freskët

para 6 muajve - KosovaPress

Më pas një turbullirë nga Atlantiku pritet të depërtojë mbi vendin tonë nga Italia, që ditën e mërkurë do të sjellë kushte për reshje lokale shiu me bubullima, e masa më të freskëta ajrore nga veriu i...

Temperatura përvëluese edhe sot dhe në ditët në vazhdim

para 6 muajve - Periskopi

I nxehti afrikan dhe temperaturat përvëluese vazhdojnë të jenë prezentë në vendin tonë. Edhe sot mbi vendin tonë do të mbajë mot i nxehtë dhe me temperatura përvëluese Sipas Prishtina Weather, deri të...

Edhe katër ditë temperatura shumë të larta, të shmanget ekspozimi i drejtpërdrejtë në diell

para 6 muajve - Derveni

Shkup, 11 gusht – Moti i ngrohtë me temperatura shumë të larta nga faza portokalli, të cilat tashmë disa ditë e kanë përfshirë gjithë territorin e vendit do të mbajë deri më 14 gusht. Temperaturat e mëngjesit...

Edhe 4 ditë temperatura të larta, të shmanget ekspozimi në diell

para 6 muajve - Arbresh

Moti i ngrohtë me temperatura shumë të larta nga faza portokalli, të cilat tashmë disa ditë e kanë përfshirë gjithë territorin e vendit do të mbajë deri më 14 gusht. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK