http://kariera.mk

“Do e bëjmë shumë bukur!” Si po e “rrëmben” Erion Veliaj Kopshtin Botanik

para 8 muajve - Gazeta Express

Kryebashkiaku Veliaj i është kundërvënë sot me një gjuhë vulgare dhe të ulët, protestës së mbi 100 e ca pedagogëve të Fakultetit të Shkencave të Natyrës, që protestojnë kundër shkeljes së autonomisë universitare...

Kopshti Botanik duhet prishur se ka shumë ferra? Veliajt i duhet shfaqja me “pedagogët që duam”

para 8 muajve - Respublica

Kryetari i Bashkisë së Tiranës është vënë sërish në rolin e ushtarit të bindur dhe bashkëpunëtorit në marrëzinë e radhës ndaj pronës publike. Protestave për transferimin e Kopshtit Botanik nën administrimin...

Të dielën zhvillohet Maratona e Tiranës, mundësi fantastike për ekonominë e qytetit

para 8 muajve - Medial

TIRANË, 9 tetor/MEDIAL/-  Kryeqyteti mirëpret të dielën edicionin e katërt të Maratonës së Tiranës, me pjesëmarrje sportistë profesionistë dhe amatorë nga mbi 42 shtete të ndryshme të botës. Për të koordinuar...

Veliaj: “Kopshti Botanik u kthye në landfill plehrash, Luli dhe Monika e zaptuan”

para 8 muajve - Medial

Erion Veliaj deklaroi gjatë një takimi me vullnetarët e Maratonës së Tiranës, se Kopshti Botanik është kthyer një landfill plehrash dhe pyll ferrash pa zot. Duke iu referuar debatit të fundit për këtë...

Veliaj: “Kopshti Botanik u kthye në landfill plehrash, Luli dhe Monika e zaptuan”

para 8 muajve - Vizion Plus

Erion Veliaj deklaroi gjatë një takimi me vullnetarët e Maratonës së Tiranës, se Kopshti Botanik është kthyer një landfill plehrash dhe pyll ferrash pa zot. Duke iu referuar debatit të fundit për këtë...

"Kur Mynyri i famshëm e kishte, i tenderave të rojes, pse nuk e bëri?"/ Veliaj: Kopshti Botanik është kthyer në landfill plehrash, Luli dhe Monika e zaptuan

para 8 muajve - Sot News

Kopshti Botanik është kthyer një landfill plehrash dhe pyll ferrash pa zot. Kështu u shpreh kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj gjatë një takimi me vullnetarët e Maratonës së Tiranës, duke theksuar...

Kopshti Botanik, Veliaj: Gjysmën e kopshtit PD e bëri asfalt, kurse Mynyri mori 5 mijë lekëshat e nuseve

para 8 muajve - Top Channel

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj deklaroi sot se Kopshti Botanik jo vetëm që nuk do i hiqet Universitetit, por do të transformohet nga një landfill mbetjesh që është sot, në një hapësirë të...

Dekani i ‘Shkencave të Natyrës’: Kopshti Botanik është qendër kërkimore, jo kënd rekreativ; bashkia s’ka punë

para 8 muajve - Top Channel

Dekani i Fakultetit të Shkencave të Natyrës, Spiro Drushku ka protestuar, së bashku me pedagogë dhe studentë, kundër vendimin të Gjykatës për të shtyrë seancën për padinë administrative që kanë depozituar...

Veliaj: Kopshti Botanik është kthyer në landfill plehrash, Luli dhe Monika e zaptuan

para 8 muajve - Gazeta Tema

Kopshti Botanik është kthyer një landfill plehrash dhe pyll ferrash pa zot. Kështu u shpreh kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj gjatë një takimi me vullnetarët e Maratonës së Tiranës, duke theksuar...

Protesta për Kopshtin Botanik, Veliaj: Gjysmën e bëri PD asfalt, kurse Mynyri mori 5 mijë lekëshat e nuseve

para 8 muajve - BalkanWeb

Në një kohë kur Universiteti i Tiranës shprehet kundër VKM-së së qeverisë për të kaluar Kopshtin Botanik në pronësi të Bashkisë së Tiranës, vjen një reagim nga kryebashkiaku Erion Veliaj. Veliaj deklaroi...

Universiteti proteston VKM, Mazniku: Kopshti Botanik të jetë i hapur dhe për vizitorët. Ja plani i bashkisë

para 8 muajve - BalkanWeb

Pas kundërshtisë së Universitetit të Tiranës në lidhje me VKM-në e qeverisë për Kopshtin Botanik që i kalon në pronësi Bashkisë së Tiranës, vjen një reagim nga nënkryetari i këtij institucioni Arbian Mazniku....

Kryemadhi: Të bashkohemi për të mbrojtur Kopshtin Botanik nga “idiokracia e Rilindjes”

para 8 muajve - Top Channel

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka dhënë sot nga Kopshti Botanik një mesazh sensibilizues. Kryemadhi ka kërkuar nga qytetarët, studentët dhe pedagogët që të bashkohen për të mbrojtur Kopshtin Botanik...

Kryemadhi thirrje nga Kopshti Botanik: Ngrihuni ta mbrojmë, Rilindja po e kthen në lavatriçe të pastrimit të parave

para 8 muajve - Gazeta Express

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, iu ka bërë thirrje të gjithë studentëve dhe ish-studentëve të Fakultetit të Shkencave të Natyrës, që të bashkohen sipas saj, në mbrojtje të Kopshtit Botanik. Në një lidhje...

Pedagogë dhe studentë në pritje të vendimit të Administratives për Kopshtin Botanik, shtyhet seanca gjyqësore

para 8 muajve - BalkanWeb

Pas vendimit të 17 qershorit ku qeveria vendosi që të kalojë Kopshtin Botanik në pronësi të Bashkisë Tiranës, (ishte në pronësi të shtetit), stafi pedagogjik dhe studentë të Universitetit të Tiranës kanë...

Dekani i FSHN flet për ‘News24’: Do ta mbrojmë në rrugë ligjore Kopshtin Botanik!

para 8 muajve - BalkanWeb

Dekani i Fakultetit të Shkencave të Natyrës, Spiro Dushku, ka folur në një lidhje telefonike për “News24” lidhur me situatën e krijuar te Kopshti Botanik, ku studentët dhe pedagogët janë mbledhur në pritje...

PD, Luçiano Boçi: Rama dhe Veliaj po grabisin 15 ha të Kopshtit Botanik

para 8 muajve - Top Channel

Partia Demokratike, nëpërmjet Luçiano Boçit, ka akuzuar sot kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, se “me VKM speciale po grabisin 15 HA të Kopshtit Botanik, ku do të ndërtojnë...

Studentë, pedagogë e qytetarë para Gjykatës, shtyhet vendimi për Kopshtin Botanik

para 8 muajve - Albeu

Ditën e sotme pedagogë, student, qytetarë dhe përfaqësues të politikës kan zhvilluar një protestë para Gjykatës Administrative të Apelit për anulimin e një VKM-je për ndryshimin e pronësisë për 15 ha të...

Akuza: Kryeministri dhe kryebashkiaku duan për pallate te kopshti botanik

para 8 muajve - Koha Jone

Dekani i Fakultetit të Shkencave të Natyrës, Spiro Drushku ka protestuar, së bashku me pedagogë dhe studentë, kundër vendimin të Gjykatës për të shtyrë seancën për padinë administrative që kanë depozituar...

Kopshti Botanik/Protesta dhe përplasje në distancë mes Bashkisë dhe UT

para 8 muajve - Opinion

Qeveria vendosi më 17 qershor që Kopshti Botanik ti kalojnë në pronësi Bashkisë së Tiranës. Ky vendim provokoi reagimin e Universitetit të Tiranës dhe sot stafi pedagogjik dhe studentë të këtij Universitetit...

Kopshti Botanik, Mazniku në ‘Wake Up’: Do ketë funksione akademike dhe shërbime për qytetarët

para 8 muajve - Top Channel

Bashkia e Tiranës thotë se krahas funksioneve akademike, Kopshti Botanik në kryeqytet pas transformimit do të kryejë edhe një sërë funksionesh të tjera publike duke i shërbyer të gjithë qytetarëve. Në...

Padia ndaj VKM-së për Kopshtin Botanik

para 8 muajve - Koha Jone

Gjykata Administrative ka shtyrë shqyrtimin e padisë së ngritur nga Universiteti i Tiranës ndaj vendimit të qeverisë për të kaluar Kopshtin Botanik në pronësi të Bashkisë së kryeqytetit. Në pritje të zhvillimit...

Universiteti proteston VKM, Mazniku: Kopshti Botanik të jetë i hapur dhe për vizitorët. Ja plani i bashkisë

para 8 muajve - Medial

Pas kundërshtisë së Universitetit të Tiranës në lidhje me VKM-në e qeverisë për Kopshtin Botanik që i kalon në pronësi Bashkisë së Tiranës, vjen një reagim nga nënkryetari i këtij institucioni Arbian Mazniku....

“Dashnorët e shkencës janë avdallë! S’lejoj njeri të më bëjë zgëqe”, Veliaj del me deklaratën e fortë: Luçiano dhe Mona kanë alergji nga lopata! Ta harrojnë sa të jem unë kryetar bashkie!

para 8 muajve - Sot News

Fjala e kryebashkiakut Erion Veliaj gjatë mbledhjes së sotme të Këshillit Bashkiak është shoqëruar me tone të ashpra dhe nuk munguan akuzat e shumta në lidhje me gjyqin për Kopshtin Botanik, i cili tashmë...

Veliaj: Gjysmën e Kopshtit Botanik PD e bëri asfalt

para 8 muajve - Koha Jone

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj deklaroi sot se Kopshti Botanik jo vetëm që nuk do i hiqet Universitetit, por do të transformohet nga një landfill mbetjesh që është sot, në një hapësirë të...

Shtyhet gjyqi, revoltohen Shkencat: Kopshti Botanik nuk është vend rekreativ, por qëndër kërkimore…

para 8 muajve - Standard

“Kopshti Botanik nuk është vend rekreativ, por qëndër kërkimore shkencore”, theksoi Spiro Dushku, dekani i Fakultetit të Shkencave të Natyrës, para mediave sot,  ndërsa priste së bashku me studentët, vendimin...

Veliaj: Kopshti botanik s’është monopol i Mynyrit, nuk lejoj zgëqe në kryeqytet

para 8 muajve - Medial

Kryebashkiaku Erion Veliaj  ka reaguar në lidhje me debatin për ndërhyrjen në Kopshtin Botanik, ku ka akuzuar Rektorin e Universitetit te Tiranes Mynyr Koni se është pjesë e një skeme korruptive. Në fjalën...

“Kopshti Botanik”, Veliaj: Gjysmën e kopshtit PD e bëri asfalt, kurse Mynyri mori 5 mijë lekëshat e nuseve

para 8 muajve - Gazeta Tema

Kryetari I Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj deklaroi sot se Kopshti Botanik jo vetëm që nuk do I hiqet Universitetit, por do të transformohet nga një landfill mbetjesh që është sot, në një hapësirë të...

Reagon nënkryetari i Bashkisë për Kopshtin Botanik, Mazniku: Ne jemi shumë të gatshëm që të ulemi dhe të bashkëpunojmë! 

para 8 muajve - Sot News

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Arbjan Mazniku, në një prononcim për Top Channel deklaroi se Universiteti i Tiranës nuk e ka mundësinë dhe kapacitetin financiar për të investuar në Kopshtin Botanik...

Pedagogë dhe studentë në pritje të vendimit të Administratives për Kopshtin Botanik, shtyhet seanca gjyqësore

para 8 muajve - Medial

Pas vendimit të 17 qershorit ku qeveria vendosi që të kalojë Kopshtin Botanik në pronësi të Bashkisë Tiranës, (ishte në pronësi të shtetit), stafi pedagogjik dhe studentë të Universitetit të Tiranës kanë...

Veliaj: Kopshti botanik s’është monopol i Mynyrit, nuk lejoj zgëqe në kryeqytet

para 8 muajve - Vizion Plus

Kryebashkiaku Erion Veliaj  ka reaguar në lidhje me debatin për ndërhyrjen në Kopshtin Botanik, ku ka akuzuar Rektorin e Universitetit te Tiranes Mynyr Koni se është pjesë e një skeme korruptive. Në fjalën...

Transformimi i kopshtit botanik, Mazniku: Do ketë funksione akademike dhe shërbime për qytetarët

para 8 muajve - Koha Jone

Krahas funksioneve akademike, Kopshti Botanik në kryeqytet pas transformimit do të kryejë edhe një sërë funksionesh të tjera publike duke i shërbyer të gjithë qytetarëve. Në një prononcim për TCH, Nënkryetari...

“Mbledh 5 mijë lekshat e nuseve”, Erion Veliaj nuk lë gjë pa thënë për Mynyr Konin: U bëmë gazi i botës!

para 8 muajve - Sot News

Çështja e kopshtit botanik është kthyer në një mollë sherri mes Bashkisë së Tiranës dhe Universitetit të Tiranës. Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka sulmuar ashpër rektorin e Universitetit të...

Kryemadhi thirrje nga Kopshti Botanik: Ngrihuni ta mbrojmë, Rilindja po e kthen në lavatriçe të pastrimit të parave

para 8 muajve - BalkanWeb

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, iu ka bërë thirrje të gjithë studentëve dhe ish-studentëve të Fakultetit të Shkencave të Natyrës, që të bashkohen sipas saj, në mbrojtje të Kopshtit Botanik. Në një lidhje...

Shkencat e Natyrës kundër vendimit për Kopshtin Botanik, Veliaj ngre akuzat e forta ndaj Bashës e Kryemadhit: Nuk nxjerrin dot qimen nga qulli! 

para 8 muajve - Sot News

Kryebashkiaku i Tiranës nga mbledhja e Këshillit Bashkiak, u shpreh se Partia Demokratike që sot proteston dikur i futi mespërmes autostradën Kopshtit. “Në këtë qytet jemi ndarë shumë qartë. Janë disa...

Ndal grabitjes së pronës të Universitetit për interesat e oligarkëve!! Deklaratë e fortë nga Kryemadhi…

para 8 muajve - Standard

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka bërë thirrje për të protestuar në mbrojtje të Kopshtit Botanik, i cili me një vendim qeverie do t’i hiqet Universitetit të Tiranës dhe...

“Mblidhuni para Liceut Artistik”, PD del me thirrjen urgjente: Vendimi është marrë nga Rama-Veliaj në mënyrë arbitrare!

para 8 muajve - Sot News

PD demokratike ka dal me një deklaratë të fortë mëngjesin e sotëm. Ka qenë pikërisht ish-deputeti i PD, Luçiano Boçi i cili ka ngritur akuza të rënda ndajkryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut të Tiranës...

A do të shpëtohet Kopshti Botanik?! Pedagogë e studentë presin vendimin e Gjykatës kundër Ramës…

para 8 muajve - Standard

Pedagogë dhe studentë dhe dhjetëra qytetarët janë duke pritur në këto momente vendimin e Gjykatës Administrative për anulimin e një vendimi qeverie të marrë nga Edi Rama në bashkëpunim me Erion Veliajn...

Kryemadhi apel për mbrojtjen e Kopshtit Botanik: Mos lejoni të betonizohet

para 8 muajve - Opinion

Kryetarja e LSI,  Monika Kryemadhi, iu ka bërë thirrje ish-studentëve të Fakultetit të Shkencave Natyrës që të mbrojnë Kopshtin Botanik. Kryemadhi thotë se si një ish-studente e këtij universiteti nuk...

VKM për Kopshtin Botanik, PD thirrje pedagogëve e studentëve: Bashkojuni nismës për protestë

para 8 muajve - BalkanWeb

Partia Demokratike në vijim të akuzave kundër kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut Erion Veliaj sa i takon VKM-së për Kopshtin Botanik, (toka t’i kalojë Bashkisë së Tiranës) i ka bërë thirrje qytetarëve...

“Mblidhni para Liceut Artistik”, PD del me thirrjen urgjente: Vendimi është marrë nga Rama-Veliaj në mënyrë arbitrare!

para 8 muajve - Sot News

PD demokratike ka dal me një deklaratë të fortë mëngjesin e sotëm. Ka qenë pikërisht ish-deputeti i PD, Luçiano Boçi i cili ka ngritur akuza të rënda ndajkryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut të Tiranës...

Kryemadhi: Të bashkohemi për të mbrojtur Kopshtin Botanik. Ndal grabitjes së pronës publike!

para 8 muajve - Koha Jone

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka bërë thirrje për të protestuar në mbrojtje të Kopshtit Botanik, i cili me një vendim qeverie do t’i hiqet Universitetit të Tiranës dhe...

Çështja e Kopshtit Botanik, Monika Kryemadhi del me video-mesazh: Sot më shumë se kurrë!

para 8 muajve - Sot News

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka reaguar në lidhje me çështjen e 'Kopshtit botanik' ku kërkoi angazhimin e të gjithëve për të mos lejuar betonizimin sipas saj. "Ju bëj thirrje të miq ish studentëve...

PD akuzon: Rama-Veliaj po i grabisin Universitetit të Tiranës, Kopshtin Botanik

para 8 muajve - Medial

Partia Demokratike akuzon kryeministrin Rama dhe kryebashkiakun Veliaj se po rrëmbejnë me dhunë shtetërore Kopshtin Botanik, pronë e Universitetit të Tiranës, për ta shndërruar këtë nga një zonë të gjelbër...

Kryemadhi, video-mesazh nga Kopshti Botanik: Universiteti ka nevojë për ne

para 8 muajve - Gazeta Tema

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi nga ‘Kopshti botanik’ ka dhënë mesazhin e saj lidhur me atë që po ndodh së fundmi. Kopshti Botanik i ka kaluar në pronëse bashkisë së Tiranës, ndërkohë, Kryemadhi theksoi...

PD akuzon: Rama-Veliaj po i grabisin Universitetit të Tiranës, Kopshtin Botanik

para 8 muajve - Vizion Plus

Partia Demokratike akuzon kryeministrin Rama dhe kryebashkiakun Veliaj se po rrëmbejnë me dhunë shtetërore Kopshtin Botanik, pronë e Universitetit të Tiranës, për ta shndërruar këtë nga një zonë të gjelbër...

Thirrja e Kryemadhit: Të bashkohemi për të mbrojtur Kopshtin Botanik

para 8 muajve - Koha Jone

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka bërë thirrje për të protestuar në mbrojtje të Kopshtit Botanik, i cili me një vendim qeverie do t’i hiqet Universitetit të Tiranës dhe...

Rama përgatit masakrën mbi Kopshtin Botanik, Kryemadhi: Të bashkohemi për të mbrojtur….

para 8 muajve - Standard

Opozita e bashkuar ka reaguar sot me forcë në mbrojtje të Kopshtit Botanik të Tiranës, të cilin qeveria dhe bashkia e Tiranës po mundohen t’i shkëpusin 15 ha për të ngritur godina. Partia Demokratike deklaroi...

Çështja e kopshtit botanik, Mazniku: Do ketë funksione akademike dhe shërbime për qytetarët, kushdo që proteston ose është i keqinformuar, ose i përdorur politikisht

para 8 muajve - Gazeta Tema

Krahas funksioneve akademike, Kopshti Botanik në kryeqytet deklarohet se do të kryejë edhe një sërë funksionesh të tjera publike duke i shërbyer të gjithë qytetarëve. Në një prononcim për TCH, Nënkryetari...

Thirrja e Boçit: Të protestojmë për grabitjen e Kopshtit Botanik…!!! Rama dhe Erion Veliaj po rrëmbejnë me dhunë shtetërore …

para 8 muajve - Standard

Ish-deputeti i Partisë Demokratike në një deklaratë për mediat fton pedagogët, studentët dhe qytetarët të solidarizohen sot në ora 11.00 pranë Liceut Artistik, me betejën ligjore që po behet nga Universiteti...

Thirrja e Boçit: Sot në ora 11.00 pranë Liceut Artistik protestojmë për grabitjen e Kopshtit Botanik

para 8 muajve - Koha Jone

Edi Rama dhe Erion Veliaj po rrëmbejnë me dhunë shtetërore Kopshtin Botanik, pronë e Universitetit të Tiranës, për ta shndërruar këtë nga një zonë të gjelbër dhe të rëndësishme për interesa akademike,...

Çështja e kopshtit botanik, Mazniku: Do ketë funksione akademike dhe shërbime për qytetarët, kushdo që proteston ose është i keqinformuar, ose i përdorur politikisht

para 8 muajve - Lexo

Krahas funksioneve akademike, Kopshti Botanik në kryeqytet deklarohet se do të kryejë edhe një sërë funksionesh të tjera publike duke i shërbyer të gjithë qytetarëve. Në një prononcim për TCH, Nënkryetari...

‘Dashnorët e shkencës janë avdallë’, Veliaj me tone të ashpra për Kopshtin Botanik: S’lejoj njeri të bëjë sgëqe, Luçiano dhe Mona kanë alergji nga lopata

para 8 muajve - Lexo

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj foli me tone të ashpra për gjyqin për Kopshtin Botanik, i cili ka kaluar në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Veliaj tha se pedagogët që kanë dalë të protestojnë për...

Universiteti proteston VKM, Mazniku: Kopshti Botanik të jetë i hapur dhe për vizitorët. Ja plani i bashkisë

para 8 muajve - 24 ore

Pas kundërshtisë së Universitetit të Tiranës në lidhje me VKM-në e qeverisë për Kopshtin Botanik që i kalon në pronësi Bashkisë së Tiranës, vjen një reagim nga nënkryetari i këtij institucioni Arbian Mazniku....

Dekani i ‘Shkencave të Natyrës’: Kopshti Botanik është qendër kërkimore, jo kënd rekreativ; bashkia s’ka punë

para 8 muajve - 24 ore

Dekani i Fakultetit të Shkencave të Natyrës, Spiro Drushku ka protestuar, së bashku me pedagogë dhe studentë, kundër vendimin të Gjykatës për të shtyrë seancën për padinë administrative që kanë depozituar...

Pedagogë dhe studentë në pritje të vendimit të Administratives për Kopshtin Botanik, shtyhet seanca gjyqësore

para 8 muajve - 24 ore

Pas vendimit të 17 qershorit ku qeveria vendosi që të kalojë Kopshtin Botanik në pronësi të Bashkisë Tiranës, (ishte në pronësi të shtetit), stafi pedagogjik dhe studentë të Universitetit të Tiranës kanë...

Protesta për Kopshtin Botanik, Veliaj: Gjysmën e bëri PD asfalt, kurse Mynyri mori 5 mijë lekëshat e nuseve

para 8 muajve - 24 ore

Në një kohë kur Universiteti i Tiranës shprehet kundër VKM-së së qeverisë për të kaluar Kopshtin Botanik në pronësi të Bashkisë së Tiranës, vjen një reagim nga kryebashkiaku Erion Veliaj. Veliaj deklaroi...

Kopshti Botanik i Tiranës, fronti i ri i përplasjes edhe politike: rehabilitim apo zaptim?

para 8 muajve - Te Sheshi

Me gjasë, një front i ri i një përplasjeje edhe politike, ngjashëm me atë për teatrin, do jetë në Kopshtin Botanik të Tiranës. Kjo pasi Bashkia e Tiranës ka vendosur që ta marrë në menaxhim këtë hapësirë...

Thirrja e Kryemadhit: “Të bashkohemi për të mbrojtur Kopeshtin Botanik”

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Mirmëngjesi të dashur miq! Sot, dua t’ju uroj mirmëngjes nga Kopshti Botanik. Si ish-studente e Fakultetit të Shkencave të Natyrës e degës Biokimi për të cilën kam zhvilluar orë dhe javë të tëra mësimi,...

“Nesër si 26 vite më parë”, çfarë paralajmëron PD- “Thirrje Erjon Veliajt, të ndalë turravrapin e shëmtuar”

para 8 muajve - Standard

Jamarbër Malltezi, anëtar i kryesisë së PD-së, shkruan në një postim në rrjet se, nesër do të protestohet si 26 vite më parë që mos të shkatërrojnë Kopshtin Botanik. “Nesër si 26 vite më parë do protestojmë...

Kopshti Botanik, pronë e Bashkisë apo Universitetit? FSHN çon në gjykatë VKM-në e qeverisë

para 8 muajve - BalkanWeb

Fakulteti i Shkencave të Natyrës i Universitetit të Tiranës ka vendosur të çojë në Gjykatën Administrative të Apelit vendimin e qeverisë për të kaluar Kopshtin Botanik në pronës të Bashkisë së Tiranës....

Kopshti Botanik, pronë e Bashkisë apo Universitetit? FSHN çon në gjykatë vendimin e qeverisë

para 8 muajve - Koha Jone

Fakulteti i Shkencave të Natyrës i Universitetit të Tiranës ka vendosur të çojë në Gjykatën Administrative të Apelit vendimin e qeverisë për të kaluar Kopshtin Botanik në pronësi të Bashkisë së Tiranës....

“Shpërthen” ish-deputeti: “Grabitja e Kopshtit Botanik është bërë hajdutërisht, fshehtas…”

para 8 muajve - Standard

Nga Luçiano BOÇI Asambleja e personelit akademik të FSHN, e mbledhur sot në një takim të jashtëzakonshëm, kundërshton njëzëri kalimin e Kopshtit Botanik në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Asambleja akuzon...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK