http://kariera.mk

Këto do të jenë temperaturat në Kosovë gjatë pesë ditëve të ardhshme

para 6 muajve - Insajderi

Ditëve të ardhshme në vendin tonë pritet të mbretërojë mot kryesisht me diell, ndërsa të dielën temperaturat parashikohet të përjetojnë një rënie të lehtë. Kështu parashikon Prishtina Weather, sipas së...

Si pritet të jenë temperaturat në Kosovë gjatë pesë ditëve të ardhshme?

para 6 muajve - Gazeta Express

Ditëve të ardhshme në vendin tonë pritet të mbretërojë mot kryesisht me diell, ndërsa të dielën temperaturat parashikohet të përjetojnë një rënie të lehtë. Kështu parashikon Prishtina Weather, sipas së cilës...

Moti për pesë ditët në vazhdim, do të kemi temperatura befasuese

para 6 muajve - OraInfo

Mësoni se si do të jetë moti për ditët në vazhdim. Ditëve të ardhshme në vendin tonë pritet të mbretërojë mot kryesisht me diell, ndërsa të dielën temperaturat parashikohet të përjetojnë një rënie të lehtë....

Kështu do të jetë moti gjatë ditëve në vijim

para 6 muajve - GazetaBlic

Ditëve të ardhshme mot kryesisht me diell, të dielën temperaturat në rënie të lehtë. Anticikloni i Azoreve që po shtrihet mbi Europën perëndimore dhe qëndrore, ditëve të ardhshme do të shtrihet edhe mbi...

Shtatori vjen me surpriza- Si do jetë moti në vijim?

para 6 muajve - GazetaBlic

Meteorologia Lajda Porja ka folur për kushtet atmosferike, të cilat do të jenë prezente përgjatë pasdites së sotme si dhe për ditët e ardhshme. Ajo pohoi se orët në vijim zonat qendrore do të jenë të rrezikuara...

Plazh deri në fund të shtatorit, meteorologët japin parashikimin e motit për Shqipërinë

para 6 muajve - Gazeta Express

Temperaturat e larta do të dominojnë të gjithë pjesën e mbetur të muajit shtator, duke e shtyrë kësisoj stinën e vjeshtës dhe reshjeve të shiut në tetor. Të paktën ky është parashikimi i meteorologëve, të...

Si pritet të jenë temperaturat në Kosovë gjatë pesë ditëve të ardhshme?

para 6 muajve - Infokusi

Ditëve të ardhshme në vendin tonë pritet të mbretërojë mot kryesisht me diell, ndërsa të dielën temperaturat parashikohet të përjetojnë një rënie të lehtë. Kështu parashikon Prishtina Weather, sipas së...

Plazh deri në fund të shtatorit, meteorologët japin parashikimin e motit për Shqipërinë

para 6 muajve - GazetaBlic

Temperaturat e larta do të dominojnë të gjithë pjesën e mbetur të muajit shtator, duke e shtyrë kësisoj stinën e vjeshtës dhe reshjeve të shiut në tetor. Të paktën ky është parashikimi i meteorologëve,...

Shtatori për plazh, meteorologët japin parashikimin e motit për Shqipërinë

para 6 muajve - Albeu

Temperaturat e larta do të dominojnë të gjithë pjesën e mbetur të muajit shtator, duke e shtyrë kësisoj stinën e vjeshtës dhe reshjeve të shiut në tetor. Të paktën ky është parashikimi i meteorologëve,...

Shtatori vjen me befasi! Meteorologia bën parashikimin: Si do jetë moti në vijim

para 6 muajve - BalkanWeb

Meteorologia Klajda Porja në një lidhje telefonike me “News 24” ka folur për kushtet atmosferike, të cilat do të jenë prezente përgjatë pasdites së sotme si dhe për ditët e ardhshme. Ajo pohoi se orët...

Shtatori vjen me befasi! Metorologia bën parashikimin: Si do jetë moti në vijim

para 6 muajve - BalkanWeb

Meteorologia Klajda Porja në një lidhje telefonike me “News 24” ka folur për kushtet atmosferike, të cilat do të jenë prezente përgjatë pasdites së sotme si dhe për ditët e ardhshme. Ajo pohoi se orët...

Befasitë e muajit shtator! Ja parashikimi i meteorologes Klajda Porja…

para 6 muajve - Standard

Meteorologia Klajda Porja ka folur për kushtet atmosferike, të cilat do të jenë prezente përgjatë pasdites së sotme si dhe për ditët e ardhshme. Ajo pohoi se orët në vijim zonat qendrore do të jenë të...

Meteorologia bën parashikimin: Si do jetë moti në vijim

para 6 muajve - Koha Jone

Meteorologia Klajda Porja në një lidhje telefonike me “News 24” ka folur për kushtet atmosferike, të cilat do të jenë prezente përgjatë pasdites së sotme si dhe për ditët e ardhshme. Ajo pohoi se orët...

Si pritet të jenë temperaturat në Kosovë gjatë pesë ditëve të ardhshme?

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Ditëve të ardhshme në vendin tonë pritet të mbretërojë mot kryesisht me diell, ndërsa të dielën temperaturat parashikohet të përjetojnë një rënie të lehtë. Kështu parashikon Prishtina Weather, sipas së...

Moti në Kosovë për 5 ditët e ardhshme

para 6 muajve - Sovrani

Ditëve të ardhshme në vendin tonë pritet të mbretërojë mot kryesisht me diell, ndërsa të dielën temperaturat parashikohet të përjetojnë një rënie të lehtë. Kështu parashikon Prishtina Weather, sipas së...

Si pritet të jenë temperaturat në Kosovë gjatë pesë ditëve të ardhshme?

para 6 muajve - Gazeta Observer

Ditëve të ardhshme në vendin tonë pritet të mbretërojë mot kryesisht me diell, ndërsa të dielën temperaturat parashikohet të përjetojnë një rënie të lehtë. Kështu parashikon Prishtina Weather, sipas së...

Bëhuni gati! Moti sjell surpriza për muajin shtator

para 6 muajve - Lexo

Megjithëse orët e para të mëngjesit sollën shi dhe dita e sotme ishte e mbushur me vranësira, moti ka surpriza për ne! Duke filluar që nesër, temperaturat do të shënojnë rritje, duke sjellë për muajin...

Si pritet të jenë temperaturat në Kosovë gjatë pesë ditëve të ardhshme?

para 6 muajve - Bota Press

Ditëve të ardhshme në vendin tonë pritet të mbretërojë mot kryesisht me diell, ndërsa të dielën temperaturat parashikohet të përjetojnë një rënie të lehtë. Kështu parashikon Prishtina Weather, sipas së...

Meterologia bën parashikimin, ja si do jetë moti për ditët e ardhshme të shtatorit

para 6 muajve - Blitz

Meteorologia Klajda Porja në një lidhje telefonike me “News 24” ka folur për kushtet atmosferike, të cilat do të jenë prezente përgjatë pasdites së sotme si dhe për ditët e ardhshme. Ajo pohoi se orët...

Si do jetë moti në vijim? Ja parashikimi

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Sipas meteorlogëve orët në vijim zonat qendrore do të jenë të rrezikuara prej rrebesheve të shiut, ndërsa nga nesër, temperaturat do të shënojnë rritje duke bërë që muaji shtator të ketë mot të qëndrueshëm...

Parashikimi i motit, rikthehen temperaturat e larta

para 6 muajve - Medial

Reshjet e shiut, te cilat kanë përfshirë të gjithë vendin do të vijojnë të jenë të pranishme në vendin tonë, duke u shoqëruar me një rënie të temperaturave. BURIMI: www.rtsh.al

Meterologia bën parashikimin, ja si do jetë moti për ditët e ardhshme të shtatorit

para 6 muajve - Blitz

Meteorologia Klajda Porja në një lidhje telefonike me “News 24” ka folur për kushtet atmosferike, të cilat do të jenë prezente përgjatë pasdites së sotme si dhe për ditët e ardhshme. Ajo pohoi se orët...

Parashikimi i motit, rikthehen temperaturat e larat

para 6 muajve - Medial

Reshjet e shiut, te cilat kanë përfshirë të gjithë vendin do të vijojnë të jenë të pranishme në vendin tonë, duke u shoqëruar me një rënie të temperaturave. BURIMI: www.rtsh.al

Shtatori vjen me surpriza. Si do jetë moti në vijim

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Meteorologia Lajda Porja ka folur për kushtet atmosferike, të cilat do të jenë prezente përgjatë pasdites së sotme si dhe për ditët e ardhshme. Ajo pohoi se orët në vijim zonat qendrore do të jenë të rrezikuara...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 6 muajve - Bashke

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me periudha me diell dhe me reshje të shiut. Reshjet më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore dhe jugperëndimore të vendit. Temperaturat...

Moti sot me vranësira dhe i ngrohtë, temperatura maksimale deri në 31 gradë Celsius

para 6 muajve - Alsat-M

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira dhe reshje lokale të shiut. Në Shkup paradite moti do të jetë me vranësira, ndërsa pasdite do të ketë kushte për reshje të shiut. Temperaturat do të lëvizin...

Sot parashikohet shi në gjithë Shqipërinë

para 6 muajve - Gazeta Express

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët dhe me alternime vranësirash të cilat në pjesën e dytë të ditës do të sjellin edhe reshje shiu në pjesën më të madhe të vendit. Sipas Meteoalb,...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 6 muajve - Portalb

Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje lokale të shiut. Në Shkup paradite moti do të jetë me vranësira, ndërsa pasdite do të ketë kushte për reshje të shiut. Temperaturat do të lëvizin prej 17 deri...

Parashikimi i motit/ Mos dilni pa çadra, reshje shiu në pjesën më të madhe të vendit

para 6 muajve - Top Channel

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët dhe me alternime vranësirash të cilat në pjesën e dytë të ditës do të sjellin edhe reshje shiu në pjesën më të madhe të vendit. Sipas Meteoalb,...

Moti sot

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 11 shtator – Moti në vend do të jetë me diell me vranësira mesatare dhe me erë të dobët deri mesatare nga drejtim i ndryshueshëm. Në orët e pasdites do të ketë jostabilitet lokal me paraqitje të...

Moti sot

para 6 muajve - Iliria News

Moti i ndryshueshëm me reshje lokale shiu do të mbajë sot në Maqedoninë e Veriut . Në disa vende do të ketë jostabilitet lokal me paraqitje të reshjeve të rrëmbyeshme të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar,...

Moti sot në Shqipëri

para 6 muajve - Insajderi

Sot priten vranësira mesatare deri të dendura  të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi në zonën perëndimore dhe zonën qendrore. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale 8-10 m/sek...

Moti sot në Kosovë

para 6 muajve - Insajderi

Vranësirat në disa pjesë, kryesisht në qendër dhe veriperëndim të vendit kanë mundësi të shoqërohen me reshje afatshkurta shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë celsius, ndërsa...

Ky është moti për sot

para 6 muajve - Klan Kosova

Në Kosovë sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat në disa pjesë, kryesisht në qendër dhe veriperëndim të vendit kanë mundësi të shoqërohen me reshje afatshkurta shiu. Temperaturat...

Moti sot me vranësira dhe reshje lokale të shiut

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 shtator, Zhurnal.mk – Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje lokale të shiut. Në Shkup paradite moti do të jetë me vranësira, ndërsa pasdite do të ketë kushte për reshje të shiut. Temperaturat...

Mos dilni pa çadra sot, reshje shiu në pjesën më të madhe të vendit

para 6 muajve - Koha Jone

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët dhe me alternime vranësirash të cilat në pjesën e dytë të ditës do të sjellin edhe reshje shiu në pjesën më të madhe të vendit. Sipas Meteoalb,...

Moti deri në fund të javës në Maqedoninë e Veriut

para 6 muajve - Ina

Moti gjatë kësaj jave do të jetë i ndryshueshëm në disa rajone të vendit. Gjatë ditës së sotme do të ketë mot të ndryshueshëm me reshje lokale të shiut, kjo kryesisht në pjesën perëndimore dhe jugperëndimore....

Moti sot në Shqipëri

para 6 muajve - Koha.net

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qendra me presion të ulët atmosferik të pozicionuar në detin Adriatik e cila do të influencojë në Shqipëri mot të paqëndrueshëm. Sot priten vranësira mesatare deri...

Moti deri në fund të javës në Maqedoninë e Veriut

para 6 muajve - Shprehja.com

Moti gjatë kësaj jave do të jetë i ndryshueshëm në disa rajone të vendit. Gjatë ditës së sotme do të ketë mot të ndryshueshëm me reshje lokale të shiut, kjo kryesisht në pjesën perëndimore dhe jugperëndimore....

Mësoni kur do të bjerë shi

para 6 muajve - Gazeta Express

Fusha të presionit të lartë që shtrihen mbi rajon do të kushtëzojnë mot më të qëndrueshëm ditëve në vijim Do të mbajë mot me vransira dhe intervale me diell. Vetëm rreth viseve malore ekzistojnë mundësi...

Moti sot në Kosovë

para 6 muajve - Koha.net

Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat në disa pjesë, kryesisht në qendër dhe veriperëndim të vendit kanë mundësi të shoqërohen me reshje afatshkurta shiu. Temperaturat minimale do...

Mos dilni pa çadër, ky është parashikimi i motit për sot

para 6 muajve - OraInfo

Sot pritet të bie shi në vendin tonë. Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat në disa pjesë, kryesisht në qendër dhe veriperëndim të vendit kanë mundësi të shoqërohen me reshje afatshkurta...

Temperaturat nisin rënien, shira nga mesdita…

para 6 muajve - Standard

11 shtator 2019 moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në shtim dhe reshje shiu në zonën qëndrore dhe zonat malore në pjesën e dytë të ditës. Era do të jetë me drejtim Perëndim (W) me shpejtësi maksimale...

Shira në të gjithë territorin! Parashikimi i motit për sot

para 6 muajve - Shekulli

Sipas Meteoalb, Shqipëria do të karakterizohet nga kushte të paqëndrueshme atmosferike, ku vranësirat dhe shirat do të jenë dominante në zonat qendrore, jugore dhe lindore. Temperaturat do të luhaten nga...

Parashikimi i motit, 11 Shtator 2019

para 6 muajve - Opinion

Sipas Meteoalb, Shqipëria do të karakterizohet nga kushte të paqëndrueshme atmosferike, ku vranësirat dhe shirat do të jenë dominante në zonat qëndrore, jugore dhe lindore. Temperaturat do të luhaten nga...

Moti sot në Shqipëri

para 6 muajve - RTV 21

Vranët dhe me reshje shiu Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qendra me presion të ulët atmosferik të pozicionuar në detin Adriatik, e cila do të influencojë në Shqipëri mot të paqëndrueshëm. Sot priten...

Sot parashikohen reshje shiu, mësoni kush zona do të preken më shumë

para 6 muajve - Sot News

Instituti i Gjeoshkencave bën me dije se ditën e sotme priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet. Në qarqet Shkodër, Dibër, Tiranë dhe Elbasan priten reshje lokalisht mesatare (siç tregohet në tabelë,...

Ja si do jetë moti në Maqedoninë e Veriut

para 6 muajve - Aktuale

Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje lokale të shiut. Në Shkup paradite moti do të jetë me vranësira, ndërsa pasdite do të ketë kushte për reshje të shiut. Temperaturat do të lëvizin prej 17 deri...

Mot i ndryshueshëm me shi, bubullima dhe erë deri të premten

para 6 muajve - Medial

Shkup, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Moti i ndryshueshëm me reshje lokale shiu do të mbajë sot në vend. Në disa vende do të ketë jostabilitet lokal me paraqitje të reshjeve të rrëmbyeshme të shiut, bubullima...

Mot me diell dhe vranësira

para 6 muajve - RTV 21

Temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 26-28 gradë celsius Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat në disa pjesë, kryesisht në qendër dhe veriperëndim të vendit kanë mundësi...

Moti për ditën e mërkurë, 11 shtator 2019!

para 6 muajve - Medial

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në shtim dhe rreeshje shiu në zonën qëndrore dhe zonat malore në pjesën e dytë të ditës. Era do të jetë me drejtim Perëndim (W) me shpejtësi maksimale 6-8 m/sek...

Moti për ditën e mërkurë, 11 shtator 2019!

para 6 muajve - Vizion Plus

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në shtim dhe rreeshje shiu në zonën qëndrore dhe zonat malore në pjesën e dytë të ditës. Era do të jetë me drejtim Perëndim (W) me shpejtësi maksimale 6-8 m/sek...

Vranësira dhe reshje shiu në disa zona, ja temperaturat për sot

para 6 muajve - Lexo

Instituti i Gjeoshkencave bën me dije se ditën e sotme priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet. Në qarqet Shkodër, Dibër, Tiranë dhe Elbasan priten reshje lokalisht mesatare (siç tregohet në tabelë,...

Moti sot në Kosovë

para 6 muajve - Sinjali

Moti në Kosovë sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat në disa pjesë, kryesisht në qendër dhe veriperëndim të vendit kanë mundësi të shoqërohen me reshje afatshkurta shiu. Temperaturat...

Moti sot

para 6 muajve - Lajm

Moti i ndryshueshëm me reshje lokale shiu do të mbajë sot në Maqedoninë e Veriut . Në disa vende do të ketë jostabilitet lokal me paraqitje të reshjeve të rrëmbyeshme të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar,...

Moti sot në Tetovë dhe Maqedoni

para 6 muajve - Tetova1

Moti i ndryshueshëm me reshje lokale shiu do të mbajë sot në Maqedoninë e Veriut . Në disa vende do të ketë jostabilitet lokal me paraqitje të reshjeve të rrëmbyeshme të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar,...

Moti sot

para 6 muajve - Republika

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me periudha me diell dhe me reshje të shiut. Reshjet më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore dhe jugperëndimore të vendit. Temperaturat...

Parashikimi i motit

para 6 muajve - Shenja

Moti i ndryshueshëm me reshje lokale shiu do të mbajë sot në Maqedoninë e Veriut . Në disa vende do të ketë jostabilitet lokal me paraqitje të reshjeve të rrëmbyeshme të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar,...

Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje lokale të shiut

para 6 muajve - Flaka

Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje lokale të shiut. Në Shkup paradite moti do të jetë me vranësira, ndërsa pasdite do të ketë kushte për reshje të shiut. Temperaturat do të lëvizin prej 17 deri...

Ja si do jetë moti në Maqedoninë e Veriut

para 6 muajve - Fakti Ditor

Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje lokale të shiut. Në Shkup paradite moti do të jetë me vranësira, ndërsa pasdite do të ketë kushte për reshje të shiut. Temperaturat do të lëvizin prej 17 deri...

Moti sot në Shqipëri

para 6 muajve - Infokusi

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qendra me presion të ulët atmosferik të pozicionuar në detin Adriatik e cila do të influencojë në Shqipëri mot të paqëndrueshëm. Sot priten vranësira mesatare deri...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 6 muajve - Arbresh

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me periudha me diell dhe me reshje të shiut. Reshjet më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore dhe jugperëndimore të vendit. Temperaturat...

Moti në Kosovë

para 6 muajve - Infokusi

Në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat në disa pjesë, kryesisht në qendër dhe veriperëndim të vendit kanë mundësi të shoqërohen me reshje afatshkurta shiu. Temperaturat...

Moti sot në Shqipëri

para 6 muajve - Sovrani

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qendra me presion të ulët atmosferik të pozicionuar në detin Adriatik e cila do të influencojë në Shqipëri mot të paqëndrueshëm. Sot priten vranësira mesatare deri...

Mot me vranësira dhe reshje lokale të shiut

para 6 muajve - InfoMagazin

Edhe sot moti do vazhdoj të jetë me diell, me vranësira të pjesshme dhe me reshje lokale të shiut. Në Shkup gjatë orëve të mëngjesit moti do jetë me vranësira, kurse gjatë pasditse do të formohen kushte...

Moti për sot dhe nesër

para 6 muajve - Ekonomia Online

Në Kosovë sot dhe nesër do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat në disa pjesë, kryesisht në qendër dhe veriperëndim të vendit kanë mundësi të shoqërohen me reshje afatshkurta shiu....

Moti sot

para 6 muajve - Sovrani

Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat në disa pjesë, kryesisht në qendër dhe veriperëndim të vendit kanë mundësi të shoqërohen me reshje afatshkurta shiu. Temperaturat minimale do...

Moti sot në Shqipëri

para 6 muajve - KosovaPress

Sot priten vranësira mesatare deri të dendura  të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi në zonën perëndimore dhe zonën qendrore. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale 8-10 m/sek...

Moti sot në Kosovë

para 6 muajve - Periskopi

Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat në disa pjesë, kryesisht në qendër dhe veriperëndim të vendit kanë mundësi të shoqërohen me reshje afatshkurta shiu. Temperaturat minimale do...

Moti në Shqipëri

para 6 muajve - Arbresh

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në shtim dhe rreeshje shiu në zonën qëndrore dhe zonat malore në pjesën e dytë të ditës. Era do të jetë me drejtim Perëndim (W) me shpejtësi maksimale 6-8 m/sek...

Parashikimi i motit

para 6 muajve - Arbresh

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. “Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat në disa pjesë, kryesisht në qendër...

Moti sot në Kosovë

para 6 muajve - KosovaPress

Vranësirat në disa pjesë, kryesisht në qendër dhe veriperëndim të vendit kanë mundësi të shoqërohen me reshje afatshkurta shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë celsius, ndërsa...

Moti për dy ditët e ardhshme

para 6 muajve - Gazeta Express

Në dy ditët e ardhshme në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat në disa pjesë, kryesisht në qendër dhe veriperëndim të vendit kanë mundësi të shoqërohen me reshje afatshkurta...

Moti për dy ditët e ardhshme

para 6 muajve - Insajderi

Në dy ditët e ardhshme në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Moti për nesër dhe pasnesër

para 6 muajve - Sinjali

Në dy ditët e ardhshme në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat në disa pjesë, kryesisht në qendër dhe veriperëndim të vendit kanë mundësi të shoqërohen me reshje afatshkurta shiu....

Në dy ditët e ardhshme, diell dhe reshje të shkurtra shiu

para 6 muajve - Koha.net

Në dy ditët e ardhshme në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat në disa pjesë, kryesisht në qendër dhe veriperëndim të vendit kanë mundësi të shoqërohen me reshje afatshkurta...

Moti: I ndryshueshëm, i freskët

para 6 muajve - RTV 21

Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat në disa pjesë, kryesisht në qendër dhe veriperëndim të vendit kanë mundësi të shoqërohen me reshje afatshkurta shiu. Temperaturat minimale do...

Moti nesër dhe pasnesër

para 6 muajve - GazetaBlic

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat në disa pjesë, kryesisht në qendër dhe veriperëndim të vendit kanë mundësi...

Çfarë temperaturash priten të mërkurën dhe të enjten në Kosovë?

para 6 muajve - Gazeta Express

Fusha të presionit të lartë që shtrihen mbi rajon do të kushtëzojnë mot më të qëndrueshëm ditëve në vijim në vendin tonë. “Do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell. Vetëm rreth viseve malore...

Parashikimi i motit për nesër

para 6 muajve - KosovaPress

“Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat në disa pjesë, kryesisht në qendër dhe veriperëndim të vendit kanë mundësi të shoqërohen me reshje afatshkurta shiu. Temperaturat minimale...

Moti për dy ditët e ardhshme, këto janë temperaturat që iu presin

para 6 muajve - OraInfo

Mësoni se ҫfarë moti do të ketë në ditët në vazhdim. Fusha të presionit të lartë që shtrihen mbi rajon do të kushtëzojnë mot më të qëndrueshëm ditëve në vijim në vendin tonë. “Do të mbajë mot me vranësira...

Kështu do të jenë temperaturat për nesër dhe pasnesër në Kosovë

para 6 muajve - GazetaBlic

Fusha të presionit të lartë që shtrihen mbi rajon do të kushtëzojnë mot më të qëndrueshëm ditëve në vijim në vendin tonë. “Do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell. Vetëm rreth viseve malore...

Moti për dy ditët e ardhshme

para 6 muajve - Bota Press

Në dy ditët e ardhshme në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat në disa pjesë, kryesisht në qendër dhe veriperëndim të vendit kanë mundësi të shoqërohen me reshje afatshkurta...

Moti nesër dhe pasnesër

para 6 muajve - Sovrani

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat në disa pjesë, kryesisht në qendër dhe veriperëndim të vendit kanë mundësi...

Moti për dy ditët e ardhshme në Kosovë

para 6 muajve - Arbresh

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy të ditët në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat në disa pjesë, kryesisht në qendër dhe veriperëndim të vendit...

Moti për ditët në vijim në Maqedoninë e Veriut

para 6 muajve - Arbresh

Moti nesër do të jetë me vranësira dhe reshje lokale të shiut. Në Shkup paradite moti do të jetë me vranësira, ndërsa pasdite do të ketë kushte për reshje të shiut. Temperaturat do të lëvizin prej 17 deri...

Kështu do të jetë moti nesër dhe pasnesër

para 6 muajve - GazetaBlic

Fusha të presionit të lartë që shtrihen mbi rajon do të kushtëzojnë mot më të qëndrueshëm ditëve në vijim. Do të mbajë mot me vransira dhe intervale me diell. Vetëm rreth viseve malore ekzistojnë mundësi...

Ja çfarë ndodh me motin ditën e nesërme…

para 6 muajve - Standard

Dita e mërkurë do të ketë mot me alternime vranësirash dhe intervale kthjellimesh. Reshjet e shiut do të prekin fillimisht pjesën jugore për tu shtrirë në orët e mesditës dhe pasdites në pjesën më të madhe...

Çfarë temperaturash priten të mërkurën dhe të enjten në Kosovë?

para 6 muajve - Gazeta Observer

Fusha të presionit të lartë që shtrihen mbi rajon do të kushtëzojnë mot më të qëndrueshëm ditëve në vijim në vendin tonë. “Do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell. Vetëm rreth viseve malore...

Diell dhe vranësira mesatare gjatë ditës së sotme

para 6 muajve - Gazeta Express

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira të pakta, gjithashtu do të fryjë erë mesatare nga drejtimi juglindor. Në orët e pasdites do të ketë kushte për paraqitje të mjegullave...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 6 muajve - Bashke

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira të pakta, gjithashtu do të fryjë erë mesatare nga drejtimi juglindor. Në orët e pasdites do të ketë kushte për paraqitje të mjegullave...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 6 muajve - Alsat-M

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare, si dhe do të fryjë erë mesatare jugore. Në orët e pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut. Temperaturat e mëngjesit do...

Si do jetë moti sot në Shqipëri

para 6 muajve - Gazeta Express

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët dhe me temperatura në rritje. Alternime vranësirash do të ketë në zonat malore, ku nuk përjashtohet mundësia e reshjeve të lehta të shiut. Sipas...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 6 muajve - Derveni

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare, si dhe do të fryjë erë mesatare jugore. Në orët e pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut. Temperaturat e mëngjesit do...

Moti sot

para 6 muajve - Iliria News

Moti nesër në vend do të jetë me diell, me vranësira mesatare dhe me erë të dobët nga drejtimi juglindor. Në orët e pasdites do të ketë kushte për paraqitje të jostabilitetit të izoluar me paraqitje të...

Moti sot në Shqipëri

para 6 muajve - RTV 21

Territori i Shqipërisë do të ndikohet nga mot i qëndrueshëm Moti sot parashikohet i kthjellët me vranësira kalimtare, kryesisht përgjatë relieveve malore e kodrinore. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 6 muajve - Portalb

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare, si dhe do të fryjë erë mesatare jugore. Në orët e pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut. Temperaturat e mëngjesit do...

Moti sot

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 9 shtator – Moti nesër në vend do të jetë me diell, me vranësira mesatare dhe me erë të dobët nga drejtimi juglindor. Në orët e pasdites do të ketë kushte për paraqitje të jostabilitetit të izoluar...

Moti sot në Kosovë

para 6 muajve - Insajderi

Në aspektin termik, temperaturat do të shënojnë rritje deri ditën e enjte, e më pas gradualisht do të zbresin përreth vlerave mesatare. Temperaturat minimale do të lëvizin nga 10 deri në 13 gradë celsius,...

Ky është moti për sot

para 6 muajve - Klan Kosova

Në Kosovë sot do të mbajë mot me diell, transmeton Klan Kosova. Temperatura minimale pritet të jetë 13 gradë celsius ndërsa ajo maksimale pritet të jetë 26 gradë celsius. Sipas Institutit Hidrometeorologjik...

Diell dhe temperatura në rritje, njihuni me parashikimin e motit në Shqipëri dhe Kosovë

para 6 muajve - Top Channel

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët dhe me temperatura në rritje. Alternime vranësirash do të ketë në zonat malore, ku nuk përjashtohet mundësia e reshjeve të lehta të shiut. Sipas...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 shtator, Zhurnal.mk – Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare, si dhe do të fryjë erë mesatare jugore. Në orët e pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut....

Moti sot në Kosovë, me ngritje temperaturash

para 6 muajve - Gazeta Express

Moti mbi vendin tonë pritet të jetë me vranësira dhe intervale me diell. Sot vende-vende priten riga lokale shiu. Në aspektin termik, temperaturat do të shënojnë rritje deri ditën e enjte, e më pas gradualisht...

Moti sot në Shqipëri

para 6 muajve - Koha.net

Shqipëria sot do të ndikohet nga mot i qëndrueshëm. Moti sot parashikohet i kthjellët me vranësira kalimtare, kryesisht përgjatë relieveve malore e kodrinore. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije...

Deri të enjten më ngrohtë, më pas bien temperaturat

para 6 muajve - GazetaBlic

Moti në Kosovë pritet të jetë me vranësira dhe intervale me diell. Sot vende-vende priten riga lokale shiu. Në aspektin termik, temperaturat do të shënojnë rritje deri ditën e enjte, e më pas gradualisht...

Deri të enjten më ngrohtë, më pas bien temperaturat

para 6 muajve - Koha.net

Moti në Kosovë pritet të jetë me vranësira dhe intervale me diell. Sot vende-vende priten riga lokale shiu. Në aspektin termik, temperaturat do të shënojnë rritje deri ditën e enjte, e më pas gradualisht...

Parashikimi i motit, 10 Shtator 2019

para 6 muajve - Opinion

Sipas Meteoalb, vendi ynë do të karakterizohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Në pjesën e dytë të ditës pritet të ketë vranësira, kryesisht në zonat malore dhe juglindje të vendit. Temperaturat...

Rriten temperaturat! Ja si parashikohet moti sot në vendin tonë

para 6 muajve - Shekulli

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët dhe me temperatura në rritje. Alternime vranësirash do të ketë në zonat malore, ku nuk përjashtohet mundësia e reshjeve të lehta të shiut. Sipas...

Temperatura në rritje, njihuni me parashikimin e motit

para 6 muajve - Koha Jone

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët dhe me temperatura në rritje. Alternime vranësirash do të ketë në zonat malore, ku nuk përjashtohet mundësia e reshjeve të lehta të shiut. Sipas...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 6 muajve - Aktuale

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare, si dhe do të fryjë erë mesatare jugore. Në orët e pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut. Temperaturat e mëngjesit do...

Zbuloni surprizat e motit për sot, ja në cilat zona pritet të ketë reshje

para 6 muajve - Sot News

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, e marta priten reshje të dobëta në shumicën e qarqeve. Në zona të kufizuara të qarqeve, nuk përjashtohet mundësia që të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje...

Moti sot në Kosovë

para 6 muajve - RTV 21

Temperaturat do të sillën në mes 12 e 27 gradë celsius Gjykuar sipas ecurive aktuale sinoptike, sot, në pjesën më të madhe të ditës, do të kemi mot kryesisht të kthjellët.  Në orët e pasditës mund të ketë...

Mësoni për parashikimin e meteorologëve gjatë ditës së sotme

para 6 muajve - Sinjali

Moti mbi vendin tonë pritet të jetë me vranësira dhe intervale me diell. Sot vende-vende priten riga lokale shiu. Në aspektin termik, temperaturat do të shënojnë rritje deri ditën e enjte, e më pas gradualisht...

Moti sot në Tetovë dhe Maqedoni

para 6 muajve - Tetova1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vr anësira mesatare, si dhe do të fryjë erë mesatare jugore. Në orët e pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut. Temperaturat e mëngjesit do...

Parashikimi i motit

para 6 muajve - Lajm

Moti sot në vend do të jetë me diell dhe vranësira mesatare, si dhe do të fryjë erë mesatare jugore. Në orët e pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej...

Diell dhe temperatura në rritje, njihuni me parashikimin e motit në Shqipëri dhe Kosovë

para 6 muajve - Flaka

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët dhe me temperatura në rritje. Alternime vranësirash do të ketë në zonat malore, ku nuk përjashtohet mundësia e reshjeve të lehta të shiut. Sipas...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare

para 6 muajve - Tetova Sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare, si dhe do të fryjë erë mesatare jugore. Në orët e pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut. Temperaturat e mëngjesit do...

Moti sot, në orët e pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut

para 6 muajve - Flaka

Moti sot në vend do të jetë me diell dhe vranësira mesatare, si dhe do të fryjë erë mesatare jugore. Në orët e pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej...

Parashikimi i motit

para 6 muajve - Shenja

Moti sot në vend do të jetë me diell dhe vranësira mesatare, si dhe do të fryjë erë mesatare jugore. Në orët e pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej...

Parashikimi i motit për sot në Maqedoni

para 6 muajve - Fol

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira të pakta, gjithashtu do të fryjë erë mesatare nga drejtimi juglindor. Në orët e pasdites do të ketë kushte për paraqitje të mjegullave...

Moti sot

para 6 muajve - Republika

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira të pakta, gjithashtu do të fryjë erë mesatare nga drejtimi juglindor. Në orët e pasdites do të ketë kushte për paraqitje të mjegullave...

Moti sot në Shqipëri

para 6 muajve - Ekonomia Online

Territori i Shqipërisë do të ndikohet nga mot i qëndrueshëm. Moti sot parashikohet i kthjellët me vranësira kalimtare, kryesisht përgjatë relieveve malore e kodrinore. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën...

Moti sot në Shqipëri

para 6 muajve - Arbresh

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët dhe me temperatura në rritje. Alternime vranësirash do të ketë në zonat malore, ku nuk përjashtohet mundësia e reshjeve të lehta të shiut. Sipas...

Moti sot në Kosovë

para 6 muajve - Infokusi

Moti mbi vendin tonë pritet të jetë me vranësira dhe intervale me diell. Sot vende-vende priten riga lokale shiu. Në aspektin termik, temperaturat do të shënojnë rritje deri ditën e enjte, e më pas gradualisht...

Moti sot në Shqipëri

para 6 muajve - Periskopi

Territori i Shqipërisë do të ndikohet nga mot i qëndrueshëm. Moti sot parashikohet i kthjellët me vranësira kalimtare, kryesisht përgjatë relieveve malore e kodrinore. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën...

Moti sot në Shqipëri

para 6 muajve - KosovaPress

Moti sot parashikohet i kthjellët me vranësira kalimtare, kryesisht përgjatë relieveve malore e kodrinore. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu të izoluara në Juglindje...

Ja çfarë moti na pret në dy ditët e ardhshme

para 6 muajve - Shprehja.com

Kështu bën të ditur Prishtina Weather, që njofton se ditën e martë vende-vende ka mundësi për riga lokale shiu. Shërbimi i meteorologjisë parashikon se “në pjesën e dytë të javës fusha të presionit të...

Moti sot në Kosovë, me ngritje temperaturash

para 6 muajve - Bota Press

Moti mbi vendin tonë pritet të jetë me vranësira dhe intervale me diell. Sot vende-vende priten riga lokale shiu. Në aspektin termik, temperaturat do të shënojnë rritje deri ditën e enjte, e më pas gradualisht...

Mot i ngrohtë me vranësira, pasdite reshje shiu në vendet malore

para 6 muajve - InfoMagazin

Sot moti do jetë i me diell por me vranësira të vogla dhe me erë të lehtë nga veriu. Gjatë orëve të pasdites në vendet më të larta malore do formohen kushte për reshje të theksuara të shiut. Temperaturat...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 6 muajve - Arbresh

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira të pakta, gjithashtu do të fryjë erë mesatare nga drejtimi juglindor. Në orët e pasdites do të ketë kushte për paraqitje të mjegullave...

Deri të enjten më ngrohtë, më pas bien temperaturat

para 6 muajve - Ekonomia Online

Moti në Kosovë pritet të jetë me vranësira dhe intervale me diell. Sot vende-vende priten riga lokale shiu. Në aspektin termik, temperaturat do të shënojnë rritje deri ditën e enjte, e më pas gradualisht...

Moti sot me diell, vende-vende priten reshje shiu

para 6 muajve - Sovrani

Moti mbi vendin tonë pritet të jetë me vranësira dhe intervale me diell. Sot vende-vende priten riga lokale shiu. Në aspektin termik, temperaturat do të shënojnë rritje deri ditën e enjte, e më pas gradualisht...

Moti sot në Kosovë, me ngritje temperaturash

para 6 muajve - Arbresh

Moti mbi vendin tonë pritet të jetë me vranësira dhe intervale me diell. Sot vende-vende priten riga lokale shiu. Në aspektin termik, temperaturat do të shënojnë rritje deri ditën e enjte, e më pas gradualisht...

Sot mot i nxehtë në Kosovë

para 6 muajve - Periskopi

Moti mbi vendin tonë pritet të jetë me vranësira dhe intervale me diell. Sot vende-vende priten riga lokale shiu. Në aspektin termik, temperaturat do të shënojnë rritje deri ditën e enjte, e më pas gradualisht...

Moti sot në Kosovë

para 6 muajve - KosovaPress

Në aspektin termik, temperaturat do të shënojnë rritje deri ditën e enjte, e më pas gradualisht do të zbresin përreth vlerave mesatare. Temperaturat minimale do të lëvizin nga 10 deri në 13 gradë celsius,...

Ky është moti për ditën e nesërme

para 6 muajve - Insajderi

Nesër në Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe i nxehtë. Pasdite do të ketë zhvillim lokal të vranësirave, ndërsa rrallë në ndonjë rajon mund të ketë ndonjë rigë apo rrebesh të izoluar shiu. Në...

A doni të dini se si do të jetë moti gjatë kësaj jave në Maqedoni?

para 6 muajve - Ina

Kushtet klimatike që pritet të mbizotërojnë ditëve në vazhdim, paralajmërojnë ardhjen e stinës së vjeshtës. Në Maqedoninë e Veriut gjatë kësaj jave do të mbaj mot i ndryshueshëm, i përcjellur me reshje...

Moti jostabil ndikon te shëndeti i njerëzve

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 9 shtator – Nga Ndihma e Shpejtë potencojnë se ditëve të fundit ka pasur thirrje nga personat me tension të lartë të gjakut, me kokëdhembje dhe marramendje. “Qytetarët më shumë kanë probleme me...

Moti për ditën e nesërme

para 6 muajve - Sinjali

Nesër në Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe i nxehtë. Pasdite do të ketë zhvillim lokal të vranësirave, ndërsa rrallë në ndonjë rajon mund të ketë ndonjë rigë apo rrebesh të izoluar shiu. Në...

Si parashikohet moti për këtë javë

para 6 muajve - Shekulli

Ndryshe nga ç’parashikuan sinoptikanët, vjeshta nuk ka rezultuar dhe aq e lagësht. Ditët e para të muajit u ndje një rënie e lehtë temperaturash, por këto të fundit janë ngritur sërish duke na bërë të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK