http://kariera.mk

Informaliteti, Denaj: Ja shkelësit më të mëdhenj! Aksioni, jo vetëm në gusht

para 5 muajve - BalkanWeb

Aksioni kundër informalitetit vijon në gjithë vendin, duke ndëshkuar me gjobë dhe bllokuar të gjitha subjektet që nuk lëshojnë kuponin tatimor dhe abuzojnë me ligjin. Ministrja e Financave, Anila Denaj,...

Ministrja me ‘tatimoren’ dorë për dore, njoftojnë pronarët në ç’orë do t’u venë për inspektim!

para 5 muajve - Standard

Një njoftim i çuditshëm ka mbërritur sot në redaksitë e mediave. Ministrja e Financave bashkë me drejtoreshën e Tatimeve kanë bërë të ditur deri në detaje –  me emrin, orën dhe vendin se ku ndodhet – se...

Aksioni anti-informalitet do të vazhdojë deri në qershor 2021

para 5 muajve - 24 ore

Në të gjithë vendin po vijon zbatimi i Planit Operacional kundër informalitetit. Kryeministri Edi Rama deklaron se kjo luftë frontale do të vazhdojë deri në  në Qershor 2021. Ndërsa i referohet edhe aksionit...

Bllokohen 33 hotele në Sarandë, tatimet: Aksioni ka për qëllim të nxisë konkurrencën

para 5 muajve - Zhurnal

Vijon të zbatohet aksioni anti-informalitet për sektorin e turizmit. Strukturat e monitorimit në terren kanë konstatuar në qytetin e Sarandës 30 subjekte të paregjistruara në organet tatimore. Për pasojë,...

Rama: Aksioni anti-informalitet vijon deri në 2021

para 5 muajve - Koha Jone

Në të gjithë vendin po vijon zbatimi i Planit Operacional kundër informalitetit. Kryeministri Edi Rama deklaron se kjo luftë frontale do të vazhdojë deri në qershor të 2021. Teksa i referohet aksionit...

Tatimet 'bëjnë namin' në Sarandë, bllokohen 33 hotele, por nuk mbaron me kaq

para 5 muajve - Sot News

Strukturat e monitorimit në terren po vijojnë me zbatimin e planit kundër informalitetit për sektorin e turizmit  të përqendruar në njësitë akomoduese të publikuara në booking. “Vetëm Për zonën e Sarandës...

Kontrolle në Sarandë, Tatimet: Qëllimi, të nxisim konkurrencën

para 5 muajve - BalkanWeb

Drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve, Delina Ibrahimaj ka zbritur në terren për monitorimin e planit operacional në kuadër të luftës kundër informalitetit. Nga qyteti i Sarandës, Ibrahimaj tha se janë...

“Kjo luftë frontale që ka nisur, nuk është fushatë po një fazë e re e shtetbërjes”, Rama jep lajmin dhe tregon sa do zgjasë aksioni anti-informalitet

para 5 muajve - Sot News

Kushdo që mendon se aksioni anti-informalitet është thjesht një fushatë e ka gabim. Kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot se kjo është sipas tij një “fazë e re e shtetbërjes, e cila do të vazhdojë deri...

“Fazë e re e shtetbërjes”, Rama i vendosur: Aksioni anti-informalitet do vazhdojë deri në qershor 2021

para 5 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot se aksioni anti-informalitet nuk është një fushatë por do të vazhdojë në Qershor 2021 Përmes një postimi në rrjetet sociale, bashkangjitur videos nga Saranda ku u...

Rama i vendosur: Aksioni anti-informalitet do vazhdojë deri në qershor 2021

para 5 muajve - Lexo

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot se aksioni anti-informalitet nuk është një fushatë por do të vazhdojë në Qershor 2021 Përmes një postimi në rrjetet sociale, bashkangjitur videos nga Saranda ku u...

Evazioni fiskal, bizneset sezonale verore i ikin tatimit

para 5 muajve - Arbresh

Sektori i hotelerisë në Kosovë gjatë sezonit të kësaj vere është në fokus të inspektimit nga Administrata Tatimore e Kosovës, pasi që sipas zyrtarëve të ATK-së ky sektor paraqet potencial të madh për shmangie...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK