http://kariera.mk

Trump vendos shtyrjen e disa taksave ndaj Kinës deri në dhjetor

para 5 muajve - Medial

Zyra e Përfaqësisë së Tregtisë së SHBA-ve ka bërë të ditur se disa prej taksave 10 për qind, që presidenti amerikan Donald Trump tha se do të imponohen në 300 miliard dollarë mallra kineze, do të prolongohen...

Kina nuk lejon anijet amerikane të vijnë në Hong Kong

para 5 muajve - Alsat-M

Pekini zyrtar ka refuzuar një kërkesë të dy anijeve luftarake të marinës amerikane për të vizituar Hong Kongun në javët e ardhshme, thanë zyrtarë amerikanë që dëshiruan të mbeten anonimë. Ata thanë se...

Kina nuk lejon anijet amerikane të vijnë në Hong Kong

para 5 muajve - Lajm

Pekini zyrtar ka refuzuar një kërkesë të dy anijeve luftarake të marinës amerikane për të vizituar Hong Kongun në javët e ardhshme, thanë zyrtarë amerikanë që dëshiruan të mbeten anonimë. Ata thanë se...

Kina nuk lejon anijet amerikane të vijnë në Hong Kong

para 5 muajve - Albinfo

Kina ua ndalon hyrjen anijeve amerikane Pekini zyrtar ka refuzuar një kërkesë të dy anijeve luftarake të marinës amerikane për të vizituar Hong Kongun në javët e ardhshme, thanë zyrtarë amerikanë që dëshiruan...

Kina nuk lejon anijet amerikane të vijnë në Hong Kong

para 5 muajve - Sovrani

Pekini zyrtar ka refuzuar një kërkesë të dy anijeve luftarake të marinës amerikane për të vizituar Hong Kongun në javët e ardhshme, thanë zyrtarë amerikanë që dëshiruan të mbeten anonimë. Ata thanë se...

Kina nuk lejon anijet amerikane të vijnë në Hong Kong

para 5 muajve - Arbresh

Pekini zyrtar ka refuzuar një kërkesë të dy anijeve luftarake të marinës amerikane për të vizituar Hong Kongun në javët e ardhshme, thanë zyrtarë amerikanë që dëshiruan të mbeten anonimë. Ata thanë se...

Kina nuk lejon anijet amerikane të shkojnë në Hong Kong

para 5 muajve - RTV 21

Refuzohet kërkesa e tyre Pekini zyrtar ka refuzuar një kërkesë të dy anijeve luftarake të marinës amerikane për të vizituar Hong Kongun në javët e ardhshme, thanë zyrtarë amerikanë që dëshiruan të mbeten...

Kina nuk lejon anijet amerikane të vijnë në Hong Kong

para 5 muajve - RTV 21

Refuzohet kërkesa e tyre Pekini zyrtar ka refuzuar një kërkesë të dy anijeve luftarake të marinës amerikane për të vizituar Hong Kongun në javët e ardhshme, thanë zyrtarë amerikanë që dëshiruan të mbeten...

Trump shtyn vënien e tarifës për disa të mira kineze

para 5 muajve - Klan Kosova

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka shtyrë vënien e tarifës për disa produkte të Kinës. 15 dhjetori është afati i kësaj shtyrje që sipas tij është bërë me shkak të “shëndetit, sigurisë, sigurisë kombëtare...

SHBA-ja e shtyn vendosjen e tarifave ndaj mallrave të Kinës

para 5 muajve - Portalb

SHBA-ja e ka shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të “sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë”. Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, disa lodra,...

Trump shtyn vendosjen e tarifave te reja për produktet kineze

para 5 muajve - Medial

Presidenti Trump ka vendosur të shtyjë aplikimin e tarifave të reja tregtare mbi produktet kineze. Lëvizja e papritur përfshin kryesisht objekte të fushës së teknologjisë, me kompanitë e njohura që kanë...

Kina nuk lejon anijet amerikane të vijnë në Hong Kong

para 5 muajve - KosovaPress

Ata thanë se anija ‘Green Bay’ kërkoi leje për të vizituar Hong Kongun më vonë këtë muaj, ndërsa kryqëzuesi i ‘Lake Iri’ kërkoi leje për shtator. Njëri nga zyrtarët shtoi se asnjë arsye specifike nuk ishte...

SHBA-ja e shtyn vendosjen e tarifave ndaj mallrave të Kinës

para 5 muajve - Flaka

SHBA-ja e ka shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të “sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë”. Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, disa lodra,...

SHBA-ja e shtyn vendosjen e tarifave ndaj mallrave të Kinës

para 5 muajve - Zhurnal

SHBA-ja e ka shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të “sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë”. Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, disa...

SHBA-ja e shtyn vendosjen e tarifave ndaj mallrave të Kinës

para 5 muajve - Shenja

SHBA-ja e ka shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të “sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë”. Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, disa lodra,...

SHBA – Trump: Biseda telefonike me Kinën shumë produktive

para 5 muajve - Medial

MORRISTOWN, 13 gusht /MEDIAL-AFP/ – Biseda telefonike mes negociatorëve tregtarë amerikan dhe kinez ka qenë shumë produktive, konfirmoi sot presidenti amerikan, Donald Trump, në një kohë kur administrata...

SHBA shtyn vendosjen e tarifave ndaj mallrave të Kinës

para 5 muajve - Vizion Plus

SHBA-ja e ka shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të “sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë”. Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, disa lodra,...

SHBA-ja shtyn vendosjen e tarifave ndaj mallrave të Kinës

para 5 muajve - BalkanWeb

SHBA-ja e ka shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të “sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë”. Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, disa lodra,...

SHBA-ja shtyn vendosjen e tarifave ndaj mallrave të Kinës

para 5 muajve - Opinion

SHBA-ja e ka shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të “sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë”. Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, disa lodra,...

SHBA-ja e shtyn vendosjen e tarifave ndaj mallrave të Kinës

para 5 muajve - Evropa e Lirë

SHBA-ja e ka shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të "sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë". Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, disa lodra,...

SHBA shtyn vendosjen e taksave ndaj Kina për dhjetor

para 5 muajve - Infokusi

Administrata e SHBA-së ka shtyrë vendosjen e tarifave prej 10 për qind për datën 15 dhjetor për disa produkte kineze, përfshirë laptopë dhe telefona celularë, të planifikuar fillimisht për 1 shtator, njoftoi...

Trump shtyn “budallallëkun” për produktet kineze deri në mes të dhjetorit

para 5 muajve - Te Sheshi

Shtetet e Bashkuara kanë do shtyjnë futjen e tarifave për produktet elektronike kineze deri në mes të dhjetorit, sipas The Wall Street Journal. Një tarifë shtesë prej dhjetë përqind në mallrat me vlerë...

Shtyrja e tarifave për mallrat nga Kina rrit aksionet në bursa

para 5 muajve - KosovaPress

Indeksi më i gjerë i S&P 500 u rrit 1.8 për qind,  Dow Jones me 493 pikë ose 1.9 për qind në 26.391 pikë, dhe Nasdaq me 2.3 për qind, raporton AP. Administrata e SHBA-së ka shtyrë vendosjen e tarifave...

Zmbrapset ShBA, shtyn vendosjen e taksave ndaj Kinës deri në dhjetor

para 5 muajve - Gazeta e re

Administrata e SHBA-së ka shtyrë vendosjen e tarifave prej 10 për qind për datën 15 dhjetor për disa produkte kineze, përfshirë laptopë dhe telefona celularë, të planifikuar fillimisht për 1 shtator, njoftoi...

SHBA shtyn vendosjen e taksave ndaj Kinës për dhjetor

para 5 muajve - KosovaPress

Masa u njoftua vetëm disa minuta pasi Ministria e Tregtisë e Kinës njoftoi se zëvendëskryeministri i Kinës Li He kishte biseduar me zyrtarë të tregtisë amerikane me telefon. Produkte të tjera, taksa ndaj...

SHBA shtyn vendosjen e taksave ndaj Kina për dhjetor

para 5 muajve - KosovaPress

Masa u njoftua vetëm disa minuta pasi Ministria e Tregtisë e Kinës njoftoi se zëvendëskryeministri i Kinës Li He kishte biseduar me zyrtarë të tregtisë amerikane me telefon. Produkte të tjera, taksa ndaj...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK