http://kariera.mk

Mickoski: Lufta kryesore e Zaevit ishte mbrojtja e vetes, familjes dhe njerëzve të pushtetit

para 6 muajve - TV Koha

Kreu i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në koherencë për shtyp sot foli për takimin e djeshëm me kryeministrin Zaev dhe për mosarritjen e marrëveshjes për Ligjin për Prokurori Publike. Mickoski thotë...

Dështimi i marrëveshjes mbi PSP, Mickoski: Zaevi kërkoi të mbronte kriminelët

para 6 muajve - Iliria News

Kryetari i opozitës maqedonase Hristjan Mickoski në një konferencë për shtyp rreth mosmarrëveshjes së mbrëmshme për Prokurorinë Speciale Publike, përgënjeshtroi kryetarin e qeverisë Zoran Zaev, ku 2 orë...

Takimi i parë i ministrit Nuredini dhe kryetarit të komunës Bexheti

para 6 muajve - TV Koha

Sot Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor Naser Nuredini dhe kryetari i komunës së Sarajit Blerim Bexheti, zhvilluan një takim, në të cilin u theksua rëndësia e intensifikimit të aktiviteteve...

Dështimi i marrëveshjes mbi PSP, Mickoski: Zaevi kërkoi të mbronte kriminelët

para 6 muajve - Alsat-M

Kryetari i opozitës maqedonase Hristjan Mickoski në një konferencë për shtyp rreth mosmarrëveshjes së mbrëmshme për Prokurorinë Speciale Publike, përgënjeshtroi kryetarin e qeverisë Zoran Zaev, ku 2 orë...

VMRO-ja kërkon shkarkimin e Janevës, shumica parlamentare hedh poshtë propozimin

para 6 muajve - Alsat-M

VMRO-DPMNEja në seancën e sotme kuvendore propozoi që rendi i ditës të plotësohet me pikë për shkarkimin e Prokurores Speciale Publike, Katica Janeva, dhe atë në pajtim me rekomandimin e miratuar në Komisionin...

Mickoski: Plani i Zaevit ishte të mos arrihet marrëveshje

para 6 muajve - Alsat-M

Informatat e LSDM-së, gënjeshtra dhe spekulime që kanë për qëllim defokusimin nga shkaqet kryesore për mosarritjen e një marrëveshjeje”, tha Mickoski sipas të cilit LSDM-ja udhëhiqet nga njerëz që nuk...

Pres konferencë e kreut të opozitës VMRO-DPMNE, lidhur me takimin e mbrëmshëm

para 6 muajve - Alsat-M

Drejtpërdrejt është duke mbajtur pres-konferencë kreu i partisë më të madhe opozitare në vend, Hristijan Mickovski, lidhur me takimin e mbrëmshëm mbi lisgjin për Prokurorinë Publike. Konferencë për media...

Liderët në Maqedoninë e Veriut asnjë marrëveshje për Prokurorinë

para 6 muajve - Vizion Plus

Pas shtatë orëve negociatat midis kryeministrit të maqedonisë së veriut Zoran Zaev dhe kreut të opozitës Hristijan Mickoski për ligjin për Prokurorinë Publike, I cili është një nga kushtet kryesore të...

VMRO: Boki dy muaj në paraburgim, nuk është marrë në pyetje

para 6 muajve - Aktuale

Kanë kaluar dy muaj që kur Boki 13 është në paraburgim, dhe nuk është marrë në pyetje, kanë reaguar nga VMRO-DPMNE përmes një kumtese duke pyetur çfarë është ajo që e di Boki 13, dhe pse kanë frikë prokurorja...

Në Prokurorinë Speciale Publike ka arritur shkresa nga Joveski për marrjen e lëndëve

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Sot në mëngjes në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike ka arritur shkresa e Prokurorisë Publike e nënshkruar nga prokurori publik, Lubomir Joveski, për marrjen e lëndëve....

Zaev dhe Mickovski mes deklaratash për kriminalitet dhe keqpërdorime

para 6 muajve - Flaka

Kryeministri Zoran Zaev dhe lideri i Hristijan Mickoski sot nga distanca kanë akuzuar njëri tjetrin për dështim të marrëveshjes për shkak të interesve dhe mbrojtes së krimit, njofton Flaka. Kryeministri...

PPS-ja e ka pranuar letrën e Joveskit për t’i marrë lëndët!

para 6 muajve - TV21

Mëngjesin e sotëm Prokuroria Publike Speciale e ka pranuar letrën e dërguar nga Prokurori publik Lubomir Joveski duke kërkuar që të marrë të gjitha lëndët dhe hetimet paraprake nga PPS-ja. Kjo kërkesë...

Zaev ngjallë dyshime të reja: Mendoj se rasti “Reket” çon drejt Hristijan Mickoskit

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Kryeministri Zoran Zaev sot ka mbajtur pres konferencë për të njoftuar më hollësisht opinionin sa i përket takimit të mbrëmshëm mes tij dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së Hristijan...

Në Prokurorinë Speciale Publike ka arritur shkresa nga Joveski për marrjen e lëndëve

para 6 muajve - Gazeta Express

Sot në mëngjes në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike ka arritur shkresa e Prokurorisë Publike e nënshkruar nga prokurori publik, Lubomir Joveski, për marrjen e lëndëve. Pak para fillimit të takimit...

Mickoski: Bisedimet për Prokurorinë, nuk kanë përfunduar

para 6 muajve - Shenja

“Nuk kanë përfunduar bisedimet për ligjin e Prokurorisë. Në fund të takimit ofertat e të dyja palëve ishin që deri sa të ekziston opcion per takime të mëtutjeshme, do jemi në dispozicion”. Kështu ka deklaruar...

VMRO-ja kërkon shkarkimin e Janevës, shumica parlamentare hedh poshtë propozimin

para 6 muajve - Flaka

VMRO-DPMNEja në seancën e sotme kuvendore propozoi që rendi i ditës të plotësohet me pikë për shkarkimin e Prokurores Speciale Publike, Katica Janeva, dhe atë në pajtim me rekomandimin e miratuar në Komisionin...

Dështimi i takimit të liderëve, Mickoski në konferencë për shtyp

para 6 muajve - Alsat-M

Pas dështimit të mbrëmshëm të takimit të liderëve, kreu i opozitës Hristijan Mickoski ka caktuar një konferencë për shtyp ku pritet të sqaroj qëndrimet e tij rreth mos-arritjes së një marrëveshje me LSDM-në...

VMRO-ja kërkon shkarkimin e Janevës, shumica parlamentare hedh poshtë propozimin

para 6 muajve - Lajm

VMRO-DPMNEja në seancën e sotme kuvendore propozoi që rendi i ditës të plotësohet me pikë për shkarkimin e Prokurores Speciale Publike, Katica Janeva, dhe atë në pajtim me rekomandimin e miratuar në Komisionin...

Dështimi i marrëveshjes mbi PSP, Mickoski: Zaevi kërkoi të mbronte kriminelët

para 6 muajve - Flaka

Kryetari i opozitës maqedonase Hristjan Mickoski në një konferencë për shtyp rreth mosmarrëveshjes së mbrëmshme për Prokurorinë Speciale Publike, përgënjeshtroi kryetarin e qeverisë Zoran Zaev, ku 2 orë...

“Milloshovski dhe Mickovski deri në orët e mëngjesit mundoheshin të arsyetonin krimin e regjimit”

para 6 muajve - Gazeta Express

LSDM ka reaguar në lidhje me qëndrimin e VMRO-DPMNE-së, gjegjësisht të Kristjan Mickoskit dhe Antonio Milloshovskit në takimin e mbrëmshëm mes pushtetit dhe opozitës, për të gjetur zgjidhje në lidhje me...

Miloshoski fajëson kryeministrin për dështimin e takimit: Zaev ishte nervoz

para 6 muajve - Gazeta Express

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Miloshoski nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij ka akuzuar kryeministrin dhe liderin e LSDM-së, Zoran Zaev për dështimin e mbledhjes së mbrëmshme. Ndër të tjera ai...

Mickoski: Plani i Zaevit ishte të mos arrihet marrëveshje

para 6 muajve - Tetova Sot

Informatat e LSDM-së, gënjeshtra dhe spekulime që kanë për qëllim defokusimin nga shkaqet kryesore për mosarritjen e një marrëveshjeje”, tha Mickoski sipas të cilit LSDM-ja udhëhiqet nga njerëz që nuk...

Në Prokurorinë Speciale Publike ka arritur shkresa nga Joveski për marrjen e lëndëve

para 6 muajve - Alsat-M

Sot në mëngjes në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike ka arritur shkresa e Prokurorisë Publike e nënshkruar nga prokurori publik, Lubomir Joveski, për marrjen e lëndëve. Pak para fillimit të takimit...

Mickoski: Plani i Zaevit ishte të mos arrihet marrëveshje

para 6 muajve - Lajm

Informatat e LSDM-së, gënjeshtra dhe spekulime që kanë për qëllim defokusimin nga shkaqet kryesore për mosarritjen e një marrëveshjeje”, tha Mickoski sipas të cilit LSDM-ja udhëhiqet nga njerëz që nuk...

Në PSP arrinë shkresa e Jovevskit për marrjen e lëndëve

para 6 muajve - Shenja

Mëngjesin e sotëm në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike ka arritur shkresa e prokurorit publik Lubomir Jovevski për marrjen e lëndëve. Shkresa e marrjes së lëndëve vjen pasi që prokurorja Katica...

Zaev: Opozita kërkoi tranferimin e të gjitha çështjeve të PSP-së në PP

para 6 muajve - Iliria News

Sipas kryeministrit Zaev, Marrëveshja për Prokurorinë Publike mbrëmë dështoi sepse opozita kërkoi me ngulm që të gjitha rastet e PSP-së të transferoheshin në Prokurorinë Publike, e cila më pas të drejtoheshe...

Zaevi tregoi se çfarë kërkoi opozita dhe pushteti për PSP-në, detaje për Prokurorinë e re

para 6 muajve - Portalb

Pas dështimit të takimit me liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka sqaruar se, propozimi për formimin e prokurorisë së re, ka ardhur si rezultat...

Zaevi tregoi se çfarë kërkoi opozita dhe pushteti në takimin për PSP-në, detaje për Prokurorinë e re

para 6 muajve - Portalb

Pas dështimit të takimit shtatë orësh me liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka sqaruar se propozimi për formimin e prokurorisë së re, ka ardhur...

Zaevi tregoi se çfarë kërkoi opozita dhe pushteti në takimin shtatë orësh, detaje për Prokurorinë e re

para 6 muajve - Portalb

Pas dështimit të takimit shtatë orësh me liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka sqaruar se propozimi për formimin e prokurorisë së re, ka ardhur...

Zaev: Jam i dëshpëruar me kërkesat e opozitës, kundër çdo logjike

para 6 muajve - Alsat-M

Gruevizmi vazhdoi deri në orët e hershme të mëngjesit, kërkesa kundër çdo logjike, kundër BE-së, kundër NATO-s, kundër vlerave dhe principeve, kështu kryeministri Zoran Zaev sot ka filluar pres-konferencën...

Zaev ngjallë dyshime të reja: Mendoj se rasti “Reket” çon drejt Hristijan Mickoskit

para 6 muajve - Tetova Sot

Kryeministri Zoran Zaev sot ka mbajtur pres konferencë për të njoftuar më hollësisht opinionin sa i përket takimit të mbrëmshëm mes tij dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, njofton Zhurnal....

Zaev: Jam i zhgënjyer nga rezultati i takimit të liderëve, kërkesa e opozitës kundër çdo logjike

para 6 muajve - Medial

Shkup, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Gruevizëm deri vonë, kërkesë kundër çdo logjike, kundër BE-së dhe NATO-s, kundër vlerave dhe parimeve, kështu kryeministri Zoran Zaev sot në konferencë për shtyp e vlerësoi...

Zaev: Opozita kërkoi tranferimin e të gjitha çështjeve të PSP-së në PP

para 6 muajve - Alsat-M

Sipas kryeministrit Zaev, Marrëveshja për Prokurorinë Publike mbrëmë dështoi sepse opozita kërkoi me ngulm që të gjitha rastet e PSP-së të transferoheshin në Prokurorinë Publike, e cila më pas të drejtoheshe...

Dështimi i takimit të liderëve, Mickoski në konferencë për shtyp

para 6 muajve - Tetova Sot

Pas dështimit të mbrëmshëm të takimit të liderëve, kreu i opozitës Hristijan Mickoski ka caktuar një konferencë për shtyp ku pritet të sqaroj qëndrimet e tij rreth mos-arritjes së një marrëveshje me LSDM-në...

I pasigurt fati i PSP-së

para 6 muajve - Aktuale

Mbetet i pasigurt fati i Prokurorisë Speciale Publike dhe i lëndëve që i ka hapur kjo prokurori. Liderët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas maratonës gjashtë orëshe në tentim...

LSDM: VMRO-DPMNE kërkon ikje nga Ligji

para 6 muajve - TV21

LSDM-ja ka lëshuar një kumtesë për takimin e djeshëm midis kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski si dhe një pjesë të grupeve të punës. LSDM fajëson opozitën duke theksuar...

I pasigurt fati i PSP-së

para 6 muajve - Iliria News

Mbetet i pasigurt fati i Prokurorisë Speciale Publike dhe i lëndëve që i ka hapur kjo prokurori. Liderët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas maratonës gjashtë orëshe në...

Në Prokurorinë Speciale Publike ka arritur shkresa nga Joveski për marrjen e lëndëve

para 6 muajve - Tetova Sot

Sot në mëngjes në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike ka arritur shkresa e Prokurorisë Publike e nënshkruar nga prokurori publik, Lubomir Joveski, për marrjen e lëndëve. Pak para fillimit të takimit...

Zaev: Mickoski mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

para 6 muajve - TV Koha

Shefi i ekzekutivit, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes tij dhe opozitës për fatin e PSP-së. Ai tha se i vjen keq që mbas 7 orësh diskutim nuk...

Osmani tregon pse BDI nuk mori pjesë në takimin e liderëve

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 shtator – zhurnal.mk – Zëvendës Kryeministri i vendit Bujar Osmani, sot është deklaruar pas takimit shtatë orësh mes dy partive më të mëdha maqedonase LSDM e VMRO-DPMNE, në lidhje me Ligjin për...

LSDM: VMRO-DPMNE-ja kërkon vetëm ikje nga ligji për të gjithë të akuzuarit

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 11 shtator – Ekipi i LSDM-së në takimin e mbrëmshëm të liderëve ka ofruar formimin e institucionit të ri të prokurorëve i cili do të ndjekë korrupsion të lartë për të gjitha rastet e reja, siç kumtojnë...

LSDM sqaron se çfarë kërkonin Mickoski dhe bashkëpunëtorët e tij në takimin e liderëve

para 6 muajve - Iliria News

LSDM përmes një komunikate ka theksuar se kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski mbrëmë pa sukses ka luftuar për të shpëtuar krimin e regjimit të kaluar. “Sot të gjithë qytetarët prisnin marrëveshje...

Në PSP ka arritur shkresa nga Joveski

para 6 muajve - Flaka

Sot në mëngjes në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike ka arritur shkresa e Prokurorisë Publike e nënshkruar nga prokurori publik, Lubomir Joveski, për marrjen e lëndëve. Pak para fillimit të takimit...

Në Prokurorinë Speciale Publike ka arritur shkresa nga Joveski për marrjen e lëndëve

para 6 muajve - Lajm

Sot në mëngjes në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike ka arritur shkresa e Prokurorisë Publike e nënshkruar nga prokurori publik, Lubomir Joveski, për marrjen e lëndëve. Pak para fillimit të takimit...

LSDM: MICKOSKI mbrëmë nuk arriti të shpëtojë krimin e regjimit të kaluar

para 6 muajve - Medial

LSDM me anë të një komunikate për media ka bërë të ditur se kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski mbrëmë nuk ka arritur të shpëtojë krimin e regjimit të kaluar. “Sot të gjithë qytetarët prisnin marrëveshje...

VMRO: Boki 13 dy muaj në paraburgim, nuk është marrë në pyetje

para 6 muajve - Iliria News

Kanë kaluar dy muaj që kur Boki 13 është në paraburgim, dhe nuk është marrë në pyetje, kanë reaguar nga VMRO-DPMNE përmes një kumtese duke pyetur çfarë është ajo që e di Boki 13, dhe pse kanë frikë prokurorja...

VMRO-ja kërkon shkarkimin e Janevës, shumica parlamentare hedh poshtë propozimin

para 6 muajve - InfoMagazin

VMRO-DPMNEja në seancën e sotme kuvendore propozoi që rendi i ditës të plotësohet me pikë për shkarkimin e Prokurores Speciale Publike, Katica Janeva, dhe atë në pajtim me rekomandimin e miratuar në Komisionin...

Mickoski: Plani i Zaevit ishte të mos arrihet marrëveshje

para 6 muajve - Fol

Informatat e LSDM-së, gënjeshtra dhe spekulime që kanë për qëllim defokusimin nga shkaqet kryesore për mosarritjen e një marrëveshjeje”, tha Mickoski sipas të cilit LSDM-ja udhëhiqet nga njerëz që nuk...

Dështimi i takimit për PSP-në, konferencë për media e Zoran Zavit (Drejtpërdrejtë)

para 6 muajve - Portalb

Pas dështimit të takimit shtatë orësh me liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është duke mbajtur konferencë për media, transmeton Portalb.mk.

Anëtari i VMRO-DPMNE-së flet për detaje nga bisedimet mes Zaevit dhe Mickoskit

para 6 muajve - Aktuale

Deputeti i VMRO-DPMNE, Antonio Milloshoski ka dhënë detaje dhe versionin e tij nga takimi i dy partive më të mëdha LSDM – VMRO-DPMNE për arritjen e marrëveshjes për Ligjin për Prokurorinë. Milloshoski...

Dështimi i marrëveshjes mbi PSP, Mickoski: Zaevi kërkoi të mbronte kriminelët

para 6 muajve - InfoMagazin

Kryetari i opozitës maqedonase Hristjan Mickoski në një konferencë për shtyp rreth mosmarrëveshjes së mbrëmshme për Prokurorinë Speciale Publike, përgënjeshtroi kryetarin e qeverisë Zoran Zaev, ku 2 orë...

I pasigurt fati i PSP-së

para 6 muajve - Medial

Mbetet i pasigurt fati i Prokurorisë Speciale Publike dhe i lëndëve që i ka hapur kjo prokurori. Liderët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas maratonës gjashtë orëshe në tentim...

LSDM: VMRO-DPMNE-ja kërkon vetëm ikje nga ligji për të gjithë të akuzuarit

para 6 muajve - Medial

Shkup, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Ekipi i LSDM-së në takimin e mbrëmshëm të liderëve ka ofruar formimin e institucionit të ri të prokurorëve i cili do të ndjekë korrupsion të lartë për të gjitha rastet...

Osmani: Nuk ishim në takim, sepse nuk kemi problem me Ligjin

para 6 muajve - Portalb

Në rolin e zëdhënësit të partisë, Bujar Osmani sot deklaroi se, Bashkimi Demokratik për Integrim(BDI) nuk ishte në takimin mes Zoran Zaevt dhe Hristijan Mickoskit , sepse nuk ka problem me Ligjin për Prokurori...

Mickoski: Plani i Zaevit ishte të mos arrihet marrëveshje

para 6 muajve - InfoMagazin

Informatat e LSDM-së, gënjeshtra dhe spekulime që kanë për qëllim defokusimin nga shkaqet kryesore për mosarritjen e një marrëveshjeje”, tha Mickoski sipas të cilit LSDM-ja udhëhiqet nga njerëz që nuk...

Hristijan Mickoski sqaron detaje të takimit në preskonferencë(Drejtpërdrejtë)

para 6 muajve - InfoMagazin

Kreu i opozitares VMRO-DPMNE-së Hrisitjan Mickoski iu drejtua gazetarëve dhe popullit përmes konferencës për shtyp për të sqaruar gjithçka çfarë është diskutuar në takimin e mbrëmshëm me Zaev. Ai tha se...

Takim shtatë orësh pa marrëveshje, në lojë një prokurori e re që do të përndjekë pushtetin dhe opozitën

para 6 muajve - Portalb

Si opozita, edhe pushteti hynë në takim për t’i mbrojtur qëndrimet e veta sa i takon të ardhmes së Prokurorisë Speciale Publike (PSP), në Ligjin për Prokurori Publike . Takimi që nisi në ora 20, mbaroi...

LSDM sqaron se çfarë kërkonin Mickoski dhe bashkëpunëtorët e tij në takimin e liderëve

para 6 muajve - Aktuale

LSDM përmes një komunikate ka theksuar se kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski mbrëmë pa sukses ka luftuar për të shpëtuar krimin e regjimit të kaluar. “Sot të gjithë qytetarët prisnin marrëveshje...

Takimi i liderëve mbyllet pa marrëveshje për Ligjin për Prokurorinë

para 6 muajve - TV Koha

Pas shtatë orëve, negociatat midis pushtetit dhe opozitës për ligjin për Prokurorinë Publike përfunduan pa marrëveshje konkrete. Liderët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski nuk...

Zaev: Jam i zhgënjyer nga rezultati i takimit të liderëve, kërkesa e opozitës kundër çdo logjike

para 6 muajve - Tetova Sot

Gruevizëm deri vonë, kërkesë kundër çdo logjike, kundër BE-së dhe NATO-s, kundër vlerave dhe parimeve, kështu kryeministri Zoran Zaev sot në konferencë për shtyp e vlerësoi rezultatin e takimit të mbrëmshëm...

VMRO: Boki dy muaj në paraburgim, nuk është marrë në pyetje

para 6 muajve - Alsat-M

Kanë kaluar dy muaj që kur Boki 13 është në paraburgim, dhe nuk është marrë në pyetje, kanë reaguar nga VMRO-DPMNE përmes një kumtese duke pyetur çfarë është ajo që e di Boki 13, dhe pse kanë frikë prokurorja...

Zaev: Jam i dëshpëruar me kërkesat e opozitës, kundër çdo logjike

para 6 muajve - Lajm

Gruevizmi vazhdoi deri në orët e hershme të mëngjesit, kërkesa kundër çdo logjike, kundër BE-së, kundër NATO-s, kundër vlerave dhe principeve, kështu kryeministri Zoran Zaev sot ka filluar pres-konferencën...

Dështimi i takimit të liderëve, Mickoski në konferencë për shtyp

para 6 muajve - Republika

Pas dështimit të mbrëmshëm të takimit të liderëve, kreu i opozitës Hristijan Mickoski ka caktuar një konferencë për shtyp ku pritet të sqaroj qëndrimet e tij rreth mos-arritjes së një marrëveshje me LSDM-në...

Zaev: Opozita kërkoi tranferimin e të gjitha çështjeve të PSP-së në PP

para 6 muajve - Tetova Sot

Sipas kryeministrit Zaev, Marrëveshja për Prokurorinë Publike mbrëmë dështoi sepse opozita kërkoi me ngulm që të gjitha rastet e PSP-së të transferoheshin në Prokurorinë Publike, e cila më pas të drejtoheshe...

Zaev ngjallë dyshime të reja: Mendoj se rasti “Reket” çon drejt Hristijan Mickoskit

para 6 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri Zoran Zaev sot ka mbajtur pres konferencë për të njoftuar më hollësisht opinionin sa i përket takimit të mbrëmshëm mes tij dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, njofton Zhurnal....

VMRO-DPMNE: BOKI 13 dy muaj në paraburgim, nuk është marrë në pyetje

para 6 muajve - Medial

Kanë kaluar dy muaj që kur Boki 13 është në paraburgim, dhe nuk është marrë në pyetje, kanë reaguar nga VMRO-DPMNE përmes një kumtese duke pyetur çfarë është ajo që e di Boki 13, dhe pse kanë frikë prokurorja...

VMRO-DPMNE: A thua Boki 13 di diçka të fshehtë për Zaevin prandaj nuk ftohet për të dëshmuar ?

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Kanë kaluar dy muaj që kur Bojan Jovanovski – Boki 13 është në paraburgim, dhe ende nuk është ftuar për t’u marë në pyetje në Prokurori, shkruan Zhurnal. Nga partia opozitare...

Në Prokurorinë Speciale Publike ka arritur shkresa nga Joveski për marrjen e lëndëve

para 6 muajve - Gazeta Observer

Sot në mëngjes në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike ka arritur shkresa e Prokurorisë Publike e nënshkruar nga prokurori publik, Lubomir Joveski, për marrjen e lëndëve. Pak para fillimit të takimit...

MILLOSHOSKI: Takimi dështoi për shkak të nervozizmit të ZAEVIT

para 6 muajve - Medial

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Milloshoski nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij ka akuzuar kryeministrin dhe liderin e LSDM-së, Zoran Zaev për dështimin e mbledhjes së mbrëmshme. Ndër të tjera ai...

Zaev: Jam i zhgënjyer nga rezultati i takimit, kërkesat e opozitës jashtë çdo logjike

para 6 muajve - Shenja

“Gruevizëm deri vonë në mbrëmje. Kërkesa jashtë çdo logjike. Kundër BE-së dhe Nato-s. Kundër vlerave dhe principeve”, kështu ka deklaruar kryeministri Zoran Zaev në pres konferencën e sotme, pas takimit...

Zaev: Opozita kërkoi tranferimin e të gjitha çështjeve të PSP-së në PP

para 6 muajve - Lajm

Sipas kryeministrit Zaev, Marrëveshja për Prokurorinë Publike mbrëmë dështoi sepse opozita kërkoi me ngulm që të gjitha rastet e PSP-së të transferoheshin në Prokurorinë Publike, e cila më pas të drejtoheshe...

Dështimi i takimit të liderëve, Mickoski në konferencë për shtyp

para 6 muajve - Fol

Pas dështimit të mbrëmshëm të takimit të liderëve, kreu i opozitës Hristijan Mickoski ka caktuar një konferencë për shtyp ku pritet të sqaroj qëndrimet e tij rreth mos-arritjes së një marrëveshje me LSDM-në...

Shtatë orë bisedime mes Zaevit dhe Mickoskit, por pa marrëveshje?

para 6 muajve - Aktuale

Kryetarët e LSDM dhe VMRO-DPMNE, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas shtatë orëve bisedime nuk kanë arritur që të dakordohen për Ligjin për Prokurorinë Publike dhe për statusin e ardhshëm të Prokurorisë...

Miloshoski: Takimi dështoi për shkak të nervozizmit të Zaevit

para 6 muajve - Iliria News

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Miloshoski nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij ka akuzuar kryeministrin dhe liderin e LSDM-së, Zoran Zaev për dështimin e mbledhjes së mbrëmshme. Ndër të tjera ai...

Takimi i liderëve pa marrëveshje për Ligjin për Prokurorinë!

para 6 muajve - TV21

Edhe pas shtatë orëve negociata mes pozitës dhe opozitës për Ligjin për Prokurorinë Publike nuk u arrit asnjë marrëveshje. Dy liderët Zaev dhe Mickoski nuk arritën të dakordohen rreth dallimeve kyçe për...

LSDM: Mickoski po luan në stil “gruevistik”, ne u ofruam që ata të propozojnë Prokurorin e ri por…

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Pas bisedimeve shumë orëshe në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, mes dy liderëve më të mëdhenj maqedonas, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski, përsëri nuk u...

Boki 13, vazhdon lufta LSDM – VMRO DPMNE

para 6 muajve - Flaka

Kanë kaluar dy muaj që kur Boki 13 është në paraburgim, dhe nuk është marrë në pyetje, kanë reaguar nga VMRO-DPMNE përmes një kumtese duke pyetur çfarë është ajo që e di Boki 13, dhe pse kanë frikë prokurorja...

Miloshoski: Takimi dështoi për shkak të nervozizmit të Zaevit

para 6 muajve - Alsat-M

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Miloshoski nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij ka akuzuar kryeministrin dhe liderin e LSDM-së, Zoran Zaev për dështimin e mbledhjes së mbrëmshme. Ndër të tjera ai...

Osmani tregon pse BDI nuk mori pjesë në takimin e liderëve

para 6 muajve - Tetova Sot

Zëvendës Kryeministri i vendit Bujar Osmani, sot është deklaruar pas takimit shtatë orësh mes dy partive më të mëdha maqedonase LSDM e VMRO-DPMNE, në lidhje me Ligjin për Prokurori Publike, njofton Zhurnal....

LSDM: Milloshovski dhe Mickovski deri në orët e mëngjesit mundoheshin të arsyetonin krimin e regjimit

para 6 muajve - Alsat-M

Derisa të gjithë qytetarët prisnin marrëveshje në interes ë shtetit të së drejtës, Kristijan Mickovski në takimin e mbrëmshëm të liderëve maqedonas me stil gruevistik mbronte krimin e regjimit duke kërkuar...

Dështimi i takimit të liderëve, edhe Mickoski me konferencë për shtyp

para 6 muajve - InfoMagazin

Pas dështimit të mbrëmshëm të takimit të liderëve dhe mos arritjes në një konkluzion të përbashkët fillimisht kryeministri Zoran Zaev këtë mëngjes realizoi konferencë për media i cili fajin për dështimin...

Në Prokurorinë Speciale Publike ka arritur shkresa nga Joveski për marrjen e lëndëve

para 6 muajve - Fol

Sot në mëngjes në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike ka arritur shkresa e Prokurorisë Publike e nënshkruar nga prokurori publik, Lubomir Joveski, për marrjen e lëndëve. Pak para fillimit të takimit...

Milloshovski: Do të iste arritur marrëveshje nëse Zaev nuk e kundërshtonte aq ashpër rastin “REKET”

para 6 muajve - Alsat-M

Pas takimit të liderëve maqedonas mes dy partive më të mëdha LSDM dhe VMRO-DPMNE, ka reaguar edhe deputeti Antonio Milloshovski nëpëprmjet rrjetit social Fejsbuk. “Marrëveshje për Ligjin e ri për prokurorinë...

Në Prokurorinë Speciale Publike ka arritur shkresa nga Joveski për marrjen e lëndëve

para 6 muajve - Republika

Sot në mëngjes në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike ka arritur shkresa e Prokurorisë Publike e nënshkruar nga prokurori publik, Lubomir Joveski, për marrjen e lëndëve. Pak para fillimit të takimit...

Në Prokurorinë Speciale Publike ka arritur shkresa nga Joveski për marrjen e lëndëve

para 6 muajve - InfoMagazin

Sot në mëngjes në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike ka arritur shkresa e Prokurorisë Publike e nënshkruar nga prokurori publik, Lubomir Joveski, për marrjen e lëndëve. Pak para fillimit të takimit...

Milloshoski tregon arsyen pse nuk u arrit marrëveshja, kërkuan diçka “të pa pranueshme” nga Zaev

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Pas bisedimeve shumë orëshe mes dy liderëve të partive maqedonase, ai i LSDM-së Zoran Zaev dhe i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, Ligji për Prokurori Publike ende mbeti...

LSDM sqaron se çfarë kërkonin Mickoski dhe bashkëpunëtorët e tij në takimin e liderëve

para 6 muajve - Shprehja.com

LSDM përmes një komunikate ka theksuar se kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski mbrëmë pa sukses ka luftuar për të shpëtuar krimin e regjimit të kaluar. “Sot të gjithë qytetarët prisnin marrëveshje...

Takimi i liderëve mbyllet pa marrëveshje për Ligjin për Prokurorinë

para 6 muajve - Alsat-M

Pas shtatë orëve, negociatat midis pushtetit dhe opozitës për ligjin për Prokurorinë Publike përfunduan pa marrëveshje konkrete. Liderët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski nuk...

LSDM sqaron se çfarë kërkonin Mickoski dhe bashkëpunëtorët e tij në takimin e liderëve

para 6 muajve - Ina

LSDM përmes një komunikate ka theksuar se kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski mbrëmë pa sukses ka luftuar për të shpëtuar krimin e regjimit të kaluar. “Sot të gjithë qytetarët prisnin marrëveshje...

VMRO: Boki 13 dy muaj në paraburgim, nuk është marrë në pyetje

para 6 muajve - Tetova Sot

Kanë kaluar dy muaj që kur Boki 13 është në paraburgim, dhe nuk është marrë në pyetje, kanë reaguar nga VMRO-DPMNE përmes një kumtese duke pyetur çfarë është ajo që e di Boki 13, dhe pse kanë frikë prokurorja...

LSDM: Milloshovski dhe Mickovski deri në orët e mëngjesit mundoheshin të arsyetonin krimin e regjimit

para 6 muajve - Tetova Sot

Derisa të gjithë qytetarët prisnin marrëveshje në interes ë shtetit të së drejtës, Kristijan Mickovski në takimin e mbrëmshëm të liderëve maqedonas me stil gruevistik mbronte krimin e regjimit duke kërkuar...

Miloshoski: Takimi dështoi për shkak të nervozizmit të Zaevit

para 6 muajve - Tetova Sot

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Miloshoski nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij ka akuzuar kryeministrin dhe liderin e LSDM-së, Zoran Zaev për dështimin e mbledhjes së mbrëmshme. Ndër të tjera ai...

VMRO: Boki dy muaj në paraburgim, nuk është marrë në pyetje

para 6 muajve - Lajm

Kanë kaluar dy muaj që kur Boki 13 është në paraburgim, dhe nuk është marrë në pyetje, kanë reaguar nga VMRO-DPMNE përmes një kumtese duke pyetur çfarë është ajo që e di Boki 13, dhe pse kanë frikë prokurorja...

Mbetet i pasigurtë fati i Prokurorisë Speciale dhe lëndët e saj

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Mbetet i pasigurt fati i Prokurorisë Speciale Publike dhe i lëndëve që i ka hapur kjo prokurori. Liderët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski...

Pa marrëveshje për ligjin për Prokurorinë

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 11 shtator – Pas shtatë orëve, negociatat midis pushtetit dhe opozitës për ligjin për Prokurorinë publike dështuan. Liderët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski nuk arritën...

I pasigurt fati i PSP-së

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 11 shtator – Mbetet i pasigurt fati i Prokurorisë Speciale Publike dhe i lëndëve që i ka hapur kjo prokurori. Liderët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas maratonës...

Kryeministri Zaev i dëshpëruar me kërkesat e opozitës

para 6 muajve - InfoMagazin

Kryeministri u vendit Zoran Zaev vlerësoi se kërkesat e opozitës nga takimi i mbrëmshëm janë jashtë çdo logjike. “Gruevizmi vazhdoi deri në orët e hershme të mëngjesit, kërkesa kundër çdo logjike, kundër...

LSDM: Mickoski mbrëmë nuk arriti të shpëtojë krimin e regjimit të kaluar

para 6 muajve - Shenja

LSDM me anë të një komunikate për media ka bërë të ditur se kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski mbrëmë nuk ka arritur të shpëtojë krimin e regjimit të kaluar. “Sot të gjithë qytetarët prisnin marrëveshje...

Reketi dhe Bombat mollë sherri mes palëve

para 6 muajve - Flaka

Reketi dhe Bombat duket se ka qenë mollë sherri mes palëve për mos arritjen e marrëveshjes për PP. Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Miloshoski nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij ka akuzuar kryeministrin...

LSDM: Milloshovski dhe Mickovski deri në orët e mëngjesit mundoheshin të arsyetonin krimin e regjimit

para 6 muajve - Lajm

Derisa të gjithë qytetarët prisnin marrëveshje në interes ë shtetit të së drejtës, Kristijan Mickovski në takimin e mbrëmshëm të liderëve maqedonas me stil gruevistik mbronte krimin e regjimit duke kërkuar...

LSDM: Milloshovski dhe Mickovski deri në orët e mëngjesit mundoheshin të arsyetonin krimin e regjimit

para 6 muajve - InfoMagazin

Derisa të gjithë qytetarët prisnin marrëveshje në interes ë shtetit të së drejtës, Kristijan Mickovski në takimin e mbrëmshëm të liderëve maqedonas me stil gruevistik mbronte krimin e regjimit duke kërkuar...

Zaev: Opozita kërkoi tranferimin e të gjitha çështjeve të PSP-së në PP

para 6 muajve - InfoMagazin

Sipas kryeministrit Zaev, Marrëveshja për Prokurorinë Publike mbrëmë dështoi sepse opozita kërkoi me ngulm që të gjitha rastet e PSP-së të transferoheshin në Prokurorinë Publike, e cila më pas të drejtoheshe...

Dalin në opinion “shkaqet” që pamundësuan arritjen e marrëveshjes për Prokurorinë ?!

para 6 muajve - Flaka

Pas takimit të liderëve maqedonas mes dy partive më të mëdha LSDM dhe VMRO-DPMNE, ka reaguar edhe deputeti Antonio Milloshovski nëpëprmjet rrjetit social Fejsbuk. “Marrëveshje për Ligjin e ri për prokurorinë...

7 orë bisedime mes Zaevit dhe Mickoskit, por pa marrëveshje?

para 6 muajve - Tetova1

Kryetarët e LSDM dhe VMRO-DPMNE, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas shtatë orëve bisedime nuk kanë arritur që të dakordohen për Ligjin për Prokurorinë Publike dhe për statusin e ardhshëm të Prokurorisë...

OBRM-PDUKM: Edhe pas dy muaj paraburgim, Boki 13 ende nuk është marrë në pyetje

para 6 muajve - InfoMagazin

Nëpërmjet një njoftimi të OBRM-PDUKM-së thuhet se “po shkon dy muaj që nga paraburgimi i Boki 13 dhe ai ende nuk është marrë në pyetje. Çfarë din Boki 13 që Ruskovska dhe Zaev frikësohen nga kjo”. “E vetmja...

Takim shtatë orësh pa marrëveshje, në lojë një prokurori e re që do të përndjek pushtetin dhe opozitën

para 6 muajve - Portalb

Si opozita, edhe pushteti hynë në takim për t’i mbrojtur qëndrimet e veta sa i takon të ardhmes së Prokurorisë Speciale Publike (PSP), në Ligjin për Prokurori Publike . Takimi që nisi në ora 20, mbaroi...

Dalin në opinion “shkaqet” që pamundësuan arritjen e marrëveshjes për Prokurorinë ?!

para 6 muajve - Flaka

Pas takimit të liderëve maqedonas mes dy partive më të mëdha LSDM dhe VMRO-DPMNE, ka reaguar edhe deputeti Antonio Milloshovski nëpëprmjet rrjetit social Fejsbuk. “Marrëveshje për Ligjin e ri për prokurorinë...

Milloshovski: Do të ishte arritur marrëveshje nëse Zaev nuk e kundërshtonte aq ashpër rastin “REKET”

para 6 muajve - Lajm

Pas takimit të liderëve maqedonas mes dy partive më të mëdha LSDM dhe VMRO-DPMNE, ka reaguar edhe deputeti Antonio Milloshovski nëpëprmjet rrjetit social Fejsbuk. “Marrëveshje për Ligjin e ri për prokurorinë...

Dështimi i takimit për PSP-në, konferencë për media e Zoran Zavit (Drejtpërdrejtë)

para 6 muajve - InfoMagazin

Pas dështimit të takimit shtatë orësh me liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është duke mbajtur konferencë për media, transmeton Portalb.mk. Përndryshe,...

Ligji i Prokurorisë, takim shtatë orësh për të mos u marrë vesh (FOTO+VIDEO)

para 6 muajve - Portalb

Si opozita, edhe pushteti hynë në takim për t’i mbrojtur qëndrimet e veta sa i takon të ardhmes së Prokurorisë Speciale Publike (PSP), në Ligjin për Prokurori Publike . Takimi që nisi në ora 20, mbaroi...

Milloshoski jep detaje nga takimi i liderëve

para 6 muajve - Shenja

Deputeti i VMRO-DPMNE, Antonio Milloshoski ka dhënë detaje nga takimi i dy partive më të mëdha LSDM dhe VMRO-DPMNE për arritjen e marrëveshjes për Ligjin për Prokurorinë. Ai nëpërmjet profilit të tij në...

VMRO ka insistuar që me ligjin të shfuqizohen lëndët e PSP-së të hapura pas 30 qershorit të vitit 2017 ?

para 6 muajve - Flaka

Pas shtatë orëve, negociatat midis pushtetit dhe opozitës për ligjin për Prokurorinë Publike përfunduan pa marrëveshje konkrete. Liderët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski nuk...

Shtatë orë bisedime mes Zaevit dhe Mickoskit, por pa marrëveshje?

para 6 muajve - Shprehja.com

Kryetarët e LSDM dhe VMRO-DPMNE, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas shtatë orëve bisedime nuk kanë arritur që të dakordohen për Ligjin për Prokurorinë Publike dhe për statusin e ardhshëm të Prokurorisë...

VMRO: Boki dy muaj në paraburgim, nuk është marrë në pyetje

para 6 muajve - Fol

Kanë kaluar dy muaj që kur Boki 13 është në paraburgim, dhe nuk është marrë në pyetje, kanë reaguar nga VMRO-DPMNE përmes një kumtese duke pyetur çfarë është ajo që e di Boki 13, dhe pse kanë frikë prokurorja...

Shtatë orë bisedime mes Zaevit dhe Mickoskit, por pa marrëveshje?

para 6 muajve - InfoShqip

Kryetarët e LSDM dhe VMRO-DPMNE, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas shtatë orëve bisedime nuk kanë arritur që të dakordohen për Ligjin për Prokurorinë Publike dhe për statusin e ardhshëm të Prokurorisë...

Shtatë orë bisedime mes Zaevit dhe Mickoskit, por pa marrëveshje?

para 6 muajve - Ina

Kryetarët e LSDM dhe VMRO-DPMNE, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas shtatë orëve bisedime nuk kanë arritur që të dakordohen për Ligjin për Prokurorinë Publike dhe për statusin e ardhshëm të Prokurorisë...

Shtatë orë bisedime mes Zaevit dhe Mickoskit, por pa marrëveshje?

para 6 muajve - Fakti Ditor

Kryetarët e LSDM dhe VMRO-DPMNE, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas shtatë orëve bisedime nuk kanë arritur që të dakordohen për Ligjin për Prokurorinë Publike dhe për statusin e ardhshëm të Prokurorisë...

Miloshoski: Takimi dështoi për shkak të nervozizmit të Zaevit

para 6 muajve - Fol

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Miloshoski nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij ka akuzuar kryeministrin dhe liderin e LSDM-së, Zoran Zaev për dështimin e mbledhjes së mbrëmshme. Ndër të tjera ai...

LSDM: Milloshovski dhe Mickovski deri në orët e mëngjesit mundoheshin të arsyetonin krimin e regjimit

para 6 muajve - Fol

Derisa të gjithë qytetarët prisnin marrëveshje në interes ë shtetit të së drejtës, Kristijan Mickovski në takimin e mbrëmshëm të liderëve maqedonas me stil gruevistik mbronte krimin e regjimit duke kërkuar...

Milloshoski: Marrëveshja ndoshta do të arrihej në qoftë se Zaev nuk ishte aq nervoz për aferën ‘Haraçi’

para 6 muajve - Republika

Deputeti nga radhët e OBRM-PDUKM-së, Antonio Milloshoski i cili është një ndër pjesmarrësit e bisedimeve të djeshme, tha se ‘marrëveshje Ligji i ri për Prokurorinë Publike ndoshta do të arrihej që qoftë...

LSDM: Mickoski dhe Milloshoski luftojnë për ta shpëtuar krimin e regjimit

para 6 muajve - Arbresh

Partia maqedonase në pushtet LSDM, përmes një kumtese për media ka njoftuar për takimin e mbrëmshëm mes Zaevit dhe Mickoskit, për ligjin e ri për Prokurorinë Publike. Nga LSDM thonë se Mickoski në takimin...

LSDM sqaron se çfarë kërkonin Mickoski dhe bashkëpunëtorët e tij në takimin e liderëve

para 6 muajve - InfoMagazin

LSDM përmes një komunikate ka theksuar se kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski mbrëmë pa sukses ka luftuar për të shpëtuar krimin e regjimit të kaluar. “Sot të gjithë qytetarët prisnin marrëveshje...

Milloshoski: Marrëveshja ndoshta do të arrihej në qoftë se Zaev nuk ishte aq nervoz për aferën ‘Haraçi’

para 6 muajve - Arbresh

Deputeti nga radhët e OBRM-PDUKM-së, Antonio Milloshoski i cili është një ndër pjesmarrësit e bisedimeve të djeshme, tha se ‘marrëveshje Ligji i ri për Prokurorinë Publike ndoshta do të arrihej që qoftë...

Pa epilog takimi Zaev – Mickovski

para 6 muajve - Flaka

Edhe pas mesnate, nuk ka ndonjë progres esencial në negociatat midis liderëve të LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristian Mickoski rreth Ligjit për Prokurorinë Publike me të cilin sillet vendimi...

Mbetet i paqartë fati i PSP-së, edhe pas takimit Zaev-Mickoski

para 6 muajve - Arbresh

Mbetet i pasigurt fati i Prokurorisë Speciale Publike (PSP) dhe i lëndëve që i ka hapur kjo prokurori. Liderët e LSDM-së dhe OBRM-PDUKM-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas takimit gjashtë orësh,...

Milloshovski: Mund të kishte marrëveshje po mos të ishte Zaev aq nervoz për “Reket”

para 6 muajve - InfoMagazin

Ne edhe mund të kishim realizuar një marrëveshje apo dakordim për ligjin për prokurori nëse kryeministri Zoran Zaev nuk do të ishte aq i nervozuar në lidhje me aferën Reket, që nuk mundet të pranoj asnjë...

Takim shtatë orësh pa marrëveshje, në lojë një prokurori e re që do të përndjek pushtetin dhe opozitën

para 6 muajve - InfoMagazin

Si opozita, edhe pushteti hynë në takim për t’i mbrojtur qëndrimet e veta sa i takon të ardhmes së Prokurorisë Speciale Publike (PSP), në Ligjin për Prokurori Publike. Takimi që nisi në ora 20, mbaroi...

Mbetet i paqartë fati i PSP-së, edhe pas takimit Zaev-Mickoski

para 6 muajve - Fakti Ditor

Mbetet i pasigurt fati i Prokurorisë Speciale Publike (PSP) dhe i lëndëve që i ka hapur kjo prokurori. Liderët e LSDM-së dhe OBRM-PDUKM-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas takimit gjashtë orësh,...

Shtatë orë bisedime mes Zaevit dhe Mickoskit, por pa marrëveshje?

para 6 muajve - InfoMagazin

Kryetarët e LSDM dhe VMRO-DPMNE, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas shtatë orëve bisedime nuk kanë arritur që të dakordohen për Ligjin për Prokurorinë Publike dhe për statusin e ardhshëm të Prokurorisë...

Negociatat mes Zaevit dhe Mickoskit edhe pas mesnate

para 6 muajve - InfoMagazin

Negocitat midis kreut të LSDM, Zoran Zaev dhe atij të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski kanë vazhduar edhe pas mesnate, por duke mos arritur asnjëlloj kompromisi, informon INA.Palët negociatore të të dyja...

(Ora 01:10) / Negociatat midis LSDM-së dhe VMRO-së, akoma dallime rreth statusit të PSP-së

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 shtator, Zhurnal.mk – Edhe pas mesnate, nuk ka ndonjë progres esencial në negociatat midis liderëve të LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski rreth Ligjit për Prokurorinë...

Edhe pas mesnate, negociatat sikurse në fillim

para 6 muajve - Medial

Shkup, 10 shtator 2019 (MEDIAL) – Edhe pas mesnate, nuk ka ndonjë progres esencial në negociatat midis liderëve të LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristian Mickoski rreth Ligjit për Prokurorinë...

Negociatat mes Zaevit dhe Mickoskit edhe pas mesnate

para 6 muajve - Shprehja.com

Negocitat midis kreut të LSDM, Zoran Zaev dhe atij të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski kanë vazhduar edhe pas mesnate, por duke mos arritur asnjëlloj kompromisi, informon INA.Palët negociatore të të dyja...

Negociatat mes Zaevit dhe Mickoskit edhe pas mesnate

para 6 muajve - Ina

Negocitat midis kreut të LSDM, Zoran Zaev dhe atij të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski kanë vazhduar edhe pas mesnate, por duke mos arritur asnjëlloj kompromisi, informon INA.Palët negociatore të të dyja...

Ka filluar takimi i liderëve për fatin e Speciales

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 shtator – Ka filluar para pak minutash takimi i  liderëve për fatin e Prokurorisë Speciale Publike. Takimi kryesohet nga kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski...

Filloi takimi mes Zaevit dhe Mickoskit

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 shtator – Në Kuvend filloi takimi midis kryeministrit dhe liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristian Mickoski në të cilin do të tentojnë që të gjejnë...

Ka filluar takimi i liderëve për fatin e Speciales

para 6 muajve - Iliria News

Ka filluar para pak minutash takimi i  liderëve për fatin e Prokurorisë Speciale Publike. Takimi kryesohet nga kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski me formatin 1+4, lideri...

Ka filluar takimi i liderëve për fatin e Speciales

para 6 muajve - Alsat-M

Ka filluar para pak minutash takimi i  liderëve për fatin e Prokurorisë Speciale Publike. Takimi kryesohet nga kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski me formatin 1+4, lideri...

Filloi takimi mes Zaevit dhe Mickoskit

para 6 muajve - Portalb

Në hapësirat e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, siç ishte paralajmëruar, u takuan liderët e LSDM-së dhe VMRO-DMPNE, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski , njofton Portalb.mk. Të dy liderët në tryezë do të...

Filloi takimi midis Zaevit dhe Mickoskit në të cilin do të vendoset për fatin e PSP-së

para 6 muajve - Medial

Shkup, 10 shtator 2019 (MEDIAL) – Në Kuvend filloi takimi midis kryeministrit dhe liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristian Mickoski në të cilin do të tentojnë...

PTHP dërgoi shkresë deri te PSP për marrjen e lëndëve

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 shtator – Prokuroria Themelore Publike (PTHP) ka dërguar shkresë deri te Prokuroria Speciale Publike lidhur me marrjen e lëndëve, kanë konfirmuar pasdite nga PTHP. Shkresa për marrjen e lëndëve...

Joveski dërgon kërkesë për t’i marrë lëndët e Speciales

para 6 muajve - InfoMagazin

Prokurori republikan Lubomir Joveski ka dërguar kërkesë deri te Prokuroria Publike Speciale për t’i marrë të gjitha lëndët nga Specialja, konfirmojnë për TV21 nga Prokuroria Themelore. Kjo vjen pasi Katica...

Gazetarët nuk dëshirojnë deklaratë nga Zaevi | VIDEO

para 6 muajve - Flaka

Takimi mes Kryeministrit dhe liderit të LSDM-së Zoran Zaev dhe liderit të opozitës VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, po vazhdon në Parlament, ku ata do të përpiqen të gjejnë një zgjidhje për Ligjin për Prokurorinë...

Prokuroria publike dërgon kërkesë për marrjen e lëndëve të PSP

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 shtator – Prokuroria Themelore Publike (PTHP) ka dërguar shkresë deri te Prokuroria Speciale Publike lidhur me marrjen e lëndëve, kanë konfirmuar pasdite nga PTHP. Shkresa për marrjen e lëndëve...

Joveski dërgon kërkesë për t’i marrë lëndët e Speciales

para 6 muajve - Fol

Prokurori republikan Lubomir Joveski ka dërguar kërkesë deri te Prokuroria Publike Speciale për t’i marrë të gjitha lëndët nga Specialja, konfirmojnë për TV21 nga Prokuroria Themelore. Kjo vjen pasi Katica...

Filloi takimi midis Zaevit dhe Mickoskit në të cilin do të vendoset për fatin e Speciales

para 6 muajve - Tetova1

Në Kuvend filloi takimi midis kryeministrit dhe liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristian Mickoski në të cilin do të te.ntojnë që të gjejnë zgjidhje për Ligjin...

Joveski dërgon kërkesë për t’i marrë lëndët e speciales

para 6 muajve - Aktuale

Prokurori republikan Lubomir Joveski ka dërguar kërkesë deri te Prokuroria Publike Speciale për t’i marrë të gjitha lëndët nga Specialja, konfirmojnë për TV21 nga Prokuroria Themelore. Kjo vjen pasi Katica...

Xhaferi: Vazhdimi i seancës për ligjin e PSP-së dhe Janevën varet nga takimi i liderëve

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 shtator – Vazhdimi i aktivitetitit të komisionit parlamentar dhe seancës plenare për Ligjin e Prokurorisë Publike si dhe caktimi i seancës parlamentare për shkarkimin e prokurores speciale Katica...

PTHP dërgoi shkresë deri te PSP për marrjen e lëndëve

para 6 muajve - Medial

Shkup, 10 shtator 2019 (MEDIAL) – Prokuroria Themelore Publike (PTHP) ka dërguar shkresë deri te Prokuroria Speciale Publike lidhur me marrjen e lëndëve, kanë konfirmuar pasdite nga PTHP për MEDIAL. Shkresa...

Zaev dhe Mickoski sonte vendosin për fatin e Speciales

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 shtator – Kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte vendosin rreth fatit të Prokurorisë Speciale. Në takimin që pritet të fillojë në orën 20 në kuvend pritet të...

Filloi takimi midis Zaevit dhe Mickoskit në të cilin do të vendoset për fatin e Speciales

para 6 muajve - Tetova Sot

Në Kuvend filloi takimi midis kryeministrit dhe liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristian Mickoski në të cilin do të tentojnë që të gjejnë zgjidhje për Ligjin...

Zaev dhe Mickoski vendosin për fatin e Speciales

para 6 muajve - Alsat-M

Kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte vendosin rreth fatit të Prokurorisë Speciale. Në takimin që pritet të fillojë në orën 20 në kuvend pritet të shoshiten mosmarrëveshjet...

Joveski dërgon kërkesë për t’i marrë lëndët e Speciales

para 6 muajve - Lajm

Prokurori republikan Lubomir Joveski ka dërguar kërkesë deri te Prokuroria Publike Speciale për t’i marrë të gjitha lëndët nga Specialja, konfirmojnë për TV21 nga Prokuroria Themelore. Kjo vjen pasi Katica...

Ka filluar takimi i liderëve për fatin e Speciales

para 6 muajve - Flaka

Ka filluar para pak minutash takimi i  liderëve për fatin e Prokurorisë Speciale Publike. Takimi kryesohet nga kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski me formatin 1+4, lideri...

Ka filluar takimi i liderëve për fatin e Speciales

para 6 muajve - Lajm

Ka filluar para pak minutash takimi i  liderëve për fatin e Prokurorisë Speciale Publike. Takimi kryesohet nga kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski me formatin 1+4, lideri...

Joveski dërgon kërkesë për t’i marrë lëndët e Speciales

para 6 muajve - Tetova Sot

Prokurori republikan Lubomir Joveski ka dërguar kërkesë deri te Prokuroria Publike Speciale për t’i marrë të gjitha lëndët nga Specialja, konfirmojnë për TV21 nga Prokuroria Themelore. Kjo vjen pasi Katica...

Zaev dhe Mickoski sonte vendosin për fatin e Speciales

para 6 muajve - Tetova Sot

Kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte vendosin rreth fatit të Prokurorisë Speciale. Në takimin që pritet të fillojë në orën 20 në kuvend pritet të shoshiten mosmarrëveshjet...

Me 15 minuta vonesë fillon takimi mes Zaevit dhe Mickoskit

para 6 muajve - Shenja

Pas 15 minutash nga orari i planifikuar, kryeministri Zoran Zaev dhe lideri i opozitës maqedonase Hristian Mickoski nisën takimin e liderëve. Përveç tyre, në takim do të marrin pjesë edhe përfaqësues të...

Zaev e Mickoski vendosin sonte për fatin e Speciales

para 6 muajve - Aktuale

Kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte vendosin rreth fatit të Prokurorisë Speciale Publike. Në takimin që pritet të fillojë në orën 20:00 në ambientet e Kuvend, pritet...

Joveski dërgon kërkesë për t’i marrë lëndët e speciales

para 6 muajve - TV21

Prokurori republikan Lubomir Joveski ka dërguar kërkesë deri te Prokuroria Publike Speciale për të marrë  të gjitha lëndët nga Specialja, konfirmoi për TV21. Kjo vjen pasi Katica Janeva dërgoi letër duke...

Zaev dhe Mickoski takohen në Kuvend

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 shtator – Atë që për 6 muaj nuk mundën  ta zgjidhin grupet e punës pushtet-opozitë, sonte do të përpiqen ta zgjidhin Kryeministri Zoran Zaev dhe lideri i VMRO-PDMNE-së Hristijan Micskoski....

Zaev dhe Mickoski vendosin për fatin e Speciales

para 6 muajve - Lajm

Kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte vendosin rreth fatit të Prokurorisë Speciale. Në takimin që pritet të fillojë në orën 20 në kuvend pritet të shoshiten mosmarrëveshjet...

Xhaferi: Vazhdimi i seancës për ligjin e PSP-së dhe Janevën varet nga takimi i liderëve

para 6 muajve - Shenja

Vazhdimi i aktivitetitit të komisionit parlamentar dhe seancës plenare për Ligjin e Prokurorisë Publike si dhe caktimi i seancës parlamentare për shkarkimin e prokurores speciale Katica Janeva do të varet...

Zaev dhe Mickoski takohen në Kuvend, përpjekje liderësh për zgjidhje për specialen

para 6 muajve - TV21

Atë që për 6 muaj nuk mundën  ta zgjidhin grupet e punës pushtet-opozitë, sonte do të përpiqen ta zgjidhin Kryeministri Zoran Zaev dhe lideri i VMRO-PDMNE-së Hristijan Micskoski. Në Kuvend ulen në takim...

Aleanca me kritika për takimin Zaev-Mickoski, Gashi: Nuk është e nevojshme pjesëmarrja jonë në këtë takim

para 6 muajve - TV21

Në takimin e liderëve mes Zaevit dhe Mickoskit nuk marrin pjesë liderët shqiptarë. Për këtë ka reaguar Aleanca për Shqiptarët. Flakron Bexheti nga kjo parti tha se kundërshtojnë formatin e tillë të takimit...

Kacarska: I gjithë gjyqësori është robëruar, shtyhet seanca gjyqësore për “Transportuesin”

para 6 muajve - Gazeta Express

Transferimi i lëndëve të PPS-së në PTHP, gjë që e kërkoi prokurorja Katica Janeva, e cila gjendet prapa grilave, e prolongoi seancën gjyqësore për rastin “Transportuesi”. Janeva “dha” afat prej 3 ditëve...

Ka filluar takimi i liderëve për fatin e Speciales

para 6 muajve - InfoMagazin

Ka filluar para pak minutash takimi i  liderëve për fatin e Prokurorisë Speciale Publike. Takimi kryesohet nga kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski me formatin 1+4, lideri...

PSP e shqetësuar për fatin e të punësuarve, materialet dhe arkivin

para 6 muajve - Flaka

Prokuroria Speciale Publike është shprehur e shqetësuar me situatën e fundit të krijuar, dhe sigurinë e të punësuarve, obligimet, arkivin dhe materialet me të cilat disponon kjo prokurori. “Shprehim shqetësimin...

PSP: Nuk ka arritur shkresë për dorëzimin e lëndëve

para 6 muajve - Flaka

Edhe pse ka disa ditë që Prokuroria republikane ka vendosur për marrjen e kompetencave mbi lëndët e PSP-së, nga kjo e fundit informojnë se akoma nuk kanë pranuar shkresë më shkrim që të mund të njoftojnë...

Zaev e Mickoski e vendosin sonte për fatin e Speciales

para 6 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte vendosin rreth fatit të Prokurorisë Speciale Publike. Në takimin që pritet të fillojë në orën 20:00 në ambientet e Kuvend, pritet...

Specialja paralajmëron për pasoja, Zaev beson se e ardhmja e PPS-së do të garantohet

para 6 muajve - TV21

Prokuroria Themelore ende zyrtarisht nuk i ka kërkuar lëndët e Prokurorisë Speciale. Për shkak të kësaj nga Specialja thonë se nuk mundet të informojnë, nëse, dhe si do të veprohet me lëndët e tyre. Nga...

PSP: Ende nuk kemi marrë shkresë nga PP-ja si do të veprojë me lëndët

para 6 muajve - Tetova Sot

Prokuroria Speciale Publike informon se ende nuk kanë marrë letër me shkrim nga ana e Prokurorisë Publike të RMV-së dhe në pajtim me këtë nuk mund të njoftojnë nëse dhe si do të veprojë me lëndët e tyre....

Kacarska: I gjithë gjyqësori është robëruar, shtyhet seanca gjyqësore për “Transportuesin”

para 6 muajve - TV21

Transferimi i lëndëve të PPS-së në PTHP, gjë që e kërkoi prokurorja Katica Janeva, e cila gjendet prapa grilave, e prolongoi seancën gjyqësore për rastin “Transportuesi”. Janeva “dha” afat prej 3 ditëve...

Zaev e Mickoski vendosin sonte për fatin e Speciales

para 6 muajve - Alsat-M

Kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte vendosin rreth fatit të Prokurorisë Speciale Publike. Në takimin që pritet të fillojë në orën 20:00 në ambientet e Kuvend, pritet...

Xhaferi: Nëse ka marrëveshje në takimin e liderëve, shkarkimi i Janevës dhe ligji i PP-së në seanca që nesër

para 6 muajve - Aktuale

Nga epilogu i takimit të sontëm mes kryeministrit dhe liderit të LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski varet kur do të mbahen vazhdimet e seancës së Komisionit dhe atij...

Zaev dhe Mickoski sonte vendosin për fatin e Speciales

para 6 muajve - Arbresh

Kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte vendosin rreth fatit të Prokurorisë Speciale. Në takimin që pritet të fillojë në orën 20:00 në kuvend pritet të shoshiten mosmarrëveshjet...

Zaev e Mickoski vendosin sonte për fatin e Speciales

para 6 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte vendosin rreth fatit të Prokurorisë Speciale Publike. Në takimin që pritet të fillojë në orën 20:00 në ambientet e Kuvend, pritet...

Kacarska: Gjykata, peng i rasteve të Speciales

para 6 muajve - Aktuale

Vendimi që prokuroria e rregullt t’i marrë përsipër lëndët e PSP-së, aktualisht i bllokon seancat gjyqësore për këto raste. Për gjykatësen Dobrilla Kacarska, e cila e shtyu sot gjykimin e lëndës “Transporter”,...

Xhaferi: Nga epilogu i takimit Zaev-Mickoski varet edhe shkarkimi i Janevës

para 6 muajve - Portalb

Megjithëse jozyrtarisht u tha se, shkarkimi i kryeprokurores Speciale, Katica Janeva nesër do të jetë në seancë plenare, këtë e vuri në dyshim sot, kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi,...

Sonte vendoset fati i Speciales

para 6 muajve - Lajm

Kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte vendosin rreth fatit të Prokurorisë Speciale Publike. Në takimin që pritet të fillojë në orën 20:00 në ambientet e Kuvend, pritet...

Zaev e Mickoski vendosin sonte për fatin e Speciales

para 6 muajve - Flaka

Kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte vendosin rreth fatit të Prokurorisë Speciale Publike. Në takimin që pritet të fillojë në orën 20:00 në ambientet e Kuvend, pritet...

Xhaferi: Nëse ka marrëveshje në takimin e liderëve, shkarkimi i Janevës dhe ligji i PP-së në seanca që nesër

para 6 muajve - Flaka

Nga epilogu i takimit të sontëm mes kryeministrit dhe liderit të LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski varet kur do të mbahen vazhdimet e seancës së Komisionit dhe atij...

Zaev e Mickoski vendosin sonte për fatin e Speciales

para 6 muajve - InfoMagazin

Kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte vendosin rreth fatit të Prokurorisë Speciale Publike. Në takimin që pritet të fillojë në orën 20:00 në ambientet e Kuvend, pritet...

ASH-ja dhe BESA kritikuan Zaevin që nuk i ftoi në takimin me Mickoskin

para 6 muajve - Portalb

Partitë politike opozitare shqiptare, Aleanca për Shqiptarët(ASH) dhe Lëvizja BESA kanë dërguar kritika deri te kryeministri i Maqedonisë së Veriut dhe lideri i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë(LSDM),...

TAKIMI I LIDERËVE: REAGOJNË PARTITË SHQIPTARE

para 6 muajve - Klan Macedonia

Partitë politike shqiptare kanë reaguar lidhur me takimin mes dy liderëve të partive maqedonase Zaevit dhe Mickoskit. Ata shprehen kundër përjashtimit të faktorit shqiptar nga ky takim. ASH-ja dhe Lëvizja...

ASH-ja dhe BESA me kritika ndaj kryeministri Zaev për takimin me Mickoskin

para 6 muajve - Portalb

Partitë politike opozitare shqiptare, Lëvizja BESA dhe Aleanca për Shqiptarët (ASH) kanë dërguar kritika deri te kryeministri i Maqedonisë së Veriut dhe lideri i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë (LSDM),...

Xhaferi: Nëse ka marrëveshje në takimin e liderëve, shkarkimi i Janevës dhe ligji i PP-së në seanca që nesër

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 shtator – Nga epilogu i takimit të sontëm mes kryeministrit dhe liderit të LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski varet kur do të mbahen vazhdimet e seancës së...

Xhaferi: Nëse ka marrëveshje në takimin e liderëve, shkarkimi i Janevës dhe ligji i PP-së në seanca që nesër

para 6 muajve - Fakti Ditor

Nga epilogu i takimit të sontëm mes kryeministrit dhe liderit të LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski varet kur do të mbahen vazhdimet e seancës së Komisionit dhe atij...

Xhaferi: Nëse ka marrëveshje në takimin e liderëve, shkarkimi i Janevës dhe ligji i PP-së në seanca që nesër

para 6 muajve - Bashke

Nga epilogu i takimit të sontëm mes kryeministrit dhe liderit të LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski varet kur do të mbahen vazhdimet e seancës së Komisionit dhe atij...

Xhaferi: Nëse ka marrëveshje Zaev-Mickoski, ligji për Prokurorinë dhe Janeva që nesër mund të jenë para deputetëve

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 shtator – Nga rezultati i takimit në mes kryeministrit dhe liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe liderit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, varet se kur do të mbahen vazhdimet e seancave parlamentare...

Xhaferi: Nëse ka marrëveshje në takimin e liderëve, shkarkimi i Janevës dhe ligji i PP-së në seanca që nesër

para 6 muajve - Tetova Sot

Nga epilogu i takimit të sontëm mes kryeministrit dhe liderit të LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski varet kur do të mbahen vazhdimet e seancës së Komisionit dhe atij...

Reagon Bilall Kasami për takimin e Zaevit dhe Mickoskit, ja porosia e tij!

para 6 muajve - Flaka

Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në rrjetin social Facebook, ka reaguar në lidhje me takimin e paralajmëruar të Zaevit dhe Mickoskit pa praninë e asnjë lideri shqiptar. Kasami thekson se çfarëdo marrëveshje...

Xhaferi: Nëse ka marrëveshje në takimin e liderëve, shkarkimi i Janevës dhe ligji i PP-së në seanca që nesër

para 6 muajve - Medial

Shkup, 10 shtator 2019 (MEDIAL) – Nga epilogu i takimit të sontëm mes kryeministrit dhe liderit të LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski varet kur do të mbahen vazhdimet...

PSP-ja u shpreh e shqetësuar për sigurinë e të punësuarve dhe materialeve të përgjuara

para 6 muajve - Aktuale

Prokuroria Speciale Publike(PSP) është shprehur e shqetësuar me situatën e fundit të krijuar, dhe sigurinë e të punësuarve, obligimet, arkivin dhe materialet me të cilat disponon kjo prokurori, transmeton...

Kacarska: Gjykata, peng i rasteve të PSP-së

para 6 muajve - Fol

Vendimi që prokuroria e rregullt t’i marrë përsipër lëndët e PSP-së, aktualisht i bllokon seancat gjyqësore për këto raste. Për gjykatësen Dobrilla Kacarska, e cila e shtyu sot gjykimin e lëndës “Transporter”,...

Kacarska: Gjykata, peng i rasteve të Speciales

para 6 muajve - Alsat-M

Vendimi që prokuroria e rregullt t’i marrë përsipër lëndët e PSP-së, aktualisht i bllokon seancat gjyqësore për këto raste. Për gjykatësen Dobrilla Kacarska, e cila e shtyu sot gjykimin e lëndës “Transporter”,...

Aleanca: Zaev dhe Mickoski nuk mund të vendosin vetë për fatin e Speciales

para 6 muajve - Lajm

Aleanca për Shqiptarët ka reaguar sot për siç thonë, përjashtimin e faktorit politik shqiptar nga takimet e liderëve duke vënë fokusin në takimin e sotëm që do të zhvillohet vetëm në mes të Zoran Zaev...

Prokuroria Speciale ngre alarmin, nëse shfaqen përgjime të reja…

para 6 muajve - Shprehja.com

Prokuroria Speciale Publike në Maqedoninë e Veriut sot për mes një njoftimi ka bërë të ditur se nëse shfaqen përgjime të reja, ky institucion nuk do të bartë përgjegjësi. Një njoftim theksohet se egzistojnë...

Aleanca: Zaev dhe Mickoski nuk mund të vendosin vetë për fatin e Speciales

para 6 muajve - Shenja

Aleanca për Shqiptarët ka reaguar sot për siç thonë, përjashtimin e faktorit politik shqiptar nga takimet e liderëve duke vënë fokusin në takimin e sotëm që do të zhvillohet vetëm në mes të Zoran Zaev...

Seanca për shkarkimin e Janevës, varet nga epilogu i takimit të liderëve

para 6 muajve - Iliria News

Nga epilogu i takimit të liderëve varet edhe caktimi i seancës plenare për shkarkimin e Katica Janevës nga Prokuroria Speciale Publike. Grupet parlamentare konfirmojnë se janë marr vesh që pas takimit...

PSP-ja ka afat deri në vitin 2020, prokurorët kërkojnë pasardhës të Janevës

para 6 muajve - Fol

Prokurorët e PSP-së përmes një njoftimi për media theksojnë se tek ata nuk ka arritur letër nga Prokuroria Publike, përmes së cilës kryeprokurori Ljubomir Joveski kërkon nga ata që t’ia dorëzojnë lëndët...

Zaev pret që sonte të merret vesh me Mickoskin për ligjin e Prokurorisë

para 6 muajve - Shenja

Përgjegjësi dhe përpjekje për zgjidhjen e çështjes së ligjit të Prokurori Themelore Publike. Këto janë pritjet e kryeministrit Zoran Zaev nga takimi i sontëm me liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski....

Reagon Bilall Kasami për takimin e Zaevit dhe Mickoskit, ja porosia e tij!

para 6 muajve - Tetova Sot

Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në rrjetin social Facebook, ka reaguar në lidhje me takimin e paralajmëruar të Zaevit dhe Mickoskit pa praninë e asnjë lideri shqiptar, njofton TopAlNews. Kasami thekson...

Specialja nuk ka marrë kërkesë për transferimin e lëndëve

para 6 muajve - Shenja

Prokuroria Speciale ende nuk ka marrë kërkesë zyrtare për transferimin e lëndëve të tyre në Prokurorinë  Themelore. Me anë të një komunikate me shkrim, specialja njofton  se pikërisht për këtë arsye nuk...

Aleanca: Kush ja jep të drejtën Zaevit dhe Mickovskit të vendosin vetë për fatin e Prokurorisë speciale?!

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 shtator, Zhurnal.mk – Aleanca për Shqiptarët ka reaguar sot në lidhje me takimin e dy liderëve të partive më të mëdha maqedonase, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski. Përmes konferencës për shtyp,...

Aleanca për shqiptarët kërkon takim liderësh të partive shqiptare në prani të përfaqësuesve ndërkombëtarë

para 6 muajve - Medial

Tetovë, 10 shtator 2019 (MEDIAL) – Aleanca për shqiptarët nuk dakordohet me idenë që të ketë takim mes kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickovski, ndërkaq në të cilin nuk...

Seanca për shkarkimin e Janevës, varet nga epilogu i takimit të liderëve

para 6 muajve - Alsat-M

Nga epilogu i takimit të liderëve varet edhe caktimi i seancës plenare për shkarkimin e Katica Janevës nga Prokuroria Speciale Publike. Grupet parlamentare konfirmojnë se janë marr vesh që pas takimit...

Kasami reagon për takimin e Zaevit dhe Mickoskit, ja porosia e tij!

para 6 muajve - Shprehja.com

Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në rrjetin social Facebook, ka reaguar në lidhje me takimin e paralajmëruar të Zaevit dhe Mickoskit pa praninë e asnjë lideri shqiptar. Kasami thekson se çfarëdo marrëveshje...

Ligji për Prokurorinë Publike, dallime mes LSDM-së dhe VMRO-së rreth përdorimit të “bombave”

para 6 muajve - Alsat-M

Lëndët e Prokurorisë Speciale Publike të hapura pas qershorit të 2017 mbeten pengesa e kompromisit mes pushtetit dhe opozitës. Kjo e fundit kërkon që çdo akuzë e shtruar pas qershorit 2017 të shkatërrohet,...

Kasami reagon për takimin e Zaevit dhe Mickoskit, ja porosia e tij!

para 6 muajve - Ina

Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në rrjetin social Facebook, ka reaguar në lidhje me takimin e paralajmëruar të Zaevit dhe Mickoskit pa praninë e asnjë lideri shqiptar. Kasami thekson se çfarëdo marrëveshje...

Ja çka do të bisedojnë Zaevi e Mickovski

para 6 muajve - InfoShqip

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev sot do të realizoj një takim me liderin e VMRO-së, Hristijan Mickovski. Në këtë takim, i cili është paralajmëruar të mbahet sonte në orën 20:00 do të disktutohet për...

ASH kërkon takim liderësh me praninë e ndërkombëtarëve

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 shtator – Aleanca për Shqiptarët (ASH) nuk pajtohet me idenë që të takim liderësh të organizohet vetëm se në mes të kryeministrit dhe liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kreut të VMRO-DPMNE-së,...

PSP: SHQETËSIME PËR MATERIALET E PËRGJUARA

para 6 muajve - Klan Macedonia

Pasiguri për të ardhmen e të punësuarve Ende nuk kemi marrë njoftim me shkrim nga ana e Prokurorisë Publike që të mund të njoftojmë nëse dhe si do të veprohet me lëndët e kësaj Prokurorie Publike – kanë...

Aleanca: Nuk mundet Zaev dhe Mickovski të vendosin vetë për fatin e Speciales

para 6 muajve - Ina

Aleanca për Shqiptarët ka reaguar sot në lidhje me takimin e dy liderëve të partive më të mëdha maqedonase, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski. Përmes konferencës për shtyp, zëdhënësi Aleancës për Shqiptarët,...

ASH: Kush e përfaqëson interesin e votuesve shqiptar në takimin e liderëve Zaev apo Mickovski?

para 6 muajve - Tetova Sot

(Kjo konferencë për shtyp është e thirrur në lidhje me takimin e liderëve Zaev dhe Mickovski për të dhënë vlerësimin tonë politik rreth këtij takimi. Në parim, si subjekt politik jemi për dialog politik,...

Aleanca: Nuk mundet Zaev dhe Mickovski të vendosin vetë për fatin e Speciales

para 6 muajve - Shprehja.com

Aleanca për Shqiptarët ka reaguar sot në lidhje me takimin e dy liderëve të partive më të mëdha maqedonase, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski. Përmes konferencës për shtyp, zëdhënësi Aleancës për Shqiptarët,...

Prokuroria Speciale gre alarmin, nëse shfaqen përgjime të reja…

para 6 muajve - Ina

Prokuroria Speciale Publike në Maqedoninë e Veriut sot për mes një njoftimi ka bërë të ditur se nëse shfaqen përgjime të reja, ky institucion nuk do të bartë përgjegjësi. Një njoftim theksohet se egzistojnë...

Seanca për shkarkimin e Janevës, varet nga epilogu i takimit të liderëve

para 6 muajve - Lajm

Nga epilogu i takimit të liderëve varet edhe caktimi i seancës plenare për shkarkimin e Katica Janevës nga Prokuroria Speciale Publike. Grupet parlamentare konfirmojnë se janë marr vesh që pas takimit...

PSP-ja e shqetësuar për mos-rregullimin e lëndëve të kësaj Prokurorie

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 shtator – Zhurnal.mk – Prokuroria Speciale Publike informon se ende nuk kanë marrë letër me shkrim nga ana e Prokurorisë Publike të RMV-së dhe në pajtim me këtë nuk mund të njoftojnë nëse dhe...

Kasami reagon për takimin Zaev-Mickoski

para 6 muajve - InfoMagazin

Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami sot përmes një postimi në Facebook ka reaguar për takimin e liderëve të partive maqedonase, ku nuk janë të përfshirë liderët shqiptarë. Ja postimi i plotë i Kasamit:...

Aleanca: Zaev dhe Mickovski s’mund të vendosin vetë për fatin e Speciales

para 6 muajve - Lajm

Aleanca për Shqiptarët ka reaguar sot në lidhje me takimin e dy liderëve të partive më të mëdha maqedonase, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski. Përmes konferencës për shtyp, zëdhënësi Aleancës për Shqiptarët,...

PSP: Ende nuk kemi marrë shkresë nga PP-ja si do të veprojë me lëndët

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 shtator – Prokuroria Speciale Publike informon se ende nuk kanë marrë letër me shkrim nga ana e Prokurorisë Publike të RMV-së dhe në pajtim me këtë nuk mund të njoftojnë nëse dhe si do të veprojë...

Ligji për Prokurorinë Publike, dallime mes LSDM-së dhe VMRO-së rreth përdorimit të “bombave”

para 6 muajve - Tetova Sot

Lëndët e Prokurorisë Speciale Publike të hapura pas qershorit të 2017 mbeten pengesa e kompromisit mes pushtetit dhe opozitës. Kjo e fundit kërkon që çdo akuzë e shtruar pas qershorit 2017 të shkatërrohet,...

Ligji për Prokurorinë Publike, dallime mes LSDM-së dhe VMRO-së rreth përdorimit të “bombave”

para 6 muajve - Flaka

Lëndët e Prokurorisë Speciale Publike të hapura pas qershorit të 2017 mbeten pengesa e kompromisit mes pushtetit dhe opozitës. Kjo e fundit kërkon që çdo akuzë e shtruar pas qershorit 2017 të shkatërrohet,...

ASH-ja dhe BESA kritikuan Zaevin që nuk i ftoi në takimin me Mickoskin

para 6 muajve - Gazeta Observer

Shkupi Partitë politike opozitare shqiptare, Lëvizja BESA dhe Aleanca për Shqiptarët (ASH) kanë dërguar kritika deri te kryeministri i Maqedonisë së Veriut dhe lideri i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë...

PSP-ja u shpreh e shqetësuar për sigurinë e të punësuarve dhe materialeve të përgjuara

para 6 muajve - Fakti Ditor

Prokuroria Speciale Publike(PSP) është shprehur e shqetësuar me situatën e fundit të krijuar, dhe sigurinë e të punësuarve, obligimet, arkivin dhe materialet me të cilat disponon kjo prokurori, transmeton...

ASH kërkon takim liderësh me praninë e ndërkombëtarëve

para 6 muajve - Flaka

Aleanca për Shqiptarët (ASH) nuk pajtohet me idenë që të takim liderësh të organizohet vetëm se në mes të kryeministrit dhe liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kreut të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski,...

Ja çka do të bisedojnë Zaevi e Mickovski

para 6 muajve - Ina

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev sot do të realizoj një takim me liderin e VMRO-së, Hristijan Mickovski. Në këtë takim, i cili është paralajmëruar të mbahet sonte në orën 20:00 do të disktutohet për...

PSP-ja u shpreh e shqetësuar për sigurinë e të punësuarve dhe materialeve të përgjuara

para 6 muajve - Portalb

Prokuroria Speciale Publike(PSP) është shprehur e shqetësuar me situatën e fundit të krijuar, dhe ka pyetur se, çfarë do të ndodh me të punësuarit, obligimet, arkivin dhe materialet me të cilat disponon...

Aleanca: Nuk mundet Zaev dhe Mickovski të vendosin vetë për fatin PPS!

para 6 muajve - Tetova1

Aleanca për Shqiptarët ka reaguar sot në lidhje me takimin e dy liderëve të partive më të mëdha maqedonase, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski. Përmes konferencës për shtyp, zëdhënësi Aleancës për Shqiptarët,...

PSP: Nëse shfaqen përgjime, askush nuk do të bart përgjegjësi

para 6 muajve - Alsat-M

Nga Prokuroria Speciale Publike, në njoftimin e lëshuar sot, kanë hapur dyshimet lidhur me kontrollin mbi përgjimet që i posedon kjo prokurori, nëse deri më 15 shtator nuk emërohet shefi i ri apo në rast...

Kacarska: Gjyqësori i robëruar, nuk mund të gjykohet për lëndët e Speciales

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 shtator – Vendimi për transformimin e lëndëve të Prokurorisë Speciale Publike (PSP) në Prokurorinë Publike (PP), ka anuluar gjykimin për lëndën “Transportuesi”, raporton Koha.mk Në fillim të...

Specialja me paralajmërim për pasoja

para 6 muajve - TV21

Prokuroria Publike Speciale ende nuk ka marrë kërkesë nga Prokuroria Themelore për dorëzimin e lëndëve. Prandaj nuk mundemi të informojmë nëse dhe si do të veprohet me lëndët, thonë nga Prokuroria Speciale....

Kacarska: Gjykata, peng i rasteve të Speciales

para 6 muajve - InfoMagazin

Vendimi që prokuroria e rregullt t’i marrë përsipër lëndët e PSP-së, aktualisht i bllokon seancat gjyqësore për këto raste. Për gjykatësen Dobrilla Kacarska, e cila e shtyu sot gjykimin e lëndës “Transporter”,...

Specialja: nuk na ka arritur kërkesë nga themelorja

para 6 muajve - Shenja

Prokuroria Speciale ende nuk ka marrë kërkesë zyrtare për transferimin e lëndëve të tyre në Prokurorinë Themelore, transmeton Shenja. Me anë të një komunikate me shkrim, specialja njofton se deri më tani...

“Transportuesi” është anuluar: marrja e lëndëve nga PSP e ka bllokuar gjyqësorin

para 6 muajve - Portalb

Seanca e sotme gjyqësore për rastin “ Transportuesi ” është anuluar për shkak të vendimit për marrjen e lëndëve nga PSP, njofton Portalb.mk . Në fillim të seancës, gjykatësja, Dobrilla Kacarska tha se...

Transferimi i lëndëve të PSP-së në PP anulon seancën për rastin “Transporter”

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 shtator – Zhurnal.mk – Ndërmarja e paralajmëruar e lëndëve të PSP-së nga Prokuroria Shtetërore ka shtyrë gjykimin për lëndën “Transporter”, njofton Zhurnal. Sipas gjykatëses Dobrilla Kacarska,...

Zdravev: Të gjitha lëndët e PSP-së duhet të kenë përfundim adekuat gjyqësor

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 shtator – Zhurnal.mk – Kryetari i Këshillit Gjyqësor, Kiro Zdravev ka deklaruar se të gjitha lëndët e hapura të PSP-së, pavarësisht në çfarë faze ndodhen, duhet të kenë dhe përfundim të duhur...

PSP: Nëse shfaqen përgjime, askush nuk do të bart përgjegjësi

para 6 muajve - Lajm

Nga Prokuroria Speciale Publike, në njoftimin e lëshuar sot, kanë hapur dyshimet lidhur me kontrollin mbi përgjimet që i posedon kjo prokurori, nëse deri më 15 shtator nuk emërohet shefi i ri apo në rast...

Zdravev: Lëndët e Prokurorisë Speciale duhet të kenë epilog  gjyqësor

para 6 muajve - Portalb

Kryetari i Këshillit Gjyqësor dhe gjykatësi suprem, Kiro Zdravev, thotë se të gjitha lëndët e hapura nga PSP, pavarësisht se në cilën fazë janë, duhet që të kenë epilog gjyqësor, njofton Portalb.mk . “Për...

Transferimi i lëndëve të Speciales tek Themelorja anulon seancën për rastin “Transportuesi”

para 6 muajve - Shenja

Transferimi i lëndëve të PSP-së në Prokurorinë Themelore  ka shtyrë seancën e sotme për rastin “Transporteri”, njofton Shenja. Prokurori special Gavrill Bubevski shpreson se dorëzimi i lëndëvë në Prokurorinë...

Specialja me paralajmërim për pasoja

para 6 muajve - Flaka

Nga Prokuroria Speciale Publike, në njoftimin e lëshuar sot, kanë hapur dyshimet lidhur me kontrollin mbi përgjimet që i posedon kjo prokurori, nëse deri më 15 shtator nuk emërohet shefi i ri apo në rast...

Reagon Bilall Kasami për takimin e Zaevit dhe Mickoskit, ja porosia e tij!

para 6 muajve - Fakti Ditor

Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në rrjetin social Facebook, ka reaguar në lidhje me takimin e paralajmëruar të Zaevit dhe Mickoskit pa praninë e asnjë lideri shqiptar, njofton TopAlNews. Kasami thekson...

Reagon Bilall Kasami për takimin e Zaevit dhe Mickoskit, ja porosia e tij!

para 6 muajve - Arbresh

Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në rrjetin social Facebook, ka reaguar në lidhje me takimin e paralajmëruar të Zaevit dhe Mickoskit pa praninë e asnjë lideri shqiptar. Kasami ka thekson se çfarëdo...

Aleanca për shqiptarët: Nuk mundet vetëm Zaev dhe Mickovski të vendosin për fatin e Speciales

para 6 muajve - InfoMagazin

Aleanca për Shqiptarët ka reaguar sot në lidhje me takimin e dy liderëve të partive më të mëdha maqedonase, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski. Përmes konferencës për shtyp, zëdhënësi Aleancës për Shqiptarët,...

Transferimi i lëndëve të speciales tek themelorja anulon seancën për rastin “Transportuesi”

para 6 muajve - Shenja

Transferimi i lëndëve të PSP-së në Prokurorinë Themelore  ka shtyrë seancën e sotme për rastin “Transporteri”, njofton Shenja. Prokurori special Gavrill Bubevski shpreson se dorëzimi i lëndëvë në Prokurorinë...

PSP: Nëse shfaqen përgjime, askush nuk do të bart përgjegjësi

para 6 muajve - Tetova Sot

Nga Prokuroria Speciale Publike, në njoftimin e lëshuar sot, kanë hapur dyshimet lidhur me kontrollin mbi përgjimet që i posedon kjo prokurori, nëse deri më 15 shtator nuk emërohet shefi i ri apo në rast...

Aleanca: Nuk mundet Zaev dhe Mickovski të vendosin vetë për fatin PPS!

para 6 muajve - Fol

Aleanca për Shqiptarët ka reaguar sot në lidhje me takimin e dy liderëve të partive më të mëdha maqedonase, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski. Përmes konferencës për shtyp, zëdhënësi Aleancës për Shqiptarët,...

Transferimi i lëndëve të speciale tek themelorja anulon seancën për rastin “Transportuesi”

para 6 muajve - Shenja

Transferimi i lëndëve të PSP-së në Prokurorinë Themelore  ka shtyrë seancën e sotme për rastin “Transporteri”, njofton Shenja. Prokurori special Gavrill Bubevski shpreson se dorëzimi i lëndëvë në Prokurorinë...

Sot takimi Zaev – Mickoski, mungojnë partitë shqiptare

para 6 muajve - Gazeta Express

Zgjidhje për Ligjin për Prokurorinë Publike me të cilin zgjidhet edhe fati i Prokurorisë Speciale Publike (PSP) sot do të përpiqen të gjejnë kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetari i...

PSP ngre alarmin: Nëse shfaqen përgjime, askush nuk do të bart përgjegjësi

para 6 muajve - Tetova1

Nga Prokuroria Speciale Publike, në njoftimin e lëshuar sot, kanë hapur dyshimet lidhur me kontrollin mbi përgjimet që i posedon kjo prokurori, nëse deri më 15 shtator nuk emërohet shefi i ri apo në rast...

Kacarska: Gjyqësori i robëruar, nuk mund të gjykohet për lëndët e Speciales

para 6 muajve - Flaka

Vendimi për transformimin e lëndëve të Prokurorisë Speciale Publike (PSP) në Prokurorinë Publike (PP), ka anuluar gjykimin për lëndën “Transportuesi”, raporton Koha.mk Në fillim të seancës gjyqësore, gjyqtarja...

Takimi i liderëve pa shqiptarët, shpërthen Taravari i ASH-së, akuza Ali Ahmetit

para 6 muajve - InfoShqip

Nesër do të zhvillohet takimi i liderëve, por jo në formatin e njohur të katërshes të partive më të mëdha në Maqedoni, atyre maqedonase dhe shqiptare. Në këtë takim do të jenë vetëm lideri i LSDM dhe kryeministrit...

PSP: Nëse shfaqen përgjime, askush nuk do të bart përgjegjësi

para 6 muajve - Republika

Nga Prokuroria Speciale Publike, në njoftimin e lëshuar sot, kanë hapur dyshimet lidhur me kontrollin mbi përgjimet që i posedon kjo prokurori, nëse deri më 15 shtator nuk emërohet shefi i ri apo në rast...

Transferimi i lëndëve të PSP-së në PP anulon seancën për rastin “Transporter”

para 6 muajve - Flaka

Ndërmarja e paralajmëruar e lëndëve të PSP-së nga Prokuroria Shtetërore ka shtyrë gjykimin për lëndën “Transporter”, njofton Zhurnal. Sipas gjykatëses Dobrilla Kacarska, çdo mbajtje e seancës për cilëndo...

Transferimi i lëndëve të PSP-së në PP anulon seancën për rastin “Transporter”

para 6 muajve - Flaka

Ndërmarja e paralajmëruar e lëndëve të PSP-së nga Prokuroria Shtetërore ka shtyrë gjykimin për lëndën “Transporter”, njofton Zhurnal. Sipas gjykatëses Dobrilla Kacarska, çdo mbajtje e seancës për cilëndo...

Ja çka do të bisedojnë Zaevi e Mickovski

para 6 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev sot do të realizoj një takim me liderin e VMRO-së, Hristijan Mickovski. Në këtë takim, i cili është paralajmëruar të mbahet sonte në orën 20:00 do të disktutohet për...

Takim liderësh pa shqiptarë

para 6 muajve - Lajm

Takimi i sotëm mes kryeministri Zoran Zaev dhe liderit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski, ka ngjallur shumë reagime, për shkak të mospjesmarrjes së partive shqiptare, shkruan gazeta LAJM. “Takim lideresh,...

Zaev: Opozita mund të kërkojë zgjedhje, por tani s’është koha

para 6 muajve - InfoMagazin

Kryeministri, Zoran Zaev, pret që në takimin e sotëm me kryetarin e opozitares VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, të tregohet përgjegjësi dhe të bëhet përpjekje për zgjidhje ne çështjes me Ligjin për Prokurori...

VMRO-DPMNE: Zaev ka dhënë “aminin” për “Reketin”

para 6 muajve - Flaka

Partia më e madhe opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, prëmes një komunikate për media sot kanë thënë se afera Reket çdo ditë e më tepër po mer dimenzione të reja të cilat implikojnë përzierje të shërbimeve...

VMRO-DPMNE: Zaev ka ditur gjithçka për reketin, ai ka dhënë “aminin” për gjithçka

para 6 muajve - Iliria News

Partia më e madhe opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, prëmes një komunikate për media sot kanë thënë se afera Reket çdo ditë e më tepër po mer dimenzione të reja të cilat implikojnë përzierje të shërbimeve...

VMRO-DPMNE: Zaev ka ditur gjithçka për reketin, ai ka dhënë “aminin” për gjithçka

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 shtator – Zhurnal.mk – Partia më e madhe opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, prëmes një komunikate për media sot kanë thënë se afera Reket çdo ditë e më tepër po mer dimenzione të reja të cilat...

Takimi i liderëve, pa praninë e partive shqiptare

para 6 muajve - Aktuale

Liderët e dy partive më të mëdha maqedonase LSDM dhe VMRO-DPMNE sonte do të takohen për të shikuar mundësinë e gjetjes së një kompromisi për Ligjin për Prokurorinë Publike, por edhe për kërkesën e opozitës...

PSP-ja u shpreh e shqetësuar për sigurinë e të punësuarve dhe materialeve të përgjuara

para 6 muajve - InfoMagazin

Prokuroria Speciale Publike(PSP) është shprehur e shqetësuar me situatën e fundit të krijuar, dhe ka pyetur se, çfarë do të ndodh me të punësuarit, obligimet, arkivin dhe materialet me të cilat disponon...

Sot takim ZAEV- MICKOSKI, nuk marrin pjesë partitë shqiptare

para 6 muajve - Medial

Zgjidhje për Ligjin për Prokurorinë Publike me të cilin zgjidhet edhe fati i Prokurorisë Speciale Publike (PSP) sot do të përpiqen të gjejnë kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetari i...

Ligji për Prokurorinë Publike dhe zgjedhjet e parakohshme, në fokusin e takimit Zaev-Micksoki

para 6 muajve - Alsat-M

Zgjidhje për Ligjin e Prokurorisë Publike, përmes të cilit do të zgjidhet edhe fati i Prokurorisë Speciale Publike do të tentojnë të gjejnë kryeministri dhe njëherit kryetar i LSDM-së, Zoran Zaev dhe lideri...

PSP: Nëse shfaqen përgjime, askush nuk do të bart përgjegjësi

para 6 muajve - InfoMagazin

Nga Prokuroria Speciale Publike, në njoftimin e lëshuar sot, kanë hapur dyshimet lidhur me kontrollin mbi përgjimet që i posedon kjo prokurori, nëse deri më 15 shtator nuk emërohet shefi i ri apo në rast...

Prokurorët e PSP-së: Mandati jonë është deri në vitin 2020, kërkojmë zgjedhje të pasardhësit të Janevës

para 6 muajve - InfoMagazin

Prokurorët e PSP-së përmes një njoftimi për media theksojnë se tek ata nuk ka arritur letër nga Prokuroria Publike, përmes së cilës kryeprokurori Ljubomir Joveski kërkon nga ata që t’ia dorëzojnë lëndët...

Prokurorët e PSP-së: Mandati jonë është deri në vitin 2020, kërkojmë zgjedhje të pasardhësit të Janevës

para 6 muajve - Arbresh

Prokurorët e PSP-së përmes një njoftimi për media theksojnë se tek ata nuk ka arritur letër nga Prokuroria Publike, përmes së cilës kryeprokurori Ljubomir Joveski kërkon nga ata që t’ia dorëzojnë lëndët...

PSP/ Zaev dhe Mickoski në takim liderësh

para 6 muajve - Iliria News

Zgjidhje për Ligjin për Prokurorinë Publike me të cilin zgjidhet edhe fati i Prokurorisë Speciale Publike (PSP) sot do të përpiqen të gjejnë kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetari i...

Joveski: Për lëndët e PSP-së, nuk është e përjashtuar mundësia që të veprojnë prokurorët e deritanishëm

para 6 muajve - Portalb

Prokurori shtetëror, Lubomir Joveski thotë se Prokuroria është e gatshme dhe ka kapacitete që të veprojë për të gjitha lëndët penale-juridike të PSP-së dhe se shpreson që procesi do të rrjedhë shpejtë,...

Zdravev: Të gjitha lëndët e PSP-së duhet të kenë epilog gjyqësor

para 6 muajve - Arbresh

Kryetari i Këshillit Gjyqësor dhe gjykatësi suprem, Kiro Zdravev, thotë se të gjitha lëndët e hapura nga PSP, pavarësisht se në cilën fazë janë, duhet që të kenë epilog gjyqësor. “Për lëndët që më janë...

JOVEVSKI: Prokurorët e deritanishëm mund të veprojnë për lëndët e PSP-së

para 6 muajve - Medial

Prokurori shtetëror publik Lubomir Jovevski në një deklaratë ka thënë se Prokuroria është e gatshme dhe ka kapacitet që të veprojë për të gjitha lëndët penale juridike të PSP-së dhe se shpreson se procesi...

Takim liderësh pa shqiptarë

para 6 muajve - Fol

Takimi i sotëm mes kryeministri Zoran Zaev dhe liderit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski, ka ngjallur shumë reagime, për shkak të mospjesmarrjes së partive shqiptare në të, shkruan gazeta LAJM. “Takim...

Ligji për Prokurorinë Publike dhe zgjedhjet e parakohshme, në fokusin e takimit Zaev-Micksoki

para 6 muajve - Lajm

Zgjidhje për Ligjin e Prokurorisë Publike, përmes të cilit do të zgjidhet edhe fati i Prokurorisë Speciale Publike do të tentojnë të gjejnë kryeministri dhe njëherit kryetar i LSDM-së, Zoran Zaev dhe lideri...

Zaevi dhe Mickoski sot takohen për të biseduar për fatin e Prokurorisë Speciale

para 6 muajve - Portalb

Liderët e VMRO-DPMNE-së dhe të LSDM-së, Hristijan Mickoski dhe Zoran Zaev sot do të ulen së bashku në tryezë të përpiqen të arrijnë marrëveshje përfundimtare për ligjin e ri për prokurorinë publike dhe...

Thellë e më thellë me shkeljet ligjore

para 6 muajve - Fakti Ditor

Kërkesa për kalimin e lëndëve të Prokurorisë Speciale te Prokuroria e Rregullt dhe nisja e procedurës parlamentare për shkarkimin e kryeprokurores speciale, Katica Janeva, sipas njohësve të çështjeve juridike,...

Ekspert juridik: “Zhvatja” dhe arrestimi i Katica Janevës, nënkupton edhe shuarjen përfundimtare të PSP!

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 shtator, Zhurnal.mk – Kërkesa për kalimin e lëndëve të Prokurorisë Speciale te Prokuroria e Rregullt dhe nisja e procedurës parlamentare për shkarkimin e kryeprokurores speciale, Katica Janeva,...

Jovevski: Për lëndët e PSP-së nuk përjashtohet mundësia që të veprojnë edhe prokurorët e deritanishëm

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 shtator – Prokurori shtetëror publik Lubomir Jovevski në një deklaratë për MIA-n tha se Prokuroria është e gatshme dhe ka kapacitet që të veprojë për të gjitha lëndët penale juridike të PSP-së...

VMRO-DPMNE: Zaev ka ditur gjithçka për reketin, ai ka dhënë “aminin” për gjithçka

para 6 muajve - Republika

Partia më e madhe opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, prëmes një komunikate për media sot kanë thënë se afera Reket çdo ditë e më tepër po mer dimenzione të reja të cilat implikojnë përzierje të shërbimeve...

Hajredini me ironi: Ali Ahmeti nuk do të jetë pjesë e takimit të liderëve, kërkesat e tij plotësisht përputhen me ato të VMRO-DPMNE-së

para 6 muajve - InfoShqip

Xhevdet Hajredini, ekspert për financa, analist dhe ish-ministër i financave, në lidhje me takimin e dy liderëve maqedonas, kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski,...

Zaev dhe Mickoski në takim liderësh do të kërkojnë zgjidhje për Ligjin për PSP

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 shtator – Zgjidhje për Ligjin për Prokurorinë Publike me të cilin zgjidhet edhe fati i Prokurorisë Speciale Publike (PSP) sot do të përpiqen të gjejnë kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran...

Jovevski: Prokurorët e deritanishëm mund të veprojnë për lëndët e PSP-së

para 6 muajve - Shenja

Prokurori shtetëror publik Lubomir Jovevski në një deklaratë ka thënë se Prokuroria është e gatshme dhe ka kapacitet që të veprojë për të gjitha lëndët penale juridike të PSP-së dhe se shpreson se procesi...

Sot takimi i liderëve, pa pjesëmarrje të partitë shqiptare

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 shtator, Zhurnal.mk – Kryeministri dhe kreu i LSDM-së, Zoran Zaev dhe Kreu i VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski, sot takohen në kuvend në tentim për gjetjen e një zgjidhjeje rreth ligjit...

Thellë e më thellë me shkeljet ligjore

para 6 muajve - Aktuale

Kërkesa për kalimin e lëndëve të Prokurorisë Speciale te Prokuroria e Rregullt dhe nisja e procedurës parlamentare për shkarkimin e kryeprokurores speciale, Katica Janeva, sipas njohësve të çështjeve juridike,...

OBRM-PDUKM: Shërbimet e inteligjencës janë të përfshirë në aferën “Haraçi”

para 6 muajve - InfoMagazin

Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM, përmes një kumtese për media thekson se afera “Haraçi” merr dimensione të reja që përfshijnë edhe shërbimet e inteligjencës dhe keqpërdorimin e tyre. Nga kjo parti...

Takimi i liderëve sot, pa praninë e partive shqiptare

para 6 muajve - Lajm

Liderët e dy partive më të mëdha maqedonase LSDM dhe VMRO-DPMNE sonte do të takohen për të shikuar mundësinë e gjetjes së një kompromisi për Ligjin për Prokurorinë Publike, por edhe për kërkesën e opozitës...

OBRM-PDUKM: Shërbimet e inteligjencës janë të përfshirë në aferën “Haraçi”

para 6 muajve - Arbresh

Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM, përmes një kumtese për media thekson se afera “Haraçi” merr dimensione të reja që përfshijnë edhe shërbimet e inteligjencës dhe keqpërdorimin e tyre. Nga kjo parti...

Jovevski: Për lëndët e PSP-së nuk përjashtohet mundësia që të veprojnë edhe prokurorët e deritanishëm

para 6 muajve - Tetova Sot

Prokurori shtetëror publik Lubomir Jovevski në një deklaratë për MIA-n tha se Prokuroria është e gatshme dhe ka kapacitet që të veprojë për të gjitha lëndët penale juridike të PSP-së dhe se shpreson se...

“Shërbimet e inteligjencës janë të përfshirë në aferën “Haraçi””

para 6 muajve - Fol

Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, përmes një kumtese për media thekson se afera “Haraçi” merr dimensione të reja që përfshijnë edhe shërbimet e inteligjencës dhe keqpërdorimin e tyre. Nga kjo parti...

Zaev dhe Mickoski në takim liderësh do të kërkojnë zgjidhje për Ligjin për PSP

para 6 muajve - Tetova Sot

Zgjidhje për Ligjin për Prokurorinë Publike me të cilin zgjidhet edhe fati i Prokurorisë Speciale Publike (PSP) sot do të përpiqen të gjejnë kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetari i...

Jovevski: Për lëndët e PSP-së nuk përjashtohet mundësia që të veprojnë edhe prokurorët e deritanishëm

para 6 muajve - Flaka

Prokurori shtetëror publik Lubomir Jovevski në një deklaratë për MIA-n tha se Prokuroria është e gatshme dhe ka kapacitet që të veprojë për të gjitha lëndët penale juridike të PSP-së dhe se shpreson se...

Joveski: Nuk përjashtohet mundësia që me lëndët e PSP-së të veprojnë prokurorët e deritanishëm

para 6 muajve - Fol

Prokurori shtetëror publik Lubomir Joveski në një deklaratë për AIM tha se Prokuroria është e gatshme dhe ka kapacitet që të veprojë për të gjitha lëndët penale juridike të PSP-së dhe se shpreson se procesi...

A do të ketë sot marrëveshje për Ligjin për Prokurorinë Publike midis Zaevit dhe Mickoskit!

para 6 muajve - Fol

Zgjidhje për Ligjin për Prokurorinë Publike me të cilin zgjidhet edhe fati i Prokurorisë Speciale Publike (PSP) sot do të përpiqen të gjejnë kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetari i...

Sot takohen Zaev dhe Mickovski, nuk janë të ftuar liderët e partive shqiptare

para 6 muajve - Flaka

Kryeministri dhe kreu i LSDM-së, Zoran Zaev dhe Kreu i VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski, sot takohen në kuvend në tentim për gjetjen e një zgjidhjeje rreth ligjit për Prokurorinë Publike dhe...

Joveski: Nuk përjashtohet mundësia që me lëndët e PSP-së të veprojnë prokurorët e deritanishëm

para 6 muajve - Republika

Prokurori shtetëror publik Lubomir Joveski në një deklaratë për AIM tha se Prokuroria është e gatshme dhe ka kapacitet që të veprojë për të gjitha lëndët penale juridike të PSP-së dhe se shpreson se procesi...

Zaev dhe Mickoski sot në takim, pritet marrëveshje finale për Ligjin për Prokurorinë Publike

para 6 muajve - Republika

Zgjidhje për Ligjin për Prokurorinë Publike me të cilin zgjidhet edhe fati i Prokurorisë Speciale Publike (PSP) sot do të përpiqen të gjejnë kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetari i...

Sot takimi i liderëve, nuk marrin pjesë partitë shqiptare

para 6 muajve - Shenja

Kryeministri dhe kreu i LSDM-së, Zoran Zaev dhe Kreu i VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski, sot takohen në kuvend në tentim për gjetjen e një zgjidhjeje rreth ligjit për Prokurorinë Publike dhe...

Zaev dhe Mickoski sot në takim, pritet marrëveshje finale për Ligjin për Prokurorinë Publike

para 6 muajve - Arbresh

Zgjidhje për Ligjin për Prokurorinë Publike me të cilin zgjidhet edhe fati i Prokurorisë Speciale Publike (PSP) sot do të përpiqen të gjejnë kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetari i...

Joveski: Nuk përjashtohet mundësia që me lëndët e PSP-së të veprojnë prokurorët e deritanishëm

para 6 muajve - InfoMagazin

Prokurori shtetëror publik Lubomir Joveski në një deklaratë për AIM tha se Prokuroria është e gatshme dhe ka kapacitet që të veprojë për të gjitha lëndët penale juridike të PSP-së dhe se shpreson se procesi...

Joveski: Nuk përjashtohet mundësia që me lëndët e PSP-së të veprojnë prokurorët e deritanishëm

para 6 muajve - Arbresh

Prokurori shtetëror publik Lubomir Joveski në një deklaratë për AIM tha se Prokuroria është e gatshme dhe ka kapacitet që të veprojë për të gjitha lëndët penale juridike të PSP-së dhe se shpreson se procesi...

Sonte takimi i liderëve Zaev-Mickoski, liderët shqiptarë nuk janë përfshirë

para 6 muajve - InfoMagazin

Kryeministri dhe kreu i LSDM-së, Zoran Zaev do të takohet sonte në hapësirat e Kuvendit me kreu e opozitares VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski. Ky takim erdhi pas skandaleve dhe zhvillimeve të shumta në...

Xhevdet Hajredini: Ja përse Ali Ahmeti nuk merrë pjesë në takimin e liderëve?!

para 6 muajve - InfoMagazin

Xhevdet Hajredini, ekspert për financa, analist dhe ish-ministër i financave, në lidhje me takimin e dy liderëve maqedonas, kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski,...

Xhevdet Hajredini: Ja përse Ali Ahmeti nuk merrë pjesë në takimin e liderëve?!

para 6 muajve - Shprehja.com

Xhevdet Hajredini, ekspert për financa, analist dhe ish-ministër i financave, në lidhje me takimin e dy liderëve maqedonas, kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski,...

Takimi i liderëve sot, pa praninë e partive shqiptare

para 6 muajve - Shprehja.com

Liderët e dy partive më të mëdha maqedonase LSDM dhe VMRO-DPMNE sonte do të takohen për të shikuar mundësinë e gjetjes së një kompromisi për Ligjin për Prokurorinë Publike, por edhe për kërkesën e opozitës...

Takimi i liderëve sot, pa praninë e partive shqiptare

para 6 muajve - Ina

Liderët e dy partive më të mëdha maqedonase LSDM dhe VMRO-DPMNE sonte do të takohen për të shikuar mundësinë e gjetjes së një kompromisi për Ligjin për Prokurorinë Publike, por edhe për kërkesën e opozitës...

Xhevdet Hajredini: Ja përse Ali Ahmeti nuk merrë pjesë në takimin e liderëve?!

para 6 muajve - Ina

Xhevdet Hajredini, ekspert për financa, analist dhe ish-ministër i financave, në lidhje me takimin e dy liderëve maqedonas, kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski,...

Tangoja e fshehtë e Zaevit me Mickoskin?!

para 6 muajve - Ina

Takimi mes kryeministrit Zoran Zaev dhe liderit të opozitës maqedone, Hristijan Mickovski pa shqiptarët ka nxitur reagime të shumta në Shkup. Analistët shqiptarë thonë se lidershipi shqiptarë po anashkalohet...

Thellë e më thellë me shkeljet ligjore

para 6 muajve - Bashke

Kërkesa për kalimin e lëndëve të Prokurorisë Speciale te Prokuroria e Rregullt dhe nisja e procedurës parlamentare për shkarkimin e kryeprokurores speciale, Katica Janeva, sipas njohësve të çështjeve juridike,...

Hoxha nga Lëvizja BESA për takimin Zaev-Mickoski pa partitë shqiptare

para 6 muajve - Shprehja.com

Sekretari gjeneral i Lëvizjes BESA, Arjanit Hoxha ka reaguar mbi takimin vetëm mes dy liderëve nga partia maqedonase, Zoran Zaev nga LSDM, dhe Hristijan Mickoski nga VRMRO e cila pritet të mbahet nesër...

Hajredini: Ali Ahmeti nuk do të merr pjesë në takimin e liderëve, kërkesat e tij plotësisht përputhen me ato të VMRO-DPMNE-së

para 6 muajve - Fol

Xhevdet Hajredini, ekspert për financa, analist dhe ish-ministër i financave, në lidhje me takimin e dy liderëve maqedonas, kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Mickovski, në profilin...

Hoxha nga Lëvizja BESA për takimin Zaev-Mickoski pa partitë shqiptare

para 6 muajve - Ina

Sekretari gjeneral i Lëvizjes BESA, Arjanit Hoxha ka reaguar mbi takimin vetëm mes dy liderëve nga partia maqedonase, Zoran Zaev nga LSDM, dhe Hristijan Mickoski nga VRMRO e cila pritet të mbahet nesër...

Takimi i liderëve, Taravari akuzon Ali Ahmetin

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 9 shtator, Zhurnal.mk – Për takimin e paralajmëruar mes dy liderëve Zaev-Mickoski, pas reagimit të sekretarit të Lëvizjes Besa, Arjanit Hoxha, vjen edhe reagimi nga Sekretari i Alenacës për Shqiptarët,...

Shkeljet ligjore thellë e më thellë

para 6 muajve - InfoShqip

Kërkesa për kalimin e lëndëve të Prokurorisë Speciale te Prokuroria e Rregullt dhe nisja e procedurës parlamentare për shkarkimin e kryeprokurores speciale, Katica Janeva, sipas njohësve të çështjeve juridike,...

Thellë e më thellë me shkeljet ligjore

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 9 shtator – Kërkesa për kalimin e lëndëve të Prokurorisë Speciale te Prokuroria e Rregullt dhe nisja e procedurës parlamentare për shkarkimin e kryeprokurores speciale, Katica Janeva, sipas njohësve...

A do të ketë marrëveshje për Ligjin për PP? Zaev dhe Mickoski nesër në tavolinë për zgjidhje përfundimtare

para 6 muajve - TV21

A do të arrijnë marrëveshje kryeministri, Zoran Zaev dhe kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, për Ligjin për Prokurori Publike? Takimi i liderëve që është caktuar për nesër, në orën 20, në Kuvend,...

Arjanit Hoxha komenton takimin Zaev – Mickoski

para 6 muajve - Gazeta Express

Sekretari gjeneral i Lëvizjes BESA, Arjanit Hoxha ka reaguar mbi takimin vetëm mes dy liderëve nga partia maqedonase, Zoran Zaev nga LSDM, dhe Hristijan Mickoski nga VRMRO e cila pritet të mbahet nesër...

Thellë e më thellë me shkeljet ligjore

para 6 muajve - Flaka

Kërkesa për kalimin e lëndëve të Prokurorisë Speciale te Prokuroria e Rregullt dhe nisja e procedurës parlamentare për shkarkimin e kryeprokurores speciale, Katica Janeva, sipas njohësve të çështjeve juridike,...

TAKIMI I LIDERVE APO PAZARI I PADREJTËSISË

para 6 muajve - KDPolitik

Gjykatësja me përvojë Margarita Caca Nikollovska shpreh optimizmin se keqpërdorimet nga ana e politikanëve, biznesmenëve dhe bashkëpunëtoreve të tyre të afërt do të zgjidhen deri në fund. Autore: Xhumadije...

Cilat janë hapat e ardhshëm të PTHP dhe PPS? Një pjesë e lëndëve përsëri do t’i përfaqësojnë prokurorë të PPS

para 6 muajve - TV21

Ende nuk dihet nëse të akuzuarit e PPS-së do të kenë mundësi për pushim për shkak të vakumit eventual gjatë transferimit të lëndëve nga PPS-ja në Prokurorinë publike. Joveski për TV21 thotë se pas dakordimit...

Hoxha nga Lëvizja BESA: Takimi Zaev-Mickoski pa partitë shqiptare, nuk janë zgjidhje të qëndrueshme dhe afatgjate për ardhmërinë e sigurt të shtetit

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 9 shtator, Zhurnal.mk – Sekretari gjeneral i Lëvizjes BESA, Arjanit Hoxha ka reaguar mbi takimin vetëm mes dy liderëve nga partia maqedonase, Zoran Zaev nga LSDM, dhe Hristijan Mickoski nga VRMRO...

Lëndët do të kalojnë tek Themelorja kur të mbarojë afati i Speciales

para 6 muajve - Flaka

Edhe pse prokuroria themelore pak ditë më parë konfirmoi se e pranoi kërkesën e kryeprokurores Katica Janeva për transferimin e të gjitha lëndëve të PSP-së në Prokurorinë themelore, deri më tani nuk ka...

Takimi Zaev – Mickovski, reagon Hoxha i Besës dhe Taravari i Aleancës

para 6 muajve - Flaka

Takimi Zaev – Mickovski, reagon Hoxha i Besës dhe Taravari i Aleancës. Sekretari gjeneral i Lëvizjes BESA, Arjanit Hoxha ka reaguar mbi takimin vetëm mes dy liderëve nga partia maqedonase, Zoran Zaev nga...

Takimi Zaev – Mickovski, reagon Hoxha i Besës dhe Taravari i Aleancës

para 6 muajve - Flaka

Takimi Zaev – Mickovski, reagon Hoxha i Besës dhe Taravari i Aleancës. Sekretari gjeneral i Lëvizjes BESA, Arjanit Hoxha ka reaguar mbi takimin vetëm mes dy liderëve nga partia maqedonase, Zoran Zaev nga...

Thellë e më thellë me shkeljet ligjore

para 6 muajve - InfoMagazin

Kërkesa për kalimin e lëndëve të Prokurorisë Speciale te Prokuroria e Rregullt dhe nisja e procedurës parlamentare për shkarkimin e kryeprokurores speciale, Katica Janeva, sipas njohësve të çështjeve juridike,...

Hoxha nga Lëvizja BESA reagon për takimin Zaev-Mickoski pa partitë shqiptare

para 6 muajve - Tetova Sot

Sekretari gjeneral i Lëvizjes BESA, Arjanit Hoxha ka reaguar mbi takimin vetëm mes dy liderëve nga partia maqedonase, Zoran Zaev nga LSDM, dhe Hristijan Mickoski nga VRMRO e cila pritet të mbahet nesër...

Hoxha nga Lëvizja BESA reagon për takimin Zaev-Mickoski pa partitë shqiptare

para 6 muajve - Fakti Ditor

Sekretari gjeneral i Lëvizjes BESA, Arjanit Hoxha ka reaguar mbi takimin vetëm mes dy liderëve nga partia maqedonase, Zoran Zaev nga LSDM, dhe Hristijan Mickoski nga VRMRO e cila pritet të mbahet nesër...

Takimi i liderëve, Taravari akuzon Ahmetin: Kemi një robot të programuar që thotë vetëm “Po”

para 6 muajve - TV21

Për takimin e paralajmëruar mes dy liderëve Zaev-Mickoski ka reaguar Arben Taravari i Aleancës për Shqiptarët. Ai përmes një shkrimi në facebook ka kritikuar liderin e BDI-së Ali Ahmetin për mos marrje...

Hoxha nga Lëvizja BESA komenton takimin Zaev-Mickoski pa partitë shqiptare

para 6 muajve - Lajm

Sekretari gjeneral i Lëvizjes BESA, Arjanit Hoxha ka reaguar mbi takimin vetëm mes dy liderëve nga partia maqedonase, Zoran Zaev nga LSDM, dhe Hristijan Mickoski nga VRMRO e cila pritet të mbahet nesër...

Hoxha nga Lëvizja BESA komenton takimin Zaev-Mickoski pa partitë shqiptare

para 6 muajve - Tetova1

Sekretari gjeneral i Lëvizjes BESA, Arjanit Hoxha ka reaguar mbi takimin vetëm mes dy liderëve nga partia maqedonase, Zoran Zaev nga LSDM, dhe Hristijan Mickoski nga VRMRO e cila pritet të mbahet nesër...

Pesë ditë të tjera për të zgjidhur fatin e Janevës, ekipin e saj dhe rastet “T”

para 6 muajve - Aktuale

Debati parlamentar për shkarkimin e shefes së Prokurorisë Speciale Publike(PSP), Katica Janeva pritet të thirret për nesër. Sipas debatit në Komisionin e zgjedhjeve dhe emërimeve në Kuvend, ku miratoi...

Nesër takimi i liderëve, pa praninë e partive shqiptare

para 6 muajve - Shprehja.com

Liderët e dy partive më të mëdha maqedonase LSDM dhe VMRO-DPMNE nesër do të takohet lidhur me Ligjin për Prokurorinë Publike, por edhe për kërkesën e opozitës për zgjedhje të parakohshme. Në këtë takim...

Takimi i liderëve pa shqiptarët, shpërthen Taravari i ASH-së, akuza Ali Ahmetit

para 6 muajve - Lajm

Nesër do të zhvillohet takimi i liderëve, por jo në formatin e njohur të katërshes të partive më të mëdha në Maqedoni, atyre maqedonase dhe shqiptare. Në këtë takim do të jenë vetëm lideri i LSDM dhe kryeministrit...

Maqedonia e Veriut shënoi 28-vjetorin e pavarësisë me thirrjen për unitet

para 6 muajve - Koha.net

Me porosi për unitet, sërish bashkim i të gjithëve si në ditën kur në vitin 1991 ishte shpallur pavarësia, por tani të bashkuar në qëllime strategjike dhe prosperitetin e vendit, por edhe me kritika nga...

Hoxha: Takimi Zaev-Mickoski pa partitë shqiptare, nuk janë zgjidhje të qëndrueshme dhe afatgjate për ardhmërinë e sigurt të shtetit

para 6 muajve - Arbresh

Sekretari gjeneral i Lëvizjes BESA, Arjanit Hoxha ka reaguar mbi takimin vetëm mes dy liderëve nga partia maqedonase, Zoran Zaev nga LSDM, dhe Hristijan Mickoski nga VRMRO e cila pritet të mbahet nesër...

Takimi i liderëve pa shqiptarët, shpërthen Taravari i ASH-së, akuza Ali Ahmetit

para 6 muajve - Shprehja.com

Nesër do të zhvillohet takimi i liderëve, por jo në formatin e njohur të katërshes të partive më të mëdha në Maqedoni, atyre maqedonase dhe shqiptare. Në këtë takim do të jenë vetëm lideri i LSDM dhe...

Takimi i liderëve pa shqiptarët, shpërthen Taravari i ASH-së, akuza Ali Ahmetit

para 6 muajve - Ina

Nesër do të zhvillohet takimi i liderëve, por jo në formatin e njohur të katërshes të partive më të mëdha në Maqedoni, atyre maqedonase dhe shqiptare. Në këtë takim do të jenë vetëm lideri i LSDM dhe kryeministrit...

Nesër takimi i liderëve, pa praninë e partive shqiptare

para 6 muajve - Ina

Liderët e dy partive më të mëdha maqedonase LSDM dhe VMRO-DPMNE nesër do të takohet lidhur me Ligjin për Prokurorinë Publike, por edhe për kërkesën e opozitës për zgjedhje të parakohshme. Në këtë takim...

Lëndët e Speciales kalojnë tek Themelorja kur të mbarojë afati i PSP-së

para 6 muajve - Tetova Sot

Edhe pse prokuroria themelore pak ditë më parë konfirmoi se e pranoi kërkesën e kryeprokurores Katica Janeva për transferimin e të gjitha lëndëve të PSP-së në Prokurorinë themelore, deri më tani nuk ka...

NEZIRI: DO TË KETË MARRËVESHJE NGA TAKIMI I LIDERËVE

para 6 muajve - Klan Macedonia

Qytetarët- Të bisedohet për krimin dhe korrupsionin Takimi i të martës mes liderëve Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski mund të prodhojë një paketë marëveshjeje që do përfshije ligjin për Prokurorinë Themelore,...

Lëvizja BESA: Takimi Zaev-Mickoski pa partitë shqiptare, nuk janë zgjidhje të qëndrueshme për ardhmërinë e sigurt të shtetit

para 6 muajve - InfoMagazin

Arjanit Hoxha, Sekretari gjeneral i Lëvizjes BESA, në emër të kësaj partie ka reaguar lidhur me takimin e paralajmëruar për ditën e nesërme në Kuvend vetëm mes dy liderëve nga partia maqedonase, Zoran...

A do bien në ujdi Zaev dhe Mickoski për Prokurorinë publike?!

para 6 muajve - InfoMagazin

Ende nuk dihen se a do arrihet një marrëveshje për Prokurorinë Publike mes kryeministrit Zoran Zaev dhe liderit opozitar Hristijan Mickoskit pas takimit të nesërm në Kuvend. Gjithashtu nuk dihen nëse të...

Pesë ditë të tjera për të zgjidhur fatin e Janevës, ekipin e saj dhe rastet “T”

para 6 muajve - Portalb

Debati parlamentar për shkarkimin e shefes së Prokurorisë Speciale Publike(PSP), Katica Janeva pritet të thirret për nesër. Sipas debatit në Komisionin e zgjedhjeve dhe emërimeve në Kuvend, ku miratoi...

Zaev-Mickoski, në kërkim të zgjidhjes për Prokurorinë

para 6 muajve - Alsat-M

Në takimin e nesërm në mbrëmje në Kuvend, mes Zoran Zaevit dhe Hristijan Mickoskit do të harmonizohen edhe ndryshimet e fundit të Ligjit për Prokurorinë Publike .Në tryezë do të jetë edhe fati i procedurave...

Lëndët e Speciales kalojnë tek Themelorja kur të mbarojë afati i PSP-së

para 6 muajve - Shenja

Edhe pse prokuroria themelore pak ditë më parë konfirmoi se e pranoi kërkesën e kryeprokurores Katica Janeva për transferimin e të gjitha lëndëve të PSP-së në Prokurorinë themelore, deri më tani nuk ka...

Propozim-Ligji për Prokurorinë Publike përmban mangësi ligjore

para 6 muajve - Alsat-M

Propozim-Ligji për Prokurorinë Publike përmban mangësi ligjore. Ekspertët juridik vlerësojnë se propozimi i pushtetit nuk jep pasqyrë të qartë mbi fatin e bombave si dëshmi në procedurë dhe historikun...

Koment / Takimi Zaev – Mickoski, dyshime për një marrëveshje të fshehur që zyrtarët e tyre partiak mos të përfundojnë prapa grilave!?

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 9 shtator, Zhurnal.mk – Takimi Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski për “Ligji për PP” i cili do të mbahet nesër (martë), me gjitha gjasat pa partitë shqiptare”, sjellën dyshime në opinion për një...

Nesër mbrëma takohen liderët, flasin për prokurorinë dhe zgjedhjet

para 6 muajve - Shenja

Gjetja e një gjuhe të përbashkët mes pushtetit dhe opozitës lidhur me ligjin për prokurori publike, tanimë po kërkohet te takimi i liderëve të partive në pushtet dhe opozitë. Kryeministri dhe kreu i LSDM-së,...

Takimi i liderëve pa shqiptarët, shp.ërthen Taravari i ASH-së, akuza Ali Ahmetit

para 6 muajve - Tetova1

Nesër do të zhvillohet takimi i liderëve, por jo në formatin e njohur të katërshes të partive më të mëdha në Maqedoni, atyre maqedonase dhe shqiptare. Në këtë takim do të jenë vetëm lideri i LSDM dhe kryeministrit...

Nesër takimi i liderëve, pa praninë e partive shqiptare

para 6 muajve - Tetova1

Liderët e dy partive më të mëdha maqedonase LSDM dhe VMRO-DPMNE nesër do të takohet lidhur me Ligjin për Prokurorinë Publike, por edhe për kërkesën e opozitës për zgjedhje të parakohshme. Në këtë takim...

Nesër takimi i liderëve, pa praninë e partive shqiptare

para 6 muajve - InfoShqip

Liderët e dy partive më të mëdha maqedonase LSDM dhe VMRO-DPMNE nesër do të takohet lidhur me Ligjin për Prokurorinë Publike, por edhe për kërkesën e opozitës për zgjedhje të parakohshme. Në këtë takim...

Propozim-Ligji për Prokurorinë Publike përmban mangësi ligjore

para 6 muajve - Fakti Ditor

Propozim-Ligji për Prokurorinë Publike përmban mangësi ligjore. Ekspertët juridik vlerësojnë se propozimi i pushtetit nuk jep pasqyrë të qartë mbi fatin e bombave si dëshmi në procedurë dhe historikun...

Propozim-Ligji për Prokurorinë Publike përmban mangësi ligjore

para 6 muajve - Lajm

Propozim-Ligji për Prokurorinë Publike përmban mangësi ligjore. Ekspertët juridik vlerësojnë se propozimi i pushtetit nuk jep pasqyrë të qartë mbi fatin e bombave si dëshmi në procedurë dhe historikun...

Propozim-Ligji për Prokurorinë Publike përmban mangësi ligjore

para 6 muajve - Tetova Sot

Propozim-Ligji për Prokurorinë Publike përmban mangësi ligjore. Ekspertët juridik vlerësojnë se propozimi i pushtetit nuk jep pasqyrë të qartë mbi fatin e bombave si dëshmi në procedurë dhe historikun...

Zaev – Mickoski të martën bisedime “ligji për PP”, edhe caktimi i zgjedhjeve të parakohshme

para 6 muajve - Fakti Ditor

Liderët e dy partive më të mëdha maqedonase, ai i LSDM-së Zoran Zaev dhe ai i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, të martën do të ulen në tavolinë të përbashkët me qëllim arritjen e një marrëveshje finale...

Propozim-Ligji për Prokurorinë Publike përmban mangësi ligjore

para 6 muajve - Fol

Propozim-Ligji për Prokurorinë Publike përmban mangësi ligjore. Ekspertët juridik vlerësojnë se propozimi i pushtetit nuk jep pasqyrë të qartë mbi fatin e bombave si dëshmi në procedurë dhe historikun...

Takimi i liderëve pa shqiptarët, shpërthen Taravari i ASH-së, akuza Ali Ahmetit

para 6 muajve - InfoMagazin

Nesër do të zhvillohet takimi i liderëve, por jo në formatin e njohur të katërshes të partive më të mëdha në Maqedoni, atyre maqedonase dhe shqiptare. Në këtë takim do të jenë vetëm lideri i LSDM dhe kryeministrit...

Pesë ditë të tjera për të zgjidhur fatin e Janevës, ekipin e saj dhe rastet “T”

para 6 muajve - Fol

Debati parlamentar për shkarkimin e shefes së Prokurorisë Speciale Publike(PSP), Katica Janeva pritet të thirret për nesër. Sipas debatit në Komisionin e zgjedhjeve dhe emërimeve në Kuvend, ku miratoi njëzëri...

Propozim-Ligji për Prokurorinë Publike përmban mangësi ligjore

para 6 muajve - InfoMagazin

Propozim-Ligji për Prokurorinë Publike përmban mangësi ligjore. Ekspertët juridik vlerësojnë se propozimi i pushtetit nuk jep pasqyrë të qartë mbi fatin e bombave si dëshmi në procedurë dhe historikun...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK