http://kariera.mk

Sela: Nuk pranojmë asnjë marrëveshje LSDM-VMRO

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 shtator, Zhurnal.mk – Takimin e mbrëmshëm ndërmjet shefit të qeverisë Zoran Zaev dhe kreut të opozitës Hristian Mickovski e kritikuan ashpër partitë opozitare shqiptare. Nga Aleanca për Shqiptarët...

Sela për takimin Zaev-Mickoski: Nuk pranojmë kurrfarë marrëveshje

para 11 muajve - Portalb

Ziadin Sela , lideri i Aleancës për Shqiptarët (ASH) sot reagoi në lidhje me mungesën e ftesës në takimin Zaev-Micskosi , që nisi dje në mbrëmje dhe zgjati deri në orët e para sot, transmeton Portalb.mk...

Micevski: Pushteti e shpëtoi Katica Janevën nga shkarkimi

para 11 muajve - Iliria News

“Sot, para syve të gjithë opinionit të Maqedonisë, qeveria shpëtoi të dyshuare Katica Janeva nga shkarkimi. Me propozimin e sotëm të OBRM-PDUKM-së për të vendosur në rendin e ditës shkarkimin e të dyshuarës...

Opozita në Kuvend propozoi shkarkimin e Katica Janevës

para 11 muajve - Portalb

Nikoll Micevski, deputeti nga partia opozitar VMRO-DPMNE sot në seancën e Kuvendit kërkoi shkarkim të prokurores speciale Katica Janeva , transmeton Portalb.mk . Micevski me arsyetim se propozim-vendimi...

Sela: Nuk pranojmë asnjë marrëveshje LSDM-VMRO

para 11 muajve - Alsat-M

Takimin e mbrëmshëm ndërmjet shefit të qeverisë Zoran Zaev dhe kreut të opozitës Hristian Mickovski e kritikuan ashpër partitë opozitare shqiptare. Nga Aleanca për Shqiptarët thanë se në takim të liderëve...

Sela: Të ruhet PPS-ja, por në krye të saj të ketë prokuror të BE-së

para 11 muajve - TV21

Kreu i Aleancës për Shqiptarët për TV21 deklaron se Prokuroria Publike Speciale duhet të ruhet por në krye të saj të ketë prokuror nga Bashkimi Evropian. Sela thekson se nuk ka nevojë në takime kryeministri...

Mickoski: Plani i Zaevit është të mos ketë marrëveshje, lëmë hapësirë të vazhdojnë bisedimet

para 11 muajve - Iliria News

Lideri i partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski sot e ka akuzuar kryeministrin Zoran Zaev se në takimin e mbrëmshëm të liderëve ka ardhur me plan që të mos arrihet marrëveshje dhe të mbrojë krimet...

Takimi Zaev-Mickoski i papranueshmëm për ASH-në

para 11 muajve - RTV 21

BDI s’ndjehet pjesë e problemit, Besa kërkon komision për veting Mosmarrëveshja mes pushtetit dhe opozitës për ligjin për Prokurorinë është e vetmja formë që të amnistohen krimet e së kaluarës, konisderon...

Micevski: Pushteti e shpëtoi Katica Janevën nga shkarkimi

para 11 muajve - Aktuale

“Sot, para syve të gjithë opinionit të Maqedonisë, qeveria shpëtoi të dyshuare Katica Janeva nga shkarkimi. Me propozimin e sotëm të OBRM-PDUKM-së për të vendosur në rendin e ditës shkarkimin e të dyshuarës...

Mickoski: Plani i Zaevit është të mos ketë marrëveshje, lëmë hapësirë të vazhdojnë bisedimet

para 11 muajve - Aktuale

Lideri i partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski sot e ka akuzuar kryeministrin Zoran Zaev se në takimin e mbrëmshëm të liderëve ka ardhur me plan që të mos arrihet marrëveshje dhe të mbrojë krimet...

PSP e mori shkresën nga Joveski

para 11 muajve - Iliria News

PSP sot paradite e mori shkresën, që tek ta e dërgoi prokurori shtetëror publik, Ljubomir Joveski për transferimin e lëndëve. Siç konfirmuan për MEDIAL-n nga Prokuroria Speciale Publike, shkresa ka arritur...

Takimi Zaev-Mickoski i papranueshmëm për ASH-në, BDI s’ndjehet pjesë e problemit, Besa kërkon komision për veting

para 11 muajve - TV21

Mosmarrëveshja mes pushtetit dhe opozitës për ligjin për Prokurorinë është e vetmja formë që të amnistohen krimet e së kaluarës, konisderon kreu i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela. Ai madje dënon vendimin...

Mickovski: Zaev mbron Kiracovskin dhe Remenskin, paralajmërohet “Reket 2,3,4”

para 11 muajve - Gazeta Express

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hrisjan Mickoski ka paralajmëruar skandale të reja në lidhje me zhvatjen. Sipas tij, kryeministri Zoran Zaev dëshiron të mbrojë deputetët e LSDM-së, Aleksandër Kiracovski dhe Frosina...

VMRO-ja kërkon shkarkimin e Janevës, shumica parlamentare hedh poshtë propozimin

para 11 muajve - Gazeta Express

VMRO-DPMNE-ja në seancën e sotme parlamentare propozoi që rendi i ditës të plotësohet me pikë për shkarkimin e Prokurores Speciale Publike, Katica Janeva, dhe atë në pajtim me rekomandimin e miratuar në...

Besa kërkon komision shtetëror të kontrolluar nga ndërkombëtarët

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Lëvizjes Besa në opozitë, Bilal Kasami në një konferencë për shtyp akuzoi liderët e LSDM-së, VMRO-së, por edhe BDI-në, për atë çfarë ndodhi mbrëmë në takimin e liderëve mes Zaevit dhe Mickoskit....

Sela: Në takimin e liderëve duhet të marrin pjesë katër partitë më të mëdha politike

para 11 muajve - Medial

Shkup, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Aleanca për Shqiptarët sot reagoi se si parti politike nuk është ftuar të marrë pjesë në takimin e liderëve të kryeministrit Zoran Zaev dhe liderit të VMRO-DPMNE-së Hristian...

Sela: Nuk pranojmë asnjë marrëveshje LSDM-VMRO

para 11 muajve - InfoShqip

Takimin e mbrëmshëm ndërmjet shefit të qeverisë Zoran Zaev dhe kreut të opozitës Hristian Mickovski e kritikuan ashpër partitë opozitare shqiptare. Nga Aleanca për Shqiptarët thanë se në takim të liderëve...

Zaev: Fati i lëndëve të speciales, i sigurt, PPS këtë mëngjes mori shkresën e PP për marrjen e lëndëve

para 11 muajve - TV21

Prokurorët e Prokurorisë Speciale këtë mëngjes e morën shkresën e prokurorit republikan Lubomir Joveskit, me të cilën i njofton për marrjen e lëndëve. Shkresa është dërguar mbrëmjen e djeshme para fillimit...

“Reket” apo lëndët e PSP-së – Çka qendron pas fiaskos të takimit Zaev – Mickoski?

para 11 muajve - Flaka

Më shumë se shtatë orë në të njëjtën tryezë, jashtë saj me akuza identike ndaj njëri-tjetrit. Zoran Zaev dhe Hristijan Mickovski argumentojnë – ata të tjerët kanë ardhur për të mos arritur dakordësi, por...

VMRO-DPMNE kërkon shkarkimin e Janevës, Kuvendi hodhi poshtë propozimin e opozitës

para 11 muajve - TV21

Koordinatori i grupit të deputetëve  të opozitares VMRO-DPMNE, Nikolla Micevski në seancën e sotme në Kuvend kërkoi të votohet për shkarkim të prokurores speciale Katica Janeva. Arsyetimi i këtij propozimi...

Takimi Zaev- Mickoski, reagon Lëvizja BESA

para 11 muajve - Medial

Shkup, 11 shtator 2019 Të nderuar përfaqësues të mediave, Të nderuar qytetarë. Për fat të keq, gjitha shqetësimet tona që i kemi paraqitur në opinionin publik rreth takimit të liderëve dhe problemeve në...

Kasami kërkon komision shtetëror për reforma të kontrolluar nga ndërkombëtarët

para 11 muajve - Ina

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilal Kasami kritikoi liderët e LSDM-së, VMRO-së, por edhe BDI-në, për atë çfarë ndodhi mbrëmë në takimin e liderëve mes Zaevit dhe Mickoskit. Ai akuzoi edhe BDI-në duke e quajtur...

Kasami kërkon komision shtetëror për reforma të kontrolluar nga ndërkombëtarët

para 11 muajve - Shprehja

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilal Kasami kritikoi liderët e LSDM-së, VMRO-së, por edhe BDI-në, për atë çfarë ndodhi mbrëmë në takimin e liderëve mes Zaevit dhe Mickoskit. Ai akuzoi edhe BDI-në duke e quajtur...

PSP e mori shkresën nga Joveski

para 11 muajve - Medial

Shkup, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – PSP sot paradite e mori shkresën, që tek ta e dërgoi prokurori shtetëror publik, Ljubomir Joveski për transferimin e lëndëve. Siç konfirmuan për MEDIAL-n nga Prokuroria...

Shkup: Pozita dhe opozita nuk arrijnë marrëveshje për PSP

para 11 muajve - DW

Pas bisedimeve maratonë dështoi takimi midis kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të opozitës maqedonase Hristijan Mickovski për një marrëveshje mbi ligjin për Prokurorinë Publike. Kryeministri Zoran...

Mickovski: Zaev mbron Kiracovskin dhe Remenskin, paralajmërohet “Reket 2,3,4”

para 11 muajve - Tetova Sot

Ai dëshiron kontroll të plotë mbi prokurorinë që të mos të përgjigjet për rastin “Reket”, mirëpo besoj se do ti duhet edhe për “reket2, reket3, reket,4”, ka thënë Mickovski Plani i Zaevit është të mos...

Reforma në drejtësi, Besa kërkon komision shtetëror të kontrolluar nga ndërkombëtarët

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Kryetari i Lëvizjes Besa në opozitë, Bilal Kasami në një konferencë për shtyp akuzoi liderët e LSDM-së, VMRO-së, por edhe BDI-në, për atë çfarë ndodhi mbrëmë në takimin...

Besa kërkon komision shtetëror për reforma në drejtësi

para 11 muajve - Alsat-M

Kryetari i Lëvizjes Besa Bilal Kasami kërkoi që të formohet një komision shtetëror për profesionalizimin e sistemit gjyqësor në vend. Kasami po ashtu akuzoi partinë shqiptare në pushtet BDI-në se me mospjesëmarrje...

Sela: Të ruhet PSP-ja, por në krye të saj të ketë prokuror të BE-së

para 11 muajve - Arbresh

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela për “TV21” deklaroi se Prokuroria Speciale Publike duhet të ruhet por në krye të saj të ketë prokuror nga Bashkimi Evropian. Sela thekson se nuk ka nevojë në...

Asgjë nga takimi Zaev-Mickoski, nuk ka marrëveshje për Ligjin për Prokurorinë Publike

para 11 muajve - TV21

Me orë të tëra përballë njëri-tjetrit dhe në fund pa marrëveshje! “Si more 5 orë e gjysmë! Shtatë orë, diku deri në 3 të mëngjesit”, potencoi Zoran Zaev, kryeministër i Maqedonisë së Veriut. Edhe pas 7...

Sela: Nuk pranojmë asnjë marrëveshje LSDM-VMRO

para 11 muajve - Tetova1

Takimin e mbrëmshëm ndërmjet shefit të qeverisë Zoran Zaev dhe kreut të opozitës Hristian Mickovski e kritikuan ashpër partitë opozitare shqiptare. Nga Aleanca për Shqiptarët thanë se në takim të liderëve...

Dështimi i takimit të liderëve, akuza mes Zaevit dhe Mickoskit

para 11 muajve - Alsat-M

Zaev dhe Mickoski janë të zhgënjyer nga qëndrimi i njëri-tjetrit në takimin e një dite më parë, i cili zgjati deri në orët e hershme të mëngjesit. Qëndrimet e tyre konfuze nuk përputhen mbi atë se ku qëndrojnë...

Deputetët refuzojnë kërkesën e VMRO-së për shkarkimin e Janevës

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Shkarkim të prokurores speciale publike Katica Janeva sot në seancë plenare në Kuvend kërkoi deputeti i VMRO-DPMNE-së Nikolla Micevski me arsyetim se propozim-vendimi...

Takimi i liderëve, Sela: Nuk jemi gomë rezervë, por pjesë e shtetit

para 11 muajve - Flaka

Lideri i ASh-së, Ziadin Sela, ka ngritur shqetësimin për mbajtjen e takimit të liderëve pa praninë e faktorit politik shqiptar, që sipas tij theu parimin e vendosur ndër vite që i ka kontribuar stabilitetit...

Reforma në drejtësi, Besa kërkon komision shtetëror të kontrolluar nga ndërkombëtarët

para 11 muajve - Alsat-M

Kryetari i Lëvizjes Besa në opozitë, Bilal Kasami në një konferencë për shtyp akuzoi liderët e LSDM-së, VMRO-së, por edhe BDI-në, për atë çfarë ndodhi mbrëmë në takimin e liderëve mes Zaevit dhe Mickoskit....

Mickoski: Plani i Zaevit është të mos ketë marrëveshje, lëmë hapësirë të vazhdojnë bisedimet

para 11 muajve - Medial

Shkup, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Lideri i partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski sot e ka akuzuar kryeministrin Zoran Zaev se në takimin e mbrëmshëm të liderëve ka ardhur me plan që të mos arrihet...

Mickoski: Plani i Zaevit është të mos ketë marrëveshje

para 11 muajve - Koha.mk

Shkup, 11 shtator – Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hrisitian Mickoski sot e akuzoi kryeministrin Zoran Zaev se në takimin e mbrëmshëm të liderëve ka ardhur me plan të mos arrihet marrëveshje dhe t’i...

TAKIMI I LIDERËVE PËRFUNDOI PA REZULTAT

para 11 muajve - Klan Macedonia

Akuza e kundërakuza për dështimin e negociatave Takimi tetë orësh mes liderëve të LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së Zoran Zaev me ekipet e tyre, nuk solli ndonjë rezultat në negociatat për Ligjin për Prokurori...

VMRO kërkoi shkarkim të Janevës, shumica refuzuan

para 11 muajve - Koha.mk

Shkup, 11 shtator Shkarkim të prokurores speciale publike Katica Janeva sot në seancë plenare  në Kuvend kërkoi deputeti i VMRO-DPMNE-së Nikolla Micevski me arsyetim se propozim-vendimi njëzëshëm është...

VMRO-ja kundër lëndëve të hapura pas qershorit 2017

para 11 muajve - Iliria News

Shumica parlamentare hodhi poshtë propozimin e opozitës që në seancën e sotme në rend dite të vendoset edhe pika për shkarkimin e prokurores speciale Katica Janeva. Arsyetimi i opozitës është se kaluan...

VMRO-DPMNE kërkoi shkarkim të Janevës në seancën e sotme plenare, deputetët e refuzuan propozimin

para 11 muajve - Tetova Sot

Shkarkim të prokurores speciale publike Katica Janeva sot në seancë plenare në Kuvend kërkoi deputeti i VMRO-DPMNE-së Nikolla Micevski me arsyetim se propozim-vendimi njëzëshëm është votuar nga të gjithë...

Mickoski: Plani i Zaevit është të mos ketë marrëveshje, lëmë hapësirë të vazhdojnë bisedimet

para 11 muajve - Tetova Sot

Lideri i partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski sot e ka akuzuar kryeministrin Zoran Zaev se në takimin e mbrëmshëm të liderëve ka ardhur me plan që të mos arrihet marrëveshje dhe të mbrojë krimet...

Takimi Zaev- Mickoski, reagon Lëvizja BESA

para 11 muajve - Tetova Sot

Të nderuar përfaqësues të mediave, Të nderuar qytetarë. Për fat të keq, gjitha shqetësimet tona që i kemi paraqitur në opinionin publik rreth takimit të liderëve dhe problemeve në sferën juridike që ballafaqohet...

VMRO-DPMNE KËRKON SHKARKIMIN E JANEVËS

para 11 muajve - Klan Macedonia

Deputetët refuzuan propozimin Shkarkim të Prokurores Speciale Katica Janeva në seancën e sotme parlamentare në Kuvend ka kërkuar deputeti i VMRO-DPMNE-së Nikolla Micevski me arsyetime se projektvendimi...

Sela: Në takimin e liderëve duhet të marrin pjesë katër partitë më të mëdha politike

para 11 muajve - Tetova1

Aleanca për Shqiptarët sot reagoi se si parti politike nuk është ftuar të marrë pjesë në takimin e liderëve të kryeministrit Zoran Zaev dhe liderit të VMRO-DPMNE-së Hristian Mickoski. Në takime të këtilla,...

PA REZULTAT PËRFUNDOI TAKIMI I LIDERËVE

para 11 muajve - Klan Macedonia

Akuza e kundërakuza për dështimin e negociatave Takimi tetë orësh mes liderëve të LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së Zoran Zaev me ekipet e tyre, nuk solli ndonjë rezultat në negociatat për Ligjin për Prokurori...

Sela: Në takimin e liderëve duhet të marrin pjesë katër partitë më të mëdha politike

para 11 muajve - Tetova Sot

Aleanca për Shqiptarët sot reagoi se si parti politike nuk është ftuar të marrë pjesë në takimin e liderëve të kryeministrit Zoran Zaev dhe liderit të VMRO-DPMNE-së Hristian Mickoski. Në takime të këtilla,...

VMRO-ja kundër lëndëve të hapura pas qershorit 2017

para 11 muajve - Alsat-M

Shumica parlamentare hodhi poshtë propozimin e opozitës që në seancën e sotme në rend dite të vendoset edhe pika për shkarkimin e prokurores speciale Katica Janeva. Arsyetimi i opozitës është se kaluan...

VMRO-DPMNE kërkoi shkarkim të Janevës në seancën e sotme plenare, deputetët e refuzuan propozimin

para 11 muajve - Medial

Shkup, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Shkarkim të prokurores speciale publike Katica Janeva sot në seancë plenare  në Kuvend kërkoi deputeti i VMRO-DPMNE-së Nikolla Micevski me arsyetim se propozim-vendimi...

Dështon takimi i liderëve për Ligjin e Prokurorisë Publike

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Takimi i kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev me liderin e opozitës, Hristijan Mickovski, ka përfunduar pa asnjë marrëveshje lidhur me Ligjin e Prokurorisë Publike, që konsiderohet si shumë...

VMRO-ja kundër lëndëve të hapura pas qershorit 2017

para 11 muajve - Aktuale

Shumica parlamentare hodhi poshtë propozimin e opozitës që në seancën e sotme në rend dite të vendoset edhe pika për shkarkimin e prokurores speciale Katica Janeva. Arsyetimi i opozitës është se kaluan...

Mickoski: Plani i Zaevit është të mos ketë marrëveshje, kemi lënë hapësirë negociatat të vazhdojnë

para 11 muajve - Medial

Shkup, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hrisitian Mickoski sot e akuzoi kryeministrin Zoran Zaev se në takimin e mbrëmshëm të liderëve ka ardhur me plan të mos arrihet marrëveshje...

Mickoski: Plani i Zaevit është të mos ketë marrëveshje, lëmë hapësirë të vazhdojnë bisedimet

para 11 muajve - Fakti Ditor

Lideri i partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski sot e ka akuzuar kryeministrin Zoran Zaev se në takimin e mbrëmshëm të liderëve ka ardhur me plan që të mos arrihet marrëveshje dhe të mbrojë krimet...

Sela: Nuk pranojmë asnjë marrëveshje LSDM-VMRO

para 11 muajve - InfoMagazin

Takimin e mbrëmshëm ndërmjet shefit të qeverisë Zoran Zaev dhe kreut të opozitës Hristian Mickovski e kritikuan ashpër partitë opozitare shqiptare. Nga Aleanca për Shqiptarët thanë se në takim të liderëve...

Micevski: Pushteti e shpëtoi Katica Janevën nga shkarkimi

para 11 muajve - Fakti Ditor

“Sot, para syve të gjithë opinionit të Maqedonisë, qeveria shpëtoi të dyshuare Katica Janeva nga shkarkimi. Me propozimin e sotëm të OBRM-PDUKM-së për të vendosur në rendin e ditës shkarkimin e të dyshuarës...

Mickoski: Kur i’a përmenda Zaevit rastin “Reket”, filloi të skuqet dhe djersitet

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski në pres konferencën e sotme pas takimit të liderëve, theksoi se kryeministri Zoran Zaev në takim është djersitur dhe është skuqur...

Kostadinov: Mickoski është i gatshëm të rrezikojë të ardhmen në BE dhe NATO vetëm për ta shpëtuar Gruevskin

para 11 muajve - Lajm

Zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin Kostadinov tha se “OBRM-PDUKM dhe Hristijan Mickoski edhe njëherë treguan se qëllimi i vetëm është ta shpëtojnë krimin e regjimit të Nikolla Gruevskit. Të gjithë e kanë të...

Mickoski: Zaev nuk dëshiron marrëveshje për PTHP-në që të mos japë përgjegjësi për “Reket 2, 3, 4, 5”

para 11 muajve - Portalb

Lideri I VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, tha se bisedimet e mbrëmshme për Ligjin për Prokurori Publike nuk kanë pasur sukses pasi që kryeministri Zoran Zaev dëshiron që ta mbajë kontrollin ndaj Prokurorisë,...

Zaev: Nuk arritëm marrëveshje me VMRO-DPMNE-në

para 11 muajve - Anadolu Agency

Shkup Kryeministri i Maqedonisë së Veriut dhe njëherësh kryetar i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev, në një konferencë për media ka njoftuar se nuk është arritur marrëveshje me VMRO-DPMNE-në...

Micevski: Pushteti e shpëtoi Katica Janevën nga shkarkimi

para 11 muajve - Arbresh

“Sot, para syve të gjithë opinionit të Maqedonisë, qeveria shpëtoi të dyshuare Katica Janeva nga shkarkimi. Me propozimin e sotëm të OBRM-PDUKM-së për të vendosur në rendin e ditës shkarkimin e të dyshuarës...

Zaevi tregon prapaskenat e takimit me Mickoskin

para 11 muajve - Shprehja

“Gruevizmi vazhdoi deri në orët e hershme të mëngjesit, kërkesa kundër çdo logjike, kundër BE-së, kundër NATO-s, kundër vlerave dhe principeve”, theksoi kryeministri Zoran Zaev lidhur me takimin e mbrëmshëm...

Reforma në drejtësi, Besa kërkon komision shtetëror të kontrolluar nga ndërkombëtarët

para 11 muajve - Tetova1

Kryetari i Lëvizjes Besa në opozitë, Bilal Kasami në një konferencë për shtyp akuzoi liderët e LSDM-së, VMRO-së, por edhe BDI-në, për atë çfarë ndodhi mbrëmë në takimin e liderëve mes Zaevit dhe Mickoskit....

Zaevi tregon prapaskenat e takimit me Mickoskin

para 11 muajve - Ina

“Gruevizmi vazhdoi deri në orët e hershme të mëngjesit, kërkesa kundër çdo logjike, kundër BE-së, kundër NATO-s, kundër vlerave dhe principeve”, theksoi kryeministri Zoran Zaev lidhur me takimin e mbrëmshëm...

Zaev: Jam i zhgënjyer nga rrjedha e takimit të liderëve, dyert e bisedave mbesin të hapura

para 11 muajve - Medial

Shkup, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Gruevizëm deri natën vonë,  kërkesë kundër ç’do logjike,  kundër drejtësisë, kundër BE-së dhe NATO-s, kundër qytetarëve, vlerave, standardeve dhe parimeve,  kështu kryeministri...

Dështimi i marrëveshjes mbi PSP, Mickoski: Zaevi kërkoi të mbronte kriminelët

para 11 muajve - Iliria News

Kryetari i opozitës maqedonase Hristjan Mickoski në një konferencë për shtyp rreth mosmarrëveshjes së mbrëmshme për Prokurorinë Speciale Publike, përgënjeshtroi kryetarin e qeverisë Zoran Zaev, ku 2 orë...

Dështimi i marrëveshjes mbi PSP, Mickoski: Zaevi kërkoi të mbronte kriminelët

para 11 muajve - Alsat-M

Kryetari i opozitës maqedonase Hristjan Mickoski në një konferencë për shtyp rreth mosmarrëveshjes së mbrëmshme për Prokurorinë Speciale Publike, përgënjeshtroi kryetarin e qeverisë Zoran Zaev, ku 2 orë...

Mickovski: Zaev mbron Kiracovskin dhe Remenskin, paralajmërohet “Reket 2,3,4”

para 11 muajve - Alsat-M

Ai dëshiron kontroll të plotë mbi prokurorinë ndërsa kji i duhet mos të përgjigjet për rastin “Reket”, mirëpo besoj se do ti duhet edhe për “reket2, reket3, reket,4”, ka thënë Mickovski Plani i Zaevit...

VMRO-ja kërkon shkarkimin e Janevës, shumica parlamentare hedh poshtë propozimin

para 11 muajve - Alsat-M

VMRO-DPMNEja në seancën e sotme kuvendore propozoi që rendi i ditës të plotësohet me pikë për shkarkimin e Prokurores Speciale Publike, Katica Janeva, dhe atë në pajtim me rekomandimin e miratuar në Komisionin...

Zaev: Opozita mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

para 11 muajve - Iliria News

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes mazhorancës dhe opozitës për fatin e PSP-së. Zaev tha se i vjen keq që mbas...

Mickoski: Plani i Zaevit ishte të mos arrihet marrëveshje

para 11 muajve - Alsat-M

Informatat e LSDM-së, gënjeshtra dhe spekulime që kanë për qëllim defokusimin nga shkaqet kryesore për mosarritjen e një marrëveshjeje”, tha Mickoski sipas të cilit LSDM-ja udhëhiqet nga njerëz që nuk...

Pres konferencë e kreut të opozitës VMRO-DPMNE, lidhur me takimin e mbrëmshëm

para 11 muajve - Alsat-M

Drejtpërdrejt është duke mbajtur pres-konferencë kreu i partisë më të madhe opozitare në vend, Hristijan Mickovski, lidhur me takimin e mbrëmshëm mbi lisgjin për Prokurorinë Publike. Konferencë për media...

Mickovski: Zaev mbron Kiracovskin dhe Remenskin, paralajmërohet “Reket 2,3,4”

para 11 muajve - Aktuale

Ai dëshiron kontroll të plotë mbi prokurorinë që të mos të përgjigjet për rastin “Reket”, mirëpo besoj se do ti duhet edhe për “reket2, reket3, reket,4”, ka thënë Mickovski Plani i Zaevit është të mos...

Zaev pretendon se Mickoski tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

para 11 muajve - Insajderi

aev tha se i vjen keq që mbas 7 orësh diskutim nuk arritën dot një marrëveshje me opozitën dhe akuzoi këta të fundit se, opozita tentoi mbrëmë të kthente sërish “Gruevizmin”. Ai theksoi se ai dhe mazhoranca...

Dështon takimi i liderëve për Ligjin e Prokurorisë Publike

para 11 muajve - KDPolitik

Takimi i kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev me liderin e opozitës, Hristijan Mickovski, ka përfunduar pa asnjë marrëveshje lidhur me Ligjin e Prokurorisë Publike, që konsiderohet si shumë...

Në Prokurorinë Speciale Publike ka arritur shkresa nga Joveski për marrjen e lëndëve

para 11 muajve - Gazeta Express

Sot në mëngjes në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike ka arritur shkresa e Prokurorisë Publike e nënshkruar nga prokurori publik, Lubomir Joveski, për marrjen e lëndëve. Pak para fillimit të takimit...

Carovska: Brvenica për herë të parë do të bëhet me një kopsht fëmijësh me një kapacitet prej 80 fëmijëve

para 11 muajve - TV Koha

Ministrja e  Punës dhe Politikës Sociale, Milla Carovska dhe kryetari i komunës Enver Pajaziti ishin të pranishëm sot në aktivitetet e ndërtimit të kopshtit të ri në Komunën e Brvenicës. Objekti i ri siguron...

Dështoi takimi i liderëve, Zaev dhe Mickoski me akuza të ndërsjellta

para 11 muajve - Shenja

Afro 7 orë bisedime, nuk rezultuan të mjafueshme që të gjendet zgjdhje për Prokurorinë. Për dështimin e këtij takimi kur vetëm 4 ditë na ndajnë nga afati kohor i paraparë për sjelljen e ligjit, krerët...

Në Prokurorinë Speciale Publike ka arritur shkresa nga Joveski për marrjen e lëndëve

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Sot në mëngjes në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike ka arritur shkresa e Prokurorisë Publike e nënshkruar nga prokurori publik, Lubomir Joveski, për marrjen e lëndëve....

“Milloshovski dhe Mickovski deri në orët e mëngjesit mundoheshin të arsyetonin krimin e regjimit”

para 11 muajve - Gazeta Express

LSDM ka reaguar në lidhje me qëndrimin e VMRO-DPMNE-së, gjegjësisht të Kristjan Mickoskit dhe Antonio Milloshovskit në takimin e mbrëmshëm mes pushtetit dhe opozitës, për të gjetur zgjidhje në lidhje me...

Miloshoski fajëson kryeministrin për dështimin e takimit: Zaev ishte nervoz

para 11 muajve - Gazeta Express

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Miloshoski nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij ka akuzuar kryeministrin dhe liderin e LSDM-së, Zoran Zaev për dështimin e mbledhjes së mbrëmshme. Ndër të tjera ai...

Reforma në drejtësi, Besa kërkon komision shtetëror të kontrolluar nga ndërkombëtarët

para 11 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Lëvizjes Besa në opozitë, Bilal Kasami në një konferencë për shtyp akuzoi liderët e LSDM-së, VMRO-së, por edhe BDI-në, për atë çfarë ndodhi mbrëmë në takimin e liderëve mes Zaevit dhe Mickoskit....

Zaev: Mickoski mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes mazhorancës dhe opozitës për fatin e PSP-së. Ai tha se i vjen keq që mbas 7 orësh diskutim nuk...

Zaev ngjallë dyshime të reja: Mendoj se rasti “Reket” çon drejt Hristijan Mickoskit

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Kryeministri Zoran Zaev sot ka mbajtur pres konferencë për të njoftuar më hollësisht opinionin sa i përket takimit të mbrëmshëm mes tij dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së Hristijan...

Reforma në drejtësi, Besa kërkon komision shtetëror të kontrolluar nga ndërkombëtarët

para 11 muajve - Flaka

Kryetari i Lëvizjes Besa në opozitë, Bilal Kasami në një konferencë për shtyp akuzoi liderët e LSDM-së, VMRO-së, por edhe BDI-në, për atë çfarë ndodhi mbrëmë në takimin e liderëve mes Zaevit dhe Mickoskit....

Liderët në Maqedoninë e Veriut asnjë marrëveshje për Prokurorinë

para 11 muajve - Vizion Plus

Pas shtatë orëve negociatat midis kryeministrit të maqedonisë së veriut Zoran Zaev dhe kreut të opozitës Hristijan Mickoski për ligjin për Prokurorinë Publike, I cili është një nga kushtet kryesore të...

VMRO: Boki dy muaj në paraburgim, nuk është marrë në pyetje

para 11 muajve - Aktuale

Kanë kaluar dy muaj që kur Boki 13 është në paraburgim, dhe nuk është marrë në pyetje, kanë reaguar nga VMRO-DPMNE përmes një kumtese duke pyetur çfarë është ajo që e di Boki 13, dhe pse kanë frikë prokurorja...

Dështimi i takimit të liderëve, Mickoski në konferencë për shtyp

para 11 muajve - Alsat-M

Pas dështimit të mbrëmshëm të takimit të liderëve, kreu i opozitës Hristijan Mickoski ka caktuar një konferencë për shtyp ku pritet të sqaroj qëndrimet e tij rreth mos-arritjes së një marrëveshje me LSDM-në...

Reforma në drejtësi, Besa kërkon komision shtetëror të kontrolluar nga ndërkombëtarët

para 11 muajve - Lajm

Kryetari i Lëvizjes Besa në opozitë, Bilal Kasami në një konferencë për shtyp akuzoi liderët e LSDM-së, VMRO-së, por edhe BDI-në, për atë çfarë ndodhi mbrëmë në takimin e liderëve mes Zaevit dhe Mickoskit....

Në Maqedoninë e Veriut, dështojnë përpjekjet për harmonizim të qëndrimeve mbi Ligjin për Prokurorinë

para 11 muajve - Illyria

Shkup, 11 shtator 2019 – Takimi i kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, me liderin e opozitës, Hristijan Mickovski, ka përfunduar pa asnjë marrëveshje lidhur me Ligjin e Prokurorisë Publike,...

PPS-ja e ka pranuar letrën e Joveskit për t’i marrë lëndët!

para 11 muajve - TV21

Mëngjesin e sotëm Prokuroria Publike Speciale e ka pranuar letrën e dërguar nga Prokurori publik Lubomir Joveski duke kërkuar që të marrë të gjitha lëndët dhe hetimet paraprake nga PPS-ja. Kjo kërkesë...

Në Prokurorinë Speciale Publike ka arritur shkresa nga Joveski për marrjen e lëndëve

para 11 muajve - Alsat-M

Sot në mëngjes në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike ka arritur shkresa e Prokurorisë Publike e nënshkruar nga prokurori publik, Lubomir Joveski, për marrjen e lëndëve. Pak para fillimit të takimit...

Zaev: Opozita mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes mazhorancës dhe opozitës për fatin e PSP-së. Zaev tha se i vjen keq që mbas...

Zaev: Opozita kërkoi tranferimin e të gjitha çështjeve të PSP-së në PP

para 11 muajve - Iliria News

Sipas kryeministrit Zaev, Marrëveshja për Prokurorinë Publike mbrëmë dështoi sepse opozita kërkoi me ngulm që të gjitha rastet e PSP-së të transferoheshin në Prokurorinë Publike, e cila më pas të drejtoheshe...

Zaevi tregoi se çfarë kërkoi opozita dhe pushteti për PSP-në, detaje për Prokurorinë e re

para 11 muajve - Portalb

Pas dështimit të takimit me liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka sqaruar se, propozimi për formimin e prokurorisë së re, ka ardhur si rezultat...

Zaev: Opozita mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

para 11 muajve - Koha.net

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes mazhorancës dhe opozitës për fatin e PSP-së. Zaev tha se i vjen keq që mbas...

VMRO-ja kundër lëndëve të hapura pas qershorit 2017

para 11 muajve - Tetova Sot

Shumica parlamentare hodhi poshtë propozimin e opozitës që në seancën e sotme në rend dite të vendoset edhe pika për shkarkimin e prokurores speciale Katica Janeva. Arsyetimi i opozitës është se kaluan...

Zaev: Mickoski mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes mazhorancës dhe opozitës për fatin e PSP-së. Zaev tha se i vjen keq që mbas...

Zaevi tregoi se çfarë kërkoi opozita dhe pushteti në takimin për PSP-në, detaje për Prokurorinë e re

para 11 muajve - Portalb

Pas dështimit të takimit shtatë orësh me liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka sqaruar se propozimi për formimin e prokurorisë së re, ka ardhur...

Lëvizja Besa: Është e papranueshme për drejtësinë dhe shtetin e së drejtës të negociojnë pikërisht ata të cilët i ikin drejtësisë

para 11 muajve - Fol

Nëpërmjet një njoftimi të Lëvizjes Besa thuhet se “të shqetësimet tona që i kemi paraqitur në opinionin publik rreth takimit të liderëve dhe problemeve në sferën juridike që ballafaqohet shteti u dëshmuan...

Zaevi tregoi se çfarë kërkoi opozita dhe pushteti në takimin shtatë orësh, detaje për Prokurorinë e re

para 11 muajve - Portalb

Pas dështimit të takimit shtatë orësh me liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka sqaruar se propozimi për formimin e prokurorisë së re, ka ardhur...

Lëvizja Besa: U vërtetua se LSDM dhe OBRM-PDUKM nuk mund të vendosin për një sistem gjyqësor të pavarur

para 11 muajve - Arbresh

Nëpërmjet një njoftimi të Lëvizjes Besa thuhet se “të shqetësimet tona që i kemi paraqitur në opinionin publik rreth takimit të liderëve dhe problemeve në sferën juridike që ballafaqohet shteti u dëshmuan...

Zaev: Jam i dëshpëruar me kërkesat e opozitës, kundër çdo logjike

para 11 muajve - Alsat-M

Gruevizmi vazhdoi deri në orët e hershme të mëngjesit, kërkesa kundër çdo logjike, kundër BE-së, kundër NATO-s, kundër vlerave dhe principeve, kështu kryeministri Zoran Zaev sot ka filluar pres-konferencën...

Kostadinov: Mickoskit dhe VMRO-DPMNE-së nuk i intereson sundimi i së drejtës, por se si ta mbrojë krimin e Gruevskit

para 11 muajve - Fol

Zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin Kostadinov tha se “VMRO-DPMNE dhe Hristijan Mickoski edhe njëherë treguan se qëllimi i vetëm është ta shpëtojnë krimin e regjimit të Nikolla Gruevskit. Të gjithë e kanë të...

Zaev në konferencë për shtyp rreth dështimit të mbledhjes së mbrëmshme me opozitën

para 11 muajve - Alsat-M

Publiée par Alsat sur Mercredi 11 septembre 2019 Loading...

Zaev: Opozita kërkoi tranferimin e të gjitha çështjeve të PSP-së në PP

para 11 muajve - Alsat-M

Sipas kryeministrit Zaev, Marrëveshja për Prokurorinë Publike mbrëmë dështoi sepse opozita kërkoi me ngulm që të gjitha rastet e PSP-së të transferoheshin në Prokurorinë Publike, e cila më pas të drejtoheshe...

Besa kërkon komision shtetëror për reforma në drejtësi

para 11 muajve - InfoMagazin

Kryetari i Lëvizjes Besa Bilal Kasami kërkoi që të formohet një komision shtetëror për profesionalizimin e sistemit gjyqësor në vend. Kasami po ashtu akuzoi partinë shqiptare në pushtet BDI-në se me mospjesëmarrje...

Zaev: Mickoski mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

para 11 muajve - Alsat-M

Shefi i ekzekutivit, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes tij dhe opozitës për fatin e PSP-së. Ai tha se i vjen keq që mbas 7 orësh diskutim nuk...

I pasigurt fati i PSP-së

para 11 muajve - Iliria News

Mbetet i pasigurt fati i Prokurorisë Speciale Publike dhe i lëndëve që i ka hapur kjo prokurori. Liderët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas maratonës gjashtë orëshe në...

Osmani tregon pse BDI nuk mori pjesë në takimin e liderëve

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 shtator – zhurnal.mk – Zëvendës Kryeministri i vendit Bujar Osmani, sot është deklaruar pas takimit shtatë orësh mes dy partive më të mëdha maqedonase LSDM e VMRO-DPMNE, në lidhje me Ligjin për...

LSDM: VMRO-DPMNE-ja kërkon vetëm ikje nga ligji për të gjithë të akuzuarit

para 11 muajve - Koha.mk

Shkup, 11 shtator – Ekipi i LSDM-së në takimin e mbrëmshëm të liderëve ka ofruar formimin e institucionit të ri të prokurorëve i cili do të ndjekë korrupsion të lartë për të gjitha rastet e reja, siç kumtojnë...

LSDM sqaron se çfarë kërkonin Mickoski dhe bashkëpunëtorët e tij në takimin e liderëve

para 11 muajve - Iliria News

LSDM përmes një komunikate ka theksuar se kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski mbrëmë pa sukses ka luftuar për të shpëtuar krimin e regjimit të kaluar. “Sot të gjithë qytetarët prisnin marrëveshje...

Zaev: Jam i zhgënjyer nga rezultati i takimit të liderëve, kërkesa e opozitës kundër çdo logjike

para 11 muajve - Medial

Shkup, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Gruevizëm deri vonë, kërkesë kundër çdo logjike, kundër BE-së dhe NATO-s, kundër vlerave dhe parimeve, kështu kryeministri Zoran Zaev sot në konferencë për shtyp e vlerësoi...

VMRO: Boki 13 dy muaj në paraburgim, nuk është marrë në pyetje

para 11 muajve - Iliria News

Kanë kaluar dy muaj që kur Boki 13 është në paraburgim, dhe nuk është marrë në pyetje, kanë reaguar nga VMRO-DPMNE përmes një kumtese duke pyetur çfarë është ajo që e di Boki 13, dhe pse kanë frikë prokurorja...

Dështimi i takimit për PSP-në, konferencë për media e Zoran Zavit (Drejtpërdrejtë)

para 11 muajve - Portalb

Pas dështimit të takimit shtatë orësh me liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është duke mbajtur konferencë për media, transmeton Portalb.mk.

I pasigurt fati i PSP-së

para 11 muajve - Aktuale

Mbetet i pasigurt fati i Prokurorisë Speciale Publike dhe i lëndëve që i ka hapur kjo prokurori. Liderët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas maratonës gjashtë orëshe në tentim...

LSDM: VMRO-DPMNE kërkon ikje nga Ligji

para 11 muajve - TV21

LSDM-ja ka lëshuar një kumtesë për takimin e djeshëm midis kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski si dhe një pjesë të grupeve të punës. LSDM fajëson opozitën duke theksuar...

Së paku 31 të vdekur gjatë Festës së Ashurës në Irak

para 11 muajve - TV Koha

Të paktën 31 njerëz vdiqën, dhe 100 të tjerë u plagosën, gjatë ritualeve fetare myslimane shiite të Festës së Ashurës në qytetin e shenjtë jugor të Irakut, Qerbela. Numri i vdekjeve, të cilin e bëri të...

Osmani: Nuk ishim në takim, sepse nuk kemi problem me Ligjin

para 11 muajve - Portalb

Në rolin e zëdhënësit të partisë, Bujar Osmani sot deklaroi se, Bashkimi Demokratik për Integrim(BDI) nuk ishte në takimin mes Zoran Zaevt dhe Hristijan Mickoskit , sepse nuk ka problem me Ligjin për Prokurori...

Zaev dhe Mickovski mes deklaratash për kriminalitet dhe keqpërdorime

para 11 muajve - Flaka

Kryeministri Zoran Zaev dhe lideri i Hristijan Mickoski sot nga distanca kanë akuzuar njëri tjetrin për dështim të marrëveshjes për shkak të interesve dhe mbrojtes së krimit, njofton Flaka. Kryeministri...

ZAEV: Opozita tentoi të kthente sërish “GRUEVIZMIN”

para 11 muajve - Medial

Shefi i ekzekutivit, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes tij dhe opozitës për fatin e PSP-së. Ai tha se i vjen keq që mbas 7 orësh diskutim nuk...

Takim shtatë orësh pa marrëveshje, në lojë një prokurori e re që do të përndjekë pushtetin dhe opozitën

para 11 muajve - Portalb

Si opozita, edhe pushteti hynë në takim për t’i mbrojtur qëndrimet e veta sa i takon të ardhmes së Prokurorisë Speciale Publike (PSP), në Ligjin për Prokurori Publike . Takimi që nisi në ora 20, mbaroi...

Mickoski: Bisedimet për Prokurorinë, nuk kanë përfunduar

para 11 muajve - Shenja

“Nuk kanë përfunduar bisedimet për ligjin e Prokurorisë. Në fund të takimit ofertat e të dyja palëve ishin që deri sa të ekziston opcion per takime të mëtutjeshme, do jemi në dispozicion”. Kështu ka deklaruar...

Zaev: Mickoski mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

para 11 muajve - TV Koha

Shefi i ekzekutivit, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes tij dhe opozitës për fatin e PSP-së. Ai tha se i vjen keq që mbas 7 orësh diskutim nuk...

VMRO-ja kërkon shkarkimin e Janevës, shumica parlamentare hedh poshtë propozimin

para 11 muajve - Flaka

VMRO-DPMNEja në seancën e sotme kuvendore propozoi që rendi i ditës të plotësohet me pikë për shkarkimin e Prokurores Speciale Publike, Katica Janeva, dhe atë në pajtim me rekomandimin e miratuar në Komisionin...

VMRO: Boki dy muaj në paraburgim, nuk është marrë në pyetje

para 11 muajve - Alsat-M

Kanë kaluar dy muaj që kur Boki 13 është në paraburgim, dhe nuk është marrë në pyetje, kanë reaguar nga VMRO-DPMNE përmes një kumtese duke pyetur çfarë është ajo që e di Boki 13, dhe pse kanë frikë prokurorja...

LSDM: MICKOSKI mbrëmë nuk arriti të shpëtojë krimin e regjimit të kaluar

para 11 muajve - Medial

LSDM me anë të një komunikate për media ka bërë të ditur se kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski mbrëmë nuk ka arritur të shpëtojë krimin e regjimit të kaluar. “Sot të gjithë qytetarët prisnin marrëveshje...

VMRO-ja kërkon shkarkimin e Janevës, shumica parlamentare hedh poshtë propozimin

para 11 muajve - Lajm

VMRO-DPMNEja në seancën e sotme kuvendore propozoi që rendi i ditës të plotësohet me pikë për shkarkimin e Prokurores Speciale Publike, Katica Janeva, dhe atë në pajtim me rekomandimin e miratuar në Komisionin...

VMRO-ja kundër lëndëve të hapura pas qershorit 2017

para 11 muajve - Fakti Ditor

Shumica parlamentare hodhi poshtë propozimin e opozitës që në seancën e sotme në rend dite të vendoset edhe pika për shkarkimin e prokurores speciale Katica Janeva. Arsyetimi i opozitës është se kaluan...

Dështimi i marrëveshjes mbi PSP, Mickoski: Zaevi kërkoi të mbronte kriminelët

para 11 muajve - Flaka

Kryetari i opozitës maqedonase Hristjan Mickoski në një konferencë për shtyp rreth mosmarrëveshjes së mbrëmshme për Prokurorinë Speciale Publike, përgënjeshtroi kryetarin e qeverisë Zoran Zaev, ku 2 orë...

Anëtari i VMRO-DPMNE-së flet për detaje nga bisedimet mes Zaevit dhe Mickoskit

para 11 muajve - Aktuale

Deputeti i VMRO-DPMNE, Antonio Milloshoski ka dhënë detaje dhe versionin e tij nga takimi i dy partive më të mëdha LSDM – VMRO-DPMNE për arritjen e marrëveshjes për Ligjin për Prokurorinë. Milloshoski...

VMRO-DPMNE: A thua Boki 13 di diçka të fshehtë për Zaevin prandaj nuk ftohet për të dëshmuar ?

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Kanë kaluar dy muaj që kur Bojan Jovanovski – Boki 13 është në paraburgim, dhe ende nuk është ftuar për t’u marë në pyetje në Prokurori, shkruan Zhurnal. Nga partia opozitare...

I pasigurt fati i PSP-së

para 11 muajve - Medial

Mbetet i pasigurt fati i Prokurorisë Speciale Publike dhe i lëndëve që i ka hapur kjo prokurori. Liderët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas maratonës gjashtë orëshe në tentim...

Mickovski: Zaev mbron Kiracovskin dhe Remenskin, paralajmërohet “Reket 2,3,4”

para 11 muajve - Lajm

Ai dëshiron kontroll të plotë mbi prokurorinë ndërsa kji i duhet mos të përgjigjet për rastin “Reket”, mirëpo besoj se do ti duhet edhe për “reket2, reket3, reket,4”, ka thënë Mickovski Plani i Zaevit...

LSDM: VMRO-DPMNE-ja kërkon vetëm ikje nga ligji për të gjithë të akuzuarit

para 11 muajve - Medial

Shkup, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Ekipi i LSDM-së në takimin e mbrëmshëm të liderëve ka ofruar formimin e institucionit të ri të prokurorëve i cili do të ndjekë korrupsion të lartë për të gjitha rastet...

Mickoski: Plani i Zaevit ishte të mos arrihet marrëveshje

para 11 muajve - Tetova Sot

Informatat e LSDM-së, gënjeshtra dhe spekulime që kanë për qëllim defokusimin nga shkaqet kryesore për mosarritjen e një marrëveshjeje”, tha Mickoski sipas të cilit LSDM-ja udhëhiqet nga njerëz që nuk...

Mickoski: Plani i Zaevit ishte të mos arrihet marrëveshje

para 11 muajve - Lajm

Informatat e LSDM-së, gënjeshtra dhe spekulime që kanë për qëllim defokusimin nga shkaqet kryesore për mosarritjen e një marrëveshjeje”, tha Mickoski sipas të cilit LSDM-ja udhëhiqet nga njerëz që nuk...

LSDM sqaron se çfarë kërkonin Mickoski dhe bashkëpunëtorët e tij në takimin e liderëve

para 11 muajve - Aktuale

LSDM përmes një komunikate ka theksuar se kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski mbrëmë pa sukses ka luftuar për të shpëtuar krimin e regjimit të kaluar. “Sot të gjithë qytetarët prisnin marrëveshje...

Miloshoski: Takimi dështoi për shkak të nervozizmit të Zaevit

para 11 muajve - Iliria News

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Miloshoski nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij ka akuzuar kryeministrin dhe liderin e LSDM-së, Zoran Zaev për dështimin e mbledhjes së mbrëmshme. Ndër të tjera ai...

LSDM: Mickoski po luan në stil “gruevistik”, ne u ofruam që ata të propozojnë Prokurorin e ri por…

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Pas bisedimeve shumë orëshe në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, mes dy liderëve më të mëdhenj maqedonas, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski, përsëri nuk u...

Takimi i liderëve mbyllet pa marrëveshje për Ligjin për Prokurorinë

para 11 muajve - TV Koha

Pas shtatë orëve, negociatat midis pushtetit dhe opozitës për ligjin për Prokurorinë Publike përfunduan pa marrëveshje konkrete. Liderët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski nuk...

Miloshoski: Takimi dështoi për shkak të nervozizmit të Zaevit

para 11 muajve - Alsat-M

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Miloshoski nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij ka akuzuar kryeministrin dhe liderin e LSDM-së, Zoran Zaev për dështimin e mbledhjes së mbrëmshme. Ndër të tjera ai...

Në PSP arrinë shkresa e Jovevskit për marrjen e lëndëve

para 11 muajve - Shenja

Mëngjesin e sotëm në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike ka arritur shkresa e prokurorit publik Lubomir Jovevski për marrjen e lëndëve. Shkresa e marrjes së lëndëve vjen pasi që prokurorja Katica...

LSDM: Milloshovski dhe Mickovski deri në orët e mëngjesit mundoheshin të arsyetonin krimin e regjimit

para 11 muajve - Alsat-M

Derisa të gjithë qytetarët prisnin marrëveshje në interes ë shtetit të së drejtës, Kristijan Mickovski në takimin e mbrëmshëm të liderëve maqedonas me stil gruevistik mbronte krimin e regjimit duke kërkuar...

VMRO-DPMNE: BOKI 13 dy muaj në paraburgim, nuk është marrë në pyetje

para 11 muajve - Medial

Kanë kaluar dy muaj që kur Boki 13 është në paraburgim, dhe nuk është marrë në pyetje, kanë reaguar nga VMRO-DPMNE përmes një kumtese duke pyetur çfarë është ajo që e di Boki 13, dhe pse kanë frikë prokurorja...

Milloshovski: Do të iste arritur marrëveshje nëse Zaev nuk e kundërshtonte aq ashpër rastin “REKET”

para 11 muajve - Alsat-M

Pas takimit të liderëve maqedonas mes dy partive më të mëdha LSDM dhe VMRO-DPMNE, ka reaguar edhe deputeti Antonio Milloshovski nëpëprmjet rrjetit social Fejsbuk. “Marrëveshje për Ligjin e ri për prokurorinë...

MILLOSHOSKI: Takimi dështoi për shkak të nervozizmit të ZAEVIT

para 11 muajve - Medial

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Milloshoski nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij ka akuzuar kryeministrin dhe liderin e LSDM-së, Zoran Zaev për dështimin e mbledhjes së mbrëmshme. Ndër të tjera ai...

Amerikanët shënojnë 18-vjetorin e sulmeve të vitit 2001

para 11 muajve - TV Koha

Sot shënohet 18 vjetori i sulmit terrorist të 11 shtatorit në Nju Jork shembi Kullat Binjake, nga i cili sulm humbën jetën 2,996 njerëz në katër zona të ndryshme. 11 shtatori i vitit 2001 do të mbahet...

Milloshoski tregon arsyen pse nuk u arrit marrëveshja, kërkuan diçka “të pa pranueshme” nga Zaev

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Pas bisedimeve shumë orëshe mes dy liderëve të partive maqedonase, ai i LSDM-së Zoran Zaev dhe i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, Ligji për Prokurori Publike ende mbeti...

Shtatë orë bisedime mes Zaevit dhe Mickoskit, por pa marrëveshje?

para 11 muajve - Aktuale

Kryetarët e LSDM dhe VMRO-DPMNE, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas shtatë orëve bisedime nuk kanë arritur që të dakordohen për Ligjin për Prokurorinë Publike dhe për statusin e ardhshëm të Prokurorisë...

Takimi i liderëve pa marrëveshje për Ligjin për Prokurorinë!

para 11 muajve - TV21

Edhe pas shtatë orëve negociata mes pozitës dhe opozitës për Ligjin për Prokurorinë Publike nuk u arrit asnjë marrëveshje. Dy liderët Zaev dhe Mickoski nuk arritën të dakordohen rreth dallimeve kyçe për...

Takimi i liderëve mbyllet pa marrëveshje për Ligjin për Prokurorinë

para 11 muajve - Alsat-M

Pas shtatë orëve, negociatat midis pushtetit dhe opozitës për ligjin për Prokurorinë Publike përfunduan pa marrëveshje konkrete. Liderët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski nuk...

Zaev ngjallë dyshime të reja: Mendoj se rasti “Reket” çon drejt Hristijan Mickoskit

para 11 muajve - Tetova Sot

Kryeministri Zoran Zaev sot ka mbajtur pres konferencë për të njoftuar më hollësisht opinionin sa i përket takimit të mbrëmshëm mes tij dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, njofton Zhurnal....

OBRM-PDUKM kërkoi shkarkimin e Janevës në seancën e sotme plenare, deputetët refuzuan propozimin

para 11 muajve - Arbresh

Shkarkim të kryeprokurore speciale Katica Janeva sot në seancë plenare kërkoi deputeti nga radhët e OBRM-PDUKM-së, Nikolla Micevski ndërsa ky propozim nuk kaloi nga deputetët e Kuvendit. “Propozimi i shkarkimit...

Dështimi i takimit të liderëve, Mickoski në konferencë për shtyp

para 11 muajve - Tetova Sot

Pas dështimit të mbrëmshëm të takimit të liderëve, kreu i opozitës Hristijan Mickoski ka caktuar një konferencë për shtyp ku pritet të sqaroj qëndrimet e tij rreth mos-arritjes së një marrëveshje me LSDM-në...

Zoran Zaev: Mickoski mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

para 11 muajve - InfoShqip

Shefi i ekzekutivit, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes tij dhe opozitës për fatin e PSP-së. Ai tha se i vjen keq që mbas 7 orësh diskutim nuk...

Mbetet i pasigurtë fati i Prokurorisë Speciale dhe lëndët e saj

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Mbetet i pasigurt fati i Prokurorisë Speciale Publike dhe i lëndëve që i ka hapur kjo prokurori. Liderët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski...

Mickoski: Lufta kryesore e Zaevit ishte mbrojtja e vetes, familjes dhe njerëzve të pushtetit

para 11 muajve - Arbresh

Kreu i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në koherencë për shtyp sot foli për takimin e djeshëm me kryeministrin Zaev dhe për mosarritjen e marrëveshjes për Ligjin për Prokurori Publike. Mickoski thotë...

Pa marrëveshje për ligjin për Prokurorinë

para 11 muajve - Koha.mk

Shkup, 11 shtator – Pas shtatë orëve, negociatat midis pushtetit dhe opozitës për ligjin për Prokurorinë publike dështuan. Liderët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski nuk arritën...

Në Prokurorinë Speciale Publike ka arritur shkresa nga Joveski për marrjen e lëndëve

para 11 muajve - Tetova Sot

Sot në mëngjes në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike ka arritur shkresa e Prokurorisë Publike e nënshkruar nga prokurori publik, Lubomir Joveski, për marrjen e lëndëve. Pak para fillimit të takimit...

LSDM sqaron se çfarë kërkonin Mickoski dhe bashkëpunëtorët e tij në takimin e liderëve

para 11 muajve - Shprehja

LSDM përmes një komunikate ka theksuar se kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski mbrëmë pa sukses ka luftuar për të shpëtuar krimin e regjimit të kaluar. “Sot të gjithë qytetarët prisnin marrëveshje...

LSDM sqaron se çfarë kërkonin Mickoski dhe bashkëpunëtorët e tij në takimin e liderëve

para 11 muajve - Ina

LSDM përmes një komunikate ka theksuar se kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski mbrëmë pa sukses ka luftuar për të shpëtuar krimin e regjimit të kaluar. “Sot të gjithë qytetarët prisnin marrëveshje...

I pasigurt fati i PSP-së

para 11 muajve - Koha.mk

Shkup, 11 shtator – Mbetet i pasigurt fati i Prokurorisë Speciale Publike dhe i lëndëve që i ka hapur kjo prokurori. Liderët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas maratonës...

Në PSP ka arritur shkresa nga Joveski

para 11 muajve - Flaka

Sot në mëngjes në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike ka arritur shkresa e Prokurorisë Publike e nënshkruar nga prokurori publik, Lubomir Joveski, për marrjen e lëndëve. Pak para fillimit të takimit...

Në Prokurorinë Speciale Publike ka arritur shkresa nga Joveski për marrjen e lëndëve

para 11 muajve - Lajm

Sot në mëngjes në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike ka arritur shkresa e Prokurorisë Publike e nënshkruar nga prokurori publik, Lubomir Joveski, për marrjen e lëndëve. Pak para fillimit të takimit...

Sipas Zaevit, Mickoski mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

para 11 muajve - Tetova1

Shefi i ekzekutivit, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes mazhorancës dhe opozitës për fatin e PSP-së. Ai tha se i vjen keq që mbas 7 orësh diskutim...

Takim shtatë orësh pa marrëveshje, në lojë një prokurori e re që do të përndjek pushtetin dhe opozitën

para 11 muajve - Portalb

Si opozita, edhe pushteti hynë në takim për t’i mbrojtur qëndrimet e veta sa i takon të ardhmes së Prokurorisë Speciale Publike (PSP), në Ligjin për Prokurori Publike . Takimi që nisi në ora 20, mbaroi...

Ligji i Prokurorisë, takim shtatë orësh për të mos u marrë vesh (FOTO+VIDEO)

para 11 muajve - Portalb

Si opozita, edhe pushteti hynë në takim për t’i mbrojtur qëndrimet e veta sa i takon të ardhmes së Prokurorisë Speciale Publike (PSP), në Ligjin për Prokurori Publike . Takimi që nisi në ora 20, mbaroi...

Zaev: Jam i zhgënjyer nga rezultati i takimit të liderëve, kërkesa e opozitës kundër çdo logjike

para 11 muajve - Tetova Sot

Gruevizëm deri vonë, kërkesë kundër çdo logjike, kundër BE-së dhe NATO-s, kundër vlerave dhe parimeve, kështu kryeministri Zoran Zaev sot në konferencë për shtyp e vlerësoi rezultatin e takimit të mbrëmshëm...

Mickovski: Zaev mbron Kiracovskin dhe Remenskin, paralajmërohet “Reket 2,3,4”

para 11 muajve - InfoMagazin

Ai dëshiron kontroll të plotë mbi prokurorinë që të mos të përgjigjet për rastin “Reket”, mirëpo besoj se do ti duhet edhe për “reket2, reket3, reket,4”, ka thënë Mickovski Plani i Zaevit është të mos...

VMRO-ja kërkon shkarkimin e Janevës, shumica parlamentare hedh poshtë propozimin

para 11 muajve - InfoMagazin

VMRO-DPMNEja në seancën e sotme kuvendore propozoi që rendi i ditës të plotësohet me pikë për shkarkimin e Prokurores Speciale Publike, Katica Janeva, dhe atë në pajtim me rekomandimin e miratuar në Komisionin...

Mickoski: Plani i Zaevit ishte të mos arrihet marrëveshje

para 11 muajve - Fol

Informatat e LSDM-së, gënjeshtra dhe spekulime që kanë për qëllim defokusimin nga shkaqet kryesore për mosarritjen e një marrëveshjeje”, tha Mickoski sipas të cilit LSDM-ja udhëhiqet nga njerëz që nuk...

Zaev: Jam i dëshpëruar me kërkesat e opozitës, kundër çdo logjike

para 11 muajve - Lajm

Gruevizmi vazhdoi deri në orët e hershme të mëngjesit, kërkesa kundër çdo logjike, kundër BE-së, kundër NATO-s, kundër vlerave dhe principeve, kështu kryeministri Zoran Zaev sot ka filluar pres-konferencën...

Zaev: Opozita kërkoi tranferimin e të gjitha çështjeve të PSP-së në PP

para 11 muajve - Tetova Sot

Sipas kryeministrit Zaev, Marrëveshja për Prokurorinë Publike mbrëmë dështoi sepse opozita kërkoi me ngulm që të gjitha rastet e PSP-së të transferoheshin në Prokurorinë Publike, e cila më pas të drejtoheshe...

Dështimi i marrëveshjes mbi PSP, Mickoski: Zaevi kërkoi të mbronte kriminelët

para 11 muajve - InfoMagazin

Kryetari i opozitës maqedonase Hristjan Mickoski në një konferencë për shtyp rreth mosmarrëveshjes së mbrëmshme për Prokurorinë Speciale Publike, përgënjeshtroi kryetarin e qeverisë Zoran Zaev, ku 2 orë...

Anëtari i VMRO-DPMNE-së flet për detaje nga bisedimet mes Zaevit dhe Mickoskit

para 11 muajve - Shprehja

Deputeti i VMRO-DPMNE, Antonio Milloshoski ka dhënë detaje dhe versionin e tij nga takimi i dy partive më të mëdha LSDM – VMRO-DPMNE për arritjen e marrëveshjes për Ligjin për Prokurorinë. Milloshoski...

Zaev: Mickoski mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

para 11 muajve - Tetova Sot

Shefi i ekzekutivit, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes tij dhe opozitës për fatin e PSP-së. Ai tha se i vjen keq që mbas 7 orësh diskutim nuk...

Zaev: Mickoski mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

para 11 muajve - Tetova1

Shefi i ekzekutivit, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes mazhorancës dhe opozitës për fatin e PSP-së. Ai tha se i vjen keq që mbas 7 orësh diskutim...

Zaev: Jam i zhgënjyer nga rezultati i takimit, kërkesat e opozitës jashtë çdo logjike

para 11 muajve - Shenja

“Gruevizëm deri vonë në mbrëmje. Kërkesa jashtë çdo logjike. Kundër BE-së dhe Nato-s. Kundër vlerave dhe principeve”, kështu ka deklaruar kryeministri Zoran Zaev në pres konferencën e sotme, pas takimit...

Zaev: Opozita kërkoi tranferimin e të gjitha çështjeve të PSP-së në PP

para 11 muajve - Lajm

Sipas kryeministrit Zaev, Marrëveshja për Prokurorinë Publike mbrëmë dështoi sepse opozita kërkoi me ngulm që të gjitha rastet e PSP-së të transferoheshin në Prokurorinë Publike, e cila më pas të drejtoheshe...

Deklarohet Zaev: Mickoski tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

para 11 muajve - Flaka

Shefi i ekzekutivit, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes tij dhe opozitës për fatin e PSP-së. Ai tha se i vjen keq që mbas 7 orësh diskutim nuk...

Mickoski: Plani i Zaevit ishte të mos arrihet marrëveshje

para 11 muajve - InfoMagazin

Informatat e LSDM-së, gënjeshtra dhe spekulime që kanë për qëllim defokusimin nga shkaqet kryesore për mosarritjen e një marrëveshjeje”, tha Mickoski sipas të cilit LSDM-ja udhëhiqet nga njerëz që nuk...

Hristijan Mickoski sqaron detaje të takimit në preskonferencë(Drejtpërdrejtë)

para 11 muajve - InfoMagazin

Kreu i opozitares VMRO-DPMNE-së Hrisitjan Mickoski iu drejtua gazetarëve dhe popullit përmes konferencës për shtyp për të sqaruar gjithçka çfarë është diskutuar në takimin e mbrëmshëm me Zaev. Ai tha se...

Anëtari i VMRO-DPMNE-së flet për detaje nga bisedimet mes Zaevit dhe Mickoskit

para 11 muajve - Ina

Deputeti i VMRO-DPMNE, Antonio Milloshoski ka dhënë detaje dhe versionin e tij nga takimi i dy partive më të mëdha LSDM – VMRO-DPMNE për arritjen e marrëveshjes për Ligjin për Prokurorinë. Milloshoski...

Boki 13, vazhdon lufta LSDM – VMRO DPMNE

para 11 muajve - Flaka

Kanë kaluar dy muaj që kur Boki 13 është në paraburgim, dhe nuk është marrë në pyetje, kanë reaguar nga VMRO-DPMNE përmes një kumtese duke pyetur çfarë është ajo që e di Boki 13, dhe pse kanë frikë prokurorja...

Zaev: Mickoski mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

para 11 muajve - Lajm

Shefi i ekzekutivit, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes tij dhe opozitës për fatin e PSP-së. Ai tha se i vjen keq që mbas 7 orësh diskutim nuk...

Osmani tregon pse BDI nuk mori pjesë në takimin e liderëve

para 11 muajve - Tetova Sot

Zëvendës Kryeministri i vendit Bujar Osmani, sot është deklaruar pas takimit shtatë orësh mes dy partive më të mëdha maqedonase LSDM e VMRO-DPMNE, në lidhje me Ligjin për Prokurori Publike, njofton Zhurnal....

Dështimi i takimit të liderëve, Mickoski në konferencë për shtyp

para 11 muajve - Republika

Pas dështimit të mbrëmshëm të takimit të liderëve, kreu i opozitës Hristijan Mickoski ka caktuar një konferencë për shtyp ku pritet të sqaroj qëndrimet e tij rreth mos-arritjes së një marrëveshje me LSDM-në...

Zaev ngjallë dyshime të reja: Mendoj se rasti “Reket” çon drejt Hristijan Mickoskit

para 11 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri Zoran Zaev sot ka mbajtur pres konferencë për të njoftuar më hollësisht opinionin sa i përket takimit të mbrëmshëm mes tij dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, njofton Zhurnal....

Në Prokurorinë Speciale Publike ka arritur shkresa nga Joveski për marrjen e lëndëve

para 11 muajve - Gazeta Observer

Sot në mëngjes në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike ka arritur shkresa e Prokurorisë Publike e nënshkruar nga prokurori publik, Lubomir Joveski, për marrjen e lëndëve. Pak para fillimit të takimit...

Shtatë orë bisedime mes Zaevit dhe Mickoskit, por pa marrëveshje?

para 11 muajve - Shprehja

Kryetarët e LSDM dhe VMRO-DPMNE, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas shtatë orëve bisedime nuk kanë arritur që të dakordohen për Ligjin për Prokurorinë Publike dhe për statusin e ardhshëm të Prokurorisë...

Dështimi i takimit të liderëve, Mickoski në konferencë për shtyp

para 11 muajve - Fol

Pas dështimit të mbrëmshëm të takimit të liderëve, kreu i opozitës Hristijan Mickoski ka caktuar një konferencë për shtyp ku pritet të sqaroj qëndrimet e tij rreth mos-arritjes së një marrëveshje me LSDM-në...

Shtatë orë bisedime mes Zaevit dhe Mickoskit, por pa marrëveshje?

para 11 muajve - Ina

Kryetarët e LSDM dhe VMRO-DPMNE, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas shtatë orëve bisedime nuk kanë arritur që të dakordohen për Ligjin për Prokurorinë Publike dhe për statusin e ardhshëm të Prokurorisë...

VMRO: Boki 13 dy muaj në paraburgim, nuk është marrë në pyetje

para 11 muajve - Tetova Sot

Kanë kaluar dy muaj që kur Boki 13 është në paraburgim, dhe nuk është marrë në pyetje, kanë reaguar nga VMRO-DPMNE përmes një kumtese duke pyetur çfarë është ajo që e di Boki 13, dhe pse kanë frikë prokurorja...

Zaev: Mickoski mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

para 11 muajve - Periskopi

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes mazhorancës dhe opozitës për fatin e PSP-së. Zaev tha se i vjen keq që mbas...

​Zaev: Mickoski mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

para 11 muajve - Periskopi

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes mazhorancës dhe opozitës për fatin e PSP-së. Zaev tha se i vjen keq që mbas...

LSDM: Milloshovski dhe Mickovski deri në orët e mëngjesit mundoheshin të arsyetonin krimin e regjimit

para 11 muajve - Tetova Sot

Derisa të gjithë qytetarët prisnin marrëveshje në interes ë shtetit të së drejtës, Kristijan Mickovski në takimin e mbrëmshëm të liderëve maqedonas me stil gruevistik mbronte krimin e regjimit duke kërkuar...

Miloshoski: Takimi dështoi për shkak të nervozizmit të Zaevit

para 11 muajve - Tetova Sot

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Miloshoski nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij ka akuzuar kryeministrin dhe liderin e LSDM-së, Zoran Zaev për dështimin e mbledhjes së mbrëmshme. Ndër të tjera ai...

Dështimi i takimit të liderëve, edhe Mickoski me konferencë për shtyp

para 11 muajve - InfoMagazin

Pas dështimit të mbrëmshëm të takimit të liderëve dhe mos arritjes në një konkluzion të përbashkët fillimisht kryeministri Zoran Zaev këtë mëngjes realizoi konferencë për media i cili fajin për dështimin...

Në Prokurorinë Speciale Publike ka arritur shkresa nga Joveski për marrjen e lëndëve

para 11 muajve - Fol

Sot në mëngjes në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike ka arritur shkresa e Prokurorisë Publike e nënshkruar nga prokurori publik, Lubomir Joveski, për marrjen e lëndëve. Pak para fillimit të takimit...

VMRO: Boki dy muaj në paraburgim, nuk është marrë në pyetje

para 11 muajve - Lajm

Kanë kaluar dy muaj që kur Boki 13 është në paraburgim, dhe nuk është marrë në pyetje, kanë reaguar nga VMRO-DPMNE përmes një kumtese duke pyetur çfarë është ajo që e di Boki 13, dhe pse kanë frikë prokurorja...

Zaev: Mickoski mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

para 11 muajve - KosovaPress

Zaev tha se i vjen keq që mbas 7 orësh diskutim nuk arritën dot një marrëveshje me opozitën dhe akuzoi këta të fundit se, opozita tentoi mbrëmë të kthente sërish “Gruevizmin”. Ai theksoi se ai dhe mazhoranca...

Në Prokurorinë Speciale Publike ka arritur shkresa nga Joveski për marrjen e lëndëve

para 11 muajve - Republika

Sot në mëngjes në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike ka arritur shkresa e Prokurorisë Publike e nënshkruar nga prokurori publik, Lubomir Joveski, për marrjen e lëndëve. Pak para fillimit të takimit...

Në Prokurorinë Speciale Publike ka arritur shkresa nga Joveski për marrjen e lëndëve

para 11 muajve - InfoMagazin

Sot në mëngjes në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike ka arritur shkresa e Prokurorisë Publike e nënshkruar nga prokurori publik, Lubomir Joveski, për marrjen e lëndëve. Pak para fillimit të takimit...

LSDM: Mickoski mbrëmë nuk arriti të shpëtojë krimin e regjimit të kaluar

para 11 muajve - Shenja

LSDM me anë të një komunikate për media ka bërë të ditur se kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski mbrëmë nuk ka arritur të shpëtojë krimin e regjimit të kaluar. “Sot të gjithë qytetarët prisnin marrëveshje...

Reketi dhe Bombat mollë sherri mes palëve

para 11 muajve - Flaka

Reketi dhe Bombat duket se ka qenë mollë sherri mes palëve për mos arritjen e marrëveshjes për PP. Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Miloshoski nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij ka akuzuar kryeministrin...

Anëtari i VMRO-DPMNE-së flet për detaje nga bisedimet mes Zaevit dhe Mickoskit

para 11 muajve - Fakti Ditor

Deputeti i VMRO-DPMNE, Antonio Milloshoski ka dhënë detaje dhe versionin e tij nga takimi i dy partive më të mëdha LSDM – VMRO-DPMNE për arritjen e marrëveshjes për Ligjin për Prokurorinë. Milloshoski...

LSDM: Milloshovski dhe Mickovski deri në orët e mëngjesit mundoheshin të arsyetonin krimin e regjimit

para 11 muajve - Lajm

Derisa të gjithë qytetarët prisnin marrëveshje në interes ë shtetit të së drejtës, Kristijan Mickovski në takimin e mbrëmshëm të liderëve maqedonas me stil gruevistik mbronte krimin e regjimit duke kërkuar...

Dalin në opinion “shkaqet” që pamundësuan arritjen e marrëveshjes për Prokurorinë ?!

para 11 muajve - Flaka

Pas takimit të liderëve maqedonas mes dy partive më të mëdha LSDM dhe VMRO-DPMNE, ka reaguar edhe deputeti Antonio Milloshovski nëpëprmjet rrjetit social Fejsbuk. “Marrëveshje për Ligjin e ri për prokurorinë...

7 orë bisedime mes Zaevit dhe Mickoskit, por pa marrëveshje?

para 11 muajve - Tetova1

Kryetarët e LSDM dhe VMRO-DPMNE, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas shtatë orëve bisedime nuk kanë arritur që të dakordohen për Ligjin për Prokurorinë Publike dhe për statusin e ardhshëm të Prokurorisë...

Zaev: Mickoski mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

para 11 muajve - Fakti Ditor

Shefi i ekzekutivit, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes tij dhe opozitës për fatin e PSP-së. Ai tha se i vjen keq që mbas 7 orësh diskutim nuk...

Dalin në opinion “shkaqet” që pamundësuan arritjen e marrëveshjes për Prokurorinë ?!

para 11 muajve - Flaka

Pas takimit të liderëve maqedonas mes dy partive më të mëdha LSDM dhe VMRO-DPMNE, ka reaguar edhe deputeti Antonio Milloshovski nëpëprmjet rrjetit social Fejsbuk. “Marrëveshje për Ligjin e ri për prokurorinë...

Milloshovski: Do të ishte arritur marrëveshje nëse Zaev nuk e kundërshtonte aq ashpër rastin “REKET”

para 11 muajve - Lajm

Pas takimit të liderëve maqedonas mes dy partive më të mëdha LSDM dhe VMRO-DPMNE, ka reaguar edhe deputeti Antonio Milloshovski nëpëprmjet rrjetit social Fejsbuk. “Marrëveshje për Ligjin e ri për prokurorinë...

Kryeministri Zaev i dëshpëruar me kërkesat e opozitës

para 11 muajve - InfoMagazin

Kryeministri u vendit Zoran Zaev vlerësoi se kërkesat e opozitës nga takimi i mbrëmshëm janë jashtë çdo logjike. “Gruevizmi vazhdoi deri në orët e hershme të mëngjesit, kërkesa kundër çdo logjike, kundër...

Milloshoski jep detaje nga takimi i liderëve

para 11 muajve - Shenja

Deputeti i VMRO-DPMNE, Antonio Milloshoski ka dhënë detaje nga takimi i dy partive më të mëdha LSDM dhe VMRO-DPMNE për arritjen e marrëveshjes për Ligjin për Prokurorinë. Ai nëpërmjet profilit të tij në...

VMRO ka insistuar që me ligjin të shfuqizohen lëndët e PSP-së të hapura pas 30 qershorit të vitit 2017 ?

para 11 muajve - Flaka

Pas shtatë orëve, negociatat midis pushtetit dhe opozitës për ligjin për Prokurorinë Publike përfunduan pa marrëveshje konkrete. Liderët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski nuk...

LSDM: Milloshovski dhe Mickovski deri në orët e mëngjesit mundoheshin të arsyetonin krimin e regjimit

para 11 muajve - InfoMagazin

Derisa të gjithë qytetarët prisnin marrëveshje në interes ë shtetit të së drejtës, Kristijan Mickovski në takimin e mbrëmshëm të liderëve maqedonas me stil gruevistik mbronte krimin e regjimit duke kërkuar...

Zaev: Opozita kërkoi tranferimin e të gjitha çështjeve të PSP-së në PP

para 11 muajve - InfoMagazin

Sipas kryeministrit Zaev, Marrëveshja për Prokurorinë Publike mbrëmë dështoi sepse opozita kërkoi me ngulm që të gjitha rastet e PSP-së të transferoheshin në Prokurorinë Publike, e cila më pas të drejtoheshe...

OBRM-PDUKM: Edhe pas dy muaj paraburgim, Boki 13 ende nuk është marrë në pyetje

para 11 muajve - InfoMagazin

Nëpërmjet një njoftimi të OBRM-PDUKM-së thuhet se “po shkon dy muaj që nga paraburgimi i Boki 13 dhe ai ende nuk është marrë në pyetje. Çfarë din Boki 13 që Ruskovska dhe Zaev frikësohen nga kjo”. “E vetmja...

Zaev: Mickoski mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

para 11 muajve - InfoMagazin

Shefi i ekzekutivit, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes tij dhe opozitës për fatin e PSP-së. Ai tha se i vjen keq që mbas 7 orësh diskutim nuk...

Dështimi i takimit për PSP-në, konferencë për media e Zoran Zavit (Drejtpërdrejtë)

para 11 muajve - InfoMagazin

Pas dështimit të takimit shtatë orësh me liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është duke mbajtur konferencë për media, transmeton Portalb.mk. Përndryshe,...

Zaev: Mickoski mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

para 11 muajve - Fol

Shefi i ekzekutivit, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes tij dhe opozitës për fatin e PSP-së. Ai tha se i vjen keq që mbas 7 orësh diskutim nuk...

Shtatë orë bisedime mes Zaevit dhe Mickoskit, por pa marrëveshje?

para 11 muajve - InfoShqip

Kryetarët e LSDM dhe VMRO-DPMNE, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas shtatë orëve bisedime nuk kanë arritur që të dakordohen për Ligjin për Prokurorinë Publike dhe për statusin e ardhshëm të Prokurorisë...

VMRO: Boki dy muaj në paraburgim, nuk është marrë në pyetje

para 11 muajve - Fol

Kanë kaluar dy muaj që kur Boki 13 është në paraburgim, dhe nuk është marrë në pyetje, kanë reaguar nga VMRO-DPMNE përmes një kumtese duke pyetur çfarë është ajo që e di Boki 13, dhe pse kanë frikë prokurorja...

Shtatë orë bisedime mes Zaevit dhe Mickoskit, por pa marrëveshje?

para 11 muajve - Fakti Ditor

Kryetarët e LSDM dhe VMRO-DPMNE, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas shtatë orëve bisedime nuk kanë arritur që të dakordohen për Ligjin për Prokurorinë Publike dhe për statusin e ardhshëm të Prokurorisë...

Pa epilog takimi Zaev – Mickovski

para 11 muajve - Flaka

Edhe pas mesnate, nuk ka ndonjë progres esencial në negociatat midis liderëve të LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristian Mickoski rreth Ligjit për Prokurorinë Publike me të cilin sillet vendimi...

Miloshoski: Takimi dështoi për shkak të nervozizmit të Zaevit

para 11 muajve - Fol

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Miloshoski nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij ka akuzuar kryeministrin dhe liderin e LSDM-së, Zoran Zaev për dështimin e mbledhjes së mbrëmshme. Ndër të tjera ai...

LSDM: Milloshovski dhe Mickovski deri në orët e mëngjesit mundoheshin të arsyetonin krimin e regjimit

para 11 muajve - Fol

Derisa të gjithë qytetarët prisnin marrëveshje në interes ë shtetit të së drejtës, Kristijan Mickovski në takimin e mbrëmshëm të liderëve maqedonas me stil gruevistik mbronte krimin e regjimit duke kërkuar...

Milloshoski: Marrëveshja ndoshta do të arrihej në qoftë se Zaev nuk ishte aq nervoz për aferën ‘Haraçi’

para 11 muajve - Republika

Deputeti nga radhët e OBRM-PDUKM-së, Antonio Milloshoski i cili është një ndër pjesmarrësit e bisedimeve të djeshme, tha se ‘marrëveshje Ligji i ri për Prokurorinë Publike ndoshta do të arrihej që qoftë...

LSDM: Mickoski dhe Milloshoski luftojnë për ta shpëtuar krimin e regjimit

para 11 muajve - Arbresh

Partia maqedonase në pushtet LSDM, përmes një kumtese për media ka njoftuar për takimin e mbrëmshëm mes Zaevit dhe Mickoskit, për ligjin e ri për Prokurorinë Publike. Nga LSDM thonë se Mickoski në takimin...

LSDM sqaron se çfarë kërkonin Mickoski dhe bashkëpunëtorët e tij në takimin e liderëve

para 11 muajve - InfoMagazin

LSDM përmes një komunikate ka theksuar se kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski mbrëmë pa sukses ka luftuar për të shpëtuar krimin e regjimit të kaluar. “Sot të gjithë qytetarët prisnin marrëveshje...

Milloshoski: Marrëveshja ndoshta do të arrihej në qoftë se Zaev nuk ishte aq nervoz për aferën ‘Haraçi’

para 11 muajve - Arbresh

Deputeti nga radhët e OBRM-PDUKM-së, Antonio Milloshoski i cili është një ndër pjesmarrësit e bisedimeve të djeshme, tha se ‘marrëveshje Ligji i ri për Prokurorinë Publike ndoshta do të arrihej që qoftë...

Mbetet i paqartë fati i PSP-së, edhe pas takimit Zaev-Mickoski

para 11 muajve - Arbresh

Mbetet i pasigurt fati i Prokurorisë Speciale Publike (PSP) dhe i lëndëve që i ka hapur kjo prokurori. Liderët e LSDM-së dhe OBRM-PDUKM-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas takimit gjashtë orësh,...

Milloshovski: Mund të kishte marrëveshje po mos të ishte Zaev aq nervoz për “Reket”

para 11 muajve - InfoMagazin

Ne edhe mund të kishim realizuar një marrëveshje apo dakordim për ligjin për prokurori nëse kryeministri Zoran Zaev nuk do të ishte aq i nervozuar në lidhje me aferën Reket, që nuk mundet të pranoj asnjë...

Takim shtatë orësh pa marrëveshje, në lojë një prokurori e re që do të përndjek pushtetin dhe opozitën

para 11 muajve - InfoMagazin

Si opozita, edhe pushteti hynë në takim për t’i mbrojtur qëndrimet e veta sa i takon të ardhmes së Prokurorisë Speciale Publike (PSP), në Ligjin për Prokurori Publike. Takimi që nisi në ora 20, mbaroi...

Mbetet i paqartë fati i PSP-së, edhe pas takimit Zaev-Mickoski

para 11 muajve - Fakti Ditor

Mbetet i pasigurt fati i Prokurorisë Speciale Publike (PSP) dhe i lëndëve që i ka hapur kjo prokurori. Liderët e LSDM-së dhe OBRM-PDUKM-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas takimit gjashtë orësh,...

Shtatë orë bisedime mes Zaevit dhe Mickoskit, por pa marrëveshje?

para 11 muajve - InfoMagazin

Kryetarët e LSDM dhe VMRO-DPMNE, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas shtatë orëve bisedime nuk kanë arritur që të dakordohen për Ligjin për Prokurorinë Publike dhe për statusin e ardhshëm të Prokurorisë...

Negociatat mes Zaevit dhe Mickoskit edhe pas mesnate

para 11 muajve - InfoMagazin

Negocitat midis kreut të LSDM, Zoran Zaev dhe atij të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski kanë vazhduar edhe pas mesnate, por duke mos arritur asnjëlloj kompromisi, informon INA.Palët negociatore të të dyja...

(Ora 01:10) / Negociatat midis LSDM-së dhe VMRO-së, akoma dallime rreth statusit të PSP-së

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 shtator, Zhurnal.mk – Edhe pas mesnate, nuk ka ndonjë progres esencial në negociatat midis liderëve të LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski rreth Ligjit për Prokurorinë...

Edhe pas mesnate, negociatat sikurse në fillim

para 11 muajve - Medial

Shkup, 10 shtator 2019 (MEDIAL) – Edhe pas mesnate, nuk ka ndonjë progres esencial në negociatat midis liderëve të LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristian Mickoski rreth Ligjit për Prokurorinë...

Mbi katër orë takimi mes Zaevit dhe Mickoskit, ende nuk ka asnjë përparim!?

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 shtator – Pas takimit i cili po zgjat më shumë se katër orë, dhe i cii rifilloi pas një pauze të shkurtër, duket se palët janë larg një marrëveshjeje eventuale për Ligjin e Prokurorisë. Takimi...

Negociatat mes Zaevit dhe Mickoskit edhe pas mesnate

para 11 muajve - Shprehja

Negocitat midis kreut të LSDM, Zoran Zaev dhe atij të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski kanë vazhduar edhe pas mesnate, por duke mos arritur asnjëlloj kompromisi, informon INA.Palët negociatore të të dyja...

Negociatat mes Zaevit dhe Mickoskit edhe pas mesnate

para 11 muajve - Ina

Negocitat midis kreut të LSDM, Zoran Zaev dhe atij të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski kanë vazhduar edhe pas mesnate, por duke mos arritur asnjëlloj kompromisi, informon INA.Palët negociatore të të dyja...

Vijon ende takimi mes Zaevit dhe Mickoskit, palët shumë larg marrëveshjes!?

para 11 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 shtator – Pas takimit i cili po zgjat më shumë se katër orë, dhe i cii rifilloi pas një pauze të shkurtër, duket se palët janë larg një marrëveshjeje eventuale për Ligjin e Prokurorisë. Takimi...

Ka filluar takimi i liderëve për fatin e Speciales

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 shtator – Ka filluar para pak minutash takimi i  liderëve për fatin e Prokurorisë Speciale Publike. Takimi kryesohet nga kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski...

Vijon ende takimi mes Zaevit dhe Mickoskit, shumë larg marrëveshjes!?

para 11 muajve - Tetova Sot

Pas takimit i cili po zgjat më shumë se katër orë, dhe i cii rifilloi pas një pauze të shkurtër, duket se palët janë larg një marrëveshjeje eventuale për Ligjin e Prokurorisë. Takimi mes palëve ende po...

Filloi takimi mes Zaevit dhe Mickoskit

para 11 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 shtator – Në Kuvend filloi takimi midis kryeministrit dhe liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristian Mickoski në të cilin do të tentojnë që të gjejnë...

Ka filluar takimi i liderëve për fatin e Speciales

para 11 muajve - Iliria News

Ka filluar para pak minutash takimi i  liderëve për fatin e Prokurorisë Speciale Publike. Takimi kryesohet nga kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski me formatin 1+4, lideri...

Ka filluar takimi i liderëve për fatin e Speciales

para 11 muajve - Alsat-M

Ka filluar para pak minutash takimi i  liderëve për fatin e Prokurorisë Speciale Publike. Takimi kryesohet nga kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski me formatin 1+4, lideri...

Filloi takimi mes Zaevit dhe Mickoskit

para 11 muajve - Portalb

Në hapësirat e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, siç ishte paralajmëruar, u takuan liderët e LSDM-së dhe VMRO-DMPNE, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski , njofton Portalb.mk. Të dy liderët në tryezë do të...

Vazhdon takimi mes Zaevit dhe Mickoskit, palët larg marrëveshjes

para 11 muajve - Flaka

Pas takimit i cili po zgjat më shumë se katër orë, dhe i cii rifilloi pas një pauze të shkurtër, duket se palët janë larg një marrëveshjeje eventuale për Ligjin e Prokurorisë. Takimi mes palëve ende po...

PTHP dërgoi shkresë deri te PSP për marrjen e lëndëve

para 11 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 shtator – Prokuroria Themelore Publike (PTHP) ka dërguar shkresë deri te Prokuroria Speciale Publike lidhur me marrjen e lëndëve, kanë konfirmuar pasdite nga PTHP. Shkresa për marrjen e lëndëve...

Pa sukses bisedimet në mes pushtetit dhe opozitës për Ligjin për Prokurorinë Publike

para 11 muajve - Fol

Takimi mes liderëve  po zgjat më shumë se katër orë,, duket se palët janë larg një marrëveshjeje eventuale për Ligjin e Prokurorisë. Takimi mes palëve ende po vazhdon dhe nuk dihet se kur do të përfundojë,...

Prokuroria publike dërgon kërkesë për marrjen e lëndëve të PSP

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 shtator – Prokuroria Themelore Publike (PTHP) ka dërguar shkresë deri te Prokuroria Speciale Publike lidhur me marrjen e lëndëve, kanë konfirmuar pasdite nga PTHP. Shkresa për marrjen e lëndëve...

Vazhdon takimi mes Zaevit dhe Mickoskit, palët larg marrëveshjes

para 11 muajve - Shenja

Pas takimit i cili po zgjat më shumë se katër orë, dhe i cii rifilloi pas një pauze të shkurtër, duket se palët janë larg një marrëveshjeje eventuale për Ligjin e Prokurorisë. Takimi mes palëve ende po...

Filloi takimi midis Zaevit dhe Mickoskit në të cilin do të vendoset për fatin e PSP-së

para 11 muajve - Medial

Shkup, 10 shtator 2019 (MEDIAL) – Në Kuvend filloi takimi midis kryeministrit dhe liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristian Mickoski në të cilin do të tentojnë...

Xhaferi: Vazhdimi i seancës për ligjin e PSP-së dhe Janevën varet nga takimi i liderëve

para 11 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 shtator – Vazhdimi i aktivitetitit të komisionit parlamentar dhe seancës plenare për Ligjin e Prokurorisë Publike si dhe caktimi i seancës parlamentare për shkarkimin e prokurores speciale Katica...

Zaev dhe Mickoski sonte vendosin për fatin e Speciales

para 11 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 shtator – Kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte vendosin rreth fatit të Prokurorisë Speciale. Në takimin që pritet të fillojë në orën 20 në kuvend pritet të...

Zaev dhe Mickoski vendosin për fatin e Speciales

para 11 muajve - Alsat-M

Kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte vendosin rreth fatit të Prokurorisë Speciale. Në takimin që pritet të fillojë në orën 20 në kuvend pritet të shoshiten mosmarrëveshjet...

Joveski dërgon kërkesë për t’i marrë lëndët e speciales

para 11 muajve - Aktuale

Prokurori republikan Lubomir Joveski ka dërguar kërkesë deri te Prokuroria Publike Speciale për t’i marrë të gjitha lëndët nga Specialja, konfirmojnë për TV21 nga Prokuroria Themelore. Kjo vjen pasi Katica...

PTHP dërgoi shkresë deri te PSP për marrjen e lëndëve

para 11 muajve - Medial

Shkup, 10 shtator 2019 (MEDIAL) – Prokuroria Themelore Publike (PTHP) ka dërguar shkresë deri te Prokuroria Speciale Publike lidhur me marrjen e lëndëve, kanë konfirmuar pasdite nga PTHP për MEDIAL. Shkresa...

Zaev dhe Mickoski takohen në Kuvend

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 shtator – Atë që për 6 muaj nuk mundën  ta zgjidhin grupet e punës pushtet-opozitë, sonte do të përpiqen ta zgjidhin Kryeministri Zoran Zaev dhe lideri i VMRO-PDMNE-së Hristijan Micskoski....

Kacarska: I gjithë gjyqësori është robëruar, shtyhet seanca gjyqësore për “Transportuesin”

para 11 muajve - Gazeta Express

Transferimi i lëndëve të PPS-së në PTHP, gjë që e kërkoi prokurorja Katica Janeva, e cila gjendet prapa grilave, e prolongoi seancën gjyqësore për rastin “Transportuesi”. Janeva “dha” afat prej 3 ditëve...

Zaev e Mickoski vendosin sonte për fatin e Speciales

para 11 muajve - Aktuale

Kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte vendosin rreth fatit të Prokurorisë Speciale Publike. Në takimin që pritet të fillojë në orën 20:00 në ambientet e Kuvend, pritet...

Zaev e Mickoski e vendosin sonte për fatin e Speciales

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte vendosin rreth fatit të Prokurorisë Speciale Publike. Në takimin që pritet të fillojë në orën 20:00 në ambientet e Kuvend, pritet...

Joveski dërgon kërkesë për t’i marrë lëndët e speciales

para 11 muajve - TV21

Prokurori republikan Lubomir Joveski ka dërguar kërkesë deri te Prokuroria Publike Speciale për të marrë  të gjitha lëndët nga Specialja, konfirmoi për TV21. Kjo vjen pasi Katica Janeva dërgoi letër duke...

Gazetarët nuk dëshirojnë deklaratë nga Zaevi | VIDEO

para 11 muajve - Flaka

Takimi mes Kryeministrit dhe liderit të LSDM-së Zoran Zaev dhe liderit të opozitës VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, po vazhdon në Parlament, ku ata do të përpiqen të gjejnë një zgjidhje për Ligjin për Prokurorinë...

Filloi takimi midis Zaevit dhe Mickoskit në të cilin do të vendoset për fatin e Speciales

para 11 muajve - Tetova1

Në Kuvend filloi takimi midis kryeministrit dhe liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristian Mickoski në të cilin do të te.ntojnë që të gjejnë zgjidhje për Ligjin...

Zaev dhe Mickoski takohen në Kuvend, përpjekje liderësh për zgjidhje për specialen

para 11 muajve - TV21

Atë që për 6 muaj nuk mundën  ta zgjidhin grupet e punës pushtet-opozitë, sonte do të përpiqen ta zgjidhin Kryeministri Zoran Zaev dhe lideri i VMRO-PDMNE-së Hristijan Micskoski. Në Kuvend ulen në takim...

Joveski dërgon kërkesë për t’i marrë lëndët e Speciales

para 11 muajve - InfoMagazin

Prokurori republikan Lubomir Joveski ka dërguar kërkesë deri te Prokuroria Publike Speciale për t’i marrë të gjitha lëndët nga Specialja, konfirmojnë për TV21 nga Prokuroria Themelore. Kjo vjen pasi Katica...

Aleanca me kritika për takimin Zaev-Mickoski, Gashi: Nuk është e nevojshme pjesëmarrja jonë në këtë takim

para 11 muajve - TV21

Në takimin e liderëve mes Zaevit dhe Mickoskit nuk marrin pjesë liderët shqiptarë. Për këtë ka reaguar Aleanca për Shqiptarët. Flakron Bexheti nga kjo parti tha se kundërshtojnë formatin e tillë të takimit...

Filloi takimi midis Zaevit dhe Mickoskit në të cilin do të vendoset për fatin e Speciales

para 11 muajve - Tetova Sot

Në Kuvend filloi takimi midis kryeministrit dhe liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristian Mickoski në të cilin do të tentojnë që të gjejnë zgjidhje për Ligjin...

Joveski dërgon kërkesë për t’i marrë lëndët e Speciales

para 11 muajve - Lajm

Prokurori republikan Lubomir Joveski ka dërguar kërkesë deri te Prokuroria Publike Speciale për t’i marrë të gjitha lëndët nga Specialja, konfirmojnë për TV21 nga Prokuroria Themelore. Kjo vjen pasi Katica...

Joveski dërgon kërkesë për t’i marrë lëndët e Speciales

para 11 muajve - Fol

Prokurori republikan Lubomir Joveski ka dërguar kërkesë deri te Prokuroria Publike Speciale për t’i marrë të gjitha lëndët nga Specialja, konfirmojnë për TV21 nga Prokuroria Themelore. Kjo vjen pasi Katica...

Zaev e Mickoski vendosin sonte për fatin e Speciales

para 11 muajve - Alsat-M

Kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte vendosin rreth fatit të Prokurorisë Speciale Publike. Në takimin që pritet të fillojë në orën 20:00 në ambientet e Kuvend, pritet...

Ka filluar takimi i liderëve për fatin e Speciales

para 11 muajve - Flaka

Ka filluar para pak minutash takimi i  liderëve për fatin e Prokurorisë Speciale Publike. Takimi kryesohet nga kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski me formatin 1+4, lideri...

Ka filluar takimi i liderëve për fatin e Speciales

para 11 muajve - Lajm

Ka filluar para pak minutash takimi i  liderëve për fatin e Prokurorisë Speciale Publike. Takimi kryesohet nga kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski me formatin 1+4, lideri...

Zaev dhe Mickoski sonte vendosin për fatin e Speciales

para 11 muajve - Tetova Sot

Kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte vendosin rreth fatit të Prokurorisë Speciale. Në takimin që pritet të fillojë në orën 20 në kuvend pritet të shoshiten mosmarrëveshjet...

Joveski dërgon kërkesë për t’i marrë lëndët e Speciales

para 11 muajve - Tetova Sot

Prokurori republikan Lubomir Joveski ka dërguar kërkesë deri te Prokuroria Publike Speciale për t’i marrë të gjitha lëndët nga Specialja, konfirmojnë për TV21 nga Prokuroria Themelore. Kjo vjen pasi Katica...

Kacarska: I gjithë gjyqësori është robëruar, shtyhet seanca gjyqësore për “Transportuesin”

para 11 muajve - TV21

Transferimi i lëndëve të PPS-së në PTHP, gjë që e kërkoi prokurorja Katica Janeva, e cila gjendet prapa grilave, e prolongoi seancën gjyqësore për rastin “Transportuesi”. Janeva “dha” afat prej 3 ditëve...

Xhaferi: Nëse ka marrëveshje në takimin e liderëve, shkarkimi i Janevës dhe ligji i PP-së në seanca që nesër

para 11 muajve - Aktuale

Nga epilogu i takimit të sontëm mes kryeministrit dhe liderit të LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski varet kur do të mbahen vazhdimet e seancës së Komisionit dhe atij...

Zaev dhe Mickoski vendosin për fatin e Speciales

para 11 muajve - Lajm

Kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte vendosin rreth fatit të Prokurorisë Speciale. Në takimin që pritet të fillojë në orën 20 në kuvend pritet të shoshiten mosmarrëveshjet...

Xhaferi: Nga epilogu i takimit Zaev-Mickoski varet edhe shkarkimi i Janevës

para 11 muajve - Portalb

Megjithëse jozyrtarisht u tha se, shkarkimi i kryeprokurores Speciale, Katica Janeva nesër do të jetë në seancë plenare, këtë e vuri në dyshim sot, kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi,...

Xhaferi: Vazhdimi i seancës për ligjin e PSP-së dhe Janevën varet nga takimi i liderëve

para 11 muajve - Shenja

Vazhdimi i aktivitetitit të komisionit parlamentar dhe seancës plenare për Ligjin e Prokurorisë Publike si dhe caktimi i seancës parlamentare për shkarkimin e prokurores speciale Katica Janeva do të varet...

Zoran Zaev: Esenca është nëse do të shfrytëzohen “Bombat” si dëshmi ose jo

para 11 muajve - InfoShqip

Çështje esenciale për Ligjin e prokurorisë publike nuk është kërkesa e opozitës lidhur me veprimin për lëndët e PSP-së pas 30 qershorit të vitit 2017 , por vallë “bombat” do të shfrytëzohen si dëshmi ose...

ASH-ja dhe BESA kritikuan Zaevin që nuk i ftoi në takimin me Mickoskin

para 11 muajve - Portalb

Partitë politike opozitare shqiptare, Aleanca për Shqiptarët(ASH) dhe Lëvizja BESA kanë dërguar kritika deri te kryeministri i Maqedonisë së Veriut dhe lideri i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë(LSDM),...

ASH-ja dhe BESA me kritika ndaj kryeministri Zaev për takimin me Mickoskin

para 11 muajve - Portalb

Partitë politike opozitare shqiptare, Lëvizja BESA dhe Aleanca për Shqiptarët (ASH) kanë dërguar kritika deri te kryeministri i Maqedonisë së Veriut dhe lideri i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë (LSDM),...

Xhaferi: Nëse ka marrëveshje në takimin e liderëve, shkarkimi i Janevës dhe ligji i PP-së në seanca që nesër

para 11 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 shtator – Nga epilogu i takimit të sontëm mes kryeministrit dhe liderit të LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski varet kur do të mbahen vazhdimet e seancës së...

Xhaferi: Nëse ka marrëveshje Zaev-Mickoski, ligji për Prokurorinë dhe Janeva që nesër mund të jenë para deputetëve

para 11 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 shtator – Nga rezultati i takimit në mes kryeministrit dhe liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe liderit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, varet se kur do të mbahen vazhdimet e seancave parlamentare...

Ka filluar takimi i liderëve për fatin e Speciales

para 11 muajve - InfoMagazin

Ka filluar para pak minutash takimi i  liderëve për fatin e Prokurorisë Speciale Publike. Takimi kryesohet nga kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski me formatin 1+4, lideri...

TAKIMI I LIDERËVE: REAGOJNË PARTITË SHQIPTARE

para 11 muajve - Klan Macedonia

Partitë politike shqiptare kanë reaguar lidhur me takimin mes dy liderëve të partive maqedonase Zaevit dhe Mickoskit. Ata shprehen kundër përjashtimit të faktorit shqiptar nga ky takim. ASH-ja dhe Lëvizja...

Zaev: Esenca është nëse “Bombat” do të shfrytëzohen si dëshmi ose jo

para 11 muajve - Tetova Sot

Çështje esenciale për Ligjin e prokurorisë publike nuk është kërkesa e opozitës lidhur me veprimin për lëndët e PSP-së pas 30 qershorit të vitit 2017 , por vallë “bombat” do të shfrytëzohen si dëshmi ose...

TAKIMI I LIDERËVE: PARTITË TË MATURA NË VIGJILJE TË TAKIMIT

para 11 muajve - Klan Macedonia

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut dhe lider i socialdemokratëve në pushtet Zoran Zaev dhe kreu i VMRO-DPMNE-së opozitare Hristijan Mickoski, sot do të përpiqen të gjejnë gjuhë të përbashkët për Ligjin...

Xhaferi: Nëse ka marrëveshje në takimin e liderëve, shkarkimi i Janevës dhe ligji i PP-së në seanca që nesër

para 11 muajve - Bashke

Nga epilogu i takimit të sontëm mes kryeministrit dhe liderit të LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski varet kur do të mbahen vazhdimet e seancës së Komisionit dhe atij...

Esenca është nëse “bombat” do të shfrytëzohen si dëshmi ose jo, thotë Zaev

para 11 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 shtator – Çështje esenciale për Ligjin e prokurorisë publike nuk është kërkesa e opozitës lidhur me veprimin për lëndët e PSP-së pas 30 qershorit të vitit 2017 , por vallë “bombat” do të shfrytëzohen...

Xhaferi: Nëse ka marrëveshje në takimin e liderëve, shkarkimi i Janevës dhe ligji i PP-së në seanca që nesër

para 11 muajve - Medial

Shkup, 10 shtator 2019 (MEDIAL) – Nga epilogu i takimit të sontëm mes kryeministrit dhe liderit të LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski varet kur do të mbahen vazhdimet...

Seanca për shkarkimin e Janevës, varet nga epilogu i takimit të liderëve

para 11 muajve - Iliria News

Nga epilogu i takimit të liderëve varet edhe caktimi i seancës plenare për shkarkimin e Katica Janevës nga Prokuroria Speciale Publike. Grupet parlamentare konfirmojnë se janë marr vesh që pas takimit...

Zaev: Esenca është nëse “Bombat” do të shfrytëzohen si dëshmi ose jo

para 11 muajve - Fakti Ditor

Çështje esenciale për Ligjin e prokurorisë publike nuk është kërkesa e opozitës lidhur me veprimin për lëndët e PSP-së pas 30 qershorit të vitit 2017 , por vallë “bombat” do të shfrytëzohen si dëshmi ose...

Aleanca: Kush ja jep të drejtën Zaevit dhe Mickovskit të vendosin vetë për fatin e Prokurorisë speciale?!

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 shtator, Zhurnal.mk – Aleanca për Shqiptarët ka reaguar sot në lidhje me takimin e dy liderëve të partive më të mëdha maqedonase, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski. Përmes konferencës për shtyp,...

Zaev dhe Mickoski sonte vendosin për fatin e Speciales

para 11 muajve - Arbresh

Kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte vendosin rreth fatit të Prokurorisë Speciale. Në takimin që pritet të fillojë në orën 20:00 në kuvend pritet të shoshiten mosmarrëveshjet...

Seanca për shkarkimin e Janevës, varet nga epilogu i takimit të liderëve

para 11 muajve - Alsat-M

Nga epilogu i takimit të liderëve varet edhe caktimi i seancës plenare për shkarkimin e Katica Janevës nga Prokuroria Speciale Publike. Grupet parlamentare konfirmojnë se janë marr vesh që pas takimit...

Ligji për Prokurorinë Publike, dallime mes LSDM-së dhe VMRO-së rreth përdorimit të “bombave”

para 11 muajve - Alsat-M

Lëndët e Prokurorisë Speciale Publike të hapura pas qershorit të 2017 mbeten pengesa e kompromisit mes pushtetit dhe opozitës. Kjo e fundit kërkon që çdo akuzë e shtruar pas qershorit 2017 të shkatërrohet,...

Sonte vendoset fati i Speciales

para 11 muajve - Lajm

Kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte vendosin rreth fatit të Prokurorisë Speciale Publike. Në takimin që pritet të fillojë në orën 20:00 në ambientet e Kuvend, pritet...

Esenca është nëse “Bo.mbat” do të shfrytëzohen si dëshmi ose jo, thotë Zaev

para 11 muajve - Medial

Shkup, 10 shtator 2019 (MEDIAL) – Çështje esenciale për Ligjin e prokurorisë publike nuk është kërkesa e opozitës lidhur me veprimin për lëndët e PSP-së pas 30 qershorit të vitit 2017 , por vallë “bombat”...

Zaev e Mickoski vendosin sonte për fatin e Speciales

para 11 muajve - Flaka

Kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte vendosin rreth fatit të Prokurorisë Speciale Publike. Në takimin që pritet të fillojë në orën 20:00 në ambientet e Kuvend, pritet...

Zaev e Mickoski vendosin sonte për fatin e Speciales

para 11 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte vendosin rreth fatit të Prokurorisë Speciale Publike. Në takimin që pritet të fillojë në orën 20:00 në ambientet e Kuvend, pritet...

ASH kërkon takim liderësh me praninë e ndërkombëtarëve

para 11 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 shtator – Aleanca për Shqiptarët (ASH) nuk pajtohet me idenë që të takim liderësh të organizohet vetëm se në mes të kryeministrit dhe liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kreut të VMRO-DPMNE-së,...

Xhaferi: Nëse ka marrëveshje në takimin e liderëve, shkarkimi i Janevës dhe ligji i PP-së në seanca që nesër

para 11 muajve - Flaka

Nga epilogu i takimit të sontëm mes kryeministrit dhe liderit të LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski varet kur do të mbahen vazhdimet e seancës së Komisionit dhe atij...

Aleanca për shqiptarët kërkon takim liderësh të partive shqiptare në prani të përfaqësuesve ndërkombëtarë

para 11 muajve - Medial

Tetovë, 10 shtator 2019 (MEDIAL) – Aleanca për shqiptarët nuk dakordohet me idenë që të ketë takim mes kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickovski, ndërkaq në të cilin nuk...

Kasami reagon për takimin e Zaevit dhe Mickoskit, ja porosia e tij!

para 11 muajve - Shprehja

Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në rrjetin social Facebook, ka reaguar në lidhje me takimin e paralajmëruar të Zaevit dhe Mickoskit pa praninë e asnjë lideri shqiptar. Kasami thekson se çfarëdo marrëveshje...

Kasami reagon për takimin e Zaevit dhe Mickoskit, ja porosia e tij!

para 11 muajve - Ina

Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në rrjetin social Facebook, ka reaguar në lidhje me takimin e paralajmëruar të Zaevit dhe Mickoskit pa praninë e asnjë lideri shqiptar. Kasami thekson se çfarëdo marrëveshje...

Xhaferi: Nëse ka marrëveshje në takimin e liderëve, shkarkimi i Janevës dhe ligji i PP-së në seanca që nesër

para 11 muajve - Tetova Sot

Nga epilogu i takimit të sontëm mes kryeministrit dhe liderit të LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski varet kur do të mbahen vazhdimet e seancës së Komisionit dhe atij...

Aleanca: Nuk mundet Zaev dhe Mickovski të vendosin vetë për fatin e Speciales

para 11 muajve - Ina

Aleanca për Shqiptarët ka reaguar sot në lidhje me takimin e dy liderëve të partive më të mëdha maqedonase, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski. Përmes konferencës për shtyp, zëdhënësi Aleancës për Shqiptarët,...

Reagon Bilall Kasami për takimin e Zaevit dhe Mickoskit, ja porosia e tij!

para 11 muajve - Flaka

Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në rrjetin social Facebook, ka reaguar në lidhje me takimin e paralajmëruar të Zaevit dhe Mickoskit pa praninë e asnjë lideri shqiptar. Kasami thekson se çfarëdo marrëveshje...

Aleanca: Nuk mundet Zaev dhe Mickovski të vendosin vetë për fatin e Speciales

para 11 muajve - Shprehja

Aleanca për Shqiptarët ka reaguar sot në lidhje me takimin e dy liderëve të partive më të mëdha maqedonase, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski. Përmes konferencës për shtyp, zëdhënësi Aleancës për Shqiptarët,...

Zaev e Mickoski vendosin sonte për fatin e Speciales

para 11 muajve - InfoMagazin

Kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte vendosin rreth fatit të Prokurorisë Speciale Publike. Në takimin që pritet të fillojë në orën 20:00 në ambientet e Kuvend, pritet...

Xhaferi: Nëse ka marrëveshje në takimin e liderëve, shkarkimi i Janevës dhe ligji i PP-së në seanca që nesër

para 11 muajve - Fakti Ditor

Nga epilogu i takimit të sontëm mes kryeministrit dhe liderit të LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski varet kur do të mbahen vazhdimet e seancës së Komisionit dhe atij...

Aleanca: Zaev dhe Mickoski nuk mund të vendosin vetë për fatin e Speciales

para 11 muajve - Lajm

Aleanca për Shqiptarët ka reaguar sot për siç thonë, përjashtimin e faktorit politik shqiptar nga takimet e liderëve duke vënë fokusin në takimin e sotëm që do të zhvillohet vetëm në mes të Zoran Zaev...

Zaev: Bombat duhet të përdoren si dëshmi!

para 11 muajve - TV21

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka komentuar edhe për Ligjin për Prokurorinë Publike, për të cilët do të debatojë sot me kryetarin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, duke theksuar se...

Aleanca: Zaev dhe Mickoski nuk mund të vendosin vetë për fatin e Speciales

para 11 muajve - Shenja

Aleanca për Shqiptarët ka reaguar sot për siç thonë, përjashtimin e faktorit politik shqiptar nga takimet e liderëve duke vënë fokusin në takimin e sotëm që do të zhvillohet vetëm në mes të Zoran Zaev...

Zaev pret që sonte të merret vesh me Mickoskin për ligjin e Prokurorisë

para 11 muajve - Shenja

Përgjegjësi dhe përpjekje për zgjidhjen e çështjes së ligjit të Prokurori Themelore Publike. Këto janë pritjet e kryeministrit Zoran Zaev nga takimi i sontëm me liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski....

Reagon Bilall Kasami për takimin e Zaevit dhe Mickoskit, ja porosia e tij!

para 11 muajve - Tetova Sot

Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në rrjetin social Facebook, ka reaguar në lidhje me takimin e paralajmëruar të Zaevit dhe Mickoskit pa praninë e asnjë lideri shqiptar, njofton TopAlNews. Kasami thekson...

Specialja nuk ka marrë kërkesë për transferimin e lëndëve

para 11 muajve - Shenja

Prokuroria Speciale ende nuk ka marrë kërkesë zyrtare për transferimin e lëndëve të tyre në Prokurorinë  Themelore. Me anë të një komunikate me shkrim, specialja njofton  se pikërisht për këtë arsye nuk...

Ja çka do të bisedojnë Zaevi e Mickovski

para 11 muajve - Ina

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev sot do të realizoj një takim me liderin e VMRO-së, Hristijan Mickovski. Në këtë takim, i cili është paralajmëruar të mbahet sonte në orën 20:00 do të disktutohet për...

VMRO-DPMNE kërkon zgjedhje të parakohshme

para 11 muajve - Gazeta Express

Nënrkyetari i VMRO-DPMNE, Aleksandar Nikollovski thotë se në Bruksel po lobon dhe po e arsyeton kërkesën e partisë së tij se vendi duhet të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare. “Kam biseduar...

Ja çka do të bisedojnë Zaevi e Mickovski

para 11 muajve - InfoShqip

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev sot do të realizoj një takim me liderin e VMRO-së, Hristijan Mickovski. Në këtë takim, i cili është paralajmëruar të mbahet sonte në orën 20:00 do të disktutohet për...

Sot takimi Zaev – Mickoski, mungojnë partitë shqiptare

para 11 muajve - Gazeta Express

Zgjidhje për Ligjin për Prokurorinë Publike me të cilin zgjidhet edhe fati i Prokurorisë Speciale Publike (PSP) sot do të përpiqen të gjejnë kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetari i...

ASH: Kush e përfaqëson interesin e votuesve shqiptar në takimin e liderëve Zaev apo Mickovski?

para 11 muajve - Tetova Sot

(Kjo konferencë për shtyp është e thirrur në lidhje me takimin e liderëve Zaev dhe Mickovski për të dhënë vlerësimin tonë politik rreth këtij takimi. Në parim, si subjekt politik jemi për dialog politik,...

Seanca për shkarkimin e Janevës, varet nga epilogu i takimit të liderëve

para 11 muajve - Lajm

Nga epilogu i takimit të liderëve varet edhe caktimi i seancës plenare për shkarkimin e Katica Janevës nga Prokuroria Speciale Publike. Grupet parlamentare konfirmojnë se janë marr vesh që pas takimit...

Aleanca: Zaev dhe Mickovski s’mund të vendosin vetë për fatin e Speciales

para 11 muajve - Lajm

Aleanca për Shqiptarët ka reaguar sot në lidhje me takimin e dy liderëve të partive më të mëdha maqedonase, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski. Përmes konferencës për shtyp, zëdhënësi Aleancës për Shqiptarët,...

Ligji për Prokurorinë Publike, dallime mes LSDM-së dhe VMRO-së rreth përdorimit të “bombave”

para 11 muajve - Tetova Sot

Lëndët e Prokurorisë Speciale Publike të hapura pas qershorit të 2017 mbeten pengesa e kompromisit mes pushtetit dhe opozitës. Kjo e fundit kërkon që çdo akuzë e shtruar pas qershorit 2017 të shkatërrohet,...

Ligji për Prokurorinë Publike, dallime mes LSDM-së dhe VMRO-së rreth përdorimit të “bombave”

para 11 muajve - Flaka

Lëndët e Prokurorisë Speciale Publike të hapura pas qershorit të 2017 mbeten pengesa e kompromisit mes pushtetit dhe opozitës. Kjo e fundit kërkon që çdo akuzë e shtruar pas qershorit 2017 të shkatërrohet,...

ASH kërkon takim liderësh me praninë e ndërkombëtarëve

para 11 muajve - Flaka

Aleanca për Shqiptarët (ASH) nuk pajtohet me idenë që të takim liderësh të organizohet vetëm se në mes të kryeministrit dhe liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kreut të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski,...

Kasami reagon për takimin Zaev-Mickoski

para 11 muajve - InfoMagazin

Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami sot përmes një postimi në Facebook ka reaguar për takimin e liderëve të partive maqedonase, ku nuk janë të përfshirë liderët shqiptarë. Ja postimi i plotë i Kasamit:...

Aleanca: Nuk mundet Zaev dhe Mickovski të vendosin vetë për fatin PPS!

para 11 muajve - Tetova1

Aleanca për Shqiptarët ka reaguar sot në lidhje me takimin e dy liderëve të partive më të mëdha maqedonase, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski. Përmes konferencës për shtyp, zëdhënësi Aleancës për Shqiptarët,...

ASH-ja dhe BESA kritikuan Zaevin që nuk i ftoi në takimin me Mickoskin

para 11 muajve - Gazeta Observer

Shkupi Partitë politike opozitare shqiptare, Lëvizja BESA dhe Aleanca për Shqiptarët (ASH) kanë dërguar kritika deri te kryeministri i Maqedonisë së Veriut dhe lideri i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë...

VMRO-DPMNE në Bruksel “po lobon” për zgjedhje të parakohshme

para 11 muajve - Iliria News

Nënrkyetari i VMRO-DPMNE, Aleksandar Nikollovski thotë se në Bruksel po lobon dhe po e arsyeton kërkesën e partisë së tij se vendi duhet të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare. “Kam biseduar...

VMRO-DPMNE: Zaev ka ditur gjithçka për reketin, ai ka dhënë “aminin” për gjithçka

para 11 muajve - Iliria News

Partia më e madhe opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, prëmes një komunikate për media sot kanë thënë se afera Reket çdo ditë e më tepër po mer dimenzione të reja të cilat implikojnë përzierje të shërbimeve...

VMRO-DPMNE: Zaev ka ditur gjithçka për reketin, ai ka dhënë “aminin” për gjithçka

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 shtator – Zhurnal.mk – Partia më e madhe opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, prëmes një komunikate për media sot kanë thënë se afera Reket çdo ditë e më tepër po mer dimenzione të reja të cilat...

Ligji për Prokurorinë Publike dhe zgjedhjet e parakohshme, në fokusin e takimit Zaev-Micksoki

para 11 muajve - Alsat-M

Zgjidhje për Ligjin e Prokurorisë Publike, përmes të cilit do të zgjidhet edhe fati i Prokurorisë Speciale Publike do të tentojnë të gjejnë kryeministri dhe njëherit kryetar i LSDM-së, Zoran Zaev dhe lideri...

Takimi i liderëve, pa praninë e partive shqiptare

para 11 muajve - Aktuale

Liderët e dy partive më të mëdha maqedonase LSDM dhe VMRO-DPMNE sonte do të takohen për të shikuar mundësinë e gjetjes së një kompromisi për Ligjin për Prokurorinë Publike, por edhe për kërkesën e opozitës...

PSP/ Zaev dhe Mickoski në takim liderësh

para 11 muajve - Iliria News

Zgjidhje për Ligjin për Prokurorinë Publike me të cilin zgjidhet edhe fati i Prokurorisë Speciale Publike (PSP) sot do të përpiqen të gjejnë kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetari i...

Joveski: Për lëndët e PSP-së, nuk është e përjashtuar mundësia që të veprojnë prokurorët e deritanishëm

para 11 muajve - Portalb

Prokurori shtetëror, Lubomir Joveski thotë se Prokuroria është e gatshme dhe ka kapacitete që të veprojë për të gjitha lëndët penale-juridike të PSP-së dhe se shpreson që procesi do të rrjedhë shpejtë,...

Sot takim ZAEV- MICKOSKI, nuk marrin pjesë partitë shqiptare

para 11 muajve - Medial

Zgjidhje për Ligjin për Prokurorinë Publike me të cilin zgjidhet edhe fati i Prokurorisë Speciale Publike (PSP) sot do të përpiqen të gjejnë kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetari i...

VMRO-DPMNE në Bruksel “po lobon” për zgjedhje të parakohshme

para 11 muajve - Aktuale

Nënrkyetari i VMRO-DPMNE, Aleksandar Nikollovski thotë se në Bruksel po lobon dhe po e arsyeton kërkesën e partisë së tij se vendi duhet të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare. “Kam biseduar...

Reagon Bilall Kasami për takimin e Zaevit dhe Mickoskit, ja porosia e tij!

para 11 muajve - Fakti Ditor

Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në rrjetin social Facebook, ka reaguar në lidhje me takimin e paralajmëruar të Zaevit dhe Mickoskit pa praninë e asnjë lideri shqiptar, njofton TopAlNews. Kasami thekson...

Reagon Bilall Kasami për takimin e Zaevit dhe Mickoskit, ja porosia e tij!

para 11 muajve - Arbresh

Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në rrjetin social Facebook, ka reaguar në lidhje me takimin e paralajmëruar të Zaevit dhe Mickoskit pa praninë e asnjë lideri shqiptar. Kasami ka thekson se çfarëdo...

Aleanca për shqiptarët: Nuk mundet vetëm Zaev dhe Mickovski të vendosin për fatin e Speciales

para 11 muajve - InfoMagazin

Aleanca për Shqiptarët ka reaguar sot në lidhje me takimin e dy liderëve të partive më të mëdha maqedonase, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski. Përmes konferencës për shtyp, zëdhënësi Aleancës për Shqiptarët,...

Aleanca: Nuk mundet Zaev dhe Mickovski të vendosin vetë për fatin PPS!

para 11 muajve - Fol

Aleanca për Shqiptarët ka reaguar sot në lidhje me takimin e dy liderëve të partive më të mëdha maqedonase, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski. Përmes konferencës për shtyp, zëdhënësi Aleancës për Shqiptarët,...

VMRO-DPMNE në Bruksel “po lobon” për zgjedhje të parakohshme

para 11 muajve - Flaka

Nënrkyetari i VMRO-DPMNE, Aleksandar Nikollovski thotë se në Bruksel po lobon dhe po e arsyeton kërkesën e partisë së tij se vendi duhet të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare. “Kam biseduar...

JOVEVSKI: Prokurorët e deritanishëm mund të veprojnë për lëndët e PSP-së

para 11 muajve - Medial

Prokurori shtetëror publik Lubomir Jovevski në një deklaratë ka thënë se Prokuroria është e gatshme dhe ka kapacitet që të veprojë për të gjitha lëndët penale juridike të PSP-së dhe se shpreson se procesi...

Zaevi dhe Mickoski sot takohen për të biseduar për fatin e Prokurorisë Speciale

para 11 muajve - Portalb

Liderët e VMRO-DPMNE-së dhe të LSDM-së, Hristijan Mickoski dhe Zoran Zaev sot do të ulen së bashku në tryezë të përpiqen të arrijnë marrëveshje përfundimtare për ligjin e ri për prokurorinë publike dhe...

Jovevski: Për lëndët e PSP-së nuk përjashtohet mundësia që të veprojnë edhe prokurorët e deritanishëm

para 11 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 shtator – Prokurori shtetëror publik Lubomir Jovevski në një deklaratë për MIA-n tha se Prokuroria është e gatshme dhe ka kapacitet që të veprojë për të gjitha lëndët penale juridike të PSP-së...

Zaev dhe Mickoski në takim liderësh do të kërkojnë zgjidhje për Ligjin për PSP

para 11 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 shtator – Zgjidhje për Ligjin për Prokurorinë Publike me të cilin zgjidhet edhe fati i Prokurorisë Speciale Publike (PSP) sot do të përpiqen të gjejnë kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran...

Ja çka do të bisedojnë Zaevi e Mickovski

para 11 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev sot do të realizoj një takim me liderin e VMRO-së, Hristijan Mickovski. Në këtë takim, i cili është paralajmëruar të mbahet sonte në orën 20:00 do të disktutohet për...

VMRO-DPMNE: Zaev ka dhënë “aminin” për “Reketin”

para 11 muajve - Flaka

Partia më e madhe opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, prëmes një komunikate për media sot kanë thënë se afera Reket çdo ditë e më tepër po mer dimenzione të reja të cilat implikojnë përzierje të shërbimeve...

Sot takimi i liderëve, pa pjesëmarrje të partitë shqiptare

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 shtator, Zhurnal.mk – Kryeministri dhe kreu i LSDM-së, Zoran Zaev dhe Kreu i VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski, sot takohen në kuvend në tentim për gjetjen e një zgjidhjeje rreth ligjit...

VMRO-DPMNE në Bruksel “po lobon” për zgjedhje të parakohshme

para 11 muajve - Lajm

Nënrkyetari i VMRO-DPMNE, Aleksandar Nikollovski thotë se në Bruksel po lobon dhe po e arsyeton kërkesën e partisë së tij se vendi duhet të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare. “Kam biseduar...

Zaev: Opozita mund të kërkojë zgjedhje, por tani s’është koha

para 11 muajve - InfoMagazin

Kryeministri, Zoran Zaev, pret që në takimin e sotëm me kryetarin e opozitares VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, të tregohet përgjegjësi dhe të bëhet përpjekje për zgjidhje ne çështjes me Ligjin për Prokurori...

VMRO-DPMNE në Bruksel “po lobon” për zgjedhje të parakohshme

para 11 muajve - Tetova Sot

Nënrkyetari i VMRO-DPMNE, Aleksandar Nikollovski thotë se në Bruksel po lobon dhe po e arsyeton kërkesën e partisë së tij se vendi duhet të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare. “Kam biseduar...

Ligji për Prokurorinë Publike dhe zgjedhjet e parakohshme, në fokusin e takimit Zaev-Micksoki

para 11 muajve - Lajm

Zgjidhje për Ligjin e Prokurorisë Publike, përmes të cilit do të zgjidhet edhe fati i Prokurorisë Speciale Publike do të tentojnë të gjejnë kryeministri dhe njëherit kryetar i LSDM-së, Zoran Zaev dhe lideri...

Jovevski: Prokurorët e deritanishëm mund të veprojnë për lëndët e PSP-së

para 11 muajve - Shenja

Prokurori shtetëror publik Lubomir Jovevski në një deklaratë ka thënë se Prokuroria është e gatshme dhe ka kapacitet që të veprojë për të gjitha lëndët penale juridike të PSP-së dhe se shpreson se procesi...

VMRO-DPMNE: Zaev ka ditur gjithçka për reketin, ai ka dhënë “aminin” për gjithçka

para 11 muajve - Republika

Partia më e madhe opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, prëmes një komunikate për media sot kanë thënë se afera Reket çdo ditë e më tepër po mer dimenzione të reja të cilat implikojnë përzierje të shërbimeve...

Takimi i liderëve sot, pa praninë e partive shqiptare

para 11 muajve - Lajm

Liderët e dy partive më të mëdha maqedonase LSDM dhe VMRO-DPMNE sonte do të takohen për të shikuar mundësinë e gjetjes së një kompromisi për Ligjin për Prokurorinë Publike, por edhe për kërkesën e opozitës...

Jovevski: Për lëndët e PSP-së nuk përjashtohet mundësia që të veprojnë edhe prokurorët e deritanishëm

para 11 muajve - Tetova Sot

Prokurori shtetëror publik Lubomir Jovevski në një deklaratë për MIA-n tha se Prokuroria është e gatshme dhe ka kapacitet që të veprojë për të gjitha lëndët penale juridike të PSP-së dhe se shpreson se...

Zaev dhe Mickoski në takim liderësh do të kërkojnë zgjidhje për Ligjin për PSP

para 11 muajve - Tetova Sot

Zgjidhje për Ligjin për Prokurorinë Publike me të cilin zgjidhet edhe fati i Prokurorisë Speciale Publike (PSP) sot do të përpiqen të gjejnë kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetari i...

Jovevski: Për lëndët e PSP-së nuk përjashtohet mundësia që të veprojnë edhe prokurorët e deritanishëm

para 11 muajve - Flaka

Prokurori shtetëror publik Lubomir Jovevski në një deklaratë për MIA-n tha se Prokuroria është e gatshme dhe ka kapacitet që të veprojë për të gjitha lëndët penale juridike të PSP-së dhe se shpreson se...

OBRM-PDUKM: Shërbimet e inteligjencës janë të përfshirë në aferën “Haraçi”

para 11 muajve - InfoMagazin

Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM, përmes një kumtese për media thekson se afera “Haraçi” merr dimensione të reja që përfshijnë edhe shërbimet e inteligjencës dhe keqpërdorimin e tyre. Nga kjo parti...

OBRM-PDUKM: Shërbimet e inteligjencës janë të përfshirë në aferën “Haraçi”

para 11 muajve - Arbresh

Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM, përmes një kumtese për media thekson se afera “Haraçi” merr dimensione të reja që përfshijnë edhe shërbimet e inteligjencës dhe keqpërdorimin e tyre. Nga kjo parti...

“Shërbimet e inteligjencës janë të përfshirë në aferën “Haraçi””

para 11 muajve - Fol

Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, përmes një kumtese për media thekson se afera “Haraçi” merr dimensione të reja që përfshijnë edhe shërbimet e inteligjencës dhe keqpërdorimin e tyre. Nga kjo parti...

Sot takohen Zaev dhe Mickovski, nuk janë të ftuar liderët e partive shqiptare

para 11 muajve - Flaka

Kryeministri dhe kreu i LSDM-së, Zoran Zaev dhe Kreu i VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski, sot takohen në kuvend në tentim për gjetjen e një zgjidhjeje rreth ligjit për Prokurorinë Publike dhe...

VMRO-DPMNE në Bruksel “po lobon” për zgjedhje të parakohshme

para 11 muajve - Fakti Ditor

Nënrkyetari i VMRO-DPMNE, Aleksandar Nikollovski thotë se në Bruksel po lobon dhe po e arsyeton kërkesën e partisë së tij se vendi duhet të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare. “Kam biseduar...

Joveski: Nuk përjashtohet mundësia që me lëndët e PSP-së të veprojnë prokurorët e deritanishëm

para 11 muajve - Fol

Prokurori shtetëror publik Lubomir Joveski në një deklaratë për AIM tha se Prokuroria është e gatshme dhe ka kapacitet që të veprojë për të gjitha lëndët penale juridike të PSP-së dhe se shpreson se procesi...

A do të ketë sot marrëveshje për Ligjin për Prokurorinë Publike midis Zaevit dhe Mickoskit!

para 11 muajve - Fol

Zgjidhje për Ligjin për Prokurorinë Publike me të cilin zgjidhet edhe fati i Prokurorisë Speciale Publike (PSP) sot do të përpiqen të gjejnë kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetari i...

Sot takimi i liderëve, nuk marrin pjesë partitë shqiptare

para 11 muajve - Shenja

Kryeministri dhe kreu i LSDM-së, Zoran Zaev dhe Kreu i VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski, sot takohen në kuvend në tentim për gjetjen e një zgjidhjeje rreth ligjit për Prokurorinë Publike dhe...

Zaev dhe Mickoski sot në takim, pritet marrëveshje finale për Ligjin për Prokurorinë Publike

para 11 muajve - Republika

Zgjidhje për Ligjin për Prokurorinë Publike me të cilin zgjidhet edhe fati i Prokurorisë Speciale Publike (PSP) sot do të përpiqen të gjejnë kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetari i...

Joveski: Nuk përjashtohet mundësia që me lëndët e PSP-së të veprojnë prokurorët e deritanishëm

para 11 muajve - Republika

Prokurori shtetëror publik Lubomir Joveski në një deklaratë për AIM tha se Prokuroria është e gatshme dhe ka kapacitet që të veprojë për të gjitha lëndët penale juridike të PSP-së dhe se shpreson se procesi...

Zaev dhe Mickoski sot në takim, pritet marrëveshje finale për Ligjin për Prokurorinë Publike

para 11 muajve - Arbresh

Zgjidhje për Ligjin për Prokurorinë Publike me të cilin zgjidhet edhe fati i Prokurorisë Speciale Publike (PSP) sot do të përpiqen të gjejnë kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetari i...

Joveski: Nuk përjashtohet mundësia që me lëndët e PSP-së të veprojnë prokurorët e deritanishëm

para 11 muajve - InfoMagazin

Prokurori shtetëror publik Lubomir Joveski në një deklaratë për AIM tha se Prokuroria është e gatshme dhe ka kapacitet që të veprojë për të gjitha lëndët penale juridike të PSP-së dhe se shpreson se procesi...

Joveski: Nuk përjashtohet mundësia që me lëndët e PSP-së të veprojnë prokurorët e deritanishëm

para 11 muajve - Arbresh

Prokurori shtetëror publik Lubomir Joveski në një deklaratë për AIM tha se Prokuroria është e gatshme dhe ka kapacitet që të veprojë për të gjitha lëndët penale juridike të PSP-së dhe se shpreson se procesi...

Sonte takimi i liderëve Zaev-Mickoski, liderët shqiptarë nuk janë përfshirë

para 11 muajve - InfoMagazin

Kryeministri dhe kreu i LSDM-së, Zoran Zaev do të takohet sonte në hapësirat e Kuvendit me kreu e opozitares VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski. Ky takim erdhi pas skandaleve dhe zhvillimeve të shumta në...

Takimi i liderëve sot, pa praninë e partive shqiptare

para 11 muajve - Shprehja

Liderët e dy partive më të mëdha maqedonase LSDM dhe VMRO-DPMNE sonte do të takohen për të shikuar mundësinë e gjetjes së një kompromisi për Ligjin për Prokurorinë Publike, por edhe për kërkesën e opozitës...

Takimi i liderëve sot, pa praninë e partive shqiptare

para 11 muajve - Ina

Liderët e dy partive më të mëdha maqedonase LSDM dhe VMRO-DPMNE sonte do të takohen për të shikuar mundësinë e gjetjes së një kompromisi për Ligjin për Prokurorinë Publike, por edhe për kërkesën e opozitës...

VMRO-DPMNE në Bruksel “po lobon” për zgjedhje të parakohshme

para 11 muajve - Shprehja

Nënrkyetari i VMRO-DPMNE, Aleksandar Nikollovski thotë se në Bruksel po lobon dhe po e arsyeton kërkesën e partisë së tij se vendi duhet të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare. “Kam biseduar...

VMRO-DPMNE në Bruksel “po lobon” për zgjedhje të parakohshme

para 11 muajve - Ina

Nënrkyetari i VMRO-DPMNE, Aleksandar Nikollovski thotë se në Bruksel po lobon dhe po e arsyeton kërkesën e partisë së tij se vendi duhet të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare. “Kam biseduar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK