http://kariera.mk

Bahamet regjistrojnë 2.500 persona të zhdukur pas uraganit Dorian

para 6 muajve - Gazeta Express

Shërbimet e emergjencës në Bahame kanë regjistruar 2,500 persona të zhdukur, pas uraganit Dorian që ka përfshirë këta ishuj javën e kaluar. “Deri më tani, janë rreth 2,500 persona të regjistruar nga Qeveria...

Bahamas regjistron 2,500 persona të zhdukur pas uraganit Dorian

para 6 muajve - BalkanWeb

Shërbimet e emergjencës në Bahamas kanë regjistruar 2,500 persona të zhdukur, pas uraganit Dorian që ka përfshirë këta ishuj javën e kaluar. “Deri më tani, janë rreth 2,500 persona të regjistruar nga Qeveria...

Uragani “Dorian”, më i fuqishmi, 2,500 persona të zhdukur

para 6 muajve - Standard

Rreth 2.500 persona janë shpallur të zhdukur nga shërbimet e emergjencës në Bahamas, për shkak të uraganit “Dorian” që përfshiu ishujt javën e kaluar. “Deri më tani, janë rreth 2,500 persona janë të regjistruar...

Bahamas regjistron 2.500 persona të zhdukur pas uraganit Dorian

para 6 muajve - Alsat-M

Shërbimet e emergjencës në Bahamas kanë regjistruar 2,500 persona të zhdukur, pas uraganit Dorian që ka përfshirë këta ishuj javën e kaluar. “Deri më tani, janë rreth 2,500 persona të regjistruar nga Qeveria...

Bahamas regjistron 2,500 persona të zhdukur pas uraganit Dorian

para 6 muajve - RTV 21

Mijëra persona tashmë kanë nevojë për ndihmë. Shërbimet e emergjencës në Bahamas kanë regjistruar 2,500 persona të zhdukur, pas uraganit Dorian që ka përfshirë këta ishuj javën e kaluar. “Deri më tani,...

Bahamas/ Regjistrohen 2,500 persona të zhdukur pas uraganit Dorian

para 6 muajve - Shekulli

2,500 persona të zhdukur janë regjistruar në shërbimet e emergjencës në Bahamas si pasojë e uraganit Dorian i cili ka përfshirë këta ishuj javën e kaluar. “Deri më tani, janë rreth 2,500 persona të regjistruar...

Pas goditjes së uraganit 2.500 të zhdukur në Bahamas, lista kontrollohet

para 6 muajve - Koha.mk

Nasau, 11 shtator – Përfaqësues zyrtarë bënë të ditur se 2.500 persona konsiderohen të zhdukur në Bahamas pas goditjes së uraganit Dorian. Zëdhënësi i Shërbimit Kombëtar për Menaxhim me Gjendje të Krizave...

2,500 persona të zhdukur pas uraganit ‘Dorian’ në Bahamas

para 6 muajve - Opinion

Rreth 2.500 persona janë shpallur të zhdukur nga shërbimet e emergjencës në Bahamas, për shkak të uraganit “Dorian” që përfshiu ishujt javën e kaluar. “Deri më tani, janë rreth 2,500 persona janë të regjistruar...

Bahamas regjistron 2,500 persona të zhdukur pas uraganit Dorian

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Shërbimet e emergjencës në Bahamas kanë regjistruar 2,500 persona të zhdukur, pas uraganit Dorian që ka përfshirë këta ishuj javën e kaluar. “Deri më tani, janë rreth 2,500 persona të regjistruar nga Qeveria...

Bahamas regjistron 2,500 persona të zhdukur pas uraganit Dorian

para 6 muajve - Shenja

Shërbimet e emergjencës në Bahamas kanë regjistruar 2,500 persona të zhdukur, pas uraganit Dorian që ka përfshirë këta ishuj javën e kaluar. “Deri më tani, janë rreth 2,500 persona të regjistruar nga Qeveria...

Bahamas regjistron 2.500 persona të zhdukur pas uraganit Dorian

para 6 muajve - Lajm

Shërbimet e emergjencës në Bahamas kanë regjistruar 2,500 persona të zhdukur, pas uraganit Dorian që ka përfshirë këta ishuj javën e kaluar. “Deri më tani, janë rreth 2,500 persona të regjistruar nga Qeveria...

Bahamas, rreth 2500 persona të zhdukur pas uraganit Dorian

para 6 muajve - Lexo

Shërbimet e emergjencës në Bahamas kanë regjistruar 2,500 persona të zhdukur, pas uraganit Dorian që ka përfshirë këta ishuj javën e kaluar. “Deri më tani, janë rreth 2,500 persona të regjistruar nga Qeveria...

Bahamas regjistron 2,500 persona të zhdukur pas uraganit Dorian

para 6 muajve - Gazeta Observer

Shërbimet e emergjencës në Bahamas kanë regjistruar 2,500 persona të zhdukur, pas uraganit Dorian që ka përfshirë këta ishuj javën e kaluar. “Deri më tani, janë rreth 2,500 persona të regjistruar nga Qeveria...

Bahamas regjistron 2,500 persona të zhdukur pas uraganit Dorian

para 6 muajve - Periskopi

Shërbimet e emergjencës në Bahamas kanë regjistruar 2,500 persona të zhdukur, pas uraganit Dorian që ka përfshirë këta ishuj javën e kaluar. “Deri më tani, janë rreth 2,500 persona të regjistruar nga Qeveria...

17 për qind e popullsisë së Ishujve Bahamas kanë mbetur pa strehë

para 6 muajve - Gazeta Express

Patrick Joachin po pret në rresht në një stacion policor në kryeqytetin e Ishujve Bahamas, Nassau, duke shpresuar se do ta marrë një dokument që dëshmon se nuk ka të kaluar kriminale dhe të udhëtojë drejt...

Mbi 50 të vdekur nga uragani Dorian në Ishujt Bahame

para 6 muajve - Arbresh

Sipas OKB-së, pas uraganit rreth 70 mijë njerëz në Bahame kanë nevojë për ushqim dhe strehim. Qeveria e Ishujve Bahame ka njoftuar se është rritur në mbi 50 numri i të vdekurve si pasojë e uraganit Dorian...

Uragani “Dorian”, rëndohet bilanci i viktimave në ishujt Bahamas

para 6 muajve - Zhurnal

Ka shkuar në 50 të vdekur bilanci i viktimave të uraganit “Dorian”, që javën e kaluar përshkoi ishujt Bahamas. Ekipet e kërkim-shpëtimit dhe zyrtarët vendas presin që numri të rritet ndjeshëm, pasi trupa...

Uragani “Dorian”, rëndohet bilanci i viktimave në ishujt Bahamas

para 6 muajve - Medial

Lexime: 4 Ka shkuar në 50 të vdekur bilanci i viktimave të uraganit “Dorian”, që javën e kaluar përshkoi ishujt Bahamas. Ekipet e kërkim-shpëtimit dhe zyrtarët vendas presin që numri të rritet ndjeshëm,...

Mbi 50 të vdekur nga uragani Dorian në Ishujt Bahame

para 6 muajve - Anadolu Agency

Nassau Qeveria e Ishujve Bahame ka njoftuar se është rritur në mbi 50 numri i të vdekurve si pasojë e uraganit Dorian, transmeton Anadolu Agency (AA). Ministri i Shëndetësisë, Duane Sands në një deklaratë...

Ndryshimi i klimës do të sjell më shumë Uraganë

para 6 muajve - Iliria News

Zyrtarët janë duke paralajmëruar për një numër të madh vdekjes në Bahamas, pasi Uragani Dorian zbriti në Tokë si një stuhi e kategorisë së 5-të. Ai zbriti në një Kategori 1 përpara se të godiste brigjet...

Uragani Dorian mbërrin në brigjet e Kanadasë

para 6 muajve - Gazeta Express

Pas Ishujve Virgin dhe Bahame në oqeanin Atlantik, uragani Dorian, i cili goditi brigjet juglindore të SHBA-ve, u zhvendos në veri duke prekur bregdetin lindor të Kanadasë. Qendra Kombëtare për Uragane...

Uragani Dorian arrin në Kanada

para 6 muajve - Anadolu Agency

Toronto Pas Ishujve Virgin dhe Bahame në Oqeanin Atlantik, uragani Dorian, i cili goditi brigjet juglindore të SHBA-ve, u zhvendos në veri dhe u bë efektiv në bregdetin lindor të Kanadasë, transmeton Anadolu...

Uragani “Dorian”, Bahamas, rritet numri i viktimave

para 6 muajve - Arbresh

Autoritetet në Bahamas kanë bërë të ditur se numri i viktimave nga Uragani “Dorian” ka shkuar në 45. Sipas autoriteteve shumë njerëz rezultojnë të zhdukur, transmeton portali arbresh.info Një javë pas...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK