http://kariera.mk

Debati Tahiri-Kodheli/ Ish Ministrja e Mbrojtjes: Radarët u kthyen në punë

para 5 muajve - Top Channel

Mos funksionimi i radarëve të ushtrisë ka dalë si problematikë në gjyqin ndaj Sajmir Tahirit i cili ka përmendur dhe një shkresë drejtuar ish ministres së mbrojtjes, Mimi Kodheli, ku me marrjen e detyrës...

DW: A do hetohet Rama pas deklaratave të Tahirit për pasurinë

para 5 muajve - Shekulli

Gjykata e Krimeve të Rënda e shtyu për në 19 shtator vijimin e procesit gjyqësor për ish-ministrin Saimir Tahiri. Rifillimi i gjyqit të martën bëri publike përfundimin e hetimeve dhe pretencën e prokurorëve:...

Publikohet e-maili ‘sekret’ që Saimir Tahiri tregoi në seancën gjyqësore

para 5 muajve - Gazeta Express

A2 ka mundur të sigurojë email-et e paraqitura në Gjykatën e Krimeve të Rënda nga ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, të cilat sipas tij, vërtetojnë se policia ishte në ndjekje të grupit Habilaj....

Kodheli lë pas “goditjen nën brez” të Tahirit, kolegët e suprizojnë në Komisionin e Jashtëm

para 5 muajve - BalkanWeb

Deputetët e maxhorancës dhe opozitës së re në Komisionin e Politikës së Jashtme  janë bërë bashkë për të festuar  ditëlindjen e ish-ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli. Kryetarja e këtij komisioni ka ...

Tronditet PS!!! Ish-ministri i Brendshëm akuza të forta Kodhelit: Ke “kontribuar” jo pak për trafikun e drogës

para 5 muajve - Standard

Dritan Demiraj, ish-ministër i Brendshëm, ka reaguar lidhur me çështjen e radarëve, përmes të cilës monitorohet hapësira detare e Shqipërisë. Përmes një komenti në rrjet, Demiraj shkruan se gjatë seancës...

Tahiri nxjerr e-mailin sekret që iu dërgua prokurorit për Habilajt (FOTO LAJM)

para 5 muajve - Albeu

Ka dalë në media e-maili sekret i ish-shefiy kundër krimit të organizuar në Vlorë, Gjergji Kohillas ndaj prokurorit Dritan Prençi ku i jepte informacion të detajuar për aktivitetin kriminal në kultivimin...

Tahiri dhe Habilajt, publikohen email-et që u paraqitën në gjykatë nga…

para 5 muajve - Opinion

Çështja e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri është risjellë përsëri në vëmendje të mediave të organeve të drejtësisë. Tahiri akuzohet se ka ndihmuar grupin e Habliajve për të trafikuar lëndë narkotike...

Tahiri: Kam prova për pafajësinë, dy rastet kur policia goditi “Habilajt”/ EMAIL-i dhe shkresat

para 5 muajve - Vizion Plus

Saimir Tahiri dorëzoi të martën në gjykatë dy prova të rëndësishme që sipas tij provojnë pafajsinë për akuzat e ngritura nga prokuroria e krimeve të rënda. Sipas ish ministrit të brendshëm provat shkresore...

Mimi Kodheli feston ditëlindjen, ja surpriza nga deputetët

para 5 muajve - Lexo

Ish-ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli kishte sot ditëlindjen, ndaj edhe kolegët e saj në Kryesinë e Kuvendit, i kishin rezervuar një surprizë, në mbledhjen e Komisionit të Jashtëm Parlamentar. Mimi Kodheli...

Tiranë: Çështja Tahiri provë e drejtësisë së reformuar

para 5 muajve - DW

A është marrë me trafik droge dhe ka bashkëpunuar me një grup kriminal trafikantësh ish-ministri i Brendshëm Tahiri? Gjykata e Krimeve të Rënda e shtyu për në 19 shtator vijimin e procesit të nisur dy...

Feston sot ditëlindjen, kolegët i bëjnë surprizën e papritur Mimi Kodhelit/ Nuk do ta besoni se sa vjeç bën ish-ministrja

para 5 muajve - Sot News

Ish-ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ditën e sotme feston ditëlindjen e saj të 55-të. Ditëlindja mesa duket e ka pritur në punë socialisten, megjithatë kolegët e saj politikanë kanë ditur si ta surprizojnë....

Plas sherri në PS, ish-ministri Tahiri sulmon Ramën dhe ish-ministren

para 5 muajve - Koha Jone

Duke parë se po e tradhtojnë dhe po e hedhin në qelitë e burgut, pikërisht ish-miqtë e tij në mazhorancë, ish-ministri sulmoi dje kryeministrin dhe ish-ministren Kodheli. Pas dy vite hetimesh, Prokuroria...

Kërcënime të forta nga Tahiri!!! Çfarë paralajmëron ish-ministri??

para 5 muajve - Standard

Diten e djeshme ish-ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri la Gjykatën për Krime të Rënda rreth orës 16:30, ku kishte mbërritur prej mëngjesit (në 09:00). I revoltuar dhe jo shume i qete Tahiri ka...

AKUZAT/ Kodheli sulmon Tahirin pas akuzave për radarët: Maxhoranca po vlon nga brenda

para 5 muajve - Albeu

Saimir Tahiri tregoi dje gjatë mbrojtjes së tij para trupës së gjykatësve të Gjykatës së Krimeve të Rënda se nuk është një llokmë e lehtë që mund të kapërdihet, nga ata që ai i quajti "forca jashtë sistemit...

Skandali i radarëve/ Tahiri “shiti” një kolege!!! Flamur Vezaj ngre dyshime: A e dinte kryeministri?

para 5 muajve - Standard

Gazetari Flamur Vezaj “shiti” një kolege, duke nënkuptuar  ish-ministren e Mbrojtjes, Mimi Kodhelin duke aluduar se ky mund të ishte një mesazh për të tjerët nëse ai dënohet nga Gjykata. Gazetari Flamur...

DW: Çështja Tahiri provë e drejtësisë së reformuar

para 5 muajve - Illyria

A është marrë me trafik droge dhe a ka bashkëpunuar me një grup kriminal trafikantësh ish-ministri i Brendshëm Tahiri? Gjykata e Krimeve të Rënda e shtyu për në 19 shtator vijimin e procesit të nisur dy...

“Tahiri”, luhet akti final! Prokuroria është e paqartë para gjykatës: Gjithë pikëpyetjet e organit të akuzës

para 5 muajve - Gazeta Tema

Prokuroria për Krimet e Rënda ka dhënë pretencën duke kërkuar 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri dhe ish-drejtorin e Policisë së Vlorës, Jaeld Çela, të cilët akuzohen për trafik...

Tahiri në kundërsulm: Kërkesa që i bëra Mimi Kodhelit për radarët

para 5 muajve - Shekulli

Ish-ministri i Brendshëm mbrohet dy orë në seancën gjyqësore. Mohon lidhjet me kushërinjtë Habilaj në Vlorë dhe nxjerr korrespondencën me ish-ministren e Mbrojtjes që kundërpërgjigjet. Dhe një sulm për...

Prokuroria kërkon 12 vjet burg për Saimir Tahirin: Bashkëpunoi me Habilajt

para 5 muajve - Shekulli

Seanca 7 orëshe për ish-ministrin e Brendshëm dhe ish-drejtorin e Policisë së Vlorës, Jaeld Çela. Prokurori lexoi pretencën, duke kërkuar të njëjtën masë dënimi për dy të pandehurit, pas dy vitesh hetime...

Shkresa top sekret drejtuar ish ministres Kodheli, gazetari shqiptar reagon nga SHBA: Ja cili ishte mesazhi i qartë i Saimir Tahirit

para 5 muajve - Sot News

Dje, pas seancës maratonë prej 8 orësh në Gjykatën e Krimeve të Rënda, ish ministri i Brendshëm jo vetëm u njoh me pretencën e Prokurorisë e cila kërkon 12 vite burg, por ai ‘shigjetoi’ edhe ish kolegen...

Prokuroria fundos Tahirin, kërkon 12 vite burg për ish-ministrin, amerikanët monitorojnë procesin, ja detajet e gjyqit

para 5 muajve - Sot News

Prokuroria e Krimeve të Rënda lëkundi dje pozitat e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri kur kërkoi 12 vite burg për të. Ditën e djeshme tek Krimet e Rënda u mbajt një seancë maratonë për Tahirin,...

Tahiri sulmon ministrat e PS, ironizon shpenzimet e Gjonajt në hotele dhe fajëson Kodhelin për radarët, përmend edhe Ramën

para 5 muajve - Sot News

Ish ministri Saimir Tahiri është bërë sërish protagonist dje pas kërkesës së prokurorisë për ta dënuar me 12 vite burg. Ashtu si gjithmonë, Tahiri ka çuar mesazhe të koduara majtas e djathtas, ndërsa nuk...

Ish-ministri Saimir Tahiri: Ja e vërteta e 20 milionë eurove për fushatën elektorale. Kur të flas për ato që di, do tronditen të gjithë

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Ish-ministri: Nuk kam paguar hotelet 900 euro natën. E informova me shkresë sekrete ministren Kodheli për radarët që nuk punonin Saimir Tahiri: Ja e vërteta e 20 milionë eurove për fushatën elektorale...

Tahiri: Ka deputetë e ish-kryeministra që janë përball me akuza

para 5 muajve - Koha.mk

Ish-ministri i Brendshëm shqiptar, Saimir Tahiri shprehet i bindur se radarët në qendrën për siguri kombëtare në Sazan nuk janë fikur. Gjatë një deklaratë për mediat, pas seancës, ish-ministri tha se Siguria...

Tahiri: Ka deputetë e ish-kryeministra që janë përball me akuza për vrasje

para 5 muajve - Koha.mk

Ish-ministri i Brendshëm shqiptar, Saimir Tahiri shprehet i bindur se radarët në qendrën për siguri kombëtare në Sazan nuk janë fikur. Gjatë një deklaratë për mediat, pas seancës, ish-ministri tha se Siguria...

“Habilajt”, 8 vite burg Saimir Tahirit/ Ish-ministri, tre akuza se ndihmoi vëllezërit trafikantë në Vlorë

para 5 muajve - Top Channel

Orën nëntë të kësaj të marte , Saimir Tahiri e kishte pritur gjatë gjithë verës, ashtu sikurse edhe monitoruesit e ambasadës amerikane që nuk munguan edhe gjatë pretencës. Duke qëndruar tek bllokimi i...

Tahiri: Hetimi duhet të shkonte deri te Edi Rama

para 5 muajve - Koha Jone

Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkoi sot 12 vjet burg për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Në një seancë të gjatë, Tahiri ka kundërshtuar pretendimet e prokurorisë duke deklaruar se nuk kanë bërë...

Çfarë po ndodh!!! Kodheli “shet” Tahirin për të shpëtuar veten…

para 5 muajve - Standard

Ish-ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli ka folur lidhur me çështjen e radarëve që u përmend nga kolegu i saj Saimir Tahiri gjatë seancës së tij gjyqësore. Kodheli konfirmoi që ish-ministri i Brendshëm...

Nuk ndalet Dritan Zagani, publikon foton dhe parashikon vendimin përfundimtar të Gjykatës për Saimir Tahirin

para 5 muajve - Sot News

Ish-oficeri i anti-drogës, Dritan Zagani parashikon se Saimir Tahiri do të dënohet me burg nga Gjykata e Krimeve të Rënda. “Filloj zbatimi i operacionit ‘Dimri i fundit’, pas këtij dënimi dhjetra do të...

Gazetarja Klodiana Lala: Ja çfarë ndodhi në procesin e sotëm gjyqësor të Tahirit

para 5 muajve - Gazeta Express

Gazetarja Klodiana Lala e ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” foli në lidhje me procesin gjyqësor ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Lala deklaroi se pretenca sot ishte e përfaqësuar nga...

Lala: Ja çfarë ndodhi në procesin e sotëm gjyqësor të Tahirit

para 5 muajve - Koha.mk

Gazetarja Klodiana Lala e ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” foli në lidhje me procesin gjyqësor ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.Lala deklaroi se pretenca sot ishte e përfaqësuar nga...

"Shoqes Kodheli i paska ‘djegur’, mos shit kolegët", vjen deklarata e fortë e Edvin Kullurit

para 5 muajve - Sot News

Një dokument i publikuar në gjykatë nga ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka sjellë dhe një herë në vëmendje të opinionit publik skandalin e fiksjes së radarëve. Pas replikave të Tahirit dhe Mimi...

“Ka politikanë që kanë vrarë njerëz, sot janë në majë”

para 5 muajve - Insajderi

Ish-ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri la Gjykatën për Krime të Rënda rreth orës 16:30, ku kishte mbërritur prej mëngjesit (në 09:00). Aty, Tahiri u njoh me pretencën e Prokurorisë, që kërkoi...

Tahiri shpërthen në akuza: Ka politikanë që kanë vrarë njerëz, sot janë në majë

para 5 muajve - Gazeta Express

Ish-ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri la Gjykatën për Krime të Rënda rreth orës 16:30, ku kishte mbërritur prej mëngjesit (në 09:00). Aty, Tahiri u njoh me pretencën e Prokurorisë, që kërkoi...

Tahiri shpërthen në akuza: Ka politikanë që kanë vrarë njerëz, sot janë në majë

para 5 muajve - GazetaBlic

Ish-ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri la Gjykatën për Krime të Rënda rreth orës 16:30, ku kishte mbërritur prej mëngjesit (në 09:00). Aty, Tahiri u njoh me pretencën e Prokurorisë, që kërkoi...

Gazetarja Klodiana Lala: Ja çfarë ndodhi në procesin e sotëm gjyqësor të Tahirit

para 5 muajve - BalkanWeb

Gazetarja Klodiana Lala e ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” foli në lidhje me procesin gjyqësor ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Lala deklaroi se pretenca sot ishte e përfaqësuar nga...

Tahiri: Ka deputetë e ish-kryeministra që janë përball me akuza për vrasje

para 5 muajve - Arbresh

Ish-ministri i Brendshëm shqiptar, Saimir Tahiri shprehet i bindur se radarët në qendrën për siguri kombëtare në Sazan nuk janë fikur. Gjatë një deklaratë për mediat, pas seancës, ish-ministri tha se Siguria...

Tahiri: Radarët nuk fiken dot, prokuroria kishte 2 vite kohë ta hetonte këtë çështje

para 5 muajve - Gazeta Express

Pas përfundimit të seancës gjyësore maratonë, ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka ritheksuar se në kohën kur shërbente si titullar, e kishte vënë në dijeni kolegen e tij asokohe, ministren e Mbrojtjes,...

“Gjuajtje nën brez…”, Kodheli flet për radarët: Nuk janë fikur asnjëherë nga dhjetori 2013

para 5 muajve - BalkanWeb

Ish-ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka folur sot në studion e News24 për çështjen e radarëve që është përmendur në seancën gjyqësore ku u dha pretenca nga ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri. Ai...

Mimi Kodheli: Radarët nuk punonin kur erdhëm në pushtet, deklaratat e Tahirit janë një goditje nën brez

para 5 muajve - Gazeta Tema

Pas deklaratave të ish-ministrit Saimir Tahiri se i kishte dërguar shkresë ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli në lidhje me fikjen e radarëve, kjo e fundit mohon që radarët të mos kenë punuar ndonjëherë....

“Të hetohet Edi Rama” Tahiri shpjegon deklaratën e bërë para gjyqtarëve

para 5 muajve - Gazeta Express

Në përfundim të seancës maratonë ku akuzohet për trafik ndërkombëtar droge, Saimir Tahiri ka shpjeguar një deklaratë të tij në gjyq, ku fliste për hetimin e të gjithëve. Fjala është për një përgjim të...

“Prokuroria duhet të bënte hatanë”, Tahiri “plas bombën”: Nëse harxhoja 20 mln euro në fushatë, atëherë të merren të gjithë…

para 5 muajve - Standard

Gjykata e Krimeve të Rënda ka shtyrë për në datën 19 shator seancën e radhës për ish-ministrin Saimir Tahiri dhe Jaeld Çelën, ku pritet të lexohet mbrojtja për ish drejtorin e Policisë Vlorë dhe më pas...

"I thanë se ka drekuar me Habilajt", Klodiana Lala nxjerr detajet e forta, tregon se çfarë ndodhi në procesin e sotëm gjyqësor të Saimir Tahirit

para 5 muajve - Sot News

Gazetarja Klodiana Lala foli në lidhje me procesin gjyqësor ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Lala deklaroi se pretenca sot ishte e përfaqësuar nga prokurorë, që kishin me vete një dosje voluminoze...

Lala: Prokuroria ka tre akuza…./ Ja se çfarë ndodhi në procesin gjyqësor të Tahirit…

para 5 muajve - Standard

Gazetarja Klodiana Lala e ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” foli në lidhje me procesin gjyqësor ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Lala deklaroi se pretenca sot ishte e përfaqësuar nga...

Tahiri për radarët: S’ka mundësi që të fiken, prokuroria kishte dy vjet kohë të hetonte

para 5 muajve - Top Channel

Në deklaratën për mediat Tahiri foli edhe për çështjen e fikjes së radarëve. Për të cilën tha se: Në dijeninë time radarët nuk fiken dot, ska mundësi që të fiken. Dhe prokuroria kishte dy vite kohë që...

Pas 9 ditësh vendoset fati i tij, Tahiri sulmon politikanët: Ka prej tyre që kanë vrarë dhe sot janë në krye të politikës

para 5 muajve - Gazeta Express

Pas 9 ditësh Gjykata e Krimeve të Rënda do të marrë një vendim për Saimir Tahirin, nëse ai do të dalë i lirë nga një gjyq që zgjatet prej 2 vitesh, apo nëse për 8 vitet e ardhshme do të jetë në një burg...

​Tahiri: Ka deputetë e ish-kryeministra që janë përball me akuza për vrasje

para 5 muajve - Periskopi

Ish-ministri i Brendshëm shqiptar, Saimir Tahiri shprehet i bindur se radarët në qendrën për siguri kombëtare në Sazan nuk janë fikur. Gjatë një deklaratë për mediat, pas seancës, ish-ministri tha se Siguria...

Nuk përmbahet Tahiri, shpërthen në akuza: Ka politikanë që kanë vrarë njerëz, sot janë në majë

para 5 muajve - Albeu

Ish-ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri la Gjykatën për Krime të Rënda rreth orës 16:30, ku kishte mbërritur prej mëngjesit (në 09:00). Aty, Tahiri u njoh me pretencën e Prokurorisë, që kërkoi...

A duhet të hetohet edhe Rama? Tahiri: Nëse harxhoja 20 mln euro në fushatë, atëherë të merren të gjithë…

para 5 muajve - BalkanWeb

Gjykata e Krimeve të Rënda ka shtyrë për në datën 19 shator seancën e radhës për ish-ministrin Saimir Tahiri dhe Jaeld Çelën, ku pritet të lexohet mbrojtja për ish drejtorin e Policisë Vlorë dhe më pas...

Saimir Tahiri: Ato që thotë Prokuroria shqiptare janë gënjeshtra

para 5 muajve - Top Channel

Pas shtyrjes se gjyqit ndaj Saimir Tahirit te “Krimet e Rënda”, ish-ministri i Brendshëm ka reaguar përmes një komunikimi të pak minutave më parë me mediat, ku foli rreth akuzave që rëndojnë aktualisht...

Gjyqi shtyhet më 19 shtator, flet Tahiri: Kjo prokurori gënjen, e vërteta do dalë shpejt

para 5 muajve - Gazeta Express

Pas një seance maratonë prej disa orësh, gjyqi ndaj ish- Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri është shtyrë për më datën 19 shtator. Në dalje të gjykatës së krimeve të rënda, Tahiri ka folur në lidhje me...

‘Si mund t'i bëja të dyja?’, Tahiri kujton arritjen e tij të madhe kur ishte ministër

para 5 muajve - Sot News

Një akuzë absurde e ka konsideruar ish-ministri Tahiri, teksa në vëmendje ka sjellë një nga arritjet e tij më të mëdha teksa drejtonte ministrinë e Brendshme: Pastrimin e Lazaratit nga droga. Nga kjo,...

U përmendën për çështjen Tahiri, Kodheli: Çfarë ndodhi me radarët

para 5 muajve - Opinion

Mimi Kodheli, ish-ministrja e Mbrojtjes ka folur në lidhje me çështjen e radarëve të cilët u përmendën ditën e sotme gjatë seancës gjyqasore ndaj  ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Ky i fundit...

“Gjuajtje nën brez…”, Kodheli flet për radarët: Nuk janë fikur asnjëherë nga dhjetori 2013

para 5 muajve - Medial

TIRANË Ish-ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka folur sot në studion e News24 për çështjen e radarëve që është përmendur në seancën gjyqësore ku u dha pretenca nga ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri....

Kodheli për akuzat e Tahirit: Gjuajtje nën brez, radarët s’janë fikur asnjëherë

para 5 muajve - Koha Jone

Ish-ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli ka folur sot në studion e News24 për çështjen e radarëve që është përmendur në seancën gjyqësore ku u dha pretenca nga ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri. Ai...

"Të hetohet edhe Rama?!", Saimir Tahiri jep përgjigjen e prerë

para 5 muajve - Sot News

Duke u ndalur tek përgjimet, ku dëgjohet se fitonte 5 milion euro në muaj dhe se ka shpenzuar 20 mln euro në fushatë, ish-ministri Tahiri tha se ky është një përgjim banal dhe nëse do ishte e vërtetë,...

Kulluri: Shoqes Kodheli i paska “djegur” puna e radareve! Gënje sa të duash por mos harro që dosjet dhe faktet janë aty….

para 5 muajve - Standard

Ish-sekretari i pergjithshem i ministrise se Mbrojtjes i pergjigjet Kodhelit mbas intervistes ne news 24 me nje postim ne Facebook Postimi i plote: Shoqes Kodheli i paska “djegur” puna e radareve! Vrap...

Fikja e radarëve për të mbrojtur Habilajt? Tahiri:Teknikisht e pamundur, nuk do më lënë fuqitë derisa...

para 5 muajve - Sot News

Ish-ministri Saimir Tahiri ka deklaruar se nuk ka fikur radarët me qëllim mbrojtjen e grupit të Habiljave, teksa ka theksuar se një gjë e tillë është e pamundur për nga mënyra se si ato janë ndërtuar....

“Si e ndihmova Saimir Tahirin me skafin”, dëshmia e policit që u lexua sot në gjykatë

para 5 muajve - Koha Jone

Ditën e sotme ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka dalë para Gjykatës së Krimeve të Rënda, ku Prokuroria kërkoi 12 vite burg për ish-ministrin. Në përgjimet e prokurorisë ditën e sotme është lexuar...

Saimir Tahiri nxori shkresën ‘TOP SEKRET’ për radarët, reagon për herë të parë Mimi Kodheli

para 5 muajve - Sot News

Ish-ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli ka folur lidhur me çështjen e radarëve që u përmend nga Saimir Tahiri gjatë seancës së tij gjyqësore. Kodheli konfirmoi që ish-ministri i Brendshëm i ka nisur një...

“Kjo betejë nuk përfundon këtu”, Tahiri: Ka persona që janë akuzuar për vrasje

para 5 muajve - Standard

Ish-ministri Saimir Tahiri foli përpara gazetarëve pasi Gjykata e Krimeve të Rënda i shtyu seancën më 19 shtator. I pyetur nëse do t’i rikthehet politikës pas gjyqit, Tahiri nuk e mohoi këtë gjë si mundësi,...

Shtyhet vendimi: Prokuroria kërkon 12 vjet burg, Tahiri thotë se është i pafajshëm

para 5 muajve - Klan Kosova

Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkoi 12 vjet burg në pretencën ndaj ish-ministrit të brendshëm Saimir Tahiri. Ky qëndrim i organit të akuzës u kundërshtua nga avokatët e ish-ministrit të Brendshëm por...

A duhet të hetohet edhe Rama? Tahiri: Nëse harxhoja 20 mln euro në fushatë, atëherë të merren të gjithë…

para 5 muajve - Medial

Gjykata e Krimeve të Rënda ka shtyrë për në datën 19 shator seancën e radhës për ish-ministrin Saimir Tahiri dhe Jaeld Çelën, ku pritet të lexohet mbrojtja për ish drejtorin e Policisë Vlorë dhe më pas...

“Unë që luftova Lazaratin paskam trafikuar drogë?”, Tahiri: Do të luftoj deri në fund për drejtësi

para 5 muajve - BalkanWeb

Gjykata e Krimeve të Rënda në Tiranë ka vendosur të shtyjë seancën në ngarkim të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri për në datë 19 shtator. Tahiri, në një dalje për mediat deklaroi se akuzat që ngre...

Tahiri shpërthen në akuza: Ka politikanë që kanë vrarë njerëz, sot në majën e politikës

para 5 muajve - BalkanWeb

Gjykata e Krimeve të Rënda ka marrë sot vendimin që të shtyjë për në datë 19 shtator 2019 gjyqin në ngarkim të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, akuzuar për tre vepra të rënda penale. Tahiri, në...

Shtyhet seanca për Saimir Tahirin, ish-ministri: Akuzat skandaloze, policët nën varësinë time denoncuan Habilajt

para 5 muajve - BalkanWeb

Është shtyrë për më datë 19 shtator gjyqi në ngarkim të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.  Tahiri akuzohet tashmë për tre vepra të rënda penale, që kanë të bëjnë me trafik droge dhe pjesëmarrje...

“Gënjeshtër e madhe, proces fals”, Tahiri i thotë të gjitha: Pse nuk kam frikë nga dënimi

para 5 muajve - BalkanWeb

Pas seancës maratonë tek Prokuroria e Krimeve të Rënda, ish-ministri Saimir Tahiri ka folur para gazetarëve, ndërsa tha se procesi  në emër është fals dhe i gënjeshtër. Por a ka frikë se do të dënohet...

"Dikush jashtë gjykatës", deklarata e bujshme e Saimir Tahirit

para 5 muajve - Sot News

Gjykata ka shtyrë dhënien e vendimit për Saimir Tahirin, i akuzuar për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike si pjesë e një grupi të strukturuara kriminal. Duke dalë nga gjykata, Tahiri tha se policët...

Rrezikon të dënohet me 12 vite burgim/ Tahiri ka kërcënuar sërish me kode…

para 5 muajve - Standard

Ish ministri i Brendshëm doli sot para medias menjëherë pasi Prokuroria e Krimeve të Rënda e njohu me pretencën prej 12 vitesh si edhe provat që ka ndaj tij për bashkëpunimin në trafikun e drogës. Tahiri...

Prokuroria kërkon 12 vjet burgim për Saimir Tahirin

para 5 muajve - Flaka

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vite burg për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm. Pretenca e prokurorëve është dhënë pak minuta më parë, raporton Top Channel. Tahiri, së bashku me Jaeld...

Shtyhet seanca për Saimit Tahirin, ish-ministri: Akuzat skandaloze, policët nën varësinë time denoncuan Habilajt

para 5 muajve - BalkanWeb

Është shtyrë për më datë 19 shtator gjyqi në ngarkim të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.  Tahiri akuzohet tashmë për tre vepra të rënda penale, që kanë të bëjnë me trafik droge dhe pjesëmarrje...

Saimir Tahiri reagon pas seancës: Ato që thotë Prokuroria shqiptare janë gënjeshtra

para 5 muajve - GazetaBlic

Pas shtyrjes se gjyqit ndaj Saimir Tahirit te “Krimet e Rënda”, ish-ministri i Brendshëm ka reaguar përmes një komunikimi të pak minutave më parë me mediat, ku foli rreth akuzave që rëndojnë aktualisht...

Tahiri shet Edi Ramën/ Kërcënon se nëse do ta dënojnë…

para 5 muajve - Standard

Saimir Tahiri kërcënoi sot se nëse do ta dënojnë, ai shumë mirë mund ti vijë goja dhe kujtesa dhe mund të shesë edhe Edi Ramën. Ndërsa doli nga Gjykata e Krimeve të Rënda, Saimir Tahiri, i pyetur lidhur...

12 vite burg, Tahiri: Proces i montuar, nuk do dënohem

para 5 muajve - Koha Jone

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, tha se procesi kundër tij është i montuar dhe akuzat ndaj tij janë krejtësisht të pavërteta. “Unë akuzohem që jam pjesë e një grupi të strukturuar kriminal, për...

Ja kur do të jepet vendimi për Tahirin

para 5 muajve - Opinion

Më 19 Shtator, Gjykata e Krimeve të Rënda pritet të japë vendimin për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, për të cilin prokuroria kërkoi këtë të martë që të dënohet me 12 vite burgim. Në përfundim...

Klodiana Lala e pyeti nëse do t’i rikthehet politikës, Saimir Tahiri bën deklaratën ‘bombë’: Në krye janë njerëz të akuzuar për vrasje njerëzish dhe vjedhje stratosferike! 

para 5 muajve - Sot News

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka bërë një deklaratë të fortë para pak minutash, pas seancës maratonë te Krimet e Rënda. I pyetur nga gazetarja Klodiana Lala nëse beson se Saimir Tahiri do të jetë...

“Gënjeshtër e madhe, proces fals”, Tahiri i thotë të gjitha: Pse nuk kam frikë nga dënimi

para 5 muajve - Koha Jone

Është shtyrë për më datë 19 shtator gjyqi në ngarkim të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Tahiri akuzohet tashmë për tre vepra të rënda penale, që kanë të bëjnë me trafik droge dhe pjesëmarrje...

Saimir Tahiri flet pas seancës: Pse nuk kam frikë nga dënimi

para 5 muajve - Shekulli

Shtyhet për në datë 19 shtator gjyqi në ngarkim të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Tahiri akuzohet për tre vepra penale, që kanë të bëjnë me trafikim droge si dhe pjesëmarrje në një grup të strukturuar...

Tahiri: Ka politikanë që kanë vrarë njerëz, sot në majën e politikës

para 5 muajve - Shekulli

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri në përfundim të prononcimit për mediat lëshoi deklarata të forta, duke u shprehur se ka politikanë që kanë vrarë njerëz dhe kanë vjedhur miliona e sot janë në majë...

Tahiri: Procesi im i montuar. Dënimin as e mendoj…

para 5 muajve - Opinion

Pas disa orë në Gjykatën e Krimeve të Rënda, ku u dha pretenca e prokurorisë dhe Saimir Tahiri mbrojti veten, ish ministri i Brendshëm në një deklaratë për mediat tha se procesi i tij ka qenë i montuar....

Tahiri: Procesi një gënjeshtër, besoj tek e vërteta ime

para 5 muajve - Medial

Është shtyrë për në 19 shtator gjyqi ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Ndaj ish-ministrit rëndojnë tre akuza, ndërsa prokuroria kërkoi 12 vite burg për Tahirin. Nga ana tjetër, ish-ministri...

Tahiri shpërthen në akuza: Ka politikanë që kanë vrarë njerëz, sot në majën e politikës

para 5 muajve - Medial

Gjykata e Krimeve të Rënda ka marrë sot vendimin që të shtyjë për në datë 19 shtator 2019 gjyqin në ngarkim të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, akuzuar për tre vepra të rënda penale. Tahiri, në...

E FUNDIT/ "Dikush jashtë gjykatës"...Tahiri bën deklaratën e bujshme

para 5 muajve - Albeu

Gjykata ka shtyrë dhënien e vendimit për Saimir Tahirin, i akuzuar për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike si pjesë e një grupi të strukturuara kriminal . Duke dalë nga gjykata, Tahiri tha se policët...

Tahiri: Procesi një gënjeshtër, besoj tek e vërteta ime

para 5 muajve - Vizion Plus

Është shtyrë për në 19 shtatori gjyqi ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Ndaj ish-ministrit rëndojnë tre akuza, ndërsa prokuroria kërkoi 12 vite burg për Tahirin. Nga ana tjetër, ish-ministri...

7 orë te krimet e rënda, flet Tahiri: Kam prova, Prokuroria mund t'i verifikonte lehtë!

para 5 muajve - Sot News

Shtyhet seanca për ish-ministrin Saimir Tahiri. Në përfundim të kësaj seance gjyqësore, Tahiri tha se ka paraqitur prova që janë të pakundërshtueshme. "Dëgjuat argumentimin tim dhe të Maksin se sa gënjeshtra...

Tahiri ‘thumbon’ ministren socialiste: S’kam paguar 900 euro nata si ajo tjetra…

para 5 muajve - Standard

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka kërkuar pafajësinë sot në një seancë maratonë që është zhvilluar në gjykatën për Krimet e Rënda. Ish-ministri ka mbrojtur vetë veten, ku që prej orës 11 ka renditur...

Seanca për Siamir Tahirin, kur do të jepet vendimi

para 5 muajve - Shekulli

Ditën e sotme u zhvillua seanca ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri e cila ka zgjatur me orë të tëra. Pak momente më parë, mësohet se Gjykata ka vendosur të shtyjë seancën deri më datë 19 shtator...

Seanca gjyqësore ndaj ish- Ministrit, Tahiri sulmon Etilda Gjonin: S’kam paguar 900 euro nata si ajo tjetra

para 5 muajve - Gazeta Express

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka kërkuar pafajësinë sot në një seancë maratonë që është zhvilluar në gjykatën për Krimet e Rënda. Ish-ministri ka mbrojtur vetë veten, ku që prej orës 11 ka renditur...

Vendimi për Saimir Tahirin/ Çfarë vendosi Gjykata??

para 5 muajve - Standard

Shtyhet pas 7 orësh te Krimet e Rënda, seanca për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahirin. Mësohet se Gjykata ka vendosur të shtyjë seancën maratonë, ndërsa seanca e radhës ku Tahiri do të njihet me vendimin,...

Shtyhet seanca për Saimit Tahirin, ish-ministri: Akuzat skandaloze, policët nën varësinë time denoncuan Habilajt

para 5 muajve - Medial

Është shtyrë për më datë 19 shtator gjyqi në ngarkim të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.  Tahiri akuzohet tashmë për tre vepra të rënda penale, që kanë të bëjnë me trafik droge dhe pjesëmarrje...

Shtyhet seanca, Tahiri: Ato që pretendon prokuroria janë gënjeshtra, e vërteta ime vërtetohet me fakte kokëforta

para 5 muajve - Gazeta Tema

Është shtyrë për në datën 19 shtator seanca e radhës ndaj ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Në një deklaratë për median Tahiri deklaroi se ato që pretendoi sot prokuroria në gjykatë janë gënjeshtra,...

Vendimi për Saimir Tahirin, ja çfarë vendosi Gjykata

para 5 muajve - Sot News

Gjykata për Krime të Rënda ka shtyrë seancën për Saimir Tahirin dhe Jaeld Çelen për në datën 19 shtator.

“Dikush jashtë gjykatës”, Saimir Tahiri bën deklaratën e bujshme sot në gjykatë

para 5 muajve - InfoShqip

Gjykata ka shtyrë dhënien e vendimit për Saimir Tahirin, i akuzuar për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike si pjesë e një grupi të strukturuara kriminal. Duke dalë nga gjykata, Tahiri tha se policët...

Seanca për Siamir Tahirin, kur do të jepet masa e sigurisë

para 5 muajve - Shekulli

Gjykata për Krime të Rënda ka shtyrë seancën për Saimir Tahirin dhe Jaeld Çelën për në datën 19 shtator . Lajmi në përditësim

Prokuroria kërkon 12 vjet burg për ish-ministrin Saimir Tahiri

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Prokuroria e Shqipërisë ka paraqitur të martën përfundimin e hetimeve ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkoi 12 vjet burg për ish-ministrin Tahiri, për bashkëpunim...

Mbi 6 orë seancë, vjen paralajmërimi i fortë i Saimir Tahirit: Do ta bëj dhe unë një rrëmujë, nuk kalon…

para 5 muajve - Sot News

Prej orës 9 të mëngjesit të sotëm ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ndodhet në Gjykatën e Krimeve të Rënda, ku po kërkon lirinë, pavarësisht se Prokuroria kërkoi 12 vite burg. Ndërkohë që trupi gjykues...

Tahiri me skicë në Gjykatë, mbrohet vetë me 'letër e laps': Ja pse jam i pastër...6 shkresat sekrete për Kodhelin

para 5 muajve - Sot News

Menjëherë pas pretencës së Prokurorisë, në Gjykatën për Krime të Rënda, ka rinisur seanca, ku ish-ministri Saimir Tahiri po bën mbrojtjen. Ai përfaqësohet nga avokati Maks Haxhia. Ai ka një tabelë në formë...

Del nga gjykata i qeshur, Tahiri bisedë me gazetarët

para 5 muajve - Koha Jone

I qetë dhe i qeshur ka dalë nga Gjykata për Krime të Rënda, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri. Në prani të avokatit të tij Maks Xhashia, Tahiri është parë teksa bisedon me gazetarët që prej orës 09:00...

Saimir Tahiri del nga gjykata i qeshur, "surprizon" gazetarët

para 5 muajve - Sot News

I qetë dhe i qeshur ka dalë nga Gjykata për Krime të Rënda ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri. Në prani të avokatit të tij Maks Xhashia, Tahiri është parë teksa bisedon me gazetarët që prej orës 09:00...

Kodheli flet për radarët: Nuk janë fikur asnjëherë nga dhjetori 2013

para 5 muajve - Lexo

Ish-ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka folur sot në studion e News24 për çështjen e radarëve që është përmendur në seancën gjyqësore ku u dha pretenca nga ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri. Ai...

Tahiri ironizon ministrat në gjyq : Çmimi më i shtrenjtë i hotelit është vetëm 140 euro…

para 5 muajve - BalkanWeb

Ndërsa ka bërë mbrojtjen e tij në seancëN gjyqësore, ku prokuroria lexoi pretencën ndaj tij, ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri nuk ka kursyer as ministrat e kabinetit qeveritar ku vetë bënte pjesë....

Pas Kodhelit, Tahiri i bën "gropën" ministres tjetër të Ramës

para 5 muajve - Albeu

Saimir Tahiri është njeriu i ditës sot. Jo vetëm për faktin se e gjithë vëmendja mediatike është tek ai, por edhe prej deklaratave të bëra para prokurorëve dhe gjykatësve. Më parë ai përmendi ish-ministren...

“30 mijë € për Saimirin, drekë me ‘shefin e madh’”, Tahiri i ashpër me prokurorët: Ja kë takova në zyrë

para 5 muajve - BalkanWeb

Vijon seanca maratonë ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, në Gjykatën e Krimeve të Rënda, e cila po ndiqet dhe nga përfaqësues të ambasadës së SHBA në Tiranë. Gazetarja Klodiana Lala zbardhi...

Del dëshmia e oficeres së policisë që fundos Tahirin!!!!

para 5 muajve - Standard

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri është njohur sot në Gjykatën e Krimeve të Rënda me pretencën e Prokurorisë, e cila ka kërkuar dënimin me 12 vite burg për të, dhe për ish-drejtorin e Policisë së...

Nga vëzhguesit amerikanë tek dalja i letrës sekrete, çfarë ndodh në seancën që do të vendosë fatin e Saimir Tahirit

para 5 muajve - Gazeta Express

Seanca e kësaj të marte në gjykatën e krimeve të rënda ndaj ish- Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri pritet të zgjasë jo pak, pasi prokuroria dhe pala mbrojtëse kanë hedhur thuajse gjithçka në “tavolinë”....

Tahiri: Ka deputetë e ish-kryeministra që janë përball me akuza për vrasje

para 5 muajve - KosovaPress

Gjatë një deklaratë për mediat, pas seancës, ish-ministri tha se Siguria Kombëtare e Shqipërisë nuk është në dorë të një operatori, i kujdo institucioni qoftë. “Në dijeninë time radarët teknikisht nuk...

Tahiri nuk ‘kursen’ as ministrat e qeverisë Rama, i nxjerr hapur në mes të gjyqit: Jo si ajo tjetra që paguante 900 euro nata!

para 5 muajve - Sot News

Ndërsa ka bërë mbrojtjen e tij në seancën gjyqësore, ku prokuroria lexoi pretencën ndaj tij, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri nuk ka kursyer as ministrat e kabinetit qeveritar ku vetë bënte pjesë....

Trafiku i drogës, çfarë ndodh tani me Mimi Kodhelin pas deklaratës bombë të Tahirit?

para 5 muajve - Albeu

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri vijon mbrojtjen e tij përmes avokatëve dhe vetes para trupës gjykuese në Gjykatën e Krimeve të Rënda, pasi prokuroria kërkoi 12 vite burg për të dhe Jaeld Ccelën...

“30 mijë € për Saimirin”, “drekë me shefin e madh”, Tahiri përgjigjet në gjyq: Ja ku ndodhesha atë ditë

para 5 muajve - Gazeta Tema

Në seancen maratonë ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, në Gjykatën e Krimeve të Rënda, e cila po ndiqet dhe nga përfaqësues të ambasadës së SHBA në Tiranë, Tahiri ka rrëzuar shumë nga pretendimet...

“30 mijë € për Saimirin, drekë me ‘shefin e madh’”, Tahiri nuk përmbahet, ‘sfidon’ hapur prokurorët: Ja kë takova në zyrë atë ditë! (EMRAT)

para 5 muajve - Sot News

Vijon seanca maratonë ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, në Gjykatën e Krimeve të Rënda, e cila po ndiqet dhe nga përfaqësues të ambasadës së SHBA në Tiranë. Gazetarja Klodiana Lala zbardhi...

“30 mijë € për Saimirin, drekë me ‘shefin e madh’”, Tahiri i ashpër me prokurorët: Ja ku ndodhesha atë ditë

para 5 muajve - Gazeta Tema

Në seancen maratonë ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, në Gjykatën e Krimeve të Rënda, e cila po ndiqet dhe nga përfaqësues të ambasadës së SHBA në Tiranë, Tahiri ka rrëzuar shumë nga pretendimet...

“Dikush jashtë gjykatës”, Saimir Tahiri bën deklaratën e bujshme sot në gjykatë

para 5 muajve - Lajme.al

Gjykata ka shtyrë dhënien e vendimit për Saimir Tahirin, i akuzuar për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike si pjesë e një grupi të strukturuara kriminal. Duke dalë nga gjykata, Tahiri tha se policët...

Dëshmia e policit: Si më telefonoi Saimir Tahiri në mbrëmje, i ishte prishur skafi

para 5 muajve - BalkanWeb

‘BalkanWeb’ publikon një tjetër pjesë nga dosja e Prokurorisë për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Në përgjimet e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, e cila kërkoi sot 12 vite burg për ish-ministrin,...

Prokuroria kërkon 12 vite burg për ish-ministrin Saimir Tahiri

para 5 muajve - Koha.mk

Prokuroria e Krimeve të Rënda në Tiranë ka kërkuar 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Pretenca e tre prokurorëve të Prokurorise së Krimeve të Rënda, Arenc Çela, Dritan Prençi dhe...

“Si ka mundësi, ja kemi futur njëri-tjetrit?!”/ Surprizon Tahiri, zbulon e-mailet konfidenciale të Kohilës dhe Jaeld Çelës për prokurorët kundër Mojsi habilajt

para 5 muajve - Sot News

Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri ka dhënë informacione të reja në mbrojtjen që po bën në Gjykatën e Krimeve të Rënda ku prokuroria kërkoi ndaj tij 12 vite burg, që nëse dënohet ulen në...

Procesi Tahiri në Tiranë - Prokuroria kërkon 12 vjet burg

para 5 muajve - DW

Në Tiranë zhvillohet procesi kundër ish-ministri të Brendshëm, Saimir Tahiri. Prokuroria ka kërkuar dënim me burg 12 vjet. Në procesin kundër ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri në Tiranë, gjatë...

Prokuroria kërkoi 12 vite burg, zbardhet një pjesë nga dëshmia e Tahirit

para 5 muajve - Vizion Plus

Prokuroria ka dhënë këtë të martë pretencën m 12 viteve burg (8 vite me gjykim të shkurtuar), për ish ministrin e  Brendshëm Saimir Tahirin. Informacionet bëjnë me dije se në dëshminë e tij Tahiri është...

“I thanë se ka drekuar me Habilajt”, Klodiana Lala nxjerr detajet e forta, tregon se çfarë ndodhi në procesin e sotëm gjyqësor të Saimir Tahirit

para 5 muajve - Lajme.al

Gazetarja Klodiana Lala foli në lidhje me procesin gjyqësor ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Lala deklaroi se pretenca sot ishte e përfaqësuar nga prokurorë, që kishin me vete një dosje voluminoze...

“30 mijë € për Saimirin, drekë me “shefin e madh”, Tahiri i ashpër me prokurorët: Ja kë takova në zyrë

para 5 muajve - Medial

Vijon seanca maratonë ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, në Gjykatën e Krimeve të Rënda, e cila po ndiqet dhe nga përfaqësues të ambasadës së SHBA në Tiranë. Gazetarja Klodiana Lala zbardhi...

Deklarata e fortë e Tahirit që mund të burgosë "fiksimin" e Ramës

para 5 muajve - Albeu

Është zbardhur një pjesë e dëshmisë së ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri , në sallën e gjyqit të Krimeve të Rënda, ku përkundër akuzave, Prokuroria dha pretencën e 12 viteve burg (8 vite me gjykim...

Tahiri zbulon e-mailet: Si ka mundësi, ja kemi futur njëri-tjetrit?

para 5 muajve - Koha Jone

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka dhënë informacione në Gjykatën e Krimeve të Rënda, ku prokuroria kërkoi ndaj tij 12 vite burg, që nëse dënohet ulen në 8 vite për shkak se i është pranuar gjykimi...

Gjyqi shtyhet më 19 shtator, flet Tahiri: Kjo prokurori gënjen, e vërteta do dalë shpejt

para 5 muajve - Tetova Sot

Pas një seance maratonë prej disa orësh, gjyqi ndaj ish- Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri është shtyrë për më datën 19 shtator. Në dalje të gjykatës së krimeve të rënda, Tahiri ka folur në lidhje me...

Publikohet një tjetër pjesë nga dosja e Prokurorisë/ Dëshmia e policit: Si më telefonoi Saimir Tahiri në mbrëmje, i ishte prishur skafi (Zbardhet itinerari që ndoqën)

para 5 muajve - Sot News

Të tjera detaje kanë dalë nga dosja e shumëpërfolur e ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, zbardhet një tjetër pjesë nga dosja e Prokurorisë për Tahirin. Në përgjimet e Prokurorisë së Krimeve të Rënda,...

Zbardhen diskutimet në seancën e Tahirit. Prokurorët: Dyshohet se favorizoi 4 episode të trafikut të drogës

para 5 muajve - Top Channel

Gjyqi ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri te “Krimet e Rënda” është duke vijuar ende. Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha solli detaje nga diskutimet që po zhvillohen brenda në seancë. Pika...

“8 vite burg për Saimir Tahirin”/ Artan Hoxha nuk kursehet, nxjerr fotot e ish-ministrit me politikanët e njohur dhe del me deklaratën e fortë: Kampionati vazhdon....

para 5 muajve - Sot News

Ndërkohë që tek Krimet e Rënda po zhvillohet seanca maratonë për ish-ministrin Saimir Tahiri dhe prokuroria dha pretencën për ta dënuar me 12 vite burg, ka ardhur reagimi i menjëhershëm i gazetarit Artan...

Dëshmia e policit: Si më telefonoi Saimir Tahiri në mbrëmje, i ishte prishur skafi

para 5 muajve - Medial

‘BalkanWeb’ publikon një tjetër pjesë nga dosja e Prokurorisë për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Në përgjimet e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, e cila kërkoi sot 12 vite burg për ish-ministrin,...

“Të hetohet edhe Rama?”, Saimir Tahiri jep përgjigjen e prerë

para 5 muajve - Lajme.al

Duke u ndalur tek përgjimet, ku dëgjohet se fitonte 5 milion euro në muaj dhe se ka shpenzuar 20 mln euro në fushatë, ish-ministri Tahiri tha se ky është një përgjim banal dhe nëse do ishte e vërtetë,...

Gazetarja e njohur zbardh dëshminë e polices që udhëtoi me Habilajt: Kishte një marrëdhënie speciale me …

para 5 muajve - Standard

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, është njohur sot në Gjykatën e Krimeve të Rënda me pretencën e Prokurorisë, e cila ka kërkuar dënimin me 12 vite burg për të, dhe për ish-drejtorin e Policisë së...

Prokuroria kërkon 12 vite burg për ish-ministrin Saimir Tahiri

para 5 muajve - Koha.net

Prokuroria e Krimeve të Rënda në Tiranë ka kërkuar 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Pretenca e tre prokurorëve të Prokurorise së Krimeve të Rënda, Arenc Çela, Dritan Prençi dhe...

Seanca për Saimir Tahirin, ish-ministri zbulon shkresën “top secret” për Kodhelin

para 5 muajve - Shekulli

Të tjera detaje kanë dalë nga seanca e sotme për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Tahiri ka thënë se nuk i ka ndihmuar kurrë kushërinjtë e tij të arrestuar tanimë...

Dëshmia në gjyq/ Tahiri: Si informova me shkresë sekrete Kodhelin për radarët që nuk punonin

para 5 muajve - BalkanWeb

“Në cilësinë e ministrit, i jam drejtuar as kohe me shkresën e datës 29/10/2013, (shkresë sekrete) koleges time, ministres Kodheli, duke e informuar se nuk punon radarët”. Kështu deklaroi sot nga salla...

E FUNDIT/ Prokuroria jep pretencën: Saimir Tahiri të dënohet me 12 vite burg

para 5 muajve - Albeu

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vite burg për ish-ministrin e brendshëm Saimir Tahiri , në seancën që po zhvillohet te Gjykata e Krimeve të Rënda që prej orës 09:00 të paradites së sotme. Në...

Prokuroria kërkon 12 vjet burg, Tahirin mohon akuzat: I kërkova Kodhelit të kontrollojë radarët

para 5 muajve - TV21

Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Por me pranimin e gjykimit të shkurtuar nga gjykata, Tahirit automatikisht i ulet një e treta e dënimit....

Tiranë: Prokuroria kërkon 12 vjet burg për ish ministrin e brendshëm Saimir Tahiri si bashkëpunëtor në trafikim narkotikësh

para 5 muajve - Zëri i Amerikës

Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkoi sot 12 vite burg për ish-ministrin e brendshëm, Saimir Tahiri, për bashkëpunim me nje grup kriminal në trafim të lëndëve narkotike drejt Italisë në të paktën 4 ngjarje...

Gjyqi i Saimir Tahirit tek Krimet e Rënda, ja kush janë vëzhguesit e veçantë në sallë

para 5 muajve - Sot News

Ditën e sotme ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ndodhet në Gjykatën e Krimeve të Rënda ku edhe ka marrë pretencën nga Prokuroria.  Gjthashtu bëhet me dije se në sallën e gjyqit ndodhen edhe përfaqësues...

Zbardhet dëshmia e polices që udhëtoi me Habilajt: Kishte një marrëdhënie speciale me ..

para 5 muajve - BalkanWeb

Vijon prej disa orësh seanca në Gjykatën e Krimeve të Rënda ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Prokuroria ka lexuar pretencën ndaj ish-ministrit Tahiri, duke kërkuar 12 vite burg për të dhe...

Dëshmia në gjyq/ Tahiri: Si informova me shkresë sekrete Kodhelin për radarët që nuk punonin

para 5 muajve - Medial

“Në cilësinë e ministrit, i jam drejtuar as kohe me shkresën e datës 29/10/2013, (shkresë sekrete) koleges time, ministres Kodheli, duke e informuar se nuk punon radarët”. Kështu deklaroi sot nga salla...

Kontradikta mes prokurorëve, zbardhen diskutimet në seancën e Saimir Tahirit

para 5 muajve - Shekulli

Gjyqi ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri te “Krimet e Rënda” është duke vijuar ende, teksa kanë dalë detaje nga diskutimet që po zhvillohen brenda në seancë. Pika më e fortë e organit të akuzës...

“30 mijë € për Saimirin, drekë me ‘shefin e madh’, Tahiri nuk përmbahet, ‘sfidon’ hapur prokurorët: Ja kë takova në zyrë atë ditë

para 5 muajve - Lajme.al

Vijon seanca maratonë ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, në Gjykatën e Krimeve të Rënda, e cila po ndiqet dhe nga përfaqësues të ambasadës së SHBA në Tiranë. Gazetarja Klodiana Lala zbardhi...

“Tahiri ka pranuar se iu ka shitur makinën”, Klodiana Lala pasqyron detaje të forta nga gjyqi, zbardhet dëshmia e polices që udhëtoi me Habilajt: Kishte një marrëdhënie speciale me …

para 5 muajve - Sot News

Nga Gjykata e Krimeve të Rënda, gazetarja Klodiana Lala zbardhi për “BalkanWeb” detaje të reja nga gjyqi ndaj Tahirit, duke thënë se ky i fundit nuk ka pranuar se ka lidhje me Habilajt, por ka pranuar...

Debate të forta në seancën e Saimir Tahirit, Anila Hoxha zbardh diskutimet: Dyshohet se favorizoi 4 episode të trafikut të drogës!

para 5 muajve - Sot News

Gjyqi ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri te “Krimet e Rënda” është duke vijuar ende. Gazetarja, Anila Hoxha ka sjellë detaje nga diskutimet që po zhvillohen brenda në seancë. Pika më e fortë...

Shtyhet vendimi: Prokuroria kërkon 12 vjet burg, Tahiri thotë se është i pafajshëm

para 5 muajve - Periskopi

Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkoi 12 vjet burg në pretencën ndaj ish-ministrit të brendshëm Saimir Tahiri. Ky qëndrim i organit të akuzës u kundërshtua nga avokatët e ish-ministrit të Brendshëm por...

Prokuroria kërkon 12 vite burg për Saimir Tahirin

para 5 muajve - Insajderi

Ndërkohë, Gjykata e Krimeve të Rënda ka pranuar më parë kërkesën e ish-ministrit për gjykim të shkurtuar. Pas kësaj seance, pritet të ketë edhe dy seanca të tjera: një për avokatët që bëjnë mbrojtjen dhe...

Debati në gjykatë, ish-Ministri Tahiri mohon akuzat pasi prokuroria kërkoi 12 vite burg

para 5 muajve - Albeu

Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri . Por me pranimin e gjykimit të shkurtuar nga gjykata, Tahirit automatikisht i ulet një e treta e dënimit....

Tre akuza të rënda, Prokuroria kërkoi 12 vjet burg për Saimir Tahirin

para 5 muajve - Portalb

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vite burg për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm. Pretenca e prokurorëve është dhënë pak minuta më parë, raporton Top Channel. Tahiri, së bashku me Jaeld...

Ish ministri Tahiri hedh poshtë akuzat e prokurorisë

para 5 muajve - Medial

Në Gjykatën e Krimeve të Rënda po vazhdon procesi ndaj ish ministrit të brenshëm Saimir Tahiri. Prokuroria kërkoi 12 vite heqje liri, pasi sipas saj janë provuar 3 akuza. Trafik narkotik në kuadër të grupit...

Tahiri sulmon politikanët: Ka prej tyre që kanë vrarë dhe sot janë në krye të politikës

para 5 muajve - Ekonomia Online

Pas 9 ditësh Gjykata e Krimeve të Rënda do të marrë një vendim për Saimir Tahirin, nëse ai do të dalë i lirë nga një gjyq që zgjatet prej 2 vitesh, apo nëse për 8 vitet e ardhshme do të jetë në një burg...

Zbardhet dëshmia e polices që udhëtoi me Habilajt: Kishte një marrëdhënie speciale me …

para 5 muajve - Medial

Vijon prej disa orësh seanca në Gjykatën e Krimeve të Rënda ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Prokuroria ka lexuar pretencën ndaj ish-ministrit Tahiri, duke kërkuar 12 vite burg për të dhe...

Prokuroria kërkon 12 vite burg, Tahiri nxjerr shkresën ‘TOP SEKRET’ dërguar ish-ministres Mimi Kodheli

para 5 muajve - Sot News

Janë zbardhur disa detaje të reja nga mbrojtja që ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka bërë sot në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Tahiri ka thënë se nuk i ka ndihmuar kurrë kushërinjtë e tij të arrestuar...

12 vite burg për Saimir Tahirin

para 5 muajve - Iliria News

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Prokuroria dha sot pretencën për Tahirin, teksa në seancë ishte i pranishëm edhe ish-ministri, së bashku...

Tahiri për radarët: S’ka mundësi që të fiken, prokuroria kishte dy vjet kohë të hetonte

para 5 muajve - Arbresh

Në deklaratën për mediat Tahiri foli edhe për çështjen e fikjes së radarëve. Për të cilën tha se: Në dijeninë time radarët nuk fiken dot, ska mundësi që të fiken. Dhe prokuroria kishte dy vite kohë që...

Prokuroria kërkon 12 vite burg, Tahiri nxjerr shkresën ‘TOP SEKRET’ për ish-ministren Mimi Kodheli

para 5 muajve - Sot News

Janë zbardhur disa detaje të reja nga mbrojtja që ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka bërë sot në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Tahiri ka thënë se nuk i ka ndihmuar kurrë kushërinjtë e tij të arrestuar...

E FUNDIT/ Kërkohen 12 vjet burg për Saimir Tahirin

para 5 muajve - Albeu

Prokuroria ka kërkuar 12 vjet burg për për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri . Nëse gjendet fajtor për akuzat, Tahiri do të dënohet me tetë vite burg për shkak të pranimit të gjykimit të shkurtuar....

Prokuroria kërkon 12 vjet burgim për Saimir Tahirin

para 5 muajve - Alsat-M

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vite burg për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm. Pretenca e prokurorëve është dhënë pak minuta më parë, raporton Top Channel. Tahiri, së bashku me Jaeld...

Tre veprat penale që rëndojnë mbi ish ministrin/ Prokuroria kërkoi 12 vite burg, çfarë po ndodh tani në gjykatë me Tahirin, arsyeja pse ndërpritet seanca

para 5 muajve - Sot News

Ne Gjykatën e Krimeve të Rënda ka nisur që në mëngjes seanca në ngarkim të ish ministrit Saimir Tahiri, ku Prokuroria kërkoi dënimin me 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm. Ish ministri Tahiri,...

Prokuroria kërkon 12 vite burg, Tahirin nxjerr shkresën ‘TOP SEKRET’ për ish-ministren Mimi Kodheli

para 5 muajve - Sot News

Janë zbardhur disa detaje të reja nga mbrojtja që ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka bërë sot në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Tahiri ka thënë se nuk i ka ndihmuar kurrë kushërinjtë e tij të arrestuar...

Gjykata e Krimeve të Rënda shtyn vendimin kundër Tahirit

para 5 muajve - Illyria

Prokuroria për Krime të Rënda e akuzon ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri për trafik droge, grup të strukturuar kriminal dhe vepra në kuadër të grupit të strukturuar kriminal dhe k♪rkoi 12 vjet burg Denion Ndrenika

DEKLARATAT/ Tahiri, mbrojtje para medias: çmontova çdo akuzë të prokurorisë

para 5 muajve - Te Sheshi

Në një prononcim për median ende pa u dhënë vendimi përfundimtar i gjykatës, ish-ministri i Rendit Saimir Tahiri, për të cilin prokuroria ka kërkuar 8 vite më burg, tha se ai kishte arritur që ta mbronte...

12 vite burg për ish- ministrin Saimir Tahiri

para 5 muajve - Gazeta Express

12 vite burg kërkoi sot Prokuroria e Krimeve të Rënda për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm. Në pretencën e dhënë gjatë ditës së sotme Tahiri ishte i pranishëm së bashku me avokatin e tij Maksim...

Tre akuza të rënda, Prokuroria kërkon 12 vjet burgim për Saimir Tahirin

para 5 muajve - Klan Kosova

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vite burg për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm. Pretenca e prokurorëve është dhënë pak minuta më parë, raporton Top Channel. Tahiri, së bashku me Jaeld...

Prokuroria kërkon 12 vite burg për Saimir Tahirin

para 5 muajve - Opinion

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar sot 12 vite burg për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm. Nëse gjykata pranon kërkesën e Prokurorisë Tahiri dënohet me 8 vite burg.  Nga vendimi që do të marrë...

Prokuroria kërkon 12 vjet burgim për Saimir Tahirin

para 5 muajve - Derveni

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vite burg për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm. Pretenca e prokurorëve është dhënë pak minuta më parë, raporton Top Channel. Tahiri, së bashku me Jaeld...

Ish ministri mund të dënohet me 12 vjet burgim

para 5 muajve - Sinjali

Prokuroria e Krimeve të Rënda në Shqipëri ka kërkuar 12 vjet burg për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm. Pretenca e prokurorëve është dhënë pak minuta më parë, raporton Top Channel. Tahiri, së bashku...

Tre akuza të rënda, Prokuroria kërkon 12 vite burg për Saimir Tahirin

para 5 muajve - Klan Kosova

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vite burg për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm. Pretenca e prokurorëve është dhënë pak minuta më parë, raporton Top Channel. Tahiri, së bashku me Jaeld...

3 akuza të rënda, Prokuroria kërkon 12 vite burg për Saimir Tahirin

para 5 muajve - Top Channel

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar sot 12 vite burg për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm. Vijon… Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ndodhet në ambientet e Gjykatës së Krimeve të Rënda...

LAJMI I FUNDIT/ Prokuroria kërkon 12 vite burg për Saimir Tahirin

para 5 muajve - BalkanWeb

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Prokuroria dha sot pretencën për Tahirin, teksa në seancë ishte i pranishëm edhe ish-ministri, së bashku...

Sa vite burg kërkon prokuroria për ish- ministrin Saimir Tahiri?! Sot jepet pretenca

para 5 muajve - Gazeta Express

Mëngjesin e sotëm ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri u fut në ambientet e Gjykatës së Krimeve të Rënda ku po zhvillohet seanca e radhës, aty ku Prokuroria pritet të japë pretencën. Sot pritet të mësohet...

Prokuroria kërkon 12 vite heqje lirie për ish ministrin e brendshëm Tahiri

para 5 muajve - Medial

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar të martën 12 vite heqje lirie për ish ministrin e brendshëm Saimir Tahirin. Në pretencën e saj mbajtur sot Tahiri akuzohet për “trafikim i narkotikëve” në bashkëpunim...

Prokuroria jep pretencën, kërkon 12 vite burg për Saimir Tahirin/ Ish-ministri akuzohet për 3 vepra të rënda

para 5 muajve - Sot News

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vite burg për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm. Pretenca e prokurorëve është dhënë pak minuta më parë. Tahiri, së bashku me Jaeld Celën, ish-drejtor...

Prokuroria kërkon 12 vjet burg për ish-ministrin Tahiri

para 5 muajve - GazetaBlic

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vjet burg për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm. Vendimi i prokurorëve është dhënë pak minuta më parë. Tahiri, së bashku me Jaeld Celën, ish-drejtor i...

Saimir Tahiri te “Krimet e Rënda”, sa vite burg do kërkojë sot Prokuroria?

para 5 muajve - Top Channel

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ndodhet në ambientet e Gjykatës së Krimeve të Rënda ku po zhvillohet seanca e radhës dhe ku Prokuroria pritet të japë pretencën. Sot do të mësohet se sa vite burg...

Akuzat për trafik droge, Prokuroria kërkon 12 vite burg për Saimir Tahirin

para 5 muajve - Vizion Plus

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vite burg për ish ministrin e Brendshëm Saimir Tahirin. Informacionet bëjnë me dije se pretenca e prokurorëve është dhënë këtë të martë gjatë zhvillimit të seancës...

3 akuza të rënda, Prokuroria: 12 vite burg për Saimir Tahirin

para 5 muajve - Standard

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Pretenca e prokurorëve është dhënë pak minuta më parë. Tahiri së bashku me Jaeld Celën, ish-drejtor i...

Prokuroria jep pretencën: 12 vite burg për Saimir Tahirin!

para 5 muajve - Standard

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Pretenca e prokurorëve është dhënë pak minuta më parë. Tahiri së bashku me Jaeld Celën, ish-drejtor i...

Prokuroria kërkon 12 vite burg për Saimir Tahirin

para 5 muajve - Shekulli

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Mësohet se pretenca e prokurorëve është dhënvë pak minuta më parë. Tahiri akuzohet se ka kryer veprat...

Pas Tahirit, Prokuroria kërkon 12 vite burg edhe për Jaeld Çelën

para 5 muajve - 24 ore

Prokuroria ka kërkuar 12 vjet burg, që konvertohet në 8 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, njëjtë edhe për Jaeld Çelën, ish-kreun e Policisë së Vlorës. Pretenca për ish-kryepolicin...

12 vite burg? Prokuroria jep sot pretencën për Tahirin

para 5 muajve - Albeu

Saimir Tahiri është paraqitur sot në Gjykatën e Krimeve të Rënda me avokatin e tij në krah, kur pritet të jepet edhe pretenca e prokurorisë për akuzat ndaj tij. Tahiri shoqërohej nga avokati i tij Maks...

3 akuza të rënda, Prokuroria: 12 vite burg për Saimir Tahirin

para 5 muajve - Koha Jone

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Pretenca e prokurorëve është dhënë pak minuta më parë. Tahiri së bashku me Jaeld Celën, ish-drejtor i...

Sa vite burg kërkon prokuroria për ish- ministrin Saimir Tahiri?! Sot jepet pretenca

para 5 muajve - Derveni

Mëngjesin e sotëm ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri u fut në ambientet e Gjykatës së Krimeve të Rënda ku po zhvillohet seanca e radhës, aty ku Prokuroria pritet të japë pretencën. Sot pritet të mësohet...

Akuzohet për trafik droge/ Prokuroria jep pretencën, ja sa vite burg rrezikon ish-ministri Saimir Tahiri

para 5 muajve - Sot News

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është shfaqur sot në Gjykatën e Krimeve të Rënda për të marrë pjesë në seancën e radhës të gjyqit të tij. Në seancën e parë pas pushimeve verore dhe në ditën kur...

Akuzohet për trafik droge/ Prokuroria jep pretencën, ja sa vite burg rrezikon ish-ministri Saimir Tahiri

para 5 muajve - Sot News

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është shfaqur sot në Gjykatën e Krimeve të Rënda për të marrë pjesë në seancën e radhës të gjyqit të tij. Në seancën e parë pas pushimeve verore dhe në ditën kur...

Saimir Tahiri mbërrin te Krimet e Rënda, pritet pretenca e Prokurorisë

para 5 muajve - BalkanWeb

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka mbërritur në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Prokuroria për Krimet e Rënda pritet të lexojë pretencën për ish-ministrin, si dhe të kërkojë masën e dënimit për të.

Dëshmia në gjyq/ Tahiri: Si informova me shkresë sekrete Kodhelin për radarët që nuk punonin

para 5 muajve - 24 ore

“Në cilësinë e ministrit, i jam drejtuar asokohe me shkresën e datës 29/10/2013, (shkresë sekrete) koleges time, ministres Kodheli, duke e informuar se nuk punon radarët”. Kështu deklaroi sot nga salla...

Ish-ministri i Brendshëm kërkon gjykim të shkurtuar, ja çfarë vendos Gjykata!

para 5 muajve - Standard

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka kërkuar gjykim te shkurtuar dhe Gjykata e Krimeve të Rënda ka pranuar kërkesën e Tahirit. Ish-ministri do të gjykohet së bashku me ish-drejtorin e policisë së...

Prokuroria kërkon 12 vite burg për Saimir Tahirin, akuzohet për 3 vepra të rënda

para 5 muajve - 24 ore

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, dhe ish-drejtorin e Policisë së Vlorës, Jaeld Çela. Prokuroria lexoi sot pretencën për Tahirin, teksa...

Ish-ministri i Brendshëm kërkon gjykim të shkurtuar, ja çfarë vendosi Gjykata!

para 5 muajve - Standard

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka kërkuar gjykim te shkurtuar dhe Gjykata e Krimeve të Rënda ka pranuar kërkesën e Tahirit. Ish-ministri do të gjykohet së bashku me ish-drejtorin e policisë së...

Saimir Tahiri në Gjykatën e Krimeve të Rënda, çfarë pritet të ndodhë???

para 5 muajve - Standard

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, u paraqit paraditen e kësaj të marte para Gjykatës së Krimeve të Rënda për seancën e radhës në gjyqin kundër tij, e para pas pushimeve verore. Tahiri shoqërohej...

Tahiri tek Krimet e Rënda, njihet me pretencën e Prokurorisë

para 5 muajve - Vizion Plus

Prokuroria pritët të japë sot pretencen për ish ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Tahiri mbërriti rreth orës 09:00 tëk Gjykata e Krimeve të Rënda i shoqëruar nga avokati I tij Maks Haxhia. Kohë më parë...

Prokuroria kërkon 12 vjet burg, Tahiri i mohon akuzat

para 5 muajve - Illyria

Tiranë, 10 shtator 2019 – Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Por, me pranimin e gjykimit të shkurtuar, Tahirit automatikisht i ulet një e treta...

Saimir Tahiri mbërrin te Krimet e Rënda, pritet të jepet pretenca

para 5 muajve - Shekulli

Ka mbërritur pak minuta më parë në ambientet e Gjykatës së krimeve të Rënda ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri. Tahiri është i shoqëruar me avokatin e tij Maks Haxhinë. Sot pritet që Prokuroria të...

Tahiri te Krimet, Prokuroria pritet të japë pretencën

para 5 muajve - Koha Jone

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, u paraqit paraditen e kësaj të marte para Gjykatës së Krimeve të Rënda për seancën e radhës në gjyqin kundër tij, e para pas pushimeve verore. Tahiri shoqërohej...

Prokuroria jep pretencën: Saimir Tahiri të dënohet me 12 vite burg

para 5 muajve - InfoMagazin

Prokuroria jep pretencën: Saimir Tahiri të dënohet me 12 vite burg. Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vite burg për ish-ministrin e brendshëm Saimir Tahiri, në seancën që po zhvillohet te Gjykata...

Akuzohet për trafik droge, Saimir Tahiri mbërrin tek Krimet e Rënda, ç’pritet të ndodhë sot me ish-ministrin?

para 5 muajve - Sot News

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri mbërrin në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Tahiri shoqërohet nga  avokati Maks Haxhia. vijon…

Bëhet gati qelia për "kalorësin" Tahiri

para 5 muajve - Respublica

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri i përkufizuar dikur si kalorësi i sukseseve të qeverisë socialiste  "Rama 1" është njohur me kërkesën e Prokurorisë së Krimeve të Rënda për dënimin e tij  me 12...

3 akuza të rënda, Prokuroria kërkon 12 vite burg për Saimir Tahirin

para 5 muajve - Shenja

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vite burg për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm. Pretenca e prokurorëve është dhënë pak minuta më parë, raporton Top Channel. Tahiri, së bashku me Jaeld...

Zbardhen diskutimet në seancën e Saimir Tahirit

para 5 muajve - Periskopi

Gjyqi ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri te “Krimet e Rënda” është duke vijuar ende. Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha solli detaje nga diskutimet që po zhvillohen brenda në seancë. Pika...

Dosja “Habilaj”, Prokuroria do 8 vite burg për Saimir Tahirin

para 5 muajve - Te Sheshi

Prokurorët kanë kërkuar që ish-ministri i Rendit Saimir Tahiri të dënohet me 8 vite burg, nga 12 sa ishte propozuar më parë. Kjo pasi Gjykata e Krimeve të Rënda ka pranuar kërkesën e ish-ministrit për...

12 vite burg për ish- ministrin Saimir Tahiri

para 5 muajve - Lajm

12 vite burg kërkoi sot Prokuroria e Krimeve të Rënda për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm. Në pretencën e dhënë gjatë ditës së sotme Tahiri ishte i pranishëm së bashku me avokatin e tij Maksim...

Akuzat për trafik droge, Prokuroria kërkon 12 vite burg për ish-ministrin Tahiri

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Prokuroria dha sot pretencën për Tahirin, teksa në seancë ishte i pranishëm edhe ish-ministri, së bashku...

Prokuroria kërkon 12 vite burg për Saimir Tahirin

para 5 muajve - Epoka e Re

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm të Shqipërisë, Saimir Tahirin. Tahiri, së bashku me Jaeld Celën, ish-drejtor i Policisë së Vlorës, Sokol Boden, ish-oficer...

12 vite burg për ish- ministrin Saimir Tahiri

para 5 muajve - Gazeta Monitor

12 vite burg kërkoi sot Prokuroria e Krimeve të Rënda për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm. Në pretencën e dhënë gjatë ditës së sotme Tahiri ishte i pranishëm së bashku me avokatin e tij Maksim...

12 vite burg për Saimir Tahirin

para 5 muajve - Sovrani

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Prokuroria dha sot pretencën për Tahirin, teksa në seancë ishte i pranishëm edhe ish-ministri, së bashku...

Prokuroria kërkon 12 vite burg për Saimir Tahirin/ Ish-ministri akuzohet për 3 vepra të rënda

para 5 muajve - InfoMagazin

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vite burg për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm. Pretenca e prokurorëve është dhënë pak minuta më parë. Tahiri, së bashku me Jaeld Celën, ish-drejtor...

Prokuroria kërkon 12 vjet burg për ish-ministrin Tahiri

para 5 muajve - Arbresh

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vjet burg për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm. Vendimi i prokurorëve është dhënë pak minuta më parë. Tahiri, së bashku me Jaeld Celën, ish-drejtor i...

Prokuroria kërkon 12 vjet burg për ish-ministrin Tahiri

para 5 muajve - Ekonomia Online

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vjet burg për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm. Vendimi i prokurorëve është dhënë pak minuta më parë. Tahiri, së bashku me Jaeld Celën, ish-drejtor i...

12 vite burg për ish- ministrin Saimir Tahiri

para 5 muajve - Periskopi

12 vite burg kërkoi sot Prokuroria e Krimeve të Rënda për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm. Në pretencën e dhënë gjatë ditës së sotme Tahiri ishte i pranishëm së bashku me avokatin e tij Maksim...

Prokuroria kërkon 12 vjet burg për ish-ministrin Saimir Tahiri

para 5 muajve - PortaliOnline

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vjet burg për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Kujtojmë se në seancën e fundit para pushimeve, Gjykata e Krimeve të Rënda i ka pranuar Saimir Tahirit...

Sot pritet pretenca e Prokurorisë për Saimir Tahirin

para 5 muajve - Illyria

Tiranë, 10 shtator 2019 – Ish-ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Saimir Tahiri, ka mbërritur në Gjykatën e Krimeve të Rënda në Tiranë, ku mbahet seanca e radhës e procesit gjyqësor kundër tij, në kuadër...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK