http://kariera.mk

Kina proteston pas takimit Maas-Wong

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Kina ka thirrur ambasadorin e Gjermanisë në Pekin pas një takimi të kohëve të fundit mes aktivistit nga Hong Kongu Joshua Wong dhe Ministrit të Jashtëm të Gjermanisë, duke e deklaruar se takimi do të dëmtonte...

Kina i kërcënohet Gjermanisë shkaku i takimit të Maasit me Vongun

para 11 muajve - Koha.mk

Berlin, 11 shtator – Kina sot edhe zyrtarisht e ka ftuar ambasadorin gjerman në Pekin dhe është kërcënuar me pasoja negative për marrëdhëniet bilaterale, pasi ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Hajko Maas...

Merkel kërkon nga Kina t’i respektojë të drejtat e njeriut

para 11 muajve - Zhurnal

Kancelarja gjermane Angela Merkel tha se është e rëndësishme që vendi i saj të angazhohet në dialog me Kinën, përfshirë çështje të tilla si të drejtat e njeriut. Duke folur sot para ligjvënësve gjatë...

Merkel kërkon nga Kina t'i respektojë të drejtat e njeriut

para 11 muajve - Anadolu Agency

Berlin Kancelarja gjermane Angela Merkel tha se është e rëndësishme që vendi i saj të angazhohet në dialog me Kinën, përfshirë çështje të tilla si të drejtat e njeriut, transmeton Anadolu Agency (AA)....

Udhëheqësja e Hong Kongut, paralajmërim kundër ndërhyrjeve nga jashtë

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Shefja ekzekutive e Hong Kongut Carrie Lam tha të martën se do të ishte "jashtëzakonisht e papërshtatshme" që Shtetet e Bashkuara ose ndonjë qeveri tjetër e huaj të ndërhynte në punët e qytetit. Paralajmërimi...

Kryetarja e Hong Kongut paralajmëron ShBA-në: Mos ndërhyni në protesta

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryetarja e Hong Kongut, Carrie Lam, i ka paralajmëruar Shtetet e Bashkuara dhe shtetet e tjera kundër ndërhyrjes në çështjet e brendshme të qytetit. Deklarata e saj erdhi vetëm dy ditë pas tubimit të...

Pas takimit me Wongun: Kina e akuzon Maasin për mungesë respekti

para 11 muajve - DW

Kina është zemëruar për takimin e Ministrit të Jashtëm Federal Maas me aktivistin e Hong Kong-ut, Wong. Ajo e quajti këtë një "akt mungese respekti". Ministria e Jashtme gjermane i hodhi poshtë menjëherë...

Kryetarja e Hong Kongut paralajmëron ShBA-në: Mos ndërhyni në protesta

para 11 muajve - Arbresh

Kryetarja e Hong Kongut, Carrie Lam, i ka paralajmëruar Shtetet e Bashkuara dhe shtetet e tjera kundër ndërhyrjes në çështjet e brendshme të qytetit. Deklarata e saj erdhi vetëm dy ditë pas tubimit të...

Koment: Asnjë ndryshim, vetëm tregti me Kinën

para 11 muajve - Top Channel

Njëmbëdhjetë marrëveshje dhe disa fjalë paralajmëruese për Hong Kongun: Me Kinën, Gjermania luan me kujdes dhe me taban të dyfishtë. Pikërisht tani duhet pak guxim nga Merkeli, thotë Maximiliane Koschyk....

Kina ankohet në OBT për taksat amerikane

para 11 muajve - Anadolu Agency

Ankara Kina i është drejtuar Organizatës Botërore të Tregtisë (OBT) për të zgjidhur çështjen e taksave me SHBA-të, duke parashtruar një ankesë pasi administrata e presidentit Trump vendosi taksa shtesë...

Vazhdojnë protestat në Hong Kong

para 11 muajve - Anadolu Agency

Pekin Protestat masive në Hong Kong vazhdojnë edhe sot, megjithëse autoritetet e Rajonit Autonom të Kinës kanë paralajmëruar tërheqjen e projekt-ligjit të diskutueshëm për ekstradim, raporton Anadolu Agency...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK