http://kariera.mk

5 gjëra që e dallojnë një lider motivues

para 4 muajve - Ekonomia Online

Liderët duhet të nxisin gjithmonë një kulturë të mësuari e cila të mbajë gjithmonë lart shpirtin e inovacionit brenda ambienteve të punës. Strategjitë e përdorura nga CEO të famshëm dhe të suksesshëm janë...

Bëhuni shefi me të cilin kanë dëshirë të punojnë

para 4 muajve - Ekonomia Online

Pyesni disa njerëz dhe do të gjeni dikë me një tregim për një shef të tmerrshëm. Shumë ndërmarrës zgjedhin të nisin bizneset e tyre në mënyrë specifike sepse kanë përjetuar një shef i cili nuk ka qenë...

Ndërtoni marrëdhënie pozitive me shefin dhe kolegët

para 4 muajve - Ekonomia Online

Respekti reciprok e bën zyrën shumë më të këndshme. Në të kaluarën, marrëdhënia e një punonjësi me eprorin e tyre ishte një nga faktorët që ndikonte më shumë nëse një punonjës e pëlqente punën e tij apo...

5 mënyra si t’i ktheni në “yje” punonjësit dembelë

para 4 muajve - Portalb

Ndryshimi i stafit ju kushton me kohë dhe para të cilat mund të mos i keni. Ja se si të keni një ekip më të mirë dhe t’iu jepni atyre energji në proces. Pra ju keni disa punonjës të cilët nuk po përfundojnë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK