http://kariera.mk

Komisioni i Medias ‘trondit’ Metën, Presidenti merr goditjen e radhës

para 6 muajve - Sot News

Komisioni i Medias ka rrëzuar dekretin e Presidentit Ilir Meta, për Akademinë e Shkencave. Meta ktheu për shqyrtimin ligjin për Akademinë e Shkencave. Ndërsa sot në mbledhjen e komisionit, ky dekret është...

Komisioni i Medias rrëzon dekretin e Metës për Akademinë e Shkencave

para 6 muajve - Koha Jone

Komisioni i Medias ka rrëzuar me shumicë votash dekretin e Presidentit Meta mbi rishikimin e ligjit mbi Akademinë e Shkencave. Vendimi u mor nga anëtarët e Komisionit mesditën e sotme (11 shtator). Presidenti...

Verdikti i “Venecias” për Metën del më 11 tetor

para 6 muajve - Klan Kosova

Komisioni i Venecias do të dalë më 11 tetor me një opinion nëse Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka shkelur ose jo Kushtetutën me vendimin për të zhdekretuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale....

Basha në zyrën e Metës, takim kokë më kokë

para 6 muajve - Klan Kosova

Mëngjesin e sotëm, kryetari i PD, Lulzim Basha është parë të hyjë në selinë e presidentit Meta. Burime brenda në Presidencë thonë për Top Channel se takimi zgjati 60 minuta. Takimi vjen në një moment kur...

Basha i shkon në zyrë Metës, 60 minuta takim kokë më kokë

para 6 muajve - Alsat-M

Mëngjesin e sotëm, kryetari i PD-së në Shqipëri, Lulzim Basha është parë të hyjë në selinë e presidentit shqiptar, Ilir Meta. Burime brenda në Presidencë thonë se takimi zgjati 60 minuta. Takimi vjen në...

Pas takimit me Bashën në Presidencë, Meta bën një tjetër lëvizje

para 6 muajve - Top Channel

Presidenti i Republikës, Ilir Meta do të japë sot një konferencë shtypi në ora 17:00 në ambientet e institucionit. Konferenca e Metës do të fokusohet në vizitën e delegacionit të Komisionit të Venecias,...

“Gati për çdo përgjigje”, Presidenti Meta njofton konferencë për mediat pas përballjes me ‘Venecian’

para 6 muajve - BalkanWeb

Pas përfundimit të takimeve me aktorët kryesorë politikë në vend, të delegacionit të Venecias, presidenti i Republikës Ilir Meta njofton se do të dalë sot pasdite në një konferencë për mediat. Anëtarët...

A po ndërmjetësohet një marrëveshje? Basha 60 takim kokë më kokë me Presidentin Meta

para 6 muajve - Gazeta Express

Lideri i demokratëve Lulzim Basha ka zhvilluar një takim kokë më kokë në ambientet e Presidencës me kreun e shtetit Ilir Meta. Pavarësisht se deri më tani asnjë nga zyrat respektive të shtypit nuk ka dhënë...

Verdikti i “Venecias” për Metën del më 11 tetor

para 6 muajve - GazetaBlic

Komisioni i Venecias do të dalë më 11 tetor me një opinion nëse Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka shkelur ose jo Kushtetutën me vendimin për të zhdekretuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale....

Meta pret Bashën në presidencë

para 6 muajve - Medial

Presidenti Ilir Meta ka pritur mëngjesin e së mërkurës kryetarin e PD, Lulzim Basha. Burime të brendshme nga presidenca bënë të ditur se takimi mes tyre zgjati 60 minuta. Nuk ka hollësi rreth takimit,...

Basha i shkon Metës në Presidencë

para 6 muajve - Medial

Kryetari  i Partisë demokratike Lulzim Basha ka takuar  këtë të mërkurë presidentin Ilir Meta. Takimi ka zgjatur më shume se një orë. Nuk dihen detaje nga takimi mes tyre por të dy liderët takohen në kohën...

Vendimi në tetor, kush janë anëtarët e Komisionit të Venecias që kanë Metën në "dorë"

para 6 muajve - Albeu

Raporti përfundimtar i Komisionit të Venecias me konkluzionet në lidhje me kërkesën e mazhorancës për shkarkimin e presidentit Ilir Meta si dhe verifikimin e ligjshmërisë për zhdekretimin e datës 30 qershor,...

Aleati i PD-së mohon skenarin e djegies së Kuvendit, i bën kritikën e fortë presidentit Meta

para 6 muajve - Sot News

Deklarata e bërë nga Presidenti Ilir Meta në Komisionin Hetimor se një ditë përpara protestës së thirrur nga opozita më 8 Qershor kishte marrë një informacion të klasifikuar se persona të caktuar do ta...

Pas kthimit nga Brukseli, kryedemokrati Basha i shkon Metës në zyrë

para 6 muajve - BalkanWeb

Një takim në presidencë, është ndalesa e parë që kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar menjëherë pas kthimit nga Brukseli, ku mori pjesë në nga punimet e Asamblesë së PPE. Burime për “BalkanWeb” thanë...

Aleatët e PD mohojnë skenarin e djegies së Kuvendit: Meta të japë shpjegime për kë e kishte dhe kush ia tha

para 6 muajve - Gazeta Tema

Deklarata e bërë nga presidenti Ilir Meta në Komisionin Hetimor se një ditë përpara protestës së thirrur nga opozita më 8 Qershor kishte marrë një informacion të klasifikuar se persona të caktuar do ta...

“Kemi krijuar një ide, por opinionin e publikojmë më 11 tetor”, Komisioni i Venecias mbyll takimet në Tiranë

para 6 muajve - Gazeta Express

Më 11 tetor Komisioni i Venecias do të dalë me një përgjigje zyrtare në lidhje me Presidentin Meta. Komentet janë bërë pas përfundimit të takimit të anëtarëve të delegacionit të “Venecias” me anëtarët...

Basha i shkon Metës në Presidencë

para 6 muajve - Vizion Plus

Kryetari  i Partisë demokratike Lulzim Basha ka takuar  këtë të mërkurë presidentin Ilir Meta. Takimi ka zgjatur më shume se një orë. Nuk dihen detaje nga takimi mes tyre por të dy liderët takohen në kohën...

Basha në zyrën e Metës, takim kokë më kokë

para 6 muajve - Top Channel

Mëngjesin e sotëm, kryetari i PD, Lulzim Basha është parë të hyjë në selinë e presidentit Meta. Burime brenda në Presidencë thonë për Top Channel se takimi zgjati 60 minuta. Tema e takimit nuk bëhet e...

Basha në Presidencë për të takuar Metën

para 6 muajve - Shekulli

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shkuar ditën e sotme në Presidencë, ku ka zhvilluar një takim me Presidentin e Republikës, Ilir Meta. Takimi nuk është bërë zyrtar nga asnjëra nga palët, por...

Ilir Meta lajmëron konferencën për media, çfarë pritet sot në orën 17:00

para 6 muajve - Shekulli

Presidenti i Republikës Ilir Meta njofton se do të mbajë sot një konferencë për median. Kjo konferencë vjen në një ditë kur delegacioni i Venecias ka zhvilluar takime me Komisionin Hetimor të ngritur për...

Lulzim Basha pas kthimit nga Brukseli, i shkon metës në Presidencë

para 6 muajve - Sot News

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha  ka zhvilluar  paraditen e sotme një takim  me kreun e shtetit Ilir Meta në ambjentet e Presidencës. Mësohet se takimi i mbajtur në Presidencë ka zgjatur rreth...

Pas takimit me Bashën në Presidencë, Meta bën një tjetër lëvizje

para 6 muajve - Flaka

Presidenti i Republikës, Ilir Meta do të japë sot një konferencë shtypi në ora 17:00 në ambientet e institucionit. Konferenca e Metës do të fokusohet në vizitën e delegacionit të Komisionit të Venecias,...

Verdikti i “Venecias” për Metën del më 11 tetor

para 6 muajve - Top Channel

Komisioni i Venecias do të dalë më 11 tetor me një opinion nëse Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka shkelur ose jo Kushtetutën me vendimin për të zhdekretuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale....

Eksperti i Venecias zbuloi datën kur do jepet vendimi për shkarkimin e Presidentit, Meta njofton konferencë urgjente

para 6 muajve - Sot News

Pak minuta më parë përfundoi takimi i Komisionit të Venecias. Kaarlo Tuori, drejtues i delegacionit të Komisionit të Venecias deklaroi në përfundim të takimit me anëtarët e Komisionit Hetimor se tashmë...

Lulzim Basha me urgjencë në Presidencë për të takuar Metën

para 6 muajve - Sot News

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha  ka zhvilluar  paraditen e sotme një takim  me kreun e shtetit Ilir Meta në ambjentet e Presidencës. Mësohet se takimi i mbajtur në Presidencë ka zgjatur rreth...

Kryetari i PD-së Lulzim Basha takim me kreun e shtetit Ilir Meta në Presidencë!

para 6 muajve - Standard

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ishte në një takim me kreun e shtetit Ilir Meta në Presidencë, paraditen e sotme. Nuk dihet se çfarë u bisedua në këtë takim që vjen dy ditë pas kritikave publike të Presidentit...

Pas ‘Venecias’ Meta paralajmëron konferencë për mediat

para 6 muajve - Opinion

Pas takimeve me anëtarët e delegacionit të V Komisionit të Venecias, Presidenti Ilir Meta ka njoftuar një konferencë shtypi në orën 17:00. “Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta do të japë sot një konferencë...

Basha takim në presidencë me Ilir Metën

para 6 muajve - Opinion

Për rreth 60 minuta, kryetari i PD, Lulzim Basha ka qëndruar në zyrën e presidentit Ilir Meta. Nga zyra e shtypit të dy institucioneve nuk ka shumë detaje, por mësohet se takimi është zhvilluar mëngjesin...

Shkarkimi i Metës/ Komisioni i Venecias: Opinionin tonë do e japim më 11 tetor

para 6 muajve - Medial

Drejtuesi i delegacionit të Komisionit Venecias, Kaarlo Tuori deklaroi pas takimit të mbajtur me anëtarët e Komisionit Hetimor se ata e kanë krijuar një ide në lidhje me çështjen e shkarkimit të Presidentit...

Lulzim Basha me urgjencë në Presidencë, takim 'kokë më kokë' me Metën

para 6 muajve - Sot News

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha  ka zhvilluar  paraditen e sotme një takim  me kreun e shtetit Ilir Meta në ambjentet e Presidencës. Mësohet se takimi i mbajtur në Presidencë ka zgjatur rreth...

Presidenti Meta, konferencë të jashtëzakonshme në orën 17:00

para 6 muajve - Standard

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, do të japë sot një konferencë shtypi në ora 17:00 në ambientet e institucionit, me rastin e vizitës së një përfaqësie të Komisionit të Venecias të ftuar nga Kuvendi...

Presidenti Meta, konferencë shtypi në orën 17:00

para 6 muajve - Koha Jone

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, do të japë sot një konferencë shtypi në ora 17:00 në ambientet e institucionit, me rastin e vizitës së një përfaqësie të Komisionit të Venecias të ftuar nga Kuvendi...

Komisioni i Venecias: Më 11 tetor del raporti për Presidentin Meta

para 6 muajve - Koha Jone

Kaarlo Tuori, drejtues i delegacionit të Komisionit të Venecias, deklaroi në përfundim të takimit me anëtarët e Komisionit Hetimor, se tashmë e kanë një ide nëse Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta e ka...

Presidenti Ilir Meta pret në takim Lulzim Bashën

para 6 muajve - Koha Jone

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ishte në një takim me Kreun e Shtetit, Ilir Meta në Presidencë. Takimi sapo ka përfunduar.

Presidenti ka shkelur Kushtetutën? Delegacioni i Venecias: Kemi një ide të qartë mbi këtë

para 6 muajve - Shekulli

Delegacioni i Venecias mbylli praditen e sotme takimin me Komisionin Hetimor të ngritur për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Takimi zgjati për afro 1 orë.  Kreu i delegacionit Tuori në një prononcim...

A e shkeli Meta kushtetutën me shfuqizimin e 30 qershorit? ‘Venecia’: Konkluzionet më 11 tetor

para 6 muajve - BalkanWeb

Raporti përfundimtar i Komisionit të Venecias me konkluzionet në lidhje me kërkesën e mazhorancës për shkarkimin e presidentit Ilir Meta si dhe verifikimin e ligjshmërisë për zhdekretimin e datës 30 qershor,...

DETAJET: Verdikti i “Venecias” për Metën del më 11 tetor

para 6 muajve - Gazeta Tema

Teksa Komisioni Hetimor ka vijuar punën për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, Komisioni i Venecias do të dalë më 11 tetor me një opinion nëse kreu i shtetit ka shkelur ose jo Kushtetutën me vendimin...

Shkarkimi i Metës/ Komisioni i Venecias: Opinionin tonë do e japim më 11 tetor

para 6 muajve - Vizion Plus

Drejtuesi i delegacionit të Komisionit Venecias, Kaarlo Tuori deklaroi pas takimit të mbajtur me anëtarët e Komisionit Hetimor se ata e kanë krijuar një ide në lidhje me çështjen e shkarkimit të Presidentit...

Aleatët e PD mohojnë skenarin e djegies së Kuvendit: Meta të japë shpjegime për kë e kishte dhe kush ia tha

para 6 muajve - Lexo

Deklarata e bërë nga presidenti Ilir Meta në Komisionin Hetimor se një ditë përpara protestës së thirrur nga opozita më 8 Qershor kishte marrë një informacion të klasifikuar se persona të caktuar do ta...

Shkarkimi i Metës, ‘Venecia’ shprehet më 11 tetor

para 6 muajve - Opinion

Delegacioni I Komisionit të Venecias ka përfunduar takimin me anëtarët e Komisionit hetimor për shkeljet kushtetuese të Presidentit Meta. Pas takimit të mbajtur në Kryesinë e Kuvendit, një nga anëtarët...

Monika Kryemadhi: Kryeministri Rama ka qëllim në vetvete mbrojtjen e koncesioneve

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Raporti i OSBE-ODIHR, legjitimon akuzat e opozitës Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi në një intervistë televizive është shprehur, se mungesa e dialogut mes palëve vjen për shkak të arrogancës së kryeministrit....

Shkarkimi i Metës/ Komisioni i Venecias jep datën: Opinioni ynë, më 11 tetor…

para 6 muajve - Standard

Komisioni i Venecias sapo përfundoi paraditen e sotme, takimin edhe me deputetët e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. “Morëm informacionin e duhur në të gjithë takimet që zhvilluam...

Komisioni i Medias ‘trondit’ Metën, Presidenti merr goditjen e radhës

para 6 muajve - InfoMagazin

Komisioni i Medias ka rrëzuar dekretin e Presidentit Ilir Meta, për Akademinë e Shkencave. Meta ktheu për shqyrtimin ligjin për Akademinë e Shkencave. Ndërsa sot në mbledhjen e komisionit, ky dekret është...

A e shkeli Meta Kushtetutën? Eksperti i Venecias del me deklaratën e jashtëzakonshme dhe zbulon datën se kur do jepet vendimi për shkarkimin e Presidentit: Idenë e kemi të qartë!

para 6 muajve - Sot News

Kaarlo Tuori, drejtues i delegacionit të Komisionit të Venecias deklaroi në përfundim të takimit me anëtarët e Komisionit Hetimor se tashmë e kanë një ide nëse Presidenti e ka shkelur Kushtetutën dhe në...

Meta njofton konferencë për mediat në orën 17:00

para 6 muajve - Lexo

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, do të dalë në një konferencë për mediat në mbyllje të vizitës faktmbledhëse të delegacionit të Venecias në Tiranë. Ne nje prononcim për median njëri prej anëtarëve të delegacionit...

Komisioni i Venecias: Më 11 tetor del raporti

para 6 muajve - Koha Jone

Kaarlo Tuori, drejtues i delegacionit të Komisionit të Venecias, deklaroi në përfundim të takimit me anëtarët e Komisionit Hetimor se tashmë e kanë një ide nëse Presidenti e ka shkelur Kushtetutën dhe...

Meta takim me Bashën, në Presidencë

para 6 muajve - Lexo

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka zhvilluar sot një takim me kreun e opozitës, Lulzim Basha, në Presidencë. Mësohet se takimi që ka zgjatur rreth një orë ka pasur në fokus krizën politike, kurse detajet...

A e shkeli Meta kushtetutën me shfuqizimin e 30 qershorit? ‘Venecia’: Konkluzionet më 11 tetor

para 6 muajve - 24 ore

Raporti përfundimtar i Komisionit të Venecias me konkluzionet në lidhje me verifikimin e ligjshmërisë nga ana e presidentit Ilir Meta për zhdekretimin e datës 30 qershor, do të publikohet më datën 11 tetor....

Basha i shkon në zyrë Metës, 60 minuta takim kokë më kokë

para 6 muajve - Fol

Burime vendase konfirmojnë se kanë qenë pikërisht temat e zgjidhjes së krizës politike dhe prania e delegacionit të Komisionit të Venecias në Tiranë, që janë diskutuar midis Metës dhe Bashës.

A e shkeli Ilir Meta Kushtetutën? Venecia ‘flet’ më 11 tetor

para 6 muajve - Periskopi

Komisioni i Venecias do të dalë më 11 tetor me një opinion nëse Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka shkelur ose jo Kushtetutën me vendimin për të zhdekretuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale....

Kërkesa për shkarkimin e Metës, “Venecia” zbarkon tek Komisioni Hetimor

para 6 muajve - BalkanWeb

Axhenda e delegacionit të Komisionit të Venecias ka qenë tejet e ngjeshur, pas turit të takimeve që nisën që dje në Tiranë, ku në fokus ngelet zgjidhja e ngërçit politik. Edhe sot, që prej 30 minutash...

A e shkeli Meta kushtetutën me shfuqizimin e 30 qershorit? ‘Venecia’: Konkluzionet më 11 tetor

para 6 muajve - Lexo

Raporti përfundimtar i Komisionit të Venecias me konkluzionet në lidhje me verifikimin e ligjshmërisë nga ana e presidentit Ilir Meta për zhdekretimin e datës 30 qershor, do të publikohet më datën 11 tetor....

Basha i shkon në zyrë Metës, 60 minuta takim kokë më kokë

para 6 muajve - InfoMagazin

Mëngjesin e sotëm, kryetari i PD-së në Shqipëri, Lulzim Basha është parë të hyjë në selinë e presidentit shqiptar, Ilir Meta. Burime brenda në Presidencë thonë se takimi zgjati 60 minuta. Takimi vjen në...

Vendimi në tetor, kush janë anëtarët e Komisionit të Venecias që kanë Metën në “dorë”

para 6 muajve - InfoMagazin

Raporti përfundimtar i Komisionit të Venecias me konkluzionet në lidhje me kërkesën e mazhorancës për shkarkimin e presidentit Ilir Meta si dhe verifikimin e ligjshmërisë për zhdekretimin e datës 30 qershor,...

Presidenti Meta, konferencë shtypi në orën 17:00

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përmes një statusi në rrjetin social Facebook njofton se do të japë sot një konferencë shtypi në ora 17:00 në ambientet e institucionit, me rastin e vizitës së një përfaqësie...

Basha i shkon Metës në zyre

para 6 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është parë të hyjë në selinë e presidentit Ilir Meta. Burime brenda në Presidencë i kanë thënë “Top Channel”-it se takimi në mes të tyre ka zgjatur 60 minuta....

Shkarkimi i Ilir Metës, delegacioni i Venecias i drejtohet Komisionit Hetimor, zbardhen lëvizjet e radhës

para 6 muajve - Sot News

Komisioni i Venecias vijon takimet në Tiranë. Ditën e sotme, delegacioni do të zhvillojë dy takimet e fundit. Është bërë me dije se që prej orës 09:00 delegacioni po zhvillon një takim me anëtarët e Komisionit...

Meta takim “kokë më kokë” me Lulzim Bashën

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i vendit Ilir Meta ka pritur në një takim kreun e PD-së Lulzim Basha në zyrën e tij. Takimi mes të dyve ka zgjatur rreth 35 minuta, ndërsa asnjë prej zyrave të shtypit nuk ka dhënë detaje lidhur...

Verdikti i “Venecias” për Metën del më 11 tetor

para 6 muajve - KosovaPress

Komentet janë bërë pas përfundimit të takimit të anëtarëve të delegacionit të “Venecias” me anëtarët e Komisionit Hetimor Parlamentar që është ngritur për shkeljet e pretenduara të Metës. Të pyetur  nga ...

Opozita takon “Venecian”/ E vërteta e Dekretit, uniteti, pluralizmi në Shqipëri, zgjedhjet pa standarde dhe loja e paturpshme e Kuvendit

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Opozita takohet me përfaqësuesit e Komisionit të Venecias: Presidenti Meta me dekretet e tij u përpoq të ruajë unitetin dhe pluralizmin në Shqipëri Opinioni që do të japin në tetor konstitucionalistët...

Vizita e delegacionit të Venecias, Meta paralajmëron konferencë me gazetarët në orën 17:00

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i vendit Ilir Meta ka paralajmëruar se do të zhvillojë një konferencë me gazetarët ditën e sotme në orën 17:00, rreth vizitës së delegacionit të Komisionit të Venecias në Tiranë. “Presidenti...

Shkarkimi i Ilir Metës, delegacioni i Venecias i drejtohet Komisionit Hetimor, zbardhen lëvizjet e radhës

para 6 muajve - InfoMagazin

Komisioni i Venecias vijon takimet në Tiranë. Ditën e sotme, delegacioni do të zhvillojë dy takimet e fundit. Është bërë me dije se që prej orës 09:00 delegacioni po zhvillon një takim me anëtarët e Komisionit...

Eksperti i Venecias zbuloi datën kur do jepet vendimi për shkarkimin e Presidentit, Meta njofton konferencë urgjente

para 6 muajve - InfoMagazin

Pak minuta më parë përfundoi takimi i Komisionit të Venecias. Kaarlo Tuori, drejtues i delegacionit deklaroi në përfundim të takimit me anëtarët e Komisionit Hetimor se tashmë e kanë një ide nëse Presidenti...

Komisioni i Venecias: Opinionin për presidentin do ta paraqesim në tetor

para 6 muajve - Shekulli

Komisioni i Venecias në një prononcim për gazetën “Shekulli”, theksoi arsyen dhe rëndësinë e ardhjes së delegacionit në Shqipëri. Komisioni bëri të ditur se raportin e saj përfundimtar do ta paraqesë gjatë...

Vendimi i Venecias për Presidentin Meta del më 11 tetor

para 6 muajve - Ekonomia Online

Komisioni i Venecias do të dalë më 11 tetor me një opinion nëse presidenti Ilir Meta, ka shkelur ose jo Kushtetutën me vendimin për të zhdekretuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale. Komentet janë...

Thellohen përplasjet, Kryemadhi del kundër Bashës dhe kërkon të shkohet në zgjedhje me Ramën kryeministër, pranon frikën nga SPAK

para 6 muajve - Sot News

Thellohen përplasjet mes Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe Partisë Demokratike. Teksa kryedemokrati Lulzim Basha këmbëngul se PD nuk hyn në zgjedhje pa qeveri tranzitore dhe pa Edi Ramën kryeministër,...

Komisionerët e Venecias në Tiranë për shkarkimin e Metës, mazhoranca e vendosur për t’i shkuar deri në fund procesit, ja detajet e takimeve

para 6 muajve - Sot News

Shkarkimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta ishte dje pjesë e axhendës së ekspertëve të Komisionit të Venecias. Një grup prej pesë komisionerësh mbërritën në Tiranë për të mbledhur fakte lidhur me...

Shehi: Opozita s’ka pasur skenar për të djegur Kuvendin

para 6 muajve - Zhurnal

Deklarata e bërë nga Presidenti Ilir Meta në Komisionin Hetimor se një ditë përpara protestës së thirrur nga opozita më 8 Qershor kishte marrë një informacion të klasifikuar se persona të caktuar do...

“Kreu i shtetit ka informacionet e veta”,Shehi: Opozita s’ka pasur skenar për të djegur Kuvendin

para 6 muajve - Standard

Deklarata e bërë nga Presidenti Ilir Meta në Komisionin Hetimor se një ditë përpara protestës së thirrur nga opozita më 8 Qershor kishte marrë një informacion të klasifikuar se persona të caktuar do ta...

Befason Kryemadhi: Shkojmë në zgjedhje me Ramën, të luftojmë bishën

para 6 muajve - Albeu

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim ka folur së fundmi në lidhje me situatën aktuale politike në Shqipër. Në një intervistë për “Neës24”, Kryemadhi ka folur rreth mënyrës se si mund të dalë vendi...

Kryemadhi: Shkojmë në zgjedhje me Ramën, të luftojmë bishën

para 6 muajve - Gazeta Express

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim ka folur së fundmi në lidhje me situatën aktuale politike në Shqipër. Në një intervistë për “Neës24”, Kryemadhi ka folur rreth mënyrës se si mund të dalë vendi...

Kryemadhi: SPAK të mos përdoret si kamzhik për luftën politike

para 6 muajve - BalkanWeb

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi kërkon që SPAK të mos përdoret si kamzhik për luftën politike. Në një intervistë për News24, Kryemadhi foli dhe për rolin e ndërkombëtarëve. “Ndërkombëtarët mos i mendoni...

Monika Kryemadhi “tradhëton” Bashën, kjo deklaratë pritet ti verë zjarrin opozitës

para 6 muajve - Lajme.al

Ndërkohë që Lulzim Basha dhe të djathtët kanë një vit që theksojnë se nuk shkojnë në asnjë lloj zgjedhjesh me Ramën kryeministër me argumentin se ai i blen ose i vjedh ato përmes krimit, ndryshe ka filluar...

“Raporti i OSBE-ODIHR, legjitimon akuzat e opozitës’, Kryemadhi: Meta, një makineri politike e vështirë për ta ndalur

para 6 muajve - BalkanWeb

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka dhënë sot një intervistë për News24 ku ka folur për situatën në vend dhe aksionin opozitar. Kryemadhi është shprehur se mungesa e dialogut mes palëve vjen për shkak...

Monika Kryemadhi kundër Bashës: Të përballemi me bishën, të shkojmë në zgjedhje me Ramën kryeministër. Meta është një makineri politike, vështirë të ndalet

para 6 muajve - Gazeta Tema

“Ne duhet ta luftojmë bishën, ky kryeministër duhet të marrë përgjegjësitë e tij, por LSI nuk kushtëzon  asnjëherë momentin e zgjedhjeve”. Kështu është shprehur kryetarja e LSI Monika Kryemadhi. Ajo ka...

“Përballje me bishën”, Kryemadhi: Meta, një makineri politike e vështirë për ta ndalur

para 6 muajve - Standard

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka dhënë sot një intervistë për News24 ku ka folur për situatën në vend dhe aksionin opozitar. Kryemadhi është shprehur se mungesa e dialogut mes palëve vjen për shkak...

Manja në Top Talk: Meta mund të hetohet edhe për mosveprim nëse është cënuar siguria kombëtare

para 6 muajve - Top Channel

Kryetari i Komisionit Hetimor Parlamentar, Ulsi Manja, i ftuar sot në emisionin “Top Talk”, ku foli mbi çështjen e hetimit të presidentit të Republikës, Ilir Meta u pyet nëse mund t’i shtohet objektit...

“Raporti i OSBE-ODIHR, legjitimon akuzat e opozitës’, Kryemadhi: Meta, një makineri politike e vështirë për ta ndalur

para 6 muajve - Medial

TIRANË Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka dhënë sot një intervistë për News24 ku ka folur për situatën në vend dhe aksionin opozitar. Kryemadhi është shprehur se mungesa e dialogut mes palëve vjen për...

Kryemadhi: SPAK të mos përdoret si kamxhik për luftën politike

para 6 muajve - Koha Jone

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, në  një intervistë për “News 24”, deklaron institucionet e reja të drejtësisë duhet të funksionojnë në bazë të ligjit dhe jo interesave politike të mazhorancës. Pyetje:...

Raporti i OSBE/ODHIR, Kryemadhi: Në 37 faqe, nuk e gjej dot fjalën, zgjedhje të lira dhe të ndershme

para 6 muajve - Koha Jone

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, në  një intervistë për “News 24”, ka komentuar raportin e OSBE/ODIHR për zgjedhjet. Kryemadhi shprehet se në dokumentin e ndërkombëtarëve nuk ka asnjë vlerësim për 30...

Kryemadhi: Morali i Shqipërisë në OSBE është në një pozicion shumë inferior…

para 6 muajve - Standard

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në një intervistë për Neës 24 ka komentuar edhe raportin përfundimtar të OSBE-ODHIR. Opozita nuk I ndaloi dot votimet që u zhvilluan në datën 30 qershor. Cila është...

Monika Kryemadhi “tradhëton” Bashën, kjo deklaratë pritet ti verë zjarrin opozitës

para 6 muajve - InfoShqip

Ndërkohë që Lulzim Basha dhe të djathtët kanë një vit që theksojnë se nuk shkojnë në asnjë lloj zgjedhjesh me Ramën kryeministër me argumentin se ai i blen ose i vjedh ato përmes krimit, ndryshe ka filluar...

Kriza politike në vend/ Monika Kryemadhi bën kthesën e madhe, ‘tradhton’ Lulzim Bashën

para 6 muajve - Sot News

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka thënë se Lëvizja Socialiste për Integrim është e gatshme të shkojë në zgjedhje, me ose pa Ramen Kryeministër. Sipas Kryemadhit, nëse LSI nuk do t’i kushtëzojë zgjedhjet...

Ulsi Manja në Top Talk: Asnjë hap pas për Metën, ka shkelur kushtetutën

para 6 muajve - Top Channel

I ftuar ditën e sotme në emisionin “Top Talk”, kryetari i Komisionit Hetimor Parlamentar, Ulsi Manja foli mbi çështjen e hetimit të presidentit të Republikës, Ilir Meta. I pyetur nëse ndërmarrja e këtij...

PS kthen me “këmbë në tokë” presidentin: Asnjë hap pas për Metën, ka shkelur kushtetutën dhe do shkarkohet

para 6 muajve - Gazeta Tema

I ftuar në emisionin “Top Talk”, kryetari i Komisionit Hetimor Parlamentar, Ulsi Manja foli mbi çështjen e hetimit të presidentit të Republikës, Ilir Meta. I pyetur nëse ndërmarrja e këtij vendimi ishte...

Manja flet hapur: Ilir Meta mund të hetohet edhe për mosveprim

para 6 muajve - Sot News

Kryetari i Komisionit Hetimor Parlamentar, Ulsi Manja ku foli mbi çështjen e hetimit të presidentit të Republikës, Ilir Meta u pyet nëse mund t’i shtohet objektit të hetimit, mosveprimi i presidentit Ilir...

Kryemadhi flet për zgjidhjen e ngërçit politik: Vetëm zgjedhjet e lira dhe të ndershme janë ato që i japin zgjidhje

para 6 muajve - Standard

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, në një intervistë për News 24, ka folur mbi situatën politike si dhe mundësitë për zgjidhjen e krizës. E pyetur nëse ka ndonjë shpresë që palët të ulen në dialog, ajo...

Kryemadhi i del kundër Bashës: Të përballemi me bishën, të shkojmë në zgjedhje me Ramën kryeministër. Meta është makineri politike, vështirë të ndalet

para 6 muajve - Lexo

“Ne duhet ta luftojmë bishën, ky kryeministër duhet të marrë përgjegjësitë e tij, por LSI nuk kushtëzon asnjëherë momentin e zgjedhjeve”. Kështu është shprehur kryetarja e LSI Monika Kryemadhi. Ajo ka...

Kreu i komisionit hetimor parlamentar Manja: Opinioni i ekspertëve të “Venecias” do administrohet si provë

para 6 muajve - Medial

Kreu i komisionit hetimor parlamentar i ngritur nga Kuvendi për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, deputeti socialist, Ulsi Manja tha se opinioni i Komisionit të Venecias është një opinion teknik ligjor...

Shkarkimi i Metës, Manja: Opinioni i Venecias do administrohet si provë

para 6 muajve - Medial

TIRANË, 10 shtator/MEDIAL/ Kreu i komisionit hetimor parlamentar i ngritur nga Kuvendi për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, deputeti socialist, Ulsi Manja tha se opinioni i Komisionit të Venecias është...

Shkarkimi i presidentit, kreu i komisionit hetimor: Opinioni i Venecias do administrohet si provë

para 6 muajve - Gazeta Tema

Kreu i komisionit hetimor parlamentar i ngritur nga Kuvendi për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, deputeti socialist, Ulsi Manja tha se opinioni i Komisionit të Venecias është një opinion teknik ligjor...

Shkarkimi i presidentit, Manja: Opinioni i Venecias do administrohet si provë

para 6 muajve - Medial

TIRANË, 10 shtator/MEDIAL /-Kreu i komisionit hetimor parlamentar i ngritur nga Kuvendi për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, deputeti socialist, Ulsi Manja tha se opinioni i Komisionit të Venecias është...

Deputetët e opozitës së re takim me delegacionin e Komisionit të Venecias

para 6 muajve - Klan Kosova

Në ambientet e Kuvendit të Shqipërisë, deputetë përfaqësues të grupeve parlamentare të opozitës zhvilluan një takim me Delegacionin e Komisionit të Venecias, i cili ndodhet në Tiranë me kërkesë të Kuvendit...

Shkarkimi i presidentit, Manja: Opinioni i Venecias do administrohet si provë

para 6 muajve - Lexo

Kreu i komisionit hetimor parlamentar i ngritur nga Kuvendi për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, deputeti socialist, Ulsi Manja tha se opinioni i Komisionit të Venecias është një opinion teknik ligjor...

Deputetët e opozitës së re takim me Delegacionin e Komisionit të Venecias

para 6 muajve - Top Channel

Sot, në ambientet e Kuvendit të Shqipërisë, deputetë përfaqësues të grupeve parlamentare të opozitës zhvilluan një takim me Delegacionin e Komisionit të Venecias, i cili ndodhet në Tiranë me kërkesë të...

Delegacioni i Venecias, Hajdari: Zgjidhja e ngërçit, obligim edhe për deputetët

para 6 muajve - Shekulli

Deputetja demokrate, në një postim në faqen e saj zyrtare në “Facebook”, ka reaguar në lidhje me takimin që zhvilloi së bashku me disa deputetë të tjerë me delegacionin e Komisionit të Venecias, i cili...

Takimi me delegacionin e Venecias, Hajdari: Zgjidhja e ngërçit, obligim edhe për deputetët

para 6 muajve - BalkanWeb

Deputetja demokrate, Rudina Hajdari ka reaguar në faqen e saj zyrtare në “Facebook” në lidhje takimin që ajo zhvilloi së bashku me disa deputetë të tjerë me delegacionin e Komisionit të Venecias, delegacion...

Deputetët e Opozitës takim me Delegacionin e Komisionit të Venecias

para 6 muajve - Shekulli

Sot, në ambientet e Kuvendit të Shqipërisë, deputetë përfaqësues të grupeve parlamentare të opozitës zhvilluan një takim me Delegacionin e Komisionit të Venecias, i cili ndodhet në Tiranë me kërkesë të...

Kryemadhi tradhton Bashën dhe flirton me Ramën: Deklarata që pritet ti verë zjarrin opozitës

para 6 muajve - Albeu

Ndërkohë që Lulzim Basha dhe të djathtët kanë një vit që theksojnë se nuk shkojnë në asnjë lloj zgjedhjesh me Ramën kryeministër me argumentin se ai i blen ose i vjedh ato përmes krimit, ndryshe ka filluar...

Kryemadhi: LSI gati të shkojë në zgjedhje, me ose pa Ramën kryeministër

para 6 muajve - Opinion

Lëvizja Socialiste për Integrim është e gatshme të shkojë në zgjedhje, me ose pa Ramën Kryeministër.  Kjo është deklarata që kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi dha për News24 .  Ndër të tjera ajo tha se...

Deklarata e fortë e Kryemadhit: LSI e gatshme të shkojë në zgjedhje me ose pa Edi Ramën!

para 6 muajve - Gazeta Express

Lëvizja Socialiste për Integrim është e gatshme të shkojë në zgjedhje, me ose pa Ramen Kryeministër. Kjo është deklarata që kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi dha për News24. Ndër të tjera ajo tha se partia...

Reagim i fortë nga Kryemadhi: Do shkojmë në zgjedhje, nëse nuk e mundim bishën…

para 6 muajve - Standard

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi në një intervistë për News24 tha ndër të tjera ajo tha se partia që ajo drejton nuk do t’i kushtëzojë zgjedhjet dhe se e vetmja zgjidhje është përballja me shtetin e kapur...

Kryemadhi sfidon Bashën, i del kundër: LSI e gatshme të shkojë në zgjedhje, me ose pa Ramën kryeministër

para 6 muajve - Gazeta Tema

Lëvizja Socialiste për Integrim është e gatshme të shkojë në zgjedhje, me ose pa Ramen Kryeministër. Kjo është deklarata që kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi dha për News24. Ndër të tjera ajo tha se partia...

Delegacioni i Komisionit të Venecias takon deputetët e opozitës së re

para 6 muajve - Ekonomia Online

Në ambientet e Kuvendit të Shqipërisë, deputetë përfaqësues të grupeve parlamentare të opozitës zhvilluan një takim me Delegacionin e Komisionit të Venecias, i cili ndodhet në Tiranë me kërkesë të Kuvendit...

“LSI e gatshme të shkojë në zgjedhje, me apo pa Ramën”, Kryemadhi del me mesazh të ri dhe lëshon paralajmërimin e rëndë: Ne duhet të luftojmë me bishën!

para 6 muajve - Sot News

Lëvizja Socialiste për Integrim është e gatshme të shkojë në zgjedhje, me ose pa Ramën Kryeministër. Kjo është deklarata që kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi dha për News24. Ndër të tjera ajo tha se partia...

Shkarkimi i Metës, Ruçi pret delegacionin e Venecias

para 6 muajve - Gazeta Tema

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti delegacionin e Komisionit të Venecias, i cili ndodhet në Tiranë me kërkesë të Kuvendit të Shqipërisë, në lidhje me çështjen e shkarkimit të Presidentit të Republikës....

Mesazhi i ri i Kryemadhit: LSI e gatshme të shkojë në zgjedhje, me ose pa Ramën kryeministër

para 6 muajve - BalkanWeb

Lëvizja Socialiste për Integrim është e gatshme të shkojë në zgjedhje, me ose pa Ramen Kryeministër. Kjo është deklarata që kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi dha për News24. Ndër të tjera ajo tha se partia...

Mesazhi i ri i Kryemadhit: LSI e gatshme të shkojë në zgjedhje, me ose pa Ramën kryeministër

para 6 muajve - Medial

TIRANE Lëvizja Socialiste për Integrim është e gatshme të shkojë në zgjedhje, me ose pa Ramen Kryeministër. Kjo është deklarata që kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi dha për News24. Ndër të tjera ajo tha...

“Venecia” në Tiranë për Metën, Ruçi flet për funksionalitetin e Gjykatës Kushtetuese

para 6 muajve - Top Channel

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti delegacionin e Komisionit të Venecias, i cili ndodhet në Tiranë me kërkesë të Kuvendit të Shqipërisë, në lidhje me çështjen e shkarkimit të Presidentit të Republikës....

Shkarkimi i Presidentit, Ruçi pret delegacionin e Venecias: Pjesë e bisedës edhe situata politike

para 6 muajve - BalkanWeb

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti sot në një takim delegacionin e Komisionit të Venecias, i cili ndodhet në Tiranë me kërkesë të Kuvendit të Shqipërisë, në lidhje me çështjen e shkarkimit të Presidentit...

Kryemadhi tradhton Bashën dhe flirton me Ramën: Deklarata që pritet ti verë zjarrin opozitës

para 6 muajve - Fakti Ditor

Ndërkohë që Lulzim Basha dhe të djathtët kanë një vit që theksojnë se nuk shkojnë në asnjë lloj zgjedhjesh me Ramën kryeministër me argumentin se ai i blen ose i vjedh ato përmes krimit, ndryshe ka filluar...

Shkarkimi i Presidentit, Ruçi pret delegacionin e Venecias: Pjesë e bisedës edhe situata politike

para 6 muajve - Medial

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti sot në një takim delegacionin e Komisionit të Venecias, i cili ndodhet në Tiranë me kërkesë të Kuvendit të Shqipërisë, në lidhje me çështjen e shkarkimit të Presidentit...

Shkarkimi i presidentit/ Përfundon takimi i Ruçit me delegacionin e Komisionit të Venecias, zbardhet çfarë u diskutua

para 6 muajve - Sot News

Delegacioni i Komisionit të Venecias ka mbërritur ditën e sotme në Tiranë, me kërkesë të Kuvendit të Shqipërisë, në lidhje me çështjen e shkarkimit të Presidentit të Republikës. Ka qenë kryetari i Kuvendit,...

Kreu i kuvendit pret delegacionin e Komisionit të Venecias

para 6 muajve - Medial

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti delegacionin e Komisionit të Venecias, i cili ndodhet në Tiranë me kërkesë të Kuvendit të Shqipërisë, në lidhje me çështjen e shkarkimit të Presidentit të Republikës,...

Raporti i OSBE/ODIHR, aleati i Bashës nxjerr prapaskenat dhe lëshon paralajmërimin e fortë: Mazhoranca nuk e ka lexuar drejt. Kjo është ajo që duhet të bëjë opozita!

para 6 muajve - Sot News

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu është shprehur se ka ardhur koha që opozita të reflektojë dhe të ndjekë hap pas hapi materialet e raportit të OSBE-ODIHR në lidhje me zgjedhjet e 30 qershorit....

Ruçi: Opinionet e Komisionit të Venecias, kontribut për jurisprudencën shqiptare

para 6 muajve - Koha Jone

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, takoi sot delegacionin e Komisionit të Venecias, i cili ndodhet në Tiranë me kërkesë të Kuvendit të Shqipërisë, në lidhje me çështjen e shkarkimit të Presidentit të Republikës....

‘Opinionet e tyre, kontribut për jurisprudencën tonë’, Ruçi pret delegacionin e Komisionit të Venecias: Të angazhuar për Kushtetuesen

para 6 muajve - Lexo

Kryetari i Kuvendit, z. Gramoz Ruçi, priti delegacionin e Komisionit të Venecias, i cili ndodhet në Tiranë me kërkesë të Kuvendit të Shqipërisë, në lidhje me çështjen e shkarkimit të Presidentit të Republikës....

“Venecia” në Tiranë, 9 takime në një ditë. Axhenda e plotë

para 6 muajve - Top Channel

Katër anëtarët e Komisionit të Venecias në ditën e parë të vizitës së tyre faktmbledhëse në axhendë kanë plot nëntë takime. Në edicionin e lajmeve të orës 12:00, gazetari Top Channel, Muhamed Veliu raportoi...

Delegacioni i Komisionit Venecias takon opozitën në Tiranë

para 6 muajve - Koha.mk

Tiranë, 10 shtator – Delegacioni i Komisionit Venecias qëndron në Tiranë në suaza të përgatitjes së mendimit për kompetencat që presidenti Ilir Meta i ka në proceset zgjedhore. Takimin e parë e kishte...

“Venecia” në Tiranë, nëntë takime në një ditë

para 6 muajve - Klan Kosova

Katër anëtarët e Komisionit të Venecias në ditën e parë të vizitës së tyre faktmbledhëse në axhendë kanë plot nëntë takime. Në edicionin e lajmeve të orës 12:00, gazetari Top Channel, Muhamed Veliu raportoi...

Mediu në “7 pa 5”: Raporti i ODIHR, nekrologjia e narkoshtetit të Ramës

para 6 muajve - Medial

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu është shprehur se ka ardhur koha që opozita të reflektojë dhe të ndjekë hap pas hapi materialet e raportit të OSBE-ODIHR në lidhje me zgjedhjet e 30 qershorit....

Mediu në “7 pa 5”: Raporti i ODIHR, nekrologjia e narkoshtetit të Ramës

para 6 muajve - Vizion Plus

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu është shprehur se ka ardhur koha që opozita të reflektojë dhe të ndjekë hap pas hapi materialet e raportit të OSBE-ODIHR në lidhje me zgjedhjet e 30 qershorit....

Kryemadhi kundër Bashës: LSI e gatshme të shkojë në zgjedhje, me ose pa Ramën kryeministër

para 6 muajve - 24 ore

Lëvizja Socialiste për Integrim është e gatshme të shkojë në zgjedhje, me ose pa Ramen Kryeministër. Kjo është deklarata që kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi dha për News24. Ndër të tjera ajo tha se partia...

“Venecia” takon opozitën: Shkarkimin e Presidentit e vendos Kushtetuesja

para 6 muajve - Medial

Komisioni i venecias nisi gjatë paradites takimet me përfaqësuesit e partive politike në vend. Çështjet kryesore ne diskutim jane nisma per shkarkimin e presidentit Ilir Meta, zhvillimet e fundit politike,...

“Venecia” takon opozitën: Shkarkimin e Presidentit e vendos Kushtetuesja

para 6 muajve - Vizion Plus

Komisioni i venecias nisi gjatë paradites takimet me përfaqësuesit e partive politike në vend. Çështjet kryesore ne diskutim jane nisma per shkarkimin e presidentit Ilir Meta, zhvillimet e fundit politike,...

Bylykbashi e Gjosha takim me delegacionin e Venecias: Vetëm Kushtetuesja mund të shkarkojë Metën

para 6 muajve - Medial

TIRANË, 10 shtator /MEDIAL – I. Vata/ – Përfaqësuesit e opozitës jo parlamentare, ish-deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi dhe ish-deputetja e LSI-së Klajda Gjosha pas takimit me delegacionin e Komisionit...

Emrat/ Kush janë anëtarët e “Venecias” në Tiranë

para 6 muajve - Top Channel

Anëtarët e Komsionit të Venecias që ndodhen në Tiranë vijojnë takimet intensive në ditën e parë të misionit faktmbledhës. Gazetari Top Channel, Muhamed Veliu, që është duke ndjekur këtë vizitë, thotë se...

Shkarkimi i presidentit/ Përfundon takimi i Ruçit me delegacionin e Komisionit të Venecias, zbardhet çfarë u diskutua

para 6 muajve - InfoMagazin

Delegacioni i Komisionit të Venecias ka mbërritur ditën e sotme në Tiranë, me kërkesë të Kuvendit të Shqipërisë, në lidhje me çështjen e shkarkimit të Presidentit të Republikës. Ka qenë kryetari i Kuvendit,...

Spaho: Raporti i OSBE/ODIHR-it, konfirmon krizën e thellë dhe të gjithanshme të vendit

para 6 muajve - Koha Jone

“Komisioni Meta”, nënkryetari i PD-së për “Koha Jonë”: Pas kësaj askush s’ka dyshime që vendi është kthyer si para ’90-ës Intervistoi: Herion Mesi Duke marrë shkas nga ngritja e komisionit hetimor për...

Shkarkimi i Metës/Delegacioni i Komisionit të Venecias takime me përfaqësues të partive politike

para 6 muajve - 24 ore

Delegacioni i Komisionit të Venecias nisi sot takimet në Tiranë, me drejtuesit më të lartë të institucioneve shqiptare, pas nismës së maxhorancës për të shkarkuar nga detyra Presidentin Ilir Meta. Delegacioni...

Bylykbashi: Në lojën e turpshme për të kapur të gjitha pushtetet duke shkarkuar Presidentin

para 6 muajve - Koha Jone

Delegacioni i Komisionit të Venecias, ka nisur takimet e parashikuara në agjendën e caktuar më parë gjatë misionit të tij në Tiranë. Mëngjesin e së martës, delegacioni i Venecias u takua me përfaqësuesit...

Shkarkimi i Metës/ Zbulohen emrat e anëtarëve të Komisionit të Venecias që kanë zbarkuar në Tiranë

para 6 muajve - Sot News

Anëtarët e Komsionit të Venecias që ndodhen në Tiranë po vijojnë takimet intensive në ditën e parë të misionit faktmbledhës.Mësohet se elegacioni udhëhiqet nga zoti Karlo TUORI nga Finlanda, anëtar i Komisionit...

Kreu i kuvendit pret delegacionin e Komisionit të Venecias

para 6 muajve - InfoMagazin

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti delegacionin e Komisionit të Venecias, i cili ndodhet në Tiranë me kërkesë të Kuvendit të Shqipërisë, në lidhje me çështjen e shkarkimit të Presidentit të Republikës,...

“Venecia” mbërrin në Tiranë, çfarë diskutoi me Klajda Gjoshën dhe Oerd Bylykbashin

para 6 muajve - Gazeta Express

Mëngjesin e sotëm delegacioni i Komisionit të Venecias pati një takim me ish-deputetët e opozitës Klajda Gjosha dhe Oerd Bylykbashi. Pas takimit ish deputeti Bylykbashi deklaroi për mediat se Kushtetuta...

"Ishte lajmërim me vdekje", Oerd Bylykbashi tregon çfarë i tha opozita Komisionit të Venecias për Metën

para 6 muajve - Sot News

Në përfundim të takimit me përfaqësuesit e Komisionit të Venecias,  Oerd Bylykbashi tha se “Presidenti i vendit i ka shërbyer unitetit dhe stabilitetit në vend”. Sipas tij dekretet e Presidentit mund të...

Bylykbashi dhe Gjosha pas takimit me Delegacionin e “Venecias”: Shkarkimi i Metës për të mbuluar keqqeverisjen

para 6 muajve - Zhurnal

Ish-deputetët e PD dhe LSI, Oerd Bylykbashi dhe Klajda Gjosha kanë folur shkurtimisht për mediat pas takimt që zhvilluan mëngjesin e sotëm me anëtarët e Delegacionit të Komisionit të Venecias. Komisioni...

Zbulohen emrat e anëtarëve të delegacionit të Komisionit të “Venecias” në Tiranë

para 6 muajve - Lexo

Anëtarët e Komsionit të Venecias që ndodhen në Tiranë vijojnë takimet intensive në ditën e parë të misionit faktmbledhës. Delegacioni udhëhiqet nga zoti Kaarlo TUORI nga Finlanda, anëtar i Komisionit të...

Të dërguarit e “Venecias” e nisin ditën me takimin me ish-deputetët e opozitës

para 6 muajve - Shekulli

Delegacioni i Komisionit të Venecias e ka nisur mëngjesin me mbledhje me ish-deputetët e opozitës. Ata u takuan me Klajda Gjoshën dhe Oerd Bylykbashin. Bylykbashi u shpreh se Parlamenti përpiqet që të...

Bylykbashi dhe Gjosha pas takimit me Delegacionin e “Venecias”: Shkarkimi i Metës për të mbuluar keqqeverisjen

para 6 muajve - Top Channel

Ish-deputetët e PD dhe LSI, Oerd Bylykbashi dhe Klajda Gjosha kanë folur shkurtimisht për mediat pas takimt që zhvilluan mëngjesin e sotëm me anëtarët e Delegacionit të Komisionit të Venecias. Komisioni...

Bylykbashi: Presidenti garantoi unitetin dhe pluralizmin, Parlamenti tenton të përfshijë ndërkombëtarët në këtë lojë të turpshme!

para 6 muajve - Standard

Përfaqësuesit e opozitës, Oerd Bylykbashi i PD dhe Klajda Gjosha e LSI, dhanë një prononcim për shtyp sapo dolën nga takimi me delegacionin e Komisionit të Venecias, që ka ardhur në Shqipëri të mbledhë...

Pas takimit me delegacionin e ‘Venecias’, Bylykbashi: Raporti i OSBE/ODHIR lajmërimi me vdekje i zgjedhjeve

para 6 muajve - BalkanWeb

Ashtu siç ishte përcaktuar, Komisioni i Venecias ka nisur turin e takimeve me përfaqësues të partive politike në vend. Delegacioni i Venecias e zhvilluar sot një takim me ish-deputetin e PD-së Oerd Bylykbashi...

Takimi delegacionin e ‘Venecias’, Bylykbashi: Meta mori vendimin e duhur

para 6 muajve - Opinion

Ish-deputetët e opozitës, Oerd Bylykbashi dhe Klajda Gjosha kanë përfunduar takimin e tyre më delegacionin e Komisionit të Venecias. Takimi mes tyre ka qenë informal pasi nuk parashikohej në axhendën zyrtare....

Shkarkimi i Metës/ Komisioni i Venecias nis takimet në Tiranë

para 6 muajve - Vizion Plus

Komisioni i Venecias këtë të martë dhe të mërkurën do të qëndrojë në Tiranë, në një vizitë faktmbledhëse dhe konsultative, mbi arsyet pse kërkohet shkarkimi i presidentit Ilir Meta. Komisioni do të zhvillojë...

Shkarkimi i Metës/ Komisioni i Venecias takon opozitën të parën, Bylykbashi zbulon detajet

para 6 muajve - Sot News

Delegacioni nga Komisioni i Venecias si mision fakt mbledhës për shkeljet e pretenduara të Presidentit Ilir Meta ka zhvilluar takimin e parë me përfaqesuesit e opozitës. Në takim kanë qenë ish deputeti...

Takimi me Delegacionin e “Venecias”, Gjosha dhe Bylykbashi: Shkarkimi i Metës për të mbuluar keqqeverisjen

para 6 muajve - Koha Jone

Komisioni i Venecias ka zbarkuar në Tiranë, në një vizitë të kërkuar nga Kuvendi i Shqipërisë, si faktmbledhëse dhe konsultative mbi arsyet përse kërkohet nga maxhoranca shkarkimi i Presidentit të Shqipërisë,...

Përfundon takimi i delegacionit të Venecias me PD dhe LSI, ja çfarë thonë Bylykbashi dhe Gjosha!

para 6 muajve - Standard

Klajda Gjosha dhe Oerd Bylykbashi flasin per mediat pas  perfundimit te takimit me delegacionin e Venecias. PD, Bylykbashi: Presidenti u perpoq per zgjedhje te lira, ai gjykohet nga Gjykata Kushtetuese....

Zbardhet axhenda e delegacionit të Komisionit të Venecias

para 6 muajve - Opinion

Delegacioni i Komisionit të Venecias që është thirrur në Shqipëri për të shqyrtuar çështjen e shkarkimit të Presidentit Meta ka nisur punën sot në Tiranë. Ata janë takuar fillimisht me ish-deputetët e...

Të dërguarit e “Venecias” mëngjes pune me ish-deputetët e opozitës

para 6 muajve - Top Channel

Delegacioni i Komisionit të Venecias e ka nisur misionin fakt-mbledhës në Tiranë me një mëngjes pune me ish-deputetët e opozitës Klajda Gjosha dhe Oerd Bylykbashi. Antarët e Komisionit do t’i vijojnë takimet...

Pushteti i Rilindjes ka vënë përfund Shtetin e së Drejtës

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Flet Prof. Elmaz Sherifi, ish-kryetari i Komisionit Parlamentar të Ligjeve: Në Shqipëri të akuzuarit për manipulimin e zgjedhjeve bëhen kryetarë të “Reformave Zgjedhore” dhe kryetarë të Komisionit Hetimor....

Meta zbulon bisedat sekrete: Pse e anulova 30 qershorin

para 6 muajve - Shekulli

Presidenti i Republikës dëshmon rreth 2 orë e gjysmë para deputetëve të mazhorancës dhe opozitës së re në komisionin hetimor parlamentar ndaj tij. Shpjegimet për dekretet e zgjedhjeve, tratativat e dështuara,...

Takimi informal me ‘Venecian’, PD-LSI: Rama të mos luajë me Metën se është fisnik

para 6 muajve - Lexo

Komisioni i Venecias e ka nisur misionin fakt-mbledhës në Tiranë me një mëngjes pune me ish-deputetët e opozitës Klajda Gjosha dhe Oerd Bylykbashi. Takimi informal, jo zyrtar sipas axhendës zgjati 30 minuta...

Komisioni i Venecias zbarkon sot në Tiranë, zbardhet axhenda e takimeve në Kuvend

para 6 muajve - Albeu

Gjatë ditës së sotme, pritet të mbërrijë në Tiranë një delegacioni nga Komisioni i Venecias , në një mision fakt mbledhës për shkeljet e pretenduara të Presidentit të Republikës, Ilir Meta , në vendimin...

PD-LSI në takim me delegacionin e Komisionit të Venecias!

para 6 muajve - Standard

Përfaqësuesit e opozitës, Oerd Bylykbashi  nga PD dhe Klajda Gjosha nga LSI kanë nisur mëngjesin e sotëm, një takim me delegacionin e Komisionit të Venecias. Ndërkombëtarët kanë ardhur për të mbledhur...

Komisioni i Venecias zbarkon në Tiranë, nis takimin me Gjoshën dhe Bylykbashin

para 6 muajve - Koha Jone

Komisioni i Venecias ka zbarkuar në Tiranë, në një vizitë të kërkuar nga Kuvendi i Shqipërisë, si faktmbledhëse dhe konsultative mbi arsyet përse kërkohet nga maxhoranca shkarkimi i Presidentit të Shqipërisë,...

Komisioni i Venecias vjen sot në Tiranë për presidentin Meta, zbardhet axhenda e takimeve

para 6 muajve - Sot News

Sot pritet të mbërrijë në Tiranë një delegacioni nga Komisioni i Venecias në një mision fakt mbledhës për shkeljet e pretenduara të Presidentit të Republikës, Ilir Meta, në vendimin për të anuluar 30 qershorin...

Grupi i PS i vendosur për të goditur presidentin, ja si do rrëzohen në bllok të enjten 8 dekrete dhe kandidati për në KLSH

para 6 muajve - Sot News

Socialistët duket se do i shkojnë deri në fund betejës së tyre me presidentin Ilir Meta. Ky i fundit ka kthyer 19 ligje për rishqyrtim në Parlament, por për mazhorancën nuk do ketë asnjë tërheqje. Dje...

PD zbardh gënjeshtrat e Ilir Metës në komision: Nuk ka pasur asnjë skenar për të djegur Parlamentin më 8 qershor

para 6 muajve - Sot News

Deklarata e presidentit dje në Komisionin Hetimor Parlamentar ka thelluar përplasjet mes tij dhe Partisë Demokratike. Javët e fundit mesazhet e koduara dhe sulmet e Metës ndaj Bashës kanë qenë të shumta,...

Nisma për shkarkimin e Metës, Komisioni i Venecias nis me takimin informal me PD-LSI (Axhenda e plotë)

para 6 muajve - Lexo

Delegacioni i Komisionit të Venecias nis sot takimet me drejtuesit më të lartë të institucioneve më të larta shqiptare pas nismës së shumicës për të shkarkuar nga detyra Presidentin Ilir Meta. Axhenda...

Shpërthen konflikti, Meta akuzon Bashën se synonte gjakderdhje dhe djegie të Parlamentit në qershor, del blof me justifikimet për 13 tetorin

para 6 muajve - Sot News

Presidenti Ilir Meta ka dalë dje si “i pandehur” para komisionit hetimor, teksa ka dhënë dëshminë në lidhje me akuzat ndaj kompetencave të tij dhe arsyet se pse zhdekretoi 30 qershorin. Meta shoqërohej...

Bylykbashi e Gjosha: Nisma për shkarkimin e Metës, përpjekje për të kapur të gjitha pushtetet

para 6 muajve - Illyria

Tiranë, 10 shtator 2019 – Delegacioni i Komisionit të Venecias, i cili gjendet në një mision faktmbledhës në Tiranë, e ka zhvilluar takimin e parë me përfaqësues të opozitës. Në takim kanë qenë ish deputeti...

“Venecianët” e ligjit për Metën në Tiranë, Bylykbashi e Gjosha mbrojnë politikisht presidentin

para 6 muajve - Te Sheshi

Komisioni i Venecias nisi në Tiranë një mision faktmbledhës, duke iu përgjigjur një kërkese të mazhorancës lidhur me aktin e presidentit Meta në zhdekretimin e 30 Qershorit, për të cilin pretendon se është...

Shkarkimi i Metës/ Komisioni i Venecias takon opozitën të parën, Bylykbashi zbulon detajet

para 6 muajve - InfoMagazin

Delegacioni nga Komisioni i Venecias si mision fakt mbledhës për shkeljet e pretenduara të Presidentit Ilir Meta ka zhvilluar takimin e parë me përfaqesuesit e opozitës. Në takim kanë qenë ish deputeti...

Komisioni i Venecias nis shqyrtimin e nismës për shkarkimin e Presidentit Meta

para 6 muajve - Illyria

Tiranë, 10 shtator 2019 – Sot dhe nesër, Komisioni i Venecias do të zbarkojë në Tiranë, në një vizitë faktmbledhëse dhe konsultative, mbi arsyet pse kërkohet shkarkimi i presidentit Ilir Meta. Komisioni...

Të dërguarit e “Venecias” mëngjes pune me ish-deputetët e opozitës

para 6 muajve - InfoMagazin

Delegacioni i Komisionit të Venecias e ka nisur misionin fakt-mbledhës në Tiranë me një mëngjes pune me ish-deputetët e opozitës Klajda Gjosha dhe Oerd Bylykbashi. Gazetari i Top Channel, Muhamed Veliu...

PD-LSI në takim me delegacionin e Komisionit të Venecias

para 6 muajve - Arbresh

Përfaqësuesit e opozitës, Oerd Bylykbashi  nga PD dhe Klajda Gjosha nga LSI kanë nisur mëngjesin e sotëm, një takim me delegacionin e Komisionit të Venecias. Ndërkombëtarët kanë ardhur për të mbledhur...

Raporti i OSBE-së, Duma: 30 qershori ka rënë, nëse do kishte fuqi detyruese zgjedhjet do ripërsëriteshin

para 6 muajve - Koha Jone

Një patentë e madhe në dorë të opozitës. Kështu e ka cilësuar ish-deputetja e PD-së, Grida Duma raportin e OSBE-së për zgjedhjet e 30 qershorit. Në studion e “5 pyetje nga Babaramo” në Report Tv, Duma...

Duma: Komisioni hetimor dhe debati për Presidentin është mbyllur nga OSBE/ODIHR

para 6 muajve - Zhurnal

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma e ftuara në emisionin “5 pyetje nga Babaramo” deklaroi se debatin për ligjshmërinë e vendimeve të kreut të shtetit e ka mbyllur raporti i OSBE/ODIHR. Duma...

Mazhoranca, pothuaj korrekte, “opozita” e re mistrece dhe pise!

para 6 muajve - Koha Jone

Komisioni Hetimor për Presidentin e Republikës është një nismë e panevojshme ligjore dhe krejtësisht lëvizje politike e kryeministrit Edi Rama kundër kreut të shtetit, Ilir Meta. Megjithëse ligjërisht...

“Anulimi i zgjedhjeve vendore, për të shmangur një proces jodemokratik”

para 6 muajve - Anadolu Agency

Tiranë Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, dekretin e tij për të anuluar zgjedhjet vendore të datës 30 qershor, e konsideron si një vendim për të shmangur një proces jodemokratik të votimit, raporton Anadolu...

"Raporti i ODIHR-it, dëshmi se procesi zgjedhor në Shqipëri ka qenë i rregullt"

para 6 muajve - Anadolu Agency

Tiranë Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj, e konsideron raportin e OSBE/ODIHR-it për zgjedhjet vendore në Shqipëri një dëshmi se procesi zgjedhor ka qenë i rregullt...

Duma: Komisioni hetimor dhe debati për Presidentin është mbyllur nga OSBE/ODIHR

para 6 muajve - Koha Jone

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma e ftuara në emisionin “5 pyetje nga Babaramo” deklaroi se debatin për ligjshmërinë e vendimeve të kreut të shtetit e ka mbyllur raporti i OSBE/ODIHR. Duma...

Meta shpjegon pse nuk ju përgjigj pyetjes për zgjedhjet

para 6 muajve - GazetaBlic

Në mbledhjen e sotme të Komisionit Hetimor, presidenti Ilir Meta la pa përgjigje një pyetje të socialistit Adnor Shametaj, deputet i Skraparit. Socialisti e pyeti presidentin nëse ishte Kreu i Shtetit,...

“Do digjej Kuvendi” Duma flet për deklaratën e Metës: Dhunën nuk e ndali dekreti i Presidentit, kishte dyshime për të infiltruar

para 6 muajve - Gazeta Express

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka deklaruar se nuk ishte dekreti për anulimin e 30 qershorit nga ana e Metës, akti që ndali dhunën në protestat e opozitës apo ‘përpjekjen’ për të cilën...

Çfarë po ndodh me Presidentin? Ndiqni LIVE emisionin Opinion

para 6 muajve - Opinion

Presidenti Ilir Meta, deklaroi sot para komisionit hetimor parlamentar se anuloi zgjedhjet vendore të 30 qershorit, sepse opozita nuk po merrte pjesë dhe duhej të mbronte të drejtën e qytetarëve për të...

Raporti i OSBE, ish-deputetja e PD-së zbulon pse nuk ndërhyjnë ndërkombëtarët

para 6 muajve - Sot News

Një patentë e madhe në dorë të opozitës. Kështu e ka cilësuar ish-deputetja e PD-së, Grida Duma raportin e OSBE për zgjedhjet e 30 qershorit. Në studion e "5 pyetje nga Babarabo" në Report Tv, Duma tha...

Komisioni i Venecias nesër në Tiranë, Grida Duma: Nuk kanë ardhur për Metën

para 6 muajve - Albeu

sh-deputetja e PD, Grida Duma ka folur dhe për ‘zbarkimin’ e delegacionit të Komisionit të Venecias ditën e nesërme në Tiranë. Sipas Dumës, delegacioni nuk do të vijë nesër për Komisionin hetimor të presidentit...

Komisioni i Venecias nesër në Tiranë, befason Grida Duma: Nuk kanë ardhur për Metën

para 6 muajve - Sot News

Ish-deputetja e PD, Grida Duma ka folur dhe për ‘zbarkimin’ e delegacionit të Komisionit të Venecias ditën e nesërme në Tiranë. Sipas Dumës, delegacioni nuk do të vijë nesër për Komisionin hetimor të presidentit...

Grida Duma e thotë hapur, flet për të infiltruar: Dhunën nuk e ndali Ilir Meta

para 6 muajve - Sot News

Ish-deputetja e PD-së, Grida Duma tha se dhunën në protestat e opozitës nuk e ndali dekreti i presidentit Ilir Meta, ndryshe nga sa pretendoi ky i fundit në Komisionin Hetimor. Duma tha: "Presidenti tha...

Nisma për shkarkimin e Metës, analistët për VOA: E destinuar të mos ketë sukses

para 6 muajve - Standard

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, deklaroi sot para komisionit hetimor parlamentar se anulloi zgjedhjet vendore të 30 qershorit, sepse opozita nuk po merrte pjesë dhe duhej të mbronte të drejtën e qytetarëve...

Nisma për shkarkimin e Metës, flasin analistët për VOA: E destinuar të mos ketë sukses

para 6 muajve - BalkanWeb

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, deklaroi sot para komisionit hetimor parlamentar se anulloi zgjedhjet vendore të 30 qershorit, sepse opozita nuk po merrte pjesë dhe duhej të mbronte të drejtën e qytetarëve...

Komisioni i Venecias vjen në Tiranë, zbulohet takimi që do mbahet nesër me 2 përfaqësues të opozitës (Emrat)

para 6 muajve - Sot News

Ndonëse deri pak më parë, një takim i mundshëm mes përfaqësuesve të opozitës jashtëparlamentare dhe delegacionit të Komisionit të Venecias nuk përfshihej në kalendarin e takimeve të këtij të fundit, mësohet...

Meta, Presidenti i një shteti paralel

para 6 muajve - Lexo

Nga Mero Baze E vetmja ngjarje pozitive nga Komisioni Hetimor për veprimtarinë e presidentit, ishte Ilir Meta i veshur me kostum. Pas shafqjes të së shtunës me brekë në plazh, duke ndihmuar një mace në...

Komisioni i Venecias, zbulohet takimi që do mbahet nesër me 2 përfaqësues të opozitës

para 6 muajve - Top Channel

Ndonëse deri pak më parë, një takim i mundshëm mes përfaqësuesve të opozitës jashtëparlamentare dhe delegacionit të Komisionit të Venecias nuk përfshihej në kalendarin e takimeve të këtij të fundit, mësohet...

Presidenca sqaron pse Meta nuk iu përgjigj pyetjes në Komisionin Hetimor

para 6 muajve - Koha.mk

Presidenti Ilir Meta, i pyetur nga media në lidhje me arsyen e mungesës së përgjigjes së drejtpërdrejte ndaj pyetjes së deputetit, Adnor Shameti sot në Komisionin Hetimor se: “A ishte Kreu i Shtetit, në...

Deponimi i Metës në Parlament, ç’dekretimi i 30 qershorit si benzinë për zjarrin që do ‘digjej’ Parlamenti

para 6 muajve - Lexo

Nga Ylli Pata Qëndrimi i presidentit të Republikës në Kuvend se ai ç’dekretoi 30 qershorin si ditë zgjedhjesh për të shmangur djegien e Parlamentit, është komentuar në mënyrë vertikale në këto orët pas...

Nisma për shkarkimin e Metës, flasin analistët për VOA: E destinuar të mos ketë sukses

para 6 muajve - InfoMagazin

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, deklaroi sot para komisionit hetimor parlamentar se anulloi zgjedhjet vendore të 30 qershorit, sepse opozita nuk po merrte pjesë dhe duhej të mbronte të drejtën e qytetarëve...

“A je në konflikt interesi me aktin e shtyerjes së zgjedhjeve?” Presidenca sqaron pse Meta iu ‘shmang’ pyetjes në komision

para 6 muajve - Gazeta Express

Një ndër pyetjeve të bëra në komisionin hetimor ndaj tij, Presidenti Meta preferoi të mos i japë përgjigje e teksa kanë kaluar tashmë mëse 7 orë nga përfundimi i raportimit të tij, zëdhënësi i Presidencës...

Meta shpjegon, pse nuk ju përgjigj pyetjes për zgjedhjet

para 6 muajve - Top Channel

Në mbledhjen e komisionit hetimor Presidenti Meta la pa përgjigje një pyetje të socialistit Adnor Shametaj, deputet i Skraparit. Socialisti e pyeti presidentin nëse ishte Kreu i Shtetit, në konflikt interesi...

Presidenca sqaron pse Meta nuk iu përgjigj pyetjes në Komisionin Hetimor

para 6 muajve - Shekulli

Presidenti Ilir Meta, i pyetur nga media në lidhje me arsyen e mungesës së përgjigjes së drejtpërdrejte ndaj pyetjes së deputetit, Adnor Shameti sot në Komisionin Hetimor se: “A ishte Kreu i Shtetit, në...

Pyetjes që nuk iu përgjigj Meta i përgjigjet Ted Blushi

para 6 muajve - Albeu

I pyetur nga media, lidhur me arsyen e mungesës së një përgjigjeje të drejtpërdrejtë të Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta, ndaj pyetjes së një deputeti se: ‘A ishte Kreu i Shtetit, në konflikt interesi...

A ishte Kreu i Shtetit në konflikt interesi për 30 qershorin? Presidenca tregon pse “dribloi” pyetjen e deputetit

para 6 muajve - BalkanWeb

I pyetur nga media, lidhur me arsyen e mungesës së një përgjigjeje të drejtpërdrejtë të Presidentit të Republikës Ilir Meta, ndaj pyetjes së një deputeti sot në Komision Hetimor se: “A ishte Kreu i Shtetit,...

Në konflikt interesi? Presidenca: Pse Meta shmangu përgjigjet e…

para 6 muajve - Opinion

Zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi, ka reaguar në lidhje me  me deklaratat e bëra sot nga presidenti Ilir Meta në komisionin hetimor paralmentar. Blushi është ka rrëfyer pse Meta nuk ka dhënë përgjigje...

Zëdhënësi i Presidentit i përgjigjet deputetit Valteri: Je në situatë të katërfishtë konflikti interesi

para 6 muajve - Standard

I pyetur nga media, lidhur me arsyen e mungesës së një përgjigjeje të drejtpërdrejtë të Presidentit të Republikës Ilir Meta, ndaj pyetjes së një deputeti se: “A ishte Kreu i Shtetit, në konflikt interesi...

A ishte Kreu i Shtetit në konflikt interesi për 30 qershorin? Presidenca tregon pse “dribloi” pyetjen e deputetit

para 6 muajve - Medial

I pyetur nga media, lidhur me arsyen e mungesës së një përgjigjeje të drejtpërdrejtë të Presidentit të Republikës Ilir Meta, ndaj pyetjes së një deputeti sot në Komision Hetimor se: “A ishte Kreu i Shtetit,...

Deputeti e kapi mat? Krahu i djathtë i presidentit sqaron pas 7 orësh se përse Meta nuk iu përgjigj pyetjes në Komisionin Hetimor

para 6 muajve - Sot News

Presidenca ka dhënë një sqarim se përse presidenti Ilir Meta ka shmangur përgjigjen e pyetjes “A ishte Kreu i Shtetit, në konflikt interesi me vendimin për të shtyrë datën e zgjedhjeve?”, "I pyetur nga...

A ka pasur vërtet plan qeveria për një “Rajshtag shqiptar”?!

para 6 muajve - Standard

Në mbledhjen e sotme të Komisionit Hetimor, Presidenti Meta bëri një deklaratë të fortë ku tha se kishte marrë informacione sekrete se në datën 8 Qershor rrezikohej të digjej Kuvendi i Shqipërisë.  “Në...

Komisioni i Venecias nesër në Tiranë, befason Grida Duma: Nuk kanë ardhur për Metën, ja se për çka

para 6 muajve - Lajme.al

Ish-deputetja e PD, Grida Duma ka folur dhe për ‘zbarkimin’ e delegacionit të Komisionit të Venecias ditën e nesërme në Tiranë. Sipas Dumës, delegacioni nuk do të vijë nesër për Komisionin hetimor të presidentit...

Meta shpjegon pse nuk ju përgjigj pyetjes për zgjedhjet

para 6 muajve - KosovaPress

Socialisti e pyeti presidentin nëse ishte Kreu i Shtetit, në konflikt interesi me vendimin për të shtyrë datën e zgjedhjeve? Në lidhje me këtë mospërgjigjie ka dhënë shpjegime zëdhënësi i Presidentit Meta,...

“Më 8 qershor do të digjej parlamenti”

para 6 muajve - Insajderi

Pas deklaratës së presidentiti Ilir Meta në komisionin parlamentar, i cili u shpreh se kishte informacione për se do të digjej Kuveni i Shqipërisë, ka reaguar Partia Demokratike. Meta theksoi ndër të tjera...

Doli sot para Komisionit Hetimor, cila ishte pyetja që zuri ngushtë Ilir Metën

para 6 muajve - Sot News

Ilir Meta gjatë seancës së Komisionit Hetimor Parlamentar u pyet nga deputeti i PS, Bashkim Fino se çfarë do bëhej me 13 tetorin. “Çfarë do të bëni me 13 tetorin? Prapë do i shtyni zgjedhjet? Ata (opozita)...

Presidenca sqaron pas 7 orësh se përse Meta nuk iu përgjigj pyetjes në Komisionin Hetimor: E shmangu me qëllim

para 6 muajve - Lexo

Presidenca ka dhënë një sqarim se përse presidenti Ilir Meta ka shmangur përgjigjen e pyetjes “A ishte Kreu i Shtetit, në konflikt interesi me vendimin për të shtyrë datën e zgjedhjeve?”, “I pyetur nga...

Bardhi: Nuk kemi patur asnjë plan për djegien e institucionëve

para 6 muajve - Vizion Plus

Sekretari i pergjithshem i Partisë Demokratike Gazmend Bardhi mohoi deklaratën e presidentit Ilir Meta për djegien e selisë së kuvendit. Sipas tij, opozita e bashkuar nuk ka pasur kurrë asnjë plan për...

PD përgënjeshtron Metën: S’ka pasur kurrë plane për djegien e Kuvendit

para 6 muajve - Flaka

Sekretari i përgjithshëm i PD-së Gazmend Bardhi ka thënë sot se kjo parti dhe opozita e bashkuar nuk ka pasur kurrë asnjë plan për djegien e institucioneve, pavarësisht se ato nuk përfaqësojnë interesin...

Delegacioni i Venecias, zbulohet kalendari i takimeve për ditën e nesërme

para 6 muajve - Aktuale

Pas mbërritjes në Tiranë të delegacionit të Komisionit të Venecias, në një mision faktmbledhës për shkeljet e pretenduara të Presidentit të Republikës, Ilir Meta, mbi vendimin për të anuluar 30 qershorin...

“Më 8 qershor do digjej Parlamenti” PD reagon pas deklaratës së fortë të Metës

para 6 muajve - Gazeta Express

Pas deklaratës së presidentiti Ilir Meta në komisionin parlamentar, i cili u shpreh se kishte informacione për se do të digjej Kuveni i Shqipërisë, ka reaguar Partia Demokratike. Meta theksoi ndër të tjera...

Meta: Nuk kam përgjegjësi për krizën politike

para 6 muajve - Flaka

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka dëshmuar këtë të hënë në Komisionin hetimor të ngritur posaçërisht për shkarkimin e tij. Për rreth dy orë, Meta iu përgjigj pyetje të ngritura nga anëtarët e Komisionit...

Presidenca sqaron pse Meta nuk iu përgjigj pyetjes në Komisionin Hetimor: E shmangu qëllimisht

para 6 muajve - Arbresh

Në mbledhjen e sotme të Komisionit Hetimor, kreu i shtetit Ilir Meta nuk iu përgjigj pyetjes së deputetit Adnor Shameti. “A ishte Kreu i Shtetit, në konflikt interesi me vendimin për të shtyrë datën e...

Gjosha: Vendimet e Metës nuk duhet të diskutohen në komisione

para 6 muajve - Koha Jone

Ish-ministrja e Integrimit, njëherazi ish-deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Klajda Gjosha e ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora u shpreh se dekretet e Presidentit Ilir Meta nuk kanë qenë...

Deputeti e kapi mat? Krahu i djathtë i presidentit sqaron pas 7 orësh se përse Meta nuk iu përgjigj pyetjes në Komisionin Hetimor

para 6 muajve - Lajme.al

Presidenca ka dhënë një sqarim se përse presidenti Ilir Meta ka shmangur përgjigjen e pyetjes “A ishte Kreu i Shtetit, në konflikt interesi me vendimin për të shtyrë datën e zgjedhjeve?”, “I pyetur nga...

Komisioni i Venecias nesër në Tiranë, zbardhet agjenda

para 6 muajve - Zhurnal

Bëhet publike agjenda e takimeve që priten të zhvillohen ditën e nesërme mes zyrtarëve të vendit dhe ekspertëve të Komisionit të Venecias. Ndërkaq, në një njoftim për mediat, bëhet e ditur se nga ora...

Dekretet? Akte të vlefshme, por si letra bakalli

para 6 muajve - Respublica

Politika shqiptare ka ofruar sot një ndër shfaqjet më bajate që sugjerojnë se pazari i radhës tashmë ashtë arritur dhe po kërkohen rrugët proceduriale për të bonifikuaf fekalet e prodhuara në shkallë industriale...

Ardhja e Komisionit të Venecias, Gjosha: Turp i madh për Shqipërinë

para 6 muajve - Opinion

Ish-deputetja e LSI-së, Klajda Gjosha, ka folur në lidhje me ardhjen me Komisionit të Venecias nesër në Tiranë. Gjosha është shprehur gjatë një interviste televizive se ardhja e tyre në Tiranë është një...

Meta shpjegon, pse nuk ju përgjigj pyetjes për zgjedhjet

para 6 muajve - InfoMagazin

Në mbledhjen e komisionit hetimor Presidenti Meta la pa përgjigje një pyetje të socialistit Adnor Shametaj, deputet i Skraparit. Socialisti e pyeti presidentin nëse ishte Kreu i Shtetit, në konflikt interesi...

Komisioni i Venecias nesër në Tiranë, zbardhet agjenda

para 6 muajve - Shekulli

Bëhet publike agjenda e takimeve që priten të zhvillohen ditën e nesërme mes zyrtarëve të vendit dhe ekspertëve të Komisionit të Venecias. Ndërkaq, në një njoftim për mediat, bëhet e ditur se nga ora 09:00-09:55,...

Ardhja e Komisionit të Venacias, Gjosha: Turp i madh për Shqipërinë

para 6 muajve - Opinion

Ish-deputetja e LSI-së, Klajda Gjosha, ka folur në lidhje me ardhjen me Komisionit të Venecias nesër në Tiranë. Gjosha është shprehur gjatë një interviste televizive se ardhja e tyre në Tiranë është një...

“Më 8 qershor do digjej Parlamenti” PD reagon pas deklaratës së fortë të Metës

para 6 muajve - Lajme.al

Pas deklaratës së presidentiti Ilir Meta në komisionin parlamentar, i cili u shpreh se kishte informacione për se do të digjej Kuveni i Shqipërisë, ka reaguar Partia Demokratike. Meta theksoi ndër të tjera...

Komisioni i Venecias vjen nesër, Gjoshaj: “Një turp i madh për Shqipërinë”

para 6 muajve - Standard

“Një turp i madh për Shqipërinë”, kështu e ka quajtur ish-deputetja e LSI-së, Klajda Gjosha ardhjen e Komisionit të Venecias nesër në Tiranë. E ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora, Gjosha tha se në vend...

Komisioni i Venecias vjen nesër për Ilir Metën, LSI del me deklaratë të fortë: Ky është problemi më i madh që ne sot kemi

para 6 muajve - Sot News

Ish-deputetja e LSI-së, Klajda Gjosha tha se në vend që të diskutohet për zgjidhjen e ngërçeve në vend, me Komisionin e Venecias do të diskutohet për shkarkimin e Presidentit. Gjosha tha: “Përmendët faktin...

Doli sot para Komisionit Hetimor, cila ishte pyetja që zuri ngushtë Ilir Metën

para 6 muajve - Lajme.al

Ilir Meta gjatë seancës së Komisionit Hetimor Parlamentar u pyet nga deputeti i PS, Bashkim Fino se çfarë do bëhej me 13 tetorin. “Çfarë do të bëni me 13 tetorin? Prapë do i shtyni zgjedhjet? Ata (opozita)...

Komisioni i Venecias “zbarkon” nesër në Tiranë, zbardhet axhenda

para 6 muajve - Medial

TIRANE Komisioni i Venecias do të “zbarkojë” nesër në Tiranë. Zhvillimet e fundit politike, kriza e thellë në vend si dhe reforma në drejtësi janë disa nga çështjet kryesore që pritet të diskutohen. Ndërkaq,...

Delegacioni i Venecias, zbulohet kalendari i takimeve për ditën e nesërme

para 6 muajve - Top Channel

Pas mbërritjes në Tiranë të delegacionit të Komisionit të Venecias, në një mision faktmbledhës për shkeljet e pretenduara të Presidentit të Republikës, Ilir Meta, mbi vendimin për të anuluar 30 qershorin...

Komisioni i Venecias “zbarkon” nesër në Tiranë, zbardhet agjenda

para 6 muajve - BalkanWeb

TIRANE Komisioni i Venecias do të “zbarkojë” nesër në Tiranë. Zhvillimet e fundit politike, kriza e thellë në vend si dhe reforma në drejtësi janë disa nga çështjet kryesore që pritet të diskutohen. Ndërkaq,...

Komisioni i Venecias “zbarkon” nesër në Tiranë, zbardhet agjenda

para 6 muajve - Koha Jone

Komisioni i Venecias do të “zbarkojë” nesër në Tiranë. Zhvillimet e fundit politike, kriza e thellë në vend si dhe reforma në drejtësi janë disa nga çështjet kryesore që pritet të diskutohen. Ndërkaq,...

Kur Palmer “ndalte” dhunën, mesazhi amerikan para protestës së opozitës

para 6 muajve - Portalb

8 qershori i vitit 2019 erdhi mes tensionit për protestën e opozitës. Nën zë flitej për një ditë që do ishte shumë e tensionuar, por në mëngjes presidenti Ilir Meta doli dhe lajmëroi se anulonte me dekret...

Sekretari i PD-së tregon se a kishin plan për djegien e Kuvendit

para 6 muajve - Sinjali

Sekretari i përgjithshëm i PD-së Gazmend Bardhi ka thënë sot se kjo parti dhe opozita e bashkuar nuk ka pasur kurrë asnjë plan për djegien e institucioneve, pavarësisht se ato nuk përfaqësojnë interesin...

A kishte Presidenti Meta konflikt interesi në shtyrjen e 30 qershorit? Vjen përgjigja

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

I pyetur nga media, lidhur me arsyen e mungesës së një përgjigjeje të drejtpërdrejtë të Presidentit të Republikës Sh.T.Z Ilir Meta, ndaj pyetjes së një deputeti se: “A ishte Kreu i Shtetit, në konflikt...

“Nuk duhet të diskutohen në komisione”, ish-ministrja e Integrimit tregon qëndrimin e LSI për vendimet e Metës

para 6 muajve - Sot News

Ish-ministrja e Integrimit, njëherazi ish-deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Klajda Gjosha u shpreh se dekretet e Presidentit Ilir Meta nuk kanë qenë një fortesë për opozitën. Sipas Gjoshës,...

Delegacioni i Komisionit të Venecias zbarkon në Tiranë, zbardhet kalendari i takimeve për ditën e nesërme

para 6 muajve - Sot News

Pas mbërritjes në Tiranë të delegacionit të Komisionit të Venecias, në një mision faktmbledhës për shkeljet e pretenduara të Presidentit të Republikës, Ilir Meta, mbi vendimin për të anuluar 30 qershorin...

Djegia e Parlamentit? Gazment Bardhi: PD s’ka pasur kurrë plane të tilla

para 6 muajve - Top Channel

Sekretari i përgjithshëm ka dalë ditën e sotme në një konferencë për shtyp dhe shprehet se PD dhe opozita e bashkuar nuk ka pasur kurrë asnjë plan për djegien e institucioneve, pavarësisht se ato nuk përfaqësojnë...

Zbardhet axhenda: Ky është “intenerari” i delegacionit të Komisionit të Venecias në Tiranë

para 6 muajve - Lexo

Delegacioni i Komisionit të Venecias do të vizitojë Shqipërinë ditën e nesërme në kuadër të përgatitjes së presidentit Ilir Meta për vendosjen e datave të zgjedhjeve në sistemin parlamentar. Ndërkohë është...

Mazhoranca, pothuaj korrekte, “opozita” e re mistrece dhe pise!

para 6 muajve - Standard

Komisioni Hetimor për Presidentin e Republikës është një nismë e panevojshme ligjore dhe krejtësisht lëvizje politike e kryeministrit Edi Rama kundër kreut të shtetit, Ilir Meta. Megjithëse ligjërisht...

“Plan për djegien e Kuvendit në protestën e 8 qershorit”, numri dy i PD i përgjigjet Metës: Hapni arkivat!

para 6 muajve - Sot News

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka reaguar pas dëshmisë së Presidentit të Republikës Ilir Meta në Komisionin Hetimor, ku foli për një plan për të djegur Kuvendin në protestën...

Reagon PD: Lexojeni mirë qëndrimin e Presidentit, nuk ishte PD që do digjte Parlamentin

para 6 muajve - Zhurnal

Tiranë, 9 shtator – Zhurnal.mk – Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi ka reaguar sot për deklaratën e kreut të shtetit, Ilir Meta, i cili në argumentet që dha për anulimin e 30 qershorit foli...

PD-ja thotë se me opozitën s’e kanë pasur në plan djegien e Kuvendit

para 6 muajve - Koha.net

Sekretari i përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi ka thënë sot se kjo parti dhe opozita e bashkuar nuk ka pasur kurrë asnjë plan për djegien e institucioneve, pavarësisht se ato nuk përfaqësojnë interesin...

“Plan për djegien e Kuvendit në protestën e 8 qershorit” Dëshmia e Metës, numri dy i PD i përgjigjet Metës: Hapni arkivat!

para 6 muajve - Sot News

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka reaguar pas dëshmisë së Presidentit të Republikës Ilir Meta në Komisionin Hetimor, ku foli për një plan për të djegur Kuvendin në protestën...

Kur Palmer “ndalte” dhunën/ Mesazhi amerikan para protestës së opozitës

para 6 muajve - Top Channel

8 qershori i vitit 2019 erdhi mes tensionit për protestën e opozitës. Nën zë flitej për një ditë që do ishte shumë e tensionuar, por në mëngjes presidenti Ilir Meta doli dhe lajmëroi se anulonte me dekret...

PD përgënjeshtron Metën: S’ka pasur kurrë plane për djegien e Kuvendit

para 6 muajve - GazetaBlic

Sekretari i përgjithshëm i PD-së Gazmend Bardhi ka thënë sot se kjo parti dhe opozita e bashkuar nuk ka pasur kurrë asnjë plan për djegien e institucioneve, pavarësisht se ato nuk përfaqësojnë interesin...

“Do digjej Kuvendi”, PD reagon pas deklaratës së Metës: Nuk kishim plan…

para 6 muajve - Opinion

Pas deklaratës së presidentiti Ilir Meta në komisionin parlamentar, i cili u shpreh se kishte informacione për se do të digjej Kuveni I Shqipërisë, ka reaguar Partia Demokratike. Meta theksoi ndër të tjera...

Dëshmia e Metës, Gaz Bardhi: PD dhe opozita nuk ka pasur kurrë plan për djegien e institucioneve. Skenarë të Ramës

para 6 muajve - BalkanWeb

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka reaguar pas dëshmisë së Presidentit të Republikës Ilir Meta në Komisionin Hetimor, ku foli për një plan për të djegur Kuvendin në protestën...

Meta: Do digjej Kuvendi më 8 qershor. Mora informacion sekret, prandaj anulova zgjedhjet

para 6 muajve - Top Channel

Me një qetësi gati olimpike për plot 135 minuta është përballur me Komisionin hetimor parlamentar, i cili është duke hetuar shkeljet e pretenduara të Kushtetutës. Pak përpara nisjes së dhënies së dëshmisë...

Komisioni i Venecias “zbarkon” nesër në Tiranë, zbardhet agjenda

para 6 muajve - InfoMagazin

Komisioni i Venecias do të “zbarkojë” nesër në Tiranë. Zhvillimet e fundit politike, kriza e thellë në vend si dhe reforma në drejtësi janë disa nga çështjet kryesore që pritet të diskutohen. Ndërkaq,...

Meta tregon pse anuloi zgjedhjet e 8 qershorit: Do të digjej Kuvendi!

para 6 muajve - GazetaBlic

Me një qetësi gati olimpike për plot 135 minuta është përballur me Komisionin hetimor parlamentar, i cili është duke hetuar shkeljet e pretenduara të Kushtetutës. Pak përpara nisjes së dhënies së dëshmisë...

PD del kundër Metës: Nuk do t’i digjnim ne institucionet, do ta bënte Rama (A do ta digjte Monika Kuvendin vetëm?)

para 6 muajve - Lexo

Partia Demokratike është distancuar nga deklarata e presidentit Meta sot në Komisionin Hetimor ku tha se dekreti për të anuluar 30 qershorin erdhi për shkak se kishte marrë informacione nga institucione...

Reagon PD: Lexojeni mirë qëndrimin e Presidentit, nuk ishte PD që do digjte Parlamentin

para 6 muajve - Koha Jone

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi ka reaguar sot për deklaratën e kreut të shtetit, Ilir Meta, i cili në argumentet që dha për anulimin e 30 qershorit foli dhe për informacione që tregonin...

Turp i madh për Shqipërinë që Komisioni i Venecias vjen nesër të diskutojë shkarkimin e Presidentit’

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Ish-deputetja e LSI-së, Klajda Gjosha e ka cilësuar si një turp të madh për Shqipërinë, mbërritjen e Komisionit të Venezias nesër në Tiranë, ku do të diskutohet kërkesa e maxhorancës për shkarkimin e Presidentit...

Pyetjet që i rrëzojnë çdo alibi Ilir Metës

para 6 muajve - Lexo

Nga Endri Kajsiu/ Presidenti Ilir Meta ka shkuar sot përpara Komisionit Hetimor Parlamentar në Kuvend në një përpjekje për të argumentuar se vendimi për ç’dekretimin e 30 qershorit nuk ishte në shkelje...

“Më 8 qershor do digjej Parlamenti” PD reagon pas deklaratës së fortë të Metës

para 6 muajve - Arbresh

Pas deklaratës së presidentiti Ilir Meta në komisionin parlamentar, i cili u shpreh se kishte informacione për se do të digjej Kuvendi i Shqipërisë, ka reaguar Partia Demokratike . Meta theksoi ndër të...

PRESIDENTI META DËSHMON PARA KOMISIONIT HETIMOR

para 6 muajve - Klan Macedonia

Për herë të parë në historinë e Shqipërisë Presidenti Ilir Meta doli për të dëshmuar para deputetëve të Komisionit Hetimor që është ngritur për shkarkimin e tij. Ilir Meta i shoqëruar nga këshilltarët...

Komisioni i Venecias vjen nesër për Ilir Metën, LSI del me deklaratë të fortë: Ky është problemi më i madh që ne sot kemi

para 6 muajve - Lajme.al

Ish-deputetja e LSI-së, Klajda Gjosha tha se në vend që të diskutohet për zgjidhjen e ngërçeve në vend, me Komisionin e Venecias do të diskutohet për shkarkimin e Presidentit. Gjosha tha: “Përmendët faktin...

Kur Palmer “ndalte” dhu nën/ Mesazhi amerikan para protestës së opozitës

para 6 muajve - Lexo

8 qershori i vitit 2019 erdhi mes tensionit për protestën e opozitës. Nën zë flitej për një ditë që do ishte shumë e tensionuar, por në mëngjes presidenti Ilir Meta doli dhe lajmëroi se anulonte me dekret...

“Takim Rama-Basha për një marrëveshje të re politike?” flet Fatmir Mediu: Nuk i druhem..

para 6 muajve - BalkanWeb

Fatmir Mediu, kreu i republikanëve, aleati më i afërt i PD-së insiston për një dialog me mazhorancën, të ndërmjetësuar nga ndërkombëtarët pas 30 qershorit. Mediu është pro negociatave, por jo të drejtpërdrejta...

Meta para Komisionit Hetimor: Anulimi i zgjedhjeve vendore ishte për të shmangur një proces jodemokratik

para 6 muajve - Zhurnal

Tiranë, 9 shtator – Zhurnal.mk – Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, dekretin e tij për të anuluar zgjedhjet vendore të datës 30 qershor, e konsideron si një vendim për të shmangur një proces jodemokratik...

PD-ja përgënjeshtron Metën: S’ka pasur kurrë plane për djegien e Kuvendit

para 6 muajve - Ekonomia Online

Sekretari i përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi ka thënë sot se kjo parti dhe opozita e bashkuar nuk ka pasur kurrë asnjë plan për djegien e institucioneve, pavarësisht se ato nuk përfaqësojnë interesin...

PD përgënjeshtron Metën: S’ka pasur kurrë plane për djegien e Kuvendit

para 6 muajve - InfoMagazin

Sekretari i përgjithshëm i PD-së Gazmend Bardhi ka thënë sot se kjo parti dhe opozita e bashkuar nuk ka pasur kurrë asnjë plan për djegien e institucioneve, pavarësisht se ato nuk përfaqësojnë interesin...

Kur Palmer “ndalte” dhunën, mesazhi amerikan para protestës së opozitës

para 6 muajve - InfoMagazin

8 qershori i vitit 2019 erdhi mes tensionit për protestën e opozitës. Nën zë flitej për një ditë që do ishte shumë e tensionuar, por në mëngjes presidenti Ilir Meta doli dhe lajmëroi se anulonte me dekret...

PD përgënjeshtron Metën: S’ka pasur kurrë plane për djegien e Kuvendit

para 6 muajve - Arbresh

Sekretari i përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi ka thënë sot se kjo parti dhe opozita e bashkuar nuk ka pasur kurrë asnjë plan për djegien e institucioneve, pavarësisht se ato nuk përfaqësojnë interesin...

Meta: Do të digjej Kuvendi më 8 qershor, mora informacion sekret dhe anulova zgjedhjet

para 6 muajve - Gazeta e re

Me një qetësi gati olimpike për plot 135 minuta është përballur me Komisionin hetimor parlamentar, i cili është duke hetuar shkeljet e pretenduara të Kushtetutës. Pak përpara nisjes së dhënies së dëshmisë...

Mediu: Ky komision një zgjatim i pavlerë!!! Rama ka shpërfytyruar shtetin…

para 6 muajve - Standard

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, ishte i ftuar në Ditarin e orës 13:00 nga ku komentoi mbledhjen e zhvilluar sot në Komisionin e Hetimor për shkarkimin e Presidentit, ku i pranishëm ishte edhe...

Komisioni për Presidentin, Mediu: Shfaqja më e turpshme e Kuvendit

para 6 muajve - Koha Jone

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, ishte i ftuar në Ditarin e orës 13:00 nga ku komentoi mbledhjen e zhvilluar sot në Komisionin e Hetimor për shkarkimin e Presidentit, ku i pranishëm ishte edhe...

Meta para Komisionit Hetimor: Anulimi i zgjedhjeve vendore ishte për të shmangur një proces jodemokratik

para 6 muajve - Aktuale

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, dekretin e tij për të anuluar zgjedhjet vendore të datës 30 qershor, e konsideron si një vendim për të shmangur një proces jodemokratik të votimit, raporton Anadolu...

PD përgënjeshtron Metën: S’ka pasur kurrë plane për djegien e Kuvendit

para 6 muajve - KosovaPress

“Partia Demokratike dhe opozita e bashkuar nuk ka pasur kurrë asnjë plan për djegien e institucioneve, pavarësisht se ato nuk përfaqësojnë interesin publik, por interesin e një grupi oligarkësh dhe kriminelësh...

Pyetja që presidenti nuk po i jep dot përgjigje Meta

para 6 muajve - PortaliOnline

Ka një pyetje që Ilir Meta nuk po i jep dot përgjigjë në Komisionin Hetimor. Çfarë do të bëjë presidenti me 13 tetorin? Deputeti i PS, Bashkim Fino, por edhe deputetë të tjerë zunë ngushtë kreun e shtetit...

Presidenti Meta zbulon informacionin sekret

para 6 muajve - Arbresh

Për herë të parë presidenti Ilir Meta zbulon informacionin sekret që kishte marrë një ditë para se të zhdekretonte 30 qershorin si datën e zgjedhjeve vendore. Para komisionit hetimor, Kreu i shtetit deklaroi...

​Meta: Do të digjej Kuvendi më 8 qershor, mora informacion sekret dhe anulova zgjedhjet

para 6 muajve - Periskopi

Me një qetësi gati olimpike për plot 135 minuta është përballur me Komisionin hetimor parlamentar, i cili është duke hetuar shkeljet e pretenduara të Kushtetutës. Pak përpara nisjes së dhënies së dëshmisë...

Meta: Do digjej Kuvendi më 8 qershor. Mora informacion sekret, prandaj anulova zgjedhjet

para 6 muajve - InfoMagazin

Me një qetësi gati olimpike për plot 135 minuta është përballur me Komisionin hetimor parlamentar, i cili është duke hetuar shkeljet e pretenduara të Kushtetutës. Pak përpara nisjes së dhënies së dëshmisë...

Meta “zbulon” se më 8 qershor ishte planifikuar djegia e Kuvendit të Shqipërisë

para 6 muajve - PortaliOnline

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka zbuluar disa detaje sa i përket informacioneve që kishte për trazirat e pritshme në protestën e opozitës më 8 qershor. Pak orë përpara nisjes së protestës,...

Meta: Do të digjej Kuvendi më 8 qershor, mora informacion sekret dhe anulova zgjedhjet

para 6 muajve - KosovaPress

Pak përpara nisjes së dhënies së dëshmisë presidenti ka shtrënguar duart me antarët e komisionit. Mbrojtjen e çdekretimit të 30 qershorit presidenti i Shqipërisë Ilir Meta e ka nisur duke sjellë në vëmendje...

Media ndërkombëtare për raportin e OSBE/ODIHR

para 6 muajve - Standard

Nga Kastriot Islami 1. Politikanët shqiptarë ja kanë marrë dorën raporteve ndërkombëtare. Ata gjithnjë përpiqen: i) ta quajnë raportin realist e që përshkruan situatën sipas shijeve te tyre; ii) të tregojnë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK