http://kariera.mk

Von der Leyen: “Ballkani prioritet”, por Presidentja e KE kritikohet për idetë fashiste

para 6 muajve - Vizion Plus

Presidentja  e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen deklaroi se Ballkani Perëndimor do të jetë një nga përparësitë e saj gjatë pesë viteve të ardhshme. Ajo u shpreh se hapat e mëtejshëm për t’u anëtarësuar...

“Ballkani Perëndimor, një prej prioriteteve të Presidencës sime”

para 6 muajve - Gazeta Express

Ballkani Perëndimor do të jetë një prej prioriteteve të Presidencës së Ursula von der Leyen në Komisionin Evropian. Ajo i ka bërë komentet pas prezantimit të ‘Qeverisë’ së re të Bashkimit Evropian, ku...

Ursula von der Leyen: Ballkani Perëndimor, një prej prioriteteve të Presidencës sime

para 6 muajve - Alsat-M

Ballkani Perëndimor do të jetë një prej prioriteteve të Presidencës së Ursula von der Leyen në Komisionin Evropian. Ajo i ka bërë komentet pas prezantimit të ‘Qeverisë’ së re të Bashkimit Evropian, ku...

Ursula von der Leyen: Ballkani Perëndimor, një prej prioriteteve të Presidencës sime

para 6 muajve - Portalb

Ballkani Perëndimor do të jetë një prej prioriteteve të Presidencës së Ursula von der Leyen në Komisionin Evropian. Ajo i ka bërë komentet pas prezantimit të ‘Qeverisë’ së re të Bashkimit Evropian, ku...

Ursula von der Leyen: Ballkani Perëndimor, një prej prioriteteve të Presidencës sime

para 6 muajve - Lajm

Ballkani Perëndimor do të jetë një prej prioriteteve të Presidencës së Ursula von der Leyen në Komisionin Evropian. Ajo i ka bërë komentet pas prezantimit të ‘Qeverisë’ së re të Bashkimit Evropian, ku...

Ursula von der Leyen: Ballkani Perëndimor, një prej prioriteteve të Presidencës sime

para 6 muajve - InfoMagazin

Ballkani Perëndimor do të jetë një prej prioriteteve të Presidencës së Ursula von der Leyen në Komisionin Evropian. Ajo i ka bërë komentet pas prezantimit të ‘Qeverisë’ së re të Bashkimit Evropian, ku...

Ursula von der Leyen: Ballkani Perëndimor, një prej prioriteteve të Presidencës sime

para 6 muajve - Tetova Sot

Ballkani Perëndimor do të jetë një prej prioriteteve të Presidencës së Ursula von der Leyen në Komisionin Evropian. Ajo i ka bërë komentet pas prezantimit të ‘Qeverisë’ së re të Bashkimit Evropian, ku...

Ursula von der Leyen: Ballkani Perëndimor, një prej prioriteteve të Presidencës sime

para 6 muajve - Flaka

Ballkani Perëndimor do të jetë një prej prioriteteve të Presidencës së Ursula von der Leyen në Komisionin Evropian. Ajo i ka bërë komentet pas prezantimit të ‘Qeverisë’ së re të Bashkimit Evropian, ku...

Ursula von der Leyen: Ballkani Perëndimor, një prej prioriteteve të Presidencës sime

para 6 muajve - Top Channel

Ballkani Perëndimor do të jetë një prej prioriteteve të Presidencës së Ursula von der Leyen në Komisionin Evropian. Ajo i ka bërë komentet pas prezantimit të ‘Qeverisë’ së re të Bashkimit Evropian, ku...

I besuari i Orbanit, komisar i Zgjerimit të BE-së

para 6 muajve - Alsat-M

Me komisarin e fundit të BE-së, kryeministri i Hungarisë nuk pati fat: Tibor Navracsics, një anëtar i vjetër i partisë Fidesz të Orbanit dhe një njeri i toneve të moderuara, si komisar për Kulturën, Rininë...

Ursula von der Leyen: Fokusi im tek Ballkani Perëndimor

para 6 muajve - Koha Jone

Presidenca e Bashkimit Europian nën drejtimin e Ursula von der Leyen, sytë do ti ketë edhe ndaj Ballkanit Perëndimor. Ajo i ka bërë komentet pas prezantimit të ”qeverisë” së re të Bashkimit Evropian, ku...

Ursula von der Leyen: Ballkani Perëndimor, një prej prioriteteve të Presidencës sime

para 6 muajve - Republika

Ballkani Perëndimor do të jetë një prej prioriteteve të Presidencës së Ursula von der Leyen në Komisionin Evropian. Ajo i ka bërë komentet pas prezantimit të ‘Qeverisë’ së re të Bashkimit Evropian, ku...

Ursula von der Leyen: Ballkani Perëndimor, një prej prioriteteve të Presidencës sime

para 6 muajve - Shenja

Ballkani Perëndimor do të jetë një prej prioriteteve të Presidencës së Ursula von der Leyen në Komisionin Evropian. Ajo i ka bërë komentet pas prezantimit të ‘Qeverisë’ së re të Bashkimit Evropian, ku...

Anëtarsimi në BE, presidentja e Komisionit Europian jep lajmin e mirë për Ballkanin Perëndimor

para 6 muajve - Sot News

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen është shprehur se Ballkani Perëndimor do të jetë një prej prioriteteve të Presidencës. Ajo i ka bërë komentet pas prezantimit të ‘Qeverisë’...

Presidentja e Komisionit Europian jep lajmin e mirë për Ballkanin Perëndimor

para 6 muajve - Sot News

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen është shprehur se Ballkani Perëndimor do të jetë një prej prioriteteve të Presidencës. Ajo i ka bërë komentet pas prezantimit të ‘Qeverisë’...

Ursula von der Leyen: Ballkani Perëndimor, një prej prioriteteve të Presidencës sime

para 6 muajve - Gazeta Tema

Ballkani Perëndimor do të jetë një prej prioriteteve të Presidencës së Ursula von der Leyen në Komisionin Evropian. Ajo i ka bërë komentet pas prezantimit të ‘Qeverisë’ së re të Bashkimit Evropian, ku...

Vështrim nga Brukseli: Ndryshimi po vjen

para 6 muajve - Zhurnal

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, zbuloi ekipin e saj të ri në Bruksel, i cili sinjalizon ditë të vështira për politikën e fqinjësisë dhe të zgjerimit të bllokut. Laszlo Trocsanyi,...

Qeveria e re evropiane, Hungaria merr portofolin e Zgjerimit

para 6 muajve - Shekulli

Ursula von der Leyen ka zbuluar zyrtarisht përbërjen e Komisionit të ri Evropian të ardhshëm, duke i dhënë portofolin e zgjerimit Hungarisë. Laszlo Trocsanyi do të pasojë zyrtarisht Johannes Hahn si Komisioner...

Ndryshimet në Bruksel

para 6 muajve - Koha.net

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, zbuloi ekipin e saj të ri në Bruksel, i cili sinjalizon ditë të vështira për politikën e fqinjësisë dhe të zgjerimit të bllokut. Laszlo Trocsanyi,...

Vështrim nga Brukseli: Ndryshimi po vjen

para 6 muajve - Lajm

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, zbuloi ekipin e saj të ri në Bruksel, i cili sinjalizon ditë të vështira për politikën e fqinjësisë dhe të zgjerimit të bllokut. Laszlo Trocsanyi,...

Vështrim nga Brukseli: Ndryshimi po vjen

para 6 muajve - Flaka

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, zbuloi ekipin e saj të ri në Bruksel, i cili sinjalizon ditë të vështira për politikën e fqinjësisë dhe të zgjerimit të bllokut. Laszlo Trocsanyi,...

Rashiti: Komisioni i ri i BE-së i Ursula von de Leven do të jetë më i dobët për Ballkanin

para 6 muajve - Epoka e Re

Drejtori ekzekutiv i Grupit për Hulumtim të Politikave në Ballkan, Naim Rashiti, ka vlerësuar se Komisioni i ri i BE-së i Ursula von de Leven do të jetë më i fuqishëm për çështjet e brendshme të BE-së,...

Von der Leyen: Ballkani Perëndimor, prioritet në Presidencën time

para 6 muajve - Albinfo

Një prej prioriteteve të Presidencës së Ursula von der Leyen në Komisionin Evropian do të jetë Ballkani Perëndimor. Ballkani Perëndimor do të jetë një prej prioriteteve të Presidencës së Ursula von der...

Vështrim nga Brukseli: Ndryshimi po vjen

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, zbuloi ekipin e saj të ri në Bruksel, i cili sinjalizon ditë të vështira për politikën e fqinjësisë dhe të zgjerimit të bllokut. Laszlo Trocsanyi,...

I besuari i Orbanit László Trócsányi do të jetë komisari i Zgjerimit në BE

para 6 muajve - DW

Eshtë një triumf diplomatik për kryeministrin e Hungarisë, Victor Orban: Ish-ministri i tij i Drejtësisë, László Trócsányi merr një post kyç në Komisionin e ri të BE. Me komisarin e fundit të BE-së, kryeministri...

Vështrim nga Brukseli: Ndryshimi po vjen

para 6 muajve - Arbresh

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, zbuloi ekipin e saj të ri në Bruksel, i cili sinjalizon ditë të vështira për politikën e fqinjësisë dhe të zgjerimit të bllokut. Laszlo Trocsanyi,...

Komisioneri i BE-së, Hahnit i ndërrohet dikasteri

para 6 muajve - Klan Kosova

Johannes Hahn nuk do të jetë Komisioner i BE-së  për zgjerim por për buxhet e administratë. Postin që austriaku e mbajti deri tani do ia zë ish-ministri i drejtësisë në Budapest, Laslo Troscani. Nominimin...

Fon der Lajen: Ballkani Perëndimor është një nga prioritetet e mia

para 6 muajve - Koha.mk

Bruksel, 10 shtator – Kryetarja e sapoemëruar e KE-së, Ursulla fon der Lajen deklaroi se Ballkani Perëndimor do të jetë një ndër prioritetet kryesore në mandatin e saj pesëvjeçar. “Dëshiroj që Ballkani...

Komisioni i ri Evropian, 48 për qind janë femra

para 6 muajve - Alsat-M

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka paraqitur përbërjen e planifikuar të ekipit të saj. Von der Leyen planifikon që Komisioni i ardhshëm i BE-së të ketë më shumë femra...

Komisioni i ri Evropian, 48 për qind janë femra

para 6 muajve - Lajm

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka paraqitur përbërjen e planifikuar të ekipit të saj. Von der Leyen planifikon që Komisioni i ardhshëm i BE-së të ketë më shumë femra...

Komisioni i ri Evropian, 48 për qind janë femra

para 6 muajve - InfoMagazin

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka paraqitur përbërjen e planifikuar të ekipit të saj. Von der Leyen planifikon që Komisioni i ardhshëm i BE-së të ketë më shumë femra...

Von der Leyen: Prioriteti im që Ballkani Perëndimor t’i afrohet sa më shumë BE

para 6 muajve - Insajderi

Kryesuesja e komisionarëve evropian e në mes tyre edhe e hungarezit Lajos Trocsanyi, të ngarkuar për resorin e zgjerimit të BE, Ursula von der Layen ka theksuar se Hungaria është vendi i cili, si edhe...

Komisioni i ri Evropian, 48 për qind janë femra

para 6 muajve - Fakti Ditor

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka paraqitur përbërjen e planifikuar të ekipit të saj. Von der Leyen planifikon që Komisioni i ardhshëm i BE-së të ketë më shumë femra...

Komisioner për Zgjerim i BE-së nominohet hungarezi, Laszlo Trocsanyi

para 6 muajve - Klan Kosova

Ish – ministri hungarez i Drejtësisë, Laszlo Trocsanyi  është nominuar zyrtarisht në pozitën e Komisionerit për Zgjerim të BE-së. Lajmi u njoftua sot në konferencën për shtyp në Bruksel, ku kryetarja e...

Laslo Trocsanyi zgjidhet komisioneri i ri evropian për zgjerim

para 6 muajve - Gazeta Express

Presidentja e sapozgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, sot prezantoi përbërjen e re të komisionerëve. Von der Leyen njoftoi se politikani hungarez, Laslo Trocsanyi është Komisioneri i...

Formohet “Qeveria” e re e BE-së. Komisioneri për Zgjerim do jetë hungarez

para 6 muajve - Koha Jone

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka prezantuar kabinetin e ri. “Sot jam e lumtur të paraqesë Komisionin tim të balancuar, të zhdërvjellët dhe modern, i cili drejtohet me vendosmëri,...

Prezantohet qeveria e re e BE-së,Johanes Han, zëvendësohet me një hungarez

para 6 muajve - Sinjali

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka prezantuar kabinetin e ri të Qeverisë së BAshkimit Evropian të cilin e drejton ajo. “Sot jam e lumtur të paraqesë Komisionin tim të balancuar, të...

Komisioner për Zgjerim i BE-së nominohet hungarezi, László Trócsányi

para 6 muajve - Klan Kosova

Ish – ministri hungarez i Drejtësisë, László Trócsányi është nominuar zyrtarisht në pozitën e Komisionerit për Zgjerim të BE-së. Lajmi u njoftua sot në konferencën për shtyp në Bruksel, ku kryetarja e...

Kush është Komisioneri i ri i Zgjerimit në BE

para 6 muajve - Koha Jone

Hungarezi László Trócsányi ka marrë sot detyrën e Komisioneri të ri të Zgjerimit në BE. Ai pason në këtë detyrë austriakun Johannes Hahn. Detyra e Komisionerit të Zgjerimit lidhet posaçërisht me vendet...

Komisioneri i ri për zgjerimin, krahu i djathtë i Orbanit zëvendëson Hahn-in

para 6 muajve - Shekulli

Ish-ministri i Drejtësisë së Hungarisë, krahu i djathtë i Viktor Orbanit, është emëruar Komisioneri i ri për çështje të fqinjësisë dhe zgjerimit të Bashkimit Evropian. Kësisoj eurodeputeti hungarez Laszlo...

Laszlo Trocsanyi zgjidhet komisioneri i ri europian për zgjerim

para 6 muajve - Zhurnal

Bruksel, 10 shtator – Presidentja e sapozgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen sot prezantoi përbërjen e re të komisionerëve. Von der Leyen njoftoi se politikani hungarez Laszlo Trocsanyi...

Kush është László Trócsányi, Komisioneri i ri i Zgjerimit në KE? Euroskeptik apo dashamirës i fqinjësisë së mirë?

para 6 muajve - Lexo

Komisioneri për Zgjerim në Komisionin Europian, László Trócsányi është anëtar i Parlamentit Evropian dhe më parë ka shërbyer si Ambasador i Hungarisë në Francë dhe ministër i Drejtësisë për pesë vite....

Njihuni me ‘Qeverinë’ e re të BE-së, ja kush është Komisioneri për Zgjerim

para 6 muajve - Gazeta Tema

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka prezantuar ditën e sotme kabinetin e ri. “Sot jam e lumtur të paraqesë Komisionin tim të balancuar, të zhdërvjellët dhe modern, i...

Laslo Trocsanyi zgjidhet komisioneri i ri evropian për zgjerim

para 6 muajve - Shenja

Presidentja e sapozgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen sot prezantoi përbërjen e re të komisionerëve, raporton Anadolu Agency (AA). Von der Leyen njoftoi se politikani hungarez Laszlo Trocsanyi...

Njihuni me ‘Qeverinë’ e re të BE-së, komisioneri për Zgjerim do jetë hungarez

para 6 muajve - InfoShqip

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka prezantuar kabinetin e ri. “Sot jam e lumtur të paraqesë Komisionin tim të balancuar, të zhdërvjellët dhe modern, i cili drejtohet me vendosmëri,...

Njihuni me ‘Qeverinë’ e re të BE-së, komisioneri për Zgjerim do jetë hungarez

para 6 muajve - Albinfo

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka prezantuar kabinetin e ri. “Sot jam e lumtur të paraqesë Komisionin tim të balancuar, të zhdërvjellët dhe modern, i cili drejtohet me vendosmëri,...

Laszlo Trocsanyi bëhet komisioneri i ri evropian për zgjerim

para 6 muajve - Anadolu Agency

Bruksel Presidentja e sapozgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen sot prezantoi përbërjen e re të komisionerëve, raporton Anadolu Agency (AA). Von der Leyen njoftoi se politikani hungarez...

Emërohen eurokomisarët e Komisionit të Ri Evropian

para 6 muajve - TV21

Laslo Troçanji, ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë e kryeministrit hungarez Viktor Orban, është nominuar për Komisar për Zgjerimi nga Kryetarja e re e Komisionit Evropian Ursula fon der Lajen. Parlamenti...

Zgjidhet ekipi udhëheqës i Komisionit Europian, ja emri i komisionerit të ri

para 6 muajve - Vizion Plus

Komisioneri i ri për çështje të fqinjësisë dhe zgjerimit të Bashkimit Evropian do të jetë hungarezi Laszlo Trocscany. Ish-eurodeputeti Trocscany ka qenë ministër i Drejtësisë i Hungarisë, nga viti 2014...

Njihuni me ‘Qeverinë’ e re të BE-së, komisioneri për Zgjerim do jetë hungarez

para 6 muajve - Insajderi

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka prezantuar kabinetin e ri. “Sot jam e lumtur të paraqesë Komisionin tim të balancuar, të zhdërvjellët dhe modern, i cili drejtohet me vendosmëri,...

Shpallet “Qeveri” e re të BE-së, komisioner për Zgjerim do jetë hungarez

para 6 muajve - Koha.mk

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka prezantuar kabinetin e ri. “Sot jam e lumtur të paraqesë Komisionin tim të balancuar, të zhdërvjellët dhe modern, i cili drejtohet me vendosmëri,...

Emërohet komisionari i ri për zgjerim i BE-së

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Hungarezi, Laszlo Trocscany, do të jetë Komisionar i ri për çështje të fqinjësisë dhe zgjerimit të Bashkimit Evropian. Ish-eurodeputeti Trocscany ka qenë ministër i Drejtësisë i Hungarisë, nga viti 2014...

Shpallet “Qeveri” e re të BE-së, komisioner për Zgjerim do jetë hungarez

para 6 muajve - Koha.net

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka prezantuar kabinetin e ri. “Sot jam e lumtur të paraqesë Komisionin tim të balancuar, të zhdërvjellët dhe modern, i cili drejtohet me vendosmëri,...

Komisionin Evropian do ta drejtojnë 14 burra e 13 gra – Mes tyre shquhet njëra me emrin Kadri

para 6 muajve - Periskopi

Presidentja në ardhje e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka emëruar zgjedhjet e saj për ekipin e saj të ri në BE. Anëtarët në listën e saj përballen me sfida të vështira, përfshirë trajtimin...

Kjo është “Qeveria” e re e BE-së, komisionari për Zgjerim do jetë hungarez

para 6 muajve - GazetaBlic

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka prezantuar kabinetin e ri. “Sot jam e lumtur të paraqesë Komisionin tim të balancuar, të zhdërvjellët dhe modern, i cili drejtohet me vendosmëri,...

Prezantohet “qeveria” e re e BE, më shumë se kurrë femra, ja kush është Komisioneri për Zgjerim

para 6 muajve - BalkanWeb

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka prezantuar ditën e sotme kabinetin e ri. Si kurrë më parë, nën drejtimin e Leyen Komisioni i ardhshëm i BE do të ketë në përbërjen...

Shpallet “Qeveria” e re e BE-së, komisioneri për Zgjerim do të jetë hungarez

para 6 muajve - Koha.net

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka prezantuar kabinetin e ri. “Sot jam e lumtur të paraqesë Komisionin tim të balancuar, të zhdërvjellët dhe modern, i cili drejtohet me vendosmëri,...

Njihuni me ‘Qeverinë’ e re të BE-së. Komisioneri për Zgjerim do jetë hungarez

para 6 muajve - Top Channel

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka prezantuar kabinetin e ri. “Sot jam e lumtur të paraqesë Komisionin tim të balancuar, të zhdërvjellët dhe modern, i cili drejtohet me vendosmëri,...

Prezantohet “qeveria” e re e BE, si kurrë më parë Komisioni i ardhshëm do të ketë më shumë femra. Kush është Komisioneri për Zgjerim?

para 6 muajve - Sot News

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka prezantuar ditën e sotme kabinetin e ri. Si kurrë më parë, nën drejtimin e Leyen Komisioni i ardhshëm i BE do të ketë në përbërjen...

Presidentja e KE-së shpall detyrat e komesarëve

para 6 muajve - Bashke

Presidentja e re e Komisionit Evropian, Ursula Fon der Lajen sot në Bruksel ka shpallur detyrat të cilat ajo i ka caktuar ekipit të saj prej 27 komesarëve, midis të cilëve edhe ish-ministri i drejtësisë...

Presidentja e KE-së shpall detyrat e komesarëve

para 6 muajve - Alsat-M

Presidentja e re e Komisionit Evropian, Ursula Fon der Lajen sot në Bruksel ka shpallur detyrat të cilat ajo i ka caktuar ekipit të saj prej 27 komesarëve, midis të cilëve edhe ish-ministri i drejtësisë...

Ish-ministri i drejtësisë në Hungari zëvendëson Komisionerin Hahn

para 6 muajve - Opinion

László Trócsányi, ish ministri i drejtësisë në Hungari do të zëvendësojë Komisionerin Hahn për çështjet e fqinjësisë dhe zgjerimit në Bashkimin Europian. Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der...

“Qeverinë” e re të BE-së. Komisioneri për Zgjerim do jetë hungarez

para 6 muajve - Koha Jone

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka prezantuar kabinetin e ri. “Sot jam e lumtur të paraqesë Komisionin tim të balancuar, të zhdërvjellët dhe modern, i cili drejtohet me vendosmëri,...

KE: Laszlo Trocsanyi bëhet komisioneri i ri për zgjerim

para 6 muajve - Anadolu Agency

Bruksel Kryetarja e re e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, shpalos anëtarët e ri të Komisionit. Laszlo Trocsanyi bëhet komisioneri i ri për zgjerim. Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin...

Ursula von der Leyen prezanton kabinetin e ri – kjo pritet të jetë ‘Qeveria’ e re e BE-së

para 6 muajve - Arbresh

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka prezantuar kabinetin e ri. “Sot jam e lumtur të paraqesë Komisionin tim të balancuar, të zhdërvjellët dhe modern, i cili drejtohet me vendosmëri,...

Emërohet komisionari i ri për zgjerim i BE-së

para 6 muajve - Epoka e Re

Hungarezi, Laszlo Trocscany, do të jetë Komisionar i ri për çështje të fqinjësisë dhe zgjerimit të Bashkimit Evropian. Ish-eurodeputeti Trocscany ka qenë ministër i Drejtësisë i Hungarisë, nga viti 2014...

Ursula Von der Leyen prezantoi përbërjern e Komisionit Evropian

para 6 muajve - Illyria

Bruksel, 10 shtator 2019 – Presidentja e ardhshme Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen paraqiti  sot përbërjen e kabinetit të saj, në të cilin do të ketë më shumë femra se kurrë më parë. Megjithatë,...

Njihuni me ‘Qeverinë’ e re të BE-së. Komisioneri për Zgjerim do jetë hungarez

para 6 muajve - Flaka

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka prezantuar kabinetin e ri. “Sot jam e lumtur të paraqesë Komisionin tim të balancuar, të zhdërvjellët dhe modern, i cili drejtohet me vendosmëri,...

Presidentja e KE-së shpall detyrat e komesarëve

para 6 muajve - Tetova Sot

Presidentja e re e Komisionit Evropian, Ursula Fon der Lajen sot në Bruksel ka shpallur detyrat të cilat ajo i ka caktuar ekipit të saj prej 27 komesarëve, midis të cilëve edhe ish-ministri i drejtësisë...

Presidentja e KE-së shpall detyrat e komesarëve

para 6 muajve - Republika

Presidentja e re e Komisionit Evropian, Ursula Fon der Lajen sot në Bruksel ka shpallur detyrat të cilat ajo i ka caktuar ekipit të saj prej 27 komesarëve, midis të cilëve edhe ish-ministri i drejtësisë...

Komisioni i ri Evropian, Ursula von der Leyen: 48 përqind do të jenë femra

para 6 muajve - Lexo

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka paraqitur përbërjen e planifikuar të ekipit të saj. Von der Leyen planifikon që Komisioni i ardhshëm i BE-së të ketë më shumë femra...

Njihuni me ‘Qeverinë’ e re të BE-së, komisioneri për Zgjerim do jetë hungarez

para 6 muajve - Fakti Ditor

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka prezantuar kabinetin e ri. “Sot jam e lumtur të paraqesë Komisionin tim të balancuar, të zhdërvjellët dhe modern, i cili drejtohet me vendosmëri,...

Prezantohet “qeveria” e re e BE, më shumë se kurrë femra, ja kush është Komisioneri për Zgjerim

para 6 muajve - 24 ore

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka prezantuar ditën e sotme kabinetin e ri. Si kurrë më parë, nën drejtimin e Leyen Komisioni i ardhshëm i BE do të ketë në përbërjen...

Një qeveri “rozë” për BE-në, femra më shumë se kurrë në kabinet

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka prezantuar ditën e sotme kabinetin e ri të BE-së. Si kurrë më parë, nën drejtimin e Leyen, komisioni i ardhshëm do të ketë në përbërjen...

EMËRIMET/ Përbërja e re e Komisionit Evropian: pasardhësi i Johannes Hahn, nga Hungaria e Orbanit

para 6 muajve - Te Sheshi

Presidentja e sapoemëruar i Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka njoftuar në Bruksel detyrat që ajo i ka caktuar ekipit të saj prej 27 komisionerësh, përfshirë ish-ministrin hungarez të Drejtësisë,...

Njihuni me ‘Qeverinë’ e re të BE-së, komisioneri për Zgjerim do jetë hungarez

para 6 muajve - Gazeta e re

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka prezantuar kabinetin e ri. “Sot jam e lumtur të paraqesë Komisionin tim të balancuar, të zhdërvjellët dhe modern, i cili drejtohet me vendosmëri,...

Njihuni me ‘Qeverinë’ e re të BE-së, komisioneri për Zgjerim do jetë hungarez

para 6 muajve - KosovaPress

“Sot jam e lumtur të paraqesë Komisionin tim të balancuar, të zhdërvjellët dhe modern, i cili drejtohet me vendosmëri, i përqendruar qartë në çështjet që kemi në duar dhe jep përgjigje”, shkruan Von Der...

Laszlo Trocsanyi nominohet për Komisioner të ri për Zgjerim i Komisionit Evropian

para 6 muajve - Arbresh

Presidentja e zgjedhur Ursula von der Leyen ka prezantuar ekipin e saj dhe strukturën e re të Komisionit Evropian. Sipas një njoftimi, përcjell Telegrafi, Komisioni i ri do të pasqyrojë përparësitë dhe...

Der Leyen sot do të shpallë përbërjen e Komisionit Evropian

para 6 muajve - Gazeta Express

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen,  në nëntor do të marr detyrën që të kompletojë ekipin e saj. Në listën e saj deri tani është bërë balansi që nuk kishte ekzistuar asnjëherë ndërmjet...

Presidentja e KE-së shpall detyrat e komesarëve

para 6 muajve - InfoMagazin

Presidentja e re e Komisionit Evropian, Ursula Fon der Lajen sot në Bruksel ka shpallur detyrat të cilat ajo i ka caktuar ekipit të saj prej 27 komesarëve, midis të cilëve edhe ish-ministri i drejtësisë...

Der Lajen sot do të shpallë përbërjen e Komisionit Evropian

para 6 muajve - Alsat-M

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula fon Der Lajen,  në nëntor do të marr detyrën që të kompletojë ekipin e saj. Në listën e saj deri tani është bërë balansi që nuk kishte ekzistuar asnjëherë ndërmjet...

Komisioni i ri Evropian: 48 për qind janë femr

para 6 muajve - Zhurnal

Ursula von der Leyen dëshiron thuajse aq komisionere të BE-së sa komisionerë: 13 femra dhe 14 meshkuj, përfshirë edhe veten. Komisioni ka këtë herë, për shkak të Brexit-it, një karrige më pak se Komisioni...

Komisioni i ri Evropian: 48 për qind janë femra

para 6 muajve - Koha.mk

Ursula von der Leyen dëshiron thuajse aq komisionere të BE-së sa komisionerë: 13 femra dhe 14 meshkuj, përfshirë edhe veten. Komisioni ka këtë herë, për shkak të Brexit-it, një karrige më pak se Komisioni...

Komisioni i ri Evropian: 48 përqind janë femra

para 6 muajve - DW

Ursula von der Leyen dëshiron thuajse aq komisionere të BE-së sa komisionerë: 13 femra dhe 14 meshkuj, përfshirë edhe veten. Komisioni ka këtë herë, për shkak të Brexit-it, një karrige më pak se Komisioni...

Der Leyen sot do të shpallë përbërjen e Komisionit Evropian

para 6 muajve - Arbresh

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen,  në nëntor do të marr detyrën që të kompletojë ekipin e saj. Në listën e saj deri tani është bërë balansi që nuk kishte ekzistuar asnjëherë ndërmjet...

Komisioni i ri Evropian: 48 përqind janë femra

para 6 muajve - InfoMagazin

Ursula von der Leyen dëshiron thuajse aq komisionere të BE-së sa komisionerë: 13 femra dhe 14 meshkuj, përfshirë edhe veten. Komisioni ka këtë herë, për shkak të Brexit-it, një karrige më pak se Komisioni...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK