http://kariera.mk

Britani, rritet në dy vite periudha e qëndrimit për studentët e huaj

para 6 muajve - Top Channel

Studentët e huaj do të lejohen të qëndrojnë në Britani edhe për dy vjet pas përfundimit të studimeve me mundësinë për të gjetur një punë. Propozimi i ri ministrisë së Brendshme Britanike kundërshton vendimin...

Rritet në dy vite periudha e qëndrimit për studentët e huaj në Britani

para 6 muajve - Gazeta Tema

Studentët e huaj do të lejohen të qëndrojnë në Britani edhe për dy vjet pas përfundimit të studimeve me mundësinë për të gjetur një punë. Propozimi i ri ministrisë së Brendshme Britanike kundërshton vendimin...

Britania pritet të ndryshojë politikat rreth qëndrimit të studentëve

para 6 muajve - Insajderi

Ministria e Punëve të Brendshme Britanike ka bërë të ditur propozime të reja që u mundësojnë studentëve ndërkombëtarë që të qëndrojnë në Britani edhe dy vjet pas përfundimit të studimeve si dhe të gjejnë...

Londër, studentët e huaj mund të qëndrojnë në Mbretërinë e Bashkuar edhe dy vjet pas diplomimit

para 6 muajve - Lexo

Si për të qetësuar frikërat e një kufiri të mbyllur pas Brezit. Kryeministri Boris Johnson ka vendosur të lehtësojë kufizimet në politikat e imigracionit ndaj shumë studentëve të huaj të regjistruar në...

Britania do të ndryshojë politikat e qëndrimit për studentët e huaj

para 6 muajve - Opinion

Ministria e Punëve të Brendshme Britanike njoftoi disa propozime të reja, falë të cilave u mundësohet studentëve ndërkombëtarë që të qëndrojnë në Britani edhe dy vjet pas përfundimit të studimeve si dhe...

Britania pritet të ndryshojë politikat rreth qëndrimit të studentëve

para 6 muajve - Portalb

Ministria e Punëve të Brendshme Britanike ka bërë të ditur propozime të reja që u mundësojnë studentëve ndërkombëtarë që të qëndrojnë në Britani edhe dy vjet pas përfundimit të studimeve si dhe të gjejnë...

Britania pritet të ndryshojë politikat rreth qëndrimit të studentëve

para 6 muajve - Shekulli

Ministria e Brendshme Britanike ka bërë të ditur propozime të reja që u mundësojnë studentëve ndërkombëtarë që të qëndrojnë në Britani edhe dy vjet pas përfundimit të studimeve si dhe të gjejnë punë. Ky...

Britania pritet të ndryshojë politkat rreth qëndrimit të studentëve

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Ministria e Brendshme Britanike ka bërë të ditur propozime të reja që u mundësojnë studentëve ndërkombëtarë që të qëndrojnë në Britani edhe dy vjet pas përfundimit të studimeve si dhe të gjejnë punë. Ky...

Britani, rritet në dy vite periudha e qëndrimit për studentët e huaj

para 6 muajve - InfoMagazin

Propozimi i ri ministrisë së Brendshme Britanike kundërshton vendimin e marrë në 2012-tën nga Theresa May, atëherë sekretare e Punëve të Brendshme, që i detyronte studentët ndërkombëtarë të largohen nga...

Britani, rritet në dy vite periudha e qëndrimit për studentët e huaj

para 6 muajve - Anadolu Agency

Londër Mes kaosit të vazhdueshëm mbi Brexit-in, qeveria britanike ka vendosur një masë stabiliteti dhe sigurie për të diplomuarit e fundit të huaj, transmeton Anadolu Agency (AA). Qeveria britanike bëri...

Britani, rritet në dy vite periudha e qëndrimit për studentët e huaj

para 6 muajve - Gazeta e re

Sipas rregulloreve aktuale, studentët lejohen të qëndrojnë në vend vetëm për katër muaj pas diplomimit të tyre, një rregullore e paraqitur në vitin 2012 nga Theresa May. Mes kaosit të vazhdueshëm mbi Brexit-in,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK