http://kariera.mk

Konflikti i vajzave nisi në rrjete sociale, përfundoj me rrahje

para 6 muajve - Klan Kosova

Nxënësit e ndërrimit të dytë të shkollës së mesme elektroteknike “Gjin Gazulli “ në Prishtinë, u bënë dëshmitarë të një ngjarjeje jo fort të zakonshme të mërkurën. Përballë institucionit arsimor ku këta...

Përleshje në Obiliq mes disa personave – Njëri dërgohet në spital

para 6 muajve - Insajderi

Një person (mashkull) është dërguar për tretman mjekësor ndërsa policia është në kërkim të personave të përfshirë në rast. Këtë për Gazetën Insajderi, e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për Rajonin...

Pesë nxënëse të shkollave të mesme në Prishtinë rrahen mes vete – Policia ndërhynë

para 6 muajve - Insajderi

Rastin për Gazetën Insajderi, e ka konfirmuar edhe zëdhënësja e Policisë për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti. “Rreth orës 13:00 kemi pranuar informatën për një përleshje në rrugën “Shpëtim Robaj” në...

Përleshje fizike në Obiliq, lëndohet një person

para 6 muajve - Klan Kosova

Sot rreth orës 13:00, ka ndodhur një përleshje fizike në rrugën “Adem Jashari” në Obiliq, ku si pasojë lëndime trupore ka pësuar një person. Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë...

Pesë nxënëse bëhen llom në mes vete

para 6 muajve - Gazeta Express

Pesë nxënëse të dy shkollave të Prishtinës janë rrahur sot në mes vete, ndërkaq momentalisht janë duke u intervistuar nga ana e policisë Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë...

Arrestohen pesë gra për përleshje në Prishtinë

para 6 muajve - Klan Kosova

Sot rreth orës 13:00, pesë gra janë përfshirë në një përleshje në rrugën “Shpëtim Robaj” në Prishtinë. Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti,...

Obiliq: E bëjnë për spital dhe ikin e lënë në mes të rrugës

para 6 muajve - Gazeta Express

Sot në Obiliq disa persona janë përleshur, ndërkaq njëri prej tyre ka pësuar lëndime dhe është dërguar për tretman mjekësor Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për Rajonin...

Përleshje në Obliq, një person theret me thikë

para 6 muajve - OraInfo

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Komunën e Obliqit. Në një përleshje mes disa personave, një person është therur me thikë. Rastin e kanë konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës teksa kanë bërë të ditur...

Arrestohen pesë gra për përleshje në Prishtinë

para 6 muajve - Medial

15:28, 11 Shtator 2019 Sot rreth orës 13:00, pesë gra janë përfshirë në një përleshje në rrugën “Shpëtim Robaj” në Prishtinë. Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për rajonin e...

E bëjnë për spital dhe ikin e lënë në mes të rrugës

para 6 muajve - Iliria News

Sot në Obiliq disa persona janë përleshur, ndërkaq njëri prej tyre ka pësuar lëndime dhe është dërguar për tretman mjekësor Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për Rajonin...

Femrat e dy shkollave në Prishtinë bëhet llom mes vete

para 6 muajve - OraInfo

Pesë nxënëse të dy shkollave të Prishtinës janë rrahur sot në mes vete, ndërkaq momentalisht janë duke u intervistuar nga ana e policisë. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për Rajonin e Prishtinës,...

Perleshje me thika në Obiliq, lëndohet një person

para 6 muajve - GazetaBlic

Sot rreth orës 13:00  në Obiliq ka ndodhur një përleshje mes disa personave , ku një prej tyre është lënduar dhe marrë tretman mjekësor. Lajmin për Gazeta Blic e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për...

5 gra rrihen fizikisht në Prishtinë, policia jep detaje

para 6 muajve - Sinjali

Policia e Kosovës ka konfirmuar për Gazetën Sinjali se pesë gra janë përfshirë në një rrahje në Prishtinë më saktësisht në rrugën “Shpëtim Robaj”. Flora Ahmeti, zyrtare për informim në Policinë e Kosovës,...

Policia jep detaje për therjen e 14 vjeçarit në Obiliq

para 6 muajve - Sinjali

Një nxënës 14-vjeçar i shkollës “Ibrahim Rugova” në Obiliq është therur me thikë para pak minutave. Lajmin e ka konfirmuar për Gazetën Sinjali, zëdhënsia e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës,...

Dalin pamje nga rrahja e pesë nxënëseve në Prishtinë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Pesë nxënëse të dy shkollave të Prishtinës janë rrahur sot në mes vete, ndërsa janë intervistuar nga policisë. Lajmin e ka konfirmuar policia, derisa nuk ka dhënë më shumë detaje. Njëra nga vajzat e përfshira...

Dy nxënës në Obiliq therin me thikë një 14-vjeçar

para 6 muajve - Sinjali

Një nxënës 14-vjeçar i shkollës “Ibrahim Rugova” në Obiliq është therur me thikë para pak minutave. Gazeta Sinjali merr vesh se dy 14-vjeçarë të tjerë kanë therur me thikë duke i shkaktuar lëndime serioze....

Dhunë familjare, nipi rrah gjyshen

para 6 muajve - Zhurnal

Një person është arrestuar në Suharekë, pasi që i njëjti ka ushtuar dhunë psikike dhe fizike ndaj gjyshes së tij. Rasti ka ndodhur pasditen e djeshme, ka njoftuar Policia e Kosovës. Me vendim të prokurorit...

Rrahje masive mes vajzave te shkolla normale në Prishtinë

para 6 muajve - GazetaBlic

Një rrahje masive ka ndodhur para pak minutave mes një grupi të vajzave në Prishtinë, me ç’rast disa prej tyre edhe janë lënduar. Agjencia e Lajmeve FaktePlus mëson se përleshja ndodhi në mes të një grupi...

Rrihen 5 femra në Prishtinë

para 6 muajve - Infokusi

Të mërkurën në Prishtinë ka ndodhur një përleshje fizike mes 5 femrave në rrugën “Shpetim Robaj”. Florie Ahmeti zëdhënëse e policisë së Kosovës tha për gazetën inFokus se personat e perfshirë në përleshje...

Profesori universitar i Parisit, Valon Murtezaj mbështet kandidaturën e Shkëmb Manaj për deputet

para 6 muajve - KosovaPress

Ai një koment në rrjetin social facebook ka theksuar se "Kuvendi i Republikës së Kosovës do të përfitonte shumë nga profesionalizmi dhe njërzia e Shkëmbit, dhe me këtë edhe ne të gjithë qytetarët e Kosovës....

Një rast i pazakontë ka ndodhur dje në Suharekë

para 6 muajve - Aktuale

Policia e Kosovës ka treguar se një person ka rrahur gjyshen e tij, shkruan lajmi.net. I njëjti fillimisht kishte ushtruar edhe dhunë psikike ndaj saj. Më vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Policia jep detaje të arrestimit të 5 femrave, që u përfshinë në rrahje masive

para 6 muajve - Gazeta Observer

Një rrahje masive mes një grupi të vajzave ka ndodhur mesditën e sotme në Prishtinë, me ç’rast disa prej tyre edhe janë lënduar. Agjencia e Lajmeve FaktePlus mëson se përleshja ndodhi në mes të një grupi...

Përleshje me thika në Obiliq, lëndohet një person

para 6 muajve - Infokusi

Në Obiliq ka ndodhur një përleshje mes disa personave ku si pasojë njëri prej personave të përfshirë  ka mbetur i lënduar. Lajmin për gazetën inFokus e ka bërë të ditur zëdhënësja e policisë për Rajonin...

Dy të arrestuar për prostitucion në Prizren

para 6 muajve - Insajderi

Raportohet se nën dyshimin se kanë kryer kundërvajtje ‘marrje me prostitucion’ janë arrestuar dy të dyshuar një mashkull dhe një femër në Prizren, njofton Policia e Kosovës. Të njëjtit pas intervistimit...

Nipi rrah gjyshen në Suharekë

para 6 muajve - Gazeta Express

Një person është arrestuar në Suharekë, pasi që i njëjti ka ushtuar dhunë psikike dhe fizike ndaj gjyshes së tij. Rasti ka ndodhur pasditen e djeshme, ka njoftuar Policia e Kosovës. Me vendim të prokurorit...

Dhunë në familje, burri rrah gruan

para 6 muajve - Insajderi

Është arrestuar një person pasi që për shkak të një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht bashkëshorten. Rasti ka ndodhur në mëngjesin e të hënës në Prishtinë, raporton Policia e Kosovës. Sipas policisë,...

Përleshje fizike në Obiliq, lëndohet një person

para 6 muajve - InfoMagazin

Sot rreth orës 13:00, ka ndodhur një përleshje fizike në rrugën “Adem Jashari” në Obiliq, ku si pasojë lëndime trupore ka pësuar një person. Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë...

Si u plagos gabimisht personi në Pejë, teksa katër persona u gjuajtën me armë zjarri

para 6 muajve - Gazeta Express

Katër persona gjatë ditës së djeshme janë rrahur fizikisht dhe janë gjuajtur me armë zjarri mes veti. Sipas Policisë së Kosovës, njëri prej personave kishte hyrë në një kafiteri dhe kishte shtënë me armë...

Nipi rrah gjyshen në Suharek

para 6 muajve - Insajderi

Një person është arrestuar dje gjatë ditës në Suharekë, pasi që i njëjti ka ushtuar dhunë psikike dhe fizike ndaj gjyshes së tij. “Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar, pasi që i njëjti ka ushtruar...

Arresohen një femër dhe një mashkull për prostitucion në Prizren

para 6 muajve - Sinjali

Nën dyshimin se kanë kryer veprën penale ‘marrje me prostitucion’, janë arrestuar dy të dyshuar, një mashkull dhe një femër në Prizren, njofton Policia e Kosovës. Personat e arrestuar pas intervistimit...

Rrah bashkëshorten, arrestohet e më pas lirohet i dyshuari

para 6 muajve - Gazeta Express

Në raportin 24-orësh, Policia e Kosovës njofton se mashkulli K/Shqiptar ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij ditën e djeshme në Prishtinë. I dyshuari është arrestuar, pasi si pasojë e sulmit fizik...

Dy persona sulmojnë fizikisht një femër në Pejë

para 6 muajve - Insajderi

Policia e Kosovës dje gjatë ditës në Pejë ka arrestuar dy persona pasi që të njëjtit kanë sulmuar fizikisht një femër. “Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj K-Shqiptarë, pasi fillimisht njëri prej tyre...

Zhduket një femër në Prishtinë

para 6 muajve - Gazeta Express

Policia e Kosovës njofton se në Lagjen Dardania në Prishtinë më datë 09.09.2019, në orën 08:00, një ankues mashkull K/Shqiptar ka raportuar se motra e tij viktima femër K/Shqiptare ka dalë nga banesa dhe...

Në Prishtinë e Suharekë arrestohen dy persona për dhunë në familje

para 6 muajve - Koha.net

Në Prishtinë dje është arrestuar një burrë me dyshimin se ka rrahur bashkëshorten e tij. “Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar, pasi i njëjti pas një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht bashkëshorten...

Dalin detaje të reja nga plagosja e djeshme në Prishtinë: Të shtënat erdhën nga një makinë

para 6 muajve - Gazeta Express

Policia e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me disa të shtëna që ndodhën dje në rr. “Afrim Vitia” në Prishtinë ku mbeti i plagosur një person. Policia thotë se nga një veturë në lëvizje në të cilën ishin...

Gjuajtje me armë në Prishtinë, plagoset një person

para 6 muajve - Insajderi

Një person është plagosur në këmbë pasi që tre persona të cilët ishin në një veturë kanë shtënë me armë zjarri dhe të njejtit janë larguar nga vendi i ngjarjes. Rasti ka ndodhur dje në mesditë në rrugën...

Zhduket një vajzë në Prishtinë

para 6 muajve - Insajderi

Një vajzë ka humbur që nga dita e hënë në Prishtinë njofton Policia e Kosovës. Ky rast në polici është raportuar nga vëllai i viktimës, i cili ka thanë se motra e tij ka dalë nga banesa dhe nuk dihet vendndodhja...

Arrestohet pasi ushtron dhunë fizike dhe psikike ndaj gjyshes

para 6 muajve - Klan Kosova

Një i dyshuar është arrestuar dje në Suharekë pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj gjyshes së tij, njofton Klan Kosova. Sipas raportit 24 orësh të policisë me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

Pamje nga gjuajtja me armë në Pejë- me revole në duar dhe duke u ndjekur

para 6 muajve - Zhurnal

Është publikuar momenti i të shtënave me armë zjarri gjatë ditës së djeshme në Pejë. Aty shihet se persona duke vrapuar gjuajnë me armë zjarri. Në video shihet se personat ndiqen, ndërsa shihen edhe me...

Pamje nga gjuajtja me armë në Pejë – me revole në duar dhe duke u ndjekur

para 6 muajve - Gazeta Express

Është publikuar momenti i të shtënave me armë zjarri gjatë ditës së djeshme në Pejë. Aty shihet se persona duke vrapuar gjuajnë me armë zjarri. Në video shihet se personat ndiqen, ndërsa shihen edhe me...

Zhduket një vajzë në Prishtinë

para 6 muajve - Klan Kosova

Një person dje në Prishtinë ka raportuar në polici se motra e tij ka dalë nga banesa dhe nuk dihet vendndodhja e saj. Sipas raportit 24 orësh të policisë njësitë policore janë duke e hetuar rastin, njofton Klan Kosova.

Zhduket një femër në Prishtinë

para 6 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 11 shtator- Policia e Kosovës njofton se në Lagjen Dardania në Prishtinë më datë 09.09.2019, në orën 08:00, një ankues mashkull K/Shqiptar ka raportuar se motra e tij viktima femër K/Shqiptare...

Rrahen prishtinaset

para 6 muajve - Periskopi

Sot rreth orës 13:00, pesë gra janë përfshirë në një përleshje në rrugën “Shpëtim Robaj” në Prishtinë. Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti,...

Në Prizren arrestohen dy persona të dyshuar për prostitucion

para 6 muajve - Koha.net

Policia e Kosovës bën të ditur përmes një komunikate për media se ka arrestuar në Prizren më 9 shtator dy persona të dyshuar për prostitucion. “Raportohet se nën dyshimin se kanë kryer kundërvajtje ‘marrje...

Arrestohen dy nga katër të dyshuarit që plagosën dje një person në Pejë

para 6 muajve - Klan Kosova

Një person dje është plagosur në rrugën “Eliot Engel” në Pejë, njofton Klan Kosova. Për këtë rast nga policia thonë se kanë arrestuar dy nga katër personat e dyshuar të involvuar në rast, ku të njëjtit...

Zhduket një vajzë në Prishtinë

para 6 muajve - Koha.net

Raportohet se një vajzë është zhdukur në Prishtinë, në lagjen Dardania më 09.09.2019. “Ankuesi mashkull K/Shqiptar ka raportuar se motra e tij viktima femër K/Shqiptare ka dalë nga banesa dhe nuk dihet...

Dy meshkuj e fyejnë dhe e rrahin një femër në Pejë

para 6 muajve - Sinjali

Dy persona në fshatin Nakullë të Pejës janë arrestuar nga Policia. Siç njofton Policia, njëri prej tyre fillimisht e ka fyer një femër, ndërsa tjetri e ka sulmuar atë fizikisht, shkruan Sinjali. Viktima...

Dalin pamjet si në filma/ Me armë në duar, duke qëlluar dhe teksa ndiqen me vrap, kush është personi që trazoi qytetin

para 6 muajve - Sot News

Dalin pamjet nga te shtënat me armë zjarri gjatë ditës së djeshme në Pejë. Kamerat kane kapur momentin e te shtenave dhe me pas personat duke vrapuar qe qellojne me armë zjarri. Sinjali raportoi ekskluzivisht...

Arrestohen pesë gra për përleshje në Prishtinë

para 6 muajve - Sovrani

Sot rreth orës 13:00, pesë gra janë përfshirë në një përleshje në rrugën “Shpëtim Robaj” në Prishtinë. Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti,...

Arrestohen nën dyshimin se merren me prostitucion, lirohen në procedurë të rregulltë

para 6 muajve - Klan Kosova

Dy të dyshuar janë arrestuar nga policia më 9 shtator në Prizren, nën dyshimin se kanë kryer kundërvajtje ‘marrje me prostitucion’. Sipas raportit 24 orësh të policisë të njëjtit pas intervistimit në konsultim...

Arrestohet pasi ka plagosur me armë një person

para 6 muajve - Klan Kosova

Tre persona të cilët ishin në një veturë dyshohet se kanë shtënë me armë e zjarri dhe të njëjtit janë larguar nga rruga “Afrim Vitia” në Prishtinë. Si pasojë e të shtënave një njeri është plagosur në këmbë...

Arrestohet pasi ushtron dhunë fizike dhe psikike ndaj gjyshes

para 6 muajve - Medial

10:42, 11 Shtator 2019 Një i dyshuar është arrestuar dje në Suharekë pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj gjyshes së tij, njofton Klan Kosova. Sipas raportit 24 orësh të policisë me vendim të...

Pesë nxënëse të Prishtinës përleshen mes vete- intervistohen nga policia

para 6 muajve - Gazeta Observer

Foto ilustrim Pesë nxënëse të dy shkollave të Prishtinës janë rrahur sot në mes vete, ndërkaq momentalisht janë duke u intervistuar nga ana e policisë. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësja...

Arrestohen dy nga katër të dyshuarit që plagosën dje një person në Pejë

para 6 muajve - Medial

10:29, 11 Shtator 2019 Një person dje është plagosur në rrugën “Eliot Engel” në Pejë, njofton Klan Kosova. Për këtë rast nga policia thonë se kanë arrestuar dy nga katër personat e dyshuar të involvuar...

Nipi e rrah gjyshen në Suharekë

para 6 muajve - RTV 21

Ai është arrestuar Një person është arrestuar dje rreth orës 16:00 në Suharekë pasi që ka rrahur gjyshen e tij. Sipas Policisë së Kosovës, i dyshuari ka ushtruar dhunë fizike dhe psiqike ndaj të moshuarës....

Therje me thikë në Obiliq, një person dërgohet në spital

para 6 muajve - Periskopi

Një therje me thikë ka ndodhur sot në Obiliq, ku si pasojë njër person ka pësuar lëndime trupore. Rastin e kanë konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës teksa kanë bërë të ditur se viktima është dërguar për...

Shqetësuese dhuna në familje: Nipi rrah gjyshen në Suharekë

para 6 muajve - GazetaBlic

Një person është arrestuar në Suharekë, pasi që i njëjti ka ushtuar dhunë psikike dhe fizike ndaj gjyshes së tij. Rasti ka ndodhur pasditen e djeshme, ka njoftuar Policia e Kosovës. Me vendim të prokurorit...

Therje me thikë në Obiliq, një person dërgohet në spital

para 6 muajve - Ekonomia Online

Një therje me thikë ka ndodhur sot në Obiliq, ku si pasojë njër person ka pësuar lëndime trupore. Rastin e kanë konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës teksa kanë bërë të ditur se viktima është dërguar për...

Pesë nxënëse të Prishtinës përleshen mes vete. Intervistohen nga policia

para 6 muajve - Sovrani

Pesë nxënëse të dy shkollave të Prishtinës janë rrahur sot në mes vete, ndërkaq momentalisht janë duke u intervistuar nga ana e policisë Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë...

Dy persona sulmojnë fizikisht një femër në Pejë

para 6 muajve - GazetaBlic

Policia e Kosovës dje gjatë ditës në Pejë ka arrestuar dy persona pasi që të njëjtit kanë sulmuar fizikisht një femër. “Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj K-Shqiptarë, pasi fillimisht njëri prej tyre...

Rrahje masive mes pesë nxënësëve

para 6 muajve - Bota Press

Pesë nxënëse të dy shkollave të Prishtinës janë rrahur sot në mes vete, ndërkaq momentalisht janë duke u intervistuar nga ana e policisë Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë...

Arrestohen nën dyshimin se merren me prostitucion, lirohen në procedurë të rregulltë

para 6 muajve - Medial

10:20, 11 Shtator 2019 Dy të dyshuar janë arrestuar nga policia më 9 shtator në Prizren, nën dyshimin se kanë kryer kundërvajtje ‘marrje me prostitucion’. Sipas raportit 24 orësh të policisë të njëjtit...

Duke e ndjekur me armë në dorë: Pamje tronditëse nga plagosja në Pejës

para 6 muajve - Albeu

Është publikuar momenti i të shtënave me armë zjarri gjatë ditës së djeshme në Pejë. Aty shihet se persona duke vrapuar gjuajnë me armë zjarri. Në video shihet se personat ndiqen, ndërsa shihen edhe me...

Dalin detaje të reja nga plagosja e djeshme në Prishtinë: Të shtënat erdhën nga një automjet

para 6 muajve - OraInfo

Detaje të reja nga plagosja e djeshme në Prishtinë: Të shtënat erdhën nga një makinë. Policia e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me disa të shtëna që ndodhën dje në rr. “Afrim Vitia” në Prishtinë ku mbeti...

Perleshje në Obiliq, lëndohet një person

para 6 muajve - Bota Press

Botapress 11 Shtator – Sot në Obiliq disa persona janë përleshur me thika, ndërkaq njëri prej tyre ka pësuar lëndime dhe është dërguar për tretman mjekësor Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësja...

Rrahu gjyshen e tij, arrestohet djali nga Suhareka

para 6 muajve - Sinjali

Një person i gjinisë mashkullore është prangosur dje në Suharekë, pasi siç njofton policia, ai ka ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj gjyshës së tij. “Është arrestuar i dyshuari mashkull, pasi që i...

Nipi rrah gjyshen në Suharekë, arrestohet

para 6 muajve - Ekonomia Online

Policia e Kosovës njofton se në Suharekë me datë 10.09.2019, në orën 15:50, është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar. Sipas raportit policor i njëjti ka ushtruar dhunë psikike dhe fizike ndaj gjyshes...

Si u plagos gabimisht personi në Pejë, teksa katër persona u gjuajtën me armë zjarri

para 6 muajve - Sinjali

Katër persona gjatë ditës së djeshme janë rrahur fizikisht dhe janë gjuajtur me armë zjarri mes veti. Përkundër se fillimisht ishin gjuajtur me armë zjarri asnjë person nuk kishte mbetur i lënduar. Por...

Zhduket një vajzë në Prishtinë

para 6 muajve - GazetaBlic

Një vajzë ka humbur që nga dita e hënë në Prishtinë njofton Policia e Kosovës. Ky rast në polici është raportuar nga vëllai i viktimës, i cili ka thanë se motra e tij ka dalë nga banesa dhe nuk dihet vendndodhja...

Zhduket një vajzë në Prishtinë

para 6 muajve - Sinjali

Një vajzë është raportuar e zhdukur në lagjen Dardania, në Prishtinë. Policia njofton se rastin e ka lajmëruar vëllai i viktimës dhe se ende nuk dihet asgjë për vendndodhjen e saj. “Ankuesi mashkull K/Shqiptar...

Obiliq: E bëjnë për spital dhe ikin e lënë në mes të rrugës

para 6 muajve - Gazeta Observer

Foto ilustrim Sot në Obiliq disa persona janë përleshur, ndërkaq njëri prej tyre ka pësuar lëndime dhe është dërguar për tretman mjekësor. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë...

Obiliq: E bëjnë për spital dhe ikin e lënë në mes të rrugës

para 6 muajve - Bota Press

Sot në Obiliq disa persona janë përleshur, ndërkaq njëri prej tyre ka pësuar lëndime dhe është dërguar për tretman mjekësor Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për Rajonin...

Nipi sulmon fizikisht gjyshen

para 6 muajve - Infokusi

Ditën e martë në Suharekë është arrestuar një person pasiqë ka kryer dhunë psiqike dhe fizike ndaj gjyshes së tij shkruan gazeta inFokus Policia ka bërë të ditur se i dyshuari me vendim të prokurorit është...

Pamje nga gjuajtja me armë në Pejë – me revole në duar dhe duke u ndjekur

para 6 muajve - Sinjali

Sinjalizuesit kanë dërguar një video nga momenti i të shtënave me armë zjarri gjatë ditës së djeshme në Pejë. Aty shihet se persona duke vrapuar gjuajnë me armë zjarri në drejtim të njërit-tjetrit. Në...

Profesori universitar i Parisit, Valon Murtezaj mbështet kandidaturën e Shkëmb Manaj për deputet

para 6 muajve - KosovaPress

Ai një koment në rrjetin social facebook ka theksuar se "Kuvendi i Republikës së Kosovës do të përfitonte shumë nga profesionalizmi dhe njërzia e Shkëmbit, dhe me këtë edhe ne të gjithë qytetarët e Kosovës....

Detaje nga plagosja e të martës në Prishtinë

para 6 muajve - Infokusi

Është plagosur një person si pasojë e të shtënave nga një veturë në të cilën gjendeshin tre persona. Ky rast ka ndodhur të martën në Prishtinë ndërsa të enjten policia jep detaje të reja rreth ngjarjes...

Duke e ndjekur me armë në dorë: Pamje tronditëse nga plagosja në Pejës

para 6 muajve - Tetova Sot

Është publikuar momenti i të shtënave me armë zjarri gjatë ditës së djeshme në Pejë. Aty shihet se persona duke vrapuar gjuajnë me armë zjarri. Në video shihet se personat ndiqen, ndërsa shihen edhe me...

Video nga vendi ku u plagos një person në Pejë

para 6 muajve - Infokusi

Të martën rreth orës 12:30 është plagosur një person në Pejë pas të shtënave  me armë zjarri, dhe pas disa orësh është arrestuar edhe i dyshuari. Lajmin  për Gazetën inFokus e ka bërë të ditur  Driton...

Plagosja si në filma në Pejë, me armë u qëllua një person i pafajshëm

para 6 muajve - Lajm

Policia e Kosovës ka dhënë detaje të reja për plagosjen e djeshme në Pejë. Përmes raportit 24 orësh, Policia e Kosovës ka sqaruar se deri tek gjuajtja me armë ka ardhur pasi që pas një mosmarrëveshje në...

Vëllai raporton në polici motrën e zhdukur

para 6 muajve - Arbresh

Gjatë ditë së djeshme, është raportuar se një femër është larguar nga banesa e saj, në lagjen “Dardania”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës. Po ashtu Policia, njofton se lajmin e ka raportuar vëllai...

Plagoset gabimisht personi që nuk ishte i involvuar në përleshjen e 4 personave në Pejë

para 6 muajve - Arbresh

Gjatë ditë së djeshme, në qytetin e Pejës, pas një mosmarrëveshje në rrugë janë përleshur dhe njëkohësisht janë gjuajtur me armë zjarri 4 persona të dyshuar ndërmjet vete, thuhet ne njoftimin e Policisë...

Si u plagos gabimisht personi në Pejë, teksa katër persona u gjuajtën me armë zjarri

para 6 muajve - Gazeta Observer

Foto ilustrim Katër persona gjatë ditës së djeshme janë rrahur fizikisht dhe janë gjuajtur me armë zjarri mes veti. Sipas Policisë së Kosovës, njëri prej personave kishte hyrë në një kafiteri dhe kishte...

Nipi rrah gjyshen në Suharekë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Një person është arrestuar në Suharekë, pasi që i njëjti ka ushtuar dhunë psikike dhe fizike ndaj gjyshes së tij. Rasti ka ndodhur pasditen e djeshme, ka njoftuar Policia e Kosovës. Me vendim të prokurorit...

Plagosje me armë zjarri në Prishtinë

para 6 muajve - Arbresh

Në Prishtinë, gjatë ditës së djeshme sa ishin duke lëvizur me veturë që ishin 3 persona, dyshohet e se kanë shtënë me armë e zjarri dhe të njëjtit janë larguar nga vendi i ngjarjes, thuhet në raportin...

Nipi rrah gjyshen në Suharekë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Një person është arrestuar në Suharekë, pasi që i njëjti ka ushtuar dhunë psikike dhe fizike ndaj gjyshes së tij. Rasti ka ndodhur pasditen e djeshme, ka njoftuar Policia e Kosovës. Me vendim të prokurorit...

Nipi rrah gjyshen në Suharekë

para 6 muajve - Bota Press

Një person është arrestuar në Suharekë, pasi që i njëjti ka ushtuar dhunë psikike dhe fizike ndaj gjyshes së tij. Rasti ka ndodhur pasditen e djeshme, ka njoftuar Policia e Kosovës. Me vendim të prokurorit...

Si u plagos gabimisht personi në Pejë, teksa katër persona u gjuajtën me armë zjarri

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Katër persona gjatë ditës së djeshme janë rrahur fizikisht dhe janë gjuajtur me armë zjarri mes veti. Sipas Policisë së Kosovës, njëri prej personave kishte hyrë në një kafiteri dhe kishte shtënë me armë...

Dy të arrestuar për prostitucion në Prizren

para 6 muajve - KosovaPress

Të njëjtit pas intervistimit në konsultim me gjyqtarin e Gjykatës Themelore Prizren, Divizioni për Kundërvajtje, janë liruar në procedurë të rregullt. Rasti ka ndodhur dy ditë më parë në orët e mbrëmjes./KosovaPress/...

Vetëm dje kanë ndodhur 56 aksidente dhe janë arrestuar 22 persona

para 6 muajve - Arbresh

Gjatë 24 orëve, Policia e Kosovës njofton publikun se janë arrestuar vetëm dje 22 persona, ku prej tyre 12 janë dërguar në mbajtje, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës. PK, gjithashtu njofton se...

Dalin detaje të reja nga ngjarja e djeshme në Prishtinë: Të shtënat erdhën nga një makinë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Foto ilustrim Tre persona të cilët ishin në një veturë dyshohet se kanë shtënë me armë e zjarri dhe të njëjtit janë larguar nga rruga “Afrim Vitia” në Prishtinë. Si pasojë e të shtënave një njeri është...

Nipi rrah gjyshen në Suharekë

para 6 muajve - Periskopi

Një person është arrestuar në Suharekë, pasi që i njëjti ka ushtuar dhunë psikike dhe fizike ndaj gjyshes së tij. Rasti ka ndodhur pasditen e djeshme, ka njoftuar Policia e Kosovës. Me vendim të prokurorit...

Arrestohen dy persona nën dyshimin se merren me prostitucion

para 6 muajve - Periskopi

Dy të dyshuar janë arrestuar nga policia më 9 shtator në Prizren, nën dyshimin se kanë kryer kundërvajtje ‘marrje me prostitucion’. Sipas raportit 24 orësh të policisë të njëjtit pas intervistimit në konsultim...

Arrestohet një mashkull pasi që rrahu bashkëshorten në Prishtinë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Policia e Kosovës njofton se në Prishtinë më datë 10.09.2019, në orën 08:30, është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar, pasi i njëjti pas një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij...

Zhduket një femër në Prishtinë

para 6 muajve - Bota Press

Botapress 11 Shtator – Policia e Kosovës njofton se në Lagjen Dardania në Prishtinë më datë 09.09.2019, në orën 08:00, një ankues mashkull K/Shqiptar ka raportuar se motra e tij viktima femër K/Shqiptare...

​Zhduket një femër në Prishtinë

para 6 muajve - Periskopi

Një person në Lagjen ‘Dardania’ ka raportuar në polici se motra e tij, ka dalë nga banesa dhe nuk dihet vendndodhja e saj. Njësitë policore janë duke e hetuar rastin. Rasti ka ndodhur dy ditë më parë ,...

Nipi rrah gjyshen në Suharekë

para 6 muajve - KosovaPress

Rasti ka ndodhur pasditen e djeshme, ka njoftuar Policia e Kosovës. Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje. /KosovaPress/ Loading... ...lajmi i plotë është në sistemin me parapagim. Kjo...

Arrestohet pasi ka plagosur me armë një person

para 6 muajve - Periskopi

Tre persona të cilët ishin në një veturë dyshohet se kanë shtënë me armë e zjarri dhe të njëjtit janë larguar nga rruga “Afrim Vitia” në Prishtinë. Si pasojë e të shtënave një njeri është plagosur në këmbë...

Zhduket një femër në Prishtinë

para 6 muajve - KosovaPress

Njësitë policore janë duke e hetuar rastin. Rasti ka ndodhur dy ditë më parë , ka njoftuar Policia e Kosovës./KosovaPress/ Loading... ...lajmi i plotë është në sistemin me parapagim. Kjo web faqe mirëmbahet...

Pamje nga gjuajtja me armë në Pejë – me revole në duar dhe duke u ndjekur [Video]

para 6 muajve - Fakti Ditor

Është publikuar momenti i të shtënave me armë zjarri gjatë ditës së djeshme në Pejë. Aty shihet se persona duke vrapuar gjuajnë me armë zjarri. Në video shihet se personat ndiqen, ndërsa shihen edhe me...

Dalin detaje të reja nga ngjarja e djeshme në Prishtinë: Të shtënat erdhën nga një makinë

para 6 muajve - Bota Press

Botapress 11 Shtator – Policia e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me disa të shtëna që ndodhën dje në rr. “Afrim Vitia” në Prishtinë ku mbeti i plagosur një person. Policia thotë se nga një veturë në lëvizje...

Arrestohen një mashkull dhe një femër për prostitucion

para 6 muajve - Ekonomia Online

Policia e Kosovës njofton se në Prizren më datë 09.09.2019, në orën 21:30, raportohet se nën dyshimin se kanë kryer kundërvajtje ‘marrje me prostitucion’ janë arrestuar dy të dyshuar një mashkull dhe një...

Zhduket një femër në Prishtinë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Policia e Kosovës njofton se në Lagjen Dardania në Prishtinë më datë 09.09.2019, në orën 08:00, një ankues mashkull K/Shqiptar ka raportuar se motra e tij viktima femër K/Shqiptare ka dalë nga banesa dhe...

Sulmohet punëtori i KEDS-it në Graçanicë

para 6 muajve - KosovaPress

Lidhur me rastin është kontaktuar prokurori, kurse rasti shkon në procedurë të rregullt. Rasti ka ndodhur në fshatin Batush, ka bërë të ditur Policia e Kosovës./KosovaPress/ Loading... ...lajmi i plotë...

Policia jep detaje rreth plagosjes së djeshme në Pejë

para 6 muajve - Periskopi

Policia e Kosovës ka dhënë detaje të reja për plagosjen e djeshme në Pejë. Përmes raportit 24 orësh, Policia e Kosovës ka sqaruar se deri tek gjuajtja me armë ka ardhur pasi që pas një mosmarrëveshje në...

Rrah bashkëshorten, arrestohet

para 6 muajve - KosovaPress

Si pasojë e sulmit, viktima ka pësuar lëndime dhe ka pranuar tretman mjekësor. I dyshuari pas intervistimit me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt. Rasti ka ndodhur mëngjesin e djeshëm./KosovaPress/...

Zhduket një femër në Prishtinë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Policia e Kosovës njofton se në Lagjen Dardania në Prishtinë më datë 09.09.2019, në orën 08:00, një ankues mashkull K/Shqiptar ka raportuar se motra e tij viktima femër K/Shqiptare ka dalë nga banesa dhe...

Pamje nga gjuajtja me armë në Pejë- me revole në duar dhe duke u ndjekur

para 6 muajve - Gazeta Observer

Foto ilustrim Është publikuar momenti i të shtënave me armë zjarri gjatë ditës së djeshme në Pejë. Aty shihet se persona duke vrapuar gjuajnë me armë zjarri. Në video shihet se personat ndiqen, ndërsa...

Plagosja si në filma në Pejë, me armë u qëllua një person i pafajshëm

para 6 muajve - Sovrani

Policia e Kosovës ka dhënë detaje të reja për plagosjen e djeshme në Pejë. Përmes raportit 24 orësh, Policia e Kosovës ka sqaruar se deri tek gjuajtja me armë ka ardhur pasi që pas një mosmarrëveshje në...

Pamje nga gjuajtja me armë në Pejë – me revole në duar dhe duke u ndjekur

para 6 muajve - Periskopi

Është publikuar momenti i të shtënave me armë zjarri gjatë ditës së djeshme në Pejë. Aty shihet se persona duke vrapuar gjuajnë me armë zjarri. Në video shihet se personat ndiqen, ndërsa shihen edhe me...

Prishtinë: Plagoset një person, dorëzohet sulmuesi

para 6 muajve - Klan Kosova

Të shtëna me armë zjarri pati edhe sot në Prishtinë. Disa persona u gjuajtën me armë, ndërsa njëri prej tyre mori edhe plagë derisa i dyshuari u arrestua, njofton Klan Kosova. Kronikë nga Drin Demiri.

Prokuroria e Pejës “çele guri gojën” për festën e Haradinajt me kallash e sharkia

para 6 muajve - Sinjali

Videot e publikuara në Gazetën Sinjali ku shtihet me armë zjarri në prani të Ramush Haradinajt, vëllait të tij Dautit dhe dhjetëra policëve të Kosovës, u tha se kishin aktivizuar Prokurorinë Themelore...

Pamje nga plagosja në Pejë – “Ik more budall se po të gjujnë..”

para 6 muajve - Insajderi

Pas disa kërkimeve disa orëshe Policia e Kosovës ka arritur që të arrestojë një person dhe ka shpallur në kërkim dy persona të tjerë si të dyshuar për plagosjen e sotme që ka ndodhur në qytetin e Pejës....

“Ik more budall se po të gjujnë..” pamje nga plagosja e sotme në Pejë

para 6 muajve - Gazeta Express

Pas disa kërkimeve disa orëshe Policia e Kosovës ka arritur që të arrestojë një person dhe ka shpallur në kërkim dy persona të tjerë si të dyshuar për plagosjen e sotme që ka ndodhur në qytetin e Pejës,...

I dyshuari për plagosje në Prishtinë, vetëdorëzohet në polici

para 6 muajve - Insajderi

Sot në Prishtinë ka pasur të shtëna me armë zjarri në rrugën”Afrim Vitija”, ku ka mbetur një person i lënduar. Policia ka bërë të ditur se e ka identifikuar personin e dyshuar të cilit i ka bërë ftesë...

Arrestohet personi i tretë për plagosje në Pejë

para 6 muajve - Gazeta Express

Policia e Kosovës pas një pune intensive operativo-hetimore ka arritur që ta arrestojë edhe personin e tretë të dyshuar të rastit të plagosjes sot në rrugën “Nëna Terezë”- Pejë. Ndërkohë, policia po punon...

Publikohen pamjet e para nga momenti i plagosjes në Pejë

para 6 muajve - GazetaBlic

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar sot në Pejë, më saktësisht në rrugën “Nënë Tereza”, ku një person ka mbetur i plagosur. Të shtënat në mes të ditës kanë shkaktuar panik të madhe tek qytetarët. Në...

Plagosja në Pejë, arrestohet personi i tretë

para 6 muajve - Insajderi

Ndërkohë, policia po punon intensivisht për arrestimin e personit të katërt të këtij incidenti me armë. Si pasojë e këtij incidenti një person është plagosur, i njëjti është dërguar në Spitalin Rajonal...

Arrestohet personi i tretë i dyshuar për plagosjen në Pejë, policia në kërkim të personit të katërt

para 6 muajve - Shprehja.com

Sot ka ndodhur një plagosje në Pejë në rrugën “Nëna Terezë”. Në këtë rast ka mbetur i plagosur një person i cili është dërguar për trajtim mjekësor në Spitalin Rajonal të Pejës. Sipas mjekëve në këtë spital,...

Plagosja në Prishtinë, i dyshuari dorëzohet në polici

para 6 muajve - Gazeta Express

Sot në Prishtinë ka pasur të shtëna me armë zjarri ku si pasojë e kësaj një person ka mbetur i plagosur Policia ka bërë të ditur se e ka identifikuar personin e dyshuar të cilit i ka bërë ftesë për t;u paraqitur...

Dalin pamje nga ngjarja e sotme në Pejë

para 6 muajve - OraInfo

Të shtëna janë dëgjuar sot në qytetin e Pejës. Pas disa kërkimeve disa orëshe Policia e Kosovës ka arritur që të prangos një person dhe ka shpallur në kërkim dy persona të tjerë si të dyshuar për ngjarjen...

Dorëzohet në polici personi që kreu plagosje sot në Prishtinë

para 6 muajve - Sinjali

Vetëm disa orë pasi në rrugën “Afrim Vitija” në Prishtinë kishte plagosur një person të moshës 20 vjecare, autori i kësaj ngajrje është vetëdorëzuar në polici. Ai ka dorëzuar edhe armën me të cilën dyshohet...

Plagosi një person në pikë të ditës, policia arreston të dyshuarin nga Peja

para 6 muajve - Gazeta Express

Sot në Pejë është plagosur një person ndërsa i dyshuari kishte ikur nga vendi i ngjarjes. Policia ka thënë për Express se i dyshuari ishte emër i njohur, ndërkaq pas disa orësh policia ka arritur ta arrestojë...

Arrestohet një i dyshuar për plagosjen në Prishtinë

para 6 muajve - Klan Kosova

Policia e Kosovës ka arrestuar një të dyshuar për plagosje në Prishtinë. Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar Flora Ahmeti, zëdhënëse e Policisë për rajonin e Prishtinës. “I dyshuari është arrestuar...

Policia arreston edhe personin e tretë për plagosje në Pejë

para 6 muajve - GazetaBlic

Policia e Kosovës pas një pune intensive operativo-hetimore ka arritur që ta arrestojë edhe personin e tretë të dyshuar të rastit të plagosjes sot në rrugën “Nëna Tereze”- Pejë. Ndërkohë, policia po punon...

Foto nga vendi në Pejë ku mbeti i plagosur një person

para 6 muajve - Gazeta Express

Pasditen e sotme në Pejë ka pasur të shtëna me armë zjarri ku një person ka mbetur i plagosur, ndërsa dorasi i njohur për policinë ka ikur nga vendi i ngjarjes Lajmin për Express e ka konfirmuar zëdhënësi...

Dorëzohet në polici i dyshuari për plagosjen në Prishtinë

para 6 muajve - OraInfo

Një plagosje ka ndodhur sot në Prishtinë. Sot në qendër të Prishtinës ka pasur të shtëna me armë zjarri ku si pasojë e kësaj një person ka mbetur i plagosur. Policia ka bërë të ditur se e ka identifikuar...

Arrestohet personi i tretë për plagosjen në Pejë

para 6 muajve - Sinjali

Një person ka mbetur i plagosur pas të shtënave me armë në Pejë. Përmes një komunikate për medie, policia në Pejë ka njoftuar se ka arrestuar edhe personin e tretë për këtë rast, ndërkaq është në kërkim...

Arrestohet edhe personi i tretë për plagosjen në Pejë

para 6 muajve - RTV 21

Në kërkim edhe personi i katërt Një person është plagosur sot rreth orës 12:43 në rrugën “Nëna Terezë” në Pejë . Policia e Kosovës më herët njoftoi se është arrestuar një dyshuar për plagosjen. Më herët...

Arrestohet një i dyshuar për plagosjen në Prishtinë

para 6 muajve - Medial

17:45, 10 Shtator 2019 Policia e Kosovës ka arrestuar një të dyshuar për plagosje në Prishtinë. Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar Flora Ahmeti, zëdhënëse e Policisë për rajonin e Prishtinës. “I dyshuari...

Arrestohet një i dyshuar për plagosjen në Prishtinë

para 6 muajve - GazetaBlic

Policia e Kosovës ka arrestuar një të dyshuar për plagosje në Prishtinë. Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar Flora Ahmeti, zëdhënëse e Policisë për rajonin e Prishtinës. “I dyshuari është arrestuar...

Plagosja në Pejë, policia jep detajet e fundit

para 6 muajve - OraInfo

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot rreth orës 13:00 në rrugën “Nëna Terezë” në Pejë. Një person është plagosur nga disa të shtëna me armë zjarri. Policia e Kosovës ka dhënë versionin e saj përkitazi me...

Prishtinë, lirohet në shtëpi i plagosuri me armë zjarr

para 6 muajve - Insajderi

Një person është plagosur sot në Prishtinë pas disa të shtënave me armë. I njëjti është liruar në shtëpi pas trajtimit që e ka marrë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. “Pacienti është liruar në...

Arrestohet një person për plagosjen në Pejë

para 6 muajve - RTV 21

Edhe dy të dyshuar në kërkim Një person është plagosur sot rreth orës 12:43 në rrugën “Nëna Terezë” në Pej ë. Policia e Kosovës njofton se është arrestuar një dyshuar për plagosjen. “Policia ka zbuluar...

Arrestohet personi i tretë për plagosje në Pejë

para 6 muajve - Tetova Sot

Policia e Kosovës pas një pune intensive operativo-hetimore ka arritur që ta arrestojë edhe personin e tretë të dyshuar të rastit të plagosjes sot në rrugën “Nëna Terezë”- Pejë. Ndërkohë, policia po punon...

Plagosja në Pejë- Policia arreston një person, në kërkim edhe për dy të tjerë

para 6 muajve - GazetaBlic

Policia e Kosovës pas një pune intensive operativo-hetimore ka arrestuar një person të dyshuar dhe është në kërkim të dy të tjerëve të involvuar në rastin e sotëm të plagosjes së një personi në rrugën...

Arrestohet një person i dyshuar për plagosjen në Pejë, dy të tjerë në arrati

para 6 muajve - Sinjali

Një person të dyshuar për sulmin e armatosur në Pejë ku mbeti i  plagosur një qytetar është arrestuar nga Policia pas një pune intensive kërkimore. Përmes një komunikate për medie, policia në Pejë ka njoftuar...

Policia jep detaje të plagosjes në Pejë, sulmuesi në pranga e i plagosuri në spital

para 6 muajve - Koha.net

Policia e Kosovës njofton se rreth orës 12:43 të ditës së sotme, është njoftuar për të shtëna me armë zjarri në rrugën “Nëna Terezë”, në Pejë. “Menjëherë njësitet relevante të policisë kanë shkuar në vendngjarje...

Prishtinë: Plagoset një person, dorëzohet sulmuesi

para 6 muajve - InfoMagazin

Të shtëna me armë zjarri pati edhe sot në Prishtinë. Disa persona u gjuajtën me armë, ndërsa njëri prej tyre mori edhe plagë derisa i dyshuari u arrestua, njofton Klan Kosova. Kronikë nga Drin Demiri.

Prishtinë, lirohet në shtëpi i plagosuri nga arma e zjarrit

para 6 muajve - Insajderi

Një person është plagosur sot në Prishtinë pas disa të shtënave me armë. I njëjti është liruar në shtëpi pas trajtimit që e ka marrë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. “Pacienti është liruar në...

Plagosja me armë zjarri në Pejë: Ky është identiteti i viktimës dhe i të dyshuarit

para 6 muajve - Gazeta Express

Para pak minutash në Pejë ka pasur të shtëna me armë zjarri ku si pasojë e kësaj një person është plagosur, shkruan Express. Gazeta mëson se personi i cili po kërkohet si i dyshuar nga policia e që e besohet...

Flasin nga QKUK-ja , kjo është gjendja e të plagosurit në Prishtinë

para 6 muajve - Gazeta Express

Sot në lagjen “Afrim Vitija” të Prishtinës ndodhi një incident me armë zjarri nga i cili një person mbeti i plagosur. Personi i plagosur është qëlluar në pjesën e nëngjurit apo kërci dhe është jashtë rrezikut...

Si e plagosi nga vetura shefi punëtorin e tij në Prishtinë

para 6 muajve - Sinjali

Pronari i kompanisë “Comnicom Marketing”, Fazli Dibrani, dyshohet se e ka shtënë me armë drejt punëtorit të tij, Bers Statovcit, duke e lënë të plagosur, raporton Gazeta Sinjali. Statovci është plagosur...

Flasin nga QKUK , kjo është gjendja e të plagosurve në Prishtinë

para 6 muajve - Gazeta Express

Sot në lagjen “Afrim Vitija” të Prishtinës ndodhi një incident me armë zjarri nga i cili një person mbeti i plagosur. Personi i plagosur është qëlluar në pjesën e nëngjurit apo kërci dhe është jashtë rrezikut...

Video nga vendi në Prishtinë ku mbeti i plagosur një person

para 6 muajve - Gazeta Express

Mesditën e sotme në rrugën “Afrim Vitija“ ka pasur të shtëna me armë zjarri ku si pasojë e kësaj një person ka mbetur i plagosur Rastin për Express e ka konfirmuar edhe zyra për informim e policisë në...

Flasin nga QKUK – kjo është gjendja shëndetësore e të plagosurit në Prishtinë

para 6 muajve - Insajderi

Personi i plagosur sot në Prishtinë në lagjen “Afrim Vitija”, ndodhet jashtë rrezikut për jetë. Lajmin për Insajderin e ka konfirmuar drejtori i Emergjencës në QKUK, Basri Lenjani . Lenjani ka bërë të...

Të shtënat me armë në Prishtinë, shefi e plagosi punëtorin

para 6 muajve - Sinjali

Mesditën e sotme në rrugën “Afrim Vitija” në Prishtinë është plagosur një person pas të shtënave me armë zjarri. Gazeta Sinjali mëson nga burime të sigurta brenda Prokurorisë se pronari i kompanisë “Comnicom...

‘Azem Sakica’ plagos një person në Pejë, ja kush është viktima

para 6 muajve - OraInfo

Një person para pak çastesh është plagosur në Pejë. Mësohet se personi i cili po kërkohet si i dyshuar nga policia e që e besohet se e ka kryer plagosjen është Azem Uka, i njohur në Pejë si ‘Azem Sakica’....

Arrestohet shefi që plagosi punëtorin në Prishtinë

para 6 muajve - Infokusi

Mesditën e së martës në rrugën “Afrim Vitija” në Prishtinë është plagosur një person pas të shtënave me armë zjarri. Pronari i kompanisë “Comnicom Marketing”, Fazli Dibrani, dyshohet se ka qëlluar me armë...

Të shtëna me armë zjarri në Prishtinë – Policia jep detaje, ka të plagosur

para 6 muajve - Insajderi

Sot në Prishtinë janë dëgjuar të  shtëna me armë në rrugën”Afrim Vitija”, ku raportohet për një person të lënduar. Rastin për Insajderin e ka konfirmuar zëdhënsja e rajonit të Prishtinës Flora Ahmeti....

Kjo është gjendja e personit që u plagos sot në Prishtinë

para 6 muajve - RTV 21

Plagosje në Prishtinë Një person është plagosur, pas të shtënave me armë zjarri mesditën e së martës në rrugën “Afrim Vitija” në Prishtinë. Sipas drejtorit të Emergjencës në QKUK, Basri Lenjani, i plagosuri...

Detaje nga plagosja në Prishtinë, foto nga vendi i ngjarjes

para 6 muajve - Gazeta Express

Sot në Prishtinë ka pasur të shtëna me armë zjarri, ku si pasojë e kësaj një person është plagosur, shkruan Gazeta Express Rastin për Express e ka konfirmuar edhe zyra për informim e policisë në Prishtinë....

Dalin pamjet e para nga momenti i plagosjes në Pejë

para 6 muajve - Sovrani

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar sot në Pejë, më saktësisht në rrugën “Nënë Tereza”, ku një person ka mbetur i plagosur. Të shtënat në mes të ditës kanë shkaktuar panik të madhe tek qytetarët. Në...

Gjuajtja me armë në Prishtinë, kjo është gjendja e të plagosurit

para 6 muajve - GazetaBlic

Një person është plagosur, pas të shtënave me armë zjarri mesditën e së martës në rrugën “Afrim Vitija” në Prishtinë. Sipas drejtorit të Emergjencës në QKUK, Basri Lenjani, i plagosuri është jashtë rrezikut...

Mjekët në QKUK flasin për gjendjen e të plagosurit në qendër të Prishtinës

para 6 muajve - OraInfo

Një person ka mbetur i ploagusur sot në lagjen “Afrim Vitija” të Prishtinës. Personi i plagosur është qëlluar në pjesën e nëngjurit apo kërci dhe është jashtë rrezikut për jetë. Lajmin e ka konfirmuar...

Mejkët në QKUK flasin për gjendjen e të plagosurit në qendër të Prishtinës

para 6 muajve - OraInfo

Një person ka mbetur i ploagusur sot në lagjen “Afrim Vitija” të Prishtinës. Personi i plagosur është qëlluar në pjesën e nëngjurit apo kërci dhe është jashtë rrezikut për jetë. Lajmin e ka konfirmuar...

Të shtëna me armë në Pejë, një i plagosur

para 6 muajve - Insajderi

Rastin për Insajderin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Pejës, Driton Rugova. Rugova ka thënë e si pasojë e të shtënave ka mbetur një person i plagosur,  kurse i dyshuari ka ikur nga vendi...

Dy të dyshuar për plagosjen në Pejë

para 6 muajve - Sinjali

Policia e Kosovës ende nuk ka arritur ta kap asnjërin nga të dyshuarit të cilët plagosën një person në Pejë. Zëdhënësi i Prokurorisë së Pejës ka bërë të ditur për Sinjalin se lidhur me këtë rast prokurori...

Të shtëna me armë në Pejë, plagoset një person

para 6 muajve - Gazeta Express

Para pak minutash në Pejë ka pasur të shtëna me armë zjarru ku si pasojë e kësaj një person është plagosur, shkruan Gazeta Express Lajmin për Express e ka konfirmuar Zëdhënësi I policisë për Rajonin e...

Arrestohet “Azem Sakica”

para 6 muajve - Infokusi

Të martën në Pejë është plagosur një person ndërsa i dyshuari kishte ikur nga vendi i ngjarjes. Policia ka thënë se i dyshuari ishte emër i njohur, ndërkaq pas disa orësh policia ka arritur ta arrestojë...

Arrestohet i dyshuari që e plagosi një person në Pejë

para 6 muajve - Infokusi

Të martën në Pejë është plagosur një person ndërsa i dyshuari kishte ikur nga vendi i ngjarjes. Policia ka thënë se i dyshuari ishte emër i njohur, ndërkaq pas disa orësh policia ka arritur ta arrestojë...

Kjo është gjendja shëndetësore e të plagosurit në Prishtinë

para 6 muajve - Sinjali

I plagosuri i sotëm  në Prishtinë është jashtë rrezikut për jetë, kanë bërë të ditur për Sinjalin mjekët e Qendrës Emergjente në Prishtinë. Sipas tyre, pacienti është pranuar rreth orës 12:00 dhe ka marr...

Arrestohet personi i tretë për plagosje në Pejë

para 6 muajve - Periskopi

Policia e Kosovës pas një pune intensive operativo-hetimore ka arritur që ta arrestojë edhe personin e tretë të dyshuar të rastit të plagosjes sot në rrugën “Nëna Tereze”- Pejë. Ndërkohë, policia po punon...

Të shtëna me armë në Prishtinë

para 6 muajve - Gazeta Express

Të shtëna armësh janë dëgjuar në kryeqytet pak minuta më parë. Ngjarja ka ndodhur prapa Teatrit Kombëtar në rrugën “Vasil Andoni”. Ende nuk dihen motivet e gjuajtjes dhe nëse ka të lënduar nga ngjarja.

Foto nga vendi në Pejë ku mbeti i plagosur një person

para 6 muajve - Infokusi

Foto nga vendi në Pejë ku mbeti i plagosur një person Pasditen e së martës në Pejë ka pasur të shtëna me armë zjarri ku një person ka mbetur i plagosur, ndërsa dorasi i njohur për policinë ka ikur nga...

Të shtëna me armë në Prishtinë, plagoset një person

para 6 muajve - Telegrafi

Foto: Ilustrim

Arrestohet personi i tretë për plagosje në Pejë

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Policia e Kosovës pas një pune intensive operativo-hetimore ka arritur që ta arrestojë edhe personin e tretë të dyshuar të rastit të plagosjes sot në rrugën “Nëna Terezë”- Pejë. Ndërkohë, policia po punon...

Plagosja në Prishtinë, i dyshuari arrestohet, viktima lirohet nga spitali

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Një plagosje ka ndodhur sot në Prishtinë. Në këtë rast është plagosur një person i cili ishte dërguar për të marrë ndihmën mjekësore në QKUK, shkruan lajmi.net. Ndërkohë, mësohet se i dyshuari është arrestuar...

Pejë, një i plagosur nga të shtënat me armë

para 6 muajve - Klan Kosova

Sot rreth orës 12:43, janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri në rrugën “Nëna Terezë” në Pejë, ku si pasojë një person ka mbetur i plagosur. Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për...

Plagosja në qendër të Prishtinës, dëshmitarët: dëgjuam britma, pastaj krisi alltia

para 6 muajve - OraInfo

Të shtëna armësh janë dëgjuar në kryeqytet prapa Teatrit Kombëtar në rrugën “Vasil Andoni”. Policia e Kosovës ka konfirmuar se është plagosur një person. Banorët e lagjes i kanë thënë për lajmi. net se...

“Ik more budall se po të gjujnë..” pamje nga plagosja e sotme në Pejë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Pas disa kërkimeve disa orëshe Policia e Kosovës ka arritur që të arrestojë një person dhe ka shpallur në kërkim dy persona të tjerë si të dyshuar për plagosjen e sotme që ka ndodhur në qytetin e Pejës,...

“Ik more budall se po të gjujnë..” pamje nga ngjarja e sotme në Pejë

para 6 muajve - Bota Press

Pas disa kërkimeve disa orëshe Policia e Kosovës ka arritur që të arrestojë një person dhe ka shpallur në kërkim dy persona të tjerë si të dyshuar për plagosjen e sotme që ka ndodhur në qytetin e Pejës....

Plagosja e një personi me armë në Prishtinë – policia jep detaje

para 6 muajve - Klan Kosova

Sot rreth orës 12:00 janë dëgjuar disa të shtëna me armë zjarri në rrugën “Afrim Vitija” në Prishtinë, ku si pasojë është plagosur një person. Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar zyrtarja e Policisë...

Mësohet identiteti i të dyshuarit dhe të plagosurit në Pejë

para 6 muajve - Sinjali

Azem Uka, i njohur në Pejë si ‘Azem Sakica’ është personi që e trazoi qytetin para pak minutash, raporton Gazeta Sinjali. Sinjali mëson pas të shtënave me armë, i plagosur ka mbetur Kushtrim Krasniqi....

Të shtëna me armë zjarri në Prishtinë

para 6 muajve - Alsat-M

Sot në mesditë janë dëgjuar disa të shtëna me armë zjarri në Prishtinë. Dyshohet se rasti ka ndodhur në rrugën “Afrim Vitia”, njofton Klan Kosova. Ende nuk dihet nëse ka persona të lënduar nga të shtënat. Loading...

Të shtëna me armë zjarri në Prishtinë – një i lënduar

para 6 muajve - Klan Kosova

Sot në mesditë janë dëgjuar disa të shtëna me armë zjarri në Prishtinë. Dyshohet se rasti ka ndodhur në rrugën “Afrim Vitia”, njofton Klan Kosova. Ende nuk dihet nëse ka persona të lënduar nga të shtënat....

Arrestohet personi i tretë për plagosje në Pejë

para 6 muajve - Arbresh

Policia e Kosovës pas një pune intensive operativo-hetimore ka arritur që ta arrestojë edhe personin e tretë të dyshuar të rastit të plagosjes sot në rrugën “Nëna Terezë”- Pejë. Ndërkohë, policia po punon...

Plagosja në Prishtinë, i dyshuari arrestohet, viktima lirohet nga spitali

para 6 muajve - Gazeta Observer

Një plagosje ka ndodhur sot në Prishtinë. Në këtë rast është plagosur një person i cili ishte dërguar për të marrë ndihmën mjekësore në QKUK, shkruan lajmi.net. Ndërkohë, mësohet se i dyshuari është arrestuar...

Dy të plagosur në Kosovë brenda një ore

para 6 muajve - Sinjali

Dy persona kanë mbetur të plagosur brenda një ore në Kosovë. Kjo pasi që kanë ndodhur dy të shtëna armësh pothuajse në të njëjtën kohë, në dy vende të ndryshme të Kosovës. Njëra plagosje ka ndodhur në...

Të shtënat me armë në Prishtinë, shefi e plagosi punëtorin

para 6 muajve - Infokusi

Mesditën e sotme në rrugën “Afrim Vitija” në Prishtinë është plagosur një person pas të shtënave me armë zjarri. Gazeta Sinjali mëson nga burime të sigurta brenda Prokurorisë se pronari i kompanisë “Comnicom...

Të shtëna me armë në Pejë, plagoset një person

para 6 muajve - GazetaBlic

Para pak minutash në Pejë ka pasur të shtëna me armë zjarri ku si pasojë e kësaj një person është plagosur. Lajmin për Gazeta Blic e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për Rajonin e Pejës, Driton Rugova....

Prishtinë, plagoset një person, i dyshuari dorëzohet në polici

para 6 muajve - Arbresh

Një plagosje ka ndodhur sot në Prishtinë. Policia ka bërë të ditur se e ka identifikuar personin e dyshuar dhe është vënë në kërkim të tij. Policia poashtu njofton se pas thirrjes nga ana e policisë i...

Arrestohet edhe dyshuari i 3 për plagosjen në Pejë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arritur të arrestoj edhe të dyshuarin e 3 për plagosjen në pejë gjatë ditës së sotme, pas një pune intensive për të kapur të dyshuarit. “Policia e Kosovës pas një pune...

Pejë, një i plagosur nga të shtënat me armë

para 6 muajve - Medial

13:31, 10 Shtator 2019 Sot rreth orës 12:43, janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri në rrugën “Nëna Terezë” në Pejë, ku si pasojë një person ka mbetur i plagosur. Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar...

Të shtëna me armë zjarri një Pejë, plagoset një person

para 6 muajve - RTV 21

I dyshuari është në arrati Një person ka mbetur i plagosur nga të shtënat me armë zjarri në Pejë. Rastin e ka konfirmuar për portalin rtv21.tv, zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës, Driton Rugova,...

Plagoset një person në Prishtinë

para 6 muajve - RTV 21

Të shtëna me armë në Prishtinë Policia ka njoftuar se një person është plagosur sot rreth orës 12:00, në rrugën “Afrim Vitija” në Prishtinë. Rastin për portalin rtv21.tv e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë...

Arrestohet personi i tretë për plagosje në Pejë

para 6 muajve - KosovaPress

Ndërkohë, policia po punon intensivisht për arrestimin e personit të katërt të këtij incidenti me armë. Si pasojë e këtij incidenti një person është plagosur, i njëjti është dërguar në Spitalin Rajonal...

Arrestohet personi i tretë për plagosje në Pejë

para 6 muajve - Gazeta e re

Policia e Kosovës pas një pune intensive operativo-hetimore ka arritur që ta arrestojë edhe personin e tretë të dyshuar të rastit të plagosjes sot në rrugën “Nëna Tereze”- Pejë. Ndërkohë, policia po punon...

Plagosja në Pejë, një i arrestuar – policia në kërkim edhe për dy të tjerë

para 6 muajve - Gazeta e re

Policia e Kosovës pas një pune intensive operativo-hetimore ka arrestuar një person të dyshuar dhe është në kërkim të dy të tjerëve të involvuar në rastin e sotëm të plagosjes së një personi në rrugën...

Plagosja në Prishtinë, i dyshuari dorëzohet në polici

para 6 muajve - Periskopi

Sot në Prishtinë ka pasur të shtëna me armë zjarri ku si pasojë e kësaj një person ka mbetur i plagosur Policia ka bërë të ditur se e ka identifikuar personin e dyshuar të cilit i ka bërë ftesë për t;u...

Gjuajtje me armë në qendër të Prishtinës

para 6 muajve - OraInfo

Të shtëna me armë në Prishtinë. Të shtëna armësh janë dëgjuar në kryeqytet pak minuta më parë. Ngjarja ka ndodhur prapa Teatrit Kombëtar në rrugën “Vasil Andoni”. Ende nuk dihen motivet e gjuajtjes dhe...

Plagoset një person nga të shtënat me armë në Pejë

para 6 muajve - Sinjali

Një person ka mbetur i plagosur pas të shtënave me armë që kanë ndodhur para pak çastesh në Pejë. Lajmin për Gazetën Sinjali, e ka konfirmuar edhe Zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Pejës, Driton Rugova....

Arrestohet një person në Gjakovë, rrah një femër

para 6 muajve - Insajderi

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje gjatë ditës ka arrestuar një person në Gjakovë, pasi që i njëjti kishte sulmuar fizikishtë një femër. “Është arrestuar i dyshuari mashkull K-shqiptar, pasi që i njëjti...

Arrestohet një i dyshuar për plagosjen në Prishtinë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka arrestuar një të dyshuar për plagosje në Prishtinë. Lajmin për Ekonomia Online ka konfirmuar Flora Ahmeti, zëdhënëse e Policisë për Rajonin e Prishtinës. Sipas  Policisë i dyshuari...

Të shtëna me armë në Prishtinë, një i plagosur

para 6 muajve - Koha.net

Sot rreth orës 12:00, ka pasur të shtëna me armë zjarri në rrugën “Afrim Vitija” në Prishtinë. Gjatë të shtënave me armë, ka mbetur një person i plagosur, i cili është dërguar në QKUK për tretman mjekësor,...

LAJMI I FUNDIT | Plagoset një person në Prishtinë

para 6 muajve - GazetaBlic

Para pak çastesh është plagosur një person me armë zjarri në Prishtinë. Rasti ka ndodhur në rrugën “Afrim Vitija”, në afërsi të xhamisë “4 Llulla”, raporton GazetaBlic. Lajmin për një të plagosur e ka...

Plagoset një person në Prishtinë, Policia e Kosovës jep detaje

para 6 muajve - Sinjali

Një orë më parë në qendër të Prishtinës është plagosur një person nga të shtënat me armë zjarri. Policia e Kosovës ka konfirmuar rastin për Gazetën Sinjali. Flora Ahmeti, zyrtare për informim në Policinë e...

Të shtëna armësh në Pejë, ikë i dyshuari

para 6 muajve - Sinjali

Para pak çastesh në Pejë janë dëgjuar të shtëna armësh. Gazeta Sinjali merr vesh se këto të shtëna armësh janë dëgjuar afër Spitalit, si dhe i dyshuari ka ikur nga vendi i ngjarjes. Të pranishëm janë edhe...

Gjuajtje me armë zjarri në Prishtinë

para 6 muajve - Sinjali

Të shtëna me armë zjarri ka pasur para pak minutave në kryeqytetit. Disa të shtëna të armës së zjarrit janë dëgjuar në Prishtinë, ndërsa nuk dihet ende nëse ka persona të lënduar. Policia e Kosovës është...

Të shtëna me armë zjarri në Prishtinë – një i lënduar

para 6 muajve - Medial

13:02, 10 Shtator 2019 Sot në mesditë janë dëgjuar disa të shtëna me armë zjarri në Prishtinë. Dyshohet se rasti ka ndodhur në rrugën “Afrim Vitia”, njofton Klan Kosova. Ende nuk dihet nëse ka persona...

LAJMI I FUNDIT: Të shtëna me armë në Prishtinë

para 6 muajve - GazetaBlic

Të shtëna armësh janë dëgjuar në kryeqytet pak minuta më parë. Ngjarja ka ndodhur prapa Teatrit Kombëtar në rrugën “Afrim Vitia”. Ende nuk dihen motivet e gjuajtjes dhe nëse ka të lënduar nga ngjarja.

Në Suharek, djali rrah babain e tij

para 6 muajve - Insajderi

Në Suharek është arrestuar një person, pasi që i njëjti pasi një mosmarrëveshje kishte sulmuar prindin e tij, ka njoftuar policia e Kosovës. “Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar, pasi që i njëjti...

Çfarë po ndodhë në Kosovë, gjuajtje me armë gjithandej

para 6 muajve - Infokusi

Vetëm në  ditën e sotme të 10 shtatorit kanë ndodhur dy gjuajtje me armë zjarri në dy qytete. Qyteti i Prishtinës dhe i Pejës janë qytetet në të cilat ndodhën rastet ku mbetën 2 persona të plagosur. Rasti...

Arrestohet një person për plagosjen në Pejë, dy të tjerë në kërkim

para 6 muajve - Arbresh

Policia e ka arrestuar një person në lidhje me rastin e para pak orësh, nga ku pas një shkëmbim zjarri është plagosur një person. Kjo është bërë e ditur përmes një komunikate për media nga Policia e Kosovës....

Plagosja në Pejë- Policia arreston një person, në kërkim edhe për dy të tjerë

para 6 muajve - Sovrani

Policia e Kosovës pas një pune intensive operativo-hetimore ka arrestuar një person të dyshuar dhe është në kërkim të dy të tjerëve të involvuar në rastin e sotëm të plagosjes së një personi në rrugën...

Plagosja në Pejë, një i arrestuar dhe dy në arrati

para 6 muajve - Gazeta Observer

Sot rreth orës 13:00, janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri në rrugën “Nëna Terezë” në Pejë. Për këtë rast Indeksonline raportoi ekskluzivisht ndërsa tani Policia e Kosovës ka dhënë versionin e saj përkitazi...

Policia jep detaje për të plagosurin nga Peja

para 6 muajve - Ekonomia Online

Policia Rajonale në Pejë përmes një njoftimi ka dhënë detaje rreth plagojes së një personi gjatë ditës së sotme në rrugën “Nënë tereza” në këtë qytet. Policia ka njoftuar se personi  i plagosur është i...

Plagosja në Pejë, një i arrestuar dhe dy në arrati

para 6 muajve - Periskopi

Sot rreth orës 13:00, janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri në rrugën “Nëna Terezë” në Pejë. Si pasojë e këtij incidenti, sipas policisë, një person është plagosur, i njëjti është dërguar në Spitalin Rajonal...

Plagosja në Pejë, një i arrestuar – policia në kërkim edhe për dy të tjerë

para 6 muajve - KosovaPress

Policia ka bërë të ditur se tashmë dihet identiteti i dy personave që janë në kërkim, ndërkohë që edhe personi i plagosur i cili është në spital, gjendja e të cilit është jashtë rrezikut për jetë, konsiderohet...

Djali sulmon babanë në Suharekë

para 6 muajve - Alsat-M

Një person është arrestuar në Suharekë, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje ka sulmuar babanë e tij, njofton Policia e Kosovës. Nuk raportohet për të lënduar, ndërsa me vendim të prokurorit i dyshuari...

Të shtëna me armë zjarri në pejë, një person i Plagosur

para 6 muajve - Infokusi

Një person është plagosur me armë zjerri në rrugën “Nënë Tereza” në Pejë. Lajmin e për Gazetën inFokus e ka përë të ditur  Driton Rugova, zëdhënësi i policisë për Rajonin e Pejës, “Rreth orës 12:30 Policia...

Grabitet vetura në Kamenicë, policia arreston një person

para 6 muajve - Sinjali

Një person është arrestuar pasi që i njejti ka vjedhur një veturë në Kamenicë. Policia njofton se me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar pas intervistimit. “Njësia policore ka arritur të identifikojë...

Djemtë sulmuan babain në Fushë Kosovë – policia jep detaje

para 6 muajve - Sinjali

Dy persona janë arrestuar pasi të njëjtit kanë sulmuar fizikisht babain e tyre. “Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj K-Shqiptarë, pasi që të njëjtit kanë sulmuar fizikisht, viktimën mashkull K-Shqiptar....

Djali sulmon babanë, arrestohet nga policia

para 6 muajve - Sinjali

Një person është arrestuar në Suharekë, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje ka sulmuar babanë e tij, njofton Policia e Kosovës. Nuk raportohet për të lënduar, ndërsa me vendim të prokurorit i dyshuari...

Të shtëna me armë në Pejë, plagoset një person

para 6 muajve - Tetova Sot

Para pak minutash në Pejë ka pasur të shtëna me armë zjarri ku si pasojë e kësaj një person është plagosur, shkruan Gazeta Express Lajmin për Express e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për Rajonin e...

Flasin nga QKUK-ja , kjo është gjendja e të plagosurit në Prishtinë

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Sot në lagjen “Afrim Vitija” të Prishtinës ndodhi një incident me armë zjarri nga i cili një person mbeti i plagosur. Personi i plagosur është qëlluar në pjesën e nëngjurit apo kërci dhe është jashtë rrezikut...

Arrestohet pasi sulmoi babanë e vet në Suharekë

para 6 muajve - Koha.net

Dje në Suharekë është arrestuar një person pasi ka sulmuar babanë e vet. “Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje ka sulmuar babanë e tij viktimën mashkull...

Djali e rrahu babain në Suharekë

para 6 muajve - RTV 21

Arrestohet i dyshuari Në Suharekë dje është raportuar një rast i dhunës në familje. Sipas policisë, një i dyshuar pas një mosmarrëveshje me babain e tij e ka rrahur atë. I dyshuari është arrestuar, ndërkaq...

Plagosje me armë zjarri në Pejë, policia në aksion për kapjen e tij

para 6 muajve - Fakti Ditor

Sot në orën 12:43 minuta ka pasur të shtëna me armë zjarri në Pejë, ku një person ka mbetur i plagosur. I plagosuri është jashtë rrezikut për jetë dhe po trajtohet në spitalin e Pejës. Informacioni është...

Një person i plagosur, policia jep detaje për gjuajtjen me armë në Prishtinë

para 6 muajve - Infokusi

Një person ka mbetur i lënduar pas gjuajtjeve me armë zjarri që kanë ndodhur rreth orës 12:00, prapa teatrit kombëtar në Prishtinë. Zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti ka dhënë...

Ky është personi i plagosur në Pejë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Para pak minutash në Pejë ka pasur të shtëna me armë zjarri ku si pasojë e kësaj një person është plagosur, shkruan Express. Gazeta mëson se personi i cili po kërkohet si i dyshuar nga policia e që e besohet...

Të shtëna me armë zjarri në Prishtinë

para 6 muajve - Infokusi

Para pak minutash prapa teatrit në Prishtinë kanë ndodhur gjuajtje me armë zjarri. Akoma nuk ka shumë detaje për rastin. Gazeta inFokus do të ju mbaj të informuar për këtë rast. /Gazeta inFokus

Policia në Pejë arreston të dyshuarin për vrasjen në tentativë

para 6 muajve - Gazeta Express

Policia rajonale e Pejës ka njoftuar se është arrestuar i dyshuari i cili me datë 2 shtator ishte i përfshirë në rastin “Vrasje në tentativë” Policia e Kosovës, gjegjësisht Hetuesit e Drejtorisë Rajonale...

Plagosja me armë zjarri në Pejë: Ky është identiteti i viktimës dhe i të dyshuarit

para 6 muajve - Sovrani

Para pak minutash në Pejë ka pasur të shtëna me armë zjarri ku si pasojë e kësaj një person është plagosur, shkruan Express. Gazeta mëson se personi i cili po kërkohet si i dyshuar nga policia e që e besohet...

I plagosuri në Prishtinë është jashtë rrezikut për jetë

para 6 muajve - KosovaPress

Sipas drejtorit të Emergjencës në QKUK, Basri Lenjani, i plagosuri është jashtë rrezikut për jetë. “Rreth orës 12:00 kemi pranuar një rast ku një person ka qenë i plagosur nën kyçin  e këmbës, për momentin...

QKUK-ja tregon për gjendjen e të plagosurit në Prishtinë

para 6 muajve - Periskopi

Një person ka mbetur i plagosur sot prapa Teatrit Kombëtar, në Prishtinë, pas gjuajtjeve me armë zjarri. Personi i plagosur në këtë incident është duke u trajtuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës...

Dëshimtarët tregojnë për ngjarjen ku mbeti i plagosur një person: Shumë banorë ishin në ballkone

para 6 muajve - Gazeta Observer

Të shtëna armësh janë dëgjuar në kryeqytet prapa Teatrit Kombëtar në rrugën “Afrim Vitija”. Policia e Kosovës ka konfirmuar se është plagosur një person. Banorët e lagjes i kanë thënë për lajmi.net se...

Policia në Pejë arreston të dyshuarin për vrasjen në tentativë

para 6 muajve - Zhurnal

Pejë, 10 shtator – Zhurnal.mk – Policia rajonale e Pejës ka njoftuar se është arrestuar i dyshuari i cili me datë 2 shtator ishte i përfshirë në rastin “Vrasje në tentativë” Policia e Kosovës, gjegjësisht...

Flasin nga QKUK , kjo është gjendja e të plagosurve në Prishtinë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Foto ilustrim Sot në lagjen “Afrim Vitija” të Prishtinës ndodhi një incident me armë zjarri nga i cili një person mbeti i plagosur. Personi i plagosur është qëlluar në pjesën e nëngjurit apo kërci dhe...

Detaje nga plagosja në Prishtinë, foto nga vendi i ngjarjes

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Sot në Prishtinë ka pasur të shtëna me armë zjarri, ku si pasojë e kësaj një person është plagosur. Rastin për Express e ka konfirmuar edhe zyra për informim e policisë në Prishtinë. “Sot rreth orës 12:00,...

Flasin nga QKUK , kjo është gjendja e të plagosurve në Prishtinë

para 6 muajve - Bota Press

Sot në lagjen “Afrim Vitija” të Prishtinës ndodhi një incident me armë zjarri nga i cili një person mbeti i plagosur. Personi i plagosur është qëlluar në pjesën e nëngjurit apo kërci dhe është jashtë rrezikut...

Dëshimtarët tregojnë për ngjarjen ku mbeti i plagosur një person: Shumë banorë ishin në ballkone

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Të shtëna armësh janë dëgjuar në kryeqytet prapa Teatrit Kombëtar në rrugën “Afrim Vitija”. Policia e Kosovës ka konfirmuar se është plagosur një person. Banorët e lagjes i kanë thënë për lajmi.net se...

Ngjarja e 2 shtatorit në Pejë, arrestohet i dyshuari

para 6 muajve - Insajderi

Tek i dyshuari është gjetur dhe konfiskuar arma e tipit “Pietro Bereta” cal. 9mm, 1- karikator dhe 2 fishekë 9mm, e cila dyshohet së është përdorur në rast. Pas intervistimit nga hetuesit Rajonal në koordinim...

Pas Prishtinës, edhe në Pejë plagoset një person

para 6 muajve - Sovrani

Para pak minutash në Pejë janë dëgjuar të shtëna armësh meqë rast një person ka mbetur i plagosur. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Driton Rugova. Rreth 12:42...

I plagosuri në Prishtinë në gjendje stabile, lirohet për në shtëpi

para 6 muajve - Ekonomia Online

Klinika Emergjente e QKUK-së sot rreth orës 12:20 ka pranuar një person i cili ishte plagosur nga arma e zjarrit, raporton Ekonomia Online. Sipas mjekut kujdestar, Ejup Govorit, pacienti në fjalë është...

Të shtëna me armë në Prishtinë, një i plagosur

para 6 muajve - Gazeta e re

Një person është plagosur në Prishtinë më armë zjarri. Rasti ka ndodhur rreth orës 12:00 në rrugën ‘Afrim Vitija’. Rastin e ka konfirmuar për KosovaPress, zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti....

Detaje nga plagosja në Prishtinë, fotografi nga vendi i ngjarjes

para 6 muajve - Sovrani

Sot në Prishtinë ka pasur të shtëna me armë zjarri, ku si pasojë e kësaj një person është plagosur, shkruan Gazeta Express Rastin për Express e ka konfirmuar edhe zyra për informim e policisë në Prishtinë....

Dëshimtarët tregojnë për ngjarjen ku mbeti i plagosur një person: Shumë banorë ishin në ballkone

para 6 muajve - Fakti Ditor

Të shtëna armësh janë dëgjuar në kryeqytet prapa Teatrit Kombëtar në rrugën “Vasil Andoni”. Policia e Kosovës ka konfirmuar se është plagosur një person. Banorët e lagjes i kanë thënë për lajmi.net se...

Mësohet identiteti i të dyshuarit dhe të plagosurit në Pejë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Azem Uka, i njohur në Pejë si ‘Azem Sakica’, është personi që dyshohet se e trazoi këtë qytet gjatë së sotme. Pasi ka qëlluar disa herë me armë, Uka ka ikur nga vendi i ngjarjes. Ndërkaq Sinjali mëson...

Detaje nga plagosja në Prishtinë, foto nga vendi i ngjarjes

para 6 muajve - Gazeta Observer

Sot në Prishtinë ka pasur të shtëna me armë zjarri, ku si pasojë e kësaj një person është plagosur, shkruan Gazeta Express. Rastin për Express e ka konfirmuar edhe zyra për informim e policisë në Prishtinë....

Plagoset një person në Pejë

para 6 muajve - KosovaPress

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Nënë Tereza” ku ka pasur të shtëna me armë zjarri. Zyrtari për media në Drejtorinë Rajonale të Policisë në Pejë, Driton Rugova i tha KosovaPress-it se ende nuk dihen motivet...

Pas të shtënave me armë, policia e liron rrugën “Afrim Vitija” për qarkullim

para 6 muajve - Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka liruar rrugën “Afrim Vitija” në Prishtinë për qarkullim, ku një orë më parë u dëgjuan të shtëna armësh ku si pasojë është plagosur një person, raporton Ekonomia Online. Sipas dëshmitarëve...

Arrestohet i dyshuari për tentim vrasje në Pejë

para 6 muajve - Klan Kosova

Policia në Pejë ka arrestuar të dyshuarin për vrasje në tentativë të ndodhur më datë 2 të këtij muaji, njofton Klan Kosova. “Policia e Kosovës- Hetuesit e Drejtorisë Rajonale të Policisë ne Pejë, pas një...

Plagoset një person në Prishtinë

para 6 muajve - Fakti Ditor

Sot rreth orës 12:00 janë dëgjuar të shtëna armësh në Prishtinë, ku një person është plagosur. Policia e Kosovës e ka konfirmuar rastin. “Sot rreth orës 12:00, kemi pranuar informatën se në rrugën “Afrim...

Detajetë reja nga plagosja në Prishtinë

para 6 muajve - Bota Press

Botapress 10 Shtator – Sot në Prishtinë ka pasur të shtëna me armë zjarri, ku si pasojë e kësaj një person është plagosur. Rastin e ka konfirmuar edhe zyra për informim e policisë në Prishtinë. “Sot rreth...

Plagoset një person në Pejë

para 6 muajve - InfoMagazin

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar sot në rrugën “Nënë Tereza” në Pejë. Si pasojë e të shtënave ka mbetur i plagosur një person. Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë, Driton Rugova....

Plagoset një person në Pejë

para 6 muajve - Arbresh

Një person ka mbetur i lënduar nga të shtënat në Pejë. Policia e Pejës ka konfirmuar rastin duke thënë se personi i dyshuari ka ikur nga vendi i ngjarjes. “Rreth orës 12:33 minuta, Policia është informuar...

Të shtëna me armë në Pejë, plagoset një person

para 6 muajve - Gazeta Observer

Foto ilustrim Para pak minutash në Pejë ka pasur të shtëna me armë zjarri ku si pasojë e kësaj një person është plagosur, shkruan Gazeta Express. Lajmin për Express e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë...

Të shtëna me armë në Prishtinë, një i plagosur

para 6 muajve - KosovaPress

Rastin e ka konfirmuar për KosovaPress, zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti. Sipas saj, viktima  është dërguar për tretman mjekësor, ndërsa ende nuk dihen rrethanat e ngjarjes. “Sot rreth orës...

Van Dijk kërkon përqendrim nga bashkëlojtarët e Holandës

para 6 muajve - KosovaPress

Holanda është në grupin C, tri pikë më pak se Gjermania, transmeton KosovaPress. Pas fitores së thellë ndaj Estonisë me rezultat 4-0, futbollisti holandez tha se dëshirojnë të fitojnë dy ndeshjet e radhës....

Plagoset me armë një person në Prishtinë

para 6 muajve - Epoka e Re

Sot rreth orës 12:00 janë dëgjuar disa të shtëna me armë zjarri në rrugën “Afrim Vitija” në Prishtinë, ku si pasojë është plagosur një person. Lajmin për “Klan Kosova” e ka konfirmuar zyrtarja e Policisë...

Pejë, një i plagosur nga të shtënat me armë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Sot rreth orës 12:43, janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri në rrugën “Nëna Terezë” në Pejë, ku si pasojë një person ka mbetur i plagosur. Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për...

Pas Prishtinës, edhe në Pejë plagoset një person

para 6 muajve - Periskopi

Para pak minutash në Pejë janë dëgjuar të shtëna armësh meqë rast një person ka mbetur i plagosur, raporton Periskopi. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Driton...

Të shtëna me armë në Prishtinë, një i plagosur

para 6 muajve - Sovrani

Sot rreth orës 12:00, ka pasur të shtëna me armë zjarri në rrugën “Afrim Vitija” në Prishtinë. Gjatë të shtënave me armë, ka mbetur një person i plagosur, i cili është dërguar në QKUK për tretman mjekësor,...

Të shtëna me armë zjarri në Prishtinë, një i plagosur

para 6 muajve - Ekonomia Online

Sot rreth orës 12:00 janë dëgjuar disa të shtëna me armë zjarri në rrugën “Afrim Vitija” në Prishtinë, ku si pasojë është plagosur një person. Lajmin për Ekonomia Online e ka konfirmuar zyrtarja e Policisë...

Djali sulmon babanë në Suharekë

para 6 muajve - Infokusi

Një person është arrestuar në Suharekë, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje ka sulmuar babanë e tij, njofton Policia e Kosovës. Nuk raportohet për të lënduar, ndërsa me vendim të prokurorit i dyshuari...

Plagosja e një personi me armë në Prishtinë, policia jep detaje

para 6 muajve - Arbresh

Të shtëna armësh janë dëgjuar në Prishtinë në rrugën “Afrim Vitia” sot në mesditë, ku si pasojë një person ka mbetur i lënduar. Lajmin për Arbresh.info e ka konfirmuar Zëdhënësja e Policisë së Kosovës...

Të shtëna në Pejë, qëllohet një person

para 6 muajve - Bota Press

Para pak minutash në Pejë ka pasur të shtëna me armë zjarru ku si pasojë e kësaj një person është plagosur. Lajmin e ka konfirmuar Zëdhënësi I policisë për Rajonin e Pejës, Driton Rugova. “Sot rreth orës...

Policia e Kosovës arreston personin për ‘tentim vrasje’ në Pejë

para 6 muajve - Sinjali

Policia e Kosovës ka arrestuar një person si të dyshuar për tentim vrasje në Pejë që kishte ndodhur më 2 shtator të këtij viti në rrugën “Eliot Engel”. Pas 2 ditëve në arrati Policia e Kosovës ka arritur...

Një i plagosur nga të shtënat me armë zjarri në Prishtinë

para 6 muajve - Periskopi

Të shtëna me armë janë dëgjuar pak minuta më parë në rrugën “Afrim Vitija” në Prishtinë, shkruan Periskopi. Pikërisht mbrapa Teatrit Kombëtarë janë parë edhe njësite policore të cilat po merren me rastin....

Djali e rrahu babain në Suharekë

para 6 muajve - Tetova Sot

Në Suharekë dje është raportuar një rast i dhunës në familje. Sipas policisë, një i dyshuar pas një mosmarrëveshje me babain e tij e ka rrahur atë. I dyshuari është arrestuar, ndërkaq nuk raportohet për...

Të shtëna me armë zjarri në Prishtinë – një i lënduar

para 6 muajve - InfoMagazin

Sot në mesditë janë dëgjuar disa të shtëna me armë zjarri në Prishtinë. Dyshohet se rasti ka ndodhur në rrugën “Afrim Vitia”, njofton Klan Kosova. Ende nuk dihet nëse ka persona të lënduar nga të shtënat.

Arrestohet i dyshuari për tentim vrasjen në Pejë në rrugën “Eliot Engel”

para 6 muajve - Koha.net

Policia e Kosovës - Hetuesit e Drejtorisë Rajonale të Policisë ne Pejë, kanë dhënë detaje më të hollësishme pas një pune intensive lidhur me rastin “Vrasje në tentativë” të ndodhur me datë 02.09.2019,...

Të shtëna në Prishtinë

para 6 muajve - Bota Press

Të shtëna armësh janë dëgjuar në kryeqytet pak minuta më parë. Ngjarja ka ndodhur prapa Teatrit Kombëtar në rrugën “Vasil Andoni”. Ende nuk dihen motivet e gjuajtjes dhe nëse ka të lënduar nga ngjarja.

Policia e Kosovës, gjatë 24 orëve të fundit, shqipton 1333 tiketa trafiku

para 6 muajve - Arbresh

Gjatë 24 orëve, Policia e Kosovës, ka njoftuar se dje kanë ndodhur 43 aksidente, një ka ndodhur me fatalitet, kurse 20 me të lënduar, e 22 aksidente pa të lënduar, njofton Policia e Kosovës. Policia e...

Arrestohen tre inspektorë në Prishtinë për shpërdorim të detyrës

para 6 muajve - KosovaPress

Me vendim të prokurorit pas intervistimit tre të dyshuarit janë dërguar në mbajtje. Rasti ka ndodhur dy ditë më parë, ndërsa arrestimi i tyre është bërë me duhëzim të prokururit. /KosovaPress/ Loading......

Në Vushtrri një punëtor lëndohet në vendin e punës

para 6 muajve - KosovaPress

Viktima fillimisht është dërguar në emergjencën e Vushtrrisë e më pas në QKUK për trajtim të mëtutjeshëm mjekësor. Rasti ka ndodhur pasditen e djeshme./KosovaPress/ Loading... ...lajmi i plotë është...

Djali sulmon babanë në Suharekë

para 6 muajve - KosovaPress

Nuk raportohet për të lënduar, ndërsa me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje. Rasti ka ndodhur mbrëmjen e djeshme./KosovaPress/ Loading... ...lajmi i plotë është në sistemin me parapagim....

Arrestohet pasi sulmoi babanë e vet në Suharekë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Dje në Suharekë është arrestuar një person pasi ka sulmuar babanë e vet. “Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje ka sulmuar babanë e tij viktimën mashkull...

Ngjarja e 2 shtatorit në Pejë, arrestohet i dyshuari

para 6 muajve - Infokusi

Lidhur me rastin “Vrasje në tentativë” të ndodhur me 2 shtator në rrugën “Eliot Engel” në Pejë, Policia e Kosovës pas një pune intensive operativo-hetimore arrestoi të dyshuarin A.GJ., i lindur në vitin...

Arrestohet i dyshuari për vrasje në tentativë në Pejë

para 6 muajve - Periskopi

Lidhur me rastin “Vrasje në tentativë” të ndodhur me 2 shtator në rrugën “Eliot Engel” në Pejë, Policia e Kosovës pas një pune intensive operativo-hetimore arrestoi të dyshuarin A.GJ., i lindur në vitin...

Arrestohet i dyshuari për tentim vrasjen në Pejë në rrugën “Eliot Engel”

para 6 muajve - Ekonomia Online

Policia e Kosovës – Hetuesit e Drejtorisë Rajonale të Policisë ne Pejë, kanë dhënë detaje më të hollësishme pas një pune intensive lidhur me rastin “Vrasje në tentativë” të ndodhur me datë 2 shtator në...

Ngjarja e 2 shtatorit në Pejë, arrestohet i dyshuari

para 6 muajve - KosovaPress

Tek i dyshuari është gjetur dhe konfiskuar arma e tipit “Pietro Bereta” cal. 9mm, 1- karikator dhe 2 fishekë 9mm, e cila dyshohet së është përdorur në rast. Pas intervistimit nga hetuesit Rajonal në koordinim...

Dy djemtë në Fushë Kosovë rrahin babanë, rrahin edhe dy policë

para 6 muajve - Sinjali

Dy djemtë Donat dhe Donik Kqiku kanë rrahur 2 orë më parë babanë e tyre, Gani Kqikun në Fushë Kosovës. Përveç babait ata kanë rrahur edhe dy zhytarët policorë që kishin shkuar për t’i arrestuar dy djemtë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK