http://kariera.mk

Veseli: Hasan Prishtina është model si politikan idealist dhe i pakorruptuar

para 4 muajve - Insajderi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në 86 vjetorin e vrasjesë së veprimitarit të shquar të çështjes kombëtare, Hasan Prishtinës, e ka kujtuar lartë veprën e tij në të mirën e popullit shqiptar....

Kadri Veseli kujton Hasan Prishtinën: Ishte model – politikan idealist dhe i pakorruptuar

para 4 muajve - Klan Kosova

Sot janë bërë 86 vjet nga vrasja Hasan Prishtinës, figurës së ndritur të kombit. Atë sot e ka kujtuar edhe kryekuvendari Kadri Veseli, njofton Klan Kosova. “86 vjet më parë u vra Hasan Prishtina, njëri...

Veseli kujton Hasan Prishtinën: Politikan idealist dhe i pakorruptuar

para 4 muajve - Infokusi

Veseli përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se Hasan Prishtina ishte njëri ndër ideologët kryesorë të pavarësimit dhe bashkimit kombëtar si dhe të çlirimit të Kosovës. “Prandaj ai është një model...

Thaçi përkujton Hasan Prishtinën

para 4 muajve - Ina

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci ka përkujtuar, Hasan Prishtinën, personalitetin e ndritur të shqiptarisë. “Para 86 vitesh u vra pabesisht Hasan Prishtina, një nga personalitetet më të ndritura të kombit...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës – Thaçi kujton figurën e tij

para 4 muajve - Klan Kosova

Sot janë bërë 86 vjet nga vrasja Hasan Prishtinës, figurës së ndritur të kombit. Atë sot e ka kujtuar edhe presidenti Hashim Thaçi, njofton Klan Kosova. “Para 86 vitesh u vra pabesisht Hasan Prishtina,...

Para 86 vitesh u vra pabesisht Hasan Prishtina

para 4 muajve - RTV 21

Thaçi kujton veprat e Hasan Prishtinës Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kujtuar Hasan Prishtinën në 86 vjetorin e vrasjes. Thaçi përmes një postimi në llogarinë e tij “Facebook” ka thënë se Hasan...

Thaçi përkujton Hasan Prishtinën në 86 vjetorin e vrasjes së tij

para 4 muajve - GazetaBlic

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka përkujtuar veprimtarin e çështjes kombëtare, Hasan Prishtina në 86 vjetorin e vrasjes së tij. Përmes një postimi në Facebook, presidenti ka thënë se Hasan Prishtina...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës – Thaçi kujton figurën e tij

para 4 muajve - Medial

Sot janë bërë 86 vjet nga vrasja Hasan Prishtinës, figurës së ndritur të kombit. Atë sot e ka kujtuar edhe presidenti Hashim Thaçi, njofton Klan Kosova. “Para 86 vitesh u vra pabesisht Hasan Prishtina,...

Thaçi: Hasan Prishtina ishte ideator i platformës politike që çoi drejt Pavarësisë

para 4 muajve - Infokusi

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka kujtuar 86 vjetorin e vrasjes së heroit Hasan Prishtina. Thaçi thotë se Hasan Prishtina ishte ideator i platformës politike që çoi drejt shpalljes së pavarësisë të...

Kadri Veseli kujton Hasan Prishtinën: Ishte model – politikan idealist dhe i pakorruptuar

para 4 muajve - Sovrani

Sot janë bërë 86 vjet nga vrasja Hasan Prishtinës, figurës së ndritur të kombit. Atë sot e ka kujtuar edhe kryekuvendari Kadri Veseli, njofton Klan Kosova. “86 vjet më parë u vra Hasan Prishtina, njëri...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës – Thaçi kujton figurën e tij

para 4 muajve - Tetova Sot

Sot janë bërë 86 vjet nga vrasja Hasan Prishtinës, figurës së ndritur të kombit. Atë sot e ka kujtuar edhe presidenti Hashim Thaçi, njofton Klan Kosova. “Para 86 vitesh u vra pabesisht Hasan Prishtina,...

Veseli kujton Hasan Prishtinën: Politikan idealist dhe i pakorruptuar

para 4 muajve - Periskopi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka kujtuar Hasan Prishtinën në 86 vjetorin e vdekjes së tij. Veseli përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se Hasan Prishtina ishte njëri ndër ideologët...

Veseli kujton Hasan Prishtinën: Politikan idealist dhe i pakorruptuar

para 4 muajve - KosovaPress

Veseli përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se Hasan Prishtina ishte njëri ndër ideologët kryesorë të pavarësimit dhe bashkimit kombëtar si dhe të çlirimit të Kosovës. “Prandaj ai është një model...

Veseli kujton Hasan Prishtinën: Politikan idealist dhe i pakorruptuar

para 4 muajve - Arbresh

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka kujtuar Hasan Prishtinën në 86 vjetorin e vdekjes së tij. Veseli përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se Hasan Prishtina ishte njëri ndër ideologët...

Veseli kujton Hasan Prishtinën: Politikan idealist dhe i pakorruptuar

para 4 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka kujtuar Hasan Prishtinën në 86 vjetorin e vdekjes së tij. Veseli përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se Hasan Prishtina ishte njëri ndër ideologët...

Thaçi përkujton Hasan Prishtinën në 86 vjetorin e vrasjes së tij

para 4 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka përkujtuar veprimtarin e çështjes kombëtare, Hasan Prishtina në 86 vjetorin e vrasjes së tij. Përmes një postimi në Facebook, presidenti ka thënë se Hasan Prishtina...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës – Thaçi kujton figurën e tij

para 4 muajve - Periskopi

Sot janë bërë 86 vjet nga vrasja Hasan Prishtinës, figurës së ndritur të kombit. Atë sot e ka kujtuar edhe presidenti Hashim Thaçi, njofton Klan Kosova. “Para 86 vitesh u vra pabesisht Hasan Prishtina,...

Thaçi kujton Hasan Prishtinën në 86 vjetorin e vrasjes

para 4 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar Hasan Prishtinën në 86 vjetorin e vrasjes së tij. Thaçi në një postim në llogarinë e tij në Facebook ka shkruar se Hasan Prishtina ishte ideator i platformës...

Thaçi: Hasan Prishtina ishte ideator i platformës politike që çoi drejt Pavarësisë

para 4 muajve - KosovaPress

Thaçi thotë se Hasan Prishtina ishte ideator i platformës politike që çoi drejt shpalljes së pavarësisë të një pjese te trojeve shqiptare në vitin 1912. Postimi i Thaçit: Para 86 vitesh u vra pabesisht...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës – Thaçi kujton figurën e tij

para 4 muajve - Ekonomia Online

Sot janë bërë 86 vjet nga vrasja Hasan Prishtinës, figurës së ndritur të kombit. Atë sot e ka kujtuar edhe presidenti Hashim Thaçi. “Para 86 vitesh u vra pabesisht Hasan Prishtina, një nga personalitetet...

Rrëfimi i stërnipit: Si Hasan Prishtina i kërkoi dyluftim një deputeti turko-arab që sulmoi fizikisht Ismail Qemalin

para 4 muajve - InfoShqip

Mehmet Prishtina, stërnip i Hasan Prishtinës, kryeministri i 8-të i shtetit shqiptar, ministër i Brendshëm në qeverinë e Ismail Qemalit, në një intervistë për emisionin “Debati në Channel One”, të gazetarit...

“Hasanizmi” mbi interesat ideologjike

para 4 muajve - Bashke

Dje dhe sot kur kujtojmë këto ngjarje madhore, sërish na kujtohet Hasan Prishtina dhe porositë e tij, i cili për çdo situatë delikate gjente rrugëzgjidhje. Kjo dioptri largpamëse e Hasan Prishtinës do...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës

para 4 muajve - Zhurnal

Sot mbushen 86 vjet kur në qytetin e Selanikut u vra në pabesi dhe mizori ish-kryeministri i Shqipërisë, Hasan Prishtina. Hasan Prishtina ka qenë nëpunës, deputet shqiptar në Mexhlisin osman, aktivist...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës

para 4 muajve - Iliria News

Sot mbushen 86 vjet, kur në qytetin e Selanikut u vra në pabesi dhe mizori ish-kryeministri i Shqipërisë, Hasan Prishtina. Hasan Prishtina ka qenë nëpunës, deputet shqiptar në Mexhlisin osman, aktivist...

Kryetari i Skenderajt përkujton Hasan Prishtinën

para 4 muajve - Epoka e Re

Kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka përkujtuar njërin nga personalitetet më të shquara të lëvizjes kombëtar, Hasan Prishtinën, duke bërë homazhe te përmendorja e tij në Polac të Skenderajt....

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës

para 4 muajve - Indeks.mk

Sot mbushen 86 vjet, kur në qytetin e Selanikut u vra në pabesi dhe mizori ish-kryeministri i Shqipërisë, Hasan Prishtina. Hasan Prishtina ka qenë nëpunës, deputet shqiptar në Mexhlisin osman, aktivist...

Rrëfimi i stërnipit: Si Hasan Prishtina i kërkoi dyluftim një deputeti turko-arab që sulmoi fizikisht Ismail Qemalin

para 4 muajve - Infokusi

Mehmet Prishtina, stërnip i Hasan Prishtinës, kryeministri i 8-të i shtetit shqiptar, ministër i Brendshëm në qeverinë e Ismail Qemalit, në një intervistë për emisionin “Debati në Channel One”, të gazetarit...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës

para 4 muajve - Bashke

Sot mbushen 86 vjet, kur në qytetin e Selanikut u vra në pabesi dhe mizori ish-kryeministri i Shqipërisë, Hasan Prishtina. Hasan Prishtina ka qenë nëpunës, deputet shqiptar në Mexhlisin osman, aktivist...

Hasan Prishtina i kishte kërkuar dyluftim një deputeti turko-arab që sulmoi fizikisht Ismail Qemalin

para 4 muajve - PortaliOnline

Mehmet Prishtina, stërnip i Hasan Prishtinës, kryeministri i 8-të i shtetit shqiptar, ministër i Brendshëm në qeverinë e Ismail Qemalit, në një intervistë për emisionin “Debati në Channel One”, të gazetarit...

PROFIL/ Kush ishte Hasan Prishtina dhe pse u shua me 4 plumba para 86 vitesh

para 4 muajve - Te Sheshi

Ishte po kjo datë e vitit 1933 ajo që do të shënonte fundin e jetës së një politikani vigjilent, Hasan Prishtinës. Për 60 vite sa pati jetë, ai mbeti në histori, në emrat e shkollave, universiteteve, rrugëve...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës

para 4 muajve - Tetova1

Sot mbushen 86 vjet, kur në qytetin e Selanikut u vra në pabesi dhe mizori ish-kryeministri i Shqipërisë, Hasan Prishtina. Hasan Prishtina ka qenë nëpunës, deputet shqiptar në Mexhlisin osman, aktivist...

Rrëfimi i stërnipit: Si Hasan Prishtina i kërkoi dyluftim një deputeti turko-arab që sulmoi fizikisht Ismail Qemalin

para 4 muajve - Periskopi

Mehmet Prishtina, stërnip i Hasan Prishtinës, kryeministri i 8-të i shtetit shqiptar, ministër i Brendshëm në qeverinë e Ismail Qemalit, në një intervistë për emisionin “Debati në Channel One”, të gazetarit...

“Hasanizmi” mbi interesat ideologjike

para 4 muajve - Epoka e Re

Dje dhe sot kur kujtojmë këto ngjarje madhore, sërish na kujtohet Hasan Prishtina dhe porositë e tij, i cili për çdo situatë delikate gjente rrugëzgjidhje. Kjo dioptri largpamëse e Hasan Prishtinës do...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës

para 4 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 13 gusht – Sot mbushen 86 vjet, kur në qytetin e Selanikut u vra në pabesi dhe mizori ish-kryeministri i Shqipërisë, Hasan Prishtina. Hasan Prishtina ka qenë nëpunës, deputet shqiptar në Mexhlisin...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës, ideologut të çlirimit dhe bashkimit kombëtar

para 4 muajve - Gazeta Observer

Sot mbushen 86 vjet kur në qytetin e Selanikut u vra në pabesi dhe mizori ish-kryeministri i Shqipërisë, Hasan Prishtina. Hasan Prishtina, ishte njëri ndër ideologët kryesorë të çlirimit dhe bashkimi kombëtar...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës

para 4 muajve - Aktuale

Sot mbushen 86 vjet, kur në qytetin e Selanikut u vra në pabesi dhe mizori ish-kryeministri i Shqipërisë, Hasan Prishtina. Hasan Prishtina ka qenë nëpunës, deputet shqiptar në Mexhlisin osman, aktivist...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës

para 4 muajve - Koha.net

Sot mbushen 86 vjet kur në qytetin e Selanikut u vra në pabesi dhe mizori ish-kryeministri i Shqipërisë, Hasan Prishtina. Hasan Prishtina ka qenë nëpunës, deputet shqiptar në Mexhlisin osman, aktivist...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës

para 4 muajve - Insajderi

Hasan Prishtina ka qenë nëpunës, deputet shqiptar në Mexhlisin osman, aktivist shqiptar për autonominë e më pas pavarësinë shqiptare, ministër dhe deputet i shtetit shqiptar. U lind në Vushtrri, më 27...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës

para 4 muajve - Alsat-M

Sot mbushen 86 vjet, kur në qytetin e Selanikut u vra në pabesi dhe mizori ish-kryeministri i Shqipërisë, Hasan Prishtina. Hasan Prishtina ka qenë nëpunës, deputet shqiptar në Mexhlisin osman, aktivist...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës

para 4 muajve - Infokusi

Sot mbushen 86 vjet, kur në qytetin e Selanikut u vra në pabesi dhe mizori ish-kryeministri i Shqipërisë, Hasan Prishtina. Hasan Prishtina ka qenë nëpunës, deputet shqiptar në Mexhlisin osman, aktivist...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës

para 4 muajve - Gazeta e re

Sot mbushen 86 vjet, kur në qytetin e Selanikut u vra në pabesi dhe mizori ish-kryeministri i Shqipërisë, Hasan Prishtina. Hasan Prishtina ka qenë nëpunës, deputet shqiptar në Mexhlisin osman, aktivist...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës

para 4 muajve - Periskopi

Sot mbushen 86 vjet, kur në qytetin e Selanikut u vra në pabesi dhe mizori ish-kryeministri i Shqipërisë, Hasan Prishtina. Hasan Prishtina ka qenë nëpunës, deputet shqiptar në Mexhlisin osman, aktivist...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës

para 4 muajve - Sovrani

Sot mbushen 86 vjet, kur në qytetin e Selanikut u vra në pabesi dhe mizori ish-kryeministri i Shqipërisë, Hasan Prishtina. Hasan Prishtina ka qenë nëpunës, deputet shqiptar në Mexhlisin osman, aktivist...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës

para 4 muajve - KosovaPress

Hasan Prishtina ka qenë nëpunës, deputet shqiptar në Mexhlisin osman, aktivist shqiptar për autonominë e më pas pavarësinë shqiptare, ministër dhe deputet i shtetit shqiptar. U lind në Vushtrri, më 27...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK