http://kariera.mk

E mbështesim fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 8 muajve - Gazeta Express

“ Në mbledhjen e sotme qeveritare sollëm vendim ta mbështesim fillimin e negociatave të Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Shqipërisë me BE-në, por do të insistojmë që ato t’i respektojnë...

Borisov: E mbështesim fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 8 muajve - Koha.mk

Sofje, 9 tetor – Në mbledhjen e sotme qeveritare sollëm vendim ta mbështesim fillimin e negociatave të Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Shqipërisë me BE-në, por do të insistojmë që...

Borisov: Mbështesim fillimin e negociatave të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë

para 8 muajve - Aktuale

Në mbledhjen e sotme qeveritare sollëm vendim ta mbështesim fillimin e negociatave të Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Shqipërisë me BE-në, por do të insistojmë që ato t’i respektojnë...

Borisov: E mbështesim fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 8 muajve - Medial

Sofje, 9 tetor 2019 (MEDIAL) – Në mbledhjen e sotme qeveritare sollëm vendim ta mbështesim fillimin e negociatave të Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Shqipërisë me BE-në, por do të...

Borisov: E mbështesim fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 8 muajve - Flaka

“Në mbledhjen e sotme qeveritare sollëm vendim ta mbështesim fillimin e negociatave të Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Shqipërisë me BE-në, por do të insistojmë që ato t’i respektojnë...

Borisov: E mbështesim fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 8 muajve - Tetova Sot

o të insistojmë që ato t’i respektojnë marrëdhëniet e mira fqinjësore. Këtë e shkroi kryeministri bullgar, Bojko Borisov në profilin e tij në Fejsbuk. “Bullgaria është e qëndrueshme në mbështetjen për...

Data, Holanda i dha dritë jeshile Maqedonisë së Veriut

para 8 muajve - Iliria News

Qeveria e Holandës e ka pëlqimin e parlamentit në Hagë për të miratuar fillimin e negociatave të Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian. Ndërsa sa i përket Shqipërisë qëndrimi nuk është i prerë dhe...

Edhe Bullgaria i vendos kushte Shqipërisë për hapjen e negociatave

para 8 muajve - Koha Jone

Edi Rama me kryeministrin e Bullgarisë Boyko Borisof (Foto arkiv) Pas kushteve Gjermane, refuzimit të Holandës dhe pikëpyetjeve të Francës, një tjetër shtet i BE-së ka vendosur kushte ndaj Shqipërisë për...

Edhe Bullgaria “i kthen krahët” Ramës! I vendos kushte Shqipërisë për hapjen e negociatave!!!

para 8 muajve - Standard

Pas kushteve Gjermane, refuzimit të Holandës dhe pikëpyetjeve të Francës, një tjetër shtet i BE-së ka vendosur kushte ndaj Shqipërisë për hapjen e negociatave. Në dokumentin e publikuar në faqen zyrtare...

Borissov: E mbështesim fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 8 muajve - Arbresh

Kryeministri bullgar Boyko Borissov është deklaruar në rrjetet sociale në lidhje me procesin euro-integrues të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë. Ai shkruan se në mbledhjen e sotme qeveritare është sjellur...

Sofja do të mbështes nisjen e bisedimeve për Shkupin dhe Tiranën

para 8 muajve - Koha.mk

Bullgaria do të mbështesë vendimin për nisjen e bisedimeve për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE. Kështu sot vendosi Qeveria e Bullgarisë. Megjithatë, Sofja vendosi edhe kushte që...

Negociatat me BE/ Bullgaria ka dy kërkesa për Shqipërinë para 18 tetorit, i vendos kushte edhe Maqedonisë së Veriut

para 8 muajve - Sot News

Bullgaria ka vendosur të mbështesë çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, por për këtë të fundit ka vendosur kushte.Në dokumentin e publikuar në faqen zyrtare të Këshillit të Ministrave...

NEGOCIATAT: HOLANDA “PO” PËR RMV-në, “JO” PËR SHQIPËRINË

para 8 muajve - Klan Macedonia

Zaharieva: RMV-ja dhe Shqipëria bashkë në BE Holanda dëshiron që Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria të trajtohen ndaras rreth çështjes së hapjes së negociatave me Bashkimin Evropian, vendim që duhet të merret...

Borisov: Mbështesim fillimin e negociatave të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë

para 8 muajve - Zyrtare

Në mbledhjen e sotme qeveritare sollëm vendim ta mbështesim fillimin e negociatave të Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Shqipërisë me BE-në, por do të insistojmë që ato t’i respektojnë...

Data, Holanda i dha dritë jeshile Maqedonisë së Veriut

para 8 muajve - Alsat-M

Qeveria e Holandës e ka pëlqimin e parlamentit në Hagë për të miratuar fillimin e negociatave të Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian. Ndërsa sa i përket Shqipërisë qëndrimi nuk është i prerë dhe...

Sofja do ta mbështes hapjen e negociatave me Shkupin dhe Tiranën

para 8 muajve - Koha.mk

Sofje, 9 tetor – Bullgaria do ta mbështesë vendimin për fillimin e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë Veriore dhe Shqipërisë në BE, vendosi sot Qeveria bullgare. Megjithatë, Sofja vendosi edhe kushte...

Maqedonia e Veriut fitoi përkrahjen e Holandës për nisjen e negociatave me BE-në, Shqipëria të bëjë përpjekje shtesë

para 8 muajve - Aktuale

Komisioni për Çështje Europiane në Parlamentin holandez, përshëndeti përparimin e bërë nga dy vendet kandidate, por konsideron se vlerësimi i tyre duhet të jetë i ndarë, në bazë të arritjeve individuale....

Bullgaria rekomandoi dhënien e datës së BE-së për RMV-në dhe Shqipërinë

para 8 muajve - Portalb

Qeveria e Bullgarisë i ka thënë “po” marrjes së datës për Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë për nisjen e negociatave anëtarësuese në Bashkimin Evropian (BE), transmeton Portalb.mk. Informacionin...

Sofja do ta mbështes hapjen e negociatave me Shkupin dhe Tiranën

para 8 muajve - Medial

Sofje, 9 tetor 2019 (MEDIAL) – Bullgaria do ta mbështesë vendimin për fillimin e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë Veriore dhe Shqipërisë në BE, vendosi sot Qeveria bullgare. Megjithatë, Sofja...

Holanda është për ndarje të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, por nuk do të vendosë veto

para 8 muajve - Gazeta Express

Holanda kërkon që Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria të trajtohen në veçanti në lidhje me hapjen e negociatave ikuadruese për anëtarësim në Bashkimin Evropian, për çka do të diskutohet në mbledhjen e Këshillit...

Sofja sot konfirmon kushtet për eurointegrimin e Maqedonisë së Veriut

para 8 muajve - Gazeta Express

Qeveria e Bullgarisë sot duhet ta konfirmojë pozitën dhe kushtet për mbështetje të eurointegrimit të Maqedonisë së Veriut. Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme, Ekaterina Zaharieva dje...

Sofja do ta mbështes hapjen e negociatave me Shkupin dhe Tiranën

para 8 muajve - Tetova Sot

Bullgaria do ta mbështesë vendimin për fillimin e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë Veriore dhe Shqipërisë në BE, vendosi sot Qeveria bullgare. Megjithatë, Sofja vendosi edhe kushte të cilat duhet...

Data, Holanda i dha dritë jeshile Maqedonisë së Veriut

para 8 muajve - Fol

Qeveria e Holandës e ka pëlqimin e parlamentit në Hagë për të miratuar fillimin e negociatave të Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian. Ndërsa sa i përket Shqipërisë qëndrimi nuk është i prerë dhe...

Bullgaria mbështet Maqedoninë e Veriut me kushte

para 8 muajve - Shenja

Qeveria bullgare ka vendosur sot  që të mbështet fillimin e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë. Megjithatë, vendi duhet të plotësoj kushtet e parashtruara nga Sofja. Zëvendëskryeministrja...

Holanda nuk do të bllokojë negociatat për Maqedoninë e Veriut

para 8 muajve - Shenja

Holanda kërkon që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të trajtohen ndaras sa i përket hapjes së negociatave për anëtarësim. Në diskutimin e mbrëmshëm të Komitetit për Çështje Evropiane të parlamentit holandez,...

Ekskluzive: Italia do të vendos VETO ose edhe Shqipëria dhe Maqedonia ose asnjëra

para 8 muajve - Iliria News

Pas përfundimit të diskutimit në parlamentin holandez për hapjen   e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në,  nuk ka ndryshim të qëndrimit për hapjen e negociatave për Shqipërinë....

Data, Holanda i dha dritë jeshile Maqedonisë së Veriut

para 8 muajve - Lajm

Qeveria e Holandës e ka pëlqimin e parlamentit në Hagë për të miratuar fillimin e negociatave të Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian. Ndërsa sa i përket Shqipërisë qëndrimi nuk është i prerë dhe...

Holanda është për ndarje të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, por nuk do të vendosë veto

para 8 muajve - TV21

Holanda kërkon që Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria të trajtohen në veçanti në lidhje me hapjen e negociatave ikuadruese për anëtarësim në Bashkimin Evropian, për çka do të diskutohet në mbledhjen e Këshillit...

Bullgaria ka një kusht për mbështetjen e Maqedonisë në procesin euro-integrues

para 8 muajve - Gazeta Express

Bullgaria i jep mbështetje të plotë për integrim Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, thuhet në propozim deklaratën e Kuvendit kombëtar kushtuar zgjerimit të BE-së dhe procesit të stabilizim asocimit...

Data e BE-së: Holanda e përpiloi qëndrimin për Shqipërinë dhe RMV-në

para 8 muajve - Portalb

Në mbledhjen e Komitetit për çështjet evropiane në parlamentin e Holandës, është kërkuar që në procesin e marrjes së datës për nisjen e negociatave me Bashkimin Evropian (BE), Shqipëria të ndahet nga Republika...

Italia me “Veto”, ose Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut bashkë, ose asnjëra

para 8 muajve - Gostivari Sot

Pas përfundimit të diskutimit në parlamentin holandez për hapjen   e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në,  nuk ka ndryshim të qëndrimit për hapjen e negociatave për Shqipërinë....

Holanda e përpiloi qëndrimin për Shqipërinë dhe RMV-në

para 8 muajve - Gostivari Sot

Në mbledhjen e Komitetit për çështjet evropiane në parlamentin e Holandës, është kërkuar që në procesin e marrjes së datës për nisjen e negociatave me Bashkimin Evropian (BE), Shqipëria të ndahet nga Republika...

Sofja sot konfirmon kushtet për eurointegrimin e Maqedonisë së Veriut

para 8 muajve - Gostivari Sot

Qeveria e Bullgarisë sot duhet ta konfirmojë pozitën dhe kushtet për mbështetje të eurointegrimit të Maqedonisë së Veriut. Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme, Ekaterina Zaharieva dje...

Maqedonia e Veriut fitoi përkrahjen e Holandës për nisjen e negociatave me BE-në, Shqipëria të bëjë përpjekje shtesë

para 8 muajve - Zyrtare

Komisioni për Çështje Europiane në Parlamentin holandez, përshëndeti përparimin e bërë nga dy vendet kandidate, por konsideron se vlerësimi i tyre duhet të jetë i ndarë, në bazë të arritjeve individuale....

BULGARIA sot konfirmon kushtet për eurointegrimin e Maqedonisë së Veriut

para 8 muajve - Medial

Qeveria e Bullgarisë sot duhet ta konfirmojë pozitën dhe kushtet për mbështetje të eurointegrimit të Maqedonisë së Veriut. Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme, Ekaterina Zaharieva dje...

Bullgaria sot do të vendosë për kushtet e eurintegrimit të RMV-së

para 8 muajve - Portalb

Qeveria e Bullgarisë sot duhet ta verifikoj pozicionin dhe kushtet për procesin eurointegrues të Republikës së Maqedonisë së Veriut, transmeton Portalb.mk. Ministrja e Punëve të Jashtme, Ekaterina Zaharieva...

Sofja do të mbështes nisjen e bisedimeve për Shkupin dhe Tiranën

para 8 muajve - Arbresh

Bullgaria do të mbështesë vendimin për nisjen e bisedimeve për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE. Kështu sot vendosi Qeveria e Bullgarisë. Megjithatë, Sofja vendosi edhe kushte që...

Italia do të vendos VETO ose të hapen negociatat edhe për Shqipërinë ose asnjëra në BE

para 8 muajve - Epoka e Re

Pas përfundimit të diskutimit në parlamentin holandez për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në,  nuk ka ndryshim të qëndrimit për hapjen e negociatave për Shqipërinë. Ndonëse...

Data, Holanda i dha dritë jeshile Maqedonisë së Veriut

para 8 muajve - Republika

Qeveria e Holandës e ka pëlqimin e parlamentit në Hagë për të miratuar fillimin e negociatave të Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian. Ndërsa sa i përket Shqipërisë qëndrimi nuk është i prerë dhe...

Bullgaria zotohet se mbështet Maqedoninë e Veriut drejt BE-së, por me një kusht!

para 8 muajve - Iliria News

Bullgaria i jep mbështetje të plotë për integrim Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, thuhet në propozim deklaratën e Kuvendit kombëtar kushtuar zgjerimit të BE-së dhe procesit të stabilizim asocimit...

Bullgaria zotohet se mbështet Maqedoninë e Veriut drejt BE-së, por me një kusht!

para 8 muajve - Aktuale

Bullgaria i jep mbështetje të plotë për integrim Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, thuhet në propozim deklaratën e Kuvendit kombëtar kushtuar zgjerimit të BE-së dhe procesit të stabilizim asocimit...

Ambasada holandeze: Holanda mirëpret hapat e Shqipërisë vitin e fundit

para 8 muajve - Medial

Komisioni Evropian rekomandon hapjen e negociatave të pranimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në datën 15 tetor, Këshilli i Ministrave do të diskutojë në Luksemburg në lidhje me zgjerimin dhe do...

Edhe Bullgaria “kushte” për negociatat, kërkon gjuhë dhe regjistrim për minoritetin

para 8 muajve - Gazeta Tema

Bullgaria i jep mbështetje të plotë integrimit të  Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian. Kjo është theksuar në një projekt-deklaratë të Asamblesë Kombëtare për Zgjerimin e BE-së dhe...

Ekskluzive: Italia do të vendos VETO ose edhe Shqipëria dhe Maqedonia ose asnjëra

para 8 muajve - Lajm

Pas përfundimit të diskutimit në parlamentin holandez për hapjen   e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në,  nuk ka ndryshim të qëndrimit për hapjen e negociatave për Shqipërinë....

Italia me “Veto”, ose bashkë Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut, ose asnjëra

para 8 muajve - Flaka

Pas përfundimit të diskutimit në parlamentin holandez për hapjen   e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në,  nuk ka ndryshim të qëndrimit për hapjen e negociatave për Shqipërinë....

Holanda e përpiloi qëndrimin për Shqipërinë dhe RMV-në

para 8 muajve - Flaka

Në mbledhjen e Komitetit për çështjet evropiane në parlamentin e Holandës, është kërkuar që në procesin e marrjes së datës për nisjen e negociatave me Bashkimin Evropian (BE), Shqipëria të ndahet nga Republika...

Qeveria e Bullgarisë sot konfirmon kushtet për eurointegrimin e Maqedonisë së Veriut

para 8 muajve - Flaka

Qeveria e Bullgarisë sot duhet ta konfirmojë pozitën dhe kushtet për mbështetje të eurointegrimit të Maqedonisë së Veriut. Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme, Ekaterina Zaharieva dje...

Bullgaria sot konfirmon kushtet për eurointegrimin e Maqedonisë së Veriut

para 8 muajve - Lajm

Qeveria e Bullgarisë sot duhet ta konfirmojë pozitën dhe kushtet për mbështetje të eurointegrimit të Maqedonisë së Veriut. Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme, Ekaterina Zaharieva dje...

Ekskluzive: Italia do të vendos VETO ose edhe Shqipëria dhe Maqedonia ose asnjëra

para 8 muajve - Tetova Sot

Pas përfundimit të diskutimit në parlamentin holandez për hapjen   e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në,  nuk ka ndryshim të qëndrimit për hapjen e negociatave për Shqipërinë....

Bullgaria sot konfirmon kushtet për eurointegrimin e Maqedonisë së Veriut

para 8 muajve - Shenja

Qeveria e Bullgarisë sot duhet ta konfirmojë pozitën dhe kushtet për mbështetje të eurointegrimit të Maqedonisë së Veriut. Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme, Ekaterina Zaharieva dje...

Ekskluzive: Italia do të vendos VETO ose edhe Shqipëria dhe Maqedonia ose asnjëra

para 8 muajve - Republika

Pas përfundimit të diskutimit në parlamentin holandez për hapjen   e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në,  nuk ka ndryshim të qëndrimit për hapjen e negociatave për Shqipërinë....

Holanda është që Maqedonia dhe Shqipëria të trajtohen ndaras në procesin e anëtarësimit në BE

para 8 muajve - Republika

Holanda kërkon që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të trajtohen ndaras në hapjen e bisedimeve për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Qëndrimi i tillë vjen pas debatit të djeshëm në Komitetin për Çështje...

Ja cili është kushti që Bullgaria të mbështet Maqedoninë e Veriut për në BE

para 8 muajve - Tetova1

Bullgaria i jep mbështetje të plotë për integrim Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, thuhet në propozim deklaratën e Kuvendit kombëtar kushtuar zgjerimit të BE-së dhe procesit të stabilizim asocimit...

Mbështetje të plotë në negociata për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut/ Bullgaria kërkon gjuhë dhe regjistrim për minoritetin nga të dy vendet

para 8 muajve - Lexo

Bullgaria i jep mbështetje të plotë integrimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian. Kjo është theksuar në një projekt-deklaratë të Asamblesë Kombëtare për Zgjerimin e BE-së dhe...

Holanda: Maqedonia dhe Shqipëria të trajtohen ndaras në procesin e anëtarësimit në BE

para 8 muajve - Fol

Holanda kërkon që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të trajtohen ndaras në hapjen e bisedimeve për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Qëndrimi i tillë vjen pas debatit të djeshëm në Komitetin për Çështje...

Ekskluzive: Italia do të vendos VETO ose edhe Shqipëria dhe Maqedonia ose asnjëra

para 8 muajve - Fakti Ditor

Pas përfundimit të diskutimit në parlamentin holandez për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në, nuk ka ndryshim të qëndrimit për hapjen e negociatave për Shqipërinë....

Bullgaria sot konfirmon pozitën dhe kushtet për RMV

para 8 muajve - in7

Qeveria e Bullgarisë sot duhet ta konfirmojë pozitën dhe kushtet për mbështetje të eurointegrimit të Maqedonisë së Veriut. Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme, Ekaterina Zaharieva dje...

Qeveria e Bullgarisë sot cakton kushtet për eurointegrimet e Maqedonisë së Veriut

para 8 muajve - Fakti Ditor

Qeveria e Bullgarisë sot duhet ta caktojë qëndrimin dhe kushtet për mbështetjen e euroitnegrimeve të Maqedonisë së Veriut. Zëvendëskryeministrja edhe ministrja e Punëve të Jashtme, Ekaterina Zakharieva...

Qeveria e Bullgarisë sot cakton kushtet për eurointegrimet e Maqedonisë së Veriut

para 8 muajve - Arbresh

Qeveria e Bullgarisë sot duhet ta caktojë qëndrimin dhe kushtet për mbështetjen e euroitnegrimeve të Maqedonisë së Veriut. Zëvendëskryeministrja edhe ministrja e Punëve të Jashtme, Ekaterina Zakharieva...

Bullgaria zotohet se mbështet Maqedoninë e Veriut drejt BE-së, por me një kusht!

para 8 muajve - Zyrtare

Bullgaria i jep mbështetje të plotë për integrim Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, thuhet në propozim deklaratën e Kuvendit kombëtar kushtuar zgjerimit të BE-së dhe procesit të stabilizim asocimit...

Bullgaria zotohet se mbështet Maqedoninë e Veriut drejt BE-së, por me një kusht!

para 8 muajve - Shprehja

Bullgaria i jep mbështetje të plotë për integrim Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, thuhet në propozim deklaratën e Kuvendit kombëtar kushtuar zgjerimit të BE-së dhe procesit të stabilizim asocimit...

Bullgaria zotohet se mbështet Maqedoninë e Veriut drejt BE-së, por me një kusht!

para 8 muajve - Ina

Bullgaria i jep mbështetje të plotë për integrim Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, thuhet në propozim deklaratën e Kuvendit kombëtar kushtuar zgjerimit të BE-së dhe procesit të stabilizim asocimit...

Sofja kërkon që Shkupi të heqë dorë nga pakica e saj në Bullgari

para 8 muajve - Aktuale

Mbështetja e Bullgarisë për pranimin e vendit tonë në BE nuk ka qenë kurrë e pakushtëzuar, thotë Ministrja e Jashtme Ekaterina Zaharieva. Kushtet specifike tashmë kanë hyrë në Asamblenë Bullgare. “Në një...

Bullgarija zotohet ta mbështesë RMV-në drejt BE-së, por me një kusht!

para 8 muajve - Shenja

Bullgarija i jep mbështetje të plotë për integrim Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, thuhet në propozim deklaratën e Kuvendit kombëtar kushtuar zgjerimit të BE-së dhe procesit të stabilizim asocimit...

Bullgarija zotohet ta mbëstesë RMV-në drejt BE-së, por me një kusht!

para 8 muajve - Shenja

Bullgarija i jep mbështetje të plotë për integrim Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, thuhet në propozim deklaratën e Kuvendit kombëtar kushtuar zgjerimit të BE-së dhe procesit të stabilizim asocimit...

Pendarovski pret vendim pozitiv nga Franca dhe Holanda

para 8 muajve - Aktuale

Shtatë ditë kanë mbetur deri në ditën kur 28 vendet anëtare të Bashkimit Evropian duhet të votojnë në Këshill, nëse Maqedonia dhe Shqipëria duhet të marrin datë për nisje negociatash. Pas Gjermanisë, pritet...

Një javë nga vendimi i Këshillit Evropian, Pendarovski pret vendim pozitiv nga Franca dhe Holanda

para 8 muajve - TV21

Shtatë ditë kanë mbetur deri në ditën kur 28 vendet anëtare të Bashkimit Evropian duhet të votojnë në Këshill, nëse Maqedonia dhe Shqipëria duhet të marrin datë për nisje negociatash. Pas Gjermanisë, pritet...

Deklarata e Kuvendit bullgar: Bullgaria e mbështet integrimin e Maqedonisë së Veriut në BE

para 8 muajve - Koha.mk

Sofje, 8 tetor – Bullgaria i jep mbështetje integrimit të Republikës së Maqedonisë së Veriut në BE, theksohet në Propozim- deklaratën e Kuvendit popullor bullgar kushtuar zgjerimit të BE-së dhe Procesit...

Pendarovski pret vendim pozitiv nga Franca dhe Holanda

para 8 muajve - Tetova Sot

Shtatë ditë kanë mbetur deri në ditën kur 28 vendet anëtare të Bashkimit Evropian duhet të votojnë në Këshill, nëse Maqedonia dhe Shqipëria duhet të marrin datë për nisje negociatash. Pas Gjermanisë, pritet...

Sofja kërkon që Shkupi të heqë dorë nga pakica e saj në Bullgari

para 8 muajve - Flaka

Mbështetja e Bullgarisë për pranimin e vendit tonë në BE nuk ka qenë kurrë e pakushtëzuar, thotë Ministrja e Jashtme Ekaterina Zaharieva. Kushtet specifike tashmë kanë hyrë në Asamblenë Bullgare, përcjell...

Sofja kërkon që Shkupi të heqë dorë nga pakica e saj në Bullgari

para 8 muajve - Zyrtare

Mbështetja e Bullgarisë për pranimin e vendit tonë në BE nuk ka qenë kurrë e pakushtëzuar, thotë Ministrja e Jashtme Ekaterina Zaharieva. Kushtet specifike tashmë kanë hyrë në Asamblenë Bullgare. “Në një...

Deklarata e Kuvendit bullgar: Bullgaria e mbështet integrimin e Maqedonisë së Veriut në BE

para 8 muajve - Flaka

Bullgaria i jep mbështetje integrimit të Republikës së Maqedonisë së Veriut në BE, theksohet në Propozim- deklaratën e Kuvendit popullor bullgar kushtuar zgjerimit të BE-së dhe Procesit të stabilizimit...

Stevo Pendarovski: Bullgaria nuk do ta pengojë vendin për negociata

para 8 muajve - Flaka

Bullgaria nuk besoj që do ta pengojë vendit në rrugën drejt integrimit në BE, tha kryetari i vendit, Stevo Pendarovski. Ai shtoi se këto ditë nuk ka kontaktuar me presidentin bullgar, Rumen Radev, lidhur...

Fati i Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore në duart e Holandës

para 8 muajve - Iliria News

Nëse Shqipëria dhe Maqedonia Veriore do të fillojnë bisedimet e pranimit me Bashkimin Evropian varet nga Holanda, njoftoi stacioni televiziv holandez NOS. Parlamenti holandez do të diskutojë sot për zgjerimin...

Hapja e negociatave, Holanda vendos sonte për fatin e Maqedonisë së V.

para 8 muajve - Alsat-M

Holanda sonte duhet të vendos nëse Maqedoninë e Veriut dhe Shqipëria meritojnë datë për fillim të negociatave me BE-në. Në letrën drejtuar deputetëve të Kuvendit holandez, ministri i jashtëm Stef Blok,...

Pendarovski optimist: Bullgaria me siguri nuk do ta bllokojë datën

para 8 muajve - Koha.mk

Shkup, 8 tetor – Elementet e pozitës bullgare lidhur me procesin e mëtutjeshëm të integrimit të Maqedonisë së Veriut janë punë e brendshme-politike të një vendi anëtar të Unionit dhe ajo pozitë me siguri...

Pendarovski: Shkupi dhe Tirana duhet të fillojnë negociata

para 8 muajve - Koha.mk

Shkup, 8 tetor Qëndrimi i kreut shtetëror të tërësishëm, kryeministri, ministri i Punëve të Jashtme dhe qëndrimi im, gjithnjë ka qenë të dy shtetet t’i fillojnë negociatat, deklaroi sot shefi i shtetit...

Pendarovski pret vendim pozitiv nga Franca dhe Holanda

para 8 muajve - Zyrtare

Shtatë ditë kanë mbetur deri në ditën kur 28 vendet anëtare të Bashkimit Evropian duhet të votojnë në Këshill, nëse Maqedonia dhe Shqipëria duhet të marrin datë për nisje negociatash. Pas Gjermanisë, pritet...

Austria lobon për negociatat: Dritë jeshile për Shqipërinë ( DOKUMENTI)

para 8 muajve - Vizion Plus

Një javë para se Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Europian të mblidhen për të vendosur fatin e negociatave për anëtaresim për Shqipërine e Maqedonine e Veriut, Austria u ka nisur një dokument te gjitha...

Parlamenti i Holandës sonte vendos për startimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë,Pendarovski : Holanda nuk ka asnjë rezervë për RMV

para 8 muajve - Aktuale

Holanda sonte vendos nëse do të japë dritë jeshile për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Lidhur me qëndrimin e Holandës, presidenti i vendit, Stevo Pendarovski, është shprehur i bindur se nga ana e Holandës...

Pendarovski: Bullgaria nuk do ta pengon Maqedoninë e Veriut

para 8 muajve - Gazeta Express

Elementet e pozitës bullgare lidhur me procesin e mëtutjeshëm të integrimit të Maqedonisë së Veriut janë punë e brendshme-politike të një vendi anëtar të Unionit dhe ajo pozitë me siguri nuk do të nxirret...

Deklarata e Sofjes: Mbështetje për fillimin e negociatave të Maqedonisë së Veriut me BE-në

para 8 muajve - Arbresh

Bullgaria mbështet plotësisht integrimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut në BE, thuhet në propozim deklaratën e Kuvendit Kombëtar të Bullgarisë për Zgjerimin e BE-së dhe Procesin e Stabilizim-Asociimit...

Pendarovski: Shkupi dhe Tirana duhet të fillojnë negociata

para 8 muajve - Gostivari Sot

Qëndrimi i kreut shtetëror të tërësishëm, kryeministri, ministri i Punëve të Jashtme dhe qëndrimi im, gjithnjë ka qenë të dy shtetet t’i fillojnë negociatat, deklaroi sot shefi i shtetit Stevo Pendarovski...

Pendarovski: Shkupi dhe Tirana duhet të fillojnë negociata, të gjithë në BE e kanë të qartë se Maqedonia e Veriut dorëzoi

para 8 muajve - Medial

Shkup, 8 tetor 2019 (MEDIAL) – Qëndrimi i kreut shtetëror të tërësishëm, kryeministri, ministri i Punëve të Jashtme dhe qëndrimi im, gjithnjë ka qenë të dy shtetet t’i fillojnë negociatat, deklaroi sot...

Pendarovski: Bullgaria me siguri nuk do ta bllokojë datën

para 8 muajve - Medial

Shkup, 8 tetor 2019 (MEDIAL) – Elementet e pozitës bullgare lidhur me procesin e mëtutjeshëm të integrimit të Maqedonisë së Veriut janë punë e brendshme-politike të një vendi anëtar të Unionit dhe ajo...

Pendarovski: Shkupi dhe Tirana duhet të fillojnë negociata

para 8 muajve - Fol

Qëndrimi i kreut shtetëror të tërësishëm, kryeministri, ministri i Punëve të Jashtme dhe qëndrimi im, gjithnjë ka qenë të dy shtetet t’i fillojnë negociatat, deklaroi sot shefi i shtetit Stevo Pendarovski...

Parlamenti holandez sot vendos për fillimin e negociatave me RMV dhe Shqipërinë

para 8 muajve - TV21

Parlamenti holandez sot duhet të debatojë për zgjerimin e Bashkimit Evropian dhe vendimin për fillim të negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Shefi i diplomacisë holandeze Stef Bllok, dërgoi...

Parashikohet se s'do të jetë një debat i lehtë/ Çfarë vendimi do marrë Holanda? Parlamenti diskuton sot

para 8 muajve - Sot News

Dhoma e Ulët e Parlamentit holandez pritet të diskutojë sot nëse do i hapë dritën jeshile nisjes së negociatave me Shqipërinë dhe Bashkimin Europian. Mediat holandeze raportojnë se nuk do të jetë një debat...

Pendarovski: Shkupi dhe Tirana duhet të fillojnë negociata

para 8 muajve - Lajm

Qëndrimi i kreut shtetëror të tërësishëm, kryeministri, ministri i Punëve të Jashtme dhe qëndrimi im, gjithnjë ka qenë të dy shtetet t’i fillojnë negociatat, deklaroi sot shefi i shtetit Stevo Pendarovski...

Fati i Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore në duart e Holandës

para 8 muajve - Top Channel

Nëse Shqipëria dhe Maqedonia Veriore do të fillojnë bisedimet e pranimit me Bashkimin Evropian varet nga Holanda, njoftoi stacioni televiziv holandez NOS. Parlamenti holandez do të diskutojë sot për zgjerimin...

Fati i Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore në duart e Holandës

para 8 muajve - Gazeta Tema

Nëse Shqipëria dhe Maqedonia Veriore do të fillojnë bisedimet e pranimit me Bashkimin Evropian varet nga Holanda, njoftoi stacioni televiziv holandez NOS. Parlamenti holandez do të diskutojë sot për zgjerimin...

Pendarovski: Bullgaria nuk do ta bllokojë marrjen e datës

para 8 muajve - Tetova Sot

Elementet e qëndrimit bullgar në lidhje me procesin integrues të Maqedonisë së Veriut janë çështje e brendshme politike të një vendi anëtar i BE-së dhe ky qëndrim me siguri nuk do të theksohet në Këshillin...

Hapja e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore me BE-në në duart e Holandës

para 8 muajve - Koha.net

Nëse Shqipëria dhe Maqedonia Veriore do të fillojnë bisedimet e pranimit me Bashkimin Evropian varet nga Holanda, njoftoi stacioni televiziv holandez NOS. Parlamenti holandez do të diskutojë sot për zgjerimin...

Ditë para Këshillit Evropian: Maqedonia e Veriut i është përgjigjur reformave, radhën e ka BE-ja

para 8 muajve - Aktuale

Këshilli i ardhshëm Evropian konsiderohet si kyç, pritet kthesë përfundimtare në proceset eurointegruese të vendit dhe dritë jeshile për fillimin e negociatave me Bashkimin Evropian. Data është vetëm një...

Parlamenti holandez sot vendos për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 8 muajve - Koha.mk

Shkup, 8 tetor – Parlamenti holandez sot duhet të debatojë për zgjerimin e Bashkimit Evropian dhe vendimin për fillim të negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë për anëtarësim drejtë Unionit,...

Holanda do të vendosë sot për datën e negociatave me RMV-në

para 8 muajve - Portalb

Parlamenti në Hagë sot pasdite do të debatojë dhe do të vendosë për rekomandimin e Komisionit Evropian për çeljen e negociatave me Maqedoninë e Veriut. “Qeveria holandeze e ndan vlerësimin e Komisionit...

Pendarovski: Shkupi dhe Tirana duhet të fillojnë negociata

para 8 muajve - Shenja

Qëndrimi i kreut shtetëror të tërësishëm, kryeministri, ministri i Punëve të Jashtme dhe qëndrimi im, gjithnjë ka qenë të dy shtetet t’i fillojnë negociatat, deklaroi sot shefi i shtetit Stevo Pendarovski...

Pendarovski: Nga Holanda dhe Danimarka paraprakisht nuk kemi kurrfarë vërejtje

para 8 muajve - Flaka

Qëndrimi i kreut shtetëror të tërësishëm, kryeministri, ministri i Punëve të Jashtme dhe qëndrimi im, gjithnjë ka qenë të dy shtetet t’i fillojnë negociatat, deklaroi sot shefi i shtetit Stevo Pendarovski...

Fati i Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore në duart e Holandës

para 8 muajve - InfoShqip

Nëse Shqipëria dhe Maqedonia Veriore do të fillojnë bisedimet e pranimit me Bashkimin Evropian varet nga Holanda, njoftoi stacioni televiziv holandez NOS. Parlamenti holandez do të diskutojë sot për zgjerimin...

Holanda sot do të vendosë për negociatat e Maqedonisë së Veriut me BE-në

para 8 muajve - Iliria News

Holanda sonte do të vendosë për Maqedoninë e Veriut, për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Komisioni për Çështje Evropiane në parlamentin holandez konsiderohet si vendimtar për drejtimin që do...

Hapja e negociatave, Holanda vendos sonte për fatin e Maqedonisë së Veriut

para 8 muajve - Fol

Holanda sonte duhet të vendos nëse Maqedoninë e Veriut dhe Shqipëria meritojnë datë për fillim të negociatave me BE-në. Në letrën drejtuar deputetëve të Kuvendit holandez, ministri i jashtëm Stef Blok,...

Holanda vendos sot për datën e negociatave me Maqedoninë e Veriut

para 8 muajve - Alsat-M

Parlamenti në Hag sot pasdite do të debatojë dhe do të vendosë për rekomandimin e Komisionit Evropian për çeljen e negociatave me Maqedoninë e Veriut. “Qeveria holandeze e ndan vlerësimin e Komisionit...

Holanda sonte vendos për negociatat me Maqedoninë e Veriut

para 8 muajve - Gazeta Express

Holanda sonte do të vendosë për Maqedoninë e Veriut, për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Komisioni për Çështje Evropiane në parlamentin holandez konsiderohet si vendimtar për drejtimin që do...

Maqedonia e Veriut i ka përmbushur reformat, radhën e ka BE-ja ta vlerësoj këtë

para 8 muajve - Gazeta Express

Këshilli i ardhshëm Evropian konsiderohet si kyç, pritet kthesë përfundimtare në proceset eurointegruese të vendit dhe dritë jeshile për fillimin e negociatave me Bashkimin Evropian. Data është vetëm një...

Holanda sot do të vendosë për negociatat e Maqedonisë së Veriut me BE-në

para 8 muajve - Albeu

Holanda sonte do të vendosë për Maqedoninë e Veriut , për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Komisioni për Çështje Evropiane në parlamentin holandez konsiderohet si vendimtar për drejtimin që do...

Negociatat/Fati i Shqipërisë në duart e Holandës

para 8 muajve - Koha Jone

Nëse Shqipëria dhe Maqedonia Veriore do të fillojnë bisedimet e pranimit me Bashkimin Evropian varet nga Holanda, njoftoi stacioni televiziv holandez NOS. Parlamenti holandez do të diskutojë sot për zgjerimin...

Parlamenti holandez sot vendos për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 8 muajve - Medial

Shkup, 8 tetor 2019 (MEDIAL) – Parlamenti holandez sot duhet të debatojë për zgjerimin e Bashkimit Evropian dhe vendimin për fillim të negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë për anëtarësim drejtë...

Parlamenti i Holandës sonte vendos për startimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë,Pendarovski : Holanda nuk ka asnjë rezervë për RMV

para 8 muajve - Zyrtare

Holanda sonte vendos nëse do të japë dritë jeshile për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Lidhur me qëndrimin e Holandës, presidenti i vendit, Stevo Pendarovski, është shprehur i bindur se nga ana e Holandës...

Borisov: Unë dhe Karakaçanov e mbështesim anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE dhe në NATO

para 8 muajve - Aktuale

Kryeministri bullgar Bojko Borisov sot në Sofje deklaroi se ai dhe zëvendësi i tij dhe ministër i Mbrojtjes Krasimir Karakaçanov e mbështesin anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE dhe në NATO. “Për...

Holanda vendos sot për datën e negociatave me Maqedoninë e Veriut

para 8 muajve - Gostivari Sot

Parlamenti në Hag sot pasdite do të debatojë dhe do të vendosë për rekomandimin e Komisionit Evropian për çeljen e negociatave me Maqedoninë e Veriut. “Qeveria holandeze e ndan vlerësimin e Komisionit...

Holanda sot do të vendosë për negociatat e Maqedonisë së Veriut me BE-në

para 8 muajve - Shprehja

Holanda sonte do të vendosë për Maqedoninë e Veriut, për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Komisioni për Çështje Evropiane në parlamentin holandez konsiderohet si vendimtar për drejtimin që do...

Holanda sot do të vendosë për negociatat e Maqedonisë së Veriut me BE-në

para 8 muajve - Ina

Holanda sonte do të vendosë për Maqedoninë e Veriut, për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Komisioni për Çështje Evropiane në parlamentin holandez konsiderohet si vendimtar për drejtimin që do...

Pendarovski: Shkupi dhe Tirana duhet të fillojnë negociata

para 8 muajve - in7

Qëndrimi i kreut shtetëror të tërësishëm, kryeministri, ministri i Punëve të Jashtme dhe qëndrimi im, gjithnjë ka qenë të dy shtetet t’i fillojnë negociatat, deklaroi sot shefi i shtetit Stevo Pendarovski...

Holanda sot do të vendosë për negociatat e Maqedonisë së Veriut me BE-në

para 8 muajve - Indeks.mk

Holanda sonte do të vendosë për Maqedoninë e Veriut, për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Komisioni për Çështje Evropiane në parlamentin holandez konsiderohet si vendimtar për drejtimin që do...

Ditë para Këshillit Evropian: Maqedonia e Veriut i është përgjigjur reformave, radhën e ka BE-ja

para 8 muajve - Medial

Shkup, 8 tetor 2019 (MEDIAL) – Këshilli i ardhshëm Evropian konsiderohet si kyç, pritet kthesë përfundimtare në proceset eurointegruese të vendit dhe dritë jeshile për fillimin e negociatave me Bashkimin...

Pendarovski: Bullgaria nuk do ta bllokojë marrjen e datës

para 8 muajve - Arbresh

Elementet e qëndrimit bullgar në lidhje me procesin integrues të Maqedonisë së Veriut janë çështje e brendshme politike të një vendi anëtar i BE-së dhe ky qëndrim me siguri nuk do të theksohet në Këshillin...

Pendarovski: Bullgaria nuk do ta bllokojë fillimin e negociatave

para 8 muajve - Fol

Elementet e qëndrimit bullgar në lidhje me procesin integrues të Maqedonisë së Veriut janë çështje e brendshme politike të një vendi anëtar i BE-së dhe ky qëndrim me siguri nuk do të theksohet në Këshillin...

Ditë para Këshillit Evropian: Maqedonia e Veriut i është përgjigjur reformave, radhën e ka BE-ja

para 8 muajve - Fakti Ditor

Këshilli i ardhshëm Evropian konsiderohet si kyç, pritet kthesë përfundimtare në proceset eurointegruese të vendit dhe dritë jeshile për fillimin e negociatave me Bashkimin Evropian. Data është vetëm një...

Holanda vendos sot për datën e negociatave

para 8 muajve - Flaka

Parlamenti në Hag sot pasdite do të debatojë dhe do të vendosë për rekomandimin e Komisionit Evropian për çeljen e negociatave me Maqedoninë e Veriut. “Qeveria holandeze e ndan vlerësimin e Komisionit...

Dimitrov komenton raportet me Shqipërinë për datën

para 8 muajve - Aktuale

“Kemi interes shtetëror që Shqipëria fqinje të bëj hap përpara, ne jemi fqinj të mirë, ajo është e mirë për ne, para së gjithash për Tiranën, por edhe për atmosferën e përgjithshme dhe situatën gjeopolitike...

Ditë para Këshillit Evropian: Maqedonia e Veriut i është përgjigjur reformave, radhën e ka BE-ja

para 8 muajve - Zyrtare

Këshilli i ardhshëm Evropian konsiderohet si kyç, pritet kthesë përfundimtare në proceset eurointegruese të vendit dhe dritë jeshile për fillimin e negociatave me Bashkimin Evropian. Data është vetëm një...

Holanda sot do të vendosë për negociatat e Maqedonisë së Veriut me BE-në

para 8 muajve - Tetova Sot

Holanda sonte do të vendosë për Maqedoninë e Veriut, për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Komisioni për Çështje Evropiane në parlamentin holandez konsiderohet si vendimtar për drejtimin që do...

Holanda sot do të vendosë për negociatat e Maqedonisë së Veriut me BE-në

para 8 muajve - Lajm

Holanda sonte do të vendosë për Maqedoninë e Veriut, për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Komisioni për Çështje Evropiane në parlamentin holandez konsiderohet si vendimtar për drejtimin që do...

Fati i Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore në duart e Holandës

para 8 muajve - Epoka e Re

Nëse Shqipëria dhe Maqedonia Veriore do të fillojnë bisedimet e pranimit me Bashkimin Evropian varet nga parlamenti holandez, shkruan portali holandez “NOS”. Dhoma e Ulët e parlamentit holandez po debaton...

Holanda sot do të vendosë për negociatat e Maqedonisë së Veriut me BE-në

para 8 muajve - Shenja

Holanda sonte do të vendosë për Maqedoninë e Veriut, për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Komisioni për Çështje Evropiane në parlamentin holandez konsiderohet si vendimtar për drejtimin që do...

Parlamenti holandez sot vendos për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 8 muajve - Fakti Ditor

Parlamenti holandez sot duhet të debatojë për zgjerimin e Bashkimit Evropian dhe vendimin për fillim të negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë për anëtarësim drejtë Unionit, bëri të ditur televizioni...

Fati i Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore në duart e Holandës

para 8 muajve - Periskopi

Nëse Shqipëria dhe Maqedonia Veriore do të fillojnë bisedimet e pranimit me Bashkimin Evropian varet nga Holanda, njoftoi stacioni televiziv holandez NOS. Parlamenti holandez do të diskutojë sot për zgjerimin...

Fati i Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore në duart e Holandës

para 8 muajve - Zyrtare

Lajme / 08 Tetor 2019, 11:25 Nëse Shqipëria dhe Maqedonia Veriore do të fillojnë bisedimet e pranimit me Bashkimin Evropian varet nga Holanda, njoftoi stacioni televiziv holandez NOS. Parlamenti holandez...

Ditë para Këshillit Evropian: Maqedonia e Veriut i është përgjigjur reformave, radhën e ka BE-ja

para 8 muajve - Tetova Sot

Këshilli i ardhshëm Evropian konsiderohet si kyç, pritet kthesë përfundimtare në proceset eurointegruese të vendit dhe dritë jeshile për fillimin e negociatave me Bashkimin Evropian. Data është vetëm një...

Fati i Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore në duart e Holandës

para 8 muajve - KosovaPress

Parlamenti holandez do të diskutojë sot për zgjerimin e BE-së dhe përafrimin e dy vendeve. Për vite me radhë, Shqipëria dhe Maqedonia Veriore janë përpjekur të fillojnë bisedimet e pranimit në BE, por...

Holanda sot do të vendosë për negociatat e Maqedonisë së Veriut me BE-në

para 8 muajve - Republika

Holanda sonte do të vendosë për Maqedoninë e Veriut, për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Komisioni për Çështje Evropiane në parlamentin holandez konsiderohet si vendimtar për drejtimin që do...

Maqedonia e Veriut i ka përmbushur reformat, radhën e ka BE

para 8 muajve - in7

Këshilli i ardhshëm Evropian konsiderohet si kyç, pritet kthesë përfundimtare në proceset eurointegruese të vendit dhe dritë jeshile për fillimin e negociatave me Bashkimin Evropian. Data është vetëm një...

Holanda sonte do të vendosë për Maqedoninë e Veriut

para 8 muajve - in7

Komisioni për Çështje Evropiane në parlamentin holandez konsiderohet si vendimtar për drejtimin që do të marrin bisedimet e vendeve anëtare të BE-së, në lidhje me vendimin që duhet ta marrin më 15 tetor...

Holanda sot do të vendosë për negociatat e Maqedonisë së Veriut me BE-në

para 8 muajve - Arbresh

Holanda sonte do të vendosë për Maqedoninë e Veriut, për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Komisioni për Çështje Evropiane në parlamentin holandez konsiderohet si vendimtar për drejtimin që do...

Dimitrov komenton raportet me Shqipërinë për datën

para 8 muajve - Zyrtare

“Kemi interes shtetëror që Shqipëria fqinje të bëj hap përpara, ne jemi fqinj të mirë, ajo është e mirë për ne, para së gjithash për Tiranën, por edhe për atmosferën e përgjithshme dhe situatën gjeopolitike...

Dimitrov komenton raportet me Shqipërinë për datën

para 8 muajve - Aktuale

Austria mbështet hapjen e negociatave për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE. Qëndrimin e shtetit austriak e ka përcjellur sot në Shkup shefi i diplomacisë austriake, Aleksandër Shalenberg,...

Borisov: Bullgaria mbështet anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE dhe në NATO

para 8 muajve - Aktuale

Kryeministri bullgar Bojko Borisov sot në Sofje deklaroi se ai dhe zëvendësi i tij dhe ministër i Mbrojtjes Krasimir Karakaçanov e mbështesin anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE dhe në NATO. “Për...

Austria “pro” hapjes së negociatave, Dimitrov: Nëse pakoja ndahet, më mirë njëra se sa asnjëra

para 8 muajve - TV21

Qëndrimi i Austrisë është që Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria të marrin datë për çelje bisedimesh! Këtë e deklaroi në Shkup Ministri i jashtëm austriak Aleksandër Shalenberg. Shalenberg nuk deshi të komentojë...

Borisov: Bullgaria mbështet anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE dhe në NATO

para 8 muajve - Zyrtare

Kryeministri bullgar Bojko Borisov sot në Sofje deklaroi se ai dhe zëvendësi i tij dhe ministër i Mbrojtjes Krasimir Karakaçanov e mbështesin anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE dhe në NATO. “Për...

Dimitrov komenton raportet me Shqipërinë për datën

para 8 muajve - Zyrtare

Austria mbështet hapjen e negociatave për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE. Qëndrimin e shtetit austriak e ka përcjellur sot në Shkup shefi i diplomacisë austriake, Aleksandër Shalenberg,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK