http://kariera.mk

Negociatat, Zv.Ministri i jashtëm grek: Destabilizohet rajoni nëse Shqipëria e Maqedonia e Veriut ndahen

para 8 muajve - Gazeta Express

Një ndarje e procesit të hapjes së negociatave mes Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut do të sillte destabilitet në të gjithë rajonin. Ky është qëndrimi i zv.Ministrit të Jashtëm grek Miltiadis Varvitsiotis,...

Greqia: Jo ndarje të Tiranës e Shkupit

para 8 muajve - Klan Kosova

Ministri i Jashtëm plotësues i Greqisë, Miltiadis Varvitsiotis, deklaroi se vendi i tij është pro çeljes së negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE. Në atë që shihet si...

Athina: Mos e ndani Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në rrugën eurointegruese

para 8 muajve - Portalb

Athina paralajmëron se veçimi i Shqipërisë nga Maqedonia e Veriut në procesin e hapjes së negociatave të anëtarësimit në BE mund të shkaktojë destabilitet në rajon. Ndaj dhe zv/ministri i Jashtëm i Greqisë,...

Ministri grek: Vendi ynë, pro çeljes së negociatave për Shqipërinë në BE

para 8 muajve - Top Channel

Ministri i Jashtëm plotësues i Greqisë deklaroi se vendi i tij është pro çeljes së negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE. Në atë që shihet si një ndryshim pozitiv kursi...

Varvitsiotis: Hapja e negociatave me Maqedoninë e V dhe Shqipërinë, qëndrueshmëri në rajon

para 8 muajve - Alsat-M

Greqia beson se hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut është një mjet efikas për paqen dhe stabilitetin e rajonit, deklaroi ministri i Jashtëm alternativ grek, Miltiadis Varvitsiotis...

Ministri i Jashtëm i Greqisë: Jemi për hapjen e negociatave të Shqipërisë

para 8 muajve - Flaka

Minsitri i Punëve të Jashme të Greqisë, Miltiadis Varvitsiotis u shpreh sot se vendi i tij është pro hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Minsitri Varvitsiotis është shprehur sot...

Athina: Mos e ndani Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në rrugën eurointegruese

para 8 muajve - Flaka

Athina paralajmëron se veçimi i Shqipërisë nga Maqedonia e Veriut në procesin e hapjes së negociatave të anëtarësimit në BE mund të shkaktojë destabilitet në rajon. Ndaj dhe zv/ministri i Jashtëm i Greqisë, Miltiadhis...

Greqia: Jo ndarje të Tiranës e Shkupit

para 8 muajve - Zyrtare

Ministri i Jashtëm plotësues i Greqisë, Miltiadis Varvitsiotis, deklaroi se vendi i tij është pro çeljes së negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE. Në atë që shihet si...

Greqia : Të hapen negociatat, BE mos ta ndajë Shqipërinë nga Maqedonia e Veriut

para 8 muajve - Medial

Athina është pro hapjes se negociatave për të dyja vendet e Ballkanit. Ministri i Jashtëm Miltiadhis Varvitsiotis theksoi në parlament se Greqia gjithmonë ka mbështetur politikën evropiane të zgjerimit....

Greqia : Të hapen negociatat, BE mos ta ndajë Shqipërinë nga Maqedonia e Veriut

para 8 muajve - Vizion Plus

Athina është pro hapjes se negociatave për të dyja vendet e Ballkanit. Ministri i Jashtëm Miltiadhis Varvitsiotis theksoi në parlament se Greqia gjithmonë ka mbështetur politikën evropiane të zgjerimit....

Ministri i Jashtëm i Greqisë: Jemi për hapjen e negociatave të Shqipërisë

para 8 muajve - Gazeta Express

Minsitri i Punëve të Jashme të Greqisë, Miltiadis Varvitsiotis u shpreh sot se vendi i tij është pro hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Minsitri Varvitsiotis është shprehur sot...

Varvitsiotis: Hapja e negociatave me Maqedoninë e V dhe Shqipërinë, qëndrueshmëri në rajon

para 8 muajve - Lajm

Greqia beson se hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut është një mjet efikas për paqen dhe stabilitetin e rajonit, deklaroi ministri i Jashtëm alternativ grek, Miltiadis Varvitsiotis...

Integrimi/ Lajm i mirë nga Greqia, ministri i Jashtëm: Jemi për hapjen e negociatave të Shqipërisë

para 8 muajve - BalkanWeb

Greqia ka deklaruar se është pro hapjes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian. Lajmi është dhënë nga ministri plotësues i Jashtë i Greqisë. “Jemi për hapjen e negociatave të BE me Shqipërinë,...

Varvitsiotis: Hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore mjet efikas për paqen në rajon

para 8 muajve - KosovaPress

”Greqia është në favor të BE-së për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut”, deklaroi ai. Ai tha se Greqia gjithmonë ka mbështetur politikën europiane të zgjerimit për përfshirjen...

Hapja e negociatave Shqipëri-BE, Greqia merr vendimin përfundimtar

para 8 muajve - Sot News

Greqia i shtohet listës së vendeve pro hapjes së negociatave për Shqipërinë. Lajmin e ka dhënë para pak minutash ministri i Jashtëm grek Miltiadis Varvitsiotis. “Jemi për hapjen e negociatave të BE me...

Athina zyrtare: Të hapen negociatat për Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut

para 8 muajve - Opinion

Athina zyrtare heq veton për Shqipërinë, sa i përket hapjes së negociatave për Shqipërinë.  Zv/ministri i Jashtëm i Greqisë, gjatë fjalës së tij në Parlament tha se Greqia do të bashkohet me vendet që...

Integrimi/ Lajm i mirë nga Greqia, ministri i Jashtëm: Jemi për hapjen e negociatave të Shqipërisë

para 8 muajve - Medial

Greqia ka deklaruar se është pro hapjes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian. Lajmi është dhënë nga ministri plotësues i Jashtë i Greqisë. “Jemi për hapjen e negociatave të BE me Shqipërinë,...

Ministri grek: Jemi për hapjen e negociatave të Shqipërisë

para 8 muajve - Koha Jone

Greqia ka deklaruar se është pro hapjes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian. Lajmi është dhënë nga ministri plotësues i Jashtëm i Greqisë, Miltiadis Varvitsiotis. “Jemi për hapjen e negociatave...

Integrimi/ Greqia: Jemi pro hapjes së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë, ndarja e tyre mund të sjellë destabilitet

para 8 muajve - Gazeta Tema

Greqia ka deklaruar se është pro hapjes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian. Zv-ministri Jashtëm i Greqisë, Miltiadis Varvitsiotis, tha sot se vendi i tij gjithmonë e ka mbështetur politikën...

Varviciotis: Fillimi i negociatave inkuadruese vetëm për një vend mund të sjell destabilizim të kufirit verior

para 8 muajve - Medial

Athinë, 9 tetor 2019 (MEDIAL) – Për shkak të pranisë së elementit shqiptar në rajon, ndarja dhe fillimi i negociatave aderuese vetëm me një vend kandidat mund, në vend ta thellojë stabilitetin, të shkaktojë...

Ministret bukuroshe të Ramës, letër Holandës: Aman, na shpëtoni nga forcat e errëta!

para 8 muajve - Koha Jone

-Letra e shkruar dje nga ministret simpatike kuptohet që është një mënyrë shfajësimi, në mos edhe e shkruar nga kryeministrit Edi Rama, për të thënë me 18 tetor se fajin e kanë “forcat e errëta”. Teksti...

Holanda pa vendim për Shqipërinë, por lë një shteg hapur për përgjigje pozitive

para 8 muajve - Vizion Plus

Holanda ende nuk ka vendosur për fatin e negociatave me Shqipërinë ndërsa mbeten vetëm gjashtë ditë nga takimi i ministrave të jashtëm të vendeve antare të BE në Bruksel. Por për herë të parë, qeveria...

Holanda nuk ndryshon qëndrim për Shqipërinë: Jo hapjes së negociatave me BE

para 8 muajve - Gazeta Express

Ka përfunduar dsikutimi në parlamentin holandez për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në. Me sa duket nuk ka ndryshim të qëndrimit për hapjen e negociatave për Shqipërinë....

Greqia është pro hapjes së negociatave për Shqipërinë: Ndarja e vendeve mund të sjellë destabilitet

para 8 muajve - Lexo

Greqia ka deklaruar se është pro hapjes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian. Lajmi është dhënë nga ministri plotësues i Jashtë i Greqisë. Lajmi është dhënë nga ministri plotësues i Jashtëm...

Holanda: Shqipëria, shumë punë për të bërë kundër korrupsionit

para 8 muajve - Gazeta Express

Holanda kërkon që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të trajtohen të ndara sa i përket hapjes ose jo të negociatave me Bashkimin Evropian, vendim që pritet të merret më 15 tetor në Këshillin e Ministrave,...

Negociatat, Holanda: Shqipëria, shumë punë për të bërë kundër korrupsionit

para 8 muajve - Insajderi

Në reagimin e Ministrisë së Jashtme të Holandës, të shpërndarë sot në mëngjes nga Ambasada në Tiranë, theksohet se Shqipëria duhet të bëjë më shumë punë në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar....

Negociatat/ Holanda: Shqipëria të trajtohet e ndarë nga Maqedonia

para 8 muajve - Medial

Holanda duket e vendosur në vendimin e saj në lidhje me hapjen e negociatave për Shqipërinë. Përmes një deklarate të Ministrisë së Jashtme holandeze, shpërndarë nga ambasada e saj në Holandë, thuhet se...

Të trajtohet e ndarë nga Maqedonia, duhet të luftojë krimin e korrupsionin!! Ja se çfarë thotë Holanda…

para 8 muajve - Standard

Holanda kërkon që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të trajtohen të ndara sa i përket hapjes ose jo të negociatave me Bashkimin Evropian, vendim që pritet të merret më 15 tetor në Këshillin e Ministrave,...

Integrimi/ Holanda qëndrim të prerë ndaj Shqipërisë: Të trajtohet e ndarë nga Maqedonia, duhet të luftojë krimin e korrupsionin

para 8 muajve - BalkanWeb

Holanda kërkon që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të trajtohen të ndara sa i përket hapjes ose jo të negociatave me Bashkimin Evropian, vendim që pritet të merret më 15 tetor në Këshillin e Ministrave,...

Negociatat/ Holanda: Shqipëria të trajtohet e ndarë nga Maqedonia

para 8 muajve - Vizion Plus

Holanda duket e vendosur në vendimin e saj në lidhje me hapjen e negociatave për Shqipërinë. Përmes një deklarate të Ministrisë së Jashtme holandeze, shpërndarë nga ambasada e saj në Holandë, thuhet se...

Negociatat/ Holanda: Shqipëria, shumë punë për të bërë kundër korrupsionit

para 8 muajve - Top Channel

Holanda kërkon që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të trajtohen të ndara sa i përket hapjes ose jo të negociatave me Bashkimin Evropian, vendim që pritet të merret më 15 tetor në Këshillin e Ministrave,...

Kushtet për hapjen e negociatave me BE-në, reagon ambasada holandeze në Tiranë

para 8 muajve - Sot News

“Holanda e mirëpret punën e madhe dhe hapat e ndërmarrë në vitin e fundit. Holanda mendon se më shume punë duhet bërë në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar”, kështu është shprehur ambasada...

Ministri i Jashtëm i Greqisë: Jemi për hapjen e negociatave të Shqipërisë

para 8 muajve - Arbresh

Minsitri i Punëve të Jashme të Greqisë, Miltiadis Varvitsiotis u shpreh sot se vendi i tij është pro hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Minsitri Varvitsiotis është shprehur sot...

Integrimi/ Holanda qëndrim të prerë ndaj Shqipërisë: Të trajtohet e ndarë nga Maqedonia, duhet të luftojë krimin e korrupsionin

para 8 muajve - Medial

Holanda kërkon që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të trajtohen të ndara sa i përket hapjes ose jo të negociatave me Bashkimin Evropian, vendim që pritet të merret më 15 tetor në Këshillin e Ministrave,...

Holanda pa qëndrim, nuk ka vendosur ende për Shqipërinë: Pret nëse Franca do të thotë “PO”

para 8 muajve - Gazeta Tema

Holanda kërkon që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të trajtohen të ndara sa i përket hapjes ose jo të negociatave me Bashkimin Evropian, vendim që pritet të merret më 15 tetor në Këshillin e Ministrave,...

Negociatat/ Holanda e prerë: Shqipëria duhet të luftojë korrupsionin dhe krimin e organizuar

para 8 muajve - Koha Jone

Një ditë pasi pesë ministre të qeverisë së Edi Ramës i dërguan një letër Parlamentit holandez, ku theksonin se “forca të errëta” po bllokojnë hapjen e bisedimeve të anëtarësimit të Shqipërisë në BE, vjen...

“Ka shumë punë në luftën ndaj korrupsionit”, Holanda ende e pa vendosur

para 8 muajve - Opinion

Pas diskutimeve mbrëmjen e së martës në Komisionin për çështjet Europiane në Parlamentin holandez, ende nuk ka një përgjigje të qartë sa i takon negociatave me Shqipërinë. Në një reagim të ambasadës Holandeze...

Lajm i mirë nga Greqia, ministri i Jashtëm: Jemi për hapjen e negociatave të Shqipërisë

para 8 muajve - 24 ore

Greqia ka deklaruar se është pro hapjes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian. Lajmi është dhënë nga ministri plotësues i Jashtëm i Greqisë, Miltiadis Varvitsiotis, i cili ka deklaruar se...

Skeptike për çeljen e negociatave, 8 ministret e qeverisë letër Holandës: Beteja jonë është e vështirë, nuk mund ta fitojmë të vetëm

para 8 muajve - Sot News

Ministret e kabinetit qeveritar kërkojnë mbështetjen e Holandës, për çeljen e negociatave të Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Dje, ministret Olta Xhaçka, Anila Denaj, Etilda Gjonaj, Belinda Balluku, Elva...

Holanda nuk ndryshon qëndrim për Shqipërinë: Jo hapjes së negociatave me BE

para 8 muajve - Shenja

Ka përfunduar dsikutimi në parlamentin holandez për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në. Me sa duket nuk ka ndryshim të qëndrimit për hapjen e negociatave për Shqipërinë....

Holanda e prerë: Shqipëria s’e meriton hapjen e negociatave…

para 8 muajve - Standard

Ka përfunduar mbledhja e komisionit për çështjet europiane në parlamentin e Holandës. Anëtarët e këtij komisioni kanë dëgjuar qëndrimin e qeverisë përmes ministrit për Punët e Jashtme, Stef Blok. Ministri...

Negociatat/ Holanda: Shqipëria, shumë punë për të bërë kundër korrupsionit e krimit të organizuar

para 8 muajve - Koha Jone

Një ditë pasi pesë ministre të qeverisë së Edi Ramës i dërguan një letër Parlamentit holandez, ku theksonin se “forca të errëta” po bllokojnë hapjen e bisedimeve të anëtarësimit të Shqipërisë në BE, vjen...

Holanda qëndrim zyrtar për negociatat: Çfarë pritet të ndodhë në 15 tetor

para 8 muajve - Albeu

Holanda kërkon që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të trajtohen të ndara sa i përket hapjes ose jo të negociatave me Bashkimin Evropian, vendim që pritet të merret më 15 tetor në Këshillin e Ministrave,...

Hapja e negociatave/ Zbardhet axhenda e ministrit Holandez në takimin e 15 tetorit dhe çfarë pritet të flasë për Shqipërinë

para 8 muajve - Sot News

Më 15 tetor pritet të vendoset fati i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për hapjen e apo jo të negociatave me BE. Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të BE-së do të mblidhen në Luksemburg ku do të...

Integrimi/ Holanda: Shqipëria të trajtohet e ndarë nga Maqedonia, duhet të luftojë korrupsionin dhe krimin

para 8 muajve - 24 ore

Holanda kërkon që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të trajtohen të ndara sa i përket hapjes ose jo të negociatave me Bashkimin Evropian, vendim që pritet të merret më 15 tetor në Këshillin e Ministrave,...

Holanda: Shqipëria se meriton hapjen e negociatave

para 8 muajve - KDPolitik

Qeveria holandeze i përmmbahet mendimit se hapja e negociatave është e parakohshme. Kjo gjë u konfirmua edhe të martën në mbrëmje në mbledhjen e komisionit për çështjet europiane në parlamentin e Holandës....

Negociatat/ Holanda: Shqipëria të trajtohet e ndarë nga Maqedonia, duhet të luftojë krimin e korrupsionin

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Holanda kërkon që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të trajtohen të ndara sa i përket hapjes ose jo të negociatave me Bashkimin Evropian, vendim që pritet të merret më 15 tetor në Këshillin e Ministrave,...

Holanda nuk ka ende vendim për Shqipërinë, e pret vendimin e Francës

para 8 muajve - Illyria

Hagë / Tiranë, 9 tetor 2019 – Holanda mbetet e dyzuar para vendimit për çeljen e negoicatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian. Ministri i Punëve të Jashtme të Hollandës, Stef Blok, shmangu një përgjigje...

Holanda thotë se Shqipëria, shumë punë për të bërë kundër korrupsionit

para 8 muajve - Arbresh

Holanda kërkon që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të trajtohen të ndara sa i përket hapjes ose jo të negociatave me Bashkimin Evropian, vendim që pritet të merret më 15 tetor në Këshillin e Ministrave,...

Holanda me dy mendje: çelja e negociatave e parakohshme, por veto nuk përdorim

para 8 muajve - Te Sheshi

Ministri i Punëve të Jashtme të Holandës, Stef Blok ka ripërsëritur qëndrimin e tij se çelja e negociatave me Shqipërinë do të ishte një veprim i parakohshëm. Këtë qëndrim ua përcolli edhe anëtarëve të...

Holanda: Shqipëria, shumë punë për të bërë kundër korrupsionit

para 8 muajve - Gazeta Observer

Holanda kërkon që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të trajtohen të ndara sa i përket hapjes ose jo të negociatave me Bashkimin Evropian, vendim që pritet të merret më 15 tetor në Këshillin e Ministrave,...

Negociatat, Holanda: Shqipëria, shumë punë për të bërë kundër korrupsionit

para 8 muajve - KosovaPress

Në reagimin e Ministrisë së Jashtme të Holandës, të shpërndarë sot në mëngjes nga Ambasada në Tiranë, theksohet se Shqipëria duhet të bëjë më shumë punë në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar....

Holanda nuk ndryshoi qëndrim për Shqipërinë: Jo hapjes së negociatave me BE

para 8 muajve - Arbresh

Ka përfunduar mbledhja e komisionit për çështjet europiane në parlamentin e Holandës. Anëtarët e këtij komisioni kanë dëgjuar qëndrimin e qeverisë përmes ministrit për Punët e Jashtme, Stef Blok, njofton...

Holanda nuk ndryshoi qëndrim për Shqipërinë: Jo hapjes së negociatave me BE

para 8 muajve - Ina

Ka përfunduar mbledhja e komisionit për çështjet europiane në parlamentin e Holandës. Anëtarët e këtij komisioni kanë dëgjuar qëndrimin e qeverisë përmes ministrit për Punët e Jashtme, Stef Blok, njofton...

Diskutimet në parlament, qeveria holandeze kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë

para 8 muajve - Gazeta Express

Ministri i Punëve te Jashtme të Holandës, Stef Blok ka deklaruar se qeveria holandeze konsideron se nuk duhen hapur negociatat e anëtarësimit në Bashkimin Europian me Shqipërinë. Këtë deklaratë ai ka bërë...

Parlamenti holandez nis diskutimet për Shqipërinë

para 8 muajve - Zhurnal

Amsterdam, 8 tetor – Parlamenti holandez ka nisur diskutimet në lidhje me vendimin për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për Bashkimin Europian. Vendimi nga KE do te jepet me...

Holanda nuk ndryshoi qëndrim për Shqipërinë: Jo hapjes së negociatave me BE

para 8 muajve - Portalb

Ka përfunduar mbledhja e komisionit për çështjet europiane në parlamentin e Holandës. Anëtarët e këtij komisioni kanë dëgjuar qëndrimin e qeverisë përmes ministrit për Punët e Jashtme, Stef Blok, njofton...

Holanda e dyzuar për Shqipërinë, frikë nga një mocion i partive ekstremiste

para 8 muajve - Portalb

Ka përfunduar mbledhja e komisionit për çështjet europiane në parlamentin e Holandës. Anëtarët e këtij komisioni kanë dëgjuar qëndrimin e qeverisë përmes ministrit për Punët e Jashtme, Stef Blok, njofton...

Negociatat: Holanda e dyzuar për Shqipërinë, frikë nga një mocion i partive ekstremiste

para 8 muajve - Klan Kosova

Ka përfunduar mbledhja e komisionit për çështjet europiane në parlamentin e Holandës. Anëtarët e këtij komisioni kanë dëgjuar qëndrimin e qeverisë përmes ministrit për Punët e Jashtme, Stef Blok. Ministri...

Negociatat/ Holanda e dyzuar për Shqipërinë, frikë nga një mocion i partive ekstremiste

para 8 muajve - Top Channel

Ka përfunduar mbledhja e komisionit për çështjet europiane në parlamentin e Holandës. Anëtarët e këtij komisioni kanë dëgjuar qëndrimin e qeverisë përmes ministrit për Punët e Jashtme, Stef Blok. Ministri...

Holanda nuk ndryshon qëndrim për Shqipërinë: Jo hapjes së negociatave me BE

para 8 muajve - BalkanWeb

Parlamenti holandez ka nisur sot diskutimet në lidhje me vendimin për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për Bashkimin Europian. Perfundon diskutimi ne Parlamentin e Holandes per...

Holanda e dyzuar për Shqipërinë, frikë nga një mocion i partive ekstremiste

para 8 muajve - Koha.mk

Ka përfunduar mbledhja e komisionit për çështjet europiane në parlamentin e Holandës. Anëtarët e këtij komisioni kanë dëgjuar qëndrimin e qeverisë përmes ministrit për Punët e Jashtme, Stef Blok. Ministri...

Çelja e negociatave, komisioni parlamentar holandez diskuton për Shqipërinë

para 8 muajve - Medial

TIRANË, 8 tetor/MEDIAL/ Komisioni për Punët e Jashtme dhe Çështjet Europiane i Dhomës së Ulët të parlamentit holandez nisi sot diskutimet në lidhje me vendimin për hapjen e negociatave me Bashkimin Europian...

Diskutimet në parlament, qeveria holandeze kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë

para 8 muajve - GazetaBlic

Ministri i Punëve te Jashtme të Holandës, Stef Blok ka deklaruar se qeveria holandeze konsideron se nuk duhen hapur negociatat e anëtarësimit në Bashkimin Europian me Shqipërinë. Këtë deklaratë ai ka bërë...

Holanda nuk ndryshon qëndrim për Shqipërinë: Jo hapjes së negociatave me BE

para 8 muajve - Medial

Ka përfunduar dsikutimi në parlamentin holandez për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në. Me sa duket nuk ka ndryshim të qëndrimit për hapjen e negociatave për Shqipërinë....

Komisioni Europian rekomandon hapjen e negociatave per Shqiperine dhe Maqedonine e Veriut

para 8 muajve - Gazeta Tema

Komisioni Europian rekomandon hapjen e negociatave te pranimit me Shqiperine dhe Maqedonine e Veriut. Ne daten 15 Tetor, Keshilli i Ministrave do te diskutoje ne Luksemburg ne lidhje me zgjerimin dhe do...

Holanda vendos si në qershor, Harxhi: Lajm i mirë, do japë “po” për Shqipërinë

para 8 muajve - Gazeta Tema

Parlamenti në Holandë ka vendosur që t’i qëndrojë mocionit të muajit qershor për negociatat me Shqipërinë. Me këtë konkluzion ka dalë parlamenti pas diskutimit që ka pasur për hapjen e negociatave me Shqipërinë...

Hapja e negociatave, çfarë vendosi qeveria e Holandës

para 8 muajve - Sot News

Ministri i Punëve te Jashtme të Holandës, Stef Blok ka deklaruar se qeveria holandeze konsideron se nuk duhen hapur negociatat e anëtarësimit në Bashkimin Evropian me Shqipërinë. Këtë deklaratë ai ka bërë...

Holanda e prerë: Jo hapjes së negociatave me Shqipërinë

para 8 muajve - Koha Jone

Ka përfunduar mbledhja e komisionit për çështjet europiane në parlamentin e Holandës. Anëtarët e këtij komisioni kanë dëgjuar qëndrimin e qeverisë përmes ministrit për Punët e Jashtme, Stef Blok. Ministri...

Negociatat, Holanda drejt një vote “Pro” për Shqipërinë

para 8 muajve - Medial

Holanda duket se do te shkoje drejt nje vote pro per hapjen e negociatave me Shqiperine, ne rast se Franca vendos t’i hape driten jeshile vendit tone. Gjate seances ne Parlamentin holandez ministri i Jashtem...

Negociatat: Komisioni parlamentar holandez për Europën diskuton Shqipërinë

para 8 muajve - Top Channel

Prej rreth një ore komisioni parlamentar holandez për Europën po diskuton qëndrimin e saj në lidhje me çeljen e negociatave mes BE-së, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Ndryshe nga parlamenti Gjerman...

Negociatat, Holanda drejt një vote “Pro” për Shqipërinë

para 8 muajve - Vizion Plus

Holanda duket se do te shkoje drejt nje vote pro per hapjen e negociatave me Shqiperine, ne rast se Franca vendos t’i hape driten jeshile vendit tone. Gjate seances ne Parlamentin holandez ministri i Jashtem...

Ministri i Holandës: Vendimi pro Shqipërisë, i nxituar

para 8 muajve - Opinion

Holanda nuk është e bindur për të dhënë dritën jeshile për të lejuar fillimin e negociatave me për Shqipërinë. Ministri i Punëve te Jashtme të Holandës, Stef Blok ka deklaruar se qeveria holandeze konsideron...

NEGOCIATAT/ Qeveria holandeze e bindur për vendimin për Shqipërinë

para 8 muajve - Albeu

Ministri i Punëve te Jashtme të Holandës, Stef Blok ka deklaruar se qeveria holandeze konsideron se nuk duhen hapur negociatat e anëtarësimit në Bashkimin Evropian me Shqipërinë. Këtë deklaratë ai ka bërë...

Qeveria e Holandës “vulos” vendimin për Shqipërinë. Kryediplomati holandez: Qëndrimi i qeverisë mbetet i pandryshuar

para 8 muajve - Standard

Ministri i Punëve te Jashtme të Holandës, Stef Blok ka deklaruar se qeveria holandeze konsideron se nuk duhen hapur negociatat e anëtarësimit në Bashkimin Evropian me Shqipërinë. Këtë deklaratë ai ka bërë...

Vendimi për Shqipërinë, parlamenti holandez nis diskutimet për negociatat

para 8 muajve - BalkanWeb

Parlamenti holandez ka nisur sot diskutimet në lidhje me vendimin për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për Bashkimin Europian. Vendimi nga KE do te jepet me 18 tetor. vijon..

Negociatat/ Parlamenti holandez nis diskutimet për Shqipërinë

para 8 muajve - Medial

Parlamenti holandez ka nisur diskutimet në lidhje me vendimin për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për Bashkimin Europian. Vendimi nga KE do te jepet me 18 tetor, ndërsa Gjermania...

Vendimi për Shqipërinë, parlamenti holandez nis diskutimet për negociatat

para 8 muajve - Medial

Parlamenti holandez ka nisur sot diskutimet në lidhje me vendimin për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për Bashkimin Europian. Vendimi nga KE do te jepet me 18 tetor. vijon.....

Negociatat/ Parlamenti holandez nis diskutimet për Shqipërinë

para 8 muajve - Vizion Plus

Parlamenti holandez ka nisur diskutimet në lidhje me vendimin për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për Bashkimin Europian. Vendimi nga KE do te jepet me 18 tetor, ndërsa Gjermania...

Komisioni parlamentar holandez për Europën nis diskutimin për Shqipërinë

para 8 muajve - Koha Jone

Prej rreth një ore komisioni parlamentar holandez për Europën po diskuton qëndrimin e Holandës në lidhje me çeljen e negociatave mes BE-së, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Ndryshe nga parlamenti Gjerman...

E FUNDIT/ Kur do të jepet vendimi për Shqipërinë!? Parlamenti holandez nis diskutimet për negociatat

para 8 muajve - Standard

Parlamenti holandez ka nisur sot diskutimet në lidhje me vendimin për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për Bashkimin Europian. Vendimi nga KE do te jepet me 18 tetor.

Diskutimet në parlament, qeveria holandeze kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë

para 8 muajve - Tetova Sot

Ministri i Punëve te Jashtme të Holandës, Stef Blok ka deklaruar se qeveria holandeze konsideron se nuk duhen hapur negociatat e anëtarësimit në Bashkimin Europian me Shqipërinë. Këtë deklaratë ai ka bërë...

“Forca të errëta kundër Shqipërisë”, Meta flet për çuna problematikë

para 8 muajve - Opinion

Pasditen e kësaj të marte u publikua letra që tetë ministret e qeverisë shqiptare i ishin drejtuar parlamentit holandez për hapjen e negociatave me Bashkimin Europian. Ne letrën prej katër faqe, ministret...

Holanda kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë

para 8 muajve - Arbresh

Ministri i Punëve te Jashtme të Holandës, Stef Blok ka deklaruar se qeveria holandeze konsideron se nuk duhen hapur negociatat e anëtarësimit në Bashkimin Europian me Shqipërinë. Këtë deklaratë ai ka bërë...

Negociatat me BE, Parlamenti holandez debaton ashpër për Shqipërinë

para 8 muajve - Sot News

Parlamenti i Holandës diskuton sot lidhur me çeljen e negociatave të anëtarësimit të Bashkimit Europian me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ligjvënësit e këtij shteti kanë thirrur në interpelancë ministrin...

Negociatat: Holanda e dyzuar për Shqipërinë, frikë nga një mocion i partive ekstremiste

para 8 muajve - Zyrtare

Ka përfunduar mbledhja e komisionit për çështjet europiane në parlamentin e Holandës. Anëtarët e këtij komisioni kanë dëgjuar qëndrimin e qeverisë përmes ministrit për Punët e Jashtme, Stef Blok. Ministri...

Letra/ “Rama përdor tetë ministret kukulla për t’iu lutur Holandës”

para 8 muajve - Standard

Vetëm Edi Rama nuk e ka kuptuar se shfaqet e tij fasadë nuk arrijnë të gënjejnë më njeri. As vetëpromovimi si artist dhe piktor, sa barcaletat që u tregon liderve ndërkombëtarë dhe as mburrjet se ka më...

Negociatat, Holanda e dyzuar për Shqipërinë, frikë nga një mocion i partive ekstremiste

para 8 muajve - Arbresh

Ka përfunduar mbledhja e komisionit për çështjet europiane në parlamentin e Holandës. Anëtarët e këtij komisioni kanë dëgjuar qëndrimin e qeverisë përmes ministrit për Punët e Jashtme, Stef Blok. Ministri...

“Forca të errëta kundër Shqipërisë”, letra e ministreve shqiptare drejtuar deputetëve të Holandës

para 8 muajve - InfoShqip

Katër ditë më parë, qeveria holandeze zyrtarizoi qëndrimin e saj përsa i takon çeljes së negociatave për Shqipërinë. Në një letër drejtuar parlamentit, ekzekutivi i Holandës theksonte se është një hap...

“Forcat e errëta punojnë kundër Shqipërisë”, Strazimiri: Mos e kanë për kandidatët tutorë prostitutash?

para 8 muajve - BalkanWeb

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Gent Strazimiri me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se qeveritarët flasin paturpërisht për “forca të errëta që punojnë kundër Shqipërisë”. Strazimiri deklaron...

“Forcat e errëta punojnë kundër Shqipërisë”, shpërthen Strazimiri: Këto “shoqet” mos e kanë për kandidatët tutorë prostitutash?

para 8 muajve - Standard

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Gent Strazimiri me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se qeveritarët flasin paturpërisht për “forca të errëta që punojnë kundër Shqipërisë”. Strazimiri deklaron...

Negociatat/ Holanda e dyzuar për Shqipërinë, frikë nga një mocion i partive ekstremiste

para 8 muajve - Zyrtare

Ka përfunduar mbledhja e komisionit për çështjet europiane në parlamentin e Holandës. Anëtarët e këtij komisioni kanë dëgjuar qëndrimin e qeverisë përmes ministrit për Punët e Jashtme, Stef Blok. Ministri...

“Forcat e errëta punojnë kundër Shqipërisë”, Strazimiri: Mos e kanë për kandidatët tutorë prostitutash?

para 8 muajve - Medial

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Gent Strazimiri me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se qeveritarët flasin paturpërisht për “forca të errëta që punojnë kundër Shqipërisë”. Strazimiri deklaron...

Ministret shqiptare letër deputetëve të Holandës / Gent Strazimiri tregon forcat e errëta që punojnë kundër Shqipërisë

para 8 muajve - Sot News

Pas qëndrimit skeptik nga qeveria holandeze lidhur me çeljen e negociatave të Shqipërisë për BE, ministret e kabinetit qeveritar ‘Rama’ kanë bërë një lëvizje, vetëm pak ditë nga vendimi që pritet të merret...

“Për cilat forca të errëta e kanë fjalën shoqet e PS?”

para 8 muajve - Koha Jone

Ish-deputeti i PD-së, Gent Strazimiri ka reaguar për letrën që deputetet e PS i kanë dërguar parlamentit Holandez. Në letër, gratë e PS thonë se Shqipërisë duhet t’i hapen negociatat, pasi rrezikohet nga...

“Forca të errëta kundër Shqipërisë”, letra e ministreve shqiptare për deputetët e Holandës

para 8 muajve - Gazeta Express

Katër ditë më parë, qeveria holandeze zyrtarizoi qëndrimin e saj përsa i takon çeljes së negociatave për Shqipërinë. Në një letër drejtuar parlamentit, ekzekutivi i Holandës theksonte se është një hap...

Negociatat: Komisioni parlamentar holandez për Europën diskuton Shqipërinë

para 8 muajve - Arbresh

Prej rreth një ore komisioni parlamentar holandez për Europën po diskuton qëndrimin e saj në lidhje me çeljen e negociatave mes BE-së, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Ndryshe nga parlamenti Gjerman...

Ministret shqiptare letër Holandës: Mbështesni hapjen e negociatave

para 8 muajve - Medial

Tetë ministret e kabinetit “Rama” I kanë dërguar një letër parlamentit holandezë në lidhje me çështjen e negociatave me Shqipërinë. Kur priten edhe pak ditë nga dhënia e përgjigjes së KE, ministrja, Olta...

Ministret shqiptare letër Holandës: Mbështesni hapjen e negociatave

para 8 muajve - Vizion Plus

Tetë ministret e kabinetit “Rama” I kanë dërguar një letër parlamentit holandezë në lidhje me çështjen e negociatave me Shqipërinë. Kur priten edhe pak ditë nga dhënia e përgjigjes së KE, ministrja, Olta...

Ekskluzive/ “Forca të errëta kundër Shqipërisë”, letra e ministreve shqiptare për deputetët e Holandës

para 8 muajve - Top Channel

Katër ditë më parë, qeveria holandeze zyrtarizoi qëndrimin e saj përsa i takon çeljes së negociatave për Shqipërinë. Në një letër drejtuar parlamentit, ekzekutivi i Holandës theksonte se është një hap...

“Një dritë jeshile” Ministret e Ramës letër parlamentit holandez

para 8 muajve - Koha Jone

Ministret e qeverisë “Rama” i kanë dërguar një letër parlamentit holandez lidhur me çeljen e negoicatave me Shqipërinë. “Shpresojmë që ju të njihni arritjet tona sic i njohu parlamenti gjerman. Një dritë...

Hapja e negociatave me BE, Parlamenti i Holandës jep sot përgjigjen për Shqipërinë

para 8 muajve - Sot News

Dhoma e Ulët e parlamentit të  Holandës do të dikutojë sot në orën 20:30 për çeljen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian, vendimt i cili pritet të jepet në datën 18 tetor pas mbledhjes së...

Negociatat/ “Forca të errëta kundër Shqipërisë”, letra e ministreve shqiptare për deputetët e Holandës

para 8 muajve - BalkanWeb

Katër ditë më parë, qeveria holandeze zyrtarizoi qëndrimin e saj përsa i takon çeljes së negociatave për Shqipërinë. Në një letër drejtuar parlamentit, ekzekutivi i Holandës theksonte se është një hap...

Negociatat/ “Forca të errëta kundër Shqipërisë”, letra e ministreve shqiptare për deputetët e Holandës

para 8 muajve - Medial

Katër ditë më parë, qeveria holandeze zyrtarizoi qëndrimin e saj përsa i takon çeljes së negociatave për Shqipërinë. Në një letër drejtuar parlamentit, ekzekutivi i Holandës theksonte se është një hap...

Gratë e PS, letër parlamentit holandez: Forca të errëta kundër Shqipërisë në Tiranë

para 8 muajve - Koha Jone

Katër ditë më parë, qeveria holandeze zyrtarizoi qëndrimin e saj përsa i takon çeljes së negociatave për Shqipërinë. Në një letër drejtuar parlamentit, ekzekutivi i Holandës theksonte se është një hap...

Ministret e PS i shkruajnë parlamentit holandez: Forca të errëta kundër Shqipërisë në Tiranë

para 8 muajve - Koha Jone

Katër ditë më parë, qeveria holandeze zyrtarizoi qëndrimin e saj përsa i takon çeljes së negociatave për Shqipërinë. Në një letër drejtuar parlamentit, ekzekutivi i Holandës theksonte se është një hap...

Vendimi për negociatat, gratë ministre letër për deputetët e Holandës: Dështimi i përpjekjeve tona për të çelur bisedimet është çmimi më i madh për forcat e errëta që po e pengojnë

para 8 muajve - Gazeta Tema

Katër ditë më parë, qeveria holandeze zyrtarizoi qëndrimin e saj përsa i takon çeljes së negociatave për Shqipërinë. Në një letër drejtuar parlamentit, ekzekutivi i Holandës theksonte se është një hap...

Ministret e PS i shkruajnë Holandës për: Forca të errëta kundër Shqipërisë në Tiranë

para 8 muajve - Koha Jone

Katër ditë më parë, qeveria holandeze zyrtarizoi qëndrimin e saj përsa i takon çeljes së negociatave për Shqipërinë. Në një letër drejtuar parlamentit, ekzekutivi i Holandës theksonte se është një hap...

“Forca të errëta kundër Shqipërisë”, ministret e qeverisë Rama i nisin letër holandezëve

para 8 muajve - Sot News

Tirana zyrtare i drejton një letër qeverisë holandeze. Letra mban firmën e grave ministre të qeverisë sonë Letra e tërheq vëmendjen edhe tek bashkëpunimi mes Shqipërisë dhe Holandës në luftën kundër krimit...

Holanda sot vendos për dhënien e datës për Maqedoninë e Veriut

para 8 muajve - Shenja

Shteti i Holandës sot do të sjell një qëndrim përfundimtar rreth hapjes së negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE. Parlamenti holandez sonte do të diskutoj për  zgjerimin...

“Forca të errëta kundër Shqipërisë”, letra e ministreve shqiptare për deputetët e Holandës

para 8 muajve - Lexo

Katër ditë më parë, qeveria holandeze zyrtarizoi qëndrimin e saj përsa i takon çeljes së negociatave për Shqipërinë. Në një letër drejtuar parlamentit, ekzekutivi i Holandës theksonte se është një hap...

Holanda diskuton sot me ministrin e jashtëm qëndrimin për Shqipërinë

para 8 muajve - Medial

Hollanda vazhdon të hezitojë për të dhënë “Po”-në e saj për nisjen e negociatave mes Shqipërisë dhe BE-së. Media hollandeze, ndërsa njofton mbajtjen të martën në mbrëmje të një debati në Dhomën e Përfaqësuesve...

Sot Holanda voton pro ose kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë

para 8 muajve - Medial

Parlamenti i Holandës voton pasditen e kësaj të marte për të autorizuar qeverinë e kryeministrit Mark Rutte  në samitin e Këshillit Europian të 18 tetorit në lidhje me çeljen e negociatave të Bashkimit...

“Forca të errëta kundër Shqipërisë”, letra e ministreve shqiptare për deputetët e Holandës

para 8 muajve - Arbresh

Katër ditë më parë, qeveria holandeze zyrtarizoi qëndrimin e saj përsa i takon çeljes së negociatave për Shqipërinë. Në një letër drejtuar parlamentit, ekzekutivi i Holandës theksonte se është një hap...

Sot Holanda voton pro ose kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë

para 8 muajve - Vizion Plus

Parlamenti i Holandës voton pasditen e kësaj të marte për të autorizuar qeverinë e kryeministrit Mark Rutte  në samitin e Këshillit Europian të 18 tetorit në lidhje me çeljen e negociatave të Bashkimit...

Joshje femërore për negociatat, “gratë” e Ramës i shkruajnë Hollandës: “Jo”-ja, çmim i madh për forca të errëta!

para 8 muajve - Te Sheshi

Qeveria shqiptare ka vendosur të luajë kartën “femërore” me Hollandën, për t’i ndryshuar qëndrim e marrë “Po”-në e dëshiruar prej saj për negociatat. Nuk dihet nëse është ide e Ramës apo e vetë ministreve...

Holanda diskuton sot me ministrin e jashtëm qëndrimin për Shqipërinë

para 8 muajve - 24 ore

Hollanda vazhdon të hezitojë për të dhënë “Po”-në e saj për nisjen e negociatave mes Shqipërisë dhe BE-së. Media hollandeze, ndërsa njofton mbajtjen të martën në mbrëmje të një debati në Dhomën e Përfaqësuesve...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK