http://kariera.mk

Problemet me pronat, Lame: Vlonjatët gjaknxehtë, nuk ka as hartografi

para 5 muajve - Koha Jone

Kreu i Kadastrës, Artan Lame tha se në këto 30 vite shteti nuk ka bërë punën e duhur sa i takon pronave. Në studion e lajmeve në RTV Ora, duke u ndalur tek rastet në Vlorë, ku qindra vendime gjykatash...

Furtunë në hipotekën e Vlorës, Lame: Mos ndërhyni më

para 5 muajve - Top Channel

Përfaqësues nga Drejtoria e Policisë dhe hetimi i krimit ekonomik kanë mbërritur këtë të mërkurë në zyrën e Kadastrës në Vlorë, ku sipas burimeve, 23 punonjës janë nën hetim për shpërdorim detyre. Shkak...

Dosja e fituar në Gjykatën e Lartë nuk merret në shqyrtim, Policia mbërrin në Kadastrën e Vlorës

para 5 muajve - Top Channel

Drejtoria e policisë dhe hetimi i krimit ekonomik, kanë mbërritur këtë të mërkurë në ambientet e kadastrës së Vlorës. Shkak është bërë një dosje, të quajtur me numër 246, që është fituar ne Gjykatën e...

Dorëheqja ‘rrufe’, zbulohet arsyeja që dha nëndrejtori i Kadastrës Vlorë

para 5 muajve - BalkanWeb

“Dorëheqje për arsye personale”. Kjo ka qenë arsyeja që ka dhënë nëndrejtori i Kadastrës së Vlorës, Ardian Musta. Në një lidhje telefonike për ‘News24’ gazetari Enrik Mehmeti tha se dorëheqja e papritur...

Shkarkime në bllok dhe dorëheqja ‘rrufe’, zbulohet arsyeja që dha nëndrejtori i Kadastrës Vlorë, cilat dosje po hetohen?

para 5 muajve - Sot News

“Dorëheqje për arsye personale”. Kjo ka qenë arsyeja që ka dhënë nëndrejtori i Kadastrës së Vlorës, Ardian Musta. Në një lidhje telefonike për ‘News24’ gazetari Enrik Mehmeti tha se dorëheqja e papritur...

Pas shkarkimeve në Kadastrën e Vlorës, dorëhiqet nëndrejtori

para 5 muajve - BalkanWeb

Pas shkarkimeve në Kadastrës e Vlorës, është dorëhequr nga detyra nëndrejtori tjetër i këtij institucioni Ardian Musta. Vetëm dy ditë më parë u shkarkuan drejtori dhe nëndrejtori i Kadastrës, të cilët...

Nëndrejtori i Kadastrës Vlorë jep dorëheqjen

para 5 muajve - Shekulli

Nëndrejtori i Kadastrës së Vlorës Ardian Musta ka dhënë dorëheqjen nga detyra. Dorëheqja e  Mustës vjen pas një vale shkarkimesh në Kadastrën e Vlorës. Kujtojmë që më 9 shtator u shkarkuan nga detyra drejtori...

“Kush ua fut miqtë, PD apo PS?”, Lame: Miq e shok ka nga çdo parti

para 5 muajve - BalkanWeb

Kreu i Kadastrës, Artan Lame në një lidhje telefonike për ‘News24’ pranoi se ka ndërhyrje të vazhdueshme nga politika për punësimet në institucionet që ai ka në varësi. Teksa u pyet për faktin se ‘kush...

Tjetër dorëheqje në Vlorë, largohet kreu i ALUIZNI-t

para 5 muajve - Koha Jone

Ditën e sotme ka dhënë dorëheqjen kreu i ALUIZN-it në Vlorë, Ardian Musta. Kujotjmë se dy ditë më parë u largua drejtori i Kadastrës Vlorë Florian Alimadhi si dhe nëndrejtori Klordian Troci. Burime bëjnë...

Pas ‘futunës’ së shkarkimeve në Kadastrën e Vlorës, dorëhiqet një tjetër nëndrejtor i këtij institucioni

para 5 muajve - Sot News

Pas shkarkimeve në Kadastrës e Vlorës, është dorëhequr nga detyra nëndrejtori tjetër i këtij institucioni Ardian Musta. Vetëm dy ditë më parë u shkarkuan drejtori dhe nëndrejtori i Kadastrës, të cilët...

Tensionet në Vlorë, Lame: Jo për shkarkimet në Kadastër, po prishen qindra objekte pa leje

para 5 muajve - BalkanWeb

Kreu i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame, ka sqaruar në një lidhje telefonike për News 24 situatën e tensionuar pranë Kadastrës së Vlorës. Lame tha se shkarkimet e fundit në Kadastrën e Vlorës,...

Tensione në zyrën e Kadastrës në Vlorë, të shkarkuarit rezistencë për të mos lëshuar zyrat

para 5 muajve - BalkanWeb

Shkarkimi i drejtorit dhe nëndrejtorit të Kadastrës së Vlorës ka shkaktuar tensione në këtë institucion. Mësohet se Florian Alimadhi, ish-kreu i Kadastrës dhe ish-nëndrejtori Klodian Troci, kanë refuzuar...

Pas furtunës së shkarkimeve, anti-krimi Ekonomik nis hetimin për 23 punonjës të Kadastrës (AKUZAT)

para 5 muajve - Sot News

Krimi Ekonomik në Vlorë vë nën hetim 23 punonjës të Kadastrësë. Shkak për këtë është bërë tjetërsimi i pronave. Mësohet se punonjësit, të cilët janë tashmë nën hetim, akuzohen se i kanë dhënë një personi...

‘Plas’ te Hipoteka, tensione mes shefave, nuk pranojnë të lirojnë zyrat…

para 5 muajve - Standard

Mësohet se, mëngjesin e sotëm në institucionin e Hipotekës në Vlorë ka plasur një revoltë nga ana e ish-drejtuesve të saj. Shkarkimi i drejtorit dhe nëndrejtorit të Kadastrës së Vlorës ka shkaktuar tensione...

Tensione në Hipotekën e Vlorës, ish-shefat nuk pranojnë të lirojnë zyrat

para 5 muajve - Koha Jone

Mëngjesin e sotëm në institucionin e Hipotekës në Vlorë ka plasur një revoltë nga ana e ish-drejtuesve të saj. Shkarkimi i drejtorit dhe nëndrejtorit të Kadastrës së Vlorës ka shkaktuar tensione në këtë...

Tensionet në Vlorë, Lame: Jo për shkarkimet në Kadastër, po prishen qindra objekte pa leje

para 5 muajve - Medial

Kreu i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame, ka sqaruar në një lidhje telefonike për News 24 situatën e tensionuar pranë Kadastrës së Vlorës. Lame tha se shkarkimet e fundit në Kadastrën e Vlorës,...

Tensione në Kadastrën e Vlorës, të shkarkuarit nga detyra nuk lëshojnë zyrat

para 5 muajve - Shekulli

Tensione ka pasur në Kadastrën e Vlorës, ku drejtuesit e shkarkuar të këtij institucioni kanë refuzuar të lëshojnë zyrat për personat e emëruar në detyrat e reja. Mësohet se ish-drejtori i Kadastrës së...

Tensionet në Vlorë, Lame për News24: ak.sion i madh, po prishen qindra objekte, vlonjatët janë gjaknxehtë

para 5 muajve - Medial

Kreu i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame, ka sqaruar në një lidhje telefonike për News 24 situatën e tensionuar pranë Kadastrës së Vlorës. Lame tha se shkarkimet e fundit në Kadastrën e Vlorës,...

Tensionohet situata/ U shkarkuan me urdhër të prerë, drejtori dhe zyrtarët e lartë të Kadastrës së Vlorës refuzojnë të lirojnë zyrat (Zbardhet ç’po ndodh)

para 5 muajve - Sot News

Shkarkimi i drejtorit dhe nëndrejtorit të Kadastrës së Vlorës ka shkaktuar tensione në këtë institucion. Mësohet se Florian Alimadhi, ish-kreu i Kadastrës dhe ish-nëndrejtori Klodian Troci, kanë refuzuar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK