http://kariera.mk

Arkeologët gjejnë “iPhonin” në varrin 2.100-vjeçar

para 6 muajve - Top Channel

Një “iPhone” i jashtëzakonshëm 2.137 vjeçar është gjetur në varrin e një gruaje të re në një vend-varrosje misterioz, të quajtur “Atlantis rus”. Varri i fashionistes antike, e quajtur nga arkeologët ‘Natasha’,...

Arkeologët gjejnë “iPhonin” në varrin 2.100-vjeçar-FOTO

para 6 muajve - Infokusi

Një “iPhone” i jashtëzakonshëm 2.137 vjeçar është gjetur në varrin e një gruaje të re në një vend-varrosje misterioz, të quajtur “Atlantis rus”. Varri i fashionistes antike, e quajtur nga arkeologët ‘Natasha’,...

Arkeologët gjejnë pranë skeletit 2,000-vjeçar një objekt të ngjashëm me iPhone

para 6 muajve - Insajderi

Nga varri i një gruaje të re në një lokacion misterioz në Siberi, të quajtur “Atlantida ruse”, u zbulua një objekt i pazakontë që për disa i ngjan telefonave të mençur. Artikulli, i vlerësuar të jetë 2.137-vjeçar,...

“iPhone” i mrekullueshëm 2.100 vjeçar u gjet thellë në varrin e gruas së re

para 6 muajve - Iliria News

Një objekt i mrekullueshëm 2.137 vjeçar – thuhet se ngjan me një “iPhone” – është gërmuar nga një varr i një gruaje të re. Struktura është bërë nga një gur i çmuar i zi i rrymshëm – një lloj linjiti –...

Arkeologët gjejnë pranë skeletit 2,000-vjeçar një objekt të ngjashëm me iPhone

para 6 muajve - Koha.net

Nga varri i një gruaje të re në një lokacion misterioz në Siberi, të quajtur "Atlantida ruse", u zbulua një objekt i pazakontë që për disa i ngjan telefonave të mençur. Varri i një gruaje të quajtur Natasha,...

Gjendet “iPhone” në varrin 2 mijë vjeçar

para 6 muajve - Standard

Arkeologët kanë bërë një prej zbulimeve më unike në Rusi. Ata gjetën një aksesor antik, që duket si një iPhone ose ndonjë model modern smartphone. I gjetur në varrin e një gruaje, objekti ka përmasat 18...

Arkeologët gjejnë pranë skeletit 2,000-vjeçar një objekt të ngjashëm me iPhone

para 6 muajve - Koha.mk

Nga varri i një gruaje të re në një lokacion misterioz në Siberi, të quajtur “Atlantida ruse”, u zbulua një objekt i pazakontë që për disa i ngjan telefonave të mençur. Varri i një gruaje të quajtur Natasha,...

Arkeologët gjejnë “iPhone” në varrin 2 mijë vjeçar

para 6 muajve - Lexo

Arkeologët kanë bërë një prej zbulimeve më unike në Rusi. Ata gjetën një aksesor antik, që duket si një iPhone ose ndonjë model modern smartphone. I gjetur në varrin e një gruaje, objekti ka përmasat 18...

Arkeologët gjejnë pranë skeletit 2,000-vjeçar një objekt të ngjashëm me iPhone

para 6 muajve - Periskopi

Nga varri i një gruaje të re në një lokacion misterioz në Siberi, të quajtur “Atlantida ruse”, u zbulua një objekt i pazakontë që për disa i ngjan telefonave të mençur. Varri i një gruaje të quajtur Natasha...

Arkeologët zbulojnë objektin 2,100 vjeçar, ngjan me një celular

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Një lloj telefoni i jashtëzakonshëm 2.137 vjeçar është gërmuar nga një varr i një gruaje të re në një Atlantis në Rusi. E pasionuara pas modës e lashtësisë e epokës Xiongnu është quajtur Natasha nga arkeologët...

Habiten arkeologët: Në varrin prej 2100 vitesh të një gruaje, gjendet një objekt si smartfon

para 6 muajve - InfoMagazin

Një objekt interesant që i ngjan telefonave të mençur të ditës së sotme është gjetur në një varr të një gruaje të re të zbuluar në një depozitë siberiane të quajtur “Atlantis ruse”. Varri i përket një...

Arkeologët zbulojnë objektin 2,100 vjeçar, ngjan me një celular

para 6 muajve - Tetova Sot

Një lloj telefoni i jashtëzakonshëm 2.137 vjeçar është gërmuar nga një varr i një gruaje të re në një Atlantis në Rusi. E pasionuara pas modës e lashtësisë e epokës Xiongnu është quajtur Natasha nga arkeologët...

A është ky iphone 2000 vjeçar i vjetër?

para 6 muajve - Gazeta Express

Nga varri i një gruaje të re në një lokacion misterioz në Siberi, të quajtur “Atlantida ruse”, u zbulua një objekt i pazakontë që për disa i ngjan telefonave të mençur. Varri i një gruaje të quajtur Natasha,...

Gjendet “iPhone” në varrin 2 mijë vjeçar

para 6 muajve - RTV 21

Arkeologët kanë gjetur “iPhone” në varrin 2 mijë vjeçar Arkeologët kanë bërë një prej zbulimeve më unike në Rusi. Ata kanë gjetur një aksesor antik, që duket si një iPhone ose ndonjë model modern smartphone....

Arkeologët gjejnë pranë skeletit 2,000-vjeçar një objekt të ngjashëm me iPhone - foto

para 6 muajve - KosovaPress

Varri i një gruaje të quajtur Natasha nga arkeologët, u gjet gjatë verës në një rezervuar të madh të shuar artificial në Siberi. Ai buron nga Perandoria e lashtë Xiongnu - një popull nomadësh që sunduan...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK