http://kariera.mk

Ruskoska u kthye në punë

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 14 gusht, zhurnal.mk – Shefja e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit Vilm Ruskoska, e cila e udhëheq hetimin për rastin “Reket”, sot është kthyer në punë, kanë konfirmuar...

Zaev: Secili që është involvuar do të përgjigjet

para 5 muajve - Koha.mk

Shkup, 14 gusht – Kryeministri Zoran Zaev në një publikim në Fejsbuk thekson se beson në hetime transparente dhe shumë precize. “Unë edhe një herë përmend, jam personi që e ka denoncuar këtë rast. Të mos...

Vilma Ruskoska u kthye në punë

para 5 muajve - Iliria News

Shefja e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit Vilm Ruskoska, e cila e udhëheq hetimin për rastin “Reket”, sot është kthyer në punë, kanë konfirmuar për 360 shkallë nga ky institucion....

Vilma Ruskoska u kthye në punë

para 5 muajve - Alsat-M

Shefja e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit Vilm Ruskoska, e cila e udhëheq hetimin për rastin “Reket”, sot është kthyer në punë, kanë konfirmuar për 360 shkallë nga ky institucion....

Absurdi në Maqedoninë e Veriut: Prokurorët hetojnë prokurorët

para 5 muajve - Iliria News

Prokurorët e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit po hetojnë kolegët e Prokurorisë Speciale, Lile Stefanova dhe Elizabeta Josifovska për përfshirjen eventuale në rastin e njohur...

Stefanova në PP pesë orë ka folur për rastin “Reket”, Janeva pret ftesë

para 5 muajve - Aktuale

Në prokurorinë për krim të organizuar nga fillimi i javës deklarata për rastin “Reket” dhanë prokuroret speciale Lile Stefanova dhe Elizabeta Josifovska, por nga Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë...

Stefanova në PP pesë orë ka folur për rastin “Reket”, Janeva pret ftesë

para 5 muajve - Tetova1

Në prokurorinë për krim të organizuar nga fillimi i javës deklarata për rastin “Reket” dhanë prokuroret speciale Lile Stefanova dhe Elizabeta Josifovska, por nga Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë...

Absurdi në Maqedoninë e Veriut: Prokurorët hetojnë prokurorët

para 5 muajve - Tetova1

Prokurorët e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit po hetojnë kolegët e Prokurorisë Speciale, Lile Stefanova dhe Elizabeta Josifovska për përfshirjen eventuale në rastin e njohur...

Absurdi në Maqedoninë e Veriut: Prokurorët hetojnë prokurorët

para 5 muajve - Tetova Sot

Prokurorët e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit po hetojnë kolegët e Prokurorisë Speciale, Lile Stefanova dhe Elizabeta Josifovska për përfshirjen eventuale në rastin e njohur...

Absurdi në Maqedoninë e Veriut: Prokurorët hetojnë prokurorët

para 5 muajve - Aktuale

Prokurorët e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit po hetojnë kolegët e Prokurorisë Speciale, Lile Stefanova dhe Elizabeta Josifovska për përfshirjen eventuale në rastin e njohur...

Absurdi në Maqedoninë e Veriut: Prokurorët hetojnë prokurorët

para 5 muajve - InfoShqip

Prokurorët e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit po hetojnë kolegët e Prokurorisë Speciale, Lile Stefanova dhe Elizabeta Josifovska për përfshirjen eventuale në rastin e njohur...

Absurdi në Maqedoninë e Veriut: Prokurorët hetojnë prokurorët

para 5 muajve - Shprehja.com

Prokurorët e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit po hetojnë kolegët e Prokurorisë Speciale, Lile Stefanova dhe Elizabeta Josifovska për përfshirjen eventuale në rastin e njohur...

Absurdi në Maqedoninë e Veriut: Prokurorët hetojnë prokurorët

para 5 muajve - Ina

Prokurorët e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit po hetojnë kolegët e Prokurorisë Speciale, Lile Stefanova dhe Elizabeta Josifovska për përfshirjen eventuale në rastin e njohur...

Absurdi në Maqedoninë e Veriut: Prokurorët hetojnë prokurorët

para 5 muajve - Republika

Prokurorët e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit po hetojnë kolegët e Prokurorisë Speciale, Lile Stefanova dhe Elizabeta Josifovska për përfshirjen eventuale në rastin e njohur...

Stefanova në PP pesë orë ka folur për rastin “Reket”, Janeva pret ftesë

para 5 muajve - Medial

Shkup, 14 gusht 2019 (MEDIAL) – Në prokurorinë për krim të organizuar nga fillimi i javës  deklarata për rastin “Reket” dhanë  prokuroret speciale Lile Stefanova dhe Elizabeta Josifovska, por nga Prokuroria...

Zaev: Pres që hetimi t’i tregojë të gjitha dëshmitë për cilin do në rastin “Reket”

para 5 muajve - Medial

Shkup, 14 gusht 2019 (MEDIAL) – Kryeministri Zoran Zaev deklaroi se nuk do të lejojë disa individë ta prishin pushtetin, beson në hetim themelor dhe të shpejtë për rastin “Reket”, i cili do t’i tregojë...

Stefanova në PP pesë orë ka folur për rastin “Reket”, Janeva pret ftesë

para 5 muajve - Tetova Sot

Në prokurorinë për krim të organizuar nga fillimi i javës  deklarata për rastin “Reket” dhanë  prokuroret speciale Lile Stefanova dhe Elizabeta Josifovska, por nga Prokuroria Publike  e Republikës së Maqedonisë...

Në Maqedoninë e Veriut, formohet ekipi për luftë kundër krimit dhe korrupsionit

para 5 muajve - Illyria

Shkup, 14 gusht 2019 – Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka vendosur për formimin e një ekipi operativ për luftë kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit. Ekipi do të përbëhet nga përfaqësues të institucioneve...

Qeveria formon ekip operativ për të luftuar krimin dhe korrupsionin

para 5 muajve - Derveni

Qeveria në mbledhjen e djeshme ka vendosur që të formojë ekip operativ i cili do ta luftojë krimin dhe korrupsionin, me qëllim që drejtësia të jetë e kënaqur dhe të ketë përgjegjësi për të gjithë që kanë...

ZAEV PËR BOKI 13 DHE GAZETARIN ITALIAN: “NUK LEJOJ QË NJË PEDERAST DHE NJË GAZETAR KOTI TA RRËZOJNË QEVERINË”

para 5 muajve - TV21

Në paraqitjen e tij të parë pas pushimeve, me rastin e 18 vjetorit të Marrëveshjes Kornizë të Ohrit, Kryeministri Zoran Zaev sot ashpër iu përgjigj pyetjeve të gazetarëve lidhur me lidhshmërinë e tij në...

Shpërthimi i pazakontë i Zaev: Një pederast s’e rrëzon dot qeverinë (kryeministri maqedonas i kërkon falje komunitetit LGBTI)

para 5 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, gjatë një konference për shtyp, duke iu përgjigjur gazetarëve për rastin “Zhvatja”, tha se ai nuk do të lejojë që disa mafiozë kriminelë, një gazetar, dhe...

Qeveria formon ekip operativ për të luftuar krimin dhe korrupsionin

para 5 muajve - Tetova Sot

Qeveria në mbledhjen e sotme ka vendosur që të formojë ekip operativ i cili do ta luftojë krimin dhe korrupsionin, me qëllim që drejtësia të jetë e kënaqur dhe të ketë përgjegjësi për të gjithë që kanë...

Shkup: Formohet ekipi për luftë kundër krimit dhe korrupsionit

para 5 muajve - KDPolitik

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka vendosur për formimin e një ekipi operativ për luftë kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit. Ekipi do të përbëhet nga përfaqësues të institucioneve të pushtetit...

Skandali i video-përgjimeve/ ‘Shpërthen’ kryeministri Zaev: Një pederast s’na rrëzon dot

para 5 muajve - Sot News

Kryeministri Zoran Zaev gjatë një konference për shtyp, duke iu përgjigjur gazetarëve për rastin “Reket” nuk u kursye me fjalorin e tij. Zaev tha se ai nuk do të lejojë që disa mafiozë kriminelë, një gazetar,...

Qeveria formon ekip operativ për të luftuar krimin dhe korrupsionin

para 5 muajve - Aktuale

Qeveria në mbledhjen e sotme ka vendosur që të formojë ekip operativ i cili do ta luftojë krimin dhe korrupsionin, me qëllim që drejtësia të jetë e kënaqur dhe të ketë përgjegjësi për të gjithë që kanë...

Pas pesë orësh pyetje, Stefanova nuk zbuloi detaje për deklaratën në prokurori

para 5 muajve - Portalb

Prokurorja e Prokurorisë speciale publike, Lile Stefanova , sot, duke dalë nga Prokuroria themelore publike për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit (PTHP-NKOK), pas pesë orësh pyetje, nuk...

Presidenti Pendarovski reagoi përsëri, duke vazhduar debatin me Prokurorinë Publike

para 5 muajve - Portalb

Stevo Pendarovski , presidenti i Maqedonisë së Veriut dje ka komentuar situatën politike në vend, duke u shpreh i zhgënjyer sidomos me gjyqësorin , pas skandalit “Reket”. Ky ka qenë fillimi i debatit ndërmjet...

Edhe 30 ditë paraburgim për Boki 13 dhe Zoki Kiçeec

para 5 muajve - Flaka

Nga Gjykata Penale njoftojnë se me kërkesë të Prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar, dhe pas shqyrtimit të fakteve, është vendosur që të dyshuarve në rastin “Reket”, Bojan Stojanovski- Boki 13...

Pas pesë orësh pyetje, Stefanova nuk zbuloi detaje për deklaratën në prokurori

para 5 muajve - Arbresh

Prokurorja e Prokurorisë speciale publike, Lile Stefanova, sot, duke dalë nga Prokuroria themelore publike për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit (PTHP-NKOK), pas pesë orësh pyetje, nuk zbuloi...

Presidenti Pedndarovski reagoi përsëri, duke vazhduar debatin me Prokurorinë Publike

para 5 muajve - Portalb

Stevo Pendarovski , presidenti i Maqedonisë së Veriut dje ka komentuar situatën politike në vend, duke u shpreh i zhgënjyer sidomos me gjyqësorin , pas skandalit “Reket”. Ky ka qenë fillimi i debatit ndërmjet...

Përplasje mes partive për rastin “Reket”

para 5 muajve - Flaka

VMRO-DPMNE-ja sërish kërkon zgjerim të hetimit për rastin “Reket”. Sipas tyre, Boki 13 dhe Zoki Kiçeec janë vetëm ekzekutues të urdhrave, ndërsa nga Prokuroria kërkojnë që të zbulohen porositësit e skandalit....

Pendarovski: Nuk diskreditova PP-në, kërkova zbardhje të rastit

para 5 muajve - Flaka

Pas reagimit nga Prokuroria Publike, kanë reaguar edhe nga kabineti i presidentit, Stevo Pendarovski. “Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski , në fjalimin e tij një ditë më...

Qeveria formon ekip operativ që do të punojë pa kompromis në luftën kundër korrupsionit

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 gusht, zhurnal.mk – Qeveria e Republikës e Maqedonisë së Veriut sot filloi mbledhjen e saj të rregullt të 149-të, duke miratuar vendim për formimin e një ekipi operativ i cili do të punojë pa...

Qeveria formon komision për të luftuar korrupsionin

para 5 muajve - Iliria News

Qeveria mori vendim që Oliver Spasovski të udhëheq me ekipin e ri operativ që do të luftojë kundër krimit dhe korrupsionit. Synimi sipas Qeverisë është që drejtësia të vjen në vend dhe të ketë përgjegjësi...

Spasovski: Tani është momenti që ta fitojmë luftën kundër kriminelëve dhe banditëve

para 5 muajve - Aktuale

“Fakt është se duhet të kemi një luftë të shpejtë dhe efikase kundër këtij rasti me të vetmin qëllim që krimi dhe korrupsioni ta merr goditjen e duhur dhe në këtë mënyrë ta kthejmë shpresën edhe tek qytetarët...

Shkup: Formohet ekipi për luftë kundër krimit dhe korrupsionit

para 5 muajve - BalkanWeb

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka vendosur për formimin e një ekipi operativ për luftë kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit. Ekipi do të përbëhet nga përfaqësues të institucioneve të pushtetit...

“Reket”, Prokuroria kundërshton Presidentin

para 5 muajve - Alsat-M

Presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski dhe Prokuroria publike e Joveskit fillojnë fërkimet e tyre të para. Në njoftimin me shkrim të Prokurorisë thuhet se nuk është koha për sulme ndaj institucioneve...

Shkup: Formohet ekipi për luftë kundër krimit dhe korrupsionit

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka vendosur për formimin e një ekipi operativ për luftë kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit. Ekipi do të përbëhet nga përfaqësues të institucioneve të pushtetit...

Maqedoni, qeveria formon ekip për të luftuar krimin dhe korrupsionin

para 5 muajve - Albeu

Qeveria e Republikës e Maqedonisë së Veriut sot filloi mbledhjen e saj të rregullt të 149-të, duke miratuar vendim për formimin e një ekipi operativ i cili sipas tyre “do të punojë pa kompromis në luftën...

"Reket", sjell përplasje mes partive në Maqedoni

para 5 muajve - Albeu

VMRO-DPMNE-ja sërish kërkon zgjerim të hetimit për rastin " Reket ". Sipas tyre, Boki 13 dhe Zoki Kiçeec janë vetëm ekzekutues të urdhrave, ndërsa nga Prokuroria kërkojnë që të zbulohen porositësit e skandalit....

Përplasje mes partive për rastin “Reket”

para 5 muajve - Alsat-M

VMRO-DPMNE-ja sërish kërkon zgjerim të hetimit për rastin “Reket”. Sipas tyre, Boki 13 dhe Zoki Kiçeec janë vetëm ekzekutues të urdhrave, ndërsa nga Prokuroria kërkojnë që të zbulohen porositësit e skandalit....

“Reket”, Prokuroria kundërshton Presidentin

para 5 muajve - Lajm

Presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski dhe Prokuroria publike e Joveskit fillojnë fërkimet e tyre të para. Në njoftimin me shkrim të Prokurorisë thuhet se nuk është koha për sulme ndaj institucioneve...

Qeveria formon ekip për luftë kundër korrupsionit

para 5 muajve - Alsat-M

Qeveria mori vendim që Oliver Spasovski të udhëheq me ekipin e ri operativ që do të luftojë kundër krimit dhe korrupsionit. Synimi sipas Qeverisë është që drejtësia të vjen në vend dhe të ketë përgjegjësi...

Përplasje mes partive për rastin “Reket”

para 5 muajve - Lajm

VMRO-DPMNE-ja sërish kërkon zgjerim të hetimit për rastin “Reket”. Sipas tyre, Boki 13 dhe Zoki Kiçeec janë vetëm ekzekutues të urdhrave, ndërsa nga Prokuroria kërkojnë që të zbulohen porositësit e skandalit....

Qeveria formoi ekip për të luftuar krimin dhe korrupsionin në krye me ministrin Spasovski

para 5 muajve - Portalb

Qeveria e Republikës e Maqedonisë së Veriut sot filloi mbledhjen e saj të rregullt të 149-të, duke miratuar vendim për formimin e një ekipi operativ i cili sipas tyre “do të punojë pa kompromis në luftën...

Pendarovski i kundërpërgjigjet Prokurorisë

para 5 muajve - Fakti Ditor

“Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në fjalimin e tij gjatë konferencës së djeshme në asnjë moment nuk ka bërë diskreditimin e Prokurorisë Publike të Republikës së Maqedonisë...

Prokurorja Stefanova dëshmon për rastin “Reket”

para 5 muajve - Alsat-M

Pesë orë në Prokurorinë për krim të organizuar prokurorja Lile Stefanova nga PSP ka sqaruar se çfarë din për rastin “Reket”. Para kolegëve si dëshmitare ka shpjeguar shumë gjëra, ndërsa para kamerave ishte...

Formohet ekipi operativ për luftë kundër krimit dhe korrupsionit

para 5 muajve - Koha.mk

Shkup, 13 gusht – Qeveria në seancën e sotme formon ekip operativ i cili, siç citon, pa kompromis do të punojë në luftën kundër  krimit dhe korrupsionit me qëllim që të jetë e kënaqshme drejtësia dhe të...

Vazhdon arresti për Bojan Jovanovskin dhe Zoran Mileskin

para 5 muajve - Koha.mk

Shkup, 13 gusht – Bojan Jovanovski dhe Zoran Milevski të dyshuar në rastin “Reket”, do të mbeten në arrest edhe 30 ditë. “Këshilli Penal pranë Gjykatës Themelore Penale – Shkup duke proceduruar  sipas...

Stefanova: Ndava gjithçka që di me prokurorin kompetent

para 5 muajve - Koha.mk

Shkup, 13 gusht – Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova pas dëgjimit pesëorësh në Prokurorinë për Krim të Organizuar, deklaroi se me prokurorin kompetent ka ndarë gjithçka që di për rastet “Perandoria” dhe...

Rasti “Reket”, edhe 30 ditë paraburgim për Boki 13 dhe Zoki Kiçeec

para 5 muajve - Portalb

Nga Gjykata Penale njoftojnë se me kërkesë të Prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar, dhe pas shqyrtimit të fakteve, është vendosur që të dyshuarve në rastin “Reket”, Bojan Stojanovski- Boki 13...

Prokurorët hetojnë prokurorët në Maqedoninë e Veriut

para 5 muajve - Portalb

Prokurorët e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit po hetojnë kolegët e Prokurorisë Speciale, Lile Stefanova dhe Elizabeta Josifovska për përfshirjen eventuale në rastin e njohur...

Stefanova: Kam treguar gjithçka që di për rastin “Reket”

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 gusht, zhurnal.mk – Prokurorja speciale Lile Stefanova, sot në Prokurorinë Themelore Publike ka dëshmuar në lidhje me rastin “Reket”. Pas përfundimit të marrjes në pyetje që zgjati rreth pesë...

Flaka: Zaev mund të jep dorëheqje nga detyra e kryeministrit

para 5 muajve - Antpress

Flaka mëson: Zaev mund të jep dorëheqje nga detyra e kryeministrit. Kjo mund të ndodh sot ose në ditët në vijim. Burime të mirëinformuara pranë LSDM, flasin që Zaev do të dorëhiqet dhe në vend të tij do...

Edhe 30 ditë paraburgim për Boki 13 dhe Zoki Kiçeec

para 5 muajve - Portalb

Nga Gjykata Penale njoftojnë se me kërkesë të Prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar, dhe pas shqyrtimit të fakteve, është vendosur që të dyshuarve në rastin “Reket”, Bojan Stojanovski- Boki 13...

Prokuroria i reagon Pendarovskit, kundërpërgjigjet presidenca

para 5 muajve - Shenja

Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut thotë se nuk do të lejoj diskreditimin e prokurorëve dhe përzierjen në procedurat penale nga ana e politikanëve. Duke ju referuar deklaratës së një...

LSDM: VMRO-DPMNE së pari të kërkojë pastrimin e gjitha rasteve për funksionarët e tyre, pastaj të flet për drejtësi

para 5 muajve - Medial

Shkup, 13 gusht 2019 Reagim ndaj pres konferencës së Igor Janushevit nga VMRO-DPMNE VMRO- DPMNE ka ftuar institucionet të zbardhin të gjitha rastet e hapura për funksionarët e tyre, përfshirë edhe ata...

Spasovski: Të gjithë “aktorët” e “Zhvatjes” të përgjigjen para drejtësisë

para 5 muajve - Shenja

Nevojitet hetim i shpejtë dhe efikas dhe nxjerrje para drejtësisë të çdokujt që ka qenë i involvuar në rastin “Zhvatja” dhe në cilindo rast, me qëllim që të munden kriminelët, ka thënë ministri i Punëve...

Prokurorët hetojnë prokurorët

para 5 muajve - Portalb

Prokurorët e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit po hetojnë kolegët e Prokurorisë Speciale, Lile Stefanova dhe Elizabeta Josifovska për përfshirjen eventuale në rastin e njohur...

Prokurorja Stefanova pesë orë dëshmoi për rastin “Zhvatja”

para 5 muajve - Shenja

Pas zëvendëses së prokurores speciale Elizabeta Josifovska, sot versionin e saj të rastit “Zhvatja” e dha edhe prokurorja e PSP-së Lile Stefanova. Ajo u iku gazetarëve edhe gjatë gjykimit të djeshëm në...

Spasovski: Tani është momenti që ta fitojmë luftën kundër kriminelëve dhe banditëve

para 5 muajve - Fakti Ditor

“Fakt është se duhet të kemi një luftë të shpejtë dhe efikase kundër këtij rasti me të vetmin qëllim që krimi dhe korrupsioni ta merr goditjen e duhur dhe në këtë mënyrë ta kthejmë shpresën edhe tek qytetarët...

Qeveria formon ekip operativ për luftë kundër krimit dhe korrupsionit

para 5 muajve - Medial

Shkup, 13 gusht 2019 (MEDIAL) – Qeveria në seancën e sotme formon ekip operativ i cili, siç citon, pa kompromis do të punojë në luftën kundër  krimit dhe korrupsionit me qëllim që të jetë e kënaqshme drejtësia...

Pendarovski i kundërpërgjigjet Prokurorisë

para 5 muajve - Aktuale

“Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në fjalimin e tij gjatë konferencës së djeshme në asnjë moment nuk ka bërë diskreditimin e Prokurorisë Publike të Republikës së Maqedonisë...

Edhe 30 ditë paraburgim për Boki 13 dhe Zoki Kiçeec

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 gusht, zhurnal.mk – Nga Gjykata Penale njoftojnë se me kërkesë të Prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar, dhe pas shqyrtimit të fakteve, është vendosur që të dyshuarve në rastin “Reket”,...

Stefanova: Ndava gjithçka që di me prokurorin kompetent

para 5 muajve - Medial

Shkup, 13 gusht 2019 (MEDIAL) – Prokurorja  e PSP-së Lile Stefanova pas dëgjimit pesëorësh në Prokurorinë për Krim të Organizuar, deklaroi se me prokurorin kompetent ka ndarë gjithçka që di për rastet...

Prokurorët hetojnë prokurorët

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 gusht, zhurnal.mk – Prokurorët e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit po hetojnë kolegët e Prokurorisë Speciale, Lile Stefanova dhe Elizabeta Josifovska për përfshirjen...

Deklarata e Presidentit për rastin “Reket” do të ishte reale nëse bënte thirrje të votohet ligji për PP, thonë nga Prokuroria

para 5 muajve - Aktuale

Prokuroria Themelore Publike përmes një kumtese me shkrim ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit të shtetit Stevo Pendarovski, në lidhje me rastin “Reket”. Nga PTHP thonë se nuk është koha për sulme...

Edhe 30 ditë paraburgim për Boki 13 dhe Zoki Kiçeec

para 5 muajve - Antpress

Nga Gjykata Penale njoftojnë se me kërkesë të Prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar, dhe pas shqyrtimit të fakteve, është vendosur që të dyshuarve në rastin “Reket”, Bojan Stojanovski- Boki 13...

Edhe 30 ditë paraburgim për Boki 13 dhe Zoki Kiçeec

para 5 muajve - Alsat-M

Nga Gjykata Penale njoftojnë se me kërkesë të Prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar, dhe pas shqyrtimit të fakteve, është vendosur që të dyshuarve në rastin “Reket”, Bojan Stojanovski- Boki 13...

Qeveria formon komision për të luftuar korrupsionin

para 5 muajve - Lajm

Qeveria mori vendim që Oliver Spasovski të udhëheq me ekipin e ri operativ që do të luftojë kundër krimit dhe korrupsionit. Synimi sipas Qeverisë është që drejtësia të vjen në vend dhe të ketë përgjegjësi...

Janushev: Dorëheqje menjëherë ose zgjedhje të parakohshme parlamentare

para 5 muajve - Medial

Shkup, 13 gusht 2019 Miku i Zoran Zaevit, Boki Trediçi e di cili gjykatës,  kur është kujdestar,  i cili nuk do të paraqitet dhe  cili do të vjen  në vend të tij dhe çka është më e rëndësishme e di se...

Pendarovski i kundërpërgjigjet Prokurorisë: Vetëm kërkoj zbardhje të plot të rastit “Reket”

para 5 muajve - Fol

“Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në fjalimin e tij gjatë konferencës së djeshme në asnjë moment nuk ka bërë diskreditimin e Prokurorisë Publike të Republikës së Maqedonisë...

Prokurorët hetojnë prokurorët

para 5 muajve - GazetaBlic

Prokurorët e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit po hetojnë kolegët e Prokurorisë Speciale, Lile Stefanova dhe Elizabeta Josifovska për përfshirjen eventuale në rastin e njohur...

Qeveria e Maqedonisë formon ekip operativ për luftë ndaj krimit dhe korrupsionit

para 5 muajve - Arbresh

Qeveria e Republikës e Maqedonisë së Veriut sot filloi mbledhjen e saj të rregullt të 149-të, duke miratuar vendim për formimin e një ekipi operativ i cili do të punojë në luftën kundër krimit dhe korrupsionit...

Prokurorët hetojnë prokurorët

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Prokurorët e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit po hetojnë kolegët e Prokurorisë Speciale, Lile Stefanova dhe Elizabeta Josifovska për përfshirjen eventuale në rastin e njohur...

Spasovski: Është koha që të luftojmë kundër kriminelëve dhe banditëve

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 gusht, zhurnal.mk – Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski, sot ka folur në lidhje me ngjarjet e fundit në vend. Sa i përket rastit “Reket”, ai tha se tani është koha që të luftohet...

Qeveria formon ekip operativ për luftimin e korrupsionit, do ta udhëheq Spasovski

para 5 muajve - Shenja

Qeveria në seancën e sotme formon ekip operativ i cili, siç citon, pa kompromis do të punojë në luftën kundër krimit dhe korrupsionit me qëllim që të jetë e kënaqshme drejtësia dhe të ketë përgjegjësi...

Pendarovski i kundërpërgjigjet Prokurorisë: Vetëm kërkoj zbardhje të plot të rastit “Reket”

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 gusht, zhurnal.mk – Nga kabineti i presidentit të shtetit, sot iu janë kundërpërgjigjur Prokurorisë lidhur me rastin “Reket”. “Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski...

Në PTHP ende zgjat dëgjimi i Stefanovas

para 5 muajve - Koha.mk

Shkup, 13 gusht – Më shumë se tre orë në Prokurorinë për krim të organizuar zgjat dëgjimi i prokurores së PSP-së Lile Stefanova në lidhje me rastin “Reket”. Tani për tani nuk ka informata zyrtare se deri...

Presidenti Pendarovski mbi asnjë bazë nuk e ka diskredituar PP-në, reagon kabineti i tij

para 5 muajve - Medial

Shkup, 13 gusht 2019 (MEDIAL) – Presidenti Stevo Pendarovski në fjalimin e tij në pres konferencën e djeshme mbi asnjë bazë nuk e ka diskredituar Prokurorinë Publike në Republikën e Maqedonisë së Veriut...

Edhe 30 ditë paraburgim për Boki 13 dhe Zoki Kiçeec

para 5 muajve - Shenja

Bojan Jovanoski dhe Zoran Milevski- Kiçeec, të dyshuar në rastin “Zhvatja”, mbeten në paraburgim në burgun e Shutkës. “Këshilli gjyqësor pranë Gjykatës Penale- Shkup, duke vepruar në bazë të propozimit...

Pendarovski i kundërpërgjigjet Prokurorisë: Vetëm kërkoj zbardhje të plot të rastit “Reket”

para 5 muajve - Alsat-M

“Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në fjalimin e tij gjatë konferencës së djeshme në asnjë moment nuk ka bërë diskreditimin e Prokurorisë Publike të Republikës së Maqedonisë...

“Reket”, prokurorja Stefanova dëshmon për katër orë rresht

para 5 muajve - Alsat-M

Ende vazhdon dëshmia e prokurores së PSP-së, Lile Stefanova për rastin “Reket”. Nga Prokuroria për Krimit të Organizuar thonë se biseda po vazhdon dhe se nuk dihet sa do të zgjasë. Stefanova po dëshmon...

Edhe 30 ditë paraburgim për Boki 13 dhe Zoki Kiçeec

para 5 muajve - Lajm

Nga Gjykata Penale njoftojnë se me kërkesë të Prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar, dhe pas shqyrtimit të fakteve, është vendosur që të dyshuarve në rastin “Reket”, Bojan Stojanovski- Boki 13...

Stefanova: Ndava gjithçka që di me prokurorin kompetent

para 5 muajve - Arbresh

Prokurorja  e PSP-së Lile Stefanova pas dëgjimit pesëorësh në Prokurorinë për Krim të Organizuar, deklaroi se me prokurorin kompetent ka ndarë gjithçka që di për rastet “Perandoria” dhe “Reket”. “Jam e...

Prokurorët hetojnë prokurorët

para 5 muajve - Lajm

Prokurorët e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit po hetojnë kolegët e Prokurorisë Speciale, Lile Stefanova dhe Elizabeta Josifovska për përfshirjen eventuale në rastin e njohur...

Pendarovski i përgjigjet Prokurorisë: Kërkoj të zbardhet rasti “Reket”

para 5 muajve - Lajm

Nga kabineti i presidentit të shtetit, sot i janë kundërpërgjigjur Prokurorisë lidhur me rastin “Reket”. “Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në fjalimin e tij gjatë konferencës...

Pendarovski i kundërpërgjigjet Prokurorisë: Vetëm kërkoj zbardhje të plot të rastit “Reket”

para 5 muajve - Tetova1

“Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në fjalimin e tij gjatë konferencës së djeshme në asnjë moment nuk ka bërë diskreditimin e Prokurorisë Publike të Republikës së Maqedonisë...

Spasovski: Është koha që të luftojmë kundër kriminelëve dhe banditëve

para 5 muajve - Tetova1

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski, sot ka folur në lidhje me ngjarjet e fundit në vend. Sa i përket rastit “Reket”, ai tha se tani është koha që të luftohet kundër kriminelëve dhe banditëve....

Në PTHP ende zgjat dëgjimi i Stefanovas

para 5 muajve - Medial

Shkup, 13 gusht 2019 (MEDIAL) – Më shumë se tre orë në Prokurorinë për krim të organizuar  zgjat dëgjimi i prokurores së PSP-së Lile Stefanova në lidhje me rastin “Reket”. Tani për tani nuk ka informata...

Spasovski: Duhet të kemi hetim të shpejtë dhe efikas të rastit “Zhvatja”

para 5 muajve - Shenja

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski ka thënë se është e nevojshme hetim i shpejtë dhe efikas i rastit “Zhvatja” dhe gjithë rasteve tjera me qëllim siç tha ai, të mposhten kriminelët ngase...

I vazhdohet paraburgimi Boki 13 edhe për 30 ditë tjera

para 5 muajve - Fakti Ditor

Këshilli Penal pranë Gjykatës Penale e pranoi propozimin e Prokurorisë Themelore Publike dhe e pranoi masën e paraburgimit për Bojan Jovanvoskin dhe Zoran Milevskin për rastin ‘Haraçi’. “Pas shqyrtimit...

Oliver Spasovski kërkon “goditje” të krimit dhe kriminelëve

para 5 muajve - Flaka

“Fakt është se duhet të kemi një luftë të shpejtë dhe efikase kundër këtij rasti me të vetmin qëllim që krimi dhe korrupsioni ta merr goditjen e duhur dhe në këtë mënyrë ta kthejmë shpresën edhe tek qytetarët...

Server: Qeveria të përkushtohet në hetim të gjerë dhe të drejtë gjyqësor për rastin “Reket”

para 5 muajve - Portalb

Daniel Server nga universiteti “Xhon Hopikins”, lidhur me hetimin rreth rastit “Reket” dhe lidhshmërinë e mundshme të ish prokurores speciale, Katica Janeva, thotë që rastet e këtilla duhet të kenë zgjidhje...

Pendarovski i kundërpërgjigjet Prokurorisë: Vetëm kërkoj zbardhje të plot të rastit “Reket”

para 5 muajve - Tetova Sot

“Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në fjalimin e tij gjatë konferencës së djeshme në asnjë moment nuk ka bërë diskreditimin e Prokurorisë Publike të Republikës së Maqedonisë...

Spasovski: Tani është momenti që ta fitojmë luftën kundër kriminelëve dhe banditëve

para 5 muajve - Alsat-M

“Fakt është se duhet të kemi një luftë të shpejtë dhe efikase kundër këtij rasti me të vetmin qëllim që krimi dhe korrupsioni ta merr goditjen e duhur dhe në këtë mënyrë ta kthejmë shpresën edhe tek qytetarët...

Prokurorja Stefanova dëshmon për katër orë rresht për rastin “Reket”

para 5 muajve - Flaka

Ende vazhdon dëshmia e prokurores së PSP-së, Lile Stefanova për rastin “Reket”. Nga Prokuroria për Krimit të Organizuar thonë se biseda po vazhdon dhe se nuk dihet sa do të zgjasë. Stefanova po dëshmon...

Pendarovski: Vetëm kërkojë zbardhje të “Zhvatjes”

para 5 muajve - Shenja

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në fjalimin e tij një ditë më parë para mediave në asnjë moment nuk ka bërë diskreditim të Prokurorisë Publike, e aq më pak ekziston qëllim për sulm...

Edhe 30 ditë paraburgim për Boki 13 dhe Zoki Kiçeec

para 5 muajve - Gazeta Observer

Nga Gjykata Penale e Maqedonisë së Veriut njoftojnë se me kërkesë të Prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar, dhe pas shqyrtimit të fakteve, është vendosur që të dyshuarve në rastin “Reket”, Bojan...

Spasovski: Tani është momenti që ta fitojmë luftën kundër kriminelëve dhe banditëve

para 5 muajve - Tetova Sot

“Fakt është se duhet të kemi një luftë të shpejtë dhe efikase kundër këtij rasti me të vetmin qëllim që krimi dhe korrupsioni ta merr goditjen e duhur dhe në këtë mënyrë ta kthejmë shpresën edhe tek qytetarët...

Prokurorët hetojnë prokurorët

para 5 muajve - Gazeta Observer

Prokurorët e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit po hetojnë kolegët e Prokurorisë Speciale, Lile Stefanova dhe Elizabeta Josifovska për përfshirjen eventuale në rastin e njohur...

Edhe 30 ditë paraburgim për Boki 13 dhe Zoki Kiçeec

para 5 muajve - Republika

Nga Gjykata Penale njoftojnë se me kërkesë të Prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar, dhe pas shqyrtimit të fakteve, është vendosur që të dyshuarve në rastin “Reket”, Bojan Stojanovski- Boki 13...

PPRMV: Deklarata e Pendarovskit për “Reket” do të ishte reale nëse thirrte në votimin e Ligjit për PP

para 5 muajve - Medial

Shkup, 13 gusht 2019 (MEDIAL) – Prokuroria publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut (PPRMV) sot reagoi ndaj deklaratës së djeshme të presidentit Stevo Pendarovski për rastin “Reket”. Nuk është koha...

Prokuroria Publike reagon ndaj fjalimit të presidentit Pendarovski

para 5 muajve - InfoShqip

Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut nënvizon se nuk është koha për sulme ndaj institucioneve dhe nuk do të lejoj diskreditimin e prokurorëve dhe përzierjen në procedurat penale nga...

Lile Stefanova: Kam treguar gjithçka që di për rastin “Haraçi”

para 5 muajve - Republika

Prokurorja speciale Lile Stefanova, sot në Prokurorinë Themelore Publike ka dëshmuar në lidhje me rastin “Haraçi”. Pas përfundimit të marrjes në pyetje që zgjati rreth pesë orë, ajo nuk sqaroi shumë para...

Edhe 30 ditë paraburgim për Boki 13 dhe Zoki Kiçec

para 5 muajve - Fol

Nga Gjykata Penale njoftojnë se me kërkesë të Prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar, dhe pas shqyrtimit të fakteve, është vendosur që të dyshuarve në rastin “Reket”, Bojan Stojanovski- Boki 13...

Prokuroria Publike reagoi ndaj fjalimit të presidentit Pendarovski

para 5 muajve - Portalb

Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut thotë se nuk është koha për sulme ndaj institucioneve dhe nuk do të lejoj diskreditimin e prokurorëve dhe përzierjen në procedurat penale nga ana...

Deklarata e Presidentit për rastin “Reket” do të ishte reale nëse bënte thirrje të votohet ligji për PP, thonë nga Prokuroria

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 gusht, zhurnal.mk – Prokuroria Themelore Publike përmes një kumtese me shkrim ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit të shtetit Stevo Pendarovski, në lidhje me rastin “Reket”. Nga PTHP thonë...

PROKURORIA PUBLIKE reagon ndaj fjalimit të PENDAROVSKIT

para 5 muajve - Medial

Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut nënvizon se nuk është koha për sulme ndaj institucioneve dhe nuk do të lejoj diskreditimin e prokurorëve dhe përzierjen në procedurat penale nga...

Prokuroria reagon ndaj deklaratave të Pendarovskit për rastin “Haraçi”

para 5 muajve - Telegrafi

Prokuroria Themelore Publike në Shkup, Maqedonia e Veriut/ Foto: Telegrafi

Pendarovski i kundërpërgjigjet Prokurorisë: Vetëm kërkoj zbardhje të plot të rastit “Reket”

para 5 muajve - Republika

“Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në fjalimin e tij gjatë konferencës së djeshme në asnjë moment nuk ka bërë diskreditimin e Prokurorisë Publike të Republikës së Maqedonisë...

Spasovski: Tani është momenti që ta fitojmë luftën kundër kriminelëve dhe banditëve

para 5 muajve - Lajm

“Fakt është se duhet të kemi një luftë të shpejtë dhe efikase kundër këtij rasti me të vetmin qëllim që krimi dhe korrupsioni ta merr goditjen e duhur dhe në këtë mënyrë ta kthejmë shpresën edhe tek qytetarët...

Prokuroria Publike reagon ndaj fjalimit të presidentit Pendarovski

para 5 muajve - Alsat-M

Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut nënvizon se nuk është koha për sulme ndaj institucioneve dhe nuk do të lejoj diskreditimin e prokurorëve dhe përzierjen në procedurat penale nga...

Prokuroria Publike reagon ndaj fjalimit të presidentit Pendarovski

para 5 muajve - Aktuale

Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut nënvizon se nuk është koha për sulme ndaj institucioneve dhe nuk do të lejoj diskreditimin e prokurorëve dhe përzierjen në procedurat penale nga...

Zaev mund të jep dorëheqje nga detyra e kryeministrit?!

para 5 muajve - Iliria News

Zaev mund të jep dorëheqje nga detyra e kryeministrit. Kjo mund të ndodh sot ose në ditët në vijim. Burime të mirëinformuara pranë LSDM, flasin që Zaev do të dorëhiqet dhe në vend të tij do të vijë ministri...

Prokuroria Publike reagoi ndaj fjalimit të presidentit Pendarovski

para 5 muajve - Tetova1

Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut thotë se nuk është koha për sulme ndaj institucioneve dhe nuk do të lejoj diskreditimin e prokurorëve dhe përzierjen në procedurat penale nga ana...

Pendarovski demanton Prokurorinë: Kërkojmë zbardhjen e plotë të rastit “Haraçi”

para 5 muajve - Arbresh

Kabineti i presidentit të Maqedonisës së Veriut Stevo Pendarovski, ka reaguar ndaj deklaratave të Prokurorisë Themelore Publike, prej ku thanë se politikanët nuk duhet të përzihen në punën e institucioneve....

Spasovski: Është koha që të luftojmë kundër kriminelëve dhe banditëve

para 5 muajve - Republika

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski, sot ka folur në lidhje me ngjarjet e fundit në vend. Sa i përket rastit “Haraçi”, ai tha se tani është koha që të luftohet kundër kriminelëve dhe banditëve. “Fakt...

Maqedoni, dëshmojnë prokurorët për skandalin “Zhvatja”

para 5 muajve - Vizion Plus

Një ditë pasi presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski kërkoi zbardhjen e plotë të skandalit që ka tronditur sistemin e drejtësisë dhe politikën hetuesit kanë nisur me marrjen në pyetje të personave...

Prokuroria Publike reagon ndaj fjalimit të presidentit Pendarovski

para 5 muajve - Lajm

Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut nënvizon se nuk është koha për sulme ndaj institucioneve dhe nuk do të lejoj diskreditimin e prokurorëve dhe përzierjen në procedurat penale nga...

Prokuroria Publike reagon ndaj fjalimit të presidentit Pendarovski

para 5 muajve - Tetova Sot

Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut nënvizon se nuk është koha për sulme ndaj institucioneve dhe nuk do të lejoj diskreditimin e prokurorëve dhe përzierjen në procedurat penale nga...

Stefanova arrin në Prokurori, shmang gazetarët

para 5 muajve - Aktuale

Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova sot ka ardhur në Sektorin për krim të organizuar pranë Prokurorisë publike ku jep dëshmi për aferën “Zhvatja” ku në paraburgim janë Bojan Jovanovski- Boki 13 dhe Zoran...

Prokuroria: Pendarovski mos të merret me prokurorët, na leni rehat të punojmë

para 5 muajve - Shenja

Prokuroria themelore ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të djeshme të presidentit Stevo Pendarovski i cili i kritikoi prokurorët që derisa rasti “Zhvatja” po merr dimensione serioze, ata janë në pushime....

Lile Stefanova sot dëshmon për rastin “Reket”

para 5 muajve - Iliria News

Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova, e cila e udhëheq lëndën “Perandoria”, sot në Prokurorinë Publike duhet të dëshmon për rastin “Reket”, ku të dyshuar janë Bojan Jovanovski-Boki 13 dhe Zoran Milevski-Zoki...

Prokuroria Publike me vërejtje për fjalimin e presidentit Pendarovski

para 5 muajve - Flaka

Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut nënvizon se nuk është koha për sulme ndaj institucioneve dhe nuk do të lejoj diskreditimin e prokurorëve dhe përzierjen në procedurat penale nga...

Stefanova në PKO jep deklaratë për “Reket”

para 5 muajve - Medial

Shkup, 13 gusht 2019 (MEDIAL) – Në Prokurorinë për krim të organizuar (PKO) tashmë gjysmë ore zgjat dëgjimi i prokurores së PSP-së Lile Stefanova, lidhur me rastin “Reket”. Stefanova e udhëheq lëndën “Perandoria”...

STEFANOVA arrin në Prokurori, shmang gazetarët

para 5 muajve - Medial

Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova sot ka ardhur në Sektorin për krim të organizuar pranë Prokurorisë publike ku jep dëshmi për aferën “Zhvatja” ku në paraburgim janë Bojan Jovanovski- Boki 13 dhe Zoran...

Lile Stefanovska paraqitet në Prokurori për krim të organizuar

para 5 muajve - Koha.mk

Shkup, 13 gusht – Lile Stefanova, prokurorja speciale, e cila përfaqëson lëndën e PSP-së për rastin “Perandoria”, kundër Orce Kamçevit dhe të tjerëve, ka filluar të japë dëshmi në Prokurorinë për krim...

Afera “Reket” test për shtetin ligjor dhe sundimin e së drejtës

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 gusht, zhurnal.mk – Afera kriminale “Reket” e cila i ka dridhur themelet e institucioneve të rëndësishme shtetërore dhe e sjell në pikëpyetje, edhe më shumë se deri më tani, besimin e qytetarëve...

Lile Stefanova sot dëshmon për rastin “Reket”

para 5 muajve - Alsat-M

Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova, e cila e udhëheq lëndën “Perandoria”, sot në Prokurorinë Publike duhet të dëshmon për rastin “Reket”, ku të dyshuar janë Bojan Jovanovski-Boki 13 dhe Zoran Milevski-Zoki...

Stefanova në Prokurori rastin për “Reket”

para 5 muajve - Lajm

Në Prokurorinë për krim të organizuar (PKO) tashmë gjysmë ore zgjat dëgjimi i prokurores së PSP-së Lile Stefanova, lidhur me rastin “Reket”. Stefanova e udhëheq lëndën “Perandoria” në të cilën është i...

Flaka: Zaev mund të jep dorëheqje nga detyra e kryeministrit

para 5 muajve - Ina

Flaka mëson: Zaev mund të jep dorëheqje nga detyra e kryeministrit. Kjo mund të ndodh sot ose në ditët në vijim. Burime të mirëinformuara pranë LSDM, flasin që Zaev do të dorëhiqet dhe në vend të tij do...

Stefanova do të rrëfehet për rastin “Reket” në PP

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 gusht, zhurnal.mk – Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova, e cila e udhëheq lëndën “Perandoria”, sot në Prokurorinë Publike duhet të rrëfehet për rastin “Reket”. Stefanova dhe shefja e saj në PSP...

Prokuroria Publike reagon ndaj fjalimit të presidentit Pendarovski

para 5 muajve - Fakti Ditor

Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut nënvizon se nuk është koha për sulme ndaj institucioneve dhe nuk do të lejoj diskreditimin e prokurorëve dhe përzierjen në procedurat penale nga...

Lile Stefanova do të rrëfehet për rastin “Reket” në Prokurorinë Publike

para 5 muajve - Tetova Sot

Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova, e cila e udhëheq lëndën “Perandoria”, sot në Prokurorinë Publike duhet të rrëfehet për rastin “Zhvatja”. Stefanova dhe shefja e saj në PSP Katica Janeva ishin përmendur...

Lile Stefanova sot dëshmon për rastin “Reket”

para 5 muajve - Tetova1

Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova, e cila e udhëheq lëndën “Perandoria”, sot në Prokurorinë Publike duhet të dëshmon për rastin “Reket”, ku të dyshuar janë Bojan Jovanovski-Boki 13 dhe Zoran Milevski-Zoki...

Zaev mund të jep dorëheqje nga detyra e kryeministrit?!

para 5 muajve - Tetova Sot

Zaev mund të jep dorëheqje nga detyra e kryeministrit. Kjo mund të ndodh sot ose në ditët në vijim. Burime të mirëinformuara pranë LSDM, flasin që Zaev do të dorëhiqet dhe në vend të tij do të vijë ministri...

“Reket” është një test për shtetin ligjor, përgjegjësi penale dhe politike për të gjithë të involvuarit

para 5 muajve - Medial

Shkup, 13 gusht 2019 (MEDIAL) – Afera kriminale “Reket” e cila i ka dridhur themelet e institucioneve të rëndësishme shtetërore dhe e sjell në pikëpyetje, edhe më shumë se deri më tani, besimin e qytetarëve...

Lile Stefanova do të rrëfehet për rastin “Reket” në Prokurorinë Publike

para 5 muajve - Republika

Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova, e cila e udhëheq lëndën “Perandoria”, sot në Prokurorinë Publike duhet të rrëfehet për rastin “Zhvatja”. Stefanova dhe shefja e saj në PSP Katica Janeva ishin përmendur...

Zaev mund të jep dorëheqje nga detyra e kryeministrit?!

para 5 muajve - Republika

Zaev mund të jep dorëheqje nga detyra e kryeministrit. Kjo mund të ndodh sot ose në ditët në vijim. Burime të mirëinformuara pranë LSDM, flasin që Zaev do të dorëhiqet dhe në vend të tij do të vijë ministri aktual në MPB, Oliver

Lile Stefanova do të rrëfehet për rastin “Reket” në PP

para 5 muajve - Medial

Shkup, 13 gusht 2019 (MEDIAL) – Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova, e cila e udhëheq lëndën “Perandoria”, sot në Prokurorinë Publike duhet të rrëfehet për rastin “Reket”. Stefanova dhe shefja e saj në...

Lile Stefanova do të rrëfehet për rastin “Zhvatja” në Prokuororinë Publike

para 5 muajve - Shenja

Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova, e cila e udhëheq lëndën “Perandoria”, sot në Prokurorinë Publike duhet të rrëfehet për rastin “Zhvatja”. Stefanova dhe shefja e saj në PSP Katica Janeva ishin përmendur...

Flaka mëson: Zaev mund të jep dorëheqje nga detyra e kryeministrit

para 5 muajve - Flaka

Flaka mëson: Zaev mund të jep dorëheqje nga detyra e kryeministrit. Kjo mund të ndodh sot ose në ditët në vijim. Burime të mirëinformuara pranë LSDM, flasin që Zaev do të dorëhiqet dhe në vend të tij do...

Janushev është i dyshuar nga PSP-ja

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 gusht – Janushev duke thënë se ka institucione kompetente të cilat vendosin nëse do të ketë paraburgim dhe kush do të mbajë përgjegjësi. Nga partia më e madhe në pushtet kanë kujtuar se personalisht...

“Zhvatja” në Maqedoninë e Veriut/ Pendarovski: Pasoja për integrimin

para 5 muajve - KDPolitik

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski reagoi për herë të parë për skandalin e rastit “Zhvatja” që ka përfshirë vendin, ku është përfshirë dhe prokurorja speciale Katica Janeva. Përmes një...

Pendarovski i zhgënjyer nga Janeva dhe PTHP-ja

para 5 muajve - RTV 21

“Në vend të epilogut, ata janë në pushim” “ Muajin e kaluar ishim dëshmitarë të një afere të madhe kriminele, e cila i lëkund themelet e institucioneve të rëndësishme shtetërore dhe edhe më shumë e vë...

Pendarovski “thyen” heshtjen: Rasti “Zhvatja” ka tronditur themelet e shtetit

para 5 muajve - Shekulli

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, theu heshtjen duke reaguar për herë të parë lidhur me skandalin “Zhvatja”, ku është përfshirë dhe prokurorja speciale Katica Janeva. Kreu i shtetit...

LSDM: Janushev është i dyshuar nga PSP-ja

para 5 muajve - Tetova Sot

Janushev duke thënë se ka institucione kompetente të cilat vendosin nëse do të ketë paraburgim dhe kush do të mbajë përgjegjësi. Nga partia më e madhe në pushtet kanë kujtuar se personalisht Janushev është...

Pendarovski “thyen” heshtjen: Rasti “Zhvatja” ka tronditur themelet e shtetit

para 5 muajve - Tetova1

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, theu heshtjen duke reaguar për herë të parë lidhur me skandalin “Zhvatja”, ku është përfshirë dhe prokurorja speciale Katica Janeva. Kreu i shtetit...

Prokurorja e PSP-së, Josifovska, dëshmon në Prokurori për rastin “Zhvatja”

para 5 muajve - Shenja

Prokurorja e PSP-së, Elizabeta Josifovska, është ftuar në Prokurorinë publike për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit, për të dhënë deklaratë për rastin “Zhvatja”. Josifovska ditë më parë...

Prokurorja Josifovska sot dëshmoi për rastin “Reket”

para 5 muajve - Tetova Sot

Prokurorja, Elizabeta Josifovska, e cila është pjesë e PSP-së, sot dëshmoi në Prokurorinë për përndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit në lidhje me rastin “Reket”, njofton Fokus. Prokurorja...

LSDM: Janushev është i dyshuar nga PSP-ja

para 5 muajve - Fakti Ditor

Janushev duke thënë se ka institucione kompetente të cilat vendosin nëse do të ketë paraburgim dhe kush do të mbajë përgjegjësi. Nga partia më e madhe në pushtet kanë kujtuar se personalisht Janushev është...

LSDM: Janushev është i dyshuar nga PSP-ja

para 5 muajve - Aktuale

Janushev duke thënë se ka institucione kompetente të cilat vendosin nëse do të ketë paraburgim dhe kush do të mbajë përgjegjësi. Nga partia më e madhe në pushtet kanë kujtuar se personalisht Janushev është...

LSDM: Janushev është i dyshuar nga PSP-ja

para 5 muajve - Flaka

LSDM i është kundërpërgjigjur sekretarit të VMRO-DPMNE-së, Igor Janushev duke thënë se ka institucione kompetente të cilat vendosin nëse do të ketë paraburgim dhe kush do të mbajë përgjegjësi. Nga partia...

“Reketi” reflektohet në lëndët e PSP-së

para 5 muajve - Flaka

“Titanik” e ktheu Prokurorinë Speciale në gjykatë. Pas publikimit të skandalit “Reket” para të pandehurve për parregullsi zgjedhore u paraqit prokurorja Lile Stefanova. Ajo është në fokus të opinionit...

VMRO-ja kërkon zgjerimin e hetimit për rastin “Reket”

para 5 muajve - Flaka

Partia e Mickoskit kërkon zgjerimin e hetimit për rastin “Reket” duke përfshirë edhe porositësit e kësaj vepre. Sipas nënkryetarit të VMRO DPMNE-së Igor Janushev, zgjedhjet e parakohshme parlamentare janë...

Rasti “Zhvatja”, Stefanova të martën dëshmon në prokurori

para 5 muajve - Flaka

Dy ditë para përfundimit të paraburgimit 30 ditor për të dyshuarit e rastit “zhvatja”, Bojan Jovanovski dhe Zoran Milevski, Prokuroria Publike për Krim të Organizuar dhe Korrupsion , të martën do ta marrë...

Rasti “Zhvatja”, Pendarovski: Drejtësia joselektive, drejtësi e vërtetë

para 5 muajve - Flaka

Presidenti Pendarovski është i shokuar nga video incizimet rreth rastit “Zhvatja”. Sipas tij, këto materiale po rrënojnë themelet e shtetit demokratik dhe po zbehin besimin e qytetarëve tek institucionet...

Josifovska në pyetje për rastin “Reket”, Stefanova thirret për nesër

para 5 muajve - TV21

Prokurorja në Prokurorinë Speciale, Elizabeta Josifovska, sot ishte thirrur në Prokurorinë Publike që të japë dëshmi për rastin “Reket”. Josifovska paraprakisht për TV21 konfirmoi se e ka nënshkruar mendimin...

Janeva kthehet nga pushimi, ende nuk ka marrë ftesë për pyetje në Prokurori

para 5 muajve - TV21

Prokurorja publike speciale, Katica Janeva është kthyer në punë në PPS, pas pushimit veror. Pushimi duhej t’i mbaronte më 15 të këtij muaji. Sipas informacioneve, ajo ende nuk ka marrë ftesë që të paraqitet...

Pendarovski i zhgënjyer nga Janeva dhe PTHP-ja: Në vend të epilogut, ata janë në pushim

para 5 muajve - TV21

“Muajin e kaluar ishim dëshmitarë të një afere të madhe kriminele, e cila i lëkund themelet e institucioneve të rëndësishme shtetërore dhe edhe më shumë e vë nën pikëpyetje besimin e qytetarëve tek ne...

VMRO-DPMNE: A është Kiçeec dëshmitar i mbrojtur në “Perandori?”

para 5 muajve - TV21

Fjalimi i presidentit të shtetit, sipas sekretarit gjeneral të VMRO-DPMNE-së, Igor Janushev, është dëshmi e mjaftueshme, siç thotë, se ky pushtet po tenton që prokuroren speciale Katica Janevën ta shndërrojë...

Janushev: Pendarovski ia ktheu shpinën Janevës

para 5 muajve - Arbresh

Sekretari i përgjithshëm i OBRM-PDUKM-së, Igor Janushev, sot në konferencë për shtyp tha se me fjalimin e tij presidenti Pendarovski ia ktheu shpinën Prokurores Speciale Katica Janeva. “Edhe për ata është...

Nis “furtuna” në M. e Veriut,zyrtari i parë që dëshmon për ‘Zhvatjen’

para 5 muajve - BalkanWeb

Prokurorja, Elizabeta Josifovska, e cila është pjesë e PSP-së, sot dëshmoi në Prokurorinë për përndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit në lidhje me rastin “Reket”, raportojnë mediat maqedonase....

Presidenti Pendarovski kërkon zbardhje të rastit “Zhvatja”

para 5 muajve - Top Channel

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski kërkon hetim të plotë, të shpejtë dhe efektiv të skandalit me rastin “Zhvatja”, ku një biznesmeni i janë marrë 1.5 milionë euro për ta shpëtuar nga...

Presidenti maqedonas kërkon zbardhje të rastit “Zhvatja”

para 5 muajve - Koha.net

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski kërkon hetim të plotë, të shpejtë dhe efektiv të skandalit me rastin “Zhvatja”, ku një biznesmeni i janë marrë 1.5 milionë euro për ta shpëtuar nga...

LSDM: Janushev është i dyshuar nga PSP-ja

para 5 muajve - Lajm

LSDM i është kundërpërgjigjur sekretarit të VMRO-DPMNE-së, Igor Janushev duke thënë se ka institucione kompetente të cilat vendosin nëse do të ketë paraburgim dhe kush do të mbajë përgjegjësi. Nga partia...

Prokurorja Elizabeta Josifovska sot u mor në pyetje në PP

para 5 muajve - Aktuale

Prokurorja Elizabeta Josifovska nga Prokuroria Speciale Publike sot u thirr në Prokurorinë publike ku dha deklaratë për rastin “Reket”. Prokurori shtetëror, Ljubomir Jovevski, sot për MEDIAL-n konfirmoi...

Prokurorja Josifovska sot dëshmoi për rastin “Reket”

para 5 muajve - Portalb

Prokurorja, Elizabeta Josifovska, e cila është pjesë e PSP-së, sot dëshmoi në Prokurorinë për përndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit në lidhje me rastin “Reket”, njofton Fokus . Prokurorja...

Skandali në Maqedoninë e Veriut, reagon përsëri Zaev

para 5 muajve - Opinion

Zoran Zaev, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, ka mohuar përsëri që të jetë i përfshirë në aferën korruptive të njohur si “Zhvatja”, ku sipas pamjevetë publikuar nga media italiane “La Verita”  është...

Nis “furtuna” në M. e Veriut,zyrtari i parë që dëshmon për ‘Zhvatjen’

para 5 muajve - Lexo

Prokurorja, Elizabeta Josifovska, e cila është pjesë e PSP-së, sot dëshmoi në Prokurorinë për përndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit në lidhje me rastin “Reket”, raportojnë mediat maqedonase....

Skandali në Maqedoninë së Veriut, reagon përsëri Zaev

para 5 muajve - Opinion

Zoran Zaev, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, ka mohuar përsëri që të jetë i përfshirë në aferën korruptive të njohur si “Zhvatja”, ku sipas pamjevetë publikuar nga media italiane “La Verita”  është...

Presidenti Pendarovski i zhgënjyer me prokurore Janeva

para 5 muajve - Illyria

Shkup, 12 gusht 2019 – Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski kërkon hetim të plotë, të shpejtë dhe efektiv të skandalit me rastin “Zhvatja”, ku një afaristi i janë marrë 1.5 milion euro...

Janeva sot u kthye në punë, në PSP

para 5 muajve - Aktuale

Prokurorja Speciale Katica Janeva gjatë ditës së sotme është kthyer në vendin e saj të punës, në Prokurorinë Speciale Publike. Kthimi i saj në vendin e punës, pasoi pas disa ditëve të pushimit vjetor....

Prokurorja Elizabeta Josifovska sot u mor në pyetje në PP

para 5 muajve - Medial

Shkup, 12 gusht 2019 (MEDIAL) – Prokurorja Elizabeta Josifovska nga Prokuroria Speciale Publike sot u thirr në Prokurorinë publike ku dha deklaratë për rastin “Reket”. Prokurori shtetëror, Ljubomir Jovevski,...

Pendarovski i zhgënjyer nga prokurorja Janeva

para 5 muajve - Portalb

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski kërkon hetim të plotë, të shpejtë dhe efektiv të skandalit me rastin “Zhvatja”, ku një afaristi i janë marrë 1.5 milion euro për të shpëtuar nga një...

Prokurorja Josifovska sot dëshmoi për rastin “Reket”

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 gusht, zhurnal.mk – Prokurorja, Elizabeta Josifovska, e cila është pjesë e PSP-së, sot dëshmoi në Prokurorinë për përndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit në lidhje me rastin “Reket”,...

“Reketi” reflektohen në lëndët e PSP-së

para 5 muajve - Alsat-M

“Titanik” e ktheu Prokurorinë Speciale në gjykatë. Pas publikimit të skandalit “Reket” para të pandehurve për parregullsi zgjedhore u paraqit prokurorja Lile Stefanova. Ajo është në fokus të opinionit...

Prokurorja Josifovska sot dëshmoi për rastin “Reket”

para 5 muajve - Alsat-M

Prokurorja, Elizabeta Josifovska, e cila është pjesë e PSP-së, sot dëshmoi në Prokurorinë për përndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit në lidhje me rastin “Reket”, njofton Fokus . Prokurorja...

“Ndjekje penale për zhvatjen”, Pendarovski reagon për herë të parë

para 5 muajve - Vizion Plus

Presidenti i Maqedonisë së veriut ka reaguar ashpër pas zbulimit të skandalit “Zhvatja” që ka tronditur vendin. Në një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp, presidenti Stevo Pendarovski kërkoi një hetim...

Stefanova gjatë ditës së nesërme do të merret në pyetje për aferën ‘Haraçi’

para 5 muajve - Arbresh

Siç njofton AIM, prokurori Ljubomir Joveski ka vërtetuar se prokurorja e PSP-së, Lile Stefanova, e cila udhëheq me lëndën ‘Perandoria’ është e thirrur nesër në Prokurorinë Publike të jep deklaratë për...

LSDM: Janushev është i dyshuar nga PSP-ja

para 5 muajve - Shenja

LSDM i është kundërpërgjigjur sekretarit të VMRO-DPMNE-së, Igor Janushev duke thënë se ka institucione kompetente të cilat vendosin nëse do të ketë paraburgim dhe kush do të mbajë përgjegjësi. Nga partia...

Stefanova nesër si dëshmitare në prokurori për rastin “Zhvatja”

para 5 muajve - Shenja

Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova nuk deshi të komentojë asgjë lidhur me rastin “Zhvatja”. Arsyetimi i saj jashtë kamerave ishte se ajo është thirrur në cilësinë e dëshmitarit për këtë rast në Prokurorinë...

Prokurorja Josifovska sot dëshmoi për rastin “Reket”

para 5 muajve - Lajm

Prokurorja, Elizabeta Josifovska, e cila është pjesë e PSP-së, sot dëshmoi në Prokurorinë për përndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit në lidhje me rastin “Reket”, njofton Fokus . Prokurorja...

VMRO-DPMNE kërkon paraburgim për Janevën dhe hetim për pushtetin

para 5 muajve - Shenja

VMRO-DPMNE kërkon paraburgim për kryeprokuroren në dorëheqje, Katica Janeva, duke e akuzuar atë si kokën e operacionit të zhvatjes së biznesmenëve të ndjekur nga Prokuroria Speciale Publike. Igor Janushev...

Pendarovski i zhgënjyer nga prokurorja Janeva

para 5 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski kërkon hetim të plotë, të shpejtë dhe efektiv të skandalit me rastin “Zhvatja”, ku një afaristi i janë marrë 1.5 milion euro për të shpëtuar nga një...

Katica Janeva kthehet në Shkup

para 5 muajve - Shprehja.com

Kryeprokurorja Speciale,Katica Janeva sot u kthye në Shkup. Ajo u pa duke shkuar në vendin e saj të punës në Prokurorinë Speciale Publike. Kthimi i saj në Shkup vjen pas disa ditëve pushim të kaluara në...

Pendarovski i zhgënjyer nga Janeva dhe autoritet që pushojnë

para 5 muajve - Alsat-M

Presidenti Stevo Pendarovski është i dëshpëruar nga prokurorja speciale Katica Janeva dhe u bën thirrje institucioneve që ta përfundojnë procedurën, siç tha ai, ndaj aferës së madhe të krimit “Reket”,...

VMRO-DPMNE-ja kërkon zgjerimin e hetimit për rastin “Reket”

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 gusht, zhurnal.mk – Partia e Mickoskit kërkon zgjerimin e hetimit për rastin “Reket” duke përfshirë edhe porositësit e kësaj vepre. Sipas nënkryetarit të VMRO DPMNE-së Igor Janushev, zgjedhjet...

Pendarovski i dëshpëruar nga Janeva

para 5 muajve - Shenja

Si qytetar që e ka mbështetur gjatë katër viteve radhazi, presidenti Stevo Pendarovski tha se ndjehet i zhgënjyer nga krye prokurorja Katica Janeva. Nga pozita e drejtuesit më të lartë shtetëror ai porositi...

VMRO-ja kërkon zgjerimin e hetimit për rastin “Reket”

para 5 muajve - Alsat-M

Partia e Mickoskit kërkon zgjerimin e hetimit për rastin “Reket” duke përfshirë edhe porositësit e kësaj vepre. Sipas nënkryetarit të VMRO DPMNE-së Igor Janushev, zgjedhjet e parakohshme parlamentare janë...

Katica Janeva kthehet në Shkup

para 5 muajve - Ina

Kryeprokurorja Speciale,Katica Janeva sot u kthye në Shkup. Ajo u pa duke shkuar në vendin e saj të punës në Prokurorinë Speciale Publike. Kthimi i saj në Shkup vjen pas disa ditëve pushim të kaluara në...

Katica Janeva kthehet në Shkup

para 5 muajve - Tetova1

Kryeprokurorja Speciale,Katica Janeva sot u kthye në Shkup. Ajo u pa duke shkuar në vendin e saj të punës në Prokurorinë Speciale Publike. Kthimi i saj në Shkup vjen pas disa ditëve pushim të kaluara në...

Janeva sot u kthye në punë

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 gusht, zhurnal.m k – Prokurorja Speciale Katica Janeva gjatë ditës së sotme është kthyer në vendin e saj të punës, në Prokurorinë Speciale Publike. Kthimi i saj në vendin e punës, pasoi pas disa...

Katica Janeva kthehet në Shkup

para 5 muajve - InfoShqip

Kryeprokurorja Speciale,Katica Janeva sot u kthye në Shkup. Ajo u pa duke shkuar në vendin e saj të punës në Prokurorinë Speciale Publike. Kthimi i saj në Shkup vjen pas disa ditëve pushim të kaluara në...

“Reketi” reflektohen në lëndët e PSP-së

para 5 muajve - Lajm

“Titanik” e ktheu Prokurorinë Speciale në gjykatë. Pas publikimit të skandalit “Reket” para të pandehurve për parregullsi zgjedhore u paraqit prokurorja Lile Stefanova. Ajo është në fokus të opinionit si...

Prokurorja Elizabeta Josifovska sot u mor në pyetje në PP

para 5 muajve - Fakti Ditor

Prokurorja Elizabeta Josifovska nga Prokuroria Speciale Publike sot u thirr në Prokurorinë publike ku dha deklaratë për rastin “Reket”. Prokurori shtetëror, Ljubomir Jovevski, sot për MEDIAL-n konfirmoi...

Stefanova gjatë ditës së nesërme do të merren në pyetje për rastin “Reket”

para 5 muajve - Aktuale

Siç njofton MIA, prokurori Ljubomir Joveski ka vërtetuar se prokurorja e PSP-së, Lile Stefanova, e cila udhëheq me lëndën ‘Perandoria’ është e thirrur nesër në Prokurorinë Publike të jep deklaratë për...

Janeva sot u kthye në punë, në PSP

para 5 muajve - Alsat-M

Prokurorja Speciale Katica Janeva gjatë ditës së sotme është kthyer në vendin e saj të punës, në Prokurorinë Speciale Publike. Kthimi i saj në vendin e punës, pasoi pas disa ditëve të pushimit vjetor....

VMRO-ja kërkon zgjerimin e hetimit për rastin “Reket”

para 5 muajve - Lajm

Partia e Mickoskit kërkon zgjerimin e hetimit për rastin “Reket” duke përfshirë edhe porositësit e kësaj vepre. Sipas nënkryetarit të VMRO DPMNE-së Igor Janushev, zgjedhjet e parakohshme parlamentare janë...

A është përfshirë kryeministri në skandalin “Zhvatja”? Flet Zoran Zaev

para 5 muajve - Shekulli

Zoran Zaev ka mohuar edhe një herë përfshirjen në skandalin e njohur si “Zhvatja”, ku sipas videove të publikuara nga e përditshmja italiane “La Verita”, është e implikuar prokuroja speciale Katica Janeva....

Pendarovski i zhgënjyer nga prokurorja Janeva

para 5 muajve - Aktuale

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski kërkon hetim të plotë, të shpejtë dhe efektiv të skandalit me rastin “Zhvatja”, ku një afaristi i janë marrë 1.5 milion euro për të shpëtuar nga një...

Janushev: Pendarovski ja ktheu shpinën Janevës

para 5 muajve - Tetova Sot

Sekretari Gjeneral i VMRO-DPMNE-së, Igor Janushev, ka thënë se me fjalimin e tij presidenti Pendarovski ja ktheu shpinën Prokurores Speciale Katica Janeva. “Edhe për ata është e qartë se Katica Janeva...

Pendarovski i zhgënjyer nga Janeva

para 5 muajve - Arbresh

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski kërkon hetim të plotë, të shpejtë dhe efektiv të skandalit me rastin “Zhvatja”, ku një afaristi i janë marrë 1.5 milion euro për të shpëtuar nga një...

Janeva sot u kthye në punë

para 5 muajve - Tetova Sot

Prokurorja Speciale Katica Janeva gjatë ditës së sotme është kthyer në vendin e saj të punës, në Prokurorinë Speciale Publike. Kthimi i saj në vendin e punës, pasoi pas disa ditëve të pushimit vjetor....

Pendarovski: Jam i zhgënjyer nga Katica Janeva

para 5 muajve - Koha.mk

Shkup, 12 gusht – Presidenti Stevo Pendarovski, duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve në pres konferencën e sotme tha se është i zhgënjyer nga prokurorja  speciale publike, Katica Janeva. “Pa u kuptuar...

Janushev: Pendarovski ja ktheu shpinën Janevës

para 5 muajve - Shenja

Sekretari Gjeneral i VMRO-DPMNE-së, Igor Janushev, ka thënë se me fjalimin e tij presidenti Pendarovski ja ktheu shpinën Prokurores Speciale Katica Janeva. “Edhe për ata është e qartë se Katica Janeva...

“Reketi” reflektohet në lëndët e PSP-së

para 5 muajve - Fakti Ditor

“Titanik” e ktheu Prokurorinë Speciale në gjykatë. Pas publikimit të skandalit “Reket” para të pandehurve për parregullsi zgjedhore u paraqit prokurorja Lile Stefanova. Ajo është në fokus të opinionit...

Stefanova nesër do të dëshmojë për “Reket” PP nuk zbulon nëse dhe kur do të thirret Janeva

para 5 muajve - Portalb

Prokurorja e PSP-së Lile Stefanovska  e cila e  udhëheq lëndën “Perandoria” është thirrur nesër në Prokurorinë Publike që të japë dëshmi  për rastin “Reket” konfirmoi për MIA-n prokurori shtetëror publik...

Stefanova nesër do të dëshmojë për “Zhvatja”, PP nuk zbulon nëse dhe kur do të thirret Janeva

para 5 muajve - Koha.mk

Shkup, 12 gusht – Prokurorja e PSP-së Lile Stefanovska  e cila e  udhëheq lëndën “Perandoria” është thirrur nesër në Prokurorinë Publike që të japë dëshmi  për rastin “Zhvatja” konfirmoi për MIA-n prokurori...

Rasti “Zhvatja”, Pendarovski: Të zbardhet sa më shpejt…

para 5 muajve - Standard

Përgjimet e publikuara nga gazeta italiane “La Verita” që tregonin rastet e korrupsionit në Maqedoninë e Veriut, i ka komentuar sot edhe  Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Ai tha se revolta e qytetarëve...

Rasti “Zhvatja”, Presidenti i M. Veriut: Të zbardhet sa më shpejt

para 5 muajve - BalkanWeb

Përgjimet e publikuara nga gazeta italiane “La Verita” që tregonin rastet e korrupsionit në Maqedoninë e Veriut, i ka komentuar sot edhe  Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Ai tha se revolta e qytetarëve...

Janeva është kthyer në punë

para 5 muajve - Shenja

Prokurorja Speciale Katica Janeva pas pauzës një javore është kthyer në vendin e punës, kanë konfirmuar nga Prokuroria Speciale. Ende nuk dihet kur ajo do të merret në pyetje në lidhje me aferën “Zhvatja” në Prokurorinë Publike.

Pendarovski: Rasti “Reket” dridhi themelet e shtetit. Jam i dëshpëruar nga Katica

para 5 muajve - InfoShqip

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot përmes një konference për shtyp deklaroi se, rasti “Reket” ka ndridhur themelet e shtetit. “Revolta tek qytetarët është e madhe. Unë si president...

Stefanova nesër do të dëshmojë për “Reket”, PP nuk zbulon nëse dhe kur do të thirret Janeva

para 5 muajve - Medial

Shkup, 12 gusht 23019 (MEDIAL) – Prokurorja e PSP-së Lile Stefanovska  e cila e  udhëheq lëndën “Perandoria” është thirrur nesër në Prokurorinë Publike që të japë dëshmi  për rastin “Reket” konfirmoi për...

Pendarovski i zhgënjyer nga prokurorja Janeva

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski kërkon hetim të plotë, të shpejtë dhe efektiv të skandalit me rastin “Zhvatja”, ku një afaristi i janë marrë 1.5 milion euro për të shpëtuar nga një...

Stefanova gjatë ditës së nesërme do të merren në pyetje për rastin “Reket”

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 gusht, zhurnal.mk – Siç njofton MIA, prokurori Ljubomir Joveski ka vërtetuar se prokurorja e PSP-së, Lile Stefanova, e cila udhëheq me lëndën ‘Perandoria’ është e thirrur nesër në Prokurorinë...

Bomba me emrin “Zhvatja”, Pendarovski i kërkon Zaevit: dil para ligjit!

para 5 muajve - Te Sheshi

Presidenti i Maqedonisë Veriore, Stevo Pendarovski kërkon përgjegjësi penale dhe politike për të gjithë të përfshirët në çështjen “Racket” (Zhvajtja) nëse mbajnë funksione publike dhe kanë dhënë mbështetje...

VMRO-ja kërkon zgjerimin e hetimit për rastin “Reket”

para 5 muajve - Fakti Ditor

Partia e Mickoskit kërkon zgjerimin e hetimit për rastin “Reket” duke përfshirë edhe porositësit e kësaj vepre. Sipas nënkryetarit të VMRO DPMNE-së Igor Janushev, zgjedhjet e parakohshme parlamentare janë...

Pendarovski: “Reket” dridhi themelet e shtetit, jam i dëshpëruar nga Janeva

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 gusht, zhurnal.mk = Presidenti Stevo Pendarovski gjatë konferencës për media pas rastit “Reket” thotë se është i dëshpëruar nga Katica Janeva. Shkurtimisht gazetarëve u tha se nga ajo që ka parë...

Janeva sot u kthye në punë

para 5 muajve - Republika

Prokurorja Speciale Katica Janeva gjatë ditës së sotme është kthyer në vendin e saj të punës, në Prokurorinë Speciale Publike. Kthimi i saj në vendin e punës, pasoi pas disa ditëve të pushimit vjetor....

Katica Janeva u kthye në punë, s’ka marrë ftesë nga Prokuroria Publike

para 5 muajve - Arbresh

Kryeprokurorja speciale, Katica Janeva ësht kthyer nga pushimi vjetor dhe nga sot edhe zyrtarisht është në punë dhe deri tani nuk është e thirrët që të japë deklaratë në Prokurorinë Publike për rastin...

Pendarovski: Rasti “Reket” dridhi themelet e shtetit. Jam i dëshpëruar nga Katica

para 5 muajve - Ina

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot përmes një konference për shtyp deklaroi se, rasti “Reket” ka ndridhur themelet e shtetit. “Revolta tek qytetarët është e madhe. Unë si president...

Pendarovski: Rasti “Reket” dridhi themelet e shtetit, rasti të zbardhet sa më shpejtë

para 5 muajve - Alsat-M

“Revolta tek qytetarët është e madhe. Edhe unë si president por edhe si qytetar i këtij shteti jam i dëshpëruar dhe kërkoj zbardhje të plotë të rastit. Kërkoj padi për të gjithë ata që janë të përfshirë...

Stefanova nesër do të dëshmojë për “Reket”, PP nuk zbulon nëse dhe kur do të thirret Janeva

para 5 muajve - Tetova Sot

Prokurorja e PSP-së Lile Stefanovska  e cila e  udhëheq lëndën “Perandoria” është thirrur nesër në Prokurorinë Publike që të japë dëshmi  për rastin “Reket” konfirmoi për MEDIAL-n prokurori shtetëror publik...

Pendarovski: “Reket” dridhi themelet e shtetit. Jam i dëshpëruar nga Katica Janeva

para 5 muajve - Lajm

“Revolta tek qytetarët është e madhe. Edhe unë si president por edhe si qytetar i këtij shteti jam i dëshpëruar dhe kërkoj zbardhje të plotë të rastit. Kërkoj padi për të gjithë ata që janë të përfshirë...

Pendarovski: Jam i dëshpëruar nga Katica Janeva

para 5 muajve - Shenja

Presidenti Stevo Pendarovski gjatë konferencës për media pas rastit “Zhvatja” thotë se është I dëshpëruar nga Katica Janeva. Shkurtimisht gazetarëve u tha se nga ajo që ka parë deri më tani si individ...

Pendarovski: Rasti “Reket” dridhi themelet e shtetit, rasti të zbardhet sa më shpejtë

para 5 muajve - Tetova Sot

“Revolta tek qytetarët është e madhe. Edhe unë si president por edhe si qytetar i këtij shteti jam i dëshpëruar dhe kërkoj zbardhje të plotë të rastit. Kërkoj padi për të gjithë ata që janë të përfshirë...

Pendarovski: Rasti “Reket” dridhi themelet e shtetit. Jam i dëshpëruar nga Katica

para 5 muajve - Fakti Ditor

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot përmes një konference për shtyp deklaroi se, rasti “Reket” ka ndridhur themelet e shtetit. “Revolta tek qytetarët është e madhe. Unë si president...

Stefanova nesër do të dëshmojë për “Reket”, PP nuk zbulon nëse dhe kur do të thirret Janeva

para 5 muajve - Republika

Prokurorja e PSP-së Lile Stefanovska  e cila e  udhëheq lëndën “Perandoria” është thirrur nesër në Prokurorinë Publike që të japë dëshmi  për rastin “Reket” konfirmoi për MEDIAL-n prokurori shtetëror publik...

Pendarovski: Rasti “Reket” dridhi themelet e shtetit, rasti të zbardhet sa më shpejtë

para 5 muajve - Republika

“Revolta tek qytetarët është e madhe. Edhe unë si president por edhe si qytetar i këtij shteti jam i dëshpëruar dhe kërkoj zbardhje të plotë të rastit. Kërkoj padi për të gjithë ata që janë të përfshirë...

Pendarovski i zhgënjyer nga prokurorja Janeva

para 5 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski kërkon hetim të plotë, të shpejtë dhe efektiv të skandalit me rastin “Zhvatja”, ku një afaristi i janë marrë 1.5 milion euro për të shpëtuar nga një...

Pendarovski: “Reket” dridhi themelet e shtetit, jam i dëshpëruar nga Janeva

para 5 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, gjatë konferencës për media pas rastit “Reket” thotë se është i dëshpëruar nga Katica Janeva. Shkurtimisht gazetarëve u tha se nga ajo që ka parë deri...

Pendarovski shprehet i zhgënjyer nga prokurorët në aferën ‘Haraçi’

para 5 muajve - Arbresh

Nëpërmjet një konference për shtyp, kryetari i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski foli për ngjarjet e fundit për rastin ‘Haraçi’ dukekritikuar prokurorët për pushimet që i kanë marrë dhe duke shprehur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK