http://kariera.mk

Presidentja e KE-së, Ursula von der Leyen kritikohet për emërimet e reja

para 11 muajve - Alsat-M

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen është përballur me kritika për shkak të nominimit të një komisionari përgjegjës për “Mbrojtjen e Mënyrës sonë Evropiane të Jetesës”. Kritikët...

Ndryshimi po vjen

para 11 muajve - Koha.mk

Qeveritë në Kiev, Tbilisi, Kishinjev dhe në gjithë Ballkanin Perëndimor do të shpresojnë që anëtarët e Parlamentit Evropian do ta bëjnë një verifikim të plotë, pasi vjeshta bëhet më e ftohtë brenda pak...

Shefja e Komisionit Evropian kritikohet për emërimet e reja

para 11 muajve - Shenja

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen është përballur me kritika për shkak të nominimit të një komisionari përgjegjës për “Mbrojtjen e Mënyrës sonë Evropiane të Jetesës”. Kritikët...

Shefja e Komisionit Evropian kritikohet për emërimet e reja

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen është përballur me kritika për shkak të nominimit të një komisionari përgjegjës për “Mbrojtjen e Mënyrës sonë Evropiane të Jetesës”. Kritikët...

Triumf diplomatik për kryeministrin e Hungarisë, László Trócsányi do të jetë komisari i Zgjerimit në BE!

para 11 muajve - Standard

Eshtë një triumf diplomatik për kryeministrin e Hungarisë, Victor Orban: Ish-ministri i tij i Drejtësisë, László Trócsányi merr një post kyç në Komisionin e ri të BE. Me komisarin e fundit të BE-së, kryeministri...

FT: Ekip i shkëlqyer komisionerësh që mbron interesat europiane

para 11 muajve - Alsat-M

Ursula von der Leyen ka bërë së bashku një ekip të shkëlqyer komisionerësh europianë për të udhëhequr ekzekutivin e BE-së për pesë vitet e ardhshme, shkruhet në gazetën britanike ”Financial Times”. ”Ursula...

Triumf diplomatik për kryeministrin e Hungarisë

para 11 muajve - Top Channel

Caktimi i László Trócsányi si Komisioner Europian i zgjerimit, po cilësohet “një triumf diplomatik” për kryeministrin e Hungarisë, Viktor Orban. Ndonëse nuk është anëtar i partisë Fidesz, ai konsiderohet...

I besuari i Orbanit László Trócsányi do të jetë komisari i Zgjerimit në BE

para 11 muajve - Koha Jone

Nga DW/ Eshtë një triumf diplomatik për kryeministrin e Hungarisë, Victor Orban: Ish-ministri i tij i Drejtësisë, László Trócsányi merr një post kyç në Komisionin e ri të BE. Me komisarin e fundit të BE-së,...

Llogaria e kryeministrit hungarez: “Triumf diplomatik” për Orban

para 11 muajve - Gazeta Tema

Caktimi i László Trócsányi si Komisioner Europian i zgjerimit, po cilësohet “një triumf diplomatik” për kryeministrin e Hungarisë, Viktor Orban. Ndonëse nuk është anëtar i partisë Fidesz, ai konsiderohet...

FT: Ekip i shkëlqyer komisionerësh që mbron interesat europiane

para 11 muajve - Alsat-M

Ursula von der Leyen ka bërë së bashku një ekip të shkëlqyer komisionerësh europianë për të udhëhequr ekzekutivin e BE-së për pesë vitet e ardhshme, shkruhet në gazetën britanike ”Financial Times”. ”Ursula...

Presidentja e KE-së, Ursula von der Leyen kritikohet për emërimet e reja

para 11 muajve - InfoMagazin

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen është përballur me kritika për shkak të nominimit të një komisionari përgjegjës për “Mbrojtjen e Mënyrës sonë Evropiane të Jetesës”. Kritikët...

Shefja e Komisionit Evropian kritikohet për emërimet e reja

para 11 muajve - Epoka e Re

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen është përballur me kritika për shkak të nominimit të një komisionari përgjegjës për “Mbrojtjen e Mënyrës sonë Evropiane të Jetesës”. Kritikët...

Von der Leyen: “Ballkani prioritet”, por Presidentja e KE kritikohet për idetë fashiste

para 11 muajve - Vizion Plus

Presidentja  e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen deklaroi se Ballkani Perëndimor do të jetë një nga përparësitë e saj gjatë pesë viteve të ardhshme. Ajo u shpreh se hapat e mëtejshëm për t’u anëtarësuar...

“Ballkani Perëndimor, një prej prioriteteve të Presidencës sime”

para 11 muajve - Gazeta Express

Ballkani Perëndimor do të jetë një prej prioriteteve të Presidencës së Ursula von der Leyen në Komisionin Evropian. Ajo i ka bërë komentet pas prezantimit të ‘Qeverisë’ së re të Bashkimit Evropian, ku...

“Ekip i shkëlqyer komisionerësh që mbron interesat europiane”

para 11 muajve - Gazeta Tema

Ursula von der Leyen ka bërë së bashku një ekip të shkëlqyer komisionerësh europianë për të udhëhequr ekzekutivin e BE-së për pesë vitet e ardhshme, shkruhet në gazetën britanike ”Financial Times”. ”Ursula...

KOMENT – FT: Ekip i shkëlqyer komisionerësh që mbron interesat europiane

para 11 muajve - Medial

BRUKSEL, 11 shtator /MEDIAL-ANSA/ – Ursula von der Leyen ka bërë së bashku një ekip të shkëlqyer komisionerësh europianë për të udhëhequr ekzekutivin e BE-së për pesë vitet e ardhshme, shkruhet në gazetën...

Ursula von der Leyen: Ballkani Perëndimor, një prej prioriteteve të Presidencës sime

para 11 muajve - Alsat-M

Ballkani Perëndimor do të jetë një prej prioriteteve të Presidencës së Ursula von der Leyen në Komisionin Evropian. Ajo i ka bërë komentet pas prezantimit të ‘Qeverisë’ së re të Bashkimit Evropian, ku...

Ursula von der Leyen: Ballkani Perëndimor, një prej prioriteteve të Presidencës sime

para 11 muajve - Portalb

Ballkani Perëndimor do të jetë një prej prioriteteve të Presidencës së Ursula von der Leyen në Komisionin Evropian. Ajo i ka bërë komentet pas prezantimit të ‘Qeverisë’ së re të Bashkimit Evropian, ku...

Ursula von der Leyen: Ballkani Perëndimor, një prej prioriteteve të Presidencës sime

para 11 muajve - Top Channel

Ballkani Perëndimor do të jetë një prej prioriteteve të Presidencës së Ursula von der Leyen në Komisionin Evropian. Ajo i ka bërë komentet pas prezantimit të ‘Qeverisë’ së re të Bashkimit Evropian, ku...

I besuari i Orbanit, komisar i Zgjerimit të BE-së

para 11 muajve - Alsat-M

Me komisarin e fundit të BE-së, kryeministri i Hungarisë nuk pati fat: Tibor Navracsics, një anëtar i vjetër i partisë Fidesz të Orbanit dhe një njeri i toneve të moderuara, si komisar për Kulturën, Rininë...

Vështrim nga Brukseli: Ndryshimi po vjen

para 11 muajve - Zhurnal

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, zbuloi ekipin e saj të ri në Bruksel, i cili sinjalizon ditë të vështira për politikën e fqinjësisë dhe të zgjerimit të bllokut. Laszlo Trocsanyi,...

Ursula von der Leyen: Fokusi im tek Ballkani Perëndimor

para 11 muajve - Koha Jone

Presidenca e Bashkimit Europian nën drejtimin e Ursula von der Leyen, sytë do ti ketë edhe ndaj Ballkanit Perëndimor. Ajo i ka bërë komentet pas prezantimit të ”qeverisë” së re të Bashkimit Evropian, ku...

Ursula von der Leyen: Ballkani Perëndimor, prioritet i Presidencës sime

para 11 muajve - 24 ore

Ballkani Perëndimor do të jetë një prej prioriteteve të Presidencës së Ursula von der Leyen në Komisionin Evropian. Ajo i ka bërë komentet pas prezantimit të ‘Qeverisë’ së re të Bashkimit Evropian, ku...

Anëtarsimi në BE, presidentja e Komisionit Europian jep lajmin e mirë për Ballkanin Perëndimor

para 11 muajve - Sot News

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen është shprehur se Ballkani Perëndimor do të jetë një prej prioriteteve të Presidencës. Ajo i ka bërë komentet pas prezantimit të ‘Qeverisë’...

Presidentja e Komisionit Europian jep lajmin e mirë për Ballkanin Perëndimor

para 11 muajve - Sot News

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen është shprehur se Ballkani Perëndimor do të jetë një prej prioriteteve të Presidencës. Ajo i ka bërë komentet pas prezantimit të ‘Qeverisë’...

Ursula von der Leyen: Ballkani Perëndimor, një prej prioriteteve të Presidencës sime

para 11 muajve - Gazeta Tema

Ballkani Perëndimor do të jetë një prej prioriteteve të Presidencës së Ursula von der Leyen në Komisionin Evropian. Ajo i ka bërë komentet pas prezantimit të ‘Qeverisë’ së re të Bashkimit Evropian, ku...

Ursula von der Leyen: Ballkani Perëndimor, një prej prioriteteve të Presidencës sime

para 11 muajve - Lajm

Ballkani Perëndimor do të jetë një prej prioriteteve të Presidencës së Ursula von der Leyen në Komisionin Evropian. Ajo i ka bërë komentet pas prezantimit të ‘Qeverisë’ së re të Bashkimit Evropian, ku...

Qeveria e re evropiane, Hungaria merr portofolin e Zgjerimit

para 11 muajve - Shekulli

Ursula von der Leyen ka zbuluar zyrtarisht përbërjen e Komisionit të ri Evropian të ardhshëm, duke i dhënë portofolin e zgjerimit Hungarisë. Laszlo Trocsanyi do të pasojë zyrtarisht Johannes Hahn si Komisioner...

Ndryshimet në Bruksel

para 11 muajve - Koha.net

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, zbuloi ekipin e saj të ri në Bruksel, i cili sinjalizon ditë të vështira për politikën e fqinjësisë dhe të zgjerimit të bllokut. Laszlo Trocsanyi,...

Ursula von der Leyen: Ballkani Perëndimor, një prej prioriteteve të Presidencës sime

para 11 muajve - Tetova Sot

Ballkani Perëndimor do të jetë një prej prioriteteve të Presidencës së Ursula von der Leyen në Komisionin Evropian. Ajo i ka bërë komentet pas prezantimit të ‘Qeverisë’ së re të Bashkimit Evropian, ku...

Ursula von der Leyen: Ballkani Perëndimor, një prej prioriteteve të Presidencës sime

para 11 muajve - Flaka

Ballkani Perëndimor do të jetë një prej prioriteteve të Presidencës së Ursula von der Leyen në Komisionin Evropian. Ajo i ka bërë komentet pas prezantimit të ‘Qeverisë’ së re të Bashkimit Evropian, ku...

Ursula von der Leyen: Ballkani Perëndimor, një prej prioriteteve të Presidencës sime

para 11 muajve - Shenja

Ballkani Perëndimor do të jetë një prej prioriteteve të Presidencës së Ursula von der Leyen në Komisionin Evropian. Ajo i ka bërë komentet pas prezantimit të ‘Qeverisë’ së re të Bashkimit Evropian, ku...

Ursula von der Leyen: Ballkani Perëndimor, një prej prioriteteve të Presidencës sime

para 11 muajve - InfoMagazin

Ballkani Perëndimor do të jetë një prej prioriteteve të Presidencës së Ursula von der Leyen në Komisionin Evropian. Ajo i ka bërë komentet pas prezantimit të ‘Qeverisë’ së re të Bashkimit Evropian, ku...

Ursula von der Leyen: Ballkani Perëndimor, një prej prioriteteve të Presidencës sime

para 11 muajve - Republika

Ballkani Perëndimor do të jetë një prej prioriteteve të Presidencës së Ursula von der Leyen në Komisionin Evropian. Ajo i ka bërë komentet pas prezantimit të ‘Qeverisë’ së re të Bashkimit Evropian, ku...

Vështrim nga Brukseli: Ndryshimi po vjen

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, zbuloi ekipin e saj të ri në Bruksel, i cili sinjalizon ditë të vështira për politikën e fqinjësisë dhe të zgjerimit të bllokut. Laszlo Trocsanyi,...

I besuari i Orbanit László Trócsányi do të jetë komisari i Zgjerimit në BE

para 11 muajve - DW

Eshtë një triumf diplomatik për kryeministrin e Hungarisë, Victor Orban: Ish-ministri i tij i Drejtësisë, László Trócsányi merr një post kyç në Komisionin e ri të BE. Me komisarin e fundit të BE-së, kryeministri...

Vështrim nga Brukseli: Ndryshimi po vjen

para 11 muajve - Lajm

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, zbuloi ekipin e saj të ri në Bruksel, i cili sinjalizon ditë të vështira për politikën e fqinjësisë dhe të zgjerimit të bllokut. Laszlo Trocsanyi,...

Vështrim nga Brukseli: Ndryshimi po vjen

para 11 muajve - Flaka

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, zbuloi ekipin e saj të ri në Bruksel, i cili sinjalizon ditë të vështira për politikën e fqinjësisë dhe të zgjerimit të bllokut. Laszlo Trocsanyi,...

Rashiti: Komisioni i ri i BE-së i Ursula von de Leven do të jetë më i dobët për Ballkanin

para 11 muajve - Epoka e Re

Drejtori ekzekutiv i Grupit për Hulumtim të Politikave në Ballkan, Naim Rashiti, ka vlerësuar se Komisioni i ri i BE-së i Ursula von de Leven do të jetë më i fuqishëm për çështjet e brendshme të BE-së,...

Von der Leyen: Ballkani Perëndimor, prioritet në Presidencën time

para 11 muajve - Albinfo

Një prej prioriteteve të Presidencës së Ursula von der Leyen në Komisionin Evropian do të jetë Ballkani Perëndimor. Ballkani Perëndimor do të jetë një prej prioriteteve të Presidencës së Ursula von der...

Vështrim nga Brukseli: Ndryshimi po vjen

para 11 muajve - Arbresh

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, zbuloi ekipin e saj të ri në Bruksel, i cili sinjalizon ditë të vështira për politikën e fqinjësisë dhe të zgjerimit të bllokut. Laszlo Trocsanyi,...

Kosova mposhtet nga Anglia në kualifikimet për EURO 2020

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Ekipi Kombëtar i Kosovës në futboll është mposhtur nga Kombëtarja e Anglisë më rezultat 5-3 të martën, në kuadër të kualifikimeve për EURO 2020. Ndeshja u zhvillua në Southampton të Londrës tri ditë pas...

Komisioneri i BE-së, Hahnit i ndërrohet dikasteri

para 11 muajve - Klan Kosova

Johannes Hahn nuk do të jetë Komisioner i BE-së  për zgjerim por për buxhet e administratë. Postin që austriaku e mbajti deri tani do ia zë ish-ministri i drejtësisë në Budapest, Laslo Troscani. Nominimin...

Fon der Lajen: Ballkani Perëndimor është një nga prioritetet e mia

para 11 muajve - Koha.mk

Bruksel, 10 shtator – Kryetarja e sapoemëruar e KE-së, Ursulla fon der Lajen deklaroi se Ballkani Perëndimor do të jetë një ndër prioritetet kryesore në mandatin e saj pesëvjeçar. “Dëshiroj që Ballkani...

Komisioni i ri Evropian, 48 për qind janë femra

para 11 muajve - Alsat-M

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka paraqitur përbërjen e planifikuar të ekipit të saj. Von der Leyen planifikon që Komisioni i ardhshëm i BE-së të ketë më shumë femra...

Ekipi i Ursula von der Leyen me diversitetin më të lartë gjinor në historinë e BE-së

para 11 muajve - Klan Kosova

Presidentja e re e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen, ka emëruar zgjedhjet e saja për ekipin më të ri të BE-së. Ata që gjenden në listën e saj pritet të përballen me disa sfida të vështira, përfshirë...

Ursula von der Leyen prezanton komisionerët e rinj

para 11 muajve - Medial

Lexime: 1 Presidentja e re e Komisionit Europian ka përzgjedhur ekipin e saj të komisionerëve. Në vend të Hahn, zgjerimi i është besuar hungarezit Lazlo Troksani. Ekipi me 13 gra e 14 burra do votohet...

Gati qeveria e re e BE, Ursula von der Leyen zgjedh ekipin drejtues

para 11 muajve - Top Channel

Ministrja më jetëgjatë e qeverise të Angela Merkelit, Ursula von der Leyen e plotësoi ekipin e saj me të cilin do të drejtojë Komisionin Europian për pesë vitet e ardhshme Von der Leyen është femra e parë...

Von der Leyen: Prioriteti im që Ballkani Perëndimor t’i afrohet sa më shumë BE

para 11 muajve - Insajderi

Kryesuesja e komisionarëve evropian e në mes tyre edhe e hungarezit Lajos Trocsanyi, të ngarkuar për resorin e zgjerimit të BE, Ursula von der Layen ka theksuar se Hungaria është vendi i cili, si edhe...

Laslo Trocsanyi zgjidhet komisioneri i ri evropian për zgjerim

para 11 muajve - Gazeta Express

Presidentja e sapozgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, sot prezantoi përbërjen e re të komisionerëve. Von der Leyen njoftoi se politikani hungarez, Laslo Trocsanyi është Komisioneri i...

Komisioner për Zgjerim i BE-së nominohet hungarezi, Laszlo Trocsanyi

para 11 muajve - Klan Kosova

Ish – ministri hungarez i Drejtësisë, Laszlo Trocsanyi  është nominuar zyrtarisht në pozitën e Komisionerit për Zgjerim të BE-së. Lajmi u njoftua sot në konferencën për shtyp në Bruksel, ku kryetarja e...

BRUKSEL: KONSTITUOHET QEVERIA E BASHKIMIT EVROPIAN

para 11 muajve - Klan Macedonia

Kryetarja e sapo emëruar e Komisionit Evropian Ursula Fon der Lajen sot në Bruksel ka publikuar detyrat që ua ka ndarë ekipit të saj prej 27 Komisionerëve, mes të cilëve dhe ish-Ministri hungarez i Drejtësisë...

Komisioni i ri Evropian, 48 për qind janë femra

para 11 muajve - Lajm

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka paraqitur përbërjen e planifikuar të ekipit të saj. Von der Leyen planifikon që Komisioni i ardhshëm i BE-së të ketë më shumë femra...

Ekipi i ri udhëheqës i Komisionit Europian

para 11 muajve - RTV 21

Von der Leyen prezantoi ekipin me të cilin do të qeverisë organin ekzekutiv të BE-së Organi ekzekutiv i Bashkimit Europian do të gëzojë një barazi më të madhe gjinore, duke i dhënë fokus standardeve, problematikave...

Komisioner për Zgjerim i BE-së nominohet hungarezi, László Trócsányi

para 11 muajve - Klan Kosova

Ish – ministri hungarez i Drejtësisë, László Trócsányi është nominuar zyrtarisht në pozitën e Komisionerit për Zgjerim të BE-së. Lajmi u njoftua sot në konferencën për shtyp në Bruksel, ku kryetarja e...

Laszlo Trocsanyi zgjidhet komisioneri i ri europian për zgjerim

para 11 muajve - Zhurnal

Bruksel, 10 shtator – Presidentja e sapozgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen sot prezantoi përbërjen e re të komisionerëve. Von der Leyen njoftoi se politikani hungarez Laszlo Trocsanyi...

Njihuni me ‘Qeverinë’ e re të BE-së, komisioneri për Zgjerim do jetë hungarez

para 11 muajve - Insajderi

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka prezantuar kabinetin e ri. “Sot jam e lumtur të paraqesë Komisionin tim të balancuar, të zhdërvjellët dhe modern, i cili drejtohet me vendosmëri,...

ANALIZA: Propozimet e Ursula von der Leyen dhe efekti i mundshëm i tyre ndaj procesit të integrimit

para 11 muajve - Gazeta Tema

Ursula von der Leyen do ta marrë zyrtarisht detyrën e Presidentes së Komisionit Europian më 1 nëntor. Një analizë e propozimeve të saj për Bashkimin Europian dhe cili do të ishte efekti i mundshëm i tyre...

Formohet “Qeveria” e re e BE-së. Komisioneri për Zgjerim do jetë hungarez

para 11 muajve - Koha Jone

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka prezantuar kabinetin e ri. “Sot jam e lumtur të paraqesë Komisionin tim të balancuar, të zhdërvjellët dhe modern, i cili drejtohet me vendosmëri,...

Njeriu i Orban propozohet për Drejtorinë e Zgjerimit në BE

para 11 muajve - Respublica

Komisioneri i përzgjedhur për zgjerimin dhe politikën e fqinjësisë është hungarezi László Trócsányi. Ai është me formim jurist,  ka shërbyer më oarë në postin e ministrit të drejtësisë në qeverinë e kryeministrit...

Prezantohet qeveria e re e BE-së,Johanes Han, zëvendësohet me një hungarez

para 11 muajve - Sinjali

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka prezantuar kabinetin e ri të Qeverisë së BAshkimit Evropian të cilin e drejton ajo. “Sot jam e lumtur të paraqesë Komisionin tim të balancuar, të...

Kush është Komisioneri i ri i Zgjerimit në BE

para 11 muajve - Koha Jone

Hungarezi László Trócsányi ka marrë sot detyrën e Komisioneri të ri të Zgjerimit në BE. Ai pason në këtë detyrë austriakun Johannes Hahn. Detyra e Komisionerit të Zgjerimit lidhet posaçërisht me vendet...

Komisioneri i ri për zgjerimin, krahu i djathtë i Orbanit zëvendëson Hahn-in

para 11 muajve - Shekulli

Ish-ministri i Drejtësisë së Hungarisë, krahu i djathtë i Viktor Orbanit, është emëruar Komisioneri i ri për çështje të fqinjësisë dhe zgjerimit të Bashkimit Evropian. Kësisoj eurodeputeti hungarez Laszlo...

Njihuni me ‘Qeverinë’ e re të BE-së. Komisioneri për Zgjerim do jetë hungarez

para 11 muajve - Top Channel

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka prezantuar kabinetin e ri. “Sot jam e lumtur të paraqesë Komisionin tim të balancuar, të zhdërvjellët dhe modern, i cili drejtohet me vendosmëri,...

Shpallet “Qeveri” e re të BE-së, komisioner për Zgjerim do jetë hungarez

para 11 muajve - Koha.mk

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka prezantuar kabinetin e ri. “Sot jam e lumtur të paraqesë Komisionin tim të balancuar, të zhdërvjellët dhe modern, i cili drejtohet me vendosmëri,...

Njihuni me ‘Qeverinë’ e re të BE-së, ja kush është Komisioneri për Zgjerim

para 11 muajve - Gazeta Tema

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka prezantuar ditën e sotme kabinetin e ri. “Sot jam e lumtur të paraqesë Komisionin tim të balancuar, të zhdërvjellët dhe modern, i...

Laszlo Trocsanyi bëhet komisioneri i ri evropian për zgjerim

para 11 muajve - Anadolu Agency

Bruksel Presidentja e sapozgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen sot prezantoi përbërjen e re të komisionerëve, raporton Anadolu Agency (AA). Von der Leyen njoftoi se politikani hungarez...

Emërohen eurokomisarët e Komisionit të Ri Evropian

para 11 muajve - TV21

Laslo Troçanji, ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë e kryeministrit hungarez Viktor Orban, është nominuar për Komisar për Zgjerimi nga Kryetarja e re e Komisionit Evropian Ursula fon der Lajen. Parlamenti...

BE, Von der Leyen: Gentiloni, komisioneri i ri për çështjet ekonomike

para 11 muajve - Medial

Paolo Gentiloni është komisioneri i ri për çështjet ekonomike, në vend të Pier Moskoviç. Presidentja e zgjedhur e Komisionit europIan Ursula Von der Leyen u shpreh se po prezantonte një skuadër të ekuilibruar,...

Prezantohet “qeveria” e re e BE, më shumë se kurrë femra, ja kush është Komisioneri për Zgjerim

para 11 muajve - BalkanWeb

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka prezantuar ditën e sotme kabinetin e ri. Si kurrë më parë, nën drejtimin e Leyen Komisioni i ardhshëm i BE do të ketë në përbërjen...

Zgjidhet ekipi udhëheqës i Komisionit Europian, ja emri i komisionerit të ri

para 11 muajve - Vizion Plus

Komisioneri i ri për çështje të fqinjësisë dhe zgjerimit të Bashkimit Evropian do të jetë hungarezi Laszlo Trocscany. Ish-eurodeputeti Trocscany ka qenë ministër i Drejtësisë i Hungarisë, nga viti 2014...

Komisioni i ri Evropian, 48 për qind janë femra

para 11 muajve - InfoMagazin

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka paraqitur përbërjen e planifikuar të ekipit të saj. Von der Leyen planifikon që Komisioni i ardhshëm i BE-së të ketë më shumë femra...

Presidentja e KE-së shpall detyrat e komesarëve

para 11 muajve - Alsat-M

Presidentja e re e Komisionit Evropian, Ursula Fon der Lajen sot në Bruksel ka shpallur detyrat të cilat ajo i ka caktuar ekipit të saj prej 27 komesarëve, midis të cilëve edhe ish-ministri i drejtësisë...

Emërohet komisionari i ri për zgjerim i BE-së

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Hungarezi, Laszlo Trocscany, do të jetë Komisionar i ri për çështje të fqinjësisë dhe zgjerimit të Bashkimit Evropian. Ish-eurodeputeti Trocscany ka qenë ministër i Drejtësisë i Hungarisë, nga viti 2014...

Shpallet “Qeveri” e re të BE-së, komisioner për Zgjerim do jetë hungarez

para 11 muajve - Koha.net

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka prezantuar kabinetin e ri. “Sot jam e lumtur të paraqesë Komisionin tim të balancuar, të zhdërvjellët dhe modern, i cili drejtohet me vendosmëri,...

Ekipi i Ursula Von Der Leyen me diversitetin më të lartë gjinor në historinë e BE-së

para 11 muajve - Ekonomia Online

Presidentja e re e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen, ka emëruar zgjedhjet e saja për ekipin më të ri të BE-së. Ata që gjenden në listën e saj pritet të përballen me disa sfida të vështira, përfshirë...

Komisioni i ri Evropian, 48 për qind janë femra

para 11 muajve - Fakti Ditor

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka paraqitur përbërjen e planifikuar të ekipit të saj. Von der Leyen planifikon që Komisioni i ardhshëm i BE-së të ketë më shumë femra...

Kjo është “Qeveria” e re e BE-së, komisionari për Zgjerim do jetë hungarez

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka prezantuar kabinetin e ri. “Sot jam e lumtur të paraqesë Komisionin tim të balancuar, të zhdërvjellët dhe modern, i cili drejtohet me vendosmëri,...

Shpallet “Qeveria” e re e BE-së, komisioneri për Zgjerim do të jetë hungarez

para 11 muajve - Koha.net

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka prezantuar kabinetin e ri. “Sot jam e lumtur të paraqesë Komisionin tim të balancuar, të zhdërvjellët dhe modern, i cili drejtohet me vendosmëri,...

Prezantohet “qeveria” e re e BE, si kurrë më parë Komisioni i ardhshëm do të ketë më shumë femra. Kush është Komisioneri për Zgjerim?

para 11 muajve - Sot News

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka prezantuar ditën e sotme kabinetin e ri. Si kurrë më parë, nën drejtimin e Leyen Komisioni i ardhshëm i BE do të ketë në përbërjen...

Presidentja e KE-së shpall detyrat e komesarëve

para 11 muajve - Bashke

Presidentja e re e Komisionit Evropian, Ursula Fon der Lajen sot në Bruksel ka shpallur detyrat të cilat ajo i ka caktuar ekipit të saj prej 27 komesarëve, midis të cilëve edhe ish-ministri i drejtësisë...

Ish-ministri i drejtësisë në Hungari zëvendëson Komisionerin Hahn

para 11 muajve - Opinion

László Trócsányi, ish ministri i drejtësisë në Hungari do të zëvendësojë Komisionerin Hahn për çështjet e fqinjësisë dhe zgjerimit në Bashkimin Europian. Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der...

“Qeverinë” e re të BE-së. Komisioneri për Zgjerim do jetë hungarez

para 11 muajve - Koha Jone

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka prezantuar kabinetin e ri. “Sot jam e lumtur të paraqesë Komisionin tim të balancuar, të zhdërvjellët dhe modern, i cili drejtohet me vendosmëri,...

Kush është László Trócsányi, Komisioneri i ri i Zgjerimit në KE? Euroskeptik apo dashamirës i fqinjësisë së mirë?

para 11 muajve - Lexo

Komisioneri për Zgjerim në Komisionin Europian, László Trócsányi është anëtar i Parlamentit Evropian dhe më parë ka shërbyer si Ambasador i Hungarisë në Francë dhe ministër i Drejtësisë për pesë vite....

KE: Laszlo Trocsanyi bëhet komisioneri i ri për zgjerim

para 11 muajve - Anadolu Agency

Bruksel Kryetarja e re e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, shpalos anëtarët e ri të Komisionit. Laszlo Trocsanyi bëhet komisioneri i ri për zgjerim. Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin...

Laslo Trocsanyi zgjidhet komisioneri i ri evropian për zgjerim

para 11 muajve - Shenja

Presidentja e sapozgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen sot prezantoi përbërjen e re të komisionerëve, raporton Anadolu Agency (AA). Von der Leyen njoftoi se politikani hungarez Laszlo Trocsanyi...

Njihuni me ‘Qeverinë’ e re të BE-së, komisioneri për Zgjerim do jetë hungarez

para 11 muajve - InfoShqip

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka prezantuar kabinetin e ri. “Sot jam e lumtur të paraqesë Komisionin tim të balancuar, të zhdërvjellët dhe modern, i cili drejtohet me vendosmëri,...

Njihuni me ‘Qeverinë’ e re të BE-së, komisioneri për Zgjerim do jetë hungarez

para 11 muajve - Albinfo

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka prezantuar kabinetin e ri. “Sot jam e lumtur të paraqesë Komisionin tim të balancuar, të zhdërvjellët dhe modern, i cili drejtohet me vendosmëri,...

Ekipi i ri i Komisionit të BE-së parashikon barazinë gjinore

para 11 muajve - Arbresh

Presidentja në ardhje e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka emëruar zgjedhjet e saj për ekipin më të ri të BE-së. Ata që gjenden në listën e saj përballen me disa sfida të vështira, përfshirë...

Der Leyen sot do të shpallë përbërjen e Komisionit Evropian

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen,  në nëntor do të marr detyrën që të kompletojë ekipin e saj. Në listën e saj deri tani është bërë balansi që nuk kishte ekzistuar asnjëherë ndërmjet...

Komisionin Evropian do ta drejtojnë 14 burra e 13 gra – Mes tyre shquhet njëra me emrin Kadri

para 11 muajve - Periskopi

Presidentja në ardhje e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka emëruar zgjedhjet e saj për ekipin e saj të ri në BE. Anëtarët në listën e saj përballen me sfida të vështira, përfshirë trajtimin...

Prezantimi i ekipit “Ursula”, më shumë gra komisionere në BE

para 11 muajve - Vizion Plus

Pas dy javësh konsultime me përfaqësuesit e vendeve antare të unionit, Ursula Von Der Lyen ka bërë të ditur listën e komisionerëve të cilët fillimisht duhet të marrin miratimin nga Këshilli i Bashkimit...

Der Lajen sot do të shpallë përbërjen e Komisionit Evropian

para 11 muajve - Alsat-M

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula fon Der Lajen,  në nëntor do të marr detyrën që të kompletojë ekipin e saj. Në listën e saj deri tani është bërë balansi që nuk kishte ekzistuar asnjëherë ndërmjet...

Njihuni me ‘Qeverinë’ e re të BE-së. Komisioneri për Zgjerim do jetë hungarez

para 11 muajve - Flaka

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka prezantuar kabinetin e ri. “Sot jam e lumtur të paraqesë Komisionin tim të balancuar, të zhdërvjellët dhe modern, i cili drejtohet me vendosmëri,...

Ursula von der Leyen prezanton kabinetin e ri – kjo pritet të jetë ‘Qeveria’ e re e BE-së

para 11 muajve - Arbresh

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka prezantuar kabinetin e ri. “Sot jam e lumtur të paraqesë Komisionin tim të balancuar, të zhdërvjellët dhe modern, i cili drejtohet me vendosmëri,...

Presidentja e KE-së shpall detyrat e komesarëve

para 11 muajve - Tetova Sot

Presidentja e re e Komisionit Evropian, Ursula Fon der Lajen sot në Bruksel ka shpallur detyrat të cilat ajo i ka caktuar ekipit të saj prej 27 komesarëve, midis të cilëve edhe ish-ministri i drejtësisë...

Emërohet komisionari i ri për zgjerim i BE-së

para 11 muajve - Epoka e Re

Hungarezi, Laszlo Trocscany, do të jetë Komisionar i ri për çështje të fqinjësisë dhe zgjerimit të Bashkimit Evropian. Ish-eurodeputeti Trocscany ka qenë ministër i Drejtësisë i Hungarisë, nga viti 2014...

Ursula Von der Leyen prezantoi përbërjern e Komisionit Evropian

para 11 muajve - Illyria

Bruksel, 10 shtator 2019 – Presidentja e ardhshme Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen paraqiti  sot përbërjen e kabinetit të saj, në të cilin do të ketë më shumë femra se kurrë më parë. Megjithatë,...

Komisioni i ri Evropian, Ursula von der Leyen: 48 përqind do të jenë femra

para 11 muajve - Lexo

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka paraqitur përbërjen e planifikuar të ekipit të saj. Von der Leyen planifikon që Komisioni i ardhshëm i BE-së të ketë më shumë femra...

Komisioni i ri Evropian: 48 për qind janë femr

para 11 muajve - Zhurnal

Ursula von der Leyen dëshiron thuajse aq komisionere të BE-së sa komisionerë: 13 femra dhe 14 meshkuj, përfshirë edhe veten. Komisioni ka këtë herë, për shkak të Brexit-it, një karrige më pak se Komisioni...

Presidentja e KE-së shpall detyrat e komesarëve

para 11 muajve - Republika

Presidentja e re e Komisionit Evropian, Ursula Fon der Lajen sot në Bruksel ka shpallur detyrat të cilat ajo i ka caktuar ekipit të saj prej 27 komesarëve, midis të cilëve edhe ish-ministri i drejtësisë...

Njihuni me ‘Qeverinë’ e re të BE-së, komisioneri për Zgjerim do jetë hungarez

para 11 muajve - Fakti Ditor

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka prezantuar kabinetin e ri. “Sot jam e lumtur të paraqesë Komisionin tim të balancuar, të zhdërvjellët dhe modern, i cili drejtohet me vendosmëri,...

Prezantohet “qeveria” e re e BE, më shumë se kurrë femra, ja kush është Komisioneri për Zgjerim

para 11 muajve - 24 ore

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka prezantuar ditën e sotme kabinetin e ri. Si kurrë më parë, nën drejtimin e Leyen Komisioni i ardhshëm i BE do të ketë në përbërjen...

Komisioni i ri Evropian: 48 për qind janë femra

para 11 muajve - Koha.mk

Ursula von der Leyen dëshiron thuajse aq komisionere të BE-së sa komisionerë: 13 femra dhe 14 meshkuj, përfshirë edhe veten. Komisioni ka këtë herë, për shkak të Brexit-it, një karrige më pak se Komisioni...

Një qeveri “rozë” për BE-në, femra më shumë se kurrë në kabinet

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka prezantuar ditën e sotme kabinetin e ri të BE-së. Si kurrë më parë, nën drejtimin e Leyen, komisioni i ardhshëm do të ketë në përbërjen...

EMËRIMET/ Përbërja e re e Komisionit Evropian: pasardhësi i Johannes Hahn, nga Hungaria e Orbanit

para 11 muajve - Te Sheshi

Presidentja e sapoemëruar i Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka njoftuar në Bruksel detyrat që ajo i ka caktuar ekipit të saj prej 27 komisionerësh, përfshirë ish-ministrin hungarez të Drejtësisë,...

Njihuni me ‘Qeverinë’ e re të BE-së, komisioneri për Zgjerim do jetë hungarez

para 11 muajve - Gazeta e re

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka prezantuar kabinetin e ri. “Sot jam e lumtur të paraqesë Komisionin tim të balancuar, të zhdërvjellët dhe modern, i cili drejtohet me vendosmëri,...

Njihuni me ‘Qeverinë’ e re të BE-së, komisioneri për Zgjerim do jetë hungarez

para 11 muajve - KosovaPress

“Sot jam e lumtur të paraqesë Komisionin tim të balancuar, të zhdërvjellët dhe modern, i cili drejtohet me vendosmëri, i përqendruar qartë në çështjet që kemi në duar dhe jep përgjigje”, shkruan Von Der...

Laszlo Trocsanyi nominohet për Komisioner të ri për Zgjerim i Komisionit Evropian

para 11 muajve - Arbresh

Presidentja e zgjedhur Ursula von der Leyen ka prezantuar ekipin e saj dhe strukturën e re të Komisionit Evropian. Sipas një njoftimi, përcjell Telegrafi, Komisioni i ri do të pasqyrojë përparësitë dhe...

Presidentja e KE-së shpall detyrat e komesarëve

para 11 muajve - InfoMagazin

Presidentja e re e Komisionit Evropian, Ursula Fon der Lajen sot në Bruksel ka shpallur detyrat të cilat ajo i ka caktuar ekipit të saj prej 27 komesarëve, midis të cilëve edhe ish-ministri i drejtësisë...

Komisioni i ri Evropian: 48 përqind janë femra

para 11 muajve - DW

Ursula von der Leyen dëshiron thuajse aq komisionere të BE-së sa komisionerë: 13 femra dhe 14 meshkuj, përfshirë edhe veten. Komisioni ka këtë herë, për shkak të Brexit-it, një karrige më pak se Komisioni...

Der Leyen sot do të shpallë përbërjen e Komisionit Evropian

para 11 muajve - Arbresh

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen,  në nëntor do të marr detyrën që të kompletojë ekipin e saj. Në listën e saj deri tani është bërë balansi që nuk kishte ekzistuar asnjëherë ndërmjet...

Ursula von der Leyen zbulon ekipin e saj: fytyra të reja dhe të moçme

para 11 muajve - Te Sheshi

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka shpalosur listën e të nominuarve për Komisionin e ardhshëm. Zonja von der Leyen ka punuar mjaft shumë këtë verë që të nxjerrë kandidatët më të...

Komisioni i ri Evropian: 48 përqind janë femra

para 11 muajve - InfoMagazin

Ursula von der Leyen dëshiron thuajse aq komisionere të BE-së sa komisionerë: 13 femra dhe 14 meshkuj, përfshirë edhe veten. Komisioni ka këtë herë, për shkak të Brexit-it, një karrige më pak se Komisioni...

Dubravka Suica, komisionerja e re e zgjerimit në BE?

para 11 muajve - Standard

Nga: Leftion Peristeri Postin e Komisionerit për Zgjerimin në Bashkimin Europian mund ta marrë eurodeputetja kroate Dubravka Šuica. Lajmi nuk është konfirmuar zyrtarisht, por burime diplomatike në Bruksel...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK