http://kariera.mk

Denaj: Në tremujorin e dytë të 2019, papunësia vazhdoi në rënie

para 6 muajve - Vizion Plus

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj deklaroi se në tremujorin e e dytë të 2019 papunësia në vend vazhdoi në rënie duke kapur nivelin historik prej 11.5%. Në një postim në “Facebook”, Denaj...

Kosova shënon ngritje të Indeksit në Koston e Ndërtimit

para 6 muajve - Insajderi

Ka shënuar rritje për 1.4 për qind Indeksi i Kostos së Ndërtimit në tremujorin e dytë të vitit 2019, ka njoftuar ASK pwrmes një komunikate për media.

Rritet punësimi, Denaj: Politikat nxitëse dhanë efekt

para 6 muajve - Koha Jone

Instat ka publikuar të dhënat për tremujorin e dytë të këtij viti për sa i përket punësimit në vend. Sipas Instat shkalla e punësimit për popullsinë 15-64 vjeç është 61,4 % përgjatë tre mujorit të dytë...

Shënon ngritje Indeksi i Kostos së Ndërtimit

para 6 muajve - Insajderi

Ka shënuar rritje për 1.4 për qind Indeksi i Kostos së Ndërtimit në tremujorin e dytë të vitit 2019, ka njoftuar ASK. Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Indeksin e Kostos së Ndërtimit...

Denaj: Anketa Tremujore e Forcave të Punës, papunësia ulet në 11.5%

para 6 muajve - BalkanWeb

Përmes një postimi në facebook, ministrja e Financave Anila Denaj ndan lajmin se papunësia në vend është ulur në 11.5%, bazuar kjo në anketat tremujore të forcave të punës. “Lajm i mirë për ekonominë!...

Denaj: Anketa Tremujore e Forcave të Punës, papunësia ulet në 11.5%

para 6 muajve - Medial

Përmes një postimi në facebook, ministrja e Financave Anila Denaj ndan lajmin se papunësia në vend është ulur në 11.5%, bazuar kjo në anketat tremujore të forcave të punës. “Lajm i mirë për ekonominë!...

Shënon ngritje indeksi i kostos së ndërtimit në Kosovë

para 6 muajve - Epoka e Re

Ka shënuar rritje për 1.4 për qind Indeksi i Kostos së Ndërtimit (IKN) në tremujorin e dytë të vitit 2019, ka njoftuar Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK). “Indeksi i tërësishëm i Kostos së Ndërtimit...

Shqipëria me shkallën më të lartë të punësimit në rajon, rritje me 3.4 % në tremujorin e dytë 2019

para 6 muajve - Lexo

Rritja e numrit të të punësuarve po ndjek trendin pozitiv të qëndrueshëm nga muaji në muaj. Sipas Anketës Tremujore të Forcave të Punës, publikuar sot nga INSTAT, shkalla e papunësisë në vend arrin në...

Denaj: Anketa Tremujore e Forcave të Punës, papunësia ulet në 11.5%

para 6 muajve - Lexo

Përmes një postimi në facebook, ministrja e Financave Anila Denaj ndan lajmin se papunësia në vend është ulur në 11.5%, bazuar kjo në anketat tremujore të forcave të punës. “Lajm i mirë për ekonominë!...

Shënon ngritje Indeksi i Kostos së Ndërtimit në tre mujorin e dytë të këtij viti

para 6 muajve - Koha.net

Ka shënuar rritje për 1.4 për qind Indeksi i Kostos së Ndërtimit në tremujorin e dytë të vitit 2019, bëhet e ditur përmes një komunikate për media. Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar...

Në rajon, Shqipëria me shkallën më të lartë të punësimit

para 6 muajve - Albinfo

Sipas statistikave zyrtare në Shqipëri, numri i të punësuarve u rrit me 3,4 % në tremujorin e dytë të këtij viti, krahasuar me tremujorin e parë të vitit 2019, kur ky tregues u rrit me 2,1 %. Rritja e...

Shënon ngritje Indeksi i Kostos së Ndërtimit

para 6 muajve - KosovaPress

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Indeksin e Kostos së Ndërtimit në Kosovë” (IKN) ) për tremujorin e dytë (TM2) të vitit 2019, viti bazë 2015=100. Indeksi i tërësishëm i Kostos së...

Indeksi i Kostos së ndërtimit në Kosovë u ngrit për 1 % në tremujorin e dytë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Indeksin e Kostos së Ndërtimit në Kosovë” (IKN) ) për tremujorin e dytë (TM2) të vitit 2019, viti bazë 2015=100. Indeksi i tërësishëm i Kostos së...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK