http://kariera.mk

Britani, pranohet kërkesa e deputetëve, e paligjshme shpërndarja e Parlamentit

para 4 muajve - Medial

Lexime: 6 Një gjykatë në Britaninë e Madhe e ka shpallur të paligjshëm shpërndarjen e Parlamentit të vendosur nga kryeministri Boris Xhonson. Në vendim, gjykata shprehet se kreu i qeverisë nuk mund t’i...

Gjyqtarët skocezë: Pezullimi i parlamentit britanik është joligjor

para 4 muajve - Klan Kosova

Bllokimi i punimeve në Parlamentin e Mbretërisë së Bashkuar, pezullim të cilin e kërkoi Boris Johnson është i joligjor. Këtë vendim e ka dhënë së fundi, gjykata më e lartë civile e Skocisë, njofton Klan...

Gjykata: Vendimi për pezullimin e parlamentit britanik, i paligjshëm

para 4 muajve - Zëri i Amerikës

T ë mërkurën një gjykatë skoceze e cilësoi të paligjshme masën e kryeministrit britanik Boris Johnson për të pezullua r parlamentin . Gjykat ësit nuk urdhëruan ndalimin e masës p ër pezullim , por thanë...

Gjykata rrëzon Johnoson. Quan të paligjshëm mbylljen e Parlamentit

para 4 muajve - Top Channel

Gjykata më e lartë e Skocisë e cilësoi të paligjshëm pezullimin e punës së parlamentit nga kryeministri britanik, Boris Johnson. Një panel prej tre gjyqtarësh shqyrtoi rastin e paraqitur nga 75 deputetë...

Gjykata skoceze e konsideron të paligjshëm pezullimin e parlamentit në Britani

para 4 muajve - BalkanWeb

Gjykata më e lartë e Skocisë ka vendosur që pezullimi i punës së parlamentit nga kryeministri britanik, Boris Johnson është i paligjshëm. Një panel prej tre gjyqtarëve ka marrë vendim në të mirë të një...

Pezullimi i Parlamentit në Britani i paligjshëm

para 4 muajve - Koha.mk

Vendimi i Boris Johnson për pezullimin e parlamentit britanik është i paligjshëm, ka vendosur Gjykata më e lartë civile e Skocisë. Një panel prej tre gjyqtarësh në Gjykatën e Sesionit vendosën në favor...

Gjyqtarët skocezë: Pezullimi i parlamentit britanik është joligjor

para 4 muajve - Ekonomia Online

Bllokimi i punimeve në Parlamentin e Mbretërisë së Bashkuar, pezullim të cilin e kërkoi Boris Johnson është i joligjor. Këtë vendim e ka dhënë së fundi, gjykata më e lartë civile e Skocisë, njofton Klan...

Pezullimi i Parlamentit në Britani i paligjshëm

para 4 muajve - Koha.net

Vendimi i Boris Johnson për pezullimin e parlamentit britanik është i paligjshëm, ka vendosur Gjykata më e lartë civile e Skocisë. Një panel prej tre gjyqtarësh në Gjykatën e Sesionit vendosën në favor...

Gjykata skoceze e konsideron të paligjshëm pezullimin e parlamentit në Britani

para 4 muajve - Gazeta Express

Gjykata më e lartë e Skocisë ka vendosur që pezullimi i punës së parlamentit nga kryeministri britanik, Boris Johnson është i paligjshëm. Një panel prej tre gjyqtarëve ka marrë vendim në të mirë të një...

Gjykata skoceze e konsideron të paligjshëm pezullimin e parlamentit në Britani

para 4 muajve - Shekulli

Gjykata më e lartë e Skocisë ka vendosur që pezullimi i punës së parlamentit nga kryeministri britanik, Boris Johnson është i paligjshëm. Një panel prej tre gjyqtarëve ka marrë vendim në të mirë të një...

Gjykata skoceze: Pezullimi i Parlamentit britanik, i paligjshëm

para 4 muajve - Anadolu Agency

Londër Vendimi i kryeministrit të Britanisë së Madhe, Boris Johnson, për pezullimin e parlamentit britanik për pesë javë është i paligjshëm, thuhet në një vendim të sotëm të një gjykate skoceze, transmeton...

Gjykata skoceze e konsideron të paligjshëm pezullimin e parlamentit në Britani

para 4 muajve - Evropa e Lirë

Gjykata më e lartë e Skocisë ka vendosur që pezullimi i punës së parlamentit nga kryeministri britanik, Boris Johnson është i paligjshëm. Një panel prej tre gjyqtarëve ka marrë vendim në të mirë të një...

Gjykata bllokon Johnson, shpall të jashtëligjshëm pezullimin e parlamentit

para 4 muajve - Opinion

Pezullimi i parlamentit britanik nga Boris Johnson është i paligjshëm. Kështu ka vendosur gjykata më e lartë civile e Skocisë. Një panel prej tre gjyqtarësh në Gjykatë vendosi në favor të një grupi ndër-partiak...

Gjykata Skoceze: Johnson veproi jashtëligjshëm dhe kjo ka pasoja

para 4 muajve - Te Sheshi

Veprimi i kryeministrit britanik, Boris Johnson, me të cilin e “fiku” parlamentin, është i paligjshëm. Ky është vendimi i nxjerrë nga një gjykatë në Skoci. Në një dokument të bërë publik, gjykatësit skocez...

Pezullimi i Parlamentit në Britani i paligjshëm

para 4 muajve - Ekonomia Online

Vendimi i Boris Johnson për pezullimin e parlamentit britanik është i paligjshëm, ka vendosur Gjykata më e lartë civile e Skocisë. Një panel prej tre gjyqtarësh në Gjykatën e Sesionit vendosën në favor...

Gjykata skoceze e konsideron të paligjshëm pezullimin e parlamentit në Britani

para 4 muajve - Arbresh

Gjykata më e lartë e Skocisë ka vendosur që pezullimi i punës së parlamentit nga kryeministri britanik, Boris Johnson është i paligjshëm. Një panel prej tre gjyqtarëve ka marrë vendim në të mirë të një...

Gjykata skoceze e konsideron të paligjshëm pezullimin e parlamentit në Britani

para 4 muajve - Gazeta Observer

Gjykata më e lartë e Skocisë ka vendosur që pezullimi i punës së parlamentit nga kryeministri britanik, Boris Johnson është i paligjshëm. Një panel prej tre gjyqtarëve ka marrë vendim në të mirë të një...

Gjykata e Skocisë merr vendim për suspendimin e Parlamentit nga kryeministri Johnson

para 4 muajve - Periskopi

Gjykata skoceze e apelit e ka shpallur vendimin e Boris Johnsonit për ta suspenduar parlamentin para afatit për Brexit që përfundon me 31 tetor si të paligjshëm. Tre gjyqtarë, përmbysën një vendim paraprak...

Xhonson: Do të arrijmë marrëveshje dhe do të dalim nga BE

para 4 muajve - Koha.mk

Londër, 10 shtator – Kryeministri britanik Boris Xhonson ka deklaruar sot se do të arrihet marrëveshje për Bregzitin dhe vendi do ta braktis BE-në më 31 tetor. “Do të arrijmë marrëveshje dhe do të punojmë...

Parlamenti britanik pezullohet për pesë javë

para 4 muajve - Shenja

Qeveria britanike edhe formalisht ka pezulluar Parlamentin, duke i dërguar deputetët në shtëpi për pesë javë në mes të krizës që ka shkaktuar Brexit-in, transmeton AA. Organi ligjdhënës zyrtarisht u pezullua...

Gjykata e Lartë e Irlandës Veriore vendos të enjten për Brexit-in pa marrëveshje

para 4 muajve - Gazeta Express

Gjykata e Lartë në Belfast të Irlandës Veriore pritet që këtë të enjte të marrë vendim për ligjshmërinë e daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje për tërheqje. Ky vendim do të...

Boris Johnson imiton manovrat politike të Presidentit Trump

para 4 muajve - Lexo

Kur Boris Johnson fitoi garën e partisë së tij konservatore në muajin korrik për të pasuar zonjën Theresa May si kryeministër i Britanisë, Presidenti Donald Trump e përshëndeti fitoren e tij, duke e quajtur...

Parlamenti britanik pezullohet për pesë javë

para 4 muajve - Anadolu Agency

Londër Qeveria britanike edhe formalisht ka pezulluar Parlamentin, duke i dërguar deputetët në shtëpi për pesë javë në mes të krizës që ka shkaktuar Brexit-in, transmeton Anadolu Agency (AA). Organi ligjdhënës...

Gjykata e Lartë e Irlandës Veriore vendos të enjten për Brexit-in pa marrëveshje

para 4 muajve - Arbresh

Gjykata e Lartë në Belfast të Irlandës Veriore pritet që këtë të enjte të marrë vendim për ligjshmërinë e daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje për tërheqje. Ky vendim do të...

Funta pëson rënie pas kërkesës së Johnson për pezullimin e punimeve të parlamentit

para 4 muajve - Anadolu Agency

Londër Funta britanike ka pësuar rënie të konsiderueshme në vlerë pas kërkesës së kryeministrit Boris Johnson nga Mbretëresha Elizabeta e Dytë për të pezulluar punimet e parlamentit për një muaj, raporton...

Boris Johnson imiton manovrat politike të Presidentit Trump

para 4 muajve - Zëri i Amerikës

Kur Boris Johnson fitoi garën e partisë së tij konservatore në muajin korrik për të pasuar zonjën Theresa May si kryeministër i Britanisë, Presidenti Donald Trump e përshëndeti fitoren e tij, duke e quajtur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK