http://kariera.mk

Pesë hapa para se të nisni një biznes

para 5 muajve - Ekonomia Online

Nëse keni plan të hapni një biznes të vogël është e rëndësishme të dini se cilat janë disa hapa për nisjen e tij, me qëllim që përpjekjet tuaja të kenë rezultat. Konkretisht, më poshtë janë renditur 5...

Si të filloni nga e para?

para 5 muajve - Ekonomia Online

Çfarë ndodh kur çdo gjë rrënohet dhe ju i humbni të gjitha? Këta sipërmarrës shumë të suksesshëm dhe anëtarët e “The Oracles”, të cilët kanë filluar nga e para më shumë se një herë, shpjegojnë se çfarë...

5 gabimet më të shpeshta në biznes

para 5 muajve - Tetova Sot

Njerëzit e suksesshëm ndoshta vazhdojnë të bëjnë gabime të reja por ata kurrë nuk përsërisin një gabim të vjetër. Gabimet janë ato që na formojnë. Gabimet e biznesit janë ato që na mundësojnë të ecim përpara....

Kur punoni me njerëz që mendojnë ndryshe nga ju, 5 teknika

para 5 muajve - Ekonomia Online

Ajo që të gjithë duhet të mësojmë në biznes është se si të punojmë dhe të udhëheqim njerëz që nuk janë si ne dhe nuk mendojnë si ne. Kjo është ndoshta pengesa më e madhe për suksesin që haset nga çdo pronar...

5 gabimet më të shpeshta në biznes

para 5 muajve - Ekonomia Online

Njerëzit e suksesshëm ndoshta vazhdojnë të bëjnë gabime të reja por ata kurrë nuk përsërisin një gabim të vjetër. Gabimet janë ato që na formojnë. Gabimet e biznesit janë ato që na mundësojnë të ecim përpara....

Dështimi është mësuesi juaj më i mirë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Në librin tim Rule #1 Don’t Be #2, kam përfshirë tregime të ndryshme të biznesmenëve të cilët kanë dështuar, dhe kanë dështuar keq, para se të gjenin suksesin. Biznesi i Henry Ford dështoi dhe e la të...

21 këshilla për ndërmarrësit e rinj dhe ambiciozë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Të qenit i suksesshëm shpesh do të thotë të mësoni nga ata të cilët tashmë kanë arritur qëllimet e tyre. Posedimi i një mentori është një bekim i mrekullueshëm për një ndërmarrës, por jo të gjithë mund...

7 këshilla që do t’ia jepja vetes si i ri

para 5 muajve - Ekonomia Online

Kur fillova së pari në pasuri të patundshme, kisha shumë pasion, dhe mendoja se e dija se çfarë po bëja. Por le ta pranojmë, do të bëja gabime përgjatë rrugës. Por gjëja e mirë për gabimet është se kur...

Si mësojnë më shpejt njerëzit e zgjuar

para 5 muajve - Ekonomia Online

Si një ndërmarrës që punon shumë ju përballeni me një numër të madh sfidash, secila prej të cilave duhet të zgjidhet për të rritur biznesin tuaj më tej. Por për të gjetur këto zgjidhje, ju duhet ta përdorni...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK