http://kariera.mk

Vjosa Osmani kujton 11 shtatorin: Kosova qëndron pranë SHBA-së si ata ndaj nesh

para 6 muajve - Klan Kosova

Vjosa Osmani, kandidatja për kryeministre nga LDK, kujton viktimat që humbën jetën në sulmin e 11 shtatorit të vitit 2001 në SHBA. Osmani tha se Kosova i kujton këto viktima dhe qëndron krenare në krah...

Si ndryshoi qielli i Manhatanit dhe vendi i “kullave binjake” pas 11 shtatorit

para 6 muajve - Top Channel

Sulmi terrorist i kryer nga Al Kaeda kundër kullave binjake të Qendrës Tregtare Botërore në Nju Jork, më 11 shtator të vitit 2001, ndryshoi përgjithnjë jo vetëm qiellin e një nga qyteteve më dinamikë në...

Si ndryshoi qielli i Manhatanit pas 11 shtatorit

para 6 muajve - Top Channel

Sulmi terrorist i kryer nga Al Kaeda kundër kullave binjake të Qendrës Tregtare Botërore në Nju Jork, më 11 shtator të vitit 2001, ndryshoi përgjithnjë jo vetëm qiellin e një nga qyteteve më dinamikë në...

AMERIKANËT SHËNOJNË PËRVJETORIN E SULMEVE TË 11 SHTATORIT

para 6 muajve - Klan Macedonia

Amerikanët po shënojnë të mërkurën 18 vjetorin e sulmeve terroriste të 11 shtatorit të vitit 2001, që lanë pas vetes rreth 3 mijë të vrarë në New York, Virginia dhe në Pennsylvania. Presidenti Donald Trump,...

Amerikanët shënojnë përvjetorin e sulmeve të 11 shtatorit

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Amerikanët po shënojnë të mërkurën 18 vjetorin e sulmeve terroriste të 11 shtatorit të vitit 2001, që lanë pas vetes rreth 3 mijë të vrarë në New York, Virginia dhe në Pennsylvania. Presidenti Donald Trump,...

Foto të pabotuara më parë nga sulmet e 11 shtatorit 2001

para 6 muajve - BalkanWeb

Disa foto të reja të pabotuara më parë janë publikuar në 18 vjetorin e sulmeve mbi Kullat Binjake. Ka qenë pikërisht një mjek, ndër të parët që ka mbërritur në vendin ku ndodhi sulmi, që ka publikuar fotot...

Fotografitë që nuk i keni parë asnjëherë nga sulmi i 11 shtatorit 2001

para 6 muajve - GazetaBlic

Këto fotografi të pa publikuara më parë, tregojnë totalisht shkatërrimin e vendit në sulmin terrorist më 11 shtator 2001. Sot bëhen 18 vite që kur Amerika u trondit nga sulmi më i madh terrorist, andaj...

SHBA përkujton Sul.met e 11 Shtatorit

para 6 muajve - Medial

Lexime: 3 18 vjet pas sulmit të rëndë terrorist, Shtetet e Bashkuara të Amerikës përkujtojnë 11 Shtatorin dhe rreth 3 mijë viktimat. Të afërmit e viktimave do të mblidhen në Ground Zero, ndërsa presidenti...

SHBA përkujton sulmet e 11 Shtatorit

para 6 muajve - Shenja

18 vjet pas sulmit të rëndë terrorist, Shtetet e Bashkuara të Amerikës përkujtojnë 11 Shtatorin dhe rreth 3 mijë viktimat. Të afërmit e viktimave do të mblidhen në Ground Zero, ndërsa presidenti amerikan...

18 vjet nga sulmet terroriste që ndryshuan Amerikën/VIDEO

para 6 muajve - Vizion Plus

Kjo e mërkurë shënon përvjetorin e 18 të sulmeve terroriste të 11 shtatorit që tronditen Shtetet e Bashkuara dhe ndryshuan Ameriken. Rreth 3.000 persona që i përksinin 70 kombësive të ndryshme, humbën...

Osmani kujton 11 shtatorin: Kosova qëndron pranë SHBA-së si ata ndaj nesh

para 6 muajve - Ekonomia Online

Vjosa Osmani, kandidatja për kryeministre nga LDK, kujton viktimat që humbën jetën në sulmin e 11 shtatorit të vitit 2001 në SHBA. Osmani tha se Kosova i kujton këto viktima dhe qëndron krenare në krah...

Si ndryshoi qielli i Manhatanit dhe vendi i “kullave binjake” pas 11 shtatorit

para 6 muajve - KosovaPress

Në 18 vitet e fundit, vendi ku ishin kullat binjake ka ndryshuar vazhdimisht, duke u kthyer në një memorial për 2977 personave me kombësi jo vetëm amerikane, por nga e gjithë bota të cilët humbën jetën...

Minutat e para pas tragjedisë: FOTOT e pabotuara të 11 shtatorit, që tronditi SHBA dhe botën

para 6 muajve - Gazeta Tema

Një mjek, i cili ka qenë ndër të parët që ka mbërritur pranë Kullave Binjake ndërsa digjeshin më 11 shtator 2001, ka publikuar fotografi të pabotuara ndonjëherë nga përpjekjet e skuadrave të shpëtimit...

Shtetet e Bashkuara përkujtojnë 18-vjetorin e sulmeve terroriste!

para 6 muajve - TV21

Shtetet e Bashkuara sot përkujton 18-të vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit të viti 2001. Më 11 shtator të vitit 2001 u krye një sulmë ndaj kullave binjake nga një grup prej 19 personash,...

11 shtatori, dita që ndryshoi botën, la pas rreth 3 mijë viktima

para 6 muajve - BalkanWeb

Shtetet e Bashkuara, por edhe mbarë bota, përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar në Twitter me rastin e 18 vjetorit të tragjedisë....

8 vjet nga 11 shtatori, mjeku publikon pamjet e rralla mes rrënojave (FOTO LAJM)

para 6 muajve - Albeu

Sot bëhen 18 vjet nga sulmi terrorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kur u goditën Kullat Binjake. Në momentet e para pas sulmit tek rrënojat kishte shkuar edhe një mjek. Ai kishte shkrepur edhe disa...

Historia e njeriut që ra nga kullat binjake menjëherë pas sulmit terrorist

para 6 muajve - Gazeta Express

Imazhet më të njohura nga sulmet terroriste të 11 Shtatorit në SHBA janë ato të avionëve dhe kullave. Por vëmendje ka tërhequr edhe një njeri që bie nga lartësia e njërës prej kullave. Kjo foto e realizuar...

Kjo është historia e njeriut që ra nga kullat binjake menjëherë pas sulmit

para 6 muajve - OraInfo

Janë bërë 18 vite nga sulmet ndja kullave binjake në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Imazhet më të njohura nga sulmet terroriste të 11 Shtatorit në SHBA janë ato të avionëve dhe kullave. Por vëmendje...

Historia e njeriut që ra nga kullat binjake menjëherë pas sumit terrorist

para 6 muajve - Gazeta Express

Imazhet më të njohura nga sulmet terroriste të 11 Shtatorit në SHBA janë ato të avionëve dhe kullave. Por vëmendje ka tërhequr edhe një njeri që bie nga lartësia e njërës prej kullave. Kjo foto e realizuar...

Sot përkujtohen sulmet terroriste të 11 Shtatorit

para 6 muajve - Shekulli

Shtetet e Bashkuara të Amerikës përkujtojnë sot sulmet terroriste të 11 shtatorit. Në shenjë simbolike  zjarrfikësit në Orlando u ngjitën në rreth 110 shkallë për nder të atyre që humbën jetën në sulmet...

Historia e njeriut që ra nga kullat binjake menjëherë pas sulmit terrorist

para 6 muajve - Tetova Sot

Imazhet më të njohura nga sulmet terroriste të 11 Shtatorit në SHBA janë ato të avionëve dhe kullave. Por vëmendje ka tërhequr edhe një njeri që bie nga lartësia e njërës prej kullave. Kjo foto e realizuar...

18 vjet nga sulmet terroriste në SHBA

para 6 muajve - Koha.mk

Shtetet e Bashkuara por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer më 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 vetash...

11 Shtatori, flamujt amerikanë në gjysmë shtizë

para 6 muajve - Opinion

Departamenti i Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka kërkuar që të gjitha institucionet amerikane në botë të ulin sot flamurin në gjysmë shtizë. Presidenti Donald Trump e ka shpallur ditën e...

18 vjet nga sulmet terroriste në SHBA

para 6 muajve - Top Channel

Shtetet e Bashkuara por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 vetash...

18 vjet nga sulmet terroriste në SHBA

para 6 muajve - Koha.net

Shtetet e Bashkuara por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer më 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 vetash...

18 vite nga sulmet e tmerrshme në SHBA, ç’ndodhi më 11 shtator 2001

para 6 muajve - Ina

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe e gjithë botë përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej...

Pamjet e pa publikuara nga tragjedia e 11 shtatorit në SHBA

para 6 muajve - Gazeta Express

Një mini album me disa fotografi të cilat thuhet se nuk janë parë më herët, që tregojnë shkatërrimin në Qendrën Botërore të Tregtisë në New York në 11 shtator, janë publikuar nga një prej mjekëve të parë...

Sot 18 vite nga sulmet e tmerrshme në SHBA, ç’ndodhi më 11 shtator 2001

para 6 muajve - Koha Jone

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe e gjithë botë përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej...

18 vjet nga sulmet terroriste në SHBA

para 6 muajve - Insajderi

Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 vetash rrëmbyesë radikalë, 15 prej të cilëve ishin nga Arabia Saudite, dy nga Emiratet e Bashkuara Arabe, një nga Egjipti...

18 vite nga sulmet e tmerrshme në SHBA, bota kujton 11 shtatorin

para 6 muajve - Blitz

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe e gjithë botë përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve terroriste të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake u krye më 11 shtator 2001, nga një grup prej 19 vetash,...

18 vite nga sulmet e tmerrshme në SHBA, ç’ndodhi më 11 shtator 2001

para 6 muajve - BalkanWeb

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe e gjithë botë përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej...

SHBA-të kujtojnë 11 Shtatorin: tmerrin që ndryshoi Amerikën dhe botën

para 6 muajve - Te Sheshi

SHBA-të u kanë kërkuar të gjitha njësive diplomatike të tyre që të ulin sot flamurin në gjysmë shtizë, në përkujtim të 18 vjetorit të sulmeve terroriste të 11 Shtatorit. Më 11 shtator 2001, Shtetet e Bashkuara...

18 vjet nga sulmet terroriste në SHBA

para 6 muajve - Gazeta Express

Shtetet e Bashkuara por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 vetash...

18 vjet nga sulmet terroriste në SHBA

para 6 muajve - Flaka

Shtetet e Bashkuara por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 vetash...

18 vjet nga sulmet terroriste të 11 shtatorit në SHBA

para 6 muajve - RTV 21

Në Kosovë zbulohet obelisku kushtuar viktimave të 11 shtatorit Shtetet e Bashkuara, por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake...

18 vjet nga sulmet terroriste në SHBA

para 6 muajve - RTV 21

Përkujtohet sulm i 11 shtatorit të vitit 2011 Shtetet e Bashkuara, por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer...

18 vjet nga sulmet terroriste në SHBA

para 6 muajve - GazetaBlic

Shtetet e Bashkuara por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 vetash...

Historia e njeriut që ra nga kullat binjake

para 6 muajve - Bota Press

Botapress 11 Shtator – Imazhet më të njohura nga sulmet terroriste të 11 Shtatorit në SHBA janë ato të avionëve dhe kullave. Por vëmendje ka tërhequr edhe një njeri që bie nga lartësia e njërës prej kullave....

18 vjet nga sulmet terroriste në SHBA

para 6 muajve - Sinjali

Shtetet e Bashkuara por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 vetash...

Sot 18 vjet nga sulmet terroriste mbi Kullat Binjake në New York

para 6 muajve - PortaliOnline

Sot shënohet 18 vjetori i sulmit terrorist të 11 shtatorit në Nju Jork shembi Kullat Binjake, nga i cili sulm humbën jetën 2,996 njerëz në katër zona të ndryshme. 11 shtatori i vitit 2001 do të mbahet...

18 vite nga sulmet e tmerrshme në SHBA, ç’ndodhi më 11 shtator 2001

para 6 muajve - InfoMagazin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe e gjithë botë përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej...

18 vjet nga sulmet terroriste në SHBA

para 6 muajve - Fakti Ditor

Shtetet e Bashkuara por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 vetash...

18 vjet nga sulmet terroriste në SHBA

para 6 muajve - Infokusi

Shtetet e Bashkuara por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 vetash...

18 vjet nga sulmet terroriste të 11 shtatorit në SHBA

para 6 muajve - Arbresh

Shtetet e Bashkuara por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 vetash...

18 vjet nga sulmet terroriste në SHBA

para 6 muajve - Periskopi

Shtetet e Bashkuara por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 vetash...

18 vjet nga sulmet terroriste në SHBA

para 6 muajve - KosovaPress

Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 vetash rrëmbyesë radikalë, 15 prej të cilëve ishin nga Arabia Saudite, dy nga Emiratet e Bashkuara Arabe, një nga Egjipti...

Pas 18 vjetëve dalin pamje të reja të 11 shtatorit

para 6 muajve - Portalb

Plot 18 vjet kanë kaluar nga tmerri i 11 shtatorit 2001, kur dy kullat binjake të Qendrës Botërore të Tregtisë në Nju Jork, SHBA, u goditën nga një sulm terrorist, transmeton Revista Class . Një doktor,...

18 vjet nga 11 shtatori, mjeku publikon pamjet apokaliptike mes rrënojave

para 6 muajve - Insajderi

Nesër bëhen 18 vjet nga sulmi terrorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës – koha kur u goditën Kullat Binjake. Në momentet e para pas sulmit tek rrënojat kishte shkuar edhe një mjek, shkruan Insjaderi....

Mjeku nxjerr pamje të reja nga tmerri i 11 shtatorit

para 6 muajve - Flaka

Një doktor që nxitoi te rrënojat e kullave binjake në SHBA, më 11 shtator të vitit 2001, gjatë sulmit terrorist që la pas rreth 3000 viktima, ka postuar fotot të bëra në orët e para pas shkatërrimit. Me...

U gjend në vendin e ngjarjes, doktori publikon imazhe të reja 18 vjet pas 11 shtatorit

para 6 muajve - BalkanWeb

Disa fotografi të cilat thuhet se nuk janë parë më herët, të 11 shtatorit që tregojnë shkatërrimin në Qendrën Botërore të Tregtisë në New York, janë publikuar nga një prej mjekëve të parë në vendngjarje....

Doktori që u gjend në vendin e ngjarjes publikon imazhe të papublikuara më parë, të sulmeve të 11 Shtatorit

para 6 muajve - GazetaBlic

Disa fotografi të cilat thuhet se nuk janë parë më herët të 11 Shtatorit që tregojnë shkatërrimin në Qendrën Botërore të Tregtisë në New York, janë publikuar nga një prej mjekëve të parë në vendngjarje....

Mjeku nxjerr pamje të reja nga tmerri i 11 shtatorit

para 6 muajve - Top Channel

Një doktor që nxitoi te rrënojat e kullave binjake në SHBA, më 11 shtator të vitit 2001, gjatë sulmit terrorist që la pas rreth 3000 viktima, ka postuar fotot të bëra në orët e para pas shkatërrimit. Me...

Mjeku nxjerr pamje të reja nga tmerri i 11 shtatorit

para 6 muajve - Top Channel

Një doktor që nxitoi te rrënojat e kullave binjake në SHBA, më 11 shtator të vitit 2001, gjatë sulmit terrorist që la pas rreth 3000 viktima, ka postuar fotot të bëra në orët e para pas shkatërrimit. Me...

Doktori që u gjend në vendin e ngjarjes publikon imazhe të papublikuara më parë, të sulmeve të 11 shtatorit

para 6 muajve - Gazeta Observer

Disa fotografi të cilat thuhet se nuk janë parë më herët të 11 shtatorit që tregojnë shkatërrimin në Qendrën Botërore të Tregtisë në New York, janë publikuar nga një prej mjekëve të parë në vendngjarje....

Mjeku nxjerr pamje të reja nga tmerri i 11 shtatorit

para 6 muajve - Arbresh

Një doktor që nxitoi te rrënojat e kullave binjake në SHBA, më 11 shtator të vitit 2001, gjatë sulmit terrorist që la pas rreth 3000 viktima, ka postuar fotot të bëra në orët e para pas shkatërrimit. Disa...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK