http://kariera.mk

Palmer qëndron javën e ardhshme në Beograd

para 8 muajve - Vizion Plus

Diplomati amerikan, Mathew Palmer do të marrë pjesë në Forumin e nëntë të Sigurisë, i cili do të mbahet në Beograd nga data 16 deri më 18 tetor, njoftoi kjo organizatë joqeveritare. Më 30 gusht, Palmer...

Palmer qëndron javën e ardhshme në Beograd

para 8 muajve - Alsat-M

Diplomati amerikan, Mathew Palmer do të marrë pjesë në Forumin e nëntë të Sigurisë, i cili do të mbahet në Beograd nga data 16 deri më 18 tetor, njoftoi kjo organizatë joqeveritare. Më 30 gusht, Palmer...

Tahiri: Grenell ka ardhur në Kosovë të dëgjojë qëndrimet e partive politike

para 8 muajve - Klan Kosova

Richard Grenell, i dërguari i posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi nga presidenti Donald Trump, është duke qëndruar në Kosovë. Gazetari i Klan Kosovës, Besnik Tahiri, ka thënë se pas ardhjes së Grenell në...

Po mirëpritet koalicioni LVV-LDK

para 8 muajve - OraInfo

Koalicioni LVV-LDK po mirëpritet nga analistët e qytetarët. Të enjten do të nisin takimet ndërmjet dy partive që morën më së shumti vota në zgjedhjet që u mbajtën të dielën e kaluar. Kandidati për kryeministër...

Palmer javën tjetër në Serbi

para 8 muajve - Medial

20:00 | 9 Tetor 2019 Diplomati amerikan, Mathew Palmer do të marrë pjesë në Forumin e nëntë të Sigurisë, i cili do të mbahet në Beograd nga data 16 deri më 18 tetor, njoftoi kjo organizatë joqeveritare....

Palmer qëndron javën e ardhshme në Beograd

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Diplomati amerikan, Mathew Palmer do të marrë pjesë në Forumin e nëntë të Sigurisë, i cili do të mbahet në Beograd nga data 16 deri më 18 tetor, njoftoi kjo organizatë joqeveritare. Më 30 gusht, Palmer...

Kurti: Përmbajtja e marrëveshjes me Serbinë më e rëndësishme sesa afati për arritjen e saj

para 8 muajve - Portalb

Sot, në Ambasadën e re të SHBA-së në Prishtinë, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti , dhe anëtari i kryesisë, Glauk Konjufca , u takuan me Ambasadorin Amerikan në Gjermani, Richard A. Grenell...

I dërguari i Posaçëm i Trump arrin në Prishtinë, takon Thaçin: Nga 2008, SHBA s’ka pasur kaq shumë vëmendje për Kosovën

para 8 muajve - BalkanWeb

I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, të mërkurën dhe të enjten do të qëndrojë në Prishtinë dhe në Beograd. Ai u takua me presidentin e Kosovës...

Grenell në Prishtinë, i takon të gjithë, kërkon rinisjen e dialogut me Serbinë

para 8 muajve - Koha.net

Vetëm pak ditë pasi u emërua i dërguar i posaçëm presidentit amerikan Donald Trump për dialogun me Serbinë, Richard Grenelli ka zbarkuar në Prishtinë. Diplomati amerikan u befasua nga prania e madhe e...

Koalicioni LVV-LDK po mirëpritet nga analistët e qytetarët

para 8 muajve - Koha.net

Të enjten do të nisin takimet ndërmjet dy partive që morën më së shumti vota në zgjedhjet që u mbajtën të dielën e kaluar. Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, është shprehur...

Ambasada e SHBA-ve: Grenell mezi pret të punojë me udhëheqësit e Kosovës për sjelljen e paqes

para 8 muajve - Medial

Sot në vendin tonë po qëndron përfaqësuesi i Presidentit Amerikan Donald Trump, Richard Grenell. Grenell sot është takuar me presidenten e Kosovës, Hashim Thaçi, më pas zhvilloi takim me liderin e VV-së,...

Ambasada e SHBA-ve: Grenell mezi pret të punojë me udhëheqësit e Kosovës për sjelljen e paqes

para 8 muajve - Klan Kosova

Sot në vendin tonë po qëndron përfaqësuesi i Presidentit Amerikan Donald Trump, Richard Grenell. Grenell sot është takuar me presidenten e Kosovës, Hashim Thaçi, më pas zhvilloi takim me liderin e VV-së,...

Osmani: Alternativë e vetme – LDK+VV

para 8 muajve - RTV 21

Vjosa Osmani pranon koalicionin qeverisës me Vetëvendosjen Nënkreyetrja e LDK -së Vjosa Osmani ka pranuar se do të ketë koalicion në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së. Osmani tha se në zgjedhjet...

Richard Grenell pret bashkëpunim me liderët kosovar për dialogun me Serbinë

para 8 muajve - DW

I dërguari special i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, tha në Prishtinë, se marrëveshja e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do t'i kontribuonte zhvillimit të Kosovës dhe tërë rajonit. I dërguari special...

I dërguari i Trump takon liderët në Kosovë, gazetarja amerikane nxjerr foton: Nuk e shoh Palmer

para 8 muajve - BalkanWeb

Përfaqësuesi special i Presidentit Amerikan Donald Trump për Bisedimet Paqësore ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ambasadori i SHBA në Gjermani Richard Grenell, ka qenë sot në Prishtinë ku është takuar me...

Ambasada e ShBA-së: Grenell mezi pret të punojë me udhëheqësit e Kosovës për sjelljen e paqes

para 8 muajve - GazetaBlic

Në Kosovë po qëndron përfaqësuesi i Presidentit Amerikan Donald Trump, Richard Grenell. Grenell gjatë ditës së sotme është takuar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, më pas zhvilloi takim me liderin...

I dërguari i Trump takon liderët në Kosovë, gazetarja amerikane nxjerr foton: Nuk e shoh Palmer…

para 8 muajve - Standard

Përfaqësuesi special i Presidentit Amerikan Donald Trump për Bisedimet Paqësore ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ambasadori i SHBA në Gjermani Richard Grenell, ka qenë sot në Prishtinë ku është takuar me...

Çka biseduan Thaçi dhe i dërguari i presidentit Trump?

para 8 muajve - RTV 21

Thaçi takoi përfaqësuesin special të ShBA-së për dialogun Sot për vizitë në Kosovë ka qëndruar përfaqësuesi special i ShBA-së për Marrëveshjen e Paqes në mes të Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell. Sipas...

Palmer qëndron javën e ardhshme në Beograd

para 8 muajve - Lajm

Diplomati amerikan, Mathew Palmer do të marrë pjesë në Forumin e nëntë të Sigurisë, i cili do të mbahet në Beograd nga data 16 deri më 18 tetor, njoftoi kjo organizatë joqeveritare. Më 30 gusht, Palmer...

Grenell, Kurtit: Mungesa e marrëveshjes me Serbinë pengesë për investime

para 8 muajve - Flaka

Sot, në Ambasadën e re të ShBA-ve në Prishtinë, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe anëtari i kryesisë, Glauk Konjufca, u takuan me ambasadorin amerikan në Gjermani, Richard A. Grenell dhe...

Përfundon takimi i Veselit me Grenell, tani radha e Haradinajt

para 8 muajve - Gazeta Express

Ka përfunduar takimi mes të dërguarit Special të presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorit Richard Grenell, dhe kreut të PDK-së, Kadri Veselit, raporton T7. Përveç përfaqësuesve...

Vjosa Osmani konfirmon koalicionin me VV: Nuk ka asnjë alternativë tjetër

para 8 muajve - InfoShqip

Vjosa Osmani, e cila ishte kandidate e LDK-së për kryeministre, ka pranuar se koalicioni i ri qeverisës në Kosovë do të formohet me Lëvizjen Vetëvendosje. Vetëvendosje u shpall fituese e zgjedhjeve parlamentare...

Biseda mes Albin Kurtit dhe të dërguarit të Trump-it

para 8 muajve - Iliria News

Sot, në Ambasadën e re të ShBA-ve në Prishtinë, kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Albin Kurti, dhe anëtari i Kryesisë, Glauk Konjufca, u takuan me Ambasadorin Amerikan në Gjermani, z. Richard A. Grenell...

Grenell përfundon takimet me liderët partiakë – largohet nga Ambasada Amerikane

para 8 muajve - Klan Kosova

I Dërguari Special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell i ka përfunduar takimet me të gjithë liderët partiakë në Kosovë. Fillimisht, ai e ka takuar...

Kryhet edhe takimi Mustafa -Osmani me Grenell

para 8 muajve - Gazeta Express

Ka përfunduar takimi mes të dërguarit Special të presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorit Richard Grenell, dhe kreut të LDK-së, Isa Mustafës e kandidates për kryeministre...

I dërguari i Posaçëm i Trump mesah në Prishtinë: Nga 2008, SHBA s’ka pasur kaq shumë vëmendje për Kosovën

para 8 muajve - Lexo

I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, të mërkurën dhe të enjten do të qëndrojë në Prishtinë dhe në Beograd. Ai u takua me presidentin e Kosovës...

Grenell në takim me Thaçin: Shpresoj se Serbia dhe Kosova do të takohen së shpejti

para 8 muajve - Portalb

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur ambasadorin Richard Grenell, Përfaqësues Special i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për Marrëveshjen e Paqes në mes të Kosovës dhe Serbisë....

Grenell pas takimit me Kurtin: Mungesa e marrëveshjes Kosovë- Serbi, pengesë e investimeve të huaja

para 8 muajve - Klan Kosova

Në Ambasadën e re të SHBA-ve në Prishtinë, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe anëtari i kryesisë, Glauk Konjufca, u takuan me të dërguarin e presidentit amerikan, Donald Trump, Richard...

Grenell përfundon takimet me liderët partiakë – largohet nga Ambasada Amerikane

para 8 muajve - Medial

I Dërguari Special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell i ka përfunduar takimet me të gjithë liderët partiakë në Kosovë. Fillimisht, ai e ka takuar...

Grenell pas takimit me Kurtin: Mungesa e marrëveshjes Kosovë- Serbi, pengesë e investimeve të huaja

para 8 muajve - Medial

Në Ambasadën e re të SHBA-ve në Prishtinë, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe anëtari i kryesisë, Glauk Konjufca, u takuan me të dërguarin e presidentit amerikan, Donald Trump, Richard...

Çfarë thotë VV për takimin e Kurtit me Emisarin e Trump, ky është njoftimi

para 8 muajve - Gazeta Express

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ishte i pari nga liderët e partive që u takua me emisarin special të Presidentit të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi. Pas takimit, Lëvizja Vetëvendosje ka dhënë...

‘Zbardhen’ detaje të takimit të Konsett dhe Mustafa: Gjithçka që u folë për Qeverinë e re!

para 8 muajve - GazetaBlic

Pa kaluar as 48 orë pas përfundimit të zgjedhjeve, Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, ka pasur takime me dy liderët e partive të cilat dolën të parat në zgjedhjet e 6 tetorit, Albin Kurti...

Takimi i Albin Kurtit me përfaqësuesin e SHBA, zbardhet pika e “nxehtë” e diskutimit

para 8 muajve - BalkanWeb

Përfaqësues Special i presidentit të SHBA-ve, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell po zhvillon një vizitë në Kosovë ku u takua me kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe anëtarin e Kryesisë,...

Thaçi e citon Grenellin: Shpresoj që takimi Kosovë -Serbi do të ndodhë shpejt

para 8 muajve - Gazeta Express

Pas përfundimit të takimit më emisarin special të Presidnetit të SHBA’së për dialogun, Zyra e presidentit Hashim Thaçi ka lëshuar një komunikatë për media në të cilën thuhet se Richard Grenell ka shprehur...

Kurti takon Grenell: Përmbajtja e marrëveshjes me Serbinë më e rëndësishme se afati kohor

para 8 muajve - Koha Jone

I dërguari i Posaçëm i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka filluar takimet me krerët e partive politike në Kosovë në ambsadën e SHBA në Prishtinë. I pari që ka takuar Grenell...

Përfundon takimi i Veselit me Grenell, tani radha e Haradinajt

para 8 muajve - Albeu

Ka përfunduar takimi mes të dërguarit Special të presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorit RichaKa përfunduar takimi mes të dërguarit Special të presidentit amerikan Donald...

Grenell përfundon takimet me liderët partiakë – largohet nga Ambasada Amerikane

para 8 muajve - GazetaBlic

I Dërguari Special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell i ka përfunduar takimet me të gjithë liderët partiakë në Kosovë. Fillimisht, ai e ka takuar...

Biseda mes Albin Kurtit dhe të dërguarit të Presidentit Trump

para 8 muajve - InfoShqip

Sot, në Ambasadën e re të ShBA-ve në Prishtinë, kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Albin Kurti, dhe anëtari i Kryesisë, Glauk Konjufca, u takuan me Ambasadorin Amerikan në Gjermani, z. Richard A. Grenell...

Gernell përfundon takimet me politikanët kosovarë

para 8 muajve - Sinjali

Kanë përfunduar takimet e përfaqësuesve të subjekteve politike për dialogun Kosovë-Serbi me përfaqësuesin special të presidentit të SHBA-ve, ambasadorin Richard Grenell. Së fundi, Grenell, u takua me kryetarin...

Serbia reagon për vizitën e Grenell në Kosovë

para 8 muajve - Infokusi

Richard Grenell, i dërguar special i Amerikës për dialogun në mes të Kosovës e Serbisë, gjatë kësaj të mërkure ka qëndruar në Kosovë ku është takuar me liderët e partive në vend dhe me Presidentin Hashim...

Palmer e Grenell në Kosovë, në fokus dialogu me Serbinë

para 8 muajve - Alsat-M

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, po qëndrojnë në Prishtinë. I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...

Biseda mes Albin Kurtit dhe të dërguarit të Trump-it

para 8 muajve - Ina

Sot, në Ambasadën e re të ShBA-ve në Prishtinë, kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Albin Kurti, dhe anëtari i Kryesisë, Glauk Konjufca, u takuan me Ambasadorin Amerikan në Gjermani, z. Richard A. Grenell...

Përfundon takimi i emisarit të Trumpit me Albin Kurtin në Ambasadën e SHBA’së

para 8 muajve - Gazeta Express

Në Ambasadën e SHBA’së në Prishtinë, Përfaqësuesi Special i Presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka filluar edhe takimet me krerët e partive politike në Kosovë. I pari që ka...

Kryhet edhe takimi Mustafa -Osmani me Grenell

para 8 muajve - Medial

16:10 | 9 Tetor 2019 Ka përfunduar takimi mes të dërguarit Special të presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorit Richard Grenell, dhe kreut të LDK-së, Isa Mustafës e kandidates...

Kosnett: Grenell i gatshëm të bashkëpunojë me Thaçin

para 8 muajve - OraInfo

Richard Grenell po qëndron për vizitë në Kosovë. Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka folur për takimin e Presidentit Hashim Thaçi me ambasadori, Richard Grenell. Përmes një postimi në Tëitter,...

Zbardhen porositë/ I dërguari i Trump-Thaçit: Kosova dhe Serbia të gjejnë një zgjidhje

para 8 muajve - BalkanWeb

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot ambasadorin Richard Grenell, Përfaqësues Special i presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për marrëveshjen e paqes midis Kosovës dhe Serbisë....

Grenell: Shpresoj se Kosova dhe Serbia do të takohen së shpejti

para 8 muajve - Anadolu Agency

Prishtinë Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur ambasadorin Richard Grenell, Përfaqësues Special i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për Marrëveshjen e Paqes në mes të Kosovës...

Grenell takon edhe Mustafën, Osmanin, Veselin e Haradinajn

para 8 muajve - RTV 21

Grenell takohet me përfaqësuesit e partive politike në Kosovë, para vizitës në Beograd Përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori, Richard Grenell...

Kurtit s’i ngutet dialogu, Washingtoni kërkon të nisë menjëherë

para 8 muajve - Gazeta Express

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti që doli i pari në zgjedhjet e gjashtë tetorit, si duket nuk do të pajtohet me Washingonin sa i përket rëndësisë që duhet t’i jepet zhbllokimit të dialogut Kosovë-Serbi....

Grenell takohet edhe me Veselin

para 8 muajve - OraInfo

Në Kosovë po qëndron përfaqësuesi i Donald Trump. Përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori, Richard Grenell po qëndron sot në Kosovë. Grenell fillimisht...

Grenell takohet edhe me Kadri Veselin

para 8 muajve - Sinjali

Përfaqësuesi Special i Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori, Richard Grenell po qëndron sot në Kosovë. Grenell fillimisht është takuar me...

Grenell shpreson se Kosova dhe Serbia do të takohen së shpejti

para 8 muajve - Klan Kosova

Presidenti Hashim Thaçi, sot ka pritur ambasadorin Richard Grenell, Përfaqësues Special i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për Marrëveshjen e Paqes në mes të Kosovës dhe Serbisë. Pas takimit nuk ka...

Vulin për vizitën e Grenell: Pres që t`i dëgjojmë pikëpamjet e Amerikës

para 8 muajve - Klan Kosova

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, me rastin e vizitës në Kosovë të emisarit special të Amerikës për dialogun, Richard Grenell, thotë se ai pret që të dëgjojë pikëpamjet e SHBA-së. Ai thekson...

Kuptohet çfarë u bisedua në takimin mes Thaçit e Grenell

para 8 muajve - RTV 21

“Që nga viti 2008, nuk ka pasur kaq vëmendje të SHBA-së për Kosovën” Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur ambasadorin Richard Grenell, Përfaqësues Special i Presidentit të SHBA-së,...

Takimi ndërmjet Kurtit e Konjufcës me Kosnettin e Grenellin, u morën vesh për diçka

para 8 muajve - Sinjali

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, bashkë me zyrtarin tjetër të kësaj partie, Glauk Konjufcën sot kanë shkuar në Ambasadën e SHBA-së në Kosovë për t’u takuar me emisarin e Donald Trumpit, Richard...

Osmani: Qeveria e re duhet të përbëhet nga opozita e deridjeshme

para 8 muajve - Portalb

Vjosa Osmani, kandidate për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës në zgjedhjet e mbajtura më 6 tetor në Kosovë, ka thënë përmes një postimi në rrjetin social, Facebook se qeveria e re duhet të...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, nuk deklarohen për media

para 8 muajve - Koha.mk

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në një takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell. Ata...

Thaçi takoi emisarin e Trumpit për dialogun, ja çfarë u bisedua?

para 8 muajve - Ina

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur ambasadorin Richard Grenell, Përfaqësues Special i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për Marrëveshjen e Paqes në mes të Kosovës dhe Serbisë....

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, nuk flasin për media

para 8 muajve - Gazeta Express

Para pak çastesh ka përfunduar takimi  në mes të presidentit Hasim Thaçi dhe Përfaqësuesi Special Presidencial të SHBA’së, Richard Grenell, në të cilin ka marrë pjesë edhe ambasadori amerikan në Prishtinë,...

Kurti e Konjufca takohen me Grenellin e Kosnettin

para 8 muajve - RTV 21

Kurti e Konjufca takohen me diplomatët amerikanë Lëvizja Vetëvendosje me anë të një postimi në faqen e tyre në Facebook kanë bërë të ditur se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe anëtari...

GRENELL NË KOSOVË, TAKON PRESIDENTIN DHE LIDERË PARTIAKË

para 8 muajve - Klan Macedonia

Përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori, Richard Grenell po qëndron sot në Kosovë. Siç njofton korespodentja e Tv Klan nga Prishtina Blerta Dalloshi-Berisha,...

Osmani: Koalicioni LDK-VV ka shumë sfida para vetes

para 8 muajve - Koha.mk

Vjosa Osmani, kandidate për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës në zgjedhjet e mbajtura më 6 tetor në Kosovë, ka thënë përmes një postimi në rrjetin social, Facebook se qeveria e re duhet të...

Vjosa Osmani konfirmon koalicionin me VV: Nuk ka asnjë alternativë tjetër

para 8 muajve - Top Channel

Vjosa Osmani, e cila ishte kandidate e LDK-së për kryeministre, ka pranuar se koalicioni i ri qeverisës në Kosovë do të formohet me Lëvizjen Vetëvendosje. Vetëvendosje u shpall fituese e zgjedhjeve parlamentare...

Grenell shpreson se Kosova dhe Serbia do të takohen së shpejti

para 8 muajve - Medial

Presidenti Hashim Thaçi, sot ka pritur ambasadorin Richard Grenell, Përfaqësues Special i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për Marrëveshjen e Paqes në mes të Kosovës dhe Serbisë. Pas takimit nuk ka...

Vulin për vizitën e Grenell: Pres që t`i dëgjojmë pikëpamjet e Amerikës

para 8 muajve - Medial

15:29 | 9 Tetor 2019 Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, me rastin e vizitës në Kosovë të emisarit special të Amerikës për dialogun, Richard Grenell, thotë se ai pret që të dëgjojë pikëpamjet...

Palmer javën tjetër në Serbi

para 8 muajve - Arbresh

Diplomati amerikan, Mathew Palmer do të marrë pjesë në Forumin e nëntë të Sigurisë, i cili do të mbahet në Beograd nga data 16 deri më 18 tetor, njoftoi kjo organizatë joqeveritare. Më 30 gusht, Palmer...

Vulin për vizitën e Grenell: Pres që t’i dëgjojmë pikëpamjet e Amerikës

para 8 muajve - GazetaBlic

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, me rastin e vizitës në Kosovë të emisarit special të Amerikës për dialogun, Richard Grenell, thotë se ai pret që të dëgjojë pikëpamjet e SHBA-së. Ai thekson...

Detaje nga takimi Thaçi-Grenell, u fol për marrëveshjen finale me Serbinë

para 8 muajve - Sinjali

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot ka pritur në takim emisarin e dërguar nga SHBA-ja si ndërmjetës në dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Sipas një komunikate të lëshuar nga Presidenca, në ketë...

Ambasadori Kosnett flet për takimin Thaçi-Gernell

para 8 muajve - Sinjali

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka folur për takimin e Presidentit Hashim Thaçi me ambasadorin, Richard Grenell. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Twitter, Kosnett ka thënë se Grenell...

Grenell pas Kurtit pritet t’i takojë liderët e tjerë partiakë

para 8 muajve - Klan Kosova

Sapo ka përfunduar takimi mes të dërguarit special të presidentit amerikan [Donald Trump] për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, dhe liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit – që deri me rezultatet...

Fillon takimi Thaçi-Grenell

para 8 muajve - Insajderi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell. Ata janë takuar...

Vjosa Osmani flet për koalicionin me Vetëvendosje, thotë se kanë shumë sfida para vetes

para 8 muajve - Insajderi

Kandidatja e LDK’së për kryeministre, Vjosa Osmani, ka thënë se rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit ka treguar që qeverinë e ardhshme duhet ta udhëheqin partitë që kanë qenë deri dje në opozitë, LDK’ja...

‘Zbardhen’ detaje të takimit të Konsett dhe Mustafa: Gjithçka që u folë për Qeverinë e re!

para 8 muajve - Infokusi

Pa kaluar as 48 orë pas përfundimit të zgjedhjeve, Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, ka pasur takime me dy liderët e partive të cilat dolën të parat në zgjedhjet e 6 tetorit, Albin Kurti...

Grenell në Prishtinë për dialogun me Serbinë, çfarë i tha Thaçit

para 8 muajve - Opinion

I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, po qëndron në Prishtinë, ku fillimisht është pritur nga presidenti i...

Vjosa Osmani konfirmon koalicionin me VV: Nuk ka asnjë alternativë tjetër

para 8 muajve - Aktuale

josa Osmani, e cila ishte kandidate e LDK-së për kryeministre, ka pranuar se koalicioni i ri qeverisës në Kosovë do të formohet me Lëvizjen Vetëvendosje. Vetëvendosje u shpall fituese e zgjedhjeve parlamentare...

Vjosa Osmani: Alternativa e vetme koalicioni LDK- VV

para 8 muajve - TV21

Kandidatja për kryeministre nga LDK-ja , Vjosa Osmani tha sot se alternativa e vetme për qeverisje është koalicioni LDK- VV. Ajo po ashtu u shpreh se do të jap kontributin e saj pa marrë parasysh se  ku...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, refuzojnë të flasin për media

para 8 muajve - Vizion Plus

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, këtë të mërkurë është takuar me Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell....

Washingtoni i kërkon Kurtit të nisë menjëherë dialogu me Serbinë

para 8 muajve - OraInfo

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë ka ngecur. Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, që doli i pari në zgjedhjet e gjashtë tetorit, si duket nuk do të pajtohet me Washingonin sa i përket rëndësisë që duhet t’i...

Grenell takon Albin Kurtin në ambasadën amerikane

para 8 muajve - Sinjali

Përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, ambasadori, Richard Grenell ka takuar liderin e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti. Raportohet se takimi Grenell-Kurti sapo ka përfunduar ndërsa...

Kurti, Grenellit: Përmbajtja e marrëveshjes me Serbinë më e rëndësishme sesa afati për arritjen e saj

para 8 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe anëtari i Kryesisë, Glauk Konjufca, janë takuar sot në Ambasadën e ShBA-ve në Prishtinë,  me ambasadorin amerikan në Gjermani, njëherësh i përfaqësuesin...

Kurti takohet me Grenellin në Ambasadën amerikane në Prishtinë

para 8 muajve - GazetaBlic

Kreu i Vetëvendosjes dhe kryeministri në ardhje i Kosovës, Albin Kurti ka dalë nga Ambasada amerikane në Prishtinë pas takimit me Richard Grenellin, i dërguari i posaçëm i presidentit amerikan Donald Trump...

Përfundon takimi Thaçi – Grenell, nuk deklarohen për media

para 8 muajve - GazetaBlic

Para pak minutash ka përfunduar takimi Thaçi- Grenell, në të cilin ka marrë pjesë edhe ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett. I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, nuk deklarohen për media

para 8 muajve - Alsat-M

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në një takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell. Ata...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell

para 8 muajve - Klan Kosova

Ka përfunduar takimi mes të dërguarit Special të presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorit Richard Grenell, dhe presidentit  të vendit Hashim Thaçi. Pos me kreun e shtetit...

Thaçi takim me Richard Grenell -FOTO

para 8 muajve - Top Channel

Presidenti Thaçi ka zhvilluar ditën e sotme një takim me të dërguarin e posaçëm të Presidentit Trump, Richard Grenell. Grenell është ambasadori i SHBA-ve në Gjermani si dhe Përfaqësues Special i Presidentit...

Fillon takimi mes Thaçit dhe emisarit të Donald Trump për dialogun

para 8 muajve - Gazeta Express

Para pak minutash ka filluar takimi në mes të presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçit, dhe Përfaqësuesit Special Presidencial të SHBA’së për dialogun, Richard Grenell, shkruan Gazeta Express....

Njeriu i Trump sjell mesazhin amerikan për dialogun Kosovë – Serbi liderëve në Kosovë, këta zgjedhin heshtjen

para 8 muajve - Infokusi

Takimet e përfaqësuesve të subjekteve politike për dialogun Kosovë – Serbi me përfaqësuesin special të presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, ambasadorin Richard Grenell kanë përfunduar. Ky i fundit është...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, refuzojnë të flasin për media

para 8 muajve - Shprehja

Ata janë takuar në kabinetin e presidentit Thaçi ku mediat kanë pasur mundësi të filmojnë pritjen që presidenti i ka bërë Grenell.  Pas takimit nuk ka pasur deklarata për media as nga emisari i presidentit...

Grenell para takimit me Thaçin: Me siguri diçka po ndodhë

para 8 muajve - Medial

14:27 | 9 Tetor 2019 “Me siguri diça po ndodhë”, ishin fjalët e, Richard Grenell, emisar i presidentit amerikan, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi. Njëherit Grenell është edhe ambasador i ShBA-së...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, nuk deklarohen për media

para 8 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në një takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell. Ata...

‘Grenell mezi pret të punojë me udhëheqësit e Kosovës për sjelljen e paqes’

para 8 muajve - Gazeta Observer

Në Kosovë po qëndron përfaqësuesi i Presidentit Amerikan Donald Trump, Richard Grenell. Grenell gjatë ditës së sotme është takuar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, më pas zhvilloi takim me liderin...

Ambasada e SHBA-ve: Grenell mezi pret të punojë me udhëheqësit e Kosovës për sjelljen e paqes

para 8 muajve - Ekonomia Online

Sot në vendin tonë po qëndron përfaqësuesi i Presidentit Amerikan Donald Trump, Richard Grenell. Grenell sot është takuar me presidenten e Kosovës, Hashim Thaçi, më pas zhvilloi takim me liderin e VV-së,...

Ky është qëndrimi i Vjosa Osmanit se kush duhet ta bëjë Qeverinë e re

para 8 muajve - Gazeta Express

Kandidatja e LDK’së për kryeministre, Vjosa Osmani, ka thënë se rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit ka treguar që qeverinë e ardhshme duhet ta udhëheqin partitë që kanë qenë deri dje në opozitë, LDK’ja...

Mbahet takimi Thaçi-Grenell, nuk flasin për media

para 8 muajve - OraInfo

Hashim Thaçi sot ka pasur një takim të rëndësishëm. Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në një takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun...

Thaçi takim me Richard Grenell

para 8 muajve - Aktuale

Presidenti Thaçi ka zhvilluar ditën e sotme një takim me të dërguarin e posaçëm të Presidentit Trump, Richard Grenell. Grenell është ambasadori i SHBA-ve në Gjermani si dhe Përfaqësues Special i Presidentit...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, ky i fundit vazhdon drejt amabasadës amerikane

para 8 muajve - Sinjali

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në një takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell. Ata...

Fillon takimi Thaçi-Grenell

para 8 muajve - Klan Kosova

Presidenti Hashim Thaçi, ka pritur në takim të dërguarin special të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell Grenell do të takohet edhe me drejtues të partive politike në Kosovë. Grenell rrugës...

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë vizitojnë Kosovën dhe Serbinë

para 8 muajve - Albinfo

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për Ballkani Perëndimor Palmer dhe Grenell vizitojnë Prishtinën dhe Beogradin, me temen kryesore dialogu Kosovë-Serbi. Matthew Palmer një muaj më parë u emërua nga...

Përfundoi takimi Thaçi-Grenell, nuk u deklaruan për media

para 8 muajve - RTV 21

Grenell ka vazhduar drejt ambasadës amerikane në Prishtinë. Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në një takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për...

Vjosa Osmani: Bashkëqeverisje me Vetëvendosjen, kemi shumë sfida përpara

para 8 muajve - Vizion Plus

Kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani ka deklaruar se është e gatshme që të bashkëqeverisë me Lëvizjen Vetëvendosje. Osmani është shprehur se partia e saj nuk ka asnjë mundësi tjetër...

Grenell flet për marrëveshjen me Serbinë në takimin me Albin Kurtin

para 8 muajve - Infokusi

Sot, Ambasada e re e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, pati dy mysafir interesant. Kryediplomantin amerikan në Gjermani, Richard A. Grenell dhe kandidatin e Vetëvendosjes për shef të qeverisë, i cili...

Grenell në Prishtinë për të biseduar për dialogun me Serbinë

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Embed Shpërndaje Grenell takohet me Thaçin Embed Shpërndaje The code has been copied to your clipboard. width px height px The URL has been copied to your clipboard No media source currently available...

Richard Grenell dhe Mathew Palmer vizitojnë Kosovën dhe Serbinë

para 8 muajve - DW

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për Ballkani Perëndimor Palmer dhe Grenell vizitojnë Prishtinën dhe Beogradin.Tema kryesore dialogu Kosovë-Serbi. Matthew Palmer muaj një muaj më parë u emërua nga...

Takimi i Albin Kurtit me përfaqësuesin e SHBA, zbardhet pika e “nxehtë” e diskutimit

para 8 muajve - Lexo

Përfaqësues Special i presidentit të SHBA-ve, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell po zhvillon një vizitë në Kosovë ku u takua me kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe anëtarin e Kryesisë,...

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për Ballkani Perëndimor vizitojnë Kosovën dhe Serbinë

para 8 muajve - Gazeta Tema

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për Ballkani Perëndimor Palmer dhe Grenell vizitojnë Prishtinën dhe Beogradin.Tema kryesore dialogu Kosovë-Serbi. Matthew Palmer muaj një muaj më parë u emërua nga...

Ambasada e ShBA-së: Grenell mezi pret të punojë me udhëheqësit e Kosovës për sjelljen e paqes

para 8 muajve - Gazeta Observer

Në Kosovë po qëndron përfaqësuesi i Presidentit Amerikan Donald Trump, Richard Grenell. Grenell gjatë ditës së sotme është takuar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, më pas zhvilloi takim me liderin...

Politikania e dytë me e votuar në Kosovë, Vjosa Osmani: Qeverinë e re do e formojë LDK dhe VV

para 8 muajve - BalkanWeb

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani ka flur për qeverinë e re të Kosovës. Politikania e dytë më e votuar në Kosovë, tha se qeveria e re duhet të bëhet përmes koalicionit LKD-Vetëvendosje....

Matthew Palmer nuk është i pranishëm në takimin e Grenell me Thaçin

para 8 muajve - Medial

13:42 | 9 Tetor 2019 Matthew Palmer, përfaqësuesi Special për Ballkanin dhe për dialogun të cilin e kishte emëruar sekretari amerikan Mike Pompeo, nuk është i pranishëm në takimin mes emisarit të presidentit...

Osmani: Bashkëqeverisje me Vetëvendosjen

para 8 muajve - Vizion Plus

Kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani ka deklaruar se është e gatshme që të bashkëqeverisë me Lëvizjen Vetëvendosje. Osmani është shprehur se partia e saj nuk ka asnjë mundësi tjetër...

Grenell mezi pret të punojë me Presidentin Thaçi dhe udhëheqësit e tjerë të Kosovës për të ndihmuar në sjelljen e paqes

para 8 muajve - Arbresh

Sot në vendin tonë po qëndron përfaqësuesi i Presidentit Amerikan Donald Trump, Richard Grenell. Grenell sot është takuar me presidenten e Kosovës, Hashim Thaçi, më pas zhvilloi takim me liderin e VV-së,...

Vjosa Osmani shpall vendimin: Në qeverinë e re bashkë me Albin Kurtin

para 8 muajve - KDPolitik

Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryeministre, Vjosa Osmani ka folur për qeverinë e re të Kosovës, duke theksuar se qeveria e re duhet të bëhet përmes koalicionit LKD-Vetëvendosje. Ajo ka...

Vjosa Osmani i jep fund dilemave: Qeveria e ardhshme duhet të jetë Vetëvendosje-LDK

para 8 muajve - Medial

Nga Vjosa Osmani Të dashur qytetarë të vendit tim, Këtë vjeshtë janë mbushur plot 20 vjet që jam bërë anëtare e LDK-së dhe gati po aq që kam shërbyer në institucionet e Kosovës. Ka qenë rrugë jo e lehtë,...

Osmani: Koalicioni LDK-VV ka shumë sfida para vetes

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Vjosa Osmani, kandidate për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës në zgjedhjet e mbajtura më 6 tetor në Kosovë, ka thënë përmes një postimi në rrjetin social, Facebook se qeveria e re duhet të...

Edhe Veseli arrin në takim tek Grenell

para 8 muajve - Infokusi

Përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori, Richard Grenell po qëndron sot në Kosovë. Grenell fillimisht është takuar me presidentin e Kosovës Hashim...

Vjosa Osmani: Për mua nuk ka asnjë alternativë koalicioni LDK-VV

para 8 muajve - PortaliOnline

Vjosa Osmani, kandidat e LDK-së për kryeministre të Kosovës sot u është drejtuar qytetarëve e posaqërisht votuesëve të LDK-së, duke potencuar se është e gatshme për një koalicion me LVV-në. Ja adresimi...

Fillon takimi Thaçi-Grenell

para 8 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell. Ata janë takuar...

Kosnett: I dërguari i posaçëm i Trumpit i gatshëm të bashkëpunojë me Thaçin

para 8 muajve - Fakti Ditor

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka folur për takimin e Presidentit Hashim Thaçi me ambasadori, Richard Grenell. Përmes një postimi në Twitter, ambasadori Kosnett tha se Grenell mezi pret...

Vjosa Osmani konfirmon koalicionin me VV: Nuk ka asnjë alternativë tjetër

para 8 muajve - Fol

Vjosa Osmani, e cila ishte kandidate e LDK-së për kryeministre, ka pranuar se koalicioni i ri qeverisës në Kosovë do të formohet me Lëvizjen Vetëvendosje. Vetëvendosje u shpall fituese e zgjedhjeve parlamentare...

Grenell bisedoi me liderët në Prishtinë për vazhdimin e dialogut

para 8 muajve - KDPolitik

I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, po qëndron në Prishtinë, ku fillimisht është pritur nga presidenti i...

Grenell për Klan Kosovën: E dua këtë vend

para 8 muajve - Klan Kosova

I dërguari Special i Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell i ka thënë Klan Kosovës se po ndihet shumë mië dhe e do Kosovën. Këto komente ai i bëri rrugës për në takim me presidentin e Kosovës,...

Vjosa Osmani: S’ka tjetër alternativë, koalicionin VV-LDK e presin sfida

para 8 muajve - Klan Kosova

Kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani, i është drejtuar qytetarëve përmes një shkrimi në Facebook, me ç’rast falënderoi të gjithë përkrahësit dhe votuesit. Ajo tha se qeveria e re do të përbëhet...

Edhe Veseli arrin në takim tek Grenell

para 8 muajve - Infokusi

Përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori, Richard Grenell po qëndron sot në Kosovë. Grenell fillimisht është takuar me presidentin e Kosovës Hashim...

Grenell përfundon takimet me përfaqësuesit e subjekteve politike

para 8 muajve - Gazeta e re

Kanë përfunduar takimet e përfaqësuesve të subjekteve politike për dialogun Kosovë-Serbi me përfaqësuesin special të presidentit të SHBA-ve, ambasadorin Richard Grenell. Së fundi, Grenell, u takua me kryetarin...

Vjosa Osmani pranon koalicionin me Albin Kurtin: Do t’i shërbej vendit pavarësisht se ku jam!

para 8 muajve - Standard

Vjosa Osmani përmes një postimi në rrjetet sociale, ka lënë të kuptohet se ka pranuar koalicionin me liderin e Vetëvendosjes Albin Kurtit. Osmani shprehet se ajo do ti shërbejë vendit, pavarësisht ccdo...

Nis takimi mes Thaçit dhe Richard Grenell, temë e diskutimit do të jetë dialogu me Serbinë

para 8 muajve - OraInfo

Hashim Thaçi, do të ketë një takim të rëndësishëm sot. Para pak minutash ka filluar takimi në mes të presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçit, dhe Përfaqësuesit Special Presidencial të SHBA’së...

Grenell: E dua këtë vend

para 8 muajve - GazetaBlic

I dërguari Special i Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell i ka thënë Klan Kosovës se po ndihet shumë mië dhe e do Kosovën. Këto komente ai i bëri rrugës për në takim me presidentin e Kosovës,...

Nisë takimi Thaçi-Grenell, mediat nuk lejohen brenda

para 8 muajve - Sinjali

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell. Ata janë takuar...

I dërguari special i Trumpit, pos Thaçit, takon edhe krejt liderët partiakë

para 8 muajve - Klan Kosova

I dërguari Special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell pritet që, përpos presidentit Hashim Thaçi, të takohet edhe me të gjithë liderët partiakë në...

Grenell shpreson se Kosova dhe Serbia do të takohen së shpejti

para 8 muajve - Infokusi

Presidenti Hashim Thaçi, sot ka pritur ambasadorin Richard Grenell, Përfaqësues Special i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për Marrëveshjen e Paqes në mes të Kosovës dhe Serbisë. Pas takimit nuk ka...

Vjosa Osmani flet për koalicionimet: Kjo është alternativa e vetme

para 8 muajve - Ina

Kandidatja për kryeministre nga LDK-ja , Vjosa Osmani tha sot se alternativa e vetme për qeverisje është koalicioni LDK- VV. Ajo po ashtu u shpreh se do të jap kontributin e saj pa marrë parasysh se ku...

Vjosa Osmani pranon koalicionin me VV-në

para 8 muajve - Koha.net

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës Vjosa Osmani me anë të një statusi në Facebook ka pranuar se do të ketë koalicion në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së. Duke...

A e pranon Vjosa Osmani koalicionin me Albin Kurtin? Kandidatja e LDK-së për kryeministre merr vendimin e menjëhershëm (Postimi i plotë)

para 8 muajve - Sot News

Kandidatja e LDK’së për kryeministre, Vjosa Osmani, ka thënë se rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit ka treguar që qeverinë e ardhshme duhet ta udhëheqin partitë që kanë qenë deri dje në opozitë, LDK’ja...

Vjosa Osmani flet për herë të parë pas zgjedhjeve për koalicionin VV-LDK

para 8 muajve - Sinjali

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur për herë të parë pas zgjedhjeve, ku sipas rezultateve preliminare të KQZ-së Lëvizja Vetëvendosje është fituese. Në një postim në profilin...

Grenell nesër takohet edhe me Vuçiqin

para 8 muajve - Zyrtare

Përfaqësuesi Special i Presidentit të Amerikës, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori, Richard Grenell, pas takimeve që zhvilloi me politikanët kosovarë, nesër do të qëndrojë në Beograd....

Vjosa Osmani: S’ka tjetër alternativë, koalicionin VV-LDK e presin sfida

para 8 muajve - Medial

Kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani, i është drejtuar qytetarëve përmes një shkrimi në Facebook, me ç’rast falënderoi të gjithë përkrahësit dhe votuesit. Ajo tha se qeveria e re do të përbëhet...

Filloi takimi Thaçi- Grenell

para 8 muajve - RTV 21

Grenell arriti në Kosovë Filloi takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi me Richard Grenell. Përfaqësues Special të presidentit të SHBA-së, Donald Trump. Thaçi priti Grenell në presidencë. Grenell...

Vjosa Osmani pranon koalicionin me Albin Kurtin

para 8 muajve - Albeu

Vjosa Osmani ka pranuar sot të bëjë koalicion me Albin Kurtin. Në një shkresë drejtuar të gjithë qytetarëve të Kosovës , ajo tregon se do vazhdojë ti shërbejë Kosovës pavarsisht se ku do jetë. "Për mua...

Nis takimi Thaçi-Grenell

para 8 muajve - Koha.net

Ka nisur në Prishtinë takimi ndërmjet presidentit Hashim Thaçi dhe Richard Grenellin, të dërguarin e posaçëm të presidentit amerikan Donald Trump për ndërmjetësim të dialogut Kosovë – Serbi. Thaçi e ka...

Vjosa konfirmon koalicionin me Kurtin: Vetëm një interes, ai i qytetarëve të Kosovës

para 8 muajve - Koha Jone

Vjosa Osmani, kandidatja e LDK-së për kryeministre, i është drejtuar qytetarëve përmes një postimi në facebook, duke thënë se qeveria e re do të përbëhet nga koalicioni VV-LDK, për të cilën tha se e presin...

Vjosa Osmani: S’ka tjetër alternativë, koalicion VV-LDK

para 8 muajve - Opinion

Kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani, i është drejtuar qytetarëve përmes një shkrimi në Facebook, ku i falënderon të gjithë përkrahësit dhe votuesit. Ajo shkruan se qeveria e re do të përbëhet...

Grenell nesër takohet edhe me Vuçiqin

para 8 muajve - Periskopi

Përfaqësuesi Special i Presidentit të Amerikës, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori, Richard Grenell, pas takimeve që zhvilloi me politikanët kosovarë, nesër do të qëndrojë në Beograd....

Përfundon takimi i Grenell me Albin Kurtin në Ambasadën e SHBA’së

para 8 muajve - Shenja

Në Ambasadën e SHBA’së në Prishtinë, Përfaqësuesi Special i Presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka filluar edhe takimet me krerët e partive politike në Kosovë. I pari që ka...

Vjosa Osmani i thotë “Po” Albin Kurtit: Koalicioni LDK-VV ka shumë sfida para vetes

para 8 muajve - Gazeta Tema

Kandidatja e LDK-së Vjosa Osmani i është përgjigjur pozitivisht kërkesës së Albin Kurtit për koalicion mes dy partive. Në një shënim në facebook, Osmani është  shprehur se rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit...

Vjosa Osmani: Alternativa e vetme koalicioni LDK- VV

para 8 muajve - RTV 21

Osmani thotë se do të punojë për vendin pavarësisht se në cilin post ndodhet Kandidatja për kryeministre nga LDK-ja , Vjosa Osmani tha sot se alternativa e vetme për qeverisje është koalicioni LDK- VV....

Vjosa Osmani flet për qeverinë e re, tregon kush do të jenë partner të koalcionit

para 8 muajve - OraInfo

Vjosa Osmani nga Lidhja Demokratike e Kosovës, e ka marrë si të kryer koalicionin me Lëvizjen Vetëvendosje. Në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të cilat u mbajtën më 6 tetor, Lidhja Demokratike e Kosovës...

Vjosa Osmani: Nuk ka asnjë alternativë tjetër, përveç koalicionit me Vetëvendosjen!

para 8 muajve - GazetaBlic

E nominuara për Kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës Vjosa Osmani, konsideron se nuk ka asnjë rrugë tjetër, përveç formimit të qeverisë me Lëvizjen Vetëvendosje. Së bashku me VV-në, Osmani thekson...

‘Zbardhen’ detaje të takimit të Konsett dhe Mustafa: Gjithçka që u folë për Qeverinë e re

para 8 muajve - Bota Press

Pa kaluar as 48 orë pas përfundimit të zgjedhjeve, Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, ka pasur takime me dy liderët e partive të cilat dolën të parat në zgjedhjet e 6 tetorit, Albin Kurti...

Kurti, Grenellit: Përmbajtja e marrëveshjes me Serbinë më e rëndësishmja

para 8 muajve - PortaliOnline

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe anëtari i Kryesisë, Glauk Konjufca, janë takuar sot në Ambasadën e ShBA-ve në Prishtinë,  me ambasadorin amerikan në Gjermani, njëherësh i përfaqësuesin...

Richard Grenell në Kosovë, takoi Thaçin dhe liderët e partive kryesore

para 8 muajve - Illyria

Prishtinë, 9 tetor 2019 – I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, arriti të mërkurën në Prishtinë, ku u takua me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi,...

I dërguari special i Trumpit, pos Thaçit, takon edhe krejt liderët partiakë

para 8 muajve - GazetaBlic

I dërguari Special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell pritet që, përpos presidentit Hashim Thaçi, të takohet edhe me të gjithë liderët partiakë në...

Grenell pas Kurtit pritet t’i takojë liderët e tjerë partiakë

para 8 muajve - Infokusi

Takimin e dytë i dërguari i Trumpit, Richard Grenell e mbajti me liverin e VV-së Albin Kurti. Sapo ka përfunduar takimi mes Richard Grenell dhe Albin Kurtit që deri me rezultatet e tanishme nga KQZ-ja...

Kurtit s’i bëhet vonë kur arrihet marrëveshja: Mësohet çfarë i tha Grenellit

para 8 muajve - Bota Press

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosjes mësohet se në takim me emisarin e dërguar nga Donald Trump, Richard Grenell, i ka thënë këtij të fundit se përmbajtja e marrëveshjes, është më e rëndësishme se afati kohor...

E konfirmon Kosnett: Bashkë me Grenell në Kosovë vjen edhe Matthew Palmer

para 8 muajve - Gazeta Express

Përveç emisarit të presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, në Kosovë sot do të vijë edhe Përfaqësuesi Special për Ballkanin dhe për dialogun të cilin e kishte emëruar Sekretari...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, nuk deklarohen për media

para 8 muajve - Shenja

Para pak çastesh ka përfunduar takimi  në mes të presidentit Hasim Thaçi dhe Përfaqësuesi Special Presidencial të SHBA’së, Richard Grenell, në të cilin ka marrë pjesë edhe ambasadori amerikan në Prishtinë,...

Grenell përfundon takimet me përfaqësuesit e subjekteve politike

para 8 muajve - KosovaPress

Së fundi, Grenell, u takua me kryetarin e PDK-së, Kadri Veselin e më pas edhe me kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Ashtu sikur kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti...

Grenell përfundon takimet me përfaqësuesit e subjekteve politike

para 8 muajve - Periskopi

Kanë përfunduar takimet e përfaqësuesve të subjekteve politike për dialogun Kosovë-Serbi me përfaqësuesin special të presidentit të SHBA-ve, ambasadorin Richard Grenell. Së fundi, Grenell, u takua me kryetarin...

Çfarë thotë VV-ja për takimin e Kurtit me emisarin e Trumpit, ky është njoftimi

para 8 muajve - Fakti Ditor

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ishte i pari nga liderët e partive që u takua me emisarin special të presidentit të SHBA-së për dialogun Kosovë – Serbi. Pas takimit, Lëvizja Vetëvendosje ka...

Përfundon takimi Grenell-Haradinaj

para 8 muajve - Ekonomia Online

Ka përfunduar edhe takimi mes të dërguarit special të ShBA-së për bisedimet Kosovë-Serbi dhe kryeministrit në detyrë, Ramush Haradinaj, raporton EkonomiaOnline. Menjëherë pas Haradinajt, nga ndërtesa e ambasadës...

Kurti -Grenell: Sa më shpejtë të krijohet qeveria e re në Kosovë

para 8 muajve - KosovaLive360

Sot, në Ambasadën e re të ShBA-ve në Prishtinë, kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Albin Kurti, dhe anëtari i Kryesisë, Glauk Konjufca, u takuan me ambasadorin Amerikan në Gjermani, Richard A. Grenell...

Thaçi e citon Grenellin: Shpresoj që takimi Kosovë -Serbi do të ndodhë shpejt

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Pas përfundimit të takimit me emisarin special të presidentit të SHBA-së për dialogun, Zyra e presidentit, Hashim Thaçi, ka lëshuar një komunikatë për media në të cilën thuhet se Richard Grenell ka shprehur...

Edhe Veseli arrin në takim tek Grenell

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori, Richard Grenell po qëndron sot në Kosovë. Grenell fillimisht është takuar me presidentin e Kosovës Hashim...

Përfaqësuesit e lartë amerikanë vizitë në Kosovë, fokus dialogu me Serbinë

para 8 muajve - Opinion

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovës gjatë ditës së sotme. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, nuk deklarohen për media

para 8 muajve - InfoShqip

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në një takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell. Ata...

Ambasadori amerikan flet pas takimit me Thaçin dhe Grenellin (Foto)

para 8 muajve - Zyrtare

Ambasadori amerikan Philip S. Kosnett ka bërë një postim në rrjetin e tij zyrtar në Twitter në lidhje me takimin që kishte me Të Dërguarin Special të Presidentit Trump, Grenellin dhe Presidentin Thaçi...

Ambasadori Kosnett: Grenell dhe Palmer vijnë në Kosovë, procesi i dialogut kërkon bashkëpunim dhe punë në ekip

para 8 muajve - Gazeta Express

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett ka folur për vizitën që sot në Kosovë do ta realizojnë përfaqësuesi special i SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell dhe përfaqësuesin e Ballkanit, Mattheë Palmer....

Grenell në takimin me Kurtin: Mungesa e marrëveshjes me Serbinë, pengesë për investimet e huaja

para 8 muajve - KosovaPress

Në një komunikatë për media, Lëvizja Vetëvendosje bënë të ditur se në këtë takim, Grenell theksoi që mungesa e marrëveshjes së Kosovës me Serbinë është pengesa kryesore e investimeve të huaja në ekonominë...

Përfundon edhe takimi i Veselit me Grenell, tani radha e Haradinajt

para 8 muajve - Arbresh

Ka përfunduar takimi mes të dërguarit Special të presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorit Richard Grenell, dhe kreut të PDK-së, Kadri Veselit. Përveç përfaqësuesve të LDK-së,...

Grenell shpreson se Kosova dhe Serbia do të takohen së shpejti

para 8 muajve - Ekonomia Online

Presidenti Hashim Thaçi e ka takuar ambasadorin Richard Grenell, Përfaqësues Special i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për Marrëveshjen e Paqes në mes të Kosovës dhe Serbisë. Pas takimit nuk ka pasur...

Çfarë thotë VV-ja për takimin e Kurtit me emisarin e Trumpit, ky është njoftimi

para 8 muajve - Gazeta Observer

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ishte i pari nga liderët e partive që u takua me emisarin special të presidentit të SHBA-së për dialogun Kosovë – Serbi. Pas takimit, Lëvizja Vetëvendosje ka...

Ambasadori amerikan flet pas takimit me Thaçin dhe Grenellin

para 8 muajve - Periskopi

Ambasadori amerikan Philip S. Kosnett ka bërë një postim në rrjetin e tij zyrtar në Twitter në lidhje me takimin që kishte me Të Dërguarin Special të Presidentit Trump, Grenellin dhe Presidentin Thaçi...

Kryhet edhe takimi Mustafa -Osmani me Grenell

para 8 muajve - Arbresh

Ka përfunduar takimi mes të dërguarit Special të presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorit Richard Grenell, dhe kreut të LDK-së, Isa Mustafës e kandidates për kryeministre...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, nuk deklarohen për media

para 8 muajve - Infokusi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në një takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell. Ata...

Vulin për vizitën e Grenell: Pres që t’i dëgjojmë pikëpamjet e Amerikës

para 8 muajve - Bota Press

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, me rastin e vizitës në Kosovë të emisarit special të Amerikës për dialogun, Richard Grenell, thotë se ai pret që të dëgjojë pikëpamjet e SHBA-së.Ai thekson...

Përfundon takimi Grenell – Veseli

para 8 muajve - Ekonomia Online

Ka përfunduar takimi ndërmjet të dërguarit special të ShBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell dhe  liderit të PDK-së, Kadri Veselit, raporton Ekonomia Online. Sot gjatë ditës, Grenell u takua...

Çfarë thotë VV-ja për takimin e Kurtit me emisarin e Trumpit, ky është njoftimi

para 8 muajve - 24 ore

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ishte i pari nga liderët e partive që u takua me emisarin special të presidentit të SHBA-së për dialogun Kosovë – Serbi. Pas takimit, Lëvizja Vetëvendosje ka...

Matthew Palmer nuk është i pranishëm në takimin e Grenell me Thaçin

para 8 muajve - Shenja

Matthew Palmer, përfaqësuesi Special për Ballkanin dhe për dialogun të cilin e kishte emëruar sekretari amerikan Mike Pompeo, nuk është i pranishëm në takimin mes emisarit të presidentit amerikan për dialogun...

Ambasadori i SHBA takon kryeministrin e ri Albin Kurtin

para 8 muajve - Presheva Jone

Kryetari i Vetëvendosjes, njëherit kryemnistri i ri ne ardhje Albin Kurti, ka takuar ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Philipp Kosnett. Në këtë takim, sipas njoftimit nga VV-ja, Kosnetti ka shprehur kënaqësinë...

Grenell takohet me kryetarin e PDK-së, Kadri Veselin

para 8 muajve - Periskopi

Emisari special i Presidentit të SHBA-së, Richard Grenell, ka takuar liderin e Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli. Grenell më herë ka takuar edhe Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin dhe kryetarin...

Përfundon edhe takimi Mustafa-Osmani me Grenell

para 8 muajve - Periskopi

Ka përfunduar takimi mes të dërguarit Special të presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorit Richard Grenell, dhe kreut të LDK-së, Isa Mustafës e kandidates për kryeministre...

I dërguari i Trumpit për dialogun arrin në Kosovë

para 8 muajve - Klan Kosova

I dërguari special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell ka arritur në Kosovë. Ai pritet që gjatë ditës të takohet me presidentin Hashim Thaçi. Presidenca...

Thaçi e citon Grenellin: Shpresoj që takimi Kosovë -Serbi do të ndodhë shpejt

para 8 muajve - 24 ore

Pas përfundimit të takimit me emisarin special të presidentit të SHBA-së për dialogun, Zyra e presidentit, Hashim Thaçi, ka lëshuar një komunikatë për media në të cilën thuhet se Richard Grenell ka shprehur...

Edhe Veseli arrin në takim tek Grenell

para 8 muajve - KosovaPress

Grenell fillimisht është takuar me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi ndërsa pas takimit në ambasadën amerikane ka zhvilluar një takim me liderin e Vetëvendosjes Albin Kurti, me kryetarin e Lidhjes Demokratike...

Haradinaj në takim me emisarin e Trumpit, Richard Grenell

para 8 muajve - Ekonomia Online

Ambasadorin Richard Grenell, Përfaqësues Special i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për Marrëveshjen e Paqes në mes të Kosovës dhe Serbisë ka pritur në takim edhe kryeministrin në detyrë, Ramush Haradinaj,...

Çfarë thotë VV për takimin e Kurtit me Emisarin e Trump, ky është njoftimi

para 8 muajve - Bota Press

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ishte i pari nga liderët e partive që u takua me emisarin special të Presidentit të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi. Pas takimit, Lëvizja Vetëvendosje ka dhënë...

Kurti, Grenellit: Përmbajtja e marrëveshjes me Serbinë më e rëndësishme sesa afati për arritjen e saj

para 8 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe anëtari i Kryesisë, Glauk Konjufca, janë takuar sot në Ambasadën e ShBA-ve në Prishtinë,  me ambasadorin amerikan në Gjermani, njëherësh i përfaqësuesin...

A u përplas Kurti me Grenellin në Ambasadë? VV tregon për shkëmbimin e tyre për dialogun

para 8 muajve - Periskopi

Lëvizja Vetëvendosje përmes një njoftimi për medie, thotë se ambasadori amerikan në Gjermani, Richard Grenell uroi këtë parti për rezultatin në zgjedhje. VV njofton se Grenell, ka theksuar rëndësinë e...

​Grenell: Një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë do të vë themelin për rritje ekonomike

para 8 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur ambasadorin Richard Grenell, përfaqësues special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për Marrëveshjen e Paqes në mes të Kosovës dhe Serbisë....

Kosnett: Mbështetja e Amerikës për dialogun kërkon bashkëpunim

para 8 muajve - RTV 21

Grenell sot në Kosovë Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett është deklaruar rreth vizitës në Kosovë të përfaqësuesit special të të SHBA-së për dialogun me Serbinë, Richard Grenell dhe përfaqësuesit...

Vjosa Osmani: Qeverinë e re do e formojë LDK dhe VV

para 8 muajve - Shenja

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani ka flur për qeverinë e re të Kosovës. Politikania e dytë më e votuar në Kosovë, tha se qeveria e re duhet të bëhet përmes koalicionit LKD-Vetëvendosje....

Grenell: Një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë do të vë themelin për rritje ekonomike

para 8 muajve - KosovaPress

Pas takimit nuk ka pasur prononcime për media, por më pas presidenca ka lëshuar një komunikatë për media, ku bëhet e ditur se në këtë takim është thënë se Marrëveshja e Paqes në mes Kosovës dhe Serbisë...

Emisarët amerikanë për dialog sot në Prishtinë e nesër në Beograd

para 8 muajve - OraInfo

Richard Grenell e Mathew Palmer sot në Kosovë e nesër në Serbi. I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, të mërkurën dhe të enjten do të qëndrojë në...

Grenell takohet me kryetarin e PDK-së, Kadri Veselin

para 8 muajve - Gazeta e re

Emisari special i Presidentit të SHBA-së, Richard Grenell, ka takuar liderin e Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, raporton Ekonomia Online. Grenell më herë ka takuar edhe Presidentin e Kosovës,...

Isa Mustafa dhe Vjosa Osmani takohen me Richard Grenell

para 8 muajve - Gazeta e re

Ka përfunduar edhe takimi ndërmjet të dërguarit special të ShBA-së për bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell dhe kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa i cili erdhi i shoqëruar me kandidaten për kryeministre,...

Grenell në Prishtinë për të biseduar për dialogun me Serbinë

para 8 muajve - Gazeta e re

I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, po qëndron në Prishtinë, ku fillimisht është pritur nga presidenti i...

Isa Mustafa dhe Vjosa Osmani takohen me Richard Grenell

para 8 muajve - Ekonomia Online

Ka përfunduar edhe takimi ndërmjet të dërguarit special të ShBA-së për bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell dhe kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa i cili erdhi i shoqëruar me kandidaten për kryeministre, Vjosa...

Grenell: Një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë do të vë themelin për rritje ekonomike

para 8 muajve - Periskopi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur ambasadorin Richard Grenell, përfaqësues special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për Marrëveshjen e Paqes në mes të Kosovës dhe Serbisë....

Grenell shpreson se Kosova dhe Serbia do të takohen së shpejti

para 8 muajve - Epoka e Re

Richard Grenell, përfaqësues special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, ka thënë se shpreson që Kosova dhe Serbia do të takohen së shpejti dhe do të gjejnë një zgjidhje. Sipas një komunikate për medie...

Jo vetëm Grenell, Kosnett tregon edhe zyrtarin tjetër amerikan që sot vjen në Kosovë

para 8 muajve - Sinjali

Emisari i emëruar nga presidenti amarikan Donald Trump si ndërmjetës në dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, sot do të vijë në Kosovë. Bashkë me të pritet të vijë edhe përfaqësuesi special i Departamentit...

Palmeri dhe Grenelli do të vizitojnë Kosovën, në fokus dialogu me Serbinë

para 8 muajve - Portalb

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovës gjatë ditës së mërkurë, njofton REL. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm...

Richard Grenell në Kosovë, u takua me presidentin Thaçi

para 8 muajve - PortaliOnline

I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, të mërkurën dhe të enjten do të qëndrojë në Prishtinë dhe në Beograd. Ai u takua me presidentin e Kosovës...

Vulin për vizitën e Grenell: Pres që t`i dëgjojmë pikëpamjet e Amerikës

para 8 muajve - Arbresh

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, me rastin e vizitës në Kosovë të emisarit special të Amerikës për dialogun, Richard Grenell, thotë se ai pret që të dëgjojë pikëpamjet e SHBA-së. Ai thekson...

Grenell takohet me kryetarin e PDK-së, Kadri Veselin

para 8 muajve - Ekonomia Online

Emisari special i Presidentit të SHBA-së, Richard Grenell, ka takuar liderin e Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, raporton Ekonomia Online. Grenell më herë ka takuar edhe Presidentin e Kosovës,...

Vulin për vizitën e Grenell: Pres që t`i dëgjojmë pikëpamjet e Amerikës

para 8 muajve - Periskopi

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, me rastin e vizitës në Kosovë të emisarit special të Amerikës për dialogun, Richard Grenell, thotë se ai pret që të dëgjojë pikëpamjet e SHBA-së. Ai thekson...

Richard Grenell e Matthew Palmer vizitojnë Kosovën dhe Serbinë

para 8 muajve - Klan Kosova

I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell të mërkurën dhe të enjten do të qëndrojë në Prishtinë dhe në Beograd. Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip...

Grenell: Kosova dhe Serbia të takohen dhe të gjejnë një zgjidhje

para 8 muajve - KosovaLive360

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur ambasadorin Richard Grenell, përfaqësues Special i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për Marrëveshjen e Paqes në mes të Kosovës dhe Serbisë....

Fillon takimi Grenell-Thaçi

para 8 muajve - Infokusi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me 9 tetor do të takohet me Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump. Richard Grenell është i përzgjedhuri i Trumpit  për dialogun...

Vjosa Osmani pranon koalicionin me VV-në

para 8 muajve - Tetova Sot

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës Vjosa Osmani me anë të një statusi në Facebook ka pranuar se do të ketë koalicion në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së. Duke...

Ambasadori Kosnett: Grenell dhe Palmer vijnë në Kosovë, procesi i dialogut kërkon bashkëpunim dhe punë në ekip

para 8 muajve - Indeks.mk

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett ka folur për vizitën që sot në Kosovë do ta realizojnë përfaqësuesi special i SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell dhe përfaqësuesin e Ballkanit, Mattheë...

Osmani e pranon: Bashkëqeverisja me Vetëvendosjen, është e vetmja alternativë

para 8 muajve - Fol

Kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani ka thënë se pranon që të bashkëqeverisin me Lëvizjen Vetëvendosje. Përmes një postimi në Facebook, Osmani ka shkruar se për të nuk ka asnjë...

Vjosa Osmani pranon të bëj koalicion me Albin Kurtin

para 8 muajve - Tetova1

Vjosa Osmani përmes një postimi në rrjetet sociale, ka lënë të kuptohet se ka pranuar koalicionin me liderin e Vetëvendosjes Albin Kurtit. Osmani shprehet se ajo do ti shërbejë vendit, pavarësisht ccdo...

Vulin për vizitën e Grenell: Pres që t’i dëgjojmë pikëpamjet e Amerikës

para 8 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, me rastin e vizitës në Kosovë të emisarit special të Amerikës për dialogun, Richard Grenell, thotë se ai pret që të dëgjojë pikëpamjet e ShBA-së. Ai thekson...

Dialogu Kosovë-Serbi, Richard Grenell dhe Palmer zbarkojnë në Kosovë, zbardhet çfarë do të diskutohet

para 8 muajve - Sot News

Përfaqësuesi Special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, sot arrin për vizitë në Kosovë. Siç njofton Presidenca e Kosovës, ambasadori Richard...

Emisari i Trumpit vetëm Thaçit i shkon në zyrë, liderët partiakë i takon në ambasadë

para 8 muajve - Fakti Ditor

Përfaqësuesi Special i presidentit të SHBA-së për dialogun, Richard Grenell, e ka përfunduar takimin me presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi. Ai është parë më herët duke dalë nga kabineti...

Vjosa Osmani pranon ftesën e Albin Kurtit: Qeveria e re do të përbëhet nga opozita e djeshme

para 8 muajve - Lexo

Kandidatja e LDK-së Vjosa Osmani i është përgjigjur pozitivisht kërkesës së Albin Kurtit për koalicion mes dy partive. Në një shënim në facebook, Osmani është shprehur se rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit...

Kurti takohet me Grenellin në Ambasadën amerikane në Prishtinë

para 8 muajve - Bota Press

Kreu i Vetëvendosjes dhe kryeministri në ardhje i Kosovës, Albin Kurti ka dalë nga Ambasada amerikane në Prishtinë pas takimit me Richard Grenellin, i dërguari i posaçëm i presidentit amerikan Donald Trump...

Amerikanët i nisin me gjermanët diskutimet për Kosovën. Grenell dhe Palmer vizitë në Prishtinë

para 8 muajve - Top Channel

I dërguari special i Presidentit të SHBA-së për paqen Kosovë-Serbi, Richard Grenell, dhe përfaqësuesi special për Ballkanin Perëndimor, Matt Palmer, i kanë nisur me gjermanët diskutimet për negociatat...

Ambasadori Kosnett tregon arsyen e vizitës së Grenell dhe Palmer sot në Kosovë

para 8 muajve - Medial

10:20 | 9 Tetor 2019 Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett ka folur për vizitën që sot në Kosovë do ta realizojnë përfaqësuesi special i SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell dhe përfaqësuesin...

Emisarët amerikanë për dialogun, Palmer e Grenell zbarkojnë në Prishtinë

para 8 muajve - Gazeta Express

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovë gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

Vjosa Osmani pranon koalicionin me VV-në

para 8 muajve - Albinfo

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës Vjosa Osmani me anë të një statusi në Facebook ka pranuar se do të ketë koalicion në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së. Duke...

Vjosa Osmani pranon që Qeveria e Re të drejtohet nga Albin Kurti

para 8 muajve - Infokusi

Kandidatja për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës Vjosa Osmani, e parasheh alternativen e vetme që qeveria e re të formohet nga Lëvizjen Vetëvendosje. Këtë gje e ka konfirmuar nga një postim...

Grenell takon Kurtin në ambasadën amerikane

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori, Richard Grenell po qëndron sot në Kosovë. Grenell fillimisht është takuar me presidentin e Kosovës Hashim...

Ambasadori Richard Grenell viziton Kosovën

para 8 muajve - Insajderi

Siç njofton Presidenca e Kosovës,  ambasadori Richard Grenell do të takohet me presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi. Takimi do të zhvillohet në kabinetin e presidentit Thaçi në ora 13:00.

Kurti takohet me Grenellin në ambasadën amerikane në Prishtinë

para 8 muajve - Epoka e Re

Ka përfunduar takimi i liderit të Lëvizës Vetëvendosjes, Albin Kurti, me Richard Grenellin, i dërguari i posaçëm i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi. Pas Kurtit, në ambasadën...

Heshtje e plotë: Emisari i fortë i Trumpit u takua me Albin Kurtin në Ambasadën Amerikane

para 8 muajve - Periskopi

Përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori, Richard Grenell po qëndron sot në Kosovë. Grenell fillimisht është takuar me presidentin e Kosovës Hashim...

Grenell takon Kurtin në ambasadën amerikane

para 8 muajve - KosovaPress

Grenell fillimisht është takuar me presidentin e Kosovës Hashim Thaci ndërsa pas takimit në ambasadën amerikane ka zhvilluar një takim me liderin e Vetëvendosjes Albin Kurti. Gazetarët e KosovaPress nga...

Ambasadori Richard Grenell viziton Kosovën

para 8 muajve - TV21

Përfaqësuesi Special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, sot arrin për vizitë në Kosovë. Siç njofton Presidenca e Kosovës, ambasadori Richard...

Kurtit s’i ngutet dialogu, Washingtoni kërkon të nisë menjëherë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti që doli i pari në zgjedhjet e gjashtë tetorit, si duket nuk do të pajtohet me Washingonin sa i përket rëndësisë që duhet t’i jepet zhbllokimit të dialogut Kosovë-Serbi....

Grenell takon Kurtin në ambasadën amerikane

para 8 muajve - Gazeta e re

Përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori, Richard Grenell po qëndron sot në Kosovë. Grenell fillimisht është takuar me presidentin e Kosovës Hashim...

DASH-i pret nga qeveria e re e Kosovës vazhdim të menjëhershëm të dialogut me Serbinë

para 8 muajve - Koha.mk

Departamenti amerikan i Shtetit ka përgëzuar kosovarët për përfundimin e suksesshëm të zgjedhjeve të parakohshme. Një zëdhënës i DASH-it ka përsëritur qëndrimin e Amerikës për pritjet që lidershipi i ri...

Presidenti Thaçi sot takohet në Prishtinë me emisarin e Trumpit

para 8 muajve - Koha.net

Presidenti Hashim Thaçi do të takohet sot në Prishtinë me Richard Grenell, të dërguarin e posaçëm të presidentit amerikan Donald Trump për ndërmjetësim të dialogut Kosovë – Serbi. Zyra e presidentit njofton...

Në Ambasadën Amerikane, Grenell takon të parin Albin Kurtin

para 8 muajve - Ekonomia Online

Richard Grenell i dërguari special i ShBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, ka takuar kreun e VV-së, Albin Kurti, raporton Ekonomia Online. Kurti ka qenë i pari që është takuar me Grenell. I dërguari special...

Palmer dhe Grenell sot në Kosovë, në fokus dialogu me Serbinë

para 8 muajve - Albeu

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovës gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

Vizita e emisarëve të SHBA-së në Kosovë, Kosnett ka një këshill për liderët kosovarë

para 8 muajve - OraInfo

Richard Grenell dhe Matthew Palmer do ta viztojnë sot Kosovën. Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett ka folur për vizitën që sot në Kosovë do ta realizojnë përfaqësuesi special i SHBA-ve për dialogun,...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, nuk flasin për media

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Para pak çastesh ka përfunduar takimi në mes të presidentit Hasim Thaçi dhe Përfaqësuesi Special Presidencial të SHBA’së, Richard Grenell, në të cilin ka marrë pjesë edhe ambasadori amerikan në Prishtinë,...

Ky është qëndrimi i Vjosa Osmanit se kush duhet ta bëjë qeverinë e re

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, ka thënë se rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit ka treguar që qeverinë e ardhshme duhet ta udhëheqin partitë që kanë qenë deri dje në opozitë, LDK-ja...

Grenell pas arritjes në Kosovë: E dua këtë vend

para 8 muajve - Gazeta Monitor

I dërguari Special i Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell i ka thënë Klan Kosovës se po ndihet shumë mrë dhe e do Kosovën. Këto komente ai i bëri rrugës për në takim me presidentin e Kosovës,...

Grenell para takimit me Thaçin: Me siguri diçka po ndodhë

para 8 muajve - Arbresh

“Me siguri diça po ndodhë”, ishin fjalët e, Richard Grenell, emisar i presidentit amerikan, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi. Njëherit Grenell është edhe ambasador i ShBA-së në Gjermani, shkruan...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, nuk deklarohen për media

para 8 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në një takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell. Ata...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, nuk flasin për media

para 8 muajve - Bota Press

Para pak çastesh ka përfunduar takimi  në mes të presidentit Hasim Thaçi dhe Përfaqësuesi Special Presidencial të SHBA’së, Richard Grenell, në të cilin ka marrë pjesë edhe ambasadori amerikan në Prishtinë,...

Richard Grenell e Mathew Palmer sot në Kosovë e nesër në Beograd

para 8 muajve - Koha.net

I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, të mërkurën dhe të enjten do të qëndrojë në Prishtinë dhe në Beograd. Nuk janë dhënë hollësi rreth takimeve...

Kosnett: SHBA-të përkrahin Kosovën e Serbinë në dialog, por duhet bashkëpunim

para 8 muajve - GazetaBlic

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett ka folur për vizitën që sot në Kosovë do ta realizojnë përfaqësuesi special i SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell dhe përfaqësuesin e Ballkanit, Mattheë...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell

para 8 muajve - Epoka e Re

Ka përfunduar takimi në mes të dërguarit special të presidentit amerikan, Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, dhe presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Përpos me presidentin Thaçi,...

I dërguari special i Trump për dialogun Kosovë-Serbi mbërrin sot në Prishtinë, takim me Thaçin

para 8 muajve - BalkanWeb

Përfaqësuesi Special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, sot arrin për vizitë në Kosovë. Siç njofton Presidenca e Kosovës, ambasadori Richard...

Amerikanët i nisin me gjermanët diskutimet për Kosovën. Grenell dhe Palmer vizitë në Prishtinë

para 8 muajve - Koha Jone

I dërguari special i Presidentit të SHBA-së për paqen Kosovë-Serbi, Richard Grenell, dhe përfaqësuesi special për Ballkanin Perëndimor, Matt Palmer, i kanë nisur me gjermanët diskutimet për negociatat...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, nuk deklarohen për media

para 8 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në një takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell. Ata...

Emisari i Trumpit vetëm Thaçit i shkon në zyre, liderët partiakë i takon në ambasadë

para 8 muajve - Periskopi

Përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-së për Dialogun, Richard Grenell, e ka përfunduar takimin me Presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçin. Ai është parë më herët duke dalë nga kabineti...

Zaev nesër në Serbi, takohet me Vuçiçin dhe Ramën

para 8 muajve - in7

Kryeministri Zoran Zaev pasdite duhet të udhëtojë në Serbi, ndërsa nesër në Novi Sad, në Pavijonin e oficerëve të Kalasë së Petrovaradinit, do të marrë pjesë në takimin trepalësh me kryetarin e Qeverisë...

Palmer dhe Grenell vizitojnë Kosovën, në fokus dialogu me Serbinë

para 8 muajve - Alsat-M

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovës gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, nuk deklarohen për media

para 8 muajve - Periskopi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në një takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell. Ata...

Richard Grenell, viziton Kosovën

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, të mërkurën dhe të enjten do të qëndrojë në Prishtinë dhe në Beograd. Nuk janë dhënë hollësi rreth takimeve...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, nuk deklarohen për media

para 8 muajve - KosovaPress

Ata janë takuar në kabinetin e presidentit Thaçi ku mediat kanë pasur mundësi të filmojnë pritjen që presidenti i ka bërë Grenell.  Pas takimit nuk ka pasur deklarata për media as nga emisari i presidentit...

Palmer dhe Grenell vizitojnë Kosovën, në fokus dialogu me Serbinë

para 8 muajve - GazetaBlic

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovës gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

I dërguari special i Trump viziton sot Kosovën

para 8 muajve - Koha Jone

I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, do të qëndrojë të mërkurën në Kosovë. Në agjendën mediale të Presidencës së Kosovës thuhet...

Përfundon takimi mes Thaçit e Grenell, nuk deklarohen për medie

para 8 muajve - Arbresh

Sapo ka përfunduar takimi mes presidentit të Kosovës, Hashim Thacit dhe Përfaqësuesit Special të Presidentit të SHBA-së, Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell. Takimi ka...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, i dërguari special takohet edhe me përfaqësuesit e tjerë politikë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Ka përfunduar takimi ndërmjet presidentit Hashim Thaçi dhe të dërguarit special të ShBA-sa për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, raporton Ekonomia Online. Grenell do të takohet edhe me të gjithë...

"Liderët do ta kenë vështirë me të!" I dërguari special i Trump mbërrin sot në Kosovë

para 8 muajve - Albeu

Përfaqësuesi Special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump , për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell , sot arrin për vizitë në Kosovë. Siç njofton Presidenca e Kosovës , ambasadori Richard...

Menjëherë pas zgjedhjeve, i dërguari special i Trump mbërrin në Kosovë për dialogun me Serbinë, zbardhet ç’pritet të ndodhë dhe kë do takojë

para 8 muajve - Sot News

I dërguari special i presidentit të SHBA, Donald Trump, për dialogun me Serbinë mbërrin sot në Kosovë. Siç njofton Presidenca e Kosovës, ambasadori Richard Grenell do të takohet me presidentin e Republikës...

Osmani shpreh gatishmerinë për koalicionin me Vetëvendosje

para 8 muajve - KosovaLive360

Vjosa Osmani, kandidatja per kryeministre, ka falënderuar qytetarët për përkrahjen dhe aktivistët e veprimtarët që kurrë nuk reshtën së punuari ta ringrisim LDK-në në një rezultat që nuk e kishte nga viti...

Matthew Palmer nuk është i pranishëm në takimin e Grenell me Thaçin

para 8 muajve - Arbresh

Matthew Palmer, përfaqësuesi Special për Ballkanin dhe për dialogun të cilin e kishte emëruar sekretari amerikan Mike Pompeo, nuk është i pranishëm në takimin mes emisarit të presidentit amerikan për dialogun...

Fillon takimi Grenell-Thaçi

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me 9 tetor do të takohet me Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump. Richard Grenell është i përzgjedhuri i Trumpit për dialogun...

Vjosa Osmani pranon koalicionin me VV-në

para 8 muajve - Republika

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës Vjosa Osmani me anë të një statusi në Facebook ka pranuar se do të ketë koalicion në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së. Duke...

​Vjosa Osmani pranon koalicionin qeverisës me Vetëvendosjen

para 8 muajve - Gazeta e re

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës Vjosa Osmani me anë të një statusi në Facebook ka pranuar se do të ketë koalicion në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së. Duke...

Grenell: E dua këtë vend

para 8 muajve - Bota Press

I dërguari Special i Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell i ka thënë Klan Kosovës se po ndihet shumë mië dhe e do Kosovën.Këto komente ai i bëri rrugës për në takim me presidentin e Kosovës,...

Richard Grenell – i dërguari i Amerikës për dialogun viziton Kosovën

para 8 muajve - Klan Kosova

I dërguari Special i presidentit amerikan, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, sot do ta vizitojë Kosovën. Sipas një njoftimi të Presidencës së Kosovës, Grenell do të takohet...

Analistët politikë për vizitën e Grenell: Liderët do ta kenë vështirë me të!

para 8 muajve - Gazeta Express

Sot vendin tonë do ta vizitojë përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell. Grenell do të pritet nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi,...

SHBA goditje kundërshtarëve të paktit Kosovë-Serbi, thirrje Vetëvendosjes të nisë bisedimet me Beogradin, Albin Kurti jep sinjale dialogu

para 8 muajve - Sot News

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë dhënë një tjetër goditje të forte dyshes Meta-Berisha sa i takon paktit mes Kosovës dhe Serbisë. Në deklaratën e parë për zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, një zëdhënës...

Vjosa Osmani pranon që Qeveria e Re të drejtohet nga Albin Kurti

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Kandidatja për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës Vjosa Osmani, e parasheh alternativen e vetme që qeveria e re të formohet nga Lëvizjen Vetëvendosje. Këtë gje e ka konfirmuar nga një postim...

I dërguari i Trump viziton sot Kosovën…

para 8 muajve - Standard

I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, do të qëndrojë të mërkurën në Kosovë. Në agjendën mediale të Presidencës së Kosovës thuhet...

Grenell sot vjen në Kosovë, analistët thotë se liderët do ta kenë vështirë me të

para 8 muajve - OraInfo

Përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell do ta vizitojë sot Kosovën. Grenell do të pritet nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi,...

Fillon takimi ndërmjet Thaçit dhe emisarit të Donald Trump për dialogun

para 8 muajve - Epoka e Re

Para pak minutash ka filluar takimi në mes të presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçit, dhe përfaqësuesit special të presidentit të SHBA-së për dialogun, Richard Grenell .

Palmer dhe Grenell sot në Kosovë, në fokus dialogu me Serbinë

para 8 muajve - Vizion Plus

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovës gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

I dërguari special i Trump, viziton Kosovën

para 8 muajve - Medial

08:22 | 9 Tetor 2019 Përfaqësuesi Special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, sot arrin për vizitë në Kosovë. Siç njofton Presidenca e Kosovës, ...

Palmer dhe Grenell sot në Kosovë, në fokus dialogu me Serbinë

para 8 muajve - Medial

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovës gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

I dërguari special i Trump, viziton Kosovën

para 8 muajve - Gazeta Express

Përfaqësuesi Special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, sot arrin për vizitë në Kosovë. Siç njofton Presidenca e Kosovës,  ambasadori Richard...

Kërkesa e SHBA-së dhe BE-së karshi Kosovës, tash pas zgjedhjeve

para 8 muajve - Gazeta Express

Për Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britaninë e Madhe dhe Bashkimin Evropian rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit është i qartë. Ato kanë bërë thirrje për formimin sa më të shpejtë të Qeverisë dhe rinisjen...

Fillon takimi i mbyllur mes Thaçit e Grenell, i dërguari i SHBA-ve për dialog me Serbinë

para 8 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në një takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-së, Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell. Takimi ka qenë i mbyllut...

Vjosa Osmani: S’ka tjetër alternativë, koalicionin VV-LDK e presin sfida

para 8 muajve - Arbresh

Kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani, i është drejtuar qytetarëve përmes një shkrimi në Facebook, me ç’rast falënderoi të gjithë përkrahësit dhe votuesit. Ajo tha se qeveria e re do të përbëhet...

Nis takimi Thaçi-Grenell

para 8 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell. Ata janë takuar...

Nis takimi Thaçi-Grenell

para 8 muajve - Periskopi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell. Ata janë takuar...

Palmer dhe Grenell sot në Kosovën, në fokus dialogu me Serbinë

para 8 muajve - Vizion Plus

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovës gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

Fillon takimi Thaçi-Grenell

para 8 muajve - KosovaPress

Ata janë takuar në kabinetin e presidentit Thaçi ku mediat kanë pasur mundësi të filmojnë pritjen që presidenti i ka bërë Grenell. Ditë më parë, presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donlad Trump,...

Vjosa Osmani pranon koalicionin qeverisës me Vetëvendosjen

para 8 muajve - KosovaPress

Duke mos përmendur fitoren e kundërshtarit politik Albin Kurti i cili doli fitues në zgjedhjet e 6 tetorit Osmani ka thënë se qytetarët votuan për ndryshim. Në këtë postim ajo ka thënë se me ekipin e saj...

Vjosa Osmani e merr si të kryer koalicionin LDK-VV: Kemi sfida para vetes

para 8 muajve - Fakti Ditor

Vjosa Osmani nga Lidhja Demokratike e Kosovës, e ka marrë si të kryer koalicionin me Lëvizjen Vetëvendosje. Në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të cilat u mbajtën më 6 tetor, Lidhja Demokratike e Kosovës...

Thaçi takohet me të dërguarin special të presidentit Trump, Richard Grenell

para 8 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në takim të dërguarin special të presidentit Donald Trump, për bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell, raporton EkonomiaOnline. Vizita e Grenell vjen menjëherë...

I dërguari special i Trumpit: E dua Kosovën

para 8 muajve - Periskopi

I dërguari Special i Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell i ka thënë Klan Kosovës se po ndihet shumë mirë dhe e do Kosovën. Këto komente ai i bëri rrugës për në takim me presidentin e Kosovës,...

Osmani: Koalicionin LDK-LV e presin shumë sfida

para 8 muajve - Epoka e Re

Kandidatja për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmani, ka falënderuar votuesit e kësaj partie për mbështetjen që i kanë dhënë në zgjedhjet e 6 tetorit. Me këtë rast, ajo në llogarinë e vet në “Facebook”,...

Vjosa Osmani flet për koalicionin me Vetëvendosje, thotë se kanë shumë sfida para vetes

para 8 muajve - Gazeta Observer

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, ka thënë se rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit ka treguar që qeverinë e ardhshme duhet ta udhëheqin partitë që kanë qenë deri dje në opozitë, LDK-ja...

Palmer dhe Grenell vizitojnë Kosovën, në fokus dialogu me Serbinë

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovës gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

Vjosa Osmani e pranon Albin Kurtin për kryeministër: Do të ketë koalicion LDK-VV

para 8 muajve - Periskopi

Vjosa Osmani sapo ka bërë një postim në profilin e saj zyrtar në Facebook, e ku lë të nënkuptohet qartë se e ka pranuar Albin Kurtin për kryeministër. Ajo i është drejtuar qytetarëve të vendit, duke i...

Ky është qëndrimi i Vjosa Osmanit se kush duhet ta bëjë Qeverinë e re

para 8 muajve - Bota Press

Botapress 9 Tetor – Kandidatja e LDK’së për kryeministre, Vjosa Osmani, ka thënë se rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit ka treguar që qeverinë e ardhshme duhet ta udhëheqin partitë që kanë qenë deri dje...

Reagimi i SHBA për zgjedhjet në Kosovë…

para 8 muajve - Standard

Në deklaratën e parë për zgjedhjet në Kosovë, një zëdhënës i Departamentit të Shtetit tha për “Zërin e Amerikës” se Shtetet e Bashkuara presin që udhëheqja e re të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë...

Emisari special i Trump-it për dialogun sot vjen në Prishtinë

para 8 muajve - Aktuale

Richard Grenell, i dërguari special i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi sot pritet të qëndrojë në Kosovë. Siç bëhet e ditur, Grenell do të takohet me presidentin Hashim Thaçi dhe se ky takim...

Vjosa Osmani: Koalicioni me VV-në, interes i Kosovës

para 8 muajve - Ekonomia Online

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, ka thënë se rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit ka treguar që qeverinë e ardhshme duhet ta udhëheqin partitë që kanë qenë deri dje në opozitë, LDK’ja...

Qeveria të krijohet për nevoja të Kosovës e jo për qejfin e Beogradit a Brukselit

para 8 muajve - Koha.net

Kosova duhet të shikojë se cila qeveri do t’ia sjellë asaj një jetë më të mirë e jo cila do t’ua lehtësojë Beogradit dhe Brukselit punën. Brukseli nuk e ka pyetur Kosovën kur e ka caktuar një kundërshtar...

I dërguari special i Trumpit, pos Thaçit, takon edhe krejt liderët partiakë

para 8 muajve - Gazeta Observer

I dërguari Special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell pritet që, përpos presidentit Hashim Thaçi, të takohet edhe me të gjithë liderët partiakë në...

Palmer dhe Grenell vizitojnë Kosovën, në fokus dialogu me Serbinë

para 8 muajve - Lajm

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovës gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

I dërguari special i Trumpit, pos Thaçit, takon edhe krejt liderët partiakë

para 8 muajve - Zyrtare

I dërguari Special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell pritet që, përpos presidentit Hashim Thaçi, të takohet edhe me të gjithë liderët partiakë në...

I dërguari special i Trumpit, pos Thaçit, takon edhe krejt liderët partiakë

para 8 muajve - Periskopi

I dërguari Special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell pritet që, përpos presidentit Hashim Thaçi, të takohet edhe me të gjithë liderët partiakë në...

I dërguari special i Trumpit, pos Thaçit, takon edhe krejt liderët partiakë

para 8 muajve - Ekonomia Online

I dërguari Special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell pritet që, përpos presidentit Hashim Thaçi, të takohet edhe me të gjithë liderët partiakë në...

Analistët politikë për vizitën e Grenell: Liderët do ta kenë vështirë me të!

para 8 muajve - GazetaBlic

Sot vendin tonë do ta vizitojë përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell. Grenell do të pritet nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi,...

E konfirmon Kosnett: Bashkë me Grenell në Kosovë vjen edhe Matthew Palmer

para 8 muajve - Arbresh

Përveç emisarit të presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, në Kosovë sot do të vijë edhe Përfaqësuesi Special për Ballkanin dhe për dialogun të cilin e kishte emëruar sekretari...

Ambasadori Richard Grenell viziton Kosovën

para 8 muajve - RTV 21

Përfaqësuesi Special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, sot arrin për vizitë në Kosovë. Siç njofton Presidenca e Kosovës, ambasadori Richard...

I dërguari special i Trump, viziton Kosovën

para 8 muajve - GazetaBlic

Përfaqësuesi Special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, sot arrin për vizitë në Kosovë. Siç njofton Presidenca e Kosovës, ambasadori Richard...

Isa: Me Albinin do të vazhdojmë aty ku e lamë para zgjedhjeve

para 8 muajve - InfoShqip

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka folur lidhur me bashkëpunimin paszgjedhor dhe formimin e koalicionit qeveritar me Lëvizjen Vetëvendosje. Ai këtë e ka shprehur përmes një postimi në facebook ku ka shkruar:...

Emisari special i Trump-it për dialogun sot vjen në Prishtinë

para 8 muajve - InfoShqip

Richard Grenell, i dërguari special i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi sot pritet të qëndrojë në Kosovë. Siç bëhet e ditur, Grenell do të takohet me presidentin Hashim Thaçi dhe se ky takim...

SHBA-ja dhe BE-ja kërkojnë formimin e shpejtë të Qeverisë dhe rinisjen e dialogut me Serbinë

para 8 muajve - Koha.net

Për Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britaninë e Madhe dhe Bashkimin Evropian rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit është i qartë. Ato kanë bërë thirrje për formimin sa më të shpejtë të Qeverisë dhe rinisjen...

Ambasadori Richard Grenell viziton Kosovën

para 8 muajve - Sinjali

Përfaqësuesi Special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, sot arrin për vizitë në Kosovë. Siç njofton Presidenca e Kosovës, ambasadori Richard...

Palmer dhe Grenell sot në Kosovë, në fokus dialogu me Serbinë

para 8 muajve - Shenja

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovës gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

Dialogu Kosovë-Serbi, i dërguari i Trump ‘zbarkon’ sot në Prishtinë

para 8 muajve - Lexo

I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, do të qëndrojë të mërkurën në Kosovë. Në agjendën mediale të Presidencës së Kosovës thuhet...

I dërguari i Trumpit për dialogun arrin në Kosovë

para 8 muajve - Epoka e Re

I dërguari special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell ka arritur në Kosovë. Ai pritet që gjatë ditës të takohet me presidentin Hashim Thaçi. Presidenca...

I dërguari i Trumpit për dialogun arrin në Kosovë

para 8 muajve - Arbresh

I dërguari special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell ka arritur në Kosovë. Ai pritet që gjatë ditës të takohet me presidentin Hashim Thaçi. Presidenca...

Kosnett: SHBA-të përkrahin Kosovën e Serbinë në dialog, por duhet bashkëpunim

para 8 muajve - Fakti Ditor

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett ka folur për vizitën që sot në Kosovë do ta realizojnë përfaqësuesi special i SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell dhe përfaqësuesin e Ballkanit, Matthew...

Përfaqësuesit e SHBA për Ballkan qëndrojnë për vizitë në Kosovë

para 8 muajve - in7

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovës gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

Ambasadori Kosnett tregon arsyen e vizitës së Grenell dhe Palmer sot në Kosovë

para 8 muajve - Arbresh

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett ka folur për vizitën që sot në Kosovë do ta realizojnë përfaqësuesi special i SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell dhe përfaqësuesin e Ballkanit, Mattheë...

Presidenti Thaçi sot takohet në Prishtinë me emisarin e Trumpit

para 8 muajve - Periskopi

Presidenti Hashim Thaçi do të takohet sot në Prishtinë me Richard Grenell, të dërguarin e posaçëm të presidentit amerikan Donald Trump për ndërmjetësim të dialogut Kosovë – Serbi. Zyra e presidentit njofton...

Kosnett: SHBA-të përkrahin Kosovën e Serbinë në dialog, por duhet bashkëpunim

para 8 muajve - Bota Press

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett ka folur për vizitën që sot në Kosovë do ta realizojnë përfaqësuesi special i SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell dhe përfaqësuesin e Ballkanit, Mattheë...

Ambasadori Kosnett: Grenell dhe Palmer vijnë në Kosovë, procesi i dialogut kërkon bashkëpunim dhe punë në ekip

para 8 muajve - Periskopi

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett ka folur për vizitën që sot në Kosovë do ta realizojnë përfaqësuesi special i SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell dhe përfaqësuesin e Ballkanit, Matthew...

Grenell dhe Palmer sot në Kosovë

para 8 muajve - KosovaPress

Këtë e ka bërë të ditur  ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip S. Kosnett, përmes një njoftimi në rrjetin social Twitter. “Mbështetja e Sh.B.A-së për Kosovën dhe Serbinë në procesin e Dialogut kërkon...

Kosnett: SHBA-të përkrahin Kosovën e Serbinë në dialog, por duhet bashkëpunim

para 8 muajve - Gazeta Observer

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett ka folur për vizitën që sot në Kosovë do ta realizojnë përfaqësuesi special i SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell dhe përfaqësuesin e Ballkanit, Matthew...

Emisarët amerikanë për dialogun, Palmer e Grenell zbarkojnë në Prishtinë

para 8 muajve - Zyrtare

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovë gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

Richard Grenell, i dërguari i Trumpit për dialogun, viziton Kosovën

para 8 muajve - Te Sheshi

I dërguari special i SHBA-ve për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, pritet ta vizitojë Kosovën. Sipas një njoftimi të Presidencës së Kosovës, Grenell do të takohet me presidentin Hashim...

Emisarët amerikanë për dialogun, Palmer e Grenell zbarkojnë në Prishtinë

para 8 muajve - Periskopi

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovë gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

Emisarët amerikanë për dialogun, Palmer e Grenell zbarkojnë në Prishtinë

para 8 muajve - Fakti Ditor

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovë gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

Emisarët amerikanë për dialogun, Palmer e Grenell zbarkojnë në Prishtinë

para 8 muajve - Bota Press

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovë gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

Palmer e Grenell vizitë në Prishtinë, shkak dialogu me Serbinë

para 8 muajve - Gazeta Observer

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovë gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

SHBA-ja dhe BE-ja kërkojnë formimin e shpejtë të Qeverisë dhe rinisjen e dialogut me Serbinë

para 8 muajve - Infokusi

Për Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britaninë e Madhe dhe Bashkimin Evropian rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit është i qartë. Ato kanë bërë thirrje për formimin sa më të shpejtë të Qeverisë dhe rinisjen...

I dërguari special amerikan për dialogun viziton Kosovën

para 8 muajve - in7

I dërguari special i presidentit amerikan, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, sot do ta vizitojë Kosovën. Sipas një njoftimi të Presidencës së Kosovës, Grenell do të takohet...

Presidenti Thaçi sot takohet me emisarin e Trumpit

para 8 muajve - Infokusi

Presidenti Hashim Thaçi do të takohet sot në Prishtinë me Richard Grenell, i cili është angazhuar për ndërmjetësim të dialogut Kosovë – Serbi. Zyra e Presidentit njofton se Thaci sot në orën 13:00 e pret...

Emisari i Trumpit vjen nesër në Kosovë, ja me kë do të takohet

para 8 muajve - Insajderi

Richard Grenell, i deleguari i Donald Trump, do të vijë nesër në Kosovë. Zyra e Presidentit njofton se Thaçi do ta pres atë nesër në orën 13:00, shkruan Insajderi. Mësohet se i njëjti do të takohet edhe...

Palmer dhe Grenell vizitojnë Kosovën, në fokus dialogu me Serbinë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovës gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

I dërguari special i Trump, viziton Kosovën

para 8 muajve - Arbresh

Përfaqësuesi Special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, sot arrin për vizitë në Kosovë. Siç njofton Presidenca e Kosovës,  ambasadori Richard...

ShBA-ja dhe BE-ja kërkojnë formimin e shpejtë të Qeverisë dhe rinisjen e dialogut me Serbinë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Për Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britaninë e Madhe dhe Bashkimin Evropian rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit është i qartë. Ato kanë bërë thirrje për formimin sa më të shpejtë të Qeverisë dhe rinisjen...

Analistët politikë për vizitën e Grenell: Liderët do ta kenë vështirë me të

para 8 muajve - Periskopi

Sot vendin tonë do ta vizitojë përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell. Grenell do të pritet nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi,...

Grenell vjen sot në Kosovë, takon Thaçin dhe përfaqësuesit politikë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Përfaqësuesi Special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, sot arrin për vizitë në Kosovë. Siç njofton Presidenca e Kosovës, ambasadori Richard...

SHBA-ja dhe BE-ja kërkojnë formimin e shpejtë të Qeverisë dhe rinisjen e dialogut me Serbinë

para 8 muajve - Periskopi

Për Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britaninë e Madhe dhe Bashkimin Evropian rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit është i qartë. Ato kanë bërë thirrje për formimin sa më të shpejtë të Qeverisë dhe rinisjen...

I dërguari special i Trump, Richard Grenell viziton Kosovën

para 8 muajve - Periskopi

Përfaqësuesi Special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, sot arrin për vizitë në Kosovë. Siç njofton Presidenca e Kosovës,  ambasadori Richard...

Ambasadori Richard Grenell viziton Kosovën

para 8 muajve - KosovaPress

Siç njofton Presidenca e Kosovës,  ambasadori Richard Grenell do të takohet me presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi. Takimi do të zhvillohet në kabinetin e presidentit Thaçi në ora 13:00./KosovaPress/...

Thaçi nesër takohet me përfaqësuesin e Trump për dialogun Kosovë-Serbi

para 8 muajve - Zyrtare

Hashim Thaçi, Presidenti i Kosovës, nesër do të takohet me ambasadorin Richard Grenell, Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi. Nga Zyra për media e Presidencës...

Hashim Thaçi sot takohet me Richard Grenell, të dërguarin e SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi

para 8 muajve - Arbresh

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot pret në takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin Richard Grenell. Takimi do të mbahet...

Zgjedhjet në Kosovë, njihuni me reagimin e DASH

para 8 muajve - Top Channel

Në deklaratën e parë për zgjedhjet në Kosovë, një zëdhënës i Departamentit të Shtetit tha se Shtetet e Bashkuara presin që udhëheqja e re të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë drejt një marrëveshjeje...

Emisari special i Trump-it për dialogun sot vjen në Prishtinë

para 8 muajve - Ina

Richard Grenell Richard Grenell, i dërguari special i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi sot pritet të qëndrojë në Kosovë. Siç bëhet e ditur, Grenell do të takohet me presidentin Hashim Thaçi...

Reagimi i SHBA për zgjedhjet në Kosovë

para 8 muajve - Koha Jone

Në deklaratën e parë për zgjedhjet në Kosovë, një zëdhënës i Departamentit të Shtetit tha për “Zërin e Amerikës” se Shtetet e Bashkuara presin që udhëheqja e re të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë...

I dërguari i posaçëm i Trump nesër në Kosovë

para 8 muajve - Vizion Plus

I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, do të qëndrojë të mërkurën në Kosovë. Në agjendën mediale të Presidencës së Kosovës thuhet...

I dërguari i Trump, vizitë në Prishtinë, takim me Albin Kurtin

para 8 muajve - Koha Jone

Ambasadori Richard Grenell, i dërguar i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi nesër do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Kosovë. Gjatë vizitës së nesërme ai ka bërë me dije se do të takojë liderin e Vetëvendosjes...

Thaçi takim me Richard Grenell

para 8 muajve - Top Channel

Nëpërmjet një njoftimi për media Departamenti i Informacionit dhe Komunikimit me Publikun i presidencës së Kosovës ka bërë me dije, se Presidenti Thaçi do të zhvillojë nesër një takim në orën 13:00 me...

Dialogu Kosovë-Serbi: I dërguari i SHBA vizitë në Prishtinë, takim me Albin Kurtin dhe Hashim Thaçin

para 8 muajve - Gazeta Tema

Ambasadori Richard Grenell, i dërguar i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi nesër do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Kosovë. Gjatë vizitës së nesërme ai ka bërë me dije se do të takojë liderin e Vetëvendosjes...

Thaçi nesër e pret emisarin e Trumpit në Prishtinë

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti Hashim Thaçi do të takohet nesër në Prishtinë me Richard Grenell, i cili është angazhuar për ndërmjetësim të dialogut Kosovë – Serbi. Zyra e Presidentit njofton se Thaci nesër në orën 13:00...

Kurti paralajmëron takimin e rëndësishëm – tregon kur do të takohen me Mustafën edhe Osmanin

para 8 muajve - Insajderi

Kandidati për kryeministër të vendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, partia e të cilit, sipas rezultateve preliminare i ka fituar zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit për Kuvendin e Kosovës,...

Emisari i Trumpit vjen në Kosovë të enjten, ja me kë do të takohet

para 8 muajve - Insajderi

Richard Grenell, i deleguari i Donald Trump, do të vizitojë Kosovën të enjten dhe pritet ta takojë edhe Albin Kurtin. Richard Grenell është ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Gjermani. Ai...

Grenell të mërkurën në Kosovë

para 8 muajve - Evropa e Lirë

I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell , do të qëndrojë të mërkurën në Kosovë. Në agjendën mediale të Presidencës së Kosovës thuhet...

Takimi që po prisnim të gjithë, Kurti: Ja kur mund të takohem me Osmanin dhe Mustafën

para 8 muajve - Top Channel

Albin Kurti me Lëvizjen Vetëvendosje janë shpallur fituesit e zgjedhjeve të parakohshme të mbajtura më datë 6 tetor 2019 në Kosovë. Si partia fituese, ai ka në dorë formimin e qeverisë dhe nuk ka munguar...

Ambasadori Richard Grenell nesër vjen në Kosovë

para 8 muajve - RTV 21

Grenell do të takohet me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin Përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, nesër qëndron në Kosovë....

Përfaqësuesi special i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, nesër vjen në Kosovë

para 8 muajve - Koha.net

Përfaqësuesi special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, nesër do të vijë në Kosovë. Siç njofton Presidenca e Kosovës, ambasadori Grenell do të...

Njeriu i vërtetë i Tumpit vjen nesër në Kosovën

para 8 muajve - Sinjali

Përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin Richard Grenell, nesër qëndron në Kosovë. Siç njofton Presidenca e Kosovës,  ambasadori Richard Grenell...

Thaçi nesër takohet me përfaqësuesin e Trump për dialogun Kosovë-Serbi

para 8 muajve - Klan Kosova

Hashim Thaçi, Presidenti i Kosovës, nesër do të takohet me ambasadorin Richard Grenell, Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi. Nga Zyra për media e Presidencës...

I dërguari i Trumpit vjen në Kosovë

para 8 muajve - Medial

22:01 | 8 Tetor 2019 I dërguari i ri i Presidentit amerikan Donald Trump për Serbinë dhe Kosovën do të vizitojë rajonin që ngre mundësinë e përpjekjeve të reja për t’i dhënë fund një prej mosmarrëveshjeve...

Takimi që po prisnim të gjithë, Kurti: Ja kur do të takohem me Vjosën dhe Mustafën

para 8 muajve - Top Channel

Albin Kurti me Lëvizjen Vetëvendosje janë shpallur fituesit e zgjedhjeve të parakohshme të mbajtura më datë 6 tetor 2019 në Kosovë. Si partia fituese, ai ka në dorë formimin e qeverisë dhe nuk ka munguar...

Albin Kurti: Me Isa Mustafën e Vjosa Osmanin do të takohem të enjten

para 8 muajve - Gazeta Express

Kandidati për kryeministër të vendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, partia e të cilit, sipas rezultateve preliminare i ka fituar zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit për Kuvendin e Kosovës,...

Albin Kurti tregon se kur do të takohet me LDK’në

para 8 muajve - Gazeta Express

Kandidati për kryeministër të vendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, partia e të cilit, sipas rezultateve preliminare i ka fituar zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit për Kuvendin e Kosovës,...

Thaçi nesër takohet me Përfaqësuesin Special të Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi

para 8 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nesër do të takohet me takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të ShBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin Richard Grenell, shkruan Gazeta Blic....

Mustafa paralajmëron takim me Kurtin rreth mundësive të bashkëqeverisjes

para 8 muajve - Opinion

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, paralajmëroi se këto ditë do të takohet me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, për të diskutuar mundësitë e bashkëqeverisjes. Në bazë...

Të enjten Grenell viziton Kosovën

para 8 muajve - OraInfo

Njeriu i Trumpit vjen të enjten në Kosovë. Richard Grenell është ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Gjermani. Ai llogaritet të jetë në mesin e njerëzve më të besuar të presidentit amerikan...

Zgjedhjet në Kosovë/ Mustafa paralajmëron takim me Kurtin

para 8 muajve - BalkanWeb

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, paralajmëroi se këto ditë do të takohet me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, për të diskutuar mundësitë e bashkëqeverisjes. Në bazë...

Emisari i Trumpit vjen në Kosovë të enjten, mësohet se me kë do të takohet

para 8 muajve - Gazeta Express

Richard Grenell, i deleguari i Donald Trump, do të vizitojë Kosovën, pritet ta takojë edhe Albin Kurtin Richard Grenell është ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Gjermani. Ai llogaritet të...

Kosnett takohet edhe me Mustafën – diskutojnë për procesin e zgjedhjeve

para 8 muajve - Insajderi

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Philip Kosnett është takuar gjatë ditës së sotme edhe me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafën. Përmes një komunikate për...

Mustafa: Pas numërimit të të gjitha votave do të bisedojë me Kurtin

para 8 muajve - Insajderi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë sot se gjatë ditëve të ardhshme, së bashku me kandidaten për kryeministre, Vjosa Osmanin, do të takohen me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje,...

Albin Kurti: Me Isa Mustafën e Vjosa Osmanin do të takohem të enjten

para 8 muajve - Aktuale

Kandidati për kryeministër të vendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, partia e të cilit, sipas rezultateve preliminare i ka fituar zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit për Kuvendin e Kosovës,...

Ambasadori Kosnett takohet me udhëheqësin e LDK-së

para 8 muajve - Koha.mk

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, dhe ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, diskutuan të martën për zgjedhjet parlamentare që u mbajtën më 6 tetor në Kosovë....

Kurti: Me Isa Mustafën e Vjosa Osmanin do të takohem të enjten

para 8 muajve - Koha Jone

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, partia e të cilit, sipas rezultateve preliminare i ka fituar zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit për Kuvendin e Kosovës,...

Mustafa paralajmëron takim me Kurtin rreth mundësive të bashkëqeverisjes

para 8 muajve - Vizion Plus

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, paralajmëroi se këto ditë do të takohet me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, për të diskutuar mundësitë e bashkëqeverisjes. Në bazë...

Koalicioni qeveisës, Kurti: Ja kur do të takohem me Vjosën

para 8 muajve - Koha Jone

Lëvizja Vetëvendosje doli fituese e zgjedhjeve të parakohshme të mbajtura më datë 6 tetor në Kosovë. Si partia fituese, ka në dorë formimin e qeverisë dhe nuk ka munguar edhe ftesa publike për Vjosa Osmanin...

Albin Kurti: Të enjten takohem me Vjosën dhe Mustafën

para 8 muajve - Gazeta Tema

Albin Kurti me Lëvizjen Vetëvendosje janë shpallur fituesit e zgjedhjeve të parakohshme të mbajtura më datë 6 tetor 2019 në Kosovë. Si partia fituese, ai ka në dorë formimin e qeverisë dhe nuk ka munguar...

Ambasadori Kosnett takohet me kryetarin e LDK-së

para 8 muajve - Alsat-M

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, dhe ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, diskutuan të martën për zgjedhjet parlamentare që u mbajtën më 6 tetor në Kosovë....

Albin Kurti tregon se kur do të takohet me LDK’në

para 8 muajve - GazetaBlic

Kandidati për kryeministër të vendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, partia e të cilit, sipas rezultateve preliminare i ka fituar zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit për Kuvendin e Kosovës,...

Presim që Qeveria e re e Kosovës të rifillojë bisedimet me Serbinë

para 8 muajve - TV21

“Ne mirëpresim mundësinë të punojmë me një qeveri të re pro-dialog” “Ne mirëpresim mundësinë të punojmë me një qeveri të re pro-dialog” Në deklaratën e parë për zgjedhjet në Kosovë, një zëdhënës i Departamentit...

Isa Mustafa bashkë me Vjosa Osmanin paralajmëron takim me Albin Kurtin

para 8 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është deklaruar përsëri, pas përfundimit të numërimit preliminar të votave të zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetorit. Ai ka refuzuar ta njohë Lëvizjen...

Mustafa paralajmëron takim me Kurtin rreth mundësive të bashkëqeverisjes

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, paralajmëroi se këto ditë do të takohet me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, për të diskutuar mundësitë e bashkëqeverisjes. Në bazë...

Pas Kurtit, Ambasadori Amerikan takon edhe Isa Mustafën

para 8 muajve - Gazeta Express

Pas takimit me Albin Kurtin, kreu i Ambasadës Amerikane në Prishtinë, Philip Kosnett ka takuar edhe kryetarin e LDK’së, Isa Mustafën, me të cilin kanë diskutuar për procesin zgjedhor, dialogun e tema tjera,...

Kryetari Mustafa takohet me Ambasadorin Kosnett

para 8 muajve - Top Channel

Sot, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është takuar me Ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett. Gjatë këtij takimi është diskutuar për procesin zgjedhor në Zgjedhjet nacionale 2019. Kryetari Mustafa...

Emisari i Trumpit vjen në Kosovë të enjten, mësohet se me kë do të takohet

para 8 muajve - GazetaBlic

Richard Grenell, i deleguari i Donald Trump, do të vizitojë Kosovën, pritet ta takojë edhe Albin Kurtin Richard Grenell është ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Gjermani. Ai llogaritet të...

Isa Mustafa paralajmëron takim me Albin Kurtin

para 8 muajve - RTV 21

Mustafa: Do të vazhdojmë aty ku e kemi lënë Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka bërë të ditur se këto ditë së bashku me kandidaten e tyre për kryeministre, Vjosa Osmanin, do...

Mustafa u takua me Ambasadorin Kosnett

para 8 muajve - RTV 21

U diskutua për procesin zgjedhor Sot, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është takuar me Ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett. Gjatë këtij takimi është diskutuar për procesin zgjedhor në zgjedhjet...

SHBA: Presim që qeveria e re e Kosovës të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë

para 8 muajve - Top Channel

Në deklaratën e parë për zgjedhjet në Kosovë, një zëdhënës i Departamentit të Shtetit tha se Shtetet e Bashkuara presin që udhëheqja e re të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë drejt një marrëveshjeje...

Pas Kurtit, Ambasadori Amerikan takon edhe Isa Mustafën

para 8 muajve - Gazeta Express

Pas takimit me Albin Kurtin, kreu i Ambasadës Amerikane në Prishtinë, Philip Kosnett ka takuar edhe kryetarin e LDK’së, Isa Mustafën, me të cilin kanë diskutuar për procesin zgjedhor, dialogun e tema tjera,...

Mustafa: Do të takohem me Kurtin për të parë mundësinë e bashkëqeverisjes

para 8 muajve - Portalb

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa , tha se LDK ka marr përkrahje të gjerë nga qytetarët duke u ndëshkuar ata që kanë keqqeverisur, transmeton KlanKosova . Mustafa theksoi se gara mes...

Mustafa: Do të takohem me Kurtin për të parë mundësinë e bashkëqeverisjes

para 8 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, tha se LDK ka marr përkrahje të gjerë nga qytetarët duke u ndëshkuar ata që kanë keqqeverisur. Mustafa theksoi se gara mes Lidhjes Demokratike dhe...

SHBA: Presim që Qeveria e re e Kosovës të rifillojë bisedimet me Serbinë

para 8 muajve - RTV 21

“Ne mirëpresim mundësinë të punojmë me një qeveri të re pro-dialog” Në deklaratën e parë për zgjedhjet në Kosovë, një zëdhënës i Departamentit të Shtetit tha se Shtetet e Bashkuara presin që udhëheqja...

VV dhe LDK drejt akordit? Isa Mustafa: Do takohemi me Albin Kurtin për të vlerësuar mundësitë e bashkëqeverisjes

para 8 muajve - Gazeta Tema

Isa Mustafa, kreu i LDK-së, partia e dytë në zgjedhjet parlamentare të Kosovës, pas Vetëvendosjes, është shprehur se këto ditë do të takohet me kreun e kësaj partie Albin Kurti për të vlerësuar procesin...

Nesër Thaçi takohet me përfaqësuesin e Trump për dialogun me Kosovën

para 8 muajve - Infokusi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, nesër do të ketë një takim goxha të rëndësishëm. Shefi i shtetit do të takohet me ambasadorin Richard Grenell, përfaqësues special i Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump,...

Isa Mustafa u takua me ambasadorin amerikan Philip Kosnett, diskutuan për procesin zgjedhor

para 8 muajve - Klan Kosova

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa sot është takuar me Ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett. Gjatë këtij takimi është diskutuar për procesin zgjedhor në Zgjedhjet nacionale 2019, transmeton Klan...

Mustafa refuzon të urojë Vetëvendosjen, por paralajmëron takim më Kurtin

para 8 muajve - Albeu

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa , është deklaruar përsëri, pas përfundimit të numërimit preliminar të votave të zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetorit. Ai ka refuzuar ta njohë Lëvizjen...

Musataf paralajmëron takim me Kurtin për të formuar qeverinë

para 8 muajve - Medial

18:58 | 8 Tetor 2019 Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është deklaruar përsëri, pas përfundimit të numërimit preliminar të votave të zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetorit. Ai ka...

Mustafa: Do të takohem me Kurtin për të parë mundësinë e bashkëqeverisjes

para 8 muajve - Medial

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, tha se LDK ka marr përkrahje të gjerë nga qytetarët duke u ndëshkuar ata që kanë keqqeverisur. Mustafa theksoi se gara mes Lidhjes Demokratike dhe...

Mustafa paralajmëron takim me Kurtin

para 8 muajve - OraInfo

Isa Mustafa ka paralajëruar se do të takohet me Albin Kurtin. Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është deklaruar përsëri, pas përfundimit të numërimit preliminar të votave të zgjedhjeve...

Kosovë/ Ambasadori i SHBA takon kryetarin e LDK-së

para 8 muajve - Opinion

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, dhe ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, diskutuan të martën për zgjedhjet parlamentare që u mbajtën më 6 tetor në Kosovë....

SHBA: Presim që qeveria e re e Kosovës të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë

para 8 muajve - Klan Kosova

Në deklaratën e parë për zgjedhjet në Kosovë, një zëdhënës i Departamentit të Shtetit tha se Shtetet e Bashkuara presin që udhëheqja e re të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë drejt një marrëveshjeje...

Isa: Me Albini do të vazhdojmë aty ku e lamë para zgjedhjeve

para 8 muajve - Ina

Qytetarë të nderuar Në zgjedhjet e 6 tetorit LDK mori përkrahje të gjerë nga qytetarët tanë. Qytetarët ndëshkuan ata që qeverisën keq. Në një garë tepër të ngushtë, 50:50, fituesi, LDK apo VV, do të dihet...

Albin Kurti: Me Isa Mustafën e Vjosa Osmanin do të takohem të enjten

para 8 muajve - Tetova Sot

Kandidati për kryeministër të vendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, partia e të cilit, sipas rezultateve preliminare i ka fituar zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit për Kuvendin e Kosovës,...

Isa Mustafa nuk e uron Albin Kurtin, thotë se nuk dihet ende fituesi i zgjedhjeve

para 8 muajve - OraInfo

Me 6 tetor në Kosovë janë mbajtur zgjedhjet e parakohshme. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka reaguar pas rezultatit të zgjedhjeve të parakohshme që u mbajtën të dielën në Kosovë. Përmes një postimi në...

Isa Mustafa paralajmëron takim me Albin Kurtin: Do të vazhdojmë aty ku e kemi lënë

para 8 muajve - Sinjali

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka paralajmëruar takim të ri mes tij, Vjosa Osmanit dhe kryetari të Vetëvendosjes, Albin Kurtit. Përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook,...

SHBA: Presim që qeveria e re e Kosovës të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë

para 8 muajve - Alsat-M

Në deklaratën e parë për zgjedhjet në Kosovë, një zëdhënës i Departamentit të Shtetit tha se Shtetet e Bashkuara presin që udhëheqja e re të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë drejt një marrëveshjeje...

Kosnett takoi edhe udhëheqësin e LDK-së, Isa Mustafa

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, dhe ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, diskutuan të martën për zgjedhjet parlamentare që u mbajtën më 6 tetor në Kosovë....

Washingtoni i prerë: Duam një qeveri pro-dialogut me Serbinë

para 8 muajve - Gazeta Express

Në deklaratën e parë për zgjedhjet në Kosovë, një zëdhënës i Departamentit të Shtetit tha se Shtetet e Bashkuara presin që udhëheqja e re të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë drejt një marrëveshjeje...

Ambasadori Amerikan takon edhe Isa Mustafën, diskutojnë për këto çështje

para 8 muajve - OraInfo

Tashmë është vendosur kush do të jetë në krye të Qeverisë. Pas takimit me Albin Kurtin, kreu i Ambasadës Amerikane në Prishtinë, Philip Kosnett ka takuar edhe kryetarin e LDK’së, Isa Mustafën, me të cilin...

Albin Kurti tregon kur do të takohet me LDK-në

para 8 muajve - InfoShqip

Kandidati për kryeministër të vendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, partia e të cilit, sipas rezultateve preliminare i ka fituar zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit për Kuvendin e Kosovës,...

Kurti e Mustafa, gati takimi për qeverinë e re: sërish në zgjedhje nëse nuk ka pakt

para 8 muajve - Te Sheshi

LDK e VV kanë dhënë sinjalet e para të gadishmërisë për t’u takuar e biseduar për krijimin e një qeverie të përbashkët, sigurisht me Albin Kurtin kryeministër. Kanë qenë pikërisht liderët përkatës, Mustafa...

Mustafa: Me Kurtin do të vazhdojmë aty ku e lamë para zgjedhjeve

para 8 muajve - Koha.net

Isa Mustafa, kryetar i LDK-së, ka thënë se këto ditë do të takohet me kryetarin e Vetëvendosjes, Albin Kurti, për të diskutuar për mundësitë e bashkëqeverisjes. Pas numërimit të plotë të votave të rregullta,...

Isa Mustafa konfirmon se do të ketë takim mes tij, Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit

para 8 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka paralajmëruar një takim mes tij, kandidates për kryeministre, Vjosa Osmani dhe kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, shkruan Gazeta...

Kosnett takoi Mustafën, ja çka u bisedua në takim

para 8 muajve - Sinjali

Sot, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është takuar me Ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett. Gjatë këtij takimi është diskutuar për procesin zgjedhor në Zgjedhjet nacionale 2019, njofton LDK, transmeton...

Pas Kurtit, Kosnett i shkon në zyre edhe Vjosa Osmanit e Isa Mustafës

para 8 muajve - Medial

18:18 | 8 Tetor 2019 Sot, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është takuar me Ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett. Gjatë këtij takimi është diskutuar për procesin zgjedhor në Zgjedhjet nacionale...

Isa Mustafa u takua me ambasadorin amerikan Philip Kosnett, diskutuan për procesin zgjedhor

para 8 muajve - Medial

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa sot është takuar me Ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett. Gjatë këtij takimi është diskutuar për procesin zgjedhor në Zgjedhjet nacionale 2019, transmeton Klan...

SHBA: Presim që qeveria e re e Kosovës të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë

para 8 muajve - Albeu

Në deklaratën e parë për zgjedhjet në Kosovë, një zëdhënës i Departamentit të Shtetit tha se Shtetet e Bashkuara presin që udhëheqja e re të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë drejt një marrëveshjeje...

Pas Kurtit, Kosnetti takon edhe Mustafën

para 8 muajve - GazetaBlic

Pas takimit me kryetarin e Vetëvendosjes Albin Kurti, ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka takuar edhe kryetarin e LDK-së Isa Mustafa. Sipas njoftimit nga LDK-ja, gjatë takimit u diskutua për...

Grenell të enjten qëndron në Serbi

para 8 muajve - Arbresh

I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan për dialogun Beograd-Prishtinë do të vizitojë Serbinë të enjten, raporton Tanjug. Richard Grenell i cili është edhe Ambasador i SHBA-ve në Gjermani është emëruar...

Thaçi nesër e pret emisarin e Trumpit në Prishtinë

para 8 muajve - Epoka e Re

Presidenti Hashim Thaçi do të takohet nesër (e mërkurë) në Prishtinë me Richard Grenell, i cili është angazhuar për ndërmjetësim të dialogut Kosovë-Serbi. Zyra e Presidentit njofton se Thaçi nesër në orën...

SHBA: Presim që qeveria e re e Kosovës të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë

para 8 muajve - Medial

Në deklaratën e parë për zgjedhjet në Kosovë, një zëdhënës i Departamentit të Shtetit tha se Shtetet e Bashkuara presin që udhëheqja e re të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë drejt një marrëveshjeje...

Pas Kurtit, Kosnetti takon edhe Mustafën

para 8 muajve - Koha.net

Pas takimit me kryetarin e Vetëvendosjes Albin Kurti , ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka takuar edhe kryetarin e LDK-së Isa Mustafa. Sipas njoftimit nga LDK-ja, gjatë takimit u diskutua...

SHBA: Presim që Qeveria e re e Kosovës të rifillojë bisedimet me Serbinë

para 8 muajve - Shenja

Një zëdhënës i Departamentit amerikan të Shtetit tha se SHBA-ja pret që udhëheqja e re në Kosovë të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë drejt një marrëveshjeje për normalizimin e marrëdhënieve. Shtetet...

Ambasadori Richard Grenell nesër vjen në Kosovën

para 8 muajve - KosovaPress

Siç njofton Presidenca e Kosovës,  ambasadori Richard Grenell do të takohet me Presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi. Takimi do të zhvillohet në kabinetin e Presidentit Thaçi në ora 13:00./KosovaPress/...

Albin Kurti tregon se kur do të takohet me LDK’në

para 8 muajve - Infokusi

Kandidati për kryeministër të vendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, partia e të cilit, sipas rezultateve preliminare i ka fituar zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit për Kuvendin e Kosovës,...

Kurti në takim me Kosnettin: Do të jem kryeministër për të gjithë qytetarët

para 8 muajve - Portalb

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti , tha të martën se “do të jetë kryeministër për të gjithë qytetarët e Kosovës”, transmeton REL . Kurti i bëri komentet në një takim me ambasadorin e Shteteve...

Thaçi nesër në takim me të dërguarin e Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi

para 8 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, nesër do të pres në takim përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin Richard Grenell. Ky takim...

Sa ndryshon qasja e Prishtinës në raport me dialogun pas zgjedhjeve?

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Rezultatet preliminare të zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit , e kanë vendosur si fituese të zgjedhjeve Lëvizjen Vetëvendosje, të pasuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Të dy këto subjekte politike,...

Mustafa: Bashkë me Vjosën do ta takojmë Kurtin – do të bisedojmë për bashkëqeverisje

para 8 muajve - Shenja

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se bashkë me kandidaten e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmanin,  këto ditë do të takohen me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti,...

Pas takimit me Albin Kurtin, Ambasadori amerikan takon edhe Isa Mustafën

para 8 muajve - Shenja

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Philip Kosnett është takuar gjatë ditës së sotme edhe me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafën. Përmes një komunikate për...

Isa Mustafa bashkë me Vjosa Osmanin paralajmëron takim me Albin Kurtin

para 8 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është deklaruar përsëri, pas përfundimit të numërimit preliminar të votave të zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetorit. Ai ka refuzuar ta njohë Lëvizjen...

E përsërit Washingtoni: Qeveria e re duhet të jetë pro dialogut me Serbinë

para 8 muajve - OraInfo

Së shpejti pritet formimi i qeverisë së re të Kosovës. Në deklaratën e parë për zgjedhjet në Kosovë, një zëdhënës i Departamentit të Shtetit tha se Shtetet e Bashkuara presin që udhëheqja e re të rifillojë...

Kjo është kërkesa e SHBA-së për qeverinë e re

para 8 muajve - Sinjali

Shtetet e Bashkuara të Amerikës presin që qeveria e re e Kosovës të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë, për të arritur një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve. Kërkesën e SHBA-së për qeverinë...

Thaçi nesër takohet me përfaqësuesin e Trump për dialogun Kosovë-Serbi

para 8 muajve - Periskopi

Hashim Thaçi, Presidenti i Kosovës, nesër do të takohet me ambasadorin Richard Grenell, Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi. Nga Zyra për media e Presidencës...

I dërguari i Trumpit vjen në Kosovë

para 8 muajve - Arbresh

I dërguari i ri i Presidentit amerikan Donald Trump për Serbinë dhe Kosovën do të vizitojë rajonin që ngre mundësinë e përpjekjeve të reja për t’i dhënë fund një prej mosmarrëveshjeve më kokëforta të Ballkanit....

Ambasadori Kosnett takohet me udhëheqësin e LDK-së

para 8 muajve - Lajm

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, dhe ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, diskutuan të martën për zgjedhjet parlamentare që u mbajtën më 6 tetor në Kosovë....

Mustafa thotë se do të takohet me Kurtin për të diskutuar bashkëqeverisjen

para 8 muajve - Flaka

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka paralajmëruar se do të takohet me liderin e Vetëvendosjes, Albin Kurtin, për të diskutaur mundësinë e bashkëqeverisjes. Ai përmes një statusi në Facebook, ka thënë se...

SHBA: Presim që qeveria e re të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë

para 8 muajve - Flaka

Në deklaratën e parë për zgjedhjet në Kosovë, një zëdhënës i Departamentit të Shtetit tha se Shtetet e Bashkuara presin që udhëheqja e re të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë drejt një marrëveshjeje...

Albin Kurti pas takimit me ambasadorin e SHBA: Prioriteti kryesor, dialogu me serbët e Kosovës!!!

para 8 muajve - Standard

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, i cili fitoi zgjedhjet parlamentare në Kosovë ka zhvilluar sot një takim miqësor me ambasadorin amerikan në Kosovë Philip Kosnett. Sipas një komunikate për mediat, mësohet...

DASH-i pret nga qeveria e re e Kosovës vazhdim të menjëhershëm të dialogut me Serbinë

para 8 muajve - Koha.net

Departamenti amerikan i Shtetit ka përgëzuar kosovarët për përfundimin e suksesshëm të zgjedhjeve të parakohshme. Një zëdhënës i DASH-it ka përsëritur qëndrimin e Amerikës për pritjet që lidershipi i ri...

Kurti takohet me ambasadorin amerikan – Flasin për dialogun me Serbinë

para 8 muajve - Insajderi

Fituesi i zgjedhjeve paralamentare të 6 tetorit, Albin Kurti, së bashku me nënkryetarin e Vetëvendosjes, Besnik Bislimi, kanë pritur në takim Ambasadorin e ShBA-së në Kosovë, Philip S. Kosnett. Nëpërmjet...

SHBA: Presim që qeveria e re e Kosovës të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë

para 8 muajve - Insajderi

Shtetet e Bashkuara tha zëdhënësi, urojnë popullin e Kosovës për përfundimin e suksesshëm të zgjedhjeve parlamentare. “Ne mirëpresim mundësinë të punojmë me një qeveri të re pro-dialog, që të jetë e angazhuar...

Ambasadori amerikan te ‘Vetëvendosja’, Kurti: Për dialogun me Serbinë s’kemi pse nxitohemi

para 8 muajve - Top Channel

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip S. Kosnett ka qenë sot në selinë e Lëvizjes e Vetëvendosje për t’u takuar me Albin Kurtin, i cili është edhe kandidat për kryeministër. Në takimin me ambasadorin...

SHBA: Presim që Qeveria e re e Kosovës të rifillojë bisedimet me Serbinë

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Një zëdhënës i Departamentit amerikan të Shtetit tha se SHBA-ja pret që udhëheqja e re në Kosovë të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë drejt një marrëveshjeje për normalizimin e marrëdhënieve. Shtetet...

Lajmi i Fundit: Ambasadori amerikan shkon në Vetëvendosje takon Albin Kurtin

para 8 muajve - Gazeta Express

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti dy ditë pasi partia e tij doli fituese e zgjedhjeve të jashtëzakonshme, u takua sot me ambasadorin amerikan në Kosovë Philip Kosnett, raporton Gazeta Express. Në një komunikatë...

Pas takimit me ambasadorin amerikan Kosnett, Mustafa paralajmëron takim me Albin Kurtin

para 8 muajve - Infokusi

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, gjatë ditës bashkë me nënkryetarët Agim Veliu, Lutfi Hazirin, anëtaren e kryesisë Vlora Dumoshin e kandidaten për kryeministre nga kjo parti Vjosa Osmanin, janë takuar me...

Pas Kurtit, ambasadori amerikan takon edhe Mustafën, flasin për sfidat që e presin Kosovën

para 8 muajve - Infokusi

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është takuar me Ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett, me të cilin ka biseduar për procesin zgjedhor në zgjedhjet nacionale 2019. Në takimin e sotëm Mustafa i ka...

Isa Mustafa: Akoma nuk dihet fituesi, do të bisedojmë me Kurtin por do ta shohim edhe interesin e LDK-së

para 8 muajve - InfoShqip

Kryetari i LDK’së Isa Mustafa, ka thënë se më 6 tetor, partia e tij mori përkrahje të gjerë nga qytetarët. Ai ka thënë se ‘fituesi i këtyre zgjedhjeve do të dihet përfundimisht pasi të përfundojë numërimi...

Lajmi i fundit: Ambasadori amerikan shkon në Vetëvendosje, e takon Albin Kurtin

para 8 muajve - Iliria News

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, partia e të cilit para dy dite doli fituese e zgjedhjeve të jashtëzakonshme, u takua sot me ambasadorin amerikan në Kosovë Philip Kosnett, raporton Gazeta Express. Në...

Albin Kurti takon ambasadorin e SHBA, Philip Kosnett, ja çfarë biseduan

para 8 muajve - BalkanWeb

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, partia e të cilit para dy dite doli fituese e zgjedhjeve të jashtëzakonshme, u takua sot me ambasadorin amerikan në Kosovë Philip Kosnett. Në një komunikatë drejtuar...

SHBA: Presim që qeveria e re e Kosovës të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë

para 8 muajve - Tetova Sot

Në deklaratën e parë për zgjedhjet në Kosovë, një zëdhënës i Departamentit të Shtetit tha se Shtetet e Bashkuara presin që udhëheqja e re të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë drejt një marrëveshjeje...

Kurti takon ambasadorin e SHBA: Do të jem kryeministër për të gjithë

para 8 muajve - Opinion

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti  u shpreh gjatë një takimi me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett  “do të jetë kryeministër për të gjithë qytetarët e Kosovës”. Sipas...

SHBA: Presim që qeveria e re e Kosovës të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë

para 8 muajve - Lajm

Në deklaratën e parë për zgjedhjet në Kosovë, një zëdhënës i Departamentit të Shtetit tha se Shtetet e Bashkuara presin që udhëheqja e re të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë drejt një marrëveshjeje...

Kurti pas takimit me ambasadorin e SHBA: Dialogu fillon me serbët e Kosovës

para 8 muajve - Koha Jone

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, i cili fitoi zgjedhjet parlamentare në Kosovë ka zhvilluar sot një takim miqësor me ambasadorin amerikan në Kosovë Philip Kosnett. Sipas një komunikate për mediat, mësohet...

Albin Kurti: Me Isa Mustafën e Vjosa Osmanin do të takohem të enjten

para 8 muajve - Bota Press

Kandidati për kryeministër të vendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, partia e të cilit, sipas rezultateve preliminare i ka fituar zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit për Kuvendin e Kosovës,...

Kurti, Kosnett-it: Do të jem kryeministër për të gjithë

para 8 muajve - Klan Kosova

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett u takua me kryetarin e Vetëvendosjes, Albin Kurti. Nga Vetëvendosje kanë bërë të ditur se Kosnett shprehu kënaqësinë e tij për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor,...

Albin Kurti takon ambasadorin e SHBA, Philip Kosnett, ja çfarë biseduan

para 8 muajve - Koha Jone

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, partia e të cilit para dy dite doli fituese e zgjedhjeve të jashtëzakonshme, u takua sot me ambasadorin amerikan në Kosovë Philip Kosnett. Në një komunikatë drejtuar...

Emisari i Trumpit vjen në Kosovë të enjten, mësohet se me kë do të takohet

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Richard Grenell, i deleguari i Donald Trump, do të vizitojë Kosovën, pritet ta takojë edhe Albin Kurtin Richard Grenell është ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Gjermani. Ai llogaritet të...

Mustafa: Bashkë me Vjosen do ta takojmë Kurtin

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa, ka bërë me dije se bashkë me kandidaten e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, do ta takoj liderin e Lëvizjes  Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili i ka fituar zgjedhjet e...

Kurti në takim me Kosnettin: Do të jem kryeministër për të gjithë qytetarët

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvenodsje, Albin Kurti, tha të martën se "do të jetë kryeministër për të gjithë qytetarët e Kosovës". Kurti i bëri komentet në një takim me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara në...

Emisari i Trumpit vjen në Kosovë të enjten, mësohet se me kë do të takohet

para 8 muajve - Bota Press

Richard Grenell, i deleguari i Donald Trump, do të vizitojë Kosovën, pritet ta takojë edhe Albin Kurtin Richard Grenell është ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Gjermani. Ai llogaritet të...

SHBA: Presim që qeveria e re e Kosovës të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë

para 8 muajve - BalkanWeb

Në deklaratën e parë për zgjedhjet në Kosovë, një zëdhënës i Departamentit të Shtetit tha se Shtetet e Bashkuara presin që udhëheqja e re të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë drejt një marrëveshjeje...

Kurti, Kosnett-it: Do të jem kryeministër për të gjithë

para 8 muajve - Medial

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett u takua me kryetarin e Vetëvendosjes, Albin Kurti. Nga Vetëvendosje kanë bërë të ditur se Kosnett shprehu kënaqësinë e tij për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor,...

Kosnett shkon te Vetëvendosje, takon Albin Kurtin

para 8 muajve - Albeu

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dy ditë pasi partia e tij doli fituese e zgjedhjeve të jashtëzakonshme, u takua sot me ambasadorin amerikan në Kosovë Philip Kosnett . Në një komunikatë drejtuar...

Nis takimet e para si kryeministër, Albin Kurti takon ambasadorin amerikan, zbardhet çfarë u bisedua për dialogun Serbi-Kosovë

para 8 muajve - Sot News

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, partia e të cilit para dy ditësh doli fituese e zgjedhjeve të jashtëzakonshme, u takua sot me ambasadorin amerikan në Kosovë Philip Kosnett. Në një deklaratë drejtuar...

Thanë se Amerika nuk e dëshiron Vetëvendosjen, sot ambasadori Kosnett vizitoi Albin Kurtin

para 8 muajve - InfoShqip

Të gjithë zërat se Vetëvendosja është anti-amerikane dhe se Amerika nuk i dëshiron, e hodhi poshtë sot ambasadori i SHBA-vë në Kosovë, Phillp Kossnet, ku ka shkuar në zyret e Vetëvendosjes për ta uruar...

Kosnett i shkon në zyrë Kurtit

para 8 muajve - RTV 21

Takohet Kurti dhe Kosnett Kurti: Në muajin e parë nevojitet takim me Borellin Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett sot është takuar me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti në zyrat...

Ambasadori Kosnett takoi kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës

para 8 muajve - Illyria

Prishtinë, 8 tetor 2019 – Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Philip Kosnett, ka takuar sot kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Në takim kanë qenë të pranishëm...

SHBA: Presim që qeveria e re e Kosovës të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë

para 8 muajve - GazetaBlic

Në deklaratën e parë për zgjedhjet në Kosovë, një zëdhënës i Departamentit të Shtetit tha se Shtetet e Bashkuara presin që udhëheqja e re të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë drejt një marrëveshjeje...

Ambasadori amerikan shkon në selinë e VV-së, takohet me Kurtin

para 8 muajve - Sinjali

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ka shkuar në selinë e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, ku është takuar me kryetarin e kësaj partie, Albin Kurtin. Takimin Kosnett-Kurti...

Ambasadori Kosnett në takim me Isa Mustafën dhe Vjosa Osmanin

para 8 muajve - Gazeta Observer

Kryetar i LDK-së, Isa Mustafa ka pritur në takim sot Ambasadorin e ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett. Gjatë këtij takimi thuhet të jetë diskutuar për procesin zgjedhor të së dielës. Mustafa ka shprehur...

SHBA: Presim që qeveria e re e Kosovës të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë

para 8 muajve - Gazeta Tema

Në deklaratën e parë për zgjedhjet në Kosovë, një zëdhënës i Departamentit të Shtetit tha se Shtetet e Bashkuara presin që udhëheqja e re të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë drejt një marrëveshjeje...

Ambasadori amerikan i shkon në ‘konak’ Albin Kurtit, zbulohet çka kërkoi nga ai

para 8 muajve - OraInfo

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka takuar kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Sipas kumtesës së VV’së, Kosnett ka uruar mbarëvajtjen e procesit zgjedhor ndërkohë ka kërkuar përparim...

Lajmërohet Isa Mustafa, flet për koalicionin me VV-në

para 8 muajve - Fakti Ditor

Uebfaqja e KQZ-së ka bërë të ditur sot se janë numëruar 100 për qind të votave të rregullta nga zgjedhjet e 6 tetorit. E bazuar në rezultatet përfundimtare Vetëvendosje prin me 25.48 për qind të votave...

Kosnett shkon në Vetëvendosje, takon Albin Kurtin

para 8 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dy ditë pasi partia e tij doli fituese e zgjedhjeve të jashtëzakonshme, u takua sot me ambasadorin amerikan në Kosovë Philip Kosnett. Në një komunikatë drejtuar...

Washingtoni i prerë: Duam një qeveri pro-dialogut me Serbinë

para 8 muajve - Infokusi

Në deklaratën e parë për zgjedhjet në Kosovë, një zëdhënës i Departamentit të Shtetit tha se Shtetet e Bashkuara presin që udhëheqja e re të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë drejt një marrëveshjeje...

Kurti takohet me Kosnettin, ia tregon planin për dialogun me Serbinë

para 8 muajve - Koha.net

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka takuar ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Philipp Kosnett, në kohën kur numërimi i votave të zgjedhjeve të 6 tetorit po shkon drejt fundit e VV-ja po i afrohet fitores....

SHBA: Qeveria e re e Kosovës të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë

para 8 muajve - Vizion Plus

Në deklaratën e parë për zgjedhjet në Kosovë, një zëdhënës i Departamentit të Shtetit tha se Shtetet e Bashkuara presin që udhëheqja e re të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë drejt një marrëveshjeje...

Zgjedhjet në Kosovë, DASH me ultimatum të prerë: Presim që qeveria e re të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë!

para 8 muajve - Sot News

Në deklaratën e parë për zgjedhjet në Kosovë, një zëdhënës i Departamentit të Shtetit tha se Shtetet e Bashkuara presin që udhëheqja e re të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë drejt një marrëveshjeje...

SHBA: Presim që qeveria e re e Kosovës të rifillojë menjëherë bisedimet

para 8 muajve - Opinion

Në deklaratën e parë për zgjedhjet në Kosovë, një zëdhënës i Departamentit të Shtetit tha se Shtetet e Bashkuara presin që udhëheqja e re të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë drejt një marrëveshjeje...

Isa Mustafa: Me VV-në bisedojmë për koalicion vetëm pasi të numërohen të gjitha votat

para 8 muajve - Insajderi

Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk ka marrë ndonjë ftesë nga Lëvizja Vetëvendosje, ani pse kreu i VV-së Albin Kurti që në natën e shpalljes së rezultateve deklaroi se do të flasë me krerët e LDK-së...

SHBA: Presim që qeveria e re e Kosovës të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Në deklaratën e parë për zgjedhjet në Kosovë, një zëdhënës i Departamentit të Shtetit tha se Shtetet e Bashkuara presin që udhëheqja e re të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë drejt një marrëveshjeje...

Mustafa: Bashkë me Vjosën do ta takojmë Kurtin – do të bisedojmë për bashkëqeverisje

para 8 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se bashkë me kandidaten e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmanin,  këto ditë do të takohen me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti,...

SHBA: Presim që qeveria e re e Kosovës të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë

para 8 muajve - KDPolitik

Në deklaratën e parë për zgjedhjet në Kosovë, një zëdhënës i Departamentit të Shtetit tha se Shtetet e Bashkuara presin që udhëheqja e re të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë drejt një marrëveshjeje...

Isa Mustafa bashkë me Vjosa Osmanin paralajmëron takim me Albin Kurtin

para 8 muajve - Bota Press

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është deklaruar përsëri, pas përfundimit të numërimit preliminar të votave të zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetorit. Ai ka refuzuar ta njohë Lëvizjen...

Mustafa: Pas numërimit të votave, do të takohemi me Kurtin

para 8 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se në ditët në vazhdim do të takohet me zyrtarët e Vetëvendosjes për të diskutuar rreth një mundësie për bashkëqeverisje. Nëpërmes një postimi...

Sa ndryshon qasja e Prishtinës në raport me dialogun pas zgjedhjeve?

para 8 muajve - KDPolitik

Rezultatet preliminare të zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit, e kanë vendosur si fituese të zgjedhjeve Lëvizjen Vetëvendosje, të pasuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Të dy këto subjekte politike,...

Mustafa për Express: Bisedimet për koalicion me VV’në vetëm pasi të numërohen të gjitha votat

para 8 muajve - Gazeta Express

Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit është fituesja e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. LDK’ja e Isa Mustafës, doli e dyta në këto zgjedhje, edhe pse rezultatet ende nuk...

Musataf paralajmëron takim me Kurtin për të formuar qeverinë

para 8 muajve - Arbresh

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është deklaruar përsëri, pas përfundimit të numërimit preliminar të votave të zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetorit. Ai ka refuzuar ta njohë Lëvizjen...

Mustafa: Do të takohemi me Kurtin, pas numërimit të votave

para 8 muajve - Ekonomia Online

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se në ditët në vazhdim do të takohet me zyrtarët e Vetëvendosjes për të diskutuar rreth një mundësie për bashkëqeverisje.. Mustafa ka thënë këto ditë, së bashku me...

Mustafa: Do të takohem me Kurtin për të parë mundësinë e bashkëqeverisjes

para 8 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, tha se LDK ka marr përkrahje të gjerë nga qytetarët duke u ndëshkuar ata që kanë keqqeverisur. Mustafa theksoi se gara mes Lidhjes Demokratike dhe...

Sa ndryshon qasja e Prishtinës në raport me dialogun pas zgjedhjeve?

para 8 muajve - Gazeta e re

Rezultatet preliminare të zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit , e kanë vendosur si fituese të zgjedhjeve Lëvizjen Vetëvendosje, të pasuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Të dy këto subjekte politike,...

Mustafa: Bashkë me Vjosen do ta takojmë Kurtin

para 8 muajve - Epoka e Re

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa, ka bërë me dije se bashkë me kandidaten e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, do ta takoj liderin e Lëvizjes  Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili i ka fituar zgjedhjet e...

Mustafa takohet me ambasadorin Kosnett

para 8 muajve - Gazeta e re

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa sot është takuar me Ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett. Gjatë këtij takimi është diskutuar për procesin zgjedhor në Zgjedhjet nacionale 2019. Kryetari Mustafa...

DASH-i pret nga qeveria e re e Kosovës vazhdim të menjëhershëm të dialogut me Serbinë

para 8 muajve - Gazeta e re

Departamenti amerikan i Shtetit ka përgëzuar kosovarët për përfundimin e suksesshëm të zgjedhjeve të parakohshme. Një zëdhënës i DASH-it ka përsëritur qëndrimin e Amerikës për pritjet që lidershipi i ri...

Lajmërohet Isa Mustafa, flet për koalicionin me VV-në

para 8 muajve - Gazeta Observer

Uebfaqja e KQZ-së ka bërë të ditur sot se janë numëruar 100 për qind të votave të rregullta nga zgjedhjet e 6 tetorit. E bazuar në rezultatet përfundimtare Vetëvendosje prin me 25.48 për qind të votave...

Mustafa: Fituesi ende nuk dihet, do të bisedojmë me Kurtin por do ta këqyrim edhe interesin e LDK’së

para 8 muajve - Zyrtare

Kryetari i LDK’së Isa Mustafa, ka thënë se më 6 tetor, partia e tij mori përkrahje të gjerë nga qytetarët. Ai ka thënë se ‘fituesi i këtyre zgjedhjeve do të dihet përfundimisht pasi të përfundojë numërimi...

Pas Kurtit, Ambasadori Amerikan takon edhe Isa Mustafën

para 8 muajve - Fakti Ditor

Pas takimit me Albin Kurtin, kreu i Ambasadës Amerikane në Prishtinë, Philip Kosnett ka takuar edhe kryetarin e LDK’së, Isa Mustafën, me të cilin kanë diskutuar për procesin zgjedhor, dialogun e tema tjera,...

SHBA: Presim që Qeveria e re e Kosovës të rifillojë bisedimet me Serbinë

para 8 muajve - Fakti Ditor

Një zëdhënës i Departamentit amerikan të Shtetit tha se SHBA-ja pret që udhëheqja e re në Kosovë të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë drejt një marrëveshjeje për normalizimin e marrëdhënieve. Shtetet...

Mustafa: Fituesi ende nuk dihet, do të bisedojmë me Kurtin por do ta këqyrim edhe interesin e LDK’së

para 8 muajve - Periskopi

Kryetari i LDK’së Isa Mustafa, ka thënë se më 6 tetor, partia e tij mori përkrahje të gjerë nga qytetarët. Ai ka thënë se ‘fituesi i këtyre zgjedhjeve do të dihet përfundimisht pasi të përfundojë numërimi...

Kosnett takon Mustafën: Pret përparim në dialog dhe marrëveshje me Serbinë

para 8 muajve - Periskopi

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është takuar me Ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett. Në këtë  takim është diskutuar për procesin zgjedhor në Zgjedhjet nacionale 2019. Ai është shprehur i kënaqur...

Kosnett viziton edhe LDK-në, pret përparim në dialogun me Serbinë drejt arritjes së një marrëveshjeje

para 8 muajve - Ekonomia Online

Pas Vetëvendosjes, ambasadorin e ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, ka vizituar sot Lidhjen Demokratike të Kosovës, e cila doli e dyta në zgjedhjet e së dielës. Kosnett është pritur nga kryetari i LDK-së,...

Mustafa takohet me ambasadorin Kosnett

para 8 muajve - Epoka e Re

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, është takuar të martën me ambasadorin e ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett. Gjatë këtij takimi është diskutuar për procesin zgjedhor të së dielës. Me këtë rast kryetari Mustafa...

Kryetari Mustafa takohet me Ambasadorin Kosnett

para 8 muajve - Bota Press

Botapress 8 Tetor – Sot, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është takuar me Ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett. Gjatë këtij takimi është diskutuar për procesin zgjedhor në Zgjedhjet nacionale...

Pas Kurtit, Kosnett i shkon në zyre edhe Vjosa Osmanit e Isa Mustafës

para 8 muajve - Arbresh

Sot, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është takuar me Ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett. Gjatë këtij takimi është diskutuar për procesin zgjedhor në Zgjedhjet nacionale 2019. Mustafa shprehu...

Thanë se Amerika nuk e dëshiron Vetëvendosjen, sot ambasadori Kosnett vizitoi Albin Kurtin

para 8 muajve - Fol

Të gjithë zërat se Vetëvendosja është anti-amerikane dhe se Amerika nuk i dëshiron, e hodhi poshtë sot ambasadori i SHBA-vë në Kosovë, Phillp Kossnet, ku ka shkuar në zyret e Vetëvendosjes për ta uruar...

Isa Mustafa takohet me Ambasadorin Kosnett

para 8 muajve - Ekonomia Online

Sot, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është takuar me Ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett. Gjatë këtij takimi është diskutuar për procesin zgjedhor në Zgjedhjet nacionale 2019. Mustafa shprehu...

DASH pret që Qeveria e re e Kosovës të rifillojë bisedimet me Serbinë

para 8 muajve - Illyria

Uashington, 8 tetor 2019 – Një zëdhënës i Departamentit amerikan të Shtetit tha se Shtetet e Bashkuara e urojnë popullin e Kosovës për përfundimin e suksesshëm të zgjedhjeve parlamentare. Ai tha se SHBA-ja...

Koalicioni me Albin Kurtin, Isa Mustafa tregon kushtin për bisedime

para 8 muajve - Albeu

Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit është fituesja e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. LDK-ja e Isa Mustafës, doli e dyta në këto zgjedhje, edhe pse rezultatet ende nuk...

Koalicion qeveritar me Lëvizjen Vetëvendosja, Isa Mustafa tregon kushtin për t’u ulur në tavolinë me Albin Kurtin

para 8 muajve - Sot News

Zgjedhjet në Kosovë shënuan një kulturë të lartë demokratike dhe deri më tani janë duartrokitur nga të gjithë. Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit është fituesja e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare...

SHBA: Presim që qeveria e re e Kosovës të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë

para 8 muajve - Lexo

Në deklaratën e parë për zgjedhjet në Kosovë, një zëdhënës i Departamentit të Shtetit tha se Shtetet e Bashkuara presin që udhëheqja e re të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë drejt një marrëveshjeje...

Richard Grenell do ta vizitojë të enjten Kosovën

para 8 muajve - Insajderi

I deleguar i presidentin amerikan, Donald Trump, për ndërmjetësim në dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, do ta vizitojë Kosovën kësaj të enjte, me 10 tetor. Grenell, që është ambasador i Shteteve...

Washingtoni i prerë: Duam një qeveri pro-dialogut me Serbinë

para 8 muajve - Bota Press

Në deklaratën e parë për zgjedhjet në Kosovë, një zëdhënës i Departamentit të Shtetit tha se Shtetet e Bashkuara presin që udhëheqja e re të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë drejt një marrëveshjeje...

Ambasadori amerikan te ‘Vetëvendosja’, Kurti: Për dialogun me Serbinë s’kemi pse nxitohemi

para 8 muajve - Shenja

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip S. Kosnett ka qenë sot në selinë e Lëvizjes e Vetëvendosje për t’u takuar me Albin Kurtin, i cili është edhe kandidat për kryeministër. Në takimin me ambasadorin...

Kurti takohet me ambasadorin amerikan: “Do të jem kryeministër i të gjithëve”

para 8 muajve - PortaliOnline

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, partia e të cilit para dy dite doli fituese e zgjedhjeve të jashtëzakonshme, u takua sot me ambasadorin amerikan në Kosovë Philip Kosnett. Në një komunikatë drejtuar...

SHBA: Presim që Qeveria e re e Kosovës të rifillojë bisedimet me Serbinë

para 8 muajve - Gazeta Observer

Një zëdhënës i Departamentit amerikan të Shtetit tha se SHBA-ja pret që udhëheqja e re në Kosovë të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë drejt një marrëveshjeje për normalizimin e marrëdhënieve. Shtetet...

Lajmi i Fundit: Ambasadori amerikan shkon në Vetëvendosje takon Albin Kurtin

para 8 muajve - Infokusi

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti dy ditë pasi partia e tij doli fituese e zgjedhjeve të jashtëzakonshme, u takua sot me ambasadorin amerikan në Kosovë Philip Kosnett. Në një komunikatë drejtuar mediave,...

DASH-i pret nga qeveria e re e Kosovës vazhdim të menjëhershëm të dialogut me Serbinë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Departamenti amerikan i Shtetit ka përgëzuar kosovarët për përfundimin e suksesshëm të zgjedhjeve të parakohshme. Një zëdhënës i DASH-it ka përsëritur qëndrimin e Amerikës për pritjet që lidershipi i ri...

Ambasadori amerikan Philip Kosnett takohet me Albin Kurtin

para 8 muajve - Illyria

Prishtinë, 8 tetor 2019 – Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka pritur sot në selinë e partisë, ambasadorin amerikan në Kosovë Philip Kosnett. Lëvizja Vetëvendosje, në një komunikatë për medie,...

ShBA-ja: Presim që Qeveria e re e Kosovës t’i rifillojë bisedimet me Serbinë

para 8 muajve - Epoka e Re

Një zëdhënës i Departamentit Amerikan të Shtetit, ka thënë se ShBA-ja pret që udhëheqja e re në Kosovë të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë drejt një marrëveshjeje për normalizimin e marrëdhënieve....

Departamenti Amerikan i Shtetit: Prioritet për Qeverinë e re, dialogu me Serbinë

para 8 muajve - Periskopi

Departamenti amerikan i Shtetit ka përgëzuar kosovarët për përfundimin e suksesshëm të zgjedhjeve të parakohshme. Një zëdhënës i DASH-it ka përsëritur qëndrimin e Amerikës për pritjet që lidershipi i ri...

Ambasadori amerikan i shkon në zyrë Albin Kurtit

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka vizituar sot selinë e Lëvizjes Vetëvendosje, ku u prit nga kryetari i saj, i cili doli fitues i zgjedhjeve para dy ditësh. VV-ja ka njoftuar për një takim...

Trump nuk humbet kohë dhe nis lëvizjet, sjell menjëherë në Kosovë të deleguarin e tij për ndërmjetësimin e dialogut me Serbinë (Kush do zbarkojë të enjten?)

para 8 muajve - Sot News

I deleguar i presidentin amerikan, Donald Trump, për ndërmjetësim në dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, do ta vizitojë Kosovën kësaj të enjte, me 10 tetor. Grenell, që është ambasador i Shteteve...

Kurti takon ambasadorin Kosnett, i siguron se do të jetë kryeministër i të gjithëve

para 8 muajve - Fol

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka zhvilluar sot takim me ambasadorin amerikan në Kosovë, Philip Kosnett. Përmes një njoftimi për media, është thënë se ky ishte një takim miqësor, ku ambasadori Kosnett...

Lajmi i fundit: Ambasadori amerikan shkon në Vetëvendosje, e takon Albin Kurtin

para 8 muajve - 24 ore

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, partia e të cilit para dy dite doli fituese e zgjedhjeve të jashtëzakonshme, u takua sot me ambasadorin amerikan në Kosovë Philip Kosnett, raporton Gazeta Express. Në...

Zgjedhjet, reagon DASH: Qeveria e re të nisë menjëherë bisedimet me Serbinë

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Në deklaratën e parë për zgjedhjet në Kosovë, një zëdhënës i Departamentit të Shtetit tha se Shtetet e Bashkuara presin që udhëheqja e re të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë drejt një marrëveshjeje...

Ambasadori i SHBA-ve viziton Albin Kurtin pas fitores

para 8 muajve - in7

Kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Albin Kurti, së bashku me nënkryetarin Besnik Bislimi, sot priti në takim Ambasadorin e ShBA-së në Kosovë, shkëlqesinë e tij, z.Philip S. Kosnett, shoqëruar nga këshilltarja...

Kurti-Kosnett, interesim për takime të mëtutjeshme

para 8 muajve - KosovaLive360

Kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Albin Kurti, së bashku me nënkryetarin Besnik Bislimi, sot priti në takim ambasadorin e ShBA-së në Kosovë, Philip S. Kosnett, shoqëruar nga këshilltarja politike, Jessica...

Kurti takon Kosnett: Do të jem kryeministër për të gjithë qytetarët e Kosovës

para 8 muajve - KosovaPress

Ambasadori Kosnett shprehu kënaqësinë e tij për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor, pjesëmarrjen e lartë të qytetarëve dhe uroi Kurtin për një fushatë që adresoi shqetësimet e votuesve. Ai tregoi interesim...

I deleguari i Trumpit për ndërmjetësimin e dialogut me Serbinë të enjten në Kosovë

para 8 muajve - Koha.net

I deleguar i presidentin amerikan, Donald Trump, për ndërmjetësim në dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, do ta vizitojë Kosovën kësaj të enjte, me 10 tetor. Grenell, që është ambasador i Shteteve...

Kurti takon ambasadorin e SHBA-së në Kosovë

para 8 muajve - Arbresh

Kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Albin Kurti, së bashku me nënkryetarin Besnik Bislimi, sot priti në takim Ambasadorin e ShBA-së në Kosovë, shkëlqesinë e tij, z.Philip S. Kosnett, shoqëruar nga këshilltarja...

Kurti takon Kosnett: Do të jem kryeministër për të gjithë qytetarët e Kosovës

para 8 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, së bashku me nënkryetarin Besnik Bislimi, sot priti në takim ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Philip S. Kosnett, shoqëruar nga këshilltarja politike, Jessica...

Ambasadori amerikan takohet me Albin Kurtin

para 8 muajve - Gazeta Observer

Ambasadori amerikan në Kosovë Philip Kosnett, ka vizituar Albin Kurtin dy ditë pas zgjedhjeve, transmeton Gazeta Observer. Siç ka njoftuar LVV përmes një komunikate për media, në këtë takim Kosnett shprehu...

Kurti, ambasadorit amerikan: Do të jem kryeministër i të gjithë qytetarët të Kosovës

para 8 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, së bashku me nënkryetarin Besnik Bislimi kanë pritur në takim ambasadorin e ShBA-së në Kosovë, Philip S. Kosnett, i cili ka qenë i shoqëruar nga këshilltarja...

Kosnett ia thotë ndër sy Albin Kurtit: Përparoje dialogun, bëj marrëveshje me Serbinë

para 8 muajve - Periskopi

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka takuar kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Sipas kumtesës së VV’së, Kosnett ka uruar mbarëvajtjen e procesit zgjedhor ndërkohë ka kërkuar përparim...

Albin Kurti pret në takim Ambasadorin e ShBA-së Philip Kosnett

para 8 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Albin Kurti, së bashku me nënkryetarin Besnik Bislimi, sot priti në takim Ambasadorin e ShBA-së në Kosovë, shkëlqesinë e tij, Philip S. Kosnett, shoqëruar nga këshilltarja...

Mustafa: Bisedimet për koalicion me LV-në vetëm pasi të numërohen të gjitha votat

para 8 muajve - Epoka e Re

Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit është fituesja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. LDK-ja e Isa Mustafës ka dalë e dyta në këto zgjedhje, edhe pse rezultatet ende nuk janë...

Mustafa për koalicionin me VV’në: Do të bisedojmë pasi të përfundojë numërimi i të gjitha votave

para 8 muajve - Zyrtare

Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit është fituesja e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. LDK’ja e Isa Mustafës, doli e dyta në këto zgjedhje, edhe pse rezultatet ende nuk...

Mustafa për koalicionin me VV’në: Do të bisedojmë pasi të përfundojë numërimi i të gjitha votave

para 8 muajve - Periskopi

Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit është fituesja e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. LDK’ja e Isa Mustafës, doli e dyta në këto zgjedhje, edhe pse rezultatet ende nuk...

Trump nis lëvizjet, sjell menjëherë në Kosovë të deleguarin e tij për ndërmjetësimin e dialogut me Serbinë

para 8 muajve - BalkanWeb

I deleguar i presidentin amerikan, Donald Trump, për ndërmjetësim në dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, do ta vizitojë Kosovën kësaj të enjte, me 10 tetor. Grenell, që është ambasador i Shteteve...

Richard Grenell të enjten viziton Kosovën

para 8 muajve - Vizion Plus

I deleguar i presidentin amerikan për ndërmjetësim në dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, pritet që të enjten me 10 tetor të vizitojë Kosovën. Sipas mediave kosovare, zyrtari amerikan që është autorizuar...

Mustafa: Bisedimet për koalicion me VV-në vetëm pasi të numërohen të gjitha votat

para 8 muajve - Gazeta Observer

Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk ka marrë ndonjë ftesë nga Lëvizja Vetëvendosje, ani pse kreu i VV-së Albin Kurti që në natën e shpalljes së rezultateve deklaroi se do të flasë me krerët e LDK- së...

Mustafa: Bisedimet për koalicion me VV’në vetëm pasi të numërohen të gjitha votat

para 8 muajve - Bota Press

Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit është fituesja e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. LDK’ja e Isa Mustafës, doli e dyta në këto zgjedhje, edhe pse rezultatet ende nuk...

Trump sjell menjëherë në Kosovë të deleguarin e tij për ndërmjetësimin e dialogut me Serbinë

para 8 muajve - Koha Jone

I deleguar i presidentin amerikan, Donald Trump, për ndërmjetësim në dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, do ta vizitojë Kosovën këtëj të enjte, më 10 tetor. Grenell, që është ambasador i Shteteve...

Isa Mustafa: Bisedimet për koalicion me VV’në vetëm pasi të numërohen të gjitha votat

para 8 muajve - Arbresh

Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit është fituesja e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. LDK’ja e Isa Mustafës, doli e dyta në këto zgjedhje, edhe pse rezultatet ende nuk...

Trump nis lëvizjet, vjen në Kosovë i deleguari i tij për ndërmjetësimin e dialogut me Serbinë

para 8 muajve - Ina

I deleguar i presidentin amerikan, Donald Trump, për ndërmjetësim në dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, do ta vizitojë Kosovën kësaj të enjte, me 10 tetor. Grenell, që është ambasador i Shteteve...

Trump nis lëvizjet, sjell menjëherë në Kosovë të deleguarin e tij për ndërmjetësimin e dialogut me Serbinë

para 8 muajve - Lexo

I deleguar i presidentin amerikan, Donald Trump, për ndërmjetësim në dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, do ta vizitojë Kosovën kësaj të enjte, me 10 tetor. Grenell, që është ambasador i Shteteve...

Trump nis lëvizjet, vjen në Kosovë i deleguari i tij për ndërmjetësimin e dialogut me Serbinë

para 8 muajve - InfoShqip

I deleguar i presidentin amerikan, Donald Trump, për ndërmjetësim në dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, do ta vizitojë Kosovën kësaj të enjte, me 10 tetor. Grenell, që është ambasador i Shteteve...

I deleguari i Trumpit për ndërmjetësimin e dialogut me Serbinë të enjten në Kosovë

para 8 muajve - Ekonomia Online

I deleguar i presidentin amerikan, Donald Trump, për ndërmjetësim në dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, do ta vizitojë Kosovën kësaj të enjte, me 10 tetor. Grenell, që është ambasador i Shteteve...

Richard Grenell vjen të enjten në Kosovë

para 8 muajve - Bota Press

I deleguar i presidentin amerikan për ndërmjetësim në dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, do ta vizitojë Kosovën kësaj të enjte, me 10 tetor.Emisari amerikan, Richard Grenell këtë javë e viziton...

Ekskluzive: Richard Grenell vjen të enjten në Kosovë

para 8 muajve - Gazeta Express

I deleguar i presidentin amerikan për ndërmjetësim në dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, do ta vizitojë Kosovën kësaj të enjte, me 10 tetor. Gazeta Express mëson nga burime të mirinformuara se emisari...

Richard Grenell vjen të enjten në Kosovë me avion ushtarak

para 8 muajve - OraInfo

I deleguar i presidentin amerikan për ndërmjetësim në dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, do ta vizitojë Kosovën kësaj të enjte, me 10 tetor. Gazeta Express mëson nga burime të mirinformuara se emisari...

Richard Grenell vjen të enjten në Kosovë

para 8 muajve - GazetaBlic

I deleguar i presidentin amerikan për ndërmjetësim në dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, do ta vizitojë Kosovën kësaj të enjte, me 10 tetor. Gazeta Express mëson nga burime të mirinformuara se emisari...

Kurti: Në vend të taksës reciprocitet, dialogu nis me serbët e Kosovës

para 8 muajve - Shprehja

Këto zgjedhje u fituan nga Lëvizja Vetëvendosje me kandidat për kryeministër Albin Kurtin. Në një intervistë për të dërguarin e Top Channel në Prishtinë, Muhamed Veliu, Kurti ka folur për taksën ndaj Serbisë...

Richard Grenell vjen të enjten në Kosovë?

para 8 muajve - Zyrtare

I deleguar i presidentin amerikan për ndërmjetësim në dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, do ta vizitojë Kosovën kësaj të enjte, me 10 tetor. Nga burime të mirinformuara se emisari amerikan, Richard...

Richard Grenell vjen të enjten në Kosovë?

para 8 muajve - Periskopi

I deleguar i presidentin amerikan për ndërmjetësim në dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, do ta vizitojë Kosovën kësaj të enjte, me 10 tetor. Nga burime të mirinformuara se emisari amerikan, Richard...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK