http://kariera.mk

SULMOHET AMBASADA AMERIKANE NË AFGANISTAN

para 11 muajve - Klan Macedonia

Një raketë shpërtheu në ambasadën e SHBA-së në Kabul, dhe një tjetër goditi kompleksin e Ministrisë së Mbrojtjes së Afganistanit. Nuk është raportuar për dëme në të dyja objektet. “Personeli diplomatik...

LAJMI I FUNDIT/Sulmohet ambasada amerikane

para 11 muajve - Zhurnal

Një raketë shpërtheu në ambasadën e SHBA-së në Kabul pas mesnatës, dhe një tjetër goditi kompleksin e Ministrisë së Mbrojtjes së Afganistanit. Nuk është raportuar për të lënduar në të dyja objektet....

Sulmohet ambasada amerikane në Afganistan

para 11 muajve - RTV 21

18 vjet pas sulmit të 11 shtatorit Një raketë shpërtheu në ambasadën e SHBA-së në Kabul, dhe një tjetër goditi kompleksin e Ministrisë së Mbrojtjes së Afganistanit. Nuk është raportuar për dëme në të dyja...

Sulmohet ambasada amerikane në Afganistan

para 11 muajve - Flaka

Një raketë shpërtheu në ambasadën e SHBA-së në Kabul, dhe një tjetër goditi kompleksin e Ministrisë së Mbrojtjes së Afganistanit. Nuk është raportuar për dëme në të dyja objektet. “Personeli diplomatik...

Një raketë godet ambasadën amerikane në Afganistan

para 11 muajve - Insajderi

Nuk është raportuar për dëme në të dyja objektet. “Personeli diplomatik nuk është prekur drejtpërdrejtë nga shpërthimi”, ka thënë një zyrtar i Departamentit të Shtetit. Incidenti ndodh në 18 vjetorin e...

Sulmohet ambasada amerikane….Çfarë ndodhi???

para 11 muajve - Standard

Një raketë shpërtheu në ambasadën e SHBA-së në Kabul pas mesnatës, dhe një tjetër goditi kompleksin e Ministrisë së Mbrojtjes së Afganistanit. Nuk është raportuar për të lënduar në të dyja objektet. “Personeli...

Sulmohet ambasada amerikane në Afganistan

para 11 muajve - Zhurnal

Një raketë shpërtheu në ambasadën e SHBA-së në Kabul, dhe një tjetër goditi kompleksin e Ministrisë së Mbrojtjes së Afganistanit. Nuk është raportuar për dëme në të dyja objektet. “Personeli diplomatik...

Sulmohet ambasada amerikane në Afganistan

para 11 muajve - Koha.mk

Një raketë shpërtheu në ambasadën e SHBA-së në Kabul, dhe një tjetër goditi kompleksin e Ministrisë së Mbrojtjes së Afganistanit. Nuk është raportuar për dëme në të dyja objektet. “Personeli diplomatik...

Është sulmuar ambasada amerikane në Afganistan

para 11 muajve - Portalb

Një raketë shpërtheu në ambasadën e SHBA-së në Kabul, dhe një tjetër goditi kompleksin e Ministrisë së Mbrojtjes së Afganistanit, transmeton REL . Nuk është raportuar për dëme në të dyja objektet. “Personeli...

Sulmohet ambasada amerikane në Afganistan

para 11 muajve - Koha.net

Një raketë shpërtheu në ambasadën e SHBA-së në Kabul, dhe një tjetër goditi kompleksin e Ministrisë së Mbrojtjes së Afganistanit. Nuk është raportuar për dëme në të dyja objektet. “Personeli diplomatik...

Sulmohet ambasada amerikane në Afganistan

para 11 muajve - Klan Kosova

Një raketë shpërtheu në ambasadën e SHBA-së në Kabul, dhe një tjetër goditi kompleksin e Ministrisë së Mbrojtjes së Afganistanit. Nuk është raportuar për dëme në të dyja objektet. “Personeli diplomatik...

Sulm me raketë në ambasadën amerikane

para 11 muajve - Vizion Plus

Një raketë shpërtheu në ambasadën e SHBA-së në Kabul, dhe një tjetër goditi kompleksin e Ministrisë së Mbrojtjes së Afganistanit. Nuk është raportuar për dëme në të dyja objektet. “Personeli diplomatik...

11 shtator, një raketë shpërthen në ambasadën amerikane në Afganistan

para 11 muajve - Opinion

Në 18-vjetorin e sulmeve terroriste të 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara, që ishin edhe arsye e nisjes së luftës në Afganistan, një raketë shpërtheu në ambasadën e SHBA-së në Kabul, ndërsa një tjetër...

Sulmohet ambasada amerikane

para 11 muajve - Sinjali

Një raketë shpërtheu në ambasadën e SHBA-së në Kabul, dhe një tjetër goditi kompleksin e Ministrisë së Mbrojtjes së Afganistanit. Nuk është raportuar për dëme në të dyja objektet. “Personeli diplomatik...

Sulmohet ambasada amerikane në Afganistan

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Një raketë shpërtheu në ambasadën e SHBA-së në Kabul, dhe një tjetër goditi kompleksin e Ministrisë së Mbrojtjes së Afganistanit. Nuk është raportuar për dëme në të dyja objektet. “Personeli diplomatik...

Sulmohet ambasada amerikane në Afganistan

para 11 muajve - Gazeta Observer

Një raketë shpërtheu në ambasadën e SHBA-së në Kabul, dhe një tjetër goditi kompleksin e Ministrisë së Mbrojtjes së Afganistanit. Nuk është raportuar për dëme në të dyja objektet. “Personeli diplomatik...

Sulmohet ambasada amerikane në Afganistan

para 11 muajve - Shenja

Një raketë shpërtheu në ambasadën e SHBA-së në Kabul, dhe një tjetër goditi kompleksin e Ministrisë së Mbrojtjes së Afganistanit. Nuk është raportuar për dëme në të dyja objektet. “Personeli diplomatik...

Detaje të tjera për sulmin ndaj ambasadës amerikane në Afganistan

para 11 muajve - Periskopi

Një raketë shpërtheu në ambasadën amerikane në Afganistan vetëm disa minuta pas së mërkurës në përvjetorin e sulmeve të 11 shtatorit ndaj Shteteve të Bashkuara, por zyrtarët në kompleks deklaruan gjithçka...

Sulmohet ambasada amerikane në Afganistan

para 11 muajve - Periskopi

Një raketë shpërtheu në ambasadën e SHBA-së në Kabul, dhe një tjetër goditi kompleksin e Ministrisë së Mbrojtjes së Afganistanit. Nuk është raportuar për dëme në të dyja objektet. “Personeli diplomatik...

Sulmohet ambasada amerikane në Afganistan

para 11 muajve - Arbresh

Një raketë shpërtheu në ambasadën e SHBA-së në Kabul, dhe një tjetër goditi kompleksin e Ministrisë së Mbrojtjes së Afganistanit. Nuk është raportuar për dëme në të dyja objektet. “Personeli diplomatik...

Presidenti Trump mbron anulimin e takimit sekret me Talebanët

para 11 muajve - BalkanWeb

Presidenti amerikan Donald Trump i doli në mbrojtje vendimin e tij për të anuluar një takim sekret me Talebanët, ku do të diskutohej rreth tërheqjes së trupave amerikane nga Afganistani. Por pavarësisht...

Shpërthime në afërsi të ambasadës amerikane në Kabul

para 11 muajve - Arbresh

Disa shpërthime janë dëgjuar në kryeqytetin afgan të Kabulit në afërsi të ambasadës amerikane. Zyrtarët amerikanë dhe afganë nuk kanë komentuar ende në lidhje me raportet. Shumë njerëz kanë ndarë foto...

Trump mbron anulimin e takimit sekret me Talebanët

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti amerikan Donald Trump i doli në mbrojtje vendimin e tij për të anuluar një takim sekret me Talebanët, ku do të diskutohej rreth tërheqjes së trupave amerikane nga Afganistani. Por pavarësisht...

Trump i quan "të vdekura" bisedimet me talebanët

para 11 muajve - Anadolu Agency

Washington Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump i ka quajtur si "të vdekura" bisedimet e paqes mes Washingtonit dhe talebanëve, të cilat u pezulluan dje, transmeton Anadolu Agency (AA). Para nisjes për në...

“Rusia shpreson se bisedimet mes SHBA-ve dhe talebanëve janë jo të vdekura”

para 11 muajve - Anadolu Agency

Moskë I dërguari i posaçëm rus për Afganistanin, Zamir Kabulov, ka deklaruar se Rusia shpreson se bisedimet e paqes midis SHBA-ve dhe talebanëve janë “të pezulluara dhe jo të vdekura”, raporton Anadolu...

Trump: Bisedimet me talibanët janë të vdekura

para 11 muajve - RTV 21

Trump e anuloi një plan sekret për të pritur një delegacion të talibanëve në SHBA Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se bisedimet me talibanët, për t’i dhënë fund luftës 18-vjeçare në...

Trump: Bisedimet me talibanët janë të vdekura

para 11 muajve - Alsat-M

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se bisedimet me talibanët, për t’i dhënë fund luftës 18-vjeçare në Afganistan, janë “të vdekura”. “Sa më përket mua, ato janë të vdekura”, u tha Trump...

Talebanët: SHBA do të pendohet nëse braktis bisedimet

para 11 muajve - GazetaBlic

Talebanët paralajmëruan sot se nëse SHBA i braktis bisedimet në lidhje me tërheqjen e trupave të tyre ushtarake nga Afganistani, siç kishte vendosur presidenti amerikan, Donald Trump, ajo do të pendohej....

AFGANISTAN – Talebanët: SHBA do të pendohet nëse braktis bisedimet

para 11 muajve - Medial

KABUL, 10 shtator /MEDIAL-AFP/ – Talebanët paralajmëruan sot se nëse SHBA i braktis bisedimet në lidhje me tërheqjen e trupave të tyre ushtarake nga Afganistani, siç kishte vendosur presidenti amerikan,...

Trump: Bisedimet me talibanët kanë vdekur

para 11 muajve - Insajderi

“Sa për mua, bisedimet janë të vdekura,” u tha Presidenti Trump gazetarëve ndërsa largohej nga Shtëpia e Bardhë për në Karolinën e Veriut. Negociatat shumë mujore të SHBA me militantët talibanë, të cilët...

Trump: Bisedimet me talibanët janë të vdekura

para 11 muajve - Zhurnal

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se bisedimet me talibanët, për t’i dhënë fund luftës 18-vjeçare në Afganistan, janë “të vdekura”. “Sa më përket mua, ato janë të vdekura”, u tha Trump...

Trump: Bisedimet me talibanët janë të vdekura

para 11 muajve - Portalb

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se bisedimet me talibanët, për t’i dhënë fund luftës 18-vjeçare në Afganistan, janë “të vdekura”. “Sa më përket mua, ato janë të vdekura”, u tha Trump...

Talebanët: SHBA do të pendohet nëse braktis bisedimet

para 11 muajve - InfoMagazin

Talebanët paralajmëruan sot se nëse SHBA i braktis bisedimet në lidhje me tërheqjen e trupave të tyre ushtarake nga Afganistani, siç kishte vendosur presidenti amerikan, Donald Trump, ajo do të pendohej....

Trump: Bisedimet me talibanët janë të vdekura

para 11 muajve - Opinion

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se bisedimet me talibanët, për t’i dhënë fund luftës 18-vjeçare në Afganistan, janë “të vdekura”. “Sa më përket mua, ato janë të vdekura”, iu tha Trump...

Trump: Bisedimet me talibanët janë të vdekura

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se bisedimet me talibanët, për t'i dhënë fund luftës 18-vjeçare në Afganistan, janë "të vdekura". "Sa më përket mua, ato janë të vdekura", u tha Trump...

Trump: Bisedimet me talibanët janë të vdekura

para 11 muajve - Lajm

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se bisedimet me talibanët, për t’i dhënë fund luftës 18-vjeçare në Afganistan, janë “të vdekura”. “Sa më përket mua, ato janë të vdekura”, u tha Trump...

Trump: Bisedimet me talibanët kanë vdekur

para 11 muajve - Flaka

Presidenti i SHBA Donald Trump tha të hënën se bisedimet me udhëheqësit e Talibanëve të Afganistanit janë anuluar, por ai ende po shikon mundësinë e një tërheqjeje të trupave amerikane atje. “Përsa më...

Talebanët: SHBA do të pendohet nëse braktis bisedimet

para 11 muajve - KosovaPress

“Pushtimit të Afganistanit mund t’i japim fund vetëm me dy mënyra, nëpërmjet xhihadit ose nëpërmjet bisedimeve dhe marrëveshjeve. Nëse Trump mendon të ndërpresë bashkëbisedimet, ne do të ndërmarrim rrugën...

Talebanët: SHBA do të pendohet nëse braktis bisedimet

para 11 muajve - Periskopi

Talebanët paralajmëruan sot se nëse SHBA i braktis bisedimet në lidhje me tërheqjen e trupave të tyre ushtarake nga Afganistani, siç kishte vendosur presidenti amerikan, Donald Trump, ajo do të pendohej....

Trump: Bisedimet me talibanët janë të vdekura

para 11 muajve - Shenja

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se bisedimet me talibanët, për t’i dhënë fund luftës 18-vjeçare në Afganistan, janë “të vdekura”. “Sa më përket mua, ato janë të vdekura”, u tha Trump...

Trump: Bisedimet me talibanët janë të vdekura

para 11 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se bisedimet me talibanët, për t’i dhënë fund luftës 18-vjeçare në Afganistan, janë “të vdekura”. “Sa më përket mua, ato janë të vdekura”, u tha Trump...

Trump: Me sa më intereson, negociatat me talebanët janë të vdekura

para 11 muajve - Te Sheshi

Presidenti Trump tha të hënën se bisedimet e SHBA-së me talibanët për përfundimin e luftës në Afganistan janë “të vdekura” pas pezullimit të tyre javën e kaluar. I pyetur të hënën në lidhje me ato bisedime,...

Trump: Bisedimet me talibanët kanë vdekur

para 11 muajve - Top Channel

Presidenti i SHBA Donald Trump tha të hënën se bisedimet me udhëheqësit e Talibanëve të Afganistanit janë anuluar, por ai ende po shikon mundësinë e një tërheqjeje të trupave amerikane atje. “Përsa më...

Diplomacia në Afganistan nuk ka marrë fund

para 11 muajve - BalkanWeb

Në fund mjaftoi një ushtar i vrarë amerikan për t’u dhënë fund bisedimeve me talibanët. Por as SHBA dhe as talibanët nuk janë vërtet të interesuar për dështimin e marrëveshjes, thotë Florian Weigand. Sikur...

Trump i shpall “të vdekura” bisedimet me talebanët

para 11 muajve - Insajderi

Presidenti i SHBA Donald Trump tha të hënën se bisedimet me udhëheqësit e Talibanëve të Afganistanit janë anuluar, por ai ende po shikon mundësinë e një tërheqjeje të trupave amerikane atje. “Përsa më...

Trump i shpall “të vdekura” bisedimet me talebanët

para 11 muajve - Gazeta Express

Presidenti i SHBA Donald Trump tha të hënën se bisedimet me udhëheqësit e Talibanëve të Afganistanit janë anuluar, por ai ende po shikon mundësinë e një tërheqjeje të trupave amerikane atje. “Përsa më...

Trump: Nuk mund të bisedohet me talebanët, janë të dhunshëm

para 11 muajve - BalkanWeb

Presidenti i SHBA Donald Trump tha të hënën se bisedimet me udhëheqësit e Talibanëve të Afganistanit janë anuluar, por ai ende po shikon mundësinë e një tërheqjeje të trupave amerikane atje. “Përsa më...

Pakistani dhe SHBA diskutojnë për situatën në Afganistan dhe Kashmir

para 11 muajve - Anadolu Agency

Ankara Komandanti i Komandës Qendrore të SHBA-së (CENTCOM), gjenerali Kenneth F.McKenzie sot u takua me shefin e Ushtrisë së Pakistanit, gjeneralin Qamar Javed Bajwa, në selinë e ushtrisë në qytetin garnizon...

Presidenti afgan u bën thirrje talebanëve për armëpushim

para 11 muajve - Anadolu Agency

Kabul Presidenti i Afganistanit, Ashraf Ghani, njofoi se paqe e vërtetë është e mundur vetëm nëse kryengritësit pajtohen për armëpushim dhe bisedime të drejtpërdrejta me qeverinë, transmeton Anadolu Agency...

Diplomacia në Afganistan nuk ka marrë fund

para 11 muajve - Alsat-M

Në fund mjaftoi një ushtar i vrarë amerikan për t’u dhënë fund bisedimeve me talibanët. Por as SHBA dhe as talibanët nuk janë vërtet të interesuar për dështimin e marrëveshjes, thotë Florian Weigand. Sikur...

Trump: Bisedimet me talibanët janë të vdekura

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti i SHBA Donald Trump tha të hënën se bisedimet me udhëheqësit e Talibanëve të Afganistanit janë anuluar, por ai ende po shikon mundësinë e një tërheqjeje të trupave amerikane atje. "Përsa më...

Trump i shpall “të vdekura” bisedimet me talebanët

para 11 muajve - Tetova Sot

Presidenti i SHBA Donald Trump tha të hënën se bisedimet me udhëheqësit e Talibanëve të Afganistanit janë anuluar, por ai ende po shikon mundësinë e një tërheqjeje të trupave amerikane atje. “Përsa më...

Trump: Nuk mund të bisedohet me talebanët, janë të dhunshëm

para 11 muajve - Arbresh

Presidenti i SHBA Donald Trump tha të hënën se bisedimet me udhëheqësit e Talibanëve të Afganistanit janë anuluar, por ai ende po shikon mundësinë e një tërheqjeje të trupave amerikane atje. “Përsa më...

Pompeo nuk i përjashton bisedime të reja me talibanët

para 11 muajve - Lajm

Ministri i Jashtëm i SHBA, Mike Pompeo nuk e përjashton një rinisje të mundshme të negociatave për paqen me talibanët radikalë islamikë në Afganistan. “Ne do të shohim,” i tha Pompeo stacionit televiziv...

Diplomacia në Afganistan nuk ka marrë fund

para 11 muajve - Lajm

Në fund mjaftoi një ushtar i vrarë amerikan për t’u dhënë fund bisedimeve me talibanët. Por as SHBA dhe as talibanët nuk janë vërtet të interesuar për dështimin e marrëveshjes, thotë Florian Weigand. Sikur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK