http://kariera.mk

Bëni pyetje “të mençura” për të marrë përgjigje të mira

para 5 muajve - Ekonomia Online

Ndoshta bëni një pyetje të rëndësishme ose kufizuese. Një pyetje që supozon një përgjigje të caktuar është një tjetër opsion. Ju e bëni pyetjen e duhur, por a ju ka ndodhur të pyesni në mënyrën e gabuar?...

Si të jepni dorëheqjen si një profesionist

para 5 muajve - Ekonomia Online

Ndoshta keni një ofertë më të mirë ose thjesht nuk e gjeni më veten duke punuar në atë pozicion pune apo kompani. Në një moment ose tjetrin ju duhet të dorëzoni dorëheqjen tuaj. Dorëheqja është e vështirë...

Horoskopi ditor, e enjte 10 tetor 2019

para 5 muajve - Portalb

Dashi Dashuria: Dita e sotme ju sheh më të fortë sesa ditët e fundit. Është e rëndësishme tani të kuptoni se cilin dëshironi në anën tuaj, gjithashtu sepse dashuria mund të zgjohet. Është gjithashtu një...

9 fraza që tregojnë vetëbesim të ulët

para 5 muajve - Tetova Sot

Të thuash “më fal” 100 herë në ditë Sipas studimeve kjo tregon probleme të mëdha me vetëbesimin, gjë që e bën një person të besojë se nëse diçka shkon keq, ky është padyshim faji i tyre. Çfarë duhet të...

Horoskopi për ditën e sotme, 9 tetor 2019

para 5 muajve - Gazeta Express

Dashi Të lindurit e kësaj shenje do të kalojnë një ditë tërësisht ndryshe nga ditët e tjera. Do të jetë një e mërkurë “shpërthyese”, e mbushur plot situata që do t’ju sjellin emocione të larmishme. Ekziston...

Shenjat që tregojnë se dikush është duke iu përgjuar në kompjuter

para 5 muajve - Ekonomia Online

Të relaksoheni në kompjuter dhe të shikoni ndonjë film, nuk do të thotë që jeni gjithmonë vetëm. Hakerët asnjëherë nuk pushojnë, dhe gjithmonë janë duke kërkuar një vend për në ndonjë kompjuterë për të...

Shenja që tregojnë se dikush është duke iu përgjuar në kompjuter

para 5 muajve - Ekonomia Online

Të relaksoheni në kompjuter dhe të shikoni ndonjë film, nuk do të thotë që jeni gjithmonë vetëm. Hakerët asnjëherë nuk pushojnë, dhe gjithmonë janë duke kërkuar një vend për në ndonjë kompjuterë për të...

Horoskopi, 9 Tetor 2019

para 5 muajve - Opinion

Dashi Të lindurit e kësaj shenje do të kalojnë një ditë tërësisht ndryshe nga ditët e tjera. Do të jetë një e mërkurë “shpërthyese”, e mbushur plot situata që do t’ju sjellin emocione të larmishme. Ekziston...

Horoskopi për ditën e mërkurë, 9 tetor 2019!

para 5 muajve - Vizion Plus

Dashi Sot do të jetë një ditë ngjarjesh dhe pritjesh të papritura që do t’ju bëjnë nervoz. Do të jetë mirë që të izoloheni për një kohë dhe të përpiqeni të mos lini hije dyshimi mbi partnerin tuaj. Beqarët...

Horoskopi për ditën e sotme, 9 tetor 2019

para 5 muajve - BalkanWeb

Dashi Të lindurit e kësaj shenje do të kalojnë një ditë tërësisht ndryshe nga ditët e tjera. Do të jetë një e mërkurë “shpërthyese”, e mbushur plot situata që do t’ju sjellin emocione të larmishme. Ekziston...

Dashuria, puna dhe paratë- parashikimi i horoskopit sot

para 5 muajve - Sinjali

Parashikimi. Dashi Të lindurit e kësaj shenje do të kalojnë një ditë tërësisht ndryshe nga ditët e tjera. Do të jetë një e mërkurë “shpërthyese”, e mbushur plot situata që do t’ju sjellin emocione të larmishme....

Horoskopi e merkurë, 9 tetor 2019

para 5 muajve - Periskopi

Dashi Dashuria: Sot do të jetë një ditë ngjarjesh dhe pritjesh të papritura që do t’ju bëjnë nervoz. Do të jetë mirë që të izoloheni për një kohë dhe të përpiqeni të mos lini hije dyshimi mbi partnerin...

Horoskopi ditor

para 5 muajve - Arbresh

Dashi Dashuria: Sot do të jetë një ditë ngjarjesh dhe pritjesh të papritura që do t’ju bëjnë nervoz. Do të jetë mirë që të izoloheni për një kohë dhe të përpiqeni të mos lini hije dyshimi mbi partnerin...

7 këshilla që do t’ia jepja vetes si i ri

para 5 muajve - Ekonomia Online

Kur fillova së pari në pasuri të patundshme, kisha shumë pasion, dhe mendoja se e dija se çfarë po bëja. Por le ta pranojmë, do të bëja gabime përgjatë rrugës. Por gjëja e mirë për gabimet është se kur...

21 këshilla për ndërmarrësit e rinj dhe ambiciozë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Të qenit i suksesshëm shpesh do të thotë të mësoni nga ata të cilët tashmë kanë arritur qëllimet e tyre. Posedimi i një mentori është një bekim i mrekullueshëm për një ndërmarrës, por jo të gjithë mund...

10 të vërtetat që i mësoni kur drejtoni një biznes

para 5 muajve - Ekonomia Online

Nisja e një biznesi është e vlefshme për atë që ju mëson për jetën dhe veten tuaj. Kur jemi në shkollë, gjithçka duket e rëndësishme. Shumica prej nesh punojmë për të fituar një diplomë, dhe bëjmë çdo...

Në një intervistë, jini gjithmonë të sinqertë, edhe nëse ju kanë pushuar nga puna

para 5 muajve - Ekonomia Online

Fakti që jeni pushuar nga puna, nuk do të thotë se ju jeni një person i keq apo se nuk do të shkëlqeni në një rol të ri dhe kompani tjetër. Po si të përgjigjeni kur një punëdhënës i mundshëm ju pyet pse...

Horoskopo 9 tetor 2019

para 5 muajve - Albeu

Dashi Duhet të nisni meditimin dhe jogën për t’ju ndjerë mirë si fizikisht ashtu edhe psikologjikisht. Duhet të jeni të pavarur dhe të vendosni vetë për vendimet tuaja. Është dita e duhur për çiftet e...

Jeni ‘single’? Ja shpjegimi sipas shenjës së horoskopit

para 5 muajve - Prive

Nëse dikush ju refuzon atëherë duhet të kuptoni që shkaktar mund të jetë karakteri, nisur nga muaji i lindjes dhe shenja e horoskopit: Dashi Jeni vetëm sepse nuk dini të trajtoni marrëdhëniet kur kalojnë...

Kur ju pyesin “Sa e keni pagën?”

para 5 muajve - Ekonomia Online

“Sa është paga juaj e tanishme?”, ju pyet një intervistues pune. Ju nervozoheni në çast, pa ditur si të përgjigjeni. Disa mund t’ju këshillojnë që t’i bëni bisht pyetjes ose të jepni një shifër të përafërt...

FATI YT SOT, HOROSKOPI 9 TETOR 2019

para 5 muajve - Lexo

Njihuni me parashikimin, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi- Dashuria: Sot do të jetë një ditë ngjarjesh dhe pritjesh të papritura që do t’ju bëjnë...

9 fraza që tregojnë vetëbesim të ulët

para 5 muajve - Ekonomia Online

Të thuash “më fal” 100 herë në ditë Sipas studimeve kjo tregon probleme të mëdha me vetëbesimin, gjë që e bën një person të besojë se nëse diçka shkon keq, ky është padyshim faji i tyre. Çfarë duhet të...

Horoskopi për ditën e mërkurë, 9 tetor 2019

para 5 muajve - Arbresh

Dashi 21 Mars – 19 Prill Dashuria: Sot do të duhet të keni kujdes që të mos shkoni në një tërbim për çdo marrëzi, në të vërtetë është me të vërtetë e parëndësishme diçka e tillë. Zemra të vetmuara, një...

Ballafaqohuni me problemet, jo me njerëzit

para 5 muajve - Ekonomia Online

Bota e ndërmarrësisë nuk ka vend për agresivitet pasiv ose për pa qartësi. Si një pronar biznesi, ju do të kurseni kohë, para dhe shumë stres duke qenë direkt me njerëzit tjerë. Por, ka dallim në mes të...

Horoskopi ditor, e mërkurë 9 tetor 2019

para 5 muajve - Portalb

Dashi Dashuria: Sot do të jetë një ditë ngjarjesh dhe pritjesh të papritura që do t’ju bëjnë nervoz. Do të jetë mirë që të izoloheni për një kohë dhe të përpiqeni të mos lini hije dyshimi mbi partnerin...

Puna, dashuria dhe paratë, çfarë parashikon horoskopi për sot

para 5 muajve - Gazeta Express

Ky është horoskopi për ditën e martë 8 tetor 2019. Njihuni me parashikimin, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje Dashi Dashuria: Sot do të duhet të keni kujdes...

Horoskopi 8 tetor 2019, ja parashikimi i yjeve për ju

para 5 muajve - Koha Jone

DASHI Sot do të takoni njerëz shumë interesantë falë një eventi social ku do merrni pjesë. Aty do bëni diskutime të ndryshme rreth fushave ku keni interes. Nëse shkoni të shoqëruar, nuk do keni kohë të...

Puna, dashuria dhe paratë, ja çfarë parashikon horoskopi për sot

para 5 muajve - GazetaBlic

Ky është horoskopi për ditën e martë 8 tetor 2019. Njihuni me parashikimin, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje Dashi Dashuria: Sot do të duhet të keni kujdes...

Horoskopi, 8 Tetor 2019

para 5 muajve - Opinion

Dashi Të ndërhyni menjëherë është ajo çfarë duhet të bëni sot. Ky është momenti që seriozisht mund të ndërmerrni veprime. Nëse dikush ju ka prerë në besë apo ka përcjellë te ju energji negative, duhet...

Horoskopi për ditën e sotme, 8 tetor 2019

para 5 muajve - BalkanWeb

Dashi Të ndërhyni menjëherë është ajo çfarë duhet të bëni sot. Ky është momenti që seriozisht mund të ndërmerrni veprime. Nëse dikush ju ka prerë në besë apo ka përcjellë te ju energji negative, duhet...

Horoskopi e martë, 08 tetor 2019!

para 5 muajve - Vizion Plus

Dashi 21 Mars – 19 Prill Kjo ditë do të jetë neutrale dhe me kalimin e orëve, Venusi nuk do të ketë më ndikim negativ. Gjërat do të ecin duke u përmirësuar, por duhet të bëni durim, sidomos në dashuri....

Shenjat më me fat për ditën e martë

para 5 muajve - Sinjali

Dashi Të ndërhyni menjëherë është ajo çfarë duhet të bëni sot. Ky është momenti që seriozisht mund të ndërmerrni veprime. Nëse dikush ju ka prerë në besë apo ka përcjellë te ju energji negative, duhet...

Dy shenjat e Horoskopit me fat për sot, 8 Tetor 2019

para 5 muajve - Lexo

Sot është data 8 tetor dhe yjet sot kanë rezervuar një fat tjetër për të gjithë shenjat e horoskopit. Mirëpo ato që duhet të përgatiten për lajme të mira janë personat që u përkasin shenjave të Gaforres...

Horoskopi ditor (8 tetor 2019)

para 5 muajve - Gazeta Observer

Dashi – Dashuria: Sot do të duhet të keni kujdes që të mos shkoni në një tërbim për çdo marrëzi, në të vërtetë është me të vërtetë e parëndësishme diçka e tillë. Zemra të vetmuara, një takim mund të ndryshojë...

HOROSKOPI JAVOR (7-13 TETOR)/ Këto do jenë shenjat më me shumë FAT gjatë kësaj jave

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

SSUCv3H4sIAAAAAAAEAI1Wy3LbIBTdd6b/kNE6mYIEenTXfkN3nS4wIjJjJFRATt1M/r1XlmwjrttmZXM5OnCfnNePHx4esp3wWmafH17nFay1MZMPTgRtBzDTx9WuWh2s08KAkcy2t/NO5oMIk1c+otjpzgcrD+PeBhtzSDHc32idEr0PulebI/0YL5/hI6NFbPL7KQTlzqRgL6J7SRFUBxfe3mx19vuyfrhs...

Horoskopi sot

para 5 muajve - PortaliOnline

Dashi Dashuria: Sot do të duhet të keni kujdes që të mos shkoni në një tërbim për çdo marrëzi, në të vërtetë është me të vërtetë e parëndësishme diçka e tillë. Zemra të vetmuara, një takim mund të ndryshojë...

Këshilla nga 8 ndërmarrës si të arrihet suksesi

para 5 muajve - Ekonomia Online

Ne jemi rezultat i sjelljeve tona të përsëritura, ose nëse do t’i referohemi Aristotelit, “Suksesi nuk është një veprim por një sjellje”. Ekonomia Online ju njeh me 8 sipërmarrës të suksesshëm dhe me sjelljet...

Pyetjet kreative gjatë intervistave

para 5 muajve - Ekonomia Online

Edhe punët më pak krijuese mund ta çojnë intervistuesin të bëjë pyetje në lidhje me kreativitetin. Kjo sepse intervistuesi do të vlerësojë se çfarë mund të bëjë kandidati jashtë kornizave dhe sa mund të...

Horoskopi 8 tetor 2019, ja parashikimi i yjeve për ju

para 5 muajve - Koha Jone

DASHI Sot do të takoni njerëz shumë interesantë falë një eventi social ku do merrni pjesë. Aty do bëni diskutime të ndryshme rreth fushave ku keni interes. Nëse shkoni të shoqëruar, nuk do keni kohë të...

Egoja e tepërt dëmton biznesin tuaj

para 5 muajve - Ekonomia Online

Egoja e shëndetshme është shumë e rëndësishme në ecurinë e një biznesi dhe në të pasurit sukses. Është pikërisht ajo e cila ju jep vetëbesimin e nevojshëm për të rrezikuar në sfidën e radhës, por mbi të...

Si ta ruani qetësinë kur diçka shkon keq në punë

para 5 muajve - Portalb

Të gjithë kemi qenë aty: Në mes të një argumenti me një koleg, gjërat papritmas bëhen serioze. Fjalët me zemërim shkëmbehen. Një gjë dërgon tek tjetra, dhe nuk shkon shumë gjatë dhe jeni në gjendje të...

Shenja se partneri i biznesit po ju dëmton

para 5 muajve - Arbresh

Ju me siguri i dini statistikat: 80 për qind e ortakërive të biznesit dështojnë… Por njerëzit vazhdojnë të bëjnë marrëveshje ortakërie për shkak të përfitimeve që marrin për kompaninë e tyre si: – Aftësi...

Shenja se partneri i biznesit po ju dëmton

para 5 muajve - Ekonomia Online

Ju me siguri i dini statistikat: 80 për qind e ortakërive të biznesit dështojnë… Por njerëzit vazhdojnë të bëjnë marrëveshje ortakërie për shkak të përfitimeve që marrin për kompaninë e tyre si: – Aftësi...

Çka është e rëndësishme në një punë, përveç pagës?

para 5 muajve - Ekonomia Online

Sipas Shoqërisë për menaxhimin e Burimeve Njerëzore (2016): 26% e punonjësve në ShBA ndjejnë që kultura e kompanisë është një aspekt jetësor për kënaqësinë në punë. 59% mendojnë se mundësia për rritje...

FATI YT SOT, HOROSKOPI 8 TETOR 2019

para 5 muajve - Lexo

Dashi Dashuria: Sot do të duhet të keni kujdes që të mos shkoni në një tërbim për çdo marrëzi, në të vërtetë është me të vërtetë e parëndësishme diçka e tillë. Zemra të vetmuara, një takim mund të ndryshojë...

15 gjëra që duhet ditur për nisjen e një biznesi

para 5 muajve - Ekonomia Online

Nisja e një biznesi është emocionuese dhe e frikshme. Unë kam nisur shumë biznese, në përvojën time, është sikur të vozitësh përmes një mjegulle kur jeni në gjendje të shihni shumë pak, nuk e dini se çfarë...

Gabimet që nuk duhet t’i bëni kurrë dy herë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Të gjithë kanë qëllime, por jo secili i arrin ato. Nganjëherë një gabim i vetëm prish tërë progresin tuaj dhe rrezikon gjithçka për të cilat keni punuar shumë për t’i arritur. Është tunduese të dorëzoheni...

7 këshilla për femrat që duan të bëhen lidere

para 5 muajve - Ekonomia Online

A jeni promovuar kohët e fundit në një pozitë drejtuese në kompaninë tuaj ose organizatë dhe jeni të shqetësuar se pavarësisht se keni talentin, aftësitë dhe etikën e punës të nevojshme për të udhëhequr,...

Burrë apo grua? Imazhi i parë që shihni në foto zbulon një të fshehtë për ju

para 5 muajve - Gazeta Monitor

I ngjan një quizz-i interesant të cilin mund ta bëni edhe ju, kudo ku ndodheni! Nga zyra, në shtëpi, në kafene, mjafton që t’i hidhni një vështrim fotos dhe të kuptoni imazhin e parë që shihni në të. Nëse...

Si të silleni me njerëzit që s’ju pëlqejnë në punë?

para 5 muajve - Periskopi

Mund të ndodhë që gjatë jetës tuaj të takoni njerëz që nuk i pëlqeni.Vetëm nëse keni ndonjë anomali gjenetike mund të mos ndodhë kjo gjë. Mund të jetë vjehrra juaj apo ndonjë koleg, apo kushdo tjetër me...

Paraja, dashuria, karriera çfarë sjell kjo javë për ju? Parashikimi nga Jorgo Pulla

para 5 muajve - BalkanWeb

Çfarë ka parashikuar kjo javë për ju? Për disa ka vendime të rëndësishme, për disa të tjerë njohje të reja, por për të tjerë edhe para. Cila do të jetë shenja e favorizuar e yjeve, dhe si do të shkojnë...

Gjërat që nuk duhet t’i thoni në punë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Disa fraza mund t’ju nderojnë, ndërsa të tjera mund t’ju bëjnë të ngjani keq në sytë e shefave dhe kolegëve tuaj. Ja se çfarë duhet të keni kujdes kur bëhet fjalë për marrëdhënien në punë. Këto fraza përmbajnë...

Para dhe mundësi të reja pune, kush janë fatlumët sot

para 5 muajve - Albeu

Dashi Kjo ditë do të jetë neutrale dhe me kalimin e orëve, Venusi nuk do të ketë më ndikim negativ. Gjërat do të ecin duke u përmirësuar, por duhet të bëni durim, sidomos në dashuri . Demi Ju pret një...

Paraja, dashuria, karriera çfarë sjell kjo javë për ju? Parashikimi nga Jorgo Pulla

para 5 muajve - Lexo

Çfarë ka parashikuar kjo javë për ju? Për disa ka vendime të rëndësishme, për disa të tjerë njohje të reja, por për të tjerë edhe para. Cila do të jetë shenja e favorizuar e yjeve, dhe si do të shkojnë...

Horoskopi për ditën e sotme, 7 tetor 2019

para 5 muajve - BalkanWeb

Kjo do të jetë një ditë mjaft intensive. Qëndroni të përqendruar tek ajo që është me të vërtetë e rëndësishme për ju dhe mos lejoni veten të kapeni pas gjërave të vogla. Një lidhje dashurie mund të lindë...

Horoskopi për ditën e hënë, 7 tetor 2019!

para 5 muajve - Vizion Plus

Dashi Kjo ditë do të jetë neutrale dhe me kalimin e orëve, Venusi nuk do të ketë më ndikim negativ. Gjërat do të ecin duke u përmirësuar, por duhet të bëni durim, sidomos në dashuri. Demi Ju pret një ditë...

Pse gratë që qëndrojnë beqare për periudha të gjata kohore janë më të lumtura

para 5 muajve - Republika

Kur bëhet fjalë për takime, gratë inteligjente janë marramendëse. Ato më mirë të prisnin personin e duhur, sesa të nxitonin për një marrëdhënie për shkak të presionit shoqëror. Sipas një sondazhi të fundit,...

Fotoja që zbulon mënyrën si perceptoni jetën tuaj

para 5 muajve - Vizion Plus

Shihni me kujdes këtë foto: cila është gjëja e parë që ju tërheq vëmendjen? Përgjigjia zbulon disa aspekte të personalitetit që ndoshta as ju vetë nuk i njihnit. Nëse gjëja e parë që vutë re ishte Toka...

Horoskopi ditor, e hënë 7 tetor 2019

para 5 muajve - Portalb

Dashi Do të harxhoni shumë energji në komunikimin, bisedat dhe korrespondencën me të tjerët.  Kjo do të jetë një kohë e mrekullueshme për t’u çlodhur , sidomos në shoqërinë e njerëzve të veçantë. Kjo ditë...

Horoskopi për ditën e sotme, 6 tetor 2019

para 5 muajve - BalkanWeb

Dashi Nuk do mungojnë idetë e reja dhe energjia e duhur për të marrë pjesë në aktivitete të ndryshme dhe për të kaluar një ditë sa më të këndshme. Sa i përket anës financiare, nuk do të keni ndryshime....

Vëmendje, periudhat që nuk duhet të lini punën

para 5 muajve - KosovaPress

Në një moment puna që ju mund ta donit shumë bëhet e mërzitshme dhe ju mund të mendoni patjetër që tashmë është koha për ndryshim. Ndoshta është në rregull ta lini punën, por është e rëndësishme ta keni...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK