http://kariera.mk

“Kokërr krimineli, i dha mbrojtje burrit që e ka bërë gruan gjysmë njeriu”, ja cili është gjyqtari për të cilin foli Rama

para 5 muajve - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar sot ashpër gjykatësit e prokurorët, të cilët sipas tij kanë ngritur një grup të quajtur KÇK (Kap çfarë të kapësh). Ndër të tjera, Rama foli për një gjykatës që kishte dhënë...

?Kokërr kriminel?, kush është gjyqtari për të cilin foli Rama

para 5 muajve - Albeu

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar sot ashpër gjykatësit e prokurorët, të cilët sipas tij kanë ngritur një grup të quajtur KÇK (Kap çfarë të kapësh). Rama foli për një gjykatës që kishte dhënë një urdhër...

Dakord me “luftën” ndaj KÇK, po kush do i shpallë si të tillë?! Zyra e Ramës apo Parlamenti moçal!!!

para 5 muajve - Standard

Në presionin e fortë të një “Jo”-je të mundshme për negociatat më 15 tetor, kryeministri Rama ka shpërthyer sot në Parlament duke folur për grupin “KÇK” , shkurtim i ‘kap çfarë të kapësh’. Përtej arsyeve...

“’KÇK’, grupimi më i madh kriminal”! Rama merr tezën e ish-ministrit demokrat: Ja çfarë deklaronte ai për sistemin e Drejtësisë

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Edi Rama gjatë seancës së sotme parlamentare ka sulmuar atë që ai e quajti si organizatën më të madhe kriminale në drejtësinë shqiptare “KÇK”. Rama tha sot se kjo organizatë që përbëhet nga...

“KÇK”- Teza e kopjuar nga Rama dhe fjalimi që nuk jep asnjë zgjidhje

para 5 muajve - Opinion

Në 13 shtator ish ministri demokrat, Eduard Halimi do të publikonte një shkrim në Gazetën Panorma . Ai ndër të tjerë shkruante dhe për KÇK ( kap çtë kapësh ). “ KÇK është sot “organizata” me numrin më...

Edi Rama i shpall luftë organizatës “KÇK”

para 5 muajve - Medial

Reforma ne drejtesi nuk do te mbaroje me vetingun. Nga foltorja e parlamentit Kryeministri Rama ka sulmuar ashper te gjitha ata prokurore e gjyqtare qe shkelin ligjin, e qe zbatojne teorine kap cfare te...

“Do të shpallim në kërkim grupin KÇK”, Rama: Duhet të reagojmë fort ndaj prokurorëve dhe gjykatësve që po bëjnë kërdinë

para 5 muajve - Lajme.al

Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar parlamentit që të reagojnë fortë ndaj prokurorëve dhe gjykatësve ntë korruptuar që s’kanë kaluar vetingun. Gjatë fjalës që mbajti në Kuvend teksa i quajti prokurorët...

Edi Rama i shpall luftë organizatës “KÇK”

para 5 muajve - Vizion Plus

Reforma ne drejtesi nuk do te mbaroje me vetingun. Nga foltorja e parlamentit Kryeministri Rama ka sulmuar ashper te gjitha ata prokurore e gjyqtare qe shkelin ligjin, e qe zbatojne teorine kap cfare te...

Arrestimi i drejtuesit të Kadastrës në Durrës, Rama: Nuk iu përkul krimit

para 5 muajve - Top Channel

Është rasti i Liridon Pulës, drejtor i Kadastrës së Durrësit, që ka shtyrë kryeministrin Edi Rama të flasë në Parlament për grupin “KÇK” (Të kapësh çfarë të kapësh), ku përfshiu prokurorë dhe gjykatës...

Pasi dështon me negociatat, Rama sulmon sistemin e drejtësisë: Grupi ‘KÇK’ të shpallet në kërkim…

para 5 muajve - Standard

Kryeministri Edi Rama ka folur sot në Kuvend për çeljen e negociatave. Në një fjalim të gjatë, Rama tha se qeveria e tij ka bërë reformat më të mëdha në histori, por janë vendet e BE që kanë problemet...

“KÇK të shpallet në kërkim”, Rama: Është grupi më i madh kriminal në Shqipëri

para 5 muajve - Top Channel

“Grupi të kapësh çfarë të kapësh”, kështu i konsideroi kryeministri Edi Rama ata prokurorë apo gjyqtarë që, sipas tij, po punojnë kundër interesave të qytetarëve dhe nuk po japin drejtësi pasi e dinë se...

Rama reagon pas dëshmisë së gruas se re: Çfarë është ky gjyqtar që vë në mbrojtje burrin dhe kundërshton vendimin e dhënë

para 5 muajve - Gazeta Tema

Pas rastit të djeshëm të publikuar në Top Channel, TemA dhe mediat e tjera, ku një grua re akuzon drejtpërdrejtë gjyqtarin e Shkallës së Parë Martin Deda se ka dhënë një urdhër mbrojtje në kundërshtim...

“Koha të marrim një masë ekstreme”, Rama lëshon deklaratën e fortë nga Parlamenti, vë në shënjestër gjyqtarin në Gjirokastër: Është një kokërr krimineli. S'mund të pres më unë

para 5 muajve - Sot News

Vetëm pak ditës pasi akuzoi prokurorin e Durrësit, Arian Ndoja, si të lidhur me bandat kriminale, kreu i qeverisë Edi Rama bëri një tjetër deklaratë të fortë nga foltorja e Kuvendit, ku deklaroi se edhe...

Pas prokurorit në Durrës, Rama vë në shënjestër gjyqtarin në Gjirokastër: I jep urdhër-mbrojtjeje burrit dhunues

para 5 muajve - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama ka bërë një tjetër deklaratë të fortë nga foltorja e Kuvendit, teksa e ka cilësuar si kriminel një gjyqtar në Gjirokastër. Vetëm pak ditës pasi akuzoi prokurorin e Durrësit, Arian...

“Le të hidhen përpjetë”! Rama me tone të ashpra: Parlamenti do ndërhyjë me çdo çmim ndaj këtyre dy kategorive

para 5 muajve - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama ka vijuar me akuzat e forta ndaj prokurorëve dhe gjyqtarëve, që sipas tij, janë të zhytur në korrupsion. Nga foltorja e Kuvendit, Rama tha se Prokuroria është kthyer si një kafene,...

Prokurorët dhe gjyqtarët që nuk kaluan Vetingun, Rama: Janë sot grupi më i madh kriminal

para 5 muajve - Medial

TIRANË, 9 tetor/MEDIAL/- Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nga foltorja e Kuvendit se “ka ardhur koha që të reagojmë me forcë ndaj prokurorëve dhe gjykatësve që nuk e kanë kaluar Vetingun dhe që e dinë...

Rama paralajmëron gjyqtarë e prokurorë: Grupi ‘KÇK’ i shpallur në kërkim. Sms që më erdhi në telefon…

para 5 muajve - BalkanWeb

I ashpër ka qenë kryeministri Edi Rama për një grup prokurorësh dhe gjyqtarët që sipas tij kanë ngritur një grup të quajtur ‘KÇK’ (kap çafarë të kapësh). Nga foltorja e Kuvendit kreu i Ekzekutivit tha...

“Jam i tronditur, ata s’quhen as njerëz”, Rama nxjerr prapaskenat për arrestimin e drejtorit në Durrës: Futi në burg tha ajo! Gjyqtari një kriminel!

para 5 muajve - Sot News

Pas akuzave të forta të deputetit Myslim Murrizit për vettingun e gjyqtarëve dhe në politikë, por edhe për interpelancën e kërkuar në ministren Denaj, Rama i është kundërpërgjigjur menjëherë duke mos u...

"Të kapësh ça të kapësh", Rama sulmon srish prokurorin Ndoji

para 5 muajve - Albeu

Duke folur nga Kuvendi i Shqipërisë në lidhje me negociatatat Shqipëri-BE Rama ka bërë sërish një kapërcim nga bisedimet me shtetet skeptike si Holanda e Franca te Reforma në Drejtësi. Sërish ai e ka parë...

Pasi dështon me negociatat, Rama i kërkon Kuvendit të shpallë në kërkim prokurorët dhe gjykatësit

para 5 muajve - Koha Jone

Kryeministri Edi Rama ka folur sot në Kuvend për çeljen e negociatave. Në një fjalim të gjatë, Rama tha se qeveria e tij ka bërë reformat më të mëdha në histori, por janë vendet e BE që kanë problemet...

“Bien në duart e ‘kap ça të kapësh’, si i bëhet?”, Ramës nuk i del inati me prokurorin e Durrësit dhe paralajmëron ‘fortunë’ në sistemin e drejtësisë: Të shpallen në kërkim! Mjaft më!

para 5 muajve - Sot News

Kryeministri i vendit Edi Rama nga foltorja e Kuvendit u tregua i prerë ndaj prokurorëve dhe gjykatësve që s’kanë kaluar Vetingun. “Këtë grupin ky parlament duhet ta shpallë grup në kërkim, jo në mënyrë...

“Do të shpallim në kërkim grupin KÇK”, Rama: Ka ardhur koha të reagojmë fort ndaj prokurorëve dhe gjykatësve që s’kanë kaluar vetingun, po bëjnë kërdinë

para 5 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar parlamentit që të reagojnë fortë ndaj prokurorëve dhe gjykatësve që  s’kanë kaluar vetingun dhe ata që e dinë që s’do të kalojnë vetingun. Gjatë fjalës që mbajti në Kuvend...

Rama kërcënon prokurorët: Do reagojmë me forcë, do i shpallim në kërkim

para 5 muajve - Opinion

Kryeministri Rama ka kërcënuar sot nga foltorja e parlamentit se gjyqtarët dhe prokurorët që nuk kalojnë vetingun do të shpallen në kërkim nga parlamenti. “Të reagojmë me forcë ndaj prokurorëve dhe gjykatësve...

Rama mesazh të koduar prokurorit të Durrësit: Nuk po luan mirë, do që t’i ketë të gjitha, por …!

para 5 muajve - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama ka folur për rezultatet e Reformës në Drejtësi, duke u shprehur se po sjell një pastrim rrënjësor dhe madhor të sistemit të kalbur. Në Forumin e dytë Rajonal me temë “Fund dhunës...

Rama tjetër mesazh për prokurorin e Durrësit: Po luajnë sikur është vakti i fundit, duan që t’i kenë të gjitha

para 5 muajve - Gazeta Tema

Duke folur për rezultatet e reformës në drejtësi, kryeministri Edi Rama i dërgoi një tjetër mesazh të koduar prokurorit të Durrësit, Arian Ndoja, teksa tha se “disa prokurorë nuk po luajnë mirë”. “ Reforma...

“Do të shpallim në kërkim grupin KÇK”, Rama: Duhet të reagojmë fort ndaj prokurorëve dhe gjykatësve që po bëjnë kërdinë

para 5 muajve - Lexo

Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar parlamentit që të reagojnë fortë ndaj prokurorëve dhe gjykatësve ntë korruptuar që s’kanë kaluar vetingun. Gjatë fjalës që mbajti në Kuvend teksa i quajti prokurorët...

“Nuk po luajnë mirë “ Rama tjetër mesazh për prokurorin e Durrësit

para 5 muajve - Opinion

Kryeministri Edi Rama ka dërguar një tjetër mesazh për gjyqtarët dhe prokurorët në fjalën e tij në Forumin e me temë “Fund dhunës ndaj grave në Ballkanin Perëndimor dhe në Turqi”. Duke folur për rezultatet...

“Burri më mori edhe fëmijët”, gruaja e biznesmenit të fuqishëm shqiptar rrëfen dramën e jetës së saj: Bleu gjyqtarët, kam urdhër mbrojtje!

para 5 muajve - Sot News

Në nënë e dy fëmijëve ka bërë një denoncim të fortë për gazetaren Anila Hoxha. Pas tradhtisë së bashkëshortit, përveç familjes ajo humbi edhe fëmijët. Nëna e dy djemve të mitur nuk pati kohë të kuptonte...

Reforma në drejtësi pastrim rrënjësor/ Rama: Po luajnë sikur të ishte vakti i fundit

para 5 muajve - Lexo

Duke folur për rezultatet e reformës në drejtësi, kryeministri Edi Rama i dërgoi një tjetër mesazh të koduar prokurorit të Durrësit, Arian Ndoja, teksa tha se “disa prokurorë nuk po luajnë mirë”. “Reforma...

Rama: ju tregoj KÇK-në, organizatën kriminale që duhet kapur e ndëshkuar

para 5 muajve - Te Sheshi

Kryeministri Rama denoncoi ashpër atë që e quajti KÇK, për të cilën tha se është një organizatë kriminale që “duhet kapur e ndëshkuar”. “Ka ardhur koha të reagojmë me forcë ndaj prokurorëve dhe gjykatësve...

Gruaja shqiptare rrëfen ferrin pas divorcit: Burri më mori fëmijët, është biznesmen i fuqishëm

para 5 muajve - Gazeta Express

Mira, pas tradhtisë së bashkëshortit, përveç bashkëshortit humbi edhe fëmijët. Nëna e dy djemve të mitur nuk pati kohë të kuptonte se çfarë ndodhi në të vërtetë me martesën. “Ai është një biznesmen i fuqishëm...

Drama e divorcit/ Gruaja e re: Më morën edhe fëmijët në gjykatë

para 5 muajve - Top Channel

Mira, pas tradhtisë së bashkëshortit, përveç bashkëshortit humbi edhe fëmijët. Nëna e dy djemve të mitur nuk pati kohë të kuptonte se çfarë ndodhi në të vërtetë me martesën. “Ai është një biznesmen i fuqishëm...

"Burri biznesmen me mori femijet e mitur": Drame e divorcit te nje gruaje te pambrojtur

para 5 muajve - Albeu

Mira, pas tradhtisë së bashkëshortit, përveç bashkëshortit humbi edhe fëmijët . Nëna e dy djemve të mitur nuk pati kohë të kuptonte se çfarë ndodhi në të vërtetë me martesën. “Ai është një biznesmen i...

Drama e divorcit, gruaja e re: Më morën edhe fëmijët në gjykatë, nuk po gjej drejtësi

para 5 muajve - Gazeta Tema

Mira, pas tradhtisë së bashkëshortit, përveç bashkëshortit humbi edhe fëmijët. Nëna e dy djemve të mitur nuk pati kohë të kuptonte se çfarë ndodhi në të vërtetë me martesën. “Ai është një biznesmen i fuqishëm...

Drama e divorcit, gruaja e re: Më morën edhe fëmijët në gjykatë, nuk po gjej drejtësi

para 5 muajve - Lexo

Mira, pas tradhtisë së bashkëshortit, përveç bashkëshortit humbi edhe fëmijët. Nëna e dy djemve të mitur nuk pati kohë të kuptonte se çfarë ndodhi në të vërtetë me martesën. “Ai është një biznesmen i fuqishëm...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK