http://kariera.mk

SHBA inkurajon palët në Hong Kong të jenë të qeta

para 5 muajve - Klan Kosova

SHBA po monitoron trazirat në Hong Kong dhe inkurajon “të gjitha palët të qëndrojnë të qeta, të sigurta dhe paqësore”, tha një zyrtar i lartë i administratës amerikane. “Siç ka thënë Presidenti ata po...

Skena kaotike nga protestuesit në aeroportin e Hong Kongut

para 5 muajve - Aktuale

Aeroporti Ndërkombëtar i Hong Kongut pati skena kaotike në ditën e dytë të protestave masive antiqeveritare që kanë paralizuar një nga qendrat kryesore të transportit të Azisë. Ekipet e policisë arritën...

Protestat në Hong Kong/ Shkopinj dhe spërkatës me piper kundër demonstruesve

para 5 muajve - Top Channel

Policia u përplas me protestuesit pro-demokracisë në aeroportin e Hong Kongut këtë mbrëmje, duke lëvizur në terminalin ku demonstruesit ndodheshin. Oficerët e armatosur me spërkatës me piper dhe shkopinj...

Skena kaotike nga protestuesit në aeroportin e Hong Kongut

para 5 muajve - Klan Kosova

Aeroporti Ndërkombëtar i Hong Kongut pati skena kaotike në ditën e dytë të protestave masive antiqeveritare që kanë paralizuar një nga qendrat kryesore të transportit të Azisë. Ekipet e policisë arritën...

Përleshje mes policisë dhe protestuesve në aeroportin e Hong Kongut

para 5 muajve - Gazeta Tema

Në aeroportin ndërkombëtar të Hong Kongut, policia u përplas me demonstruesit pro-demokracisë të martën mbrëma, ndërkohë që fluturimet u anuluan për të dytën ditë me radhë. Protestuesit morën nën kontroll...

“Kina po lëviz trupat drejt kufirit me Hong Kongun”

para 5 muajve - Opinion

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, është shprehur se qeveria e Kinës po lëviz trupat e saj në kufirin me Hong Kongun. Trump e ka mbështetur deklaratën e tij duke iu referuar informacioneve të marra nga...

Trump: Kina po lëviz trupat drejt kufirit me Hong Kongun

para 5 muajve - Vizion Plus

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, duke cituar agjencitë amerikane të inteligjencës, tha se qeveria e Kinës po lëviz trupat e saj në kufirin me Hong Kongun. Trump bëri thirrje për qetësi, përdërisa po...

Trump thotë se Kina po lëviz trupat drejt kufirit me Hong-Kongun

para 5 muajve - Tetova Sot

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, duke cituar agjencitë amerikane të inteligjencës, tha se qeveria e Kinës po lëviz trupat e saj në kufirin me Hong Kongun. Trump bëri thirrje për qetësi, përdërisa po...

Trump: Kina po lëviz trupat drejt kufirit me Hong Kongun

para 5 muajve - BalkanWeb

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, duke cituar agjencitë amerikane të inteligjencës, tha se qeveria e Kinës po lëviz trupat e saj në kufirin me Hong Kongun. Trump bëri thirrje për qetësi, përdërisa po...

Trump: Kina po lëviz trupat drejt kufirit me Hong Kongun

para 5 muajve - Zhurnal

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, duke cituar agjencitë amerikane të inteligjencës, tha se qeveria e Kinës po lëviz trupat e saj në kufirin me Hong Kongun. Trump bëri thirrje për qetësi, përdërisa...

Përleshje mes policisë dhe protestuesve në aeroportin e Hong Kongut

para 5 muajve - Zëri i Amerikës

Në aeroportin ndërkombëtar të Hong Kongut Policia u përplas me demonstruesit pro-demokracisë të martën mbrëma, ndërkohë që fluturimet u anuluan për të dytën ditë me radhë. Protestuesit morën nën kontroll...

Përleshje mes policisë dhe protestuesve në aeroportin e Hong Kongut

para 5 muajve - Gazeta Tema

Në aeroportin ndërkombëtar të Hong Kongut, policia u përplas me demonstruesit pro-demokracisë të martën mbrëma, ndërkohë që fluturimet u anuluan për të dytën ditë me radhë. Protestuesit morën nën kontroll...

Trump: Kina po lëviz trupat drejt kufirit me Hong Kongun

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, duke cituar agjencitë amerikane të inteligjencës, tha se qeveria e Kinës po lëviz trupat e saj në kufirin me Hong Kongun. Trump bëri thirrje për qetësi, përdërisa po...

Përshkallëzohen protestat në Hong Kong, anulohen të gjitha fluturimet

para 5 muajve - BalkanWeb

Të gjitha fluturimet që nisen nga aeroporti ndërkombëtar i Hong Kongut janë anuluar të martën për të dytën ditë me radhë, pasi demonstruesit pro-demokracisë morën përsëri nën kontroll terminalin kryesor...

Trump: Kina po lëviz trupat drejt kufirit me Hong Kongun

para 5 muajve - Flaka

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, duke cituar agjencitë amerikane të inteligjencës, tha se qeveria e Kinës po lëviz trupat e saj në kufirin me Hong Kongun. Trump bëri thirrje për qetësi, përdërisa po...

Përshkallëzohen protestat në Hong Kong, anulohen fluturimet

para 5 muajve - Vizion Plus

Situata në Hong Kong vijonë të jetë e tensionuar si pasojë e protestave të nsirua në këtë qytet. Të gjitha fluturimet që nisen nga Aeroporti ndërkombëtarë i Hong Kongut janë të martën për të dytën ditë...

Trump: Kina po lëviz trupat drejt kufirit me Hong Kongun

para 5 muajve - Shenja

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, duke cituar agjencitë amerikane të inteligjencës, tha se qeveria e Kinës po lëviz trupat e saj në kufirin me Hong Kongun. Trump bëri thirrje për qetësi, përdërisa po...

Skena kaotike nga protestuesit në aeroportin e Hong Kongut

para 5 muajve - Arbresh

Aeroporti Ndërkombëtar i Hong Kongut pati skena kaotike në ditën e dytë të protestave masive antiqeveritare që kanë paralizuar një nga qendrat kryesore të transportit të Azisë. Ekipet e policisë arritën...

Kina nxjerr kamionët e armatosur, ndërsa SHBA paralajmëron

para 5 muajve - InfoShqip

Situata në Hong Kong duket se po shkon drejt një përshkallëzimi serioz dhe me pasoja. Një karvan me kamionë të armatosur kinezë është vendosur në një qendër sportive në qytetin Shenzhen që kufizohet me...

Trump thotë se trupat kineze janë vendosur pranë kufirit me Hong Kongun

para 5 muajve - KosovaPress

Në një mesazh tjetër, Trump gjithashtu tha në Twitter se shumë njerëz e akuzojnë atë, përfshirë SHBA-në, se është përgjegjës për "problemet aktuale në Hong Kong". Presidenti i SHBA-së nuk specifikoi se...

Trump: Kina po lëviz trupat drejt kufirit me Hong Kongun

para 5 muajve - Arbresh

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, duke cituar agjencitë amerikane të inteligjencës, tha se qeveria e Kinës po lëviz trupat e saj në kufirin me Hong Kongun. Trump bëri thirrje për qetësi, përdërisa po...

Hong Kong, dhjetëra të lënduar në protesta

para 5 muajve - Insajderi

Dhjetëra të plagosur në disa distrikte u njoftuan pas masave të policisë për të shpërndarë turmën. Dëshmitarët njoftojnë për gjëmime të forta dhe ulërima që dëgjoheshin natën. Qeveria njoftoi për 54 të...

Protestuesit në Hong Kong pengojnë fluturimet në aeroport

para 5 muajve - Zëri i Amerikës

Protestat në Hong Kong kanë nxitur reagime nga Shtetet e Bashkuara që kërkojnë nga palët të distancohen nga dhuna. Ndërkohë Kanadaja ka paralajmëruar Kinën që të jetë e kujdesshme në mënyrën se si trajtohen...

Ushtria kineze para Hong Kongut

para 5 muajve - Insajderi

Kolonat e autoblindave dhe kamionëve po e bllokojnë autostradën dhe rrugët e qytetit. Pekini zyrtar pretendon se ushtria dhe njësitet tjera të shërbimeve të inteligjencës kanë filluar ushtrimet e mëdha...

Porosia e Lam për protestuesit: Mos e shtyni qytetin drejt humnerës

para 5 muajve - Insajderi

Sipas saj Hong Kongu “ka arritur në një situatë të rrezikshme” dhe se dhuna do ta “shtynte në një rrugë pa kthim”. Lam me lot në sy u ka bërë thirrje të martën protestuesve që të lënë anash dallimet. “Ndaluni...

Paralajmërim për demonstruesit në Hong Kong

para 5 muajve - DW

Dita e dytë që aeroporti i Hong Kongut anulon fluturimet. Kryetarja e qeverisë së Hong-Kongut kritikoi të martën ashpër protestat e vazhdueshme e paralajmëroi për rreziqet që e kërcënojnë metropolin. Protestat...

Hong Kongu vijon të jetë një arenë protestash

para 5 muajve - Medial

Ndërsa Hong Kongu vijon të jetë arenë protestash, liderja e këtij rajoni shprehet se dhuna do ta shtynte qytetin në një rrugë pa kthim. Nga Uashingtoni kanë ardhur mesazhe në mbështetje të protestave....

Anulohen sërish fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

para 5 muajve - Opinion

Protestat antiqeveritare në Hong Kong kanë bërë që të fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Hong Kongut të anulohen për të dytën ditë radhazi. Aeroporti, i cili është një nga më të ngarkuarit në botë,...

Anulohen sërish fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

para 5 muajve - Koha.net

Fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Hong Kongut janë anuluar sërish, për të dytën ditë radhazi, për shkak të protestave antiqeveritare. Aeroporti, i cili është një nga më të ngarkuarit në botë, ka...

Dita e dytë e dytë e anulimit të fluturimeve në Hong Kong, shkak protestat

para 5 muajve - Arbresh

Janë anuluar fluturime nga Aeroporti Ndërkombëtar i Hong Kongut për ditën e dytë radhazi për shkak të protestave anti-qeveritare. Aeroporti, që është një nga më të frekuentuarit në botë ka qenë lokacioni...

Anulohen sërish fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Hong Kongut janë anuluar sërish, për të dytën ditë radhazi, për shkak të protestave antiqeveritare. Aeroporti, i cili është një nga më të ngarkuarit në botë, ka...

Pekini nxjerr karvanin me kamionë të armatosur, rritet tensioni me protestuesit në Hong Kong

para 5 muajve - Aktuale

Situata në Hong Kong duket se po shkon drejt një përshkallëzimi serioz dhe me pasoja të pallogaritshme. Një karvan me kamionë të armatosur është vendosur në një qendër sportive në qytetin Shenzhen që kufizohet...

Liderja e Hong Kongut protestuesve: Mos e shtyni qytetin drejt “humnerës”

para 5 muajve - Koha.mk

Liderja e Hong Kongut, Carrie Lam u ka kërkuar protestuesve që të mos e shtyjnë qytetin drejt “humnerës”, teksa ka bërë një fjalim emocional para publikut. Sipas saj Hong Kongu “ka arritur në një situatë...

Pekini nxjerr karvanin me kamionë të armatosur rritet tensioni me protestuesit në Hong Kong

para 5 muajve - Portalb

Situata në Hong Kong duket se po shkon drejt një përshkallëzimi serioz dhe me pasoja të pallogaritshme. Një karvan me kamionë të armatosur është vendosur në një qendër sportive në qytetin Shenzhen që kufizohet...

Protestat në Hong Kong, Carrie Lam: Mos e shtyni vendin drejt humnerës

para 5 muajve - Klan Kosova

Udhëheqësja e Hong Kongut Carrie Lam ka paralajmëruar protestuesit antiqeveritarë të mos e shtyjnë qytetin drejt një humnerë, në një konferencë emocionale për shtyp të martën. Lam tha që Hong Kongu kishte...

Rritet tensioni me protestuesit në Hong Kong

para 5 muajve - Alsat-M

Situata në Hong Kong duket se po shkon drejt një përshkallëzimi serioz dhe me pasoja të pallogaritshme. Një karvan me kamionë të armatosur është vendosur në një qendër sportive në qytetin Shenzhen që kufizohet...

Liderja e Hong Kongut protestuesve: Mos e shtyni qytetin drejt “humnerës”

para 5 muajve - Alsat-M

Liderja e Hong Kongut, Carrie Lam u ka kërkuar protestuesve që të mos e shtyjnë qytetin drejt “humnerës”, teksa ka bërë një fjalim emocional para publikut. Sipas saj Hong Kongu “ka arritur në një situatë...

Protestat në Hong Kong, Carrie Lam: Mos e shtyeni vendin drejt humnerës

para 5 muajve - Klan Kosova

Udhëheqësja e Hong Kongut Carrie Lam ka paralajmëruar protestuesit antiqeveritarë të mos e shtyjnë qytetin drejt një humnerë, në një konferencë emocionale për shtyp të martën. Lam tha që Hong Kongu kishte...

Paralizohet sërish aeroporti i Hong Kong-ut, pezullohen fluturimet

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Kontrolli i fluturimeve është pezulluar në Aeroportin Ndërkombëtar të Hong Kongut për të dytën ditë radhazi për shkak të protestave antiqeveritare. Aeroporti, i cili është një nga më të ngarkuarit në botë,...

Anulohen sërish fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

para 5 muajve - Shenja

Fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Hong Kongut janë anuluar sërish, për të dytën ditë radhazi, për shkak të protestave antiqeveritare. Aeroporti, i cili është një nga më të ngarkuarit në botë, ka...

Pekini nxjerr karvanin me kamionë të armatosur, rritet tensioni me protestuesit në Hong Kong

para 5 muajve - Zhurnal

Situata në Hong Kong duket se po shkon drejt një përshkallëzimi serioz dhe me pasoja të pallogaritshme. Një karvan me kamionë të armatosur është vendosur në një qendër sportive në qytetin Shenzhen që kufizohet...

Pekini nxjerr karvanin me kamionë të armatosur, rritet tensioni me protestuesit në Hong Kong

para 5 muajve - Top Channel

Situata në Hong Kong duket se po shkon drejt një përshkallëzimi serioz dhe me pasoja të pallogaritshme. Një karvan me kamionë të armatosur është vendosur në një qendër sportive në qytetin Shenzhen që kufizohet...

Protestat në Hong Kong, Carrie Lam: Mos e shtyni vendin drejt humnerës

para 5 muajve - Lajm

dhëheqësja e Hong Kongut Carrie Lam ka paralajmëruar protestuesit antiqeveritarë të mos e shtyjnë qytetin drejt një humnerë, në një konferencë emocionale për shtyp të martën. Lam tha që Hong Kongu kishte...

Liderja e Hong Kongut protestuesve: Mos e shtyni qytetin drejt “humnerës”

para 5 muajve - GazetaBlic

Liderja e Hong Kongut, Carrie Lam u ka kërkuar protestuesve që të mos e shtyjnë qytetin drejt “humnerës”, teksa ka bërë një fjalim emocional para publikut. Sipas saj Hong Kongu “ka arritur në një situatë...

Liderja e Hong Kongut-protestuesve: Mos e shtyni qytetin drejt “humnerës”

para 5 muajve - Vizion Plus

Udhëheqësja e Hong Kongut, Carrie Lam ka bërë thirrje protestuesve që të ndalojnë protestat pasi po e çojnë vendin drejt humnerës. Sipas saj Hong Kongu ka arritur në një situatë të rrezikshme dhe se dhuna...

Liderja e Hong Kongut protestuesve: Mos e shtyni qytetin drejt “humnerës”

para 5 muajve - Koha.net

Liderja e Hong Kongut, Carrie Lam u ka kërkuar protestuesve që të mos e shtyjnë qytetin drejt “humnerës”, teksa ka bërë një fjalim emocional para publikut. Sipas saj Hong Kongu “ka arritur në një situatë...

Liderja e Hong Kongut protestuesve: Mos e shtyni qytetin drejt “humnerës”

para 5 muajve - Opinion

Liderja e Hong Kongut, Carrie Lam u ka kërkuar protestuesve që të mos e shtyjnë qytetin drejt “humnerës”, teksa ka bërë një fjalim emocional para publikut. Sipas saj Hong Kongu “ka arritur në një situatë...

Liderja e Hong Kongut protestuesve: Mos e shtyni qytetin drejt "humnerës"

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Liderja e Hong Kongut, Carrie Lam u ka kërkuar protestuesve që të mos e shtyjnë qytetin drejt “humnerës”, teksa ka bërë një fjalim emocional para publikut. Sipas saj Hong Kongu “ka arritur në një situatë...

Pekini nxjerr karvanin me kamionë të armatosur, rritet tensioni me protestuesit në Hong Kong

para 5 muajve - Shenja

Situata në Hong Kong duket se po shkon drejt një përshkallëzimi serioz dhe me pasoja të pallogaritshme. Një karvan me kamionë të armatosur është vendosur në një qendër sportive në qytetin Shenzhen që kufizohet...

Liderja e Hong Kongut protestuesve: Mos e shtyni qytetin drejt “humnerës”

para 5 muajve - Gazeta Observer

Liderja e Hong Kongut, Carrie Lam u ka kërkuar protestuesve që të mos e shtyjnë qytetin drejt “humnerës”, teksa ka bërë një fjalim emocional para publikut. Sipas saj Hong Kongu “ka arritur në një situatë...

Aeroporti Ndërkombëtar i Hong Kongut rifillon fluturimet

para 5 muajve - Ekonomia Online

Të martën kanë rifilluar pjesërisht fluturimet nga Aeroporti Ndërkombëtar i Hong Kongut, një ditë pasi protestuesit bllokuan tërësisht qendrën e transportit ajror, transmeton Anadolu Agency (AA). Kompania...

Pekini nxjerr karvanin me kamionë të armatosur, rritet tensioni me protestuesit në Hong Kong

para 5 muajve - Ekonomia Online

Situata në Hong Kong duket se po shkon drejt një përshkallëzimi serioz dhe me pasoja të pallogaritshme. Një karvan me kamionë të armatosur është vendosur në një qendër sportive në qytetin Shenzhen që kufizohet...

Pekini bëhet gati për ndërhyrje të armatosur në Hong Kong

para 5 muajve - Arbresh

Situata në Hong Kong duket se po shkon drejt një përshkallëzimi serioz dhe me pasoja të pallogaritshme. Një karvan me kamionë të armatosur është vendosur në një qendër sportive në qytetin Shenzhen që kufizohet...

Liderja e Hong Kongut protestuesve: Mos e shtyni qytetin drejt “humnerës”

para 5 muajve - Epoka e Re

Liderja e Hong Kongut, Carrie Lam u ka kërkuar protestuesve që të mos e shtyjnë qytetin drejt “humnerës”, teksa ka bërë një fjalim emocional para publikut. Sipas saj Hong Kongu “ka arritur në një situatë...

Liderja e Hong Kongut protestuesve: Mos e shtyni qytetin drejt “humnerës”

para 5 muajve - Arbresh

Liderja e Hong Kongut, Carrie Lam u ka kërkuar protestuesve që të mos e shtyjnë qytetin drejt “humnerës”, teksa ka bërë një fjalim emocional para publikut. Sipas saj Hong Kongu “ka arritur në një situatë...

Protestat në Hong Kong, senatori amerikan: Bota po shikon

para 5 muajve - BalkanWeb

Lideri i Senatit amerikan, republikani, Mitch McConnell, ka paralajmëruar Kinën, se çfarëdo veprimi i dhunshëm ndaj protestuesve në Hong Kong do të konsiderohet “absolutisht i papranueshëm”. “Njerëzit...

Anulohen fluturimet në Aeroportin e Hong Kong-ut

para 5 muajve - RTV 21

Përshkallëzohet dhuna në javën e 10-të të protestave në Hong Kong Fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Hong Kong-ut janë anuluar për shkak se me mijëra protestues bllokuan terminalet, pas një mobilizimi...

Për shkak të protestave në Hong-Kong, Kina i ridrejton udhëtarët

para 5 muajve - Koha.mk

Pekin, 12 gusht – Autoritetet kineze bënë të ditur se për shkak të protestave në Hong-Kong, do të mundësojnë  që më shumë udhëtarë të ridrejtohen në aeroporte të tjera në rajonin Gejter Bej, me qëllim...

Vijon protesta e përgjakshme në Hong Kong, dhjetëra të plagosur

para 5 muajve - BalkanWeb

Në Hong Kong, turmat e protestuesve të revoltuar bllokuan rrugët duke mos përfillur urdhërat e policisë për t’u shpërndarë. Policia përdori gazin lotsjellës dhe municion jo-vdekjeprurës për të detyruar...

Hong Kong, dhjetëra të lënduar në protesta

para 5 muajve - Aktuale

Në Hong Kong, turmat e protestuesve të revoltuar bllokuan rrugët duke mos përfillur urdhërat e policisë për t’u shpërndarë. Policia përdori gazin lotsjellës dhe municion jo-vdekjeprurës për të detyruar...

Senatori amerikan: Bota po shikon protestat në Hong Kong

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Lideri i Senatit amerikan, republikani, Mitch McConnell, ka paralajmëruar Kinën, se çfarëdo veprimi i dhunshëm ndaj protestuesve në Hong Kong do të konsiderohet “absolutisht i papranueshëm”. “Njerëzit...

Hong Kong, dhjetëra të lënduar në protesta

para 5 muajve - Zëri i Amerikës

Në Hong Kong, turmat e protestuesve të revoltuar bllokuan rrugët duke mos përfillur urdhërat e policisë për t’u shpërndarë. Policia përdori gazin lotsjellës dhe municion jo-vdekjeprurës për të detyruar...

Aeroporti i Hong-Kongut anulon të gjitha fluturimet

para 5 muajve - Aktuale

Autoritetet e Aeroportit të Hong Kongut anuluan të gjitha fluturimet, ndërsa protestat antiqeveritare vazhdojnë edhe në aeroport. Qindra protestues janë grumbulluar ne sallat gjigande te aeroportit duke...

Senatori amerikan: Bota po shikon protestat në Hong Kong

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Lideri i Senatit amerikan, republikani, Mitch McConnell, ka paralajmëruar Kinën, se çfarëdo veprimi i dhunshëm ndaj protestuesve në Hong Kong do të konsiderohet “absolutisht i papranueshëm”. “Njerëzit...

Disa mijëra protestues në aeroportin e Hong Kongut, anulohen fluturimet

para 5 muajve - Insajderi

“Të gjitha fluturimet janë anuluar”, ka pretenduar drejtoria e aeroportit i cili është ndërkombëtarisht i njohur për efikasitet dhe në vitin 2018 ishte një prej aeroporteve më të vizituara me 74 milionë...

Protestat në Hong Kong nuk kanë të ndalur

para 5 muajve - Insajderi

Ky raund tubimesh pro-demokracisë shënon fundjavën e dhjetë me radhë të mbajtjes së demonstratave. Zyrtarët kinezë janë të indinjuar që Sekretari i Jashtëm britanik Dominic Raab pati një bisedë telefonike...

Java e 10 e protestave, anulohen fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

para 5 muajve - Top Channel

Fluturimet në aeroportin ndërkombëtar të Hong Kongut janë anuluar për shkak se me mijëra protestues bllokuan terminalet, pas një mobilizimi edhe më të madh për shkak të zemërimit që shkaktuan përplasjet...

Java e 10 e protestave, anulohen fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

para 5 muajve - Zhurnal

Fluturimet në aeroportin ndërkombëtar të Hong Kongut janë anuluar për shkak se me mijëra protestues bllokuan terminalet, pas një mobilizimi edhe më të madh për shkak të zemërimit që shkaktuan përplasjet...

Përshkallëzohet situata në Hong Kong

para 5 muajve - Koha.net

Policia e Hong Kongut është përplasur edhe një herë me protestuesit anti-qeveritar, përderisa vendi hyn në javën e 10-të të demonstratave masive dhe trazirave. Policia hodhi gaz lotsjellës në të gjithë...

Java e 10 e protestave Hong Kong, anulohen fluturimet

para 5 muajve - Alsat-M

Fluturimet në aeroportin ndërkombëtar të Hong Kongut janë anuluar për shkak se me mijëra protestues bllokuan terminalet, pas një mobilizimi edhe më të madh për shkak të zemërimit që shkaktuan përplasjet...

Hong Kong, anulohen fluturimet për shkak të protestës

para 5 muajve - Klan Kosova

Aeroporti ndërkombëtar i Hong Kong-ut ka anuluar të gjitha nisjet, pasi protestat antiqeveritare në terminalin e tij kryesor vazhdojnë për ditën e katërt. Mijëra protestues janë mbledhur në aeroportin...

Video/ Përleshje të ashpra në Hong Kong

para 5 muajve - Opinion

Policia e Hong Kongut është përplasur edhe një herë me protestuesit anti-qeveritar, ndërsa vendi hyn në javën e 10-të të demonstratave masive dhe trazirave. Policia hodhi gaz lotsjellës në të gjithë Hong...

Protestat në Hong Kong, përshkallëzohet situata

para 5 muajve - Vizion Plus

Vijojnë protetstat në Hong Kong, ku policia është përplasur me protestuesit anti-qeveritar, përderisa vendi hyn në javën e 10-të të demonstratave masive dhe trazirave. Sipas mediave ndërkombëtare për të...

Përshkallëzohet situata në Hong Kong

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Embed Shpërndaje Rikthehet dhuna në Hong Kong Embed Shpërndaje The code has been copied to your clipboard. width px height px The URL has been copied to your clipboard No media source currently available...

Policia e Hong Kongut përplaset edhe njëherë me protestuesit

para 5 muajve - Portalb

Policia e Hong Kongut është përplasur edhe një herë me protestuesit antiqeveritar, përderisa vendi hyn në javën e 10-të të demonstratave masive, dhe trazirave, transmeton REL . Policia gjuajti gaz lotsjellës...

S’ka qetësi në Hong Kong, vazhdojnë përplasjet mes protestuesve dhe policisë

para 5 muajve - Klan Kosova

Policët në Hong Kong u futën stacionet e mbyllura hekurudhore të dielën, duke gjuajtur gaz lotsjellës në përpjekje për të larguar protestuesit. Një video brenda stacionit të Tai Koo tregoi oficerët qëlluan...

VIDEO/ Përleshje në stacion, policia shpërndan protestuesit me gaz lotsjellës

para 5 muajve - Standard

Policët në Hong Kong sulmuan stacionet e mbyllura hekurudhore të dielën, duke hedhur gaz lotsjellës në përpjekje për të larguar protestuesit. Një video brenda stacionit të Tai Koo tregoi oficerët duke...

Rikthehen protestat e dhunshme në Hong Kong

para 5 muajve - Opinion

Policia e Hong Kongut është përplasur edhe një herë me protestuesit antiqeveritar, ndërkohë që  vendi ka hyrë në javën e 10-të të demonstratave masive dhe trazirave. Policia hodhi gaz lotsjellës në të...

Rikthehet dhuna në Hong Kong

para 5 muajve - RTV 21

Java e 10-të e demonstratave masive dhe trazirave në Hong Kong Policia e Hong Kongut është përplasur edhe një herë me protestuesit antiqeveritar, përderisa vendi hyn në javën e 10-të të demonstratave masive...

Java e 10 e protestave, anulohen fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

para 5 muajve - Arbresh

Fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Hong Kongut janë anuluar për shkak se me mijëra protestues bllokuan terminalet, pas një mobilizimi edhe më të madh për shkak të zemërimit që shkaktuan përplasjet...

Rikthehet dhuna në Hong Kong

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Policia e Hong Kongut është përplasur edhe një herë me protestuesit antiqeveritar, përderisa vendi hyn në javën e 10-të të demonstratave masive, dhe trazirave. Policia gjuajti gaz lotsjellës në të gjithë...

Java e 10 e protestave, anulohen fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

para 5 muajve - Ekonomia Online

Fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Hong Kongut janë anuluar për shkak se me mijëra protestues bllokuan terminalet, pas një mobilizimi edhe më të madh për shkak të zemërimit që shkaktuan përplasjet...

Aeroporti i Hong Kong anulon fluturimet pas protestave

para 5 muajve - Arbresh

Aeroporti Ndërkombëtar i Hong Kongut ka anuluar fluturimet e nisjes. Aeroporti Ndërkombëtar i Hong Kongut ka anuluar fluturimet e nisjes, pasi protestat antiqeveritare në terminalin e saj kryesor vazhdojnë...

Anulohen fluturimet në Hong Kong për shkak të protestës në aeroport

para 5 muajve - Epoka e Re

Aeroporti ndërkombëtar i Hong Kong-ut ka anuluar të gjitha nisjet, pasi protestat antiqeveritare në terminalin e tij kryesor vazhdojnë për ditën e katërt. Mijëra protestues janë mbledhur në aeroportin...

Hong Kong, anulohen fluturimet për shkak të protestës

para 5 muajve - Ekonomia Online

Aeroporti ndërkombëtar i Hong Kong-ut ka anuluar të gjitha nisjet, pasi protestat antiqeveritare në terminalin e tij kryesor vazhdojnë për ditën e katërt. Mijëra protestues janë mbledhur në aeroportin...

S’ka qetësi në Hong Kong, vazhdojnë përplasjet mes protestuesve dhe policisë

para 5 muajve - Shenja

Policët në Hong Kong u futën stacionet e mbyllura hekurudhore të dielën, duke gjuajtur gaz lotsjellës në përpjekje për të larguar protestuesit. Një video brenda stacionit të Tai Koo tregoi oficerët qëlluan...

Vazhdojnë përplasjet mes protestuesve dhe policisë në Hong Kong

para 5 muajve - Periskopi

Policët në Hong Kong u futën stacionet e mbyllura hekurudhore të dielën, duke gjuajtur gaz lotsjellës në përpjekje për të larguar protestuesit. Një video brenda stacionit të Tai Koo tregoi oficerët qëlluan...

Rikthehet dhuna në Hong Kong

para 5 muajve - Ekonomia Online

Policia e Hong Kongut është përplasur edhe një herë me protestuesit antiqeveritar, përderisa vendi hyn në javën e 10-të të demonstratave masive, dhe trazirave. Policia gjuajti gaz lotsjellës në të gjithë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK