http://kariera.mk

“Asnjë pakt Rama- Basha”/ Gazment Bardhi konfirmon: Për shkak të Ramës, Shqipërisë do t’i shtohen kushtet për hapjen e negociatave

para 7 muajve - Top Channel

I pyetur mbi qëndrimet e Ilir Metës, në konferencën e sotme për shtyp, sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi u shpreh se nuk është hera e parë që presidenti kritikon opozitën për...

Djegia e Kuvendit? Bardhi: Opozita, jo tentativë për të dhunuar institucionet

para 7 muajve - Portalb

Deklaratën e Presidentit se gjatë protestave të opozitës ka pasur informacion se do të digjej Kuvendi, PD nuk e merr si akuzë ndaj opozitës. I ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora, Sekretari i Përgjithshëm...

A po krijohet një pakt Rama-Basha? Gazment Bardhi tregon vendimin e kryedemokratit

para 7 muajve - BalkanWeb

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka pohuar se krye opozitari Lulzim Basha synon të krijojë asnjë pakt me kryeministrin, Edi Rama, siç pretendohet nga opinioni publik. Në një...

Ngjela: Meta tregoi sot se paska dashur djegien e Kuvendit

para 7 muajve - Gazeta Tema

Avokati i njohur Spartak Ngjela thotë se presidenti Ilir Meta tregoi ditën e sotme që donte që të digjej Kuvendi. Duke komentuar deklaratën e Metës, Ngjela tha se me ato që Presidenti u tha gazetarëve...

Meta drejt shkarkimit, Artan Hoxha ‘plas’ bombën dhe i nxjerr të palarat: Presidenti ka gënjyer, duhet ta thoshte nga kush doli informacioni!

para 7 muajve - Sot News

Presidenti, Ilir Meta u përball sot me Komisionin e Venecias, ku akuzohet nga maxhoranca se ka shkelur Kushtetutën duke çdekretuar datën e zgjedhjeve. I ftuar në emisionin ‘Repolitix’ gazetari Artan Hoxha...

“Asnjë pakt Rama- Basha”. Gazment Bardhi konfirmon: Për shkak të Ramës, Shqipërisë do t’i shtohen kushtet për hapjen e negociatave

para 7 muajve - Standard

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka pohuar se krye opozitari Lulzim Basha nuk synon të krijojë asnjë pakt me kryeministrin, Edi Rama, siç pretendohet nga opinioni publik....

A ka marrëveshje të fshehtë midis Bashës e Ramës? E konfirmon numri dy i PD-së

para 7 muajve - Sot News

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi thotë se nuk ka asnjë pakt të fshehtë midis kryetarit të PD-së, Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama. “Ajo që unë dua të konfirmoj është...

Pakt të fshehtë Rama-Basha?/ Gazment Bardhi konfirmon vendimin e kryedemokratit

para 7 muajve - Shekulli

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka pohuar se krye opozitari Lulzim Basha synon të krijojë asnjë pakt me kryeministrin, Edi Rama, siç pretendohet nga opinioni publik. Në një...

A po krijohet një pakt Rama-Basha? Gazment Bardhi tregon vendimin e kryedemokratit

para 7 muajve - Medial

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka pohuar se krye opozitari Lulzim Basha nuk synon të krijojë asnjë pakt me kryeministrin, Edi Rama, siç pretendohet nga opinioni publik....

Deklarata e bujshme e presidentit/ Spartak Ngjela nxjerr detajin që 'fundos' Ilir Metën

para 7 muajve - Sot News

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar deklaratën e bujshme të presidentit Meta lidhur me informacionin që kishte për djegien e Parlamentit. Sipas Ngjelës presidenti e ka pritur djegien e Kuvendit me ankth...

“Presidenti ka më shumë informacion”, flet Bardhi: Opozita, jo tentativë për të dhunuar institucionet

para 7 muajve - Standard

Deklaratën e Presidentit se gjatë protestave të opozitës ka pasur informacion se do të digjej Kuvendi, PD nuk e merr si akuzë ndaj opozitës. I ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora, Sekretari i Përgjithshëm...

PD “qetëson” çiftin Meta-Kryemadhi: Asnjë pakt Rama- Basha

para 7 muajve - Gazeta Tema

I pyetur mbi qëndrimet e Ilir Metës, në konferencën e sotme për shtyp, sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi u shpreh se nuk është hera e parë që presidenti kritikon opozitën për...

Bardhi: Asnjë pakt Rama- Basha

para 7 muajve - Koha Jone

Deklaratën e Presidentit se gjatë protestave të opozitës ka pasur informacion se do të digjej Kuvendi, PD nuk e merr si akuzë ndaj opozitës. I ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora, Sekretari i Përgjithshëm...

Bardhi: Për shkak të Ramës, Shqipërisë do t’i shtohen kushtet për hapjen e negociatave

para 7 muajve - Koha Jone

“Asnjë pakt Rama- Basha”. Gazment Bardhi konfirmon: Për shkak të Ramës, Shqipërisë do t’i shtohen kushtet për hapjen e negociatave. Deklaratën e Presidentit se gjatë protestave të opozitës ka pasur informacion...

“Informacione sekrete se do digjnin Kuvendin”, PD i përgjigjet Ilir Metës: Kjo do të zbardhet në ditët në vijim

para 7 muajve - Sot News

Deklaratën e Presidentit Meta se gjatë protestave të opozitës ka pasur informacion se do të digjej Kuvendi, PD nuk e merr si akuzë ndaj opozitës. Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi tha se opozita...

Presidenti zbardhi të vërtetën e dhunës

para 7 muajve - Gazeta Tema

Mero Baze E gjithë beteja e dhunës e para 30 Qershorit I ndante palët vetëm në një pikë, tek ata që pretendonin se ishim para një revolte popullore, që i duhej hapur rrugë(dhe kjo ishte dyshja Meta Berisha),...

Qetësi e dashuri para komisionit, a ka një ulje tonesh me mazhorancën? Ja ç’thotë Meta

para 7 muajve - Top Channel

Nuk kaloi pa u komentuar në konferencën për shtyp qetësia që e karakterizonte Ilir Metën ditën kur u paraqit para komisionit hetimor apo nëse kjo tregonte dhe një ulje tonesh me mazhorancën. “Unë jam gjithmonë...

“Venecia”/ Meta: 11 tetori një datë e rëndësishme, i gatshëm për çdo gjë

para 7 muajve - Top Channel

Pas mbërritjes së anëtarëve të Komisionit të Venecias dhe takimit më anëtarë të politikës si dhe me presidentin Ilir Meta ky i fundit ka dalë në një konferencë për shtyp. Meta tha se pas pushimeve të cilat...

Meta: Kam mbrojtur parimet kushtetuese dhe pluralizmin politik

para 7 muajve - Anadolu Agency

Tiranë Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka deklaruar se me dekretin i tij për të anuluar zgjedhjet e datës 30 qershor ka mbrojtur parimet kushtetuese dhe pluralizmin politik, raporton Anadolu Agency...

‘Djegia e Kuvendit’, Meta: S’kam thënë asnjëherë gënjeshtra, kam informacione të plota

para 7 muajve - Gazeta Express

Presidenti Ilir Meta ka folur sërish për informacionin sekret që dispononte për një tentativë për të djegur Parlamentin e Shqipërisë gjatë protestave të opozitës, para zgjedhjeve vendore. Meta tha se dokumentin...

“Më 11 tetor në Komisionin e Venecias”, Meta konferencë për mediat: Nuk meritonim pushime kaq të gjata

para 7 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Republikës, Ilir Meta në një konferencë shtypi tha se Presidenca do të bashkëpunojë gjerësisht me Komisionin e Venecias. Meta bëri me dije se do të jetë prezent në mbledhjen e Komisionit të...

“Jam gjithmonë i qetë”, Meta i palëkundur: Kam respektuar Kushtetutën (sqarim për ‘çdekretimin’)

para 7 muajve - BalkanWeb

Kreu i Shtetit ka folur gjatë para mediave duke iu përgjigjur me durim pyetjeve të gazetarëve për takimin me Komisionin e Venecias, marrëdhënien me Parlamentin, dëshminë në Komisionin parlamentar hetimor...

“Do digjej Kuvendi në 8 qershor”, Meta flet sërish për dokumentin sekret: Tërësisht i vërtetë

para 7 muajve - BalkanWeb

Presidenti i Republikës, Ilir Meta në një komunikim të hapur me gazetarët  ka folur sërish për informacionet sekrete, të cilat kishin  parashikuar se në 8 qershor, rrezikohej të digjej Kuvendi i Shqipërisë....

"Jetojmë në dy shtete, atë të së drejtës dhe të propagandës", Meta: Përfaqësoj të parin

para 7 muajve - Albeu

Presidenti Ilir Meta ka sqaruar në terma jurik se çdo të thotë ç’dekretimi i një dekreti nga ana e tij duke bërë krahasimet me ligjet që mirato parlamenti apo me vendimet që merr Këshilli i Ministrave...

Presidenti zbardhi të vërtetën e dhunës

para 7 muajve - Lexo

Nga Mero Baze E gjithë beteja e dhunës e para 30 Qershorit i ndante palët vetëm në një pikë, tek ata që pretendonin se ishim para një revolte popullore, që i duhej hapur rrugë (dhe kjo ishte dyshja Meta-...

“Pushime të gjata për ne”, Meta: Bashkëpunimi me Venecian do jetë i shkëlqyer dhe transparent

para 7 muajve - BalkanWeb

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dalë sot para mediave për të folur për situatën në vend, zhvillimet dhe qëndrimet e tij pas mbylljes së sezonit veror. Madje Kreu i Shtetit e ka nisur pikërisht me...

Takim me Ramën? Presidenti: S’kam pasur mundësi, por unë takohem me të gjithë

para 7 muajve - Koha Jone

Ilir Meta Presidenti Ilir Meta, në konferencën e dhënë për mediat, u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve lidhur me një takim të zhvilluar kohë më parë më kryeministrin. Presidenti tha se nuk ka pasur...

Djegia e Parlamentit/ Meta flet për dokumentin sekret: Informacioni i vërteti

para 7 muajve - Medial

Kreu i shtetit Ilir Meta ka sqaruar sërish deklaratën e tij se me 7 qershor ka pasur informacion për diegien e Kuvendit gjatë protestave të opozitës, duke theksuar se një fakt i tillë është i vërtetë dhe...

Godet Presidenti: Jam nga vendi i “rakisë” nuk i trembem “shampanjës”

para 7 muajve - Standard

Presidenti Ilir Meta tha se është koha për t’u përballur me opinionin publik. Meta shprehu falenderime për Kuvendin e Shqipërisë lidhur me respektin ndaj Komisionit të Venecias, ndërsa shtoi se bashkëpunimi...

Meta: Data e rëndësishme e Shqipërisë është 18 tetori, jo 11 tetori

para 7 muajve - Shekulli

Në fjalën e mbajtur sot në konferencën për media presidenti Ilir Meta u shpreh i gatshëm për të qenë prezent më 11 tetor, për t’u përgjigjur të gjitha pyetjeve të Komisionit të Venecias. Megjithatë kreu...

“Jam gjithmonë i qetë”, Meta i palëkundur: Kam respektuar Kushtetutën (sqarim për ‘çdekretimin’)

para 7 muajve - Medial

TIRANË Kreu i Shtetit ka folur gjatë para mediave duke iu përgjigjur me durim pyetjeve të gazetarëve për takimin me Komisionin e Venecias, marrëdhënien me Parlamentin, dëshminë në Komisionin parlamentar...

Djegia e Parlamentit/ Meta flet për dokumentin sekret: Informacioni i vërteti

para 7 muajve - Vizion Plus

Kreu i shtetit Ilir Meta ka sqaruar sërish deklaratën e tij se me 7 qershor ka pasur informacion për diegien e Kuvendit gjatë protestave të opozitës, duke theksuar se një fakt i tillë është i vërtetë dhe...

“Do digjej Kuvendi në 8 qershor”, Meta flet sërish për dokumentin sekret: Tërësisht i vërtetë

para 7 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Republikës, Ilir Meta në një komunikim të hapur me gazetarët ka folur sërish për informacionet sekrete, të cilat kishin parashikuar se në 8 qershor, rrezikohej të digjej Kuvendi i Shqipërisë....

Meta: Bashkëpunimi me Venecian i shkëlqyer, 11 tetori propagandë, 18 tetori me rëndësi

para 7 muajve - Medial

Presidenti i Republikës Ilir Meta pasditen e kësaj të mërkure në një konferencë për mediat ka folur për vizitën e delegacionit të Venecias në Shqipëri, me ftesë të Kuvendi të Shqipërisë i cili do të përgatisë...

“Do digjej Kuvendi në 8 qershor”, Meta flet sërish për dokumentin sekret: Tërësisht i vërtetë

para 7 muajve - Medial

Presidenti i Republikës, Ilir Meta në një komunikim të hapur me gazetarët ka folur sërish për informacionet sekrete, të cilat kishin  parashikuar se në 8 qershor, rrezikohej të digjej Kuvendi i Shqipërisë....

“Komisioni i Venecias nuk është si ca diplomatë që sot flasin, nesër shohin punët e tyre”

para 7 muajve - Koha Jone

Presidenti Ilir Meta u shpreh i gatshëm të shkojë në Venecia më 11 tetor para komisionit për të sqaruar pozicionin e tij ndërkohë i kërkoi medias të mos bien pre e datës 11 tetor,  pasi 18 tetori (vendimi...

‘Ju thoni ore si ç’dekretoi ky?’, habit Presidenti: Kush tha që bëra ç’dekretim?

para 7 muajve - Sot News

Presidenti Ilir Meta tha se nuk ka bërë çdekretim, pasi sipas tij ky është një term ligjor që nuk ekziston. Kreu i shtetit tha se ka shfuqizuar dekretin e tij, një e drejtë dhe praktikë që sipas tij e...

Ilir Meta premtim shqiptarëve: Ta keni të qartë që unë do jem shembulli respektimit të ligjit, institucioneve dhe drejtësisë, ja pse i kam ulur tonet me mazhorancës

para 7 muajve - Gazeta Tema

Ilir Meta thotë se do të jetë shembull i respektimit të ligjit. Ai ka treguar se edhe pse ishte i qetë në Komisionin Hetimor, fjalët e tij kishin forcë. I pyetur nga gazetarët nëse kjo qetësi tregon një...

“Do digjej Kuvendi”, Meta tregon nga e mori informacionin: Unë nuk gënjen, disponoj dokumente

para 7 muajve - Gazeta Tema

Ilir Meta iu përgjigj pyetjeve të gazetarëve lidhur me deklaratën e tij për ç’dekretimin e 30 qershorit me argumentin se kishte informacione se do të digjej Kuvendi. “Keni tronditur opinionin se në 7 qershor...

Qetësia në Komisionin Hetimor, flet Ilir Meta: Jam i sigurt për vendimet e mia, nuk rashë pre e...

para 7 muajve - Sot News

Presidenti Ilir Meta u pyet nga gazetarët për qetësinë që e karakterizoi përballë Komisionit të ngritur për hetimin e tij. Ai tha se kjo është karakteristikë e tij dhe nuk kishte pse sillej ndryshe në...

Mund të ndodhte masakër si ajo e 2 prillit! Meta: “Unë jam i qetë, edhe kur artikuloj me forcë”,

para 7 muajve - Standard

Presidenti Ilir Meta u shpreh në komisionin e sigurisë dy ditë më parë se, mori “një informacion sekret që bënte të qartë që persona të caktuar do të përpiqeshin të shfrytëzonin mitingun e opozitës më...

“Do digjej Kuvendi”, Meta: Le ta verifikojnë. Pse isha i qetë në Komision

para 7 muajve - Opinion

Presidenti Ilir Meta i qëndron deklaratave të tij, të bëra në Komisionin Hetimor Parlamentar se në 8 qershor do digjej Kuvendi. Në konferencën për media, këtë të mërkurë kreu i shtetit shqiptar dhe se...

Meta: Jetojmë në dy shtete paralele, atë të propagandës dhe atë të së drejtës

para 7 muajve - Shekulli

N ë konferencën e sotme për media presidenti Ilir Meta mohoi të ketë bërë zhdekretim të zgjedhjeve, duke theksuar se thjesht ka dekretuar një shfuqizim. Kreu i shteti foli p ër dy shtete paralele, një...

Presidenti: Venecia nuk është si ca ambasadorë që sot flasin, nesër shohin punët e tyre

para 7 muajve - Koha Jone

Presidenti Ilir Meta u shpreh i gatshëm të shkojë në Venecia më 11 tetor para komisionit për të sqaruar pozicionin e tij ndërkohë i kërkoi medias të mos bien pre e datës 11 tetor,  pasi 18 tetori (vendimi...

Presidenti Ilir Meta, konferencë për shtyp për Komisionin e Venecias dhe komisionin hetimor parlamentar

para 7 muajve - Medial

Presidenti, Ilir Meta, ka dalë pak minuta më parë në një konferencë për shtyp, ku pritet të trajtojë një seri çështjesh, si dhe për të folur mbi vizitën e delegacionit të Komisionit të Venecias në vendin...

“Pushime të gjata për ne”, Meta: Bashkëpunimi me Venecian do jetë i shkëlqyer dhe transparent

para 7 muajve - Medial

TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dalë sot para mediave për të folur për situatën në vend, zhvillimet dhe qëndrimet e tij pas mbylljes së sezonit veror. Madje Kreu i Shtetit e ka nisur pikërisht...

E FUNDIT/ Ilir Meta zbulon se çfarë do të ndodhë me 11 tetor

para 7 muajve - Albeu

Ilir Meta nga një koferencë për mediat ka bërë me dije se është i gatshëm që të shkoj në Komisionin e Venecias në 11 tetor , ku do jepet dhe mendimi përfundimtar për shkarkimin ose jo të tij. Meta u shpreh...

‘Parlamenti do të digjej’, Meta zbulon dokumentin sekret: Informacion i sigurt!

para 7 muajve - Sot News

Presidenti Ilir Meta ka folur sërish për informacionin sekret që dispononte për një tentativë për të djegur Parlamentin e Shqipërisë gjatë protestave të opozitës, para zgjedhjeve vendore. Meta tha se dokumentin...

Meta: Jetojmë në dy shtete; atë të propagandës dhe në shtetin e së vërtetës

para 7 muajve - Koha Jone

Ilir Meta Presidenti Ilir Meta, gjatë konferencës së dhënë për mediat, ka sqaruar edhe nga pikëpamja juridike se përse zhdekretimi i datës së zgjedhjeve është një e drejtë e Presidentit të Republikës....

Ulje tonesh me mazhorancën? Meta: Jam i qetë edhe kur artikuloj me forcë

para 7 muajve - Koha Jone

Presidenti Ilir Meta ka treguar pse ishte i qetë në Komisionin Hetimor. I pyetur nga gazetarët nëse kjo tregon një ulje të toneve me mazhoracën, kreu i shtetit tha se ai është iq etë edhe kur artikulon...

“Sulme mbi Kuvendin e Shqipërisë”, Meta mesazh të fortë: Kam dhe informacione të tjera…

para 7 muajve - Standard

Me rastin e përfundimit të vizitës së një përfaqësie të Komisionit të Venecias, të ftuar nga Kuvendi i Shqipërisë, presidenti i Republikës Ilir Meta është duke zhvilluar një konferencë për mediat nga selia...

“Në 8 qershor do digjej Kuvendi”, Meta: Informacionin le ta verifikojnë

para 7 muajve - Opinion

Presidenti Ilir Meta i qëndron deklaratave të tij, të bëra në Komisionin Hetimor Parlamentar se në 8 qershor do digjej Kuvendi. Në konferencën për media, këtë të mërkurë kreu i shtetit shqiptar dhe se...

Meta: Gati të shkoj në Venecia

para 7 muajve - RTV 21

“Jam i hapur të shkoj në Venecia më 11 tetor” Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ndodhet në një konferencë për mediat në mbyllje të vizitës faktmbledhëse  të delegacionit të Venecias në Tiranë. “Patëm...

Meta: Bashkëpunimi me Venecian i shkëlqyer, 11 tetori propagandë, 18 tetori me rëndësi

para 7 muajve - Vizion Plus

Presidenti i Republikës Ilir Meta pasditen e kësaj të mërkure në një konferencë për mediat ka folur për vizitën e delegacionit të Venecias në Shqipëri, me ftesë të Kuvendi të Shqipërisë i cili do të përgatisë...

“Ishte situatë e çmendur”, Meta: Si u informova më 7 qershor që do të digjej Parlamenti

para 7 muajve - Shekulli

Presidenti Ilir Meta ka folur sot lidhur me deklaratën e tij para Komisionit Hetimor, se më 7 qershor kishte pasur informacione se elemente të caktuar do të digjnin Parlamentin. Pyetje: Keni tronditur...

Meta: Gati të shkoj në Venecia, 11 tetori propagandë, 18 tetori me rëndësi

para 7 muajve - RTV 21

“Jam i hapur të shkoj në Venecia më 11 tetor” Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ndodhet në një konferencë për mediat në mbyllje të vizitës faktmbledhëse  të delegacionit të Venecias në Tiranë. “Patëm...

Ilir Meta del me bindje të plotë, zbulon se çfarë do të ndodhë në 11 tetor

para 7 muajve - Sot News

Ilir Meta nga një koferencë për mediat ka bërë me dije se është i gatshëm që të shkoj në Komisionin e Venecias në 11 tetor, ku do jepet dhe mendimi përfundimtar për shkarkimin ose jo të tij. Meta u shpreh...

Opinioni i Venecias më 11 Tetor, Meta: Jo ditë e rëndësishme

para 7 muajve - Opinion

Opinioni i Komisionit të Venecias lidhur me nismën e maxhorancës për shkarkimin e kreut të shtetit do të bëhet publik në datën 11 Tetor. Një nga ekspertët e këtij delegacionit përpara takimin me anëtarët...

Delegacioni i Venecias, Meta kundërshton shkarkimin: Bashkëpunim i shkëlqyer, jo propagandë

para 7 muajve - Gazeta Tema

Ilir Meta, ndodhet në një konferencë për mediat në mbyllje të vizitës faktmbledhëse  të delegacionit të Venecias në Tiranë i cili mund të përkrahë shkarkimin e presidentit. “Patëm pushime të gjata që nuk...

Pasi u përball me Komisionin e Venecias, reagon Meta

para 7 muajve - Sot News

Presidenti, Ilir Meta pasi ka dhënë llogari para Komisionit të Venecias ka dalë në një konferencë për shtyp. Meta pohoi se Komisionit të Venecias i ka dhënë një raport paraprak dhe se e mirëpret sfidën....

“Bashkëpunimi me komisionin e Venecias”, Meta i bindur: Sfida e hapur…Çdo të bëhet me 18 tetorin

para 7 muajve - Standard

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ndodhet në një konferencë për mediat në mbyllje të vizitës faktmbledhëse  të delegacionit të Venecias në Tiranë. “Patëm pushime të gjata që nuk i meritonim” u shpreh Meta. Meta...

A e njeh PD opinionin e Venecias për Ilir Metën? PD jep përgjigjen e prerë

para 7 muajve - Sot News

Pasi delegacioni i Komisionit të Tiranës përmbylli takimet me aktorët kryesorë të politikës në vend, nga ku pritet të japë një rezultat përfundimtar, sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Çlirim Gjata...

Presidenti Meta live tani para gazetarëve: Nga e hëna dokumentet do të bëhen publike!!!

para 7 muajve - Standard

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ndodhet në një konferencë për mediat në mbyllje të vizitës faktmbledhëse  të delegacionit të Venecias në Tiranë. Delegacioni Delegacioni i Komisionit të Venecias ka zhvilluar...

Pas “Venecias”, Meta në konferencë për mediat (LIVE)

para 7 muajve - Opinion

Pas takimeve me anëtarët e delegacionit të Komisionit të Venecias, Presidenti Ilir Meta është në një konferencë shtypi. Delegacioni i Venecias lajmëroi ditën e sotme se përfundoi punën e tij në Tiranë...

Bardhi: Për shkak të Ramës, Shqipërisë do t’i shtohen kushtet për hapjen e negociatave

para 7 muajve - Arbresh

“Asnjë pakt Rama- Basha”. Gazment Bardhi konfirmon: Për shkak të Ramës, Shqipërisë do t’i shtohen kushtet për hapjen e negociatave. Deklaratën e Presidentit se gjatë protestave të opozitës ka pasur informacion...

Komisioni i Venecias, raport pas një muaji për zgjedhjet vendore në Shqipëri

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Një delegacion i Komisionit të Venecias që ndodhet në Shqipëri, tha të mërkurën se pas një muaji, më 11 tetor, Komisioni do të nxjerrë një raport me përfundimet lidhur me ligjshmërinë e akteve të presidentit...

Klajda Gjosha, ish-ministre e Integrimit/ Rilindësin e përdorin Komisionin e Venecias për të mbuluar keqqeverisjen

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

T olerimi nga ndërkombëtarët i votimeve të 30 qershorit është i pafalshëm, dhe e ka kthyer Shqipërinë vite të tëra pas. Raporti i OSBE/ODIHR ka vulosur vdekjen e demokracisë, të pluralizmit politik Jakup...

Meta: Kam mbrojtur parimet kushtetuese dhe pluralizmin politik

para 7 muajve - Gazeta e re

Presidenti Meta, në një konferencë për mediat, ka folur në lidhje me zhvillimet e fundit politike në Shqipëri, për komisionin hetimor ndaj tij dhe për dekretin e tij për anulimin e zgjedhjeve vendore....

Raporti i Komisionit të Venecias për presidentin e Shqipërisë del më 11 tetor

para 7 muajve - Koha.net

Kaarlo Tuori, drejtues i delegacionit të Komisionit të Venecias, deklaroi në përfundim të takimit me anëtarët e Komisionit Hetimor të Kuvendit të Shqipërisë, se tashmë e kanë një ide nëse presidenti i...

Kuvendi i kërkon Metës informacionin e klasifikuar për djegien e Kuvendit, Presidenca ja kalon burimit ‘sekret’

para 7 muajve - Lexo

Presidenti Ilir Meta tha se informacioni që ai bëri publik disa ditë në komisionin hetimor parlamentar, se në 8 qershor në protestën e opozitës së bashkuar, kishte plan për të djegur Kuvendin, është mëse...

Meta: 11 Tetori propagandë për të larguar vëmendjen nga negociatat

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, është shprehur se data 11 tetori po propagandohet nga qeveria për të hequr vëmendjen nga 18 tetori, kur pritet të merret përgjgjia për çeljen ose jo të negociatave të...

Meta: Data e rëndësishme e Shqipërisë është 18 tetori, jo 11 tetori

para 7 muajve - Arbresh

Në fjalën e mbajtur sot në konferencën për media presidenti Ilir Meta u shpreh i gatshëm për të qenë prezent më 11 tetor, për t’iu përgjigjur të gjitha pyetjeve të Komisionit të Venecias. Megjithatë kreu...

Meta e thotë prerë: Jap kontribut në mbrojtje të demokracisë dhe…

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti Ilir Meta tha se është koha për t’u përballur me opinionin publik. Meta shprehu falenderime për Kuvendin e Shqipërisë lidhur me respektin ndaj Komisionit të Venecias, ndërsa shtoi se bashkëpunimi...

“Do digjej Kuvendi në 8 qershor”, Meta flet sërish për dokumentin sekret: Tërësisht i vërtetë

para 7 muajve - Arbresh

Presidenti i Republikës, Ilir Meta në një komunikim të hapur me gazetarët ka folur sërish për informacionet sekrete, të cilat kishin parashikuar se në 8 qershor, rrezikohej të digjej Kuvendi i Shqipërisë....

Pas takimit me Bashën në Presidencë, Meta bën një tjetër lëvizje

para 7 muajve - Top Channel

Presidenti i Republikës, Ilir Meta do të japë sot një konferencë shtypi në ora 17:00 në ambientet e institucionit. Konferenca e Metës do të fokusohet në vizitën e delegacionit të Komisionit të Venecias,...

Meta: Informacioni për sulmet ndaj Kuvendit, i vërtetë! Dokumentet do tregojnë se ishte një situatë e çmendur

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Me rastin e përfundimit të vizitës së një përfaqësie të Komisionit të Venecias, të ftuar nga Kuvendi i Shqipërisë, presidenti i Republikës Ilir Meta është duke zhvilluar një konferencë për mediat nga selia...

A po ndërmjetësohet një marrëveshje? Basha 60 takim kokë më kokë me Presidentin Meta

para 7 muajve - Gazeta Express

Lideri i demokratëve Lulzim Basha ka zhvilluar një takim kokë më kokë në ambientet e Presidencës me kreun e shtetit Ilir Meta. Pavarësisht se deri më tani asnjë nga zyrat respektive të shtypit nuk ka dhënë...

Verdikti i “Venecias” për Metën del më 11 tetor

para 7 muajve - Klan Kosova

Komisioni i Venecias do të dalë më 11 tetor me një opinion nëse Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka shkelur ose jo Kushtetutën me vendimin për të zhdekretuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale....

Basha në zyrën e Metës, takim kokë më kokë

para 7 muajve - Klan Kosova

Mëngjesin e sotëm, kryetari i PD, Lulzim Basha është parë të hyjë në selinë e presidentit Meta. Burime brenda në Presidencë thonë për Top Channel se takimi zgjati 60 minuta. Takimi vjen në një moment kur...

“Kemi krijuar një ide, por opinionin e publikojmë më 11 tetor”, Komisioni i Venecias mbyll takimet në Tiranë

para 7 muajve - Gazeta Express

Më 11 tetor Komisioni i Venecias do të dalë me një përgjigje zyrtare në lidhje me Presidentin Meta. Komentet janë bërë pas përfundimit të takimit të anëtarëve të delegacionit të “Venecias” me anëtarët...

Basha në zyrën e Metës, takim kokë më kokë

para 7 muajve - Top Channel

Mëngjesin e sotëm, kryetari i PD, Lulzim Basha është parë të hyjë në selinë e presidentit Meta. Burime brenda në Presidencë thonë për Top Channel se takimi zgjati 60 minuta. Tema e takimit nuk bëhet e...

Basha i shkon në zyrë Metës, 60 minuta takim kokë më kokë

para 7 muajve - Alsat-M

Mëngjesin e sotëm, kryetari i PD-së në Shqipëri, Lulzim Basha është parë të hyjë në selinë e presidentit shqiptar, Ilir Meta. Burime brenda në Presidencë thonë se takimi zgjati 60 minuta. Takimi vjen në...

“Gati për çdo përgjigje”, Presidenti Meta njofton konferencë për mediat pas përballjes me ‘Venecian’

para 7 muajve - BalkanWeb

Pas përfundimit të takimeve me aktorët kryesorë politikë në vend, të delegacionit të Venecias, presidenti i Republikës Ilir Meta njofton se do të dalë sot pasdite në një konferencë për mediat. Anëtarët...

Raporti i Komisionit të Venecias për zgjedhjet, pas një muaji

para 7 muajve - Illyria

Tiranë, 11 shtastor 2019 – Një delegacion i Komisionit të Venecias që ndodhet në Shqipëri, tha të mërkurën se pas një muaji, më 11 tetor, Komisioni do të nxjerrë një raport me përfundimet lidhur me ligjshmërinë...

Verdikti i “Venecias” për Metën del më 11 tetor

para 7 muajve - Top Channel

Komisioni i Venecias do të dalë më 11 tetor me një opinion nëse Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka shkelur ose jo Kushtetutën me vendimin për të zhdekretuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale....

Pas kthimit nga Brukseli, kryedemokrati Basha i shkon Metës në zyrë

para 7 muajve - BalkanWeb

Një takim në presidencë, është ndalesa e parë që kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar menjëherë pas kthimit nga Brukseli, ku mori pjesë në nga punimet e Asamblesë së PPE. Burime për “BalkanWeb” thanë...

Verdikti i “Venecias” për Metën del më 11 tetor

para 7 muajve - GazetaBlic

Komisioni i Venecias do të dalë më 11 tetor me një opinion nëse Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka shkelur ose jo Kushtetutën me vendimin për të zhdekretuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale....

Meta pret Bashën në presidencë

para 7 muajve - Medial

Presidenti Ilir Meta ka pritur mëngjesin e së mërkurës kryetarin e PD, Lulzim Basha. Burime të brendshme nga presidenca bënë të ditur se takimi mes tyre zgjati 60 minuta. Nuk ka hollësi rreth takimit,...

Basha i shkon Metës në Presidencë

para 7 muajve - Medial

Kryetari  i Partisë demokratike Lulzim Basha ka takuar  këtë të mërkurë presidentin Ilir Meta. Takimi ka zgjatur më shume se një orë. Nuk dihen detaje nga takimi mes tyre por të dy liderët takohen në kohën...

Pasi akuzoi Ramën se ka dështuar negociatat PD-PS, ish-deputeti demokrat fotografohet pranë Metës

para 7 muajve - Top Channel

Në një intervistë të dhënë dje për Top Channel, ish-deputeti i PD-së, Ervin Salianji la të kuptohet se është kryeministri Edi Rama që po refuzon negociatat për zgjidhjen e krizës politike. Ai komentoi...

Vendimi në tetor, kush janë anëtarët e Komisionit të Venecias që kanë Metën në "dorë"

para 7 muajve - Albeu

Raporti përfundimtar i Komisionit të Venecias me konkluzionet në lidhje me kërkesën e mazhorancës për shkarkimin e presidentit Ilir Meta si dhe verifikimin e ligjshmërisë për zhdekretimin e datës 30 qershor,...

Aleati i PD-së mohon skenarin e djegies së Kuvendit, i bën kritikën e fortë presidentit Meta

para 7 muajve - Sot News

Deklarata e bërë nga Presidenti Ilir Meta në Komisionin Hetimor se një ditë përpara protestës së thirrur nga opozita më 8 Qershor kishte marrë një informacion të klasifikuar se persona të caktuar do ta...

Aleatët e PD mohojnë skenarin e djegies së Kuvendit: Meta të japë shpjegime për kë e kishte dhe kush ia tha

para 7 muajve - Gazeta Tema

Deklarata e bërë nga presidenti Ilir Meta në Komisionin Hetimor se një ditë përpara protestës së thirrur nga opozita më 8 Qershor kishte marrë një informacion të klasifikuar se persona të caktuar do ta...

Basha i shkon Metës në Presidencë

para 7 muajve - Vizion Plus

Kryetari  i Partisë demokratike Lulzim Basha ka takuar  këtë të mërkurë presidentin Ilir Meta. Takimi ka zgjatur më shume se një orë. Nuk dihen detaje nga takimi mes tyre por të dy liderët takohen në kohën...

Basha në Presidencë për të takuar Metën

para 7 muajve - Shekulli

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shkuar ditën e sotme në Presidencë, ku ka zhvilluar një takim me Presidentin e Republikës, Ilir Meta. Takimi nuk është bërë zyrtar nga asnjëra nga palët, por...

Raporti i Komisionit të Venecias për presidentin e Shqipërisë del më 11 tetor

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kaarlo Tuori, drejtues i delegacionit të Komisionit të Venecias, deklaroi në përfundim të takimit me anëtarët e Komisionit Hetimor të Kuvendit të Shqipërisë, se tashmë e kanë një ide nëse presidenti i...

Kryemadhi i "shkeli syrin" Ramës, Basha i zë zyrën që në mëngjes Metës

para 7 muajve - Albeu

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka shkuar në zyrë këtë mëngjes, Presidentit të republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Takimi ka nisur rreth orës 10:00, ndërsa kryedemokrati ka qendruar gati...

Lulzim Basha i vete në zyrë Metës, për konsultime: Si do ja bëjmë me Ramën?

para 7 muajve - Gazeta Tema

Lulzim Basha i ka vajtur në zyrë këtë paradite Ilir Metës. Ata kanë biseduar mbi një orë, para se kreu i PD-së të largohej nga Presidenca. Për momentin nuk ka asnjë njoftim si nga Presidenca, ashtu dhe...

A e shkeli Meta kushtetutën me shfuqizimin e 30 qershorit? ‘Venecia’: Konkluzionet më 11 tetor

para 7 muajve - BalkanWeb

Raporti përfundimtar i Komisionit të Venecias me konkluzionet në lidhje me kërkesën e mazhorancës për shkarkimin e presidentit Ilir Meta si dhe verifikimin e ligjshmërisë për zhdekretimin e datës 30 qershor,...

Ilir Meta lajmëron konferencën për media, çfarë pritet sot në orën 17:00

para 7 muajve - Shekulli

Presidenti i Republikës Ilir Meta njofton se do të mbajë sot një konferencë për median. Kjo konferencë vjen në një ditë kur delegacioni i Venecias ka zhvilluar takime me Komisionin Hetimor të ngritur për...

Lulzim Basha pas kthimit nga Brukseli, i shkon metës në Presidencë

para 7 muajve - Sot News

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha  ka zhvilluar  paraditen e sotme një takim  me kreun e shtetit Ilir Meta në ambjentet e Presidencës. Mësohet se takimi i mbajtur në Presidencë ka zgjatur rreth...

Eksperti i Venecias zbuloi datën kur do jepet vendimi për shkarkimin e Presidentit, Meta njofton konferencë urgjente

para 7 muajve - Sot News

Pak minuta më parë përfundoi takimi i Komisionit të Venecias. Kaarlo Tuori, drejtues i delegacionit të Komisionit të Venecias deklaroi në përfundim të takimit me anëtarët e Komisionit Hetimor se tashmë...

Lulzim Basha me urgjencë në Presidencë për të takuar Metën

para 7 muajve - Sot News

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha  ka zhvilluar  paraditen e sotme një takim  me kreun e shtetit Ilir Meta në ambjentet e Presidencës. Mësohet se takimi i mbajtur në Presidencë ka zgjatur rreth...

Kryetari i PD-së Lulzim Basha takim me kreun e shtetit Ilir Meta në Presidencë!

para 7 muajve - Standard

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ishte në një takim me kreun e shtetit Ilir Meta në Presidencë, paraditen e sotme. Nuk dihet se çfarë u bisedua në këtë takim që vjen dy ditë pas kritikave publike të Presidentit...

Pas ‘Venecias’ Meta paralajmëron konferencë për mediat

para 7 muajve - Opinion

Pas takimeve me anëtarët e delegacionit të V Komisionit të Venecias, Presidenti Ilir Meta ka njoftuar një konferencë shtypi në orën 17:00. “Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta do të japë sot një konferencë...

Basha takim në presidencë me Ilir Metën

para 7 muajve - Opinion

Për rreth 60 minuta, kryetari i PD, Lulzim Basha ka qëndruar në zyrën e presidentit Ilir Meta. Nga zyra e shtypit të dy institucioneve nuk ka shumë detaje, por mësohet se takimi është zhvilluar mëngjesin...

Shkarkimi i Metës/ Komisioni i Venecias: Opinionin tonë do e japim më 11 tetor

para 7 muajve - Medial

Drejtuesi i delegacionit të Komisionit Venecias, Kaarlo Tuori deklaroi pas takimit të mbajtur me anëtarët e Komisionit Hetimor se ata e kanë krijuar një ide në lidhje me çështjen e shkarkimit të Presidentit...

Lulzim Basha me urgjencë në Presidencë, takim 'kokë më kokë' me Metën

para 7 muajve - Sot News

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha  ka zhvilluar  paraditen e sotme një takim  me kreun e shtetit Ilir Meta në ambjentet e Presidencës. Mësohet se takimi i mbajtur në Presidencë ka zgjatur rreth...

Komisioni i Venecias: Më 11 tetor del raporti për Presidentin Meta

para 7 muajve - Koha Jone

Kaarlo Tuori, drejtues i delegacionit të Komisionit të Venecias, deklaroi në përfundim të takimit me anëtarët e Komisionit Hetimor, se tashmë e kanë një ide nëse Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta e ka...

Presidenti Ilir Meta pret në takim Lulzim Bashën

para 7 muajve - Koha Jone

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ishte në një takim me Kreun e Shtetit, Ilir Meta në Presidencë. Takimi sapo ka përfunduar.

Presidenti ka shkelur Kushtetutën? Delegacioni i Venecias: Kemi një ide të qartë mbi këtë

para 7 muajve - Shekulli

Delegacioni i Venecias mbylli praditen e sotme takimin me Komisionin Hetimor të ngritur për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Takimi zgjati për afro 1 orë.  Kreu i delegacionit Tuori në një prononcim...

DETAJET: Verdikti i “Venecias” për Metën del më 11 tetor

para 7 muajve - Gazeta Tema

Teksa Komisioni Hetimor ka vijuar punën për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, Komisioni i Venecias do të dalë më 11 tetor me një opinion nëse kreu i shtetit ka shkelur ose jo Kushtetutën me vendimin...

Shkarkimi i Metës/ Komisioni i Venecias: Opinionin tonë do e japim më 11 tetor

para 7 muajve - Vizion Plus

Drejtuesi i delegacionit të Komisionit Venecias, Kaarlo Tuori deklaroi pas takimit të mbajtur me anëtarët e Komisionit Hetimor se ata e kanë krijuar një ide në lidhje me çështjen e shkarkimit të Presidentit...

Shkarkimi i Metës, ‘Venecia’ shprehet më 11 tetor

para 7 muajve - Opinion

Delegacioni I Komisionit të Venecias ka përfunduar takimin me anëtarët e Komisionit hetimor për shkeljet kushtetuese të Presidentit Meta. Pas takimit të mbajtur në Kryesinë e Kuvendit, një nga anëtarët...

Shkarkimi i Metës/ Komisioni i Venecias jep datën: Opinioni ynë, më 11 tetor…

para 7 muajve - Standard

Komisioni i Venecias sapo përfundoi paraditen e sotme, takimin edhe me deputetët e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. “Morëm informacionin e duhur në të gjithë takimet që zhvilluam...

A e shkeli Meta Kushtetutën? Eksperti i Venecias del me deklaratën e jashtëzakonshme dhe zbulon datën se kur do jepet vendimi për shkarkimin e Presidentit: Idenë e kemi të qartë!

para 7 muajve - Sot News

Kaarlo Tuori, drejtues i delegacionit të Komisionit të Venecias deklaroi në përfundim të takimit me anëtarët e Komisionit Hetimor se tashmë e kanë një ide nëse Presidenti e ka shkelur Kushtetutën dhe në...

Komisioni i Venecias: Më 11 tetor del raporti

para 7 muajve - Koha Jone

Kaarlo Tuori, drejtues i delegacionit të Komisionit të Venecias, deklaroi në përfundim të takimit me anëtarët e Komisionit Hetimor se tashmë e kanë një ide nëse Presidenti e ka shkelur Kushtetutën dhe...

Kërkesa për shkarkimin e Metës, “Venecia” zbarkon tek Komisioni Hetimor

para 7 muajve - BalkanWeb

Axhenda e delegacionit të Komisionit të Venecias ka qenë tejet e ngjeshur, pas turit të takimeve që nisën që dje në Tiranë, ku në fokus ngelet zgjidhja e ngërçit politik. Edhe sot, që prej 30 minutash...

“PD-ja na la rrugëve”, demokrati ‘trondit’ me deklaratën e tij të fortë: Luajnë e ka kush e ka! Turp për ata që i shërbejnë!

para 7 muajve - Sot News

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri vijon kritikat në drejtim të lidershipit demokrat përsa i përket strategjisë së aksionit opozitar. Kulluri thotë se opozita e “ç’bashkuar” pasi...

Pas takimit me Bashën në Presidencë, Meta bën një tjetër lëvizje

para 7 muajve - Flaka

Presidenti i Republikës, Ilir Meta do të japë sot një konferencë shtypi në ora 17:00 në ambientet e institucionit. Konferenca e Metës do të fokusohet në vizitën e delegacionit të Komisionit të Venecias,...

Shkarkimi i Ilir Metës, delegacioni i Venecias i drejtohet Komisionit Hetimor, zbardhen lëvizjet e radhës

para 7 muajve - Sot News

Komisioni i Venecias vijon takimet në Tiranë. Ditën e sotme, delegacioni do të zhvillojë dy takimet e fundit. Është bërë me dije se që prej orës 09:00 delegacioni po zhvillon një takim me anëtarët e Komisionit...

Aleatët e PD mohojnë skenarin e djegies së Kuvendit: Meta të japë shpjegime për kë e kishte dhe kush ia tha

para 7 muajve - Lexo

Deklarata e bërë nga presidenti Ilir Meta në Komisionin Hetimor se një ditë përpara protestës së thirrur nga opozita më 8 Qershor kishte marrë një informacion të klasifikuar se persona të caktuar do ta...

Meta njofton konferencë për mediat në orën 17:00

para 7 muajve - Lexo

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, do të dalë në një konferencë për mediat në mbyllje të vizitës faktmbledhëse të delegacionit të Venecias në Tiranë. Ne nje prononcim për median njëri prej anëtarëve të delegacionit...

Meta takim me Bashën, në Presidencë

para 7 muajve - Lexo

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka zhvilluar sot një takim me kreun e opozitës, Lulzim Basha, në Presidencë. Mësohet se takimi që ka zgjatur rreth një orë ka pasur në fokus krizën politike, kurse detajet...

PS përshpejton procedurën për shkarkimin e Ilir Metës

para 7 muajve - Ina

Mazhoranca ka vendosur të përshpejtojë procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta nga detyra. Fillimisht, u planifikua se Komisioni Hetimor Parlamentar që do të hetonte shkeljet e Metës do të kishte...

Komisioni i Venecias: Opinionin për presidentin do ta paraqesim në tetor

para 7 muajve - Shekulli

Komisioni i Venecias në një prononcim për gazetën “Shekulli”, theksoi arsyen dhe rëndësinë e ardhjes së delegacionit në Shqipëri. Komisioni bëri të ditur se raportin e saj përfundimtar do ta paraqesë gjatë...

A e shkeli Meta kushtetutën me shfuqizimin e 30 qershorit? ‘Venecia’: Konkluzionet më 11 tetor

para 7 muajve - Lexo

Raporti përfundimtar i Komisionit të Venecias me konkluzionet në lidhje me verifikimin e ligjshmërisë nga ana e presidentit Ilir Meta për zhdekretimin e datës 30 qershor, do të publikohet më datën 11 tetor....

A e shkeli Meta kushtetutën me shfuqizimin e 30 qershorit? ‘Venecia’: Konkluzionet më 11 tetor

para 7 muajve - 24 ore

Raporti përfundimtar i Komisionit të Venecias me konkluzionet në lidhje me verifikimin e ligjshmërisë nga ana e presidentit Ilir Meta për zhdekretimin e datës 30 qershor, do të publikohet më datën 11 tetor....

Basha i shkon në zyrë Metës, 60 minuta takim kokë më kokë

para 7 muajve - Fol

Burime vendase konfirmojnë se kanë qenë pikërisht temat e zgjidhjes së krizës politike dhe prania e delegacionit të Komisionit të Venecias në Tiranë, që janë diskutuar midis Metës dhe Bashës.

A e shkeli Ilir Meta Kushtetutën? Venecia ‘flet’ më 11 tetor

para 7 muajve - Periskopi

Komisioni i Venecias do të dalë më 11 tetor me një opinion nëse Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka shkelur ose jo Kushtetutën me vendimin për të zhdekretuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale....

Basha i shkon në zyrë Metës, 60 minuta takim kokë më kokë

para 7 muajve - InfoMagazin

Mëngjesin e sotëm, kryetari i PD-së në Shqipëri, Lulzim Basha është parë të hyjë në selinë e presidentit shqiptar, Ilir Meta. Burime brenda në Presidencë thonë se takimi zgjati 60 minuta. Takimi vjen në...

Vendimi në tetor, kush janë anëtarët e Komisionit të Venecias që kanë Metën në “dorë”

para 7 muajve - InfoMagazin

Raporti përfundimtar i Komisionit të Venecias me konkluzionet në lidhje me kërkesën e mazhorancës për shkarkimin e presidentit Ilir Meta si dhe verifikimin e ligjshmërisë për zhdekretimin e datës 30 qershor,...

PS përshpejton procedurën për shkarkimin e Ilir Metës, nuk do ketë thirrje dëshmitarësh në komision, më 9 tetor raporti i shkon seancës plenare

para 7 muajve - Sot News

Mazhoranca ka vendosur të përshpejtojë procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta nga detyra. Fillimisht, u planifikua se Komisioni Hetimor Parlamentar që do të hetonte shkeljet e Metës do të kishte...

Basha i shkon Metës në zyre

para 7 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është parë të hyjë në selinë e presidentit Ilir Meta. Burime brenda në Presidencë i kanë thënë “Top Channel”-it se takimi në mes të tyre ka zgjatur 60 minuta....

Komisionerët e Venecias në Tiranë për shkarkimin e Metës, mazhoranca e vendosur për t’i shkuar deri në fund procesit, ja detajet e takimeve

para 7 muajve - Sot News

Shkarkimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta ishte dje pjesë e axhendës së ekspertëve të Komisionit të Venecias. Një grup prej pesë komisionerësh mbërritën në Tiranë për të mbledhur fakte lidhur me...

Meta takim “kokë më kokë” me Lulzim Bashën

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i vendit Ilir Meta ka pritur në një takim kreun e PD-së Lulzim Basha në zyrën e tij. Takimi mes të dyve ka zgjatur rreth 35 minuta, ndërsa asnjë prej zyrave të shtypit nuk ka dhënë detaje lidhur...

Verdikti i “Venecias” për Metën del më 11 tetor

para 7 muajve - KosovaPress

Komentet janë bërë pas përfundimit të takimit të anëtarëve të delegacionit të “Venecias” me anëtarët e Komisionit Hetimor Parlamentar që është ngritur për shkeljet e pretenduara të Metës. Të pyetur  nga ...

Opozita takon “Venecian”/ E vërteta e Dekretit, uniteti, pluralizmi në Shqipëri, zgjedhjet pa standarde dhe loja e paturpshme e Kuvendit

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Opozita takohet me përfaqësuesit e Komisionit të Venecias: Presidenti Meta me dekretet e tij u përpoq të ruajë unitetin dhe pluralizmin në Shqipëri Opinioni që do të japin në tetor konstitucionalistët...

Vizita e delegacionit të Venecias, Meta paralajmëron konferencë me gazetarët në orën 17:00

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i vendit Ilir Meta ka paralajmëruar se do të zhvillojë një konferencë me gazetarët ditën e sotme në orën 17:00, rreth vizitës së delegacionit të Komisionit të Venecias në Tiranë. “Presidenti...

Shkarkimi i Ilir Metës, delegacioni i Venecias i drejtohet Komisionit Hetimor, zbardhen lëvizjet e radhës

para 7 muajve - InfoMagazin

Komisioni i Venecias vijon takimet në Tiranë. Ditën e sotme, delegacioni do të zhvillojë dy takimet e fundit. Është bërë me dije se që prej orës 09:00 delegacioni po zhvillon një takim me anëtarët e Komisionit...

Eksperti i Venecias zbuloi datën kur do jepet vendimi për shkarkimin e Presidentit, Meta njofton konferencë urgjente

para 7 muajve - InfoMagazin

Pak minuta më parë përfundoi takimi i Komisionit të Venecias. Kaarlo Tuori, drejtues i delegacionit deklaroi në përfundim të takimit me anëtarët e Komisionit Hetimor se tashmë e kanë një ide nëse Presidenti...

Vendimi i Venecias për Presidentin Meta del më 11 tetor

para 7 muajve - Ekonomia Online

Komisioni i Venecias do të dalë më 11 tetor me një opinion nëse presidenti Ilir Meta, ka shkelur ose jo Kushtetutën me vendimin për të zhdekretuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale. Komentet janë...

PS përshpejton procedurën për shkarkimin e Ilir Metës

para 7 muajve - Lajme.al

Mazhoranca ka vendosur të përshpejtojë procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta nga detyra. Fillimisht, u planifikua se Komisioni Hetimor Parlamentar që do të hetonte shkeljet e Metës do të kishte...

PS përshpejton procedurën për shkarkimin e Ilir Metës

para 7 muajve - Arbresh

Mazhoranca ka vendosur të përshpejtojë procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta nga detyra. Fillimisht, u planifikua se Komisioni Hetimor Parlamentar që do të hetonte shkeljet e Metës do të kishte...

PS-ja përshpejton procedurën për shkarkimin e Ilir Metës

para 7 muajve - Ekonomia Online

Mazhoranca ka vendosur të përshpejtojë procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta nga detyra. Fillimisht, u planifikua se Komisioni Hetimor Parlamentar që do të hetonte shkeljet e Metës do të kishte...

Shehi: Opozita s’ka pasur skenar për të djegur Kuvendin

para 7 muajve - Zhurnal

Deklarata e bërë nga Presidenti Ilir Meta në Komisionin Hetimor se një ditë përpara protestës së thirrur nga opozita më 8 Qershor kishte marrë një informacion të klasifikuar se persona të caktuar do...

“Kreu i shtetit ka informacionet e veta”,Shehi: Opozita s’ka pasur skenar për të djegur Kuvendin

para 7 muajve - Standard

Deklarata e bërë nga Presidenti Ilir Meta në Komisionin Hetimor se një ditë përpara protestës së thirrur nga opozita më 8 Qershor kishte marrë një informacion të klasifikuar se persona të caktuar do ta...

Deputeti i PS: Jemi në momente deçizive! Metën e zgjodhëm vetë

para 7 muajve - Koha Jone

Eshtë mbajtur ditën e djeshme, Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Për të folur për atë që ndodhi gjatë Komisionit, në studion e Faxnews, ishte i ftuar deputeti Ervin Bushati. Bushati...

Bushati: Jemi në një moment deçiziv. Metën e kemi zgjedhur vetë, ja pse firmosa për ngritjen e Komisionit

para 7 muajve - Sot News

Është mbajtur ditën e djeshme Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Deputeti socialist Ervin Bushati është shprehur se komisioni është kërkuar nga maxhoranca, pasi ai dhe Partia Socialiste,...

Ulsi Manja në Top Talk: Asnjë hap pas për Metën, ka shkelur kushtetutën

para 7 muajve - Top Channel

I ftuar ditën e sotme në emisionin “Top Talk”, kryetari i Komisionit Hetimor Parlamentar, Ulsi Manja foli mbi çështjen e hetimit të presidentit të Republikës, Ilir Meta. I pyetur nëse ndërmarrja e këtij...

PS kthen me “këmbë në tokë” presidentin: Asnjë hap pas për Metën, ka shkelur kushtetutën dhe do shkarkohet

para 7 muajve - Gazeta Tema

I ftuar në emisionin “Top Talk”, kryetari i Komisionit Hetimor Parlamentar, Ulsi Manja foli mbi çështjen e hetimit të presidentit të Republikës, Ilir Meta. I pyetur nëse ndërmarrja e këtij vendimi ishte...

A ka negociata me PS-në? Salianji i PD-së zbulon se kush po refuzon

para 7 muajve - Top Channel

Në një intervistë ekskluzive për Top Channel, Ervin Salianji foli rreth negociatave të mundshme me Partinë Socialiste mbi krizën politike në vend, dhe se cila palë po e refuzon një dialog të mundshëm....

Kreu i komisionit hetimor parlamentar Manja: Opinioni i ekspertëve të “Venecias” do administrohet si provë

para 7 muajve - Medial

Kreu i komisionit hetimor parlamentar i ngritur nga Kuvendi për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, deputeti socialist, Ulsi Manja tha se opinioni i Komisionit të Venecias është një opinion teknik ligjor...

Ish-deputeti tregon kush do ta digjte Kuvendin….

para 7 muajve - Standard

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, foli rreth negociatave të mundshme me Partinë Socialiste mbi krizën politike në vend, dhe se cila palë po e refuzon një dialog të mundshëm. Në një intervistë...

Shkarkimi i Metës, Manja: Opinioni i Venecias do administrohet si provë

para 7 muajve - Medial

TIRANË, 10 shtator/MEDIAL/ Kreu i komisionit hetimor parlamentar i ngritur nga Kuvendi për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, deputeti socialist, Ulsi Manja tha se opinioni i Komisionit të Venecias është...

Deputetët e opozitës së re takim me delegacionin e Komisionit të Venecias

para 7 muajve - Klan Kosova

Në ambientet e Kuvendit të Shqipërisë, deputetë përfaqësues të grupeve parlamentare të opozitës zhvilluan një takim me Delegacionin e Komisionit të Venecias, i cili ndodhet në Tiranë me kërkesë të Kuvendit...

Shkarkimi i presidentit, kreu i komisionit hetimor: Opinioni i Venecias do administrohet si provë

para 7 muajve - Gazeta Tema

Kreu i komisionit hetimor parlamentar i ngritur nga Kuvendi për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, deputeti socialist, Ulsi Manja tha se opinioni i Komisionit të Venecias është një opinion teknik ligjor...

Shkarkimi i presidentit, Manja: Opinioni i Venecias do administrohet si provë

para 7 muajve - Medial

TIRANË, 10 shtator/MEDIAL /-Kreu i komisionit hetimor parlamentar i ngritur nga Kuvendi për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, deputeti socialist, Ulsi Manja tha se opinioni i Komisionit të Venecias është...

Deputetët e opozitës së re takim me Delegacionin e Komisionit të Venecias

para 7 muajve - Top Channel

Sot, në ambientet e Kuvendit të Shqipërisë, deputetë përfaqësues të grupeve parlamentare të opozitës zhvilluan një takim me Delegacionin e Komisionit të Venecias, i cili ndodhet në Tiranë me kërkesë të...

Presidenti Meta, pas takimit me ekspertët e Komisionit të Venecias: Po t’u kishim dëgjuar, sot s’do ishim këtu

para 7 muajve - Medial

Presidenti Ilir Meta, pas takimit me ekspertët e Komisionit të Venecias, shkruan se “nëse do të ishin respektuar rekomandimet e tyre, Shqipëria sot nuk do të ishte në këtë situatë”. “Kënaqësi të prisja...

A do ketë dialog mes Ramës e Bashës? Ish-deputeti e thotë hapur dhe zbulon kush po e pengon zgjidhjen e krizës

para 7 muajve - Sot News

Ish-deputeti, Ervin Salianji foli rreth negociatave të mundshme me Partinë Socialiste mbi krizën politike në vend, dhe se cila palë po e refuzon një dialog të mundshëm.             I pyetur se ado të ketë...

Takimi me delegacionin e Venecias, Hajdari: Zgjidhja e ngërçit, obligim edhe për deputetët

para 7 muajve - BalkanWeb

Deputetja demokrate, Rudina Hajdari ka reaguar në faqen e saj zyrtare në “Facebook” në lidhje takimin që ajo zhvilloi së bashku me disa deputetë të tjerë me delegacionin e Komisionit të Venecias, delegacion...

Delegacioni i Venecias, Hajdari: Zgjidhja e ngërçit, obligim edhe për deputetët

para 7 muajve - Shekulli

Deputetja demokrate, në një postim në faqen e saj zyrtare në “Facebook”, ka reaguar në lidhje me takimin që zhvilloi së bashku me disa deputetë të tjerë me delegacionin e Komisionit të Venecias, i cili...

Meta takon delegacionin e ‘Venecias’: Nëse do ishin respektuar rekomandimet e tyre, Shqipëria s’do ishte kurrë në këtë situatë

para 7 muajve - Gazeta Express

Presidenti Ilir Meta ka takuar këtë të martë delegacionin e ardhur nga përfaqësuesit e Komisionit të Venecias, të cilët u thirrën nga kuvendi disa ditë më parë pikërisht në lidhje me procesin e shkarkimit...

Meta pas takimit me “Venecian”: Po të kishim respektuar rekomandimet, nuk do ishim në këtë situatë

para 7 muajve - Top Channel

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar pas takimit që zhvilloi delegacionin e Komisionit të Venecias, i cili ka ardhur për një mision faktmbledhës në Tiranë. Meta thotë se nëse do ishin respektuar...

Deputetët e Opozitës takim me Delegacionin e Komisionit të Venecias

para 7 muajve - Shekulli

Sot, në ambientet e Kuvendit të Shqipërisë, deputetë përfaqësues të grupeve parlamentare të opozitës zhvilluan një takim me Delegacionin e Komisionit të Venecias, i cili ndodhet në Tiranë me kërkesë të...

Shkarkimi i presidentit, Manja: Opinioni i Venecias do administrohet si provë

para 7 muajve - Lexo

Kreu i komisionit hetimor parlamentar i ngritur nga Kuvendi për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, deputeti socialist, Ulsi Manja tha se opinioni i Komisionit të Venecias është një opinion teknik ligjor...

Meta: S’do kishim probleme nëse do kishim dëgjuar rekomandimet e Venecias

para 7 muajve - Medial

Në mesdite ekspertet  e komisionit të Venecias kane takuar ne Tirane edhe Presidentin e Republikes Ilir Meta . Kreu i Shtetit ne rrjetet sociale eshte shprehur i kenaqur per pranine e tyre ne Tirane. Meta...

Meta: S’do kishim probleme nëse do kishim dëgjuar rekomandimet e Venecias

para 7 muajve - Vizion Plus

Në mesdite ekspertet  e komisionit të Venecias kane takuar ne Tirane edhe Presidentin e Republikes Ilir Meta . Kreu i Shtetit ne rrjetet sociale eshte shprehur i kenaqur per pranine e tyre ne Tirane. Meta...

Meta pret delegacionin e Venecias: Shqipëria kurrë nuk do të ishte në këtë situatë, nëse..

para 7 muajve - BalkanWeb

Presidenti Ilir Meta ka reaguar përmes një postimi në twitter lidhur me takimin e zhvilluar sot me delegacionin e komisionit të Venecias. “#Kënaqësi të prisja sot një përfaqësi të #KomisionitTëVenecias....

“Venecia” në Tiranë për Metën, Ruçi flet për funksionalitetin e Gjykatës Kushtetuese

para 7 muajve - Top Channel

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti delegacionin e Komisionit të Venecias, i cili ndodhet në Tiranë me kërkesë të Kuvendit të Shqipërisë, në lidhje me çështjen e shkarkimit të Presidentit të Republikës....

Meta takohet me delegacioni e Venecias: Shqipëria kurrë nuk do të ishte në këtë situatë

para 7 muajve - Shekulli

Presidenti Ilir Meta ka reaguar përmes një postimi në “Twitter” lidhur me takimin e zhvilluar sot me delegacionin e komisionit të Venecias. “#Kënaqësi të prisja sot një përfaqësi të #KomisionitTëVenecias....

Shkarkimi i Metës, Ruçi pret delegacionin e Venecias

para 7 muajve - Gazeta Tema

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti delegacionin e Komisionit të Venecias, i cili ndodhet në Tiranë me kërkesë të Kuvendit të Shqipërisë, në lidhje me çështjen e shkarkimit të Presidentit të Republikës....

“Venecia” në Tiranë për shkarkimin e presidentit, Meta zbardh detaje nga takimi

para 7 muajve - Gazeta Tema

Ilir Meta ka zbardhur detaje nga takimi që zhvilloi  sot me katër anëtarët e Komisionit të Venecias. Në një postim ne Twitter, Meta shkruan se  se nëse do të ishin respektuar rekomandimet e tyre, Shqipëria...

Meta pret delegacionin e Venecias: Shqipëria kurrë s’do të ishte në këtë situatë nëse …

para 7 muajve - Standard

Presidenti Ilir Meta ka reaguar përmes një postimi në twitter lidhur me takimin e zhvilluar sot me delegacionin e komisionit të Venecias. “Kënaqësi të prisja sot një përfaqësi të #KomisionitTëVenecias....

Meta takon delegacionin e Venecias: Shqipëria nuk do ishte në këtë situatë

para 7 muajve - Opinion

Presidenti, Ilir Meta përfunduar takimin me delegacionin e Komisionit të Venecias. “Kënaqësi të prisja sot një përfaqësi të Komisionit Të Venecias. Nëse do ishin respektuar #rekomandimet e tyre në të kaluarën,...

Meta pret delegacionin e Venecias: Shqipëria kurrë s’do të ishte në këtë situatë nëse …

para 7 muajve - Koha Jone

Presidenti Ilir Meta ka reaguar përmes një postimi në twitter lidhur me takimin e zhvilluar sot me delegacionin e komisionit të Venecias. “Kënaqësi të prisja sot një përfaqësi të #KomisionitTëVenecias....

Shkarkimi i Presidentit, Ruçi pret delegacionin e Venecias: Pjesë e bisedës edhe situata politike

para 7 muajve - BalkanWeb

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti sot në një takim delegacionin e Komisionit të Venecias, i cili ndodhet në Tiranë me kërkesë të Kuvendit të Shqipërisë, në lidhje me çështjen e shkarkimit të Presidentit...

“Venecia” në Tiranë, 9 takime në një ditë. Axhenda e plotë

para 7 muajve - Top Channel

Katër anëtarët e Komisionit të Venecias në ditën e parë të vizitës së tyre faktmbledhëse në axhendë kanë plot nëntë takime. Në edicionin e lajmeve të orës 12:00, gazetari Top Channel, Muhamed Veliu raportoi...

Shkarkimi i Presidentit, Ruçi pret delegacionin e Venecias: Pjesë e bisedës edhe situata politike

para 7 muajve - Medial

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti sot në një takim delegacionin e Komisionit të Venecias, i cili ndodhet në Tiranë me kërkesë të Kuvendit të Shqipërisë, në lidhje me çështjen e shkarkimit të Presidentit...

Shkarkimi i presidentit/ Përfundon takimi i Ruçit me delegacionin e Komisionit të Venecias, zbardhet çfarë u diskutua

para 7 muajve - Sot News

Delegacioni i Komisionit të Venecias ka mbërritur ditën e sotme në Tiranë, me kërkesë të Kuvendit të Shqipërisë, në lidhje me çështjen e shkarkimit të Presidentit të Republikës. Ka qenë kryetari i Kuvendit,...

Kreu i kuvendit pret delegacionin e Komisionit të Venecias

para 7 muajve - Medial

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti delegacionin e Komisionit të Venecias, i cili ndodhet në Tiranë me kërkesë të Kuvendit të Shqipërisë, në lidhje me çështjen e shkarkimit të Presidentit të Republikës,...

Delegacioni i Komisionit Venecias takon opozitën në Tiranë

para 7 muajve - Koha.mk

Tiranë, 10 shtator – Delegacioni i Komisionit Venecias qëndron në Tiranë në suaza të përgatitjes së mendimit për kompetencat që presidenti Ilir Meta i ka në proceset zgjedhore. Takimin e parë e kishte...

Ruçi: Opinionet e Komisionit të Venecias, kontribut për jurisprudencën shqiptare

para 7 muajve - Koha Jone

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, takoi sot delegacionin e Komisionit të Venecias, i cili ndodhet në Tiranë me kërkesë të Kuvendit të Shqipërisë, në lidhje me çështjen e shkarkimit të Presidentit të Republikës....

“Venecia” në Tiranë, nëntë takime në një ditë

para 7 muajve - Klan Kosova

Katër anëtarët e Komisionit të Venecias në ditën e parë të vizitës së tyre faktmbledhëse në axhendë kanë plot nëntë takime. Në edicionin e lajmeve të orës 12:00, gazetari Top Channel, Muhamed Veliu raportoi...

Delegacioni i Komisionit të Venecias takon deputetët e opozitës së re

para 7 muajve - Ekonomia Online

Në ambientet e Kuvendit të Shqipërisë, deputetë përfaqësues të grupeve parlamentare të opozitës zhvilluan një takim me Delegacionin e Komisionit të Venecias, i cili ndodhet në Tiranë me kërkesë të Kuvendit...

Emrat/ Kush janë anëtarët e “Venecias” në Tiranë

para 7 muajve - Top Channel

Anëtarët e Komsionit të Venecias që ndodhen në Tiranë vijojnë takimet intensive në ditën e parë të misionit faktmbledhës. Gazetari Top Channel, Muhamed Veliu, që është duke ndjekur këtë vizitë, thotë se...

“Venecia” takon opozitën: Shkarkimin e Presidentit e vendos Kushtetuesja

para 7 muajve - Medial

Komisioni i venecias nisi gjatë paradites takimet me përfaqësuesit e partive politike në vend. Çështjet kryesore ne diskutim jane nisma per shkarkimin e presidentit Ilir Meta, zhvillimet e fundit politike,...

“Venecia” takon opozitën: Shkarkimin e Presidentit e vendos Kushtetuesja

para 7 muajve - Vizion Plus

Komisioni i venecias nisi gjatë paradites takimet me përfaqësuesit e partive politike në vend. Çështjet kryesore ne diskutim jane nisma per shkarkimin e presidentit Ilir Meta, zhvillimet e fundit politike,...

Bylykbashi e Gjosha takim me delegacionin e Venecias: Vetëm Kushtetuesja mund të shkarkojë Metën

para 7 muajve - Medial

TIRANË, 10 shtator /MEDIAL – I. Vata/ – Përfaqësuesit e opozitës jo parlamentare, ish-deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi dhe ish-deputetja e LSI-së Klajda Gjosha pas takimit me delegacionin e Komisionit...

“Venecia” mbërrin në Tiranë, çfarë diskutoi me Klajda Gjoshën dhe Oerd Bylykbashin

para 7 muajve - Gazeta Express

Mëngjesin e sotëm delegacioni i Komisionit të Venecias pati një takim me ish-deputetët e opozitës Klajda Gjosha dhe Oerd Bylykbashi. Pas takimit ish deputeti Bylykbashi deklaroi për mediat se Kushtetuta...

‘Opinionet e tyre, kontribut për jurisprudencën tonë’, Ruçi pret delegacionin e Komisionit të Venecias: Të angazhuar për Kushtetuesen

para 7 muajve - Lexo

Kryetari i Kuvendit, z. Gramoz Ruçi, priti delegacionin e Komisionit të Venecias, i cili ndodhet në Tiranë me kërkesë të Kuvendit të Shqipërisë, në lidhje me çështjen e shkarkimit të Presidentit të Republikës....

Bylykbashi: Në lojën e turpshme për të kapur të gjitha pushtetet duke shkarkuar Presidentin

para 7 muajve - Koha Jone

Delegacioni i Komisionit të Venecias, ka nisur takimet e parashikuara në agjendën e caktuar më parë gjatë misionit të tij në Tiranë. Mëngjesin e së martës, delegacioni i Venecias u takua me përfaqësuesit...

Shkarkimi i Metës/ Zbulohen emrat e anëtarëve të Komisionit të Venecias që kanë zbarkuar në Tiranë

para 7 muajve - Sot News

Anëtarët e Komsionit të Venecias që ndodhen në Tiranë po vijojnë takimet intensive në ditën e parë të misionit faktmbledhës.Mësohet se elegacioni udhëhiqet nga zoti Karlo TUORI nga Finlanda, anëtar i Komisionit...

Bylykbashi dhe Gjosha pas takimit me Delegacionin e “Venecias”: Shkarkimi i Metës për të mbuluar keqqeverisjen

para 7 muajve - Top Channel

Ish-deputetët e PD dhe LSI, Oerd Bylykbashi dhe Klajda Gjosha kanë folur shkurtimisht për mediat pas takimt që zhvilluan mëngjesin e sotëm me anëtarët e Delegacionit të Komisionit të Venecias. Komisioni...

Bylykbashi dhe Gjosha pas takimit me Delegacionin e “Venecias”: Shkarkimi i Metës për të mbuluar keqqeverisjen

para 7 muajve - Zhurnal

Ish-deputetët e PD dhe LSI, Oerd Bylykbashi dhe Klajda Gjosha kanë folur shkurtimisht për mediat pas takimt që zhvilluan mëngjesin e sotëm me anëtarët e Delegacionit të Komisionit të Venecias. Komisioni...

"Ishte lajmërim me vdekje", Oerd Bylykbashi tregon çfarë i tha opozita Komisionit të Venecias për Metën

para 7 muajve - Sot News

Në përfundim të takimit me përfaqësuesit e Komisionit të Venecias,  Oerd Bylykbashi tha se “Presidenti i vendit i ka shërbyer unitetit dhe stabilitetit në vend”. Sipas tij dekretet e Presidentit mund të...

Meta: Kënaqësi të prisja një përfaqësi të Komisionit të Venecias

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti Ilir Meta ka pritur sot në takim, delegacionin e Komisionit të Venecias, i cili ka ardhur në Shqipëri për të dhënë opinionin e tij lidhur me vendimet e marra nga Meta për çdekretimin e zgjedhjeve...

Pas takimit me delegacionin e ‘Venecias’, Bylykbashi: Raporti i OSBE/ODHIR lajmërimi me vdekje i zgjedhjeve

para 7 muajve - BalkanWeb

Ashtu siç ishte përcaktuar, Komisioni i Venecias ka nisur turin e takimeve me përfaqësues të partive politike në vend. Delegacioni i Venecias e zhvilluar sot një takim me ish-deputetin e PD-së Oerd Bylykbashi...

Të dërguarit e “Venecias” mëngjes pune me ish-deputetët e opozitës

para 7 muajve - Top Channel

Delegacioni i Komisionit të Venecias e ka nisur misionin fakt-mbledhës në Tiranë me një mëngjes pune me ish-deputetët e opozitës Klajda Gjosha dhe Oerd Bylykbashi. Antarët e Komisionit do t’i vijojnë takimet...

Të dërguarit e “Venecias” e nisin ditën me takimin me ish-deputetët e opozitës

para 7 muajve - Shekulli

Delegacioni i Komisionit të Venecias e ka nisur mëngjesin me mbledhje me ish-deputetët e opozitës. Ata u takuan me Klajda Gjoshën dhe Oerd Bylykbashin. Bylykbashi u shpreh se Parlamenti përpiqet që të...

Bylykbashi: Presidenti garantoi unitetin dhe pluralizmin, Parlamenti tenton të përfshijë ndërkombëtarët në këtë lojë të turpshme!

para 7 muajve - Standard

Përfaqësuesit e opozitës, Oerd Bylykbashi i PD dhe Klajda Gjosha e LSI, dhanë një prononcim për shtyp sapo dolën nga takimi me delegacionin e Komisionit të Venecias, që ka ardhur në Shqipëri të mbledhë...

Takimi delegacionin e ‘Venecias’, Bylykbashi: Meta mori vendimin e duhur

para 7 muajve - Opinion

Ish-deputetët e opozitës, Oerd Bylykbashi dhe Klajda Gjosha kanë përfunduar takimin e tyre më delegacionin e Komisionit të Venecias. Takimi mes tyre ka qenë informal pasi nuk parashikohej në axhendën zyrtare....

Shkarkimi i Metës/ Komisioni i Venecias nis takimet në Tiranë

para 7 muajve - Vizion Plus

Komisioni i Venecias këtë të martë dhe të mërkurën do të qëndrojë në Tiranë, në një vizitë faktmbledhëse dhe konsultative, mbi arsyet pse kërkohet shkarkimi i presidentit Ilir Meta. Komisioni do të zhvillojë...

Shkarkimi i Metës/ Komisioni i Venecias takon opozitën të parën, Bylykbashi zbulon detajet

para 7 muajve - Sot News

Delegacioni nga Komisioni i Venecias si mision fakt mbledhës për shkeljet e pretenduara të Presidentit Ilir Meta ka zhvilluar takimin e parë me përfaqesuesit e opozitës. Në takim kanë qenë ish deputeti...

Takimi me Delegacionin e “Venecias”, Gjosha dhe Bylykbashi: Shkarkimi i Metës për të mbuluar keqqeverisjen

para 7 muajve - Koha Jone

Komisioni i Venecias ka zbarkuar në Tiranë, në një vizitë të kërkuar nga Kuvendi i Shqipërisë, si faktmbledhëse dhe konsultative mbi arsyet përse kërkohet nga maxhoranca shkarkimi i Presidentit të Shqipërisë,...

Shkarkimi i presidentit/ Përfundon takimi i Ruçit me delegacionin e Komisionit të Venecias, zbardhet çfarë u diskutua

para 7 muajve - InfoMagazin

Delegacioni i Komisionit të Venecias ka mbërritur ditën e sotme në Tiranë, me kërkesë të Kuvendit të Shqipërisë, në lidhje me çështjen e shkarkimit të Presidentit të Republikës. Ka qenë kryetari i Kuvendit,...

Përfundon takimi i delegacionit të Venecias me PD dhe LSI, ja çfarë thonë Bylykbashi dhe Gjosha!

para 7 muajve - Standard

Klajda Gjosha dhe Oerd Bylykbashi flasin per mediat pas  perfundimit te takimit me delegacionin e Venecias. PD, Bylykbashi: Presidenti u perpoq per zgjedhje te lira, ai gjykohet nga Gjykata Kushtetuese....

Shkarkimi i Metës/Delegacioni i Komisionit të Venecias takime me përfaqësues të partive politike

para 7 muajve - 24 ore

Delegacioni i Komisionit të Venecias nisi sot takimet në Tiranë, me drejtuesit më të lartë të institucioneve shqiptare, pas nismës së maxhorancës për të shkarkuar nga detyra Presidentin Ilir Meta. Delegacioni...

Zbardhet axhenda e delegacionit të Komisionit të Venecias

para 7 muajve - Opinion

Delegacioni i Komisionit të Venecias që është thirrur në Shqipëri për të shqyrtuar çështjen e shkarkimit të Presidentit Meta ka nisur punën sot në Tiranë. Ata janë takuar fillimisht me ish-deputetët e...

Kreu i kuvendit pret delegacionin e Komisionit të Venecias

para 7 muajve - InfoMagazin

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti delegacionin e Komisionit të Venecias, i cili ndodhet në Tiranë me kërkesë të Kuvendit të Shqipërisë, në lidhje me çështjen e shkarkimit të Presidentit të Republikës,...

Meta zbulon bisedat sekrete: Pse e anulova 30 qershorin

para 7 muajve - Shekulli

Presidenti i Republikës dëshmon rreth 2 orë e gjysmë para deputetëve të mazhorancës dhe opozitës së re në komisionin hetimor parlamentar ndaj tij. Shpjegimet për dekretet e zgjedhjeve, tratativat e dështuara,...

Zbulohen emrat e anëtarëve të delegacionit të Komisionit të “Venecias” në Tiranë

para 7 muajve - Lexo

Anëtarët e Komsionit të Venecias që ndodhen në Tiranë vijojnë takimet intensive në ditën e parë të misionit faktmbledhës. Delegacioni udhëhiqet nga zoti Kaarlo TUORI nga Finlanda, anëtar i Komisionit të...

Komisioni i Venecias zbarkon sot në Tiranë, zbardhet axhenda e takimeve në Kuvend

para 7 muajve - Albeu

Gjatë ditës së sotme, pritet të mbërrijë në Tiranë një delegacioni nga Komisioni i Venecias , në një mision fakt mbledhës për shkeljet e pretenduara të Presidentit të Republikës, Ilir Meta , në vendimin...

PD-LSI në takim me delegacionin e Komisionit të Venecias!

para 7 muajve - Standard

Përfaqësuesit e opozitës, Oerd Bylykbashi  nga PD dhe Klajda Gjosha nga LSI kanë nisur mëngjesin e sotëm, një takim me delegacionin e Komisionit të Venecias. Ndërkombëtarët kanë ardhur për të mbledhur...

Komisioni i Venecias zbarkon në Tiranë, nis takimin me Gjoshën dhe Bylykbashin

para 7 muajve - Koha Jone

Komisioni i Venecias ka zbarkuar në Tiranë, në një vizitë të kërkuar nga Kuvendi i Shqipërisë, si faktmbledhëse dhe konsultative mbi arsyet përse kërkohet nga maxhoranca shkarkimi i Presidentit të Shqipërisë,...

Komisioni i Venecias vjen sot në Tiranë për presidentin Meta, zbardhet axhenda e takimeve

para 7 muajve - Sot News

Sot pritet të mbërrijë në Tiranë një delegacioni nga Komisioni i Venecias në një mision fakt mbledhës për shkeljet e pretenduara të Presidentit të Republikës, Ilir Meta, në vendimin për të anuluar 30 qershorin...

PD zbardh gënjeshtrat e Ilir Metës në komision: Nuk ka pasur asnjë skenar për të djegur Parlamentin më 8 qershor

para 7 muajve - Sot News

Deklarata e presidentit dje në Komisionin Hetimor Parlamentar ka thelluar përplasjet mes tij dhe Partisë Demokratike. Javët e fundit mesazhet e koduara dhe sulmet e Metës ndaj Bashës kanë qenë të shumta,...

Shpërthen konflikti, Meta akuzon Bashën se synonte gjakderdhje dhe djegie të Parlamentit në qershor, del blof me justifikimet për 13 tetorin

para 7 muajve - Sot News

Presidenti Ilir Meta ka dalë dje si “i pandehur” para komisionit hetimor, teksa ka dhënë dëshminë në lidhje me akuzat ndaj kompetencave të tij dhe arsyet se pse zhdekretoi 30 qershorin. Meta shoqërohej...

Ngjela zbulon mashtrimin e Metës: Presidenti lutej të shkrumbohej Parlamenti prandaj dhe anuloi zgjedhjet

para 7 muajve - Sot News

Avokat Spartak Ngjela ka reaguar dje lidhur me deklaratat e presidentit Ilir Meta, të bëra paraditen e djeshme para komisionit hetimor parlamentar, i cili deklaroi si arsye të anulimit të datës së mbajtjes...

Takimi informal me ‘Venecian’, PD-LSI: Rama të mos luajë me Metën se është fisnik

para 7 muajve - Lexo

Komisioni i Venecias e ka nisur misionin fakt-mbledhës në Tiranë me një mëngjes pune me ish-deputetët e opozitës Klajda Gjosha dhe Oerd Bylykbashi. Takimi informal, jo zyrtar sipas axhendës zgjati 30 minuta...

Pushteti i Rilindjes ka vënë përfund Shtetin e së Drejtës

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Flet Prof. Elmaz Sherifi, ish-kryetari i Komisionit Parlamentar të Ligjeve: Në Shqipëri të akuzuarit për manipulimin e zgjedhjeve bëhen kryetarë të “Reformave Zgjedhore” dhe kryetarë të Komisionit Hetimor....

Nisma për shkarkimin e Metës, Komisioni i Venecias nis me takimin informal me PD-LSI (Axhenda e plotë)

para 7 muajve - Lexo

Delegacioni i Komisionit të Venecias nis sot takimet me drejtuesit më të lartë të institucioneve më të larta shqiptare pas nismës së shumicës për të shkarkuar nga detyra Presidentin Ilir Meta. Axhenda...

Bylykbashi e Gjosha: Nisma për shkarkimin e Metës, përpjekje për të kapur të gjitha pushtetet

para 7 muajve - Illyria

Tiranë, 10 shtator 2019 – Delegacioni i Komisionit të Venecias, i cili gjendet në një mision faktmbledhës në Tiranë, e ka zhvilluar takimin e parë me përfaqësues të opozitës. Në takim kanë qenë ish deputeti...

“Venecianët” e ligjit për Metën në Tiranë, Bylykbashi e Gjosha mbrojnë politikisht presidentin

para 7 muajve - Te Sheshi

Komisioni i Venecias nisi në Tiranë një mision faktmbledhës, duke iu përgjigjur një kërkese të mazhorancës lidhur me aktin e presidentit Meta në zhdekretimin e 30 Qershorit, për të cilin pretendon se është...

Shkarkimi i Metës/ Komisioni i Venecias takon opozitën të parën, Bylykbashi zbulon detajet

para 7 muajve - InfoMagazin

Delegacioni nga Komisioni i Venecias si mision fakt mbledhës për shkeljet e pretenduara të Presidentit Ilir Meta ka zhvilluar takimin e parë me përfaqesuesit e opozitës. Në takim kanë qenë ish deputeti...

Komisioni i Venecias nis shqyrtimin e nismës për shkarkimin e Presidentit Meta

para 7 muajve - Illyria

Tiranë, 10 shtator 2019 – Sot dhe nesër, Komisioni i Venecias do të zbarkojë në Tiranë, në një vizitë faktmbledhëse dhe konsultative, mbi arsyet pse kërkohet shkarkimi i presidentit Ilir Meta. Komisioni...

Të dërguarit e “Venecias” mëngjes pune me ish-deputetët e opozitës

para 7 muajve - InfoMagazin

Delegacioni i Komisionit të Venecias e ka nisur misionin fakt-mbledhës në Tiranë me një mëngjes pune me ish-deputetët e opozitës Klajda Gjosha dhe Oerd Bylykbashi. Gazetari i Top Channel, Muhamed Veliu...

PD-LSI në takim me delegacionin e Komisionit të Venecias

para 7 muajve - Arbresh

Përfaqësuesit e opozitës, Oerd Bylykbashi  nga PD dhe Klajda Gjosha nga LSI kanë nisur mëngjesin e sotëm, një takim me delegacionin e Komisionit të Venecias. Ndërkombëtarët kanë ardhur për të mbledhur...

Rakipllari: Rama iu tha deputetëve të bëhen gati për zgjedhje. Me Metën…

para 7 muajve - Derveni

Kjo e hënë nisi vrullshëm në aspektin politik, pasi Presidenti Ilir Meta doli përpara Komisionit Hetimor, të ngritur për shkarkimin e tij.  Përpara komisionit parlamentar që po heton aktet e tij mbi zgjedhjet...

Gazetari: Rama iu tha deputetëve të bëhen gati për zgjedhje. Me Metën…

para 7 muajve - BalkanWeb

Kjo e hënë nisi vrullshëm në aspektin politik, pasi Presidenti Ilir Meta doli përpara Komisionit Hetimor, të ngritur për shkarkimin e tij.  Përpara komisionit parlamentar që po heton aktet e tij mbi zgjedhjet...

Ngjela: Presidenti e ka pritur me ankth djegien e Kuvendit

para 7 muajve - Koha.mk

Presidenti i Republikës dëshmoi për më shumë se dy orë në Komisionin Hetimor të ngritur për shkarkimin e tij. Ilir Meta tha se kishte pasur informacione se në 8 Qershor do të digjej Kuvendi gjatë protestës...

Rakipllari: Rama iu tha deputetëve të bëhen gati për zgjedhje

para 7 muajve - Koha.mk

Kjo e hënë nisi vrullshëm në aspektin politik, pasi Presidenti Ilir Meta doli përpara Komisionit Hetimor, të ngritur për shkarkimin e tij. Përpara komisionit parlamentar që po heton aktet e tij mbi zgjedhjet...

Plas "bombën" gazetari: Rama iu tha deputetëve të bëhen gati për zgjedhje

para 7 muajve - Albeu

Gazetari Robert Rakipllari këtë të hënë në emisionin Opinion, tha se tani palët kanë bërë llogari të reja. "Nuk jemi në situatën ku secila palët kërcënonte. Unë besoj që situata ka ndryshuar që kur mazhoranca...

Rakipllari jep lajmin: Rama iu tha deputetëve të bëhen gati për zgjedhje. Me Metën…

para 7 muajve - Sot News

Gazetari Robert Rakipllari këtë të hënë në emisionin Opinion, tha se tani palët kanë bërë llogari të reja. “Nuk jemi në situatën ku secila palët kërcënonte. Unë besoj që situata ka ndryshuar që kur mazhoranca...

“Anulimi i zgjedhjeve vendore, për të shmangur një proces jodemokratik”

para 7 muajve - Anadolu Agency

Tiranë Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, dekretin e tij për të anuluar zgjedhjet vendore të datës 30 qershor, e konsideron si një vendim për të shmangur një proces jodemokratik të votimit, raporton Anadolu...

Rakipllari: Rama iu tha deputetëve të bëhen gati për zgjedhje. Me Metën…

para 7 muajve - Koha Jone

Kjo e hënë nisi vrullshëm në aspektin politik, pasi Presidenti Ilir Meta doli përpara Komisionit Hetimor, të ngritur për shkarkimin e tij.  Përpara komisionit parlamentar që po heton aktet e tij mbi zgjedhjet...

E zbulon gazetari në “Opinion”: Rama i tha sot deputetëve të bëhen gati për zgjedhje

para 7 muajve - Standard

Për analistët politikë e gjithë ecuria se si eci seanca në Komisionin Hetimor, tregon se mes qeverisë dhe Presidencë ka një “ulje të armëve”. Gazetari Robert Rakipllari këtë të hënë në emisionin Opinion,...

Gazetari: Rama iu tha deputetëve të bëhen gati për zgjedhje. Me Metën…

para 7 muajve - Opinion

Kjo e hënë nisi vrullshëm në aspektin politik, pasi Presidenti Ilir Meta doli përpara Komisionit Hetimor, të ngritur për shkarkimin e tij.  Përpara komisionit parlamentar që po heton aktet e tij mbi zgjedhjet...

Meta shpjegon pse nuk ju përgjigj pyetjes për zgjedhjet

para 7 muajve - GazetaBlic

Në mbledhjen e sotme të Komisionit Hetimor, presidenti Ilir Meta la pa përgjigje një pyetje të socialistit Adnor Shametaj, deputet i Skraparit. Socialisti e pyeti presidentin nëse ishte Kreu i Shtetit,...

Çfarë po ndodh me Presidentin? Ndiqni LIVE emisionin Opinion

para 7 muajve - Opinion

Presidenti Ilir Meta, deklaroi sot para komisionit hetimor parlamentar se anuloi zgjedhjet vendore të 30 qershorit, sepse opozita nuk po merrte pjesë dhe duhej të mbronte të drejtën e qytetarëve për të...

Nisma për shkarkimin e Metës, flasin analistët për VOA: E destinuar të mos ketë sukses

para 7 muajve - InfoMagazin

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, deklaroi sot para komisionit hetimor parlamentar se anulloi zgjedhjet vendore të 30 qershorit, sepse opozita nuk po merrte pjesë dhe duhej të mbronte të drejtën e qytetarëve...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK