http://kariera.mk

Askush nuk do të mund të votojë më 6 tetor pa dokumente valide të Kosovës, as serbët

para 6 muajve - Koha.net

Më 6 tetor, ditën kur qytetarët do t’u drejtohen kutive të votimit, votën e tyre ata do të mund ta japin vetëm nëse posedojnë dokumente të lëshuara nga institucionet e Republikës së Kosovës. Asnjë dokument...

Askush nuk do të mund të votojë më 6 tetor pa dokumente valide të Kosovës

para 6 muajve - Infokusi

Më 6 tetor, ditën kur qytetarët do t’u drejtohen kutive të votimit, votën e tyre ata do të mund ta japin vetëm nëse posedojnë dokumente të lëshuara nga institucionet e Republikës së Kosovës. Asnjë dokument...

Askush nuk do të mund të votojë pa dokumente valide të Kosovës, as serbët

para 6 muajve - Periskopi

Më 6 tetor, ditën kur qytetarët do t’u drejtohen kutive të votimit, votën e tyre ata do të mund ta japin vetëm nëse posedojnë dokumente të lëshuara nga institucionet e Republikës së Kosovës. Asnjë dokument...

Presione në veri për ta votuar subjektin që mbështetet nga Beogradi zyrtar

para 6 muajve - Koha.net

Përpjekja për t’i dhënë fund monopolit të Listës Serbe ka hasur në rezistencë të Beogradit, veçmas në komunat veriore të cilat popullohen me shumicë serbe.

Askush nuk do të mund të votojë më 6 tetor pa dokumente valide të Kosovës, as serbët

para 6 muajve - Gazeta e re

Më 6 tetor, ditën kur qytetarët do t’u drejtohen kutive të votimit, votën e tyre ata do të mund ta japin vetëm nëse posedojnë dokumente të lëshuara nga institucionet e Republikës së Kosovës. Asnjë dokument...

Serbët e Kosovës nuk duan paraqitje të përbashkët më 6 tetor

para 6 muajve - KosovaLive360

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) dje miratoi udhëzimin administrativ për dokumentet personale me të cilat qytetarët e Kosovës mund të votojnë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, që do të mbahen më...

Serbëve u ka hyrë frika në palcë

para 6 muajve - Gazeta Express

Lista Serbe, për shkak të shtrirjes së saj dominuese, pritet të triumfojë në zgjedhjet e 6 tetorit. Sipas njohësve të rrethanave politike, qytetarët serbë në Kosovë nuk kanë guxim të votojnë një parti...

Presionet e Beogradit për ta votuar Listën Serbe

para 6 muajve - Insajderi

Ende pa filluar zyrtarisht fushata elektorale për zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit, përfaqësues të partive dhe njohës të zhvillimeve në veri kanë folur për presione tek votuesit, shkruan sot Koha Ditore....

Lista Serbe ua shtin ‘frikën në palcë’ serbëve

para 6 muajve - OraInfo

Me 6 tetor do të mbahen zgjdhjet e parakohshme në Kosovë. Lista Serbe, për shkak të shtrirjes së saj dominuese, pritet të triumfojë në zgjedhjet e 6 tetorit. Sipas njohësve të rrethanave politike, qytetarët...

Politikanët e tërhequr

para 6 muajve - Gazeta Express

Nga gara zgjedhore e 6 tetorit janë tërhequr vullnetarisht ose janë detyruar të tërhiqen disa politikanë nga shumë subjekte politike në Kosovë. Për arsye të ndryshme figura të rëndësishme të partive, por edhe...

“Serbët e Kosovës s’kanë guxim të votojnë kundër Listës Serbe”

para 6 muajve - Arbresh

Lista Serbe, për shkak të shtrirjes së saj dominuese, pritet të triumfojë në zgjedhjet e 6 tetorit. Sipas njohësve të rrethanave politike, qytetarët serbë në Kosovë nuk kanë guxim të votojnë një parti...

Presione në veri

para 6 muajve - Gazeta Express

Përpjekja për t’i dhënë fund monopolit të Listës Serbe ka hasur në rezistencë të Beogradit, veçmas në komunat veriore të cilat popullohen me shumicë serbe. Ende pa filluar zyrtarisht fushata elektorale për...

Disa të dhëna rreth zgjedhjeve të parakohshme parlamentare

para 6 muajve - Gazeta e re

Pas një ndeshjeje impresive kundër anglezëve, Kosova u shndërrua në një emër të kërkuar, sipas makinave kërkuese dhe rrjeteve sociale. Komentimet rreth paraqitjes së përfaqësueses sonë, shpërthyen menjëherë,...

Politikanët e tërhequr

para 6 muajve - GazetaBlic

Nga gara zgjedhore e 6 tetorit janë tërhequr vullnetarisht ose janë detyruar të tërhiqen disa politikanë nga shumë subjekte politike në Kosovë. Për arsye të ndryshme figura të rëndësishme të partive, por...

Listat, këta janë politikanët e tërhequr

para 6 muajve - OraInfo

Me 6 tetor do të mbahen zgjedhjet e parakohshme në Kosovë. Nga gara zgjedhore e 6 tetorit janë tërhequr vullnetarisht ose janë detyruar të tërhiqen disa politikanë nga shumë subjekte politike në Kosovë....

Presione në veri

para 6 muajve - GazetaBlic

Përpjekja për t’i dhënë fund monopolit të Listës Serbe ka hasur në rezistencë të Beogradit, veçmas në komunat veriore të cilat popullohen me shumicë serbe. Ende pa filluar zyrtarisht fushata elektorale...

Shpenzimet e partive politike në fushatë, të pakontrolluara nga shteti

para 6 muajve - Koha.net

Tubimet, vizitat e shpeshta në terren e sponsorimet janë bërë pjesë e agjendave ditore të partive politike, ende pa filluar zyrtarisht fushata zgjedhore. Për shpenzimet që po i bëjnë në parafushatë, ato...

Presione në veri për ta votuar subjektin që mbështetet nga Beogradi zyrtar

para 6 muajve - Koha.net

Përpjekja për t’i dhënë fund monopolit të Listës Serbe ka hasur në rezistencë të Beogradit, veçmas në komunat veriore të cilat popullohen me shumicë serbe. Ende pa filluar zyrtarisht fushata elektorale...

Presionet në Veri për ta votuar Listën Serbe

para 6 muajve - Shenja

Ende pa filluar zyrtarisht fushata elektorale për zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit, përfaqësues të partive dhe njohës të zhvillimeve në veri kanë folur për presione tek votuesit, shkruan sot Koha Ditore....

Politikanët e tërhequr

para 6 muajve - Infokusi

Nga gara zgjedhore e 6 tetorit janë tërhequr vullnetarisht ose janë detyruar të tërhiqen disa politikanë nga shumë subjekte politike në Kosovë. Për arsye të ndryshme figura të rëndësishme të partive, por...

Serbëve u ka hyrë frika në palcë

para 6 muajve - Bota Press

Lista Serbe, për shkak të shtrirjes së saj dominuese, pritet të triumfojë në zgjedhjet e 6 tetorit. Sipas njohësve të rrethanave politike, qytetarët serbë në Kosovë nuk kanë guxim të votojnë një parti...

Politikanët e tërhequr- disa vullnetarisht e disa u detyruan

para 6 muajve - Gazeta Observer

Nga gara zgjedhore e 6 tetorit janë tërhequr vullnetarisht ose janë detyruar të tërhiqen disa politikanë nga shumë subjekte politike në Kosovë. Për arsye të ndryshme figura të rëndësishme të partive, por...

Presione në veri për ta votuar subjektin që mbështetet nga Beogradi zyrtar

para 6 muajve - Infokusi

Përpjekja për t’i dhënë fund monopolit të Listës Serbe ka hasur në rezistencë të Beogradit, veçmas në komunat veriore të cilat popullohen me shumicë serbe. Ende pa filluar zyrtarisht fushata elektorale...

Politikanët e tërhequr

para 6 muajve - Periskopi

Nga gara zgjedhore e 6 tetorit janë tërhequr vullnetarisht ose janë detyruar të tërhiqen disa politikanë nga shumë subjekte politike në Kosovë. Për arsye të ndryshme figura të rëndësishme të partive, por...

Politikanët e tërhequr

para 6 muajve - Arbresh

Nga gara zgjedhore e 6 tetorit janë tërhequr vullnetarisht ose janë detyruar të tërhiqen disa politikanë nga shumë subjekte politike në Kosovë. Për arsye të ndryshme figura të rëndësishme të partive, por...

Shpenzimet e partive politike në fushatë, të pakontrolluara nga shteti

para 6 muajve - Ekonomia Online

Tubimet, vizitat e shpeshta në terren e sponsorimet janë bërë pjesë e agjendave ditore të partive politike, ende pa filluar zyrtarisht fushata zgjedhore. Për shpenzimet që po i bëjnë në parafushatë, ato...

Presione në veri për ta votuar subjektin që mbështetet nga Beogradi zyrtar

para 6 muajve - Ekonomia Online

Përpjekja për t’i dhënë fund monopolit të Listës Serbe ka hasur në rezistencë të Beogradit, veçmas në komunat veriore të cilat popullohen me shumicë serbe. Ende pa filluar zyrtarisht fushata elektorale...

Presione në veri

para 6 muajve - Arbresh

Përpjekja për t’i dhënë fund monopolit të Listës Serbe ka hasur në rezistencë të Beogradit, veçmas në komunat veriore të cilat popullohen me shumicë serbe. Ende pa filluar zyrtarisht fushata elektorale...

Presione në veri

para 6 muajve - Periskopi

Përpjekja për t’i dhënë fund monopolit të Listës Serbe ka hasur në rezistencë të Beogradit, veçmas në komunat veriore të cilat popullohen me shumicë serbe. Ende pa filluar zyrtarisht fushata elektorale...

Të përçarë edhe serbët/ Zgjedhjet në Kosovë, përballë listës serbe, tre parti rivale

para 6 muajve - Top Channel

Zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë, e gjejnë të përçarë jo vetëm spektrin politik shqiptar, por edhe atë serb. Tre parti politike kanë krijur një koalicion, i cili mund të cënojë dominimin e Listës Serbe...

Të përçarë edhe serbët në Kosovë, përballë listës serbe, tre parti rivale

para 6 muajve - Portalb

Tre parti politike kanë krijur një koalicion, i cili mund të cënojë dominimin e Listës Serbe ë gëzon mbështetjen e plotë të Beogradit. partia Përparimtare Serbe (SNS) të presidentit Aleksandar Vuçic i...

Në Kosovë janë 1.8 milionë banorë, e “1.9 milionë votues”

para 6 muajve - GazetaBlic

Më shumë se 1 milion e 900 mijë votues pritet t’u drejtohen qendrave të votimit më 6 tetor, megjithëse në Kosovë jetojnë rreth 100 mijë persona më pak. Diferenca mes personave që kanë të drejtë të votojnë...

Konkurrenca për një ulëse deputeti, gati 10 për 1

para 6 muajve - Koha.net

Në garë për 120 ulëse në Kuvendin e Kosovës për zgjedhjet e 6 tetorit, janë 1,070 kandidatë nga 25 subjekte politike. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar 4 subjektet e fundit, të cilat kanë aplikuar...

Çertifikohen gjithësej 25 parti, me 1070 kandidatë

para 6 muajve - RTV 21

Përmbyllet procesi i çertifikimit të subjketeve politike dhe të kandidatëve Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përmbyllur procesin e çertifikimit të subjketeve politike dhe të kandidatëve të tyre për zgjedhet...

Në Kosovë janë 1.8 milionë banorë, e “1.9 milionë votues”

para 6 muajve - Koha.net

Më shumë se 1 milion e 900 mijë votues pritet t’u drejtohen qendrave të votimit më 6 tetor, megjithëse në Kosovë jetojnë rreth 100 mijë persona më pak. Diferenca mes personave që kanë të drejtë të votojnë...

Serbët e Kosovës përçahen para zgjedhjeve

para 6 muajve - Insajderi

Zgjedhjet e tetorit mund të sjellin ndryshime tektonike në skenën politike në Kosovë, jo vetëm sa i takon subjekteve shqiptare por edhe serbe. Tri parti politike kanë krijur një koalicion, i cili mund...

Përçarje serioze mes serbëve të Kosovës para zgjedhjeve

para 6 muajve - Gazeta Express

Zgjedhjet e tetorit mund të sjellin ndryshime tektonike në skenën politike në Kosovë, jo vetëm sa i takon subjekteve shqiptare por edhe serbe. Tri parti politike kanë krijur një koalicion, i cili mund...

Serbët të përçarë para zgjedhjeve parlamentare në Kosovë

para 6 muajve - Insajderi

Zgjedhjet e tetorit mund të sjellin ndryshime tektonike në skenën politike në Kosovë, jo vetëm sa i takon subjekteve shqiptare, por edhe serbe. Tri parti politike kanë krijur një koalicion, i cili mund...

Serbët e Kosovës të përçarë para zgjedhjeve të 6 tetorit

para 6 muajve - Flaka

Serbët e Kosovës po përgatiten për zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Por ashtu si në krahun politik shqiptar, edhe tek serbët ka lëvizje të paparashikueshme. Beogradi ka mbështetur Listën Serbe. Zgjedhjet...

Përçarje e thellë mes serbëve të Kosovës para zgjedhjeve

para 6 muajve - GazetaBlic

Zgjedhjet e tetorit mund të sjellin ndryshime tektonike në skenën politike në Kosovë, jo vetëm sa i takon subjekteve shqiptare por edhe serbe. Tri parti politike kanë krijur një koalicion, i cili mund...

A do dënohen partitë politike për fushatën e nisur para kohe

para 6 muajve - Gazeta Express

Fushata elektorale në vend fillon zyrtarisht me 25 shtator. Por, për partitë politike dhe kandidatët për deputetë ajo tashmë veç ka filluar, dhe po zhvillohet në degë bastione, rrjete shoqërore dhe me...

Emra të rinj në garën për deputetë, analistët thonë se kjo është matematikë e partive

para 6 muajve - Gazeta Observer

Të premten ka qenë afati i fundit kur janë dorëzuar listat e kandidatëve të partive politike për deputet. Në mesin e këtyre kandidatëve ka shumë emra të rijnë të cilët do të garojnë për ta siguruar një...

Në garë për 120 ulëse në Kuvend, në zgjedhjet e 6 tetorit janë 1070 kandidatë

para 6 muajve - Koha.mk

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar 25 subjekte politike të cilat hyjnë në garën zgjedhore për të siguruar ulëse në përbërjen e ardhshme të Kuvendit të Kosovës. Bazuar në listat e kandidatëve...

Garë e nxehtë, ja sa kandidat garojnë për 120 ulëse në Kuvend

para 6 muajve - OraInfo

Për 120 ulëse në Kuvend, garojnë 1070 kandidatë. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar 25 subjekte politike të cilat hyjnë në garën zgjedhore për të siguruar ulëse në përbërjen e ardhshme...

Kosova: Në zgjedhjet e 6 tetorit në garë janë 25 subjekte politike me 1070 kandidatë

para 6 muajve - Portalb

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar 25 subjekte politike të cilat hyjnë në garën zgjedhore për të siguruar ulëse në përbërjen e ardhshme të Kuvendit të Kosovës. Bazuar në listat e kandidatëve...

Në Kosovë janë 1.8 milionë banorë, e “1.9 milionë votues”

para 6 muajve - Bota Press

Botapress 10 Shtator – Më shumë se 1 milion e 900 mijë votues pritet t’u drejtohen qendrave të votimit më 6 tetor, megjithëse në Kosovë jetojnë rreth 100 mijë persona më pak.Diferenca mes personave që...

Përçarje serioze mes forcave serbe para zgjedhjeve në Kosovë

para 6 muajve - Klan Kosova

Serbët e Kosovës po përgatiten për zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Por ashtu si në krahun politik shqiptar, edhe tek serbët ka lëvizje të paparashikueshme. Beogradi ka mbështetur Listën Serbe. Zgjedhjet...

A do dënohen partitë politike për fushatën e nisur para kohës?

para 6 muajve - GazetaBlic

Fushata elektorale në vend fillon zyrtarisht me 25 shtator. Por, për partitë politike dhe kandidatët për deputetë ajo tashmë veç ka filluar, dhe po zhvillohet në degë bastione, rrjete shoqërore dhe me...

Në garë për 120 ulëse në Kuvend, në zgjedhjet e 6 tetorit janë 1070 kandidatë

para 6 muajve - GazetaBlic

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar 25 subjekte politike të cilat hyjnë në garën zgjedhore për të siguruar ulëse në përbërjen e ardhshme të Kuvendit të Kosovës. Bazuar në listat e kandidatëve...

Përçarje serioze mes forcave serbe para zgjedhjeve në Kosovë

para 6 muajve - KDPolitik

Serbët e Kosovës po përgatiten për zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Por ashtu si në krahun politik shqiptar, edhe tek serbët ka lëvizje të paparashikueshme. Beogradi ka mbështetur Listën Serbe. Zgjedhjet...

Në garë për 120 ulëse në Kuvend, në zgjedhjet e 6 tetorit janë 1070 kandidatë

para 6 muajve - Koha.net

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar 25 subjekte politike të cilat hyjnë në garën zgjedhore për të siguruar ulëse në përbërjen e ardhshme të Kuvendit të Kosovës. Bazuar në listat e kandidatëve...

Në zgjedhjet e 6 tetorit në garë janë 25 subjekte politike me 1070 kandidatë

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar 25 subjekte politike të cilat hyjnë në garën zgjedhore për të siguruar ulëse në përbërjen e ardhshme të Kuvendit të Kosovës. Bazuar në listat e kandidatëve...

KQZ certifikon PDK-në, LDK-në dhe koalicionin PSD-AAK

para 6 muajve - Gazeta Express

KQZ ka certifikuar edhe grupin e dytë të partive politike për zgjedhjet e 6 tetorit. Sot, është certifikuar PDK, LDK, koalicioni AAK-PSD dhe koalicioni VAKAT. Me këtë rast, kryetarja e KQZ-së, Valdete...

KQZ certifikon PDK-në, LDK-në dhe dy koalicionet

para 6 muajve - Insajderi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar edhe grupin e dytë të partive politike për zgjedhjet e 6 tetorit. Partia Demokratike e Kosës, Lidhja Demokratike e Kosovës, koalicioni AAK-PSD dhe koalicioni...

KQZ certifikon të gjitha subjektet garuese në zgjedhjet e 6 tetorit

para 6 muajve - Shprehja.com

Sot janë certifikuar edhe PDK, LDK, koalicioni AAK-PSD dhe koalicioni VAKAT. Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka tha se janë miratuar të gjitha subjektet politike dhe kandidatët e tyre. Më poshtë i gjeni...

DW: Përçarje serioze mes forcave serbe para zgjedhjeve në Kosovë

para 6 muajve - Koha.net

Serbët e Kosovës po përgatiten për zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Por ashtu si në krahun politik shqiptar, edhe tek serbët ka lëvizje të paparashikueshme. Beogradi ka mbështetur Listën Serbe. Zgjedhjet...

Certifikohen edhe katër parti me 385 kandidatë për deputetë

para 6 muajve - Klan Kosova

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar edhe katër parti politike me 385 kandidatë për deputetë. KQZ-ja ka marrë vendim për certifikimin e PDK-së, LDK-së, koalicionit  AAK-PSD dhe koalicioni VAKAT....

Certifikon PDK, LDK dhe koalicionin PSD-AAK

para 6 muajve - OraInfo

KQZ certifikon PDK-në, LDK-në dhe koalicionin PSD-AAK. KQZ ka certifikuar edhe grupin e dytë të partive politike për zgjedhjet e 6 tetorit. Sot, është certifikuar PDK, LDK, koalicioni AAK-PSD dhe koalicioni...

Para zgjedhjeve përçahen serbët e Kosovës

para 6 muajve - Periskopi

Zgjedhjet e tetorit mund të sjellin ndryshime tektonike në skenën politike në Kosovë, jo vetëm sa i takon subjekteve shqiptare por edhe serbe. Tri parti politike kanë krijur një koalicion, i cili mund...

Në zgjedhjet e 6 tetorit në garë janë 25 subjekte politike me 1070 kandidatë

para 6 muajve - Epoka e Re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar 25 subjekte politike të cilat hyjnë në garën zgjedhore për të siguruar ulëse në përbërjen e ardhshme të Kuvendit të Kosovës. Bazuar në listat e kandidatëve...

Veselinoviq braktis mbledhjen e KQZ, i pakënaqur me vendimin për dokumentet e votimit

para 6 muajve - Gazeta Express

Anëtari i Komisionit Qendror Zgjedhor Stevan Veselinoviq e ka braktisur mbledhjen e këtij komisioni për shkak të marrjes së vendimit që dokumentet e identifikimit të votuesve gjatë zgjedhjeve të jashtëzakonshme...

Certifikohen edhe katër parti me 385 kandidatë për deputetë

para 6 muajve - Medial

12:05, 10 Shtator 2019 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar edhe katër parti politike me 385 kandidatë për deputetë. KQZ-ja ka marrë vendim për certifikimin e PDK-së, LDK-së, koalicionit  AAK-PSD...

Veselinoviq: KQZ vendosi që dokumentet e votuesve duhet të jenë kosovare

para 6 muajve - Insajderi

“Është shkelur neni 90 i Ligjit për Zgjedhje dhe neni 16 i Rregullit për Zgjedhje nr. 09/2013 ku thuhet qartë se për votim si mënyrë e identifikimit të votuesve përdoren të gjitha dokumentet e vlefshme...

1070 kandidatë synojnë postin e deputetit

para 6 muajve - Infokusi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar 25 subjekte politike të cilat hyjnë në garën zgjedhore për të siguruar ulëse në përbërjen e ardhshme të Kuvendit të Kosovës. Bazuar në listat e kandidatëve...

KQZ certifikon PDK-në, LDK-në dhe koalicionin PSD-AAK

para 6 muajve - GazetaBlic

KQZ ka certifikuar edhe grupin e dytë të partive politike për zgjedhjet e 6 tetorit. Sot, është certifikuar PDK, LDK, koalicioni AAK-PSD dhe koalicioni VAKAT. Me këtë rast, kryetarja e KQZ-së, Valdete...

Partitë politike serbe përçahen para zgjedhjeve në Kosovë

para 6 muajve - GazetaBlic

Zgjedhjet e tetorit mund të sjellin ndryshime tektonike në skenën politike në Kosovë, jo vetëm sa i takon subjekteve shqiptare por edhe serbe. Tri parti politike kanë krijur një koalicion, i cili mund...

KQZ sot përfundon certifikimin e partive politike dhe kandidatëve

para 6 muajve - OraInfo

Sot përfundon certifikimi i partive politike dhe kandidatëve nga KQZ. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që gjatë ditës së sotme (e martë) të përmbyllë procesin e certifikimit të subjekteve politike...

A kanë çfarë t’i thonë njëri-tjetrit kandidatët për kryeministër?!

para 6 muajve - KosovaLive360

Edhe pse Komisioni Qendror Zgjedhor njoftoi se fushata parazgjedhore për zgjedhjet e parakohshme parlamentare do të fillojë 25 shtator dhe do të zgjas deri më 5 tetor, partitë politike shfrytëzojnë çdo...

Sot përfundon certifikimi i partive politike dhe kandidatëve nga KQZ

para 6 muajve - Zhurnal

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që gjatë ditës së sotme (e martë) të përmbyllë procesin e certifikimit të subjekteve politike dhe kandidatëve të tyre. Këtë për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi...

Në zgjedhjet e 6 tetorit në garë janë 25 subjekte politike me 1070 kandidatë

para 6 muajve - Gazeta e re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar 25 subjekte politike të cilat hyjnë në garën zgjedhore për të siguruar ulëse në përbërjen e ardhshme të Kuvendit të Kosovës. Bazuar në listat e kandidatëve...

KQZ certifikon PDK-në, LDK-në dhe koalicionin PSD-AAK

para 6 muajve - Infokusi

KQZ ka certifikuar edhe grupin e dytë të partive politike për zgjedhjet e 6 tetorit. Sot, është certifikuar PDK, LDK, koalicioni AAK-PSD dhe koalicioni VAKAT. Me këtë rast, kryetarja e KQZ-së, Valdete...

Në garë për 120 ulëse në Kuvend, në zgjedhjet e 6 tetorit janë 1070 kandidatë

para 6 muajve - Bota Press

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar 25 subjekte politike të cilat hyjnë në garën zgjedhore për të siguruar ulëse në përbërjen e ardhshme të Kuvendit të Kosovës. Bazuar në listat e kandidatëve...

Përçarje serioze mes forcave serbe para zgjedhjeve në Kosovë

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Serbët e Kosovës po përgatiten për zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Por ashtu si në krahun politik shqiptar, edhe tek serbët ka lëvizje të paparashikueshme. Beogradi ka mbështetur Listën Serbe. Zgjedhjet...

Për 120 ulëse në Kuvend, garojnë 1070 kandidatë

para 6 muajve - Periskopi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar 25 subjekte politike të cilat hyjnë në garën zgjedhore për të siguruar ulëse në përbërjen e ardhshme të Kuvendit të Kosovës. Bazuar në listat e kandidatëve...

DW: Përçarje serioze mes forcave serbe para zgjedhjeve në Kosovë

para 6 muajve - Illyria

Serbët e Kosovës po përgatiten për zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Por ashtu si në krahun politik shqiptar, edhe tek serbët ka lëvizje të paparashikueshme. Beogradi ka mbështetur Listën Serbe. Zgjedhjet...

Sot përfundon certifikimi i partive politike dhe kandidatëve nga KQZ

para 6 muajve - Fakti Ditor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që gjatë ditës së sotme (e martë) të përmbyllë procesin e certifikimit të subjekteve politike dhe kandidatëve të tyre. Këtë për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi...

Zgjedhjet e 6 tetorit: Në garë 20 parti, 4 koalicione dhe 1070 kandidatë për deputetë

para 6 muajve - Arbresh

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përfunduar sot certifikimin e partive politike dhe kandidatëve për zgjedhjet e 6 tetorit. Sot KQZ certifikoi grupin e dytë të partive politike dhe kandidatëve. Në listën...

Përçarje serioze mes forcave serbe para zgjedhjeve në Kosovë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Serbët e Kosovës po përgatiten për zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Por ashtu si në krahun politik shqiptar, edhe tek serbët ka lëvizje të paparashikueshme. Beogradi ka mbështetur Listën Serbe. Zgjedhjet...

Përçarje serioze mes forcave serbe para zgjedhjeve në Kosovë

para 6 muajve - Arbresh

Serbët e Kosovës po përgatiten për zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Por ashtu si në krahun politik shqiptar, edhe tek serbët ka lëvizje të paparashikueshme. Beogradi ka mbështetur Listën Serbe. Zgjedhjet...

Përçarje serioze mes forcave serbe para zgjedhjeve në Kosovë

para 6 muajve - Arbresh

Serbët e Kosovës po përgatiten për zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Por ashtu si në krahun politik shqiptar, edhe tek serbët ka lëvizje të paparashikueshme. Beogradi ka mbështetur Listën Serbe. Zgjedhjet...

Veselinoviq braktis mbledhjen e KQZ-së, i pakënaqur me vendimin për dokumentet e votimit

para 6 muajve - Infokusi

Anëtari i Komisionit Qendror Zgjedhor, Stevan Veselinoviq, e ka braktisur mbledhjen e këtij komisioni për shkak të marrjes së vendimit që dokumentet e identifikimit të votuesve gjatë zgjedhjeve të jashtëzakonshme...

Tri parti të serbëve të Kosovës sfidojnë Listën e Vuçiqit në zgjedhje

para 6 muajve - Gazeta Express

Katër subjekte politike serbe pritet të garojnë në zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit për 10 ulëset e garantuara për këtë komunitet në Kuvendin e Kosovës. E në rast se dalja e votuesve të komunitetit...

Tahiri tregon arsyet pse ndodhin “prurjet e reja nëpër parti”

para 6 muajve - Arbresh

Listat zgjedhore me kandidatët për deputetë të partive politike, në këto zgjedhje të parakohshme, kanë pasur disa ndryshime. Pothuajse tek secila parti politike apo koalicion ka pasur kandidatë të rinj...

KQZ-ja certifikon LDK-në, PDK-në dhe koalicionin AAK-PSD

para 6 muajve - Epoka e Re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në mbledhjen e sotshme ka certifikuar grupin e dytë të subjekteve politike dhe kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 6 tetorit. Aprovimin e KQZ-së e ka marrë PDK-ja,...

Kosovë, certifikohen 21 subjekte politike, gjithsej 685 kandidatë për deputetë

para 6 muajve - Lajm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në mbledhjen e sotme ka certifikuar 21 subjekte politike me gjithsej 685 kandidatë në garën për deputetë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit. Gjithsej...

Veselinoviq braktis mbledhjen e KQZ, i pakënaqur me vendimin për dokumentet e votimit

para 6 muajve - Lajm

Anëtari i Komisionit Qendror Zgjedhor Stevan Veselinoviq e ka braktisur mbledhjen e këtij komisioni për shkak të marrjes së vendimit që dokumentet e identifikimit të votuesve gjatë zgjedhjeve të jashtëzakonshme...

KQZ certifikon listën e kandidatëve të katër partive

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar listën finale të partive politike. Mësohet se sot janë certifikuar PDK, LDK, AAK-PSD dhe koalicionit VAKAT. Mësohet se numri i kandidatëve nga këto parti shkon...

KQZ ka certifikuar edhe grupin e dytë të partive politike për zgjedhjet e 6 tetorit

para 6 muajve - Arbresh

Sipas njoftimit është certifikuar PDK, LDK, koalicioni AAK-PSD dhe koalicioni VAKAT, me 385 kandidatë. Me këtë rast, kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka tha se janë miratuar të gjitha subjektet politike dhe...

Përçarje serioze mes forcave serbe para zgjedhjeve në Kosovë

para 6 muajve - DW

Serbët e Kosovës po përgatiten për zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Por ashtu si në krahun politik shqiptar, edhe tek serbët ka lëvizje të paparashikueshme. Beogradi ka mbështetur Listën Serbe. Zgjedhjet...

Ramush Tahiri zbulon misterin: Tregon pse ndodhin “prurje të reja nëpër parti”

para 6 muajve - Periskopi

Listat zgjedhore me kandidatët për deputetë të partive politike, në këto zgjedhje të parakohshme, kanë pasur disa ndryshime. Pothuajse tek secila parti politike apo koalicion ka pasur kandidatë të rinj...

KQZ certifikon LDK-në, PDK-në dhe koalicionin PSD-AAK

para 6 muajve - Bota Press

KQZ ka certifikuar edhe grupin e dytë të partive politike për zgjedhjet e 6 tetorit. Sot, është certifikuar PDK, LDK, koalicioni AAK-PSD dhe koalicioni VAKAT, shkruan lajmi.net. Me këtë rast, kryetarja...

KQZ certifikon listën e kandidatëve të katër partive

para 6 muajve - Periskopi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar listën finale të partive politike. Mësohet se sot janë certifikuar PDK, LDK, AAK-PSD dhe koalicionit VAKAT. Mësohet se numri i kandidatëve nga këto parti shkon...

Veselinoviq braktis mbledhjen e KQZ, i pakënaqur me vendimin për dokumentet e votimit

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Anëtari i Komisionit Qendror Zgjedhor Stevan Veselinoviq e ka braktisur mbledhjen e këtij komisioni për shkak të marrjes së vendimit që dokumentet e identifikimit të votuesve gjatë zgjedhjeve të jashtëzakonshme...

KQZ certifikon listën e kandidatëve të katër partive

para 6 muajve - Arbresh

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar listën finale të partive politike. Mësohet se sot janë certifikuar PDK, LDK, AAK-PSD dhe koalicionit VAKAT. Mësohet se numri i kandidatëve nga këto parti shkon...

KQZ-ja certifikon edhe 4 parti politike me 385 kandidatë për deputetë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar grupin e dytë të subjekteve politike dhe kandidatëve për deputetë, raporton Ekonomia Online. KQZ-ja ka marrë vendim për certifikimin e PDK-së, LDK-së,...

KQZ-ja certifikon edhe 4 parti politike dhe 385 kandidatë për deputetë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar grupin e dytë të subjekteve politike dhe kandidatëve për deputetë, raporton Ekonomia Online. KQZ-ja ka marrë vendim për certifikimin e PDK-së, LDK-së,...

Përçarje serioze mes forcave serbe para zgjedhjeve në Kosovë

para 6 muajve - Arbresh

Zgjedhjet e tetorit mund të sjellin ndryshime tektonike në skenën politike në Kosovë, jo vetëm sa i takon subjekteve shqiptare por edhe serbe. Tri parti politike kanë krijuar një koalicion, i cili mund...

Anëtari i KQZ-së braktis mbledhjen, i pakënaqur me vendimin për dokumentet e votimit

para 6 muajve - Periskopi

Anëtari i Komisionit Qendror Zgjedhor Stevan Veselinoviq e ka braktisur mbledhjen e këtij komisioni për shkak të marrjes së vendimit që dokumentet e identifikimit të votuesve gjatë zgjedhjeve të jashtëzakonshme...

Sot përfundon certifikimi i partive politike dhe kandidatëve nga KQZ

para 6 muajve - InfoMagazin

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që gjatë ditës së sotme (e martë) të përmbyllë procesin e certifikimit të subjekteve politike dhe kandidatëve të tyre. Këtë për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi...

Sot përfundon certifikimi i partive politike dhe kandidatëve nga KQZ

para 6 muajve - Gazeta Observer

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që gjatë ditës së sotme (e martë) të përmbyllë procesin e certifikimit të subjekteve politike dhe kandidatëve të tyre. Këtë për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi...

Sot përfundon certifikimi i partive politike dhe kandidatëve nga KQZ

para 6 muajve - Sovrani

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që gjatë ditës së sotme (e martë) të përmbyllë procesin e certifikimit të subjekteve politike dhe kandidatëve të tyre. Këtë për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi...

Sot përfundon certifikimi i partive politike dhe kandidatëve nga KQZ

para 6 muajve - Ekonomia Online

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që gjatë ditës së sotme (e martë) të përmbyllë procesin e certifikimit të subjekteve politike dhe kandidatëve të tyre. Këtë për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi...

Ndodh në Kosovë: Kryetari i partisë fut gruan dhe babain në listën për deputetë

para 6 muajve - Koha Jone

Ish-ministri për Kthim dhe Komuniteti në Qeverinë e Kosovës, Aleksander Jabllanovic, do të garojë në zgjedhjet e 6 tetorit me partinë e tij “Partia e Serbëve të Kosovës”. Në listën për deputetë të partisë...

KQZ-ja certifikon 685 kandidatë të 21 subjekteve, në shqyrtim PDK-ja, LDK-ja dhe AAK-PSD-ja

para 6 muajve - Koha.net

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar 21 subjekte politike me gjithsej 685 kandidatë për deputetë, ndërsa në shqyrtim kanë mbetur edhe aplikacionet e PDK-së, LDK-së dhe koalicionit AAK-PSD....

Kosovë, certifikohen 21 subjekte politike, gjithsej 685 kandidatë për deputetë

para 6 muajve - Fakti Ditor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në mbledhjen e sotme ka certifikuar 21 subjekte politike me gjithsej 685 kandidatë në garën për deputetë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit. Gjithsej...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK