http://kariera.mk

Votimi i mosbesimit të Qeverisë italiane prolongohet deri më 20 gusht

para 4 muajve - Koha.mk

Romë, 14 gusht – Votimi i mosbesimit në Qeverinë italiane të kryeministrit Xhuzepe Konte  është caktuar  për më 20 gusht, vendosi Parlamenti. Data e votimit është dakorduar mes përfaqësuesve të të gjitha...

S’ka mocion mosbesimi, Senati italian refuzon Salvinin, ministri: Kjo nuk e zgjedh krizën

para 4 muajve - Lexo

Senati italian ka refuzuar kërkesën e zëvendëskryeministrit, Matteo Salvini, për një mocion të menjëhershëm mosbesimi kundër qeverisë ku ai vetë bën pjesë. Senatorët e dhomës më të lartë të parlamentit...

Itali, Matteo Salvini synon postin e kryeministrit

para 4 muajve - Top Channel

Nuk ndodh shpesh që senatorët italianë të ndërpresin pushimet e tyre verore por falë populistit të zjarrtë Matteo Salvini, zv / kryeministrit të vendit dhe kreut të partisë Lega, atyre iu desh të ktheheshin...

Itali, Senati shtyn çdo vendim për fatin e qeverisë

para 4 muajve - Alsat-M

Senati italian shtyu më 20 gusht çdo vendim mbi fatin e qeverisë së Giuseppe Conte, i cili do të flasë këto ditë para parlamentarëve, por nuk mund të rrëzohet me një votë mosbesimi. Senatorët hodhën poshtë...

Itali: Matteo Salvini synon postin e kryeminisrit

para 4 muajve - Zëri i Amerikës

Nuk ndodh shpesh që senatorët italianë të ndërpresin pushimet e tyre verore por falë populistit të zjarrtë Matteo Salvini, zv / kryeministrit të vendit dhe kreut të partisë Lega, atyre iu desh të ktheheshin...

Itali, Senati voton për të ardhmen e qeverisë

para 4 muajve - Alsat-M

Senati italian, i thirrur me urgjencë, në një Romë të zbrazur në këtë periudhë pushimesh verore do të vendosë sot në mbrëmje për votimin e mundshëm të një mocion besimi që mund të rrëzojë qeverinë, ndërkohë...

Senati italian shtyn vendimin për fatin e qeverisë

para 4 muajve - Tetova Sot

Senati italian shtyu më 20 gusht çdo vendim mbi fatin e qeverisë së Giuseppe Conte, i cili do të flasë këto ditë para parlamentarëve, por nuk mund të rrëzohet me një votë mosbesimi. Senatorët hodhën poshtë...

Itali, Senati voton për të ardhmen e qeverisë

para 4 muajve - Lajm

Senati italian, i thirrur me urgjencë, në një Romë të zbrazur në këtë periudhë pushimesh verore do të vendosë sot në mbrëmje për votimin e mundshëm të një mocion besimi që mund të rrëzojë qeverinë, ndërkohë...

Senati italian voton për të ardhmen e qeverisë

para 4 muajve - Tetova Sot

Senati italian, i thirrur me urgjencë, në një Romë të zbrazur në këtë periudhë pushimesh verore do të vendosë sot në mbrëmje për votimin e mundshëm të një mocion besimi që mund të rrëzojë qeverinë, ndërkohë...

Senati italian shtyn vendimin për fatin e qeverisë

para 4 muajve - Arbresh

Senati italian shtyu më 20 gusht çdo vendim mbi fatin e qeverisë së Giuseppe Conte, i cili do të flasë këto ditë para parlamentarëve, por nuk mund të rrëzohet me një votë mosbesimi. Senatorët hodhën poshtë...

Italia po zhvendoset nga e djathta

para 4 muajve - Koha.mk

Kryetari i Lega-s, Salvini do që të dështojë qeveria e koalicionit në Romë. Nëse radikali i djathtë fiton zgjedhjet, ai do t’i krijojë telashe BE-së, sepse sipas Salvinit për gjithçka fajin e ka Brukseli...

Senati italian voton për të ardhmen e qeverisë

para 4 muajve - Gazeta Observer

Senati italian, i thirrur me urgjencë, në një Romë të zbrazur në këtë periudhë pushimesh verore do të vendosë sot në mbrëmje për votimin e mundshëm të një mocion besimi që mund të rrëzojë qeverinë, ndërkohë...

Itali, senati voton për të ardhmen e qeverisë

para 4 muajve - Fakti Ditor

Ndërkohë që polemikat tashmë kanë çuar në lëvizje konkrete, pabvarësisht temperaturave të larta dhe ‘zbrazjes’ së institucioneve për shka të pushimeve, Senati Italian do të mblidhet mbrëmjen e sotme. Mbledhja...

“Të ndalim Salvinin”/ Pesë Yjet po bashkëpunon me Partinë Demokratike

para 4 muajve - Top Channel

Mateo Salvini ka nisur prej disa ditësh fushatën jo zyrtare për zgjedhjet e parakohshme të kërkuara prej tij me tubime dhe takime me qytetarë, në turin e jugut të Italisë Por, ashtu siç nuk heziton të...

Senati Italian ndërpret pushimet verore për shkak të votëbesimit për qeverinë

para 4 muajve - Insajderi

Votimi do të bëhet pasi liderët partiak në Senat një ditë më herët nuk arritën të pajtohen për datën. Shumica dëshiron që votimi të mbahet më 20 gusht. Seanca e Senatit është planifikuar të nisë në orën...

Politikanët italianë synojnë bllokimin e zgjedhjeve të parakohshme

para 4 muajve - Lajm

Udhëheqësit e grupeve politike në Itali do të vendosin të hënën për datën e mbajtjes së një vote mosbesimi ndaj qeverisë, pasi lideri nacionalist, Matteo Salvini ka bërë të ditur se dëshiron zgjedhje të...

Politikanët italianë synojnë bllokimin e zgjedhjeve të parakohshme

para 4 muajve - Koha.mk

Udhëheqësit e grupeve politike në Itali do të vendosin të hënën për datën e mbajtjes së një vote mosbesimi ndaj qeverisë, pasi lideri nacionalist, Matteo Salvini ka bërë të ditur se dëshiron zgjedhje të...

Politikanët italianë synojnë bllokimin e zgjedhjeve të parakohshme

para 4 muajve - Vizion Plus

Udhëheqësit e grupeve politike në Itali do të vendosin të hënën për datën e mbajtjes së një vote mosbesimi ndaj qeverisë, pasi lideri nacionalist, Matteo Salvini ka bërë të ditur se dëshiron zgjedhje të...

Senati italian nesër do të mbajë seancë për mosbesim të Qeverisë

para 4 muajve - Koha.mk

Romë, 12 gusht – Senati italian në përbërje të plotë nesër do të takohet që ta shqyrtojë propozimin për votim të mosbesimit të Qeverisë. Mediat italiane theksojnë se Senati seancën do ta fillojë nesër...

Italia në udhëkryq politik

para 4 muajve - Gazeta Tema

Thellohen pasiguritë në Itali pas tërheqjes së Matteo Salvinit nga koalicioni qeverisës dhe thirrjes për zgjedhje të parakohshme. Pala tjetër në koalicion, Lëvizja 5 Yjet, mbetet e palëkundur. Lideri i...

Politikanët italianë synojnë bllokimin e zgjedhjeve të parakohshme

para 4 muajve - Shekulli

Udhëheqësit e grupeve politike në Itali do të vendosin të hënën për datën e mbajtjes së një vote mosbesimi ndaj qeverisë, pasi lideri nacionalist, Matteo Salvini ka bërë të ditur se dëshiron zgjedhje të...

Politikanët italianë po përpiqen t’i bllokojnë zgjedhjet e parakohshme

para 4 muajve - Insajderi

Ish-kryeministri, Matteo Renzi, ka bërë thirrje për një qeveri të përkohshme. Ai është kthyer në skenën politike, duke kërkuar që të ndalet thirrja e “çmendur” e Salvinit për zgjedhje të reja. Vendimi...

Politikanët italianë synojnë bllokimin e zgjedhjeve të parakohshme

para 4 muajve - GazetaBlic

Udhëheqësit e grupeve politike në Itali do të vendosin të hënën për datën e mbajtjes së një vote mosbesimi ndaj qeverisë, pasi lideri nacionalist, Matteo Salvini ka bërë të ditur se dëshiron zgjedhje të...

Politikanët italianë synojnë bllokimin e zgjedhjeve të parakohshme

para 4 muajve - Evropa e Lirë

Udhëheqësit e grupeve politike në Itali do të vendosin të hënën për datën e mbajtjes së një vote mosbesimi ndaj qeverisë, pasi lideri nacionalist, Matteo Salvini ka bërë të ditur se dëshiron zgjedhje të...

Politikanët italianë synojnë bllokimin e zgjedhjeve të parakohshme

para 4 muajve - Epoka e Re

Udhëheqësit e grupeve politike në Itali do të vendosin të hënën për datën e mbajtjes së një vote mosbesimi ndaj qeverisë, pasi lideri nacionalist, Matteo Salvini ka bërë me dije se dëshiron zgjedhje të...

Politikanët italianë synojnë bllokimin e zgjedhjeve të parakohshme

para 4 muajve - Arbresh

Udhëheqësit e grupeve politike në Itali do të vendosin të hënën për datën e mbajtjes së një vote mosbesimi ndaj qeverisë, pasi lideri nacionalist, Matteo Salvini ka bërë të ditur se dëshiron zgjedhje të...

Salvini po rrëzon Qeverinë, lideri i Lidhjes së Veriut ka nisur fushatën në Itali

para 4 muajve - Top Channel

Lideri i Lidhjes së Veriut dhe zëvendëskryeministri Mateo Salvini ka nisur një fushatë elektorale, jo zyrtare për zgjedhjet e parakohshme, nga plazhi. Parlamenti është i mbyllur për pushimet e verës dhe...

Politikanët italianë synojnë bllokimin e zgjedhjeve të parakohshme

para 4 muajve - Ekonomia Online

Udhëheqësit e grupeve politike në Itali do të vendosin të hënën për datën e mbajtjes së një vote mosbesimi ndaj qeverisë, pasi lideri nacionalist, Matteo Salvini ka bërë të ditur se dëshiron zgjedhje të...

Frika për një Salvin kryeministër, rezistencë ndaj zgjedhjeve të parakohshme në Itali

para 4 muajve - Arbresh

Presidenti i LEGA-s, Matteo Salvini, i cili bëri thirrje për shpërbërjen e parlamentit dhe mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Itali, u përball me rezistencën në rritje të dielën, të kundërshtuar...

Frika për një Salvin kryeministër, rezistencë ndaj zgjedhjeve të parakohshme në Itali

para 4 muajve - Te Sheshi

Presidenti i LEGA-s, Matteo Salvini, i cili bëri thirrje për shpërbërjen e parlamentit dhe mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Itali, u përball me rezistencën në rritje të dielën, të kundërshtuar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK