http://kariera.mk

David Phillips: Ndryshimi i kufijve ishte një ide e Thaçit dhe Vuçiçit

para 8 muajve - Koha Jone

Analisti amerikan, David Phillips thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David...

Phillips: Qëndrimi amerikan të mbështetet tek realiteti i ri në Kosovë

para 8 muajve - Koha Jone

Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin  qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me  vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips...

Fotografia që e dëshmon koordinimin amerikano – gjerman për dialogun Kosovë – Serbi

para 8 muajve - Gazeta Express

Para ardhjes në Kosovë emisari special i Presidentit Trump që është edhe ambasador i SHBA’së në Berlin bashkë me emisarin tjetër amerikan për Ballkanin Mathew Palmer është parë në një fotografi me zyrtarë...

Cani: Grenell është politikan i shprehjeve ‘pa qime në gjuhë’

para 8 muajve - Klan Kosova

Pas emërimit të Richard Grenell si i dërguar për dialogun Kosovë-Serbi, për Klan Kosova foli gazetari i DW-së, Bahri Cani, i cili e dha analizën e tij në lidhje me ngjarjet e fundit në Kosovë. “Grenell...

Phillips: Qëndrimi amerikan të mbështetet tek realiteti i ri në Kosovë

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i...

Cani: Grenell është politikan i shprehjeve ‘pa qime në gjuhë’

para 8 muajve - Medial

Pas emërimit të Richard Grenell si i dërguar për dialogun Kosovë-Serbi, për Klan Kosova foli gazetari i DW-së, Bahri Cani, i cili e dha analizën e tij në lidhje me ngjarjet e fundit në Kosovë. “Grenell...

Analisti amerikan: SHBA beson se mund ta bindë Gjermaninë për shkëmbim territoresh mes Kosovës dhe Serbisë

para 8 muajve - Gazeta Tema

Ambasadori i SHBA në Gjermani dhe tashmë i dërguar i posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi i Shtëpisë së Bardhë, Richard Grenell ka vizituar këtë të mërkurë Kosovën. Analisti amerikan, Edward Joseph, thotë...

Dialogu Kosovë-Serbi me dy të dërguar nga Washingtoni, SHBA po kërkon të bindet Gjermania për çështjen e nxehtë

para 8 muajve - Sot News

Richard Grenell është i dërguari i posaçem për dialogun Kosovë-Serbi, që menjëherë pas zgjedhjeve, departamenti amerikan i shtetit, me një zëdhënës të cituar nga Zëri i Amerikës, pa përmendur emrin, bënte...

Dialogu Kosovë-Serbi me dy të dërguar nga Amerika, SHBA po kërkon të bindet Gjermania për çështjen e nxehtë

para 8 muajve - Sot News

Richard Grenell është i dërguari i posaçem për dialogun Kosovë-Serbi, që menjëherë pas zgjedhjeve, departamenti amerikan i shtetit, me një zëdhënës të cituar nga Zëri i Amerikës, pa përmendur emrin, bënte...

Grenell për shkëmbim territoresh, analisti Joseph: Do tentojë të bindë Gjermaninë për këtë ide

para 8 muajve - Top Channel

Analisti amerikan, Edward Joseph, thotë se me emërimin e Richard Grenellit të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Shtëpia e Bardhë beson se mund ta bindë Gjermaninë që të mbështesë idenë polemizuese...

Analisti amerikan: Shtëpia e Bardhë beson se Grenell do ta bindë Gjermaninë për shkëmbim territoresh

para 8 muajve - Insajderi

Analisti amerikan, Edward Joseph, thotë se me emërimin e Richard Grenellit të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Shtëpia e Bardhë beson se mund ta bindë Gjermaninë që të mbështesë idenë e përfolur...

Fotografia që e dëshmon koordinimin amerikano – gjerman për dialogun Kosovë – Serbi

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Para ardhjes në Kosovë emisari special i Presidentit Trump që është edhe ambasador i SHBA’së në Berlin bashkë me emisarin tjetër amerikan për Ballkanin Mathew Palmer është parë në një fotografi me zyrtarë...

Joseph: Thaçi u dobësua, tashmë kur Grenell dëshiron ta bindë Gjermaninë për ndryshim kufijsh

para 8 muajve - Gazeta Express

Analisti amerikan, Edward Joseph, thotë se me emërimin e Richard Grenellit të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Shtëpia e Bardhë beson se mund ta bindë Gjermaninë që të mbështesë idenë e përfolur...

Joseph për emërimin e Grenell: SHBA beson ta bindë Gjermaninë për shkëmbim territoresh

para 8 muajve - RTV 21

Joseph rezultatin e zgjedhjeve në Kosovë e cilëson goditje ndaj Presidentit Thaçi Analisti amerikan, Edward Joseph, tha se me emërimin e Richard Grenellit të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi,...

Joseph: Shtëpia e Bardhë beson se Grenell do ta bindë Gjermaninë për shkëmbim territoresh

para 8 muajve - Klan Kosova

Analisti amerikan, Edward Joseph, thotë se me emërimin e Richard Grenellit të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Shtëpia e Bardhë beson se mund ta bindë Gjermaninë që të mbështesë idenë e përfolur...

“Shtëpia e Bardhë beson se Grenell do ta bindë Gjermaninë për idenë e shkëmbimit të territoreve midis Kosovës dhe Serbisë”

para 8 muajve - Gazeta Tema

Analisti amerikan, Edward Joseph, thotë se me emërimin e Richard Grenellit të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Shtëpia e Bardhë beson se mund ta bindë Gjermaninë që të mbështesë idenë e përfolur...

Analisti amerikan: Shtëpia e Bardhë beson se Grenell do ta bindë Gjermaninë për shkëmbim territoresh

para 8 muajve - Koha.net

Analisti amerikan, Edward Joseph, thotë se me emërimin e Richard Grenellit të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Shtëpia e Bardhë beson se mund ta bindë Gjermaninë që të mbështesë idenë e përfolur...

Joseph: Shtëpia e Bardhë beson se Grenell do ta bindë Gjermaninë

para 8 muajve - GazetaBlic

Analisti amerikan, Edward Joseph, thotë se me emërimin e Richard Grenellit të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Shtëpia e Bardhë beson se mund ta bindë Gjermaninë që të mbështesë idenë e përfolur...

Joseph: Shtëpia e Bardhë beson se Grenell do ta bindë Gjermaninë

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Analisti amerikan, Edward Joseph, thotë se me emërimin e Richard Grenellit të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Shtëpia e Bardhë beson se mund ta bindë Gjermaninë që të mbështesë idenë e përfolur...

Analisti amerikan: Shtëpia e Bardhë beson se Grenell do ta bindë Gjermaninë për shkëmbim territoresh

para 8 muajve - Periskopi

Analisti amerikan, Edward Joseph, thotë se me emërimin e Richard Grenellit të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Shtëpia e Bardhë beson se mund ta bindë Gjermaninë që të mbështesë idenë e përfolur...

Sfidat e vështira me të cilat do të ndeshet qeveria e re e Kosovës, sipas analistëve amerikanë

para 8 muajve - Koha.net

Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e Kosovës do të ketë përpara shumë sfidave, si në rrafshin ndërkombëtar...

Rrëmuja e Trump në Ballkan

para 8 muajve - Respublica

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vijojnë t’i përmbahen idesë se marrëveshja mes Serbisë dhe Kosovës kalon nga shkëmbimi i territoreve. E lidhur kryesisht me ish-këshilltarin e Sigurisë, John Bolton, ideja...

Joseph: Shtëpia e Bardhë beson se Grenell do ta bindë Gjermaninë

para 8 muajve - Gazeta e re

Analisti amerikan, Edward Joseph, thotë se me emërimin e Richard Grenellit të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Shtëpia e Bardhë beson se mund ta bindë Gjermaninë që të mbështesë idenë e përfolur...

Analistët amerikanë e thonë ‘troç’: Këto janë sfidat e vështira me të cilat do të ndeshet qeveria e re e Kosovës!

para 8 muajve - Sot News

Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e Kosovës do të ketë përpara shumë sfidave, si në rrafshin ndërkombëtar...

Analistët amerikanë: Ja sfidat e vështira me të cilat do të përballet qeveria e re e Kosovës

para 8 muajve - Koha Jone

Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e Kosovës do të ketë përpara shumë sfidave, si në rrafshin ndërkombëtar...

Analistët amerikanë tregojnë se me çfarë do të përballet qeveria e re e Kosovës

para 8 muajve - Sinjali

Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e Kosovës do të ketë përpara shumë sfidave, si në rrafshin ndërkombëtar...

Analistët amerikanë: Ja sfidat e vështira me të cilat do të ndeshet qeveria e re e Kosovës

para 8 muajve - BalkanWeb

Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e Kosovës do të ketë përpara shumë sfidave, si në rrafshin ndërkombëtar...

“Shtëpia e Bardhë beson se Grenelli, do ta bindë Gjermaninë për shkëmbim territoresh ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”

para 8 muajve - Fakti Ditor

Analisti amerikan, Edward Joseph, thotë se me emërimin e Richard Grenellit të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Shtëpia e Bardhë beson se mund ta bindë Gjermaninë që të mbështesë idenë e përfolur...

Joseph: Thaçi u dobësua, tashmë kur Grenell dëshiron ta bindë Gjermaninë për ndryshim kufijsh

para 8 muajve - Bota Press

Analisti amerikan, Edward Joseph, thotë se me emërimin e Richard Grenellit të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Shtëpia e Bardhë beson se mund ta bindë Gjermaninë që të mbështesë idenë e përfolur...

Analisti amerikan: Shtëpia e Bardhë beson se Grenell do ta bindë Gjermaninë për shkëmbim territoresh

para 8 muajve - Ekonomia Online

Analisti amerikan, Edward Joseph, thotë se me emërimin e Richard Grenellit të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Shtëpia e Bardhë beson se mund ta bindë Gjermaninë që të mbështesë idenë e përfolur...

Analisti amerikan tregon për vështirësitë që e presin Kurtin

para 8 muajve - Gazeta Express

Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e Kosovës do të ketë përpara shumë sfidave, si në rrafshin ndërkombëtar...

Joseph: SHBA beson se mund ta bindë Gjermaninë për shkëmbimin e territoreve

para 8 muajve - Gazeta Observer

Analisti amerikan, Edward Joseph, thotë se me emërimin e Richard Grenellit të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Shtëpia e Bardhë beson se mund ta bindë Gjermaninë që të mbështesë idenë e përfolur...

Analistët amerikanë: Ja sfidat e vështira me të cilat do të ndeshet qeveria e re e Kosovës

para 8 muajve - Lexo

Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e Kosovës do të ketë përpara shumë sfidave, si në rrafshin ndërkombëtar...

Sfidat e vështira me të cilat do të ndeshet qeveria e re e Kosovës, sipas analistëve amerikanë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e Kosovës do të ketë përpara shumë sfidave, si në rrafshin ndërkombëtar...

Joseph për Albin Kurtin: E kishte të lehtë të fliste nga jashtë, tani do të jetë më ndryshe

para 8 muajve - Medial

00:03 | 9 Tetor 2019 Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e Kosovës do të ketë përpara shumë sfidave,...

Joseph për Albin Kurtin: Njeriu ndryshon kur hyn në Qeveri

para 8 muajve - Gazeta Express

Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e Kosovës do të ketë përpara shumë sfidave, si në rrafshin ndërkombëtar...

“Albin Kurti e kishte të lehtë të fliste nga jashtë, tani do të jetë më ndryshe”

para 8 muajve - OraInfo

Eksperti i çështjeve të Ballkanit, Edward Joseph flet për Albin Kurtin. Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria...

Sfidat me të cilat do të ndeshet qeveria e re e Kosovës

para 8 muajve - Medial

20:21 | 8 Tetor 2019 Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e Kosovës do të ketë përpara shumë sfidave,...

Joseph për Albin Kurtin: E kishte të lehtë të fliste nga jashtë, tani do të jetë më ndryshe

para 8 muajve - Arbresh

Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e Kosovës do të ketë përpara shumë sfidave, si në rrafshin ndërkombëtar...

Analistët amerikanë: Kurtin e presin sfida të mëdha, lehtë të flasësh nga jashtë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e Kosovës do të ketë përpara shumë sfidave, si në rrafshin ndërkombëtar...

Analistët tregojnë sfidat me të cilat do të përballet Qeveria e re

para 8 muajve - OraInfo

Kosova është në pritje të krijimit të Qeverisë së re. Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e Kosovës...

Ku do të jetë Kosova me Albin Kurtin Kryeministër?

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e Kosovës do të ketë përpara shumë sfidave, si në rrafshin ndërkombëtar...

Sfidat me të cilat do të ndeshet qeveria e re e Kosovës

para 8 muajve - Arbresh

Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e Kosovës do të ketë përpara shumë sfidave, si në rrafshin ndërkombëtar...

Analistët amerikanë flasin për sfidat me të cilat do të ndeshet qeveria e re e Kosovës

para 8 muajve - Periskopi

Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e Kosovës do të ketë përpara shumë sfidave, si në rrafshin ndërkombëtar...

Analistët amerikanë: Qeveria e re e Kosovë do të përballet me shumë sfida

para 8 muajve - Illyria

Uashington, 8 tetor 2019 – Dy analistë amerikanë që konsiderohen njohës të mirë të zhvillimeve në Kosovë dhe në Ballkanin Perëndimor thonë se Qeveria e re e Kosovës do të ketë përpara shumë sfida, si në...

SHBA-BE me sytë nga Kosova

para 8 muajve - Koha Jone

Bashkimi Europian dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës kane hedhur shumë energji në arritjen e një marrëveshjeje Kosovë-Serbi. Pas zgjidhjes së ngërçit dhjetëra vjeçar të emrit të Maqedonisë së Veriut,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK