http://kariera.mk

Liderët arabë dënojnë planin e Netanyahut për aneksimin e territoreve palestineze

para një jave - Gazeta Express

Liderët arabë e kanë dënuar planin e Netanyahut për aneksimin e disa pjesëve të mëdha të territoreve palestineze në rast re i fiton zgjedhjet e javës së ardhshme. Ata kanë thënë se ky plan do t’i vriste...

Gjermania kritikon planin e Netanyahut për aneksimin e territoreve të pushtuara

para një jave - Zhurnal

Gjermania kritikoi premtimin kontrovers të kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu për të aneksuar pjesë të mëdha të Bregut Perëndimor të pushtuar. “I bëjmë thirrje qeverisë izraelite të përmbahet nga...

Turqia: Premtimi i Netanyahut është joligjor dhe i papranueshëm

para një jave - Anadolu Agency

Ankara Premtimi i kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu për të aneksuar Luginën Jordan si fakt i kryer është joligjor dhe asnjëherë nuk është i pranueshëm, kanë thënë nga Ministria e Jashtme e Turqisë,...

Suedia dënon premtimin zgjedhor të Netanyahut

para një jave - Shenja

Ministrja e Punëve të Jashtme e Suedisë, Ann Linde, ka dënuar premtimin parazgjedhor të kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu për “aneksimin e Luginës së Jordanit dhe veriut të Detit të Vdekur”, transmeton...

Gjermania kritikon planin e Netanyahut për aneksimin e territoreve të pushtuara

para një jave - Anadolu Agency

Berlin Gjermania kritikoi premtimin kontrovers të kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu për të aneksuar pjesë të mëdha të Bregut Perëndimor të pushtuar, raporton Anadolu Agency (AA). "I bëjmë thirrje...

Gjermania kritikon planin e Netanyahut për aneksimin e territoreve të pushtuara

para një jave - Shenja

Gjermania kritikoi premtimin kontrovers të kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu për të aneksuar pjesë të mëdha të Bregut Perëndimor të pushtuar, raporton AA. “I bëjmë thirrje qeverisë izraelite të...

OBI do të zhvillojë takim urgjent mbi Palestinën

para një jave - Shenja

Organizata për Bashkëpunim Islam (OBI) ka njoftuar se së shpejti do të thërrasë një takim urgjent në nivelin e kryediplomatëve për të rishqyrtuar deklaratën e fundit të kryeministrit izraelit, Benjamin...

“Krim lufte që do të varroste çdo shans për paqe”, vendet arabe kundër Netanyahut

para një jave - Alsat-M

Vendet arabe kanë dënuar planin e kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu për të aneksuar një pjesë të Bregut Perëndimor të okupuar. Të martën, Netanyahu u zotua të zbatojë sovranitetin e Izraelit mbi...

Bota arabe reagon ndaj planeve të Netanyahut për Bregun Perëndimor

para një jave - Portalb

Vendet arabe kanë dënuar një plan të kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu, për të aneksuar një pjesë të okupuar të Bregut Perëndimor, njofton REL . Të martën Netanyahu u zotua të zbatojë sovranitetin...

BOTA ARABE REAGON NDAJ PLANEVE TË NETANYAHUT

para një jave - Klan Macedonia

Vendet arabe kanë dënuar një plan të kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu, për të aneksuar një pjesë të okupuar të Bregut Perëndimor. Të martën Netanyahu u zotua të zbatojë sovranitetin e Izraelit...

Izraeli vazhdon me bastisjet e natës në Bregun Perëndimor

para një jave - Anadolu Agency

Kuds KUDS (AA) - Ushtarët izraelitë kanë arrestuar shtatë palestinezë në Bregun Perëndimor të pushtuar, transmeton Anadolu Agency (AA). Ushtria izraelite tha në një deklaratë se shtatë palestinezë janë...

Bota arabe reagon ndaj planeve të Netanyahut për Bregun Perëndimor

para një jave - Evropa e Lirë

Vendet arabe kanë dënuar një plan të kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu, për të aneksuar një pjesë të okupuar të Bregut Perëndimor. Të martën Netanyahu u zotua të zbatojë sovranitetin e Izraelit...

Netanyahu: Nëse fitoj zgjedhjet do aneksoj një pjesë të okupuar të Bregut Perëndimor

para një jave - BalkanWeb

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, është zotuar se do të aneksojë një pjesë të okupuar të Bregut Perëndimor, në kufi me Jordaninë, nëse ai rizgjedhet kryeministër. Netanyahu tha se ai do të zbatonte...

Vendet arabe reagojnë ndaj planeve të Izraelit për Bregun Perëndimor

para një jave - InfoShqip

Vendet arabe kanë dënuar një plan të kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu, për të aneksuar një pjesë të okupuar të Bregut Perëndimor, njofton REL. Të martën Netanyahu u zotua të zbatojë sovranitetin...

Netanjahu kërkon të aneksojë Luginën e Jordanit, protestojnë vendet arabe

para një jave - Alsat-M

Kryeministri i Izraelit do të zgjerojë kufijtë e tij. Ndërsa nga ana tjetër vendet arabe kërkojnë një mbledhje emergjente të Këshillit të Sigurisë në OKB për këtë çështje. E gjitha kjo vjen fare pranë...

Netanyahu premton pushtimin e një pjesë të madhe të Bregut Perëndimor

para një jave - InfoShqip

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka njoftuar se do t’i aneksojë disa pjesë të mëdha të territoreve të pushtuara palestineze, nëse rizgjidhet në postin e shefit të qeverisë. Ky skenar është...

Netanyahu zotohet se do të aneksojë një pjesë të Bregut Perëndimor

para një jave - Flaka

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, është zotuar të aneksojë një pjesë të okupuar të Bregut Perëndimor, në kufi me Jordaninë, nëse ai rizgjedhet kryeministër. Netanyahu tha se ai do të zbatonte...

Liderët arabë dënojnë planin e Netanyahut për aneksimin e territoreve palestineze

para një jave - Periskopi

Liderët arabë e kanë dënuar planin e Netanyahut për aneksimin e disa pjesëve të mëdha të territoreve palestineze në rast re i fiton zgjedhjet e javës së ardhshme. Ata kanë thënë se ky plan do t’i vriste...

OBI do të zhvillojë takim urgjent mbi Palestinën

para një jave - Anadolu Agency

Xheda Organizata për Bashkëpunim Islam (OBI) ka njoftuar se së shpejti do të thërrasë një takim urgjent në nivelin e kryediplomatëve për të rishqyrtuar deklaratën e fundit të kryeministrit izraelit, Benjamin...

Liderët arabë dënojnë planin e Netanyahut për aneksimin e territoreve palestineze

para një jave - Arbresh

Liderët arabë e kanë dënuar planin e Netanyahut për aneksimin e disa pjesëve të mëdha të territoreve palestineze në rast re i fiton zgjedhjet e javës së ardhshme. Ata kanë thënë se ky plan do t’i vriste...

Bota arabe reagon ndaj planeve të Netanyahut për Bregun Perëndimor

para një jave - Shenja

Vendet arabe kanë dënuar një plan të kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu, për të aneksuar një pjesë të okupuar të Bregut Perëndimor. Të martën Netanyahu u zotua të zbatojë sovranitetin e Izraelit...

Bota arabe reagon ndaj planeve të Netanyahut për Bregun Perëndimor

para një jave - Tetova Sot

Vendet arabe kanë dënuar një plan të kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu, për të aneksuar një pjesë të okupuar të Bregut Perëndimor, njofton REL. Të martën Netanyahu u zotua të zbatojë sovranitetin...

Abbas: Nëse Izraeli merr tokën palestineze, të gjitha marrëveshjet do të prishen

para një jave - Anadolu Agency

Ramallah Presidenti palestinez, Mahmoud Abbas, ka paralajmëruar se nëse Izraeli anekson pjesë të Bregut Perëndimor të pushtuar të gjitha marrëveshjeve të nënshkruara me Izraelin do t’u jepet fund, transmeton...

Netanyahu zotohet se do të aneksojë pjesë të mëdha të Bregut Perëndimor

para një jave - Gazeta Express

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka njoftuar se do t’i aneksojë disa pjesë të mëdha të territoreve të pushtuara palestineze, nëse rizgjidhet në postin e shefit të qeverisë. Ky skenar është...

Thirrje OBI-t për takim të jashtëzakonshëm mbi deklaratën e Netanyahut

para një jave - Anadolu Agency

Riad Arabia Saudite i bëri thirrje Organizatës për Bashkëpunim Islamik (OBI) të zhvillojë një takim të jashtëzakonshëm për të diskutuar mbi deklaratën e kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu, se në...

Suedia dënon premtimin zgjedhor të Netanyahut

para një jave - Anadolu Agency

Stockholm Ministrja e Punëve të Jashtme e Suedisë, Ann Linde, ka dënuar premtimin parazgjedhor të kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu për "aneksimin e Luginës së Jordanit dhe veriut të Detit të Vdekur",...

Abbas: Nëse Izraeli merr tokën palestineze, të gjitha marrëveshjet do të prishen

para një jave - Shenja

Presidenti palestinez, Mahmoud Abbas, ka paralajmëruar se nëse Izraeli anekson pjesë të Bregut Perëndimor të pushtuar të gjitha marrëveshjeve të nënshkruara me Izraelin do t’u jepet fund, transmeton Anadolu...

Netanyahu zotohet se do të aneksojë një pjesë të Bregut Perëndimor

para një jave - Gazeta Observer

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, është zotuar të aneksojë një pjesë të okupuar të Bregut Perëndimor, në kufi me Jordaninë, nëse ai rizgjedhet kryeministër. Netanyahu tha se ai do të zbatonte...

Deklaratat e Netanyahu për aneksim, reagojnë vendet arabe

para një jave - Vizion Plus

Vendet arabe kanë dënuar deklaratat e kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu për të aneksuar një pjesë të Bregut Perëndimor. Të martën Netanyahu u zotua të zbatojë sovranitetin e Izraelit mbi Luginën...

Netanyahu zotohet se do të aneksojë pjesë të mëdha të Bregut Perëndimor

para një jave - Arbresh

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka njoftuar se do t’i aneksojë disa pjesë të mëdha të territoreve të pushtuara palestineze, nëse rizgjidhet në postin e shefit të qeverisë. Ky skenar është...

Netanjahu premton pushtimin e Bregut Perëndimor, reagime të ashpra nga këto shtete

para një jave - Te Sheshi

Vendet arabe kanë dënuar planin e kryeministrit izraelit Benjamin Netanjahu ku parashihet të aneksohet një pjesë e Bregut Perëndimor. Të martën, Netanjahu paralajmëroi se Izraeli do të aplikoj “sovranitet”...

Netanyahu: Do aneksojmë kolonitë hebraike në Bregun Perëndimor

para një jave - Medial

Lexime: 5 Në përpjekje për të siguruar rizgjedhjen, kryeministri i Izraelit Beniamin Netanjahu u ka premtuar votuesve se në rast fitoreje do të aneksojë të gjitha kolonitë hebraike. Duke reaguar, pala...

Netanyahu: Do të aneksojmë një pjesë të Bregut Perëndimor

para një jave - Alsat-M

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, është zotuar të aneksojë një pjesë të okupuar të Bregut Perëndimor, në kufi me Jordaninë, nëse ai rizgjedhet kryeministër. Netanyahu tha se ai do të zbatonte...

Netanyahu zotohet se do të aneksojë një pjesë të Bregut Perëndimor

para një jave - Evropa e Lirë

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, është zotuar të aneksojë një pjesë të okupuar të Bregut Perëndimor, në kufi me Jordaninë, nëse ai rizgjedhet kryeministër. Netanyahu tha se ai do të zbatonte...

Netanyahu: Nëse fitojë do të aneksojë Bregun Perëndimor

para një jave - Zhurnal

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu është zotuar se nëse fiton zgjedhjet dhe vjen sërish në krye të vendit do të aneksojë një pjesë të Bregut Perëndimor të okupuar në kufirin me Jordaninë. Netanyahu...

Netanyahu zotohet ta aneksojë Bregun Perëndimor

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu është zotuar ta aneksojë një pjesë të Bregut Perëndimor të okupuar në kufirin me Jordaninë nëse ai votohet përsëri në detyrë javën e ardhshme. Netanyahu tha që...

Netanyahu zotohet: Nëse fitojë do të aneksojë Bregun Perëndimor

para një jave - Vizion Plus

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu është zotuar se nëse fiton zgjedhjet dhe vjen sërish në krye të vendit do të aneksojë një pjesë të Bregut Perëndimor të okupuar në kufirin me Jordaninë. Netanyahu...

Netanyahu: Do të aneksojmë një pjesë të Bregut Perëndimor

para një jave - InfoMagazin

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, është zotuar të aneksojë një pjesë të okupuar të Bregut Perëndimor, në kufi me Jordaninë, nëse ai rizgjedhet kryeministër. Netanyahu tha se ai do të zbatonte...

Kryeministri izraelit zotohet të aneksojë Luginën e Jordanisë nëse rizgjidhet

para një jave - Arbresh

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyau është zotuar të aneksojë Luginën e Jordanisë dhe veriun e Detit të Vdekur, nëse ai rizgjidhet në zgjedhjet e ardhshme të përgjithshme që mbahen me 17 shtator. Kryeministri...

Netanyahu zotohet ta aneksojë Bregun Perëndimor

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu është zotuar ta aneksojë një pjesë të Bregut Perëndimor të okupuar në kufirin me Jordaninë nëse ai votohet përsëri në detyrë javën e ardhshme. Netanyahu tha që...

Forcat izraelite arrestojnë 17 palestinezë në Bregun Perëndimor

para një jave - Anadolu Agency

Kuds Ushtarët izraelitë kanë arrestuar 17 palestinezë në Bregun Perëndimor të pushtuar, transmeton Anadolu Agency (AA). Ushtria izraelite tha në një deklaratë se 17 palestinezë janë arrestuar në bastisjet...

Izraeli arreston 14 palestinezë gjatë bastisjeve në Bregun Perëndimor

para një jave - Anadolu Agency

Kuds Ushtarët izraelitë kanë arrestuar 14 palestinezë në Bregun Perëndimor të pushtuar, transmeton Anadolu Agency (AA). Ushtria izraelite tha në një deklaratë se 14 palestinezë janë arrestuar në bastisjet...

"Izraeli arrestoi 470 palestinezë në gusht"

para një jave - Anadolu Agency

Ramallah Rreth 470 palestinezë u arrestuan nga forcat izraelite në Bregun Perëndimor të okupuar dhe Rripin e Gazës muajin e kaluar, thanë sot tre organizata joqeveritare palestineze, transmeton Anadolu...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK