http://kariera.mk

Kosova përkujtoi sulmin terrorist në New York me sirena, ndezje qirinjsh e flamuj në gjysmë shtizë

para 6 muajve - Koha.net

Policia, zjarrfikësit dhe ambulanca ndezën sirenat dhe dritat e mjeteve të tyre, ndërsa Garda e Nderit e Policisë së Kosovës uli në gjysmë shtizë flamurin amerikan. Krejt kjo në kuadër të aktiviteteve...

“Miqtë e Amerikës” Kosova nderon viktimat e sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 në SHBA

para 6 muajve - Insajderi

Policia, zjarrfikësit dhe ambulanca ndezën sirenat dhe dritat e mjeteve të tyre, ndërsa Garda e Nderit e Policisë së Kosovës uli në gjysmë shtizë flamurin amerikan. Krejt kjo në kuadër të aktiviteteve...

Përkujtohet 11 shtatori, Kosova përjetësisht mike e Amerikës!

para 6 muajve - RTV 21

18 vjet nga sulmi i Kullave Binjake në SHBA Policia, zjarrfikësit dhe ambulanca ndezën sirenat dhe dritat e mjeteve të tyre, ndërsa Garda e Nderit e Policisë së Kosovës uli në gjysmë shtizë flamurin amerikan....

Politikanët kosovarë kujtojnë viktimat e 11 shtatorit

para 6 muajve - Insajderi

Sot janë bërë 18 vite që kur grupi terrorist i Al Kaidës sulmojë  Shtetet e Bashkuara të Amerikës  më 11 Shtator 2001. Objekte të sulmit ishin ndërtesa të rëndësishme në SHBA, si Kullat Binjake ku ishte...

Policia e Kosovës ulë në gjysmë shtizë flamurin amerikan, miqësia e përjetshme

para 6 muajve - Infokusi

Policia, zjarrfikësit dhe ambulanca ndezën sirenat dhe dritat e mjeteve të tyre, ndërsa Garda e Nderit e Policisë së Kosovës uli në gjysmë shtizë flamurin amerikan. Krejt kjo në kuadër të aktiviteteve...

Prishtinë: Përkujtohen viktimat e sulmeve terroriste të 11 shtatorit

para 6 muajve - Portalb

Haradinaj tha se Kosova bashkëndjenë me SHBA-në dhe kujtimin për të rënët e kësaj dite do ta kthejë në traditë institucionale për çdo vit, transmeton REL . Në përurimin të memorialit ishte edhe ambasadori...

Kosova solidarizohet me Amerikën për nder të 11 shtatorit

para 6 muajve - Klan Kosova

Në sheshin “Bill Clinton” të Prishtinës, në nderim të viktimave të 11 shatorit, shoqata “Miqtë e Amerikës” po mban aktivitete për të përkujtuar këtë datë. Në shenjë solidarizimi me shtetin mik, policia,...

Kosova solidarizohet me Amerikën për nder të 11 shtatorit

para 6 muajve - Medial

11:37, 11 Shtator 2019 Në sheshin “Bill Clinton” të Prishtinës, në nderim të viktimave të 11 shatorit, shoqata “Miqtë e Amerikës” po mban aktivitete për të përkujtuar këtë datë. Në shenjë solidarizimi...

Kosova kujton 11 shtatorin

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Një pllakë përkujtimore me mbishkrimin “Kosova kujton” u ngrit të mërkurën në qendër të Prishtinës në nderim të viktimave të sulmeve terroriste të 11 shtatorit të vitit 2001 në Shtetet e Bashkuara. Kryeministri...

Kosovë, zbulohet pllaka përkujtimore në nderim të viktimave të 11 shtatorit

para 6 muajve - TV21

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kryeministri në detyrë Ramush...

Kurti në kujtim të 11 Shtatorit: Bashkëndiejmë me popullin amerikan

para 6 muajve - Gazeta Express

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, me rastin e 11 Shtatorit të vitit 2001, ka kujtuar sulmin mbi “Kullat Binjake” ku mbetën të vrarë e plagosur mijëra njerëz, shkruan Gazeta Express. Kurti thotë...

Kurti kujton 11 shtatorin: Kosova bashkëndjen thellë me dhimbjen e popullit amerikan

para 6 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, kujton viktimat që humbën jetën më 11 shtator të 2001-së në SHBA. Kurti tha se në atë ditë vdekja ra nga qielli, transmeton Klan Kosova. “Mijëra njerëz me...

Zbulohet pllaka përkujtimore në Kosovë për nderë të viktimave të 11 shtatorit në SHBA

para 6 muajve - Koha.mk

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kryeministri në detyrë Ramush...

Albin Kurti kujton 11 Shtatorin: Bashkëndiejmë me popullin amerikan

para 6 muajve - OraInfo

Kurti në kujtim të 11 Shtatorit: Bashkëndiejmë me popullin amerikan. Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, me rastin e 11 Shtatorit të vitit 2001, ka kujtuar sulmin mbi “Kullat Binjake” ku mbetën...

Hoxhaj: 11 shtatori, ditë e dhimbjes dhe e kthesës

para 6 muajve - Gazeta Express

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh edhe nënkryetar i PDK-së, Enver Hoxhaj, në përvjetorin e sulmeve terrotiste në SHBA, ka thënë se populli i Kosovës ka qenë dhe do të jetë gjithmonë përkrah popullit...

Përkujtohet 11 shtatori, Kosova përjetësisht mike e Amerikës!

para 6 muajve - Sovrani

18 vjet nga sulmi i Kullave Binjake në SHBA Policia, zjarrfikësit dhe ambulanca ndezën sirenat dhe dritat e mjeteve të tyre, ndërsa Garda e Nderit e Policisë së Kosovës uli në gjysmë shtizë flamurin amerikan....

Kurti: Kosova bashkëndjen dhimbjen e popullit amerikan, e dimë ç’është humbja e njerëzve të pafajshëm

para 6 muajve - Koha.net

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një postimi në Facebook ka thënë se Kosova bashkëndjen thellë me dhimbjen e popullit amerikan dhe familjet e viktimave. “Më 11 shtator 2001, në një mëngjes...

Kurti kujton viktimat e 11 shtatorit: Ne e dimë se çdo të thotë humbja e njerëzve të pafajshëm

para 6 muajve - GazetaBlic

Lideri i VV-së Albin Kurti ka kujtuar viktimat e 11 shtatorit dhe sulmin që tronditi mbarë botën. Kosova bashkëndjen thellë me dhimbjen e popullit amerikan dhe familjet e viktimave shkruan Kurti në Facebook....

11 shtatori, Kosnett: Nuk harrojmë përkrahjen tuaj – dhuruat gjak, pati vullnetarë për t’iu bashkuar ushtrisë së Amerikës

para 6 muajve - GazetaBlic

Në përkujtim të 18 vjetorit të sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku humbën jetë 3000 persona edhe Kosova po i nderon këto viktima me shumë aktivitete. Qysh në mëngjes...

Viktimat e 11 shtatorit nderohen me pllakë memoriale, Haradinaj thotë Kosova e përjetoi rëndë

para 6 muajve - Koha.net

“Sot 18 vjet më parë edhe Kosova e përjetoi rëndë sulmin mbi institucionet, mbi popullin, mbi miqtë tanë, mbi njerëzit e Amerikës. Kosova kujton çdo vit në këtë datë të rënët, martirët e kësaj dite dhe...

Nderohen viktimat e sulmit të 11 shtatorit me pllakë memoriale, Haradinaj thotë Kosova e përjetoi rëndë

para 6 muajve - Koha.net

“Sot 18 vjet më parë edhe Kosova e përjetoi rëndë sulmin mbi institucionet, mbi popullin, mbi miqtë tanë, mbi njerëzit e Amerikës. Kosova kujton çdo vit në këtë datë të rënët, martirët e kësaj dite dhe...

Prishtinë, zbulohet pllaka përkujtimore në nderim të viktimave të 11 shtatorit

para 6 muajve - Alsat-M

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kryeministri në detyrë i Kosovës...

Prishtinë: Përkujtohen viktimat e sulmeve terroriste të 11 shtatorit

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Në Prishtinë janë përkujtuar viktimat e sulmeve terroriste që ndodhën me 11 shtator të vitit 2001 në SHBA. Në kujtim të viktimave në oborrin e Qeverisë së Kosovës është inauguruar Memoriali “Kosova kujton”....

Hoxhaj: 11 shtator ditë e kthesës,  bashkoi tërë botën në luftën kundër të keqës globale

para 6 muajve - Insajderi

Zëvendëskryeministrit në detyrë, Enver Hoxhaj ka kujtuar sot viktimat e 11 shtatorit të cilët humbën jetën nga një sulm terrorist. Hoxhaj, përmes një postimi të tij, ka thënë kjo ditë ka bërë një kthesë...

Belegu, Haradinaj dhe Kosnett zbulojnë memorialin e viktimave të 11 Shtatorit

para 6 muajve - Zhurnal

Sot, bashkë me Kryeministrin Haradinaj dhe ambasadorin amerikan Kosnett ishim prezent në zbulimin e memorialit në nderim të viktimave të 11 shtatorit, të sulmit të tmerrshëm terrorist ndaj SHBA-së në...

Kosova përjetësisht mike e Amerikës

para 6 muajve - KosovaPress

Kryetari i Shoqatës “Miqtë e Amerikës”, Agim Rexhepi, tha se në vitin 2001, Kosova i kishte ende varret e hapura nga lufta në Kosovë, kur më 11 shtator përjetuan edhe ngjarjen e rëndë në Amerikë, e cila...

Haradinaj: Kosova bashkëndjen me Amerikën në këtë ditë të dhimbjes

para 6 muajve - GazetaBlic

“Sot 18 vjet më parë edhe Kosova e përjetoi rëndë sulmin mbi institucionet, mbi popullin, mbi miqtë tanë, mbi njerëzit e Amerikës. Kosova kujton çdo vit në këtë datë të rënët, martirët e kësaj dite dhe...

Albin Kurti për 11 shtatorin, ” Ne e dimë se çdo të thotë humbja e njerëzve të pafajshëm”

para 6 muajve - Infokusi

Më 11 shtator të vitit 2001 sulmi terrorist në “kullat binjake” dhe Pentagon në Amerikë, tronditi botën. Për këtë përgjegjësi mori al-Qaeda në krye me Osama Bin-Laden, shkruan gazeta inFokus. Ndërsa tash...

Haradinaj: Datën e 11 shtatorit do ta kthejë në traditë institucionale

para 6 muajve - Insajderi

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, sot ka inauguruar Memorialin “ Kosova kujton” në shenjë nderimi për viktimat që humbën jetën në sulmet terroriste të 11 shtatorit 2001. Haradinaj, përmes një postimit...

Pacolli: 11 shtatori, një ditë që  e ndryshoi botën për keq

para 6 muajve - GazetaBlic

Ish-ministri i jashtëm Behxhet Pacolli ka kujtuar sulmet e 11 shtatorit në SHBA. Pacolli ka theksuar se Kosova bashkëndjen dhimbjen me Amerikën dhe në një ditë si kjo jemi të gjithë me New York. Më poshtë...

Haradinaj: Kosova e përjetoi rëndë 11 shtatorin, sulmin mbi miqtë tanë amerikanë

para 6 muajve - InfoMagazin

“Sot 18 vjet më parë edhe Kosova e përjetoi rëndë sulmin mbi institucionet, mbi popullin, mbi miqtë tanë, mbi njerëzit e Amerikës. Kosova kujton çdo vit në këtë datë të rënët, martirët e kësaj dite dhe...

Hoxhaj: Populli i Kosovës ka qenë dhe do të jetë gjithmonë përkrah popullit mik amerikan

para 6 muajve - Klan Kosova

Enver Hoxhaj, zëvendëskryeministri në detyrë, ka thënë se 11 shtatori kujtohet në botë si ditë e dhimbjes por edhe ditë e kthesës. “Humbja e jetëve të pafajshme me 11 shtator bashkoi tërë botën në luftën...

Hoxhaj: Populli i Kosovës ka qenë dhe do të jetë gjithmonë përkrah popullit mik amerikan

para 6 muajve - Medial

9:44, 11 Shtator 2019 Enver Hoxhaj, zëvendëskryeministri në detyrë, ka thënë se 11 shtatori kujtohet në botë si ditë e dhimbjes por edhe ditë e kthesës. “Humbja e jetëve të pafajshme me 11 shtator bashkoi...

Hoxhaj në kujtim të 11 shtatorit: Populli i Kosovës do të jetë gjithmonë përkrah popullit mik amerikan!

para 6 muajve - GazetaBlic

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh edhe nënkryetar i PDK-së, Enver Hoxhaj, në përvjetorin e sulmeve terrotiste në SHBA, ka thënë se populli i Kosovës ka qenë dhe do të jetë gjithmonë përkrah popullit...

Prishtinë, zbulohet pllaka përkujtimore në nderim të viktimave të 11 shtatorit

para 6 muajve - Tetova Sot

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kryeministri në detyrë i Kosovës...

“Kosovo Remembers”, përurohet obelisku në nderim të viktimave të 11 shtatorit

para 6 muajve - OraInfo

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës është përuruar obelisku “Kosovo Remembers” në nderim të rreth 3 mijë viktimave të sulmeve terroriste të 11 shtatorit të vitit 2011 në ShBA. Obelisku ka mbishkrimi “Kosovo...

Aktivitetet për nderë të 11 shtatorit përmes fotografive

para 6 muajve - Arbresh

Në nderim të viktimave nga sulmi terrorist i 11 shtatorit 2001 në Amerikë, Në Kosovë janë shënuar një sër aktivitetesh për këtë ditë. Shoqata “Miqtë e Amerikës”  në bashkëpunim me organizata të tjera ka...

Kosova nderon viktimat e sulmit të 11 shtatorit në SHBA

para 6 muajve - Lajm

Republika e Kosovës organizon aktivitete të ndryshme në nderim viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 që ka ndodhur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Fillimisht në oborrin e ndërtesës së...

11 shtatori, Kosnett: Nuk harrojmë përkrahjen tuaj – dhuruat gjak, pati vullnetarë për t’iu bashkuar ushtrisë së Amerikës

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Në përkujtim të 18 vjetorit të sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku humbën jetë 3000 persona edhe Kosova po i nderon këto viktima me shumë aktivitete. Qysh në mëngjes...

Hoxhaj: 11 shtatori kujtohet në botë si ditë e dhimbjes dhe kthesës

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Zv.kryeministri në detyrë, Enver Hoxhaj, ka marrë pjesë në zbulimin e memorialit “Kosova kujton”, në nderim të viktimave të 11 shtatorit të vitit 2001 në ShBA. Ai përmes një shkrimi në Facebook thotë se...

Kosova solidarizohet me Amerikën për nder të 11 shtatorit

para 6 muajve - Ekonomia Online

Shoqata “Miqtë e Amerikës” ka organizuar disa aktivitete në nderim të viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 në ShBA, raporton Ekonomia Online. Në shenjë solidarizimi me shtetin mik, policia,...

Pacolli përkujton 11 shtatorin, Kosova është pjesë e aleancës kundër terrorizmit

para 6 muajve - Epoka e Re

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka përkujtuar sulmet e 11 shtatorit, duke thënë se kjo ditë ka ndryshuar botën për të keq. Në profilin e tij në “Facebook”, ai ka shkruar se Kosova sot është...

Kurti kujton sulmet e 11 shtatorit: Kosova bashkëndjen thellë me dhimbjen e popullit amerikan

para 6 muajve - Arbresh

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka kujtuar sulmet e 11 shtatorit në SHBA. Kurti përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se Kosova bashkëndjen thellë me dhimbjen e popullit amerikan dhe familjet...

Në Kosovë përkujtohen viktimat e sulmeve terroriste të 11 shtatorit

para 6 muajve - Albinfo

Edhe Kosova ka përkujtuar viktimat e sulmeve terroriste që ndodhën me 11 shtator të vitit 2001 në SHBA. Në Prishtinë janë përkujtuar viktimat e sulmeve terroriste që ndodhën me 11 shtator të vitit 2001...

Kurti për 11 shtatorin: Kosova bashkëndjen thellë me dhimbjen e popullit amerikan

para 6 muajve - Epoka e Re

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka përkujtuar 11 shtatorin e vitit 2011, ku mijëra njerëz janë vrarë nga sulmi terrorist në kullat binjake në ShBA. Kurti ka thënë se Kosova bashkëndjen thellë...

Kosova kujton 3 mijë viktimat e 11 shtatorit, ndizen qirinj për ta

para 6 muajve - Arbresh

Më rastin e 11 shtatorit përvjetorit të 18 të sulmit terrorist në kullat binjake ne SHBA, 3 mijë viktimat i ka kujtuar edhe Kosova përmes aktiviteteve të ndryshme. Pikërisht në kujtim të kësaj dite shoqata...

Kosova nderon viktimat e sulmit të 11 shtatorit në SHBA

para 6 muajve - OraInfo

Janë bërë 18 vite nga sulmet e 11 shtatorit në Amerikë. Republika e Kosovës organizon aktivitete të ndryshme në nderim viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 që ka ndodhur në Shtetet e Bashkuara...

Zbulohet pllaka memoriale e viktimave të 11 Shtatorit

para 6 muajve - Gazeta Express

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kryeministri në detyrë Ramush...

Kosova përkujton viktimat e SHBA-së nga sulmi i 11 shtatorit

para 6 muajve - Ina

Sot bëhen 18 vjet nga kryerja e sulmeve terroriste të 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Më 11 shtator të vitit 2001, u kryen sulmet më të tmerrshme terroriste në Shteteve e Bashkuara të...

Hoxhaj: 11 shtatori kujtohet në botë si ditë e dhimbjes dhe kthesës

para 6 muajve - InfoMagazin

Zv.kryeministri në detyrë, Enver Hoxhaj, ka marrë pjesë në zbulimin e memorialit “Kosova kujton”, në nderim të viktimave të 11 shtatorit të vitit 2001 në ShBA. Ai përmes një shkrimi në Facebook thotë se...

Zbulohet pllaka përkujtimore në nderim të viktimave të 11 shtatorit

para 6 muajve - Insajderi

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj dhe ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kossnet zbuluan këtë pllakë në të cilën është gdhendur logoja e Qeverisë së Kosovës dhe fjalët “Kosovo Remembers” dhe “Kosova...

Zbulohet pllaka përkujtimore në nderim të viktimave të 11 shtatorit

para 6 muajve - GazetaBlic

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kryeministri në detyrë Ramush...

Haradinaj: Kosova çdo vit kujton të rënët nga sulmi i 11 shtatorit në Amerikë

para 6 muajve - Klan Kosova

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj dhe ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kossnet kanë  zbuluar sot një  pllakë në të cilën është gdhendur logoja e Qeverisë së Kosovës dhe fjalët “Kosovo Remembers”...

Pllakë përkujtimore në oborrin e Qeverisë së Kosovës në nderim të viktimave të 11 shtatorit në SHBA

para 6 muajve - Koha.net

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kryeministri në detyrë Ramush...

Përurohet obelisku “Kosovo Remembers” kushtuar viktimave të 11 shtatorit

para 6 muajve - Klan Kosova

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës është përuruar obelisku “Kosovo Remembers” në nderim të viktimave të sulmeve terroriste të 11 shtatorit të vitit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Obelisku mban...

Kurti kujton viktimat e 11 shtatorit: Kosova bashkëndjen me popullin amerikan

para 6 muajve - KosovaPress

Kurti thotë se Kosova bashkëndjen thellë me dhimbjen e popullit amerikan dhe familjet e viktimave. Postimi i Kurtit: Më 11 shtator 2001, në një mëngjes të kthjellët, vdekja ra nga qielli. Mijëra njerëz...

Kurti kujton 11 shtatorin: Kosova bashkëndjen thellë me dhimbjen e popullit amerikan

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, kujton viktimat që humbën jetën më 11 shtator të 2001-së në SHBA. Kurti tha se në atë ditë vdekja ra nga qielli. “Mijëra njerëz me prejardhje nga e gjithë...

Haradinaj: Kosova çdo vit kujton të rënët nga sulmi i 11 shtatorit në Amerikë

para 6 muajve - Medial

8:31, 11 Shtator 2019 Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj dhe ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kossnet kanë  zbuluar sot një  pllakë në të cilën është gdhendur logoja e Qeverisë së Kosovës dhe...

Kosova me pllakë përkujtimore për sulmin e 11 shtatorit në SHBA

para 6 muajve - Sinjali

Në përkujtim të sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sot në oborrin e qeverisë është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të atij sulmi. Kryeministri në...

Zbulohet pllaka memoriale në nderim të viktimave të 11 shtatorit

para 6 muajve - KosovaLive360

Kryeministri në detyrë, i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, bëri homazhe dhe mori pjesë në zbulimin e obeliskut në oborrin e Qeverisë së Kosovës, kushtuar viktimave të 11 shtatorit 2001, në SHBA....

Islam Pacolli kujton viktimat e sulmit terroriste të 11 shtatorit

para 6 muajve - Arbresh

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AKR-së, Islam Pacolli, ka kujtuar viktimat e sulmit terroristë të 11 shtatorit. Përmes një postimi në facebook, Pacolli ka shkruar se zbulimi i sotëm i obeliskut...

Zbulohet pllaka përkujtimore në nderim të viktimave të 11 shtatorit

para 6 muajve - RTV 21

“Kosova kujton” Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kryeministri...

Islam Pacolli kujton viktimat e sulmit terroriste të 11 shtatorit

para 6 muajve - Arbresh

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AKR-së, Islam Pacolli, ka kujtuar viktimat e sulmit terroristë të 11 shtatorit. Përmes një postimi në facebook, Pacolli ka shkruar se zbulimi i sotëm i obeliskut...

Hoxhaj: 11 shtatori, ditë e dhimbjes dhe e kthesës

para 6 muajve - Arbresh

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh edhe nënkryetar i PDK-së, Enver Hoxhaj, në përvjetorin e sulmeve terrotiste në SHBA, ka thënë se populli i Kosovës ka qenë dhe do të jetë gjithmonë përkrah popullit...

11 shtatori, Kosnett: Nuk harrojmë përkrahjen tuaj – dhuruat gjak, pati vullnetarë për t’iu bashkuar ushtrisë së Amerikës

para 6 muajve - Periskopi

Në përkujtim të 18 vjetorit të sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku humbën jetë 3000 persona edhe Kosova po i nderon këto viktima me shumë aktivitete. Qysh në mëngjes...

Kosova kujton viktimat e 11 shtatorit

para 6 muajve - KosovaPress

Qysh në mëngjes aktivitetet kanë filluar ku në oborrin e Qeverisë së Kosovës është zbuluar pllaka memorie, në të cilën është gdhendur logoja e Qeverisë së Kosovës dhe fjalët “Kosovo Remembers” dhe “Kosova...

Haradinaj kujton viktimat e 11 shtatorit: Bashkëndjejmë me Amerikën!

para 6 muajve - GazetaBlic

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka kujtuar sulmin e 11 shtatorit 2001 në ShBA. “Kosova kujton çdo vit të rënët e këtij sulmi dhe bashkëndjenë me Amerikën. Ne do ta kthejmë në traditë që para se...

Kosova nderon viktimat e 11 Shtatorit

para 6 muajve - Gazeta Express

Republika e Kosovës organizon aktivitete të ndryshme në nderim viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 që ka ndodhur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Fillimisht në oborrin e ndërtesës së...

Haradinaj kujton 11 shtatorin: Bashkëndjejmë me Amerikën

para 6 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj,dhe ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kossnet kanë zbuluar sot një pllakë në të cilën është gdhendur logoja e Qeverisë së Kosovës dhe fjalët “Kosovo Remembers”...

Pacolli: 11 shtatori ndryshoi botën

para 6 muajve - Arbresh

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli e ka quajtur 11 shtatorin e 18 viteve më parë si data që ndryshoi botën. Pacolli ka thënë se sot të gjithë jemi New York. “Sot,...

Zbulohet pllaka përkujtimore kushtuar viktimave të 11 shtatorit

para 6 muajve - Epoka e Re

“Sot 18 vjet më parë edhe Kosova e përjetoi rëndë sulmin mbi institucionet, mbi popullin, mbi miqtë tanë, mbi njerëzit e Amerikës. Kosova kujton çdo vit në këtë datë të rënët, martirët e kësaj dite dhe...

Hoxhaj: Populli i Kosovës ka qenë dhe do të jetë gjithmonë përkrah popullit mik amerikan

para 6 muajve - Periskopi

Enver Hoxhaj, zëvendëskryeministri në detyrë, ka thënë se 11 shtatori kujtohet në botë si ditë e dhimbjes por edhe ditë e kthesës. “Humbja e jetëve të pafajshme me 11 shtator bashkoi tërë botën në luftën...

Hoxhaj: 11 shtatori kujtohet si dëshmi e themelit të lirisë

para 6 muajve - Arbresh

Zëvendëskryeministri në detyrë, Enver Hoxhaj, ka marrë pjesë në zbulimin e memorialit “Kosova kujton”, në nderim të viktimave të 11 shtatorit të vitit 2001 në ShBA. Ai përmes një shkrimi në Facebook thotë...

Hoxhaj: Populli i Kosovës ka qenë dhe do të jetë gjithmonë përkrah popullit mik amerikan

para 6 muajve - Ekonomia Online

Enver Hoxhaj, zëvendëskryeministër në detyrë, ka thënë se 11 shtatori kujtohet në botë si ditë e dhimbjes, por edhe ditë e kthesës. “Humbja e jetëve të pafajshme me 11 shtator bashkoi tërë botën në luftën...

Kossnett: Është nder që Kosova organizon një mori aktivitetesh për të nderuar viktimat e 11 shtatorit

para 6 muajve - Arbresh

Më rastin e 18 vjetorit të sulmit terrorist ndaj kullave binjake në SHBA, në oborrin e Qeverisë së Kosovës është përuruar obelisku “Kosovo Remembers” në nderim të rreth 3 mijë viktimave të sulmeve terroriste...

Në Prishtinë, zbulohet obelisku kushtuar viktimave të 11 Shtatorit

para 6 muajve - Illyria

Prishtinë, 11 shtator 2019 – Në oborrin e ndërtesës së Qeverisë së Kosovës sot në mëngjes u zbulua një obelisku i ngritur në nderim të viktimave të sulmeve të 11 shtatorit 2001 në Shtetet e Bashkuara të...

Kosova nderon viktimat e 11 Shtatorit

para 6 muajve - InfoMagazin

Republika e Kosovës organizon aktivitete të ndryshme në nderim viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 që ka ndodhur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Fillimisht në oborrin e ndërtesës së...

Haradinaj kujton 11 shtatorin: Bashkëndjejmë me Amerikën

para 6 muajve - Gazeta Observer

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj,dhe ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kossnet kanë  zbuluar sot një  pllakë në të cilën është gdhendur logoja e Qeverisë së Kosovës dhe fjalët “Kosovo Remembers”...

Pastrohet sheshi “Bill Clinton” për nder të 11 shtatorit

para 6 muajve - Ekonomia Online

Shoqata “Miqtë e Amerikës” kanë filluar aktivitetet në nderim të viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 në ShBA, raporton Ekonomia Online. Në sheshin “Bill Clinton”, në Prishtinë është vendosur...

Zbulohet obelisku kushtuar viktimave të 11 shtatorit në Amerikë

para 6 muajve - Sovrani

Në 18 vjetorin e sulmeve terroriste të 11 shtatorit ndaj kullave binjake në New York, sot në oborrin e Qeverisë së Kosovës është përuruar edhe obelisku në nderim të rreth 3 mijë viktimave të ati sulmi....

Kosova nderon viktimat e sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 në SHBA

para 6 muajve - Infokusi

Republika e Kosovës organizon aktivitete të ndryshme në nderim viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 që ka ndodhur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Fillimisht në oborrin e ndërtesës së...

“Kosovo Remember”, zbulohet pllaka përkujtimore kushtuar viktimave të 11 shtatorit

para 6 muajve - Fakti Ditor

Prej sot në oborrin e Qeverisë së Kosovës do të jetë edhe obelisku në nderim të rreth 3 mijë viktimave të sulmeve terroriste të 11 shtatorit 2011 në SHBA. Obelisku ka mbishkrimi “Kosovo Remember” ose në...

Haradinaj kujton viktimat e sulmit të 11 shtatorit: Bashkëndjejmë me Amerikën

para 6 muajve - Periskopi

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka kujtuar sulmin e 11 shtatorit 2001 në ShBA. “Kosova kujton çdo vit të rënët e këtij sulmi dhe bashkëndjenë me Amerikën. Ne do ta kthejmë në traditë që para se...

Përurohet obelisku “Kosovo Remembers” në nderim të viktimave të 11 shtatorit

para 6 muajve - Ekonomia Online

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës është përuruar obelisku “Kosovo Remembers” në nderim të rreth 3 mijë viktimave të sulmeve terroriste të 11 shtatorit të vitit 2011 në ShBA. Obelisku ka mbishkrimi “Kosovo...

Zbulohet pllaka përkujtimore në nderim të viktimave të 11 shtatorit

para 6 muajve - Periskopi

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kryeministri në detyrë Ramush...

Zbulohet pllaka përkujtimore në nderim të viktimave të 11 shtatorit

para 6 muajve - KosovaPress

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj dhe ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kossnet zbuluan këtë pllakë në të cilën është gdhendur logoja e Qeverisë së Kosovës dhe fjalët “Kosovo Remembers” dhe “Kosova...

Haradinaj kujton viktimat e sulmit të 11 shtatorit: Bashkëndjejmë me Amerikën

para 6 muajve - Arbresh

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka kujtuar sulmin e 11 shtatorit 2001 në ShBA. “Kosova kujton çdo vit të rënët e këtij sulmi dhe bashkëndjenë me Amerikën. Ne do ta kthejmë në traditë që para se...

“Kosovo Remember”, obelisku në nderim të viktimave të 11 shtatorit

para 6 muajve - Periskopi

Prej sot në oborrin e Qeverisë së Kosovës do të jetë edhe obelisku në nderim të rreth 3 mijë viktimave të sulmeve terroriste të 11 shtatorit 2011 në SHBA. Obelisku ka mbishkrimi “Kosovo Remember” ose në...

Përurohet obelisku “Kosovo Remembers”në nderim të viktimave të 11 shtatorit

para 6 muajve - Ekonomia Online

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës është përuruar obelisku “Kosovo Remembers”në nderim të rreth 3 mijë viktimave të sulmeve terroriste të 11 shtatorit të vitit 2011 në ShBA. Obelisku ka mbishkrimi “Kosovo...

Kosova përkujton viktimat e SHBA-së nga sulmi i 11 shtatorit

para 6 muajve - Arbresh

Sot bëhen 18 vjet nga kryerja e sulmeve terroriste të 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ndërsa, sot Kosova me aktivitete të ndryshme do të përkujtoj dhe nderoj viktimat e këtij sulmi. Fillimisht,...

“Kosovo Remember”, obelisku në nderim të viktimave të 11 shtatorit

para 6 muajve - KosovaPress

Obelisku ka mbishkrimi “Kosovo Remember” ose në shqip “Kosova Kujton” në katër faqet e saj ku shkruhen edhe ndërtesat të cilat janë sulmuar. Po ashtu, do të jetë edhe logoja e Qeverisë së Kosovës. Obelisku...

Miqtë e Amerikës përgatiten për nderimin e viktimave në sulmin terrorist të 11 shtatorit 2001 në ShBA

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Shoqatës “Miqtë e Amerikës”, Agim Rexhepi, përmes një postimi në Facebook ka shkruar se sot është takuar me Kapiten Naim Buzuku shef i operativës NJSO- Prishtinë, dhe Rreshter Ibrahim Dani udhëheqës...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK