http://kariera.mk

Shqipëria, e para për dëbime nga Gjermania!

para 10 muajve - Top Channel

Nga Gjermania janë dëbuar afër se 11.500 vetë në gjysmën e parë të vitit 2019, dhe listën e riatdhesimeve e kryesojnë Shqipëria, Italia, Serbia, Gjeorgjia dhe Franca. Më së shumti dëbohen shqiptarë, serbë,...

Shqipëria, e para për dëbime nga Gjermania!

para 10 muajve - Aktuale

Nga Gjermania janë dëbuar afër se 11.500 vetë në gjysmën e parë të vitit 2019, dhe listën e riatdhesimeve e kryesojnë Shqipëria, Italia, Serbia, Gjeorgjia dhe Franca. Më së shumti dëbohen shqiptarë, serbë,...

Shqipëria ndër vendet e para për dëbime nga Gjermania

para 10 muajve - Insajderi

Njerëzit nga Ballkani mund të jetojnë në Gjermani vetëm në kuadër të qëndrimit me leje pune. Rregullorja e mundëson këtë. Shanset për azil janë gati zero. Dëbimet vazhdojnë edhe në shtator. Nga Gjermania...

Shqipëria ndër vendet e para për dëbime nga Gjermania

para 10 muajve - Koha.mk

Njerëzit nga Ballkani mund të jetojnë në Gjermani vetëm në kuadër të qëndrimit me leje pune. Rregullorja e mundëson këtë. Shanset për azil janë gati zero. Dëbimet vazhdojnë edhe në shtator. Nga Gjermania...

Deutsche Welle: Shqipëria ndër vendet e para për dëbime nga Gjermania

para 10 muajve - Standard

Media e njohur gjermane Deutsche Welle, ka publikuar sot lajmin se nga Gjermania janë dëbuar afro se 11.500 vetë në gjysmën e parë të vitit 2019. Ndër vendet kryesore ku dërgohen të dëbuarit, Shqipëria...

Deutsche Welle: Shqipëria ndër vendet e para për dëbime nga Gjermania

para 10 muajve - Koha Jone

Media e njohur gjermane Deutsche Welle, ka publikuar sot lajmin se nga Gjermania janë dëbuar afro se 11.500 vetë në gjysmën e parë të vitit 2019. Ndër vendet kryesore ku dërgohen të dëbuarit, Shqipëria...

Nga cili shtet Gjermania ka dëbuar më së shumti qytetarë?

para 10 muajve - Sinjali

Njerëzit nga Ballkani mund të jetojnë në Gjermani vetëm në kuadër të qëndrimit me leje pune. Rregullorja e mundëson këtë. Shanset për azil janë gati zero. Dëbimet vazhdojnë edhe në shtator. Nga Gjermania...

Shqiptarët dëbohen në masë të madhe nga Gjermania

para 10 muajve - Sinjali

Njerëzit nga Ballkani mund të jetojnë në Gjermani vetëm në kuadër të qëndrimit me leje pune. Rregullorja e mundëson këtë. Shanset për azil janë gati zero. Dëbimet vazhdojnë edhe në shtator. Nga Gjermania...

S’ka azil, shqiptarët të parët për dëbime nga Gjermania

para 10 muajve - Koha Jone

Shanset për azil janë gati zero. Nga Gjermania janë dëbuar më shumë se 11.500 vetë në gjysmën e parë të vitit 2019. Dëbimet e azilkërkuesve të refuzuar do të vazhdojnë edhe në shtator. Vendet kryesore...

Shqipëria ndër vendet e para për dëbime nga Gjermania

para 10 muajve - Koha.net

Njerëzit nga Ballkani mund të jetojnë në Gjermani vetëm në kuadër të qëndrimit me leje pune. Rregullorja e mundëson këtë. Shanset për azil janë gati zero. Dëbimet vazhdojnë edhe në shtator. Nga Gjermania...

Shkruan DW: Shqipëria e para në listën e 11.500 të dëbuarve nga Gjermania gjatë këtij viti

para 10 muajve - Gazeta Express

Nga Gjermania janë dëbuar afër se 11.500 vetë në gjysmën e parë të vitit 2019. Një rritje e vogël kjo krahasuar me një vit më parë. Kjo është përgjigja që qeveria gjermane i dha në gusht kërkesës së bërë...

Shqiptarët, azilkërkuesit kryesorë që dëbohen nga Gjermania

para 10 muajve - Gazeta e re

Njerëzit nga Ballkani mund të jetojnë në Gjermani vetëm në kuadër të qëndrimit me leje pune. Rregullorja e Ballkanit e mundëson këtë. Shanset për azil janë gati zero. Dëbimet vazhdojnë edhe në shtator....

Shqipëria ndër vendet e para për dëbime nga Gjermania

para 10 muajve - Shekulli

Njerëzit nga Ballkani mund të jetojnë në Gjermani vetëm në kuadër të qëndrimit me leje pune. Rregullorja e Ballkanit e mundëson këtë. Shanset për azil janë gati zero. Dëbimet vazhdojnë edhe në shtator....

DW: Shqipëria ndër vendet e para për dëbime nga Gjermania

para 10 muajve - BalkanWeb

Njerëzit nga Ballkani mund të jetojnë në Gjermani vetëm në kuadër të qëndrimit me leje pune. Rregullorja e Ballkanit e mundëson këtë. Shanset për azil janë gati zero. Dëbimet vazhdojnë edhe në shtator....

Shqipëria ndër vendet e para për dëbime nga Gjermania

para 10 muajve - Gazeta Tema

Njerëzit nga Ballkani mund të jetojnë në Gjermani vetëm në kuadër të qëndrimit me leje pune. Rregullorja e Ballkanit e mundëson këtë. Shanset për azil janë gati zero. Dëbimet vazhdojnë edhe në shtator....

Keqardhje, Shqipëria e para për të dëbuar nga Gjermania

para 10 muajve - Albeu

Njerëzit nga Ballkani mund të jetojnë në Gjermani vetëm në kuadër të qëndrimit me leje pune. Rregullorja e Ballkanit e mundëson këtë. Shanset për azil janë gati zero. Dëbimet vazhdojnë edhe në shtator....

DW: Shanset për azil në Gjermani janë gati zero, më së shumti dëbohen shqiptarët!

para 10 muajve - Standard

Njerëzit nga Ballkani mund të jetojnë në Gjermani vetëm në kuadër të qëndrimit me leje pune. Rregullorja e Ballkanit e mundëson këtë. Shanset për azil janë gati zero. Dëbimet vazhdojnë edhe në shtator....

DW: Shqipëria ndër vendet e para për dëbime nga Gjermania

para 10 muajve - Koha Jone

Njerëzit nga Ballkani mund të jetojnë në Gjermani vetëm në kuadër të qëndrimit me leje pune. Rregullorja e Ballkanit e mundëson këtë. Shanset për azil janë gati zero. Dëbimet vazhdojnë edhe në shtator....

DW: Shqipëria ndër vendet e para për dëbime nga Gjermania

para 10 muajve - Medial

Njerëzit nga Ballkani mund të jetojnë në Gjermani vetëm në kuadër të qëndrimit me leje pune. Rregullorja e Ballkanit e mundëson këtë. Shanset për azil janë gati zero. Dëbimet vazhdojnë edhe në shtator....

Dëbimi i azilkërkuesve nga Gjermania, shqiptarët ndër të parët

para 10 muajve - Illyria

Berlin, 11 shtator 2019 – Nga Gjermania janë dëbuar afër se 11.500 vetë në gjysmën e parë të vitit 2019. Një rritje e vogël kjo krahasuar me një vit më parë. Kjo është përgjigja që qeveria gjermane i dha...

Shqipëria ndër vendet e para për dëbime nga Gjermania

para 10 muajve - DW

Njerëzit nga Ballkani mund të jetojnë në Gjermani vetëm në kuadër të qëndrimit me leje pune. Rregullorja e Ballkanit e mundëson këtë. Shanset për azil janë gati zero. Dëbimet vazhdojnë edhe në shtator....

Keqardhje, shqiptarët të parët për tu dëbuar nga Gjermania

para 10 muajve - InfoShqip

Njerëzit nga Ballkani mund të jetojnë në Gjermani vetëm në kuadër të qëndrimit me leje pune. Rregullorja e Ballkanit e mundëson këtë. Shanset për azil janë gati zero. Dëbimet vazhdojnë edhe në shtator....

Shqipëria ndër vendet e para për dëbime nga Gjermania

para 10 muajve - Periskopi

Njerëzit nga Ballkani mund të jetojnë në Gjermani vetëm në kuadër të qëndrimit me leje pune. Rregullorja e mundëson këtë. Shanset për azil janë gati zero. Dëbimet vazhdojnë edhe në shtator. Nga Gjermania...

Shqipëria ndër vendet e para për dëbime nga Gjermania

para 10 muajve - Arbresh

Njerëzit nga Ballkani mund të jetojnë në Gjermani vetëm në kuadër të qëndrimit me leje pune. Rregullorja e mundëson këtë. Shanset për azil janë gati zero. Dëbimet vazhdojnë edhe në shtator. Nga Gjermania...

Shqipëria ndër vendet e para për dëbime nga Gjermania

para 10 muajve - Ekonomia Online

Njerëzit nga Ballkani mund të jetojnë në Gjermani vetëm në kuadër të qëndrimit me leje pune. Rregullorja e mundëson këtë. Shanset për azil janë gati zero. Dëbimet vazhdojnë edhe në shtator. Nga Gjermania...

DW: Shqipëria ndër vendet e para për dëbime nga Gjermania

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Njerëzit nga Ballkani mund të jetojnë në Gjermani vetëm në kuadër të qëndrimit me leje pune. Rregullorja e Ballkanit e mundëson këtë. Shanset për azil janë gati zero. Dëbimet vazhdojnë edhe në shtator....

Shqipëria rënditet e para për debim nga Gjermania

para 10 muajve - Albinfo

Njerëzit nga Ballkani mund të jetojnë në Gjermani vetëm në kuadër të qëndrimit me leje pune. Rregullorja e Ballkanit e mundëson këtë. Shanset për azil janë gati zero. Dëbimet vazhdojnë edhe në shtator....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK