http://kariera.mk

“Çlirohet” aeroporti i Hong Kongut nga protestuesit

para 4 muajve - Vizion Plus

Pas kaosit të shkaktuar nga protestuesit për 2 ditë me radhë në aeroportin e Hong Kongut, autoritetet njoftuan rifillimin e fluturimeve. Por situata kaotike mund të vazhdojë edhe me disa orë për shkak...

Çmimi i një ndërhyrjeje ushtarake në Hong Kong

para 4 muajve - Opinion

Matthias Böllinger- Kolona të gjata automjetesh të blinduara qarkullojnë drejt jugut duke i bllokuar rrugët e qytetit kufitar Shenzhen – që nga fillimi i javës në internetin kinez përhapen video, që të...

Rifillojnë fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

para 4 muajve - Portalb

Në aeroportin e Hong Kongut kanë rifilluar fluturimet, pas një nate kaosi ku protestuesit pro-demokracisë u përleshen me policinë. Fluturimet po zhvillohen siç ishte planifikuar, megjithëse disa ende mbetën...

Rifillojnë fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

para 4 muajve - Vizion Plus

Në aeroportin e Hong Kongut kanë rifilluar fluturimet, pas një nate kaosi ku protestuesit pro-demokracisë u përleshen me policinë. Fluturimet po zhvillohen siç ishte planifikuar, megjithëse disa ende mbetën...

Pas kaosit rinisin fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

para 4 muajve - Zhurnal

Në aeroportin e Hong Kongut kanë rifilluar fluturimet, pas një nate kaosi ku protestuesit pro-demokracisë u përleshen me policinë. Fluturimet po zhvillohen siç ishin planifikuar, megjithëse disa ende mbetën...

Çmimi i një ndërhyrjeje ushtarake në Hong Kong

para 4 muajve - Klan Kosova

Pekini kërcënon gjithnjë e më hapur me ndërhyrjen e trupave ushtarake. Vendimi duket se ende nuk është marrë, sepse çmimi për një ndërhyrje të tillë do të ishte mjaft i lartë, mendon Mathias Bölinger....

Koment: Çmimi i një ndërhyrjeje ushtarake në Hong Kong

para 4 muajve - Top Channel

Pekini kërcënon gjithnjë e më hapur me ndërhyrjen e trupave ushtarake. Vendimi duket se ende nuk është marrë, sepse çmimi për një ndërhyrje të tillë do të ishte mjaft i lartë, mendon Mathias Bölinger....

Rifillojnë fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

para 4 muajve - Shenja

Në aeroportin e Hong Kongut kanë rifilluar fluturimet, pas një nate kaosi ku protestuesit pro-demokracisë u përleshen me policinë. Fluturimet po zhvillohen siç ishte planifikuar, megjithëse disa ende mbetën...

Trump pohon se Kina po vendos trupa në kufirin e Hong Kongut

para 4 muajve - Shenja

Inteligjenca e SHBA-ve tregon se Kina është duke lëvizur forcat e armatosura drejt Hong Kongut, bëri të ditur të martën presidenti amerikan, Donald Trump, mes demonstratave të vazhdueshme masive, transmeton...

Pas kaosit rinisin fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

para 4 muajve - Opinion

Në aeroportin e Hong Kongut kanë rifilluar fluturimet, pas një nate kaosi ku protestuesit pro-demokracisë u përleshen me policinë. Fluturimet po zhvillohen siç ishin planifikuar, megjithëse disa ende mbetën...

Rifillojnë fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

para 4 muajve - Evropa e Lirë

Në aeroportin e Hong Kongut kanë rifilluar fluturimet, pas një nate kaosi ku protestuesit pro-demokracisë u përleshen me policinë. Fluturimet po zhvillohen siç ishte planifikuar, megjithëse disa ende mbetën...

Rifillojnë fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

para 4 muajve - RTV 21

Hong Kongu ka hyrë në javën e dhjetë të protestave Në aeroportin e Hong Kongut kanë rifilluar fluturimet, pas një nate kaosi ku protestuesit pro-demokracisë u përleshen me policinë. Fluturimet po zhvillohen...

Çmimi i një ndërhyrjeje ushtarake në Hong Kong

para 4 muajve - Ekonomia Online

Pekini kërcënon gjithnjë e më hapur me ndërhyrjen e trupave ushtarake. Vendimi duket se ende nuk është marrë, sepse çmimi për një ndërhyrje të tillë do të ishte mjaft i lartë, mendon Mathias Bölinger....

Trump i kërkon Japonisë blerjen e prodhimeve bujqësore amerikane

para 4 muajve - BalkanWeb

Presidenti amerikan, Donald Trump, i ka kërkuar drejtpërdrejtë kryeministrit japonez, Shinzo Abe, që vendi i tij, të blejë produkte bujqësore amerikane, njoftoi të martën agjencia e lajmeve Kyodo, duke...

SHBA inkurajon palët në Hong Kong të jenë të qeta

para 4 muajve - Klan Kosova

SHBA po monitoron trazirat në Hong Kong dhe inkurajon “të gjitha palët të qëndrojnë të qeta, të sigurta dhe paqësore”, tha një zyrtar i lartë i administratës amerikane. “Siç ka thënë Presidenti ata po...

Skena kaotike nga protestuesit në aeroportin e Hong Kongut

para 4 muajve - Aktuale

Aeroporti Ndërkombëtar i Hong Kongut pati skena kaotike në ditën e dytë të protestave masive antiqeveritare që kanë paralizuar një nga qendrat kryesore të transportit të Azisë. Ekipet e policisë arritën...

Trump thotë se Kina po lëviz trupat drejt kufirit me Hong-Kongun

para 4 muajve - Tetova Sot

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, duke cituar agjencitë amerikane të inteligjencës, tha se qeveria e Kinës po lëviz trupat e saj në kufirin me Hong Kongun. Trump bëri thirrje për qetësi, përdërisa po...

Skena kaotike nga protestuesit në aeroportin e Hong Kongut

para 4 muajve - Klan Kosova

Aeroporti Ndërkombëtar i Hong Kongut pati skena kaotike në ditën e dytë të protestave masive antiqeveritare që kanë paralizuar një nga qendrat kryesore të transportit të Azisë. Ekipet e policisë arritën...

Përleshje mes policisë dhe protestuesve në aeroportin e Hong Kongut

para 4 muajve - Gazeta Tema

Në aeroportin ndërkombëtar të Hong Kongut, policia u përplas me demonstruesit pro-demokracisë të martën mbrëma, ndërkohë që fluturimet u anuluan për të dytën ditë me radhë. Protestuesit morën nën kontroll...

“Kina po lëviz trupat drejt kufirit me Hong Kongun”

para 4 muajve - Opinion

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, është shprehur se qeveria e Kinës po lëviz trupat e saj në kufirin me Hong Kongun. Trump e ka mbështetur deklaratën e tij duke iu referuar informacioneve të marra nga...

Trump: Kina po lëviz trupat drejt kufirit me Hong Kongun

para 4 muajve - Vizion Plus

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, duke cituar agjencitë amerikane të inteligjencës, tha se qeveria e Kinës po lëviz trupat e saj në kufirin me Hong Kongun. Trump bëri thirrje për qetësi, përdërisa po...

Protestat në Hong Kong/ Shkopinj dhe spërkatës me piper kundër demonstruesve

para 4 muajve - Top Channel

Policia u përplas me protestuesit pro-demokracisë në aeroportin e Hong Kongut këtë mbrëmje, duke lëvizur në terminalin ku demonstruesit ndodheshin. Oficerët e armatosur me spërkatës me piper dhe shkopinj...

Trump: Kina po lëviz trupat drejt kufirit me Hong Kongun

para 4 muajve - BalkanWeb

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, duke cituar agjencitë amerikane të inteligjencës, tha se qeveria e Kinës po lëviz trupat e saj në kufirin me Hong Kongun. Trump bëri thirrje për qetësi, përdërisa po...

Përleshje mes policisë dhe protestuesve në aeroportin e Hong Kongut

para 4 muajve - Zëri i Amerikës

Në aeroportin ndërkombëtar të Hong Kongut Policia u përplas me demonstruesit pro-demokracisë të martën mbrëma, ndërkohë që fluturimet u anuluan për të dytën ditë me radhë. Protestuesit morën nën kontroll...

Përleshje mes policisë dhe protestuesve në aeroportin e Hong Kongut

para 4 muajve - Gazeta Tema

Në aeroportin ndërkombëtar të Hong Kongut, policia u përplas me demonstruesit pro-demokracisë të martën mbrëma, ndërkohë që fluturimet u anuluan për të dytën ditë me radhë. Protestuesit morën nën kontroll...

Trump: Kina po lëviz trupat drejt kufirit me Hong Kongun

para 4 muajve - Flaka

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, duke cituar agjencitë amerikane të inteligjencës, tha se qeveria e Kinës po lëviz trupat e saj në kufirin me Hong Kongun. Trump bëri thirrje për qetësi, përdërisa po...

Tramp: Kina tërheqë ushtri drejt kufirit me Hong-Kongun

para 4 muajve - Koha.mk

Uashington, 13 gusht – Presidenti amerikan, Donald Tramp deklaroi se Kina po i lëvizë trupat drejt kufirit me Hong-Kongun, ku tashmë për të dhjetën javë po zhvillohen protesta antiqeveritare, dhe ku sot...

Trump: Kina po lëviz trupat drejt kufirit me Hong Kongun

para 4 muajve - Zhurnal

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, duke cituar agjencitë amerikane të inteligjencës, tha se qeveria e Kinës po lëviz trupat e saj në kufirin me Hong Kongun. Trump bëri thirrje për qetësi, përdërisa...

Skena kaotike nga protestuesit në aeroportin e Hong Kongut

para 4 muajve - Arbresh

Aeroporti Ndërkombëtar i Hong Kongut pati skena kaotike në ditën e dytë të protestave masive antiqeveritare që kanë paralizuar një nga qendrat kryesore të transportit të Azisë. Ekipet e policisë arritën...

Trump: Kina po lëviz trupat drejt kufirit me Hong Kongun

para 4 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, duke cituar agjencitë amerikane të inteligjencës, tha se qeveria e Kinës po lëviz trupat e saj në kufirin me Hong Kongun. Trump bëri thirrje për qetësi, përdërisa po...

Trump: Kina po lëviz trupat drejt kufirit me Hong Kongun

para 4 muajve - Shenja

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, duke cituar agjencitë amerikane të inteligjencës, tha se qeveria e Kinës po lëviz trupat e saj në kufirin me Hong Kongun. Trump bëri thirrje për qetësi, përdërisa po...

Trump i kërkon Japonisë blerjen e prodhimeve bujqësore amerikane

para 4 muajve - Tetova Sot

Presidenti amerikan, Donald Trump, i ka kërkuar drejtpërdrejtë kryeministrit japonez, Shinzo Abe, që vendi i tij, të blejë produkte bujqësore amerikane, njoftoi të martën agjencia e lajmeve Kyodo, duke...

Përshkallëzohen protestat në Hong Kong, anulohen të gjitha fluturimet

para 4 muajve - BalkanWeb

Të gjitha fluturimet që nisen nga aeroporti ndërkombëtar i Hong Kongut janë anuluar të martën për të dytën ditë me radhë, pasi demonstruesit pro-demokracisë morën përsëri nën kontroll terminalin kryesor...

Përshkallëzohen protestat në Hong Kong, anulohen fluturimet

para 4 muajve - Vizion Plus

Situata në Hong Kong vijonë të jetë e tensionuar si pasojë e protestave të nsirua në këtë qytet. Të gjitha fluturimet që nisen nga Aeroporti ndërkombëtarë i Hong Kongut janë të martën për të dytën ditë...

Trump thotë se trupat kineze janë vendosur pranë kufirit me Hong Kongun

para 4 muajve - KosovaPress

Në një mesazh tjetër, Trump gjithashtu tha në Twitter se shumë njerëz e akuzojnë atë, përfshirë SHBA-në, se është përgjegjës për "problemet aktuale në Hong Kong". Presidenti i SHBA-së nuk specifikoi se...

Tramp: Kina ende nuk blen prodhime tona bujqësore

para 4 muajve - Koha.mk

Uashington, 13 gusht – Presidenti amerikan Donald Tramp deklaroi se Pekini ende nuk e respekton obligimin e tij për blerjen e prodhime bujqësore amerikane. “Si edhe zakonisht, Kina bëri të ditur se do...

Kina nxjerr kamionët e armatosur, ndërsa SHBA paralajmëron

para 4 muajve - InfoShqip

Situata në Hong Kong duket se po shkon drejt një përshkallëzimi serioz dhe me pasoja. Një karvan me kamionë të armatosur kinezë është vendosur në një qendër sportive në qytetin Shenzhen që kufizohet me...

Trump: Kina po lëviz trupat drejt kufirit me Hong Kongun

para 4 muajve - Arbresh

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, duke cituar agjencitë amerikane të inteligjencës, tha se qeveria e Kinës po lëviz trupat e saj në kufirin me Hong Kongun. Trump bëri thirrje për qetësi, përdërisa po...

Protestuesit në Hong Kong pengojnë fluturimet në aeroport

para 4 muajve - Zëri i Amerikës

Protestat në Hong Kong kanë nxitur reagime nga Shtetet e Bashkuara që kërkojnë nga palët të distancohen nga dhuna. Ndërkohë Kanadaja ka paralajmëruar Kinën që të jetë e kujdesshme në mënyrën se si trajtohen...

Trump i kërkon Japonisë blerjen e prodhimeve bujqësore amerikane

para 4 muajve - BalkanWeb

Presidenti amerikan, Donald Trump, i ka kërkuar drejtpërdrejtë kryeministrit japonez, Shinzo Abe, që vendi i tij, të blejë produkte bujqësore amerikane, njoftoi të martën agjencia e lajmeve Kyodo, duke...

Hong Kong, dhjetëra të lënduar në protesta

para 4 muajve - Insajderi

Dhjetëra të plagosur në disa distrikte u njoftuan pas masave të policisë për të shpërndarë turmën. Dëshmitarët njoftojnë për gjëmime të forta dhe ulërima që dëgjoheshin natën. Qeveria njoftoi për 54 të...

Dita e dytë e dytë e anulimit të fluturimeve në Hong Kong, shkak protestat

para 4 muajve - Arbresh

Janë anuluar fluturime nga Aeroporti Ndërkombëtar i Hong Kongut për ditën e dytë radhazi për shkak të protestave anti-qeveritare. Aeroporti, që është një nga më të frekuentuarit në botë ka qenë lokacioni...

Ushtria kineze para Hong Kongut

para 4 muajve - Insajderi

Kolonat e autoblindave dhe kamionëve po e bllokojnë autostradën dhe rrugët e qytetit. Pekini zyrtar pretendon se ushtria dhe njësitet tjera të shërbimeve të inteligjencës kanë filluar ushtrimet e mëdha...

Paralajmërim për demonstruesit në Hong Kong

para 4 muajve - DW

Dita e dytë që aeroporti i Hong Kongut anulon fluturimet. Kryetarja e qeverisë së Hong-Kongut kritikoi të martën ashpër protestat e vazhdueshme e paralajmëroi për rreziqet që e kërcënojnë metropolin. Protestat...

Trump i kërkoi Japonisë blerjen e prodhimeve bujqësore amerikane

para 4 muajve - Portalb

Presidenti amerikan, Donald Trump, i ka kërkuar drejtpërdrejtë kryeministrit japonez, Shinzo Abe, që vendi i tij, të blejë produkte bujqësore amerikane, njoftoi të martën agjencia e lajmeve Kyodo, duke...

Trump i kërkon Japonisë blerjen e prodhimeve bujqësore amerikane

para 4 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti amerikan, Donald Trump, i ka kërkuar drejtpërdrejtë kryeministrit japonez, Shinzo Abe, që vendi i tij, të blejë produkte bujqësore amerikane, njoftoi të martën agjencia e lajmeve Kyodo, duke...

Hong Kongu vijon të jetë një arenë protestash

para 4 muajve - Medial

Ndërsa Hong Kongu vijon të jetë arenë protestash, liderja e këtij rajoni shprehet se dhuna do ta shtynte qytetin në një rrugë pa kthim. Nga Uashingtoni kanë ardhur mesazhe në mbështetje të protestave....

Porosia e Lam për protestuesit: Mos e shtyni qytetin drejt humnerës

para 4 muajve - Insajderi

Sipas saj Hong Kongu “ka arritur në një situatë të rrezikshme” dhe se dhuna do ta “shtynte në një rrugë pa kthim”. Lam me lot në sy u ka bërë thirrje të martën protestuesve që të lënë anash dallimet. “Ndaluni...

Anulohen sërish fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

para 4 muajve - Opinion

Protestat antiqeveritare në Hong Kong kanë bërë që të fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Hong Kongut të anulohen për të dytën ditë radhazi. Aeroporti, i cili është një nga më të ngarkuarit në botë,...

Anulohen sërish fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

para 4 muajve - Koha.net

Fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Hong Kongut janë anuluar sërish, për të dytën ditë radhazi, për shkak të protestave antiqeveritare. Aeroporti, i cili është një nga më të ngarkuarit në botë, ka...

Paralizohet sërish aeroporti i Hong Kong-ut, pezullohen fluturimet

para 4 muajve - Gazeta Telegraf

Kontrolli i fluturimeve është pezulluar në Aeroportin Ndërkombëtar të Hong Kongut për të dytën ditë radhazi për shkak të protestave antiqeveritare. Aeroporti, i cili është një nga më të ngarkuarit në botë,...

Anulohen sërish fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

para 4 muajve - Evropa e Lirë

Fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Hong Kongut janë anuluar sërish, për të dytën ditë radhazi, për shkak të protestave antiqeveritare. Aeroporti, i cili është një nga më të ngarkuarit në botë, ka...

Trump i kërkon Japonisë blerjen e prodhimeve bujqësore amerikane

para 4 muajve - Arbresh

Presidenti amerikan, Donald Trump, i ka kërkuar drejtpërdrejtë kryeministrit japonez, Shinzo Abe, që vendi i tij, të blejë produkte bujqësore amerikane, njoftoi të martën agjencia e lajmeve Kyodo, duke...

Pekini nxjerr karvanin me kamionë të armatosur, rritet tensioni me protestuesit në Hong Kong

para 4 muajve - Aktuale

Situata në Hong Kong duket se po shkon drejt një përshkallëzimi serioz dhe me pasoja të pallogaritshme. Një karvan me kamionë të armatosur është vendosur në një qendër sportive në qytetin Shenzhen që kufizohet...

Anulohen sërish fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

para 4 muajve - Shenja

Fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Hong Kongut janë anuluar sërish, për të dytën ditë radhazi, për shkak të protestave antiqeveritare. Aeroporti, i cili është një nga më të ngarkuarit në botë, ka...

Liderja e Hong Kongut protestuesve: Mos e shtyni qytetin drejt “humnerës”

para 4 muajve - Koha.mk

Liderja e Hong Kongut, Carrie Lam u ka kërkuar protestuesve që të mos e shtyjnë qytetin drejt “humnerës”, teksa ka bërë një fjalim emocional para publikut. Sipas saj Hong Kongu “ka arritur në një situatë...

Trump i kërkon Japonisë blerjen e prodhimeve bujqësore amerikane

para 4 muajve - Ekonomia Online

Presidenti amerikan, Donald Trump, i ka kërkuar drejtpërdrejtë kryeministrit japonez, Shinzo Abe, që vendi i tij, të blejë produkte bujqësore amerikane, njoftoi të martën agjencia e lajmeve Kyodo, duke...

Trump i kërkon Japonisë blerjen e prodhimeve bujqësore amerikane

para 4 muajve - Gazeta Observer

Presidenti amerikan, Donald Trump, i ka kërkuar drejtpërdrejtë kryeministrit japonez, Shinzo Abe, që vendi i tij, të blejë produkte bujqësore amerikane, njoftoi të martën agjencia e lajmeve Kyodo, duke...

Pekini nxjerr karvanin me kamionë të armatosur rritet tensioni me protestuesit në Hong Kong

para 4 muajve - Portalb

Situata në Hong Kong duket se po shkon drejt një përshkallëzimi serioz dhe me pasoja të pallogaritshme. Një karvan me kamionë të armatosur është vendosur në një qendër sportive në qytetin Shenzhen që kufizohet...

Protestat në Hong Kong, Carrie Lam: Mos e shtyni vendin drejt humnerës

para 4 muajve - Klan Kosova

Udhëheqësja e Hong Kongut Carrie Lam ka paralajmëruar protestuesit antiqeveritarë të mos e shtyjnë qytetin drejt një humnerë, në një konferencë emocionale për shtyp të martën. Lam tha që Hong Kongu kishte...

Rritet tensioni me protestuesit në Hong Kong

para 4 muajve - Alsat-M

Situata në Hong Kong duket se po shkon drejt një përshkallëzimi serioz dhe me pasoja të pallogaritshme. Një karvan me kamionë të armatosur është vendosur në një qendër sportive në qytetin Shenzhen që kufizohet...

Liderja e Hong Kongut protestuesve: Mos e shtyni qytetin drejt “humnerës”

para 4 muajve - Alsat-M

Liderja e Hong Kongut, Carrie Lam u ka kërkuar protestuesve që të mos e shtyjnë qytetin drejt “humnerës”, teksa ka bërë një fjalim emocional para publikut. Sipas saj Hong Kongu “ka arritur në një situatë...

Protestat në Hong Kong, Carrie Lam: Mos e shtyeni vendin drejt humnerës

para 4 muajve - Klan Kosova

Udhëheqësja e Hong Kongut Carrie Lam ka paralajmëruar protestuesit antiqeveritarë të mos e shtyjnë qytetin drejt një humnerë, në një konferencë emocionale për shtyp të martën. Lam tha që Hong Kongu kishte...

Protestat në Hong Kong, Carrie Lam: Mos e shtyni vendin drejt humnerës

para 4 muajve - Lajm

dhëheqësja e Hong Kongut Carrie Lam ka paralajmëruar protestuesit antiqeveritarë të mos e shtyjnë qytetin drejt një humnerë, në një konferencë emocionale për shtyp të martën. Lam tha që Hong Kongu kishte...

Liderja e Hong Kongut protestuesve: Mos e shtyni qytetin drejt “humnerës”

para 4 muajve - Gazeta Observer

Liderja e Hong Kongut, Carrie Lam u ka kërkuar protestuesve që të mos e shtyjnë qytetin drejt “humnerës”, teksa ka bërë një fjalim emocional para publikut. Sipas saj Hong Kongu “ka arritur në një situatë...

Pekini nxjerr karvanin me kamionë të armatosur, rritet tensioni me protestuesit në Hong Kong

para 4 muajve - Zhurnal

Situata në Hong Kong duket se po shkon drejt një përshkallëzimi serioz dhe me pasoja të pallogaritshme. Një karvan me kamionë të armatosur është vendosur në një qendër sportive në qytetin Shenzhen që kufizohet...

Pekini nxjerr karvanin me kamionë të armatosur, rritet tensioni me protestuesit në Hong Kong

para 4 muajve - Shenja

Situata në Hong Kong duket se po shkon drejt një përshkallëzimi serioz dhe me pasoja të pallogaritshme. Një karvan me kamionë të armatosur është vendosur në një qendër sportive në qytetin Shenzhen që kufizohet...

Pekini nxjerr karvanin me kamionë të armatosur, rritet tensioni me protestuesit në Hong Kong

para 4 muajve - Top Channel

Situata në Hong Kong duket se po shkon drejt një përshkallëzimi serioz dhe me pasoja të pallogaritshme. Një karvan me kamionë të armatosur është vendosur në një qendër sportive në qytetin Shenzhen që kufizohet...

Liderja e Hong Kongut protestuesve: Mos e shtyni qytetin drejt “humnerës”

para 4 muajve - GazetaBlic

Liderja e Hong Kongut, Carrie Lam u ka kërkuar protestuesve që të mos e shtyjnë qytetin drejt “humnerës”, teksa ka bërë një fjalim emocional para publikut. Sipas saj Hong Kongu “ka arritur në një situatë...

Liderja e Hong Kongut-protestuesve: Mos e shtyni qytetin drejt “humnerës”

para 4 muajve - Vizion Plus

Udhëheqësja e Hong Kongut, Carrie Lam ka bërë thirrje protestuesve që të ndalojnë protestat pasi po e çojnë vendin drejt humnerës. Sipas saj Hong Kongu ka arritur në një situatë të rrezikshme dhe se dhuna...

Liderja e Hong Kongut protestuesve: Mos e shtyni qytetin drejt “humnerës”

para 4 muajve - Koha.net

Liderja e Hong Kongut, Carrie Lam u ka kërkuar protestuesve që të mos e shtyjnë qytetin drejt “humnerës”, teksa ka bërë një fjalim emocional para publikut. Sipas saj Hong Kongu “ka arritur në një situatë...

Liderja e Hong Kongut protestuesve: Mos e shtyni qytetin drejt “humnerës”

para 4 muajve - Opinion

Liderja e Hong Kongut, Carrie Lam u ka kërkuar protestuesve që të mos e shtyjnë qytetin drejt “humnerës”, teksa ka bërë një fjalim emocional para publikut. Sipas saj Hong Kongu “ka arritur në një situatë...

Aeroporti Ndërkombëtar i Hong Kongut rifillon fluturimet

para 4 muajve - Ekonomia Online

Të martën kanë rifilluar pjesërisht fluturimet nga Aeroporti Ndërkombëtar i Hong Kongut, një ditë pasi protestuesit bllokuan tërësisht qendrën e transportit ajror, transmeton Anadolu Agency (AA). Kompania...

Liderja e Hong Kongut protestuesve: Mos e shtyni qytetin drejt "humnerës"

para 4 muajve - Evropa e Lirë

Liderja e Hong Kongut, Carrie Lam u ka kërkuar protestuesve që të mos e shtyjnë qytetin drejt “humnerës”, teksa ka bërë një fjalim emocional para publikut. Sipas saj Hong Kongu “ka arritur në një situatë...

Pekini nxjerr karvanin me kamionë të armatosur, rritet tensioni me protestuesit në Hong Kong

para 4 muajve - Ekonomia Online

Situata në Hong Kong duket se po shkon drejt një përshkallëzimi serioz dhe me pasoja të pallogaritshme. Një karvan me kamionë të armatosur është vendosur në një qendër sportive në qytetin Shenzhen që kufizohet...

Pekini bëhet gati për ndërhyrje të armatosur në Hong Kong

para 4 muajve - Arbresh

Situata në Hong Kong duket se po shkon drejt një përshkallëzimi serioz dhe me pasoja të pallogaritshme. Një karvan me kamionë të armatosur është vendosur në një qendër sportive në qytetin Shenzhen që kufizohet...

Liderja e Hong Kongut protestuesve: Mos e shtyni qytetin drejt “humnerës”

para 4 muajve - Epoka e Re

Liderja e Hong Kongut, Carrie Lam u ka kërkuar protestuesve që të mos e shtyjnë qytetin drejt “humnerës”, teksa ka bërë një fjalim emocional para publikut. Sipas saj Hong Kongu “ka arritur në një situatë...

Liderja e Hong Kongut protestuesve: Mos e shtyni qytetin drejt “humnerës”

para 4 muajve - Arbresh

Liderja e Hong Kongut, Carrie Lam u ka kërkuar protestuesve që të mos e shtyjnë qytetin drejt “humnerës”, teksa ka bërë një fjalim emocional para publikut. Sipas saj Hong Kongu “ka arritur në një situatë...

Protestat në Hong Kong, senatori amerikan: Bota po shikon

para 4 muajve - BalkanWeb

Lideri i Senatit amerikan, republikani, Mitch McConnell, ka paralajmëruar Kinën, se çfarëdo veprimi i dhunshëm ndaj protestuesve në Hong Kong do të konsiderohet “absolutisht i papranueshëm”. “Njerëzit...

Anulohen fluturimet në Aeroportin e Hong Kong-ut

para 4 muajve - RTV 21

Përshkallëzohet dhuna në javën e 10-të të protestave në Hong Kong Fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Hong Kong-ut janë anuluar për shkak se me mijëra protestues bllokuan terminalet, pas një mobilizimi...

Për shkak të protestave në Hong-Kong, Kina i ridrejton udhëtarët

para 4 muajve - Koha.mk

Pekin, 12 gusht – Autoritetet kineze bënë të ditur se për shkak të protestave në Hong-Kong, do të mundësojnë  që më shumë udhëtarë të ridrejtohen në aeroporte të tjera në rajonin Gejter Bej, me qëllim...

Senatori amerikan: Bota po shikon protestat në Hong Kong

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Lideri i Senatit amerikan, republikani, Mitch McConnell, ka paralajmëruar Kinën, se çfarëdo veprimi i dhunshëm ndaj protestuesve në Hong Kong do të konsiderohet “absolutisht i papranueshëm”. “Njerëzit...

Hong Kong, dhjetëra të lënduar në protesta

para 4 muajve - Aktuale

Në Hong Kong, turmat e protestuesve të revoltuar bllokuan rrugët duke mos përfillur urdhërat e policisë për t’u shpërndarë. Policia përdori gazin lotsjellës dhe municion jo-vdekjeprurës për të detyruar...

Senatori amerikan: Bota po shikon protestat në Hong Kong

para 4 muajve - Evropa e Lirë

Lideri i Senatit amerikan, republikani, Mitch McConnell, ka paralajmëruar Kinën, se çfarëdo veprimi i dhunshëm ndaj protestuesve në Hong Kong do të konsiderohet “absolutisht i papranueshëm”. “Njerëzit...

Vijon protesta e përgjakshme në Hong Kong, dhjetëra të plagosur

para 4 muajve - BalkanWeb

Në Hong Kong, turmat e protestuesve të revoltuar bllokuan rrugët duke mos përfillur urdhërat e policisë për t’u shpërndarë. Policia përdori gazin lotsjellës dhe municion jo-vdekjeprurës për të detyruar...

Hong Kong, dhjetëra të lënduar në protesta

para 4 muajve - Zëri i Amerikës

Në Hong Kong, turmat e protestuesve të revoltuar bllokuan rrugët duke mos përfillur urdhërat e policisë për t’u shpërndarë. Policia përdori gazin lotsjellës dhe municion jo-vdekjeprurës për të detyruar...

Aeroporti i Hong-Kongut anulon të gjitha fluturimet

para 4 muajve - Aktuale

Autoritetet e Aeroportit të Hong Kongut anuluan të gjitha fluturimet, ndërsa protestat antiqeveritare vazhdojnë edhe në aeroport. Qindra protestues janë grumbulluar ne sallat gjigande te aeroportit duke...

Disa mijëra protestues në aeroportin e Hong Kongut, anulohen fluturimet

para 4 muajve - Insajderi

“Të gjitha fluturimet janë anuluar”, ka pretenduar drejtoria e aeroportit i cili është ndërkombëtarisht i njohur për efikasitet dhe në vitin 2018 ishte një prej aeroporteve më të vizituara me 74 milionë...

Protestat në Hong Kong nuk kanë të ndalur

para 4 muajve - Insajderi

Ky raund tubimesh pro-demokracisë shënon fundjavën e dhjetë me radhë të mbajtjes së demonstratave. Zyrtarët kinezë janë të indinjuar që Sekretari i Jashtëm britanik Dominic Raab pati një bisedë telefonike...

Përshkallëzohet situata në Hong Kong

para 4 muajve - Koha.net

Policia e Hong Kongut është përplasur edhe një herë me protestuesit anti-qeveritar, përderisa vendi hyn në javën e 10-të të demonstratave masive dhe trazirave. Policia hodhi gaz lotsjellës në të gjithë...

Java e 10 e protestave, anulohen fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

para 4 muajve - Arbresh

Fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Hong Kongut janë anuluar për shkak se me mijëra protestues bllokuan terminalet, pas një mobilizimi edhe më të madh për shkak të zemërimit që shkaktuan përplasjet...

Java e 10 e protestave, anulohen fluturimet në aeroportin e Hong Kongut

para 4 muajve - Ekonomia Online

Fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Hong Kongut janë anuluar për shkak se me mijëra protestues bllokuan terminalet, pas një mobilizimi edhe më të madh për shkak të zemërimit që shkaktuan përplasjet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK