http://kariera.mk

Filipçe: Nga një tetori tejkalohet problemi me ilaçet

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 shtator – Heqja e plotë e kuotave të ilaçeve me recetë fillon më 1 tetor, njoftoi Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, i cili kujtoi se në muajin gusht janë hequr kuotat e ilaçeve pa recetë...

Filipçe: Nga një tetori tejkalohet problemi me ilaçet

para 5 muajve - Aktuale

Heqja e plotë e kuotave të ilaçeve me recetë fillon më 1 tetor, njoftoi Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, i cili kujtoi se në muajin gusht janë hequr kuotat e ilaçeve pa recetë në barnatore në rajonet...

Filipçe: Nga një tetori tejkalohet problemi me ilaçet

para 5 muajve - Flaka

Heqja e plotë e kuotave të ilaçeve me recetë fillon më 1 tetor, njoftoi Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, i cili kujtoi se në muajin gusht janë hequr kuotat e ilaçeve pa recetë në barnatore në rajonet...

Filipçe: Nga një tetori tejkalohet problemi me ilaçet

para 5 muajve - Fakti Ditor

Heqja e plotë e kuotave të ilaçeve me recetë fillon më 1 tetor, njoftoi Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, i cili kujtoi se në muajin gusht janë hequr kuotat e ilaçeve pa recetë në barnatore në rajonet...

“Ilaçet”, farmacistët kundërshtojnë Fondin Shëndetësor

para 5 muajve - Portalb

Oda e farmacistëve të Maqedonisë nuk mbështet vendimin e djeshëm të Fondit Shëndetësor i cili njoftoi se nga data 1 tetor qytetarët ilaçet mund t’i marrin nga farmacitë vetëm përmes recetës së shoqëruar...

“Ilaçet”, farmacistët kundërshtojnë Fondin Shëndetësorë

para 5 muajve - Alsat-M

Oda e farmacistëve të Maqedonisë nuk mbështet vendimin e djeshëm të Fondit Shëndetësor i cili njoftoi se nga data 1 tetor qytetarët ilaçet mund t’i marrin nga farmacitë vetëm përmes recetës së shoqëruar...

“Ilaçet”, farmacistët kundërshtojnë Fondin Shëndetësorë

para 5 muajve - Flaka

Oda e farmacistëve të Maqedonisë nuk mbështet vendimin e djeshëm të Fondit Shëndetësor i cili njoftoi se nga data 1 tetor qytetarët ilaçet mund t’i marrin nga farmacitë vetëm përmes recetës së shoqëruar...

“Ilaçet”, farmacistët kundërshtojnë Fondin Shëndetësor

para 5 muajve - Fol

Oda e farmacistëve të Maqedonisë nuk mbështet vendimin e djeshëm të Fondit Shëndetësor i cili njoftoi se nga data 1 tetor qytetarët ilaçet mund t’i marrin nga farmacitë vetëm përmes recetës së shoqëruar...

Nga tetori barnat do të merren me recetë, letërnjoftim ose pasaportë

para 5 muajve - Gazeta Express

Të gjithë ata që kanë sigurim nga 1 tetori 2019 do të mund që barnat e tyre ti tërheqin nga barnatorja vetëm me reçetë dhe letërnjoftim ose pasaportë, kanë njoftuar nga Fondi shëndetësor. Kjo sipas udhëheqësve...

Nga tetori barnat do të merren me recetë, letërnjoftim ose pasaportë

para 5 muajve - Alsat-M

Të gjithë ata që kanë sigurim nga 1 tetori 2019 do të mund që barnat e tyre ti tërheqin nga barnatorja vetëm me reçetë dhe letërnjoftim ose pasaportë, kanë njoftuar nga Fondi shëndetësor. Loading...

Nga tetori barnat do të merren me recetë, letërnjoftim ose pasaportë

para 5 muajve - Gazeta Observer

Të gjithë ata që kanë sigurim nga 1 tetori 2019 do të mund që barnat e tyre t’i tërheqin nga barnatorja vetëm me recetë dhe letërnjoftim ose pasaportë, kanë njoftuar nga Fondi shëndetësor i Maqedonisë së Veriut.

Nga tetori barnat do të merren me recetë, letërnjoftim ose pasaportë

para 5 muajve - Republika

Të gjithë ata që kanë sigurim nga 1 tetori 2019 do të mund që barnat e tyre ti tërheqin nga barnatorja vetëm me reçetë dhe letërnjoftim ose pasaportë, kanë njoftuar nga Fondi shëndetësor. The post Nga...

Nga tetori barnat do të merren me recetë, letërnjoftim ose pasaportë

para 5 muajve - Shenja

Të gjithë ata që kanë sigurim nga 1 tetori 2019 do të mund që barnat e tyre ti marrin nga barnatorja vetëm me reçetë dhe letërnjoftim ose pasaportë, kanë njoftuar nga Fondi shëndetësor.

Nga tetori barnat do të merren me recetë, letërnjoftim ose pasaportë

para 5 muajve - Tetova Sot

Të gjithë ata që kanë sigurim nga 1 tetori 2019 do të mund që barnat e tyre ti tërheqin nga barnatorja vetëm me reçetë dhe letërnjoftim ose pasaportë, kanë njoftuar nga Fondi shëndetësor. Loading...

Nga tetori barnat do të merren me recetë, letërnjoftim ose pasaportë

para 5 muajve - Fol

Të gjithë ata që kanë sigurim nga 1 tetori 2019 do të mund që barnat e tyre ti tërheqin nga barnatorja vetëm me reçetë dhe letërnjoftim ose pasaportë, kanë njoftuar nga Fondi shëndetësor.

Nga tetori marrja e ilaçeve vetëm me receta dhe letërnjoftim/pasaportë

para 5 muajve - InfoMagazin

Personat e siguruar prej 1 tetorit të këtij vitit mund të marrin ilaçe në barnatore vetëm në bazë të recetës dhe dokumentit personal për identifikim gjegjësisht letërnjoftimit apo pasaportës, kumtuan sot...

Nga tetori marrja e ilaçeve vetëm me receta dhe letërnjoftim/pasaportë

para 5 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 shtator – Personat e siguruar prej 1 tetorit të këtij vitit mund të marrin ilaçe në barnatore vetëm në bazë të recetës dhe dokumentit personal për identifikim gjegjësisht letërnjoftimit apo pasaportës,...

Nga 1 tetori barnat mund të blehen vetëm me recetë dhe me letërnjoftim

para 5 muajve - Shenja

Personat e siguruar prej 1 tetorit të këtij viti do të mund të blejnë ilaçe në farmaci vetëm në bazë të recetës dhe një dokument identifikimi personal (letërnjoftim ose pasaportë). Nga Fondi për Sigurim...

FSSHM: Nga tetori marrja e ilaçeve vetëm me receta dhe letërnjoftim/pasaportë

para 5 muajve - Aktuale

Personat e siguruar prej 1 tetorit të këtij vitit mund të marrin ilaçe në barnatore vetëm në bazë të recetës dhe dokumentit personal për identifikim gjegjësisht letërnjoftimit apo pasaportës, kumtuan sot...

Nga 1 tetori ndryshojnë procedurat për blerjen e barnave

para 5 muajve - Gazeta Express

Fondi për sigurim shëndetësor (FSSH) i Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV) informoi se nga 1 tetori furnizimi i barnave me recetë do të bëhet me ndihmën e recetës dhe njërin nga dokumentet e identifikimin,...

Nga 1 tetori ndryshojnë procedurat për blerjen e barnave

para 5 muajve - Portalb

Fondi për sigurim shëndetësor (FSSH) i Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV) informoi se nga 1 tetori furnizimi i barnave me recetë do të bëhet me ndihmën e recetës dhe njërin nga dokumentet e identifikimin,...

FSSHM: Nga tetori marrja e ilaçeve vetëm me receta dhe letërnjoftim/pasaportë

para 5 muajve - Tetova Sot

Personat e siguruar prej 1 tetorit të këtij vitit mund të marrin ilaçe në barnatore vetëm në bazë të recetës dhe dokumentit personal për identifikim gjegjësisht letërnjoftimit apo pasaportës, kumtuan sot...

FSSHM: Nga tetori marrja e ilaçeve vetëm me receta dhe letërnjoftim/pasaportë

para 5 muajve - Medial

Shkup, 10 shtator 2019 (MEDIAL) – Personat e siguruar prej 1 tetorit të këtij vitit mund të marrin ilaçe në barnatore vetëm në bazë të recetës dhe dokumentit personal për identifikim gjegjësisht letërnjoftimit...

Nga 1 tetori, barnat mund t’i bleni edhe me letërnjoftim

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 shtator – Zhurnal.mk – Personat e siguruar nga 1 tetori i këtij viti do të mund të blejnë barna në barnatore vetëm me recetë apo me letërnjoftim, përcjellë Zhurnal. Nga FSSHM informojnë se deri...

Nga 1 tetori, furnizimi i barnave me recetë në kuadër të Fondit do të realizohet vetëm me recetë dhe letër njoftimi/pasaportë

para 5 muajve - Lajm

Personat e siguruar, nga data 1 Tetor i vitit 2019 do të kenë mundësinë të furnizohen me barna me recetë vetëm me anë të recetës dhe dokumentit për identifikim (letrës së njoftimit ose pasaportës). Deri...

Nga 1 tetori ndryshojnë procedurat për blerjen e barnave

para 5 muajve - Flaka

Personat e siguruar prej 1 tetorit të këtij vitit mund të marrin ilaçe në barnatore vetëm në bazë të recetës dhe dokumentit personal për identifikim gjegjësisht letërnjoftimit apo pasaportës, kumtuan sot...

Maqedoni, prej një tetori do të mund të bleni ilaçe vetëm me recetë dhe letërnjoftim

para 5 muajve - Fol

Personat e siguruar prej 1 tetorit të këtij viti do të mund të blejnë ilaçe në farmaci vetëm në bazë të recetës dhe një dokument identifikimi personal (letërnjoftim ose pasaportë). Nga Fondi për Sigurim...

Nga 1 tetori, furnizimi i barnave me recetë në kuadër të Fondit do të realizohet vetëm me recetë dhe letër njoftimi/pasaportë

para 5 muajve - Tetova1

Personat e siguruar, nga data 1 Tetor i vitit 2019 do të kenë mundësinë të furnizohen me barna me recetë vetëm me anë të recetës dhe dokumentit për identifikim (letrës së njoftimit ose pasaportës). Deri...

Nga 1 tetori, furnizimi i barnave me recetë në kuadër të Fondit do të realizohet vetëm me recetë dhe letër njoftimi/pasaportë

para 5 muajve - Tetova Sot

Personat e siguruar, nga data 1 Tetor i vitit 2019 do të kenë mundësinë të furnizohen me barna me recetë vetëm me anë të recetës dhe dokumentit për identifikim (letrës së njoftimit ose pasaportës). Deri...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK