http://kariera.mk

Çfarë nënkupton shkarkimi i këshilltarit Bolton

më 9.2019 - Zëri i Amerikës

Presidenti Donald Trump njoftoi dje se kishte shkarkuar këshilltarin e sigurisë kombëtare, John Bolton , duke thënë se nuk ishte dakord me shumë prej propozimeve të zotit Bolton . Korrespondentja e Zërit...

A do të shkojë këshilltari i lartë i Trump në Beograd e Prishtinë?

më 9.2019 - Ina

Nga Beqir Sina/ Në një njoftim të befasishëm në Twitter, Presidenti Donald Trump të marten, tha që ai ka kërkuar dorëheqjen – dhe e ka marrë atë – nga Këshilltari i Sigurisë Kombëtare John Bolton, duke...

Pse John Bolton u largua nga posti i Këshilltarit të Sigurisë Kombëtare?

më 9.2019 - Gazeta Tema

Në një njoftim në Twitter, Presidenti Donald Trump njoftoi se ai i ka kërkuar dorëheqjen Këshilltarit të Sigurisë Kombëtare John Bolton dhe se zëvendësimi i tij do të bëhet javën e ardhshme. Vet Bolton...

Buzëqesh tani, Mike Pompeo…

më 9.2019 - Opinion

Chris Cilliza – Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo, mezi mundi të përmbante veten teksa qëndronte para korpusit të shtypit të Shtëpisë së Bardhë të martën pasdite. Disa orë më parë, këshilltari i sigurisë...

Njihuni me zëvendësin e Boltoni, Charles Kupperman-in

më 9.2019 - Ina

Shtëpia e Bardhë thotë se Charlie Kupperman do të shërbejë si Këshilltar i Sigurisë Kombëtare në detyrë. Njoftimi i Presidentit Trump erdhi vetëm 90 minuta para se zoti Bolton të shfaqej së bashku me Sekretarin...

Kosova mirëpret shkarkimin e këshilltarit të Trump-it, Buxhovi flet për pozicionin e SHBA-ve

më 9.2019 - Arbresh

Historiani e publicisti Jusuf Buxhovi, e ka quajtur pozitive vendimin e fundit të presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, për shkariminin e këshilltarin e tij për Siguri Kombëtare,...

Anëtari i AAK-së komenton shkarkimin e Boltonit: Aferim Ramush Haradinaj

më 9.2019 - Insajderi

Ardian Gjini, kandidatë për deputetë nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ardian Gjini, ka komentuar shkarkimin e John Boltonit, këshilltar i presidentit amerikan, Donald Trump. Përmes...

“Edhe të fikt edhe të flliqt”, Gjini shkruan pas shkarkimit të Boltonit

më 9.2019 - Gazeta Express

Nënkryetari i AAK’së, Ardian Gjini, e ka shpërndarë shkrimin e presidentit amerikan, Donald Trump, ku ka njoftuar për shkarkimin e këshilltarit të tij për Siguri Kombëtare, John Bolton. Gjini shkruan se...

Shkarkimi i Bolton nga Trump, lajm i madh për shqiptarët…

më 9.2019 - Standard

Profesori Enver Bytyçi përmes një postimi në rrjet shprehet se shkarkimi i John Boltonit, Këshilltar për Siguri, është një lajm i madh për Kosovën dhe shqiptarët. “Lajm i madh për Kosovën dhe shqiptarët!...

Trump pushon nga puna Këshilltarin për Siguri John Bolton

më 9.2019 - Aktuale

Presidenti amerikan Donald Trump ka shkarkuar Këshilltarin për Siguri Kombëtare, John Bolton. “Unë e njoftova John Bolton mbrëmë se shërbimet e tij nuk janë më të nevojshme në Shtëpinë e Bardhë”. shkroi...

Trump shkarkon këshilltarin Bolton, njeriun që nuk pëlqente pavarësinë e Kosovës

më 9.2019 - Albinfo

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka shkarkuar nga detyra, këshilltarin për Siguri Kombëtare në Shtëpinë e Bardhë, Xhon Bolton Donald Trump ka shkarkuar nga detyra, këshilltarin për Siguri Kombëtare në...

Trump pushoi nga puna Këshilltarin për Siguri

më 9.2019 - Portalb

Presidenti amerikan Donald Trump ka shkarkuar Këshilltarin për Siguri Kombëtare, John Bolton . “Unë e njoftova John Bolton mbrëmë se shërbimet e tij nuk janë më të nevojshme në Shtëpinë e Bardhë”. shkroi...

Trump e shkarkon këshilltarin e tij

më 9.2019 - Insajderi

Presidenti amerikan, Donald Trump, sapo ka njoftuar se e ka shkarkuar nga detyra këshilltarin e tij për Siguri Kombëtare, John Bolton. Trump njoftimin e ka bërë përmes një postimi në Tëitter, ku ka thënë...

Trump shkarkon nga detyra Këshilltarin e Sigurisë, John Bolton

më 9.2019 - Top Channel

Presidenti amerikan Donald Trump ka shkarkuar nga detyra Këshilltarin e Sigurisë, John Bolton “E informova zotin Bolton se shërbimet e tij nuk janë më të nevojshme për Shtëpinë e bardhë”, tha Trump. Vijon.. Top Channel

Trump e shkarkon nga Shtëpia e Bardhë armikun numër 1 të Kosovës

më 9.2019 - Gazeta Express

Presidenti amerikan, Donald Trump, sapo ka njoftuar se e ka shkarkuar nga detyra këshilltarin e tij për Siguri Kombëtare, John Bolton, transmeton Gazeta Express. Trump njoftimin e ka bërë përmes një postimi...

Trump shkarkoi John Bolton, ky i fundit thotë se vet dha dorëheqje

më 9.2019 - RTV 21

Ata kishin mospajtime Presidenti amerikan Donald Trump bëri të ditur se ai ka shkarkuar Këshilltarin e tij të Sigurisë Kombëtare, John Bolton. “Unë e njoftova John Bolton mbrëmë se shërbimet e tij nuk...

Trump shkarkon nga detyra Këshilltarin e Sigurisë, John Bolton

më 9.2019 - Alsat-M

Presidenti amerikan Donald Trump ka shkarkuar nga detyra Këshilltarin e Sigurisë, John Bolton “E informova zotin Bolton se shërbimet e tij nuk janë më të nevojshme për Shtëpinë e bardhë”, tha Trump. “Kisha...

Trump shkarkon Bolton, njeriu që nuk pëlqente pavarësinë e Kosovës

më 9.2019 - Albinfo

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka shkarkuar nga detyra, këshilltarin për Siguri Kombëtare në Shtëpinë e Bardhë, Xhon Bolton. Donald Trump ka shkarkuar nga detyra, këshilltarin për Siguri Kombëtare...

Donald Trump shkarkon këshilltarin John Bolton, “armikun” nr. 1 të Kosovës

më 9.2019 - BalkanWeb

SHBA Presidenti amerikan Donald Trump sapo ka njoftuar me anë të njoftimeve në rrjete sociale se ka shkarkuar nga detyra këshilltarin e tij për Siguri Kombëtare, John Bolton. Trump e ka njoftuar lajmin...

LAJMI FUNDIT: Trumpi shkarkon këshilltarin kontrovers John Bolton

më 9.2019 - Koha.mk

Presidenti amerikan Donald Trump ka shkarkuar këshilltarin e tij për Siguri Kombëtare, John Bolton. “Unë e njoftova John Bolton mbrëmë se shërbimet e tij nuk janë më të nevojshme në Shtëpinë e Bardhë”,...

Trump pushon nga puna Këshilltarin për Siguri John Bolton

më 9.2019 - Klan Kosova

Presidenti amerikan Donald Trump ka shkarkuar Këshilltarin për Siguri Kombëtare, John Bolton. “Unë e njoftova John Bolton mbrëmë se shërbimet e tij nuk janë më të nevojshme në Shtëpinë e Bardhë”. shkroi...

Donald Trump shkarkon këshilltarin John Bolton, “armikun” nr. 1 të Kosovës

më 9.2019 - Blitz

Presidenti amerikan Donald Trump sapo ka njoftuar me anë të njoftimeve në rrjete sociale se ka shkarkuar nga detyra këshilltarin e tij për Siguri Kombëtare, John Bolton. Trump e ka njoftuar lajmin në llogarinë...

Trump shkarkon nga detyra John Boltonin

më 9.2019 - RTV 21

Boltoni iu përgjigj kështu Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, shkarkoi nga detyra këshilltarin e Sigurisë, John Bolton. “E informova zotin Bolton se shërbimet e tij nuk janë më të nevojshme për Shtëpinë...

Trump shkarkon nga detyra John Bolton

më 9.2019 - RTV 21

Boltoni iu përgjigj kështu Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, shkarkoi nga detyra këshilltarin e Sigurisë, John Bolton. “E informova zotin Bolton se shërbimet e tij nuk janë më të nevojshme për Shtëpinë...

Presidenti Trump shkarkon Këshilltarin e Sigurisë Kombëtare John Boltonin

më 9.2019 - Opinion

Presidenti amerikan Donald Trump ka njoftuar përmes një postimi në Twitter, shkarkimin e Këshilltarit të Sigurisë Kombëtare, John Bolton. Në postimin e tij Trump ka shkruar se e ka informuar  John Boltonin...

Trump e largon nga Shtëpia e Bardhë mikun e Serbisë

më 9.2019 - Sinjali

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, e ka shkarkuar nga detyra këshilltarin e tij për Siguri Kombëtare, John Bolton. Përmes një postimi në Tëitter , presidenti amerikan ka njoftuar...

Donald Trump e shkarkon nga Shtëpia e Bardhë kundërshtarin e madh të pavarësisë së Kosovës

më 9.2019 - OraInfo

John Bolton më nuk do të jetë këshilltar i Donald Trump. Presidenti amerikan, Donald Trump, sapo ka njoftuar se e ka shkarkuar nga detyra këshilltarin e tij për Siguri Kombëtare, John Bolton. Trump njoftimin...

Presidenti Trump shkarkon John Boltonin

më 9.2019 - Zëri i Amerikës

Presidenti Donald Trump sapo njoftoi para disa minutash se ka shkarkuar Këshilltarin e Sigurisë Kombëtare, John Bolton. Zoti Trump e bëri njoftimin në Twitter, duke shkruar se “e informova John Boltonin...

Presidenti Trump shkarkon John Boltonin

më 9.2019 - Opinion

Presidenti Donald Trump sapo njoftoi para disa minutash se ka shkarkuar Këshilltarin e Sigurisë Kombëtare, John Bolton. Zoti Trump e bëri njoftimin në Twitter, duke shkruar se “e informova John Boltonin...

Trump shkarkon Këshilltarin për Sigurinë Kombëtare John Bolton

më 9.2019 - Shekulli

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump ka shkarkuar John Boltonin nga posti i Këshilltarit për Sigurinë Kombëtare. Shefi i Shtëpisë së Bardhë tha sot se ai i kërkoi Bolton të jepte dorëheqjen pasi “nuk pajtohej...

Trump e shkarkon Këshilltarin për Siguri Kombëtare John Bolton

më 9.2019 - Evropa e Lirë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, thotë se e ka shkarkuar Këshilltarin për Siguri Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, John Bolton. “E kam njoftuar, John Bolton mbrëmë se shërbimi i tij nuk...

Donald Trump shkarkon John Boltonin, njeriun që përkrahu shkëmbimin e territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

më 9.2019 - GazetaBlic

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka shkarkuar John Boltonin nga pozita e këshilltarit për siguri, duke thënë se s’është pajtuar me shumë prej sugjerimeve të tij. “E kam njoftuar John Boltonin mbrëmë...

Trump shkarkon këshilltarin për siguri kombëtare John Bolton

më 9.2019 - Anadolu Agency

Ankara Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka shkaktuar këshilltarin për siguri kombëtare, John Bolton, transmeton Anadolu Agency (AA). Trump paralajmëroi se javën e ardhshme do të emërojë zëvendësues....

LAJM I FUNDIT/ Donald Trump shkarkon këshilltarin e tij të Sigurisë

më 9.2019 - Gazeta Tema

Presidenti amerikan Donald Trump ka shkarkuar këshilltarin e tij për Sigurinë, John Bolton. Lajmi bëhet me dije nga vetë presidenti Trump, nëpërmjet një deklarate në rrjetet sociale. “Unë e njoftova John...

Trumpi shkarkon John Boltonin

më 9.2019 - Koha.net

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka shkarkuar John Boltonin nga pozita e këshilltarit për siguri, duke thënë se s’është pajtuar me shumë prej sugjerimeve të tij. Lajmi plotësohet pas pak...

Pse iku Bolton, “armiku” i shqiptarëve që këshillonte Trump

më 9.2019 - KDPolitik

Ishte një nga zërat e fortë brenda Shtëpisë së Bardhë, por këtë të martë Presidenti Donald Trump njoftoi se i kishte kërkuar dorëheqjen këshilltarit të Sigurisë Kombëtare, John Bolton. Ky i fundit reagoi...

Trump shkarkon nga detyra John Bolton

më 9.2019 - Flaka

Presidenti i SHBA-së Donald Trump ka shkarkuar nga detyra Këshilltarin e Sigurisë, John Bolton. “E informova zotin Bolton se shërbimet e tij nuk janë më të nevojshme për Shtëpinë e bardhë”, tha Trump....

Trump e shkarkon nga Shtëpia e Bardhë kundërshtarin e pavarësisë së Kosovës

më 9.2019 - Tetova1

Presidenti amerikan, Donald Trump, sapo ka njoftuar se e ka shkarkuar nga detyra këshilltarin e tij për Siguri Kombëtare. Trump njoftimin e ka bërë përmes një postimi në Tëitter, ku ka thënë se nuk është...

KAOS NË ADMINISTRATËN E TRUMPIT, LARGOHET EDHE BOLTONI

më 9.2019 - KDPolitik

Presidenti Donald Trump befas njoftoi të martën në një cicërimë (tweet) se ai i ka kërkuar këshilltarit të sigurimit kombëtar John Bolton të japë dorëheqjen, duke përmendur se ai “nuk pajtohej fuqimisht...

Gjini komenton shkarkimin e Boltonit

më 9.2019 - Periskopi

Ardian Gjini, kandidatë për deputetë nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ardian Gjini, ka komentuar shkarkimin e John Boltonit, këshilltar i presidentit amerikan, Donald Trump. Përmes...

Trump shkarkon nga detyra Këshilltarin e Sigurisë, John Bolton

më 9.2019 - Lajm

Presidenti amerikan Donald Trump ka shkarkuar nga detyra Këshilltarin e Sigurisë, John Bolton“E informova zotin Bolton se shërbimet e tij nuk janë më të nevojshme për Shtëpinë e bardhë”, tha Trump. “Kisha...

Trump e shkarkon nga Shtëpia e Bardhë armikun numër 1 të Kosovës

më 9.2019 - Infokusi

Presidenti amerikan, Donald Trump, sapo ka njoftuar se e ka shkarkuar nga detyra këshilltarin e tij për Siguri Kombëtare, John Bolton,. Trump njoftimin e ka bërë përmes një postimi në Tëitter, ku ka thënë...

Trump e shkarkon Këshilltarin për Siguri Kombëtare John Bolton

më 9.2019 - Epoka e Re

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se e ka shkarkuar Këshilltarin për Siguri Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, John Bolton. “E kam njoftuar, John Bolton mbrëmë se shërbimet e tij nuk...

Trump e shkarkon nga Shtëpia e Bardhë armikun numër 1 të Kosovës

më 9.2019 - Tetova Sot

Presidenti amerikan, Donald Trump, sapo ka njoftuar se e ka shkarkuar nga detyra këshilltarin e tij për Siguri Kombëtare, John Bolton, transmeton Gazeta Express. Trump njoftimin e ka bërë përmes një postimi...

Trump e shkarkon Këshilltarin për Siguri Kombëtare John Bolton

më 9.2019 - Shenja

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, thotë se e ka shkarkuar Këshilltarin për Siguri Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, John Bolton. “E kam njoftuar, John Bolton mbrëmë se shërbimi i tij nuk...

LAJM I FUNDIT/ Donald Trump shkarkon këshilltarin e tij të Sigurisë

më 9.2019 - Lexo

Presidenti amerikan Donald Trump ka shkarkuar këshilltarin e tij për Sigurinë, John Bolton. Lajmi bëhet me dije nga vetë presidenti Trump, nëpërmjet një deklarate në rrjetet sociale. “Unë e njoftova John...

Trump e shkarkon nga Shtëpia e Bardhë kundërshtarin e pavarësisë së Kosovës

më 9.2019 - InfoMagazin

Presidenti amerikan, Donald Trump, sapo ka njoftuar se e ka shkarkuar nga detyra këshilltarin e tij për Siguri Kombëtare. Trump njoftimin e ka bërë përmes një postimi në Tëitter, ku ka thënë se nuk është...

Trump shkarkon nga detyra John Bolton

më 9.2019 - Gazeta e re

Presidenti i SHBA-së Donald Trump ka shkarkuar nga detyra Këshilltarin e Sigurisë, John Bolton. “E informova zotin Bolton se shërbimet e tij nuk janë më të nevojshme për Shtëpinë e bardhë”, tha Trump....

Ikën dhe Bolton, këshilltari i linjës së ashpër

më 9.2019 - Respublica

Dorëheqjen e Këshilltarit të Sigurisë Kombëtare, John Bolton njoftoi Presidenti amerikan Donald Trump, duke thënë se kreu i Shtëpisë së Bardhë "kundërshtonte me forcë" shumë nga sugjerimet e Bolton. "Unë...

Trump e shkarkon këshilltarin e Sigurisë Kombëtare John Bolton

më 9.2019 - PortaliOnline

Presidenti Donald Trump njoftoi sot se e ka shkarkuar Këshilltarin e Sigurisë Kombëtare, John Bolton. Zoti Trump e bëri njoftimin në Twitter, duke shkruar se “e informova John Boltonin mbrëmë se shërbimet...

Trump shkarkon nga detyra John Bolton

më 9.2019 - KosovaPress

“E informova zotin Bolton se shërbimet e tij nuk janë më të nevojshme për Shtëpinë e bardhë”, tha Trump. “Kisha shumë pa dakordësi me shumë nga sugjerimet e tij”, shtoi Trump, ndërsa njoftoi se një këshilltar...

Trump shkarkon këshilltarin e sigurisë kombëtare, John Bolton

më 9.2019 - Gazeta Observer

Presidenti amerikan Donald Trump ka shkarkuar këshilltarin e tij për Siguri Kombëtar, John Bolton. Përmes një shkrimi në Twitter, Trump ka treguar se mbrëmë e ka njoftuar Bolton se shërbimet e tij më nuk...

Trump e shkarkon nga Shtëpia e Bardhë armikun numër 1 të Kosovës

më 9.2019 - Bota Press

Presidenti amerikan, Donald Trump, sapo ka njoftuar se e ka shkarkuar nga detyra këshilltarin e tij për Siguri Kombëtare, John Bolton. Trump njoftimin e ka bërë përmes një postimi në Tëitter, ku ka thënë...

Trumpi e shkarkon këshilltarin për siguri kombëtare, John Bolton

më 9.2019 - Epoka e Re

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Donald Trump, ka bërë me dije se e ka shkarkuar Këshilltarin për Siguri Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, John Bolton. “E kam njoftuar, John Bolton...

Trumpi shkarkon John Boltonin

më 9.2019 - Ekonomia Online

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka shkarkuar John Boltonin nga pozita e këshilltarit për siguri, duke thënë se s’është pajtuar me shumë prej sugjerimeve të tij. “E kam njoftuar John Boltonin mbrëmë...

Trump e shkarkon Këshilltarin për Siguri Kombëtare John Bolton

më 9.2019 - Periskopi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, thotë se e ka shkarkuar Këshilltarin për Siguri Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, John Bolton. “E kam njoftuar, John Bolton mbrëmë se shërbimi i tij nuk...

Kosova publikon listën për ndeshjet me Çekinë dhe Anglinë

më 9.2019 - Anadolu Agency

Prishtinë Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, e ka publikuar listën e futbollistëve të cilët do t’i ketë në dispozicion për dy ndeshjet e radhës në kuadër të kualifikimeve për "EURO...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK