http://kariera.mk

Thaçi takon anëtarët e Lidhjes së Miqësisë në Japoni – i fton për thellim të bashkëpunimit

para 3 muajve - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni, ka takuar anëtarët e Lidhjes së Miqësisë në Kuvendin e Japonisë. Në këtë takim, presidenti Thaçi ka theksuar se Lidhja...

Thaçi: Raportet me Japoninë po thellohen

para 3 muajve - OraInfo

Presidenti Thaҫi ka thënë se raportet me Japoninë po thellohen. Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni, ka takuar anëtarët e Lidhjes së Miqësisë...

Thaçi zhvillon takim me anëtarët e Lidhjes së Miqësisë në Kuvendin e Japonisë

para 3 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni, ka takuar anëtarët e Lidhjes së Miqësisë në Kuvendin e Japonisë. Në këtë takim, presidenti Thaçi ka theksuar se Lidhja...

Thaçi zhvillon takim me anëtarët e Lidhjes së Miqësisë në Kuvendin e Japonisë

para 3 muajve - Medial

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni, ka takuar anëtarët e Lidhjes së Miqësisë në Kuvendin e Japonisë. Në këtë takim, presidenti Thaçi ka theksuar se Lidhja...

Thaçi zhvillon takim me anëtarët e Lidhjes së Miqësisë në Kuvendin e Japonisë

para 3 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni, ka takuar anëtarët e Lidhjes së Miqësisë në Kuvendin e Japonisë. Në këtë takim, presidenti Thaçi ka theksuar se Lidhja...

Thaçi thotë se raportet me Japoninë po thellohen, së shpejti në Prishtinë hapet edhe ambasada

para 3 muajve - Koha.net

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni, ka takuar anëtarët e Lidhjes së Miqësisë në Kuvendin e Japonisë. Siç njofton kumtesa presidenciale, ai...

Thaçi takoi anëtarët e Lidhjes së Miqësisë

para 3 muajve - RTV 21

Thaçi: Raportet me Japoninë janë duke shënuar përmirësim të hovshëm Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni, ka takuar anëtarët e Lidhjes së Miqësisë...

Thaçi fton kompaninë ‘Toyota’ të investojë në Kosovë

para 3 muajve - RTV 21

Nga vizita e presidentit të Kosovës në Japoni Vizita e presidentit tPresidenti i vendit Hashim Thaçi gjatë vizitës në Japoni është takuar zëvendëspresidentin ekzekutiv të Korporatës Toyota, Mitsuru Kawai...

Thaçi, “Toyotës”: Shqyrtojeni mundësinë e zgjerimit edhe në Kosovë

para 3 muajve - Insajderi

Presidenti Hashim Thaçi është duke qëndruar në Japoni. Në ditën e dytë të vizitës shtetërore ai ka takuar përfaqësues të lartë të kompanisë më të madhe automobilistike në botë “Toyota”. Në takimin me zëvendëspresidentin...

Thaçi i kërkon investime Toyotës në Kosovë

para 3 muajve - Alsat-M

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni ka takuar përfaqësues të lartë të kompanisë më të madhe automobilistike në botë “Toyota”. Në takimin me...

Thaçi viziton fabrikën e automobilave “Toyota” në Japoni

para 3 muajve - GazetaBlic

Gjatë vizitës në Japoni, presindeti i vendit Hashim Thaçi ka vizituar edhe fabrikën e automobilave “Toyota”. Rrugëtimi dhe suksesi i kësaj kompanie është mbresëlënës shkruan Thaçi në Facebook. Postimi i plotë:

Presidenti Thaçi i kërkon Toyotës të investoj në Kosovë

para 3 muajve - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni ka takuar përfaqësues të lartë të një prej kompanive më të madhe automobilistike  Toyota. Sipas njoftimit për media,...

Thaçi takon anëtarët e Lidhjes së Miqësisë, fton për thellim të bashkëpunimit

para 3 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni, ka takuar anëtarët e Lidhjes së Miqësisë në Kuvendin e Japonisë. Në këtë takim, presidenti Thaçi ka theksuar...

Presidenti Thaçi takohet me anëtarët e Lidhjes së Miqësisë në Kuvendin e Japonisë

para 3 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni, ka takuar anëtarët e Lidhjes së Miqësisë në Kuvendin e Japonisë. Në këtë takim, presidenti Thaçi ka theksuar se Lidhja...

Tayota-s i kërkohet të investojë në Kosovë

para 3 muajve - OraInfo

Hashim Thaçi po qëndron për vizitë zyrtare në Japoni. Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni ka takuar përfaqësues të lartë të kompanisë më të...

Thaçi takon anëtarët e Lidhjes së Miqësisë dhe fton për thellim të bashkëpunimit

para 3 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni, ka takuar anëtarët e Lidhjes së Miqësisë në Kuvendin e Japonisë. Në këtë takim, presidenti Thaçi ka theksuar se Lidhja...

Thaçi takon anëtarët e Lidhjes së Miqësisë dhe fton për thellim të bashkëpunimit

para 3 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni, ka takuar anëtarët e Lidhjes së Miqësisë në Kuvendin e Japonisë. Në këtë takim, presidenti Thaçi ka theksuar se Lidhja...

Thaçi takon anëtarët e Lidhjes së Miqësisë dhe fton për thellim të bashkëpunimit

para 3 muajve - KosovaPress

Në këtë takim, presidenti Thaçi ka theksuar se Lidhja e Miqësisë është rritur dhe përtërirë me deputetë të rinj dhe i ftoi ata që të vizitojnë Kosovën. Sipas tij, hapja e Ambasadës së Japonisë që do të...

Thaçi takon anëtarët e Lidhjes së Miqësisë dhe fton për thellim të bashkëpunimit

para 3 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni, ka takuar anëtarët e Lidhjes së Miqësisë në Kuvendin e Japonisë. Në këtë takim, presidenti Thaçi ka theksuar...

Thaçi i kërkoi investime Toyotës në Kosovë

para 3 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni ka takuar përfaqësues të lartë të kompanisë më të madhe automobilistike në botë “Toyota”, transmeton Klan Kosova. Në...

Kushti që iu bë Thaçit nga “Toyota”, për të zgjeruar tregun në Kosovë

para 3 muajve - Sinjali

Vizitën zyrtare në Japoni, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka shfrytëzuar që të takohet edhe me përfaqësuesit e lartë të kompanisë më të madhe automobilistike në botë “Toyota”. Në takimin me zëvendëspresidentin...

Thaçi në “Toyota”, i urojnë mirëseardhje shqip

para 3 muajve - RTV 21

Presidenti Thaçi i kërkoi investime Toyotës në Kosovë Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni ka takuar përfaqësues të lartë të kompanisë më të...

Thaçi i kërkon Toyotës investime në Kosovë

para 3 muajve - Koha.net

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni ka takuar përfaqësues të lartë të kompanisë më të madhe automobilistike në botë “Toyota”. Në takimin me...

Thaçi i kërkon Toyotas të investojë në Kosovë

para 3 muajve - Infokusi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni ka takuar përfaqësues të lartë të kompanisë më të madhe automobilistike në botë “Toyota”. Në takimin me...

Hashim Thaçi e bën çajin vetë midis Japonisë

para 3 muajve - Gazeta Express

Presidenti Hashim Thaçi po vazhdon vizitën e tij zyrtare në Japoni. Ai dje zhvilloi disa takime me zyrtarë japonez, ndërsa u takua edhe me nxënës. Ndërsa sot qysh në mëngjes ka përgatitë çaj sipas traditës...

Thaçi përgatit çaj sipas kulturës japoneze

para 3 muajve - Insajderi

Pas takimeve me zyrtarë të këtij shteti, Presidenti po njihet nga afër edhe me kulturën dhe traditën e këtij vendi. Thaçi është njoftuar edhe me  traditën e përgatitjes së çajit, gjë të cilën e ka praktikuar...

Thaçi përgatit çaj japonez sipas traditës

para 3 muajve - Koha.mk

Hashim Thaçi, presidenti i Kosovës,ka thënë se kultura e përgatitjes së çajit në Japoni është unike në botë. “Një ceremoni të përgatitjes së çajit, sipas traditës, e udhëhoqa edhe vetë, në nderim të mikëpritjes...

Thaçi përgatit çaj japonez sipas traditës

para 3 muajve - Klan Kosova

Hashim Thaçi, presidenti i Kosovës,ka thënë se kultura e përgatitjes së çajit në Japoni është unike në botë. “Një ceremoni të përgatitjes së çajit, sipas traditës, e udhëhoqa edhe vetë, në nderim të mikëpritjes...

Thaçi përgatit çaj sipas kulturës japoneze

para 3 muajve - GazetaBlic

President i Kosovës Hashim Thaçi, po qëndron në Japoni, vizitë kjo që shënon edhe 10 vjetorin e lidhjes diplomatike në mes Kosovës dhe Japonisë. Pas takimeve me zyrtarë të këtij shteti, Presidenti po njihet...

Presidenti Thaçi mëson si përgatitet çaji japonez (FOTO LAJM)

para 3 muajve - Albeu

Gjatë vizitës së tij shtetërore në Japoni , Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka udhëhequr edhe një ceremoni të përgatitjes së çajit japonez, e cila është unike në botë. "Kultura e përgatitjes së çajit...

Thaçi ‘obligohet’ të përgatit vet çajin në Japoni

para 3 muajve - OraInfo

Presidenti Hashim Thaçi po vazhdon vizitën e tij zyrtare në Japoni. Thaçi dje zhvilloi disa takime me zyrtarët japonez, ndërsa u takua edhe me nxënës. Teksa dje ai i ushqeu peshqit në mënyrën japoneze...

Thaçi përgatit çaj japonez sipas traditës

para 3 muajve - Medial

9:12, 11 Shtator 2019 Hashim Thaçi, presidenti i Kosovës,ka thënë se kultura e përgatitjes së çajit në Japoni është unike në botë. “Një ceremoni të përgatitjes së çajit, sipas traditës, e udhëhoqa edhe...

Thaçi përgatit çaj në Japoni

para 3 muajve - RTV 21

Thaçi e nis ditën me një çaj sipas traditës japoneze Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i cili po qëndron për vizitë në Japoni sot e ka nisur ditën me përgatitjen e çajit sipas traditave japoneze. “Kultura...

Presidenti i Kosovës mëson në Japoni një mënyrë tjetër të përgatitjes së çajit

para 3 muajve - Koha.net

President i Kosovës Hashim Thaçi, i cili po qëndron në Japoni, shënon kështu edhe 10 vjetorin e lidhjes diplomatike në mes Kosovës dhe Japonisë. Pas takimeve me zyrtarë të këtij shteti, Presidenti po njihet...

Thaçi i kërkon investime Toyotës në Kosovë - video

para 3 muajve - KosovaPress

Në takimin me zëvendëspresidentin ekzekutiv të Korporatës Toyota, Mitsuru Kawai dhe menaxhmentin e fabrikës së prodhimit në Toyota City, presidenti Thaçi,  ka kërkuar nga ta që të shqyrtojnë mundësinë...

Thaçi kërkon investime nga Toyota në Kosovë, por, japonezët kishin një kërkesë para kësaj

para 3 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni ka takuar përfaqësues të lartë të një prej kompanive më të madhe automobilistike  Toyota. Sipas njoftimit për media,...

Thaçi kërkon investime nga Toyotës në Kosovë, por, japonezët kishin një kërkesë para kësaj

para 3 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni ka takuar përfaqësues të lartë të një prej kompanive më të madhe automobilistike  Toyota. Sipas njoftimit për media,...

Thaçi i kërkoi investime Toyotës në Kosovë, japonezët kishin një kërkesë para se ta bënin këtë

para 3 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni ka takuar përfaqësues të lartë të një prej kompanive më të madhe automobilistike  Toyota. Sipas njoftimit për media,...

Hashim Thaçi e bën çajin vetë midis Japonisë

para 3 muajve - Tetova Sot

Presidenti Hashim Thaçi po vazhdon vizitën e tij zyrtare në Japoni. Ai dje zhvilloi disa takime me zyrtarë japonezë, ndërsa u takua edhe me nxënës. Ndërsa sot qysh në mëngjes ka përgatitur çaj sipas traditës...

Presidenti Thaçi i kërkoi investime Toyotës në Kosovë

para 3 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni ka takuar përfaqësues të lartë të kompanisë më të madhe automobilistike në botë “Toyota”. Në takimin me...

Thaçi i kërkon investime Toyotës në Kosovë

para 3 muajve - Periskopi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni ka takuar përfaqësues të lartë të kompanisë më të madhe automobilistike në botë “Toyota”. Në takimin me...

Thaçi i kërkoi investime Toyotës në Kosovë

para 3 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni ka takuar përfaqësues të lartë të kompanisë më të madhe automobilistike në botë “Toyota”. Në takimin me...

Thaçi i kërkon investime Toyotës në Kosovë

para 3 muajve - KosovaPress

Në takimin me zëvendëspresidentin ekzekutiv të Korporatës Toyota, Mitsuru Kawai dhe menaxhmentin e fabrikës së prodhimit në Toyota City, presidenti Thaçi,  ka kërkuar nga ta që të shqyrtojnë mundësinë...

Hashim Thaçi iu “qet” çaj Japonezëve

para 3 muajve - Infokusi

Japonia njihet për traditat e tyre të moçme e interesante, e kulturën e pritjes. E në këtë vend, po qëndron që nga e martja, Hashim Thaçi, Presidenti i Kosovës, Thaçi në Japoni ka shkuar me rastin e 10-vjetorin...

Hashim Thaçi u “qet” çaj Japonezëve

para 3 muajve - Infokusi

Japonia njihet për traditat e tyre të moçme e interesante, e kulturën e pritjes. E në këtë vend, po qëndron që nga e martja, Hashim Thaçi, Presidenti i Kosovës, Thaçi në Japoni ka shkuar me rastin e 10-vjetorin...

Presidenti Thaçi mëson si përgatitet çaji japonez

para 3 muajve - InfoMagazin

Gjatë vizitës së tij shtetërore në Japoni, Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka udhëhequr edhe një ceremoni të përgatitjes së çajit japonez, e cila është unike në botë. “Kultura e përgatitjes së çajit...

Presidenti Thaçi përgatit çaj sipas kulturës japoneze

para 3 muajve - Periskopi

President i Kosovës Hashim Thaçi, po qëndron në Japoni, vizitë kjo që shënon edhe 10 vjetorin e lidhjes diplomatike në mes Kosovës dhe Japonisë. Pas takimeve me zyrtarë të këtij shteti, Thaçi po njihet...

Thaçi përgatit çaj japonez sipas traditës

para 3 muajve - Epoka e Re

Presidenti Hashim Thaçi po qëndron për vizitë në Japoni. Ai ka postuar në llogarinë e vet në “Facebook” një fotografi duke përgatitur çaj japonez sipas traditës së tyre. “Kultura e përgatitjes së çajit...

Hashim Thaçi përgatit çaj japonez sipas traditës

para 3 muajve - Gazeta Observer

Hashim Thaçi, presidenti i Kosovës, ka thënë se kultura e përgatitjes së çajit në Japoni është unike në botë. “Një ceremoni të përgatitjes së çajit, sipas traditës, e udhëhoqa edhe vetë, në nderim të mikëpritjes...

Japonezët e “detyrojnë” Thaçin të përgatitë çaj

para 3 muajve - Fakti Ditor

Presidenti Hashim Thaçi po vazhdon vizitën e tij zyrtare në Japoni. Thaçi dje zhvilloi disa takime me zyrtarët japonez, ndërsa u takua edhe me nxënës. Teksa dje ai i ushqeu peshqit në mënyrën japoneze...

Hashim Thaçi përgatit çaj sipas traditës japoneze

para 3 muajve - Arbresh

Presidenti Hashim Thaçi po vazhdon vizitën e tij zyrtare në Japoni. Ai dje zhvilloi disa takime me zyrtarë japonez, ndërsa u takua edhe me nxënës. Ndërsa sot qysh në mëngjes ka përgatitë çaj sipas traditës...

Thaçi përgatit çaj japonez sipas traditës

para 3 muajve - Ekonomia Online

Hashim Thaçi, presidenti i Kosovës,ka thënë se kultura e përgatitjes së çajit në Japoni është unike në botë. “ Kultura e përgatitjes së çajit në Japoni është unike në botë. Një ceremoni të përgatitjes...

Thaçi përgatit çaj sipas traditës japoneze

para 3 muajve - KosovaPress

Pas takimeve me zyrtarë të këtij shteti, Presidenti po njihet nga afër edhe me kulturën dhe traditën e këtij vendi. Thaçi është njoftuar edhe me  traditën e përgatitjes së çajit, gjë të cilën e ka praktikuar...

Thaçi përgatit çaj sipas traditës japoneze

para 3 muajve - KosovaPress

Pas takimeve me zyrtarë të këtij shteti, Presidenti po njihet nga afër edhe me kulturën dhe traditën e këtij vendi. Thaçi është njoftuar edhe me  traditën e përgatitjes së çajit, gjë të cilën e ka praktikuar...

Thaçi në kërkim të investimeve japoneze

para 3 muajve - Klan Kosova

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka udhëtuar për në Japoni. Ai po synon të nxitë investitorët e ndryshëm japonez të investojnë në Kosovë.

Thaçi: Kosova në panairin më të madh ekonomik “Osaka Expo 2025”

para 3 muajve - RTV 21

Vizita e presidentit Thaçi në Japoni Presidenti Hashim Thaçi, po qëndron në Japoni në një vizitë zyrtare. Ai ka zhvilluar takime në Osaka dhe Kyoto. Për të shtyrë përpara agjendën e bashkëpunimit dhe shkëmbimit...

Thaçi: Bashkëpunimi ekonomik me Japoninë do ta ndihmojë Kosovën

para 3 muajve - Koha Jone

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është duke qëndruar në Japoni, ku ka zhvilluar takime të shumta në Osaka dhe Kyoto me përfaqësues shtetërorë si dhe përfaqësues të odave ekonomike. Sipas tij, bashkëpunimi...

Thaçi synon që të lidhë Prizrenin me Kyoton e Japonisë

para 3 muajve - Flaka

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vazhduar takimet në ish-kryeqytetin e Japonisë – Kyoto, i cili është qytet me histori dhe kulturë të lashtë. Presidenti Thaçi, në profilin e tij në Facebook, ka shkruar...

Thaçi në Kyotos të Japonisë, bisedoi për mundësinë e bashkëpunimit mes Prizrenit dhe këtij qyteti

para 3 muajve - Klan Kosova

Hashim Thaçi, Presideni i Kosovës, është takuar me Guvernatorin e Prefekturës së Kyotos, Takatoshi Nishiëaki, nënkryetarin e Odës Ekonomike, i cili është edhe kryesues i kompanisë “Kyocera”. Ai tha se...

Thaçi në Kyotos të Japonisë, bisedoi për mundësinë e bashkëpunimit mes Prizrenit dhe këtij qyteti

para 3 muajve - Medial

15:36, 10 Shtator 2019 Hashim Thaçi, Presideni i Kosovës, është takuar me Guvernatorin e Prefekturës së Kyotos, Takatoshi Nishiëaki, nënkryetarin e Odës Ekonomike, i cili është edhe kryesues i kompanisë...

Thaçi synon që të lidhë Prizrenin me Kyoton e Japonisë

para 3 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vazhduar takimet në ish-kryeqytetin e Japonisë – Kyoto, i cili është qytet me histori dhe kulturë të lashtë. Presidenti Thaçi, në profilin e tij në Facebook, ka shkruar...

Thaçi takon nxënësit Japonez

para 3 muajve - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë qëndrimit për vizitë zyrtare në Japoni, ka takuar nxënësit e  shkollën më të vjetër private në vendin aziatik. “Bashkë me anëtarët e grupit të miqësisë me Kosovën...

Thaçi mes nxënësve japonezë

para 3 muajve - Lajm

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po vijon vizitën e tij zyrtare në Japoni ku ka pasur rastin të takojë edhe nxënësit e shkollës më të vjetër private në vendin aziatik. “Bashkë me anëtarët e grupit të...

Thaçi viziton shkollën më të vjetër private në Japoninë Perëndimore

para 3 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, bashkë me anëtarët e grupit të miqësisë me Kosovën në parlamentin japonez, e kanë vizituar shkollën më të vjetër private në Japoninë Perëndimore, njofton Klan Kosova....

Thaçi mes nxënësve japonezë

para 3 muajve - Alsat-M

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po vijon vizitën e tij zyrtare në Japoni ku ka pasur rastin të takojë edhe nxënësit e shkollës më të vjetër private në vendin aziatik. “Bashkë me anëtarët e grupit të...

Thaçi mes nxënësve japonezë

para 3 muajve - RTV 21

Thaçi vizitoi edhe kështjellën e Osaka-s Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë vizitës së tij zyrtare në Japoni , ka pasur rastin të takojë edhe nxënësit e shkollës më të vjetër private në Japoninë...

Thaçi mes nxënësve japonezë

para 3 muajve - InfoMagazin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po vijon vizitën e tij zyrtare në Japoni ku ka pasur rastin të takojë edhe nxënësit e shkollës më të vjetër private në vendin aziatik. “Bashkë me anëtarët e grupit të...

Thaçi: Investitorët japonez të interesuar për investime në Kosovë

para 3 muajve - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë vizitës shtetërore në Japoni fillimisht ka zhvilluar një takim me përfaqësues të odave ekonomike të Japonisë si dhe me deputetë të parlamentit japonez.

Thaçi viziton shkollën më të vjetër private në Japoninë Perëndimore

para 3 muajve - Medial

13:20, 10 Shtator 2019 Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, bashkë me anëtarët e grupit të miqësisë me Kosovën në parlamentin japonez, e kanë vizituar shkollën më të vjetër private në Japoninë Perëndimore,...

Thaçi: Investitorët Japonezë të interesuar për të investuar në Kosovë

para 3 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë vizitës shtetërore në Japoni fillimisht ka zhvilluar një takim me përfaqësues të odave ekonomike të Japonisë si dhe me deputetë të parlamentit japonez.

Thaçi: Investitorët japonezë të interesuar për investime në Kosovë

para 3 muajve - Koha.net

​Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë vizitës shtetërore në Japoni fillimisht ka zhvilluar një takim me përfaqësues të odave ekonomike të Japonisë si dhe me deputetë të parlamentit japonez. Pas këtij...

Thaçi në Osaka për prurjen e investitorëve japonezë në Kosovë

para 3 muajve - Klan Kosova

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, është duke qëndruar në Osaka të Japonisë, ku ka zhvilluar takime me deputetë, përfaqësues së Odës Ekonomike si dhe me përfaqësues të sektorit privat. Thaçi ka thënë se...

Thaçi synon që të lidhë Prizrenin me Kyoton e Japonisë

para 3 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vazhduar takimet në ish-kryeqytetin e Japonisë – Kyoto, i cili është qytet me histori dhe kulturë të lashtë. Presidenti Thaçi, në profilin e tij në Facebook, ka shkruar...

Thaçi synon që të lidhë Prizrenin me Kyoton e Japonisë

para 3 muajve - KosovaPress

Presidenti Thaçi, në profilin e tij në Facebook, ka shkruar se me Guvernatorin e Prefekturës së Kyotos, Takatoshi Nishiwaki, nënkryetarin e Odës Ekonomike, i cili është edhe kryesues i kompanisë “Kyocera”,...

Thaçi takohet me guvernatorin Kyotos, flasin për bashkëpunimin ndërmjet dy vendeve

para 3 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë vizitës zyrtare në Japoni është takuar me guvernatorin e Prefekturës së Kyotos, Takatoshi Nishiwaki , i cili është edhe kryesues i kompanisë “Kyocera”, me të cilin...

Thaçi viziton shkollën më të vjetër private në Japoninë Perëndimore

para 3 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, bashkë me anëtarët e grupit të miqësisë me Kosovën në parlamentin japonez, e kanë vizituar shkollën më të vjetër private në Japoninë Perëndimore, njofton Klan Kosova....

Thaçi nga Japonia: Kemi biseduar për bashkëpunimin ndërmjet Kyotos dhe komunave të Kosovës

para 3 muajve - Arbresh

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi në vazhdën e vizitës së tij në Japoni, ka vizituar edhe  Kyoton, i cili për 1000 vjet ishte kryeqytet i Japonisë. Thaçi përmes një postimi në Facebook ka...

Thaçi në Kyoto: Ky qytet japonez është si Prizreni në Kosovë

para 3 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po vazhdon vizitën në Japoni. Ai ka qëndruar në Kyoto, për të cilin qytet shkruan se është një ndërthurje mes tradicionales dhe bashkëkohores, si Prizreni në Kosovë....

Kosova siguroi pjesëmarrjen në Panairin më të madh ekonomik në botë

para 3 muajve - Portalb

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi në ditën e parë të vizitës shtetërore në Japoni ka zhvilluar takime në Osaka dhe Kyoto.

Thaçi në Osaka, siguron pjesëmarrjen e Kosovës në panairin më të madh ekonomik në botë

para 3 muajve - Insajderi

Për të shtyrë përpara agjendën e bashkëpunimit dhe shkëmbimit ekonomik ndërmjet dy shteteve, Thaçi fillimisht ka zhvilluar një takim me përfaqësues të odave ekonomike të Japonisë si dhe me deputetë të...

Thaçi nga Japonia: Kosova në vitin 2025 do të marr pjesë në panairin më të madh ekonomik

para 3 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po qëndron në Japoni në një vizitë zyrtare. Ai ka zhvilluar takime në Osaka dhe Kyoto. Për të shtyrë përpara agjendën e bashkëpunimit dhe shkëmbimit ekonomik ndërmjet...

Thaçi thotë se bashkëpunimi ekonomik me Japoninë do ta ndihmojë Kosovën

para 3 muajve - Klan Kosova

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, është duke qëndruar në Japoni, ku ka zhvilluar takime të shumta në Osaka dhe Kyoto me përfaqësues shtetërorë si dhe përfaqësues të odave ekonomike. Sipas tij, bashkëpunimi...

Thaçi pritet nga nxënës të shkollës më të vjetër në Japoni

para 3 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vazhduar vizitën e tij në dy qytet më të industrializuara, në Osaka dhe Kyoto. Presidenti Thaçi është pritur nga nxënës të shkollës më të vjetër në Japoni, të cilët...

Kosova siguron pjesëmarrjen në Panairin më të madh ekonomik në botë “Osaka Expo 2025”

para 3 muajve - Koha.mk

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi në ditën e parë të vizitës shtetërore në Japoni ka zhvilluar takime në Osaka dhe Kyoto. Në kumtesën presidenciale thuhet se për të shtyrë përpara agjendën...

Thaçi në Osaka siguron pjesëmarrjen e Kosovës në Panairin më të madh ekonomik në botë

para 3 muajve - Klan Kosova

Presidenti Hashim Thaçi në ditën e parë të vizitës shtetërore në Japoni ka zhvilluar takime të shumta në Osaka dhe Kyoto. Për të shtyrë përpara agjendën e bashkëpunimit dhe shkëmbimit ekonomik ndërmjet...

Presidenti Thaçi viziton shkollën më të vjetër private japoneze

para 3 muajve - PortaliOnline

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi po vijon vizitën e tij zyrtare në Japoni ku ka pasur rastin të takojë edhe nxënësit e shkollës më të vjetër private në vendin aziatik. “Bashkë me anëtarët e grupit të...

Thaçi mes nxënësve japonezë

para 3 muajve - Gazeta e re

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi po vijon vizitën e tij zyrtare në Japoni ku ka pasur rastin të takojë edhe nxënësit e shkollës më të vjetër private në vendin aziatik. “Bashkë me anëtarët e grupit të...

Kosova siguron pjesëmarrjen në Panairin më të madh ekonomik në botë

para 3 muajve - RTV 21

“S humë shpejt do të emërojmë një konsull nderi në Osaka” Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi në ditën e parë të vizitës shtetërore në Japoni ka zhvilluar takime të shumta në Osaka dhe Kyoto....

Kosova siguroi pjesëmarrjen në Panairin më të madh ekonomik në botë

para 3 muajve - InfoMagazin

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi në ditën e parë të vizitës shtetërore në Japoni ka zhvilluar takime në Osaka dhe Kyoto. Në kumtesën presidenciale thuhet se, për të shtyrë përpara agjendën...

Presidenti Thaçi viziton kështjellën e Osaka-s në Japoni

para 3 muajve - Epoka e Re

Në kuadër të vizitës zyrtare  në Japoni presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, se bashku me anëtarët e grupit të miqësisë me Kosovën në parlamentin japonez e ka vizituar shkollën më të vjetër private në Japoninë...

Thaçi viziton shkollën më të vjetër private në Japoni

para 3 muajve - Arbresh

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka nisur dje vizitën e tij në Japoni. Sot, Thaçi ka bërë të ditur se ka vizituar shkollën më të vjetër private në Japoninë Perëndimore, shkruan arbresh.info. Përveç kësaj,...

Thaçi lajmërohet nga Japonia: Kosova në vitin 2025 do të marr pjesë në panairin më të madh ekonomik

para 3 muajve - OraInfo

Thaçi nga Japonia thotë se Kosova në vitin 2025 do të marr pjesë në panairin më të madh ekonomik. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po qëndron në Japoni në një vizitë zyrtare. Ai ka zhvilluar takime në...

Thaçi konfirmon nga Japonia: Kosova do të marrë pjesë në panairin më të madh ekonomik “Osaka Expo 2025”

para 3 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po qëndron në Japoni në një vizitë zyrtare. Ai ka zhvilluar takime në Osaka dhe Kyoto. Për të shtyrë përpara agjendën e bashkëpunimit dhe shkëmbimit ekonomik ndërmjet...

Kosova siguron pjesëmarrjen në Panairin më të madh ekonomik në botë “Osaka Expo 2025”

para 3 muajve - Koha.net

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi në ditën e parë të vizitës shtetërore në Japoni ka zhvilluar takime në Osaka dhe Kyoto. Në kumtesën presidenciale thuhet se për të shtyrë përpara agjendën...

Thaçi mes nxënësve japonezë

para 3 muajve - Periskopi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi po vijon vizitën e tij zyrtare në Japoni ku ka pasur rastin të takojë edhe nxënësit e shkollës më të vjetër private në vendin aziatik. “Bashkë me anëtarët e grupit të...

Thaçi mes nxënësve japonezë

para 3 muajve - KosovaPress

“Bashkë me anëtarët e grupit të miqësisë me Kosovën në parlamentin japonez e vizituam shkollën më të vjetër private në Japoninë Perëndimore”, njoftoi Thaçi. Gjithashtu, kreu i vendit ka vizituar kështjellën...

Hashim Thaçi me një kërkesë ndaj Japonisë

para 3 muajve - Sinjali

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në ditën e parë të vizitës shtetërore në Japoni ka zhvilluar takime të shumta në Osaka dhe Kyoto. Në një njoftim për media nga Zyra e Presidentit është njoftuar se temë diskutimi...

Thaçi: Investitorët japonez të interesuar për investime në Kosovë

para 3 muajve - KosovaPress

Pas këtij takimi të përbashkët, presidenti Thaçi theksoi se tani është koha që të krijohen disa shembuj konkret të investimeve japoneze në Kosovë. Ai ka thënë se ambienti i të bërit biznes në Kosovë është...

Thaçi nga Japonia: Kosova në vitin 2025 do të marr pjesë në panairin më të madh ekonomik

para 3 muajve - Shenja

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po qëndron në Japoni në një vizitë zyrtare. Ai ka zhvilluar takime në Osaka dhe Kyoto. Për të shtyrë përpara agjendën e bashkëpunimit dhe shkëmbimit ekonomik ndërmjet...

Thaçi ‘largpamës’: Kosova në vitin 2025 merr pjesë në panairin më të madh ekonomik

para 3 muajve - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po qëndron në Japoni në një vizitë zyrtare. Ai ka zhvilluar takime në Osaka dhe Kyoto. Për të shtyrë përpara agjendën e bashkëpunimit dhe shkëmbimit ekonomik ndërmjet...

Thaçi nga Japonia: Kosova në vitin 2025 do të marr pjesë në panairin më të madh ekonomik

para 3 muajve - InfoMagazin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po qëndron në Japoni në një vizitë zyrtare. Ai ka zhvilluar takime në Osaka dhe Kyoto. Për të shtyrë përpara agjendën e bashkëpunimit dhe shkëmbimit ekonomik ndërmjet...

Thaçi thotë se bashkëpunimi ekonomik me Japoninë do ta ndihmojë Kosovën

para 3 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, është duke qëndruar në Japoni, ku ka zhvilluar takime të shumta në Osaka dhe Kyoto me përfaqësues shtetërorë si dhe përfaqësues të odave ekonomike. Sipas tij, bashkëpunimi...

Kosova do të marrë pjesë në “Osaka Expo 2025”

para 3 muajve - Illyria

Osaka (Japoni), 10 shtator – Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e parë të vizitës shtetërore në Japoni, ka zhvilluar takime të shumta në Osaka dhe Kyoto, njofton kabineti i tij....

Thaçi: Kosova do të merr pjesë në Panairin ekonomik Osaka Expo 2025

para 3 muajve - KosovaLive360

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi në ditën e parë të vizitës shtetërore në Japoni ka zhvilluar takime të shumta në Osaka dhe Kyoto. Për të shtyrë përpara agjendën e bashkëpunimit dhe shkëmbimit...

Thaçi nga Japonia: Kosova në vitin 2025 do të marr pjesë në panairin më të madh ekonomik

para 3 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po qëndron në Japoni në një vizitë zyrtare. Ai ka zhvilluar takime në Osaka dhe Kyoto. Për të shtyrë përpara agjendën e bashkëpunimit dhe shkëmbimit ekonomik ndërmjet...

Thaçi ditën e parë të vizitës në Japoni e nis me takime të shumta në Osaka dhe Kyoto

para 3 muajve - Epoka e Re

Në ditën e parë të vizitës në Japoni, presidenti Hashim Thaçi ka filluar takime të shumta në Osaka dhe Kyoto me përfaqësues shtetërorë si dhe me përfaqësues të odave ekonomike. Thaçi ka thënë se bashkëpunimi...

Thaçi në Osaka, siguron pjesëmarrjen e Kosovës në panairin më të madh ekonomik në botë

para 3 muajve - KosovaPress

Për të shtyrë përpara agjendën e bashkëpunimit dhe shkëmbimit ekonomik ndërmjet dy shteteve, Thaçi fillimisht ka zhvilluar një takim me përfaqësues të odave ekonomike të Japonisë si dhe me deputetë të...

Thaçi në Osaka, siguron pjesëmarrjen e Kosovës në panairin më të madh ekonomik në botë

para 3 muajve - KosovaPress

Për të shtyrë përpara agjendën e bashkëpunimit dhe shkëmbimit ekonomik ndërmjet dy shteteve, Thaçi fillimisht ka zhvilluar një takim me përfaqësues të odave ekonomike të Japonisë si dhe me deputetë të...

Thaçi në Osaka, siguron pjesëmarrjen e Kosovës në panairin më të madh ekonomik në botë

para 3 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në ditën e parë të vizitës shtetërore në Japoni ka zhvilluar takime të shumta në Osaka dhe Kyoto. Për të shtyrë përpara agjendën e bashkëpunimit dhe shkëmbimit ekonomik...

Thaçi në Osaka, siguron pjesëmarrjen e Kosovës në Panairin më të madh ekonomik në botë

para 3 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi në ditën e parë të vizitës shtetërore në Japoni ka zhvilluar takime të shumta në Osaka dhe Kyoto. Për të shtyrë përpara agjendën e bashkëpunimit dhe shkëmbimit...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK