http://kariera.mk

Presidenti Pendarovski priti në takim Priben

para 5 muajve - Koha.mk

Shkup, 11 shtator – Presidenti Stevo Pendarovski sot ka pasur takim me Rajnhard Pribe, ish drejtor në Komisionin Evropian dhe udhëheqës i grupit të ekspertëve për çështje sistemore në sferën e sundimit...

Presidenti Pendarovski u takua me Priben

para 5 muajve - Lajm

Presidenti Stevo Pendarovski sot ka pasur takim me Rajnhard Pribe, ish drejtor në Komisionin Evropian dhe udhëheqës i grupit të ekspertëve për çështje sistemore në sferën e sundimit të së drejtës. Në takim,...

Presidenti Pendarovski u takua me Priben

para 5 muajve - Medial

Shkup, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Presidenti Stevo Pendarovski sot ka pasur takim me Rajnhard Pribe, ish drejtor në Komisionin Evropian dhe udhëheqës i grupit të ekspertëve për çështje sistemore në sferën...

Pribe: Politikanë të pavarur, kusht për sundimin e së drejtës

para 5 muajve - Aktuale

Kusht për sundimin e së drejtës në një shtet janë politikanët e pavarur të cilët kanë vullnet për të zbatuar reforma. Kështu thekson eksperti juridik nga Komisioni Evropian, Rejnhard Pribe. Sipas Pribe-së,...

Pribe me mesazhe të drejtpërdrejta, “gjykatat janë të kapura, politikanët të mos ndikojnë në vendimet gjyqësore”

para 5 muajve - TV21

Eksperti i drejtësisë nga Komisioni Evropian Rejnhard Pribe thotë se gjykatat në vend po përballen me probleme të shumta. Ai personalisht ka marrë pjesë në Gjykatën në Shkup dhe ka konstatuar se gjykatat...

Presidenti Pendarovski u takua me Priben

para 5 muajve - Tetova Sot

Presidenti Stevo Pendarovski sot ka pasur takim me Rajnhard Pribe, ish drejtor në Komisionin Evropian dhe udhëheqës i grupit të ekspertëve për çështje sistemore në sferën e sundimit të së drejtës. Në takim,...

Presidenti Pendarovski u takua me Priben

para 5 muajve - Flaka

Presidenti Stevo Pendarovski sot ka pasur takim me Rajnhard Pribe, ish drejtor në Komisionin Evropian dhe udhëheqës i grupit të ekspertëve për çështje sistemore në sferën e sundimit të së drejtës. Në takim,...

Pribe: Duhet vullnet politik për qeverisjen e së drejtës

para 5 muajve - Flaka

Kështu thekson eksperti juridik nga Komisioni Evropian, Rejnhard Pribe. Sipas Pribe-së, fakti që vet anëtarët e BE-së kanë defekte në sundimin e së drejtës, bën që të mos ketë tolerancë për këtë çështje...

Pribe nuk komenton situatën aktuale politike në vend

para 5 muajve - Alsat-M

Që të ketë sundim të ligjit nevojitet qeverisje e mirë dhe politikanë të pavarur që janë të gatshëm të zbatojnë reforma. Ky është mesazhi i dërguar nga eksperti ligjor i Komisionit Evropian Rajnhard Pribe...

Pribe: Politikanë të pavarur kusht për qeverisje të së drejtës

para 5 muajve - Medial

Shkup, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor përballen me standardet e Qeverisjes të së drejtës. Ndonjëherë nevojiten ndryshime në ligjdhënien, ndërsa për atë duhet  politikanë...

PRIBE: PA VULLNET POLITIK NUK KA SUNDIM TË SË DREJTËS

para 5 muajve - Klan Macedonia

Osmani: Tetori do të jetë muaj historik për Maqedoninë Shansi i tetorit që vendi të marrë datë për negociata me Bashkimin Evropian është real, sundimi i së drejtës është temë kyçe për anëtarësim, theksoi...

Pribe: Maqedonisë i duhen politikanë të pavarur për sundimin e së drejtës

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Eksperti i drejtësisë nga Komisioni Evropian Rajnhard Pribe vlerëson se kusht i vetëm i sundimit të së drejtës në vend janë politikanët e pavarur. Ata duhen të kenë vullnet...

Pribe: Për sundimin e së drejtës në RMV, duhen politikanë të pavarur

para 5 muajve - Portalb

“Për sundimin e së drejtës në Republikën e Maqedonisë së Veriut(RMV), duhen politikanë të pavarur”, kështu deklaroi eksperti i drejtësisë nga Komisioni Evropian(KE), Rajnhard Pribe sot në konferencën “Sundimi...

Pribe: Vendit i duhen politikanë të pavarur për sundimin e së drejtës

para 5 muajve - Alsat-M

Eksperti i drejtësisë nga Komisioni Evropian Rajnhard Pribe vlerëson se kusht i vetëm i sundimit të së drejtës në vend janë politikanët e pavarur. Ata duhen të kenë vullnet politik për të implementuar...

Sundimi i së drejtës kusht kryesor drejt bashkimit evropian

para 5 muajve - Lajm

Politikanët e pavarur janë kusht për sundimin e së drejtës në vend, të cilët duhet të kenë vullnet politik për ta implementuaratë. Kështu ka vlerësuar eksperti i BE-së, Rajnhard Pribe, në konferencën ndërkombëtare...

Sundimi i së drejtës kusht kryesor drejt bashkimit evropian

para 5 muajve - Shenja

Politikanët e pavarur janë kusht për sundimin e së drejtës në vend, të cilët duhet të kenë vullnet politik për ta implementuaratë. Kështu ka vlerësuar eksperti i BE-së, Rajnhard Pribe, në konferencën ndërkombëtare...

Priebe: Për sundimin e së drejtës duhen politikanë të pavarur

para 5 muajve - InfoMagazin

“Gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor ballafaqohen me standardet e sundimit të së drejtës. Disa herë janë të nevojshme ndryshime ligjore, e për këtë duhen politikanë të pavarur, të cilët do t’i bëjnë reformat...

Priebe: Për sundimin e së drejtës duhen politikanë të pavarur

para 5 muajve - Fol

“Gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor ballafaqohen me standardet e sundimit të së drejtës. Disa herë janë të nevojshme ndryshime ligjore, e për këtë duhen politikanë të pavarur, të cilët do t’i bëjnë reformat...

Priebe: Për sundimin e së drejtës duhen politikanë të pavarur

para 5 muajve - Arbresh

“Gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor ballafaqohen me standardet e sundimit të së drejtës. Disa herë janë të nevojshme ndryshime ligjore, e për këtë duhen politikanë të pavarur, të cilët do t’i bëjnë reformat...

Pribe: Vendit i duhen politikanë të pavarur për sundimin e së drejtës

para 5 muajve - Tetova Sot

Eksperti i drejtësisë nga Komisioni Evropian Rajnhard Pribe vlerëson se kusht i vetëm i sundimit të së drejtës në vend janë politikanët e pavarur. Ata duhen të kenë vullnet politik për të implementuar...

Pribe: Vendit i duhen politikanë të pavarur për sundimin e së drejtës

para 5 muajve - InfoMagazin

Eksperti i drejtësisë nga Komisioni Evropian Rajnhard Pribe vlerëson se kusht i vetëm i sundimit të së drejtës në vend janë politikanët e pavarur. Ata duhen të kenë vullnet politik për të implementuar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK