http://kariera.mk

Rriten çmimet e konsumit

para 6 muajve - Gazeta Express

Indeksi i tërësishëm i harmonizuar i çmimeve të konsumit është më i lartë për 0.5% në muajin gusht 2019, krahasuar me muajin korrik 2019, sipas raportit më të ri të ASK-së. Kjo shpjegohet me ngritjen e...

Rriten çmimet e konsumit, varfërohet xhepi i qytetarëve

para 6 muajve - Sinjali

Në Kosovë janë rritur sërish çmimet e produkteve bazike të konsumit ditorë, përkundër që pagat kanë shënuar një ngritje simbolike. Agjencia e Statistikave të Kosovës ka bërë të ditur se indeksi i tërësishëm...

Rriten çmimet e konsumit

para 6 muajve - GazetaBlic

Indeksi i tërësishëm i harmonizuar i çmimeve të konsumit është më i lartë për 0.5% në muajin gusht 2019, krahasuar me muajin korrik 2019, sipas raportit më të ri të ASK-së. Kjo shpjegohet me ngritjen e...

Rriten çmimet e konsumit

para 6 muajve - Insajderi

Kjo shpjegohet me ngritjen e çmimeve të konsumit te nëngrupet e COICOP-it qumësht, djathë dhe vezë (5.4%); kafe, çaj dhe kakao (3.7%); mallra dhe shërbime për mirëmbajtjen e zakonshme të ekonomisë shtëpiake...

Çmimet e konsumit shënojnë rritje

para 6 muajve - Insajderi

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Indeksin e Harmonizuar të Çmimeve të Konsumit” (IHÇK) për muajin gusht të vitit 2019, viti bazë 2015=100. Inflacioni mujor i matur nga indeksi i harmonizuar...

Rriten çmimet e konsumit

para 6 muajve - RTV 21

Raporti i ri i ASK-së Indeksi i tërësishëm i harmonizuar i çmimeve të konsumit është më i lartë për 0.5% në muajin gusht 2019, krahasuar me muajin korrik 2019, sipas raportit më të ri të ASK-së. Kjo shpjegohet...

Rriten çmimet e konsumit

para 6 muajve - Infokusi

Në muajin gusht është vërejtur një rritje e çmimeve në porduktet e qumështit, djathit dhe vëzëve. Kështu thuhet në raportin më të ri të Agjencisë së Statistikave të Kosovës, shkruan Gazeta inFokus. “Indeksi...

Indeksi i çmimeve të konsumit më i lartë në gusht se në muajin e kaluar

para 6 muajve - Koha.net

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Indeksin e Harmonizuar të Çmimeve të Konsumit” (IHÇK) për muajin gusht të vitit 2019, viti bazë 2015=100, bëhet e ditur përmes një komunikate për...

Indeksi i çmimeve të konsumit më i lartë gusht se në muajin e kaluar

para 6 muajve - Koha.net

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Indeksin e Harmonizuar të Çmimeve të Konsumit” (IHÇK) për muajin gusht të vitit 2019, viti bazë 2015=100, bëhet e ditur përmes një komunikate për...

Rriten çmimet e konsumit

para 6 muajve - Gazeta e re

Indeksi i tërësishëm i harmonizuar i çmimeve të konsumit është më i lartë për 0.5% në muajin gusht 2019, krahasuar me muajin korrik 2019, sipas raportit më të ri të ASK-së. Kjo shpjegohet me ngritjen e...

Rriten çmimet e konsumit

para 6 muajve - Epoka e Re

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Indeksin e Harmonizuar të Çmimeve të Konsumit” (IHÇK) për muajin gusht të vitit 2019. Sipas këtij indeksi, çmimet e konsumit për muajin gusht janë...

Rriten çmimet e konsumit

para 6 muajve - Sovrani

Indeksi i tërësishëm i harmonizuar i çmimeve të konsumit është më i lartë për 0.5% në muajin gusht 2019, krahasuar me muajin korrik 2019, sipas raportit më të ri të ASK-së. Kjo shpjegohet me ngritjen e...

Rriten çmimet e konsumit

para 6 muajve - Bota Press

Indeksi i tërësishëm i harmonizuar i çmimeve të konsumit është më i lartë për 0.5% në muajin gusht 2019, krahasuar me muajin korrik 2019, sipas raportit më të ri të ASK-së. Kjo shpjegohet me ngritjen e...

Rriten çmimet e konsumit

para 6 muajve - Sovrani

Indeksi i tërësishëm i harmonizuar i çmimeve të konsumit është më i lartë për 0.5% në muajin gusht 2019, krahasuar me muajin korrik 2019, sipas raportit më të ri të ASK-së. Kjo shpjegohet me ngritjen e...

​Rriten çmimet e konsumit

para 6 muajve - Periskopi

Indeksi i tërësishëm i harmonizuar i çmimeve të konsumit është më i lartë për 0.5% në muajin gusht 2019, krahasuar me muajin korrik 2019, sipas raportit më të ri të ASK-së. Kjo shpjegohet me ngritjen e...

Rriten çmimet e konsumit

para 6 muajve - KosovaPress

Kjo shpjegohet me ngritjen e çmimeve të konsumit te nëngrupet e COICOP-it qumësht, djathë dhe vezë (5.4%); kafe, çaj dhe kakao (3.7%); mallra dhe shërbime për mirëmbajtjen e zakonshme të ekonomisë shtëpiake...

Inflacioni vjetor në Kosovë arrin në 2.7 për qind

para 6 muajve - Arbresh

Inflacioni mujor i matur nga Indeksi i Harmonizuar i Çmimeve të Konsumit në muajin gusht ishte 0.5 për qind, ndërsa shkalla vjetore e inflacionit arrin në 2.7 për qind. Kështu thuhet në raportin “Indeksi...

Çmimet e konsumit shënojnë rritje

para 6 muajve - Ekonomia Online

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Indeksin e Harmonizuar të Çmimeve të Konsumit” (IHÇK) për muajin gusht të vitit 2019, viti bazë 2015=100. Inflacioni mujor i matur nga indeksi i harmonizuar i...

Turistët rritën çmimet

para 6 muajve - Koha Jone

Paçka se gushti është kulmi i i sezonit turistik, indeksimi i çmimeve të konsumit ka qenë larg objektivit të shënjestruar të Bankës së Shqipërisë. Sipas Institutit të Statistikave, norma e inflacionit...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK