http://kariera.mk

Pas Hales, edhe në Landsberg…

para një jave - Koha.mk

Berlin, 9 tetor – Në qytetin gjerman Landsberg janë dëgjuar të shtëna pas sulmit vdekjeprurës gjatë të shtënave në Hale, njofton zëdhënësi i policisë. Ai nuk ka dhënë detaje për incidentin në Landsberg...

Dy vrasjet në Hale me motive ekstremizmin e djathtë

para një jave - DW

Në Hale janë vrarë dy persona, një në afërsi të sinagogës dhe një tjetër në një restorant dëneri. Një person është arrestuar. Një person tjetër, ndodhet në arrati. Komuniteti hebre është shqetësuar shumë...

Të vrarë gjatë të shtënave në Halle të Saksonisë

para një jave - DW

Në Halle janë vrarë dy persona, një në afërsi të sinagogës dhe një tjetër në një restorant dëneri. Një person është arrestuar. Një person tjetër, i armatosur me armatime të rënda ndodhet në arrati. Dy...

Pas rastit në sinagogë, ndalohet një person në Hale

para një jave - Koha.mk

Berlin, 9 tetor – Të paktën dy persona e humbën jetën gjatë një sulmi të armatosur në një sinagogë në qytetin gjerman Hale. Policia kumtoi se është arrestuar një person. Incidenti ka ndodhur kur një person...

Su*lm i ar*matosur ndaj një sinagoge në qytetin gjerman Hale

para një jave - Koha.mk

Berlin, 9 tetor – Të paktën dy persona e humbën jetën në një su*lm të ar*matosur ndaj një sinagoge në qytetin gjerman Hale. Një person i panjohur ka hyrë në sinagogë dhe ka filluar të shtëna me pu*shkë...

Sulmi që tronditi Gjermaninë, prokuroria nis hetimet, dyshimet mbi rastin

para një jave - BalkanWeb

Prokurorët federalë kundër terrorizmit në Gjermani kanë nisur hetimet rreth të shtënave me armë zjarri që kanë lënë të vdekur dy persona në qytetin lindor Halle të Gjermanisë. Një person është arrestuar...

Del videoja e sulmit me dy të vdekur në Gjermani, autori i veshur me kamuflazh qëllon me automatik

para një jave - BalkanWeb

Dy persona janë raportuar të vdekur pas një sulmi me automatik dhe granata jashtë një sinagoge në qytetin Halle të Gjermanisë. Agresori ka qëlluar disa herë me automatik, duke vrarë në grua dhe një burrë...

FOTOT: Sulm me armë në Gjermani, arrestohet agresori

para një jave - Gazeta Tema

Prokurorët federalë kundër terrorizmit në Gjermani kanë nisur hetimet rreth të shtënave me armë zjarri që kanë lënë të vdekur dy persona në qytetin lindor Halle të Gjermanisë. Një person është arrestuar...

ARRESTOHET I DYSHUARI I SULMIT NË HALLE TË GJERMANISË

para një jave - Klan Macedonia

Një person është arrestuar në qytetin lindor Halle në Gjermani, pas të shtënave me armë zjarri që kanë lënë të vdekur dy persona, ka thënë policia. Policia u ka bërë thirrje banorëve të kësaj zone të “jenë...

U arrestua i dyshuari i sulmit në Halle të Gjermanisë

para një jave - Portalb

Një person është arrestuar në qytetin lindor Halle në Gjermani, pas të shtënave me armë zjarri që kanë lënë të vdekur dy persona, ka thënë policia, njofton REL. Përmes një postimi në rrjetin social, Twitter,...

Gjermani, sulm me granata dhe automatik, të paktëm dy të vdekur

para një jave - Top Channel

Dy persona janë raportuar të vdekur pas një sulmi me automatik dhe granata jashtë një sinagoge në qytetin Halle të Gjermanisë. Agresori ka qëlluar disa herë me automatik, duke vrarë në grua e duke plagosur...

Dalin pamjet e Sul.mit me armë në Gjermani

para një jave - Medial

Lexime: 33 Një person është arrestuar në qytetin lindor Halle në Gjermani, pas të shtënave me armë zjarri që kanë lënë të vdekur dy persona, ka thënë policia. Përmes një postimi në rrjetin social, Twitter,...

Sulm afër një sinagoge në Gjermani, dy të vrarë

para një jave - Gazeta Express

Së paku dy njerëz kanë mbetur të vdekur në një sulm në Halle të Gjermanisë. Policia ka paralajmëruar banorët që të qëndrojnë në shtëpitë e tyre përderisa sulmuesi është ende i lirë. Dëshmitarët thanë se...

Prokurorët gjermanë kundër terrorizmit nisin hetimet për sulmin në Halle

para një jave - Evropa e Lirë

Prokurorët federalë kundër terrorizmit në Gjermani kanë nisur hetimet rreth të shtënave me armë zjarri që kanë lënë të vdekur dy persona në qytetin lindor Halle të Gjermanisë. Një person është arrestuar...

Arrestohet një person pas të shtënave vdekjeprurëse në Gjermani

para një jave - Shenja

Policia gjermane ka bërë të ditur se një person është arrestuar pas të shtënave në Halle, qytet në lindje të vendit, në të cilin janë vrarë dy persona, transmeton AA. Policia në Twitter këshilloi banorët...

Video/ Publikohen pamjet e sulmit me armë në Gjermani

para një jave - Opinion

Një person është arrestuar në qytetin lindor Halle në Gjermani, pas të shtënave me armë zjarri që kanë lënë të vdekur dy persona. Në videot e shpërndara në rrjete sociale duket se një person me uniformë...

Gjermani, sulm me granata dhe automatik

para një jave - Top Channel

Dy persona janë raportuar të vdekur pas një sulmi me automatik dhe granata jashtë një sinagoge në qytetin Halle të Gjermanisë. Agresori ka qëlluar disa herë me automatik, duke vrarë në grua e duke plagosur...

Dy të vdekur nga një sulm në Gjermani

para një jave - TV21

Vrasje në Gjermani Vrasje në Gjermani Të paktën dy njerëz janë vrarë sot nga të shtënat me armë në qytetin lindor gjerman, Halle. “ Burri erdhi në dyqanin Doner, ai hodhi diçka si një granatë; nuk shpërtheu...

Momenti nga sulmi me armë në Gjermani

para një jave - Gazeta Observer

Historia mes popullit gjerman si dhe besimtarëve Hebrenj vazhdon prej vitesh ende dhe në ditët e sotme, ku jo më larg se në mëngjes është regjistruar një sulm jashtë një sinagoge. Gjatë shkëmbimit të zjarrit...

Dy persona të vdekur nga sulmi në Gjermani

para një jave - Sinjali

Dy persona u vranë përpara një sinagoge në Gjermani. Ngjarja e rëndë u regjistrua në qytetin Halle. Sipas gazetës BILD, përveç kësaj, mbi varrezën hebrenje është hedhur edhe një granatë. Autorët kanë përdorur...

Sul.m me armë në Gjermani: Dy të vdekur dhe disa të plagosur

para një jave - Medial

Lexime: 654 Dy persona kanë mbetur të vrarë dhe disa të plagosur si pasojë e një sulmi me armë në Halle, në lindje të Gjermanisë. Mediat gjermane raportojnë se është kapur njëri nga autorët. Atentati ndodhi...

I veshur me rroba ushtarake, kapet autori i sulmit që la dy të vdekur në Gjermani

para një jave - Albeu

Një person është arrestuar në qytetin lindor Halle në Gjermani, pas të shtënave me armë zjarri që kanë lënë të vdekur dy persona, ka thënë policia . Përmes një postimi në rrjetin social, Twitter, policia...

Vriten dy persona gjatë një sulmi në Halle

para një jave - DW

Policia në Halle e ka konfirmuar se janë vrarë dy persona me armë zjarri. Nuk përjashtohet sfondi terrorist i sulmit. Autoritetet e qytetit Halle njoftojnë se në zonën Paulus ka pasur të shtëna me armë...

Arrestohet një person pas të shtënave vdekjeprurëse në Gjermani

para një jave - Anadolu Agency

Berlin Policia gjermane ka bërë të ditur se një person është arrestuar pas të shtënave në Halle, qytet në lindje të vendit, në të cilin janë vrarë dy persona, transmeton Anadolu Agency (AA). Policia në...

Video shokuese/ Armë dhe granatë kundër civilëve në Gjermani

para një jave - Vizion Plus

Pamjet e xhiruara me telefon në Halle të Gjermanisë tregojnë momentin kur një person del nga makina dhe nis të qëllojë me një pushke gjysmë-automatike drejt civileve afer nje sinagoge cifute. Ngjarja e...

Sulm afër një sinagoge në Gjermani, dy të vrarë

para një jave - Klan Kosova

Së paku dy njerëz kanë mbetur të vdekur në një sulm në Halle të Gjermanisë. Policia ka paralajmëruar banorët që të qëndrojnë në shtëpitë e tyre përderisa sulmuesi është ende i lirë. Dëshmitarët thanë se...

Dy të vdekur nga një sulm në Gjermani

para një jave - RTV 21

Vrasje në Gjermani Të paktën dy njerëz janë vrarë sot nga të shtënat me armë në qytetin lindor gjerman, Halle. “ Burri erdhi në dyqanin Doner, ai hodhi diçka si një granatë; nuk shpërtheu dhe ai hapi zjarr...

Sulm me armë në Gjermani, dy të vdekur

para një jave - Alsat-M

Të paktën dy njerëz janë vrarë nga të shtënat me armë në qytetin lindor gjerman, Halle. Policia paralajmëroi banorët të qëndrojnë në shtëpitë e tyre pasi sulmuesi është ende në arrati. Dëshmitarët thonë...

LAJM I FUNDIT/ Sulm me armë në Gjermani, raportohet për dy të vdekur

para një jave - BalkanWeb

Një sulm me armë është regjistruar në Gjermani, ku raportohet për dy persona të vdekur. Ngjarja ndodhi në Halle, në pjesën lindore të Gjermanisë. Fill pas ngjarjes, autori është larguar nga vendi i krimit,...

Sul.m me armë në Gjermani: Ka shumë të vdekur dhe të plagosur

para një jave - Medial

Lexime: 162 Disa persona kanë mbetur të vrarë dhe disa të plagosur si pasojë e një sulmi me armë në Halle, në lindje të Gjermanisë. Mediat gjermane raportojnë se autori I sulmit është ende në arrati. Atentati...

Kapet autori i sulmit tragjik në Gjermani, i veshur si ushtarak e me helmetë

para një jave - Vizion Plus

Arrestohet autori I masakrës në tempullin hebre në Halle të Gjermanisë. Ai u kap në ndjekje e siper nga forcat e rendit, pak pasi kishte gjuajtur me arme gjysmëautomatike tek një sinagoge hebreje gjatë...

Sulm me armë në Gjermani: Shumë të vdekur dhe të plagosur

para një jave - Aktuale

Disa persona kanë mbetur të vrarë dhe disa të plagosur si pasojë e një sulmi me armë në Halle, në lindje të Gjermanisë. Mediat gjermane raportojnë se autori I sulmit është ende në arrati. Atentati ndodhi...

Sulm në Gjermani, dy të vrarë

para një jave - GazetaBlic

Së paku dy njerëz kanë mbetur të vdekur në një sulm në Halle të Gjermanisë. Policia ka paralajmëruar banorët që të qëndrojnë në shtëpitë e tyre përderisa sulmuesi është ende i lirë. Dëshmitarët thanë se...

Gjermani, dy të vrarë në një sulm të armatosur pranë sinagogës

para një jave - Anadolu Agency

Berlin Të paktën dy persona u vranë në një sulm të armatosur jashtë një sinagoge në lindje të Gjermanisë, transmeton Anadolu Agency (AA). Siç raportojnë mediat lokale, sulmuesit qëlluan njerëzit jashtë...

E FUNDIT/ Sulm me armë në Gjermani: Ka shumë të vdekur dhe të plagosur

para një jave - Albeu

Disa persona kanë mbetur të vrarë dhe disa të plagosur si pasojë e një sulmi me armë në Halle, në lindje të Gjermanisë. Mediat gjermane raportojnë se autori I sulmit është ende në arrati. Atentati ndodhi...

Sulm me granata dhe automatik në Gjermani, dy persona të vdekur

para një jave - Koha.net

Dy persona janë raportuar të vdekur pas një sulmi me automatik dhe granata jashtë një sinagoge në qytetin Halle të Gjermanisë. Agresori ka qëlluar disa herë me automatik, duke vrarë në grua e duke plagosur...

Sulm me armë ndaj civilëve në Gjermani, të paktën 2 të vrarë

para një jave - Opinion

Të paktën dy persona janë vrarë në një ngjarje të rëndë mesditën e së mërkurës në qytetin lindor gjerman të Halle. Një person i veshur me kamuflazh  ka hapur zjarr e më tej madje ka hedhur edhe granata...

Të shtëna me armë para një sinagogë në Gjermani, disa të vrarë

para një jave - Medial

Lexime: 0 Disa persona kanë mbetur të vrarë dhe disa të plagosur si pasojë e një sulmi me armë në Halle, në lindje të Gjermanisë. Mediat gjermane raportojnë se autori I sulmit është ende në arrati. Atentati...

Dy persona të vdekur nga sulmi në Halle të Gjermanisë

para një jave - Evropa e Lirë

Të paktën dy persona janë vrarë si pasojë e të shtënave me armë zjarri në qytetin lindor Halle në Gjermani, ka njoftuar policia. Policia ka paralajmëruar banorët që të qëndrojnë në shtëpitë e tyre, pasi...

Masakër në Gjermani, disa të vdekur nga sulmi në sinagogë

para një jave - Vizion Plus

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mesditën e kësaj të mërkure në Gjermani. Një person ka hapur zjarr e më tej madje ka hedhur edhe granata drejt civileve afër një sinagoge në qytetin Halle, konkretisht...

Të shtëna fatale në Gjermani, dy njerëz humbin jetën

para një jave - Albinfo

Një shkrepje në qytetin gjerman lindor të Halle ka lënë të paktën dy persona të vdekur. Dy të tjerët mendohet se janë plagosur rëndë në spital, përcjell albinfo.ch Një person u arrestua nga policia pas...

Su*lm i ar*matosur ndaj një sinagoge në qytetin gjerman Hale

para një jave - Zyrtare

Berlin, 9 tetor – Të paktën dy persona e humbën jetën në një su*lm të ar*matosur ndaj një sinagoge në qytetin gjerman Hale. Një person i panjohur ka hyrë në sinagogë dhe ka filluar të shtëna me pu*shkë...

Gjermani, sulm me granata dhe automatik, të paktën dy të vdekur

para një jave - Shenja

Dy persona janë raportuar të vdekur pas një sulmi me automatik dhe granata jashtë një sinagoge në qytetin Halle të Gjermanisë. Agresori ka qëlluar disa herë me automatik, duke vrarë në grua e duke plagosur...

Ngjarje tragjike në Gjermani: Të shtëna para sinagogës – të paktën dy të vdekur

para një jave - Tetova Sot

Një ngjarje tragjike raportohet se ka ndodhur sot në Gjermani, ku është qëlluar me armë gjatë një feste fetare nga një person ende i paidentifikuar dhe për pasojë kanë humbur jetën të paktën dy vetë. Ngjarja...

Arrestohet i dyshuari i sulmit në Halle të Gjermanisë

para një jave - Tetova Sot

Një person është arrestuar në qytetin lindor Halle në Gjermani, pas të shtënave me armë zjarri që kanë lënë të vdekur dy persona, ka thënë policia. Përmes një postimi në rrjetin social, Twitter, policia...

Sulm me armë në Gjermani, ka të vdekur dhe të plagosur

para një jave - Infokusi

Disa persona kanë mbetur të vrarë dhe disa të plagosur, si pasojë e një sulmi me armë në Halle, në lindje të Gjermanisë. Mediat gjermane raportojnë se autori i sulmit është ende në arrati. Atentati ndodhi...

Publikohen pamjet e para të sulmit në Gjermani

para një jave - Gazeta Observer

Të paktën dy persona janë vrarë para një sinagoge në qytetin gjerman Halle, kurse autoritetet kanë publikuar pamjet e para të shtënave. Aty mund të shihet një burrë i veshur me rroba të ushtrisë, duke...

Publikohen pamjet e para të sulmit në Gjermani, i veshur me rroba të ushtrisë sulmuesi hap zjarr [Video]

para një jave - Fakti Ditor

Të paktën dy persona janë vrarë para një sinagoge në qytetin gjerman Halle, kurse autoritetet kanë publikuar pamjet e para të shtënave. Aty mund të shihet një burrë i veshur me rroba të ushtrisë, duke...

Dy persona të vdekur nga sulmi në Gjermani

para një jave - Arbresh

Dy persona u vranë përpara një sinagoge në Gjermani. Ngjarja e rëndë u regjistrua në qytetin Halle. Sipas gazetës BILD, përveç kësaj, mbi varrezën hebrenje është hedhur edhe një granatë. Autorët kanë përdorur...

VIDEO/ Sulmi me armë në Gjermani, dy të vdekur

para një jave - Gazeta Telegraf

Një ngjarje horror ka tronditur ditën e sotme Gjermaninë ku një person i armatosur ka vrarë dy persona në qytetin Halle. Në afërsi të një sinagoge, autori ka hapur zjarr ndaj personave që ndodheshin në...

Sulm me granata dhe automatik në Gjermani, dy persona të vdekur

para një jave - Ekonomia Online

Dy persona janë raportuar të vdekur pas një sulmi me automatik dhe granata jashtë një sinagoge në qytetin Halle të Gjermanisë. Agresori ka qëlluar disa herë me automatik, duke vrarë në grua e duke plagosur...

Gjermani, dy të vrarë në një sulm të armatosur pranë sinagogës

para një jave - Gazeta e re

Sulmuesit qëlluan njerëzit jashtë një sinagoge në qytetin Halle dhe hodhën një granatë dore në një varrezë hebreje aty afër. Të paktën dy persona u vranë në një sulm të armatosur jashtë një sinagoge në...

Gjuajtje pranë sinagogës në Gjermani, konfirmohen dy jetë të humbura

para një jave - Te Sheshi

Së paku dy persona e kanë pësuar me jetë si pasojë e gjuajtjes me armë zjarri pranë një Sinagoge në qytetin Halle në Gjermani. Policia gjermane konfirmoi për mediat se të shtënat që ishin më shumë se dhjetë,...

Sulm në Gjermani, dy të vrarë

para një jave - Gazeta Observer

Së paku dy njerëz kanë mbetur të vdekur në një sulm në Halle të Gjermanisë. Policia ka paralajmëruar banorët që të qëndrojnë në shtëpitë e tyre përderisa sulmuesi është ende i lirë. Dëshmitarët thanë se...

Sulm me armë brenda sinagogës në Gjermani, dy të vrarë – sulmuesi është në arrati

para një jave - Gazeta Fjala

Të paktën dy persona kanë humbur jetën, pas të shtënave me armë që kanë ndodhur brenda një sinagoge në qytetin gjerman Halle. Siç raportojnë mediat ndërkombëtare, një person i panjohur ka shtënë disa herë...

Sulm me armë në Gjermani, të paktën 2 të vrarë

para një jave - Epoka e Re

Të paktën dy persona janë vrarë në një sulm me armë në qytetin Halle të Gjermanisë. Sipas policisë, autori ka qenë i veshur me kamuflazh ushtarak dhe i pajisur me disa armë. Gazeta gjermane “Bild” raporton...

Gjermani, sulm me granata dhe automatik

para një jave - Periskopi

Dy persona janë raportuar të vdekur pas një sulmi me automatik dhe granata jashtë një sinagoge në qytetin Halle të Gjermanisë. Agresori ka qëlluar disa herë me automatik, duke vrarë në grua e duke plagosur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK