http://kariera.mk

Gjykata e Apelit vendosi për sulmin ndaj Ziadin Selës në Kuvend

para 11 muajve - Portalb

Gjykata themelore penale në Shkup më 5 korrik dënoi shtatë të akuzuarit për tentim-vrasje të liderit të Aleancës për Shqiptarët (ASH), Ziadin Sela, dënim të cilin e konfirmoi sot Gjykata e Apelit në Shkup....

Apeli vërteton dënimet e sulmuesve që tentuan vrasjen e Ziadin Selës

para 11 muajve - Tetova Sot

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka vërtetuar dënimet sulmuesve të Ziadin Selës, natën e 27 prillit në Kuvend, kanë konfirmuar nga gjykata. Ata pas pranimit të aktvendimit do të duhet të vuajnë dënimin. Gjykatësja...

Apeli i vërteton dënimet me burg për tentim vrasjen ndaj Ziadin Selës

para 11 muajve - Koha.mk

Shkup, 11 shtator – Gjykata e Apelit në Shkup i ka konfirmuar në tërësi të gjitha dënimet me burg të shqiptuara nga Gjykata Themelore Penale -Shkup ndaj shtatë të akuzuarve për tentim -vrasje ndaj deputetit...

Apeli i vërteton dënimet me burg për tentim Vr.as.jen ndaj Ziadin Selës

para 11 muajve - Medial

Shkup, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Gjykata e Apelit në Shkup i ka konfirmuar në tërësi të gjitha dënimet me burg të shqiptuara nga Gjykata Themelore Penale -Shkup ndaj shtatë të akuzuarve për tentim -vrasje...

Gjykata e Apelit i konfirmoi dënimet për sulmuesit e Ziadin Selës

para 11 muajve - Shenja

Gjykata e Apelit i ka konfirmuar të gjitha dënimet me burg për tentim vrasjen e liderit të Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela gjatë dhunës në Kuvend, më 27 prill të vitit 2017. Dënimet paraprakisht...

Apeli vërteton dënimet e sulmuesve që tentuan vrasjen e kreut të ASH-së, Ziadin Sela

para 11 muajve - Koha.mk

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka vërtetuar dënimet sulmuesve të Ziadin Selës, natën e 27 prillit në Kuvend, kanë konfirmuar nga gjykata. Ata pas pranimit të aktvendimit do të duhet të vuajnë dënimin. Gjykatësja...

SULMI NDAJ SELËS: APELI KONFIRMON DËNIMET ME BURG

para 11 muajve - Klan Macedonia

Gjykata e Apelit Shkup i konfirmoi të gjitha dënimet me burg për tentimin të vrasjes së liderit të Aleancës për Shqipëtarët Zijadin Sela, të cilët i shqiptoi Gjykata Themelore Shkupi 1 vitin e kaluar....

Sulmuesit e Selës do të mbeten në burg, Apeli i konfirmoi dënimet

para 11 muajve - Aktuale

Gjykata e Apelit u’a vërtetoi dënimet me burg të dënuarve për sulmin ndaj Ziadin Selës në Kuvend. Ata pas marrjes së aktvendimit, nga gjykatësi për kryerje të sanksioneve duhet të marrin akt-udhëzimin...

Apeli i vërteton dënimet me burg për tentim vrasjen ndaj Ziadin Selës

para 11 muajve - InfoMagazin

Gjykata e Apelit në Shkup i ka konfirmuar në tërësi të gjitha dënimet me burg të shqiptuara nga Gjykata Themelore Penale -Shkup ndaj shtatë të akuzuarve për tentim -vrasje ndaj deputetit Ziadin Sela në...

Gjykata e Apelit i konfirmon dënimet me burg për sulmuesit e Ziadin Selës

para 11 muajve - TV Koha

Gjykata e Apelit i ka konfirmuar dënimet me burg për të dënuarit për sulmin ndaj Ziadin Selës në Kuvend, më 27 prill të vitit 2017. Të dënuarit pas marrjes së aktgjykimit, duhet ta pranojnë edhe aktin...

Sulmuesit e Selës do të mbeten në burg, Apeli i konfirmoi dënimet

para 11 muajve - TV21

Gjykata e Apelit u’a vërtetoi dënimet me burg të dënuarve për sulmin ndaj Ziadin Selës në Kuvend. Ata pas marrjes së aktvendimit, nga gjykatësi për kryerje të sanksioneve duhet të marrin akt-udhëzimin...

Apeli vërteton dënimet e sulmuesve që tentuan vrasjen e kreut të ASH-së, Ziadin Sela

para 11 muajve - Alsat-M

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka vërtetuar dënimet sulmuesve të Ziadin Selës, natën e 27 prillit në Kuvend, kanë konfirmuar nga gjykata. Ata pas pranimit të aktvendimit do të duhet të vuajnë dënimin. Gjykatësja...

Carovska: Brvenica për herë të parë do të bëhet me një kopsht fëmijësh me një kapacitet prej 80 fëmijëve

para 11 muajve - TV Koha

Ministrja e  Punës dhe Politikës Sociale, Milla Carovska dhe kryetari i komunës Enver Pajaziti ishin të pranishëm sot në aktivitetet e ndërtimit të kopshtit të ri në Komunën e Brvenicës. Objekti i ri siguron...

Apelacioni u’a vërtetoi dënimet me burg sulmuesve të Ziadin Selës

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 shtator – zhurnal.mk – Gjykata e Apelit u’a vërtetoi dënimet me burg të dënuarve për sulmin ndaj Ziadin Selës në Kuvend, transmeton Zhurnal. Ata pas marjes së aktvendimit, nga gjykatësi për kryerje...

Apeli konfirmoi dënimet me burg për sulmuesit e Selës

para 11 muajve - Tetova Sot

Gjykata e Apelit u’a vërtetoi dënimet me burg të dënuarve për sulmin ndaj Ziadin Selës në Kuvend, transmeton Zhurnal. Ata pas marjes së aktvendimit, nga gjykatësi për kryerje të sanksioneve duhet të marin...

Apeli konfirmoi dënimet me burg për sulmuesit e Selës

para 11 muajve - Lajm

Gjykata e Apelit u’a vërtetoi dënimet me burg të dënuarve për sulmin ndaj Ziadin Selës në Kuvend, transmeton Zhurnal. Ata pas marjes së aktvendimit, nga gjykatësi për kryerje të sanksioneve duhet të marin...

Apeli konfirmoi dënimet me burg për sulmuesit e Selës

para 11 muajve - Lajm

Gjykata e Apelit u’a vërtetoi dënimet me burg të dënuarve për sulmin ndaj Ziadin Selës në Kuvend, transmeton Zhurnal. Ata pas marjes së aktvendimit, nga gjykatësi për kryerje të sanksioneve duhet të marin...

Apelacioni u’a vërtetoi dënimet me burg sulmuesve të Ziadin Selës

para 11 muajve - Flaka

Gjykata e Apelit u’a vërtetoi dënimet me burg të dënuarve për sulmin ndaj Ziadin Selës në Kuvend, transmeton Zhurnal. Gjykatësja nga Gjykata Themelore Shkupi 1, Sllavica Andreevska, vitin e kaluar të akuzuarit...

Së paku 31 të vdekur gjatë Festës së Ashurës në Irak

para 11 muajve - TV Koha

Të paktën 31 njerëz vdiqën, dhe 100 të tjerë u plagosën, gjatë ritualeve fetare myslimane shiite të Festës së Ashurës në qytetin e shenjtë jugor të Irakut, Qerbela. Numri i vdekjeve, të cilin e bëri të...

Zaev: Mickoski mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

para 11 muajve - TV Koha

Shefi i ekzekutivit, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes tij dhe opozitës për fatin e PSP-së. Ai tha se i vjen keq që mbas 7 orësh diskutim nuk...

Amerikanët shënojnë 18-vjetorin e sulmeve të vitit 2001

para 11 muajve - TV Koha

Sot shënohet 18 vjetori i sulmit terrorist të 11 shtatorit në Nju Jork shembi Kullat Binjake, nga i cili sulm humbën jetën 2,996 njerëz në katër zona të ndryshme. 11 shtatori i vitit 2001 do të mbahet...

Apeli konfirmoj dënimet me burg për sulmuesit e Selës

para 11 muajve - Fol

Gjykata e Apelit u’a vërtetoi dënimet me burg të dënuarve për sulmin ndaj Ziadin Selës në Kuvend, transmeton Zhurnal. Ata pas marjes së aktvendimit, nga gjykatësi për kryerje të sanksioneve duhet të marin...

Gjykata e Apelit i konfirmoi dënimet me burg për sulmuesit e Selës

para 11 muajve - InfoMagazin

Gjykata e Apelit ka bërë të ditur dënimet përfundimtare me burg për të dënuarit për sulmin ndaj Ziadin Selës në Kuvend, më 27 prill të vitit 2017. Të dënuarit pas marrjes së aktgjykimit, duhet ta pranojnë...

Gjykata e Apelit i konfirmon dënimet me burg për sulmuesit e Ziadin Selës

para 11 muajve - Arbresh

Gjykata e Apelit i ka konfirmuar dënimet me burg për të dënuarit për sulmin ndaj Ziadin Selës në Kuvend, më 27 prill të vitit 2017. Të dënuarit pas marrjes së aktgjykimit, duhet ta pranojnë edhe aktin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK